לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום עוברים לאירופה
 פורום עוברים לאירופה הינו פורום ענייני, ככזה מטפל בענייני הגירה הכוללים, אזרחות אירופאית כלשהי או הדרך להשגחתה, מקומות מגורים ברחבי היבשת , חיפוש מקומות עבודה, תקציב לשהייה למהגר המתחיל , דרכי תחבורה ועוד דברים הקשורים בצורה שימושית בלבד ליבשת המעטירה.

כל נושא אחר אשר אינו כזה רצוי לא לדון פה אלא בפורום המקביל ישראלים באירופה או פורומים דומים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עוברים לאירופה

פורום עוברים לאירופה הינו פורום ענייני, ככזה מטפל בענייני הגירה הכוללים, אזרחות אירופאית כלשהי או הדרך להשגחתה, מקומות מגורים ברחבי היבשת , חיפוש מקומות עבודה, תקציב לשהייה למהגר המתחיל , דרכי תחבורה ועוד דברים הקשורים בצורה שימושית בלבד ליבשת המעטירה.

כל נושא אחר אשר אינו כזה רצוי לא לדון פה אלא בפורום המקביל ישראלים באירופה או פורומים דומים.

`
x
הודעה מהנהלת הפורום

מהות פורום עוברים לאירופה

כל נושא אחר אשר אינו כזה לא ידון פה אלא בפורום המקביל ישראלים באירופה או פורומים דומים.

המשך >>

אזרחות ספרדית

מאת: avielss
03/06/07 13:29
שלומות

אני מתעניין  לגבי דרכון ספרדי /אזרחות ספרדית .

אני דובר לאדינו וסביר להניח כי אוכל להוכיח את ספרדיותי כלומר צאצא למגורשי ספרד
שאתי היא כיצד אני עושה זאת?
כיצד אני מקבל דרכון ספרדי ?
והאם אפשר להחזיק בכפילות דרכון ישראלי ואירופאי..

תודה
אביאל
תגיות:

Auferstanden aus Ruinen

Und der Zukunft zugewandt
אזרחות ספרדית
<< ההודעה הנוכחית
03/06/2007 | 13:29
22
618
שלומות

אני מתעניין  לגבי דרכון ספרדי /אזרחות ספרדית .

אני דובר לאדינו וסביר להניח כי אוכל להוכיח את ספרדיותי כלומר צאצא למגורשי ספרד
שאתי היא כיצד אני עושה זאת?
כיצד אני מקבל דרכון ספרדי ?
והאם אפשר להחזיק בכפילות דרכון ישראלי ואירופאי..

תודה
אביאל
צאצא למגורשי ספרד אינו זכאי לאזרחות
04/06/2007 | 00:02
19
154
ההטבה מסתכמת בקיצור זמן ההמתנה במעבר בין ססטוס תושב לבין סטטוס אזרח.
וגם בכך ש...
04/06/2007 | 00:23
18
100
ניתן להחזיק באזרחות הישראלית לאחר קבלת האזרחות הספרדית.
ומהם יתרונותיו של סטטוס תושב?
04/06/2007 | 08:35
6
77
האם אני צריך להיות נוכח פיסית בספרד על מנת לקבל אזרחות ?
האם אזרחות קשורה לדרכון כלומר האם תושב מקבל דרכון ספרדי ?

העניין הוא שאני רוצה לעבוד באירופה ומבקש הקלה ...
תושב + מי ש*מתיישב*, כלומר, מתגורר
04/06/2007 | 11:05
4
66
במדינה מסויימת. כן, זאת נוכחות פיזית, והיא חייבת להיות חוקית (בעזרת ויזת עבודה, למשל).
אזרח = נתין של המדינה. אם לא קיבלת אזרחות מתוקף היוולדות במדינה/ להורים בעלי אזרחות, אתה יכול לקבל אותה לאחר פרק זמן של כמה שנים שבהן אתה תושב (כן, פיזית!) באותה מדינה. וכאמור, השהייה שלך - התושבות - חייבת להיות חוקית.
דרכון = תעודה שמדינה מנפיקה לאזרחיה. תושב לא מקבל דרכון, אזרח - כן.
צ"ל: תושב = מי שמתיישב (=, לא +)
04/06/2007 | 11:06
27
בררר ...דיברתי עם הקונסוליה הספרדית
04/06/2007 | 11:39
2
101
אני אראה רזידנסיה ספרדית כמו שאני אראה את בוא המשיח .

לך תוכיח שאתה ממגורשי ספרד ...

שיהיו בריאים-אני נשאר בארץ ...
יותר מ 500 שנה....
04/06/2007 | 12:01
79
מאז גירוש ספרד ואתה רוצה שיזכרו לך את זה?
לא זוכרים דור שלישי בעניני אזרחות
שוב,
04/06/2007 | 12:40
50
אין קשר בין השניים. הקשיים בהשגת רזידניסה אינם קשורים להוכחת היותך צאצא למגורשים, הוכחה שדווקא די קלה להשגה.
במקרה הזה אין הקלה בהגעה לסטטוס תושב
04/06/2007 | 11:32
47
כלומר, קודם אתה צריך למצוא את הדרך להפוך לתושב חוקי בספרד. כתושב, כפי שכבר כתבו לך, לא תקבל דרכון, עד שלא תהפוך לאזרח. כצאצא למגורשי ספרד, פרק הזמן שידרש לך לעבור ממצב של תושב חוקי למצב של לאזרח בעל דרכון יהיה קצר מאשר של תושב חוקי אחר, הרוצה להפוך לאזרח. אבל אין היותך צאצא למגורשי ספרד מאפשר לך הקלה בדרך להפוך לתושב חוקי.

אם הרעיון הוא לעבוד באירופה, כדאי לחפש דרך לקבל אישור עבודה דרך מעביד, שירצה להעסיק אותך במדינה אירופאית. ברוב המדינות המערב-אירופאיות (אם לא בכולן) אפשר לקבל אזרחות לאחר זמן מה (שנים, כלומר) של תושבות חוקית בהן. פרקי הזמן משתנים בין מדינה למדינה, ובין סוג אישור וסוג אישור, כך שלא בטוח שמוצא ממגורשי ספרד יהיה זה שיקצר את התהליך בצורה משמעותית, אם כל מה שרוצים הוא דרכון "אירופאי", ואין זה חשוב של איזו מדינה במיוחד. הסברים על ויזות עבודה, או ויזות בכלל, צריכים להיות במאמרים.
יש לך סימוכין לכך?
04/06/2007 | 12:37
10
50
למיטב ידיעתי צריך לוותר על האזרחות הישראלית.
אז רגע....
04/06/2007 | 13:13
3
51
אם יש לו סימוכין לכך
הוא יקבל אזרחות ספרדית?
נשמע לי תמוה
תגידי את לא קוראת?!
04/06/2007 | 13:28
2
49
ל א,   ה ו א   ל א   י ק ב ל   א ז ר ח ו ת,   ה ו א   י ק ב ל   ק י צ ו ר   ב ת ק ו פ ת   ה ה מ ת נ ה   ל א ז ר ח ו ת.
כשמסבירים לי לאט....
04/06/2007 | 13:36
1
51
אני כנראה מבינה מהר
יצאתי הא?
בשביל זה אנחנו פה
04/06/2007 | 20:10
39
מצטער על ההתקפה, אבל לפעמים באמת יש גולשים שלא קוראים.
דזה-וו
04/06/2007 | 16:11
5
52
היה לנו כבר את הדיון הזה בעבר.

אני זוכר שעו"ד שעוסק בתחום הסביר לי שמי שמקבל אזרחות לאחר קיצור התקופה בשל שורשים ספרדיים (יהודים ממוצא ספרדי, מהגרים מדרום אמריקה, וכו') לא צריך לוותר על אזרחותו הקודמת.

אין לי זמן/יכולת למצוא סימוכין. בוא נקרא לזה שמועה לא מבוססת
בהחלט דז'ה-וו
04/06/2007 | 19:55
4
31
אבל הפעם חזרתי מצויד בקודיגו סיביל הספרדי!
אלא אם מישהו מתעקש, אני לא אעתיק את הטקסט, אלא רק את המדינות שאזרחיהן כן זכאים להחזיק באזרחות כפולה: אנדורה, פיליפינים, גיניאה השיויונית-מישוואית או משהו כזה, פורטוגל, ומדינות איברו-אמריקה.

לכן, אזרח ישראלי (בגיר) שהשיג אזרחות ספרדית בכל צורה שהיא, כולל ע"י קיצור ההמתנה ע"י הוכחה שהוא צאצא למגורשי ספרד, חייב לוותר על אזרחותו הישראלית בשביל לקבל את הספרדית.

וזהו.
זהו, שלמיטב הבנתי...
04/06/2007 | 21:18
3
39
אזרחים ישראליים אכן אינם זכאים להחזיק באזרחות כפולה. אבל קיים סייג ספציפי לגבי אלו שהוכיחו שורשים ספרדיים. אין לי איך לבסס את זה, כמובן. אולי תרים טלפון למשרד המשפטים ותשאל?
אבל נוביליס...
04/06/2007 | 21:40
2
40
את ההודעה הקודמת כתבתי עם הסיביל קוד פתוח מולי - האסמכתא העליונה! בנוסף, אני מכיר מאוד מקרוב מקרים של ישראלים העונים בדיוק למקרה המדובר.
מה עוד אתה רוצה?
קיבלתי
05/06/2007 | 10:39
1
23
מצטרף לספרקר
06/06/2007 | 13:12
28
בדקתי עם הקונסוליה הספרדית .
ראשית נורא קשה להוכיח שורשים ספרדים.
שנית חייבים לוותר על האזרחות הישראלית  (מה שלא מתאים לי כרגע)

בכולופן

המון תודה לעונים

אביאל
זאת די בעיה.
15/06/2007 | 14:51
1
69
בעבר הלא רחוק, סביבות שנות ה-90, ספרד נתנה אזרחות כמעט לכל יהודי שמוצאו בבלקן (תורכיה, בולגריה ויוון. הרי לשם היגרו רוב היהודים הספרדים, כאשר חלקם הקטן מאוד לצפון-אפריקה ואסיה) וטען ששורשיו הם מספרד. כיום, עם הצורך ההולך וגדל במדינת ישראל להשגת אזרחות אירופאית, יחד עם העובדה שכיום כמעט כל מי שאינו אשכנזי טוען ששורשיו הם מספרד (שבעצם לא נכון בכלל, רוב היהודים הצפון-אפריקנרים והאסיאתים אינם קשורים לספרד כלל), הוחלט על ביטול חוק האזרחות, והערמת קשיים בהשגת אזרחות שכזו. יש צורך בהוכחת שורשיך הספרדיים, ולא, מכתב מרב לא קביל, משום שרוב תושבי מדינת ישראל ה"ספרדיים", אין ולא היה להם מעולם שום קשר לספרד. רק 200,000 יהודים גורשו מספרד. הסיבה היחידה למה כל מי שאינו אשכנזי נקרא כך, היא בשל דרך התפילה שלו ותו לא. הדרך שיהדות ספרד התפללה בה נפוצה לאפריקה ולאסיה, ומשם טוענים כל ה"ספרדים" למיניהם שיש להם שורשים ספרדיים.

מה שצריך לעשות, הוא לכתוב עבודת מחקר לגבי שורשיהם של המשפחה שלך, לתמוך בה עם עובדות מוצקות, לנסוע למדינה שממנה הגיעו סביך ולחפש שם רישום מתי הגיעו אליה דורות לאחור. זה אפשרי, וזה קורה. אם מתגלה שאכן הגיעו לשם לאחר גירוש ספרד, ומתועד שהגיעו מספרד או בהגירה של יהודים שמקורם בספרד, זה קביל, לדעתי. בנוסף, העובדה שאתה דובר לדינו (למרות שזה לא כלל ברזל כיום. גם יהודי שסביו הגיעו מתימן יכול ללמוד לדינו או יידיש) יכולה רק להוסיף. כל דבר אחר שתוכל להשיג שיתמוך בטענה שלך גם תעזור.
ראשית תודה
15/06/2007 | 17:18
36
אני לא חושב שיש איז שהוא תיעוד .
הטורקים לא מסודרים ואני לא מאמין כי ישנו תיעוד של המשפחה  .
אני לא יודע אם זוהי נקודת פתיחה טובה אולם יש לי את הדרכונים ותעודות הזהות הטורקיות
של סבי וסבתי.
שם המשפחה המקורי שלי .(הוא עבר כשני גלגולים)\בדקתי אותו באינטרנט .
ואכן ...אני  נצר למגורשי ספרד .
מספר אתרים המבוססים על ספרדים אכן תומכים בכך אולם השאלה היא כיצד אני מוכיח?
ומה לגבי האזרחות הישראלית שלי?הבנתי בקונסוליה שהדרישה היא לביטול הישראלית (הראתי להם את הדלת )?
כתובות אינטרנט מצורפות:
הודעות אחרונות
19:26 | 22.08.15 Beni96
14:50 | 21.08.15 0bama1
08:36 | 21.08.15 אורחים בפורום
19:34 | 20.08.15 Omer Brener
19:56 | 19.08.15 mia2010
17:49 | 19.08.15 inbalfeldman
11:45 | 18.08.15 farali
09:43 | 12.08.15 30 Rock
11:14 | 10.08.15 לינה71
14:57 | 09.08.15 dana dvir
15:29 | 08.08.15 יובי גרובי
17:36 | 06.08.15 abigail76876
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום