לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום מכוניות
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
גולשים חדשים? אנא קראו את חוקי הפורום ("אודות הפורום והנהלתו" פה מעל)
גולשים חדשים מתבקשים לקרוא את הודעת המנהל על מנת לוודא כי הם מכירים את נהלי הגלישה בפורום
המשך >>

מגבים לרכב

מאת: Morena15
07/02/11 21:30
אז הגיע הזמן להחליף מגבים לאוטו שלי, רק אני לא יודעת מה המידות של המגבים גם קדימה וגם מאחורה {פג'ו 206, 01}
ניסיתי לחפש באינטרנט מידות אך ללא הצלחה ...

הלכתי היום לאיזשהו מקום ולא היה להם את המידות שלי ואני מעדיפה להתקשר קודם כל לחנות [למשל אוטודיפו] לפני שאני הולכת ולברר אם יש את המידה ...

יש איזשהו מקום שניתן לראות מידות של יצרנים ? + של איזה חברות מומלץ לקנות ? שכמובן לא יתפוררו אחרי חודש
תגיות:
38 - כבר בחוץ!
מגבים לרכב
<< ההודעה הנוכחית
07/02/2011 | 21:30
24
923
אז הגיע הזמן להחליף מגבים לאוטו שלי, רק אני לא יודעת מה המידות של המגבים גם קדימה וגם מאחורה {פג'ו 206, 01}
ניסיתי לחפש באינטרנט מידות אך ללא הצלחה ...

הלכתי היום לאיזשהו מקום ולא היה להם את המידות שלי ואני מעדיפה להתקשר קודם כל לחנות [למשל אוטודיפו] לפני שאני הולכת ולברר אם יש את המידה ...

יש איזשהו מקום שניתן לראות מידות של יצרנים ? + של איזה חברות מומלץ לקנות ? שכמובן לא יתפוררו אחרי חודש
מגבים (באחריות)
07/02/2011 | 22:00
18
213

לפז'ו 206 חייבים, אבל חייבים לקנות אך ורק במוסך מורשה של פז'ו, ולזכור לדרוש (לדרוש) מקוריים בלבד, הם יקרים אבל

מתאימים בול ומשרתים בערך כפול מהתחליפיים.

מחיר קדמיים + אחורי (מקוריים לכן יקרים) בין 100 ל200 ש"ח (שווה)

במוסך ינסו לשכנע אותך כי תחליפיים הם אותו הדבר פשוט זולים יותר - שקר מנסיון.
למה חייב?
07/02/2011 | 22:16
4
101
מבחינת חוקית או סתם עמידות ?
עמידות והתאמה לרכב
07/02/2011 | 23:31
91
אפשר בשקט לקנות מגבים של בוש, למשל
08/02/2011 | 00:33
2
122
אם הפרש המחיר משמעותי, ויכול בהחלט להיות שהם יעלו חצי. תלוי בחנות ובמבצעים באותו רגע.
ב"קרסו" מתקינים מגבים של Bosch.
08/02/2011 | 10:22
1
84
על כל מקרה, ברוב החנויות יש קטלוג צמוד למתלה המגבים עם אינדקס המאשפר התאמה לפי חברה, דגם ושנת ייצור (ב"אוטודיפו", לדוגמא).
דווקא לי בקרסו הציעו מגבים אחרים
08/02/2011 | 11:46
68
לפחות לפי המחיר שהיה יקר משמעותית, והם גם הוגדרו כ"מקוריים".
בחום קייצי כמו שלנו גם ככה המגבים יחזיקו שנה,
08/02/2011 | 01:41
6
64
וגם זה בקושי גם אם הם "מקוריים". (פיז'ו לא מייצרים מגבים כמובן).
אפשר לקנות בוש ואפשר גם ויז'ן. עולים גרושים (30 שקל לזוג) ומחזיקים יפה חורף וקיץ אחד.
אייל - ה"מקוריים" של סיטרואן מחזיקים אצלי ...
08/02/2011 | 06:14
4
72
.. כמה שנים טובות.  תחליפיים (בוש) החזיקו שנה ומשהו.  ולא שיש הפרש מחיר גדול ביניהם.
דני צודק ב 100% כי הוא מכיר את הבעיה של
08/02/2011 | 07:40
1
67

חלקים תחליפים ברכבים צרפתיים. אני עבדתי במוסך פז'ו וסיטרואן וראיתי המון אנשים שנהנים לבוא למוסך כל שנה ולשים חלקים

תחליליפים (כי במוסך המליצו להם שהם לא פחות טובים) במקום למשל בפז'ו 206 לבוא פעם בשנתיים (אם נוסעים פחות מ30000

ק"מ בשנתיים) לשלם פחות ולהיות בטוח שקיבלת את מה שיצרן (לא יבואן או מוסך) ממליץ. הבדל בין חלק מקורי לתחליפי (בדרך

כלל בצרפתיים) עשרות שקלים (אבל המוסך (לפחות הנ"ל) נהנה מרווחים כפולים על חליפים תחליפים ומלקוחות שבאים כל שנה גם

אם לא היו צריכים) אבל בתפקוד ואמינות ההבדל הוא שנים. ראיתי איך "רקד" מנהל המוסך כשבאו לבקר אותו למה הוא מכר פי 3

חלקים תחליפים מאשר מקוריים כשמוסך מורשה אמור למכור מקוריים. הוא ניסה להסביר שהלקוחות דרשו תחליפים וכנרא גם הלך

לו. אז מי שמעוניין ונהנה לבקר במוסך כל שנה וחושב שמוסך מכיר את הרכב יותר טוב מהיצרן שימשיך בשלו.
תחליפי זה כינוי למגוון רחב מאוד של איכויות
08/02/2011 | 09:14
50
בלי קשר לסוג הרכב וארץ המוצא שלו. אם אתה לוקח חלק תחליפי OEM אז ברוב המקרים הוא זהה לחלק המקורי (חלק המיוצר ע"י ספק המשנה של יצרן הרכב) אבל אם לקחת חלק סיני עלום שם זה סיפור אחר לגמרי.
אני התכוונתי לתחליפי מאושר יצרן (OEM)
08/02/2011 | 22:16
1
48
שזה למעשה בדיוק אותו המגב שמגיע על הרכב עם מדבקת פיז'ו (או כל רכב אחר לצורך העניין), אבל הפעם מדבקת היצרן האמיתי מופיעה עליו.
אין שום הבדל באיכות אבל יש הבדל במחיר.

רק לצורך הדוגמא - פילטרי שמן ודלק לVAGיות מיוצרים ע"י MAN.
קנה אותו עם סמל של VAG ותשלם הרבה
קנה אותו עם סמל של MAN ותשלם חצי.
(וזה לא משנה שגם כשיש סמל של אאודי, בקטן למטה כתוב MAN)
MANN
09/02/2011 | 18:13
39
MANN זה פילטרים, MAN זה משאיות.
אייל, קח צמר גפן טבול באלכוהול רפואי
08/02/2011 | 09:07
77
ונקה את  הלהב. אתה תראה איך המגב פתאום עובד כמו חדש.

הלהב מאוד דק ומקבל שכבה של ג'יפה שמונעת מגיאומטרית הלהב לבוא לידי ביטוי. ניקוי פשוט מחייה אותו.
מידות מגבים 206
08/02/2011 | 08:13
5
159
יש 2 אופציות:
אם יש לך מגב אחד גדול ואחד קטן אז המידה היא 26" ו- 19"
אם 2 המגבים בגודל שווה אז שניהם 22"

לי התקינו השבוע מגבים במוסך מורשה (דניאל בראל בפ"ת) - 41 ש"ח לפני מע"מ.
אז מכל השרשור הזה לא הבנתי מאיפה כדאי לי לקנו
08/02/2011 | 18:50
4
58
ההפרשים במחיר לא כזה משמעותי, אז עדיף לקנות "מקורי", לא?

לגביי המידות תודה למי שענה. :)
אני לא יודע אם מה ששמו לי זה "מקורי"
08/02/2011 | 19:08
2
48
אבל הם עובדים מעולה בשבועיים שהם על האוטו ובשביל 50 ש"ח אני מניח שזה שווה נסיון ואפילו לא אכפת לי להחליף פעמיים בשנה במחיר זה.

אגב, ניתן למצוא גם באי ביי מגבים שמתאימים במחירים שפויים.
ה"מקורי" של פיג'ו הוא מתוצרת Valeo, וזו אחת
08/02/2011 | 20:13
1
70
מחברות הOEM הגדולות באירופה שמייצרות גם - אבוי - ליצרנים יפנים מוצרים לכלי הרכב שלהם.
לא נראה לי ששמו לי VALEO
08/02/2011 | 21:08
37
נסתכל מחר ונעדכן.
ו... אין לי שום בעד או נגד יפני או אירופאי... לא יודע למה "השחלת" את זה לכאן...
אם תקני מקורי המוסך ירביח הרבה פחות
08/02/2011 | 20:50
44

ומה שבטוח שאת לא תפסידי.

על חלקים מקוריים של פז'ו וסיטרואן בדרך כלל מופיע סמל כמו על הדגל של המוסך.
יש משהו שלא ברור לי לגבי מגבים
08/02/2011 | 09:12
4
109
למה חלק מהיצרנים מתקינים מגבים במידות כאלו שהם מנגבים רק "חרך ירי":
הג'אז הגיעה עם מגב קדמי בצד הנהג באורך 20 אינץ', ובחורף זה ממש היה להסתכל דרך חרך ירי. כשהחלפתי וישרים המגב הוחלף ל 22 (או 23, כבר לא זוכר), ובא לציון גואל - פתאום אפשר לראות משהו דרך החלון. אותו דבר בפז'ו, רק בחלון האחורי: המגב המקורי (14 אינץ') הוחלף במגב 16, ופתאום החלון הפך לנקי גם בגשם.

בשני המקרים המגבים לא חורגים משטח החלון בשום שלב של פעולתם, כך שאין לי מושג למה המידות הסטאנדרטיות קטנות כל כך.
תחשוב כמה כסף היצרן חוסך על זה...
08/02/2011 | 22:19
3
40
יש לי 2 מגבים בשמשה הקדמית [ מן הסתם]
09/02/2011 | 17:44
2
88
ואחד הוא מידה 26 והשני 19
של אמריקן אנג'ל משהו כזה .

והמגב מאחורה הוא 11

הגיוני שזה יעלה 100 שקל?