לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים לפורום רפואת עור ואסתטיקה של תפוז והמרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי. (איכילוב).בפורום זה, ננסה לענות על מגוון שאלות בנושא רפואת העור וכן בנושא אסתטיקה. אין בכוונתינו לקבוע אבחנה או להציע טיפול ספציפי בפורום זה. לשם כך נדרשת בין היתר בדיקה רפואית נאותה. תקוותנו, כי התשובות שנתן יכוונו את קהל השואלים לפתרון יעיל ומהיר.

במסגרת מוסדנו אנו מציעים קשת רחבה של טיפולים למגוון מחלות העור. ברשותנו אמצעים מתקדמים לאבחון מחלות העור, מניעתן וטיפולן, המבוססים על רקע מדעי וטכנולוגי מתקדם. כמו-כן, מטפלים אנו במגוון בעיות צפרנים, שיער ומחלות המועברות בקיום יחסי מין.

 

הדרמטולוגיה, כענף שהתפתח מהרפואה הפנימית, ניצבת איתן בהווה כענף רפואי בפני עצמו, בחזית הרפואה, כתחום חלוצי במחקר וטיפול. ייחודה הנוסף בין מקצועות הרפואה נובע משילוב הדוק ומתמשך בין כלל הצוות הרפואי, הסיעודי והפרהרפואי לאורך כל שלבי הטיפול. תהליך זה מיושם באופן מיטבי במרכז הרפואי סוראסקי. לאחרונה, נפתח בבית החולים המרכז המשולב לאסתטיקה, המציע את המגוון הרחב ביותר של טיפולים וניתוחים אסתטיים תחת קורת גג אחת, בסביבה בטוחה ומבוקרת שבין כותלי בית חולים גדול ומתקדם בישראל.כל רופאי המרכז הם רופאים בכירים ומומחים בתחום רפואת העור והכירורגיה הפלסטית ולרשותם עומדות הטכנולוגיות והתשתיות המתקדמות של בית החולים. החומרים המשמשים לטיפול במסגרת המרכז המשולב לאסתטיקה הם בטוחים לשימוש, ומאושרים ע"י משרד הבריאות וה-FDA האמריקאי.


 

 

יחד איתכם ובשבילכם,

 

ד"ר אופיר ארצי, מנהל משותף, המרכז המשולב לאסתטיקה.

ד"ר ערן אלנבוגן.

המידע והעצות בפורום הינו כללי וחלקי בלבד, ואיננו בא להחליף יעוץ מקצועי ואישי, המבוסס על נתונים אישיים של כל מטופל. לפיכך, ``תפוז``, המרכז הרפואי ת``א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך...
הודעה חדשה

בת 3 עם ציפורניים מעוותות.

27/01/11 20:35
מה שציינת אפשרי. ישנן עוד אפשרויות:

כאשר יש ציפורניים רבות המעורבות בתהליך
יש שתי אופציות -
א. האם לא מדובר בביטוי של מחלה כללית המתבטא בהפרעה בציפורניים כך לדוגמא :
בעוד מכה בציפורן מסוימת,  יכול לגרום לשבר רוחבי לאורך ציפורן אחת
הרי שלהבדיל כאשר נראה פגמים דומים כל הציפורניים -הרי פחות סביר שכל הציפורניים נחבלו כך
ב. מחלה גנטית או מולדת עם פגם בייצור ציפורנייים.

נידרשת איפוא בדיקת רופא עור אשר יאבחן סוג ההפרעה. במקרה הראשון לפי סוגה, הוא יכול לעיתים לדעת את מיקום ההפרעה - כאשר מחלות שונות פוגעות באזורים שונים - ומתבטאות בצורות שונות על פני הציפורניים.
במיקום הפגם האנטומי - הכוונה איפה בעצם המחלה ממוקמת :
- שורש עמוק של הציפורן .
- שורש שטחי של הציפורן
- מיטת הציפורן
- הקפלים הצידיים של  הציפורניים
- אזור העור מתחת לציפורן

פגמים בשורש העמוק של הציפורן (המטריקס הפרוקסימלי)  - נותנים ביטויים כגון -- שקעים רוחביים לרוחב הציפורן , שקעים זעירים עגולים המפוזרים על החלק החיצוני של הציפורניים (פסוריאזיס, אלופציה אראטה דרמטיטיס) , תלמים אורכיים (כמו שדה חרוש שהתלמים מכוונים עם כיוון הציפורן) במקרים קיצוניים זה אף מגיע לכדי שקעים אורכיים או נותן מרקם דמוי נייר זכוכית לציפורן (trachyonychia)  ועוד.
פגמים בשורש השטחי של הציפורן (המטריקס הדיסטלי)  - נותנים ביטוי של ציפורניים לבנות
פגמים גם בחלק השטחי וגם בחלק העמוק יגרמו לנשירה של הציפורן, לשינוי של הציפורן לכדי צורת כפית (ציפורן קעורה- הפוך מהזוית הקמורה שיש באופן תקין) או במקרים קלים יחסית - הדקקות של הציפורן.
לעומת זאת מחלות במיטת הציפורן - אותו אזור שעליו יושבת הציפורן עצמה - יכולים לגרום למשל לניתוק של החלק הדיסטלי של הציפורן מהמיטה - מה שייתן כתמים צהובים לציפורן (שתי סיבות שכיחות למצב זה  הם מחלות שכיחות למדי - פטרת הציפורניים, פסוריאזיס) ., להבדיל זה יכול דוקא לגרום  לעיבוי של האזור של מיטת הציפורן או לדימומים מתחת לציפורניים -זה מכונה דימומים SPLINTER

פרט לכל אלו יש גם קבוצה גדולה של מחלות גנטיות עם הפרעה בייצור הציפורניים:
- מצב מולד שבו ציפורני בהונות הגדולות ברגליים צומחים עקום וגורמים לנטיה לציפורן חדרנית.
- מצב מולד שבו בהונות האצבעות הגדולות קצרות מאד ורחבות (בהונות "פינגפונג")
- תסמונת ציפורן - פתלה - פגם בייצור קולגן גורם לחסר ציפורניים + פגמים שונים בעצמות וכן  חסר של הפתלה. (צילומי רנטגן ירמזו על כך)
- מחלות שלפוחתיות מולדות - כאשר השלפוחיות מופיעות בין השאר באזורים האחראים לבניית הצפורן עם הצטלקויות של אזורים אלו והעלמות הציפורניים
- מחלות בהם יש בעיה של ECTODERM - אותו מרכיב אפידרמלי הבונה את השער, ציפורניים, שיניים , בלוטות זעה, ועור - ישהמון סוגים
- מחלה בשם פָכְיוֹנִיכְיָה קוֹנְגֶנִיטָה - ציפורניים מעובות ונוקשות - קשה לקצוץ את הציפורניים. בהדרגה כל  ציפורניי הידיים מעורבות . עור כפות הידיים יכול להיות מעובה . יש סימנים נוספים בעור החולה.
- מחלת דריר - יש סדקים בצורת V בקצות הציפורניים, פסים אורכיים לאורכם.

בברכה,


 
תגיות:
ציפורניים
24/01/11 13:19
84צפיות
בת 3 עם ציפורניים מעוותות.
<< ההודעה הנוכחית
27/01/11 20:35
226צפיות
Flix
d-aesthetics- טיפולי פנים

מרכז אסתטיקה חדשני

מגוון טיפולי פנים במקום אחד לפרטים נוספים כנסי>>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום