לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום כירורגיה של המעי הגס הרקטום ופי הטבעת (פרוקטולוגיה, כירורגיה קולורקטלית). הפורום עוסק במגוון נושאים הקשורים למחלות של איברים אלה. נדון בכל המחלות והמצבים ה"קטנים אך מעצבנים" כגון פיסורה של פי הטבעת, טחורים, פיסטולות וכדומה, וכן גם במחלות מסובכות ומורכבות יותר כגון סרטן המעי הגס והרקטום, מחלות מעי דלקתיות כרוניות.

מערכת העיכול בנויה כצינור אחד שתחילתו בחלל הפה וקצהו בפי הטבעת. האיברים לפי הסדר: פה, וושט, קיבה, תריסריון, מעיים דקים, מעיים גסים, רקטום, ופי טבעת.
המעי הגס הרקטום ופי הטבעת הינם אם כן החלק המרוחק ביותר של מערכת העיכול.
המעי הגס אורכו כמטר אחד ותפקידו העיקרי ספיגת נוזלים ובכך הוא מאפשר יצירת צואה מוצקה.
הרקטום הוא האיבר המצוי מייד מעל לתעלת פי הטבעת ואורכו 16-18 ס"מ. הרקטום משמש ככלי קיבול לצואה ובכך מסייע לפי הטבעת לשלוט בפעולות המעיים.
תעלת פי הטבעת אורכה כ- 3 ס"מ והיא מוקפת בשרירי פי הטבעת (סוגרים, ספינקטרים). השריר הפנימי שולט באופן לא רצוני על פעולת המעיים. שליטה רצונית מושגת על ידי השריר החיצוני.

בפורום זה אשיב על שאלותיכם בנוגע למגוון המחלות הקשורות בתחום זה.

קצת על עצמי:
בן 41, נשוי ואב לשתיים, תושב תל אביב.
בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית הדסה בירושלים. התמחות בכירורגיה כללית במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב). תת התמחות בכירורגיה של המעי הגס והרקטום וכירורגיה לפרוסקופית בבית החולים קליבלנד קליניק שבקליבלנד אוהיו, ארה"ב. עובד כמנתח בכיר בחטיבה כירורגית ב' במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב).
תחומי עניין מיוחדים: מחלות מעי דלקתיות, סרטן המעי הגס והרקטום, ניתוחים לפרוסקופים, ניתוחי פי טבעת ורצפת אגן.

יחד אתכם ובשבילכם,
ד"ר יהודה קריב

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

סטומה

16/05/10 07:17
הסימפטומים השכיחים בליטה ונפיחות סביב הסטומה. פחות שכיחים כאבים סביב הסטומה ויתכנו סימפטומים של חסימת מעיים (כאבי בטן הקאות העדר יציאות בסטומה וכד). אם אין סימפטומים מעבר לבליטה או נפיחות בדרך כלל לא מטפלים בגלל השכיחות הגבוהה של בקעים ובגלל שיש שכיחות גבוהה של חזרה לאחר תיקון. אם יש סימפטומים של כאבים אי נוחות חסימות מעיים אז מבצעים תיקון של הבקע בניתוח או הזזה של הסטומה למקום אחר על דופן הבטן.  
ד"ר קריב
 
תגיות:
שלום ד"ר קריב
03/05/10 07:34
27צפיות
סטומה ופעילות גופנית
12/05/10 14:57
20צפיות
שאלה נוספת ברשותך...
13/05/10 16:17
13צפיות
סטומה
<< ההודעה הנוכחית
16/05/10 07:17
37צפיות
Flix

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום