לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך...
הודעה חדשה

מינכן -> זלצבורג + אינסברוק : רכבת או רכב?

מאת: meorero01
26/07/10 22:21
שלום.
התחלנו לתכנן  את נסיעתנו למינכן בתקופת החגים. אנו רוצים גם לצאת ממינכן.
חשבנו על יום זלצבורג ויום אינסברוק.

ראיתי באתר הרכבות של גרמניה שאל זלצבורג לוקח כשעה וחצי, שעה וארבעים לכל כיוון.
ואל אינסברוק יכול לקחת כשעתיים ממינכן.

אז ...
האם כדאי להשתמש ברכבות לטיול של יום בכל אחת מהערים האלו? או שאולי עדיף לשכור רכב?

לא יצא לי לשכור רכב בחו"ל. אז אשמח לדעת - איך הנסיעה באזורים אלו?
מסובך להגיע באוטו ממינכן אל זלצבורג ואינסברוק?

תגיות:
מינכן -> זלצבורג + אינסברוק : רכבת או רכב?
<< ההודעה הנוכחית
26/07/10 22:21
2635צפיות
שלום.
התחלנו לתכנן  את נסיעתנו למינכן בתקופת החגים. אנו רוצים גם לצאת ממינכן.
חשבנו על יום זלצבורג ויום אינסברוק.

ראיתי באתר הרכבות של גרמניה שאל זלצבורג לוקח כשעה וחצי, שעה וארבעים לכל כיוון.
ואל אינסברוק יכול לקחת כשעתיים ממינכן.

אז ...
האם כדאי להשתמש ברכבות לטיול של יום בכל אחת מהערים האלו? או שאולי עדיף לשכור רכב?

לא יצא לי לשכור רכב בחו"ל. אז אשמח לדעת - איך הנסיעה באזורים אלו?
מסובך להגיע באוטו ממינכן אל זלצבורג ואינסברוק?
º
לדעתי רכב הדרכים טובות ומשולטות בדרך עוד אטרק
26/07/10 22:28
270צפיות
רכבת או רכב
26/07/10 22:42
263צפיות
שני דברים צריך לקחת בחשבון.
הנסיעה ברכבת יקרה. הדרך להוזיל היא לקנות זמן מראש
את הכרטיסים.

קל מאד להסתדר בכבישים רק באוסטריה צחריך לשלם אגרה
כלומר לקנות מדבקה VIGNIETTE כדי לנסוע על האוטובאן.

יש מי שמעדיף לנסוע בתחבורה ציבורית זה נוח, מהיר מביא אותך ישר למקום אין צורך לחפש ולשלם עבור חניה. לעומת זה יש אנשים שמעדיפים את החופש שבנהיגה. אם הכוונה שמינכן תשאר נקודת המוצא לטיולים לא הייתי שוכרת רכב במקומכם כי במינכן בעית החניה כאובה (יקרה להחריד) ועדיף לנסוע ברכבת. אם אתם מתכננים מראש את הטיול אין בעיה לקנות מראש את כרטיסי הרכבת ושישמרו לכם אותם עד שתגיעו.
האם רכבת לא תגביל אותנו לתחום מצומצם מדי?
26/07/10 23:00
186צפיות
אני מניח (עוד לא בדקתי לעומק ) שהרכבת מביאה אותנו למרכז העיר, לא?

האם יש מה לעשות משם, בתוך המרכז והטווח נגיש במשך היום, וגם להספיק לחזור עד הערב?

או שזה אתרי נוף וטבע מחוץ למרכז העיר?
מס דרכים באוסטריה
26/07/10 23:10
240צפיות
לא בכל הדרכים באוסטריה יש חובה לשלם אגרה. רק בכבישים הבאים יש חובה לשלם אגרה ואלו הם הכבישים:
S16
A13
A11
A9
וA10

והמונח הנכון למדבקה הוא Vignette.

לגבי חנייה: לא תמיד חניה היא יקרה. יש מקומות שהחניה אכן יקרה ויש מקומות שהחניה היא זולה. במרבית בתי המלון באירופה יש חניה תת קרקעית ששיכת למלון עצמו ומחיר החניה אינו יקר.
תודה על תיקון הכתיב זה באמת חשוב
27/07/10 07:48
106צפיות
אשר לחניה - מאחר והידע שלי נובע מנסיון שלי
גם חניה זולה (הכי זולה שנתקלתי בה במלון היתה בפרייבורג
8 יורו ליום) זה מוסיף למחיר החדר ולא כולם מוכנים לשלם מחיר
כזה. במינכן בעית החניה במרכז העיר מאד קשה והמחירים בהתאם
כמדומני שקפטן סטובינג רק לאחרונה סיפר שזה משהו כמו 2.5 יורו
לשעה צא וחשב כמה זה ליום. אז אולי בעיניך זה לא יקר אבל
זה לא כך לגבי אנשים אחרים. אולי כדאי שתכתוב להבא "לדעתי החניה לא יקרה" וכל אחד יסיק מכך את מה שנכון לגביו.
שלום דניאלה!
27/07/10 08:44
112צפיות
אם, נניח תייר מזדמן למינכן, מה יותר כדאי לו לעשות?
א) להחנות במרכז העיר ולשלם מחיר של 3 יורו לשעה או
ב) להחנות בפאתי העיר בחינם ולקחת תחבורה ציבורית למרכז העיר?

נכון שמי שמגיע לעיר עשוי לשלם הרבה על חניה אבל ככה בדיוק מעודדים שימוש בתחבורה ציבורית!
ואם התייר רוצה להתחיל את הטיול שלו במינכן או בכל עיר ארופאית אחרת  אז הוא צריך להיות ער לעובדה שמחירי החניה יקרים ושעדיף להתחיל טיול עם רכב רק לאחר שמוצתה תוכנית הטיול בעיר.
לא זה לא מסובך
26/07/10 22:47
163צפיות
לא מסובך בכלל להגיע ליעדים הללו ברכב
הנהיגה בכבישי אירופה נוחה ונעימה. כבישים משולטים היטב נהגים סבלניים אדיבים וסלחנים שפע איזורי מנוחה לצד הדרך ונופים מדהימים.
גם ברכבת אפשר להתנייד ליום אחד. בנוסף קיימים טיולי יום שיוצאים ממינכן לזלצבורג והסביבה.
השכרת רכב בגרמניה אוסטריה זאת דעתי
27/07/10 08:26
218צפיות
השכרת רכב במינכן מעט זולה ממקומות אחרים במדינה ,ישנם מקומות חניה רק צריך מעט סבלנות, בחלק מבתי המלון חניה אינטגרלית ,חלקם בתשלום חלקם ללא.

ברכב ניתן לבקר במקומות נוספים בדרך ,אני מעדיף לא לנסוע באוטובן ולעשות חלק גדול מהדרך בדרכים אחרות ,קונים אטלס מפות דרכים בתחנת דלק ,ונהנים מחוויה אדירה של נסיעה בדרכים כפריות עם מפלונים, איכרים של פעם , נופים אדירים, מנוחות לפי רצוננו, כנסיות עתיקות בכפרים,אגמים ועוד .

זאת דעתי לשכירת הרכב בגרמניה ואוסטריה ,אני איני מתרגש מתשלום לאוטובן זה חלק מהמסע, בסך הכול בדרך זאת האוכל יותר זול, הלינה זולה יותר ,חניה ליד האכסניות חינם  וזה מוריד מהעלויות שלא אומר חוויתי יותר.

כמעט בכל כפר- עיירה בדרך תחנת מידע והשכרת חדרים בכניסה וביציאה מקבלים ספר עם תמונות לאכסניות ,בוחרים והרי לכם עוד מקום לבילוי חוויתי בפאב המקומי .

פשוט לוקחים רכב בנקודה אחת ומחזירים בנקודה שנייה.
במקרה הזה - רכבת היא הדבר הנכון
27/07/10 10:08
239צפיות
מדובר בשני יעדים להם יוקדש יום אחד בלבד לכל יעד ( מספיק לדעתי ).

מדובר בחסרי נסיון בנהיגה עצמית בכבישי אירופה .

השילוט ביעדים אלה הוא בגרמנית ודי מקשה על מי שאינו
דובר את השפה . ( ברור ש- GPS יעזור )

לא תמיד השיקול הכספי הוא היחיד והנכון ( איפה הנוחיות ומה היא שווה )
מסכים
27/07/10 12:46
74צפיות
מי שרוצה לבקר ערים, חבל לשכור רכב. רכבת יותר מהר, וגם לא מתעייפים מנהיגה של כמה שעות לכיוון, ולא צריך להתבלבל עם חניות.
כיוון שעשיתי את הדרך מספר פעמים הרשי לי לחלוק
27/07/10 13:01
261צפיות
לפעמים הרעיון לא רק לראות כבישים ועוד כבישים ,האם לא נמאס לשבת בקופסא ולהביט במכוניות הטסות מסביבך ,לדעתי צריך לחוש את הארץ ולראות נופים ודברים שאינם רק על הדרך הראשית והרי זו מהותו של הטיול בארץ אחרת , כי אחרת מומלץ לצאת לטיול מודרך שבו המזון מוגש לך בכפית ובצורה מצומצמת .

איני מסכים עימךבנושא השילוט בגרמניה ואוסטריה, בארצות אלו  השילוט בכבישים והמפות דרכים מהטובים בעולם בשיטה הייקית ,אין פחד והכול ניתן להעשות בצורה חלקה.

לדעתי  חלק גדול מהחוויה הוא ללכת לאיבוד מבוקר ולגלות  מקומות ואזורים שאינם בבחינת מסט ,כבישי האוטובן מותאמים לאנשי עסקים ולאלו שאצה להם הדרך.
טוב... אנחנו לא כ"כ בקטע של ללכת לאיבוד
27/07/10 13:41
79צפיות
טוב... אנחנו לא כ"כ בקטע של ללכת לאיבוד, אלא יותר בקטע של לתכנן מראש ולגלות מקומות שקראנו עליהם מ-ר-א-ש.

מצד שני - לא רוצים לטייל בקופסא ושיאכילו אותנו בכפית. היינו לפני כ - 8  שנים בטיול מאורגן באירופה. ומאז לא עוד!
מאז - כל טיולינו באירופה (כמעט כל שנה) הם עצמאיים.

השאלה היא נקודתית -
כוונתינו לפנות יומיים לצאת מחוץ לעיר מינכן.
אז האם כדאי לקחת בשביל זה מכונית?

למשל, האם כדאי רכבת בשביל: מינכן -> זלצבורג וחזרה באותו יום, ו- מינכן -> אינסברוק וחזרה באותו יום  -- או שאולי עדיף רכבת?

האם טיול ממינכן לכוון זלצבורג ואינסברוק הוא של תוך העיר (את זה יותר לרכבת) או של טבע מחוץ לעיר (מה שמבקש יותר רכב)?
אני הייתי לוקחת רכבת
27/07/10 13:53
149צפיות
עוד לא הייתי בגרמניה אבל ליום אחד, טיול שיש בו עיר מרכזית שרוצים לראות ושיש תחבורה ציבורית נוחה אליה? רכבת.
רכבת
27/07/10 14:50
132צפיות
מהתחנה המרכזית במינכן לתחנה המרכזית בזלצבורג יש כמה סוגי רכבות (מהירות ופחות מהירות והמחיר בהתאם) כלומר הכי מהירה שעה וארבעים דקות עד פחות מהירה - שעתיים. המחיר (יש במהירה עכשיו מבצע ב-38 יורו ליחיד במקום בד"כ 62 יורו הלוך ושוב) לדעתי הפרטית הייתי לוקחת רכבת. עד שתצאו ממינכן עם הרכב השכור תתמצאו בשלטים (עוקף מינכן עד ליציאה לזלצבורג) בקיצור יקח לכם לבטח גם מינימום שעתיים וחצי ולדעתי עד שתחנו את הרכב בזלצבורג (אם זכרוני אינו מטעה אותי אין חניה במרכז העיר וצריך ללכת מהחניה למרכז העיר) אולי יותר.
הענין הנוסף פה הוא לשכור רכב ליום צריך לבדוק כמה עולה הרכב + דלק+ הוצאות חניה.
כלומר מצד אחד נוחות בלי כאב ראש ודאגה לעומת עצמאות מסויימת. אבל ליום אחד?
אני הייתי מציעה לקנות את הכרטיסים מראש כמה יותר מוקדם יותר טוב, תמצאו דילים זולים.
לא עשיתי את זה ברכבת
27/07/10 14:58
79צפיות
אבל רוב האטרקציות הן בעיר. לא מומלץ בשביל לבקר ערים כמו שאמרתי לשכור רכב. אלא אם רוצים לסע לכפרים בדרך.
אני חוזר על המלצתי לשכור רכב ליציאה מהעיר
27/07/10 16:05
107צפיות
כאשר אני אומר ללכת לאיבוד הוספתי את המלה מבוקר ,תמיד ששואלים בדרך את בני המקום שאלות למקומות מיוחדים ויפים מקבלים אטרקציות שאינן מופיעות בשום ספר והם יחודיית לצפייה וזאת ניתן לעשות רק במכונית שכורה ובסיור בדרכים שאינן אוטובן , וברור לי שכאשר אומרים יומים יציאה מהעיר עוד יותר אני נחוש בהמלצתי.
השאלה היא מהו יעד הביקור המדוייק
27/07/10 16:51
67צפיות
הרכבת תביא אתכם מצויין למרכז זלצבורג.
אין בעיה להגיע להגיע בקלות גם למצודה.
במקרה כזה אני ממליץ מאוד על רכבת.
הרבה יותר כייף לטייל אחרי נסיעה של שעתיים ברכבת ולא אחרי נהיגה של שעתיים בדרך לא מוכרת ברכב, וצריך לזכור שבאותו יום גם צריך לחזור (עוד שעתיים נהיגה) ובצורה בטוחה ובטיחותית.
יומיים עם 4 שעות נהיגה בכל יום יכולים להיות די מעייפים ולפגום בהנאה מהטיול.
אבל אם תרצו להגיע גם להלברון או למכרה מלח יכול להיות שהתשובה תשתנה.
לא שיש בעיה להגיע עם תחבורה ציבורית, אבל במקרה כזה רכב פרטי יכול להיות נוח יותר.

לכן התשובה שלי:
אם מטיילים רק את מרכז העיר - רכבת.
אם רוצים גם קצת מהסביבה - תלוי...
אז פה בדיוק השאלה, האם יש מקומות בסביבה ש...
27/07/10 18:32
80צפיות
אז פה בדיוק השאלה, ואנו צריכים -
האם יש מקומות בסביבת זלצבורג ו \ או אינסברוק שבשבילם כדאי לשכור רכב ליום או יומיים של הלוך חזור ממינכן?
מקומות שאין אילהם גישה נוחה ברכבת או תחבורה ציבורית?

אם הכוונה לחזור בכל ערב למלון במינכן
27/07/10 19:23
134צפיות
אז אין כל טעם אפילו לחשוב על גיחה למקומות אחרים.
אם הכוונה ללון בין בזלצבורג או באינסברוק לילה זה סיפור אחר
אז לוקחים רכב ומטיילים לעוד כמה מקומות.  לדוגמא במקום להגיע עד אינסברוק הייתי נוסעת דרך קיצביל לגרוס גלוקנר (הר מקסים עם שלג)
עושה סיבוב בטירול עד לזלצבורג ואפילו מטיילת באגמים ליד זלצבורג המונדזה וכמה שתספיקו. אלו האזורים היפים ביותר לדעתי באוסטריה.
אבל אין אפשרות לעשות זאת בלי רכב וגם לא הלוך וחזור באותו יום. אם רק זלצבורג ואינסברוק מעניינות ואתם רוצים ללון במינכן עדיף ברכבת הלוך וחזור בלי "קפיצות הצידה".
מסכים 100%
28/07/10 12:05
65צפיות
אי אפשר לסע למקומות אלה לראות משהו, ועדיין לראות משהו בדרך. זה כמו לסע מב"ש לאילת, להנות מאילת ולחזור בערב.
במיוחד שמדובר בסביבה זרה לחלוטין
28/07/10 12:17
64צפיות
הכל לוקח יותר זמן בנסיבות כאלה. מציאת הרציף הנכון בתחנה, הרכבת שבאה ומגיעה ליעד בזמן, הניווט ביעד הלא מוכר.
אני לא יכול להחליט לכם לאן לטייל
28/07/10 11:41
103צפיות
אתם צריכים להחליט מה מעניין אתכם לראות.
מי אמר שמה שמעניין אותי מעניין אתכם? אני למשל לא הייתי נוסע במיוחד לאינסברוק אבל מצד שני אישית אני הייתי נשאר בסביבת זלצבורג לפחות לילה אחד (רצוי שניים) ומטייל גם בזלצבורג וגם קצת בסביבה.

אני חושב שהפכתם את סדר הדברים. קודם מחליטים איפה אתם רוצים להיות ומה אתם רוצים לראות ורק אחרי כן צריך להחליט על האמצעים שהם לינה ותחבורה.

בקיצור לו אני הייתי במקומכם הייתי מתכנן אחרת את המסלול.
הייתי נוסע לשני לילות לזלצבורג והסביבה ואם אינסברוק היתה מאוד חשובה לי הייתי מוסיף עיקוף מזרחי בשבילה.
אישית לסיבוב כזה הייתי מעדיף רכב שכור אבל התחבורה הציבורית מצויינת ובעבר נסעתי בתחבורה ציבורית גם לאינסברוק, גם לזלצבורג וגם לסביבה.

אבל אני לא במקומכם ונכון לכרגע אתם רוצים מסלול אחר, גיחה יומית ממינכן וחזרה.
בגיחה יומית יהיה קשה עד בלתי אפשרי להנות גם מזלצבורג עצמה וגם מהסביבה ובכל מקרה אני לא ממליץ להוסיף ליום עמוס ממילא עוד את האתגר של 4 שעות נהיגה, במיוחד אם אתם רוצים להוסיף עוד יום כזה לאינסברוק.
º
וכעת אין ספק - רכבת זה הדבר הנכון למקרה זה
28/07/10 13:09
128צפיות
Flix
פורום טיולים בסקנדינביה

פורום טיולים בסקנדיביה

הטיול שעליו חלמתם היכנסו עכשיו לפורום!>>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום