לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום מתגייסים!

אין מי שלא זוכר את היום הגדול שבו הגיעה לתיבת הדואר שלו המעטפה האגדית עם חותמתו המשולשת של צה"ל, בתוכה צו ההתייצבות הראשון. באותו יום מתסווף לך תואר חדש: מועמד לשירות ביטחון, והספירה לאחור מתחילה: הנה מגיע הגיוס...

אז בין אם קיבלתם את אותו צו לפני שלושה ימים ואתם עוד מלש"בים, בין אם אתם חיילים סדירים ובין אם אתם מהתקופה בה הצווים היו נתלים על לוחות המודעות הגדולים בערים... זה בדיוק הפורום לשאול בו שאלות, להניח, להתייעץ, לתהות וכמובן אם גם מתאפשר לכם- לענות ולעזור.

שימו לב לכך שמתן פרטים על יחידות מסווגות וחשיפת כל מידע מסווג שהוא או מידע שעלול לפגוע בבטחון המדינה, מהווה עברה על החוק ועלול להוביל לצעד משמעתי. המנעו מהעברת פרטים חסויים.

גיוס קל ונעים!

שימו לב: העברת כל מידע מסווג במסגרת הפורום מהווה עבירה על החוק, ועלול להוביל לצעדי משמעת.
באתר  פז"ם כבר ביקרתם? :)

הודעה חדשה

חוקרת מודיעין... ?

מאת: Simj
08/11/07 12:20
אני מועמדת למסלול של חוקרת מודיעין, אליו התמיינתי דרך החמ"ן. (מתגייסת בתחילת פברואר.)
אם יש פה מישהו שמכיר את התפקיד/ הוא חוקר בעצמו, תספר בבקשה על התפקיד.
בנוסף לכך התפקיד נמצא בשני סוגי בסיסים:
1. קרייה =  יומיות.
2. בסיסים פיקודים= *לפי מה שהבנתי, חמשושים וכאלה.

שאלתי היא: איך הבסיסים הפיקודים? איזה כדאי?
האם להיות בקרייה זה באמת גרוע?
מה כולל התפקיד? האם הוא מעניין וכו'?

תודה מראש

תגיות:
חוקרת מודיעין... ?
<< ההודעה הנוכחית
08/11/07 12:20
2587צפיות
אני מועמדת למסלול של חוקרת מודיעין, אליו התמיינתי דרך החמ"ן. (מתגייסת בתחילת פברואר.)
אם יש פה מישהו שמכיר את התפקיד/ הוא חוקר בעצמו, תספר בבקשה על התפקיד.
בנוסף לכך התפקיד נמצא בשני סוגי בסיסים:
1. קרייה =  יומיות.
2. בסיסים פיקודים= *לפי מה שהבנתי, חמשושים וכאלה.

שאלתי היא: איך הבסיסים הפיקודים? איזה כדאי?
האם להיות בקרייה זה באמת גרוע?
מה כולל התפקיד? האם הוא מעניין וכו'?

תודה מראש
היי גם אני מתגייסת בפברואר לעח"מ
08/11/07 13:44
349צפיות
מה התאריך המדויק את יודעת?

התאריך שלי הוא ה6/2
08/11/07 21:08
181צפיות
אני מקפיצה את ההודעה.... בתקווה שיענו עד! =)
אני עח"מית
08/11/07 21:30
406צפיות
לפני שיתחילו להתבלבל, יש קורס עח"מ ויש קורס עח"מ פיקודים, מבחינת תכנים הם אותו דבר פחת או יותר, בעח"מ יש תכנים נוספים משום שבסופו של דבר הם יתעסקו עם נושאים שהפיקודים לא יתעסקו.

עח"מ פיקודים - קורס 7 שבועות פלוס מינוס שבסופו משובצים מאחד משלושת הפיקודים (צפון, מרכז, דרום). צפון יושב בצפת, מרכז בירושליים, דרום באר שבע.

עח"מ - קורס 8 שבועות פלוס מינוס, בסופו משובצים בקריה

אני עברתי קורס עח"מ פיקודים ושובצתי בפיקוד צפון.

מבחינת איזה בסיס הכי טוב? מה אני אגיד לך, אי אפשר להגיד שאני לא משוחדת, אבל אני באמת חושבת שהבסיס שלי מעולה, אם זה תנאים, אם זה אנשים, ומבחינת אישית - עיניין. עכשיו זה לא רק אנשים מהבסיס אומרים, אני מכירה הרבה אנשים מבסיסים אחרים (לווא דווקא אחד הפיקודים) שאומרים שזאת באמת יחידה מעולה.
קצת מעבר,
פד"מ (פיקוד דרום)- בסיס פתוח, משמע יוצאים כל יום הביתה. אבל יש אופציה להלנה בבית החייל (זאת במידה ואת גרה מעל 100 ק"מ בקו אוירי מהבסיס, אבל יש גם מקרים חריגים), בבית החייל לפי מה שאני יודעת זה 4 בחדר. לפד"מ משום מה יש סטיגמה קצת רעה, אני אישית לא חושבת שהוא כזה גרוע, ושוב אני מכירה משמה אנשים שנהנים ואחלה להם בשירות. יציאות חמשושים עם שבתות (לא יודעת כל כמה זמן)
פקמ"ז (פיקוד מרכז)-נמצא בירושלים, בסיס סגור, גם שמה אני יודעת שאנשים נהנים, נחשב לבסיס שהרבה רוצים מבחינת תחום העיסוק שלו (תחשבי לבד מה נמצא בגזרה של ירושליים).
פצ"ן (פיקוד צפון) - הבסיס שלי, נמצא בצפת, מבחינת תנאים -אחלה. 6 בחדר, מיטות וארוניות מעץ, בקרוב מזגנים, שבת אחת ל6-7 (בענף שלי), וחמשושים מן הסתם, יש בה פשוט אחלה אנשים, באמת, וזה אני אומרת אחרי תקופה מאוד קשה שהייתה לי שמה שלא רציתי להיות שמה.

קיצר, לגבי התפקיד, הרבה אני לא יכולה לפרט לך, אבל ממה שכן, את חוקרת תחום ספציפי/מדינה ספציפית, בקריה בחטיבת המחקר זה תחומים יותר נרחבים ויותר אופציות, בפיקודים השונים זה תחומים ספציפים.

אם הקריה כזאת גרועה? לא נראה לי שהקריה גרועה, פשוט רוב האנשים לא רוצים בסיס פתוח, וזה יומיות, וטוחנים בתפקיד הזה..

אם יש עוד שאלות, מוזמנים חופשי.
כמה שאלות לגבי התפקיד ...
08/11/07 22:03
293צפיות
היי,
ניתן להגיע לתפקיד רק דרך איתור קד"צ או שיש אפשרות להגיע אליו גם דרך כל"צ ?הציעו לי את התפקיד בחלק שלא דורש מיון (אבל אני לא מכירה אף אחד שהגיע לתפקיד דרך כל"צ ), את יודעת אולי אם יש יעדי גיוס ספציפיים לתפקיד ? אני יכולה להגיע לתפקיד למרות שלא עברתי תחקיר ביטחוני ? ומה אפשרויות הקידום בתפקיד ? (ניתן להגיע לקצונה)

אני אודה לך מאוד על כל תשובה (אני מחפשת הרבה זמן משהו שמבין קצת לגבי התפקיד)
תודה רבה מראש
טל
כמה תשובות לגבי התפקיד ...
08/11/07 22:58
346צפיות
אפשר להגיע אליו גם דרך כל"צ, אצלי בקורס, כל הבנים הגיעו ללא מיונים.
אני מאמינה שיש יעדי גיוס ספציפים, אני לא יודעת מתי, אני יודעת שהיה באוגוסט מחזור (שהתגייסו ביולי), ויש מחזור עכשיו בנוב' ומחזור בפב'-מרץ, כלומר שלושה מחזורים בשנה..
ללא תחקיר בטחוני וקביעת סיווג את לא יכולה להגיע לתפקיד מן הסתם, בתפקיד את נחשפת להמון חומר מסווג.
אוקי לגבי קצונה, זה קצת שונה ממקום למקום, ביחידה שלי (פיקוד צפון), נורא דוחפים לצאת לקצונה, אם לא קצונה אז לפחות קבע, את יכולה לצאת להדרכה (שזה כבר יותר קשה כי יש ביקוש גדול לזה ותחשבי שכל מחזור זה 4-5 מפקדים בערך, שהם משלושת הפיקודים) אני מדברת עכשיו על הקורס עח"מ פיקודים שאני עברתי.
את יכולה לצאת להדרכה גם בתור קצינה ואז את מפקדת קורס (תפקיד דיי מתיש) וגם בתור מדריכה רגילה. את יכולה להיות רח"לית (ראש חוליה), להתקדם לרמ"דית (ראש מדור - אם עברת קורס קצינים בדר"כ), וכן האלה, בתפקיד את יכולה להתקדם הרבה, ואם את יוצאת לקק"צ את לא חייבת לחזור ליחידה שלך, את יכולה לעבור לשטח, עכשיו אפילו נפתח מסלול למוד"ש ועוד הרבה אופציות.
תודה רבה - ועוד משהו קטן .....
08/11/07 23:06
187צפיות
תודה רבה על התשובת.
אני מאוד מעוניינת להגיע לתפקיד,הגיוס שלי הוא בינואר,את חושבת שכדאי לי לידע את הצבא שאני מעוניינת בתפקיד, או שזה לא ממש משנה ואני צריכה לאמר זאת רק לקצין מיון ביום הגיוס ?

תודה מראש
טל

נ.ב
מצטערת אם אני קצת חופרת אני פשוט ממש רוצה להגיוע לתפקיד ואני לא יודעת מה לעשות בשביל זה.
זה בסדר
08/11/07 23:10
162צפיות
גם אני הייתי שואלת המון שאלות.

אף פעם לא יכול להזיק ליידע אותם. את יכולה לשלוח להם פקס שמפרט למה את רוצה לשרת בחיל המודיעין, ולמה דווקא בתפקיד הזה (תחפרי שזה מחקר וזה מעניין ובלה בלה בלה)..ובמקביל להציק להם טלפונית.
אם את רוצה, אני יכולה לברר לך מתי נפתח בדיוק המחזור, כי אני מכירה את אחד המפקדים שהולך ככה"נ להיות מפקד במחזור של ינואר-פב'-מרץ (תלוי מתי הוא נפתח)
חח עוד משהו קטן ...
08/11/07 23:22
131צפיות
אני ארשום להם מכתב, את יודעת אולי לאן אני צריכה לפקסס אותו ? ולאן אני צריכה להתקשר ללשכת גיוס או ישירות לחיל המודיעין ? אני מקווה שזה לא מאוחר (כי הגיוס שלי יחסית קרוב).
אני אשמח אם תבררי מתי נפתח מחזור הגיוס.

תודה רבה
טל  
הכול דרך חמ"ן
08/11/07 23:40
120צפיות
זה לא קשור ללשכת גיוס.
יכולה להיות שזה מאוחר מדיי, אבל את מוזמנת לנסות.
תכנסי לאתר של מודיעין הכול שמה.
אאל"ט המספר הוא 03-6092250 אני לא בטוחה, זה מה שאני זוכרת ואין לי כוח להכנס לאתר.
תקנו אותי אם אני טועה
º
תודה רבה
08/11/07 23:46
57צפיות
לגבי הגיוס של נוב'
08/11/07 23:53
88צפיות
זה אומר שהגיוס שלהם הוא בנוב' או באוק'?
ואמרת שאת יכולה לברר מתי בדיוק הגיוס של ינואר-פברואר-מרץ, יש מצב שאת מבררת גם לגבי נוב'?
º
נובמבר
09/11/07 10:31
44צפיות
עוד שאלה קטנה
09/11/07 17:59
77צפיות
את בחרת ללכת של הפיקודים או שהצבא מחליט לאן כל אחד הולך?
יש לי גם שאלה
09/11/07 10:33
125צפיות
נניח ואני רוצה להגיע לקורס של הפיקודים, יש לי אפשרות לבקש או משו כזה? או שהם משבצים על דעת עצמם?
ועוד שאלה
09/11/07 10:52
95צפיות
חח אני מתגייסת לתפקיד ביום רביעי =/
איפה עשית את הטירונות ואת הקורס?
טירונות במפרשית
09/11/07 14:08
139צפיות
בסיס שנמצא 50 דק' בערך אחרי באר שבע, תנאים פשוט מעולים כנ"ל הסגל.
קורס בבה"ד 15 בגלילות (רמה"ש).

אם לא רשום לך שאת לקורס עח"מ פיקודים, אז את ככה"נ מתגייסת לקורס עח"מ רגיל, ואז תשובצי רק לקריה.
איפה אמור להיות רשום לי?
09/11/07 14:32
79צפיות
כי במיונים שעשו לי בתחילת התהליך אמרו שאני יכולה להשתבץ לבסיסים סגורים או פתוחים
ועוד משו
09/11/07 14:34
76צפיות
מה שרשום לי במכתב שהודיע לי שהתקבלתי זה למסלול "עובד חקר מודיעין"

וסליחה על החפירה חח
לי במכתב שהודיעו לי שהתקבלתי סופית
09/11/07 16:04
129צפיות
רשום עובד חקר מודיעין לפיקודים, משהו כזה.

לגבי השאלה שלך במסר, איזה תנאים במפרשית?
ישנים בחדרים, 8 בנות/בנים בחדר יש מזגנים (אני לא יודעת עד כמה הם יעילים, אבל אני עשיתי טירונות חורף ולא היינו צריכים להשתמש בהם), עדין לא כזה קר בתוך החדר. וזה גם רק נוב' עכשיו. מה שכן, בבוקר קפוא
יש אוכל מעולה, היו לנו פנקייקים בבוקר, חביתות, תמיד שוקו ומעדנים, קורנפלקס עם חבל אפילו ,
הסגל שיהיה לך, לפחות ממה שהיה לי, מעולה.
השק"ם דיי מעאפן, אבל לי אישית יצא אולי פעם או פעמיים להיות בו, לא הרגשתי צורך פשוט. כי שוב האוכל היה מעולה.
בכל אופן, אם יש לך עוד שאלות לגבי מפרשית/הבה"ד שאלי חופשי.
חח
09/11/07 16:08
56צפיות
אוף אבל לא בא לי להיות בקריה.. נראה לך שיש איזשהי דרך לשנות את זה?

וואי אני ממש שמחה ממה שסיפרת על התנאים..
איך המקלחות?

ואיך התנאים בבה"ד? זה לא קורס רק של בנות נכון?

גם בטירונות וגם בקורס
09/11/07 19:52
77צפיות
זה מעורב בנים-בנות.
את יכולה להגיד בקורס שאת רוצה בסיס סגור, או לדבר עם מודיעין כבר מעכשיו.

המקלחות סבבה, יש וילונות, בבה"ד לא זכור לי אם יש וילונות או אין, לפי מה שזכור לי אין.
גם בבהד מעולה.
º
אחלה תודה
10/11/07 10:26
35צפיות
מעניין זה עניין של טעם
08/11/07 21:31
101צפיות
בגדול אני אישית הייתי אומר שהתפקיד מעניין, אבל כמו בכמעט כל תפקיד, תלוי לאיפה מגיעים. גם בפיקודים וגם בחט"מ יש מקומות ויש מקומות.

קריה זה לא גרוע. אחלה מקום. כמובן שזה יומיות.
בפיקודים היחידי שיש פה הבדל משמעותי מבחינת המקום, זה פד"ם משום שהוא בסיס פתוח.

נשמע מגניב
08/11/07 21:38
77צפיות
אבל מה ההבדל בין זה לבין מה שקיבלתי במנילה? או שאין הבדל?
מה שבמנילה זה שם גדול להרבה דברים קטנים
08/11/07 22:35
94צפיות
אפשר אפילו להגיע לחקר מודיעין בדיוק כמו זה עם מיונים קד"ץ.
יעדי גיוס לתפקיד ...
08/11/07 22:59
90צפיות
היי,
אתה יודע אם יש יעדי גיוס ספציפיים שבהם ניתן להגיע לתפקיד "עובדת חקר מודיעין" ? או שניתן להגיע בכל גיוס כל"צ ?

נ.ב
אני מתגייסת ב- 8.1.08
הנתונים שלי גובהים
לא עברתי תחקיר ביטחוני

טל
אני לא יודע
08/11/07 23:01
65צפיות
אני כן יודע שזה ממש לא משנה אם לא עברת תחקיר. אם ירצו שתגיעי לחמ"ן, יעבירו אותך תחקיר.
ונתונים גבוהים זה מאוד חשוב בגיוס כל"צ.
אבל תחקיר יעבירו אותה לפני
08/11/07 23:03
67צפיות
הגיוס, ואם לא אז עוברים במהלך השירות (נגיד שעוברים במהלך השירות לתפקיד שדורש סיווג), אבל היות והיא מתחילה ישר את הקורס (אחרי הטירונות), אני לא רואה מתי יהיה זמן להעביר לה את התחקיר אם לא לפני..
לא, לא
08/11/07 23:10
44צפיות
שאלה את זה מישהי שרוצה להגיע לזה מגיוס כל"צ.
נכון
08/11/07 23:36
41צפיות
אבל גם אם היא הולכת לכל"צ, והיא מיועדת לתפקיד שדורש סיווג, מעבירים אותה לפני את התחקיר.
רגע, אז עובדת חקר מודיעין...
08/11/07 23:40
163צפיות
זאת אומרת מה שנתנו לי במנילה באשכולות ללא מיון זה בעצם אותו תפקיד שאליו מתמיינים גם דרך חמ"ן עצמו?
ומה הסיכוי לא להגיע לקרייה בתפקיד כזה? (אני מעדיפה בסיס סגור כי אני גרה בצפון ולצאת יומיות מהקרייה זה ממש מבאס, חוצמזה שאני מעדיפה מקום שבתכלס יש בו מה לעשות ויש אקשן אם אפשר לקרוא לזה ככה:P)
יש מה לעשות בכל אחד מהפיקודים
08/11/07 23:42
139צפיות
וכן את יכולה להגיע לתפקיד הזה.
מה הסיכוי? אם תמויני למסלול עחמ פיקודים ולא עח"מ
תודה על התשובה
08/11/07 23:52
69צפיות
עכשיו אני אסמן את עובדת חקר מודיעין כמספר 1 בדירוג. התלבטתי הרבה וזאת הייתה הבחירה הראשונית שלי ועכשיו אחרי שקראתי את השרשור וכל ההסברים אני די סגורה על זה
º
בהחלט תפקיד מעניין
09/11/07 00:36
89צפיות
קודם כל, תודה על התגובות המפורטות...
08/11/07 23:53
63צפיות
בנוסף לכך, רציתי לישאול אותך, מי מחליט לאן אני מגוייסת?
כלומר האם אני יכול להשפיע על מקום גיוסי? לפי דעתי הכי מתאים לי סגור : מרכז/ צפון.. ד"א אני מחיפה.
אם אני אתקשר למודיעים ואגיד להם שאני מעדיפה סגור, זה ישפיע?
ד"א, בבסיס סגור, איך הולכות המישמרות? אני מתכוונת האם יהיה לי זמן לילמוד באונ' הפתוחה?
את כתבת, שהם דוחפים לקצונה, הדרכה וכו'...
זה כדאי? מה מהתפקידים האלה יותר כדאיים?
ואם את יכולה לספר... מה מיוחד בקצונה בתפקיד הזה?
טוב
09/11/07 00:43
54צפיות
בעקרון, אני התמיינתי למודיעין, ובשיחה אישית שהייתה לי אמרתי שאני רוצה בסיס סגור, מזה הם הבינו שאו בסיס סגור או כלום, ואז התמזל מזלי ובדיוק נפתח קורס עח"מ פיקודים (אני הייתי מחזור ב'), ושובצתי לקורס הזה. אז אני מאמינה שזה יכול להשפיע.
לגבי פיקוד ספציפי, בסוף הקורס את מדרגת את ההעדפות שלך לגבי שלושת הפיקודים, כן זה משפיע, אבל זה תלוי בהקצאות ובדרישות וכו'.
משמרות:
בפד"מ אני יודעת שבענף אחד זה כל יום מ8 עד 5 ובענף השני זה מ8 עד 7 לפחות.
בפקמז אין לי מושג..
בפצ"ן רשמית זה מ8:30 עד 22:00, אבל אף פעם כמעט ולא יצא לך באמת לסיים ב22:00, נשארים (מרצון אישי) הרבה אחרי, לפעמים גם עד השעות הקטנות של הלילה, אבל זה בא בתמורה, שאם תרצי אח"כ ללכת לישון לאיזה שעה שעתיים במשך היום, אף אחד לא יפתח עליך עיניים. זאת עבודה מאוד דורשת ומחייבת, שצריך הרבה מוטיביציה. טוחנים. טוחנים .

לגבי קצונה/הדרכה, אם זה כדאי? כל אחד והדעה האישית שלו. אני כבר ירדתי מהקטע של הקצונה, כי להיות פה קצין דורש ממך המון המון, אם זה אחריות, מוטיבציה וכו'. אבל לגבי הדרכה, אותי אישית זה נורא מושך, ואני מאוד מקווה שיתנו לי ואני אוכל לצאת להדרכה. מה שעוד חשוב לציין, שבשונה מרוב הקורסים בבה"ד ההדרכה בקורס הזה היא למחזור אחד בלבד, מקסימום שניים(זה בדר"כ קורה אם את לקראת סוף השירות שלך/אם חתמת קבע), זה לעומת השאר ששמה ההדרכה זה עד סוף השירות (שכמובן יש יתרונות וחסרונות)
אני עובדת חקר מודיעין...
09/11/07 00:27
194צפיות
ואני משרתת בקרייה. את מוזמנת לשאול מה שבא לך :)
את הגעת לשם עם מיונים או בלי?
09/11/07 07:44
127צפיות
אני לא מצליחה להבין, איך אפשר להגיע לשם בלי מיונים?
בלי לעבור תחקיר בטחוני...
סימנתי עובדת חקר מודיעין במקום ה-1 בתפקידים בלי המיונים, עד כמה יש סיכוי שאני אגיע לשם..?
ואם אני אעבור תחקיר בטחוני בלי קשר (כי אני מועמדת ל-2 מסלולים אחרים של המודיעין ולפחות באחד מהם השלב היחיד שנשאר לי זה תחקיר בטחוני), אז יכול להיות שיקחו אותי לשם במידה ואני לא אתקבל לדברים האחרוים (עם המיונים) ?
היי יולי, יש לי שאלה..
09/11/07 07:55
113צפיות
כנראה שגם אני ישרת בקריה.. את יכולה לספר לי קצת על המקום?
שאלות ליולי
09/11/07 09:05
105צפיות
היי יולי, מה נשמע?

הגעת לתפקיד דרך חמ"ן או דרך המנילה?
התפקיד הוא באמת מחקרי או סתם פקידותי?
ואני דירגתי ראשון אתמול במנילה ואני רוצה גם לשרת בקריה איך אפשר להשיג את זה?
כי זה גם גיוס כל"צ אז לא בטוח שאקבל את זה אפילו שדירגתי ראשון וגם אני לא רוצה שישלחו אותי לדרום או לצפון..
כמעט עובר עמוד הקפצה
09/11/07 10:32
94צפיות
..................................................
שאלות =)
09/11/07 11:36
88צפיות
היי. כמה זמן את כבר משרתת בתפקיד? את מרוצה מהקריה (מישהו פה רשם שטוחנים בתפקיד)? איפה עשית טירונות ולמשך כמה זמן? תודה מראש!
הקפצה
10/11/07 12:38
73צפיות
חורף הגשם מטפטף על העורף...
התלבטות: עח"מיתמנהלת מערכות מחשוב
09/11/07 17:03
135צפיות

התלבטות קשה. 2 התפקידים היחידים שמעניינים אותי מהתפקידים ללא מיון.
יש המלצות ?

בתחלה הלכתי על המחשבים, אבל אחרי השרשור הזה, אני לא יודעת מה לעשות.
אל תוותרי....
09/11/07 20:42
159צפיות
אחרי השירות המשטרה תחטוף אותך ותהיי חוקרת מודיעינית במשטרה שמרוויחה 15 נטו בחודש.

אבל שששש... לא לספר לאף אחד...
º
חלומה של כל נערה
09/11/07 20:55
115צפיות
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום