לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום התפתחות תינוקות ופעוטות
הורים יקריםמזל טוב, אתם חובקים תינוק בזרועותיכם.ברגע זה מתחילות אינסוף תהיות ושאלות לגבי תקינות התפתחותו:* מתי מגיע החיוך הראשון?* באיזה גיל אמור תינוק להתהפך?* מתי מקובל להתחיל מתן מזונות מוצקים? ועודפורום זה הוקם על מנת לתת מענה לכל שאלה הקשורה להתפתחות תינוקכם/ילדכם, מגיל 0 ועד 4 שנים.פורום זה מנוהל גם על ידי מומחים מתחום ההתפתחות והמוטוריקה, וכן יקחו בו חלק מומחים נוספים מתחומים שונים כגון תזונה, פסיכולוגיה ועוד.זה המקום לשאול שאלות המטרידות אתכם בכל הקשור להתפתחותו של ילדיכם, ולקבל תשובות.שימו לב כי במידת הצורך תקבלו המלצה לפנות לבעלי מקצוע *אמיתיים*, וכי יש בעיות שאינן יכולות להיות מאובחנות מעל גבי האינטרנט.בברכת התפתחות תקינה, והורות מאושרת

הנהלת הפורום:

אודות הפורום התפתחות תינוקות ופעוטות

הורים יקריםמזל טוב, אתם חובקים תינוק בזרועותיכם.ברגע זה מתחילות אינסוף תהיות ושאלות לגבי תקינות התפתחותו:* מתי מגיע החיוך הראשון?* באיזה גיל אמור תינוק להתהפך?* מתי מקובל להתחיל מתן מזונות מוצקים? ועודפורום זה הוקם על מנת לתת מענה לכל שאלה הקשורה להתפתחות תינוקכם/ילדכם, מגיל 0 ועד 4 שנים.פורום זה מנוהל גם על ידי מומחים מתחום ההתפתחות והמוטוריקה, וכן יקחו בו חלק מומחים נוספים מתחומים שונים כגון תזונה, פסיכולוגיה ועוד.זה המקום לשאול שאלות המטרידות אתכם בכל הקשור להתפתחותו של ילדיכם, ולקבל תשובות.שימו לב כי במידת הצורך תקבלו המלצה לפנות לבעלי מקצוע *אמיתיים*, וכי יש בעיות שאינן יכולות להיות מאובחנות מעל גבי האינטרנט.בברכת התפתחות תקינה, והורות מאושרת
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
mamay מרכז פרטי לרפואת ילדים משולבת
http://www.mamay.co.il/Hebrew
0
המשך >>

בן 10 חודשים לא זוחל

07/11/08 14:18

התחיל להתהפך בגיל 6 חודשים. קודם מגב לבטן, ואח"כ בטן - גב.
אובחן בגמישות ייתר וטונוס שרירים נמוך.

כיום בן 10 חודשים, מתהפך חופשי, עושה ציר לשני צדדים חופשי, מתיישב לבד, מנסה לעלות לעמידה באמצעות סורגי המיטה והשולחן בסלון. מתגלגל בקלי קלות אבל שום סימן לשום סוג של זחילה. לא גחון לא 4 ולא 6.

בפיזיוטרפיה לא מודאגים. המטפלת אמרה לי שזה הזמן שצריך להתחיל לזחול.
בייעוץ בצעד ראשון אמרו לי שעד גיל 11 חודשים זה סביר אם תינוק לא זוחל.
הרופא ילדים אפילו אמר שעד גיל 12 חודשים זה בסדר אם לא מופיעה זחילה.

הרופאת התפתחות בטיפת חלב דווקא כן מודאגת ואמרה שתינוקות מתחילים לזחול בגיל 7 חודשים והוא באיחור.

בפיזיוטרפיה קיבלנו תרגילים אבל אני לא רואה שיפור.

השאלה שלי :
האם הבן שלי חורג מטווחי זמני הזחילה המקובלים ? ואם לא - איפה ה"גבול" ?
ודבר שני - ילד שדילג על שלב הזחילה, בהכרח יהיה דיסלקטי ?

תודה.
בן 10 חודשים לא זוחל
<< ההודעה הנוכחית
07/11/2008 | 14:18
2
1580

התחיל להתהפך בגיל 6 חודשים. קודם מגב לבטן, ואח"כ בטן - גב.
אובחן בגמישות ייתר וטונוס שרירים נמוך.

כיום בן 10 חודשים, מתהפך חופשי, עושה ציר לשני צדדים חופשי, מתיישב לבד, מנסה לעלות לעמידה באמצעות סורגי המיטה והשולחן בסלון. מתגלגל בקלי קלות אבל שום סימן לשום סוג של זחילה. לא גחון לא 4 ולא 6.

בפיזיוטרפיה לא מודאגים. המטפלת אמרה לי שזה הזמן שצריך להתחיל לזחול.
בייעוץ בצעד ראשון אמרו לי שעד גיל 11 חודשים זה סביר אם תינוק לא זוחל.
הרופא ילדים אפילו אמר שעד גיל 12 חודשים זה בסדר אם לא מופיעה זחילה.

הרופאת התפתחות בטיפת חלב דווקא כן מודאגת ואמרה שתינוקות מתחילים לזחול בגיל 7 חודשים והוא באיחור.

בפיזיוטרפיה קיבלנו תרגילים אבל אני לא רואה שיפור.

השאלה שלי :
האם הבן שלי חורג מטווחי זמני הזחילה המקובלים ? ואם לא - איפה ה"גבול" ?
ודבר שני - ילד שדילג על שלב הזחילה, בהכרח יהיה דיסלקטי ?

תודה.
אצלי היה בדיוק כך
07/11/2008 | 14:30
478
כל משפט שנ ישלי היה "אבל למה היא לא זוחלת?" ממש דאגתי! אחרי שבועיים היא נעמדה על 6 והתחילה לזחול. דילגה על הגחון וזה בסדר. אומרים שחשוב שיזחלו 6 כי זה קשור להצלבה או משהו כזה אבל זה ממש לא הכרחי שתהיה בעיה בהמשך עם המוטוריקה. אני בטוחה שיש המון המון תינוקות שלא זחלו והיום הם בסדר גמור ויותר מכך.
אני חושבת ומאמינה שאוטוטו זה יגיע והוא יזחל צריך המון המון המון סבלנות במיוחד כשמסביב כולם פתאום זוחלים. הוא יפתיע אותך יום אחד, הרי פתאום זה קורה והם עושים דברים.

שלום לך
( לעמוד שלי בתפוז )
07/11/2008 | 18:50
448
רופאת ההתפתחות בטיפת חלב הגזימה לכיוון אחד ורופא הילדים לכיוון אחר.
בסביבות גיל 10 חודשים אני מצפה לזחילה ואם תינוק לא זוחל אני מצפה שכבר יהיה לו בסיס או מוכנות לזחיל כך.

אני מבינה שאתם מטופלים בפיסיותרפיה.
לא כתבת כמה זמן אתם מטו]לים ובאיזו תדירות אבל מה שחשוב הוא האם אתם רואים התקדמות  ושיפור משבוע לשבוע ( לאו דווקא בזחילה אלא בשלבים אחרים).

הבעיה עם תינוק שמתיישב בעצמו היא שפעמים רבות הוא יעדיף ישיבה על תנוחות שכיבה שמהן ניתם לפתץח את הזחילה ושלעיתים הוא גם ילמד להתקדם בישיבה ואז תאבד לא המוטיבציה ללמוד לזחול  לכן נשמע לי שהשלב הזה הוא קריטי אם רוצים להשיג זחילה.

תוכלי למצוא באתר שלי כתבה על עידוד זחילת גחון וגם על עידוד זחילת שש אם הוא נעמד על שש.

לגבי לקויות למידה-
אין מחקר שמוכיח שילד שלא זחל יהיה לקוי למידה אבל מנסיוני ומקורות רבים ידוע על שיפור יכולות למידה ע"י תירגולי קואורדינציה שמפעילים מערכות שקשורות לזחילה.

תוכלי לקרוא יותר על חשיבות הזחילה באתר שלי במדור זוחלים בכתבה על גיל זחילה.

מעבר לכך קיימת חשיבות עצומה ליכולת להיות עצמאי ולחקור את הסביבה בצורה עצמאית תוך תכנון תנועה וניידות

הודעות אחרונות
12:44 | 25.08.15 מזי39
09:06 | 25.08.15 אורחים בפורום
05:40 | 25.08.15 ביזנסמן1
14:31 | 23.08.15 אורחים בפורום
19:33 | 20.08.15 נישנושיט2
11:45 | 17.08.15 meck88
09:56 | 17.08.15 דנה ההריונית
23:22 | 16.08.15 אורחים בפורום
18:55 | 16.08.15 אורחים בפורום
11:05 | 16.08.15 אורחים בפורום
14:32 | 13.08.15 טובטוב123
12:58 | 10.08.15 אורחים בפורום
22:26 | 08.08.15 אורחים בפורום
02:43 | 08.08.15 אורחים בפורום
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום