בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!
OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.

היסטוריה:
את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.
עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז.

מטרות:
בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...
אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.
הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .

מידע:
בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.

כל טוב!

ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי חמישי בערב. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
הודעה חדשה

האם זהו OCD - פחד מאנשים

מאת: סיני חן
06/07/11 14:47
שלום לכולם.
אני בן 28 בערך ואני סובל מבעיה שנים רבות, אני מכיר את הענין של הOCD ומבלי שאף בעל מקצוע יאבחן אותי כסובל מזה אני יודע שאני כן. אני רוצה לדבר איתכם על משהו דומה שאני חושב שהוא בעצם אותו ענין. אני מדבר על מחשבות כפייתיות בנוגע לאנשים- פחד מאנשים שעלולים לפגוע בי, לא בגלל שהם עלולים לבוא איתי במגע או בגלל שהם אנשים רעים, מעין פחד רוחני כזה שנובע מרתיעה מאנשים מסוימים. כאלה עם בעיות, אנשים שונים ממני, מוזרים למיניהם.
העקרון שמנחה את הפחד הזה הוא הביטוי שכל משב רוח קטן יכול לשנות את פני ההיסטוריה. כלומר משהו רע יקרה אם אחד מהאנשים האלה יבוא איתי במגע, ידבר איתי, ינסה ליצור איתי קשר או יתערב בחיי בכל דרך אפשרית, אפילו באופן שולי ביותר. אני מנסה להעמיד פנים שהאנשים האלה לא קיימים, משהו בלתי הגיוני וגם מאוד מלחיץ, כמו לבקש ממישהו מסוים לא לחשוב על דבר מסוים ורוב הסיכויים הם שהוא לא יצליח. הפחד הוא שמשהו רע יקרה אם יווצר קשר שכזה ולכן כאשר נוצר קשר כזה אני מדכא את עצמי לכמה ימים כי אני מפחד להתחיל משהו חדש במצב כזה.
מה אתם אומרים- זהו OCD. אתם מכירים מצבים דומים?
אני זקוק לעזרה כי זה משתלט לי על החיים.

האם זהו OCD - פחד מאנשים
<< ההודעה הנוכחית
06/07/11 14:47
111צפיות
בוקר טוב וברוך הבא לפורום שלנו
07/07/11 07:51
24צפיות
תודה רבה
07/07/11 13:00
11צפיות

עסקים נבחרים