לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום סדירים
זהו, התגייסתם. עכשיו גם אתם חלק מהמערכת הירוקה הזו, לפחות לשנתיים-שלוש הבאות.
אם חזרתם אחרי 21 מיוזעים בשטח, אם אחד המפקדים ממש עיצבן אתכם, אם הבסיס שלכם מעלה לכם ת'סעיף-
אתם מוזמנים אלינו בשביל לשאול, לשתף, להתעניין, לחפש ולפגוש עוד חבר'ה שנמצאים בדיוק במצב שלכם.

הנהלת פורום סדירים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סדירים

זהו, התגייסתם. עכשיו גם אתם חלק מהמערכת הירוקה הזו, לפחות לשנתיים-שלוש הבאות.
אם חזרתם אחרי 21 מיוזעים בשטח, אם אחד המפקדים ממש עיצבן אתכם, אם הבסיס שלכם מעלה לכם ת'סעיף-
אתם מוזמנים אלינו בשביל לשאול, לשתף, להתעניין, לחפש ולפגוש עוד חבר'ה שנמצאים בדיוק במצב שלכם.

הנהלת פורום סדירים
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
שימו לב! בקשת ו/או מתן מידע בנוגע למספרי יחידות, מיקומן או כל מידע מסווג אחר על גבי הפורום- אסור בהחלט.
פרסום חברות, מוצרים, שירותים וכו' על גבי הפורום- רק לאחר קבלת אישור מפורש מהנהלת הפורום.
ברועכים הבאים לפורום סדירים!
כאן בפורום תוכלו לדבר על כל מה שקשור לשירות הסדיר.
על מנת שכולנו נוכל להנות מייעודו של הפורום, ימו לב:
1. יש לשמור על בטחון מידע - אין לפרסם שמות, מספרי יחידות וכל מידע מסווג אחר.
2. אין לבצע פרסום על גבי הפורום אלא רק לאחר קבלת אישור מהנהלת הפורום
3. שימרו על אווירה נעימה ומכילה. החיילים שבאים לכאן להתייעץ זקוקים להבנה ועזרה ותפקידנו לסייע להם. הודעות שיעכירו את האווירה בפורום תימחקנה.

מאחלת הנאה בכתיבה.

אושי,
מנהלת הפורום.
המשך >>

מסלול יעודי לקצונה - התלבטות.

מאת: LuNa MaJnUnA
21/03/08 12:52
נכון לעכשיו, כשלא קיבלתי תשובה לשום פקס ששלחתי, הזימון היחיד שיש לי הוא למסלול יעודי לקצונה - מה שאומר שכנראה שזה או זה, או כל''צ.

השאלה היא אם להתגייס לכל''צ זה סיכון גדול מדי כך שעדיף ללכת למסלול הזה, או שעדיף לקחת את הסיכון מאשר לחתום 9 חודשי קבע בלי לדעת בכלל מה זה צבא?

(אני שואלת את זה כאן ולא בפורום מתגייסים כי מן הסתם אני רוצה לשמוע דעות של אנשים שכבר נמצאים בצבא).

אם זה משנה משהו, הנתונים שלי די גבוהים.

אשמח לתשובות, תודה מראש
מסלול יעודי לקצונה - התלבטות.
<< ההודעה הנוכחית
21/03/2008 | 12:52
28
3408
נכון לעכשיו, כשלא קיבלתי תשובה לשום פקס ששלחתי, הזימון היחיד שיש לי הוא למסלול יעודי לקצונה - מה שאומר שכנראה שזה או זה, או כל''צ.

השאלה היא אם להתגייס לכל''צ זה סיכון גדול מדי כך שעדיף ללכת למסלול הזה, או שעדיף לקחת את הסיכון מאשר לחתום 9 חודשי קבע בלי לדעת בכלל מה זה צבא?

(אני שואלת את זה כאן ולא בפורום מתגייסים כי מן הסתם אני רוצה לשמוע דעות של אנשים שכבר נמצאים בצבא).

אם זה משנה משהו, הנתונים שלי די גבוהים.

אשמח לתשובות, תודה מראש
לדעתי האישית
21/03/2008 | 14:11
1
925
מסלולים ייעודיים לקצונה זה בכלל טעות, אם יש לך נתונים גבוהים עדיף שתחכי עד שתראי לאן את מתגייסת ולאחר מכן אם בכל זאת תרצי לצאת לקצונה, תוכלי לעשות זאת מתוך התפקיד ובמהלך השירות כשאת כבר מכירה ויודעת מזה צבא

שיהיה בהצלחה
מסכימה עם כל מילה
21/03/2008 | 16:07
460
לדעתי,
21/03/2008 | 14:12
580
כדאי לך ללכת זה מסלול איכותי.
טעות לעשות ייעודי לקצונה.
21/03/2008 | 17:08
642
טעות
22/03/2008 | 01:25
2
534
קצונה ייעודית= להיות מפקדת עוד לפני שהיה לך מפקד בעצמך (ומפקד בקורס קצינים זה לא נחשב), עוד לפני שאת יודעת מה זה סדיר, לפני שאת יודעת מה זה צבא ומי נגד מי.

חוצמזה, אם את אומרת על עצמך שיש לך נתונים גבוהים את באמת תוכלי לצאת לקצונה בשלב מאוחר יותר- כל"צ זה לא כזה נורא כמו שעושים מזה, ואולי אפילו תהיי קצינה בתפקידים הרבה יותר "חשובים" (כל תפקיד וחשיבותו כמובן..) מאשר (ושוב, לא רוצה לזלזל או לפגוע במישהו) קצינת שלישות או לוגיסטיקה או מה שנותנים במנילה..

ה9 חודשי קבע זה לא מה שרע במסלול הזה, אלא אופי המסלול עצמו.

בהצלחה
יש אפשרות להגיע לתפקידים טובים דרך כל''צ?
22/03/2008 | 10:14
1
348
כן, בהחלט
22/03/2008 | 19:37
349
אני מכירה כמה וכמה,
דוגמא קטנה-
בשביל להגיע לאיפה שאני (מודיעין) עברתי איתורים מקדימים, מבחנים, ראיונות, ואח"כ גם קורס, וכשהגעתי ליחידה הייתה מישהי אצלי במדור (באותו תפקיד כמו שלי) שהתגייסה כל"צ.

כל"צ זה לא רק התפקידים הרגילים שכולם חושבים, יש עוד תפקידים, ויש גם תפקידים עם שמות כאלה כלליים שהם יכולים להיות כל דבר וזה רק תלוי איפה תשובצי בסוף. אם הנתונים שלך באמת טובים אין מה לדאוג.
בתור מישהי ממסלול ייעודי לקצונה בנוכחי
22/03/2008 | 20:00
6
859
אל תתקרבי... כ"כ לא נכון לעשות את זה... מכל כך הרבה סיבות... אם תרצי פירוט, אני כאן
כנ"ל. מצטרפת. טעות טעות ושוב - טעות.
22/03/2008 | 20:18
463
אההה, לי-אצ וועו ווע
23/03/2008 | 01:02
4
497
אני יודעת כמה גרועים הם יצאו עם כל הסיפור איתך, אבל זה מקרה קיצוני וזה לא בסדר שאת מציגה את כל המסלול באור כזה שלילי רק בגללו אני ועוד הרבה אנשים ממש נהנים מהקורס ומרוצים מהסגל ומהחברה' - ולמרות כל הפאקים והקושי לא מוכנים לוותר על זה.
אמרתי לך שלא היית צריכה להתפנות מהבקו"ם...
לא אמרתי את זה רק מהסיבה שלי
23/03/2008 | 15:38
3
381
כמו שאמרתי, אני נגד המסלול הזה מכ"כ הרבה סיבות, נכון שגם בגלל איך שהם יצאו איתי, אבל יש סיבות נוספות... וכמו שאמרתי, אין לי בעיה לפרט אותן...
בואי נסכם את הדיון בכך שאת לא אובייקטיבית.
23/03/2008 | 15:55
2
268
אני מסתכלת גם על אנשים אחרים בקורס
23/03/2008 | 17:04
1
364
וזה שאת נהנית בקורס זה ממש לא קשור... הקורס זה לא הכל... גם התפקיד... שהוא מאוד בעייתי... בלשון המעטה.
בגלל זה האנשים שנמצאים בקורס
23/03/2008 | 22:03
316
צריכים להימצא מהסיבות הנכונות. אני נהנית כי אני מסתכלת על דברים בפרופורציה (אם הייתי נותנת ללחץ ולתיסכול של אחרים לשבור אותי כבר הייתי חותמת מזמן), כי אני יודעת שאח"כ אהיה בתפקיד שמשנה. בתור מש"קית הרגשתי כמו א. ניירת רוב הזמן. האווירה הייתה טובה אבל לא הייתי מוכנה להעביר ככה את השירות. בכל מקרה... זה עניין של מוטיבציה ולך אין אז אני לא רואה סיבה שתצליחי לראות את הדברים באובייקטיביות, וסה"כ זה מה שהבחורה צריכה... X:
טעות.
22/03/2008 | 23:07
324
יצא לי להיתקל בהרבה אנשים שעשו ייעודי לקצונה, ביניהם מפקדים שעבדתי איתם...
אני מבינה שהצבא זקוק לקצינים, אבל יש גבול. להפוך מישהו לקצין בלי שיידע מה זה צבא? להפוך מישהו למפקד של חיילים בלי שיאכל קצת חרא בעצמו? בלי שיבין מה זה להיות חייל כשיש מעליך מפקד שמחליט איך ייראו חייך במשך שנתיים\שלוש?
הטעות הגדולה ביותר של הקצינים במסלול זה היא החשיבה המוטעית שלהם... כלומר, הם חייבים לצאת מהסרט שהם חיים בו. רובם הופכים להיות STALKERS במקרה הטוב, ובמקרה הגרוע וואנה בי מ"כים שחושבים שהסדיר של החיילים שלהם הוא טירונות. גם מבחינת עבודה אפשר להרגיש זאת... אמנם יש כאלה עם המון מוטיבציה, אבל מה לעשות שדרוש רקע ונסיון , דבר שבמהלך שנתם הראשונה בצבא לא ממש זוכים לקבל... יש גם המון חיילים שברגע שמגלים שהקצינים שלהם קטנים מהם ובכלל לא התנסו "בחווית" החייל הפשוט נוטים לזלזל בהם ולא שמים ***. ברוב המקרים, מגלים קורבות מסלול זה איזו טעות הם עשו,   קפצו למים בלי לדעת לשחות.
אני חושבת שזה מסכם את הנקודה שלי. קשה להגיד אם כדאי ללכת לכל"צ... כי בטח שלא, אבל מנגד, אם את אומרת שהנתונים שלך גבוהים, סביר להניח שתקבלי זימונים נוספים, כדאי לקחת את הצ'אנס ולחכות.
בהצלחה :)
תשובה מבוגר מסלול ייעודי
23/03/2008 | 02:58
12
745
שלום לך.

קודם כל, תרשי לי להעיר שלדעתי מבלי לעבור בעצמך את המסלול ולהסתכל עליו מספר שנים אחורה, קשה לראות את היתרונות והחסרונות באופן ברור, כמו בהרבה נושאים אחרים שנדרש ניסיון על מנת לבקר...

לכן תרשי לי להפריך מספר מיתוסים שהחבר'ה מעליי קצת פספסו מתוקף היכרותם השטחית עם המסלול וכנראה גם עם הצבא באופן כללי:

1. ההגעה לתפקיד היא רק לאחר כשנה ו - 2 במרבית המסלולים, במסגרתם מתבצעים סיפוחים של כ- 5 חודשים (עם אופציה להארכה), עם נטייה לסיפוחים בגדודים ויחידות שדה, המשמשים גורם לימוד מצוין למה זה להיות חייל, מהם מפקדים וכו' - בשטח, עם מפקדים דורשים ביחידות אינטנסיביות  -בניגוד לשירותם של רוב הכותבים בפורום זה שקוטלים את ההיכרות עם הצבא במסלול, שחווים בעיקר שולחנות ומקלדות ברוב שירותם ומבחינתם - נגמ"ש היא מילה גסה בשפה זרה.
תקופת הסיפוחים מלמדת אותך איך זה לא לצאת הבייתה ולהיות החייל הכי צעיר במפקדת גדוד, שהיא אחד המקומות הכי מחוספסים בצבא - ומי שעבר אותו בהצלחה מבלי להתבאס ולוותר על הרצון להיות מפקד במסגרת כזו - את השלב הראשון של ההתאמה לקצונה הוא עבר.

2. כיום, חיילים תומכי לחימה שאינם במסלול ייעודי מאותרים לקצונה בדיוק בזמן שהחבר'ה מהייעודי יוצאים, במחזור "צעיר" או "תורן 1-") ולכן אין כאן הבדל מהותי בין חייל שסיים קורס יסוד כלשהו, השתבץ ליחידה ומשם יצא לקצונה לבין אחד שעשה את אותו הדבר, רק שהשם של המסלול נקרא ייעודי, ויש לו עוד כנס מקדים לקק"צ שאין לאחרים.

3. במידה וחייל מגיע למסקנה שהמסלול אינו מתאים לו - הוא יכול לחתום ויתור ולהמשיך בשירותו.
כמו כן, החתימה לקבע נעשית רק בכניסה להכנה החילית - כמו שאר החיילים, כך שאין פה סיכון להתחייבות מיותרת.

4. בה"ד 1 מהווה דוגמא ומופת ליחידה צבאית. מי וייתן וכל פקוד יתנהג כמו צוער בקק"צ וכל מפקד יתנהג כמו מפק"צ.
בה"ד 1 פשוט מייצג את האידיאליה של הצבא, איך הוא נועד היה להיראות בלי קומבינות, בלי קיצורי דרך ובלי הישראלי המכוער שלצער כולנו, מחרע את הצבא (מוציא גימלים, מסרב פקודות, דופק נפקדויות, עוקץ הבייתה, מקטין ראש בעבודה, ועוסק בעיקר בשליחת SMSים רוב היום, מתלונן על כל מטלה נוספת ולא שש לצאת לעזרת חבריו) ואח"כ עוד כותב בפורום סדירים כדי להתלונן על זה.
כך שבה"ד 1 הוא חוויה מעוררת עבור הרוב, וזה מה שנותן להם עוד גז להמשיך כקצין זוטר מול פקודים שחלקם עונה לתיאורים מעלה.

5. בסופו של עניין, גם אם תצאי לכל"צ ותגיעי לתפקידים "איכותיים" יותר,
לא תהיה לעולם השוואה בין קצין מטה פלצן  שיצא מכל"צ ולא חווה מעולם את השטח ואת הצבא האמיתי לבין קצין שמיועד לשירות בגדוד - כפי שהמסלול הייעודי מתווה - לאור הפער בקצינים איכותיים לגדודים - היחידות בהן הכי קריטי למצוא מפקדים איכותיים - ואותם ניתן סטטיסטית למצוא בעיקר בין החבר'ה עם הנתונים האיכותיים לאורך השירות ולפני השירות.

שיהיה בהצלחה רבה ונתראה בסוף המסלול!
23/03/2008 | 15:54
110
אתה כזה איכותי..
23/03/2008 | 18:36
321
חחח
23/03/2008 | 20:15
270
הסכמתי עם הרוב, חוץ מהקטע על המפק"צים, אשר רחוקים מלהוות דוגמא ל"מפקד המושלם"
אלא אם משהו השתנה מאז שהנעמתי את זמני שם, אזי מפק"צים לא מהווים את גולת הכותרת שיש לצה"ל להציע.
צוערים הם דוגמא?בינתיים מצאתי בעיקר שליליות
23/03/2008 | 21:35
3
309
יעודי זה בעיקר לתפקידים שצריכים הרבה מהם....
יעודי לקצונת שלישות למשל נשמע לא מלבב בכלל....
ושמעתי שיש צביעות בטונות בקקצ הזה מהרבה מאוד קרובים
גם אני שמעתי
23/03/2008 | 21:39
2
282
וממש לא זכיתי לראות את זה.
אולי ככה זה במגמות הג'ובניקים, בלהב היו אנשים זהב.
בבה"ד 1 הכל צבוע
23/03/2008 | 22:12
272
חוץ מהקירות
עושה רושם שאצלהם זה שונה,
23/03/2008 | 22:33
249
וזה תלוי באנשים שם ובמנטליות שלהם.
גם מי שמגיע לנחשון מאיזה גדוד בטיזינאבי יתנהג שונה ממי שמגיע מהג'ובניקיה הרגילה.
ובתור ג'ובניקית מהקריה, נראה לי שאני יכולה להגיד את זה בלי שאף אחד יכעס עלי. זה פשוט ככה.
23/03/2008 | 22:31
2
132
" בה"ד 1 מהווה דוגמא ומופת ליחידה צבאית. מי וייתן וכל פקוד יתנהג כמו צוער בקק"צ וכל מפקד יתנהג כמו מפק"צ.
בה"ד 1 פשוט מייצג את האידיאליה של הצבא, איך הוא נועד היה להיראות בלי קומבינות, בלי קיצורי דרך ובלי הישראלי המכוער שלצער כולנו, מחרע את הצבא (מוציא גימלים, מסרב פקודות, דופק נפקדויות, עוקץ הבייתה, מקטין ראש בעבודה, ועוסק בעיקר בשליחת SMSים רוב היום, מתלונן על כל מטלה נוספת ולא שש לצאת לעזרת חבריו) ואח"כ עוד כותב בפורום סדירים כדי להתלונן על זה.
כך שבה"ד 1 הוא חוויה מעוררת עבור הרוב, וזה מה שנותן להם עוד גז להמשיך כקצין זוטר מול פקודים שחלקם עונה לתיאורים מעלה. "

אני מדפיסה לי את זה, תולה על הקיר מולי במשרד וכל פעם שאני אהיה קצת מדוכאת או שבוזה אני אקרא את זה, בתקווה לשחזר את הצחוק הראשוני כשקראתי את מה שכתבת עכשיו.

הרשה לי רק לתקן אותו כדי להעמיד כמה דברים על דיוקם:
בה"ד 1 בהחלט מהווה דוגמה ליחידה צבאית. מי ייתן ואף פקוד לא יתנהג כמו צוער בקק"צ וכל מפקד לעולם לא יתנהג כמו מפק"צ.
בה"ד 1 פשוט מייצג את האידיאליה של הצבא, איך הוא נועד להיראות עם קומבינות, עם קיצורי דרך ועם הישראלי המכוער שלצער כולנו, מחרע את הצבא (מוציא גימלים, מסרב פקודות, דופק נפקדויות, עוקץ הבייתה, מקטין ראש בעבודה, ועוסק בעיקר בשליחת SMSים רוב היום, מתלונן על כל מטלה נוספת ולא שש לצאת לעזרת חבריו) ואח"כ עוד כותב בפורום סדירים כדי להתלונן על זה.
כך שבה"ד 1 הוא חוויה מעוררת עבור הרוב, וזה מה שגורם להם להבין את המערכת ולא לרצות להמשיך כקצין זוטר מול פקודים שחלקם עונה לתיאורים מעלה. "

אני לא יודעת איזו שטיפת מוח עברת, ואם אתה באמת ובתמים מאמין במה שאמרת.
אני גם לא יודעת מתי עברת את הקורס שלך ועל איזה פלוגה נפלת.
ברוב המקרים - הצוערים הרבה (הרבה, הרבה!) יותר חפשנים מ"סתם חיילים", רודפים אחרי הגימלים (המרפאה המפוצצת עד אפס מקום היא עדות לכך), מתחמקים מעבודה, ישנים בשיעורים, משקרים על ימין ועל שמאל ועושים דוקטורט בהקטנת ראש מדרגה ראשונה.
המפק"צים לא זורקים עליך, הסגל הבכיר יותר מרמת המ"פ בקושי יודע שאתה קיים,
ואנשים סופרים את הימים לסוף לא כי בה"ד 1 קשה, אלא כי זו חוויה צבועה עד כאב, שלא מלמדת אותך שום דבר לחיים חוץ מאיך להתמודד 24/7 עם צביעות והעמדת פנים של 90% מהסובבים אותך.
24/03/2008 | 17:59
52
הבנתי אותך
27/03/2008 | 18:24
248
אז אני מסיק שאצלך הדוגמא לחייל למופת הוא פקיד במחנה רבין או בתל השומר שבשעה 15:00 מתחילה אצלו תגובה אלרגית לשעה מאוחרת
וקצין למופת הוא בוגר כמ3 שמתפקד כנמיה בבסיס דלק ומחתים כרטיס ב- 14:00

למה נמיה?
כי פעם ביום הוא עושה טובה ומרים את הראש.

כנראה שעברת חוויה ייחודית ביותר בבה"ד 1 (אם בכלל..?!)

מוזר עם זאת, שתוכן רוב כמעט מוחלט של הקצינים הסובבים ואחרים המדברים על בה"ד 1,
כלל לא תואם להגדרה שלך... זה מעלה תהיה בנוגע לאמיתות ורלוונטיות התיאור הקיצוני והמיותר שלך..

רצוי גם שתמסגרי את התגובה שלי.
דוגמא נהדרת לבעיתיות של יעודי לקצונה
24/03/2008 | 01:08
1
459
יוצאים משם קצינים פלצנים וצעירים שאין להם מושג ירוק על הצבא כי במהלך כל השירות שלהם הם היו תקועים במסלול שקובע להם את כל השרות.
24/03/2008 | 06:30
51
הודעות אחרונות
16:04 | 26.08.15 שרוניני4
19:27 | 24.08.15 עידן2111
12:23 | 23.08.15 אורחים בפורום
17:20 | 13.08.15 אורחים בפורום
15:05 | 12.08.15 LostTime
19:16 | 11.08.15 מירב ושקד
12:45 | 07.08.15 אורחים בפורום
23:36 | 01.08.15 אורחים בפורום
19:06 | 01.08.15 אורחים בפורום