בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-4757674 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך...
הודעה חדשה

המלצות על מוהלים - איסוף מידע

15/02/03 16:14
כאן אני פותחת שרשרת שהמטרה שלה לענות על השאלה למי ללכת בכל זאת כשרוצים לעשות ברית וחשוב מאד -  למי לא ללכת.
אם עשיתם או הייתם או שמעתם על ברית מילה ואתם ממליצים במיוחד או לא ממליצים במיוחד על המוהל - שרשרו לכאן הודעה עם השם שלו וכמה שיותר פרטים על הברית, אפילו סיפור שלם. אם זו דעה שלילית במיוחד ואתם חוששים מאיזו תביעה עתידית של המוהל -  שלחו לי במסר את השם האמיתי של המוהל וכתבו כאן רק ראשי תיבות של שמו או איזשהו שם-קוד (ניק ) שתמציאו לו.
אם מצאתם כתבה ברשת על מוהל מסויים - שימו לינק (אם השם שלו מוזכר בכתבה מותר לכתוב שהככתבה היא עליו).
מטרת השרשרת הזו היא למנוע מקרים שמוהל רשלן או לא מקצועי ימשיך לצוד ברשתו הורים שלא יודעים עליו מה שצריך. יתכן כמובן שאנשים שאינם כותבים בדרך כלל בפורום יכנסו ויוסיפו המלצות או הסתייגויות - נשמח לארח אותם כאן ואני מבקשת לא להכנס בשרשרת זו לדיונים על עצם המילה (כן-או-לא) כי היא מיועדת לדברים שכבר היו ולמה אפשר להסיק מהם על מוהל ולא האם כבלל למול או לא.
תודה לכל מי שיוסיף מידע וישתף פעולה.
אם אתם חברים גם בפורומים אחרים ויכולים להפנות חברים משם לשרשרת זו - זה מצויין. אני בטוחה שגם תומכים נלהבים של המילה לא רוצים שמוהלים שכרתו לתינוק חצי מאיבר המין שלו ימשיכו למול ללא מפריע וכל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם מלא.

המלצות על מוהלים - איסוף מידע
<< ההודעה הנוכחית
15/02/03 16:14
630צפיות
כתבה מ-YNET על המוהל יהודה למברגר
15/02/03 16:26
103צפיות
סיפור על ד"ר סיריל פיין ב-YNET
15/02/03 16:33
88צפיות
עוד משהו על סיריל פיין
21/02/03 12:34