לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.

אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).

חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack

עתודה רפואית

01/11/09 19:05
אהלן, אני בכיתה י"ב ואני ממש חושבת ברצינות על לעשות עתודה ברפואה.

אני קטנה יחסית, ילידת אוקטובר של השנתון שלי, הצו הראשון שלי היה לפני שבוע וחצי...
מה זה אומר לגבי הפסיכומטרי? עד איזה תאריך אצטרך לעשות אותו?
העובדה שאני קטנה ועדיין לא הספיקו לשלוח לי מכתב על כנס של עתודה משפיעה על זה?
עם מי אני צריכה לתקשר כדי לקבל את העתודה? מס' טלפון או משהו בסגנון?

אם יש כאן מישהו שעושה/עשה עתודה רפואית, האם אתם מרוצים מזה?
איך העתודה מבחינה חברתית, כלומר איך מסתדרים עם העובדה שאני בת 18 וכולם בני 22?

תודה רבה!
הדר.

תגיות:
עתודה רפואית
<< ההודעה הנוכחית
01/11/09 19:05
43צפיות
אהלן, אני בכיתה י"ב ואני ממש חושבת ברצינות על לעשות עתודה ברפואה.

אני קטנה יחסית, ילידת אוקטובר של השנתון שלי, הצו הראשון שלי היה לפני שבוע וחצי...
מה זה אומר לגבי הפסיכומטרי? עד איזה תאריך אצטרך לעשות אותו?
העובדה שאני קטנה ועדיין לא הספיקו לשלוח לי מכתב על כנס של עתודה משפיעה על זה?
עם מי אני צריכה לתקשר כדי לקבל את העתודה? מס' טלפון או משהו בסגנון?

אם יש כאן מישהו שעושה/עשה עתודה רפואית, האם אתם מרוצים מזה?
איך העתודה מבחינה חברתית, כלומר איך מסתדרים עם העובדה שאני בת 18 וכולם בני 22?

תודה רבה!
הדר.
תשובה:
02/11/09 09:36
17צפיות
אהלן דרקולה,

את הפסיכומטרי מומלץ לעשות עד למועד אפריל של כיתה י"ב.
אני אישית לא עשיתי פסיכו בתיכון, והגשתי דח"ש לעשות אותו בזמני החופשי כי החלטתי מאוחר מדי שאני רוצה עתודה.

אני מאוד מבסוט. האווירה בטכניון ברפואה ממש טובה, ואין שום בעיה להסתדר עם אנשים בוגרים ממך כל עוד את באופייך בוגרת.

בהצלחה!!

עתודאי לרפואה.
שאלה אלייך אחי לשלטון
03/11/09 21:44
15צפיות
אני נמצא בערך באותה בעיה ...
עם פסיכומטרי של 675 ובגרות ממש טובה תהיה משהו כמו 109-108(כרגע בכיתה י'ב)
אבל אין לי זמן לעשות עוד פסיכו ומערכת ממש עמוסה..
גם אני הייתי בצו ראשון רק שבוע שעבר..
השאלה שלי היא איך משיגים דח"ש
אני מעוניין אפילו לחכות שנה בשביל להתקבל לעתודה אבל איך התהליך מתבצע?
זה די פשוט
03/11/09 23:28
17צפיות
פקסס מכתב אישי ללשכת הגיוס, עם ציון העניין שאתה מבקש דחייה לשם עתודה רפואית .

בהצלחה! ואם תהיינה שאלות , אליי לפרטי.
מדור איתור ועתודה של חיל הרפואה
02/11/09 10:54
19צפיות
הי הדר.
מי שעוסק במיון, רישום והכוונה של עתודאים לרפואה וכל מקצועות חיל הרפואה
זה הצוות במדור איתור ועתודה במקרפ"ר (מפקדת קצין רפואה ראשי, תל השומר)
הנה לינק לאתר הרישמי עם הפרטים שלהם למטה
http://www.aka.idf.il/giyus/general/?catId=23067&d...
עתודה רפואית הוא מסלול מרתק, אך לא קל...
צריך להיות ברור לך שזה מה שאת רוצה לעשות עם חייך לפחות ב-10שנים הבאות.
נדרשת אישיות מאוד בוגרת והרבה רצון בכדי לא להתמרמר על הסף :)

אני עשיתי את מסלול עתודה לסיעוד ( בשנת 97'), ולאחר מכן עוד כ-10 שנות שירות ופיקוד כקצינה בחיל הרפואה.
אגב, אפילו שירתתי תקופה במדור איתור ועתודה :)
דברי איתי אם יהיו לך עוד שאלות

נדיה ויינשטיין
יעוץ, הכוונה ואימון אישי
לחיילים, מתגייסים והוריהם
0543329188
nadiabeing@gmail.com

º
חבל שלי לא היה אימון אישי לפני הצבא
03/11/09 19:45
12צפיות
נכון :)
03/11/09 20:28
12צפיות
אני גם חושבת שזה מאוד עוזר להרבה אנשים שמתבלבלים
לפני, תוך כדי ולפעמים אפילו אחרי.
מניסיון ....
º
לא נורא, יש כאלה שלומדים בדרך הקשה
04/11/09 13:31
10צפיות
תוספות!
03/11/09 18:24
12צפיות
לגבי מרוצה/לא מרוצה, אני לומד עכשיו בב"ש שנה ב' ומאוד מרוצה - אבל הלימודים לא מעידים על התפקיד.. כדי לשאול אם רופאים מרוצים, צריך בד"כ לחפש אותם.. הם לא מאוד פעילים בפורום עתודה ;)
מבחינה חברתית, מסתדרים כמו בכל מסגרת חברתית, האנשים מעולים והפרשי הגיל הופכים מהר מאוד לאיזו בדיחה שמריצים פעם בכמה ימים ותו לא P:

רפואה זה מסלול שצריך בשבילו ציונים מטורפים, לפעמים לשפר בגרויות שכבר עשית, לפעמים לשפר פסיכומטרי, בד"כ, אצל אנשים אחרי צבא, עושים את שניהם...
לכן, אני ממליץ לך לעשות 2 מועדים לפסיכומטרי - פברואר (שהקורס שלו מתחיל מ-מ-ש עכשיו, אז תמהרי) ואז אם לא יהיה מספיק טוב, לעשות עוד פעם (אפילו על 'עיוור') ביולי... פסיכומטרי שני כמעט תמיד מניב ציון יותר גבוה - וכל נקודה משמעותית.

כדי להרשם לעתודה, את צריכה להרשם באתר 'מתגייסים' (ההוא עם הקיוסק מידע) - זה הקטע הקל..
הקטע הקשה הוא להתחיל לחשב מה צריך לעשות וכמה צריך לעשות.. התחלה טובה היא להסתכל באתרים של האוניברסיטאות שיש בהן פקולטה לרפואה (עברית, בן גוריון, טכניון ות"א) ולהתחיל לחשב ממוצעי בגרות ופסיכומטרי.
במקביל, לא יזיק להציץ קצת בפורום לימודי רפואה - שם יודעים יותר על הקבלה לרפואה עצמה.

בלי קשר, אבל עם המון המון קשר, השנה נפתח המחזור הראשון של הבי"ס לרפואה בעתודה של האוניברסיטה העברית, או בשמו העממי, פרוייקט צמרת.
50 עתודאים שמקבלים מעונות, שכר לימוד מ-ל-א ואפילו ארוחת צהריים על חשבון הצבא - סביבה הרבה פחות 'בת 22' (או אפילו 23-24-25). רוב הקורסים הם ביחד עם הסטודנטים הרגילים לרפואה, ויש גם קורסים ייחודיים למערכת הצבאית...
את יכולה גם לעשות חיפוש קצר בגוגל של פרוייקט צמרת עתודה רפואה (משהו בסגנון) ולהסתכל באתר של עולים על מדים...

הקטע הוא לחץ הזמן... אם את רוצה שתהיה לך אופציה לשפר פסיכומטרי, את צריכה להרשם בזמן הקרוב למועד פברואר...

ברגע שתרשמי לעתודה, תצטרכי לעשות כל מיני דברים מהנים כמו להרשם לאוניברסיטאות ולעבור מיון מטופש...
כל זאת ועוד בפרק הבא.

בהצלחה!!
יובל.
נפתחה השנה מכינה לרפואה בטכניון?
03/11/09 20:08
5צפיות
כמו שהיה בשנים קודמות?
Flix
פורום קורס תיווך

פורום קורס תיווך

מחפש פתרונות בתחום הנדל"ן? בוא לדבר על זה בפורום>>

עסקים נבחרים