לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מאז כריתת כיס המרה הראשון בשיטה הלפרוסקופית, בשנת 1987, ועד היום, שוכללו השיטות ונצבר ניסיון רב בטכניקה הלפרוסקופית. כיום מבוצעים בשיטה זו ניתוחים שעד לפני מספר שנים לא ניתן היה לשער שיתאפשרו בלפרוסקופיה. למעשה, פעולות כירורגיות רבות מבוצעות כעת לא בניתוח "פתוח" רגיל, אלא באמצעים פולשניים פחות. שיטות זעיר פולשניות מובילות בד"כ להפחתה בכאב, צמצום זמן ההבראה וחזרה מהירה יותר לפעילויות הרגילות. כיום, הערכה היא שתוך זמן קצר, כ-70% מכלל הניתוחים ניתן יהיה לבצע בשיטות זעיר פולשניות. בשנים האחרונות הסתמנו שתי מגמות: • ניתוחים לפרוסקופיים בדרגת מורכבות טכנית בינונית עבור מחלות שפירות, הפכו לנורמה המקובלת ונמצאים בשימוש רחב על ידי מרבית הכירורגים הכלליים (דוגמת ניתוח לפרוסקופי לכריתת כיס המרה). • ניתוחים לפרוסקופיים וזעיר פולשניים מורכבים, המיושמים במרכזים ייעודיים ומבוצעים ע"י צוות כירורגים מומחים בעלי ניסיון ספציפי בתחום. במקרים אלו נדרש שיתוף פעולה בין תחומים בין מקצועות שונים, מרדים, גסטרואנטרולוג, אונקולוג וכו.פעולות מורכבות אלו מתאפיינות בשימוש בטכנולוגיות מתוחכמות ויקרות. ניתוחים לפרוסקופיים מחייבים הרדמה כללית, היות שבמהלך הניתוח מתבצע ניפוח הבטן בגז CO2, המאפשר יצירת חלל וגישה נוחה לאיברים הפנימיים. דרך חתכים קטנים בדופן הבטן, מוחדרים שרוולים, המאפשרים הכנסה של מצלמה ומכשירי עבודה כירורגיים. התמונה שמתקבלת מהמצלמה המוחדרת לבטן, ניתנת להגדלה עד פי 20 ומוקרנת על מסך בו מסתכל המנתח במהלך הניתוח. המכשירים שמוחדרים לבטן הינם זעירים ומאפשרים דיוק מרבי בביצוע הפעולות הכירורגיות. מבחינת החולה, לשימוש בשיטות הזעיר פולשניות מס' יתרונות בולטים: • הפחתה בכאב אחרי ניתוח, תודות לחתכים הקטנים בדון הבטן ולפיכך גם צורך מופחת בשימוש במשככי כאב. • ריפוי מהיר של הצלקות בחתכים הקטנים. • הבראה מהירה ובד"כ צמצום במס' ימי אשפוז. • חזרה מוקדמת לפעילויות הרגילות של המנותח. • תוצאה קוסמטית משופרת, בהעדר צלקות גדולות.

מנהל הפורום: ד"ר אורי ויזל, רופא בכיר, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א (איכילוב)

ביה"ס לרפואה: אוניברסיטת סמלוויס, בודפשט, הונגריה

מומחיות מוכרת: כירורגיה כללית

הצגות בכנסים מדעיים: 10

פרסומים מקצועיים: 15

חברות באיגודים: איגוד הכירורגים הישראלי

ד"ר ויזל אורי

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך...
הודעה חדשה

ניתוח פונדופליקציה

מאת: some guy1
30/01/09 19:46
אני עתיד לעבור ניתוח פונדופליקציה באופן פרטי דרך כללית מושלם בבי"ח אסותא. לבד מן ההשתתפות העצמית שלה אני נדרש ע"י כללית מושלם נאמר לי ע"י המנתח כי עלי לרכוש את סכין הניתוח - מכשיר הנקרא  harmonic scalpel .
האם דרישה זו היא לגיטימית ונהוגה בתחום? האם אוכל לרכוש את המכשיר ישירות מהספק ואם כן איזה ספק?

תגיות:
ניתוח פונדופליקציה
<< ההודעה הנוכחית
30/01/09 19:46
129צפיות
ניתוח פונדופליקציה
06/02/09 12:13
59צפיות
פורום עדשות מגע ומשקפיים

חדש בתפוז!

פורום עדשות מגע ומשקפיים להתייעצות עם בעלת מקצוע היכנסו >>

עסקים נבחרים