לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
נתקלתם בסכסוך עם השכן?
קניתם מוצר ואתם מרגישים ש"עבדו עליכם"?
מישהו מאיים לתבוע אתכם?

לפני שאתם פונים לבית משפט, עצרו כאן. קיימת דרך אחרת לפתור את הסכסוך - דרך של גישור.

שלום לכולם.
שמי איריס אבידן. אני מגשרת, הרשומה ברשימת המגשרים של בתי המשפט.
יזמתי את הקמת פורום זה, בדיוק מהסיבה שציינתי כאן. נוכחתי לדעת, שלמרות שהגישור הולך ותופס תאוצה רבה במדינת ישראל, עדיין רבים הם האנשים שאינם מודעים לו: כאשר מופיעה מחלוקת בינם לבין אדם/גול אחר, פונים הם מיד לערכאות משפטיות,למרות שעומדת לפניהם אפשרות אחרת. הם יכולים לפנות להליך של גישור ולנסות לסיים את הסכסוך באווירה אחרת, וכמובן, זולה הרבה יותר.

במיוחד עבור אנשים אלו, המתלבטים בבחירת דרך הפעולה, הוקם פורום זה.
הפורום גם מיועד למנהלים, למגשרים, ולכל מי שמתעניין בגישור, הן כמקצוע וכן כדרך חיים.

ומהו גישור - על קצה המזלג:
הגישור הינו הליך אלטרנטיבי, יעיל במיוחד, הניתן מחוץ לכותלי בית המשפט באמצעותו ניתן ליישב סכסוכים. ההליך מספק מענה אמיתי לסכסוך,לתחושות ולאינטרסים של הצדדים, ומאפשר להם לבנות מחדש את מערכת היחסים ביניהם.
הוא יוצר מציאות חדשה, שבה שני הצדדים יוצאים נשכרים, וזאת להבדיל מבית משפט, שבו צד אחד מרוויח יותר וצד שני מרוויח פחות, ולעיתים אף מפסיד.
ובמילים מקצועיות יותר, מתבסס על עקרון ה - WIN-WIN.

בהליך זה, השליטה נמצאת בידי הצדדים ולא בידי גורם שלישי - שופט או בורר. הצדדים הם אלו שקובעים את הגבולות, את הנושאים דיון, ולבסוף,בסיוע המגשר, קובעים את פסק הדין. המגשר הינו אדם מקצועי וניטראלי, שתפקידו לנהל את ההליך בצורה הוגנת, מסייע לצדדים לזהות את האינטרסים שלהם ועוזר להם למצוא פתרונות לסכסוך. בסופו של דבר, הוא מארגן את ההסכמות בהסכם.

ונחזור לפורום שלנו -
כאן הבמה היא של כולנו. כולנו ביחד נוכל לעצב את הפורום, כאשר המטרה הינה לעצב פורום איכותי ומעודכן.
נוכל לשאול שאלות הקשורות לעניין הגישור, מדוע כדאי ללכת לגישור, אילו יתרונות יש לו על פני החלופון האחרות (כמו בתי משפט, בוררות)וכד', כיצד עלינו להתכונן לפגישת גישור ועוד ועוד, ככל העולה על רוחכם.

תוכלו להעלות נשואים לדיון ואילו מביניכם שכתבו מאמרים, ובוחרים להציגם כאן, מוזמנים לשלוח אותם אלי.

אני מקווה שתפיקו תועלת מפורום זה,שבאמצעותו תוכלו להבין טוב יותר את הליך הגישר.
אני אשמח לעמוד לרשותכם בכל דבר ועניין.

שלכם,
איריס אבידן.

אז מה כדאי ללמוד בכדי להיות מגשר?

מאת: רונה118
03/08/08 15:05
שלום לכל מביני הדבר

אני ניצבת בפני דילמה..ברצוני להיות מגשרת ולשם כך נרשמתי ללימודי משפטים (אני כבר בעלת תואר בלימודי מזרח אסיה).בשיחה שערכתי עם נציגה מגומא, הבנתי ממנה שבכדי להיות מגשר, ממש לא דרוש רקע במשפטים. אך בעיון בדיונים בפורום יצאתי קצת מבולבלת...שאלותי הן:
האם רצוי שיהייה תואר במשפטים בכדי לקבל הכרה רצינית ומוסמכת כמגשר?
איך ניתן להתקדם ולקבל הכרה כמגשר ללא תואר במשפטים?
האם נחשב "גומא" כמרכז מוסמך ללימודי משפטים?
האם יש מקום שניתן להתמחות בו בגישור מעבר לשעות הפרקטיקום של קורס הגישור?

תודה לכל המשיבים

אז מה כדאי ללמוד בכדי להיות מגשר?
<< ההודעה הנוכחית
03/08/08 15:05
423צפיות
א.אין צורך ללמוד משפטים כדי להיות מגשר,
03/08/08 19:21
166צפיות
ובכול זאת...
03/08/08 23:13
124צפיות
עקרונית שילה צודקת אך עם זאת אשתף מניסיוני