לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום בריאות נפש-שיקום והחלמה
אנו כמתמודדים ואנשי מקצוע חשים שתחום השיקום בבריאות הנפש למרות ההתפתחויות בשנים האחרונות עדיין סובל מהזנחה חברתית וכלכלית אפילו ביחס לתחומי שיקום אחרים. הדבר עומד בסתירה לכך שקהל היעד של צרכני שיקום בבריאות הנפש הנו קהל היעד הגדול ביותר מבין כל צרכני שרותי השיקום השונים. אנו מעוניינים להעלות את המודעות ולקיים דיון ציבורי ביחס לנושא ההחלמה המהווה חלק אינטגרלי מתחום השיקום אולם הדבר עדיין לא בא לידי ביטוי מספק בנעשה בארץ. בפורום תתאפשר נגישות רחבה יותר למידע על שיקום, אפשרויות וזכויות בבריאות הנפש, ויינתן מענה בנושאים אלו. הפורום יהווה בסיס ידע נרחב על החלמה, סיפורי החלמה ומודעות להחלמה. הפורום יהווה בסיס לדיון פתוח, רחב ושיוויוני ככל האפשר בנושא שיקום חברתי, החלמה, מדיניות בבריאות הנפש וכו... וכן במה לחוויות מתוך תהליכי שיקום והחלמה... אנו רואים את הפורום כמקור לאקטיביזם של גורמים שונים הקשורים במישרין או בעקיפין לתחום לקידום העשייה בתחום.מנהלי הפורום_________________תמר פלי-אלטיט : מרפאה בעיסוק, נסיון של חמש שנים בתחום השיקום בבריאות הנפשכיום עובדת כמתאמת טיפול מטעם סל שיקוםמיכל טבקמן : מרפאה בעיסוק, רכזת תכנית השכלה אקדמאית נתמכת של עמותת "רעות", תכנית התומכת בשילוב סטודנטים עם מגבלה נפשית באוניברסיטה העברית, רכזת קורס לעובדי השמה בבריאות הנפש של מכון "מגיד" בשיתוף עם משרד הבריאות. לשעבר מנהלת יה"ב, יחידה להשמה נתמכת בקהילה. מתמחה בתחום השיקום התעסוקתי ובתחום השכלה נתמכת. חברת פורום ריפוי בעיסוק בתחום השיקום בבריאות הנפש המתכנס בחסות החוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת תל אביב.סיגל וקס : מרפאה בעיסוק ארצית בעמותת אנוש המספקת שירותי שיקום בקהילה לנפגעי נפש בכל רחבי הארץ. מתמחה בשיקום קוגניטיבי, בעבודה טיפולית באמצעות מחשב ובשיקום תעסוקתי. מנהלת את אתר האינטרנט של העמותה הישראלית לריפוי בעיסוק ויוזמת הפורומים לריפוי בעיסוק ב-YNET וב"תפוז". חברת פורום המרפאים בעיסוק בתחום השיקום בבריאות הנפש, המתכנס בחסות החוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת ת"א.דני דורי : צרכן פעיל בבריאות הנפש. בעל נסיון בניהול קהילות וקבוצות תמיכה בבראות הנפש. יו"ר עמותת 'קולות – העצמה לצרכנים בבריאות הנפש' העוסקת בפיתוח שירותים ייחודיים עבור צרכנים בבריאות הנפש, ומידע בתחומי שיקום והחלמה, ובין השאר עוסקת בשילוב צרכנים כעובדי שיקום במערך שירותי השיקום. רכז אינטרנט, רכז הכשרה פרויקט 'דו שיח' ושותף לפרויקטים נוספים בתכנית 'בנפשנו' של עמותת שק"ל, מנהל אתר האינטרנט 'קולות', חבר המועצה הארצית לשיקום נכי נפש בקהילה, נציג תחום בריאות הנפש בפורטל אנשים בעלי מוגבלויות בממשל זמין-משרד האוצר.

אודות הפורום בריאות נפש-שיקום והחלמה

אנו כמתמודדים ואנשי מקצוע חשים שתחום השיקום בבריאות הנפש למרות ההתפתחויות בשנים האחרונות עדיין סובל מהזנחה חברתית וכלכלית אפילו ביחס לתחומי שיקום אחרים. הדבר עומד בסתירה לכך שקהל היעד של צרכני שיקום בבריאות הנפש הנו קהל היעד הגדול ביותר מבין כל צרכני שרותי השיקום השונים. אנו מעוניינים להעלות את המודעות ולקיים דיון ציבורי ביחס לנושא ההחלמה המהווה חלק אינטגרלי מתחום השיקום אולם הדבר עדיין לא בא לידי ביטוי מספק בנעשה בארץ. בפורום תתאפשר נגישות רחבה יותר למידע על שיקום, אפשרויות וזכויות בבריאות הנפש, ויינתן מענה בנושאים אלו. הפורום יהווה בסיס ידע נרחב על החלמה, סיפורי החלמה ומודעות להחלמה. הפורום יהווה בסיס לדיון פתוח, רחב ושיוויוני ככל האפשר בנושא שיקום חברתי, החלמה, מדיניות בבריאות הנפש וכו... וכן במה לחוויות מתוך תהליכי שיקום והחלמה... אנו רואים את הפורום כמקור לאקטיביזם של גורמים שונים הקשורים במישרין או בעקיפין לתחום לקידום העשייה בתחום.מנהלי הפורום_________________תמר פלי-אלטיט : מרפאה בעיסוק, נסיון של חמש שנים בתחום השיקום בבריאות הנפשכיום עובדת כמתאמת טיפול מטעם סל שיקוםמיכל טבקמן : מרפאה בעיסוק, רכזת תכנית השכלה אקדמאית נתמכת של עמותת "רעות", תכנית התומכת בשילוב סטודנטים עם מגבלה נפשית באוניברסיטה העברית, רכזת קורס לעובדי השמה בבריאות הנפש של מכון "מגיד" בשיתוף עם משרד הבריאות. לשעבר מנהלת יה"ב, יחידה להשמה נתמכת בקהילה. מתמחה בתחום השיקום התעסוקתי ובתחום השכלה נתמכת. חברת פורום ריפוי בעיסוק בתחום השיקום בבריאות הנפש המתכנס בחסות החוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת תל אביב.סיגל וקס : מרפאה בעיסוק ארצית בעמותת אנוש המספקת שירותי שיקום בקהילה לנפגעי נפש בכל רחבי הארץ. מתמחה בשיקום קוגניטיבי, בעבודה טיפולית באמצעות מחשב ובשיקום תעסוקתי. מנהלת את אתר האינטרנט של העמותה הישראלית לריפוי בעיסוק ויוזמת הפורומים לריפוי בעיסוק ב-YNET וב"תפוז". חברת פורום המרפאים בעיסוק בתחום השיקום בבריאות הנפש, המתכנס בחסות החוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת ת"א.דני דורי : צרכן פעיל בבריאות הנפש. בעל נסיון בניהול קהילות וקבוצות תמיכה בבראות הנפש. יו"ר עמותת 'קולות – העצמה לצרכנים בבריאות הנפש' העוסקת בפיתוח שירותים ייחודיים עבור צרכנים בבריאות הנפש, ומידע בתחומי שיקום והחלמה, ובין השאר עוסקת בשילוב צרכנים כעובדי שיקום במערך שירותי השיקום. רכז אינטרנט, רכז הכשרה פרויקט 'דו שיח' ושותף לפרויקטים נוספים בתכנית 'בנפשנו' של עמותת שק"ל, מנהל אתר האינטרנט 'קולות', חבר המועצה הארצית לשיקום נכי נפש בקהילה, נציג תחום בריאות הנפש בפורטל אנשים בעלי מוגבלויות בממשל זמין-משרד האוצר.
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לפונקס-קלוזפין

מאת: לללזזז
16/04/06 02:02
הבת שלי-18-התחילה לקבל לאחרונה תרופה זאת-שבוע בערך-הרופא סיפר לי על כל התופעות ליווי ואני מאוד-מאוד מודאגת מההשלכות-אבל פשוט אין לנו ברירה-כבר ניסינו את הריספרדל-סירקוול-זופרקסה-פרפנן-וכל אלה לא ממש עזרו. מי שלוקח תרופה זאת או שלקח בעבר  או שהורים יכולים לכתוב-אני רוצה קצת מידע בבקשה או מה שתרצו לספר על המצב שלכם-אני מחפשת גם תמיכה תודה מראש
לפונקס-קלוזפין
<< ההודעה הנוכחית
16/04/2006 | 02:02
18
1323
הבת שלי-18-התחילה לקבל לאחרונה תרופה זאת-שבוע בערך-הרופא סיפר לי על כל התופעות ליווי ואני מאוד-מאוד מודאגת מההשלכות-אבל פשוט אין לנו ברירה-כבר ניסינו את הריספרדל-סירקוול-זופרקסה-פרפנן-וכל אלה לא ממש עזרו. מי שלוקח תרופה זאת או שלקח בעבר  או שהורים יכולים לכתוב-אני רוצה קצת מידע בבקשה או מה שתרצו לספר על המצב שלכם-אני מחפשת גם תמיכה תודה מראש
קלוזאפין
16/04/2006 | 08:05
1
342
הנה קישור עם מידע בסיסי על התרופה
כתובות אינטרנט מצורפות:
קלוזאפין
16/04/2006 | 21:22
211
תודה על המידע עזר לי מאוד
תרופה טובה,
16/04/2006 | 10:04
1
304
אנטי פסיכוטית.
אכן נותנים אותה כאשר תרופות אחרות לא עובדות.
יש צורך לעשות בדיקות דם אחת לחודש על מנת לבדוק את רמת כדוריות הדם הלבנות.
ממש "תרופה טובה"
16/04/2006 | 16:03
255
האם את לוחצת על הבת לקחת את התרופה
או שהיא באמת משתפת פעולה באופן מלא ?
תרופה נפלאה שינתה אותי לטובה
16/04/2006 | 17:05
13
309
הכל השתפר מאז שאני לוקח אותה במקרה שלי לפני הלפונקס לקחתי ריספרדל וזיפרקסה שעשו לי תופעות לוואי
תרופה נפלאה שינתה אותי לטובה
16/04/2006 | 21:10
12
251
תודה על התשובה הרופאים ממש הפחידו אותי אם הסיפור על שינוי כדוריות לבנות בדם ואני נורא נלחצת מזה... כמה זמן אתה לוקח את התרופה? האם זה באמת שיפור משמעותי?האם אין בכלל תופעות לוואי במקרה שלך?
לא היו לי תופעות לוואי בכלל
16/04/2006 | 22:32
11
224
ואני לוקח אותה שנתיים שבהןיש שיפור אדיר בכל
לא היו לי תופעות לוואי בכלל
16/04/2006 | 23:40
10
181
תודה רבה על היתייחסות אני מקווה ומטפללת שקלוזפין תעזור גם לבת שלי
קחי בחשבון שאצל כל אחד זה אחרת
16/04/2006 | 23:45
194
אבל תקווי לטוב בברכת בריאות לבתך עם את צריכה עוד עצות אשמח לתת לך
לפונקס ידועה כתרופה מצויינת
17/04/2006 | 00:28
8
253
הטובה ביותר עבור מחלת הסכיזופרניה.

הבעיה המפחידה עם כדוריות הדם לא צריכה להפחיד אותך, כי יש ביקורת קבועה, וברגע שרואים ירידה מסוכנת מפסיקים את התרופה והנזק הפיך.

הבעיה האמיתית היא במקרה שהתרופה יעילה ועוזרת, אבל נאלצים להפסיק אותה בגלל הבעיה הפיזית...

נקווה שתועיל לכם, ולא יהיו תופעות לוואי, ולא תצטרכו להפסיק.
לאופירה...
17/04/2006 | 16:50
7
179
הייתי רוצה שתסבירי לי בבקשה מדוע לפונקס,
לטענתך, היא התרופה "הטובה ביותר" למחלה זו.
אף על פי שידוע לי שזו "התחנה האחרונה" בטיפול
התרופתי לא ידוע לי כיצד החומר הספציפי הנמצא
בתרופה "לפונקס" משפיע בצורה שונה מאשר חומרים
אחרים.
מניסיון של משתמשים
17/04/2006 | 17:02
6
214
שמעתי על לא מעט אנשים שתרופה זו היא היחידה שהועילה להם, לאחר שהאחרות לא הועילו להם.

עם זאת, אכן זו התחנה האחרונה בטיפול התרופתי, בגלל תופעת הלוואי הלא קונבנציונאלית של כדוריות הדם, שהיא אכן סכנה, ומחייבת בדיקות דם קבועות ותדירות, שלא קל להתמיד בהן.

גם לי לא ידוע כיצד חומר ספציפי משפיע שונה מחומרים אחרים, אבל אני לא נוהגת להתווכח עם עובדות, עם מציאות בשטח...

לעיתים קרובות אני רואה פער גדול בין ידע מחקרי ואינטרסים מחקריים לבין מציאות בשטח, ותמיד אני מעדיפה להקשיב ולהתייחס למציאות מאשר למידע המחקרי התלוש ממנה.
אין תרופה פסיכיאטרית שהיא
17/04/2006 | 18:18
5
212
בבחינת "פרה קדושה" וחלק גדול מהן מצריכות
בדיקות דם סדירות, קחי למשל את הליתיום,
לא רק שהוא מזיק לכליות יש לבדוק באופן
סדיר את רמתו בדם. הידעת למשל, כי קלונקס
גורם להפרעות בתפקודי כבד וגם בשבילו יש
לערוך כל 3 חודשים בדיקות ? כל התרופות
האלו הן קטסטרופה מבחינת תופעות הלוואי.
השאלה היא, עד לאיזה גבול ניתן להרשות
פגיעה בגוף כדי, שלכאורה, נציל את הנפש ?
האם ידוע לך על ההבדל ביעילות של לפונקס
מול טיפולי ECT ? הבעיה העיקרית שאני מתרעם
נגדה הוא שיש נטייה לפסיכיאטרים שלא להסביר
היטב את כל ההשלכות של התרופות למינהן על מנת
למנוע התנגדות ואני מסופק האם כל אחד נתן באמת
הסכמה מדעת לטיפול בתרופות שכאלו, ואני גם שואל,
אם יש תרופה שהיא כל כך יעילה וטובה, איך אפשר
להסביר את מצבם העגום של כל כך הרבה אנשים שנשארים
נכים לכל ימי חייהם חרף השימוש בתרופות "הפלא".
הייתי רוצה לשאול -
17/04/2006 | 20:00
4
182
מאיזה מחלה אתה סובל, ואיזה ריפוי עזר לך להפסיק לסבול, ואיזו ערובה יש לך שהריפוי שעזר לך יעזור אוטומטית לכל נצרך אחר?

אני, למשל, סובלת מאוד מחוסר יציבות במצבי רוח, מתקופות דיכאון ממושכות ומייסרות באופן שאי אפשר לתאר, מחולשת נפש כללית, מחוסר ביטחון, מנוקשות בקווי אישיות ומאין סוף דברים שהמכנה המשותף שלהם הוא המילה "סבל" על כל צורותיה.

מה שעזר לי להפסיק לסבול באופן יחסי, זה טיפולים פסיכולוגיים אינסופיים, שגם להם נזק בצד התועלת.
זה לא עזר לי להפסיק לסבול לחלוטין, ואין לי ערובה שזה יעזור לאנשים אחרים.
התרופות לא הצליחו לעזור לי (ניסיתי בערך את כל התרופות הקיימות מכל הסוגים הקיימים), היו כאלה שפתרו בעיה אחת, אבל הוסיפו אינספור בעיות אחרות, ולכן הרווח הסופי לא היה כדאי.
אבל אינני מצטערת על שניסיתי אותן, שמא אחת תצליח לעזור לי - שהרי להרבה אחרים הן עזרו בהחלט, ואני ממליצה לאנשים לנסות אותם, עפ"י ניסיונם של אנשים שהצליח להם.

היות שאני מכירה את תהומות הסבל שאפשר להגיע אליהם, אני גם מציעה לאנשים לנסות טיפולים שגורמים לנזקים לכליות, שמצריכים בדיקות דם סדירות, שגורמים להפרעות לתפקודי הכבד ושהם קטסטרופה מבחינת תופעות הלוואי. אני חושבת שהגבול שעדיו ניתן להרשות פגיעה בגוף נמדד ע"י הקריטריון "סבל", שבו לא מבינים הרבה אלו שלא עברו אותו בעוצמה החריפה ביותר שלו.

אגב, לידיעתך ולהשכלתך, ECT גרם לי לסבל נורא ולטראומה, לא הועיל כהוא זה נגד הדיכאון, ובכל זאת, אני ממליצה לאנשים לנסותו, כי יש אנשים שזה הציל אותם (רוב האנשים שאני מכירה לא נושעו ממנו, למרות היעילות הידועה שלו - מחקרית ולא עובדתית...).
לפונקס, לעומת זאת, לא גרם לי לכ"כ הרבה תופעות לוואי כמו תרופות אחרות, ולא גרם לי לטראומה. הוא הופסק להינתן לי ע"י רופאה ציבורית חסרת אחריות שהחליטה לשחק עם הרכב תרופות שאיזן אותי, וקבעה שהמינון שלו אפסי ולכן לא יעיל. משום מה, לאחר שהפסיקה את המינון הלא יעיל, התדרדר מצבי שהיה עד אז דווקא מאוזן! שוב - טענת המחקר מול העובדות בשטח...

לגבי שאלתך כיצד ניתן להסביר את מצבם העגום של האנשים הנותרים נכי נפש - תשובתי היא, שבדיוק באופן שבו ניתן להסביר את כמות הנפטרים מסרטן, למרות שקיבלו טיפולים מעולים נגד סרטן, שאחרים ניצלו מהם והחלימו!
האם עובדה זו נראית לך סיבה לטעון שכימותרפיה אינה מומלצת עבור חולי סרטן כי היא גורמת לנזקים נוראים לגופם במהלך הטיפול, וכי היא ממיתה בעצמה, ובכלל אינה מביאה להחלמה וודאית אצל כל הסובלים?...

כימותרפיה כמו טיפולים פסיכיאטריים - זה מה שיש, ועם זה ננצח (עד שלא ימציאו משהו יותר טוב).
לאופירה...
17/04/2006 | 23:04
159
אני ישיב לך בקרוב על השאלות באמצעות
מסר אישי בתפוז.
לאופירה...
126
אני ישיב לך בקרוב על השאלות באמצעות
מסר אישי בתפוז.
לאופירה...