לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.

איך שוטפים גרניט פורצלן ?

02/06/08 14:12
רק מים ?
רק סמרטוט ?
עם סבון ?
משהו אחר ?

תגיות:
איך שוטפים גרניט פורצלן ?
<< ההודעה הנוכחית
02/06/08 14:12
1652צפיות
רק מים ?
רק סמרטוט ?
עם סבון ?
משהו אחר ?
º
במים עם נוזל רצפות יעודי לגרניט פורצלן וקרמיק
02/06/08 14:37
390צפיות
º
מה השם של הנוזל יש נוזל ממולץ
02/06/08 14:52
221צפיות
נוזל רצפות יעודי ?
02/06/08 15:08
267צפיות
אולי יש כזה אבל מיותר לגמרי, מים וסמרטוט מספיקים ולמהדרין אפשר להוסיף כל חומר נקוי רצפות או נקוי כללי פרט לכאלה עם ווקס כדי למנוע החלקה.
בלי ווקס-גרניט לא שוטפים
02/06/08 23:13
297צפיות
עם חומר שכולל ווקס כי בהמשך יופיעו כתמים (אני מנקה בתים וראיתי את זה בכל הבתים שאיתם עשו את הטעות).
אני שוטפת עם הרבה מים, משפשפת במטאטא, גורפת הכל החוצה ומנגבת עם סמרטוט נקי וסחוט היטב כדי שלא יהיו סימני ניגוב.
º
מים בלבד
03/06/08 02:04
267צפיות
אז מה טוב בעצם בגרניט פורצלן הזה?
03/06/08 11:59
261צפיות
באיזה ריצוף כדאי להשתמש אם אנחנו אוהבים (ולרוב גם צריכים) לשטוף עם חומר/סבון כל שהוא?
מה טוב בזה? זה הכי טוב!
03/06/08 12:21
268צפיות
לא צריך חומרים.
אצלנו בבית מוסיפים איזשהו חומר בשביל הריח....לא ממש צריך אותו.
כל כך קל לנקות את הפורצלן שאין צורך בחומרים בכלל
תשמע....
03/06/08 13:26
231צפיות
לא יודעת מה איתך, אבל אחרי שהילדים מעיפים על הריצפה פסטה דביקה עם מלא רוטב שומני או מקיאים או בורח לאחד מהם קקי (מחק את המיותר או הוסף כראות עיניך) אני ממש אבל ממש מרגישה צורך להעביר שם סמרטוט עם חומר ניקוי טוב.
אתה רוצה להגיד לי ששטיפה במים בלבד מצליחה לנקות היטב דברים מורכבים כמו שומן?
טיפונת סבון כלים מקלקל גרניט פורצלן?
03/06/08 13:35
242צפיות
אם כן, את צודקת. זה ריצוף בעייתי.
סבון כלים מרציף, לא מתאים לשטיפת ריצפה.
03/06/08 13:46
194צפיות
מעניין באמת אם האיסור הזה הוא גורף או ספציפי לדגמים מסויימים או שאפשר "לחפף" ולא יקרה כלום.
אשמח לשמוע מבעלי גרניט פורצלן...
º
*מרציף=מקציף.
03/06/08 13:47
97צפיות
לי יש ילדים כנ"ל וגם גרניט פורצלן
03/06/08 13:47
201צפיות
אני קונה חומר שטיפת ריצפה איזה שבא לי לפי המחיר והריח. עד כה לא שמעתי על שופ בעיה בזה.

וגם: גרניט פורצלן זה בדיוק החומר שממנו מכינים כלי אכילה מפורלצן - גם אותם מישהו שוטף רק במים ?
מישהי רשמה למעלה שיש בעיה עם הוקס שנמצא
03/06/08 13:50
178צפיות
בחלק מהחומרים. אם זו הבעיה באמת אז אפשר להימנע מווקס (אני לא משתמשת כיום בווקס ולא מרגישה בו צורך) אבל אם האיסור גורף על כל חומרי הניקוי זו בעיה רצינית.

גם אני לא רואה איך אפשר לשמור על ניקיון של ריצפה בבית שמסתובבים בו ילדים (וגם בעלי חיים, אבל ביחס לילדים זה פחות מלכלך... ) עם מים בלבד.
שום איסור ושום גורף
03/06/08 14:17
192צפיות
גרניט פורצלן (וגם סתם קרמיקה) הם הכי פחות רגישים שיש, תנקי עם מה שבא לך סתם מים, עם קצת או הרבה סבון מכל סוג שהוא ואפילו אקונומיקה.
הבעייה היחידה היא שווקס גורם להחלקה (ואמרו שגם מכתים) אז תמנעי מהשלושה ארבעה סוגים שכתוב עליהם במפורש ובגדול "ווקס".
אין ריצוף יותר פרקטי מזה.
אז חוץ מזה שהוא מחליק בשילוב עם וקס...
03/06/08 14:36
125צפיות
יש לו חסרונות אחרים?
מהן האלטרנטיבות שקיימות היום בשוק בכלל?
(וסתם שאלה-מאיזה חומר עשויות המרצפות הקלאסיות הרגילות הישנות שנמצאות אצלי בבית?)
כנראה שהכלבה שלי לא שמעה
03/06/08 14:25
115צפיות
ש"בעלי חיים זה פחות מלכלך"

אצלי יש גרניט פורצלן מהסוג הפשוט ביותר. אצלנו שוטפים עם מים ועם טיפה'לה נוזל רצפה פשוט.
העניין עם הגרניט פורצלן, שלכלוך לא נדבק אליו. לכן, המים לבדם מצליחים להוציא את הלכלוך החוצה.
כיוון שאני אובססיבית קצת בענייני נקיון, אז אני מוסיפה *מעט* נוזל רצפה, רק כדי להרגיע את עצמי ולתת קצת ריח.
לא נתקלתי בבלאי לריצוף בגלל החומרים (או משום דבר, בעצם). לעומת זאת וקס עושה את הגרניט פורצלן חלק ומסוכן.

וסתם סיפור לקוריוז -
בעבר גרנו בדירה שכורה שנבנתה לפי שבירת כל כללי איטום ובניה באשר הם. בית זוועתי.
הייתה נזילה מצנרת האמבטיה, שעברה מתחת לריצוף והגיעה לכל החדרים.
כשביקשנו מהקבלן שיסדר את הבעיה (בית עדיין בתקופת בדק), הוא טען שאין נזילה והבעיה היא שאנחנו שוטפים את הרצפה עם הרבה מידי מים.
האם דלי מים ל 50 מטר מפלס זה הרבה מידי? שאלנו.
והתשובה - בהחלט! עפ"י "ספר התקנות" (יש דבר כזה?) של הבית יש לשטוף את הרצפה עם סמרטוט לח בלבד!
03/06/08 14:38
25צפיות
מכיוון שאני בעצמי נושרת בכמויות (עוד לא התאזנתי עם ברזל מאז הלידות) אז להשרת שיער אני כבר רגילה...
ואולי זה נכון אם מדברים על ילדים קצת יותר גדולים. הבת שלי באמת לא כל כך מלכלכת, אבל האינדיאני הקטן גורם לי להחזיק מגב עם סמרטוט בערך אחת ל-24 שעות...
הצעה לחוסר ברזל
03/06/08 15:54
66צפיות
פלורדיקס או פלורויטל. להשגה בשופרסל ובבתי המרקחת, ללא צורך במרשם.
מנסיון של אנמית עם ניסיון של 3 לידות, התכשיר עושה פלאים של ממש תוך יומיים-שלושה ואין תופעות לוואי. בכלל!

לגבי השרת השיער - הכלבה היא "נושרת מקצועית". אנחנו שואבים את הקומה פעמיים-שלוש ביום, אבל זה בגלל העונה, למרות שלא מנחם אותי. 3 בנות עם שיער ארוך, לעומת זאת, הן סיפור אחר לגמרי

עם לכלוך של בנים (בוץ, מסמרים וכו') אין לי ניסיון.
אצלי כולן נסיכות עדינות שזה אומר ניירות גזורים לגודל של מ"מ על מ"מ, צבעים, סריגה וכד'.

תנסי לתחום את אזור הלכלוך לאזור ספציפי (רצוי מחוץ לבית. אולי אצל סבתא...). או פשוט חכי שהם יגדלו.
כרגע הברדק באמת מרוכז אצל הסבתא....
04/06/08 07:28
46צפיות
מזל שיש לי אמא כזו, אני לא יודעת איפה היו פורקים חמתם אילולא היא
בבית החדש אני מקווה שזה ירוכז בחצר.
אחד הדברים הראשונים שרשומים אצלי בפרוגרמה זה חצר גדולה. מאוד.

ותודה על הטיפ
03/06/08 16:19
22צפיות
זה ממש לא קוריוז ! אלו שחייבים להציף את הבית (היה לי שכן איש קבע שהתרגל מהצבא שככה שוטפים) בפירוש גורמים נזק.
לא יודעת...
04/06/08 07:25
48צפיות
אמא שלי מאוד אוהבת לשטוף ככה.
הם גרים בדירה הזו קרוב ל-25 שנה. לא נראה לעין נזק כל שהוא.
אולי זה קשור לזה שמדובר בדירת קרקע? או אולי בסטנדרטים של פעם?
באמת לא יודעת....
אני שוטפת עם הרבה מים
04/06/08 22:05
141צפיות
ואין שום נזק, ובקשר לגרניט אפשר לשטוף עם חומר אבל בלי ווקס, ושאת מנגבת אחרי השטיפה עדיף עם מים נקיים כי החומר משאיר קצת סימני ניגוב. אבל אין מניעה לשים חומרי ניקוי (אפילו אקונומיקה).
אני אישית לא התלהבתי מהגרניט הזה ובבית שאני אבנה (מתישהו בעתיד הורוד) ממש לא נראה לי שאני ארצף בגרניט כי זה ריצוף בעייתי מצד אחד הוא יפה אבל כל שערה או אפילו טיפת מים רואים, אז כל הזמן צריך לשטוף (במיוחד חולי ניקיון כמוני שבלגן לא מפריע אבל כתם ברצפה יכול לשגע אותי)
º
אז על מה היית ממליצה?
05/06/08 14:04
103צפיות
º
שמעתי שמוסיפים מעט חומץ טבעי למי השטיפה
05/06/08 14:20
203צפיות
התכוונתי כאלטרנטיבה למרצפות, לא לווקס...
05/06/08 14:40
155צפיות
על איזה ריצוף היא היתה הולכת שהוא לא גרניט פורצלן ושלא רואים עליו כל ליכלוך קטן...
שאלה שאילתית...
05/06/08 23:08
155צפיות
אני מנקה בתים אז אני יודעת מה לא, מה כן זה משתנה, היה לי פעם בית שמרוצף בקרמיקה חצי מבריק חצי מט, בינתיים מכל הבתים זה הריצוף שהכי אהבתי מבחינת ניקיון ומראה. אצלי בבית כרגע יש מרצפות (אני חושבת שכך קוראים לזה) זה ריצוף טוב אבל חייבים לעשות לו פוליש ווקס אחת לכמה זמן וזה=כסף...
אם את בכ"ז רוצה גרניט אז תקחי סגנון שהוא לא בהיר מידי ועם דוגמא כלשהי שמטשטשת כל כתם/שערה.
Flix
חוה חן

למכירה מגרש בקדימה בכפר

מגרש של חצי דונם בלב האזור הכפרי לפרטים: 054-2447000

פורום הום סטיילינג

פורום הום סטיילינג

בואו לדבר על העיצוב בחדש של הבית שלכם! לפרטים נוספים>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום