לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום טרשת נפוצה -תמיכה
שלום לכולם!
שמי ענבל ואני מאובחנת בטרשת נפוצה משנת 1996.
טרשת נפוצה הינה מחלה כרונית שפוגעת במערכת העצבית המרכזית. טווח הסימפטומים האפשרי יכול לנוע בין טשטוש ראיה קל לשיתוק מוחלט. ההערכה הינה שבארץ יש כ- 5000 חולי טרשת נפוצה. בעולם כולו ישנם מעל 3.6 מיליון חולים. בכל אדם חולה, המחלה מתחילה ומתקדמת בצורות שונות, אי אפשר להכליל כי זו מחלה מאוד אינדיוידואלית. לפעמים יש צורך לחלוק את המצבים השונים שבהם עוברים עם אחרים שיבינו אותנו ויודעים על מה אנחנו מדברים. זוהי המטרה של פורום זה; לשתף, לחלוק, לתמוך, להעלות רעיונות שעוזרים לאחד ואולי יכולים לעזור לעוד אנשים ועוד... הפורום נועד לחולים בטרשת נפוצה, למשפחות, לחברים, לכל מי שקשור בצורה מסויימת למחלה..
 כללי הכתיבה בפורום:
 ** יש לשמור על תרבות הדיון.
** יש לכבד כל חבר וחברה בפורום, גם אם דעותיו או דעותיה שונים.. יש דרך להביע אי הסכמה.
** אין לפרסם בפורום מוצרים שונים, אלא אם זו המלצה של אחד החברים ומניסיון אישי.. ולא למטרה שיווקית/עסקית.
כל הודעה שתעבור על כללים אלו תימחק, לא מקובל עלי שחברים יפגעו במכוון או שלא במכוון בחברים אחרים.
 מקווה שהפורום יעזור לכל מי שיזדקק לעזרה ולתמיכה.. בברכת בריאות, בריאות ושוב בריאות
 ענבל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טרשת נפוצה -תמיכה

שלום לכולם!
שמי ענבל ואני מאובחנת בטרשת נפוצה משנת 1996.
טרשת נפוצה הינה מחלה כרונית שפוגעת במערכת העצבית המרכזית. טווח הסימפטומים האפשרי יכול לנוע בין טשטוש ראיה קל לשיתוק מוחלט. ההערכה הינה שבארץ יש כ- 5000 חולי טרשת נפוצה. בעולם כולו ישנם מעל 3.6 מיליון חולים. בכל אדם חולה, המחלה מתחילה ומתקדמת בצורות שונות, אי אפשר להכליל כי זו מחלה מאוד אינדיוידואלית. לפעמים יש צורך לחלוק את המצבים השונים שבהם עוברים עם אחרים שיבינו אותנו ויודעים על מה אנחנו מדברים. זוהי המטרה של פורום זה; לשתף, לחלוק, לתמוך, להעלות רעיונות שעוזרים לאחד ואולי יכולים לעזור לעוד אנשים ועוד... הפורום נועד לחולים בטרשת נפוצה, למשפחות, לחברים, לכל מי שקשור בצורה מסויימת למחלה..
 כללי הכתיבה בפורום:
 ** יש לשמור על תרבות הדיון.
** יש לכבד כל חבר וחברה בפורום, גם אם דעותיו או דעותיה שונים.. יש דרך להביע אי הסכמה.
** אין לפרסם בפורום מוצרים שונים, אלא אם זו המלצה של אחד החברים ומניסיון אישי.. ולא למטרה שיווקית/עסקית.
כל הודעה שתעבור על כללים אלו תימחק, לא מקובל עלי שחברים יפגעו במכוון או שלא במכוון בחברים אחרים.
 מקווה שהפורום יעזור לכל מי שיזדקק לעזרה ולתמיכה.. בברכת בריאות, בריאות ושוב בריאות
 ענבל.
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
שימו לב -  פורום זה הינו פורום תמיכה. בכל שאלה רפואית יש להתייעץ עם רופא מומחה. כל הנאמר כאן הוא בגדר חוויה אישית ואינו מחליף התייעצות עם רופא.
המשך >>

סולומדרול = סטרואידים באינפוזיה

מאת: bali
28/10/11 11:35
זה מה שנותנים לנו כשנותנים סטרואידים לוריד.

הסטרואידים בכדורים נקראים פרדניזון.
ענבל

בכל כוחך...
תצחקי, תשאגי, תפגעי
תפצעי, תתלשי, תדפקי
שלא תשתקי לעולם יותר עוד...

מנהלת פורום קינוחים ומנות אחרונות http://forums.tapuz.co.il/desserts
מנהלת פורום טרשת נפוצה - תמיכה http://forums.tapuz.co.il/tareshet
הפסקתי את הטיפול בטאיסברי
26/10/2011 | 15:00
14
14
החלטנו ביחד, אני וההורים שלי זהו... לקחנו סיכון שנתיים הייתי עם הטאיסברי ודי
3 חודשים ניתן לגוף להתנקות עכשיו מהטאיסברי ונחזיק אצבעות שהגילינה תיכנס לסל התרופות...
בהצלחה
26/10/2011 | 15:37
8
9
אני מניחה שעשו לך את בדיקת הדם וה JC יצא לך חיובי?

אם זה אכן המצב, אז לדעתי עשית נכון.

נחזיק אצבעות לגליניה שתיכנס לסל של 2012 target=_blank rel=nofollow>http://www.timg.co.il/... ושתעזור לכמה שיותר מאובחני טרשת.
ענבל יצא שלילי אבל ההורים לא רוצים לקחת סיכון
26/10/2011 | 17:23
7
13
האמת שזה מאד תמוהה אם ככה...
26/10/2011 | 17:55
6
10
ברגע שיש בדיקה, ובבדיקה יצא שאין לך JC, זה אמור להיות סופר מרגיע שאפשר לקחת את הטיסברי בלי להסתכן.
אם הטיסברי עוזר לך ומועיל לך, זה ממש חבל בעיניי.
קראתי המון מחקרים באינטרנט על הטיסברי. כש JC שלילי אין מה לחשוש בכלל. ועדיין, כל שנה חוזרים על הבדיקה ליתר בטחון.
מה הרופא/ה שלך חושב/ת?

ומשהו שטיפה מציק לי... בגילך ההורים לא אמורים להיות אלה שמחליטים... את בת 25, לא 15. את זו שחותמת על הטפסים בבי"ח, לגוף שלך מכניסים תרופה X או Y, את זו שמתמודדת עם התוצאות...
אם את שלמה על ההחלטה והיא באה ממך, בסדר גמור. אם ההחלטה היא של ההורים, יש פה משהו בעייתי בעיניי.

מקווה שלא נכנסתי למקום שלא הייתי צריכה. אם כן, אני מתנצלת.

ענבל את ממש ממש צודקת
26/10/2011 | 21:24
5
8
לא הסברתי את עצמי ההחלטה היתה כביכול משותפת, משמע אני העליתי תמיהה לגבי הסיכון אמא הסכימה ואבא, מה שאני אגיד הוא יעשה... ההחלטה שלי האישורים שלהם רק בשביל הבירוקרטיה, לעזור לי להעביר החלטה, ההחלטה היתה שלי חד משמעית
והוא לא ממש הועיל, לא היה שינוי לא בMRI
26/10/2011 | 21:25
1
14
ובדיעבד גם לא ממש במציאות
אם ככה אז רצוי לנסות משהו אחר
27/10/2011 | 23:19
4
למרות שלפעמים חוסר שינוי זה גם שיפור, כשהשינוי יכול להיות התדרדרות במצב.

חלק עיקרי מהתפקיד של טיפול מונע הוא לשמור על המצב הקיים ושלא יחמיר. במקרים הטובים יש גם שיפור של המצב ולא רק מניעת החמרה.

אוקיי יקירתי, אז אני רגועה
26/10/2011 | 22:52
2
7
כל עוד זו החלטה שאת עשית עם שיקולים שלך, הכל טוב.

אני מאד רגישה לעניין הזה כי שנים אמא שלי התערבה יותר מדיי בטיפולים שלי, עד שבגללה כמעט נשארתי עם נזק בראייה כשהיא שיגעה את הרופאים שלא יתנו לי סטרואידים, ואני הייתי במצב כזה שלא היה לי את הכוח לעמוד על שלי, ומזל שאחד הרופאים תפס את עצמו שהוא מדבר עם האדם הלא נכון לגבי הטיפול שלי ובא לדבר איתי לבד, להסביר לי את המצב ולקבל ממני את האישור לתת סטרואידים, שאני כמובן אישרתי.

מאחלת לך שתקבלי את הגליניה אחרי ההפסקה בטיסברי ושהיא תעזור לך עוד יותר מכל תרופה אחרת.
תודה על הדאגה ענבל
28/10/2011 | 11:17
1
5
מכל ה
28/10/2011 | 11:33
עתליה גם אני הפסקתי עם הטייסברי רק חשוב לקחת
27/10/2011 | 15:39
4
11
סולמדרול עד שתתחילי את הגילניה,אני קיבלתי במשך 3 חודשים (פעם בחודש.
ןשבוע הבא אני מתחילה עם הגילניה-אני פשוט נכת צהל אז משרהב"ט חייב לתת לי.

רציתי להגיד לך ולכולם המחלה אזאת קשה כמו שאנחנו יודעים והתקף יכול להגיע פתאום,אז בבקשה לא צריך להעמיד את המחלה במבחן כי לצערנו היא יכולה םתאום לתקוף.
חברה עם M/S גם הפסיקה עם הטייסברי וחשה מה לקחתי כמעט 3 שנים ואני חזקה עכשיו ופתאום קיבלה התקף קשה מאוד,
אז חבל.

ממני לבנה
לבנה- מה זה סולמדרול?
28/10/2011 | 11:18
3
30
סולומדרול = סטרואידים באינפוזיה
<< ההודעה הנוכחית
28/10/2011 | 11:35
2
444
זה מה שנותנים לנו כשנותנים סטרואידים לוריד.

הסטרואידים בכדורים נקראים פרדניזון.
ואיך אני מקבלת אישור לפרדניזון?
29/10/2011 | 21:05
1
13
את המרשמים או ההפנייה לטיפולים נותן נוירולוג
29/10/2011 | 21:18
10
פרדניזון יכול לרשום גם רופא משפחה, אבל צריך שנוירולוג/ית ימליצו על הטיפול. אף רופא משפחה לא יחליט על הטיפול הזה ללא המלצה מהנוירולוג/ית המטפל/ת שלך.
הודעות אחרונות
23:17 | 27.08.15 פינקי 1010
15:23 | 24.08.15 אורחים בפורום
08:01 | 21.08.15 אורחים בפורום
08:00 | 21.08.15 אורחים בפורום
14:46 | 19.08.15 ops i did it again
14:24 | 19.08.15 אורחים בפורום
09:24 | 10.08.15 אורחים בפורום
13:26 | 07.08.15 אורחים בפורום
13:49 | 06.08.15 אורחים בפורום
13:17 | 05.08.15 אורחים בפורום
08:56 | 05.08.15 אורחים בפורום
09:52 | 27.07.15 אמירה55
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום