לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.

 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.


 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!
 
                         
 
המשך...
הודעה חדשה

מבחן מוקסו

06/09/12 11:16
שלום רב,

בתי בת 16. מאובחנת שנים רבות עם קשיי קשב וריכוז ולקויות למידה לא פשוטות. לקחה שנים ריטלין על כל המינונים האפשריים עד שהפסיק להשפיע.... עברנו לאדרל שעשה תופעות לוואי קשות... כיום נמצאת בכיתת מב"ר.... לימודית מצליחה לא רע... (התמיכה בכיתה מבחינה לימודית מדהימה...) חברתית תמיד היה לה קשה.... ועכשיו בגיל ההתבגרות קשה אף יותר... לא מוצאת את מקומה בכיתה.... (יש לה 2-3 חברים וחברות בכיתות מקבילות אז אפשר להגיד שבהפסקה יותר קל לה...) בכל אופן - גם במהלך השנה שעברה וגם עכשיו עם פתיחת השנה - אומרת שקשה לה מאוד להתרכז בשעות האחרונות (לומדת עד קרוב לארבע רצוף....) אני רוצה להחזיר אותה לאיזה שהוא טיפול תרופתי.... יש לציין שבזמנו עשינו לה בדיקת טובה בשביל לבדוק מינון ריטלין (לפני שעברנו לאדרל...) ונמצא בבדיקה של בלי כדור שהיא גבולית (לא מבינה איך - היא ממש מעופפתת....) בנושא קשב וריכוז ועם כדור (LA 60 מ"ג- התוצאה היתה שהכדור לא רק שלא תורם - אלא גם הוריד את התוצאות לערכים נוראיים כך שאפילו המאבחנת אמרה שאין ספק שהמינון לא נכון - לא מתאים ושהיא לא ראתה בדיקה גרועה כמו של בתי... בכל אופן - מישהו ייעץ לי לעשות את מבחן מוקסו - שהוא הרבה יותר טוב מכל מבחן אחר שיש כיום.... רציתי לדעת מה אתם יודעים על כך.... כמו כן - מה הוא בדיוק בודק... ואיך נערך המבחן הזה.... ובנוסף אם אפשר לדעת באופן כללי כמה עולה.... האם יש החזרים מקופ"ח (מכבי...) והיכן אפשר לעשות אותו.... יש לציין רק שאנחנו כל השנים מטופלים אצל נוירולוג..... שאמר לנו לא פעם שכנראה לבתי יש יותר מסתם קשב וריכוז ושהקשב והריכוז כנראה לא עיקר הבעיה.... ויכול להיות שלקויות הלמידה הן הקשות יותר והבעייתיות יותר במקרה שלנו.... ולכן לא בטוח שריטלין ודומיו באמת יוכלו לעזור לנו... (מה שבאמת קורה בשטח.... ובכל זאת - בתי אומללה - וצריכה איזו שהיא עזרה ככה לא תוכל להמשיך....) וכמו כן - מטופלת ריגשית אצל פסיכולוגית מזה מס' שנים - יש שיפור - אבל שיפור מאוד איטי וקטן....  
מודה על כל תובנה ..... אמא מודאגת....
 
תגיות:
מבחן מוקסו
<< ההודעה הנוכחית
06/09/12 11:16
1327צפיות
º
האם יש מישהו שמכיר / שמע ? זה ממש חשוב לי....
07/09/12 18:56
132צפיות
הסבר על המבדק
09/09/12 09:55
283צפיות
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום