לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום רפואה משלימה
ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

טיפול יעיל לפטרת צפורנים- עובד!!!

מאת: deedee31
20/05/09 20:43
יש פיתרון יעיל לפטרת ציפורניים פיתרון שאכן הוכח על הרבה מאוד אנשים שלא הצליחו להיפטר מהפטריה לא דרך לק ולא דרך שמן עץ התה וגם לא דרך כדורים ומישחות, עד שהכירו את הערכה של שתי מישחות שפותרות באופן סופי וחד משמעי את הציפורן עם הפטריה הערכה מורכבת משתי משחות: האחת לבוקר - משחה זו עושה פילינג לציפורן וחודרת לעומקה והמשחה השניה שמורחים בערב, היא מישחה אשר מורכבת מנוסחה הומאופתית ומטפלת בפטריה עצמה. כבר אחרי שבועיים רואים שינוי בציפורן, תוצאות יש בין שלושה חודשים לחצי שנה, לאחר שצומחת ציפורן חדשה אין צורך להמשיך ולטפל אלא להיות מרוצים שהציפורן חדשה ובריאה!
אני בעצמי ניסיתי ונוכחתי לראות תוצאות מדהימות בציפורן שלי ולכן אני ממליצה לכל מי שרוצה להיפטר מהפטרת.. יש איך!
הערה: חובה להתמיד בטיפול ויש תוצאות מדהימות!

לפרטים נוספים :
dombdikla@013.net

טיפול יעיל לפטרת צפורנים- עובד!!!
<< ההודעה הנוכחית
20/05/2009 | 20:43
50
48
יש פיתרון יעיל לפטרת ציפורניים פיתרון שאכן הוכח על הרבה מאוד אנשים שלא הצליחו להיפטר מהפטריה לא דרך לק ולא דרך שמן עץ התה וגם לא דרך כדורים ומישחות, עד שהכירו את הערכה של שתי מישחות שפותרות באופן סופי וחד משמעי את הציפורן עם הפטריה הערכה מורכבת משתי משחות: האחת לבוקר - משחה זו עושה פילינג לציפורן וחודרת לעומקה והמשחה השניה שמורחים בערב, היא מישחה אשר מורכבת מנוסחה הומאופתית ומטפלת בפטריה עצמה. כבר אחרי שבועיים רואים שינוי בציפורן, תוצאות יש בין שלושה חודשים לחצי שנה, לאחר שצומחת ציפורן חדשה אין צורך להמשיך ולטפל אלא להיות מרוצים שהציפורן חדשה ובריאה!
אני בעצמי ניסיתי ונוכחתי לראות תוצאות מדהימות בציפורן שלי ולכן אני ממליצה לכל מי שרוצה להיפטר מהפטרת.. יש איך!
הערה: חובה להתמיד בטיפול ויש תוצאות מדהימות!

לפרטים נוספים :
dombdikla@013.net

פיתרון או לא????
20/05/2009 | 22:08
49
8
היי
כך כתוב - ואולי לא הבנתי:

"וגם לא דרך כדורים ומישחות, עד שהכירו את הערכה של שתי מישחות שפותרות באופן סופי וחד משמעי את הציפורן עם הפטריה הערכה מורכבת משתי משחות"
אז בלי כדורים ומישחות או עם משחות? זה ממש לא משכנע!
אתה לא חייב להישתכנע
20/05/2009 | 23:47
48
8
שורה תחתונה זה עובד וזה מה שחשוב מי שניסה נוכח לדעת שזה היה שווה את הניסיון
כך גם אני והרבה קרובים אלי, גם פדיקוריסטיות ברחבי הארץ וגם אנשים פרטיים ובנתיים זה לא איכזב איש
וזה מה שמשכנע אותי ורבים כמוני
וזה ידידי מה שחשוב!
אני מכיר עוד מוצר שעוזר
21/05/2009 | 00:20
47
6
איזה מוצר?
21/05/2009 | 04:19
46
6
מטופלים שלי אמרו
21/05/2009 | 18:50
45
7
האם בתור מטפל רב תחומי היית אומר שטיפול
21/05/2009 | 21:51
44
8
בדיקור בלבד נותן מענה מספק לפטרת?
בפטרת ציפורניים
22/05/2009 | 09:27
43
7
יש בעיה מאוד פשוטה - לוקח זמן רב עד אשר רואים שינוי. ויתכן ומתרחש כזה ויתכן ולא. בכל זאת המדובר בציפורן.

לכן אינני יודע מה היעילות של דיקור , מעולם לא ניסיתי לטפל בפטרת ציפורניים בעזרת דיקור בלבד. קשה לקבל אינדיקציה על יעילות הטיפול.

אם היית קורא את ההמלצה שלי קודם , לא כתבתי שם לגבי דיקור , כתבתי שם לגבי לק עם חומרים כימיים שכנראה עוזר.
ואני בעד להשתמש בהם - כשצריך.
פטרת ציפורניים שאיננה מטופלת יכולה לגרום להדבקות של ציפורניים אחרות ולדברים לא נעימים , לכן  אני במקרה הזה לא בעד "לחפש את הרגשות שגרמו לפטרת" , אלא לטפל בדרך המהירה ביותר.

מעניין ששאלתי את הרופא הממיין והוא היה נחרץ
23/05/2009 | 01:21
34
4
מי שלא מכיר אותך עלול לחשוב שאתה מושתל מטעמי
( לעמוד שלי בתפוז )
23/05/2009 | 08:09
33
4
אני כל הזמן טוענת שהבעיה הגדולה של קופות החולים היא נושא הרופא הממיין.
נשגב מבינתי איך מתוך אבחון מערבי של בעיה , הרופא הממיין יכול להחליט איזה טיפול הוליסטי מתאים. לו הוא היה עושה את זה ברמה שאנו עושים פה בפורום, כלומר ממליץ לך על סוגי טיפול שמנסיונו יכולים לסייע, ומאפשר למטפל ההוליסטי שבחרת לבצע את האבחון בכלים שלו ומשם להמשיך - ניחא.
אבל לא - הוא קובע לך מספר טיפולים ומכתיב למטפל מה יעשה בטיפולים האלו, בלי לאפשר לו את מלוא הכלים של הידע ההוליסטי שלו .
מטפלים טובים מצליחים להתגבר על המגבלה כי הם פשוט "מרמים" - מבצעים איכשהו אבחון מהיר, ועשים מה שמתאים.
עכשיו אישית למה שקרה אצלך. התשובה היא פשוטה - בנושא של פטרת צפרניים הטיפול המתבקש הינו שילוב של 3 רמות: תזונה, טיפול ממוקד בפטרת באמצעות שמנים ו/או צמחי מרפא וטיפול עומק שמטפל במקור הבעיה.
2 הרמות הראשונות שהן חשובות במיוחד לבעיה זו, אינן כלולות במסגרת חלק מהמרפאות המשלימות ולכן הם לא יכולים להציע זאת כחלק מהמיון.
קיימת תזונאית במסגרת שירותי הבריאות המשלימה
23/05/2009 | 12:07
32
3
במאוחדת ירושלים. מה הרקע שלך ברפואה משלימה?
לא הבנתי את הקשר לרקע
23/05/2009 | 14:28
17
6
של מי שאתה שואל ברפואה משלימה.
רפואה משלימה בתזונה אינו תזונאית של קופת-חולים,
שבקנדידה לא מבינה את ההיבט ההוליסטי,
כולל תוספי מזון וצמחי מרפא...
אלא אם למדה שיטת תזונה הוליסטית, המחברת בין בגוף לנפש,
תזונה לפי סוג דם וכדומה...

או תזונאית שיודעת לתת לך מענה לבעיות רפואיות ברמה הקונוונציונאלית,
מה שטוב עבורך, אך אין זה שייך לרפואה משלימה.

ואז תעבור לפורום רפואה , תשאל אותם איך לפתור בעיית פטרת, יאמרו לך כמו שאמרו לשכנה שלי:
" לכי לכירורג, יוציא לך את הציפורן"
או טיפול תרופתי, או משחות... שפוגעות בכבד.

שמקור הבעיה בפטרת, הוא במעיים...
רק שהיא פורצת לכל מיני מקומות..

בריאות
אריאלה

התכוונתי לרקע ל המשיבה
23/05/2009 | 14:43
16
3
אני מתלבט אם לסמוך על הרופא הממיין ולהציע למדקר את הרעיונות שעלו כאן. מצד שני, אני חושב על "מיון עצמי", קביעת תור אצל תזונאית "משלימה" ורכישת משחה מתאימה
אני אנסה בעדינות לענות
23/05/2009 | 15:50
15
3
מאחר ואני לא מכירה את הממיין המסויים.
ולא את המדקר....
בקופות חולים ,אין אפשרות לתת מענה הוליסטי לבעיה.
ברוב המקומות הממיין מנתב עבודה לבעל מקצוע, שפנוי.
אם הבנתי נכון, המליצו לך ללכת למטפל באופן פרטי,
בסופו של דבר זה יעלה אותו דבר, כי אין אפשרות במסגרת קופת חולים לתת מענה אישי..
יש מקומות שמטפלים בכמה מטופלים בעת ובעונה אחת,
יש מטפלים ברפואה סינית עם ידע רחב,
ויש מדקרים, עם ידע בסיסי...
אז הבחירה היא שלך, מי יטפל בך, והיכן.
שוב טיפול בפטריה, אפשרי לפתור עם משחות ,כדי להתחיל במשהו...
אבל, כדי להבין את מקור הבעיה כדאי מטפל הוליסטי.
אפשרי לפנות לתזונה נכונה, מה שטוב בכל מצב.
בריאות טובה
אריאלה
רופא ממיין של הקופה ,וטשסקי אליק
23/05/2009 | 17:27
14
הפנה לאקופונקטורה,קונין רומן גם כן של הקופה. האם מטפל הוליסטי זו הגדרת התפקיד היחידה או שיש שם נוסף?
השמות שאתה כותב לא אומרים
23/05/2009 | 20:19
7
לאף אחד כאן כלום.
מטפל הוליסטי זה רפלקסולוג, זה מטפל באנרגיות, זה מטפל בטיפולי גוףשונים ...
זה אותו אחד שמכיר את המשמעויות של כל בעיה.
תראה נושא שהעלית כטיפול בפטריה הוא מורכב, לוקח כמה חודשים,
אולי תבדוק הומהופטיה - כמשחותמקומיות, וחיזוק מערכת חיסונית,
זה חלק מהמקור של הפטריה.
אני בעד משטח לפטריה , לאבחון יותר מדוייק,
לפעמים יש טעויות באבחון...
בהצלחה
בריאות
אריאלה
אצל מי מאלה שציינת עושים משטח לפטרייה?
23/05/2009 | 23:44
5
1
פטריה
24/05/2009 | 12:43
4
4
יש מעבדות  שעושות  בדיקת רמת פטריה בגוף
ויש בקופת חולים, בדיקה מקומית, לבדיקה .
אולי זה לא פטריה אלא משהו חיידקי או ויראלי.
לא יודעת איך זה במקום שהינך גר,
אך בקופת חולים אפשר לבדוק איך ניתן לעשות זאת,
בריאות טובה
אריאלה
למען האמת ציפיתי שהרופא הממיין יבקש
24/05/2009 | 14:21
3
1
אבל הוא קבע חד משמעית שעליי ללכת לדיקור
מה רופא ממיין, אני מנסה לעזור..
24/05/2009 | 16:29
2
2
רופא ממין הוא לא רופא משפחה.
זכותך המלאה לבקש אבחון קונוונציונלי,
ואחר כך להחליט באיזו שיטה טיפולית לבחור.
מאחר וזה לא עניין של חיים או מוות, חלילה,
רצוי לעשות משטח .
זו דעתי.
ותפסיק לצפות ...
אחרת תשלם מיטב כספך לריק.
ואם תאובחן פטריה,אז חפש את הדרך לטיפול.
בריאות
אריאלה
תודה רבה על המידע
25/05/2009 | 00:35
1
1
יש לך המלצות על מישהו מאיזור ירושלים?
אני אישית לא מכירהלבריאות
25/05/2009 | 15:10
1
תיקון קטן
24/05/2009 | 14:27
1
שיכול לעזור...טוב שציינת הומיאופתיה שאכן יכולה לעזור מאוד בטיפול בפטרת אך יש לציין כי הומיאופתיה קלאסית היא שיטת טיפול הוליסטית וכוללנית המטפלת במקור הבעיה ולא בסימפטום החיצוני.באמצעות תכשיר הומיאופתי ובשום אופן לא מישחות!!! ולא טיפול מקומי חוץ מבמקרים אקוטיים.הפטריה הגיעה לאחר שהתחיל חוסר איזון פנימי ועמוק יותר שאותו ההומיאופתיה מסירה. ברגע שחוסר האיזון מוסר וחוזר לאיזון, מתחיל תהליך של ריפוי בו כוחות הריפוי האישיים של האדם מביאים להבראה והסימפטומים החיצוניים נעלמים וכך גם הפטריה נעלמת. ההתבוננות  של המטפל ההומיאופתי המוסמך היא בכל מאפייני האדם ותכונותיו במישור הרגשי ובמישור הפיזי- למה לאדם יש פטריה?
אני רוצה לציין כי הטיפול בפטריה לוקח זמן ויש לגייס הרבה סבלנות ואורך רוח עד שמתקבלות התוצאות הרצויות.

כל טוב והרבה בריאות,

אורלי.
נהיה קצת בלאגן
24/05/2009 | 14:31
5
2
אני אנסה לעשות סדר...
כשמדברים על טיפול הוליסטי, בעצם אומרים שיש התייחסות למכלול השלם של האדם, כלומר, רואים את האדם שמגיע, על גופו ונפשו, כמי שהגיע עם פטרת.
הרופא הממיין הוא רופא מערבי (בד"כ רופא משפחה), שלא עבר הכשרה מלאה ברפואה משלימה, והוא צריך לבחור מה לאן לשלוח אותך. במקרה שלך- הוא בחר בדיקור.
את הבחירה שלו הוא הודיע לך, ובתיק שלך הוא רשם גם מה צריך לעשות בדיוק, כך שאתה מגיע למדקר, נשכב על המיטה, נדקר, והולך לדרכך. המדקר לא יכול להחליט מה לעשות לך. הוא לא יכול לתשאל אותך. הוא לא יכול להמליץ לך על שום דבר אחר, כמו צמחים למשל- משום ששם הוא על תקן של מדקר, ולא על תקן של מטפל ברפואה סינית, או הרבולוג, או שום דבר אחר.

במידה והיית מגיע למטפל באופן פרטי, הוא היה מתשאל אותך, בוחן את כל מה שרלוונטי- ולעומק, ומציע לך טיפול מקיף, שכולל דיקור (אם להשוות למקרה שלך בקופ"ח) צמחי מרפא, ותזונה סינית, שכוללת התייחסות לא רק לפטרת שלך, אלא לכל מי שאתה, ולחלקים שהובילו להתפתחות של הפטריה אצלך.

לכן כל מקצוע ברפואה המשלימה יכול להיות הוליסטי (כמו בדוגמה השניה), או סימפטומטי (כמו שעשוי להיות בקופ"ח).
זה קצת מבלבל, כי סה"כ מדובר במטפל, שיכול להיות אותו המטפל אפילו, והטיפול יכול להיות כל כך שונה במסגרת שבה אתה בוחר לקבל את הטיפול.
השוני נובע מהגישה שהגוף אמור לרפא את עצמו, אבל כל מיני סיבות, רגשיות, או שקשורות לאורח חיים, משפיעות עלינו, ולכן על התפקוד של הגוף שלנו, ומכאן שגם על בריאותו. מחלה היא בד"כ צבר של סימפטומים שמובילים אותנו לבדוק מה יושב מתחת, מה מקור הבעיה.
כשאתה מטפל בפטריה- אתה יכול למרוח משחה, ועל פניו היא תעבור, אבל אם לא תשנה את הגורם לה, הוא ימשיך לפעול, ואם לא יצא כסימטום מסויים (פטרת בציפורן, שמטופלת במשחה שחוסמת את היכולת להתבטא שם), הוא יצא ממקום אחר, חמור ועמוק יותר...

אני מקווה שעכשיו קצת יותר ברור לך מה אנחנו מנסים להגיד...
לא הבנתי מדוע בהכרח לא יהיה מטפל כזה בקופה?
25/05/2009 | 00:33
4
1
כי אסור לו להיות כזה
25/05/2009 | 07:09
3
1
קודם כל לא נותנים לו זמן בשביל לעשות תשאול מקיף, ואבחונים הוליסטיים בשיטות נוספות שהוא מכיר (רק מה שהוא מסתדר במסגרת הזמן הקצר שנותנים לו)
מי שמוגדר כתזונאי מותר לו לתת רק תזונה - אסור לו לרשום צמחי מרפא או לטפל במגע גם אם הוא יודע ומכיר את התחום
מי שמוגדר כמדקר מותר לו לדקור  - אסור לו לתת צמחי מרפא או פורומולות סיניות אחרות המלצות לתזונה או תנועה או לטפל במגע למרות שזה חלק בלתי נפרד מרפואה סינית
העניין הוא שאותו מטפל בדיוק, יוכל לתת לך איכות אחרת של טיפול כשהוא לא בקופת חולים
מקווה שהפעם זה ברור
האם את ממליצה על מטפל מסוים באיזור י-ם?
25/05/2009 | 07:50
רק עובדה אחת
26/05/2009 | 21:27
1
4
יש מטפלים (כמוני) שמטפלים בקופה בדיקור וגם מורשים לתת צמחי מרפא סינים. לטיפול בצמחים מוקצות 45 דקות משובחות לתשאול מקיף.
אני שמחה לשמוע
26/05/2009 | 22:01
עד כה מטפלים שדיברתי אתם מאד בכו על חוסר האפשרות הזאת
תזונאית קלינית
23/05/2009 | 17:00
13
מאד תלוי מי התזונאית.
אתי בקורס תזונה למדה מישהי עם תואר בתזונה שעובדת כתזונאית בקופת חולים. כשהתפלאתי על זה שהיא לוקחת את כל המסלול, ואין לה פטור על חלק מהלימודים, היא אמרה לי שפשוט הגישה כל כך שונה שהיא לא רוצה לדלג על חלק מהלימודים (לא כולם כמוה - אני מניחה שאם היא היתה מבקשת היא היתה מקבלת פטור מסויים). אני מכירה תזונאים ורופאים לא מעטים שהתחילו בגישה מערבית לגמרי, אבל מתוך מפגש עם התחום, למדו והשלימו נושאים ששייכים לגישות הוליסטיות יותר, ולא יתנו עצות אחיתופל.
יחד עם זה, אני מקבלת צמרמורת לא פעם כשאני קוראת מאמרים והמלצות של תזונאים מפורסמים וידועים. עזוב את זה שהם לא מתייחסים לנושאים יותר הוליסטיים כמו הנפש, הרגש. עזוב את המידע העצום שנותנת לי הבחינה של הנושא בהתייחסות לצ'אקרות או אלמנטים או ראיה סינית למי שעוסק בתחום מכיוון של רפואה סינית. אני מדברת על ידע מאד בסיסי על גורמים מזיקים כמו סוכר לבן, כמו קולה דיאט, כמו העובדה שאין הבדל מבחינתם בין לחם לבן ללחם מלא.
אני מדברת על כך שההמלצה לכל אדם שיגיע עם BMI מסויים ומחלות מסויימות תהיה אותה המלצה, בעוד שאצל הנטרופתים הטובים יש התייחסות אישית למה שמתאים לך.
מה שנכון הוא שאם אתה מוצא מטפל טוב, פחות חשוב מאיזה רקע הוא מגיע.
ולגבי הרקע שלי - אמנם הוא לא רלבנטי כי לא הצעתי לך את עצמי כמטפלת - אבל אני בבסיס רפלקסולוגית, עם הרחבה לתחום של עיסויים שונים, טיפול אנרגטי, טיפול בשמנים וצמחי מרפא ועכשיו אני משלימה לימודי נטורופתיה.
בשורה התחתונה, האם מטפלת תזונה משלימה מהקופה
23/05/2009 | 17:31
12
אמורה לתת מענה? (שמה עדי לוי למקרה שאת מכירה)
בשורה התחתונה
23/05/2009 | 19:29
11
אם אתה מקבל טיפול ברפואה סינית, אז אני חושבת שאתה צריך ללכת למטפל ברפואה סינית שהוא זה שיאבחן אותך, יתאים לך את התזונה לפי ראיה סינית, צמחי מרפא אם צריך, ודיקור לפי הבנתו.
אם אתה מטפל טיפול שעיקרו תזונתי , אז לך לנטרופת שיש לו גם הכשרה טובה בצמחי מרפא ושמנים והוא יתאים ללך את מכלול הטיפול - גם תזונה, גם צמחי מרפא , גם שמנים ואולי עוד משהו לפי שיקול דעתו.
אני לא מכירה את המטפלים הספציפיים שציינת ויכול להיות שהם מצויינים, אבל ידיהם כבולות כי למדקר אסור להתאים תזונה אפילו אם הוא כן למד את הלימודים המלאים של רפואה סינית (ואם לא - אז אישית לא הייתי נותנת לו לדקור אותי) ולתזונאית אסור לתת צמחי מרפא או שמנים אפילו אם היא מומחית בנושא כי בקופת חולים היא נחשבת לתזונאית בלבד. ולשני המטפלים אין דרך לתאם ביניהם את האסטרטגיה הטיפולית, כך שהטיפול הוא לא סינרגי ולא אפקטיבי.
האם יש לך המלצה למי לפנות?
23/05/2009 | 23:21
10
1
והאם אותם מטפלים נחשבים ליקרים יותר?
המטפלים שאני ממליצה עליהם בדרום
23/05/2009 | 23:51
9
לוקחים מחירים מאד עממיים
אם אתה לא מוצא מטפלים טובים בירושלים, אני יכולה לברר,
אם תגיד לי מה השיטה בה אתה בוחר (רוב המורים במכללות שיש לי קשר אתם מלמדים גם בירושלים אז מן הסתם מכירים מטפלים מומלצים).
ואולי בינתיים מישהו אחר כבר יתן לך שמות של מטפלים מומלצים
מוזר לי למיין את עצמי במיוחד בהתחשב בכך
24/05/2009 | 01:14
8
שמביני דבר נתנו לי כאן אפשרויות שונות. כמו כן, האם את בטוחה שאסור למטפלים בעלי רקע לשלב בין שיטות טיפול?
זה כל הסוד של הרפואה ההוליסטית
24/05/2009 | 07:09
7
1
מי שאחראי לטיפול ולהחלמה הוא אתה,
אנחנו כמטפלים נותנים לך את התמיכה ואת הכלים ואת הידע, כך שבסופו של דבר תגיע לאיזון ולריפוי
ואכן יש לך אפשרויות שונות: אתה יכול ללכת לרפואה סינית (רק שאני המלצתי שתלך למטפל "שלם" ולא להגביל את עצמך רק לדיקור ששייך לאותה רפואה), אתה יכול ללכת לנטורופת רב תחומי (עם המלצה שלי שתחפש אצלו את ההתמחות בצמחי מרפא ושמנים שמאד אפקטיביים לנושא פטרת) אתה גם יכול לבחור בשיטה אחרת של הרפואה המשלימה ושמרגישה לך נכון וגם זה יהיה בסדר.
לגבי שילוב בין מטפלים:
אפשרי לשלב בין טיפולים שונים, אך לטעמי צריך לעשות את זה רק כשהמטפלים השונים מודעים זה לזה, מסכימים לכך ומשתפים פעולה באסטרטגיה הטיפולית. רק כך תיווצר הסינרגיה בין הטיפולים.
עכשיו אני מבין חלק מהביקורת
24/05/2009 | 09:38
6
התחום כל כך פתוח והמשקל של ניסוי וטעיה הוא גבוה
התחום אמנם פתוח
24/05/2009 | 11:51
5
אבל מטפל מקצועי ומומחה בתחומו (וכמו שאמרתי לא כל כך חשובה השיטה כי כולן טובות) יעזור לך להגיע לתוצאות טובות.
החלק של אחריות שלך קשור מאד גם לעובדה, שאני יכולה לתת לך עצות איך להתנהג אבל מי שמתנהג זה אתה.
בדיוק אתמול היתה לי פגישת סיכום עם מישהי שסובלת ממחסור מסויים , אבל לא לוקחת את התוספים הנחוצים, וגם לא שינתה את התזונה בהתאם למה שסיכמנו שהיא יוכולה לעמוד בו. אני יכולה להיות המטפלת הכי טובה והכי מומחית עולם, אבל אם אתה לא אוכל נכון, לא לוקח תוסף או טינקטורה צמחית, לא מבצע את התנועה אז הבעיה לא תיפתר. לכן אני מזכירה שהאחריות היא שלך.
וגם, כשתשב עם המטפל ההוליסטי, הוא יסביר לך את כל המשמעויות של הדברים ובכך יאפשר לך להיות אחראי על הטיפול
בהצלחה
יש שם אחר למטפל הוליסטי?
24/05/2009 | 14:19
4
2
אני מעוניין לראות אם יש כזה בקופה. לחלופין אשמל לקבל המלצה
אז זהו ש...
24/05/2009 | 14:39
1
הוליסטי מתייחס לאופן הטיפול, ולא לסוג הטיפול.
בקופת החולים הטיפולים לא יכולים להיות הוליסטיים, כי אין העמקה או היכרות של כל הפרטים הרלוונטים.
ניסיתי להסביר את זה בתגובה שלי, קצת יותר למעלה מכאן.
יש לך המלצה לאחד מאזור ירושלים?
26/05/2009 | 09:46
מטפל הוליסטי זה שם כולל
24/05/2009 | 16:16
1
השם הספציפי הוא לפי השיטה. מה שאני המלצתי לך:
1. מטפל ברפואה סינית
או
2. נטורופת רב תחומי (ולוודא אתו שהוא מומחה בשמנים וצמחי מרפא )
יש לך המלצה לאחד מאזור ירושלים?
26/05/2009 | 09:47
1
הדרך המהירה ביותר...
23/05/2009 | 08:58
7
6
תכניס לגופנו רעלים נוספים על אלה שיש בנו כבר, תקשה על הוצאתם ותכניס את הבעיה שבגללה הופיעה הפטרת עמוק יותר פנימה.
אני אישית לא רואה שום הבדל בין פטרת/אסטמה של העור/פסוריאזיס- בכל המקרים האלה וכמובן גם בכל מחלה אחרת , הייתי בוחרת בטיפול הוליסטי שיטפל במה שהביא את המחלה וישחרר את הצורך בה.  האנטי הגדול שלי מהדרך המהירה, היא פחות הדרך עצמה ויותר חוסר הצורך לטפל בבעיה האמיתית, כשהבעיה "נפתרת".

מאיה
23/05/2009 | 13:10
4
1
בדיוק אתמול קראתי ספר של מטפל שכותב על 30 שנות הנסיון שלו ומעניין שהוא כותב שפעמים רבות בעיות עור נקודתיות (הדוגמה שהוא נתן היא על יבלות) יוצאות על נקודות אקופנקטורה ושלעולם לא רצוי לטפל באופן מקומי כי זה כמו לחסל איזו נקודת תמיכה שהגוף שיצא מאיזון - נשען עליה.
מה?
23/05/2009 | 13:35
3
1
ולא תספר לנו באיזה ספר מדובר?
ואוסיף-שכולם חושבים שמי שכותב ספר הוא כמעט
23/05/2009 | 20:25
2
2
אלוהים...
זה פשוט לא נכון!!!
מי שכותב ספר פשוט מוכשר בכתיבה ותו לא.
אבל ככה זה בארצנו..
אין ביקורת על ספרות וכל אחד יכול לכתוב מה שנראה לו...
שבוע נפלא
בריאות
אריאלה
ביקורת על ספרות?
23/05/2009 | 21:50
2
מי שכותב ספר הוא לא רק מוכשר.  הוא צריך להשקיע הרבה מאוד שעות חשיבה, כתיבה, יצירה, ארגון, סינון, עריכה מחדש שלא לדבר על ההוצאה הכספית על השיווק וכו. אז כן, הוא צריך להיות מאוד יצירתי וזה עוד לא עושה אותו אלוהים.
וכמו שיש ציור שלא ידבר אלי ויש ציור שבו אתבונן ואולי אפילו אקנה - כך גם עם ספרים.  למה צריך שמישהו יחליט מה נכון או לא נכון לי להציץ בו/לרכוש אותו?
מאיה
נכון,
24/05/2009 | 17:19
1
זה לא נכון, ואף אחד הוא לא כמעט אלוהים (כולנו אלוהימים קטנים, לא?)
אבל לקבל המלצה על ספר יכול להיות מעניין.
אם אני אבחר לקרוא אותו או לקבל את מה שהוא אומר- זה משהו אחר.

ומילא לכתוב ספר, אבל כמה שטויות אנשים לוקחים מתכניות בטלויזיה?!
זה נכון.
23/05/2009 | 20:58
1
3
אני אישית גם שם לב , שכל פעם שאני שותה אלכוהול , אוטומטית יום אחר כך יש לי פטרת בעור של כף הרגל כדרך של הגוף להתנקות (כנראה).

ועם זאת בפטרת בציפורניים בגלל הפוטנציאל להדבקה של ציפורניים אחרות ואנשים אחרים - אני חושב שעדיף לטפל מהר , וטיפול חיצוני. גם בחומרים כימיים.
אחר כך אפשר להתנקות מבחינת תזונה וכו' שזה הגורם האמיתי לפטרת. וכמובן שצריך להבהיר שהבעיה לא נפתרה עם העלמות הפטריה.

עמדה זו לא עולה בקנה אחד עם ראיה הוליסטית
26/05/2009 | 17:49
1
והסיכוי של הדבקת עוד אצבע הוא לא משהו כל כך מסוכן
הודעות אחרונות
22:12 | 27.08.15 יעל גורסטן
13:26 | 27.08.15 כפות תמר
10:39 | 23.08.15 אורחים בפורום
18:21 | 15.08.15 yossi7070
07:33 | 14.08.15 INXS2
12:15 | 13.08.15 אורחים בפורום
18:33 | 11.08.15 almentmrxx
08:41 | 10.08.15 טאוֹ
18:45 | 09.08.15 אורחים בפורום
01:08 | 08.08.15 0 אור 0
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום