לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים והנמצאים בפורום "יש עתיד"!  - המקום לדיונים על הדרך הפוליטית, המועמדים, מצע הבחירות ושאר שאלות הקשורות במפלגת "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד.

כל אחד ואחת מכם הוא בעל ידע ודעה בנושאים השונים שיעלו על הפרק. נצלו זאת בכדי להגיב לאירועי היום במערכת הפוליטית והשפעתם על המתרחש במפלגה, לעדכן ולהתעדכן באירועים שונים .

הזמינו חברים להצטרף, לשאול ולהביע דעה.. שתפו עם חבריכם ברשתות החברתיות השונות. אל תהיו רוב דומם!

"כל אחד הוא או קטן  - וכולנו אור איתן" –  כוחו של ההמון יכול להניע תהליכים – וכל אחד מאיתנו הוא נדבך חיוני לפריצות דרך והישגים חדשים לטובת הציבור הישראלי כולו.

אנא כתבו בצורה המכבדת את הדיון, תוך שמירה על תקנון הפורום וכבוד ופרטיות הגולשים.

איילת עמית – מנהלת הפורום

וקצת עלי ולמה אני פה...

שמי איילת עמית, אמנית ופעילה חברתית, נשואה ואם לשני בנים המשרתים בצבא.

נולדתי וגדלתי כאן. פה גידלתי את משפחתי וכאן אני שואפת שבני יוכלו לחיות ולהקים משפחה בגאווה, בכבוד ובדרך ארץ.

קשה לי להסכין עם המראה שנגלה אלי במראה הישראלית – כל אלה שמאחורי ומצדדי – בפנים לא מרוצות, מאבדי  התקווה לעתיד טוב יותר. לא כך אני רואה עתיד בישראל- צריך לעשות מהלכים שישנו את פניה של המדינה ודרך התנהלותה.

לכל אחד מאיתנו יש תפקיד ויכולת לתרום: אחד כותב, אחד יוצר,  אחד הולך להפגנות, אחד משכנע חברים לעשות מעשים ואחד מתנדב בחוגי בית... ומה שחשוב מכל – כולנו בחייבים להצביע ולהשפיע ברגע האמת בקלפי.

אני מביעה באמנות שלי את דעתי על תהליכים חברתיים, בבלוג שלי כותבת על מה שקורה בסביבתי המקומית בעיקר, ובמרחבי האינטרנט מביעה את דעתי בפורומים, קומונות ודפים שונים.

כאן אני בכדי להשפיע  ולעורר מעגלים רחבים – זו הדרך לעתיד טוב יותר.

מחכה לתגובות ושיתופים שלכם - ושיהיה יום, שבוע ועתיד נפלא!

פורום יש עתיד!  - המקום לדיונים על הדרך הפוליטית, פעילות השרים וחברי הכנסת ושאר נושאים הקשורים למפלגת יש עתיד בראשות יאיר לפיד.

כל אחד ואחת מכם מוזמן לשתף ידע ודעה בנושאים השונים שיעלו על הפרק.הגיבו לאירועי היום במערכת הפוליטית, ועדכנו והתעדכנו באירועים השונים . התבטאויות שלא מכבדות את במת הדיון בהתאם לתקנון הפורום עלולות להמחק לאלתר הזמינו חברים להצטרף, לשאול ולהביע דעה... שתפו עם חבריכם ברשתות החברתיות השונות. אל תהיו רוב דומם!

המשך...
הודעה חדשה

מצע המפלגה, היכן אפשר לעיין בו?

מאת: אוגלדו
31/10/12 06:11
ראה למעלה

תגיות:
מצע המפלגה, היכן אפשר לעיין בו?
<< ההודעה הנוכחית
31/10/12 06:11
6353צפיות
ראה למעלה
המקום הטבעי - אתר המפלגה
31/10/12 07:39
1221צפיות
http://yeshatid.org.il/

נמצא גם ב"כלים ומידע" כאן בפורום

שיהיה בוקר נפלא!
º
אפשר גם לעיין באתר הליכוד. מצאו את ההבדלים...
31/10/12 15:11
297צפיות
לא מצאתי את מצע יש עתיד באתר המפלגה
05/11/12 09:31
326צפיות
כתבתי "מצע". כתבתי בחיפוש : "מצע המפלגה". אין דבר כזה.
הייתכן?
מי שראה את המצע מוזמן לרשום תגובה עם קישור לדף האינטרנט (העתק / הדבק).
תודה,
זהר
נכון לעכשיו - זו לא ממש מפלגה, אין לה מצע ממש
02/11/12 01:04
354צפיות
כרגע זו גחמה פרטית, אפופת תחושת עליונות מרמה של איש בשם יהיר, המאמין כי כוחו כה גדול ומושך, עד שכל טרמפיסט חולה חשיבות עצמית ולוקה באגו מסובך, מוכן לחתום על ה"מצע" של יהיר, העיקר להשבע לשכר ח"כ...

הפוליטיקה שלנו ירדה כה נמוך, עד שכל נערה עובדת באלנבי נחשבת כבעלת ערכים נעלים ביחס לעוסקים פה בפוליטיקה.
מדובר באנשים שרוצים ליצור שיח פוליטי חדש
02/11/12 07:27
260צפיות
לטובת הציבור. נכון שהמצע לא מפורט - ומשאיר מקום לגמישות.
נו באמת - יש שם כמה אנשים שמתפרנסים לא רע גם מחוץ לכנסת- ואין להם מה להכניס את ראשם למיטה החולה של הפוליטיקה אלמלא רצו לעשות בה שינוי.
זה שתכנה בכינויים - לא מגביר את צדקתך.
ואגב- מפלגה היא התאגדות סביב רעיון אידאולוגי- קיומה לא מותנה במספר הסעיפים במצע.
איילת יקירתי - אני מחפש עדיין איזושהי "אידאול
03/11/12 00:31
174צפיות
וגיה" בשלל אמירות הסתם של יהיר יקירך, או מי מהמתחברים אליו להזדמנות הפז שנקראה בדרכם, רק בגלל תהומות הנשיה אליהם צללה לה הפוליטיקה שלנו...

את באמת נדבקת לסיסמאות המרוקנות הללו?
בעניין יקירים ואידאול
03/11/12 08:42
142צפיות
יאיר הוא לא יקירי באופו אישי
אני מעריכה אותו על האומץ לעבור מדיבורים למעשים
מבינה את זהירותו בנקיטת עמדות חד משמעיות מתוך הבנה שיצטרך לגלות גמישות במקום שבו הוא רוצה להיות ולהשפיע

אני לא חלק ממנגנון המפלגה
אני אזרחית שאכפת לה ומאסה בהתנהלות הפוליטית.
מוכנה לקחת סיכון וללכת עם אנשים טובים שאני סומכת על שיקול הדעת שלהם גם אם עדיין לא הכל ברור עד הסוף.

עד יום הבחירות עוד נחווה פה תהפוכות - כולם לוקחים זאת בחשבון. חכמים לא נכנסים למקומות שפיקחים צריכים למצוא דרך לצאת מהם בלי נזק.
כמוך, איילת, גמני מברך כל מי שקופץ למים כדי
04/11/12 00:12
81צפיות
להשפיע, אבל...היומרה, החוצפה, היוהרה והבטחון המופרז שיהיר מגלה, בציפייתו להגיע לטופ ללא כל ניסיון, הוכחת יכולת, הצלחות והשפעה...מצביעים על האיש.
מעט ענווה, צבירת ניסיון, קהל מתפקדים דמוקרטי ונאמן, לאורך ציר זמן - זה המתכון הנכון שכולנו מייחלים לו.
הדברים שהוא מעז לחלום, מוריקים אותו גם מתכונותיו הטובות, ויש לו כאלה. חלי ישמושיץ כבר עדיפה עליו ולוא בגלל המסלול הנכון והמוכח שהיא עשתה, עד למעמדה הנוכחי.
יהיר מצטייר כבובת קראון חלולה שדי במעט מי-פרקטיקה בשטח על מנת לחרבה ולקפלה...עד ליום הבוחר, הוא יעשה עוד המון שטויות, אשר יעמידוהו במקום הנכון לו.
º
מוריקים - מריקים...בובת קראון - בובת קרטון...
04/11/12 01:32
48צפיות
אז אנחנו לא מסכימים....
04/11/12 05:59
62צפיות
לעיתים לנסיון יש גם חסרונות, ומכירה כמה בעלי נסיון שנסיונם מוביל מהפח אל הפחת. נו שוין.
את יודעת שבכל דוגמא שונה שאתן לך - תסכימי עמי
04/11/12 10:04
48צפיות
היית מוכנה לאפשר למתלמד - סטאז`ר, לטפל בבנך החולה?

היית מוכנה שאחד כזה ינהל את מלחמתך המשפטית כנגד נתבע?

היית מפקירה את רווחתך ועתידך בידי מתלמד שנה ראשונה בכלכלה, בכל הקשור להשקעותייך הפנסיוניות?

אכן, איננו מסכימים.
חלק גדול מהצוותים בבתי החולים הם מתמחים
04/11/12 14:18
60צפיות
יש לידם רופאים שמנחים אותם בטיפול.
גם פוליטיקאי חדש- מתווה מדיניות תוך התייעצות עם אנשי מקצוע בעלי נסיון בתחומים שונים.
שים לב לשרים המכהנים - רובם אינם בעלי רקע מקצועי תואם למשרה- המנכ"ל של המשרד הוא המנחה המקצועי שלהם, יחד עם יועצים אחרים.
מתמחה הוא רופא שלמד שש שנים לפני שהותר לו
04/11/12 19:21
39צפיות
להלך בגאווה במסדרונות בתי החולים.
כך גם משפטן שהשתפשף ארבע שנות לימוד ופרקטיקה, לפני שישב עם הלקוח הראשון שלו...
התשובות שלך משקפות היטב את הסיבות הנכונות שלי - לא לבחור בחבורת אופורטיוניסטים חסרי אחריות וניסיון כמוכם....
תשובה לדוגמאות שלך
04/11/12 21:49
38צפיות
הייתי נותן למתלמד לטפל בבני החולה אם האלטרנטיבה היא מטפלים חסרי כישורים שנכשלו שוב ושוב והצליחו להבריח את הרופאים הטובים.
אבל מה שאתה עושה זו דמגוגיה זולה או חוסר הבנה של שיטת הממשל בישראל וההסטוריה שלה. מדי בחירות היינו עדים לבחירתם של עשרות חברי כנסת אלמוניים שהניסיון המוכח היחיד שלהם היה יכולתם להשתרבב למקום ריאלי באחת הרשימות. זה קיים בכל המפלגות הגדולות ולעיתים הנזק שהעסקנים האלו עושים הוא עצום. לפעמים זה מצליח והעסקנים האלו מגלים יכולת ביצועית טובה אבל צבירת נסיון במרכז מפלגה לא מלמדת על יכולת להיות שר טוב. יש גם דוגמאות לשרים עם נסיון פוליטי עצום שכשלו בגלל חוסר כישורים בתחום של המשרד שלהם (עמיר פרץ למשל).
הייתי שמח אם המפלגות האחרות היו מציגות נבחרות של אנשים מוכשרים וחדורי אמונה. לצערי יש בכולן עסקנים, קבלנים וחנפנים שגוברים על האנשים הטובים ומנטרלים אותם. יש לי המון הערכה ללא מעט חברי כנסת שלצערי נאלצים להתבזות יום יום במפלגות שמנוהלות על ידי עסקנים. יאיר לפיד מנסה ליצור נורמה ציבורית חדשה ולמרות שאני רחוק מלהסכים איתו בכל אני שמח שיש לי את האלטרנטיבה הזאת. הוא למשל היה מקפיד על תרבות דיון נקיה, רחוקה מאוד מהסגנון הבוטה והמתלהם שלך.
אני מניח, ניר, כי ממרום גילך וניסיונך, אתה מב
05/11/12 00:11
35צפיות
ין ומכיר היטב את הסטוריית השיטה הדמוקרטית שלנו...

דמגוגיה זולה היא זו המאמינה, קוראת ומטיפה, לאדם חסר השכלה, ניסיון וידע, לכוון הכי מעלה שאפשר, רק בגלל לקונה רעה בשיטה שלנו...

אני מנסה להסביר לך שוב, ולאט...כדי שהפעם תבין את מה שאני אומר...

יהיר לפיד, שאין לי ספק כי הוא כותב מוכשר ומעניין, שאת טוריו אהבתי לקרוא, לוקה במידה לא סבירה של הצפת שתן בראשו, אם כך הוא מתנהל !
הכתבת רשימה שרירותית, למשך 7 שנים, כשאין באופק ה"תנועה" שלו שום מהלך בחירות או שמץ דמוקרטיה,כבר הביאה שניים מהחברים בה לפרוש...
אם זו הנורמה הציבורית מהחדשה לה שואף יהיר, אם כך אתה מבין זאת ואם זו הדרך הנכונה והתקינה - אתם או שיכורים מסקרת או טיפשים כנעל בית...
לגבי סגנוני הבוטה - העניין הוא האם דבריי נכונים או לא...איני מעמיד עצמי לבחירה ואיני שש לשמש מצפן נימוסין לאף אחד.
לאלא . אני מצטער. אבל - "מצע פוליטי גמיש" ?
04/11/12 15:48
176צפיות
ולפי מה יתגמש המצע הגמיש הזה ?
לפי הסקרים ? הדרישות של השותף הקואליציוני ? ואולי גחמות אישיות כאלה ואחרות של שותפים לדרך כאלה ואחרים ?

מצע פוליטי צריך להיות חד משמעי, וברור מאוד.
אין בו מקום לגמישות יתרה - הוא צריך להבהיר בצורה ברורה מאוד מה דרכה של המפלגה.

"אנו מאמינים בעליונות החוק." הוא לא חלק ממצע, וגם לא חלק מ "אני מאמין". הוא חלק מ .. רשימה לעיתון גדול בטור שבועי. אולי. גם לא בטוח.
ולגבי דברייך פה למעלה - נכון, מפלגה היא התאגדות סביב רעיון אידיאולוגי. אבל האם יש כאן אדם שיכול להצביע בבירור מה הוא אותו רעיון אידיאולוגי ? ולא, לא בצורה גמישה. רעיון אידיאולוגי לא יכול להיות גמיש, אחרת הוא לא אידיאולוגיה אלא כסאולוגיה.

נכון- לא המצע צריך להיות גמיש- האנשים צריכים
05/11/12 06:54
78צפיות
להיות בעלי גמישות מחשבתית ויצירתיות בכדי לתמרן בתוך שדה המוקשים הפוליטי.
חחחחח...זו כבר לוליינות אתלטית בשיאה, איילת.
05/11/12 13:02
60צפיות
מי שמחשיב גמישות בדיעות כה שונות, מנהל למעשה חנות כלבו שכל עניין מנהלה - רווח ורווח אישי...

לפחות תצהירו על כך ברייש גלי, למען ידע הבוחר.
mr dish כפי שכתוב ב"אודות הפורום והנהלתו" אם
05/11/12 13:06
67צפיות
תקרא- תמצא שאני מייצגת את עצמי ולא את המפלגה- תפקידי פה לנהל וליצור שיח (תרבותי).
אני כאן מתוך איכפתיות ורצון להשפיע - אבל אני לא "דוברות המפלגה"....
אוקי. הפנמתי. בחירתך בניהול האתר בכל זאת מצבי
05/11/12 13:17
84צפיות
עה על מעורבותך הגדולה בנעשה בתנועה זו.
כשאני מנהל עימך ויכוח, הדן לבשרם ממש של נבחריה (כמובן הנבחרים בידי יהיר עצמו, אין כאן דרך אחרת לכנות זאת), אני מצפה ממך להתיחס לטענות ישירות הדנות בלקויות ובכשלים בניהולו של יהיר את הקמפיין.
זה לא במקום?
º
לא
05/11/12 14:09
44צפיות
Flix

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום