לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הפרעות קשב ADHD
שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

אדרל

17/07/10 09:53
שלום רב. אדרל היא תרופה טובה מאד, בהסתייגויות הבאות: מדובר בתרופה שהיא "בת דודה" של ריטלין, כלומר היא עובדת על אותו עיקרון, אבל השוני מספיק, כך שמי שמגיב לאחת לא בהכרח מגיב טוב לשנייה. אין אותה בארץ, אלא ביבוא אישי ולכן מחירה גבוה יחסית. לעומת זאת, אם אין תגובה טובה לריטלין רצוי מאד לנסות אותה, כמובן תוך וידוא יעילותה ע"י TOVA או בניטור קליני. בתנאים אלו הניסיון מצוין. בברכה, ד"ר איריס מנור
ד"ר איריס מנור
תיקון-יעוץ עם הפסיכיאטרית דר' איריס מנור
16/07/2010 | 12:11
38
47
ד"ר איריס מנור תייעץ בפורום במהלך סוף השבוע של 17/7/2010.
ד"ר מנור
היא פסיכיאטרית לילד ולמתבגר. מנהלת היחידה לקשב ורכוז בבי"ח גהה של שרותי בריאות כללית, מנהלת "מכון אניגמה" בתל אביב, ומרצה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. ד"ר מנור שותפה לפרוייקט IMAGE הבינלאומי, החוקר את ההיבט הגנטי של ADHD. ושותפה להקמת עמותת קווים ומחשבות לעיצוב חברה מבינה ונגישה יותר עבור אנשים עם ADHD.
ד"ר מנור מפקחת בהתנדבות על הייעוץ הרפואי בפורום מאז יולי 2002  

הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם לדר' מנור על ידי לחיצה על "הוספת תגובה" להודעה זו.
ייעוץ רפואי עם הנוירולוג ד"ר עדי אדר
15/07/2010 | 20:56
13
45
ד"ר עדי אדר, נוירולוג ילדים בכיר, ייעץ בפורום במהלך השבת 19/6/2010 בבנושאי אבחון וטיפול בהפרעות קשב.
ד"ר אדר הוא מומחה לאבחון וטיפול רפואיים בהפרעת קשב ורכוז, מנהל "מכון אדר" בבאר שבע אשר עובד עם כל קופות החולים.

הנכם מוזמנים לצרף את שאלתכם להודעה זו על ידי הקלקה על "הוספת תגובה".
תודה לד"ר אדר על ההקדשה מזמנו לפורום במהלך השנים. תודה לגולשינו על השתתפותם הפעילה.
אפשר לקבל חוות דעת על אדרל
15/07/2010 | 17:43
1
192
אחרי שהסטרטרה עשה את שלו יש חשיבה ללכת לכיוון האדרל.

האם יש פה ניסיון עם אדרל במיוחד לילדים שהרטלין לא טוב להם?
אדרל
<< ההודעה הנוכחית
17/07/2010 | 09:53
272
שלום רב. אדרל היא תרופה טובה מאד, בהסתייגויות הבאות: מדובר בתרופה שהיא "בת דודה" של ריטלין, כלומר היא עובדת על אותו עיקרון, אבל השוני מספיק, כך שמי שמגיב לאחת לא בהכרח מגיב טוב לשנייה. אין אותה בארץ, אלא ביבוא אישי ולכן מחירה גבוה יחסית. לעומת זאת, אם אין תגובה טובה לריטלין רצוי מאד לנסות אותה, כמובן תוך וידוא יעילותה ע"י TOVA או בניטור קליני. בתנאים אלו הניסיון מצוין. בברכה, ד"ר איריס מנור
טיקים - עצה/ניסיון
15/07/2010 | 20:04
1
40
אחרי 3 שבועות התחילו טיקים.

האם כך התופעה? לכמה זמן?

(בן 8. מקבל LA20).

אודה לכל תובנה בנושא.
טיקים
17/07/2010 | 09:55
58
שלום רב. טיקים ברוב המקרים לא קשורים לריטלין אלא לעייפות וללחץ. הייתי בודקת גורמים נוספים להופעתם כמו גם הערכה חוזרת של המינון (מדובר ב 8 מ"ג ריטלין לפי תיאורך, שהוא לא מינון גדול לגיל הזה). זאת מכיוון שמינון נמוך מדי עלול גם הוא לגרום עייפות. בברכה, ד"ר איריס מנור
שלום לכולם
15/07/2010 | 21:19
5
26
רציתי לשאול האם הפרעות קשב וריכוז, עם התנהגות אימפולסיבית והיפראקטביות ביחד, השם הכולל של כל זה ביחד זה ADHD? אצל הבת שלי זה בתוספת טיקים מורכבים ומשתנים. (עדיין לא אובחנה בטוראט, אבל יש חשד לפני הנויירולוג והפסיכיאטר) המליצו לי על ריספירדל- אם מישהו מכיר. השאלה השניה:האם  ADHD זה לכל החיים? או שזה תסמונת של גיל הילדות בלבד? תודה על תגובות
שלום
16/07/2010 | 14:23
2
21
אני לוקח קונצרטה בסביבות 90 מיליגרם כבר שנה, עכשיו הרופאת משפחה אומרת שאני מעלה מינונים כל הזמן.
כי התחלתי עם 18 ועברתי כמעט את כל המינונים שקיימים שהם פחות מ-90 מיליגרם קונצרטה, עד שהגעתי ל-90
והיא אומרת שאני מכור וכאלה דברים  ושלחה אותי למפגש עם פסיכיאטר, בנוסף לכך אני עדיין מרגיש שקשה לי ללמוד
או להתבטא בצורה שאני רוצה וחשבתי להחליף ל-80 מ"ג ריטלין la.
אז השאלה האם באמת זאת התמכרות שאני מעלה כל הזמן את המינונים, ואם אני מרגיש פחות טוב עם הקונצרטה
האם הריטלין la יעשה את השיפור המתבקש, בנוסף לכך אחרי שאני לוקח כל תקופה מינון מסויים של הקונצרטה, אז ההשפעה הטובה של הריכוז פוחתת ואני זקוק למינון יותר גבוה, האם ריטלין la או תרופה אחרת יעזרו לי לשמור על אותה השפעה חיובית .
ואיך שומרים של הזמן אני ארגיש טוב עם התרופה
תגובה נוספת
16/07/2010 | 14:25
17
הרופאה המשפחה אומרת שאני צריך להפחית כל הזמן בהדרגה את, האם זה פתרון שאני אוכל לתפקד עם מינון נמוך?
רופאת המשפחה
17/07/2010 | 10:02
34
שלום רב. צר לי לומר, אבל הבעיה היא רופאת המשפחה. היא התחילה איתך ממינון נמוך ביותר (מתאים לילדים בגן חובה - כיתהא' בקושי) ובצורה מפתיעה זה לא הספיק... המינון הוא תלוי משקל ופירוק חומרים ובהנחה שכגבר מבוגר אתה מסתובב סביב 70 ק"ג, המינון המינימלי הוא מינון של 90 מ"ג קונצרטה, המקביל ל 25 מ"ג ריטלין (אנא ראה גם טבלה באתר http://www.anigma.co.il/Minunin.htm וכן המלצת FDA באתר http://www.anigma.co.il/Essay8.htm). אם תיקח ריטלין LA 80 תעלה משמעותית במינון - אתה יכול לראות שם את החישוב, וה ייתי מציעה מאד שתיגש לרופא מומחה, תקבעו יחד את המינון הנכון לפי המקובל, ואז "תתרגמו" אותו לכל סוג תכשיר שתרצה. זו ודאי לא התמכרות, היות ובמינון הנכון לך התופעה הזו תיעלם, ואני מציעה שתאמר מילה או שתיים לרופאה שלך בעניין. חבל שהיא טועה ומטעה. בברכה, ד"ר איריס מנור
הפרעת קשב וטורט
17/07/2010 | 09:58
29
שלום רב. השם של מה שתיארת עשוי בהחלט להיות ADHD (התרגום מאנגלית של הפרעת קשב והיפראקטיביות). לגבי השילוב עם טיקים או טורט, הוא ידוע, היות ואנשים הסובלים מטורט נוטים לסבול יותר מהפרעת קשב (לא בגלל הטיפול, בגלל ההפרעה). הריספרדל היא תרופת הרגעה יעילה לטיקים, ממש לא להפרעת קשב. הפרעת הקשב היא בד"כ הפרעה כרונית, יש שינויים במבנה המוח ובצורת פעילותו, וכן, בד"כ מדובר בהחלט בבעיה הקיימת כל החיים. אני ממליצה מאד שתתיעצי עם מומחה לגבי הטיפול, כולל טיפול בהפרעת הקשב. בברכה, ד"ר איריס מנור
לפי ידיעתי
20/07/2010 | 08:17
12
השם הכולל של כל זה יחד הוא ADHD... זה השם הכולל לכל התיסמונת שאצל כל אחד מתבטא באופנים שונים.

וכן, ADHD זה לכל החיים. בגיל הבוגר יש כבר מודעות ונילמדות דרכים להיתמודדות, אז יש רושם שכאילו זה עבר. זה לא נכון. תיסמונת זו שייכת לאדם בדיוק כמו צבע העיניים שלו.  (לפחות במה שקשור אלי...)
ריטאלין בחופש
19/07/2010 | 20:31
2
20
שלום דר' אדר.
אני אמא לאוריה, אידידית בת 12, לוקחת רטאלין 5 מג'. בחופש אני לא נותנת לה, היא בקייטנה. איך אפשר לתת כדור לילד שהולך לסופרלנד?
היא גם רזה מאוד ולוקחת הורמון גדילה כי נולדה פגית. ההורמון מועיל לה והיא צומחת אמנם בצורה איטית בניגוד למצופה, אך העקומה בעליה. היא אוכלת היטב גם עם הכדור בשנת הלימודים ופיזית הכל תקין.
אמנם לפי משקלה הרופא אמר שאפשר להגדיל את הכדור, אבל אני מחכה שתגמור את הקייטנה. עוד שבוע, כדי לא להתחיל שנת לימודים לא מאוזנת.
הענין הוא שהתפרצויות הזעם מחריפות. היא מבטאת תחושת חידלון קשה, כולם לדעתה רוצים להרע לה, צועקים עליה,  הכל היא אשמה. הכל מלווה במריבות אינסוף עם האחיות שלה, בעיקר הקטנה, על כלום, כל דבר מעצבן אותה, כל דבר מתסכל אותה, בקיצור, לא קל. לי זה קורע את הלב כי היא מביאה את זה על עצמה וזה באמת לא בגלל שאחרים מציקים לה או מתערבים לה בחיים כדבריה.
אני ערה לעובדה שהיא בעצם - מתבגרת בת 12. גם ככה זה גיל מרדני. אבל עצמת התגובות שלה מאוד לא נורמאטיבית. לפעמים זה עד כדי כך שאני חושבת שאי אפשר לדבר איתה נורמאלי כי היא פשוט לא מגיבה. זה מפריע  לכל בני המשפחה וכולם נפגעים מזה. בעלי מנסה להרגיע, עוזר כמיטב יכולתו אך לכולנו זה קשה מאוד. בעיקר רגשית.  לפעמים היא אומרת שבא לה לברוח מהבית וזה שבר אותי היום לגמרי. שמענו כבר על סיפורים כאלה ואף יותר קשים.
האם זה בגלל חוסר איזון תרופתי?  אפשר להקל את התסמינים בעזרת משהו טבעי אחרי הצהריים?

אפשר לקחת ריטלין בחופש
20/07/2010 | 08:21
1
31
אם המצב קשה כמו שאת מתארת. אני בטוחה שגם נוירולוג יאמר את אותו הדבר.
עדיף שהילדה תיקח את התרופה ותוכל להיסתדר עם הסביבה מאשר שתחווה חוויות שליליות בגלל שהיא עצבנית וכולם כועסים עליה.

הרבה בהצלחה!!
רטאלין בחופש
20/07/2010 | 10:35
5
אני לא אתן בשום פנים רטאלין כשהיא מבלה בקייטנה. שם היא מסתדרת מצויין. הבעייה היא אחרי הצהריים שלא שייך בכלל לתת רטאלין אז.

אני אחכה עוד שבוע שתיגמר הקייטנה.

הגברת הויסות החושי בעקבות רטלין
16/07/2010 | 16:23
2
11
הילדה שלנו קבלה רטלין וקונצרטה שהשפיעו מאוד לא טוב
היום היא מקבלת אדרונקס וזה עובד. יש מצבים שהיא מאוד
מתעצבנת מחום מבגדים לוחצים היא לא רוצה מכנסיים והכל
חופשי ונכנסת לבכי נוראי.
לפני התחלת הטיפול לא הבחנו בתופעות האלה האם זה קשור
לתופעות הלוואי מהרטלין או שזה חוסר ויסות חושי שהיה והוגבר בעקבות
כל המצב הרגשי. הרופא טוען שזה לא קשור לתרופה ויש לברר
אצל מרפאה בעיסוק. יש ימים שהיא עומדת בחום ויש ימים שלא
יש ימים שהיא לובשת מכנסיים והיא באה להראות לנו. כדי לקבל חיזוק?
מה דעתך?
הגברת ההפרעה בויסות החושי
17/07/2010 | 10:05
1
23
שלום רב. גם לי לא מוכרת תופעה כזו מהריטלין, לעומת זאת מוכרת לי מאד התשלובת של הפרעת קשב ושל הפרעה בויסות החושי. הייתי מבררת למה הילדה הגיבה לא טוב לריטלין ושות (האם זו התרופה או המינון), כמו כן ייתכן שדווקא האדרונקס, שהוא תרופה נוגדת שיכאון שכן עושה יותר תופעות לוואי מעוררת את הרגישות הזו. אני ממליצה מאד שתיגשו לרופא מומחה הן לברר את נושא הרגישות, הן את נושא התגובה לריטלין ואת הטיפול התרופתי בכלל. כל זאת לפני מגדירים את הבעיה כ"רגשית", ואז מתחילים עם ההסברים הפסיכולוגיים, שהם לפעמים נכונים, אבל לא תמיד, ואז זה מונע טיפול. בברכה, ד"ר איריס מנור
תופעות לוואי
17/07/2010 | 12:50
8
איזה תופעות לוואי יש לאדרונקס מלבד עייפות. המון תודה דורית
אבחנה מבדלת
16/07/2010 | 18:29
1
10
בני בן ארבע וחצי וקיבלנו לגביו שני אבחונים - האחד - שהיה אבחון חד פעמי של שעה: PDD NOS "גבולי" והאחר (שהיה יותר מקיף) ADHD "קשה" ללא קושי בתקשורת.  נרשמנו לאבחון יסודי באסף הרופא, אבל עד אז...
האם יש קווים דומים? האם קושי חברתי או קושי בהבנת האחר מצויים גם בילדי ADHD? מה עם תנועות ידיים מוזרות תנועות כמו הוצאת לשון שנראה שפשוט לו שליטה עליהם? האם כל אלה מופיעים גם בהפרעות קשב?
אני חוששת שמדובר באספרגר בתפקוד גבוהה, אבל אף אחד לא שואל אותי...
אשמח לתשובה וכן להמלצות לאבחנה מבדלת עם תור קצר יותר.
PDD והפרעת קשב
17/07/2010 | 10:08
15
שלום רב. אבחנה זו היא אכן אחד הנושאים המורכבים והמסובכים יותר בספרות המקצועית, בעיקר בגילאים צעירים אלו, בהם הילד עדיין לא מטופל להפרעת הקשב. כל מה שתיארת יכול להופיע בשניהם, וכדי ש"יהיה מעניין" יש להם נטייה מסוימת להופיע יחד. כן, בהחלט כדאי לגשת למומחה, פסיכיאטר ילדים עם התמחות בגיל הרך, ורצוי עם הבנה בהפרעת קשב, ובהמשך אבחון נוירופסיכולוגי ע"י נוירופסיכולוג שמבין בנושאים אלו (גם בתחומים אלו יש ידע יותר וידע פחות). לצערי, גם אני יודעת שכל התורים ארוכים במקומות הציבוריים בגלל העומס והעדר התקנים, כך שאין לי תשובה לנושא זה. בברכה, ד"ר איריס מנור
שילוב של אדרונקס וקונצרטה-הכרחי?
17/07/2010 | 11:04
1
12
שאלתי מתייחסת לילד בגיל 11 שמטופל בקונצרטה ולאחרונה קיבל תוספת של אדרונקס.
האם יש צורך בשילוב הזה? האם לא כדאי להוריד את הקונצרטה ולבדוק אם האדרונקס נותן מענה
גם לעניין ההיפריות?
כמובן ששאלה/בקשה זו תופנה גם לרופאה המטפלת,אולם ברצוני לדעת אם יש בכלל מקום לכיוון המחשבה הזה.
תודה.
אדרונקס וקונצרטה
19/07/2010 | 09:40
21
שלום רב. שילוב זה אכן אינו מובן מאליו ובד"כ הסיבה לו שיקול נוסף של הרופא (למשל בעיה נוספת פרט להפרעת הקשב). לכן, אני ממליצה בחום שתיגשי לרופא המטפל ותביני איתו במה מדובר. בברכה, ד"ר איריס מנור
הגדלת מינון בשלבים-מה דעתך על העניין הבא
17/07/2010 | 11:12
3
13
בני מטופל כבר כמה שנים בקונצרטה,במהלך הזמן עלינו מ18,ל27 ועכשיו הוא מקבל 36. הוא עולה לחטיבה ושוקל 39 ק"ג.
בחודשים האחרונים לפני החופש הרגשתי שלא בטוח שהמינון הזה מספיק,לא ברור לי למה ,אבל היו מספר סימנים.
התאבון עלה מאד,תדירות בעיות המשמעת בבית הספר עלתה,הוא נהיה יותר קולני.....אני מניחה שזה מספיק להעלאת החשד.
השאלה שלי האם  ההעלאה הבאה חייבת להיות מעבר לקונצרטה 54, או שזה אפשרי להוסיף חצי כדור ריטלין רגיל בבוקר לקונצרטה 36. וזה ייתן התחלה טובה ושקטה יותר ליום,דבר שעשוי להשפיע על המשכו. מה דעתך ?
תודה מראש!
לילו
נ.ב.
האם זה בכלל אפשרי לקבל שני מרשמים לאותו ילד, אחד לקונצרטה והשני לריטלין רגיל?
בית המרקחת לא יעשה בעיות בעניין?
שוב תודה.
מינון קונצרטה ואדרונקס
18/07/2010 | 17:10
33
יש לאדרונקס פעילות די חלשה בנושא קשב וריכוז.
את תמיד יכולה להוריד את הקונצרטה ולראות את ההשפעה ה"נקיה" שלו.
אין הכרח לקחת קונצרטה כל יום.
מינון קונצרטה של 36 מ"ג לילד שעולה לחטיבה נחשב לדי נמוך = 7.5 מ"ג ריטלין רגיל.
אפשר להוסיף ריטלין רגיל כמו שכתבת ואפשר לעלות ל 54. זה בסדר.
הגדלת מינון
19/07/2010 | 09:45
1
28
שלום רב. על פניו ייתכן בהחלט שהמינון אינו מספיק.ניתן להוסיף ריטלין, וניתן לקבל שני רצפטים, אבל מכיוון שטווח השפעתו הוא רק ארבע שעות נוצר מצב בו הילד מטופל במספר מינונים (חלק מהזמן מינון אחד וחלק אחר - כאשר השפעת הריטלין פגה). אני ממליצה מאד לגשת לרופא המומחה ולהתייעץ איתו. בברכה, ד"ר איריס מנור
תודה רבה! עניין הבדלי המינונים ברור,אבל
20/07/2010 | 11:08
5
ייתכן והוא צריך את המינון המוגדל רק בראשית היום כדי להתחילו על רגל ימין,גם בבית הספר,המקצועות ה"כבדים" הם בתחילת היום ולקראת סופו,שמתי לב שיש יותר דברים בסגנון-אומנות,קרן קרב וכו'
האם החשיבה לא נכונה מיסודה,או שיש בכלל מקום לשקול זאת?
תודה ומקווה שאת עדיין כאן.
לילו
ריכוזית
17/07/2010 | 12:55
2
33
זה לא שאנחנו כבר רצים לזרוק את הריטלין לפח מחר אבל חיפוש באינטרנט העלה כי תמצית הצמחים הסינית הזו נבדקה בעבר בניסוי בתה"ש והראתה הטבה ב 70% מהנבדקים.

האם יש לך נסיון עם מטופלים שהשתמשו בתמצית הזו? האם שמעת על הטבה/שיפור אצל מטופלים שלקחו אותה?

ריכוזית
18/07/2010 | 17:12
36
לו היית קוראת את המאמר עצמו, היית מבינה שהתוצאות הרבה פחות מרשימות.
תחפשי בפורום הזה, ותקבלי תגובות לא נלהבות.
אלו שלקחו ריכוזית נמצאים ב-30%....
19/07/2010 | 14:53
24
אינפורמציה לגבי סטרסרה
16/07/2010 | 19:54
1
23
שלום רב,
בתי בת 6, אובחנה לאחרונה, החלה ליטול ריטלין LA 20  לפני כחודשיים, טרם נצפה השינוי המיוחל שכולם מדברים עליו... ההשפעה בקושי ל-4-5 שעות ולאחר מכן יש ריבאונד נוראי הכולל התקפות עצבנות, אלימות, זריקת חפצים , בעיות של משמעת, בקיצור בעייה לא קלה.
ראיתי שיש תרופה שנקראת סטסרה לא נמצאת בסל, צריך אישור לייבא אותה, עולה בערך 600 ש"ח לחודש. ניתן להשגה בבית מרקחת שור טבנציק שאלתי היא האם יש למישהו ניסיון עם התרופה הזו, נמסר לי שההשפעה היא לכל היום, ללא תופעות לוואי, האם זה נכון? האם יש אפשרות להגיש בקשה להחזר ולו חלקי בגין התשלום הענק שנדרשים לשלם עבור התרופה? אני שייכת לקופת חולים כללית מושלם האם יש פה אנשים שיש להם ניסיון עם התרופה הזו ואם כן האם ניתן לקבל החזר כלשהו? בהמון תודה על תשובות.
סטרטרה
18/07/2010 | 17:24
29
אתיחס לחלק מהשאלות
אין מה לקחת ריטלין אם הוא לא עובד.
אם אחרי כמה ימים זה לא עובד אז חבל על הזמן: או להעלות מינון או להחליף תרופה.
לפי התיאור המינון נמוך מידי ויתכן ש LA 30 מ"ג יעבוד.
ריטלין במינון נמוך מידי - עושה תופעות לוואי.
אין תרופה ללא תופעות לוואי וזה חל גם על סטרטרה. נכון שתופעות הלוואי נדירות וקלות יותר.
אבל תמצה קודם את הריטלין. בפיקוח רופא - תעלה במינון.
הפרעת קשב וריכוז
16/07/2010 | 19:22
2
19
ערב טוב, הייתי אצל פסיכאטר בגלל בעיית קשב וריכוז(אני סטודנטית).
הוא ביקש ממני לחתום על ויתור על סודיות. לטענתו רק הפסיכאטר המחוזי מאשר נטילת רטלין ולכן הוא צריך להחתים אותי כדי לקבל את אישורו.
מה זה אומר ? האם כל מקום עבודה יוכל לראות את התיק הרפואי שלי???
ידוע לי שזו לא מחלה, אבל בכל זאת אשמח לחסיון רפואי.
אשמח לתשובה.
פסיכיאטר מחוזי???
18/07/2010 | 17:15
10
מעולם לא שמעתי על סיפור כזה.
אפילו רופא משפחה יכול לרשום ריטלין, ללא שום פסיכיאטר מחוזי.
הפרעת קשב ופסיכיאטר מחוזי
19/07/2010 | 09:48
16
שלום רב. גם לי הדבר נשמע תמוה ביותר. נראה לי, שהפסיכיאטר שהגעת אליו אינו מכיר די את הנושא, ולכן אני מציעה שתתייעצי עם רופא המומחה לתחום. בברכה, ד"ר איריס מנור
נסיונות עם ריטלין
17/07/2010 | 14:42
2
51
ד"ר מנור שלום רב,

הבת בת ה7 וחצי (עולה לכיתה ב') אובחנה כ ADHD והתבקשנו לעשות נסיונות בחופש על מנת למצוא מינון.
היא לקחה כבר כמה פעמים כדור של 10 מ"ג אלא שהיא טוענת שהיא לא מרגישה כלום, לא מוכנה לעבוד בחוברות עבודה (בלי כדור היא עובדת, אם כי איכות העבודה ירודה מאוד), באופן כללי עם הכדור, היא אוכלת כרגיל, רעבה ונראית כאילו אין לא חשק לכלום עם נטיה להתפרצויות.
אנחנו אמורים לנסות בשלב מאוחר יותר LA20, אבל כרגע לא נראה שריטלין משפיע לטובה.
הרופאה נתנה לי יד חופשית מאחר ויש לנו במשפחה נסיון רב עם ריטלין, אבל טרם נתקלתי בכזו חוסר תגובה.
האם יש טעם להמשיך לנסות?
אני קצת מפחדת לתת לה LA20 שבו המינון עוד יותר נמוך מריטלין 10 מ"ג.
אגב, היא גבוהה לגילה ושוקלת 26 ק"ג.

תודה
רואים שיש לך ניסיון
18/07/2010 | 17:19
20
אכן אין היגיון בלרדת במינון אם ריטלין רגיל לא עבד.
מצד שני אין מקום לפחד.
יש היגיון בלעלות ברבע כדור כל פעם עד לכדור וחצי.
אם זה לא עובד - אז אין מה להמשיך.
ריטלין לא משתפר עם הזמן.
כ 30% מהאנשים לא מגיבים לריטלין ויתכן שאם מינון גבוה יותר לא יעזור - תצטרכי לעבור לתרופה אחרת
מינון לריטלין
19/07/2010 | 09:50
27
שלום רב. אני מסכימה איתך שאינך רוצה למצוא לה מינון בצורה זו. כדי להעריך נכון מינון לריטלין צריך לעשות ניטור קליני (להתחיל במינון מסוים ולעלות בהדרגה, למשל 12.5 מ"ג או כדור ורבע) או לחילופין לעשות בדיקת TOVA על מנת לקבוע מינון אופטימלי. על פניו, אגב, את צודקת, ריטלין LA במינון 20 מ"ג הוא אכן מינון נמוך. בברכה וחופש נעים, ד"ר איריס מנור
סטרטרה וחרדה
17/07/2010 | 15:15
20
שלום רב,
חשובה לי חוות דעתך בדבר מעבר לסטרטרה,לאחר שתחת טיפול בקונצרטה התפתחה תגובת חרדה (בעקבות אירוע ספציפי)הנמשכת כבר מזה כשנתיים.לתחושתינו הקונצרטה משמרת או מעצימה את החרדה.תודה להתייחסותך.
תודתינו לד"ר מנור על ההקדשה מזמנה לגולשינו
18/07/2010 | 16:34
11
הודעות אחרונות
19:55 | 31.08.15 ציפי קוברינסקי
16:37 | 31.08.15 r u t i m
23:43 | 30.08.15 reut1236
21:05 | 30.08.15 rabot machshavot
03:32 | 30.08.15 הראל שמעוניי
19:27 | 28.08.15 אורחים בפורום
14:36 | 27.08.15 תמיד סאנשאיין
17:45 | 25.08.15 ציפי קוברינסקי