לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.

אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).

חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack

משכורת סרן, משכורת רב סרן ומה שביניהם

מאת: 2disturbed
26/11/09 21:15
אתה מהנדס, נכון? קא"ב מהנדס (או בוגר מדעים מדוייקים) "בלי כלום" מקבל כמדומני קצת פחות מ7000 ש"ח ברוטו בשנתיים הראשונות לקבע (לאחר שנתיים יש תוספת ותק והיא נותנת תוספת לכל אחד מסעיפי המשכורת.

כל גמו"ש נותן בערך 500 ש"ח ברוטו (אולי תחת הסעיף "גמול השתלמות" מופיע סכום נמוך יותר, 329 ש"ח, אך דרך הסעיפים האחרים מגיעים ל-450-500 ש"ח ברוטו. לא לתפוס אותי במילה).

כלומר סרן מהנדס\בוגר מדעים מדוייקים בלי גמו"ש ב' (גמו"ש א' נסגר ע"י קורס הקצינים וההשלמה) מקבל כ-7500 ש"ח ברוטו לחודש.

עם גמו"ש ב' ברמת דריכות הכי נמוכה (כמו רוב העתודאים), אותו עתודאי יקבל כ-8000 ש"ח ברוטו בשנתיים הראשונות של הקבע. בערך 6800 ש"ח נטו בחודש.

דרוג המחקר מוסיף בערך 1500 ש"ח, כמו שציינת.

אי סגירה של התואר עד הקבע פשוט אומרת שלא תקבל דרוג מהנדסים ואז תקבל כ-5000 ש"ח ברוטו לחודש. זה הרבה יותר בעייתי מגמו"ש א'.

דרוג מחקר אפשר לקבל אחרי 4 שנים ביחידה מזכה, אחרי אישור תיק העבודות שלך. להבנתי, הספירה של ה-4 שנים לא מחילה ללא סגירת התואר.

תיזה לא משפיעה על המשכורת. תואר שני יכול להשפיע באחת משתי צורות: ניתן להכיר בו לגמול השתלמות (מתאים למי שאין לו קורסים צבאיים ולא מתכוון להישאר בצבא) או לצורך רה-דרוג שכר (מתאים יותר לעתודאים שמתכוונים להאריך שירות ולעתודאים שמסיימים תואר שני מוקדם).

תוספת ותק משפיעה על כל מרכיבי השכר. ללא תואר שני מקבלים את תוספת הותק לראשונה לאחר שנתיים בקבע.
מעטים מצליחים לקבל גם תקן רב-סרן (דורש חתימה נוספת, ניתן לקבל זאת לכל המוקדם לאחר שנתיים בקבע). יכול להעלות את השכר מעבר ל-10 ברוטו, לא יודע בדיוק.

וכמובן יש תוספת פעילות וכו'. רובם המוחלט של העתודאים נופל בתחום שבין 7000 ל-8000 ש"ח בחודש בשנתיים הראשונות, כיוון שרוב העתודאים שייכים למקצועות ההנדסה והמדעים המדויקים ורובם ברמת פעילות נמוכה (חוץ מאבט"שים).

ופספסת כמה אותיות, אבל זה בערך הכל :)

תגיות:
דרוג מחקר, גמו"שים ושאר דברים מגניבים
26/11/09 18:59
3995צפיות
עכשיו אחרי שקצת התמקמתי אני מסתכל קדימה ואני אשכרה לא יודע מה השכר שיצפה לי בקבע.
אצלי ביחידה יש סרן בלי גמו"שים בלי דמ"ח שמקבל 6500.
ואחד עם כל מה שאפשר מגיע ל13000 (הוא בסוף הקבע).

אז ניגש לתכלס: (בברוטו).
מה השכר של סרן בלי כלום בקבע? (6000?)

כמה מוסיף גמו"ש א'? (400?)

כמה מוסיף גמו"ש ב? (400?)

כמו מוסיף דרוג מחקר ג'? (1500?)

האם סגירה או אי סגירה של התואר בזמן משפיעה על גמו"ש א',ב' ודרוג מחקר?

השתתפות בשכ"ד מוסיף כמה?

תואר שני? (עם תיזה אם זה משפיע?).

פיספתי משהו?
משכורת סרן, משכורת רב סרן ומה שביניהם
<< ההודעה הנוכחית
26/11/09 21:15
4420צפיות
אתה מהנדס, נכון? קא"ב מהנדס (או בוגר מדעים מדוייקים) "בלי כלום" מקבל כמדומני קצת פחות מ7000 ש"ח ברוטו בשנתיים הראשונות לקבע (לאחר שנתיים יש תוספת ותק והיא נותנת תוספת לכל אחד מסעיפי המשכורת.

כל גמו"ש נותן בערך 500 ש"ח ברוטו (אולי תחת הסעיף "גמול השתלמות" מופיע סכום נמוך יותר, 329 ש"ח, אך דרך הסעיפים האחרים מגיעים ל-450-500 ש"ח ברוטו. לא לתפוס אותי במילה).

כלומר סרן מהנדס\בוגר מדעים מדוייקים בלי גמו"ש ב' (גמו"ש א' נסגר ע"י קורס הקצינים וההשלמה) מקבל כ-7500 ש"ח ברוטו לחודש.

עם גמו"ש ב' ברמת דריכות הכי נמוכה (כמו רוב העתודאים), אותו עתודאי יקבל כ-8000 ש"ח ברוטו בשנתיים הראשונות של הקבע. בערך 6800 ש"ח נטו בחודש.

דרוג המחקר מוסיף בערך 1500 ש"ח, כמו שציינת.

אי סגירה של התואר עד הקבע פשוט אומרת שלא תקבל דרוג מהנדסים ואז תקבל כ-5000 ש"ח ברוטו לחודש. זה הרבה יותר בעייתי מגמו"ש א'.

דרוג מחקר אפשר לקבל אחרי 4 שנים ביחידה מזכה, אחרי אישור תיק העבודות שלך. להבנתי, הספירה של ה-4 שנים לא מחילה ללא סגירת התואר.

תיזה לא משפיעה על המשכורת. תואר שני יכול להשפיע באחת משתי צורות: ניתן להכיר בו לגמול השתלמות (מתאים למי שאין לו קורסים צבאיים ולא מתכוון להישאר בצבא) או לצורך רה-דרוג שכר (מתאים יותר לעתודאים שמתכוונים להאריך שירות ולעתודאים שמסיימים תואר שני מוקדם).

תוספת ותק משפיעה על כל מרכיבי השכר. ללא תואר שני מקבלים את תוספת הותק לראשונה לאחר שנתיים בקבע.
מעטים מצליחים לקבל גם תקן רב-סרן (דורש חתימה נוספת, ניתן לקבל זאת לכל המוקדם לאחר שנתיים בקבע). יכול להעלות את השכר מעבר ל-10 ברוטו, לא יודע בדיוק.

וכמובן יש תוספת פעילות וכו'. רובם המוחלט של העתודאים נופל בתחום שבין 7000 ל-8000 ש"ח בחודש בשנתיים הראשונות, כיוון שרוב העתודאים שייכים למקצועות ההנדסה והמדעים המדויקים ורובם ברמת פעילות נמוכה (חוץ מאבט"שים).

ופספסת כמה אותיות, אבל זה בערך הכל :)
º
מחילה=מתחילה. וחסר שם סוגר
26/11/09 21:20
407צפיות
º
האבטשים גם לא מוסיפים
26/11/09 22:54
359צפיות
º
אבט"ש מזכה בתוספת פעילות רמה א'.כ-500 לשבוע
27/11/09 11:43
442צפיות
לא נכון.
27/11/09 11:44
450צפיות
אם אתה מסופח לרמ"פ א' למשך 11 יום ויותר זכאים להכרה ברמת פעילות.
לא זרקתי מספרים סתם :)
27/11/09 12:11
395צפיות
הוצאתי את הקלסרים מהארון. זו התוספת שקיבלתי באבט"ש לפני השחרור.
º
שונה בשנה האחרונה
27/11/09 12:38
223צפיות
באמת? אז אין יותר תוספת לאבט"שים?
27/11/09 12:45
283צפיות
קשה, קשה
תוספת קטנה
27/11/09 01:15
645צפיות
בשנה הראשונה לקבע משכורת הברוטו היא גם משכורת הנטו מאחר והשנה הראשונה לאחר שחרור מחובה היא פטורת מסים וזה תקף כמובן גם לעתודאים.
אני לא בטוח שבשנה הראשונה פטורים ממס
27/11/09 11:50
414צפיות
ככל הידוע לי, במשך 24 החודשים מהשחרור מחובה (למעשה השנתיים הראשונות של הקבע) זכאים ל-2 נקודות נוספות במס. עדיין משלמים מס. אמנם מדובר בסכום נמוך, אבל זה פועל יוצא של גובה המשכורת בקבע ומספר נקודות המס.

אם לדוגמא חייל משתחרר מחובה והולך לעבוד במשרה בה מרוויחים 15 אלף לחודש, הוא עדיין ישלם מס גם בשנה הראשונה לאחר השחרור.

אבל במובן הכללי אתה צודק שמשכורת הברוטו והנטו יחסית קרובות.
אתה טועה
27/11/09 20:48
336צפיות
יש פטור מלא ממס
האם תוכל לתת קישור למידע מוסמך בנושא?
28/11/09 16:37
298צפיות
כי לי הורידו מס גם בשנה הראשונה לקבע וכל הקישורים שמצאתי במס הכנסה מציינים 2 נקודות זיכוי לאורך 24 חודשים (או 36 חודשים החל מ-2007) ולא מצאתי פטור מלא ממיסים.

דוגמאות:
http://ozar.mof.gov.il/itc/igeret_hayal2004.htm
http://www.shavuz.co.il/freeing/article.asp?artid=...
º
תיקון קטן: 2 נק' נוספות במס למשך 36 חודשים
01/12/09 18:49
211צפיות
º
צודק לחלוטין.מ-2007 המשתחררים קיבלו 36 חודשים
01/12/09 19:12
188צפיות
ניתן להמיר קורסים מתואר שני לגמו"ש ?
27/11/09 09:07
427צפיות
אז למה לא כל קא"ב שאין לו גמושים ולומד לתואר שני עושה את זה?
שאלה טפשית- זה לא פוגע ב"תקפות" של הקורסים לצורך התואר עצמו, נכון?

דירוג מחקר הוא במקום גמו"ש א+ב או בנוסף?
אני חושב שדווקא לא ניתן להכיר לגמו"ש
27/11/09 11:01
392צפיות
קורס שמעוניינים להכיר לתואר. כלומר, זה כן פוגע "בתקפות" של הקורסים לצורך התואר עצמו.

כמעט בטוח, נברר שבוע הבא.
אתה צודק.
27/11/09 11:54
292צפיות
קורסים השייכים לתואר שני המוכר למשכורת ע"י צה"ל לא יכול לשמש גם לצורך גמו"ש. למעשה, שממלאים את טופס הגמו"ש בעצם מצהירים שאתם מוותרים על ההכרה בקורסים הנ"ל לצורך תואר שני.
לא זאת הייתה כוונתי.
28/11/09 12:16
242צפיות
התכוונתי שכאשר מכירים קורס כלשהו לגמו"ש, אז הוא לא יכול להיספר במסגרת התואר מבחינת האוניברסיטה (כלומר, הוא לא יספר במניין הנקודות הדרוש לסיים את התואר). לא התכוונתי להכרה של תואר שני על ידי צה"ל (בשביל רה-דירוג למשל).

אני לא לגמרי בטוח שזה נכון, אבל מצאתי את הלינק הזה - תכנסו ל"קריטריונים לגמול א'", סעיף ב'-1.

לא זו הכוונה, לדעתי
28/11/09 16:26
163צפיות
קורס שהכרת בו לצורך גמו"ש יכול לשמש אותך באוניברסיטה לצורך סגירת התואר (לאוניברסיטה לא אכפת איזו תוספת משכורת תקבל בגין הקורסים שעברת), אבל מבחינת הצבא לא תוכל לקבל הכרה בתואר הנ"ל אם אחד מהקורסים שמרכיבים אותו הוכר בעבר לגמו"ש.

אם הייתה מגבלה מבחינת האוניברסיטה, היא הייתה צריכה להופיע בתקנון הפקולטה.
ניתן לקבל דרוג מחקר בנוסף לגמו"ש א' ו-ב'
27/11/09 11:58
474צפיות
אולם דרוג מחקר ניתן לקבל לכל המוקדם כשנה או שנה וחצי לתוך הקבע ולרוב צריך לחתום קבע כדי שתהיה יתרת שירות של שנתיים.

וקא"ב שאין לו גמו"שים בהחלט יכול להזין את הקורסים מתואר שני לגמו"ש, כאשר כל נקודת זכות שווה 14 שעות לצורך גמו"ש. מכיוון שנדרשות 400 שעות לצורך גמו"ש, 29 נקודות אקדמאיות יספיקו לצורך כך. רק ש-29 נקודות אקדמאיות זה לא מעט.
º
תודה
27/11/09 13:04
64צפיות
º
איך מבררים אם היחידה מזכה בדרוג מחקר ?
27/11/09 09:44
293צפיות
שואלים את הרמ"ד
27/11/09 11:02
287צפיות
הוא ידע...
נסה לבדוק מול השלישה שלך.
27/11/09 11:02
222צפיות
כמובן, אם יש עתודאים ביחידה שלך עם דמ"ח זה די נותן לך תשובה :)
לא היחידה צריכה להיות מזכה. התפקיד צריך להיות
27/11/09 11:54
296צפיות
מזכה.

צריך להיות 4 שנים בתפקיד למי שלא סיים קק"צ ו 3.5 למי שכן.
לא נכון
28/11/09 18:37
244צפיות
מתוך פקודות מטכ"ל -

נדרשות 4 שנים בשירות (חובה, קבע ותנאי קבע) ו 3.5 שנים מתוכן בתפקיד מזכה. לא משנה אם עשית או לא קורס קצינים.
הסיבה היא שבאמת למי שעשה קורס קצינים, יש אחרי 4 שנים בערך חצי שנה בשירות שהוא לא בתפקיד מזכה (טירונות, תעסוקה מבצעית, הכנה, קק"צ וכו') ו 3
וחצי שנים בתפקיד מזכה. עד 2007 זה היה רק 3.5 שנים בתפקיד מזכה. הוסיפו סעיף של 4 שנים בשירות כדי למנוע אפליה לטובת הקא"בים.
בעיקרון, קא"ב יכול לקבל דירוג בדיוק אחרי 4 שנים ולא יצטרך לחתום קבע כי יש לו עדיין שנתיים יתרת שירות.

גם ממה שראיתי אצלנו, קא"בים עדיין יוצאים טוב מאלו שעשו קק"צ, כי מסתבר שכדי שתקופה תיספר לזכות "תפקיד מזכה" היא צריכה להיות יותר מ 3 חודשים ברצף.
כל קורס צבאי הנמשך חודש ומעלה - קוטע תקופה של "תפקיד מזכה". לכן, כל מי שלא מוציאים ישר לקק"צ והוא יוצא למשל במחזור השני = נדפק. זאת כי הוא בתפקיד מזכה כשהוא נכנס
ליחידה במשך פחות משלושה חודשים ולכן כל התקופה הראשונה הולכת לאיבוד. גם כאלו שיוצאים במחזור הראשון,  הרבה פעמים לא יוצאים ישר ביום הראשון אלא אחרי כמה ימים שגם הם אובדים.

אגב, הגדרת תפקיד מזכה היא:
1. תקן שמוגדר כתקן של מחקר ופיתוח של אמצעי לחימה (בחיל הים למשל, היחידה של מערכות מידע לא זכאית לדירוג מחקר).
2. המועמד בעל תואר אקדמי מאושר בתחום ההנדסה או מדעים מדוייקים.  
כלומר, אם סגרת את התואר אחרי הגיוס, גם נדפקת כי 3 וחצי השנים נספרות רק החל מהתאריך שיש לך בו אישור זכאות לתואר ראשון. (לכן בתיק דירוג מחקר, חייבים לא רק לצרף צילום של
התואר שקיבלת בטקס, אלא צילום של אישור זכאות לתואר שמפרט בדיוק באיזה תאריך קיבלת אותו).
אחלה תשובה...
27/11/09 11:08
302צפיות
ז"א מרגע שסגרתי את התואר  אחרי 4 שנים (שאני בתפקיד שלי, לא קק"צ). אני יכול לקבל דרוג מחקר?

קיצר לרוב מקבלים את הדרוג מחקר רק שנה וחצי בתוך הקבע...

ומה זה הרה דרוג?
וכמה מוסיפה התוספת ותק ? (שמקבלים אחרי שנתיים בקבע)

אהה ושכחתי מימון לשכ"ד
27/11/09 11:11
293צפיות
בחובה אני מקבל קרוב ל700 ש"ח, זה ישתנה בקבע?
º
כן. מקבלים יותר.
27/11/09 20:50
182צפיות
האמת שאני לא בטוח
27/11/09 12:07
263צפיות
תוספת הותק תלויה בשאר התוספות למשכורת.

לאחר 4 השנים הללו (יתכן שמדובר ב-3.5 לעתודאים שיצאו לקק"צ) ניתן להגיש את תיק העבודות לועדה שמחליטה אם לאשר לך דרוג מחקר. לאורך אותה תקופה אתה צריך להיות בתפקיד מזכה/יחידה מזכה (לי הסבירו שמדובר ביחידה מזכה, אבל יתכן שאני טועה)

מבין אלו שמצליחים לקבל את דירוג המחקר, הרוב כבר סיים שנה וחצי לפחות בקבע.
טוב תודה
27/11/09 12:29
132צפיות
ממליץ לשים את זה בטאגליינס, כי השאלות האלו חוזרות כל כמה זמן (ולפני ששאלתי כאן עשיתי חיפוש בפורום) ויש שם הרבה מידע, אבל הוא לא מעודכן. או לפעמים חלקי. לכן נשארתי מבולבל אחרי החיפוש.
º
מדעי המחשב נחשב כקא"ב מהנדס? :)
28/11/09 16:08
185צפיות
º
כן
28/11/09 16:21
162צפיות
עתודאי סרן שנה שניה בקבע
27/11/09 18:56
895צפיות
עם גמוש א'
גמוש ב'
תואר ראשון לא הנדסי (דירוג מח"ר)
רמ"פ ד (דריכות)
=
6700 נטו.

צריך להתייחס פה למימד של רמת פעילות שמעלה משמעותית את השכר, למרות שרוב העתודאים משרתים ברמ"פ ד.  
º
וכמה היה משנה אם היית מהנדס?
27/11/09 19:29
293צפיות
º
תוסיף עוד 400-500 ש"ח
27/11/09 20:51
221צפיות
ויחד עם עזרה בשכר דירה?
28/11/09 13:35
371צפיות
בקבע זה עובר בת"א את ה-800 ש"ח לחודש בד"כ, לא?

מה שאומר שניתן להגיע בשנת הקבע הראשונה ל-8,000 ש"ח נטו.
אני טועה?

אם כן...
28/11/09 15:37
352צפיות
אז אפשר אשכרה לקנות אמבטיה, למלא אותה בדולרים ולשחות!
º
שאני אזכיר לך כמה היית מרוויח בחוץ? ;)
28/11/09 15:44
292צפיות
הכל אפשרי. אמבטיה בדירת סטודנטים בת"א?
28/11/09 17:07
336צפיות
בעבר הובטח כי שכר המינימום יגיע ל-1000 דולר לחודש. השכר אמנם לא ממש עלה, אבל הדולר ירד
וואי, הקדמת אותי בשאלות...
27/11/09 21:04
479צפיות
בדיוק באתי לחפור על זה קצת, עשית בשבילי את העבודה
אצלי אמרו שאחרי 3.5 שנים אפשר לקבל דירוג מחקר (הגעתי ליחידה שיש בה כזה!)
יצא לי לדבר עם מילואימניקים שאמרו שפעם לפני כ-5 שנים דירוג המחקר היה יותר קל לקבלה והוסיף יותר, עשו בסביבות ה-11 אלף בשנה האחרונה לקבע.
אגב, איפה אתה משרת?
תהיתי אם גם אני זכאי למענק שכר דירה (אני בבסיס שכן מספק לי מגורים)

ו... מזל טוב על החיים החדשים!
גבריק!
28/11/09 15:36
349צפיות
אם הצבא נותן לך מגורים אז לא יתנו לך תמיכה בתשלום שכר דירה.
אני שוכר דירה בקריית אונו ב1200 ש"ח לחודש, אז אני חייב עזרה בשכר דירה.
בכל מקרה השירות שלי הוא בתל השומר. ביחידה תחת משרד הבטחון.

פשוט תקראו מהמקור
28/11/09 18:41
457צפיות
Flix
פורום קורס תיווך

פורום קורס תיווך

מחפש פתרונות בתחום הנדל"ן? בוא לדבר על זה בפורום>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום