לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכולם.

פורום "חוק ומשפט" משמש כבמה לשאלות משפטיות בנושאים כלליים. הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי קונקרטי ופרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מחייבת, אלא לכל היותר הכוונה כללית. כל הפועל על פי או מסתמך על התשובות הניתנות בפורום, עושה זאת על דעת עצמו בלבד.

הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם.

פניות לעורכי-דין לקבלת יעוץ מקצועי יש לבצע רק באמצעות מסרים.

פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.

גלישה מהנה.

המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
המאגר המשפטי תקדין - חוק
המשך...
הודעה חדשה

עברת על תקנה 71(1) לתקנות התעבורה

17/12/10 12:06
ואני מצטט
.71 לא יעצור אדם רכב, לא יעמידנו, לא יחנהו ולא ישאירנו עומד באופן –
(1) שיש בו כדי להפריע או לעכב את התנועה;

לדברייך הפרעת לנהגים שנאלצו לצפצף כדי שתואילי להזיז רכבך (ושימי לב שהאיסור אינו על חניה בלבד אלא גם על עצירה ועמידה).
במידה ואותו נהג יתלונן בצורה מסודרת במשטרת התנועה יוגש דו"ח כנגד הבעלים של הרכב (250 ש"ח), כמובן שתהיי רשאית לפנות בכתב ולבקש שהדוח יוסב על שמך.

ולהבא כדאי שתתאמצי קצת יותר ולא תעברי עבירות בריונות.

תגיות:
התייעצות:
15/12/10 19:43
25צפיות
אשמח לקבל את דעתכם המקצועית:
חיכיתי למישהו כשאני עדיין יושבת ברכב שלי.
עד שהוא יגיע העמדתי את האוטו מאחורי רכב חונה, כאשר חלק מהרכב שלי "גולש" אל מול כניסה לחניון של בניין (לא היה לי לאן להתקדם ע"מ לא לחסום כלל את הכניסה לחניון).
לא היו מקומות חנייה פנויים באזור, ההמתנה לא הייתה אמורה להימשך יותר ממס' דקות ובכל מקרה לא התכוונתי לצאת מהרכב.
אחת הדיירות ניסתה באותו הרגע לצאת מהחניון אך לא יכלה – בגללי (למרות ששוב, לא הייתי יכולה לא לחסום כלל כי לפני עמד רכב).
במקביל, דייר נוסף הגיע ורצה להיכנס לחניון.
באותו הרגע שראיתי את שניהם התקדמתי אחורה ע"מ לעבור לצדו השני של הכניסה לחניון ולאפשר להם להיכנס ולצאת מהחניון.
תוך כדי הזמן שאני מניעה ונוסעת, שני הדיירים החלו לצפצף לי למרות שהם ראו שאני מנסה לפנות להם את המעבר וראו שאני מסמנת להם עם היד שבבקשה יפסיקו לצפצף כי אני כבר זזה משם.
(אני מניחה שגם נהגים מנוסים יודעים כמה זה מלחיץ להתחיל לנסוע כאשר מצפצפים לידך ברעש מחריש אוזניים).
לאחר שהדיירת יצאה מהחניון, הדייר נכנס לחנות.
לאחר שחנה ראיתי שהוא נגש לרכב שלי ומצלם, באותו הרגע לו הגבתי והנחתי לו לצלם
לאחר מכן, יצאתי מהאוטו, אמרתי לו שזה לא מכובד מה שהוא עושה ואיחלתי לו יום טוב ובריאות (לא בציניות!).
בתגובה הוא ענה לי: "את תשלמי ביוקר על כך שחסמת אותי"
שוב איחלתי לו יום טוב ואם הוא היה נותן לי הזדמנות – אולי גם הייתי מתנצלת.
אני מניחה שאת מס' הרכב שלי הוא יגיש לרשויות (עירייה/משטרה)
השאלה היא האם גם בלי להגיש תלונה רשמית הוא יכול להשיג את הפרטים האישיים של אבי שעל שמו הרכב.
אילו אפשרויות עומדות לפניו בכלל ומה דעתכם בכלל על הסיפור?
אגב, אני לא יודעת מה אני הולכת לעשות עם זה ואם בכלל – אבל רשמתי לעצמי את מס' הרכב שלו.
בנוסף, אני חייבת לציין שזה נראה לי קצת תמוה שאוטו אדון (לא צעיר) מסתובב עם מצלמה ב"שלוף", הוא נראה כמו אחד שהיה במארב.....
האם יש לו (ולשכנה שלו) עילה לתלונה?
תגובה
15/12/10 20:03
22צפיות
אם היית בתוך הרכב אין לך ממה לחשוש !
לדעתי הוא התלהב מיופיך ובגלל זה הוא צילם אותך
סביר להניח שאם הוא היה נוהג כך כלפיי ברגע שהוא היה מצפצף הייתי מגביר את מערכת האודיו על מנת לא לשמוע את הציפצוף.
הוא יוכל לאתר את הבעלים של האוטו אם יש לו קשרים.
בקיצר אם הספור שלך אמיתי אז אין לך מה לדאוג
אני הייתי מבקש ממנו העתק של התמונה וזה שכל אחד מחזיק מצלמה זה קמת מיושן כי לכל אחד יש היום מצלמה בפלפון
ולמה שלו תספרי את הסיפור לאבאלה
תמשיכי לישון בשקט, אין לו כל עילה
15/12/10 20:25
17צפיות
(היית ברכב והזזת) השופט או המשטרה יזרקו אותו לכל הרוחות.
המשך:
16/12/10 17:12
13צפיות
אני מבינה שאין לו עילה חוקית לתביעה
אני יוצאת מתוך הנחה שהוא יודע את זה ולכן אני מנסה להבין בשביל מה הוא צילם (עם מצלמה דיגיטלית ולא עם סלולארי)
העניין היא שהרכב על שמו של אבי ואני חוששת שהבנאדם הזה יאתר את פרטיו
תודה לכם על העידוד
עניתי לך גם בדיני תעבורה ולשאלתך כאן
16/12/10 17:49
11צפיות
איך הוא יאתר את הפרטים ואם כן, אז מה הוא יכול לעשות עם זה. המשטרה לא נותנת פרטים.
למה צילם - בשביל הדאויין, אם במקומך היה גבר באוטו הוא לא היה עושה דבר.
עילה לתביעה תמיד יש, השאלה אם יזכה בתביעה .
º
ספרי לאבא הכי טוב
16/12/10 18:15
8צפיות
º
אם יגיש תלונה תמיד תוכלי לטעון על הצקה.
17/12/10 08:24
13צפיות
עברת על תקנה 71(1) לתקנות התעבורה
<< ההודעה הנוכחית
17/12/10 12:06
173צפיות
ואני מצטט
.71 לא יעצור אדם רכב, לא יעמידנו, לא יחנהו ולא ישאירנו עומד באופן –
(1) שיש בו כדי להפריע או לעכב את התנועה;

לדברייך הפרעת לנהגים שנאלצו לצפצף כדי שתואילי להזיז רכבך (ושימי לב שהאיסור אינו על חניה בלבד אלא גם על עצירה ועמידה).
במידה ואותו נהג יתלונן בצורה מסודרת במשטרת התנועה יוגש דו"ח כנגד הבעלים של הרכב (250 ש"ח), כמובן שתהיי רשאית לפנות בכתב ולבקש שהדוח יוסב על שמך.

ולהבא כדאי שתתאמצי קצת יותר ולא תעברי עבירות בריונות.
נצל‏"ש
17/12/10 13:48
10צפיות
נניח שלא עצרתי בעצור וגרמתי לתאונה, ב‏"ה לא היו נפגעים ולא הוזמנה משטרה, מסרתי את פרטי והודעתי לחברת הביטוח על התאונה, האם הנהג יכול להגיש נגדי תלונה במשטרה ואקבל דו‏"ח בגלל שלא עצרתי בעצור?‏
תלונת אזרח
17/12/10 14:21
12צפיות
ראה סעיף 58 לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], תשמ"ב-1982 :

"58. כל אדם רשאי להגיש תלונה למשטרה על שבוצעה עבירה."

ראה גם נוהל טיפול בתלונת אזרח בנושא תעבורה.

קיבלת תשובה תאורטית - הנה תשובה מעשית
17/12/10 14:56
13צפיות
הנהג יכול להגיש תלונה - התלונה תיזרק לפח.
ולמה?
היתה תאונה, הוא היה שותף בה, הוא לא אובייקטיבי, הוא לא יהיה עד טוב וכל הסיכויים שזה יפול בבית משפט אם תבקש להישפט, אין צילום המוכיח, יש רק גירסה מול גירסה, (בדו"חת משטרה גירסת השוטר נחשבת ל"חזקה" יותר מאחר והוא אמור להיות אובייקטיבי ומקצוען שיודע איך ועל מה להיסתכל, איך לדווח ואיך להעיד), התביעה המשטרתית לא תיגש לבית המשפט אם הסיכוי להרשעה קלוש ונוכל ללמוד זאת גם מהסטטיסטיקה - בכ 98% ממשפטי התעבורה יש הרשעה.
מנסיון אישי - בכל הפעמים שהתלוננתי כאזרח על עבירת תנועה (בעיקר חניית נכים) היה דו"ח ששולם.
יתרה מזאת - גם כששוטר בא למקום שארעה תאונה כפי שאתה מתאר - אינו נותן דו"ח מאחר שלא ראה ואינו יכול להוכיח.
º
כן יכול ,השאלה אם המשטרה תטפל בזה
17/12/10 14:57
10צפיות
º
תודה לכולם!‏
18/12/10 19:49
5צפיות
הרשה לי לחלוק עליך
17/12/10 14:55
9צפיות
התקנה במקרה זה אינה נכונה שכן התקנה שהצגתה מדברת על עכוב התנועה !
האם אדם שנכנס לחניה ועוכב זה עיכוב התנועה?
החוק מתיחס לעכוב תנועה או במקרו לעצירה או לחניה שאנשים מעכבים תנועה בדרך לא בכניסה לחניה!

מר ברזילי היקר אל תפחיד את הילדה עם קנס , זה ניסה לעשות אותו אחד שציפצף.
אני לא חושבשהיא  שעברת עברת תנועה מכל סוג שהו, וגם אם יפנה אותו חמור למשטרה ישלחו אותו כלעומת שבא עם הצילומים שלו.

התקנה מדברת גם על הפרעה לתנועה לא רק על עיכוב
17/12/10 15:03
41צפיות
והפרעה לכניסה לחניון היא הפרעה לתנועה.
למען גילוי נאות - אני שוטר תנועה, נתתי דו"חת רבים בעניין זה ודומיו ואף אחד מהם לא בוטל או "נפל", ומהכרותי את הטיפול בתלונות אזרחים - אם אכן יתלונן בצורה מסודרת ויצרף צילום - מירב הסיכויים שינתן דו"ח, המשטרה לא אוהבת בריונים (לפחות כאלה שלא במדים) המתנהגים כאותה גברת ולא שמים קצוץ על משתמשי הדרך האחרים.
אדוני השוטר
17/12/10 15:27
7צפיות
אני חושב שהגזמתה ,ביריונות ? מדובר בנהגת שישבה במכונית , לא עזבה את האוטו וסגרה את החניה !
היה נכון להגיד אילולי עזבה הגברת את ריכבה .
בכל מקרה אני לא יכול להתוכח על נושא התנועה ,עם מי שאמור לאכוף את חוקי התנועה.
אבל אני חושב שקצת מעוף לא יזיק  כמו במקרה זה ולטפל באותם נבלות שמסכנים חיי אדם על הכביש או על המדרכה

שיהיה שבת שלום שקט וללא תאונות
זה עניין של הגדרות
17/12/10 16:24
7צפיות
והפרעה לתנועה מוגדר כעבירת בריונות( 250), כמו נסיעה בשול הדרך(750 + נקודות), קיפוח זכות (שאם יוחלט על דו"ח באשמה זו הקנס יעלה מ 250 ש"ח ל 500),  ועמידה בחניית נכים( 1000).
ברזילי, היית שם שראית שאכן חסמה? אולי האזרח
18/12/10 13:27
6צפיות
סתם נטפל אליה והיא לא חסמה שום כניסה לחניון, בכל אופן השאלה שלה מה יכול אותו אזרח לעשות עם הצילום,
לדעתי מדובר בנהגת צעירה וחדשה שפחדה מהמצלם. אגב, לא התייחסת לזה שהוא צפר בניגוד לחוק והוא כאן העבריין האמיתי.
לא ראיתי, אבל היא כתבה במפורש שחסמה
18/12/10 13:59
6צפיות
"עד שהוא יגיע העמדתי את האוטו מאחורי רכב חונה, כאשר חלק מהרכב שלי "גולש" אל מול כניסה לחניון של בניין (לא היה לי לאן להתקדם ע"מ לא לחסום כלל את הכניסה לחניון). אחת הדיירות ניסתה באותו הרגע לצאת מהחניון אך לא יכלה – בגללי (למרות ששוב, לא הייתי יכולה לא לחסום כלל כי לפני עמד רכב)."  (ציטוט מדבריה)

ואם היא חושבת שנהג צפר בניגוד לחוק היא בהחלט רשאית להתלונן במשטרת התנועה, רק שיהיה מאד קשה להרשיע בבית משפט ולכן לא יכתב דו"ח בעניין
תרגיל בחשיבה יצירתית
19/12/10 10:33
12צפיות
בואי ונחשוב על סיבות לעצירת רכב, כשאת בתוכו... מודגש, כשאת בתוך הרכב... ועלייך לעצור לפתע.
נניח... אמך הקשישה והמוגבלת, או הבייבי סיטר הודיעה שיש בעייה ואת ממתינה לקבל שיחת טלפון ומדובר במצב חירום.
יש רעש פתאומי במנוע ועצרת כדי להמתין לגרר.
התעטשת ואת מחפשת טישו, או סיבה אחרת שנובעת מהגוף ומהטבע (אלרגיה, מחזור, בחילה וכו').
נתקפת בסחרחורת רגעית ואת ממתינה שזה יחלוף.
סמני את אחד מאלה בסימן וי ושילחי לתובע במשטרה - אם הוא יפנה לברר אתך מדוע חנית במקום והוא ירד מזה.
זאת אומרת שלדעתך....
20/12/10 13:00
9צפיות
...עדיף להשתמש באחד מהנימוקים שהעלת ולא לומר שפשוט חיכיתי למישהו?
תודה רבה רבה לך
º
האם הצעתי לומר לא אמת?
20/12/10 13:12
8צפיות
º
הבנתי את הרמז, תודה סירון
22/12/10 15:14
4צפיות
Flix
קשת סירוטה לוינר עו

זקוקים לייעוץ משפטי?