לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!

שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...

התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 

kramerkaren ושושן בשם אחר

שיר ילדותי.... "אדון שוקו"

מאת: י י ל י
15/11/10 08:18
בכיתה א' קיבלתי כ"דמי חנוכה"  קלטת שמע. בקלטת שירים שכולנו גדלנו עליהם מגברת עם סלים, ממשיכים עם קילפתי תפוז ושיר ילדותי האהוב- אדון שוקו.

הייתי שומעת את הקלטת כל לילה לפני השינה ונרדמת לצלילים המרגיעים שלה.

מרוב "חרישה" אני כבר לא יודעת מה קדם למה, האם קודם אהבתי לשתות שוקו או שבגלל אדון שוקו החלטתי לאהוב שוקו (עד היום).
מצאתי את הקלטת הזו לפני שנה ומאז כשאני לבדי ברכב, אני נהנית מרגעים של כיף, שומעת ושרה עם הקלטת בדרכים.

תגיות:
º
פסטיבל
17/11/10 15:31
15צפיות
תחרות "הופ מותק של פסטיבל 3" יוצאת לדרך
14/11/10 12:21
287צפיות
תחרות "הופ מותק של פסטיבל 3" יוצאת לדרך
כמו בכל שנה, גם בחנוכה הנוכחי יעלה "הופ! מותק של פסטיבל" בפעם השלישית אל הבמות בהפקה גדולה ומרגשת. הפעם משובצות בתוך הפסטיבל מיטב הקלאסיקות של הזמר הישראלי, ביניהן נעמי שמר, עוזי חיטמן, ואהוד מנור.
פורום הורים לפעוטות מזמין אתכם לחלוק עם כולנו את קלאסיקות הילדות שגדלתם עליהן ואולי לזכות בכרטיס זוגי לפסטיבל החדש!

אז מה צריך לעשות?
החל מהיום ועד לתאריך 24.11 בשעה 12:00, עליכם לספר לנו, כתגובה להודעה זו, על קלאסיקת זמר ישראלית שגדלתם עליה.
30 הגולשים שייבחרו על ידינו, יקבלו מאיתנו כרטיס זוגי לפסטיבל בהיכל נוקיה, תל אביב.

קצת פרטים על הפסטיבל:

לאחר שנתיים של הצלחה מסחררת עם "הופ-מותק של פסטיבל", גם השנה בחג החנוכה הרפתקה מרגשת, גדולה יותר, מצחיקה פי כמה, קסומה ומלאת הפתעות שטרם נראו, שתהפוך את החנוכה זה לשמח ואיכותי. קבלו את: "הופ! מותק של פסטיבל 3" בהשתתפותם של יובל המבולבל, טוביה צפיר, אורנה ומשה דץ, מיכל צפיר, דפנה דקל, הדוד חיים, רוני נדלר, שי ורועי, גילי בא לבקר וביחד עם החברים המוכרים והאהובים דודידו והכבשה שושנה.

הופ! מותק של פסטיבל 3 ביער הקסום

מיקי פלד, המפיק האגדי, וערוץ הופ! חברו גם השנה והעלו עבורכם מופע קצבי, מרהיב, מצחיק, מרגש ואיכותי, בבימויו של הבמאי המוערך צדי צרפתי. בהופ! מותק של פסטיבל 3 משובצות מיטב הקלאסיקות של הזמר הישראלי: משיריהם של נעמי שמר, אהוד מנור, ע. הלל, עוזי חיטמן ועוד, לצד האמנים האהובים והמוכרים שחברו יחד למופע זה: יובל המבולבל, טוביה צפיר, דפנה דקל, מיכל צפיר, רוני נדלר, שי ורועי וגם גילי בא לבקר והדוד חיים. והשנה – במיוחד לכבוד "הופ! מותק של פסטיבל 3 ביער הקסום", יופיעו יחד על אותה במה הצמד האהוב, שחוזר לשתף פעולה: אורנה ומשה דץ, במיטב הלהיטים מתוכניות טיף-וטף ומופעי הילדים שיצרו לאורך השנים.

כרטיסים במשרדי "הדרן":  

מחירי כרטיסים: 99-189 ₪. לרוכשים בישרכארט : 49 ₪ + 240 כוכבים

לחברי club365 -
74 ₪ לכרטיס.

בקניה במשביר לצרכן וניו פארם ב- 99 ₪ - 74 ₪

אנא עיינו בתקנון התחרות המלא:
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=...

מחכים לנוסטלגיות המרגשות שלכם!

הופה היי היי היי
14/11/10 12:46
22צפיות
גדלתי על הופה היי הם היו ההצגה הקבועה שהיו מביאים כל חנוכה מהעבודה של אבא
בכניסה להיכל ההופעה היינו מקבלים סופגניה טרופית ושקית ענקית של עלית מלאה בממתקים
שהספיקו לשנה
זה היה גם מפגש שלי ושל אחי עם ילדי העובדים האחרים פעם בשנה בחנוכה
ההופעה כל שנה התחדשה ובסוף ההופעה תמיד היינו מחכים יחד עם מאות ילדים להצטלם
איתם.
בתור ילדה התחברתי מאוד למרים ילן שטקליס
14/11/10 12:50
19צפיות
זה התחיל עם הספר אצו רצו. מאוד אהבתי את השירים את הזרימה את החריזה ונהגתי לקרוא בו שוב ושוב ושוב.
הרגשתי הזדהות עם הקטן שהלך והתחבא ישן כל הלילה בלי שאף אחד יחפש אותו ולא מצא את דרכו. אני חושבת שרק בתור בוגרת יכולתי לנתח את השיר ולעמוד על הרגשות שהוא עורר בי . שיש מי שמבין את הרצון שלי כשאני לא מוצאת את החיבור פשוט להיעלם להיות לבד לישון.

בהמשך נכנס ללבי השיר אלישבע מה נחמדת
שיר המדבר על בובה פגומה שכולם מעירים לה וצוחקים עליה על המגרעות שלה והילדה שלה היא שייכת אינה רואה את כל זה. היא תופרת לה שמלה יפה קוראת אהובתי ותמהה מדוע לא רואים יופייה.
היום משדרים את זה בהופ ילדות ישראלית ולא פעם אני מוצאת עצמי מנסה להסתיר דמעות שהשיר הזה מעורר בי.
לפתוח את העניים ולראות את היופי שמסתתר בכל אדם לא משנה מה באם יש לו פגם חיצוני כלשהו.
תמיד קוותי עמוק בפנים שיהיה גם מי שראה בי את היופי ויתעלם מהחיצוניות . זו כנראה הסיבה שהיום השיר הזה אפילו קרוב אלי עוד יותר . גם בתור ילדה תמיד העדפתי לנהוג כמו הילדה בשיר. היה לי גוזל עם רגל שבורה שסירבתי שימיתו אותו והסתובבתי אתו על היד וכל פעם קרבתי אותו לחברים שלו שיהיה אתם. הייתה לי ברבי שהכלב אכל לה את הרגל והלבשתי אותה הכי יפה ודאגתי לה יותר מאשר לחדשות כי היא הייתה זקוקה לכל האהבה.

ואחרון חביב השיר בובה זהבה שהמחיש בצורה מאוד חזקה את הפחד שלי מחושך. עד היום אני לא יכולה לישון בחושך מוחלט ולדעת שאני לא היחידה שמבקשת שיגרשו את החושך נתן לי לגיטימציה להבין שאני לא שונה.

אני יכולה כמובן להרחיב עוד יותר (כ ןכן כמנהגי להשתפך...) אבל גם כך כתבתי מספיק
עבורי באמת מרים ילן שטקליס מהווה קלסיקה ישראלית במיטבה. שירים שמעבירים מסר דרך המילים שיוצרים הזדהות והבנה
שיש בהם המון וגם בתור בוגר אתה מוצא בהם דוגמא אמת וקשר.

בנוסף , העובדה שמי ששר את השירים שלה - החלונות הגבוהים , גוזי כץ רק יצרו אצלי בתור בוגרת אהבה גדולה יותר כיוון שעבורי גם הם קלסיקה ישראלית ונכס למוזיקה הישראלית

טלי
"כל השנה אני יושבת ומחכה
14/11/10 13:47
6צפיות
סופרת כל שעה
מוחקת כל דקה
מתי שוב יקחו
אותי להיכל
לשמוע את הפסטיבל "

אחותי ואני אהבנו מאוד שירי פסטיגל
אבא שלי ז"ל היה לוקח אותנו להופעות וקונה לנו גם את הקלטות.
בחורף של חנוכה כמו שפעם באמת היה חורף
היינו מעמידות בסלון את הטייפ דאבל קאסט האדום מבריק
ומנגנות את השירים ושרות עם כל דבר שנראה כמו מיקרופון
טוש /מברשת/כף
אמא שלי היתה עומדת במטבח מבשלת ובטח צוחקת לעצמה
ואנחנו? אנחנו רקדנו שרנו ועלינו פסטיגל משל עצמינו ממש בתוך הסלון.

אי אפשר לבחור רק שיר אחד...
מחכים לחנוכה
14/11/10 14:08
4צפיות
כל שנה אני ואחותי היינו מחכות בכליון עיניים לחנוכה כדי שדודתי תדאג לנו לכרטיסים.
אני לא אשכח את רבקה זוהר בשימלה הלבנה שכל הרקדנים אוחזים בחוטים משימלתה, ואני ואחותי יושבות פעורות פה
ומרוגשות עד דמעות ולא שוכחות לקנות את הקלטת (בזמנו זה מה שהיה).
ואח"כ מגיעות עם חוויות.  
"אמא הו אמא חבקיני חזק..."
14/11/10 14:14
7צפיות
השיר הזה עד עכשיו גורם לי לדמוע

זו בכלל זכורה כתקופה נהדרת, אני זוכרת שחיכינו כל השנה לחנוכה, למופעי הפסטיבל, ובייחוד לסוף האירוע, שמצביעים לשיר המצטיין, אחחח הנוסטלגיה
גם אליי השיר הזה דיבר
17/11/10 21:25
3צפיות
לא הבנתי למה אני לא מזדהה עם המילים...(אמא מתעללת במקרה שלי)
טוב, אז אני גם כמו ילדי
14/11/10 14:36
3צפיות
חיכיתי וחיכיתי בקוצר רוח תמיד לחנוכה, אבי החורג היה עובד בחברת דן ובזמנו הייתה לחברת דן הצגה סגורה רק לילדי החברה
היינו מקבלים בכניסה סופגניות ושקית מלאה בממתקים ודברים שווים,
פעם להבדיל מהיום לא היו דיוידי, לא היו חוברות ולא היו את כל השטויות שמוכרים היום בכניסה
פעם זה היה נטו בילוי בפסטיגל והכי חשוב המון הנאה

לי נותר רק לאחל לילדי המדהימים ילדות כיפית כמו שהייתה לנו פעם, ילדות טהורה, כיפית ומהנה ובתור ילדים היינו נהנים מהדברים הקטנים ביותר ולא מגודל החרב שקיבלנו אחרי שנפרדנו משלושים שקלים לפחות
אותי בתור ילדה אף פעם לא לקחו )-:
14/11/10 14:38
7צפיות
אז אולי תהיו נחמדים ותתנו לי כרטיסים כל גיל ההתבגרות שלי חיפשתי עם מי ללכת לפסטיבל ואף פעם לא היה לי ילד ללכת איתו עכשיו יש לי בובה משלי וסוף סוף יש לי תירוץ ללכת לפסטיבל אני מתלהבת כמו ילדה קטנה...(-:
עופרה חזה
14/11/10 14:48
6צפיות
כולן בכיתה אהבו את ירדנה ארזי אבל אני דווקא אהבתי את עופרה חזה.
אני סוכרת את עצמי בכיתה ג' הולכת לחנות התקליטים הגדולה שהייתה בשינקין בת"א (שם סבתי גרה) ,נרגשת כולי, מחזיקה את הארנק בו חסכתי שקל אחרי שקל כדי לקנות את הקלטת "ימים נשברים". הייתי יושבת ימים שלמים ושומעת את הקלטת פעם אחר פעם ומסתכלת במילים ושרה עם קול הפעמונים של עופרה.

גילוי נאות: את הכרטיסים שאקבל, אני מתכוונת לתרום להורה וילד שלא יכולים ללכת למופע חנוכה. לנו יש כרטיסים כבר למופע אחר.
חחח אני הייתי ממחנה ירדנה ארזי
14/11/10 22:47
6צפיות
ובני דודים שלי ממחנה עופרה חזה ואוהו.. איזה מלחמות היו לנו על זה
º
גם אני ממעריצות עפרה חזה!
15/11/10 11:59
6צפיות
º
ואני ממחנה מלכת הזמר הישראלי-ירדנה ארזי
17/11/10 09:03
6צפיות
אני הייתי ממחנה ירדנה ארזי, אנחנו היינו קור
17/11/10 20:04
3צפיות
קוראות למחנה עופרה חזה - עופרה חסה, והם בתגובה היו קוראים לירדנה - ירדנה ארגזי,
º
אני עדיין במחנה ירדנה ארזי המלכה.
18/11/10 12:23
4צפיות
º
היא עוד מופיעה?
18/11/10 18:41
4צפיות
קלסיקות הזמר שלי...
14/11/10 14:51
26צפיות
כמה נעים להזכר בילדות המדהימה שהיתה לי, כל השירים התמימים והיפים שגדלתי עליהם עד היום אני שומעת ומשמיעה לילדיי...
עם כל הכבוד לפסטיבלים של היום, ויש כבוד... כל כוכבי הילדים המוכשרים, יובל המבולבל המצחיק, רינת המדהימה וטוביה צפיר המדהים, ילדיי מטורפים עליהם...
אבל אני גדלתי על הפסטיגלים של אז, עם הופה הופה הופה הופה היי, ציפי שביט האחת והיחידה, גידי גוב, יגאל בשן ולא לשכוח את הבובה פסטי.
אחד הדברים המדהימים בפסטיגל של אז היה הילדים הקטנים ששרו לבד ובליווי הזמרים, השירים היו יותר תמימים ומתוקים, לא היו אפקטים ותלבושות מפוארות ואיפור נוצץ.
אני אישית הערצתי את הפסטיגלים ותמיד חלמתי להיות ילדת פסטיגל ולשיר ואפילו הייתי באודישן עם חברה אבל לא עברנו ...
באחד הפסטיגלים שבו שר הזמר אדם איני וחברתי רצנו אליו לבמה עם זר פרחים וזכינו בנשיקה עד שהמאבטחים הוציאו אותנו...
ילדי ואני נשמח לקבל את הכרטיסים לפסטיבל.
תודה.
"יהודים הם בני מלכים"
14/11/10 16:12
17צפיות
קלסיקה לילדים "דוסים"...

כמובן שלא היו הופעות חלילה וחס, היתה לי קלטת שלהם והיינו חורשים עליה יום ולילה.

אגב, בשנים האחרונות הוציאו גרסה חדשה ומוצלחת לזה עם קטעי קישור נעימים, השירים נשארו אותם שירים אינפנטילים משהו..

רוצה, רוצה, רוצה, רוצה, כרטיסים למותק של פסטיגל לילדה שלי, בבקשה אחים יקרים עזרו לי לזכות...
הקלאסיקה שלי : הסבון בכה מאוד
14/11/10 16:15
11צפיות
האמת שלא הבנתי עד היום את הקטע של השיר הזה, מה מביא כותב לכתוב שיר כזה????????
אבל הלחן זה משהו אחר......... הלחן פשוט מקסים ועצוב.........
הילדה הכי יפה בגן -תמיד אהבתי את השיר הזה
14/11/10 16:26
14צפיות
במיוחד עכשיו שהוא מקב ל משמעות כאשר אני שרה אותו לבתי הקטנה........
אגב היא שרה אותו ממש יפה......
ובכלל אני גדלתי על הפסטיגלים ועד היום כל דבר אני עושה עם מוסיקה: מבשלת, מנקה וכו'....
ולסיום אני אשמח (ובתי עוד יותר) לכרטיסים למותק של פסטיבל 3
בשבילי ציפי שביט היא מלכת הקלאסיקות
14/11/10 17:48
9צפיות
לראות אותה לפני 20 שנה בפסטיגל מפזזת ושרה את כולם הולכים לגמבו גמבו גמבו
ולראות אותה גם בשנה שעברה עם אותם האנרגיות והשמחה
היא  
אף פעם לא הייתי בפסטיגל!
14/11/10 19:31
4צפיות
אני אילתית
אז לא הייתי, הדבר הכי קרוב היה תקליט של הפסטיגל עם הילדה הג'ינגית החמודה הזו,
וחרשתי על "פסטי פסטי פסטיגל, בואי איתי לפסטיגל........".
היום אני מברכת על זה שאנחנו לא במרכז ואין את כל הטירוף הזה סביבנו.
º
פסטיבל ופסטיגל זה לא אותו הדבר
18/11/10 13:30
4צפיות
º
והקשר למה שכתבתי הוא....?
19/11/10 00:38
2צפיות
º
פסטי פסטי פסטיגל?? קצת פיספסת
21/11/10 08:13
4צפיות
לילך הג'ינג'ית
14/11/10 21:10
1צפיות
חנוכה היה החג הכי שווה אצלינו בגלל פסטיבל שירי הילדים. תמיד ידעתי מראש איזה שיר יבחר למקום ראשון.
בגיל 8 אפילו הלכתי לאודישן לפסטיבל כי הייתי בטוחה שאני זמרת על, ורק צריכים לגלות אותי. אבל לצערי הבמאי חשב אחרת.
אהבתי כשג'וזי כץ שרה את "אמא, למה את מתעקשת לתכנן לי את החיים" ואהבתי את "הכל עובר חביבי", איזה קולות יפים וכל שיר ששרו היו להיט. אוי אוי אוי איפה הם היום.

משוך בגזר משוך בגזר
14/11/10 21:30
27צפיות
בתור ילדה היתי מעריצה שרופה של אליעזר והגזר ממש התמכרתי לסיפור הזה אמא שלי מספרת שביקשתי כל היום לאכול גזרים ואף בפורים התחפשתי לגזר למרות שזו לא היתה תחפושת קונבנציונאלית בזמנו שאז כולם התחפשו או למלך ומלכה או לקאבוי אני התחפשתי לגזר.. השיא היה שבמתנס השכונתי הביאו את ההצגה אליעזר והגזר וראיתי אותה 3 פעמים.. היום אורי שלי מכיר את הסיפור וממחיז אותו בבית הוא מביא בובות ולוקח גזר וכאילו כולם מושכים אותו חה.. זה כנראה בגנים..
אנחנו כל שנה היינו הולכים לפסטיגל
14/11/10 22:44
5צפיות
אבא שלי היה לוקח אותי ואת אחותי ועוד 2-3 בני דודים כל שנה לפסטיגל בהפסקות היינו קונים את הקלטת והמילים לשירים וזו היתה חוויה.

זכור לי במיוחד ששנה אחת מסיבת חנוכה שלי בגן נפלה על היום שאבא שלי קנה את הכרטיסים. התכנון היה שכולם ילכו בלעדי ואני אהיה עם אמא במסיבה.. אבל היתי כ"כ עצובה ולא רציתי ללכת למסיבה אז בסוף הייתי קצת במסיבה והלכתי איתם לפסטיגל!  (למרות שאני מנסה להזכר איך בדיוק זה נפל לי על המסיבה, הרי הפסטיגל לא בחופשת חנוכה..?? אבל זה מה שזכור לי, שאני הולכת עם הכתר עם הנר על הראש וסופגנייה בידיים מגרה את הילדודס במכונית ושמחה ומאושרת שבסוף כן לוקחים אותי לפסטיגל).

אגב, עד עכשיו יש לאמא שלי בבית את כל הקלטות וידאו של כל הפסטיגלים מפעם. היינו ממש פריקים של זה

הפסטיגל האחרון שהייתי בו בעניינים זה זה של 1993--> "שיר מס' 1.. שיר מס' 2.. שיר מס' 3, מס' 4... פסטיגל 93 יוצא לדרך נקודה! "
אאוצ' ולא נתתי קלאסיקה של שיר
14/11/10 22:49
8צפיות
אז מה שזכור לי במיוחד זה "ביישן אוהב אותך" של יגאל בשן. היינו ממחיזים את זה בבית! ממש עושים את השיר בליווי הצגה
דוקטור... הבובה חולה
14/11/10 22:55
14צפיות
אני זוכר שהייתי בשירוויזיון 2 ונורא אהבתי 2 שירים: מי מצייר את הקשת, ודוקטור הבובה חולה שגם זכה. (שירים 7 ו-4)
אח"כ קנינו את התקליט וטחנתי לעצמי את המח איתו..
אח... איזו נוסטלגיה..
"זרעים של מסטיק" עם דליה פרידלנדר
14/11/10 22:56
17צפיות
בילדותי אהבתי מאוד את "זרעים של מסטיק" עם דליה פרידלנדר וילדי הקיבוץ (לא זוכרת אם זה בית אלפא או בית השיטה...) , היה לי את התקליט והייתי שומעת אותו בלי הפסקה...  שירים מקסימים כמו זרעים של מסטיק (כמובן), אדון חרדון, השיר על רותי ועוד ועוד.
כיום אני משמיעה את השירים גם לבת שלי. רק שהיא מעדיפה את הגרסא של דפנה דקל...
להיטי הפסטיגל שלי
14/11/10 22:57
15צפיות
"יד ביד"  (גלי עטרי), "ילדת סנדוויץ" (חני נחמיאס), "שלום היא מילה שימושית" (מיכל ינאי), "לא לוקח בקלות" (אדם) ו"עולם אגדה" (היי פייב).
יש לי יום יום חג
14/11/10 23:18
3צפיות
אני תמיד אהבתי לשמוח גם בלי חגים , ועד היום כל יום בדרך לגן אני  ובתי שרות את השיר הזה .אני מעריכה שגדלתי על יותר שירים , פשוט נשכחו מזיכרוני .
אלוף בצלות ואלוף שום
14/11/10 23:55
4צפיות
דני ליטני הרשע מול מוני מושונוב הטוב.
איזה קרב!

אם הוא יכול, אז גם אתה יכול, חוכמה גדולה בסך הכל.
אם הוא יכול, אם הוא יכול - אז גם אתה יכול!
הקלאסיקה שלי-
15/11/10 00:19
5צפיות
שירי "הכבש השישה עשר"
ובמיוחד "הכבש השישה עשר" ו-"גן סגור".
מדהים-מדהים-מדהים ומרגש עד דמעות געגוע
וחנק בגרון...

http://www.youtube.com/watch?v=j89Czm-N9gQ
שירים קטנים...
15/11/10 06:34
10צפיות
וואו, אני גדלתי על "שירים קטנים"
סדרת קלטות שירים לילדים ופעוטות, קלטות וידאו
עם עוזי חיטמן, חני נחמיאס, ישראל גוריון,עירית ענבי ועוד! יש כמה קלטות כאלו...
זוכרת את "שירי ילדות"- שיר נוסטלגי ישן- "השירים המשחקים איפה הם עכשיו? אולי מצדדי,אולי מלפניי,אולי מאחורי הגב..."
דוגמאות לשירים שהיו-
http://www.songs.co.il/artist.asp?id_singer=220&al...
וואו נכנסתי ללינק וזה הזכיר לי עוד שירים- כמו אדון חרדון ... "הוא שכח הוא שכח, מאין בא ולאן הלך..."
והשיר "הפיל"..ו"נוח"..."מאחורי ההר"  (אפשר לשמוע בלינק 30 שניות מכל שיר...ולהיזכר בכיף!!)
כמה כיף להיזכר!!!

אין על שירי הילדות של פעם!!! שירים קטנים... מומלץ בחום!

גדלתי כמה שנים בקיבוץ
15/11/10 07:30
5צפיות
ועד היום אני חושבת שאני הייתי (או כולנו בעצם היינו) הילדים היחידים בני 5 שיודעים לשיר "קסם על ים כנרת" או "שירת הנוער".

בנוסף - גדלתי עם הורים ששמו בטייפ באוטו קלטות של גבי ברלין והולכים בסופי שבוע לשירה בציבור, כך שכמו שניתן להבין, אני ממש מייצגת את ארץ ישראל הישנה והטובה!  
החלופה לגבי ברלין היו התקליטים הישנים (טוב, אז הם היו חדשים...) של שלמה ארצי, ואלו הם שירי הילדות שלי (חוץ משירי הילדות הרגילים, שאותם אני מכירה בע"פ עד היום..).
שיר ילדותי.... "אדון שוקו"
<< ההודעה הנוכחית
15/11/10 08:18
74צפיות
בכיתה א' קיבלתי כ"דמי חנוכה"  קלטת שמע. בקלטת שירים שכולנו גדלנו עליהם מגברת עם סלים, ממשיכים עם קילפתי תפוז ושיר ילדותי האהוב- אדון שוקו.

הייתי שומעת את הקלטת כל לילה לפני השינה ונרדמת לצלילים המרגיעים שלה.

מרוב "חרישה" אני כבר לא יודעת מה קדם למה, האם קודם אהבתי לשתות שוקו או שבגלל אדון שוקו החלטתי לאהוב שוקו (עד היום).
מצאתי את הקלטת הזו לפני שנה ומאז כשאני לבדי ברכב, אני נהנית מרגעים של כיף, שומעת ושרה עם הקלטת בדרכים.
"בשנה הבאה נשב על המרפסת"
15/11/10 08:22
10צפיות
בכל סוף שנה, היינו יושבים כל הפספוסים במעגל ושרים יחד עם הגננת את השיר הזה (עם כמה שיותר שיבושי מילים). אני זוכרת איך הייתי ממררת לאמא שלי בבכי ביום אחרי, כי ידעתי שהחופשה מתקרבת ולא אראה את כל החברים מהגן.
בכיתה ד', כשהתבגרתי ונהייתי לפספוסית גדולה, כל כך שמחתי לשמוע את השיר הזה - זה פשוט אמר שהריח המתוק של הים, גלידות, שוקו-לחמניה קרוב מתמיד!!
אני זוכר
15/11/10 08:38
3צפיות
אולי לא הייתי בכל הפסטיגלים, אבל את מה שאני זוכר זה,
את יגאל בשן עם השיר "ציגלה ביגלה בום".
את הדרך אל הכפר של רבקה זהר, ואת "כמו צועני.."
בוא אל החגיגה-אם אני לא טועה שייך לאילנה אביטל.
תוך כדי רשימת השירים אני מתחיל לזמזם לי את השירים ,אח איזה תקופה יפה היתה אז, ..

היה לנו פאטיפון.(אנחנו קנינו אז את המודל החדש ,ולאחרים היה עדיין עם ידית מנואלה) ההורים שלי קנו לי את התקליטים (לרגע רציתי לרשום דיסקים). והיינו יושבים ומתחילים לשיר.
,היינו מחכים לבוקר כי ידענו שאין בית הספר, ואז עוד ירד גשם בתקופה הזאת. אז ברור שאין לנו מה לחפש בחוץ
אחותי וחברה שלה ועוד שכנה ובן דודי שהיה גר שכונה לידינו,היינו נפגשים אצלינו והדבר היחיד שיכלנו לעשות -לעלות מופע של פסטיגל. עם התחרות וכמעט כל האביזרים

הדרך אל הכפר-רבקה זוהר
15/11/10 09:02
6צפיות
קול מרטיט, שיר מדהים.
הייתי עומדת בסלון ושרה לכל המשפחה.
רק כשבגרתי וקראתי את השיר כולל הבית האחרון הבנתי את המשמעות המלאה שלו, ואז ידעתי שלעולם לא אשיר אותו לילדי...
תמיד חשבתי שזה שיר געגועים הביתה, ורק בבית האחרון גיליתי שגיבורת השיר מתה...צימרר אותי לגמרי...
"בלילות הארוכים הלבנים
עת הנפש לא תמצא מנוחתה
אני קמה מעפר אני שבה אל הכפר
כמו ילדה שחוזרת אל ביתה. "

אבל עדיין שיר מדהים!
תודה

ואווו איזו נוסטלגיה
15/11/10 10:08
3צפיות
אני דווקא גדלתי על שולה חן השיר שלה אמא מאוד מאוד מרגש
ואם רוצים לרצות כשרוצים שיר מקסים! וגם גדלתי על ציפי שביט המדהימה
אני גדלתי על שירי אריק אנשטיין
15/11/10 10:33
5צפיות
והשנה הוא הזמר שאת שיריו מלמדים בגן של הבכור שלי(גן  חובה)

אין עונג גדול יותר מלראות אותו צורח את השיר "אדון שוקו" וממחיז את הטקסט.

נהנה מלראות ביו טיוב את גברת  עם סלים וכו'.

מאוד נהנו שנה שעברה מהמופע הופ מותק של פסיבל ונשמח ללכת שוב השנה!
הכל עובר חביבי
15/11/10 11:21
3צפיות
הכל עובר חביבי
מאוד אוהבת לשמוע מוזיקה.. עד היום
כשהייתי ילדה (שנות ה70-80) התחברתי מאד ל"הכל עובר חביבי".. הם היו מאד פופולאריים בזמני..
אהבתי מאד את השיר- "עודני ילד"  כך בעצם גיליתי אותם.
אח שלי היה קונה תקליטים שלהם ועד היום אני אוהבת מאד לשמוע אותם פה ושם.
קלאסיקה אמיתית! להקה גדולה!
בדיוק קבלתי במתנה מארז דיסקים של "אהבה" ויש
18/11/10 18:50
3צפיות
שם שיר מדהים שלהם : תלווי אותי עכשיו..
שיר לילה
15/11/10 11:30
1צפיות
לא זוכרת את שם השיר אבל המילים שלו חרוטות במוחי ובאוזני:  "כשיורד לו הערב ועולה כוכב ראשון אני לאימא אומרת, לילה צריך לישון..." שיר מקסים מקסים שמספר איך הילדה מכינה עצמה לשינה ואימא שלה מעודדת אותה, מקסים! אני זוכרת שכל כך אהבתי להקשיב לשיר הזה בתור ילדה, ועכשיו יש לי שתי בנות ובמסיבת סיום של הבת הגדולה הייתה לי הפתעה שפתאום ילדי הגן וביניהם כמובן הבת שלי, התחילו בהוראת הגננת לשיר את השיר הזה, וואי איך שאני התרגשתי, ממש עד דמעות לראות איך הבת שלי שרה את השיר ויודעת אותו בעל פה, זה הדהים אותי צירוף מקרים משגע!!!
מאז בכל הזדמנות אנחנו שרות יחד את השיר, וגם הנסיכה שלי אוהבת אותו מאוד.
מי יודע אולי גם עבורה השיר הזה פעם יהיה נוסטלגי...
ברבאבא, ברבאבא אין כמוך בעולם
15/11/10 12:05
2צפיות
זו הקלאסיקה הראשונה שעולה לי כשאני חושבת על שירי ילדים.
שמת לב לחיבור בין הבית הראשון לפזמון?
18/11/10 13:33
3צפיות
לא שמתי לב לזה עד שלא השמעתי את זה לבן שלי.
תמיד זה היה שיר שזמזמתי ואהבתי אבל זה פשוט לא להאמין מה שהולך שם.
הבית הראשון כולו עצוב ומסכן כמה אף אחד לא אוהב את ברבאבא וכולם מציקים לו. הבית נגמר במשפט "בלי חבר וידיד בעולם"
ואז יש את הפזמון "ברבאבא ברבאבא אין כמוך בעולם.. אוהבים אותך כולם..." איך הגיעו לזה מזה שאין לו אף אחד?
מדהים כמה לא שמתי לב לזה כילדה.
הפיזמון מתייחס לבית האחרון שבו ברבאבא מוצא את
18/11/10 18:48
2צפיות
ברבאמא ויש לו משפחה ומשפחה שלו שרה לו : ברבאבא ברבאבא אין כמוך בעולם. אוהבים אותך כולם.
בסוף כל בית (סה"כ שלושה) שרים את הפזמון
21/11/10 08:03
2צפיות
שני בתים באמת אופטימיים. הראשון נוראי ואת השורה האחרונה שלו שהיא הכי נוראית שרים בחיוך ואושר ואז הפזמון שלא קשור בכלל.
בכל מקרה אחלה שיר שכל הילדים אוהבים
מר אפצ'י של ציפי שביט ובביצוע הילדה
15/11/10 12:47
46צפיות
לילך גליקסמן.
עד היום זוכרת את הביצוע שלה בפסטיגל.

לילך גליקסמן

וכמובן ברבאבא של ציפי שביט, שהתפלאתי יום אחד כשהבן הקטן שלי התחיל לשיר. בגן שלו שרים את כל שירי הילדות שלנו....
אני הכי אהבתי את הגירסאות ששרו הילדים
18/11/10 18:44
5צפיות
והיום אני שמה לב שהפיצית מתענגת על שירים ששרים ילדים קטנים לעומת שירים שמבוצעים על ידי מבוגר.
אני סבתא לפעוטות. בנעורי גדלנו על להקת הנחל ל
15/11/10 13:10
4צפיות
להקת פיקוד צפון יפה ירקוני שושנה דמארי חנה אהרוני גאולה גיל  ישראל יצחקי שמשון בר  נוי  ועוד טובים. רק  למי שהיו אפשרויות כלכליות הלכו להצגות בחנוכה . לפי מה שזכור לי לא היו פסטיבלים לילדים מדברת על שנות החמשים המאוחרות
אסתר ואבי עופרים הגדולים
15/11/10 13:34
7צפיות
אסתר ואבי עופרים הגדולים
זה השיר שאני מתחבר אליו http://www.youtube.com/watch?v=di3BGeXpf5o

יש עוד כמובן

כמובן שאנחנו חברים,צירפתי תמונה
זה צולם לפני 3 שנים במינכן
השיר ששרתי בכל פסטיבל שכונתי
15/11/10 13:47
9צפיות
כשהייתי קטנה היינו עורכים בצ'כונה פסטיבלים
עומדים עם הגב מול שורת ילדים, מנענעים ת'טוסיק למנגינת פתיחה
ואז מסתובבים עם יד אחת מאוגרפת כרמקול
עופרה חזה כיכבה שם במבחר השירים, וציפי שביט גם....והיתה איזו מעריצה אחת של ירדנה...
והשיר שכל הזמן הייתי שרה בליווי הבעות פנים דרמטיות מתאימות היה זה של....אבי טולדנו
http://www.youtube.com/watch?v=fjSjg-NQJCo
"אבא ארז מזוודה ותרמיל..."

עם דורון מזר בכלל תכננתי להתחתן...
כמו שאת -דורון מזר
http://www.youtube.com/watch?v=WjZioLO59Bs&feature=related

וחשבתי אז שאילנה אביטל היא האישה הכי יפה בעולם...
http://www.youtube.com/watch?v=FhARpS5EFbQ

מאז דורון מזר הפך לזמר טלנובלות...
אבי טולדנו פתח חנות זהב באשדוד...
ואילנה אביטל...
מוסיקה ואני...
15/11/10 14:31
2צפיות
אני בלי מוסיקה זה כמו זהו-זה בלי מוני מושונוב או שלמה ארצי בלי סינגולדה. אין לי אפשרות בלי המוסיקה.
שני התקליטים ( אז עוד היו... ) הזכורים לי ביותר מהילדות הם "משפחה שלי" של ציפי שביט, ואת התקליט (היחיד נדמה לי) של האחים והאחיות - להקה שלדעתי כמעט אף אחד לא זוכר אבל...
כמות הזמן שהקדשתי לשמיעהוהסתכלות על עטיפת התקליט אף פעם לא אשכח.
עכשיו אני מעבירה (כמו אמא שלי) את האהבה וההקשבה להמון סוגים של מוסיקה אבל בעיקר לישראלית אל שתי הבנות שלי וכבר רואים ניצני התאהבות לנושא!
ואני רציתי להתחתן עם אורי פיינמן
15/11/10 15:43
2צפיות
ילדונת....
פרח אהבה
זה השיר שלי...
º
כאן כבר הגזמת. אורי פיינמן
15/11/10 15:48
7צפיות
הכי הכי אהבתי
15/11/10 15:38
4צפיות
אלוהים שלי - של עוזי חיטמן.
זו ה-קלאסיקת ילדות שלי
קלאסיקה אמיתית - 101 שירים ראשונים
15/11/10 15:47
318צפיות
בתור ילדה שמעתי את 101 שירים ראשונים עוד כשזה יצא בתקליט!!!!
כן כן תקליט!!!!
גדלתי על השירים האלו - קלאסיקה של ממש!!!
והיום אני משמיעה את הדיסק לביתי הקטנה וגם היא מאוד נהנת ושמחה ומכירה את כל השירים!
קלאסיקת זמר שגדלתי עליה
15/11/10 16:35
9צפיות
אני סבתא ל-2 נכדות מקסימות. בזמני לא היו פסטיגלים כמו היום. אבל בזמני היה אחרת. גדלתי על השירים של להקות הצבאיות והשירים היפים של להקת הנחל , להקת חיל האוויר. להקת חיל הים.  רבקה זוהר עם השיר שלה במיוחד השיר שלה -מה אברך - שמאד נגע ללב. כי כולם הזכירו את המלחמות שעברנו ואת החללים שנפלו .
קלאסיקת זמר שגדלתי עליה
15/11/10 16:35
3צפיות
אני סבתא ל-2 נכדות מקסימות. בזמני לא היו פסטיגלים כמו היום. אבל בזמני היה אחרת. גדלתי על השירים של להקות הצבאיות והשירים היפים של להקת הנחל , להקת חיל האוויר. להקת חיל הים.  רבקה זוהר עם השיר שלה במיוחד השיר שלה -מה אברך - שמאד נגע ללב. כי כולם הזכירו את המלחמות שעברנו ואת החללים שנפלו .
15/11/10 17:05
קלסיקאת הזמר האולטימטיבית מבחינתי הם כמובן להקת הופה היי!!!
השלישיה המסוקסת יגאל בשן, אהרון פררה ואבי דור הרטיטו את ליבי הקטן כשהייתי רק ילדהבתחילת שנות ה90....
ההיי לייט היה ללא ספק ההופעה שהלכתי אליה עם אחותי הגדולה שם זימרתי עם שאר הילדים "היי עצור, תפקח את העינים. אל תהיה גיבור תרד מהשוליים..." ועוד שלל להיטים

אין ספק שהייתי רוצה כזאת להקה מגניבה לילדי החמודים!
שירי ילדים קלאסיים
15/11/10 17:47
273צפיות
מאז ומתמיד אני אוהב לשיר ובגלל ששירי ילדים הם מאוד קליטים בחרתי בהם ובכל פעם שאני רוצה לשיר שירי הילדים או שאני מחפש  באינטרנט או שאני פותח לי את ערוץ "הופ! ילדות ישראלית"
צביקה פיק:)
15/11/10 20:09
3צפיות
היו לו מלא שירים מגניבים!!!
זהירות בדרכים
15/11/10 21:14
4צפיות
של לילך גליקסמן וגם:
אם מתחשק לך לפעמים, לפתוח לרגע את דלת הקסמים
ובל נשכח את דובי דובי דוברמן-אין כמוך חברמן...
עופרה חזה המדהימה
15/11/10 21:52
3צפיות
שנים, שנים שהערצתי את עופרה , עקבתי אחרי כל פרסום ולו קטן ביותר אליה, היו לי קלסרים שלמים של כל פרט שהתפרסם עליה, כמובן את כל התקליטים וספר חתום בכתב ידה שיש לי עד היום שם למעלה בבויידם בבית ילדותי, אבל הזכרון שבני הדודים שלי מציקים לי עליו עד היום הם הפוסטרים והתמונות.
כל החדר הקטנטן שסגרו לי בפינת הסלון היה מלא בתמונות של עופרה, כל הארון הקטן שהיה לי היה עטוף והקטע שמזכירים לי בלי סוף במשפחה אילו התמונות שתליתי על התקרה...כן, עד כדי כך אהבתי,עד היום כשמתנגן איזה שיר שלה אני חוזרת למחוזות ילדותי,בהחלט ילדות מדהימה היתה לי בזכותה.
קלאסיקת זמר "ישראלית" שגדלתי עליה
15/11/10 22:37
4צפיות
למה קלאסיקת  זמר ישראלית במירכאות ???כי ליתר דיוק  היא קלאסיקה צרפתית ,אבל כילדות  ישראליות מכל העדות בשכונה חיפאית במורדות הכרמל  כששיחקנו יחדיו,למרות שלא הבנו אף לא מילה אחת בצרפתית , דיקלמנו את השירבהתלהבות , וגדלנו על זה(.ואת התירגום ,אני אישית  הבנתי רק לאחרונה )   .
מדובר בשיר ילדים מקסים שהושר בצרפתית, אחד מיני רבים משנות השבעים . ,אני זוכרת שכאשר שרנו אותו , היינו משחקים ומכדררים בכדור טניס, וכל פעם שהיינו מגיעים ל coin   היינו צריכים להרים את הרגל. ומי שפספס את הרגל עם הכדור הפסיד  למתחרה והיה צריך למסור לו את הכדור לשחק -
  UN CANARD EST TOMBER DANS L'EAU - COIN
IL DISAIT - COIN
IL REPETE- COIN
ET C'EST TOUJOUR LE MEME REFRAIN
COIN COIN
תרגום
ברווז אחד נפל למים
והוא אמר קווא
וחזר ואמר קווא
וזה שוב אותו פזמון
קווא קווא

אני זוכרת את התכנית....
15/11/10 22:52
3צפיות
אני לא בטוחה בשם.....נדמה לי "דגי  ...."עם דורי בן זאב בדולפינריום עם שירים וזה הכי זכור לי כשהיינו מגיעים אחרי הבה"ס זה היה בזמן של הופה היי
ואח"כ היתה "חרישה" של קלטות טיף וטף  של האחיות הקטנות שלי  - עד שכבר היינו שירים בלי לשים
לאבא שלי יש סולם...
16/11/10 00:01
4צפיות
אבי שיהיה בריאעובד בבניין.
ואמי נהגה לשים לנו את הקלטת של ציפי שביט 100 שירים ראשונים
ובשיר "לאבא שלי יש סולם"תמיד חשבתי שיש לאבא שלי באמת סולם שמגיע עד השמים
והייתי מנג'אס לאמא שלי שתיקח אותי לעבודה שלו לראות את הסולם המיוחד הזה...
כל פעם כששמעתי תשיר הייתי מדמיין איך סולם כזה נראה
ובשיר"אבא הלך לעבודה....יביא לך מתנה(?)"תמיד התעצבנתי שאבא שלי עובד רק בבוקר
כי השיר מדבר על אבא שעובד בלילה(לפחות כך רואים בקליפ)ובתור ילד קטן חכיתי לרגע שהוא יצטרך לעבוד בלילה
הדרך אל הכפר של רבקה זוהר
16/11/10 07:46
1צפיות
בתור ילדה השיר הזה פשוט תפס אותי והיה מעביר בי צמרמורת
הקלאסיקות שלי
16/11/10 08:11
3צפיות
כל השירים המתוקים והילדותיים האלו שמחזיקים נהדר גם היום

אמת או חובה/ריקי גל

כל השירים לילדים של עוזי חיטמן ואהוד מנור

וצביקה פיק האגדי

תחרות מקסימה
ספר דני- של מרים ילן שטקליס
16/11/10 12:37
2צפיות
במרומי הספריה, שמור מכל משמר,
הספר הזה , שאין כמוהו נהדר,
"אמא אמרה לי דני, ילדי הוא גיבור"
ו"ידידי טינטן" , שקראתי פעמים אין ספור,
"הסבון בכה מאד, דני לא רוצה בי עוד"
ו"עייפה בובה זהבה" ,שאהבתי עד מאד,
שירים שנכתבו, בחן , וכל ילד ידע והכיר,
הם גם הולחנו, אז יכולנו אותם לשיר,
וכך עבר הספר הזה, מדור לדור,
מילדים לנכדים, כל אחד על פי התור,
ועוד יקראו בו, בנים ובני בנים,
וגם בנות, הספר פשוט מדהים.
בתקופה האחרונה אני לגמרי חיה את שירי ילדותי
16/11/10 13:04
4צפיות
מודה שתמיד הייתי ילדה מוסיקלית, כך שישנם שירים רבים ונפלאים שזכורים לי מילדותי.
אבל הכי מחוברים אלי הם השירים של עוזי חיטמן שצלחו את מבחן הזמן והיום
ביתי (אוטוטו 3), שרה אותם בהתלהבות ותנועות ריקוד, ממש כמוני אי שם בשנות ה80/90.
והשיר הכי בעיני - תזמורת של ממש
16/11/10 13:14
2צפיות
הילד הכי קטן בכיתה - ציפי שביט
16/11/10 13:31
2צפיות
אני התפתחתי יחסית מאוחר ולכן התחברתי מאוד לשיר הזה בילדותי.
לפעמים אנחנו מוצאים הבנה והקשבה במוזיקה ובשירים.
למזלי בחטיבת הביניים גדלתי קצת יותר , על הקלאסיקה הזו
לעומת זאת ציפי שביט נשארה קטנטונת עד היום אבל עם לב ענקי ואנרגיות צעירות.
לפני שנה בפסטיגל היא פשוט שיחקה ורקדה כאילו מעולם לא התבגרה.- האישה הכי קטנה שגונבת את ההצגה.
כשהיא פנתה למבוגרים שבקהל ואמרה "אני גידלתי אתכם" ואחר כך שרה את השיר הזה פשוט התחלתי לבכות... כמו ילד
אמא- רונן בהונקר
16/11/10 14:51
11צפיות
ביום בו ילדתי את בנותי לאחר טיפולים ארוכים וקשים, ביקשתי לשמוע את השיר הוא פשוט עושה לי דפיקה בלב כל פעם שאני שומעות אותו
פסטי פסטי פסטיבל
16/11/10 20:38
1צפיות
לא האמנתי שיהיה לי עוד פעם תירוץ להגיע לפסטיבל
הגדולים שלי כבר בני 15 ולא מסכימים כבר לקחת אותי לפסטיבל
בפעם האחרונה אני וחברה שלי ישבנו עם הילדים של שתינו
וצרחנו לרן דנקר והילדים התביישו ואמרו לנו שזה פעם אחרונה שהם הולכים איתנו.
ועכשיו יש את מעיין הקטנה שהיא תרוץ נפלא לחזור ולהנות
אז אנא אפשרו לנו לחזור להרגיש צעירות כמו פעם
ולהנות ממופע שעושה כייף לנשמה
ומעיין חוגגת יום הולדת בחנוכה 1/12
כך שזו תהיה אחלה מתנה
חג שמח מיכל ומעיין
המלצה חמה "טיול לארץ התווים"
16/11/10 22:57
4צפיות
בילדותי הינו כל כך תמימים ..לא היתה טלוזיה ...והיונו מחכים כל יום בצהרים לתוכנית  הרדיו "פינת הילד" ואסתר סופר הייתה מספרת סיפור בהמשכים ..היו זמנים ...
עם בני כבר היתי בפסטיבלים הראשונים ..ולא נשכח את ציפי שביט בגבס שרה כולם הלכו לג'מבו ...
אבל ממליצה בחום על הצגה  "טיול לארץ התווים", שיצרו בשנות ה-70 גידי קורן ושלמה ארצי,הצגה שילדי מאד אהבו ולא מזמן היתי עם נכדי .  השירים בגרסה העכשווית הם  אותם שירים, התפאורה לא גרנדיוזית ולא יומרנית מדי, אבל מדויקת להפליא בפשטות ובניקיון שבה, צוות השחקנים סוחפים עמם את הילדים לטיול אמיתי במחוזות המרתקים שמאחורי השירים
. נוסטלגיה עבורי ועבור נכדי הצגה יפה ..
" הכבש ה- 16 " / יהונתן גפן
16/11/10 23:28
4צפיות
"האיש הירוק", " גן סגור", "אני אוהב שוקולד", "הילדה הכי יפה בגן", "ברקים ורעמים", "אני כבר לא תינוק" ... ועוד רבים וטובים....מעולים בעצם : )

בעוד אני כותבת את ההודעה הזו עולה בי געגוע עצום  ופרץ נוסטלגיה....... אלא היו ועודם יותר משירים עבורי. בתור ילדה ממש  "נכנסתי" לכל שיר ודימיינתי אותי כחלק ממנו .
האהבה הגדולה לכבש ה -16 מועברת היום לביתי בת ה- 5 , שנהנת שוב ושוב לראות את קלטת הוידאו בביצוע כוכבי ערוץ הילדים, להתרפק עלי ולשמוע את הסיפורים והשירים מהספר המקורי והקצת מרופט בן ה 30 שנה בערך ולשיר איתי בזיופים כמו שרק אני יכולה. חחחח : )

יש עוד הרבה קלאסיקות, אבל " הכבש ה- 16 " נחרט אצלי הכי חזק. אלו שירים שמזכירים לי בית, משפחתיות, ביחד ...
הנוסטלגיה שלי
17/11/10 07:29
3צפיות
אצלי היתה אהבה גדולה להיי פייב (תסלחו לי כולם גדלתי מאז...)
ואדם
אני גם זוכרת שמשינה התפרקו,הייתי בחטיבת הביניים
וזה היה כזה סיפור גדול..
קלסיקות הילדות שלי
17/11/10 07:59
4צפיות
אודי חמודי, "הילד הרע"
ברבאבא, "אמת או חובה"

אלו היו השירים האהובים עלי ביותר.

אחי לעומת זאת היה מכור נגיל 0 לתקליט של ברברה סטרייסנד
בני ילד רע
17/11/10 08:33
2צפיות
לצערי גדלתי על השיר הזה למרות שהייתי ילד טוב וממושמע.
לא יכלו לבחור שם אחר? דני או גדי?
מרים ילן שטקליס, לאה גולדברג ולוין קיפניס -
17/11/10 09:37
6צפיות
כל השירים שלהם.

היה לי תקליט של שירי ילדים בביצוע יפה ירקוני (עגלה עם סוסה, דובון יומבו ועוד).

היה לי בבית את התקליט של פסטיבל הילדים הראשון שבו זכו עירית ענבי (ההיא מהלוטו) עם אבי טולדנו בשיר "למה ככה" שעד היום אני זוכרת את מילותיו, שלמה ארצי עם "ארץ פומפורנל" ורבקה מיכאלי עם "לצבי יש בעיה".

היום אני שרה לילדי את כל שירי הילדות שלי שאליהם מצטרפים השירים שלהם.
השלישיה שציינתי בפתיח הם מלכות ומלכי שירי הילדים בארץ (בלי להזניח את אברהם שלונסקי ורבים וטובים כמותם).
"אלוהים שלי" של אהוד חיטמן
17/11/10 10:03
1צפיות
עד היום מעביר בי צמרמרורת וכשאני שם אותו לבנות ברכב כולנו שרים יחדיו!
º
לא התכוונת לעוזי חיטמן במקרה?
17/11/10 11:31
4צפיות
º
ברור ...תודה!
17/11/10 12:16
1צפיות
הפסטיבל
17/11/10 15:13
3צפיות
אני בתור ילדה גדלתי על פסטיבל שירי הילדים
להורים שלי אף פעם לא היה תקציב לקחת אותנו (4 ילדים) להופעה של הפסטיבל וכל שנה הייתי מחכה בקוצר רוח לשידור הטלויזיה שהיה נערך (למיטב זכרוני אחרי מספר חודשים, או שזה היה יותר קרוב ומרוב ציפיה זה היה נראה לי רחוק) מאוחר יותר. תמיד הייתי מנחמת את עצמי ואומרת לעצמי שזה בכלל לא נורא כי בטלויזיה רואים יותר טוב ואף אחד לא מסתיר לי.
לימים גדלתי, יש לי 3 ילדים וההוצאות גדולות... לקחת היום 3 ילדים למופעי החנוכה זה לא פשוט מבחינה כלכלית.
הבנים שלי לא מתעניינים בפסטיבל ובכוכבי ערוץ הופ, אך הייתי שמחה לקחת את בתי הקטנה, שנולדה בדיוק בגיל שבו היתה אמי ז"ל כשילדה אותי ולתת לה את מה שאני לא יכולתי לקבל.
תוכנית רדיו "מקהלה עליזה" עם שרה דורון ז"ל
17/11/10 21:41
4צפיות
זוכרים??
בשנות ה-80 , בימי שבת בבוקר בגלי צה"ל שודרה קבוע התוכנית הזו עם השדרנית המקסימה ז"ל שרה דורון
ילדים היו מתקשרים ומבקשים שירים שאהבו במיוחד
אמא שלי הייתה קוראת לי קבוע לבוא ולהקשיב לשירים
ככה כל שבת הייתי יושבת ( כמו הרבה ילדים מכאן ) בימים התמימים האלו ומקשיבה לשירי הילדות .....
כמה תמים ונאיבי ומקסים
זיכרון נוסטלגי מהמם .......
זה היה תמיד מתחיל בשיר מקהלה עליזה של נורית הירש ול.נאור " ציף ציף שריק שרק בול בול בילבל לה לה ....וכל מי ששמע אמר : אח איזו מקהלה !!!!"
ולמה נזכרתי בזה ?
כי היום 2 הילדים המתוקים שלי מאוד אוהבים את השיר הזה ומאז יש לו המון גירסאות בדיוידי ובדיסקים .....וזה מזכיר לי את תוכנית הרדיו של אז .....
"אל תקרא לי שחור"
18/11/10 00:37
3צפיות
אל תקרא לי שחור
וואו, כל כך ישן ונוסטלגי.. ועדיין מזמזם לי בראש כמעט כל בוקר. "יום יבוא", "שחורה ונאווה", "קליפסו". נוסטלגיית זמר ישראלית יותר מזו, בהחלט לא קל למצוא.
אני יודע שזה יראה לא הכי מתאים...
18/11/10 02:15
7צפיות
אבל קלאסיקת הזמר הישראלית שלי היא הפסטיגל, מאז שנת 89 ועד שנה זו כמעט ולא היה מופע של הפסטיגל שלא הפסדתי במשך השנים, וזאת למרות היותי כבר בחור בן 25 מבחינתי זה היה ותמיד יהיה חלק בלתי נפרד מהילדות שלי שלא אוכל להיפרד ממנו לעולם וגם אשמח בעתיד לשתף את ילדיי בחוויה המדהימה ובהחלט מושקעת מבחינת תוכן חינוכי וזמרים מהשורה הראשונה.. נכון שהיום זה הרבה יותר ממוסחר, ובעבר באמת היתמקדו בשירה ופחות בשואו, אבל כיום רוב מופעיי חנוכה הם כאלה, ועל מנת למכור כרטיסים הם יעשו הכל, ואני יודע שלא משנה מה, מבחינתי מופעי הפסטיגל במשך השנים תמיד ישארו חלק בלתי נפרד מזיכרוני שתמיד ירגש אותי כל פעם מחדש להגיע להיכל הספורט בחיפה ולצפות במופע...
ואני גדלתי על
18/11/10 05:19
5צפיות
"כולם הלכו  לג'מבו".את כל החברים והחברות בבית ספר היו לוקחים כל שנה להצגות,פסטיבלים,מופעים ואני

הייתי נישארת בבית כי הוריי היו מצאת החמה ועד צאת הנשמה במיסעדה שלהם.

בתור ילדה הייתי שומעת את השיר הזה וממררת בבכי בגלל זה אני מפצה את הילדים שלי ולוקחת אות למינימום מופע אחד בחנוכה
פסטי, פסטי, פסטיבל - כולל הילדה הגי'נגית
18/11/10 09:04
2צפיות
זה לפחות היה לי בשנים הראשונות שיר הפסטי..
מאוחר יותר התחברנו לשיר נושא של סיפור פיץ העכבר מספר ושר
נכון לימים אלה בתי שומעת את הקלטות (כן, כן, קלטות)
ונהנית לרקוד לצלילי השיר ששר ששי קשת.

חייבת לציין שכל פעם שאני שומעת את השיר יש לי יום יום חג (נעמי שמר)
בביצוע של הגשש החיוור .
גם אם אני שומעת בשעת נסיעה או בארוע מבוגרים
אוטומטית עולה לי חיוך על השפתיים ומזכיר לי ימים טובים בגן ובבית הספר.
ריחות של חג ושל שבת..
שיר משמח מתוך הלב, הבטן.

הקלסיקות שלי
18/11/10 09:15
5צפיות
אני גדלתי על קלסיקות ישראליות
גבי ברלין, שרלה שרון, להקות צבאיות. זכור לי שאחותי הייתה בוכה אז אבא שלי היה שר לה "בתי את בוכה או צוחקת" שלימים הפך להתערבות ביני לבין בת זוגתי (שלהמשך הפכה לאישתי) האם יש בשיר את המילה שסק או לא.
כמובן היה גם את אמא של שולה חן שהיום במיוחד כל פעם שאני שומע את זה צובט יותר בלב (אימי נפטרה לפני כ-10 שנים) במיוחד שאני שומע את הבת הבכורה שלי שרה את זה לאמא שלה.
עוזי חיטמן, ציפי שביט, חני נחמיאס כולם כיכבו ביום כזה או אחר.
אני עד היום מודה להורי שהכירו לי את הזמר הישן של המוזיקה הישראלית
לפעמים אישתי אומרת שנולדתי בתקופה הלא נכונה והייתה צריך להיוולד בתקופת קום המדינה. אני מעריך מאוד את הקלסיקה הישראלית הישנה
ובמיוחד עכשיו שאני יושב עם הבת הגדולה שלי ואנו רואים את הדיסק של השירים מפסטיבלי הזמר השונים
השיר שלי
18/11/10 09:43
2צפיות
הייתי ילדה חנונית קטנה. התחלתי לדבר מהר מאוד וכמובן גם לשיר.
בגיל מאוד צעיר שרתי לכל מי שביקש לשמוע את השיר "אלוהים שלי, רציתי שתדע..."
תינוקת קטנה שרק התחילה ללכת אבל מדקלמת לכווווווווווווולם את השיר. גאוה של ממש.
עד היום (אוטוטו בת 34) כל מי שפוגש אותי-דודים, דודות, חברים של ההורים, אפילו בני דודים שעוד לא נולדו אז- כבר מרחוק מקבלים את פני בשירה מזייפת של "אלוהים שלי..."
אוי לבושה..

אני זוכרת גם שכשהייתי קצת יותר גדולה-אבל עדיין ילדהטובהירושלים, ודי חנונית, אהבתי מאוד את השיר "לפעמים זה כיף להיות כאילו חולה.."
כל כך רציתי להיות לפעמים הילד הזה, שנשאר בבית בלי סיבה, קצת יוצא מהשגרה של הילד הטוב, קצת מתפנק
זה היה ההמנון הקטן והאישי שלי
מיותר לציין שמעולם לא מימשתי את מילות השיר באמת

קרן
קלאסיקת הזמר הישראלית
18/11/10 10:15
4צפיות
קלאסיקת הזמר הכי ישראלית שלי הייתה ועדיין להקת כוורת המדהימה. להקה של כל הזמנים.
שירים איכותיים עם תוכן ומסר מדהימים שהולכים איתנו כבר 30 שנה. יוצרים וזמרים נפלאים כמו : דני סנדרסון,אפרים שמיר,אלון אולארצ'יק,גידי גוב ,מזי כהן. (כולם יחד או כל אחד לחוד , גם בהרכבים שונים) תמיד עושים לי כיף גדול. זיכרון גדול של הופעות מהממות!!
הסבון בכה מאד. .....
18/11/10 11:06
3צפיות
זאת הקלאסיקה שגדלתי עליה ואהבתי אותה מאד ועד היום אני מאד אוהבת.
אני זוכרת את עצמי מגיל 5 בערך ילדה חמודה עם קוקיות מחזיקה מיקרופון צעצוע ביד ושרה את השיר הזה, כל הזמן מדמיינת שאני בפסטיגל לצד צביקה פיק ושרה.
הייתי מסדרת את כל הבובות בחדר יפה על המיטה כאילו הם הקהל ושרה להם את השיר הזה .
נוסטלגיה....
היפו היפי
18/11/10 13:28
1צפיות
שיר מדהים שמאד מאד אהבתי והיום זה השיר הכי אהוב על יאירי שלי.
איך שנגמר השיר הוא מבקש שוב את הפו (מבטא hepo)
זה כל כך מדהים כמה שירי הפסטיבל אלמותיים.
HOPA HEYYYYYYYYYYY ******* ^ ^ *********
18/11/10 17:16
2צפיות
אין ספק שיגאל בשן היה ועודנו תותח על!
שירים מקסימים שמזכירים ילדות ואפשר להתרפק בנחת על נוסטלגיה
בכל פעם ששומעים את השיר סיוון..
מאוד מאוד אשמח לזכות בכרטיסים,אין לי כל כך כסף לקנות
תודה רבה לתפוז על התחרות הנפלאה!!

יום נעים!
ילדות חרדית היתה לי
18/11/10 20:09
5צפיות
היו כמה שירים שאיכשהו נגנבו לקלטות שאימי רכשה לי ולאחיותי.

לא מזמן לקחתי מבית הורי את הקלטות העתיקות ואני משמיעה אותם לילדי. למרות שהיום הכל זמין בצורה יותר נוחה, זו חתיכת נוסטלגיה.

השירים האהובים אז: בא אלי פרפר נחמד.
אני אוהבת שוקולד http://www.youtube.com/watch?v=3k0usPx6C6U

אשמח מאוד לזכות, ולהקנות לילד שלי עולם יותר עשיר בקלאסיקות זמר ממה שאני גדלתי עליו.

כרטיסים לפסטיבל
18/11/10 21:48
1צפיות
אני סבתא לעשרה נכדים ואני תמיד משמיעה להם את השירים היפים של עוזי חיטמן
º
הילד שלי מאוהב ב"אלוהים שלי רציתי שתדע"
20/11/10 09:01
4צפיות
אולי כדאי לתרום את 30 הכרטיסים הללו
18/11/10 22:59
1צפיות
אם בכל מקרה מתכוונים לתת 30 כרטיסים זוגיים, אולי כדאי
לתת למשפחות נזקקות באמת,שמבחינתם ללכת להצגת ילדים זה בגדר חלום.
השיר שלי הוא
18/11/10 23:46
1צפיות
כשהייתי קטן היינו הולכים לפסטיבלים/פסטיגלים. והשיר היחידי שחקוק בזכרוני עד היום זה השיר של רבקה זוהר "הדרך אל הכפר". היא שרה אותו בפסטיגל של שנת 1985 כשהייתי בן 5. אני לא יכול להסביר למה שיר יחסית כבד השפיע עליי ודוקא אותו אני זוכר. אך כל פעם שאני שומע אותו אני נזכר בתקופת הילדות התמימה.
ברבאבא
19/11/10 11:04
1צפיות
כל כך אהבתי את השיר שרציתי להופיע איתו בבר המצווה של אחי הבכור,
אבל ממש התביישתי, אז ויתרתי
"עגלה עם סוסה..."
19/11/10 12:27
3צפיות
איזה שיר!! הייתי מדמיינת שאני יושבת למעלה.. שהכל לכבודי.. והייתי בטוחה שזה אכן כך...

מילים ולחן: אבשלום כהן
בקולה המדהים של יפה ירקוני היקרה!!

עגלה עם סוסה
בשדה תרוץ.
עד גדותיה עמוסה
בחציר קצוץ.
ואני יושבת למעלה
לשמאלי מושכות,
הי דיו דיו
כך אקרא לה
ובידי השוט.

קפדנית היא למשמעת
את הכל עושה.
עקשנות אינה יודעת
תסחוב כל משא.
לפנות ערב הסוסה
היא כבר רעבה,
הי דיו דיו
אי אי אי הויסה,
בואי לאורווה.
עוזי חיטמן
19/11/10 13:01
2צפיות
עד היום, אם תקשיבו טוב טוב לרכב שלי כשאני אוספת את הילדים מהגן תשמעו:
"לפעמים אני עצוב
ולפעמים - שמח.
לפעמים אני זוכר
ולפעמים - שוכח.
לפעמים אני שבע
לפעמים - רעב,
לפעמים אני כועס
ולפעמים - אוהב.

אבל
אני תמיד נשאר אני
תמיד נשאר אני
תמיד נשאר
אני!

לפעמים אני גדול
ולפעמים - קטן.
לפעמים אני גיבור
ולפעמים - פחדן.
לפעמים אני ביחד
לפעמים - לבד,
לפעמים אני באמצע
לפעמים - בצד.

אבל
אני תמיד נשאר אני
תמיד נשאר אני
תמיד נשאר
אני!

לפעמים אני כינור
ולפעמים - תופים.
לפעמים אני קייצי
ולפעמים - חורפי.
לפעמים אני עצלן
ולפעמים חרוץ,
לפעמים אני מתוק
ולפעמים - חמוץ.

אבל
אני תמיד נשאר אני
תמיד נשאר אני
תמיד נשאר
אני!

לפעמים אני חכם
ולפעמים - טיפשי.
לפעמים אני ראשון
ולפעמים שלישי.
לפעמים אני תופס
ולפעמים - תפוס,
לפעמים אני ענק
ולפעמים - פספוס.

זהו  מסר מאוד חשוב שאני מנסה להעביר לילדים שלי ועדיין מתרגשת ממנו בעצמי,
השורה התחתונה בשיר היא שבחיים לפעמים יש לנו כישלונות או ימים לא טובים שהכול נראה בהם חסר תקווה
אבל אז מגיע יום חדש ודברים תמיד יכולים להשתנות לטובה.
וגם כשאני מוצלח והכל טוב אני צריך לזכור שהכול זמני ולדעת להעריך את מה שיש לי כרגע.
אני מוצאת בשיר הזה נחמה גדול עד היום
ביתי הקטנה מוסיפה
19/11/10 13:06
2צפיות
"אל תשכחי שדתיה בן דור כתבה את זה"
אז סליחה על ההשמטה
קלאסיקת זמר - ניסי חנוכה
19/11/10 21:22
9צפיות
כל שנה בילדות הייתי סופר את הזמן לאחור עד שיגיע המופע הגרנדיוזי והעשיר מוסיקלית של פסטיבל שירי הילדים !
מיטב הקלאסיקות ששמורות היטב עד היום בפנתאון הזמר זכורות משם - ובאיזשהו שלב נכנס גם ה"פסטיגל" לחיינו ואז הייהת חגיגה כפולה ומכופלת!
החגיגה נמשכה שנים - ובגיל 8 הגיעו אלינו לבית הספר לבחון ילדי פלא לפסטיבל ו............סגרתי מעגל באותה שנה כאשר נבחרתי בעצמי להשתתף לצד כל הכוכבים בפסטיבל-מי היה מאמין?
להופיע לצד כוכבים בשנים האלו - נשמע כמו חוויה דמיונית וחסרת קשר למציאות אבל זה אכן קרה והזכרונות מאז מתוקים ..ואפילו באותה שנה חוויתי את סמפטום "ילד הפלא" כשקצת הזמינו אותי להופיע פה ושם וגם בטלויזיה (מי שהופיע בערוץ 1 באותם שנים - 99% רייטינג...) .
רק חוויות מתוקות יש לי ...והיום אני סוגר שוב מעגל כשאני לוקח את ילדיי המתוקים לכל תחרויות הזמר בחנוכה.

כשוחרת מוזיקה משגעת שכזאת אני יכולה לומר
19/11/10 21:50
1צפיות
שכל, אבל כל!! שירי המוזיקה העברית עד תחילת שנות ה 80 לערך או אמצע שנות ה 80, משגעים.
אני אוהבת את  כל השירים הללו וגדלתי עם דוד שהופיעה במקהלה כאשר ליוויתי אותו לחזרות תוך התלהבות יתרה והבעל של חברת אמי שעבד בעירייה במח' תרבות והביא אותי איתו ועם אשתו לערבי שירה כשאני כולי בת 11/12 כי כאמור, אני ינקתי את המוזיקה הזאת ומה הפלא שאני כה אוהבת אותה?

ובקיבוץ אני זוכרת שכל שבוע או שבועיים או משהו כזה, היו ערבי שירה בציבור, או שאני זוכרת איך כל שבת, התעוררתי לשירים שבקעו מהרדיו ואין יום שבת אחד שאני לא מתעוררת ונזכרת איך היה לי כיף ומאושר לקום ככה בעונג שבת.

השירה העברית היא בורידיי ועורקיי והורשתי לפחות לשתי בנותיי את האהבה הטובה הזאת וגם לבן שלא מודה

לגבי הקלאסיקות, קשה לי לומר קלאסיקה אחת שאני אוהבת כשם שלא יכולה לומר שאני אוהבת רק אחד מילדיי אבל מה שכן זה שאני מטורפת מאז ילדות וינקות על הדודאים והפרברים ונעמי שמר ואהוד מנור עליהם השלום ועוזי חיטמן עליו השלום ודודו זכאי היקר וכל מקהלות המושבים וקיבוצים ובקיצור.......המוזיקה הישנה והטובה.

"זאת אהבה" של גידי גוב
19/11/10 22:50
4צפיות
"אתה אומר הכל בסדר ולא מתפקד
ואין לך שום חוט של מחשבה
אתה יושב לבד בחדר עצוב ובודד
זאת אהבה"

אני זוכרת שבתור ילדה מאוד אהבתי את השיר הזה שמדבר לילדים בגובה העיניים ומתייחס לרגש שכולם חווים אותו - אהבה.
בתור ילד קשה לך לחלוק רגשות עם מבוגרים ועם ילדים אחרים, כי אתה חושש שיצחקו עליך,
השיר הזה נותן לדעתי לגיטימציה לרגשות של הילד בצורה נפלאה!

היום כשאני בת 30 וקוראת את השיר מנקודת המבט של מבוגר למוד אהבות, הוא עדיין מדבר אליי בגובה העיניים
זמרי קלאסיקות ישראליות
20/11/10 10:12
6צפיות
גן - ימימה טצ'רנוביץ, יפה ירקוני, שושנה דמרי ויצחק יצחקי (אבא'לה בוא ללונה פארק).
יסודי - רביעית מועדון התאטרון, שלישית גשר הירקון, אריק איינשטין, אריק לביא.
תיכון - ג'ודי כץ ושמוליק קראוס, כוורת, הצ'רצ'ילים, אריק איינשטין, חווה אלברשטיין, יהודית רביץ, דני ליטני.
בגרות - כל הנ"ל פלוס.
קהל נכבד ברגע זה...
20/11/10 11:38
2צפיות
מתחיל סיפור המחזה!
עוץ לי גוץ לי היה המחזמר הראשון שראיתי והוא היה (ועד היום) אחד הנפלאים.
אני זכיתי לראות אותו עם עפרה חזה ז"ל הנהדרת ועד היום אני זוכרת איך הייתי מהופנטת מהרגע הראשון שהמסך עלה ועד למחיאות הכפיים בסוף.
גם את הילד שלי לקחתי לראות את המחזמר המעולה הזה ומאז הוא שר לי כשאני מעירה אותו "בוקר טוב, בוקר טוב!"
אח גידי גוב!!
20/11/10 20:36
3צפיות
אני זוכרת שהלכתי לפסטיבל עם אבא וגידי גוב עלה לשיר את אין לי כסף אין לי!!
אבא אמר לי שהוא כתב לו את השיר וזה היה כ"כ הגיוני כי זה היה משפט שהוא היה אומר כמעט על כל דבר, בעיקר כשאמא שלי רצתה לקנות דברים...
שנים האמנתי שאבא כתב לגידי גוב את השיר הזה ואפילו למדתי אותו בע"פ
ביום שגיליתי שלא הוא באמת כתב את השיר הייתה לי תחושת אכזבה אבל גם הקלה שלא רק אבא שלי כזה :)
קלאסיקת הזמר הישראלית שאני גדלתי עליה
21/11/10 10:09
4צפיות
בתור ילדה תמיד התעצבנתי שניסו לקלח אותי, ואז בכדי להרגיע אותי היו שרים לי:
"הסבון בכה מאוד דני לא רוצה בי עוד, ומברשת השיניים מתייפחת שבעתיים..."
וככה הייתי נרגעת ומסכימה שיקלחו אותי.
אין ספק שזה אחד השירים הכי אהובים עלי מילדותי.
דרך אגב, גם אני אימצתי את הטריק הזה ואני מוצאת את עצמי שרה לילדים את השיר הזה כאשר מתחיל להיות בלאגן במקלחת...
"כולם הלכו לג'מבו ג'מבו ג'מבו"
21/11/10 12:05
2צפיות
"ורק אותי השאירו ילדה קטנה לבד.."
הביצוע המיתולוגי של ציפי שביט עם הרגל השבורה.
אני שרה את השיר לבת שלי באוטו, בדרך לגן, ובתחילה היא היתה מאד מוטרדת למה הילדה לבד, למה לא לקחו אותה, ואם היא היתה עצובה.
תמימות של פעם, ותמימיות של ההווה.
"מקהלה עליזה "מילים: לאה נאור לחן:נורית הירש
21/11/10 13:41
1צפיות
מי זוכר את תוכנית הרדיו שריתקה אותנו "מקהלה עליזה "?
כל שבת הינו מתאספים בחדר המדרגות ילדי הבניין ..ומקשבים לתוכנית של שרה דורון ויואב קוטלר ..ותמיד התוכנית נפתחה בשיר
"מקהלה עליזה

על ראש הברוש שבחצר
שמחה והמולה,
שם כל הציפורים בעיר
הקימו מקהלה.

העפרונית הסולנית
ניקתה את הגרון,
שילבה כנף, זקפה מקור
וגם פצחה ברון.

ציף ציף, שריק שרק
בול בול בול בול ביל בל
לה לה לה...
וכל מי ששמע אמר,
אח איזו מקהלה.

פתאום הפסיק את השירה
פשוש אחד זעיר,
אם אין מילים ואין תווים
הוא לא מוכן לשיר.

"אנחנו לא רוצים מילים",
רגזו הבולבולים,
"אנחנו, גם ללא מילים,
נורא מתבלבלים"

ציף ציף, שריק שרק...

הסנוניות כתבו תווים
על חוט ועל גדרות,
תוכי אחד לימד אותן
מילים נהדרות.

אלפי דרורים ועפרונים
פרצו מיד בשיר,
ומקולות הבולבולים
התבלבלה העיר.

ציף ציף, שריק שרק...

"אוי די כבר, די לכם לשיר",
צעק פתאום הברוש,
"לכו לישון, כבר מאוחר
כואב לי כבר הראש"

האופרטה היפה
לא באה עד סופה -
מחר יצפצפו קונצרט
על עץ הצפצפה.

ציף ציף, שריק שרק..."

נוסטלגיה ...שעוד הקשיבו למילה בלי צורך בלווי ויזואלי ..שעוד האוזניים ידעו לעבוד בלי העיניים ...
כתובות אינטרנט מצורפות:
עוזי חיטמן זה הזמר ילדין אין לא מחליף
21/11/10 23:14
3צפיות
כילדים היינו מרותקים לטלבזיה והינו שקועים בהופה היי כבר היינו מחכים לפרק
הבאה עוזי חיטמן זמר יוצר ולמחין דגול יהי זכרו ברוך  עוזי חיטמן
כתב והלחין את השירים ששמונים אחוז מהילדים בארץ גדלו אליהים
כגון אני זוכר שירים בגן אני נולדתי לשלום ועוד ועוד
פסטיבל משלנו
22/11/10 07:31
3צפיות
אני וחברה שלי היינו סוגרות את הדלת בסלון
ועושות פסטיבל משלנו -
מופיעות אחת בפני השנייה בשירים מפסטיבלים,
מחזיקות משהו ביד במקום מיקרופון, מוחאות כפיים זו לזו ונהנות מהחיים.
פלאי קלעים
22/11/10 14:03
2צפיות
כשהייתי ילד קטן (לא כ"כ מזמן) הייתה תכנית אחת, "פלאי קלעים", עם דפנה דקל, אדם וטוביה צפיר. בכל פרק, התכנית הייתה לוקחת אגדה מוכרת כלשהי ומעוותת אותה כרצונם. משהו בתכנית הזו ננעץ בי לנצח וכשלפני שבוע צפיתי שוב באחד הפרקים עם אחיין שלי, גיליתי שאני עדיין זוכר את המילים לשירים- כנראה שזה היה עמוק בתוך תת המודע שלי.
אחותי מספרת לי שהייתי מכור לתכנית הזאת, קניתי את כל הקלטות שיצאו והלכתי להצגה שהייתה אז. אני בעצמי זוכר שאחת התכניות הייתה מחולקת ל-2 חלקים, והחלק הראשון היה ממש מצמרר (יחסית התכנית בוגרת ומפחידה), ואף פעם לא יצא לי לראות את החלק השני. בשבוע שעבר, כשניצלתי את ה-VOD שבבית של אחיין שלי, סוף סוף ראיתי את החלק השני ושוב צמרמורת עברה בגופי.
הקלאסיקה שלי
22/11/10 15:00
2צפיות
לפי מה שזכור לי, הקלאסיקה הראשונה שגדלתי עליה הייתה הפסטיגל בשנת 1990 בנושא: "ריב על הנחיית הפסטיגל" עם שלמה בראבא, דב גליקמן ומוני מונושוב.

כל שנה היינו מחכים שההורים כבר ירכשו כרטיסים וישלחו אותנו עם שקיות ממתקים לפסטיגל

איזו נוסטלגיה
איזה תחרות מקסימה! השיר שאני הכי זוכר
22/11/10 17:56
3צפיות
איזה תחרות מקסימה! השיר שאני הכי זוכר
שהייתי שומע בהיותי בן 5-6 היה "שנינו יחד תחת מטריה אחת, שנינו מקפצים על כל השלוליות".
אני זוכר את זה כך שהייתי לוקח את הטייפ שלי, מכניס לחשמל, מכניס את הקלטת המלבנית, לוחץ על "PLAY" ומתחיל לשמוע את רצף השירים הישראליים שהיו בקלטת, והשיר שהכי אהבתי היה השיר הנ"ל והשיר "הדגל שלי הוא כחול ולבן".

תחרות מקסימה, בהצלחה לכולם!
השיר מי יודע מדוע ולמה של ע.הלל בביצוע משינה
24/11/10 01:16
1צפיות
אחח כילד היפראקטיבי הקופצניות של משינה והשיר הכלכך מקסים הזה כבש אותי
ושיר ילדים טוב זה שיר שכובש גם ילדים וגם מבוגרים וככה בימים של דכדוך היתי שם את השיר העליז הזה
המלא אדרנלין והמצב רוח  מתהפך לו וכך גם היום השיר הזה  מושמע פה ושם ותמיד עושה לי טוב
ואני בטוח שגם לכם:)
אולי עוד קיץ אנחנו ניפגש?!??!
24/11/10 03:22
2צפיות
בסוף כל קיץ באופן קבוע כמו שעון - השיר הזה עשה לי את הילדות , את הקיץ , את החוויות - את סיום בתקופה המתוקה של החום והכיף והים - ותמיד סימן התחלה חדשה ....
חלב ודבש שרו על תקופה שנגמרת ועם כל הכאב של הפרידה מחוויות וחברים - יש אופטימיות אדירה לקיץ הבא:
אם זה מקיטנה, מחנה קיץ, סיום בית ספר יסודי או חטיבה, סיום טיול עם חברים או סתם סיום שך בילוי חד פעמי עם ידידים מזדמנים.....
רוצים סוד? כל פעם שאני שומע את השיר - בסופו אני באמת מזיל דמעה .
השיר הזה הוא קלאסיקה עצומה - ואני לא מכיר אחד בישראל שאינו מחסיר פעימה כשהוא שומע את השיר.....

אולי עוד קיץ
אנחנו ניפגש
כולנו נתרגש -
זה נפלא.
אולי עוד קיץ
נמחה את הדמעה
ואם תגיע השעה
ונבקש -
אולי עוד קיץ ניפגש.

אויש זה ברור...
24/11/10 08:06
4צפיות
בתור ילדה מעולם לא לקחו אותי להצגות ופסטיגלים, היו להורים שלי דאגות כלכליות קצת יותר רציניות...
אבל כן היה לי תקליט של אחד הפסטיבלים לשירי ילדים, ובו היה השיר הזה ששר הילד המקסים רונן בהונקר ( מעניין איפה הוא היום...) -
אמא הו אמא חבקיני חזק, ולעולם לא ניפרד....

תודה על ההזדמנות לזכות בכרטיסים.
יש לי שני בנים בגילאי 5+2 שמאד ישמחו לקבל מתנה כזו (האמת שאתמול הם כבר לקחו עלונים כאלה שתלויים ליד הגן, ואמרו לי - "אמא איזה כיף, אנחנו הולכים למותק של פסטיבל!" ואני אמרתי - "רגע, זו רק פרסומת, צריך לשלם הרבה כסף כדי לקנות את הכרטיס האמיתי!")

יפית
ה-קלאסיקה
24/11/10 08:36
6צפיות
"ילד פלא, הו,
ילד פלא הו,
ילד פלא פלא..."

כולנו ילדי פלא במובן זה או אחר, לא?
אין כמו הקלאסיקה הזו!!!
מה שאני זוכרת..
25/11/10 00:26
3צפיות
זה את העיוות במילות השיר למשל:
שרנו רוץ בין סוסים (במקום סוסי)
עוגה עוגה עוגה במעגל נחוגה...אני זוכרת שראיתי ספר של שירי ילדים ובו רואים ילדים עושים מעגל כשבאמצע יש עוגה!
בבגרות הבנתי שעוגה זה בא מלשון לעוג לעשות מעגל ולא מלאכול עוגה טעימה של יום הולדת
ברבאבא בברבאבא, אין כמוך בעולם....
02/12/10 08:39
3צפיות
אחד השירים המדהימים לדעתי ,

יפי שביט מקסימה ואין עליה.

זה הזכרון שלי זה הפסטיגל הכי שווה שאני בתור ילדה זוכרת.

סיגל.
סליחה, עם כל הכבוד לנוסטלגיה של הפסטיבלים
20/11/10 12:13
5צפיות
למה התחרות הזאת צריכה לתפוס את הדף הראשון של הפורום, כמעט במלואו?
זה די צורם, בהתחשב בעובדה שלכאורה לא מאפשרים לפרסם בפורום, ונראה כמו גזירת קופון מסחרי בהסוואה לא מאד מתוחכמת.

וגם אם נוסטלגיית הפסטיבלים באמת היתה העניין - למה לנעוץ ולהכריח את כולנו לחפש את הדיונים הענייניים בדפים הבאים?
אם זה באמת top issue, מן הסתם ייקפוץ עם התגובות שייתווספו, ואז אין שום צורך בנעיצה.

כמו שאמרתי - די צורם.

הסבר:
20/11/10 14:45
2צפיות
תחרויות שעולות בפורומים נשארות תמיד נעוצות עד המועד שבו עדיין אפשר להשתתף.
שרשור אינו קופץ יותר אחרי 72 שעות ולכן יש צורך לנעוץ אותו.

פרסום פרטי על גבי הפורום אכן אסור, אך כל גורם אשר רוצה להסדיר פרסום מסודר בתפוז מוזמן לפנות לניק "הנהלת הפורומים" (מן הסתם זו לא פעם ראשונה שאת רואה פרסומות בתפוז).

ההודעה, ארוכה ככל שתהיה, לא יכולה לתפוס את הדפ הראשון של הפורום כמעט במלואו משום שבכל עמוד יש מקום ל 15 הודעות ראשיות ללא קשר לכמות התגובות אליהן.

אם זה מפריע לך, את יכולה להגביל כך ששרשור מעל X תגובות לא יפתח אלא ישאר סגור (אצלי זה מוגדר לגבי 100 תגובות).

ודבר אחרון, לצערי יש צורך לחפש את הדיונים הענייניים בדפים הבאים, משום שאף אחת מהמנהלות לא היתה מחוברת ביממה האחרונה, וחוץ ממעטות, רוב הגולשות אינן מקפידות לשרשר או לפתוח שרשורי נושא ולכן זה המצב.

מקווה שההסבר ברור, אם לא תשאלי עוד
תודה על התשובה
21/11/10 18:44
1צפיות
על הטיפול ועל ההתייחסות.
נראה לי שאני אגביל את השרשורים באמת.
אני על הופה היי
22/11/10 13:07
3צפיות
היום אני אמא ל 5 ובנהם שלשיה בנות 4 אנחנו עד היום צופים בזה דרך הכבלים והילדים שלי מאוד אוהבים זאת חחחחחח גם הדור החדש וכולם צעקים בבית הופההההה היייייייייייי זה ממש מזכיר לי את הילדות שלי בגדול
התחרות הסתיימה
24/11/10 13:03
3צפיות
מסרים אישיים נשלחו לזוכים
Flix
פורום מחשבים ניידים

פורום מחשבים ניידים

פתרון לכל שאלה היכנסו עכשיו לפורום!>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום