לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.

כמה עולה מ"ר לבניה? סדר גודל+-. יש מגרש בפ"ת.

מאת: watcher3
15/04/08 16:39

תגיות:
º
כמה עולה מ"ר לבניה? סדר גודל+-. יש מגרש בפ"ת.
<< ההודעה הנוכחית
15/04/08 16:39
3363צפיות
º
5000 שקל
15/04/08 16:52
447צפיות
º
נב: כולל הכל, חוץ ממגרש, מהתיכנון ועד המפתח.
15/04/08 16:54
407צפיות
º
חבל שהקבלנים שאיתם דיברתי לא שמעו על זה
15/04/08 18:06
355צפיות
אולי את צריכה לוותר על רצוף יוקרתי או חיפוי
15/04/08 18:20
259צפיות
אבן על החזיתות. אבי מדבר על איזה שהוא בית וירטואלי ממוצע.
רק לשם הדוגמא בית עם פלטות י סוד רדודות לעומת כלונסאות בנטונייט
בעומק 12 מ' תוספת העלות למ"ר (בית וירטואלי בשטח 200 מ"ר), היא
כ-200 ש'/מ"ר. מגרש בשטח 1000 מ"ר לעומת מגרש בשטח 500 מ"ר
ההפרש בעלויות הפתוח והגנון הוא פי 2 (לאותו שטח תכסית).
האומדנים הראשוניים שניתנים כאן הם רק בשביל לקבל סדר גודל ראשוני.
אני מדבררק על הבית שלי
15/04/08 22:59
236צפיות
כולל:
בית דו קומתי במדרון של 3 מטר, 200 מ"ר סטנדרט איכותי אבל לא מפואר. (בלי קשתות וקירות עגולים, בלי פאטיו, בלי בריכת שחיה...)
שלד עם 20 קידוחי מיקרופיל וקירות תמיכה בגובה 2.5 מטר.
חצי מרתף קטן 3.5X3.5 שמשמש כמחסן לגינה (עלה יקר מידי, לדעתי טעות של המתכנן), שתי קומות, קירות איטונג, גג 50% רעפים, 50% מרפסות מרוצפות, חלונות ודלתות חיצוניות בלגי ברזל עם זכוכית טריפלקס,חלק תריסי גלילה משוך, חלק תריסי עץ, ריצוף שומשום, טיח פנימי רגיל, חיצוני שליכט גמיש, דלתות פנימיות באיכות גבוהה יחסית (מסגרת מעץ אגוז ומילוי MDF) , כלים סניטרים באיכות גבוהה יחסית (כל אסלה 1500 שחף כל כיור 3000 שח ),  מטבח מעץ מלא עם שיש גרנית, גדרות חלק בטון וחלק רשת, מסלעות וקירות תומכים בגינה,  דרך 70 מטר משתלבות איטונג ( אבנים הכי זולות שהיו להם) ,קו ביוב 70 מטר עם נקודות חיבור לבתים של המשפחה. הגינה בתיכנון עצמי וביצוע עצמי עלתה לי בנתיים רק כאלף שח שתילים ומערכת השקיה (המון עבודה קשה - לא ממליץ למי שלא אוהב את זה).
היטל השבחה היה 80 אלף שח, אגרת בניה 20 אלף...נדרשתי לבצע חפירות סקר אריכאולוגי ולחפות שני מחסנים עתיקים בגג איסכורית (5000 שח) .
בנוסף נדרשתי לצבוע בירוק את ארגז הרוח של הבית בחזית ששיך למשפחה, ולהתקין מסתור לפחי אשפה לשלשה בתים שעדיין לא קיימים ... ואני מחכה למכה הבאה.
נעמי לדעתי לא הבנת את אבי כראוי
15/04/08 18:38
225צפיות
5000 ש"ח כוללים עלויות אדריכל ,מהנדס, מפקח ,,אגרות ויועצים שונים.

עלויות בנייה בלבד נמוכות מ 5000ש"ח (כמובן שתלוי בסטנדרט)
הבנתי נכון
16/04/08 09:47
201צפיות
ההצעות שאני מקבלת עכשיו מקבלנים הם בסד"ג של  כ 6000 שח למטר
וזה לפי חישוב שטחים של הקבלן. החישוב הזה לא ברור לי עדיין אבל זה יוצא הרבה יותר מהשטח האמיתי של המבנה
אם עושים חשבון לפי שטח הבניה האמיתי הסכום למטר בניה יהיה עוד יותר גבוה.
המחירים האלה הם לבניה בלבד
16/04/08 09:49
250צפיות
לא כולל תכנון, אגרות, יועצים וכו
בניתי עם מפקח בניה וקבלני משנה בלי קבלן מפתח.
16/04/08 10:08
252צפיות
אולי הסטנדרט שלך מאד גבוה,  או שהקבלנים שפנית אליהם יקרנים מאד.
אני עוד מבין הצעת מחיר לשלד על בסיס
16/04/08 10:56
205צפיות
שטח מבנה. הצעות מחיר לעבודות גמר חייבות להינתן על בסיס
תכניות,מפרטים,כתב כמויות והגדרה חד חד ערכית של חומרי גמר .
נעמי היום אני אמור לחתום חוזה עם קבלן שלד ...
16/04/08 11:21
330צפיות
הנחשב למעולה ,גודל הבית 225 מ"ר + מרפסת אחורית של 40 מ"ר  קדמית 15 מ"ר ,פיתוח -קירות תומכים בגובה 1.5 40 מ"ר
19 קידוחים לעומק 9 מ"ר  איטונג 22 , מגרש ישר עלות  325,000ש"ח כולל מע'"מ כולל פיתוח.

בהצלחה! נשמע לי מחיר טוב.
16/04/08 15:36
173צפיות
אומרים שבחישוב גס עלות הבית הסופי היא פי שלש מעלות השלד... לפי זה המחיר אפילו זול.
תודה ,כן מחיר טוב ,הבית לדעתי,
16/04/08 23:56
181צפיות
בנוי בצורה גאונית פשוט ללא מסדרונות,מאד מפנק  ,מין סגנון כפרי פרובאנסי  שמאד מדבר אלינו .
ליאור, באיזה איזור של הארץ אתה בונה?
16/04/08 23:11
179צפיות
מיד לאחר פסח אני נגשת למכרז ומחפשת קבלן שלד טוב ושפוי...
º
מושב בעמק יזרעאל .
16/04/08 23:44
140צפיות
אווו רחוק... העמק הוא חלום
17/04/08 18:44
116צפיות
אבל הקבלן שלך בטח לא יגיע עד אלינו אם לא נסדר לו לינה וארוחת בוקר

סיים השבוע בית של 300מ' בבית ינאי..
17/04/08 20:03
254צפיות
ועובר אלי
אכן העמק הוא חלום .
עלות הברזל משנה את חוקי המשחק
17/04/08 07:10
173צפיות
אני כבר שנה וחצי מתעדכן בפורום אבל לא פעיל.
אתמול חתמתי חוזה (אחרי מכרז קבלים שהקיף 7 קבלנים שונים) והמחירים שהשגתי היו גבוהים משמעותית
מההערכות שקיבלתי דרך הפורום.
הסיבה לכך היתה מחיר הברזל, שבשנה האחרונה התייקר ב 100%!. כ -5300 ש"ח לטון במקום 2700 ש"ח.
הבית שאני בונה נמצא בעמק יזרעאל,  שטח הרצפה 240 מטר (קומה אחת), 34! קידוחים בעומק 11 מטר.
17 טון ברזל.
אם הייתי בונה לפני שנה הייתי חוסך  כ 45000 ש"ח רק עבור הברזל!
4500 ש"ח למטר  זה סכום ריאלי לבניית בית (ללא אדריכלים,מהנדס וכו).
אין שינוי משמעותי בשאר חומרי הגלם כך שנכון להיום הייתי ממליץ לך על כל חודש שעובר להוסיף 150 ש"ח (ל 4500)
עבור הברזל, לפחות עד שהסינים ירגעו והברזל יחזור להיות רק ברזל (ולא זהב).
טון ברזל =4300 + מע"מ
17/04/08 09:22
140צפיות
מסכים עם הכל  מלבד מחיר עלות הברזל שציינת ,מה שאני סגרתי עם הקבלן שאני אשלם ישירות לספק הברזל עבור כל הברזל  ואנכה זאת כמובן ממחיר שכתבתי כמה שורות מעלה ,כך אני מבטיח את עצמי מפני עליית מחירי הברזל (הבנתי שאמור להגיע 6500 בקרוב מאד ) .
בהצלחה
שתי הערות תכנוניות ממרום שולחני הוירטואלי
17/04/08 17:44
126צפיות
34 קדוחים (יסודות) לבית בשטח של 240 מ"ר -גבוה מאד מאד
גם כמות הזיון מאד גבוהה, הכל כאמור בסיור מקדים וירטואלי.
אחת משתי האפשרויות
בית מורכב עם אילוצים הנדסיים שלא רואים מכאן.
מהנדס שחיפף אותכם.

המלצה אופרטיבית לכל מי שמשלם לספקים (ברזל, בטון) ישירות
נתקלתי כבר ב"תופעה" שהקבלן היה מושך "קצת חומר" לעוד
מבנה שהוא בונה במקביל. להיות עם יד על הדופק ולבדוק שההזמנות
הם בטוח של עד 5% מהכמות התיאורטית.
אכן מבנה מורכב
17/04/08 20:46
67צפיות
ולכן גם כמות הזיון  (כמתבקש מ 34 כלונסאות בעומק של 11 מטר)
המלצה שלי היא לסגור על מחיר עם הקבלן כולל חומרים( רק לאחר בדיקה של עלות החומרים למשל הברזל וביצוע מכרז מסודר) כך יש יכולת מיקוח בזמן המשא ומתן.
מעבר לזה הקבלן בכל מקרה אחראי על החומרים וגם צינור התשלום, במידה והוא ימשוך "קצת חומר" הוא גם יצטרך להשלים אותו (אולי באותה הצורה רק ממישהו אחר) בשורה התחתונה הוא יצטרך לבנות את הבית...

לגבי עלות הברזל אתמול 4300 מחר 4600 + מע"מ ....  
גם אני כצעד ראשון  קניתי את כל הברזל!

אתה יותר מידי היסטרי בנוגע לברזל
20/04/08 00:39
61צפיות
והברזל לא עלה 100% בשנה.....מדובר במגמה שמתמשכת כבר שנים ומתבטאת בעליה רציפה במחירי הפלדות....
לפני שנה לא היית קונה שום דבר ב2700 ש"ח לטון.....
בסופו של דבר מדובר בחומר גלם שיש לו דרישה רציפה שעולה אט אט עם השנים ומלווה בהתייקרות כריית עפרת הברזל, לא מדובר במצב סטטי של דרישה מסויימת שפתאום קפץ בבום פתאומי שהפתיע את כולם....זה לא שהברזל הומצא מחדש.
העליה של השנה האחרונה מגיעה לשיעור של כ-15% ובטח שבטח לא 100%.

כמוכן, המחיר ששילמת על הברזל יקר מאוד.

לגבי "משיכת החומר".....כנראה שלא הבנת את ההסבר הקודם.
הקבלן מזמין יותר חומר ממה שצריך לבניית ביתך.....את מה שצריך לשים אצלך בבית הוא ישים, את ה"שאריות" הוא ינצל לפרוייקט אחר.
אני מקווה שאתה צודק
20/04/08 08:02
34צפיות
אבל לדעתי אתה מטעה בהערכות שלך (15%) בלבד בשנה עלייה במחיר בהרזל ,הברזל לא הומצא מחדש אבל הצריכה היא בגלים וכרגע הגל רק צובר תאוצה  ובתור אחד שחי את התחום אתה לא אמור להעריך , אתה אמור לדעת מה היה מחיר הברזל לפני שנה ומהו המחיר עכשיו (ואולי תציין את המחיר במפורש כך שעוד אנשים בפורום יהנו מהמידע) ומדוע אם  בכלל כדי לקבע את מחיר הברזל.
לגבי "משיכת החומר",כדי למנוע מצב שבו " לא אשן בלילה ":  לאחר מכרז שכלל 7 קבלים (ובדיקה של עלויות חומר  )סגרתי עם קבלן על מחיר שכולל את כל החומרים!  (לפי מפרט כתב הכמויות) ולכן לא איכפת לי אם "ביום האם" הוא יתן לאישתו טון ברזל או קוב בטון ... כמו כן אני אשמח אם הוא ימצא מקום שבו מחיר הברזל הוא 1.3 ש"ח ואת השאר יכניס לכיסו כל עוד בסוף הבית יעמוד על תילו ולא נגרע מכמויות החומר שדרש המהנדס.
מעבר לזה, אם שילמתי מחיר גבוהה- אבל אני" יושן בשקט" הרי שעל שקט משלמים...
חג שמח
אני לא חי את התחום
21/04/08 13:52
38צפיות
והפעם האחרונה שקניתי ברזל הייתה ב1999 כשמחיר הטון היה 1700 ש"ח כולל מע"מ.
לעניין ההערכה אין כל משמעות....זה לא משנה אם זה 12% או 15% או 17%.....זוהי פחות או יותר רמת השינוי ולסוחרים בענף יש מטרה ברורה להכניס לקוחות לסוג של פאניקה.....ככה במקום לקבל בכל פעם 10-15 אלף ש"ח ב3-3 נגלות הוא יקבל את הכסף במכה אחת בתמורה ל"הבטחת מחיר" ואתה תחכה לקבל את הברזל ממנו בטפטופים....למרות שאת הברזל שהוא יספק לך היום, סביר להניח שהוא קנה כבר לפני 3 חודשים.

למרות העליה הרצופה במחירי המתכות העליה לא מתרחשת בקצב שאתה מתאר אותה והברזל לא יעלה פי 2 בעוד 3 חודשים, העליה קיימת אך הקצב מתון הרבה יותר מזה שאתה מתאר.
אם ניקח לדוגמא ולצורך השוואה את מחירי הנחושת שם העליה הרבה יותר מוחשית דרסטית וחדה לעומת הברזל אתה תגלה ששם השינוי במחיר משנת 2000 ל2008 עומד על כ12 ש"ח למחיר הק"ג כאשר בזמנו נמכר ל8 ש"ח לק"ג והיום נע כבר קרוב לשנה סביב 18-22 ש"ח כאשר הממוצע נופל על 20 ש"ח ולנחושת יש בעיית זמינות גדולה הרבה יותר לעומת הברזל מאחר ורוב תעשיית הנחושת מתבססת על כריית עפרה ולא על מחזור בניגוד לפלדה....
היום יותר זול ליצר פלדה מחומר ממוחזר לעומת כריה ולכן המחזור תופס תאוצה.....
פסולת מתכתית למחזור, יש בכמויות אדירות כך שהסיכוי שתהיה קפיצה של 100% בחודשיים שלושה הקרובים במחירי הברזל מנותקת מהמציאות.....

אבל בעצם....מי יודע....אני לא נביא.
אי הבנה
21/04/08 14:59
29צפיות
תבדוק שוב את ההודעות שלי ותגלה שהסטייה שאני מדבר עליה
בזמן הקרוב היא של 7% מ 4300 ל 4600 + מע"מ.
לטווח של שנה קשה לי להעריך ( גם אני לא נביא...) אבל בהסתמך על התמורות שחלו במחיר הברזל
בשנה האחרונה אני לא אופטימי...
מעבר לכך אם אכן הקבלן רכש את הברזל כבר לפני 3 חודשים הרי שמצבי טוב בהרבה - ז"א לקבלן יש משאבים,
והוא לא ינצל את כספי כדי לסגור חובות עבר...

לדעתי המחיר אינו כולל אגרות ועלויות התכנון
15/04/08 21:57
87צפיות
כי המחירים של הברזל והבטון עלו מאוד והדולר ירד בצורה לא הגיונית.
ובכלל אגרות זה  לא מעט כספים ותלוי באיזו רושת מקומית ואם שולמו הטיל השבחה אלצי רק היטל השבחה עומד כעת על סכון של רמע מיליון ש"ח ולרשות המקומית שילמנו סכום של שלושים אלף דולר עבור היטל בניה וזה לא כולל חשמל ואגרת היתר בניה  משהו כמו עוד כמו 15.000 ש" ותוסיפו לזה את עלויות אדריכל וקונסטרוקטור וכן תוכניות אינסטלציה או מהנדס אינסטלציה שלפחות לסעיפי התכנון והגשת התוכניות עולה משהו כמו 10.000 דולר במינימום ולכל זה יש להוסיף עלויות מפות מדידה שצריך שלוש פעמים עם הנחת היסודות לבית למדוד לפני הבניה להגשת מפה מצבית קיית וטופוגרפית ולאחר הבניה בכדי לקבל טופס 4 לאחר שהבית קיים על המגרש.
ולא הזכרתי את  חברת חשמל שיחסית לכל העלויות זה זניח.
וכעת תחשבו בנוסף כארבעת אלפים עד חמשת אלפים ש"ח לכל מטר בניה בנוסף תלוי אם מחשבים כולל מע"מ זה יותר קרוב לחמשת אלפים ש"ח לכל מטר בניה לא כולל כל העלויות שהזכרתי עד כה ויש כאלו שלא הזכרתי וחיבים לחשב גם אותם כמו בדיקות מכון תקנים, בניית גדרות סביב המגרש, פיתוח וצילומי תוכניות.
שיהיה בכל אופן בהצלחה.
אל תשכחולהעלות לפורום תוכניות בכיד שנוכל להאיר את עינכם כי לעתים קרובות כאשר עוד עיין רואה יש דברים שרואים מיכאן ולא רואים משם, לי אישית זה מאוד סייע להתייעץ עם חברי הפורום.
התחלתי לבנות לפני שנה וסיימתי כעת
15/04/08 23:20
128צפיות
זה מה שעלה לי , עם הפרוט שבהודעה הקודמת. וזה כולל הכל, הכל... חוץ מעלות המגרש.
מה שאתה אומר אבי זה שאם מציעים לי 4000
16/04/08 12:06
169צפיות
ש"ח למטר זה ממש זול ומדובר על מפתח וגמר באיכות טובה ולא מפואר וללא מטבח.
טוב כעת נותר לחשב לפי מה הם מחשבים זה מטר כי מה שנארה לי מטר לא כך אצל קבלן
ושטח הבית לא אומר כמה מטרים בניה הוא מחושב בכלל.

ולגבי לפני שנה המחירים שונים כי ערך הדולר היה מעל ל4.3 בערך במרץ שנה שעברה
והיום ערך הדולר הוא בעייתי כי לא כל המחירים "ירדו" אלא להפך.
טוב כנראה עלויות העבודה אצלך היו מאוד זולות יחסית
זול מאד לקבלן מפתח ..
16/04/08 15:07
78צפיות
היה זהירה ובדקי היטב מה כלול ולאיזה רמת  מפרטים  .
ליאור
16/04/08 15:22
42צפיות
כאן אתה אומר ש 4000 זה זול מאד וקודם אמרת ש 5000 זה כולל יעוצים ואגרות וכו
אז מה המחיר הריאלי לדעתך ומנסיונך לקבלן מפתח בסטנדרד בינוני פלוס?
קבלן מפתח צריך לשבת איתך על פירטי הפרטים
16/04/08 15:43
80צפיות
של המפרט לפני שאת סוגרת איתו.
קרה לי עם הצעות מקבלני מפתח שאחרי שהגענו למפרט המחיר השתנה פתאום בעשרות אחוזים , והעסקה התפוצצה.
לכן אל תעשי אפילו זכרון דברים בלי לקבל ממנו הצעה מפורטת עד הבורג האחרון.
ואל תשכחי לקחת ערבות בנקאית על כל סכום שמשולם מראש. ( אפילו לא שניה קודם ).
בנוסף ערבות בנקאית עולה לו כסף והוא צריך לכלול את זה מראש בהצעת המחיר וגם את העלות של עורך הדין ...
ההצעוצ שאני מקבלת מבוססות על תוכניות, מפרטים
16/04/08 15:45
54צפיות
וכתבי כמויות
ההצעות פאושליות
הצעות פאושליות - זהירות
16/04/08 18:00
67צפיות
מנסיון של לא מעט שנים, בכל העבודות הפאושליות שהייתי מעורב
היו שינויים ובדרך כלל הזיכוי לדייר היה בסכום נמוך ממחיר המקובל
ובתוספות הקבלן חגג.
על כן בעבודות פאושליות (בעיקר בפרוייקטים צבוריים), מחירי שינויים
היו על בסיס ספריית סעיפים עם מחירים - וקיימות כאלה בשוק.
גם פאושלית ... מפרט צריך להיות סגור וברור עד
16/04/08 23:42
38צפיות
האום אימא של הבורג האחרון...
אחרת זה יגמר לא טוב בפאשלה פאושלית גדולה  בבית משפט .     .  
וושלא יהיה כתוב במפרט "דומה", "תחליפי", "שווה ערך", וכ"ד ... אלא בדיוק שמות של יצרנים למשל בסעיף אלומיניום שיהיה כתוב "קליל אורגינלי מותקן ע"י מתקין המאושר ע"י היצרן"  ובשום אופן לא:  " קליל או שווה ערך"."קליל או דומה"...
על כל  תשלום מראש חייבים לקבל ערבות בנקאית ( לא שום ערבות אחרת) ולקבל את הערבות הבנקאית ביד חתום ע"י מורשה חתימה של הבנק,  ולבדוק את אמינותה עם הבנק לפני שאתם נותנים שקל.
תדאגו שאפילו שלא תהיה שניה אחת שיהיה לקבלן צ'ק שלכם ביד לפני שלכם יש ביד ערבות בנקאית שבדקתם שהיא אמינה.
צודקת,5000 כולל הכל ...
16/04/08 23:51
132צפיות
הוא סכום נורמאלי לבנייה בסטנדרט טוב ובבניה סטנדרטית (לא קבלן מפתח).
4000 ש"ח לקבלן מפתח נשמע זול ,זול מאד ,קחי בחשבון שמדברים על רווח קבלני(קבלני מפתח ) בין 20% ל 35% משווי הבנייה

אין לי ניסיון בבניה אני ניזון מבדיקות והצעות מחיר שאני מקבל,  ובכלל אני נגד קבלן מפתח קחי מנהל פרויקט שלמי לובין 50 ל60 אלף ש"ח , ותחסכי חך הרבה כסף ועגמת נפש.
קבלן מפתח לא כולל תיכנון ומיסים
16/04/08 15:29
70צפיות
אבל מצד שני קבלן מפתח מרויח כ 40-50 אחוז ....
אני לא ממליץ לעבוד עם קבלן מפתח אלא עם מפקח בניה וקבלני משנה, וגם לקחת קבלנים רק לעבודה, ואת החומרים לקנות בנפרד אצל ספק חומרי בניה.
זה לא קשה, ולא מסובך, ולא דורש ממך שום מאמץ יותר מאשר עם קבלן מפתח, בתנאי שיש לך מפקח טוב שיעשה את כל העבודה של התאומים.
בשיטה הזאת את גם חוסכת את הרווח של הקבלן, ובנוסף את קובעת את האיכות, לאף אחד אין אינטרס לרמות אותך באיכות, ובחומרים, והתוצאה יותר טובה ויותר זולה.
רוב התקלות והבעיות והמשפטים ששמעתי עליהם זה עם קבלני מפתח.
avi והמפקח לא עושה קומבינה עם בעלי המקצוע...
16/04/08 23:54
57צפיות
גם במפקח הכי ישר וטוב זה לא בחינם עלויות של מפקח נעות כיום בים 4.000 ש"ח ל6.000 ש"ח לחודש  וזה לוקח לפחות שנה אז תוריד עוד אחוזים מאחוזי החיסכון וזכור שבמדינת ישראל המציאו את המילה קומבינה. ושמעתי על הרבה מפקחים שעושים קופה נוספת מבלעי המקצוע השוניםומי בדיוק משלם את זה ולומר שיש פער מחירים של 50 אחוז זה לדעתי מאוד יהיר מאחר וקבלתי הצעות שונות אכן ורובן לא היו מחפורטות ועמנו ועל כך אני בעוד אשב בטרם נחליט וגם קבלן מפתח צריך לקבל עליו המלצות ולבקר בבתים שהוא בנה ולא לקפוץ ישר אחרי ההצעה הראשונה.
בבניה הקודמת שלי לקחתי קבלן מפתח וחלקים מסוימים שאני יודעת שהוא אינו עושה כמו דלתות, אלומיניום, מיזוג,מטבח, שייש במטבח  הוצאנו מידיו של הקבלן וכל השאר הוא זה שהביא את בעלי המקצוע האחרים לנושאים האחרים וידענו  את סדר הגודל של העלויות בטרם נתחיל כי ידענו מה הגודל של המטבח וכמה יעלו ארונות ואצל מי נעשה אותם, עוד ידענו אזה דלתות נזמין ואת המשקופים העוורים הקבלן סיפק,, יצרנו קשר ישיר עם חברה לעבודות אלומיניום וכל מה שקשור בעבודות הבניה הריצופים והביוב והחשמלים ה(כשידענו מראש מה המפרט המדוייק ביותר עד לפרטים הקטניםכמעט),כן תמיד יש כמעט כי שכחנו את הסורגים ונראה לי שכאשר הזמנו דרכו אולי שילמנו מעט יותר, אבל זה היה זניח יחסית.
אכן החוכמה הגדולה ביותר היא המיפרט והגדרת המחירים בעת זיכויי או חיוב עבור בחירות שנבחר כמו סוגי ברזים אחרים לציין במפרט לדוגמה מה הזיכויי אם אנו בוחרים לרכוש ברז בצורה עצמאית , או מה הזיכויי שנקבל אם נבחר לרכוש לבד את הריצוף...
כמה תעלה כל נקודת חשמל ושקע מסוג גויס ועוד סעיפי פירוט  ככל שניתן.

והדגש| אולי צריך לערוך במאמרי הפורום כאן מאמר ובו המפרט החשוב ביותר שאפשר וכל אחד יוסיף עוד פרט עד שנגיע למפרט הכולל כמעט הכל וכל אחד יוכל להשתמש איתו ולהתאימו לצרכיו.
דרקתי כפפה למנהל הפורום....
מקווה שהחברים ירימו אותה למרות ש/אצל כל אחד בבית יש מוצרים שונים עדיין בית זה קירות ריצוף חיפויי חוץ ופנים מטבח שירותים מקלחת ונקודות חשמל ואנסטלציה וביוב והרשימה נמשכת...
|
זהבה ישמפקחים שעושים ויש..
17/04/08 00:07
32צפיות
כאלה שלא ,  אני חושב שמפקח /מנהל פרויקט  צריך לנהל לתזמן ולבדוק את בעלי המקצוע השונים ,אין זה הכרח שהמפקח יביא את בעלי המקצוע שלו ,את יכולה להביא את שלך או לקחת כמה הצעות מחיר מבעלי מקצוע שאת מביאה ולבדוק את מחירם מול אלה שהמפקח מביא (כך אני עושה )  במידה ולאחר כל השיקולים את בוחרת בבעל המקצוע שהמפקח הביא מפני שהוא הכי זול /מצא חן בעינייך ... מה איכפת לך שיתן כמה כסף שהוא רוצה למפקח ,ובלבד שהמחיר שלו יהיה ראלי וטןב ,ובלבד שהמפקח יעשה את תפקידו ויפקח יתזמן ויתריע  ,
לעומת זאת קבלן מפתח מרוויח גם מבעלי המקצוע וגם ממך (ליגטמי) אך האינטרס שלו הוא לסיים את העבודה במהירות האפשרית ולחסוך בהוצאות ככל הניתן ,וכאן כאן ניגוד האיטרסים מי מפקח עליו .
Z ליאור יש תחומים שצריך לפקח גם על קבלן מפתח
17/04/08 10:10
39צפיות
גם הם ניתנים להגדרה בהסכם מראש .
יש פעמים בהם יש צורך להכריע בנושאים מקצועיים או סוגי עבודה שונים בהם קבלן המפתח מנסה לחסוך גם לנושאי הללו יש לתת את הדעת מראש ולהוסיף פסקה לנושא מראש בהסכם עם הקבלן שבמידה ויתעורר ספק לגבי סוג או איכות העבודה בעל הבית המזמין את העבודה יוכל תמיד לקחת מטעמו איש מקצוע  וחוות דעתו תתקבל.

בכל סוג של התקשרות יש צדדים טובים יותר וצדדים טובים פחות כמו שבכל נושא יש פוס ומינוס.
כל אחד יתאים לעצמו את הנושא למה שמתאים לו ויבחר לאחר שישקול את כל השיקולים לטוב ולרע.

נוכלים תמיד יהיו ובכל בניה של בית תמיד יש איזו פשלה או נפילה עם בעל מקצוע זה או אחר אן לעולם מושלם אם יוצאים מתוך נקודת הנחה זו מראה אז יש אפשרות ליישר פינות ולסיים את הפרוייקט בשלום.
זהבה מסכים עם כל מילה ....
17/04/08 10:28
43צפיות
בד"כ מי שלוקח קבלן מפתח לא לוקח מפקח משיקולי עלות ,במידה והפרוטה מצויה בכיסך ואת לוקחת קבלן מפתח טוב ומפקח טוב הרי שעשית עסקה מעולה אם כי יקרה .
אצלי לא עשו שום קומבינות, בדוק.
17/04/08 00:22
47צפיות
את לא חייבת לקחת את בעלי המקצוע (קבלנים וספקי חומרים) שהמפקח ממליץ עליהם, את בודקת כנגד כל בעל מקצוע שהמפקח מביא , הצעות מחיר מכמה בעלי מקצוע ויכולה לקחת בעל מקצוע שהמפקח לא מכיר בכלל.
חוץ מזה קחי מפקח אמין שלא עושה קומבינות, יש כאלה. את זה מבררים עם הקבלנים וספקי החומרים באזור.
תשאלי ותבררי עם הקבלנים ועם ספקי החומרים בסביבה.
אחר שכמה קבלנים יגידו לך מי המפקחים שעושים קומבינות ומי לא עושים תעשי הצלבה ותבחרי בזה שכולם אמרו שהוא לא עושה קומבינות. (רוב הקבלנים וספקי החומרים ישמחו לנדב את האינפורמציה כי הם לא אוהבים את הקומבינות).
מפקח לוקח מחיר קבוע לפי התקדמות בניה בדרך כלל , ואז גם אין לו אינטרס לסבן באיכות כמו שיש לקבלן מפתח, הוא לא מרויח על חומרים ולא על קבלני משנה, ולכן תהיה לו מוטיבציה לבדוק אותם ולספק לך איכות טובה.
אני אתחיל מההצעה
17/04/08 02:17
63צפיות
זה לטחון מים ועלול להוות בעיה במקרה של הסתמכות על ה"מאמר" הזה כאשר מישהו באמת יסגור על פיו חוזה עם קבלן מפתח..

בניה של בית פרטי לא צריכה להימשך שנה וכתבתי את זה כבר מזמן....אנחנו הישראלים נוטים למרוח כל דבר, לשנות כל חלון 6 פעמים ולהזיז כל נקודת חשמל 4 פעמים.....לשלם לקבלן 10 ש"ח כל יום ולדרוש ממנו ערבות בנקאית כל שעתיים על כל אגורה וחצי שמשלמים לו וככה הופכים בניה שצריכה להימשך 4-5 חודשים לשנה, שנתיים ויותר.....
בשנה וחצי בנו את השלד של מגדל עזריאלי המרובע, בגובה של 36 קומות כמדומני.....אם תשווי את המטראז'ים שבנו שם באופן יחסי לבניית שלד של הבית שלך, תגיעי למסקנה שאת כל השלד של הבית שלך אפשר לנות בשבועיים.....אנחנו הופכים את זה ל4 חודשים....למה? חוסר אמון הדדי.
יש לי שכן שהרים בית בתוך 3 וחצי חודשים, משטח אדמה ריק לבית שגרים בו בתוך 3 וחצי חודשים...איך? בלי שום בעיה.
לוקח מפקח טוב, מזרים כסף בהתאם לקצב הבניה וזה פשוט רץ.....
אבל כשבונים בית כשעול המשכנתא יושב על הכתפיים והבנק מטפטף את הכסף כמו צינור ניקוז של מזגן שכר הטרחה של המפקח הופך מ30 א' ש"ח ל80 א' ש"ח.
לנו לקח לבנות שלד בניה באבן 3 שבועות ברוטו.....איך? הקבלן התחיל לעבוד וקיבל כסף כל יום עד ליום העבודה האחרון שלו אז הוא הרביץ עבודה......
אם הוא רצה בטון ב2 בצהרים הייתי מזמין ב7 וחצי בבוקר, לא ב3 בצהרים.....

מדובר בתזמורת גדולה שצריך לדעת איך לנצח עליה, הן מבחינת הפיקוח על העבודה בפועל והתיאום מול הגורמים שונים והחלטיות של המזמין  והן מבחינת מדיניות התשלומים.....
ועם כל הכבוד לאנשי הערבויות הבנקאיות....יש שיטה יותר טובה.....תעבוד - תקבל כסף....לא תעבוד - לא תקבל כסף....לא מתאים לך?....לך לקיבינימט, על כל איש מקצוע שתעיפו, יבואו עוד עשרה.

º
אדון כבאי סוף סוף אנחנו מסכימים
17/04/08 09:24
42צפיות
הערה לגבי המשפט האחרון שלך
17/04/08 09:49
47צפיות
רוב המשפטים הם נגדי קבלני מפתח כי אותם קל לתבוע, כשאתה בונה לבד קל יותר לעצור תשלומים אם גילית בעייה בשטח מצד שני לך חפש את הקבלן שלד בטיז-אל-נבי עילית אחרי סוף הבנייה.
º
איפה בפ"ת אתם בונים?
17/04/08 10:50
53צפיות
ת'אמת זה חבר שרוצה לקנות מגרש. בפ"ת
18/04/08 01:06
82צפיות
באזור צומת סירקין יותר לכיוון מרכז פ"ת. אין לי מושג איפה.
Flix
פורום השקעות נדל

פורום השקעות נדל"ן

באירופה. בואו לדבר על זה עכשיו! לפרטים נוספים>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום