לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום טיולים וחופשות בחו"ל
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

טיול בקרואטיה וסלובניה - שאלות לינה

מאת: איתי400
25/07/10 23:18
שלום

אנחנו מתכננים טיול בקרואטיה וסלובניה ל- 3 שבועות באוגוסט
נהיה 2 מבוגרים ו- 3 ילדים

בדרך כלל אנחנו מעדיפים לטייל מחוץ לעונה בלי תכנון מדוייק של ימים ולמצוא מקום לינה בערב
השנה זה יוצא באוגוסט ושמענו שמאוד עמוס ויהיה קשה למצוא לינה וכדאי להתארגן מראש

יש לי כמה שאלות:
קרואטיה:
1. אני מבין שהלינה לרוב היא בצימרים. הם מקבלים 2 מבוגרים ו- 3 ילדים (13,10,7) לחדר אחד או שצריך שני חדרים?
2. האם ניתן להזמין צימרים מראש או רק בתי מלון? יש אתר מומלץ להזמנת צימרים מראש בקרואטיה?
3. זאגרב מחוץ למסלול (אנחנו מגיעים מאוסטריה דרך בלד), כדאי לעבור שם?
4. בהנחה שיש לנו המון זמן, ונעצור בערים הבאות ללינה: דוברובניק, ספליט ZADAR, האם כדאי לשריין מקומות לינה נוספים בקרואטיה או שכל השאר נגיש כמסלול כוכב מהמקומות שציינתי? אולי כדאי גם לינה באזור פליטויצ'ה?
5. באזור אופטיה, Opatija, גם כדאי להזמין מראש?

סלובניה
6. סלובניה יותר קטנה ונראה שמקום אחד יכול להספיק לבלד, לובלינה, פוסטוניה, הקניון. זה נכון או שכדאי לישון גם בלובלינה וגם בבלד? איפה הייתם ממליצים?
7. קראתי מלצות על כפרי נופש (הכוללים גם ספא) כמקום לינה ולאו דווקא צימרים. כפרי הנופש יכולים לשמש כבסיס לטיולים? אלה שמצאתי נמצאים כולם במזרח ונראים רחוקים מידי. אילו כפרי נופש מומלצים?
8. יש אתר מומלץ להזמנת צימרים מראש בסלובניה?

תודה,

איתי
טיול בקרואטיה וסלובניה - שאלות לינה
<< ההודעה הנוכחית
25/07/2010 | 23:18
21
456
שלום

אנחנו מתכננים טיול בקרואטיה וסלובניה ל- 3 שבועות באוגוסט
נהיה 2 מבוגרים ו- 3 ילדים

בדרך כלל אנחנו מעדיפים לטייל מחוץ לעונה בלי תכנון מדוייק של ימים ולמצוא מקום לינה בערב
השנה זה יוצא באוגוסט ושמענו שמאוד עמוס ויהיה קשה למצוא לינה וכדאי להתארגן מראש

יש לי כמה שאלות:
קרואטיה:
1. אני מבין שהלינה לרוב היא בצימרים. הם מקבלים 2 מבוגרים ו- 3 ילדים (13,10,7) לחדר אחד או שצריך שני חדרים?
2. האם ניתן להזמין צימרים מראש או רק בתי מלון? יש אתר מומלץ להזמנת צימרים מראש בקרואטיה?
3. זאגרב מחוץ למסלול (אנחנו מגיעים מאוסטריה דרך בלד), כדאי לעבור שם?
4. בהנחה שיש לנו המון זמן, ונעצור בערים הבאות ללינה: דוברובניק, ספליט ZADAR, האם כדאי לשריין מקומות לינה נוספים בקרואטיה או שכל השאר נגיש כמסלול כוכב מהמקומות שציינתי? אולי כדאי גם לינה באזור פליטויצ'ה?
5. באזור אופטיה, Opatija, גם כדאי להזמין מראש?

סלובניה
6. סלובניה יותר קטנה ונראה שמקום אחד יכול להספיק לבלד, לובלינה, פוסטוניה, הקניון. זה נכון או שכדאי לישון גם בלובלינה וגם בבלד? איפה הייתם ממליצים?
7. קראתי מלצות על כפרי נופש (הכוללים גם ספא) כמקום לינה ולאו דווקא צימרים. כפרי הנופש יכולים לשמש כבסיס לטיולים? אלה שמצאתי נמצאים כולם במזרח ונראים רחוקים מידי. אילו כפרי נופש מומלצים?
8. יש אתר מומלץ להזמנת צימרים מראש בסלובניה?

תודה,

איתי
סלובניה
26/07/2010 | 00:46
9
114
האם אתם מגיעים דרך המנהרה מוילאך, מטיילים בסלובניה ואז ממשיכים לקרואטיה?  כמה ימים אתם מתכננים להיות בסלובניה?
הזכרתם קניון, לאיזה קניון התכוונתם?
ועוד שאלה
26/07/2010 | 09:30
8
73
על איזה כפרי נופש ראית המלצות?
אנחנו מגיעים דרך המנהרה
26/07/2010 | 17:46
7
53
הקניון זה קניון וינטגאר Vintgar gorge
התכנון הוא להיות כ- 12 ימים בסלובניה ועוד 7 בקרואטיה
נגיע מוינה אז אכן נעבור ב- VILLACH, נמשיך לדוברובניק ואז בחזרה

לגבי כפרי הנופש - לא משהו ספציפי, רק רציתי לדעת אם הם בסיס טוב לטיולים באזור, אני מניח שכולם טובים
12 ימים בסלובניה? מה תעשו שם כ"כ הרבה זמן?
26/07/2010 | 18:40
57
סלובניה
26/07/2010 | 20:54
5
87
הטבע והנופים של סלובניה מאד אטרקטיביים, במיוחד למי שמגיע ממדינה חצי מדברית כמו ישראל. לא יודע אם אתם גרים באוסטריה או שאתם מגיעים משם וחוזרים לשם מסיבה אחרת אבל הייתי אומר שמי שמורגל בנופי אוסטריה אמור להיות פחות נפעם מכמות הירוק והכחול בעיניים ואולי יכול להסתפק בפחות ימים ממה שתכננתם כדי לראות באמת רק את ה"חובה", יחד עם זאת אין ספק שגם אוסטרים יכולים ליהנות מלטייל בטבע של סלובניה. בכל מקרה אין בעיה לתכנן מסלול בסלובניה ל-12 יום או לשבוע, ובשני המקרים יהיה קשה שלא ליהנות.

"כפרי נופש" בסלובניה לא דומים לאלה שאפשר למצוא למשל בהולנד והם גם לא במודל קלאב-מד. מה שיש בסלובניה אלה אתרי ספא שבעבר התמקדו בעיקר בתחום הטיפולי, בהדרגה הוסיפו לטיפולים גם פינוקים, ומאוחר יותר חלקם גם בנו מתחמי מגורים עם בניה נמוכה. לחלקם לא הייתי שולח את מי שמחפש כפר נופש במובן השכיח באירופה, רובם ככולם נמצאים במקומות רחוקים מאטרקציות תיירותיות. האתר הגדול והכייפי מכולם עם פארק מים גדול וחדיש וכנראה גם זה שמזכיר ביותר כפר נופש בסטנדרד אירופי הוא צ'אטז' שנמצא במזרח המדינה ליד גבול קרואטיה, לא הייתי מתמקם שם כבסיס לטיולי יום בסלובניה, בהחלט הייתי שוקל לבלות יום-יומיים במקום עצמו.

לגבי קניון וינטגאר, הוא נמצא עשר דקות נסיעה ממרכז בלד וכשאומרים בלד זה כבר בפנים.

אתם צודקים בזה שסלובניה מאד קומפקטית, בקרואטיה לעומת זה המרחקים יותר גדולים ויכול להיות שדוקא לקרואטיה כדאי לכם להקדיש יותר ימים,לשיקולכם.

את סלובניה אני מכיר לא רע ואם אתם רוצים עזרה בתכנון מסלול בסלובניה אני יכול לנסות לעזור, את קרואטיה אני מכיר פחות טוב ועליה רצוי שמישהו אחר ייתן לכם עצות.
ולשאלתך המרכזית בקשר למקום לינה...
26/07/2010 | 21:26
4
120
לשיטתי את מקום הלינה נכון לקבוע לאחר שידועים כל האתרים בהם רוצים לבקר ופחות או יותר מה המסלול, כשהנתונים האלה יהיו בידך אוכל להמליץ איפה להתמקם.
הנה המסלול, תודה
26/07/2010 | 22:42
3
93
הנה המסלול, עוד לא קבעתי מקומות לינה, זה רק הדרך שניסע בה

אנחנו לא מאוסטריה, פשוט טסים לוינה כי היה יותר זול לטוס לשם ויותר זול לקחת רכב

וינה
בלד
לובלינה
פוסטוניה
פירן
אופטיה
זאדאר
קרקא
ספליט
דוברובניק
קוטור (מונטנגרו)
פליטויצ'ה
זאגרב
צ'אטז
מניבור
וינה

לינות:
בלד
פירן
זאדר
דוברובניק
זאגרב

אני תוהה אם להוסיף מקומות לינה נוספים - כגון באזור פוסטוניה או אולי את ספליט  ואולי יש לך המלצות למקומות לינה אחרים

אין לי בעיה לנסוע 400 ק"מ ביום, אם הנוף יפה
וגם את המסלול אפשר לעשות הפוך

הנה הלינק, מקווה שיעבוד

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=W...

ריכוז הלינות לא מוצלח במקרה זה
26/07/2010 | 23:17
60
מבלד לפוסטוינה הנסיעה לא קצרה ועם עצירה (אם זו הכונה) בלובליאנה נגמר היום. לכן כדאי ללון בלובליאנה או בקרבת מערת פוסטוינה.
במקום פיראן הייתי ממשיך לרוביני ולן שם (למעשה עשיתי זאת, בכיוון ההפוך).
אם את רוצים להנות מפליטויצה, כדאי ללון באזור ולהגיע לשמורה מוקדם בבוקר, לפני המוני האוטובוסים.
אין צורך ללון בקרקא, השמורה קרובה מספיק גם לזאדאר וגם לספליט (ספליט קרובה יותר).
כדאי ללון בקוטור, זה יפה ויש הרבה מה לראות בעיר ובפיורדים.

מניבור? אם הכונה למריבור, כדאי לטייל באזור היין שמרכזו העירה ירוזלם. אפשר ללון שם או בפטוי.

לגבי רכב, בדוק אם אין הגבלות כניסה לקרואטיה ולמונטנגרו בחוזה השכירות.
אתה עדיין מדבר על 12 יום בסלובניה?
26/07/2010 | 23:37
1
42
יש לך פירוט של המסלול לימים?
26/07/2010 | 23:43
56
מרשימת היעדים שלך 6 הם בתחום סלובניה: בלד, לובליאנה, פוסטוינה, פיראן, צ'אטז', מאריבור. איך חשבת לחלק ביניהם את הימים?
כשאתם מחפשים צימר תחפשו appartma
26/07/2010 | 10:28
8
99
כמו צימר, דירה קטנה עם שני חדרים שירותים ומטבחון.
נראה לי שיתאים לכם.

בצימר בודד אני לא רואה איך אתם נדחסים ואני לא יודע אם שני צימרים נפרדים יתאימו לכם.

סלובניה:
לישון בבלד ובלובליאנה מבחינה גאוגרפית זה כמעט לישון באותו מקום.
מכיוון שבלובליאנה בד"כ לא מטיילים יותר מחצי יום הייתי מתרכז יותר באיזור של בלד.
אם כבר לפצל את הלינה אז תפצלו דרומה יותר, לכיוון פוסטוינה.
גם חצי יום בלובליאנה זה בזבוז זמן מבחינתי
26/07/2010 | 10:50
4
63
ואני לא מסכימה שבלד ולובליאנה "זה כמעט לישון באותו מקום".
בלד מקום מקסים, ישנו לילה אחד בצימר בבלד ולילה אחד בצימר בבוהינסקה בלה. בשניהם נהננו מאד.
מה המרחק בזמן נסיעה בינהן? חצי שעה?
26/07/2010 | 11:42
3
46
עם קצת פחות מזל אולי שלושת רבעי שעה?
מבחינה גאוגרפית זהו כמעט אותו מקום.
זמן מבוזבז
26/07/2010 | 18:39
2
52
שלא נדבר על מקום מקסים כמו בלד ללינה, לעומת לובליאנה המשעממת (בעיני לפחות).
בבלד יש גם מסעדה איטלקית מאד טובה.
מה שם המסעדה?
26/07/2010 | 19:57
1
28
Gostilna Pri Planincu
27/07/2010 | 08:04
38
מסעדה  בבלד עם קומה שניה, שמהווה פיצריה. אוכל טעים מאד, מכל הסוגים.

הכתובת: GRAJSKA 8 , BLED.

האם ניתן להזמין APPARTMA מראש?
26/07/2010 | 14:59
2
54
איזה אתרים יש להזמנת חדרים מראש?
באתר של בלד לא מצאתי מקומות

איפה היית ממליץ לישון באזור פוסטוניה?
בחלק הזה מישהו אחר צריך לעזור
26/07/2010 | 16:35
39
סלובניה
26/07/2010 | 17:26
69
האם אתם מגיעים דרך המנהרה מוילאך, מטיילים בסלובניה ואז ממשיכים לקרואטיה?
כמה ימים אתם מתכננים להיות בסלובניה?
הזכרת קניון, לאיזה קניון התכוונת?
על איזה כפרי נופש ראית המלצות?
קרואטיה- טיילנו זוג מחוץ לעונה
26/07/2010 | 22:16
1
82
לא הזמנו כלום מראש.
מאוד אהבנו את זאגרב, היא שונה מהערים האחרות אבל לא הייתי מקדישה יותר מיומיים לעיר. בזאגרב יש לא מעט חדרים וכדירות שמחולקות לחדרים. תמנעו ממלונות, אפשר להגיע לכל החדרים דרך לשכת התיירות, בחלקם יש חניה.
בדוברובניק ישנו במלון, יש מחוץ לעיר העתיקה מלונות טובים במחירים סבירים.
בזאדאר ישנו במוטל, מחוץ לעיר העתיקה. לא ישנו באזור פליטוויצ'ה הגענו על הבוקר ברכב.
מספליט יצאנו לשיבניק שם מצאנו דירה בבניין עתיק דרך לשכת התיירות, משם אפשר לצאת לשמורת הטבע קרקא שהיא מדהימה ונכנסים אליה במעבורת שזו חוויה נחמדה לילדים.
מה שכן הייתי ממליצה- אנחנו נתקענו לא מעט עם אוכל, המקומות נסגרים מוקדם. להתארגן על זה מוקדם/לאכול צהריים כארוחה מרכזית ושתמיד יהיו לכם חטיפים.
תודה על העצות
26/07/2010 | 22:29
33
העיצה הכי טובה היא לטייל מחוץ לעונה. זו פעם ראשונה שאנחנו באמצע העונה ולכן הלחץ מבחינת המציאת מקום והחלטה על מסלול, אחרת אנחנו די ספונטניים
הודעות אחרונות
00:53 | 28.08.15 Maorengel
13:34 | 27.08.15 mtmt5
14:54 | 26.08.15 bumpygirl
11:37 | 26.08.15 4everStudent
09:59 | 26.08.15 אורית של החמישיה
08:36 | 26.08.15 anigodin
06:30 | 26.08.15 אורחים בפורום
23:38 | 25.08.15 Linale1981
19:59 | 25.08.15 מעיין מליש
09:41 | 25.08.15 Bגוד1
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום