לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכולם.

פורום "חוק ומשפט" משמש כבמה לשאלות משפטיות בנושאים כלליים. הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי קונקרטי ופרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מחייבת, אלא לכל היותר הכוונה כללית. כל הפועל על פי או מסתמך על התשובות הניתנות בפורום, עושה זאת על דעת עצמו בלבד.

הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם.

פניות לעורכי-דין לקבלת יעוץ מקצועי יש לבצע רק באמצעות מסרים.

פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.

גלישה מהנה.

המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
המאגר המשפטי תקדין - חוק
המשך...
הודעה חדשה

תשלום אגרה לרשות השידור

מאת: joelblueyes
30/11/07 04:54

עברתי דירה ורשמתי במשרד הפנים את הכתובת החדשה. אתמול הגיע מכתב מאגף הגבייה
של רשות השידור:
"אזהרה חמורה לחייב באגרה"
"אזהרה לפני הפעלת צו לעיקול נכסי חייב"
"שנה-2001" (!)

זו ההודעה הראשונה שקיבלתי על חוב, ולפי מיטב ידיעתי אינני חייב דבר. המכתב הגיע ללא פירוט
או כתובות בהן התגוררתי בתקופה המדוברת. הם רוצים תשלום תוך שבועיים! (מעל 2000 ש"ח)

השאלה שלי היא מה הן הדרכים העומדות בפניי במקרה זה?
האם אין חוק התיישנות?
האם הם לא חייבים לשלוח התראות קודמות?
האם זכותם לדרוש כסף בהתראה כה קצרה?
עד כמה האיום בעיקולים ממשי?

תודה מראש

תגיות:
תשלום אגרה לרשות השידור
<< ההודעה הנוכחית
30/11/07 04:54
278צפיות

עברתי דירה ורשמתי במשרד הפנים את הכתובת החדשה. אתמול הגיע מכתב מאגף הגבייה
של רשות השידור:
"אזהרה חמורה לחייב באגרה"
"אזהרה לפני הפעלת צו לעיקול נכסי חייב"
"שנה-2001" (!)

זו ההודעה הראשונה שקיבלתי על חוב, ולפי מיטב ידיעתי אינני חייב דבר. המכתב הגיע ללא פירוט
או כתובות בהן התגוררתי בתקופה המדוברת. הם רוצים תשלום תוך שבועיים! (מעל 2000 ש"ח)

השאלה שלי היא מה הן הדרכים העומדות בפניי במקרה זה?
האם אין חוק התיישנות?
האם הם לא חייבים לשלוח התראות קודמות?
האם זכותם לדרוש כסף בהתראה כה קצרה?
עד כמה האיום בעיקולים ממשי?

תודה מראש

מצטרפת לשאלות, גם אני עם אותה בעיה
30/11/07 09:15
71צפיות
במקרה שלי עברתי דירה לפני מס' שנים ושיניתי את כתובתי במשרד הפנים, וזאת לא הפעם הראשונה ששיניתי את כתובתי במשרד הפנים. עד היום מעולם לא קיבלתי מאגף הגביה של רשות השידור בקשה לתשלום האגרה. אתמול קיבלתי לראשונה הודעת "אזהרה לפני הפעלת צו לעיקול נכסי חייב", מדובר בתשלום של אלפי ש"ח, אין לי מושג על אילו שנים מדובר, לפי מה הם מחליטים ממתי אני חייבת, האם הוא כולל ריבית והצמדה, על פי מה הם חישבו את הסכום וכד'.
אני מצטרפת לשאלות ומוסיפה עוד כמה:
* האם ההסתמכות של רשות השידור לגבית אגרה היא לפי תאריך בו משנים כתובת במשרד הפנים? (כלומר האם הם מסיקים שאם עזבתי את בית ההורים ועברתי לדירה אחרת, סימן שגם הכנסתי לדירה טלויזיה?)
* האם יש לרשות השידור מידע לגבי מועד רכישת טלויזיה? האם יש להם מידע לגבי רכישת די.וי.די? לגבי התקנת צלחת לויין?
* האם התשלום עבור רשות השידור הוא עבור קליטת ערוץ 1 או עבור כל הערוצים? האם משנה באיזו דרך אני קולטת טלויזיה(אנטנה פנימית/על הגג, כבלים, yes, צלחת וכד') או שאין קשר? במידה ולא קולטים אצלי ערוץ 1 - האם עדיין אני מחויבת בתשלום?
º
חבר'ה, תגובות בבקשה...
30/11/07 15:10
70צפיות
זוהי שיטת "צליח" הידועה לשימצה
30/11/07 15:33
112צפיות
של הרשות. אני לא ממליצה להתעלם מהפנייה אלא לפעול.

-קודם כל רשות השידור יכולה לדרוש חוב עבור הזמן שהיה ברשותכם מקלט טלויזיה ולא שילמתם אגרה, אך היות ואין להם דרך לדעת כמה הטלויזיה נמצאת ברשותכם, הם פשוט פונים בדרישה לתשלום חוב מטורף.

-אני ממליצה לפנות אליהם ולדרוש אסמכתא לחוב זה. לדרוש מסמכים ולא להסתמך על כך שיגידו לכם אתם חייבים עבור כך וכך שנים, כמה שתהיו יותר אגרסיבים והדרישות שלכם יהיו גבוהות הם יסכימו לרדת מהסכום.

-כעיקרון כל אדם שיש ברשותו טלויזיה חייב בתשלום אגרה, למעט מקרים מסויימים שמצויינים באתר.

-אל תתביישו לתדרשו הנחה, אל תלחצו גם אם ינסו להפחיד אתכם.

מה הפרוצדורה בקשר לעיקולים?
30/11/07 17:37
83צפיות
השאלה הגדולה היא האם תהייה לי זכות להתגונן בבית משפט לפני עיקולים?
מה קורה אם אשלח להם מכתב רשום ובו דרישה לפרטים נוספים כגון תאריכים מדויקים וכתובות עבור
תקופת החוב? האם הם יכולים להתעלם מבקשתי ולהגיש להוצאה לפועל דרישה לעיקול? (הם מבקשים תשלום תוך שבועיים!)
האם מומלץ לשלוח להם מכתב מעורך דין?
מה שייך כתובת ומה בטיח ?
30/11/07 19:56
79צפיות
היתה לך טלוויזיה - אתה חייב בתשלום אגרה אלא אם נמצאת/ה בדירה שבה כבר היתה טלוויזיה אחרת שעליה שולמה אגרה (התשלום הוא "פר דירה" אפשר להגיד).
שייך מאוד. הייתי תקופה ארוכה...
30/11/07 21:48
90צפיות
הייתי תקופה ארוכה בדירה שבה שולמה האגרה עבור הטלוויזיה, לכן אני
צריך לדעת עבור איזו תקופה החוב. לכן אני שואל שוב: במידה ואני שולח מכתב
רשום ובו בקשה לפרטים נוספים הקשורים לחוב, האם תשלום החוב נדחה עד
לתשובה מרשות השידור?
Flix
פורום מיסוי עירוני

פורום מיסוי עירוני

מה קרה לחשבון המים שלכם החודש? בואו לברר בפורום >>

כפיר חקירות