לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med

כמה דברים לפני שאתם נכנסים:

מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.

לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.

כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.

אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

ברוכים הבאים לפורום לימודי רפואה! =)

נא ללחוץ על המשך משמאל לפני הוספת הודעה

המשך...
הודעה חדשה

שאלון שיפוט והחלטה

22/06/11 13:45
צהריים טובים לכולם,
רציתי לבקש מי יש לו מקבץ שאלות משאלון שיפוט והחלטה שכדאי לנסות לפתור בבקשה שישים פה
תודה רבה

תגיות:
º
שאלונים ודילמות
22/06/11 23:28
259צפיות
חברה זאת הפעם השלישית ,מישהו יכול לענות לי?
22/06/11 21:47
212צפיות
מי לדעתכם לא ראוי להיות רופא?
איזה מקרה של כישלון אני יכול לספר על עצמי ובאותו זמן לשמור על צורה "טובה" בפני המראיינים?
למישהו יש כיוון ,אני אשמח מאוד לקבל עזרה

תודה חברה
גלידה?
22/06/11 21:58
172צפיות
א. מי לא ראוי להיות רופא? זו שאלה שלכל אחד יש תשובה שונה אליה. לדעתי, זה אדם שלא שם את המטופלים שלו בראש מעייניו. רופא שלא ממלא את החובה המוסרית שלו TO DO NO HARM

ב. אין כישלון טוב. מה? נכשלת במי רוצה להיות מליונר וזכית רק בחצי מיליון? לדעתי, תבחר מקרה שהוא כישלון שהיה לך משמעותי ושהיה לך ממנו איזשהו תהליך של התבגרות/הבנה/קידום וכו'. לא סתם נכשלתי במבחן בטבע בכיתה ג'. אלא נכשלתי להתקבל ליחידה קרבית שרציתי בצה"ל ואז במקום לבכות עבדתי קשה והצלחתי להגיע אליה בסוף מהגדודים.

אליאס (אני מניח...), מהנושא אתה "נשמע" לחוץ. תנשום עמוק ויהיה בסדר. לכל השאלות שאתה שואל אותנו יש לך תשובה טובה.

בהצלחה
בהצלחה גם לך
22/06/11 22:05
118צפיות
לא צריך "לנתח" אותי אני בכלל לא לחוץ רק לא קיבלתי תשובה מאף אחד כבר יומיים,אני אוהב לשמוע כל מני תשובות.
אני לא משרת בצבא אבל הבנתי את המסר.
לא צריך לפרסם מיליון שרשורים באותו נושא
22/06/11 23:24
122צפיות
אם אנשים לא עונים כנראה שאין להם תשובה או שאלו שאלות שאתה צריך לחשוב על התשובה שלהן בעצמך.
מה אתה אומר?
23/06/11 01:28
105צפיות
זה לא עניין שלך
אם כבר זו את
23/06/11 16:47
94צפיות
ובתור אחת ממנהלי הפורום זה בהחלט עניין שלי.
23/06/11 18:26
34צפיות
האווירה כאן בפורום לא נעימה לאחרונה.
25/06/11 13:06
34צפיות
אני מאוד מקווה שיש פער בין מה שאתה כותב לאיך שאתה מתכוון להשמע, כי אחי... אתה נשמע רע...
º
זה אח שלך ? ... תפוס אותו לשיחה :)
25/06/11 17:18
59צפיות
º
חחח נו באמת...
25/06/11 18:54
42צפיות
שאלות דחוףףףףףףףףףףף אשמח אם אמצא מענה
22/06/11 23:17
167צפיות
שלום אשמח אם תוכלו לענות לי עד מחר כי יום השאלונים הוא ביום שישי הבא 24.6.11 .
1) תאר מקרה שהתנשאת על מישהוא או הבעת זלזול.
2) תאר מקרה שאחד פגע בך קשה ולא התחשב ברגשותיך וחשבת לנקום ממנו. האם נקמת או לא?
3) תאר מקרה שזלזלו בך.
באמת לא מצאתי תשובות לשאלות האלה....
אשמח אם תענו לי:)
אף אחד לא יכול לענות לך
22/06/11 23:21
102צפיות
זה שאלות מוכוונות לחיים פרטיים של אדם ואין לזה תשובות מוכנות שאפשר לתת.
שאלה אליך..
25/06/11 16:16
118צפיות
מאיפה כל השאלות האלה? יש קובץ להורדה שלהם או אתר? תודה :)
יש חברה שלי שעשתה את המבחן לפני שנה
25/06/11 18:11
138צפיות
יש חברה שלי שעשתה את השאלון לפני שנה והיו לה את השאלות האלה :) בהצלחה
שאלון אישי - שאלה
22/06/11 15:53
161צפיות
שלום לכולם

כמה שורות מוקצות לטובת שאלות בשאלון האישי?
כן ראיתי את החוברת שהמרכז הארצי מפרסם רציתי לדעת האם אכן כך הדבר.

תודה ובהצלחה לכולם
º
אכן כך הדבר
22/06/11 23:22
85צפיות
שאלה דחופה - לשאלון האישי
24/06/11 00:21
117צפיות
אם ישנה שאלה שלא חוויתי אמה עדיף את המקרה המתואר בה מה לעשות ?

האם עדיף לא לענות על השאלה או שעדיף לכתוב את המקרה הכי דומה שמצליח להעלות מהזיכרון?
הייתי הולך על לחפש את המקרה הכי דומה
24/06/11 00:51
96צפיות
אף אחד לא יוריד לך נקודת על זה שאין לך מקרה שמתאים בול או על זה שההתאמה לשאלה רופפת (אלא אם יעלה מזה חשד שלא הבנת את השאלה או המקרה שלך) אבל כן סביר להניח שתשלם על חוסר יכולת להתמודד עם שאלה שלא מיד מצאת לה תשובה. במקרה הגרוע ביותר, הייתי פשוט כותב שאני מתקשה למצוא תשובה לשאלה הזו ומנסה לשייך הסבר מתאים
(דוגמה קיצונית: האם אי פעם היכית אדם עד לכדי פציעה?      תשובה: אין לי דוגמה הקשורה לשאלה זו כיון שמימי לא דגלתי באלימות. אדרבה, אני מגנה שימוש באלימות ככל שניתן ותומך בפתרונות כהידברות בעתות מחלוקת).
שאלון שיפוט והחלטה
<< ההודעה הנוכחית
22/06/11 13:45
1579צפיות
צהריים טובים לכולם,
רציתי לבקש מי יש לו מקבץ שאלות משאלון שיפוט והחלטה שכדאי לנסות לפתור בבקשה שישים פה
תודה רבה
º
מצטרפת לבקשה ::)
22/06/11 14:16
84צפיות
דילמה משנה שעברה
22/06/11 14:40
248צפיות
תמר היא מנהלת בי"ח. מאז שנכנסה לתפקיד היא הנהיגה נהלים קשוחים הנוגעים לרשלנות רפואית ומאז פחתו מקרי הרשלנות. בנוסף היא גייסה תורם עשיר שתרם לבי"ח והגדיל את המשאבים בו. לינדה, חברה שלה מבי"ס לרפואה, גרושה+2, היא מהרופאות המרדימות הטובות בתחומה. בגלל המחסור ברופאים מרדימים, תמר משכנעת את לינדה לעבור לבי"ח. הנכד בן ה 10 של התורם עבר ניתוח פשוט בביה"ח, אבל הוא מת בעקבות הרשלנות הרפואית של לינדה: היא קמה ועזבה את חדר הניתוח באמצע בגלל עניין אישי.
לינדה עומדת למשפט, ומבקשת מתמר לכתוב לה מכתב שיקל בעונש המאסר שלה ושלא ישללו את רישיונה לעסוק ברפואה. האם על תמר לכתוב את המכתב או לא?
אשמח לקבל משוב על תשובתי.. :)
22/06/11 16:31
225צפיות
בעד המכתב
א. לינדה היא חברתה של תמר ועל תמר ולהפגין נאמנות חברית ללינדה, לתמוך ולעזור לה במה שתוכל.
ב. כולם טועים ובמידה ולינדה מצטערת על שארע והיא למדה מטעותה היא זכאית להזדמנות נוספת בתור רופאה.
ג. כתיבת המכתב תהיה לטובתם של ילדיה של לינדה. אם יקלו בעונשה הם יתראו עם אימם יותר וגם הפגיעה הכלכלית בהם תפחת.
ד. לינדה היא רופאה טובה והחברה תרוויח מכך שהיא תעבוד זמן רב יותר בתחומה.

נגד המכתב
א. המוניטין של תמר, כפעילה נגד רשלנות, יפגע אם תעזור לרופאה שנהגה ברשלנות.
ב. ההערכה והכבוד שרוחשים עובדי בית החולים לתמר תפחת מכיוון שכתיבת המכתב לחברה ולא לרופא אחר שנהג ברשלנות הינה אפליה.
ג. התורם הראשי עלול להפסיק את תמיכתו בבית החולים ומכך יפגעו המטופלים הרבים והצוות הרפואי.
ד. מוניטין בית החולים עלול להיפגע (דבר שיגרום לפגיעה בצוות הרפואי) אם יוודא שהעומדת בראשו מקלה על רופאה שנהגה ברשלנות.
ה. מאחר ותמר נוהגת ביד קשה במקרי רשלנות יתכן וכתיבת המכתב מנוגדת לערכיה והשקפותיה.
ו. כתיבת המכתב תראה שתמר לא עקבית לגבי עמדתה ושיעור מקרי הרשלנות בביה"ח יכול לעלות.
ז. לינדה לא הצליחה להתגבר על בעיה אישית ותפקודה הושפע מכך – היא גרמה למותו של אדם. יתכן ובעתיד, במידה ותחזור לעסוק ברפואה, יתרחש מקרה דומה.

החלטה
לדעתי ההתלבטות נובעת מהניגוד שבין הרצון בטובתה של לינדה (בגלל החברות של תמר ולינדה) לבין טובתם של תמר (כמנהלת) ובית החולים. מבחינתי חברות היא דבר חשוב ולכן לדעתי על תמר לכתוב את המכתב ולעזור ללינדה, מה גם שעם השלכות כתיבת המכתב ניתן להתמודד-
יתכן שהתורם יפסיק את תרומותיו אך ניתן למצוא גורמים אחרים שיתרמו לביה"ח בעתיד. מבחינת המוניטין של תמר ובית החולים- תמר יכולה לכתוב על פועלה ותכונותיה הטובות של לינדה ולא לתרץ או למזער את רשלנותה. בעצם כתיבת המכתב כך תמר לא תוותר על עקרונותיה אלא  גם תפגין את יכולתה לסלוח מה שיכול לעודד אחרים לכך ולהקל על הרגשתם וגם להציג צד נוסף באישיותה לעמיתיה ולקרב אותם אליה.
הטיעונים הינם מצוינים אך לגבי ההחלטה
22/06/11 16:38
148צפיות
לא ממש מסכימה עמך לגבי ההחלטה, מדובר בו בחייו של אדם ולא קשור מי הוא (נכדו לתורם או לא) לכן אני חושבת שהיא צריכה לקבל עונש חמור והולם על מעשה זה בכדי לא לחזור על אותה מעשה ולתת לקח לשאר הרופאים. אלו מדובר בנזק קל יותר אני חושבת שהיה ניתן להתפשר....
תודה על השיתוף הנדיב .......
22/06/11 17:10
118צפיות
הייתי מוסיף בעד - שהפקעת רשיונה של לינדה יעצים את המצוקה במחסור ברופאים מרדימים
הוא גם ישדל פחות רופאים לעבור ולעבוד בבית חולים שלא הגן על רופאה מצטיינת מקודם
- יעצים את בעיותיה של לינדה במישור המשפחתי - מאחר ואין מי יטפל בבניה ויתמוך בגידולם חברתית וכלכלית .
ונגד -
הגנה על רופא רשלן נתפסת בצורה שלילית בעיני הציבור שמשרת בית החולים וזה יפגע רבות בימון של הקהילה במוסד שמנהלת תמר
- כמובן שעונש חמור עומד בהתאם לחזון של בית החולים ומהווה אמצעי התרעה בפני תקריות דומות שעלולות להתרחש

את ההחלטה הסופית שזה שהיא תכתוב מכתב שתגנה בו את הרשלנות הרפואית שהתרחשה
ומנגד היא תציג את התרומה של לינדה בתחום מתוך התחייבות לעברה המעולה מבחינה מקצועית ומבחינה אינושית

למרות האינטרס הכללי זה להגן על חזונו של בית החולים , הערך העליון של בטיחות המטופלים ובריאותם ואת האימון של הקהילה במוסד
לינדה רופאה בעלת עבר זוהר מבחינה אנושית ומקצועית שלא איתי ולא מקובל לכפור בו .  הפיתרון הזה שומר את האינרטס הכללי בלחימה ברשלנות רפואית מאחר והמכתב מגנה בתוקף את מעשיה של לינדה , ושומר על התייחסות לראויה לקולגי במקצוע .
משוב
22/06/11 19:11
112צפיות
לא התייחסת למצבה המשפחתי של לינדה- קשיים כלכליים במידה ותפוטר.

הייתי מוותר על טיעון ב '(בעד) - "כולם טועים" בנגיעה לרשלנות רפואית על מותו של ילד, לא נשמע טוב. היא יצאה בגלל עניין אישי ביודעין את הניתוח, אל תשכחי.
מוותר כמו כן על טיעונים ה' (נגד) - זה עניין הדילמה לדעתי, לא הייתי חוזר על כך. וז' (נגד) - קצת הלכת רחוק, באותה מידה יכולת לכתוב טיעון שהיא תתאבד מרוב צער.
חוץ מזה, תשובה נחמדה מאוד, וזאת רק דעתי האישית. :)
בהצלחה
תודה על המשוב
22/06/11 19:25
86צפיות
נראה לי שבאמת אוותר על טיעונים ב ו-ה.
את טיעון ז' (נגד) כתבתי די לא ברור, התכוונתי ל- לינדה אפשרה לבעיה אישית לפגוע בעבודתה וגרמה למותו של אדם. מקרה כזה יכול להישנות בעתיד במידה ותחזור לעסוק ברפואה.
º
22/06/11 19:30
16צפיות
מוסיפה בשביל הכיף
22/06/11 19:44
117צפיות
בדילמה הזו חשוב להבין כי תמר אינה השופטת ואל לה להתנהג ככה.
לכן היא יכולה לכתוב מכתב שמתאר את לינדה בצורה כנה (שהיא חיובית לפי הכתוב בדילמה). והמכתב יהיה חלק מהראיות במשפט שבו השופטת (ולא תמר) מחליטה.

בנוסף, תמיכה בלינדה תראה לרופאים האחרים בבית החולים שיש להם "גב" ולא ינטשו אותם לעת צרה.

מקווה שעזר
º
עוד 2
22/06/11 14:45
146צפיות
לאלי
22/06/11 15:02
106צפיות
כמובן תודה רבה על המאמץ אבל אלו היו בשנה שעברה ואני מכיר אותם יש לך אחרות שכדאי לנסות ?!!
דילמות נוספות
22/06/11 15:36
182צפיות
אלה דילמות שפורסמו בעבר בפורום.. אני לא יודעת אם הן באמת הופיעו בשאלון 'שיפוט והחלטה' או שלא אבל לדעתי אפשר להעזר בהן.

בהצלחה :)
לפחות הדילימות שאני שמתי הינן אמתיות, אם יש ע
22/06/11 16:45
196צפיות
עוד דילמות תעלה אותם בבקשה :
דלימה שהופיעה לפני שנתיים אשמח אם תעזרו
22/06/11 16:55
277צפיות

2. אתם עובדים בחברת הייטק. צריך לפטר עובד. הבוס אומר לפטר שהשיקולים יהיו מקצועיים בלבד.
אתם מתלבטים בין שני עובדים.
עובדת1- בחורה מצטיינת. עשירה, עובדת שעות נוספות.רווקה.
עובד 2-רמי - עובד טוב, אולם ברור שעובדת 1 היא יותר מוצלחת ממנו. הוא לא נותן שעות נוספות כמוה. הוא אב חד הורי שמפרנס 3 ילדים והוא נמצא בקשיים כלכליים. תן נימוקים בעד פיטורי מירה, תן נימוקים בעד פיטור רמי
דילמה 2
22/06/11 17:10
188צפיות

לחבירך ילדה חולה בת 18 אשר מעולם לא סיפרו לה כי היא מאומצת (הוריה עזבו אותה היות והיו מכורים לסמים) ושכרגע נתגלה להם כי מחלתה היא מחלה גנטית תורשתית. בהינתן דיאטה מסויימת וטיפול ניתן לטפל במחלה ולהגיע לאורח חיים "סביר" אך לא להחלמה ואילו בעזרת השתלת מח עצם מקרוב משפחה ניתן לרפא את המחלה.
1. כתוב נימוקים בעד ונגד שיתוף הבת בסוד על הוריה הביולוגים והטיפול הנובע ממנו.
2. מה היית מציע להורים לעשות?
3. מה היה השיוקל המרכזי שהנחה אותך?
נסיון לתשובה.
22/06/11 19:50
123צפיות
1.
נימוקים בעד שיתוף הבת:
א. הנערה היא כבר בגיל בגרות ועצמאות- זו זכותה לדעת מהו עברה ומי הם הוריה.
ב. כמו כן, גילה ובגרותה מקנים לה את זכות ההחלטה על אופי הטיפול, ואין להורים סמכות לעשות זאת במקומה וללא ידיעתה- יש לה אחריות מלאה על חייה.
ג. גיל צעיר הוא שיקול בהחלטה על אופי הטיפול. מדובר בנערה צעירה שיש לה עוד הרבה שנים לחיות- הגיוני יותר לפתור את הבעיה ולרפא את המחלה, על
    אף המחיר שיש בדבר, ולא להשאיר אותה עם קשיים והגבלות לכל החיים, אפילו אם הם 'סבירים'.
ד. המחלה היא מחלה גנטית תורשתית. במוקדם או במאוחר הבת עשויה להיחשף לחומר מקצועי שיגרום לה לגלות שהוריה אינם הוריה הביולוגיים, ועדיף
    שהמידע הזה יגיע אליה בצורה מבוקרת ומודעת ולא במקרה וללא ליווי רגשי.

נימוקים נגד:
א. גילוי העבר הקשה והעובדה שהוריה נטשו אותה והיא מאומצת עשוי לפגוע נפשית בנערה ולגרום נזק נפשי שאינו בר תיקון.
ב. ניתן לטפל בנערה בדיאטה- וזה לא ימנע ממנה אורח חיים 'סביר'. הפגיעה שתפגע המחלה אינה כה חמורה.
ג. יתכן שגילוי עובדת היותה מאומצת בשלב כזה של חייה- גם אם לא יפגע בה נפשית- יפגע עמוקות בקשר שלה עם הוריה על כך שהסתירו ממנה את האמת.

2.
הייתי מציע להורים לשתף את הבת בסוד על הוריה הביולוגיים. אמנם זהו צעד קשה נפשית, ועלול להיות לו גם מחיר שאינו בר תיקון, אך היתרון הרפואי יחד עם זכות הנערה לדעת את האמת אודות הוריה גוברים על שאר השיקולים במקרה הזה, לדעתי.

3.
התמקדות בטובת הנערה ולא בקשיי ההורים, ובחירת הדרך שסביר יותר שתעניק לה חיים טובים יותר- מבחינה בריאותית-גופנית ומבחינה נפשית.
לדעתי..
22/06/11 19:03
88צפיות
בעד פיטורי מירה
א. בניגוד לרמי, אין לה משפחה שהיא צריכה לפרנס.
ב. מירה היא עובדת מצטיינת ולכן תוכל למצוא עבודה בקלות יחסית לרמי.
ג. היא עשירה ולכן הפיטורים יפגעו בה פחות מבחינה כלכלית.

בעד פיטורי רמי
א. לא יכול לעבוד שעות נוספות, בניגוד למירה.
ב. הוא עובד פחות טוב ויהיה יעיל יותר לפטרו.

החלטה
אם ההבדל בתרומה לחברה בין 2 העובדים לא גבוה הייתי בוחרת להשאיר את רמי מתוך כוונה לעזור לו ולילדיו שתלויים רק בו ומפטרת את מירה מכיוון שלדעתי הפיטורים יפגעו בה פחות. מירה תוכל למצוא עבודה מהר יותר כי היא עובדת טובה וגם לא תהיה בקשיים כלכליים בעקבות הפיטורים. הבחירה שלי נובעת משיקולים אישיים ולא מקצועיים, בניגוד לבקשת הבוס, מכיוון שלדעתי אם תפוקת העובדים דומה (פחות או יותר) ופיטוריה של מירה לא יסבו נזק גדול לחברה, יש להתחשב גם בשיקולים אישיים כי למעסיק יש מחויבות לעזור לעובדיו גם כמעסיק וגם כאדם ורמי זקוק יותר לעבודה הזאת. אך במידה וההבדל כן גבוה הייתי מפטרת את רמי לטובת החברה.
הצעה לתשובה. אשמח לתגובות.
22/06/11 19:25
103צפיות
בעד מירה:

1. מירה עובדת מצטיינת ותרומתה האיכותית לחברה גדולה יותר.
2. מירה רווקה ועובדת שעות נוספות. הזמן שהיא מסוגלת להקדיש, ואכן מקדישה, לעבודה- גדול משל רמי, ולכן גם תרומתה הכמותית גדולה יותר.
3. מירה עשירה, מה שמאפשר לה להשקיע בעבודתה מתוך ביטחון כלכלי, רוגע ויציבות נפשית. גם אם יהיו קשיים כלכליים בחברה- הם לא יגרמו לה לעזוב.

בעד רמי:

1. מצבו הכלכלי הקשה של רמי והצורך הקריטי בפרנסה הנובע ממנו- עשויים שניהם להוות עבורו תמריץ להמשך העבודה במרץ, ולא תהיה לו ה'פריוויליגיה' לעזוב או להשקיע פחות.
(אמנם השיקולים צריכים להיות מקצועיים בלבד, אבל חייבים להוסיף:
2. מצבו הכלכלי הקשה של רמי יקשה עליו בתקופה בה יחפש עבודה אחרת, דבר העלול לקחת זמן רב ולפגוע פגיעה קשה במצבו ובמצב ילדיו.
3. מבחינה ערכית יתכן שיש להעדיף העסקת אדם נזקק על פני אדם עשיר. זוהי הדרך הטובה ביותר להתמודד עם עוני, כיוון שאי העסקת אדם נזקק עשויה להכניס אותו למעגל האבטלה ולגרום לו להרוויח את כספו בחסד ולא בזכות.)

בסופו של דבר הייתי מפטר את רמי ולא את מירה, כיוון שעל אף השיקולים הערכיים לטובת פיטורי מירה- ההחלטה צריכה להיעשות על בסיס שיקולים מקצועיים בלבד, ואלו נוטים יותר לטובת מירה- במספר השיקולים ובמשקלם.
נראה ממש טוב
22/06/11 19:39
79צפיות
בטיעונים בעד מירה ב3- אני לא חושבת שיש קשר בין עושר ליציבות נפשית.
תודה!
22/06/11 19:54
62צפיות
האמת שכתבת דברים דומים, אז אני מרגיש חופשי לומר שגם אצלך נראה ממש טוב =)

ולגבי הקשר בין עושר ויציבות- שאלה טובה.. בעצם ניסיתי לתת לשיקול מקצועי גוון ערכי...
יפה!
23/06/11 09:11
52צפיות
אני דווקא חושבת  שיש קשר
מגניב
24/06/11 17:15
70צפיות
היה את זה היום.
רק בשינוי קל -
24/06/11 19:57
69צפיות
נדרשנו לתת שיקולים "נגד" המועמדים ולא בעדם
מורכב מעט יותר
למה, נגד לפטר את רמי = בעד לפטר את השניה
24/06/11 21:32
64צפיות
זה היה ממש אותו דבר.
אתה צודק חתול
25/06/11 03:00
46צפיות
אך דע שתמיד שאתה מדבר בחיוב, דבריך יתקבלו בצורה משכנעת יותר,
ולכן שימת הדגש על "נגד" היא שינוי קל, לפחות לטעמי.
מו"ר- שאלון ביוגרפי-אישי
23/06/11 09:45
206צפיות
1. רציתי לדעת מהן סוגי השאלות בחלק זה.
ראיתי בחוברת הדרכה של השנה מס' שאלות שהם הביאו לדוג'- עיסוקים בשעת הפנאי, פירוש הביטוי "לחולה יש זכות על גופו" ועוד, אבל לא ממש הצלחתי להבין את אופי השאלון. מישהו יכול לפרט או לת דוג' אילו סוגי שאלות מופיעות שם.

2. כמו כן, באתר של המרכז לבחינות וההערכה צירפו קובץ של "דוגמאות לשאלות ריאיון אישי"-לא הבנתי האם הן מתייחסות לחלק של השאלון הביוגרפי-אישי או לחלק של השאלון האישי בסימולציות בתחנות?
(לדוג': תאר מקרה שהחלטת החלטה לא פופולארית, תאר מקרה שנהגת באטימות כלפי זולתך וכדו').

תודה מראש ובהצלחה לכולנו!
כנסי לכאן
23/06/11 10:12
109צפיות
השאלות באתר של המרכז הארצי הן שאלות שהן או דומות להן יופיעו גם בשאלון האישי וגם בתחנות הראיון האישי.
לשאלות נוספות, ובכלל למציאת עוד הרבה חומר כנסי לכאן:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=1523&MessageId=143777278
º
תודה רבה לך!
23/06/11 11:37
34צפיות
שלום יש לי שאלה בקשר לשאלון הביוגרפי
23/06/11 11:56
85צפיות
שמעתי מכמה אנשים שעדיף לא לכתוב חוויות מתקופת בית הספר (למשל תיכון) האם זה נכון? כי אני אישית השתמשתי בהרבה מקרים מהתקופה הזאת,,
אין שום בעיה עם חוויות מהתיכון...
23/06/11 16:24
79צפיות
ואני מתה על ה"שמעתי מכמה אנשים..."
מי בכלל יודע מה צריך ומה לא שהוא מתיימר לתת כאלה עצות. אני יודעת להגיד שאני כתבתי חוויות גם מהתיכון ולא הייתה שום בעיה.
אני חייבת לשאול
23/06/11 18:29
75צפיות
מישהו כתב לפני כמה ימים שהוא "שמע מכמה אנשים" שכתיבה בעפרון בשאלונים מעידה על הססנות (!) וחוסר ביטחון (!!), ועל כן מורידה בניקוד. מה את אומרת על זה..? משונה, לא?
אוי נו באמת...
23/06/11 18:35
71צפיות
אני אומרת שזה אחד הטיעונים הכי טיפשיים ששמעתי בחיים....ואני את האמת לא זוכרת אפילו אם כתבתי בעט או עפרון. במכתב אמרו שמותר לכתוב רק בעט אבל הבאתי בכל זאת גם עפרון וגם עט. באולם הבחינה לא היו ממש סגורים על עצמם מבחינת הכללים, אבל אם אני זוכרת נכון אחרי טיפה התלבטות אמרו שמותר גם עפרון ואני לא זוכרת עם מה החלטתי בסוף לכתוב....יש מצב  שבסוף כתבתי בעפרון..הממ...אולי אני הססנית וחסרת ביטחון?..
זה מה שאני חשבתי...
23/06/11 19:02
60צפיות
אנצל את ההזדמנות כדי לשאול כמה דברים שמעניינים אותי: הרגשת תוך כדי הכתיבה שהזמן דוחק? וגם - מה עושים עם שאלות שאין לגביהן תשובה, או שאלות שאני לא מוצאת ארוע משמעותי שעונה להגדרה שלהן? הספקת לענות על כל השאלות?

תודה מראש...
הזמן מאוד דוחק
23/06/11 19:09
69צפיות
אני זוכרת שקראתי בפורום שכמעט אף אחד לא מספיק את כל השאלות ועדיף איכות על כמות אבל כמובן לא להגיע למצב שעונים רק על חצי שאלון..
אני זוכרת שעניתי על כל שאלה חפירה מפה עד סין ופתאום הגעתי לעמוד האחרון וראיתי שנגמרו השאלות והדבר הראשון שעבר לי בראש הוא: "פאק, אני לא מאמינה שזה קורה לי! חסרים לי עמודים!!!!"
וכן, היו שאלות שלא מצאתי אליהן תשובה מיידית, או שהאירוע שהיה לי בראש לא היה ב-ד-י-ו-ק תואם למה שהם רצו אבל אנסתי את זה ככה שזה יתאים...הרבה אנשים אצלי בכיתה לא סיימו את השאלון והוציאו ציונים סבבה לגמרי- בלי לחץ, זאת הפעם היחידה בחיים שיתנו לך לדבר במשך שעתיים על עצמך...איזה כיף זה?
האמת - כיף גדול :)
23/06/11 19:20
57צפיות
למרות שמטריד קצת שמנקדים אותי על זה, באופן שאני לא יודעת מהו... מרגיע מאוד, תודה...
מה לגבי מקום, הרגשת שהיה לך מספיק ממנו?
פתאום נזכרתי בעוד שאלה
23/06/11 21:01
67צפיות
וגם - קראתי את ההודעה הקודמת, ונודפת ממנה ציניות שלא התכוונתי אליה: ה"מרגיע" הוא ביחס למה שכתבת על הסטודנטים שלא סיימו את הכל, אבל קיבלו ציונים טובים. :)

השאלה: מותר להשתמש באותו אירוע פעמיים, ביחס לשתי שאלות שונות? אני שואלת כדי לנסות להבין האם יש צורך לקרוא את כל השאלות מראש, או שלא.
לא יודעת אם תספיקי לקרוא את זה
24/06/11 01:21
58צפיות
לגבי מקום, לי היה מספיק.
השאלה מותר היא לא מתאימה כי לא נראה לי שיש חוקים, אבל אני אישית לא הייתי משתמשת באותו אירוע פעמיים כי הם כבר קראו את זה ומכירים את זה, עדיף לתת אירוע אחר שיציג ואלי פן אחד באישיותך. ולשאלתך, בעיני עדיף לרפרף על השאלות, לפחות אחרי הקטע של הביוגרפיה (צבא,עבודה וכו') רק כדי לראות פחות או יותר מה מצפה לך.

ושוב, קחי את עצותי בעירבון מוגבל..
גל
23/06/11 23:41
46צפיות
ההודעה הזו נכתבת תוך המון הערכה לתרומה שלך לפורום, אבל עדיין... לפנ שתי הודעות בדיוק שאלת מי הוא זה שמתיימר לדעת מה טוב ומה לא, ודקות לאחר מכן כתבת שהטיעון לגבי העיפרון הוא אחד הטיפשיים ששמעת בחיים.

אין לי דעה על העיפרון וזה גם לא האישו, אבל.... לא תשאלי את עצמך מי את שתתיימרי לתייג אותו בכזו נחרצות?

שוב... הדבר נאמר כביקורת בונה, לא כדי לעקוץ או לעצבן ואני מקווה שהוא יתקבל ככה גם.

בברכה.

איתי.
גם אני לא סמכות
24/06/11 00:07
68צפיות
ויצא לי להגיד גם בכנס בתל אביב שאני ואף אחד שלא עובד במרכז הארצי לא באמת יודע מה הם מחפשים.‏ אני מספרת מהניסיון שלי אבל כמובן שחשוב לקחת הכל בעירבון מוגבל.
ועוד דבר
24/06/11 01:13
65צפיות
מפתיע אותי עד כמה אנשים לוקחים כל דבר שנרשם פה כקדוש. צריך לזכור שמדובר בכל זאת בפורום באינטרנט ולא באיזה אוטוריטה. כנ"ל לגבי כל מקום אחד שמתיימר "להכין" למיונים. צריך טיפה של היגיון בריא וחשיבה ביקורתית ולברור מה מכל מה שאנשים רושמים פה בא לכם לקחת, הרי כל אחד יכול לכתוב פה מה שהוא רוצה בסופו של דבר. אנחנו יכולים לכתוב עד מחר ספקולציות לגבי ציוני מו"ר ולגבי מה צריך או לא צריך לעשות במיונים אבל השורה התחתונה היא שאף אחד לא באמת יודע ושאין איזה נוסחא לדברים האלה. ברור שיש מלא לחץ סביב המיונים האלה, אבל אני באמת מאמינה שלא צריך להיות סופרמן ולהתאמן שנתיים על דילמות כדי להתקבל, אנשים רבים וטובים התקבלו בלי לקרוא מילה וחצי מילה בפורום הזה...
º
תאמצו בחום את השורה המסכמת ויהיה לכם טוב
24/06/11 02:06
42צפיות
בהחלט..!
24/06/11 16:31
33צפיות
אבל מועיל לשמוע חוויות של אחרים, שצלחו את החלק הזה.
אני יכולה לאמר אחרי היום, שאני בעיקר מבולבלת אחרי השאלון.
אם כולם יכתבו בעיפרון אז לא תהיה שום בעיה ...
23/06/11 21:29
42צפיות
כי זה מבחן יחסי כמובן .
הסיכוי שכולם יישרו קו עם עיפרון ....  אפסי  :( .
אני חייב לציין שהעובדה שהם לא מקפידים לציין אלא כותבים כלי כתיבה בהחלט
מעוררת מחשבות .
אני שמעתי
25/06/11 11:17
53צפיות
שמי שמביא סנדוויץ עם גבינה צהובה הוא אדם החלטי, אם כי מעט מתנשא, לעומת אלו שמביאים סנדוויץ עם פסטרמה, המאופיינים בהלך רוח עממי יותר אם כי מעט מתרפס (פסטרמה-מתרפס)
גדול!
25/06/11 13:15
29צפיות
ומי שמביא איתו קולה יחד עם הפסטרמה מחזק את הרושם.כשגבנ"ץ ושוקו שוללים אחד את השני
עוד שמועה ששמעתי
25/06/11 16:59
42צפיות
היא שסופרים לך את כמות הרוגעלך שאתה אוכל ואת סוגם. ידוע כי מי שבוחר במלוחים עושה טעות חמורה, אבל גם את בוחרי השוקולד לא רואים בעין יפה. המאוזנים יבחרו, כמובן, בקינמון.
לצערי אני חולק עליך
25/06/11 18:20
31צפיות
דווקא המלוחים מקבלים בונוס על מקוריות ומידה מסויימת של מזוכיזם,הראויה לרופא במדינת ישראל.
מצד שני השוקולד אכן מינוס גדול
כנראה שהדברים השתנו מלפני 5-6 שנים
25/06/11 18:35
32צפיות
נרמז לי על ידי בכירים במרכז הארצי לאכול מהקינמון אם ברצוני להתקבל ללימודי רפואה. בזמנו זה עבד, אבל הקינמון של אז זה בטח לא הקינמון של היום.
לגבי מזוכיזם - דווקא מי שטועם מהשוקולד שם נפשו בכפו.
º
למה אי אפשר לעשות לייק?
25/06/11 18:32
15צפיות
º
תודה רבה גל ובהצלחה בתקופת המבחנים
24/06/11 02:01
15צפיות
יש יתרון\צורך בשעון יד בתחנות השונות ?
24/06/11 16:31
25צפיות
כי אם צריך לבדוק זמנים עם הסלולרי זה לא לעניין.
דילמה נוספת- התייעצותכם
23/06/11 11:23
97צפיות
ישנה הדילמה העוסקת בכך שאתה רוקח ופונה אליך חבר עם מרשם שאינו בתוקף וטוען שהרופא לא יחזור בשבועיים הקרובים והמרשם דחוף עבור בנו..

עכשיו מצד אחד כמובן שע"פ החוק אין לקבל זאת, אבל מצד שני ישנה סכנה שמצבו של הילד יתדרדר וכו.

רציתי לדעת מה דעתכם בעניין, חשבתי על פתרון שיפנה אותו לרופא אחר באמצעות הרוקח..

ושיהיה לכולם בהצלחה מחר :)
מה שמביא לשאלה - היכן רושמים פתרונות כאלה?
23/06/11 15:11
76צפיות
הכוונה כשיש פתרון אלטרנטיבי במהלך שאלוני שיפוט והחלטה:
יש בעד
נגד
החלטה
נימוק

באיזה מהחלקים רושמים משהו על ההפניה לרופא אחר?  האם בטיעונים נגד ("הוא יכול לפנות לרופא אחר") או בהחלטה ("אני ממליץ לו שלא לנפק את התרופה, אך הוא יכול להמליץ לאבא לפנות לרופא אחר") או בנימוק ("אני חושב שציות לחוק חשוב יותר ... ובכל מקרה עומדת לו האלטרנטיבה של פניה לרופא אחר").
לעניות דעתי (שבאמת ענייה בנושא...)
23/06/11 19:43
70צפיות
אני במצב כזה הייתי מכניס את הפתרון הנ"ל לנימוקים.
משהו כמו:
"לא ברור מלשון השאלה האם אכן ניתן לעשות זאת, אך יתכן שניתן להפנות את החולה לרופא זמין אחר שיכתוב עבורו את המרשם".

בעיניי (הלא מקצועיות) יש משהו צורם בהוספת 'פתרונות קסם' המתחמקים מהדילמה בהחלטה או בנימוק הסופי. זה עלול לשדר רצון להימנע מהחלטה והכרעה.

דרך אגב-
באופן כללי נראה לי שכדאי להיזהר מפתרונות כאלה אם הם לא משתמעים בבירור מלשון השאלה. מלבד ההימנעות מהחלטה זה עלול לשדר גם חוסר הבנה של הדילמה...
האמת שספציפת פה מדובר בסימולציה
23/06/11 20:22
52צפיות
ככה שסתם מעניין אותי לדעת מה הייתם מציעים במצב זה :)
דילמה 1 מתוך השאלונים
25/06/11 19:16
262צפיות
נירה רופאה, מנהלת בית חולים באזור הצפון. עד כניסתה לתפקיד היו מקרים רבים של רשלנות רפואית בבית החולים והיא שמה לה למטרה להלחם בתופעה. תורם עשיר יצר איתה קשר והסכים לתרום סכומים נכבדים לבית החולים בתנאי שאכן ילחמו ברשלנות. הוא כבר העביר תרומה ראשונה ונירה רכשה עמה ציוד. לאחרונה יש חוסר במנתחים בבית החולים. העומס על הרופאים הוא כבד והתורים ארוכים. נירה מתקשה להעסיק רופאים חדשים. משה, ידיד של נירה, היה עד לא מזמן מנתח בכיר בבית חולים באזור המרכז. הוא פוטר לאחר מספר מקרים בהם לא הקפיד על כל כללי הבטיחות בניתוחים, אך מעולם לא נפגע מכך אף מטופל. משה רוצה לעבוד בבית החולים של נירה. האם על נירה להעסיקו?

בעד להעסיק:
1. טובת המטופלים - רופא נוסף יפחית מהעומס ויקצר את זמן ההמתנה לניתוחים.
2. משה מנתח בכיר - יש לו הרבה ניסיון.
3. קשה למצוא רופאים טובים שמוכנים להגיע לעבוד בפריפריה.
4. משה הוא ידיד של נירה. אם תסרב להעסיקו זה עלול לפגוע בידידות
5. העומס על הרופאים עלול לגרור מקרים של רשלנות - עקב תשישות
6. אף על פי שמשה עבר על הכללים, הוא מעולם לא פגע באף מטופל.
7. נירה יכולה להעביר אותו סדנת בטיחות, ורק לאחריה להעסיקו

נגד להעסיק:
1. רופא שמשחק עם כללי הבטיחות והתרשל בתפקידו, עלול לסכן את המטופלים.
2. מנהגיו הסוררים של משה עלול להתפזר כמו אש בשדה קוצים בקרב שאר הרופאים במחלקה.
3. התורם עלול להפסיק את התרומה אם יגלה שהעסיקו רופא שהתרשל.
4. נירה שמה לעצמה כמטרה להלחם ברשלנות.
5. אולי ניתן לשכנע את התורם שייתן מענק פריפריה משלו וכך תוכל נירה למשוך רופאים אחרים לבית החולים.
6.העסקתו של רופא שהתרשל עלולה להוציא שם רע לבית החולים

החלטה:
הייתי ממליץ לנירה לשכור את שירותיו של משה, לאחר שהוא עובר סדנת בטיחות וחידוד של הנהלים בבית החולים, ותוך הבהרה שבפעם הראשונה שהוא סוטה מהנהלים הוא מפוטר. בנוסף הייתי מעדכן את התורם בנעשה ומבהיר לו שהכל נמצא תחת שליטה.

נימוקים:
טובת המטופלים בפריפריה היא שיגיעו רופאים טובים ומנוסים כמו משה ויקצרו את זמני ההמתנה לניתוחים. נירה תוכל להשגיח על משה, שהוא ידידה, ואחרי שהיא עזרה לו למצוא עבודה, אני מאמין שהוא ייקח את ההזדמנות ויחזיר לה על האמון שנתנה בו.

º
תגובות הערות ותוספות יתקבלו בברכה :)
25/06/11 19:17
48צפיות
בעע התעלמתי מהקטע של הצפון
25/06/11 22:42
62צפיות
לא זוכרת שהוזכר בדילמה.... מעצבן כי זה בהחלט שיקול חשוב שהתעלמתי ממנו.

נראה טוב השיקולים.
לדעתי זה מצויין
25/06/11 22:58
54צפיות
לדעתי רק נימוק 7 בבעד ו5 בנגד קצת מאולץ ומיותר , אני חושב שזה סוג של לתת פיתרון חדש ולא באמת בחלק מהבעיה, יש מקום לכתוב את זה בהחלטה כמו שעשית ולא בתור נימוק (כתבתי גם מהשו דומה בהחלטה בבעד להעסיק אבל לספר לתורם ולשים אליו פיקוח קפדני ולדבר איתו).  

עוד לבעד:
זה שהוא כבר פוטר הוא יותר ער לבעיה וסביר להניח שהוא דווקא ינקוט משנה זהירות (מי שנכווה ברותחים נזהר בצוננים)

באופן עקרוני אין מקום לקבל תכתבים מגורמים חיצוניים (התורם) שיכולים להיות להם איטרסים זרים (כמו בעונה הראשונה של האוס עם התורם השחור למי שראה וזוכר).

לעזור למנתח עצמו, שתיהיה לו פרנסה וכול...

עוד לנגד:

מהשו על זה שהיא חדשה וצריכה להוכיח את עצמה ולא לקחת שום סיכון

סה"כ אני חושב שענית מצויין, אם אני זוכר נכון היו לי פחות נימוקים ממך במבחן עצמו (ושוב מי יודע אם זה הכמות משנה בכלל).  

הדילמות האלטרנטיביות, מבקש את עזרתכם.
25/06/11 21:16
98צפיות
1) מילקי - קודם את הקצפת או השוקולד? (יש להתחשב גם במילקי הפוך, עדיף לתת תשובה חד משמעית ולא "ביחד" שכן זוהי תשובת פרווה ומעידה על חוסר החלטיות)

2) נייר טואלט - איך שמים? כשהנייר יוצא מלמעלה או מלמטה?

3) כשמתקלחים פעמיים ביום, האם לשים דיאודורנט בפעם השנייה? האם לסמוך על ההשפעה של הדיאודורנט מהמקלחת הראשונה?
אכן דילמות קשות...
25/06/11 21:29
65צפיות
1. מה שהוא למעלה הוא הקודם - זה יותר מסודר ככה ואינ לא יכולה לסבול שמערבבים.

2. ברור שמלמעלה, ככה זה פחות נתקע בקיר...

3. ברור שלשים פעם שניה, המים די מבטלים את ההשפעה של הפעם הראשונה

התקבלתי?
לא רע, לא רע, אבל עכשיו אני אקשה קצת..
25/06/11 22:35
93צפיות
בקשר למקלחת, ואם להתקלח בידיים צמודות כך שהמים לא יגעו בדיאודורנט?
25/06/11 22:45
25צפיות
אם מתקלחים רק פעם אחת ביום, אז עדיף להתקלח בבקר או בערב?
מצד אחד בבקר קמים עם זעה במיוחד עכשיו בקיץ, מצד שני לא כיף ללכת לישון לא נקי, דילמה קשה.
ברור שבערב!
25/06/11 23:49
53צפיות
זה באמת לא להיט ללכת לישון מסריחים אחרי שהזעתם כל היום! (במיוחד לגברים מביניכם... ).
בטח שבערב..
26/06/11 00:58
42צפיות
ולישון עם מזגן..
למי שאין מזגן, אז לישון עם בגדים מנדפי זיעה.
אין כמו התחושה של ללכת לישון אחרי מקלחת טובה..
בערב!! למרות שליד חברה שלי אני מרגיש מלוכלך
26/06/11 09:09
61צפיות
היא כל יום מתקלחת גם וגם :S

נשים!
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום