לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!

שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...

התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 

kramerkaren ושושן בשם אחר

גמילה מחיתולים- בנים

מאת: adimozes
21/04/11 08:10
שלום לכולם,
יש לי ילד בן 2.5 וביום שלישי האחרון התחלנו גמילה מחיתולים ויש לי כמה שאלות לכל בעלי הניסיון:
1. האם ללמד את הילד לעשות פיפי בישיבה או עמידה? ואם התחלתי בישיבה האם זה יבלבל אותו כרגע לעבור לעמידה?
2. בני מתנגד להוריד את החיתול ואפילו בוכה. האם לחכות עם הגמילה?
אשמח לעצות....
עדי

תגיות:
º
גמילה
20/04/11 15:52
107צפיות
גמילה מחיתולים
20/04/11 15:44
255צפיות
הבן שלי בן שנתיים וחצי.
אני מרגישה שזה זמן טוב להתחיל גמילה.
קניתי ישבנון והתתחלנו לספר סיפורים בנושא (סיר הסירים וכו')
אשמח להמלצות איך בכלל מתחילים מבחינה מעשית...
פשוט מורידים את החיתול ?
הגמילה שלנו - בן 3.2
23/04/11 12:38
218צפיות
גננת התחילה גמילה בגן לפני החג, וחלק גדול מהילדים בצטרפו ביוזמתם - אבל לא הילד שלי, היה לו מאוד נח בחיתול.
ביום ראשון השבוע, הערתי אותו בחיבוקים ונשיקות, הודעתי לו שהיום מורידים את החיתול ולומדים לעשות פיפי בשירותים. חיתול שמים רק לפני השינה.
באותו יום ניקיתי פיפי וקקי מהרצפה לפחות 10 פעמים, וכך גם בהמשך השבוע פיפי וקקי בתחתונים, בגינה, בפארק, אצל ההורים.
הוא ביקש את החיתול, ואמר שלא רוצה שירותים, אבל החיתול לא חזר.
בכל התהליך, ליוויתי אותו וחיבקתי אותו, ועודדתי אותו. כשעשה פיפי ובא מיד להגיע לי, קיבל מדבקות ומתנות קטנות.

רק אתמול נרשמה פריצת דרך, כעשה סופסוף פיפי בשירותים, קיבל הפתעה גדולה שהכנתי מראש.
לשוויץ גמילה, בתוספת ו-
20/04/11 19:28
177צפיות
אז אחרי שהגור הודיע לפני כשבוע ש"מה פתאום, התבלבלתם, אין לי חיתול בכלל" ובכך התחילה גמילת הלילה שלנו, דמיינו את הסצנה הבאה:
חוזרים מהסדר, הגור מבקש מוצץ באוטו ומודיע שהוא קרוע ולא נעים לו בפה. אין עוד מוצץ. גם לא בבית. חג. חג, אין חנויות. חוץ מזה הגור בן אוטוטו ארבע ולאמא נמאס מהמוצץ. אז... אין. וככה התחילה הגמילה שלנו ממוצץ בשינה.
גור המום מעט מהרעיון שאין מוצץ נרדם באוטו בשעה מאוחרת אחרי הסדר. למחרת גור המום עוד יותר מהרעיון של שנת צהריים בלי מוצץ. בכי, בעסה, אף אחד לא ישן שנ"ץ בבית. אחה"צ שותלים את המוצץ באדנית, מבטיחים מתנה למחרת בבוקר. גור נרדם לשנת לילה בלי ציוץ. לא רק שהוא נרדם בלי ציוץ וישן לילה שלם בלי ציוץ, הוא גם קם יבש בפעם הראשונה!
ברור שעוד יהיו לילות קשים בשתי הגזרות, אבל... מגיע לו בעיני.

וגם לקטנצ'יק מגיע איזה חיבוקון קטן על זה שהוא מוציא 4 שיניים בבת אחת, וזה נפל על חגיגות יום ההולדת שלו ועל הסדר והוא הצליח להיות חייכן וחמוד למרות הכול. (קצת בעזרת נורופן, אבל הרבה בכוחות עצמו).

זהו, השווצתי.
º
באמת מגיע לו !!!
20/04/11 19:45
62צפיות
º
כל הכבוד לגור!!!
21/04/11 00:20
31צפיות
º
לגדול ומזל טוב לקטן
21/04/11 08:42
31צפיות
שיו וואי וואו
22/04/11 12:54
28צפיות
מגיעים שני גביעים, אחד לכל אחד.

איזה יופי, ממש מתבגרים שם אצלכם

לגמרי מגיע !!!
23/04/11 00:25
11צפיות
ילד גדול יש לך, הא?
יום 3 לגמילה, והילדה מגיבה ב... התאפקות
20/04/11 19:55
99צפיות
הבנדיטית בת שנתיים וחצי, הראתה את כל הסימנים שהיא מוכנה לגמילה, ולאחר התייעצות עם הגננת הוחלט להתחיל בגמילה.
היא הפנימה די מהר שפיפי וקקי עושים בסיר, ומכריזה כשהיא צריכה אבל... מאז שהתחלנו בגמילה היא פשוט עושה פחות!
היום עשתה סך הכל פעמיים פיפי!!! ודאגנו שכל הזמן תשתה מים. בנוסף, כבר 3 ימים שלא עשתה קקי
אני תוהה מה לעשות. אני מודאגת שזה לא בריא שהיא מתאפקת ככה, וברור שזה נובע מהשלכות רגשיות של התהליך
מצד שני אני לא רוצה לחזור אחורה לחיתולים ולשדר לה שלא הצליחה ....

מה דעתכן?
באמת נשמע לא בריא
23/04/11 00:26
67צפיות
לא ממש יודעת מה לייעץ,
כמובן לא להציק לה ו"להתעסק" בזה,
אני הייתי מחכה כמה ימים ואם זה ממשיך ככה מתייעצת עם איש מקצוע.

בהצלחה!
הבן שלנו בן שנה וחודשיים כמעט
20/04/11 23:29
112צפיות
בברכת השרב נתתי לו להסתובב קצת בלי חיתול
יש סיכוי להצליח לגמול מחיתולים בגיל כזה? כל כך מתחשק לי להוריד ממנו את החיתולים המסורבלים האלה כבר..
אפשר להיות אופטימיים או לצאת מהסרט?
בדיוק יש כתבה על זה ב-ynet
22/04/11 08:18
92צפיות
יש איזה משהי שכתבה ספר על גמילה מוקדמת וממש דוגלת בזה, היא התחילה סדרת כתבות על זה באתר של ynet, תחפשי שם
הינה הכתבה
22/04/11 08:19
68צפיות
בטח שאפשר
22/04/11 10:58
44צפיות
מנסיון (אמנם עם בת) אנחנו גמלנו בגיל כזה. תורידי, אם עושה פיפי -תנסי לקחת לסיר או להסביר לו שזה פיפי, שיישב בסיר. תנסי, קחי הרבה אווויר, סבלנות, סמרטוטים ותראי איך הולך. בהצלחה!
יכולה להעיד לך על עצמי
22/04/11 22:47
51צפיות
אני גמולה מגיל חצי שנה...
גמילה מחיתולים- בנים
<< ההודעה הנוכחית
21/04/11 08:10
1365צפיות
שלום לכולם,
יש לי ילד בן 2.5 וביום שלישי האחרון התחלנו גמילה מחיתולים ויש לי כמה שאלות לכל בעלי הניסיון:
1. האם ללמד את הילד לעשות פיפי בישיבה או עמידה? ואם התחלתי בישיבה האם זה יבלבל אותו כרגע לעבור לעמידה?
2. בני מתנגד להוריד את החיתול ואפילו בוכה. האם לחכות עם הגמילה?
אשמח לעצות....
עדי
אם הוא בוכה ומתנגד לא הייתי מנסה האמת לגמול
21/04/11 09:42
196צפיות
אני חושבת שעם רון התחלנו באותו גיל בערך גמילה ודור היה גמול עוד לפני
זה בא משניהם וגם בעידוד של הגננת בגם כי התחילו גמילה כולם ביחד
פעם ראשונה שניסיתי לבד עם רון הוא פספס חודש אחרי עם כולם בגן זה עבד יופי ועכשיו אנחנו בגמילת לילה אחרי ביססו של הגמילת יום.
אבל אם הוא מתנגד ובוכה סימן שהוא לא מעוניין ולא מוכן ולכן לא הייתי נגררת לזה
אני כן הורדתי חיתול בלילה למרות שהוא בקש חיתול אמרתי לו שנגמר כי הבנתי שהוא עושה PP רק ממש בבוקר בשל עצלות ללכת לשרותים וזה משהו אחר לגמרי
אבל להתחיל תהליך שלם שדורש מהילד לא רק יכולת אלה גם רצון הבנה ושיתוף פעולה נראה לי שחבל שיבוא בצורה כזו

בנוסף אצלי שניהם עשו בישיבה כמה חודשים ועברו לעמידה....זה כנראה משהו בגנים :)

בכל מקרה בהצלחה!

טלי
לא הייתי גומלת בכוח
22/04/11 20:53
118צפיות
יכול לגרום לו "לעשות דווקא"
אני הייתי מחכה...
23/04/11 00:29
119צפיות
בקלות מאוד אפשר ליצור, בלי להתכוון, הפרעות ובעיות בכל הקשור ליציאות
ואח"כ ממש קשה להתאושש מהן.
אם הוא לא מוכן ולא רוצה לא הייתי מתעקשת איתו.
אני בכלל בעד שהגמילה תגיע מהם...
היי רוצה להתייעץ
22/04/11 11:42
86צפיות
התחלתי לפני שבוע בדיוק גמילה עם בן ה2.8 שלי, לרוב מבקש לעשות פיפי בסיר, וגם מפספס לא מעט. (אוי הכביסות והמייבשים)
הבעיה היא עם קקי, הוא לא עושה בסיר. הוא מתאפק או שעושה במכנסים, רואים שהוא נגעל, הוא מפסיק באמצע ולא מוכן להמשיך לעשות בסיר (ניסינו גם ישבנון ) איך אני פותרת את הבעיה הזאת וגורמת לו לעשות גם קקי בסיר? ניסיתי לשחד אותו עם מתנה - לא עזר.
כל עצה תתקבל בברכה,
תודה
אני לא מומחית
22/04/11 16:03
66צפיות
אבל אני יודעת שיש ילדים שקקי לוקח להם יותר זמן. אפשר לנסות כשהוא אומר שיש לו או כשאת רואה שהוא מתחיל, להציע לו חיתול.
גמילה מחיתולים בבקשה תגובות ועזרה
22/04/11 19:23
131צפיות
בני כבר בן שלוש וכמעט שלושה חודשיים , מקומו 4 בילדים .   לפני שנה הגננת החלה גמילה ומאחר שאני בדיוק התחלתי עבודה והוא  לא ישן בלילות ,  עייפות החומר.  הוא לא הראה סימניים של  נכונות גמילה ולאחר  כמעט שבועיים החזרתי לו את החיתול. בתחילת חודש זה התחלנו יחד עם הגננת תהליך גמילה.  הןא לא מבקש אף פעם.  כאני לוקחת אותו לשרותים הוא עושה ואז לא מפספס. הגננת אומרת שבגן הוא לא מפספס, הוא רואה ילדים אחרים ועושה.  אמרו לי לא לקחת אותו ולחכות שיגיד.  היום פספס כל הזן ואני רק מחליפה לו כל הזמן  תחתונים ומכנסיים.  הוי אצל שלושת האחרים זה היה הרבה יותר פשוט. בעלי מתעצבן אליו שהוא עושה בתחתונים ואני רק אומרת לו שהוא היה יכול לעשות בשירותים והיה לו נעים יותר.  להחזיר לו את החיתול ?  כבר עבר כמעט חודש.   אני לחוצה כי שנה הבאה הוא אמור ללכת לגן עיריה . נכון, יש זמן אבל בכל זאת.  נואשת  ועייפה.
אני פשוט לקחתי
22/04/11 19:59
97צפיות
זאת אולי פסיכולוגיה בגרוש, אבל היתה לי הרגשה שהבן שלי לא יכול היה לקחת אחריות, לזכור לשים לב לאיתות הגוף, לעצור את מה שהוא עושה ולהגיד אני צריך פיפי. זה היה גדול עליו. הוא היה מסוגל להתאפק שעה-שעתיים, אבל ליזום הליכה לשירותים - לא. אז אני יזמתי. לקחתי לשירותים כל שעה, אח"כ ריווחתי לכל שעה וחצי, אח"כ הצמדתי לפעילויות, לפני אוכל, אחרי אוכל, לפני שיוצאים, כשחוזרים, לפני טלוויזיה, אחרי חטיף. לקח כמה חודשים, ובסוף הוא גם התחיל להגיד לבד.
הכי חשוב כרגע בתהליך הזה שבעלך יידע שאין
23/04/11 01:18
68צפיות
לו צורך להתעצבן על הילד כי ייתכן שהוא עדיין לא מוכן לגמילה או לא שולט לגמרי ולכן הוא ממש ממש לא אשם שבורח לו...
גם בני בן שלוש וחודשיים ועדיין לא מראה סימנים של מוכנות לגמילה. ניסינו ואנחנו מאמינים שכשהוא יהיה מוכן - זה יהיה הרבה יותר קל.
גם אצלינו שנה הבאה גן עיריה והוא צריך להיות גמול..אני מקווה שזה יגיע בקרוב.. בינתיים שואלים אותו מידי פעם אם הוא רוצה להוריד
את החיתול, הוא לא מעוניין-אז מחכים,
הכל יבוא בסוף..
23/04/11 02:09
40צפיות
קודם כל מאוד תלוי בילד וברצון שלו להיגמל אבל אם כבר התחלתם תהליך אז לא להחזיר חיתול,זו תהיה חזרה לאחור וחבל

שנית.זה לוקח זמן.הבן שלי (התחלתי בגיל 2.7) נגמל מפיפי מיד וגם בלילות הכל עבר חלק.עם הקקי זה היה סיפור ארווווך של 8 חודשים!!

מה לא עשינו,קקי פרס ענקי שהצענו שיכנועים דיבורים.כלום.הילד התעקש לעשות קקי בתחתונים.ככה וזהו.

בסוף פתאום זה עבר פתאומית והוא עבר לעשות בשירותים

תקראו הרבה סיר הסירים,תקנו סיר חמוד או ישבנון והרבה הרבה הרבה סבלנות... כמה תחתונים אני זרקתי... זה יבוא בסוף
לא להחזיר בשום פנים ואופן
23/04/11 08:32
64צפיות
לכי על זה עד הסוף.
תעשי שיחת מוטיבציה לבעלך בתור התחלה ותרתמו לנושא הזה, תגדירו שבועיים שבהם יהיה לא פשוט, אבל זה פרוייקט והמטרה שלכם לעזור לו לעבור את התקופה הזו, ואז להפטר מהבעיה הזו אחת ולתמיד.
אם בפעם השניה תחזירי לו חיתול תשלחי לו מסר ממש גרוע לחיים של ותרנות וחוסר עמוד שדרה, וזה יתנקם גם בכם (בצורה שהוא יסתכל עליכם) , וגם בו, כי ילדים לומדים מההורים, והוא יהפוך בעצמו לותרן.
לא יודעת מי אמר לכם לא לקחת אותו לשירותים אלא לחכות שהוא יגיד, לדעתי זו טעות. את הגדול גמלתי בגיל שנתיים וחצי, ולקח סופ"ש אחד בלבד, עם הרבה נחישות. כל חצי שעה הלכנו לעשות פיפי, וקקי מתי שהיה, ואז לאט לאט הוא הבין לבד את הפואנטה והמשיך בעצמו.
כמובן שאם זה ממש מתיש, אפשר לשלב את שיטת הפרסים, שאני לא מתה עליה, אבל במקרים כאלה הוא לא באמת יתרגל לכך שיש פרס אחרי כל פיפי בשירותים, וכן יש לזה סוף, אז זה בסדר. להגדיר שמרגע מסויים בכל חצי שעה הולכים לעשות פיפי בשירותים, ועל כל כמה פעמים שאין פיספוסים או כלום, הוא מקבל משהו קטן. אחר כך להפוך את זה לפעם בשעה ולאמר לו שאם הוא מרגיש שיש פיפי בין לבין, הוא צריך לבד ללכת לעשות פיפי מיוזמתו, ואם ככה שלוש שעות הוא עובר יפה בלי בעיות, עוד פרס קטן, עד שמגיעים למצב שבו אתם כבר לא צריכים בכלל להיות מעורבים.
יצא לי אולי קצת מבולגן, כי אני במקביל עם הקטנה ובטלפון, אז מצטערת, בכל מקרה, שנסו מותניים, והפשילו שרוולים, אבל אל תוותרו
קקי בתחתון
23/04/11 09:08
62צפיות
שלום לכולם
יש לי שאלה,יש  לי ילד בן 3.5 וגמלנו אותו מטיטולים לפני שנה.פיפי הוא הולך לשירותים לבד מוריד מכנסיים ועושה באסלה,
אבל יש בעיה קטנה ואנחנו כבר חסר אונים זה מתסכל ומעייף הילד תמיד עושה קקי בתחתונים מה לא עשנו דיברנו איתו ודיברנו ועוד פעם דיברנו אפילו אנחנו אומרים לו שכל פעם הוא יעשה קקי באסלה הוא יקבל הפתעה,
זה עזר קצת ואחרי זה זה לא ממש עזר והוא עדיין ממשיך לעשות בתחתונים, יש שני דרכים לפי דעתי, או שהוא עצלן ומצתאל לשבת באסלה,או שהוא חושש ממשהו ומשהו מרתיע אותו,
השמח לקבל תשובה יעזור לנו נורא תודה!
בעיות בגמילה לבן שנתיים וארבעה חודשים
23/04/11 11:46
85צפיות
ביום שבת לפני שבוע בדיוק התחלנו בתהליך הגמילה.   אחרי הכנה ארוכה מאד שכללה ספרים סרטים הסברים רכישת תחתונים וכו'. פשוט הורדנו את החיתול וזה הכל. בלילה הוא ישן עם תחתון חיתול. הוא בכלל לא  מודיע על קקי או פיפי, הוא רק מודיע שעשה פיפי בתחתונים ולפעמים מודיע על  קקי בתחתונים. אנחנו כל הזמן שואלים והוא עונה שאין. ביומיים הראשונים כאשר לקחנו אותו לשירותים הוא עשה פיפי בשמחה אבל קקי בשום פנים ואופן. הקקי לא מטריד אותי אבל הבעיה היא שפתאום הוא מסרב לעשות פיפי בשירותים ואנחנו ממש בהתלבטות, האם הוא פשוט לא מוכן?
אשמח לכל תגובה שיש לכם בנושא
מוכרחה לשתף אתכן בסיפור הגמילה שלנו !!
23/04/11 12:05
125צפיות
גיא בן 2.5 - קנינו ביחד חבילה של תחתונים עם כדורגל (שהוא הכי אוהב) , וגיא שמח לשים אותם. פספוס קטן פה ושם במהלך הגמילה ביום, לא משהו להתרגש ממנו - וגיא קם כל בוקר, מחליפים את החיתול לתחתונים וגיא עושה היטב פיפי בשירותים.
קקי - רק בחיתול.
זרמנו איתו.
גיא בן 3 - גמול לחלוטין ביום - לא מפספס בכלל. פיפי- בשירותים, אבל קקי - רק בחיתול.
החיתול נמצא עליו בלילה (ואז בבוקר הוא היה עושה קקי כל עוד החיתול עליו בד"כ) , או כשיש לו קקי.
ניסינו סיר- הוא עשה בו פעמיים שלוש - ולא אהב אותו יותר. הוא היה בוכה שהקקי נופל לו, למרות שריפדנו את הסיר בנייר והראנו לו שאין לקקי לאן ליפול. לא הכרחנו אותו לשבת על הסיר.
זרמנו איתו.
גיא בן 3.3 - החלטה הורית - קקי עושים בחדר השירותים. אז עכשיו שיש לו קקי אנחנו הולכים איתו לחדר השירותים, שמים לו חיתול והוא עושה קקי - אבל רק בחדר השירותים כי רק בחדר זה עושים קקי. גיא מפסיק להסתובב בבית כשהוא עושה קקי.
אחרי שבועיים כאלו - החלטה הורית: קקי עושים בחדר שירותים עם חיתול, אבל יושבים על האסלה.
משכנעים את גיא שהקקי לא ייפול לשירותים כי עדיין יש לו חיתול. והופ - גיא עושה קקי בחדר השירותים, יושב על האסלה עם חיתול ועושה קקי (את הקקי אח"כ היינו מוציאים מהחיתול לשירותים וגיא פותח את המים)
ככה במשך חודש.
גיא בן 3.4 - באותו יום החלטה הורית - לנסות לגמול אותו מהחיתול בשירותים.
גיא מכריז שיש לו קקי, ואנחנו אמרנו שאין חיתול, אבא צריך לקנות. (חבילה חדשה באמת חיכתה באותו זמן במכונית).
גיא בוכה שהוא לא רוצה להוציא את הקקי.
הרגעה הורית - ריפוד פנים השירותים בנייר כדי שלא יישמע צליל "פלופ" , והרבה דיבורים להסחת הדעת.
גיא יושב על האסלה קצת בוכה ומתבכיין שהוא לא רוצה להוציא את הקקי.
הרבה השתטות הורית - גיא צוחק- דעתו הוסחה - הקקי יוצא בהצלחה.
גיא נלהב לראות את הקקי בשירותים - ופותח את המים. - מקבל מתנה מאבא ואמא.
כבר למחרת קקי בשירותים. עדיין בליווי הורי והסחת דעת בדיבורים שונים על המתנה שיקבל אח"כ - אבל ללא בכי !
ומאז גיא עושה בשירותים גם את הקקי
גיא בן 3.5 - עדיין עם חיתול במהלך הלילה. אומרים שצריך לחכות לפחות ל 2-3 חיתולים יבשים - אבל כל חיתול בוקר שלו רטוב עד פיצוץ. לא נוכל לגמול ככה.  החלטה הורית - נחכה לימים חמים יותר .
ערב בהיר אחד- לגמרי בהחלטתו שלו - גיא בוכה שהוא לא מוכן שנשים לו חיתול בלילה !!! חיוך הורי - מציעים פולאפס. - הילד בשלו לא מוכן ! זה כמו חיתול ! רוצה תחתונים של כדורגל. אני מסתייגת מהרעיון- בטוחה שיקום רטוב לחלוטין מפיפי ואני שקמה לתינוקת קטנה בלילה - לא כ"כ רוצה לקום גם בגלל פיפי ולהתחיל להחליף מצעים ובגדים... אבא לוקח פיקוד- "הילד רוצה ואנחנו לא מאפשרים לו ! אם יעשה אני אקום" ! גיא הלך לישון לראשונה ללא חיתול !!!
השוס- מאז אותו לילה לפני 3 שבועות - גיא עדיין קם יבש בלילות!!
הבנה הורית - כל זמן שהיה לו חיתול הוא איפשר לעצמו לעשות פיפי בלילה. מאז שאין לו - עושה ממש לפני השינה - ומתאפק עד לבוקר
גיא הולך לבד לשירותים ועושה פיפי וקקי וישן בלי חיתולים- לחלוטין יוזמה שלו!
גאים בעצמנו על התהליך שנעשה בקצב של גיא וללא לחץ מצידנו.
אומנם ארוך (שנה של תהליך), אבל משתלם
בטוחה שהסיפור הזה יעזור ויתן כוח לכמה אימהות פה
º
לגיא ולהורים שלו
23/04/11 15:38
59צפיות
שמחתי לקרוא+שאלה
27/04/11 22:07
51צפיות
האם מרגע שאמר שיש לו קקי, הוא נותן לכם זמן להתארגן ולשים חיתול?
אצלי (יום ראשון ללא חיתול) הוא מכריז קקי ומייד עושה בתחתונים.
פילונת- רק עכשיו ראיתי... סליחה
01/05/11 19:03
40צפיות
אז עונה לך בכל זאת, אם עוד רלוונטי:

הוא מודיע שיש לו קקי ורץ לשירותים. הוא מאוד מודע לתהליך ולא קרה שפיספס קקי בתחתונים.
יש זמן התארגנות, לעיתם קצת יותר בלחץ מפעמים אחרות
הילדה החליטה להתחיל גמילה...
23/04/11 19:31
32צפיות
שלום
אשמח לעצה.
הבת שלי בת שנתיים, ישנה סופ"ש אצל הדודים שם ראתה את בני הדודים שלה (3 ו6) משתמשים בשירותים וכנראה קיבלה השראה.
מאז אנחנו בבית בחופש והיא בכל הזדמנות אפשרית פושטת את המכנסיים והחיתול ומסתובבת בלי. מדי פעם הולכת לשבת על האסלה אבל ללא תוצר. בינתיים פיזרה כבר כמה שלוליות ברחבי הבית. היא פשוט גומלת את עצמה כמו שזה נראה.
איך מגיבים לשלוליות שהיא משאירה? איך משכנעים אותה לשבת קצת יותר זמן על האסלה כדי שהפיפי יצא שם ולא במקום אחר?
אשמח מאד לעצות אם יש....
כל הכבוד לה!
23/04/11 20:44
19צפיות
לשלוליות לא מגיבים. זה חלק מתהליך הגמילה והדרך הכי טובה היא להתעלם מהן, להחליף תחתונים/מכנסיים.
במשך היום כדאי להציע מדי חצי שעה-שעה ללכת לשירותים. לאט לאט היא תתחיל לקשר בין ההליכה לשירותים לביצוע עצמו. אל תחכי שהיא תבקש, תקחי אותה, גם אם אין תוצר בכל פעם. אם היא רוצה, בסוף זה יעבוד . בהצלחה!
לתת לבת שנה ו-9 להתנסות בסיר?
23/04/11 21:20
22צפיות
הקטנה אומרת בחודש וחצי האחרון בערך בחלק מהמקרים כשהיא עושה קקי.
לא מעט פעמים היא אומרת בסיום הקקי פשוט "קקי".
אני רואה מתי היא מתחילה לעשות, והשאלה שלי אם כדאי להתחיל להראות לה בשלב הזה סיר ולהושיב אותה. אני לא מתכננת להתחיל בגמילה בגיל כזה, ולא חושבת שהיא מוכנה מבחינת פיפי, אבל אולי כדאי שתתרגל?
מנגד, אני חושבת שאולי אם לא הולכים עם זה עד הסוף עדיף לא לשגע אותה?
בעיני למה לא
23/04/11 21:29
20צפיות
גם אם בסופו של תהליך היא תגיד לך לפני הקקי ותשב על הסיר ותעשה קקי בסיר ותמשיך לעשות פיפי בחיתול זה גם נחמד, לא?
שנה ו-9 היה גיל מקובל לגמרי לגמילה מלאה בדור שלנו. אני לא חושבת שאת צריכה לפחד מלהתחיל ולא נראה לי שזה ישגע אותה.
למה זה נראה לך "לשגע"?
24/04/11 09:00
17צפיות
כל דבר שמבחינתך משחק, ומבחינתה משחק, זה לא "שיגוע", זה הרגל טוב שבו הסיר הוא חלק מהחיים.
נראה לי לשגע
24/04/11 14:29
17צפיות
כי בגן היא תמשיך להיות עם חיתול, וכי לא תמיד תוכל ללכת לסיר/ישבנון, אז אני חוששת שהיא תתרגל למשהו אחד ולא תבין מתי אפשר ככה ומתי אי אפשר.
היא ילדה מאוד של הרגלים.
לי זה נראה אחרת
24/04/11 15:02
13צפיות
קודם כל, למה שבגן לא ישתפו פעולה?
וגם אם לא - ילדים, גם "של הרגלים", לומדים להבין כללים שונים של מקומות שונים. זה לא משהו שמעל להבנתם. בבית ככה, בגן אחרת. זה בכל מקרה קורה בתחומים אחרים.
עוד שאלת גמילה..
23/04/11 23:05
50צפיות
אז הבחור שלי בן 2.4.
גם אנחנו הורדנו סופית את הטיטול ביום שישי (אחרי שהתפקשש לנו קצת בגלל נסיעה לטיול עם הסבתא..).ביום שישי עוד היו יחסית הרבה פספוסים (4-5) עד שקלטתי שלא שואלים "יש לך פיפי" אלא פשוט לוקחים כל פרק זמן
היום נרשמו רק 2 פספוסים (אחד בבוקר ואחד בערב ממש לפני השינה).
כשהיה לו היום קקי הוא הודיע, והלכנו לשירותים והוא עשה. על פיפי הוא לא מודיע אז אני ממשיכה לקחת מיוזמתי בפרקי זמן קבועים.  השאלה שלי היא תוך כמה זמן אפשר לצפות ממנו שיודיע בעצמו שיש לו פיפי?
בינתיים אגב למרות שהוא לא ממש אוהב את ההטרדות שלנו לקחת אותו לפיפי, הוא כן מבסוט לספר לכולם שהוא הולך עם תחתונים ולא טיטול ושהוא גדול ועושה רק בשירותים..
אצלנו לקח כמה חודשים ועוד בגיל מבוגר יותר
23/04/11 23:48
47צפיות
את יכולה להתחיל לרווח את ההליכות לשירותים, כדי לראות כמה זמן הוא מתאפק ולתת לו הזדמנות להרגיש מלאות כלשהי ולהגיד (כי הרי אם את לוקחת כל שעה הוא לא מספיק לרצות. אמנם יש לו מה לשחרר אבל זה לא שלוחץ לו עדיין). אבל עברו כולה יומיים. נשמע שהוא מתקדם נפלא. תני לו זמן.
ת'אמת הוא שותה הרבה...
23/04/11 23:58
24צפיות
אז יש לו הרבה פיפי..במקומו הייתי מרגישה מלאות 24 שעות ביממה חחחח
טוב לשמוע שלוקח להם זמן להודיע בעצמם! תודה
האם אתם ממליצים על ה DVD אסלה קסומה
24/04/11 11:26
49צפיות
הפעוטה שלנו בת שנתיים ו 10, עד לפני 5 ודשים כמעט לא דיברה ועברה ניתוח כפתורים. בחודשיים האחרונים מזה שהיא רואה אותנו בבית ואת אחותה הגדולה ובגן - היא מתעניינת בסיר ובטיטולים, זה נמצא בסביבה, בלי לחץ.היא עשתה פיפי בסיר רק לפני המקלחת והחליטה קצת להפסיק. הצענו לה ישבנון וצריך לעזור לה לשבת עליו ולהסתובב והיא עושה פיפי די בחופשיות ובחופש ביקשה להיות בלי טיטול והיא בעצמה מורידה אותו אבל מתעקשת שנחזיר לה לקקי וכמובן לפני שינה. בגן הציעו להוריד לה טיטול לגמרי ושהיא תשתין ותלכלך על עצמה 10 פעמים ביום וכך תבין ואני לא בעד השיטה הזו ונראה לי שזה רק יגרום לה אנטי. האם אני מבלבלת אותה? האם לקדם תהליכי? לתת לה להמשיך בקצב שלה? לי זה לא "בוער" שהיא תיגמל
עונה
24/04/11 18:28
45צפיות
ממליצה מאד על הדיוידי הזה. הוא מטפל בקשיים שעולים בעת גמילה ופחד מכל מיני דברים
אבל
זו לא קלטת קסם, היא רק עזר כמו ספר או כל אמצעי אחר.
גמילה היא תהליך ולכן צריך סבלנות. לא הייתי מאיצה בה ולגמרי הולכת איתה בעניין.
מילת המפתח היא-סבלנות.
שאלת המון דברים ביחד
24/04/11 21:07
48צפיות
ה-DVD מומלץ בעיני.

השיטה של להוריד לגמרי חיתול לא נראית בעיני בעייתית ואלא אם כן הילדה סטרילית במיוחד או נגעלת במיוחד אני לא חושבת שזה יגרום לה אנטי. אני לא חושבת שלילדים יש אותן תחושות לגבי הפרשות כמו שלנו יש. אבל אם השיטה לא נעימה לך את לא חייבת כמובן.

זה שהיא מורידה חיתול ועושה פיפי בישבנון ומבקשת חיתול לקקי זה מעולה. זה כמעט ילדה גמולה. אני חושבת שהיא מובילה אותך היטב בקצב שמתאים לה. אם את רוצה לקדם משהו אז אולי תתחילים להסביר שגם קקי עושים באסלה, ולזה בדיוק יכול לעזור לך ה-DVD. נראה לי שהכול הולך אצלכם מעולה!
בעיני ככה נגמלים...
25/04/11 08:19
76צפיות
לא חושבת שיש דרך אחרת להעביר לילד את תחושת הצורך בשירותים ואת החשיבות של שירותים אם לא מורידים את הטיטול ונותנים להם לחוות את כל התחושות הנלוות לכך. כולל ההתלכלכות. לפי מה שאת מתארת היא גם כל כך בדרך לגמילה שקשה לי להאמין "שהיא תשתין ותלכלך על עצמה 10 פעמים ביום" כמו שאת אומרת. יהיו פספוסים, זה די בלתי נמנע (למרות שתמיד יש סיפורים על כמה יחידי סגולה שהורידו להם את החיתול ומיד הצליחו והבינו מה מצופה מהם, תמיד - *לא* הילדים שלי, אגב...). אבל זה הכל חלק מהתליך הלמידה ובודדים הילדים שמפתחים אנטי לזה. אני הייתי מקדמת את התהליך, היא כבר כמעט שם ותיכף קיץ וכל כך הרבה יותר נעים בלי חיתול.
ולגבי הדוי וי די - אנחנו אוהבים אותו. חמוד, פשוט, כנה. נחמד ביותר.
עונה במרוכז
25/04/11 11:01
52צפיות
תודה לכל המגיבות ועל החיזוקים, את ה DVD לא הספקתי לקנות אתמול, אולי בהמשך בינתיים הבוקר עשתה קקי בשירותים
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום