לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים לפורום חתולים!

הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע להתנהגות או בריאות החתול, להשמיע את דעתכם בנושא חתולים, להתייעץ או להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא אמור להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר שלך ולהביא את החיה לבדיקה.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

-העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
 נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום
 הכנסו לאירועי הפורום (בצד שמאלי של הדף) ע"מ להתעדכן על אירועים חשובים שקשורים לנושא הפורום ולפורום עצמו
המשך...
הודעה חדשה

שרטת החתול

17/11/11 10:03
בהחלט ייתכן שרטת החתול, קשרי הלימפה הנפוחים מופיעים שבוע עד 3 שבועות לאחר ההתנפחות ביד...
ממליץ לך לגשת לרופא המשפחה בכל מקרה, אבל לא דחוף בחירום - אלא כשיש תור...
צרפתי לינק לכתבה בנושא שרטת החתול.

רק בריאות
כתובות אינטרנט מצורפות:

תגיות:
מחלת שריטת החתול?
16/11/11 16:37
179צפיות
יש לי בגב היד שריטה ששרטה אותי לילי לפני שבוע- שבועיים בערך
השריטה הזו עדיין רגישה וכואבת והיום הפכה לאפילו יותר אדומה ונפוחה משהייתה לפני כן.
לא נראה שהיא בשלבי ריפוי (לשם השוואה, יש לי באותה יד, טיפה למטה, שריטה נוספת, לדעתי מאותו היום, והיא כמעט ונעלמת כרגע ובטח שלא כואבת ואדומה)

חברה מהעבודה סיפרה לי שחלתה בעבר ב"מחלת שריטת החתול" (פעם ראשונה ששמעתי על זה. עד היום חשבתי שהסכנות משריטות ונשיכות של חתולים הם בעיקר מטטנוס ואכן חידשתי את חיסון הטטנוס שלי לפני כחודש, כשלילי נשכה אותי נשיכה דיי עמוקה בכף היד)

עושה רושם, על פי התיאורים שמצאתי, שאכן נדבקתי בחיידק (האזור נפוח ואדום לאחר שבוע וכו'...)
מצד שני- לחלק של בלוטות הלימפה המתנפחות והחום וכאבים עדיין לא הגעתי

ולשאלתי- האם כרגע, במידה ואכן נדבקתי ואני בתחילת המחלה, יש לי אפשרות למנוע את התנפחות בלוטות הלימפה וכו'?
למשל לבקש מרופא המשפחה משחה אנטיביוטית למריחה על השריטה? או כל דבר אחר?

או שבמידה ונדבקתי אין כרגע מה לעשות חוץ מלחכות שתעבור?
(הייתי הולכת לרופא המשפחה היחיד שעובד היום בשעות שאחרי העבודה שלי, אבל אני מכירה אותו ויודעת שרוב הסיכויים הם שאין לו מושג מה זו המחלה הזו, ושהוא סתם יחשוב שאני היפוכונדרית שמאבחנת את עצמה. זו גם הסיבה שהפסקתי ללכת אליו וכשניתן ויש רופא נוסף שמקבל בשעות הערב- אני תמיד אבחר באחר)

אוף...... ואיכשהו תמיד הייתי בטוחה שלגדל חתול זה הרבה יותר פשוט וקליל מלגדל כלב.... בינתיים אני מגלה שצ'ופה ממש לא מגיעה לכמות הבלאגן שיש לי עם לילי

נורמה היקרה
16/11/11 16:47
10צפיות
אני אמנם רופא של חיות ואין לי שום רישוי לטפל או לייעץ לבני אדם -אך במקרה זה אוכל לייעץ לך עצה ברורה כי גם אני אדם - לכי לרופא!!!!!!!!!!
השריטה על היד שלך נשמעת מזוהמת -אם לא חדר חיידק שריטת החתול אזי יש שם חיידקים אחרים מספיק מזהמים ורופא צריך לראות את זה וחוץ מזה אולי יש לך כבר בלוטות לימפה נפוחות ואת לא יודעת?
מחלת cat scratch לא עוברת לבד וצריך טיפול!!!
לא להזניח.
תודה, מסכימה איתך
16/11/11 21:38
7צפיות
לצערי רופאי משפחה נוטים לעבוד בשעות הבוקר- אחה"צ (מתוך הנחה שכולנו מובטלים? עובדים בחצי משרה? באמת שלא ברור לי...) ולא הצלחתי למצוא שום רופא שיקבל אותי לאחר העבודה

אלך לרופאה בשישי. כרגע חוץ משריטה קצת אדומה ורגישה מעט למגע אין שום דבר חשוד, אבל ליתר בטחון, אבקש משחה שתחטא את המקום...
יכול להיות שזו מחלת "שריטת החתול" ויכול להיות
16/11/11 17:04
9צפיות
שזה סתם זיהום. בכל מקרה כדאי לפנות לרופא.
לפני כחמישה חודשים גם אני חשבתי שזה זה...
16/11/11 20:19
11צפיות
גם נשרטתי,גם היו לי תסמינים כולל בלוטות נפוחות.,ואפילו לקחתי דוקסילין.....אבל בבדיקת דם לא נמצאה ברטונלה (החיידק שגורם למחלת שרטת החתול ).הסבתר שזה היה (ועדיין ישנו,לצערי) וירוס CMV -או בעברית מדוברת "וירוס תינוקות מנוזלים",אחד מאלה שגורמים למחלת הנשיקה(לא,אין קשר לבועות הרפס על השפתיים).
מציעה לך להבדק גם לCMV ולא רק לברטונלה.רק בדיקות מעבדה יגידו לך מה קורה לך.אין מקום לניחושים.
תוצאות הבדיקה יהיו רק בעוד חודש ,אז כדאי להזדרז .
לבלוטות הלימפה לוקח זמן לחזור למצבן הנורמלי,לפעמים מה חודשים.הן מתנפחות מהר ,אצלי זה קרה תוך יומיים,אבל חוזרות לאט לאט.
החלמה מהירה!
אין לי כרגע בלוטות לימפה נפוחות
16/11/11 21:42
5צפיות
(לפחות לא שידוע לי. ועל פי התיאורים ששמעתי וקראתי... יש לי הרגשה שאם היו הייתי שמה לב )
הכל בגדר השערה, לאחר שקראתי על המחלה.

הבדיקות מגיעות רק לאחר חודש? אז מעבר לידיעה בדיעבד מה היה לך, במה הן הועילו לך?
הבדיקות שללו את שרטת החתול,שללו גם..
17/11/11 09:43
4צפיות
דברים אחרים כמו EBV וטוקסופלזמה. אז התברר שיש לי CMV ,ושאין תרופה -רק לחכות חודשים ארוכים שיעבור....המחלה נוראית ומתישה מאד -כמו כל מחלות הילדים שעוברות יותר קשה בגיל מבוגר.
כן,הבדיקה לחיידק ברטונלה (לשרטת החתול) מגיעה רק אחרי חודש ימים.אם הייתי יודעת שזה ככה הייתי עושה במעבדה פרטית בתשלום רק כדי לא לחכות.
גם לי היה כשהייתי ילדה
16/11/11 21:35
9צפיות
השריטה קצת התנפחה, אבל לא משהו רציני, אבל! אחרי שבוע ומשהו בערך בלוטות הלימפה שלי ממש התנפחו וכאבו...
זה נגמר ב-10 ימים אנטיביוטיקה.
ממליצה לך ללכת לרופא-לא דחוף היום מן הסתם, אבל כדאי מאוד לטפל בזה לפני סוף השבוע.
מלחיץ....
16/11/11 21:39
5צפיות
אכן אלך לרופאה בשישי, תודה
אני לא רופאה, אבל לפי התיאור שלך זה נשמע
16/11/11 23:47
9צפיות
כמו זיהום יותר מאשר כמו מחלת שריטת החתול. נראה לי שאם זה קרה לפני שבוע שבועיים, השלב של חום והתנפחות בלוטות הלימפה כבר היה צריך להופיע. אבל כאמור, רק רופא יוכל לאבחן מה זה.

ולידע כללי - ישנם אנשים שרגישים למחלה וישנם כאלה שלא. אני, למשל, חטפתי בחיים שלי מאות שריטות (בלי הגזמה) מחתולים ומעולם לא חליתי.
שרטת החתול
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
<< ההודעה הנוכחית
17/11/11 10:03
23צפיות
בהחלט ייתכן שרטת החתול, קשרי הלימפה הנפוחים מופיעים שבוע עד 3 שבועות לאחר ההתנפחות ביד...
ממליץ לך לגשת לרופא המשפחה בכל מקרה, אבל לא דחוף בחירום - אלא כשיש תור...
צרפתי לינק לכתבה בנושא שרטת החתול.

רק בריאות
כתובות אינטרנט מצורפות:
כמו שאמרו יכול להיות שזה רק זיהום
17/11/11 11:43
10צפיות
אני ננשכתי פעם (חזק!) מחתול רחוב והאצבע שלי התנפחה בטירוף, כאבה מאוד ובקושי יכולתי להזיז אותה...
הלכתי לעשות טטנוס וקיבלתי אנטיביוטיקה וזהו, בסוף זה עבר, בלי בעיות נוספות.
לכי לרופא ותבדקי
מקווה שזה כלום
היה לי אבל זה ממש נדיר
17/11/11 12:45
13צפיות
ומועבר בעיקר ע"י גורים.
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום