לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום תיאטרון
ברוכים הבאים לפורום תאטרון!
פורום תאטרון הוא בית לאוהבי תרבות התאטרון - אם כחלק מהפקה ואם כצופים.

ראיתם הצגה טובה? מופע חדש? משהו שאתם חייבים לשתף? הכנסו לפורום ונשמח לשמוע אתכם.

נשמח לשמוע אתכם כאן בפורום בכל הקשור לעולם התאטרון - ביקורת או חוות דעת על מופע טוב או לא כל כך;  דיונים על נושאים הקשורים בהצגות, בחזרות ובכלל - בכייף שלכם.

הפורום לא עוסק באודישנים למינהם.

מקווים שתהנו (ותשברו רגל),
פרובוקטור ו-Cabaret

אודות הפורום תיאטרון

ברוכים הבאים לפורום תאטרון!
פורום תאטרון הוא בית לאוהבי תרבות התאטרון - אם כחלק מהפקה ואם כצופים.

ראיתם הצגה טובה? מופע חדש? משהו שאתם חייבים לשתף? הכנסו לפורום ונשמח לשמוע אתכם.

נשמח לשמוע אתכם כאן בפורום בכל הקשור לעולם התאטרון - ביקורת או חוות דעת על מופע טוב או לא כל כך;  דיונים על נושאים הקשורים בהצגות, בחזרות ובכלל - בכייף שלכם.

הפורום לא עוסק באודישנים למינהם.

מקווים שתהנו (ותשברו רגל),
פרובוקטור ו-Cabaret
`

מונולוג קומי לנשים

30/06/08 11:07
היי
אני לבפניי בחינות בשלבים האחרונים לבתיי-ספר למשחק (אני לא רוצה להגיד את שמם למנוע מזל רע

בכל מקרה, אני מחפשת מונולוג קומי קורע מצחוק, שאפשר להשתנות בו הרבה
( מונולוג עם "שיפטים")
של בחורה בסביבות ה20 לחיה,
מישהו מכיר משהו ויוכל לעזור לי?
מונולוג קומי לנשים
<< ההודעה הנוכחית
30/06/2008 | 11:07
16
19372
היי
אני לבפניי בחינות בשלבים האחרונים לבתיי-ספר למשחק (אני לא רוצה להגיד את שמם למנוע מזל רע

בכל מקרה, אני מחפשת מונולוג קומי קורע מצחוק, שאפשר להשתנות בו הרבה
( מונולוג עם "שיפטים")
של בחורה בסביבות ה20 לחיה,
מישהו מכיר משהו ויוכל לעזור לי?
"המבחן"- הרופא הטוב/ניל סיימון
30/06/2008 | 17:09
2437
פופצ'ה, מ-"יאקיש ופופצ'ה".
30/06/2008 | 17:15
12
1668
הבעיה שההצגה רצה בימים אלה ב"גשר", ויהיה קשה להימנע מהשוואות.

פוק מ"חלום ליל קיץ" של שייקספיר, אם חפצה נפשך בקלאסיקה.

יש הרבה דיאלוגים ב"שחורים" של ז'נה.

חוץ מזה, עוד עשרות של מחזות מומלצים מחכים לך במאמרים של הפורום (אם עדיין יש דבר כזה, קצת השתנה מהפעם האחרונה שהייתי כאן).
דווקא הייתי ממליצה להתרחק מהקלאסיים
30/06/2008 | 17:53
11
974
באודישנים לבתי ספר, לסוכנים וכו' רצוי להישאר יחסית עכשווי ולא לגעת בחומר חרוש למוות וקשה מאוד לעשייה בצורה ראוייה.
זו גם ההמלצה שנתנו המורים בכל מקום שלמדתי.
זה חרוש וזה יומרני להגיע לאודישן לבית ספר למשחק ולנסות לבצע שייקספיר.

לגבי ביצוע משהו שרץ כרגע בתיאטרון, יכול להיות לטובה ויכול להתפוצץ לך בפרצוף.
סיכון שאולי שווה לקחת ואולי סיכון ממש מיותר, תלוי בגישה שלך.

לחלוטין לא מסכים
30/06/2008 | 21:24
10
766
בבית ספר ראוי יש בוחנים ראויים וזה ממש לא משנה להם איזה מונולוג בחרת.

המונולוג לא עומד לבחינה. מה שעומד לבחינה הוא הביצוע, או הנסיון לביצוע, הבחירות, היצירתיות והיכולת להשתנות.

מונולוגים של שייקספיר לא חרושים מספיק, לטעמי.
וסיכון שמתפוצץ בפרצוף זה דימוי קצת קיצוני כשמדובר באודישן.
שום דבר לא מתפוצץ בפרצוף, בטח לא הטקסט שאינו מוריד או מעלה דבר. בייחוד כשמדובר בבוחנים ראויים בבית ספר רציני.

כל מונולוג טוב לבחינה בתנאי שאת אוהבת אותו, נהנית לבצע אותו ויודעת להסביר את בחירותייך. קחי משהו שכיף לך.

ואגב, יש המון הצעות במאמרים ובארכיון של הפורום.
מונולוג קומי... אממ.. יש מלא!
30/06/2008 | 23:59
1
1997
*את יכולה לעשות את מרי טיטפר.
*דני והים הכחול.
*חפץ-*החדר.
*ביקור הגברת הזקנה.
*הקמצן.
*הגברת הזאת ממקסים-מומלץ מאוד, תקראי את המחזה! את יכולה להוציא משם המון מונולוגים מצחיקים ומוטרפים!!!
*המתיטוסים.
*ליזיסטרטה 2000.
*הג'יגולו מקונגו-מומלץ לפי דעתי!
אם אני היזכר בעוד אני בכייף אשמח לעזור לך(:
נ.ב. מחזה ממש טוב קומי ואבסורדי זה "סיוט בשניים" אחד בהיפים!
תוכלי להוציא משם מונולוגים קורעים, פשוט תקרעי את הבוחנים!
אה גם "לוויה חורפית" יכול להיות מצוין, וגם "סיפור משפחתי".
שמחתי לעזור.
אני בטוחה שכל מונולוג כאן מצוין! השאלה למה את מתחברת הכי הרבה...
בהצלחה!
מרי טיטפר זה מטורף
04/07/2008 | 19:58
1012
גם "מורה שגעון" של רוברטו אטיידה
נכון, אבל -
01/07/2008 | 00:17
7
647
תכים איתי שלאנשים ללא נסיון קודם יהיה מאוד קשה לבצע שייקספיר או לורקה או כל קלאסי אחר מכיוון שאין להם עדיין כלים של עבודה ראויה על טקסט...
לכן אני מסכימה עם הכותבת פה למעלה - עדיף לקחת משהו שנשמע עליך יותר מדובר וזורם ולא להתקע עם שפה מליצית.
לאודישן, כמובן.
אלא אם כן אתה איתי טיראן...
*תסכים
01/07/2008 | 00:18
6
318
לאו דווקא
01/07/2008 | 02:26
5
428
האודישן לא עוסק בכלים שיש לך לעבודה על טקסט.

אם בשבילך שייקספיר כרגע פרושו להתקע עם שפה מליצית - כנראה שזה לא טקסט שמתאים לך.

זה לא אומר שזה כך אצל כולם.
אם התחברת לטקסט של שייקספיר או לורקה ונח לך איתו  וכיף לך לעבוד עליו - לך על זה.
ואני לא מסכימה איתך
01/07/2008 | 18:22
4
379
כי לא חשוב כמה בית הספר רציני וכמה הבוחנים "ראויים" (וואו אני לא סובלת את המילה מאז הישרדות), אין קשר לרמת הבוחנים, יש קשר לרמת הטקסט שהנבחן בוחר. מישהו שלא למד משחק מעולם לא צריך ללכת להיבחן עם מונולוג קלאסי ובטח לא שייקספיר שלכל מורה נמאס כבר לשמוע. כשאני אומרת נאמס לשמוע הכוונה היא לביצועים מזעזעים וחסרי עומק והבנה אמיתית של הטקסט על ידי המבצעים ולא כי החומר לא טוב חלילה (למרות שגם החומר הכי טוב נשחק מתישהו).

יצא לי להכיר הרבה מורים, מדריכים, במאים וסוכנים וכולם בצורה גורפת טענו ששייקספיר וכל חומר קלאסי זה לא החומר הנכון והמתאים לאודישן לבית ספר או לסוכן, אלא אם כן אותו נבחן למד מחזות קלאסיים בצורה יסודית ומקצועית במסגרת לימודים כלשהי

נורא מצטערת ואני לא מנסה להשמע יהירה אבל מישהו שנבחן לבית ספר למשחק כלומר - חסר ניסיון במשחק = לא יכול לבצע בצורה מוצלחת טקסט שכזה, אין מה לעשות. אין לו את הכלים לגעת בכל הרבדים, הניסיון הדרוש לרדת לשורש ולעומק הטקסט ולהביע את כל המתרחש בין השורות.    ולגבי סוכנים - תמיד עדיף משהו פשוט יותר ולא to be or not to be וכדומה עם עדיפות למשהו קומי אבל לא חובה כמובן.  סוכן תמיד יזכור מישהו שהצליח להצחיק אותו, וזה לא קל בכלל.

כדי למנוע תגובה של "אבל יש כאלה ש...".  נכון, תמיד יש יוצאים מן הכלל בצורה מדהימה ושבגיל 10 כבר יודעים את הקלאסיים וכו' אבל לרוב, במציאות זה לא ככה.

יהירות זאת לא מילה גסה
01/07/2008 | 21:05
1
437
אבל זה בולשיט לומר שאדם שלא עבר מסגרת של בית ספר למשחק הוא חסר ניסיון במשחק.
אם כבר, בתי הספר "מדכאים" אותך דרמתית ולא מפתחים אותך.

ואני בכלל אנטי קטעים קומיים באודישנים כי קטעים כאלו, בדרך כלל, נוטים להפוך מאוד וולגרים ומבולגנים בנסיון להצחיק.

גסה גסה.
05/07/2008 | 18:27
364
אני יודע שאתה לא אוהב קלאסיקות אבל קרא אדיפוס.

היהירות והגאווה הן שורש כל רע.
היי
01/07/2008 | 21:32
1
377
אני לא חושב שבאודישן לבית ספר למשחק מישהו מצפה לראות חומר או איכויות מוגמרות. להיפך, אני חושב שמחפשים פוטנציאל וגישה בסיסית ולא לימודים או היכרות מעמיקה מוקדמת.

חשוב לזכור שמדובר במקום שמכשיר שחקנים להיות שחקנים מקצועייםולא מחפש שחקנים מקצועיים ממילא (שילכו לסוכניות לעבוד...). ומכיוון שתהליך ההכשרה שלהם רק יתחיל בבית הספר אין צורך בהיכרות מעמיקהאו לימוד יסודי, אותו מקבלים בבית הספר הגבוה למשחק.

רק הערה - שימי לב שחלק מהכותבים בפורום (ביניהם המסומנים באדום כמומחים) הם שחקנים מקצועיים או בעלי מקצוע אחרים בתעשייה. לכן חשוב לדעת שהדעות הנכתבות בפורום הן לעיתים של מקצוענים.
תשובה
02/07/2008 | 18:11
430
אני לא אומרת שמי שנבחן לבית ספר למשחק צריך לעשות ביצוע מושלם, מן הסתם אין לו את הכלים לבצע מונולוג בצורה מושלמת וזו בדיוק הסיבה למה לא לבחור בחומר קלאסי לאודישן שכזה

אני לא זילזלתי באף אחד ואני רחוקה מלהיות המבינה הכי גדולה בארץ וברור שיש כאן הרבה שמבינים יותר ממני, בסך הכל כל אחד אמר כאן את דעתו.  אם מישהו נעלב ממני אני מתנצלת.
יש כאן באמת ח'ברה שמבינים וזה תענוג לקרוא\לכתוב\לדון בנושאים שונים כאן, וגם אין לי בעיה להבין ולהודות בטעות במהלך דיון, זה מה שכיף בפורומים, יש הרבה דיעות וזה מה שיוצר דיונים. למרות זאת אני עדיין חושבת שזה לא נכון להשתמש בחומר קלאסי לאודישן כלשהו.
עם זאת מישהו כאן אמר שאם מתחברים למונולוג ספציפי ומרגישים נוח איתו אז זה מה שחשוב ולא מאיזו תקופה הוא וזה באמת נכון.

לגבי חומר קומי - אמרתי שזה ממש לא קל להצחיק ואולי כאן  באמת 'תיאטרון זה' צודק וזה לא הכי חכם לעשות משהו קומי לאודישן.
אלוהים יודע שלקח לי חצי שנה להבין ולמצוא את הביט הקומי שלי ובהתחלה מרוב שניסיתי להצחיק המורה שלי רצה לבכות (חחח)

זהו.

נמחקה כאן הודעה
03/07/2008 | 11:03
1
285
אין לפרסם הודעות בעלות אופי פרסומי או מסחרי בשרשור ענייני.
הצעות "עזרה" בתמורה לכסף, אינן הצעות עזרה כי אם הצעת מחיר לשירות שניתן תמורת כסף.

הודעות כאלה יש לשרשר בשרשור לפרסומות ומודעות.

תודה.
טוב מאד
03/07/2008 | 19:20
343
זו הייתה הודעה מוזרה מאד וגם בתור פרסומת היא הייתה בלתי אמינה בעליל

יש עוד אחת כזו למעלה...

איזה מלשן נרגן נהיה ממני.

גועל נפש.
הודעות אחרונות
19:08 | 24.07.13 itdr2
15:07 | 13.10.12 אורחים בפורום
14:36 | 25.08.12 אורחים בפורום