לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.
מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.

איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו
``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?

כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.

הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך.
הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.
כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.
דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.
אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז.
מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":

אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.
יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.
יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.
יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.
עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים.
אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.

אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים

לאה_מ

חנוכה

מאת: אבא גאה
16/11/03 16:34
היי, צריך עזרה....

הבן שלי (4) לומד בגן לא יהודי (אנחנו חיים בקנדה)

לכבוד החנוכה הבטחתי לבוא ולעשות הפעלה לכבוד החג.

קניתי חנוכיה, לימדתי את הברכות, קניתי סביבונים ומעות משוקולד וסופגניות אני אקנה באותו יום

עכשיו....

מה לעשות?

(הכיתה היא בגילאי 3-6)

חשבתי לשחק איזה משחק עם הסביבונים, אבל לא עולה לי רעיון שהילדים יוכלו להתחבר אליו.....

יש לכם רעיונות? קישורים? משחקים לחג?

אשמח לשמוע....

תגיות:
חנוכה
<< ההודעה הנוכחית
16/11/03 16:34
31צפיות
היי, צריך עזרה....

הבן שלי (4) לומד בגן לא יהודי (אנחנו חיים בקנדה)

לכבוד החנוכה הבטחתי לבוא ולעשות הפעלה לכבוד החג.

קניתי חנוכיה, לימדתי את הברכות, קניתי סביבונים ומעות משוקולד וסופגניות אני אקנה באותו יום

עכשיו....

מה לעשות?

(הכיתה היא בגילאי 3-6)

חשבתי לשחק איזה משחק עם הסביבונים, אבל לא עולה לי רעיון שהילדים יוכלו להתחבר אליו.....

יש לכם רעיונות? קישורים? משחקים לחג?

אשמח לשמוע....

אולי איזו פעילות יצירתית
16/11/03 16:49
10צפיות
שמשולבת בסיפור החג כמו להביא להם סביבונים או חנוכיות גזורים שיקשטו
ותשאר לכל ילד מזכרת,בגן אנחנו שרים שיר:
סובב סובב לו סביבון
סובב ולא רוצה לישון
ולהפעיל את הילדים בריקוד.
שלך
חנה גונן
אחלה שירשור מלפני כמה ימים:
16/11/03 16:56
5צפיות
הנה כאן.

אני גם באותה סירה...
º
הקדמת אותי... עד שמצאתי אותו
16/11/03 16:58
2צפיות
קראתי את השירשור
16/11/03 17:22
8צפיות
אכן אחלא רעיונות....

אבל לא נראה לכן קצת יותר מידי מתקדם לגילאי 3-6???

ערכים, כפיה דתית וכו'....????

אני מחפש משהו פשוט פשוט.....

משחק קצר עם הסביבון (הם לא קוראים אותיות בעברית, חשבתי למשל לצייר עיגול גדול מחולק לארבע צבעים, שבמרכזו עיגול קטן שחור עליו הילדים מסובבים את הסביבון, ולפי הצבע שהסביבון נוחת עליו הילד ..........מה? כאן נתקעתי!!!!!)

ואולי יש למישהי קישור לאיזה דף צביעה לחג אותו אני יכול להדפיס???

ושוב תודה

מצרפת קישור של אתר "מֶאַמם"
16/11/03 17:43
3צפיות
וזו רק טיפה בים של דפים לצביעה ועשייה לילדים.
בילוי נעים.
http://www.dltk-kids.com/world/jewish/index.htm
כתובות אינטרנט מצורפות:
כשהייתי בגן מירה (בגיל שלוש)
16/11/03 18:07
3צפיות
בחג חנוכה היה לנו סביבון ענק שהיה קשור לתקרה. בסוף המסיבה כל הילדים שרו שיר לסביבון והסביבון ירד לאיטו מהתקרה כשהוא מלא במעות חנוכה משוקולד. זה אחד הזכרונות הכי נעימים שיש לי מהגנים. אני זוכרת את ההתרגשות של הסביבון היורד ואת הטעם הנפלא של מטבעות שוקולד פושטיות.
בקיצור, ממליצה על סביבון יורד מהתקרה (לא פעילות חינוכית, אבל מהנה ).

אגב, את הסביבון בונים מארגז קרטון מקושט ואת השפיץ עושים מבריסטול. ממש לא בעיה.
נכון ותמיד אבא אחד התחפש
16/11/03 18:33
4צפיות
למתתיהו החשמונאי
אהממ..
17/11/03 20:54
3צפיות
קצת מזכיר את סנטה והגרביים לא?
תשמעי, אף אחד לא המציא כלום
17/11/03 22:10
4צפיות
3 הדתות חוגגות את אותם חגים בכל מיני ואריציות.
ידעת שבסקנדינביה יש ל"ג בעומר? למרבה ההפתעה הם לא גילו את הפטנט הגאוני של תפו"א במדורה. המשפחה שלי עוסקת בהפצת הרעיון והוא זוכה לאהדה רבה
º
ו
17/11/03 22:16
1צפיות
ואם בהפצה עיסקינן
17/11/03 23:41
4צפיות
לגויים כאן יש מנהג מדורות משובח:
הם אוספים סטוק של ענפים ארוכים, מכינים בצק פשוט (קמח-מים) כל ילד מכין נחש מחתכה בצק, ואז מלפף אותו על קצה הענף (בכריכות רחוקות, כמו קפיץ), ואז מחזיק את הענף טיפה מעל האש (לא בתוכה) לכמה דקות. יוצא לחם שמחמם את הלב.
הם עושים אותו הדבר עם נקניקיות שמנמנות שעושים להם קצת חתכי-הגדלת-שטח-פנים ונועצים בקצה הענף. משו.

רעיון מעולה!
18/11/03 08:11
2צפיות
מקווה שאזכור אותו עד ל"ג בעומר
אוי, נעה, העלית לי גל של נוסטלגיה
16/11/03 21:01
1צפיות
נעימה ביותר.
וכך נזכרתי בסביבון הענק שירד מהתקרה.
איזה כיף זה היה!
º
אי, וניחוח סופגניות עולה באפי
17/11/03 01:07
2צפיות
וגם...
17/11/03 08:55
3צפיות
הגננת הייתה מדברת איתו ומשדלת אותו לרדת והוא היה מתבייש ולבסוף מתרצה.
º
נכון! קצת יורד ואז עולה בחזרה ושוב
17/11/03 10:10
1צפיות
º
אוי איזה זכרון נעים הבאת לנ
17/11/03 11:34
הצעות להפעלות:
18/11/03 15:08
26צפיות
1. נרות -
קונים מפיות יפות (מפיות שולחן), נרות פושטים ודבק פלסטי.
נותנים לילדים לגזור/לחתוך ציורים מהמפיות.
מורידים את השכבה העליונה -זו עם הציור - מהמפית.
מורחים (עם האצבע) שכבה דקה של דבק פלסטי על הנר ומניחים עליו את המפית. מחכים קצת שיתייבש
מורחים עוד שכבה של דבק פלסטי ומחכים לייבוש.

2. נרות -
ממיסים חומר שעווה (מגיע בגרגרים בצבע לבן. אפשר להוסיף צבע ע"י המסה של גירי שעווה לתוך הכלי).
קונים כלים פשוטים - כוסות או כדים קטנים מחרס.
נותנים לילדים לקשט את הכלי בצבעי גואש/פנדה וכדו'.
שופכים (המבוגרים) את השעווה לתוך הכלי ומוסיפים פתיל.

3. ויטראזים -
קונים שקפים וטושים לא מחיקים. נותנים לילדים לצייר על השקף בעזרת שבלונה או ללא שבלונה (שבלונות של סמלי החג - לנוכיה, סביבון, נר).
אופציה נוספת של ויטראז' - לקנות טפטים צבעוניים שקופים. לחתוך מהם כל מני צורות גיאומטריות או סתם ולתת לילדים להדביק אותם על השקפים. אח"כ מדביקים את השקף על שמשת החלון.

4. סביבון מצייר -
גוזרים מבריסטול/קרטון עיגול.
במרכז העיגול עושים חור לא גדול.
קוינם טושים דקים פשוטים.
נותנים לילדים לקשט את העיגול בגירים, מדבקות או כל דבר אחר.
מכניסים טוש אחד לתוך החור שבמרכז העיגול.
כשפותחים את הפקק של הטוש ומסובבים הסביבון מצייר.

5. חנוכיות -
האושר של חנוכה אצלנו היה בניית חנוכיות - אוספים המון ג'אנקים קטנים (הולכים לאיזור תעשיה ואוספים שאריות של מפעלים, אוספים ספלולים (הבית של הבלוט), ענפים יפים, עלים, פקקי בקבוקים ושאר שטויות - ובונים חנוכיות.
כל כך פשוט וכיף.
גם ילדים קטנים יכולים להשתתף.
לגבי משחק הסביבונים - אפשר לסובב שני סביבונים - אחד עם דפנות בצבעים שונים ואחד עם סימון ליד ימין, יד שמאל, רגל ימין ורגל שמאל.
לשחק עם הילדים "פלונטר" לפי הסביבונים.
אפשר לשחק תופסת צבע לפי הצבע שהסביבון נפל עליו.

בהצלחה!
º
איזה יופי של הפעלות! תודה, שרון
18/11/03 15:21
2צפיות
רעיונות נהדרים ורק הערה:
18/11/03 15:23
4צפיות
לגבי הרעיון הראשון, נר שהודבקה עליו מפית לא מיועד להדלקה!
חנוכה בחו"ל
17/11/03 12:33
33צפיות
גם אנחנו בחו"ל וגם אני צריכה להעביר שיעור על חנוכה בגן של הבת שלי.
הילדים אצלי גדולים יותר ככה שאני מניחה שההפעלות תהיינה שונות (חשבתי למשל על הכנת נרות מפרפין עם גירי שעווה, יצירת ויטראז'ים וכו').

אבל חייבת לספר משהו על חגים יהודיים בחו"ל (בנימה מחוייכת, כמובן).

פעם שמעתי מישהי (יהודיה) אומרת, שכל החגים היהודים בנויים ככה:
1. מישהו ניסה להרוג אותנו
2. הייתה מלחמה
3. נצחנו
4. עכשיו בואו נאכל

מה שמשתנה זה המיהות של המנסה להרוג והאוכל

ומכיון שאנחנו בגן בינלאומי, אמרה לי אותה אחת שהיא לא אמרה מי ניסה להרוג (כי לך תדע אם יש בגן ילד יווני או איטלקי וכו') אלא השתמשה בביטוי "people from overseas"...
º
המחזה של סיפור המכבים
17/11/03 20:53
1צפיות
ועוד כמה רעיונות
17/11/03 21:06
7צפיות
1.אפשר להכין ויטראז'ים מבריסטולים וצלופן
2.אפשר להכין כדים ונרות שמן מחומר
3.אפשר לצאת החוצה לאסוף חומרים מהטבע ולבנות כולם ביחד חנוכיה ענקית
4.תאטרון בובות של סיפור המכבים,כשהילדים מכינים לבד את הדמויות
בכלל בכל מה שקשור לפעילויות בחנוכה אני תמיד בעד להכניס את סיפור המכבים בכל וריאציה שלא תיהיה,הסיפור מותח ומעניין ובדרך כלל מרתק את הילדים
תיקון טעות
17/11/03 21:08
5צפיות
סיפור החשמונאים ולא המכבים....
אפשר להמחיז אותו על פי ראשי
17/11/03 22:07
3צפיות
הפרקים שנכתבו בהודעה הזו . אני חושבת שהם ממצים היטב את סיפור החשמונאים, לא?
Flix
תמר דגן - פסיכולוגית

תמר דגן-פסיכולוגית בכירה

מוסמכת לטיפול במצבי לחץ, משבר וטראומה>>

פורום ניתוחי בקע

פורום ניתוחי בקע

עברתם? עומדים לעבור? בואו לדבר על זה בפורום >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום