לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med

כמה דברים לפני שאתם נכנסים:

מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.

לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.

כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.

אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

ברוכים הבאים לפורום לימודי רפואה! =)

נא ללחוץ על המשך משמאל לפני הוספת הודעה

המשך...
הודעה חדשה

מבחן מו''ר ומבן מרק''ם

23/02/08 21:27
היי!
מישהו יכול להסביר לי בבקשה מה ההבדל בין המבחנים והאם ניתן להשיג דוגמאות לשאלות שמופיעות בבחינות אלו?

תגיות:
המדור לרישום וקבלה
23/02/08 10:11
47צפיות
הודעות בנושאי סיכויי קבלה, תנאי קבלה, מיונים (מו"ר, מרק"מ, ראיון), המתנה, בגרויות, מכינות, רקע אקדמי וכו' נא לשרשר להודעה זו.

לחדשים שבינינו, וסתם למי שצריך תזכורת, כללי השרשור בפורום בפרט ובתפוז בכלל מופיעים בתקנון הפורום:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles/ar...
תואר ראשון בביולוגיה - איך זה עוזר?
22/02/08 17:25
23צפיות
שלום, אני בכיתה ט' ומתכוונת עד סוף י''ג לעשות תואר ראשון - בתכנית מיוחדת  שיש בתיכון שלנו.
בחרתי לעשות תואר ראשון בביולוגיה, ובעז''ה  -  בסוף י''ג יהיה לי תואר ראשון בביולוגיה, אם אני אשרוד עד אז.

רציתי לשאול - איך זה עוזר? אם יהיה לי תואר בביולוגיה - זה יקצר את לימודי הרפואה שלי? יתן לי יתרון כלשהו? מה לגבי הקבלה ללימודי רפואה - זה יקל?

מחכה לתשובה,ותודה מראש (:
כרגע, לא בהכרח.
22/02/08 17:29
15צפיות
מיוני תואר יכולים להחליף את הבגרות, אבל לפחות בחלק מהאוניברסיטאות הם יכולים גם לפגוע, אם הם לא גבוהים.
בקרוב כנראה נפתחת באוניברסיטת ת"א תוכנית אבע-שנתית שמיועדת לבעלי תואר ראשון רלוונטי (כולל ביולוגיה).
עד שתגיעי לזה, מי יודע מה יהיה?
צודקת,אבל...
22/02/08 17:35
8צפיות
בכל זאת, טוב לדעת מה המצב עכשיו..
º
ברוכה השבה
23/02/08 20:37
4צפיות
בכל אופן תדאגי שיהיו לך ציונים מאוד גבוהים
22/02/08 17:35
17צפיות
גם בתואר וגם בבגרות. שמנסיון זה לפעמים בעיה.
בהצלחה!!
למה גם בבגרות??
23/02/08 09:35
5צפיות
אני גם עשיתי תואר ובגרות ביחד, וכתוצאה מכך - מעולם לא השתמשתי בתעודת הבגרות שלי לשום מטרה.
זה גם מה שאמרו לנו
23/02/08 12:20
4צפיות
בפועל הרבה (כ 50%) פרשו באמצע המסלול ללא סיום התואר ויצאו מגולחים משני הכיוונים.
תכנית 4 שנתית: אז איפה ללמד ביולוגיה?
23/02/08 01:11
14צפיות
היי לכם. אחרי חשיבה רבה הוחלט ללכת לביולוגיה ומשם לתכנית ה-4 שנתית או לחלופין לנסות להתקבל עם ציוני התואר לשנה א (תאמינו לי זה יותר קצר בשבילי מאשר לשפר את כ-ל הבגרויות), והשאלה המרכזית היא: איפה? הבנתי מסטודנטים שיותר "קל" לקבל ציונים גבוהים בבר אילן או ב"ש מאשר בת"א (נובע גם ממרצים וגם מתוכנית הלימודים), השאלה שלי עד כמה נכון הדבר? כרגע התקבלתי למדעי החיים בכל האוניברסיטאות, השאלה המרכזית- לאן?אולי שווה ללמוד בבר אילן ולקבל ציון גבוה יותר....
דבר נוסף שעניין אותי- לא כדאי לי ללמוד לדוגמא סיעוד או פיזיותרפיה שגם מהם אפשר אחר כך לעבור לרפואה, אלו מקצועות שבהם הרמה הנלמדת של כימיה-פיזיקה היא נמוכה יותר ובסיסית יותר ויותר "קל" לקבל ממוצע תואר גבוה יותר (שעל זה מסתכלים אם רוצים להתחיל רגיל משנה א)? אלו גם דרך אגב מקצועות עם זיקה גדולה יותר לרפואה.... מה דעתכם?

תודה מראש,
שבת שלום,
ליאת.
º
כדאי לקרוא את מה שכתבתי על התכנית
23/02/08 10:15
6צפיות
תודה רבה, 2 שאלות נוספות...
23/02/08 12:59
8צפיות
תודה על התשובה. ברצוני לשאול עוד 2 שאלות נוספות:
1. מהו המקצוע המועדף ביותר ללמוד כדי לעבור אחר כך לרפואה? מבחינת חומר הלימוד עדיף מדעי הרפואה אך מבחינת הסיכויים לקבל ציון טוב יותר- ביולוגיה, מה דעתכם המקצוע שממנו הכי "פשוט" (אני יודעת שזה לא עניין פשוט.....) לעבור אחר כך לרפואה?
2.האם בסוף התואר ניתן להגיש בקשה גם לתכנית ה-4 שנתית וגם לתוכנית הרגילה (התחלה משנה א)? הרי תוכנית ה-4 שנתית איננה בטוחה ואף אחד לא מבטיח שגם בעוד 3 שנים תעמוד התכנית ותצליח, אם לדוגמא למדתי ביולוגיה בת"א האם אני רשאית להגיש בקשה ללימודי רפואה(מההתחלה-שנה א) בכל אוניברסיטה שהיא בארץ על בסיס ציוני התואר? לדוגמא- האם ניתן להגיש בקשה לב"ש עם תואר במדעי החיים מת"א או שרק באוניברסיטה בה למדתי את התואר? מהם תנאי הקבלה? האם מסתכלים גם על פסיכומטרי ובגרויות? קראתי את המאמר שפורסם בפורום אך לא הצלחתי להבין בדיוק. אני מעדיפה לחשוב שלילי- שתכנית ה-4 שנים לא תצליח ושלפחות תהיה לי תוכנית ב....

תודה מראש,
שבת שלום
ליאת
תשובות
23/02/08 13:52
7צפיות
1. מה שמשנה לקבלה הוא הממוצע הסופי ולא סוג התואר הספציפי, גם לגבי התכנית הרגילה וגם לגבי התכנית הארבע שנתית. בתכנית הארבע שנתית, את צריכה תואר שיעמוד בדרישות הקדם שלהם. מעבר לזה, זה ממש לא משנה איזה תואר זה. זה גם כתוב במה שכתבתי - אין יתרון לתואר מסוים על פני אחרים, וגם לא לתואר ממוסד מסוים על פני מוסדות אחרים, זה מנוגד לחוק.
2. את יכולה להירשם לאן שאת רוצה עם תואר ראשון מכל מוסד לימודים מוכר בארץ. לא הבנתי אם קראת את ההסבר שיש בשאלות הנפוצות על קבלה לתכנית הרגילה עם רקע אקדמי, אז הנה קישור:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/ForumFAQAns...
אם קראת ולא הצלחת להבין, את מוזמנת לכתוב כאן מה בדיוק לא הבנת ואני אנסה להסביר.
אוקיי אז ככה
23/02/08 14:56
4צפיות
השאלה המרכזית שלי היא כזו- אם אני אתחיל בלימודי ביולוגיה ולא אצליח להיכנס לתוכנית ה-4 שנתית החדשה האם אוכל לקחת את התואר B.Sc מאוניברסיטת תל אביב ולהירשם לכל בית ספר לרפואה בארץ על סמך ציון התואר, או שכל אוניברסיטה מחייבת שהתואר הראשון יהיה מהאוניברסיטה שלה? האם הם מסתכלים על בגרויות ופסיכומטרי או אך ורק על ציוני התואר?
קראתי את המאמר אך קצת התבלבלתי בנוגע לעניין זה ולכן אשמח לקבל תשובה ספציפית.אם הינך יודעת גם מה ציון התואר בביולוגיה הנחוץ לעבור לשלב מור/מרקמ/ראיון וכו?
אין לי מה לנסות לשפר בגרויות זה ייקח 3 שנים (אצטרך לעשות 5 יחידות כמעט בהכול מחדש), לכן עדיף לי להתחיל תואר ולנסות להוכיח עצמי בדרך אחרת.

תודה רבה על התשובות המהירות,
ליאת.
כן, את תוכלי
23/02/08 17:48
3צפיות
על הבסיס הזה בנויה התשובה בשאלות הנפוצות. ממוצע התואר מחליף את ממוצע הבגרויות בחישוב הסכם, וכל השאר אותו דבר. בחלק מהאוניברסיטאות מתחשבים במה שנותן לך סכם גבוה יותר, ובחלקן ברגע שיש לך תואר, מתעלמים מהבגרויות. איך זה בכל מקום - מפורט בשאלות הנפוצות.
לכן, אין ציון ספציפי שאיתו את יכולה להגיע למיונים. זה תלוי בציון הפסיכומטרי שלך ובסף של אותה השנה, בדיוק כמו בקבלה עם בגרויות.
אגב, את ההסבר הכללי על הליך הקבלה קראת?
קודם כל תודה רבה לך
23/02/08 18:00
מיום מיום ההחלטה מתגבשת, ואני מבינה שכעת הדרך "הקצרה" ביותר עבורי היא ללכת לביולוגיה (כמובן לקרוע את הישבן...) ומשם לנסות את התכנית ה-4 שנתית או ללכת מההתחלה....
אולי אצליח ואולי לא- לנסות תמיד שווה, לא אפסיד מזה כלום אולי אפילו ארוויח.

תודה רבה
שבוע טוב
ליאת.
º
בהצלחה!
23/02/08 18:54
אם חלומך להיות רופאה
26/02/08 08:01
20צפיות
הי ליאת,
אם את רוצה ומשוכנעת שחלומך להיות רופאה, נסי להתקבל בארץ, לא הולך סעי לחו"ל.
כדי להתקבל למסלול ה4 שנתי או למסלול הרגיל ע"ס התואר תאלצי לקבל ממוצע סופי מעל 90 וזה קשה, לרובנו בלתי אפשרי.
חבל שתהיה בלחץ 3 שנים, תלחמי על כל נקודה בתואר ואף אחד לא מבטיח לך את לימודי הרפואה לאחר מכן.
יתכן ששווה לנסות להתקבל ע"ס שנת לימודים אחת בביולוגיה (אפשרי). כך "תבזבזי" רק שנה אחת כדי לדעת אם זה מוביל אותך לאנשהו...
באתר של האוניב' העברית יש אפשרות לראות את חתכי הקבלה ע"ס פסיכומטרי ותואר ראשון, את תראי שתצטרכי פסיכומטרי מעל 700 גם עם ממוצע תואר מעל 90.
כאמור גם אופצית חו"ל היא אופציה
בהצלחה
אי אפשר להתקבל לרפואה אחרי שנה
26/02/08 08:59
14צפיות
של ביולוגיה, כי לא מחכים לציונים של סמסטר ב'.
קושיה: האם התשובה הנ"ל נכונה גם לרפו"ש?
27/02/08 00:08
8צפיות
כלומר, האם אפשר להתקבל לאת"א לשנה א' רפואה, גם מי שלומד רפואת שיניים שנה א' שלא על סמך ציונים אקדמים ??

האם הם לא יחכו לציונים? אני מעדיף להתקבל ע"ס ממוצע בגרויות ולא ע"ס תואר אקדמי, למישהו יש רעיון איך לעזור לי?

תודה,

אריה
לא. ברגע שיש לך רקע ברפואת שיניים
27/02/08 09:37
7צפיות
בתל אביב והחל מהשנה גם בירושלים, מתעלמים לגמרי מהבגרויות שלך ומתחשבים רק בממוצע האקדמי ובפסיכומטרי.
סתם לידע כללי..
27/02/08 17:35
7צפיות
מה הכוונה ברקע? ציונים אקדמיים מחליפים בגרות שלמה (גם אם זה תואר לא שלם?)?
מוזר..חשבתי שלוקחים את הצירוף הגבוה ביותר
אם היית מתישהו סטודנט לרפואת שיניים
28/02/08 13:59
3צפיות
בארץ או בחו"ל, בתל אביב ובירושלים יתעלמו לגמרי מהבגרות שלך. במקומה יכניסו את הממוצע האקדמי שלך לחישוב הסכם.
לקיחת הגבוה תקפה רק במקרה של רקע אקדמי שהוא לא מרפואה או רפואת שיניים. ברגע שנכנסת לרפואה או רפואת שיניים, שללת מעצמך את הזכות שיתחשבו במה שנותן לך סכם גבוה יותר.
היי לכם!
26/02/08 21:12
2צפיות
אם ארצה להתקבל בארץ- אצטרך לשפר את כ-ל הבגרויות ובשביל להגיע לציון בגרות של 112-113 אצטרך לעשות 5 יחידות בכל מקצוע... ייקח לי בערך 3-4 שנים כולל פסיכו מחדש! לגבי לימודים בחו"ל- אין לי אפשרות לממן 16 אלף בשנה (הונגריה לדוגמא) אם אתה מכיר מכיר מקומות זולים יותר המלמדים באנגלית והם לא במדינות בריה"מ לשעבר או פולין או סלובקיה (שהרמה במקומותצ כאלה שואפת ל-0) אז אשמח אם תיידע אותי. כרגע הפתרון היחידי בשבילי זה לנסות ללכת למדעי החיים.... אני יודעת שבבאר שבע אחרי 3 סמסטרים בממוצע של 95 (שנה שעברה זה היה ממוצע 92) או 4 סמסטרים בממוצע 90 ניתן לבקש לעבור לרפואה על סמך פסיכומטרי וציונים אלו... יש למישהו מושג אם גם בת"א זה ככה? והאם בב"ש מקבלים אחרי 3 או 4 סמסטרים גם מאוניברסיטה אחרת? אשמח אם מישהו יוכל לשתף אותי...

אני אנסה בכל מקרה.
הלוואי והיתה לי האפשרות ללמוד בחול... אז הייתי כבר באמצע שנה שנייה...

תודה,
ליאת
ומה עם מכינה?
26/02/08 22:16
3צפיות
הי ליאת,
מדוע את לא מנסה דרך מכינה קדם אקדמית להתחיל לימודי רפואה, זה לפחות יקח שנה ולא שנתיים כמו בתואר בביולוגיה. אני לא יודע מה הנסיון האקדמי שלך אבל ממוצע של 95 זה פשוט טירוף, אפשרי אבל מאוד מאוד קשה....
לגבי חו"ל, זוהי באמת ברירה אחרונה, אבל אם לא תצליחי להתקבל בארץ אחרי כל הנסיונות, יש מדינות בחו"ל שניתן ללמוד במחיר סביר (פורום שיש בו מידע רב על זה הוא "לומדים רפואה" בynet).
אני בכוונה לא מזכיר מדינות כדי לא להכנס לויכוח מטומטם וילדותי עם משתתפי הפורום אבל לא מדובר בבר"המ לשעבר.
בהצלחה מכל הלב
º
ממכינה יש עוד פחות סיכוי להתקבל
27/02/08 09:38
3צפיות
אני חושבת שאת צריכה לשקול את זה יותר ברצינות
26/02/08 23:16
1צפיות
מניסיון, הרבה פעמים עדיף לשפר את כל הבגרות מאשר להיכנס לתואר ולנסות להתקבל איתו.
לימודים אקדמיים הם תובעניים וקשים בכמה רמות מבגרויות. קשה להבין את זה לפני שחווים את זה, אבל מאוד מאוד מאוד קשה לשמור על ממוצע ציונים של מעל 90 במשך שנה, שלא לדבר על שלוש שנים של תואר.
אני חושבת שאולי כדאי שתתנסי בזה קצת ואז תחליטי. אולי תנסי לקחת קורס באוניברסיטה הפתוחה כדי לראות איך את מסתדרת?
קורסים באוניברסיטה פתוחה
27/02/08 10:23
3צפיות
אני חושב שהרעיון שלך הוא טוב, רק ראוי לציין מנסיון של 2 קורסים בפתוחה שלעיתים הקורס בפתוחה קשה יותר מקורס באוני' רגילה כי הלימוד הוא בעיקרו לימוד עצמי (יש מספר מוגבל של הנחיות).
מצד שני זה יהיה קורס אחד ולא 8 קורסים במקביל כמו בסמסטר רגיל באוניברסיטה.
חוצמזה לחזור וללמוד על ביאליק וקצת אזרחות כנראה לא יזיקו
מכינה - כאמור זה אפילו פחות רצוי מתואר, אבל
27/02/08 10:39
7צפיות
מי אמר לך שבפולין, סלובקיה או אפילו במדינות ברה"ם הרמה שואפת לאפס? היית שם? בדקת, דיברת עם מישהו שלומד? לא יכול להעיד על כל מדינות ברה"ם לשעבר, אבל הבנתי (בין היתר מאנשים שלומדים או למדו שם) שלמשל בקאונס (ליטא) או בבירות רוסיה (מוסקבה וסנט פטרבורג) רמת הלימודים בסדר גמור ואף יותר. עניין אחר הוא שגם שם זה לא בדיוק זול (ובהונגריה זה ממש לא 16 אלף, לפחות לא בשקלים ולא ביורו - בערך 8,500 יורו לשנה, וזה רק שכה"ל). כנ"ל לגבי סלובקיה - ממש לא נראה לי שזה תת רמה, אלא שגם שם יקר כמו בהונגריה, ופולין יקרה אף יותר. בינתיים רומניה הרבה יותר זולה, ושוב לפי עדויות ממקור ראשון הרמה בסדר גמור.
ולגבי הקבלה בארץ: אני מציע שתבדקי שוב את נושא הבגרות. את לא חייבת לעשות יותר מדי מקצועות מוגברים, העיקר להגיע לציונים גבוהים במקצועות החובה, שכמה שיותר מהם יהיו ברמת 5 יח' (מתמטיקה, אנגלית, ספרות, לשון, היסטוריה, תנ"ך, אזרחות). זה מקפיץ את הממוצע בטירוף. נדמה לי שרוב דרי הפורום הזה, למודי נסיונות להתקבל, יסכימו שהדרך הכי טובה ויעילה להתקבל בארץ היא שיפור בגרויות ופסיכו. קבלה על סמך ציוני תואר או תואר חלקי בעייתית ביותר, מכינה בעייתית עוד יותר מבחינת הסיכויים.
התשובה שלי לכולם
27/02/08 21:04
3צפיות
שיפור בגרויות- הממוצע שלי נמוך מ100 ועליי לשפר לפחות ב-15 נק.... זה ייקח 3-4 שנים, אני בת 24 כרגע כך שבגרויות זה לא רלוונטי כמה שזו הדרף "הקלה" ביותר, זה פשוט ייקח מלא זמן....

מכינה- חברה שלי עשתה מכינה בת"א, סיימה בהצטיינות, פסיכו בסביבות 720- לא התקבלה לרפואה.

חול- אותה חברה לומדת בהונגריה- זה עולה 16 אלף דולר בשנה +/- כולל טיסות כולל הכול. לי אישית ולמשפחתי- זה יקר מאוד. הבנתי דרך אגב שבמדינות בריהמ לומדים ברוסית וכן שהרמה לא משהו- עובדה: יותר זול בצורה משמעותית מהונגריה ורומניה ועדיין אין שם הרבה סטודנטים... למה? כנראה רמה. האופציה היחידה היא כנראה רומניה אבל שוב- י ק ר (יחסית), אשמח לשמוע המלצות זולות יותר - חשוב הלימוד באנגלית, ולא איכפת לי מה שאנשים יגידו בסוף- לא משנה מאיפה אתה בא בחו"ל כולם עושים את אותו מבחני קבלה בארץ וכולם גם עוברים. לאף אחד לא משנה אם למדת בהונגריה או רומניה....

הדרך כנראה היחידה היא לעשות תואר במדעי החיים ופסיכו מחדש ולנסות להתקבל לתכנית ה-4 שנתית או הרגילה.

מה הייתם עושים במקומי? מישהו יכול להמליץ לי על מקומות קצת יותר זולים (אך ברמה טובה) בחו"ל???

תודה מראש,
ליאת.
'צטער, לא נראה לי שיש משהו יותר זול
28/02/08 00:36
1צפיות
ועוד עם לימודים באנגלית. באיטליה שכה"ל זול יותר, עלויות המחיה קרובות לישראל (לפחות מחוץ לערים הגדולות והיקרות כמו רומא וונציה), אבל הלימודים רק באיטלקית. לא מאמין שיש משהו זול יותר מרומניה ועם לימודים באנגלית ברמה סבירה. נכון להיום, שכה"ל ברומניה $3600, ולפי השמועות משם לפחות השנה הם לא מעלים אותו. זה הכי זול ובגדול. באוקראינה שכה"ל נמוך יותר - $2600. אני מאמין שרמת הלימודים ברוסית שם בסדר גמור, אבל אנגלית זה כבר סיפור אחר. לא נתקלתי במישהו שלומד שם באנגלית, אבל לא הייתי מצפה מהם רמה גבוהה במיוחד, אם כי כמובן אני יכול לטעות.
\פני הכל - בדקי את עצמך שוב, האם זה מה שאת באמת רוצה, והאם זה באמת מתאים לך - באחרונה היו כאן די הרבה הודעות בנושא, עם פירוט של כל הדברים "המלבבים" שמצפים לרופא צעיר. אם את סגורה על זה ומוכנה להילחם - קחי בחשבון שגם הדרך של לנסות להתקבל באמצעות ציוני תואר ראשון, מלא או חלקי, לא זולה במיוחד ולא נראה לי שסיכויי הקבלה בה גבוהים במיוחד. שוב אני חוזר על דברים שכבר נכתבו בשרשור הזה: הרבה יותר קל להשיג ציון גבוה במבחן בגרות, גם 5 יח', מאשר בקורס אקדמי כלשהו, במיוחד במדעי החיים. וכאמור הכי חשוב להגיע לציונים גבוהים במקצועות החובה, עם שאיפה לכמה שיותר מורחבים מבין מקצועות החובה. להערכתי, אפשר לעשות את זה בשנה וחצי (מועד קיץ אחד ומועד חורף אחד), אבל כל אחד והקצב שלו. בכל מקרה כדאי שתשקלי את זה שוב. אבל בסוף - רק את נמצאת במקומך, ורק את יכולה להחליט. בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה!
כדי לייעץ לך בצורה טובה צריך יותר נתונים
28/02/08 15:24
1צפיות
אם תרצי, את יכולה לכתוב (כאן או במסר, איך שנוח לך) את ציוני הבגרות שלך, ונראה באמת מה את צריכה לשפר וכמה זמן זה ייקח.
לא משנה אם תבחרי בשיפור בגרויות או תואר, אני אישית לא הייתי מצמצמת את האפשרויות שלי למסלול של 60 מקומות באוניברסיטה אחת בלבד. יש אפשרות להתקבל עם תואר גם למסלול הרגיל של רפואה, אבל בשביל זה צריך פסיכומטרי. אז אני חושבת שכדאי לדאוג שיהיה לך גם ציון פסיכומטרי של 750 (אם עדיין אין לך), ליתר בטחון.
וואו מבלי לקרוא את
29/02/08 00:04
5צפיות
התגובה שלך פשוט כתבנו אותו דבר! מדהים........
סליחה שאני מתערבת
28/02/08 23:59
5צפיות
אבל מאין לך לדעת שהרמה נמוכה ברוסיה, בפולין ובסלובקיה?, את היית שם? את למדת שם? קודם כל אני לומדת בסלובקיה, ודי יקר פה השכ"ל ממש דומה להונגריה, שנית שכ"ל הוא קרוב ל40 אלף שקלים בשנה, לא יודעת מאיפה את ממציאה מחירים..
ורק שתדעי  לך שלדוגמא ברוסיה, במוסקבה, זו אחת הפקולטות הכי נחשבות וברמה מאוד  גבוה. פולין גם נחשבת טובה,
וסלובקיה אני לומדת פה, אני רוצה לומר לך שבלימודים הפרה קלינים הלימודים פה ממש לא נופלים מרמת הלימוד בארץ ואף יותר קשים! יקירתי האנטומיה פה , וההסטולוגיה כאן הרבה יותר קשה ממה שלומדים בארץ, ואנשים יכולים להתווכח איתי, ועדיין אני אעמוד על דעתי, בנוסף כאן לא מחלקים את בחינת הפיינל את נבחנת על הכל!.
ודבר נוסף היום בכל אירופה, במזרח והן במערב, מקבלים לפחות אצלנו תעודה של האיחוד האירופאי ככה שכולם צריכים להיות ברמה מאוד גבוה, וליישר קו.
שיהיה לך המון בהצלחה, אבל פעם הבאה לשקול את מה שאת כותבת.
משהו לא מסתדר לי
01/03/08 12:00
5צפיות
את כותבת "אבל מאיפה לך לדעת שהרמה נמוכה ברוסיה......? את היית שם? את למדת שם?", ומצד שני מעיזה לכתוב "אני רוצה לומר לך שבלימודים הפרה קלינים הלימודים פה ממש לא נופלים מרמת הלימוד בארץ ואף יותר קשים".

במקום להתאמץ פשוט אעשה copy paste: "את היית שם? את למדת שם?" (הכוונה היא ללימודים בארץ).

הייתי מציע לקחת את עצתך ולשקול בפעם הבאה את מה שאת כותבת.
משהו לא מסתדר לי בתגובה החצופה שלך.....
01/03/08 15:15
7צפיות
אצלנו פיינל באנטומיה לדוגמא הוא על הכל, לעומת הארץ שאני מודעת לעובדה שזה מחולק... וזה מקהל משמעותית את הלמידה לזה. אז כן אני מודעת לזה, לגבי השנים הקליניות אני גם מודה ומתוודה שבארץ אתם מקבלים וצוברים הרבה יותר ניסיון, ולכן הדגשתי בפרה קליני, כנ"ל בהסטולוגיה, אני יודעת שבארץ יש שני קורסים א+ב פה אתה נבחן על הכל, אז אני בהחלט מציעה לך לא לבוא לאנשים מגבוה, ויש לי את הערכה לכל אחד.. ואני גם יודעת איפה להגיד, שהרמה פחות טובה ויותר טובה, אז כאן בשנים הקליניות לא נהיה כמו הסטודנטים בארץ שבאמת צוברים הרבה ניסיון.לגבי פולין ,רוסיה והונגריה אין לי שמץ של מושג לגבי הרמה של השנים הקליניות למען האובייקטיביות.
שיהיה לך שבת שלום.
את בכלל לא התייחסת לנקודה
01/03/08 16:33
5צפיות
קל לך לצאת בצורה של "אוי אוי אוי, מתקיפים אותי, אני המסכנה פה".
תרגעי, תנשמי עמוק ותגיבי על מה שכתבתי לך -
איך את מסוגלת, אחרי שרשמת (בצורה מוצדקת) לאנשים אין זכות להשוות בין שתי סיטואציות לפני שהן חוו את שתיהן (במקרה הנדון - לימודי רפואה בארץ לעומת סלובקיה) לכתוב שהלימודים בסלובקיה קשים יותר?
את למדת בארץ?
קשה יותר להגיב לגופו של עניין או רחמנא ליצלן להגיד "טעיתי, יש משהו במה שאתה אומר" מאשר לכתוב "תגובה חצופה...", "לידיעתך..." ובלה בלה בלה. כל מה שכתבת אולי נכון, אבל לא רלוונטי למה שכתבת.
את מוזמנת להמשיך ולסתור את עצמך, ואת התסכול שלך להוציא בשופינג מטורף ברחובות ברטיסלבה - לא עלי.
אתה פלצן ומעלה רחמים תסלח לי.
01/03/08 17:09
4צפיות
וגם אם ימחקו לי את ההודעה אני מקווה שתראה אותה...
אין שום דבר פלצני
01/03/08 17:17
4צפיות
בלדעת לכתוב "מעורר רחמים" ולא "מעלה רחמים".
שוב, את מסרבת להתייחס לנקודה שהעליתי, וזה, לכשעצמו, מעורר רחמים.
אני מתייחסת לכל הנקודות
01/03/08 17:24
3צפיות
ואני מאוד אובייקטיבית, התגובות הציניות שלך והלכלוך והתנשאות על אנשים, קל מאוד לכתוב תגובות מגעילות כאלה, יש אנשים כמוך שצריך להרחיק מידיהם ובדחיפות מקלדת ועכבר...כי זה קל להם לכתוב פה בפורום, בצורה מלוכלכת כמוך.
אגב זה לא רק כלפיי תסתכל מה כתבת כמה שרשורים מעל.
פה אני לא מעוניינת יותר להגיב כי התגובות שלך לא שוות את ההתייחסות.

אני אשמח לראות
01/03/08 17:28
4צפיות
ציטוט שלך שמתייחס לנקודה שהעלתי.
אני אזכיר לך את הנקודה - איך את כותבת מצד אחד "אל תחווה דיעה על מה שלא עברת" ומצד שני חווה דעה בעצמך.
ד"א, קראתי את השרשור "שלנו" שוב ושוב - לא ראיתי שום ירידה לפסים אישיים (עד התגובה האחרונה), או כמו שלמדנו להגיד בגן חובה: "את התחלת!"
את"א
23/02/08 01:13
2צפיות
היי,

שמעתי שאפשר עד ה-29.2 לשלוח את טופס הרישון ותצלום תעודת זהות וכל השאר אח"כ.

השאלה שלי- צריך לשלוח את זה במעטפה הלבנה? (קניתי ערכה, לא דרך האינטרנט כי זה עשה לי בעיות בבחירת מקצוע).
ואם כן, איך אני שולחת את האחרים, במעטפה רגילה?

האם הצהרת בריאות גם צריכה להשלח עכשיו או ב-30.4 עם כל השאר?
כן, את שולחת הכל במעטפה הלבנה של הערכה
23/02/08 10:17
1צפיות
וכן, את הצהרת הבריאות צריך להגיש יחד עם תעודת הזהות, טופס הרישום ואישור התשלום בבנק.
את כל השאר את שולחת כמו ששולחים כל דואר, שמה במעטפה, שמה בול ושולחת.
תודה, איך זה ש
23/02/08 14:28
2צפיות
רק את"א מבקשים לשלוח בנוסף לטופס ההרשמה ואישור התשלום כמובן ,תצלום תעודת זהות והצהרת בריאות?
האם אב"ג והטכניון לא דורשות את זה, לפחות לא עד השלב של 29.2, או שפספסתי משהו?
דווקא בבן גוריון דורשים צילום תעודת זהות
23/02/08 14:39
2צפיות
כל המסמכים הדרושים רשומים כאן:
הייתה איזה שאלה פה בפורום
23/02/08 15:14
לפניי שבועיים פלוס מינוס בערך על אב"ג ומישהי אמרה שהיא התקשרה ואמרו לה שעד 29.2 אפשר לשלוח רק טופס רישום ואישור מהבנק, וכל השאר אח"כ.
מה שכן אני זוכרת גם שאני התקשרתי שלא הזכירו שום דבר על תעודת זהות... וכבר שלחתי..
מישהו נוסף שמע אותו הדבר??
אולי את תעודת הזהות לא חייבים לשלוח עכשיו
23/02/08 17:43
אבל זה כן מופיע ברשימת הדברים שצריך לשלוח להם.
כן, אני יודעת, פשוט
23/02/08 18:18
אני שואלת על מה שצריך לשלוח עד ה-29.2,
לא על מה שאפשר עד ה-30.4.

ממה שהבנתי- רק טופס רישום ואישור תשלום לבנק.

עכשיו כשאני חושבת על זה...
23/02/08 18:20
כשנרשמתי באינטרנט לא שלחתי להם צילום של תעודת הזהות, אלא רק את הטופס שהיה צריך להדפיס ולמלא.
אז כנראה שבאמת לא צריך צילום של תעודת הזהות עכשיו, רק את הטופס ואישור התשלום.
סבבה, תודה
23/02/08 18:23
אז אני מסכמת:

בן גוריון- טופס הרשמה+תשלום לבנק
תל אביב- טופס, תשלום, תצלום ת.ז, הבנתי גם שהצהרת בריאות ואישור והצהרה
טכניון- טופס הרשמה, תשלום לבנק (עוד משהו?)
ירושליים- טופס הרשמה, תשלום לבנק, (?)
הרשמה לבאר שבע
23/02/08 09:10
5צפיות
שלום אני רוצה להירשם לרפואה באוניברסיטת בן גוריון וההרשמה עד לתאריך 29.2 , אם אני משלמת לפני התאריך הזה את שובר התשלום אז אני יכולה לשלוח את המעטפה לאחר תאריך זה בשלושה או ארבעה ימים ?
עוד שאלה צריך לצרף את הקורות חיים למעטפה או אני יכולה לשלוח מאוחר יותר ?? אותה שאלה לגבי המלצות ?
אם לא עד מתי אפשר?
לא ידעתי מי לשאול כי היום המזכירות לא פועלת אז מקווה שתעזרו לי
תודה
מה שצריך לשלוח עם ההרשמה
23/02/08 10:19
2צפיות
זה את טופס הרישום ואת אישור התשלום. כל השאר יכול להגיע אליהם עד סוף אפריל.
אני לא זוכרת אם התאריך האחרון להרשמה הוא התאריך האחרון לתשלום או להגעת החומר למדור הרישום. במקרה הכי גרוע, אפשר פשוט לשלוח להם הכל באקפרס. אם שולחים על הבוקר (עד סביבות עשר בבוקר), זה מגיע אליהם אחה"צ באותו יום.
תודה אבל רוצה פרטים מדויקים יותר
23/02/08 10:33
2צפיות
בבקשה
º
כמו מה?
23/02/08 10:34
1צפיות
תשובות לשאלות ששאלתי קודם אם אחד אחר יכול
23/02/08 11:42
2צפיות
לשתף אותנו במידע על ההרשמה . מה ז"א מסתיימת ב 29.2 ומתי שולחים טפסי קורות חיים והמלצות לא דעה של יודע ואולי אלא בטוח....
שוב
23/02/08 13:46
1צפיות
את כל הטפסים של ההמלצות וקורות החיים ואת שיפורי הבגרויות יש לשלוח עד ה30.4. ככה כתוב בידיעון וזה גם מה שאמרו ביום הפתוח. יותר בטוח מזה לא יהיה.
לגבי שליחת טופס ההרשמה עצמו אני לא בטוחה, אבל את זה אפשר לברר מחר על הבוקר עם מדור רישום אם זה עד כדי כך קריטי בשבילך. לדעתי האישית, ומהניסיון שלי, אין מה להילחץ, תמיד יש פתרון לכל מצב.
מה הציון התאמה של רפואה בת"א?
24/02/08 12:40
4צפיות
שאני מסתכל באתר מפורסם 706.83
אבל במידע אישי שלי רשום 713.85
ציון התאמה זה לא סכם
24/02/08 13:50
2צפיות
סכם = ציון ההתאמה הכי נמוך שאיתו אפשר להגיע למיונים
ציון התאמה - הציון האישי שלך, אם אתה מעל הסכם - תזומן למיונים
לפי ציון ההתאמה שלך יש לך סיכוי להגיע למיונים, אבל הכל בערבון מוגבל - הסכם עוד יכול לעלות השנה, הוא יקבע אחרי שיגיעו ציוני הפסיכומטרי של מועד אפריל. יש עוד זמן.
על איזה מידע אישי אתה מדבר?
24/02/08 13:57
אצלי לא מופיע במידע אישי אף נתון רשמי של חתכי קבלה ,רק:
ממוצע בגרות (שאינו מעודכן),פסיכו' ,סכם מעוגל ,סכם לפני מו"ר וכו'...

אולי מדובר על חתך קבלה ישן לפני שנעשה מדרג שנה שעברה?
713.85 זה לא הסכם שלי הסכם שלי יותר גבוהה
24/02/08 14:17
3צפיות
זה מופיע מתחת תחת ציוני התאמה רפואה
ורשום שזה יכול להשתנות
יש באתר של את"א מידע אישי למועמד שנכנסים עם הקוד שמקבלים אחרי שנרשמים מקבלים מכתב עם הקוד
זה ארכאי
24/02/08 16:34
מדובר על חתך זימון  י ש ן  למו"ר.

במידע האישי שלי באת"א הוא לא מופיע, יש רק:

" עונת רישום תשס"ט א' - 2008/1 ****** ממוצע בגרות מותאם
12/2007  ציון פסיכומטרי קובע
תאריך בחינה אחרון
***  ציון התאמה לפי בגרות+פסיכומטרי
******  ציון התאמה רפואה
ציון זה מתעדכן עם קבלת נתונים נוספים:
מכינה, השכלה אקדמית*****, המבחן המיוחד לרפואה (מור)  
רמות שפה
פטור  רמת אנגלית
לא חייב  רמת עברית "

זה הכל:)

המשך תחרות "מדור הרישום הכי פחות יעיל"
24/02/08 14:32
טוב אז אני ממשיכה בסגאת עדכון שיפורי הבגריות מול מדורי הרישום השונים. כנראה שאם זה לא יעבוד- אאלץ לסוע לאוניברסיטאות בעצמי... (מי שרוצה להצטרף לנסיעה בעתיד- מוזמן. אני גרה ברעננה..)
מקום רביעי - ב"ש. עדכנו לי את הרוב. חסר להם ג"ג אבל הם כרגע מחמת הספק מקום רביעי כיוון שעדיין לא שלחתי להם את העדכונים. (אני אשלח את כל הקו"ח וכל מה שהם רוצים בהמשך)
מקום שלישי - הטכניון, אמנם עדכנו אבל חלק. שכחו לי את ההרחבה בספרות, שלחתי להם את הטופס ברשום ועדיין הציון הישן עומד בעינו.
מקום שני- ת"א - לא עדכנו כלום. שלחתי להם שיפורים ברשום וגם משם אין קול ואין עונה. הסכ"ם (המעפן) עדיין שם.
מקום ראשון - ירושלים. לא עדכנו כ-ל-ו-ם. שלחתי להם ברשום והם עדיין לא הטריחו את עצמם לכלום. בנוסף, התקשרתי להגיד להם על זה והם הבטיחו שיחזרו אלי. כבר שבוע אני מחכה....

זהו לבנתיים. אמשיך לעדכן. אשמח לשמוע עדכונים\עצות כיצד לגרום להם להזיז את העכוז שלהם ולעדכן.
(מאחר והפסיכומטרי כרגע לא מדהים, ני מתעסקת עם זה...)
ושיהיה בהצלחה לכולם!
º
פשוט תסעי לשם.... עם חלמאות אי אפשר להתווכח
24/02/08 15:52
לדעתי לשלוח להם - זה סיכון
24/02/08 16:28
אם תהיה פאשלה קטנה תאלצי להנפיק ספחים חדשים.
עדיף למצוא יום פנוי ו....
זה מה שאני אעשה, כשיהיו ציוני חורף (אמסור בעצמי כולל על הדרך את הקו"ח וההמלצות לבן גוריון )
מאוחר מידי...
24/02/08 16:38
וחוצמזה שהלוואי היה לי יום פנוי.
אני עסוקה בללמוד לפסיכומטרי...
מקסימום, כמו שאושרית ייצעה, מוציאים באיזה 40 שקלים 4 עותקים מהשלוחות האקסטרניות של משרד החינוך.
מה זה לסוע לבני ברק להוציא כמה טפסים לפני שתחרוש את הארץ לרוחבה ולאורכה ותריב עם כל  מדור רישום בדרך :)
אגב, חן, את ההמלצות אתה לא אמור לראות. אולי כדאי שמי שרשם לך אותם ישלח אותם? (כמובן אחרי שכן ראית אותם!!)
אני יודע
24/02/08 16:58
'הוא' שלח אותם...אלי!

הסיבה היחידה שהן הגיעו אלי היא כוון שאני לא סומך על פקידים והתנהלות פקידותית, הטירחה וחוסר האונים שיכולים להגרם אם המלצה תלך לאיבוד לא שוים את הדקדקנות המיותרת ,ובכל מקרה, זה לא שניתן לעשות הגהה להמלצות אם מתאים-מתאים,לא מתאים-לא מתאים :)
נ.ב
אין לי כוונה ללבוש סרבל של שרות הדואר...
אנקדוטה שZLP סיפר לי במפגשינו
24/02/08 17:12
בחורה אחת,בעומדה על סף כניסה לראיונות ,קיבלה טלפון.
על הקו, אחת הממליצות . "רוצה לשמוע מה כתבתי לך"? "כן".
איך שהיא נכנסת לראיון , המראיינים שואלים:" מה לדעתך כתבו עלייך הממליצים"?
מרב הלם ופחד להפיל את עצמה היא התאבנה וחירבשה את כל הראיון...
º
במקרה הספציפי הזה ignorance is a bless
24/02/08 17:58
מבחן מו''ר ומבן מרק''ם
<< ההודעה הנוכחית
23/02/08 21:27
172צפיות
היי!
מישהו יכול להסביר לי בבקשה מה ההבדל בין המבחנים והאם ניתן להשיג דוגמאות לשאלות שמופיעות בבחינות אלו?
º
כן - המרכז הארצי (ההוא מהפסיכומטרי)
24/02/08 00:35
12צפיות
ברוך הבא לפורום
25/02/08 10:35
9צפיות
קודם כל, להבא אנא הקפד לשרשר את הודעותיך למקום הנכון. הסבר על כללי השרשור תמצא בתקנון הפורום (בסגול בצד שמאל).

לגבי שאלתך, אכן כמו שאמרו מעלי, מידע ראשוני על מו"ר ומרק"מ תוכל למצוא באתר המרכז הארצי לבחינות והערכה, שהוא זה שבעצם עורך את המבחנים.
מו"ר:
http://www.nite.org.il/scripts/txt.asp?pc=76452833...
מרק"מ:
http://www.nite.org.il/scripts/txt.asp?pc=10668470...

בנוסף לכך, תוכל למצוא חוויות אישיות ממבחנים של שנים קודמות ע"י הרצת חיפוש מתקדם ישן בפורום.

בכל מקרה, המון מידע נוסף על הליך הקבלה לרפואה והסברים על מונחים שונים הקשורים לכך, תוכל למצוא במילון המונחים ובשאלות הנפוצות של הפורום.
הרשמה לבאר שבע.
25/02/08 22:23
7צפיות
ערב טוב לחברי הפורום,

ראשית, אני אבקש סליחה ממנהלי הפורום על כך שההודעה שלי תלויה באויר ולא קשורה לשום עץ אשכולות ייעודי.

ולשאלה, האם ההרשמה שיש צורך להשלימה עד סוף החודש כרוכה רק ברישום אינטרנטי או שעד תאריך זה יש צורך בשליחת
טפסים שונים. באם כן, אילו טפסים צריכים להישלח עד סוף החודש. אילו טפסים צריכים לישלח עד סוף אפריל.

בתודה מראש,
ובהצלחה רבה לכל הנרשמים,
לא יודע מי מאיתנו יתקבל לשם, אני רק מקווה שמי שיעבור את כל התהליך הזה ויהפוך לרופא
ביום מן הימים , לא ישכח את הלהט ששלח אותו למקצוע הזה, ולא יחטא בהתנשאות על פני החולים שלו,
ושיהיה מודע לריחוק הלא מודע שלצערי נוצר בין  הרופאים והחולים וינסה לבטלו. הגיע הזמן לשינוי גם בתחום זה,
שנדמה שהופך לעסק כלכלי כמו כל עסק אחר. אני שומע על וחווה בעצמי מקרים שבהם ציפייה ארוכה לביקור אצל המומחה
הופכת לחמש דקות שבהן מרבית תשומת לב הרופא מוקדשת למקלדת , ואותי הוא פוטר בכמה מרשמים או ב"אין לך בעיה"
זהו, קצת מזה יצא החוצה.
ושוב בהצלחה,
שרון.
אל תבקש סליחה, תשרשר
25/02/08 23:59
3צפיות
בפעם הבאה ההודעה שלך פשוט לא תישאר בפורום.

לגבי השאלה שלך, עד סוף החודש אתה רק צריך לשלם בעיקרון. אם אתה נרשם באינטרנט זה אומר לעבור את כל תהליך ההרשמה באתר, ואח"כ להדפיס ולמלא את הטופס שיש בסוף ההרשמה, ולשלוח אותו אליהם בדואר.
אגב, בשרשור זה ממש, אליו שורשרה ההודעה שלך, יש דיון לא קטן על סוגיית הטפסים לב"ש (בדיוק הנושא שעליו שאלת), והיו דיונים על כך גם בהודעות קודמות בשבוע-שבועיים האחרונים.
אשמח אם מישהו יוכל להבהיר לי משהו -
26/02/08 00:52
5צפיות
ממוצע הבגרות והפסיכומטרי דרושים בכדי לעמוד בסף הקבלה,
והקבלה לתואר בעצם תעשה ע"י מו"ר/מרק"ם?
אני אשמח להבהיר לך את המשהו הזה
26/02/08 01:18
3צפיות
משתני הקבלה אינם זהים בין המוסדות, ולכן אפרט:

האונ' העברית:
סכם ראשוני לצורך זימון למרק"ם מורכב 70% מציון הפסיכומטרי, ו30% מממוצע הבגרויות המשוקלל שלך.
שים לב כי שיטת חישוב הממוצע בירושלים השתנתה, כרגע לא ברור מדוע או מה החשיבות של הנושא.
לאחר זימון למרק"ם, לכל המועמדים מורכב סכם סופי ובו 25% משקל לסכם הראשוני, ו75% משקל לציון המרק"ם.
רק על פי הסכם הסופי, ולעתים נדירות על פי ראיון אישי, האוניברסיטה מחליטה אם תתקבל או לא.

את"א:
סכם ראשוני לצורך זימון למו"ר מורכב מציון הפסיכומטרי וממוצע הבגרויות המשוקלל, במשקל שווה.
לאחר זימון למו"ר, סכם לצורך דיון בקבלה מורכב מ40% הסכם הראשוני ו60% ציון במו"ר.

טכניון:
סכם ראשוני לצורך זימון למו"ר מורכב מציון הפסיכומטרי וממוצע הבגרויות המשוקלל, במשקל שווה (למרות ששיטת החישוב שלהם קצת מוזרה), כאשר שיטת חישוב הממוצע של הטכניון שונה, ונותנת משקל גדול יותר למתמטיקה ובונוס גדול יותר למקצועות מדעיים מסוימים, כמו פיזיקה.
לאחר המו"ר, החלטה על קבלה או דחיה תתבסס על ציון המו"ר בלבד, ללא משקל לציון הסכם הראשוני. לעתים, יזמינו את המועמד לראיון אישי שיקבע האם מועמד יתקבל או ידחה.

באר שבע:
סכם ראשוני לצורך זימון לראיון ראשון מורכב מציון הפסיכומטרי וממוצע הבגרויות במשקל שווה. לאחר זימון לראיון ראשון, אין כל חשיבות לציונים, והקבלה היא רק על בסיס מעבר של ראיון שני בהצלחה.

זהו!
אייל, בקשר לאת"א...
26/02/08 19:32
2צפיות
אני זוכר שבשנה שעברה היחס של הסכם והמו"ר היה 40/60 כמו שכתבת.

אולם, בידיעון של השנה לא פורסם היחס בסכם הסופי בין סכם ראשוני למו"ר.
מצאת איזה פרסום שאני לא ראיתי? <אם כן, תוכל לצרף קישור?>

פשוט ניסיתי גם להתקשר למרכז למרשם ולפקולטה לרפואה ולא הצלחתי לצאת מהם ראש (קיצר, לא נתנו תשובה).

תודה מראש

הממ
26/02/08 19:39
לא ידעתי שזה השתנה.
אני לא יודע יותר ממך, אם הם לא השאירו את היחס זהה, אז אין לי מושג.
לא אופתע אם יחליטו לתת למו"ר את מלוא המשקל
26/02/08 20:07
1צפיות
השנה...
קרי :100%.

אולי, אבל אני בספק
26/02/08 20:17
בת"א אמרו שאם תפתח התוכנית הארבע-שנתית, המשקל בין הציונים למו"ר יהיה שווה (50% לסכם הקוגניטיבי ו50% לציון האישיותי מהמו"ר).
קשה לי להאמין שיהיה הבדל כה דרסטי בין קבלה לארבע-שנתית לקבלה לשש-שנתית, ולכן אם מה שאמרו על הארבע-שנתית מהווה איזשהו סנונית, אני לא חושב שיתנו את מלוא המשקל למו"ר.
לא ידעתי את זה
26/02/08 20:34
1צפיות
לאור זאת, אכן הגיוני* שישאר אותו דבר (ויתרתי על היום הפתוח ).
ושוב ,לא אהיה מופתע אם יהיה שינוי דרסטי ,ישנה מגמה של תואמתנות בין הפקולטות בשנים האחרונות.

º
ביום הפתוח הדיקן ענה לי על זה-עדיין 60%
27/02/08 18:46
º
28/02/08 11:11
אני אוסיף עוד משהו קטן...
26/02/08 20:20
1צפיות
אני נוטה לחשוב שהיחס לא השתנה.

במהלך שיטוטי הטלפוניים במרכז המרשם של את"א, העבירו אותי, בין היתר, לאחראית המחשוב שם (או משהו בסגנון).
בכל אופן, היא אמרה לי שהפקולטה לא ביקשה ממנה לשנות את התוכנה של חישוב הסכם, כלומר, שהיחס ישאר אותו דבר.

העניין הוא:
א. שאני לא יודע אם זה השתנה.
ב. שכל חוסר השקיפות מאפשרת לפקולטה לעשות "מה שבראש שלהם" (ציטוט מדוייק של אחראית המחשוב). הם הרי לא מחוייבים לשום פרסום כלשהו!

תודה רבה!
27/02/08 23:30
להבהרה -
בב"ש נדרשים שני ראיונות, ולא מו"ר/מרק"ם?
תודה.
נכון
28/02/08 13:26
כדאי להציץ בשאלות הנפוצות, יש שם הסבר מפורט על מה צריך לעבור בכל אוניברסיטה.
זימון למיונים
26/02/08 06:31
4צפיות
האם מישהו כבר קיבל הודעת "מעבר לשלב הבא"?
מתי בערך אמורות לפרסם האוני' תשובות לגבי רפואה?
תודה!
מוקדם מדי
26/02/08 09:00
3צפיות
זה יהיה רלוונטי רק אחרי התוצאות של הפסיכומטרי של אפריל.
תגידו, מישהו זוכר מה "בטיפול" אומר בי-ם?
26/02/08 13:33
2צפיות
משמע אני עובר למבחני המרק"מ..?
טנקס.

אילן.
º
נ.ב. סורי שלא שירשרתי...
26/02/08 13:34
לא. כבר כתבתי פה שלא יתכן שכבר נקבע סף הזימון
26/02/08 15:01
2צפיות
ההרשמה לא הסתיימה, ואנשים ניגשים לפסיכו באפריל, שהוא המועד האחרון שנחשב לשנה"ל הבאה.
שאלה לגבי הסכ"ם בתא.
26/02/08 23:48
1צפיות
יש!!!!! עידכנו לי את הבגרויות בת"א. 1is down,3 to go!!
שתי שאלות:
למה הציון התאמה לפי בגרות+פסיכומטרי (סכ"ם) הוא 711 אבל הציון התאמה רפואה הוא 110.92???
בנוסף, מה היה הסכם הכי נמוך ללא מו"ר שזומן שנה שעברה למור?

תודה!!
º
תיקון 710.92
26/02/08 23:57
1צפיות
תשובה
27/02/08 00:49
ברפואה, הסכם נכנס לחישוב יחד עם ציון המו"ר, ולכן הוא לא "מעוגל" כלפי מעלה - לכל עשירית נקודה יש משקל בהחלטה של האוניברסיטה.
בתארים אחרים, הסכם זה הדבר היחיד שקבוע, ולכן מעגלים כלפי מעלה.
תודה. בעסה. שאלה נוספת..
27/02/08 11:32
מה הסיכוי שלי לקבל זימון למור, במידה ואני לא משפרת את הפסיכומטרי באפריל? וכמה אני אצטרך להוציא..250?
שנה שעברה היית מקבלת זימון
27/02/08 11:36
השנה, אם שום דבר לא ישתנה, יש סיכוי טוב שתעמדי בסף, אבל אי אפשר לדעת.
כמו כן, על מנת להתקבל ללימודים עם סכם התחלתי כזה, צריך להצטיין במו"ר - לא בהכרח 250, אבל לא מאוד רחוק מזה.
תודה. נקווה שפסיכו אפריל ילך טוב :)
27/02/08 11:54
ומה לגבי סכם עלוב למדי בטכניון 91 נקודה משהו.. אין לי אפילו סיכוי להכנס למור שם נכון?
º
sorry, אין סיכוי
27/02/08 11:58
ככה חשבתי.
27/02/08 12:02
חולי נפש. איך אני אמורה להגיע לסכם 94+?? יש לי ממוצע בגריות 111.62.
מה הם רוצים שאני אעשה, 40 יחידות אקבל 100 בכולם וגם אוציא 750 בפסיכומטרי??? (לא יקרה)
01/03/08 03:42
אכן חולי נפש. גם לי יש ממוצע קרוב לשלך.
12 שנות לימודים נזרקות לפח- ועם 760 את מלכה בלי לפחד משום דבר.

פשוט חולי נפש, אבל ברומא התנהג ברומאי ואין ברירה אלא להיכנס למירוץ המטורף של השגת 750+.

ואז את תוהה: "אם פסיכומטרי כ"כ משנה סכם, למה השקעתי לעזאזל 12 שנה אם עדיין אני צריכה פסיכומטרי לא אנושי"?

(ותחסכו לי את ה"זה אנושי ואפשרי", שונאת את הרעיון הזה ואת המבחן).
זה אנושי ואפשרי
01/03/08 12:20
אבל המבחן הזה לא מתאים לכל אחד.
בתוספת קורס מתאים וכמה אלפים טובים
01/03/08 14:12
ישיבה על התחת וכושר חרישה יוצא מגדרו,

המבחן הזה שווה לכל נפש.
חבל שהוא לא בודק את מה שהוא מתיימר לבדוק-
כרגע הוא יותר בודק מי שילם יותר וכמה קורסים הוא לקח.

לא בקטע של לנסות לפתוח דיון על זה כי נראה לי שטחנו כבר את הנושא הזה מכל כיוון.

ולא, זה לא אנושי. מצטערת.
אני מבין את התסכול שלך
01/03/08 14:17
אבל לקרוא למבחן לא אנושי זה בעצם לקרוא לכל האנשים שכן הוציאו ציונים מעל 750 לא אנושיים (כי הרי, לפי ההגיון שלך, להוציא מעל 750 זה לא אנושי).
כלומר, יש לנו בעיה מאוד מאוד קשה בשנים הקרובות של רופאים לא אנושיים, וזה אחרי הכנסת מבחן המו"ר.

קצת מעליב, הייתי אומר.

אף אחד לא אומר (גם לא המרכז הארצי עצמו) שרופא טוב צריך ציון פסיכומטרי מעל 750, אבל בעולם של היצע וביקוש, לאור הממיין הכי פחות גרוע (המבחן הפסיכומטרי) אנשים שרוצים ללמוד רפואה בארץ צריכים לקבל ציונים מאוד גבוהים.

**פרט לכך, יש אנשים שכל הכסף בעולם לא יעזור להם להגיע לציונים הנ"ל.
חחח אתה לא צריך לקחת את זה אישית:)
01/03/08 14:37
1צפיות
לא אמרתי שאתה לא אנושי.
אמרתי שדרישות הקבלה לא אנושיות וקצת דרקוניות.

זה כמו להחליט שכל מי שקיבל 100 במתמטיקה 5 יחידות יתקבל לרפואה והשאר לא.
הדרישה עצמה מגוחכת, עושה איקס גדול על חלק ניכר מהאוכולוסיה,
אבל זה לא אומר שמי שהוציא 100 הוא לא אנושי.

בשבילי זה כמו שמחר יגידו : מי שמצייר את הציור הכי יפה מתקבל לרפואה.
זה פשוט לא בהכרח קשור למקצוע, או למיון נכון. זה סוג של חסר היגיון.

(תחסוך לי את ה: הפסיכומטרי בודק יכולות לוגיות של הסקה והיקש, המתמטיקה שם מתבססת בעיקר על חדות מחשבה וקליטה מהירה, והאנגלית- טוב האנגלית זה סתם חרטה בעצם).

שום מבחן של 25 דקות ל-25 שאלות לא מתיישב עם ההיגיון, שזה יקבע את העתיד שלך. אני בטוחה שאפילו אתה, בפעם הראשונה ששמעת על הרעיון של הפסיכומטרי ולפני שידעת שאתה טוב בזה (כי הרי ברגע שהולך לנו במשהו, אנחנו מתחילים לזלזל בו, או לפחות לחשוב שהוא "יותר קל ממה שזה נראה", ש"אפשר לשפר בקלות", אבל יש אנשים ששוברים שיניים על זה ולא פחות חכמים ממך, פשוט יקח להם יותר זמן להשיג תציון הזה, יזע, דמעות.)
אבל אנחנו סתם טוחנים מים בעצם, כי הצטרפתי למירוץ האינסופי הזה של רדיפה אחרי ציון פסיכומטרי, וכמו שקודמתי אמרה לפניי, מגוחך שאם אין לך 750 בכלל לא יורקים לכיוון שלך. לא שיש לי ברירה.

או שאולי אנסה את שיטת השכנוע העצמי של "רפואה זה מקצוע לא מתגמל, מתסכל ומלא בקשיים". נקטווה שמתישהו השכל שלי יקלוט את זה.

כפי שאמרתי, בהמשך לזריקת האלפי שקלים, מועדון 700 עומד להתעשר עוד קצת. כיף כיף.
אז מה כן הגיוני?
01/03/08 14:46
דרישות הקבלה שאת תקבעי? או אולי שלא יהיו דרישות קבלה כלל?
הרי צריך איזשהו מסנן. ובדיוק כמו שאמרת - יכול להיות שאני "בעד" (לא, אני לא) הפסיכומטרי כי הציון שלי מגרד את ה800 מלמטה, ויכול להיות שאת היית באותו המקום אם גם את היית משיגה ציון גבוה במיוחד. מה שאת מדגימה פה זאת התנהגות אנושית, לא יותר - זה אנושי להיות מתוסכל, להתאכזב ולחשוב שהבעיה היא לא בי, שהבעיה היא בממיין (בינינו - כנראה שהבעיה היא בשניהם, אבל אל תגידי לאף אחד).
כל מבחן עושה "X גדול על חלק ניכר מהאוכלוסיה", וזה בסדר. לא כולם יכולים וצריכים להיות רופאים (ואפילו כמה מאלו שיכולים לא ממש צריכים). אין מה לעשות, אלו הם החיים.
להתלונן זה גם בסדר, ד"א.

וד"ש לחגי - עשית בחירה מעולה בהצטרפות למועדון 700.
עדיין לא נרשמתי
01/03/08 15:21
והטעות היא בממיינים, נקודה:)

אני עובדת ובכל הכנות אין לי כח להיכנס לבוץ המבאס הזה עכשיו, אבל לפחות עכשיו אני יכולה להירשם.
אני אנסה לזכור את זה עד יוליP:

יש רהבה אנשים שצריכים ויכולים להיות רופאים טובים, וזה המחסום שלהם,
והרבה אנשים שלא צריכים להיות רופאים,
אבל מה לעשות עוברים את סף הקבלה.
מה הגיוני? מבחן שבאמת מודד אינטיליגנציה (או לפחות מנסה), חשיבה מדעית, יכולת הסקה לוגית שלא בצורת הצרנה יפני-> אוכל סושי, אלא הסקה שכלית, בלי שום שיטה מתמטית או לפחות מובנית ונלמדת, דברים שבודקים מה המוח שלך מסוגל לעשות ולא כמה מהר אתה יודע לפתור תנוסחה.
נו באמת אני צריכה להסביר לך? אני חושבת שאתה בעצמך יודע שהמבחן רחוק מלקבוע מה שהוא מתיימר.

אמצעי סינון זה סבבה, אבל באותה מידה אני יכולה גם לסנן שרירותית את כל מי שיודע לצייר את סופרמן.
סיננתי, אחלה, עכשיו יש מספיק מקומות לכולם, אבל האם הסינון היה חכם בהכרח?

לא התלוננתי. אני כבר הרבה אחרי שלב ההפנמה וההליכה אחרי העדר בדבר הטיפשי הזה, אל תדאג.

אל תנסה לבוא ממקום עליון של "זה בסדר להתלונן ולהתבאס". קיבלתי מעל 700, אין מה לרחם עליי. בכל דבר שהוא לא רפואה הייתי "נחטפת". אני עדיין חושבת שהמבחן הזה מטומטם. וגם כשאני אקבל 740, אני אחשוב שהמבחן הזה מטומטם.
כי אם הוא לא היה, לא היית יכול לשפר בכ"כ הרבה נקודות, אחרי קורסים. זה איבד לגמרי את הכוונה ההתחלתית, לבוא כמו שאתה למבחן ולבדוק אותך נטו.
בכל מקום אחר, 700 זה אחלה. ברפואה, זה המינימום אם בכלל.
תסביר לי את זה.

לזה התכוונתי ב"דרישות לא הגיוניות".
אי אפשר לדרוש לקבל 98 בבגרות, עם טעות אחת. זה מה שיבדיל רופא טוב ומוצלח מרופא פחות טוב? יש סיכוי לזה, כן, אבל יש סיכוי יותר גדול לעשות 2 טעויות ויתר ובום, הרסת לעצמך את הסיכוי להתקבל.

בוא נפסיק עם הוויכוח הזה בבקשה כי הוא לא עושה לי טוב.
תגובה
01/03/08 16:26
אני לא "בא ממקום עליון". המשפט הזה בסה"כ אומר מה שאת חושבת, לא מה שאני חושב. תחשבי על זה
ו"אל תרחם עלי"- תאמיני לי, אני לא. אני חושב שאת קצת לוקה ברחמים עצמיים, וגם זה בסדר. כולנו מרחמים על עצמנו לפעמים.

שיהיה לך בהצלחה.
יש משהו ב
01/03/08 18:09
התיימרות לדעת מה אני חושבת כביכול שהינו קצת מתנשא- "המשפט הזה בסה"כ אומר מה את חושבת". איך אתה יודע? נכנסת לי לראש?
"אני חושב שאת לוקה ברחמים עצמיים"- דווקא לא, אבל אני מניחה שעכשיו הגיע תורך לשחק את הפסיכולוג, אז אנחנו תיקו, לא?:)

איזה דיון מעגלי
01/03/08 18:34
יאללה,תיקו
º
אהבתי תהתחמקות אגב
01/03/08 19:21
ברכותי על העדכון, ושאלה
27/02/08 08:42
2צפיות
גם עלי עוברת תקופה "כייפית" עם מדור רישום של את"א, בשלב זה הם עדין לא שלחו לי מכתב עם אישור הרשמה וקוד אישי - כמה זמן אחרי שנרשמת שלחו לך?
אני מבינה שגם את נפלת בין הכסאות ולכן מעניין אותי לשמוע מה יש לך להגיד בעניין  
אהלן אחי לצרות :)
27/02/08 11:31
2צפיות
עדיין לא קיבלתי את המכתב מת"א. נרשמתי לפני שבועיים וחצי.
יש לי פשוט את הקוד מהפעמיים הקודמות שנרשמתי. אם נרשמת מתישהוא בעבר, זה אותו קוד.יש סיכוי שימסרו לך אותו במדור רישום?
אגב, שלחתי להם את הטופס של הבגריות הלא מקורי אלא מאושר משוקלל והמם השלישי שאמרת לי והם קיבלו אותו ועדכנו הכי מהר מכל האונברסיטאות.
בהצלחה :)
מתי טיול לשאר מדורי הרישום ? :)
בשעה טובה ענו לי במדור רישום של את"א
27/02/08 11:40
2צפיות
ואפילו הסכימו לשתף אותי בקוד הסודי שלי
ו - לא יאמן - עידכנו את ממוצע התואר שלי!

עכשיו נשאר רק הטכניון, שאליו אמא שלי התנדבה לנסוע כדי לתרום למאמץ המלחמתי, תודה אמא!
ב"ש - אני בוגרת האונ' ולכן כל הציונים שלי נמצאים במחשב שלהם, את ההמלצות אני אשלח בדואר רשום, בשנה שעברה זה עבד יופי...
ירושלים - אני גרה שם אז פשוט קפצתי למדור רישום באונ' (נורא לא נחמדים שם )

טיול נוסף יערך כשיגיעו ציוני בגרויות החורף!
טוב מאוד.. ת"א אני חייבת לציין יעילים.
27/02/08 11:59
3צפיות
הטכניון אמנם עדכנו לי את הבגרויות אבל שכחו לעדכן שמסרתי להם את ציוני התואר. (הסימסטר העלוב...) ועכשיו אני רודפת אחרי איזה מישהי שם ומחכה שהיא תחזור אלי. אני כבר יודעת מה זה לחכות שיחזרו אלי.
אני כנראה אגיע לי-ם מתישהוא למסור להם את הציונים.
ב"ש גם יטופל.... כשיהיה לי כוח לכתוב קו"ח (אגב, את הקו"ח את כותבת רק על השורות או מוסיפה עמוד נוסף, את עושה את זה עם שנים כמו קו"ח אמתיים?). המלצות כבר בטיפול. וכמובן שאני צריכה לעדכן שם את אחת הבגרויות...גם לשם אני  מניחה שאאלץ להגיע
הקיצר אוווף!!
קורות חיים לב"ש
27/02/08 12:28
3צפיות
אין ספק, לכתוב קורות חיים לב"ש זה  אחד הדברים היותר מתישים נפשית בקבלה לרפואה בישראל (כמובן שהראיונות עצמם שוברים את השיא).
את לא צריכה לשלוח שום דבר מעבר לטפסים שבאתר - חשוב שתעני על השאלות רק בשורות הנתונות.

בקשר לטכניון - לצערי לא נראה לי שתזומני למו"ר, זה אכן הזוי לגמרי (והרבה רופאים מסכימים איתנו) שאת צריכה לקבל 750 בפסיכו' כדי שמישהו יסתכל עליך. הציון שלי הוא 773 ואני מגרדת את הסכם שלהם מלמטה!!! (לפני שיפורי בגרויות)
º
blastx שלחתי
27/02/08 14:34
Flix
פורום טיולים בסין

פורום טיולים בסין

הטיול שתמיד רציתם היכנסו עכשיו לפורום!>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום