לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הריון ולידה - תמיכה
קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

אירוח: דיני עבודה בהריון ואחרי לידה

מאת: טאש
20/03/07 14:01
לא אחת מתעוררות שאלות בנושא דיני עבודה והריון. האם מותר לפטר עובדת בהריון? ובחופשת הלידה?

יש לכן הזדמנות לשאול את עו"ד לורית גרון-גלבוע פה בפורום "הריון ולידה - תמיכה".

עו"ד גרון - גלבוע מנהלת את המחלקה לדיני משפחה ועבודת נשים. בנוסף, משמשת עו"ד גרון-גלבוע כעו"ד חיצונית של אירגון נעמ"ת וחברה פעילה בועדות לקידום מעמד האישה בלישכת עורכי הדין.

עו"ד לורית גרון - גלבוע תשמח לענות לשאלות בנושא דיני עבודה בהריון ואחרי לידה מחר (21/3) בין השעות 17:00-19:00.

הייעוץ שניתן דרך האתר אינו בא כתחליף לייעוץ משפטי.

אתן מוזמנות לשרשר שאלותיכן לכאן.
טאש
אירוח: דיני עבודה בהריון ואחרי לידה
<< ההודעה הנוכחית
20/03/2007 | 14:01
123
165
לא אחת מתעוררות שאלות בנושא דיני עבודה והריון. האם מותר לפטר עובדת בהריון? ובחופשת הלידה?

יש לכן הזדמנות לשאול את עו"ד לורית גרון-גלבוע פה בפורום "הריון ולידה - תמיכה".

עו"ד גרון - גלבוע מנהלת את המחלקה לדיני משפחה ועבודת נשים. בנוסף, משמשת עו"ד גרון-גלבוע כעו"ד חיצונית של אירגון נעמ"ת וחברה פעילה בועדות לקידום מעמד האישה בלישכת עורכי הדין.

עו"ד לורית גרון - גלבוע תשמח לענות לשאלות בנושא דיני עבודה בהריון ואחרי לידה מחר (21/3) בין השעות 17:00-19:00.

הייעוץ שניתן דרך האתר אינו בא כתחליף לייעוץ משפטי.

אתן מוזמנות לשרשר שאלותיכן לכאן.
אני הראשונה?
20/03/2007 | 14:06
2
35
ובכן שתי שאלות:
האם עצם היותי בחופשת מחלה כחודש לפני הלידה תפגם משמעותית קצבת הלידה או מענק הלידה שאקבל בתום 3 חודשי החופשה?
והשאלה הבאה- בתור עובדת מדינה קבועה, מותר לי לקחת אחרי החופשת לידה עוד חופשה ללא תשלום. יש לי המון ימי חופש לנצל( 80) האם יש אפשרות שימנעו ממני לנצל אותם ובכך להאריך את החופשה ולהמשיך לקבל שכר?
תודה מראש.......
לפי דעתי, אין שום סיבה שימנעו ממך
21/03/2007 | 01:22
30
הרי מותר לך לפי חוק לקחת חל"ת עד חצי שנה מיום הלידה (כלומר, קצת יותר מ-3 חודשים מתום חופשת הלידה) ואין זה משנה להם, אם את מנצלת ימי חופש בפועל שנצברו לזכותך!
מחלה ממושכת לפני חופשת לידה
21/03/2007 | 16:30
50
שלום חמודה 27 העובדה שחלית ונמצאת בחופשת מחלה סמוך ללידה לא אמורה לפגוע לך בדמי הלידה ואף לא במענק הלידה (שהינו מגוחך אלא אם זו לידה ראשונה), ולא בכדי הינך נדרשת למלא  בטפסים של המוסד לביטוח לאומי לדמי לידה האם היו היעדרויות ממושכות ואז החישוב שייעשה לתשלום דמי הלידה בד"כ לא ייקח בחשבון את תקופת ההיעדרות אלא יעשה ממוצע שכר. בקשר לזכותך לניצול ימי חופשה, תשובה זו הינה מורכת שכן הינך כפופה גם לתקשיר כעובדת מדינה ואת צריכה לבדוק סכויותייך מול זה, אבל אני לא רואה מניעה להאריך ולנצל את ימי החופשה, עלייך רק לדעת שחופשה בתשלום היא תמיד באישור המעביר, בהצלחה
שאלה
20/03/2007 | 14:09
9
28
בתאריך הלידה המשוער שלי אהיה מועסקת בחברה בה אני עובדת קצת יותר מחצי שנה.
האם אני יכולה להאריך את חופשת הלידה? ואם כן, בכמה זמן? (אני יודעת שהדברים האלו קשורים לוותק במקום העבודה)
שאלות לגבי שכר בחופשת לידה
20/03/2007 | 14:14
3
32
יש לי מספר שאלות:
1)איך מחושב השכר, עד כמה שאני יודעת זה ממוצע של 3 חודשים אחורה, זה נכון?
2)כמו כן הבנתי שמקבלים את הכל בבת אחת, אחרי אז לא ירד מלא כסף על מס הכנסה בגלל שזה בבת אחת סכום גדול?
3) מה הפרוצדורה על מנת לקבל את הכסף? אחרי שאני יולדת לאין אני פונה? או שניתן להסדיר את זה לפני הלידה?
תודה רבה
ושאלת המשך לגבי שכר -
20/03/2007 | 19:30
1
35
מה הדין לגבי תשלומים חד פעמיים - משמע בונוסים ודומיהם.

במקרה שלי בשתיים מתוך 3 המשכורות האחרונות המחושבות לדמי הלידה יש בונוסים (בונוס רבעוני ובונוס שנתי) - האם הם יכללו בחישוב דמי הלידה?
האם יש מקרים בהם הבונוסים לא יכללו בחישוב?
אמורים בהחלט להיכנס בחישוב
21/03/2007 | 16:01
18
ואם לא הוכנסו יש לתבוע זאת מביטוח לאומי .
חישוב דמי הלידה
21/03/2007 | 16:57
22
שלום יוגבר, אני לא אכנס כרגע להסברי שכר את מוזמנת לפנות לאתר של ביטוח לאומי שם ישנן תשובות מפורטות באשר לחישובי השכר, בכללי דעי לך שהחישוב שונה ואינו בדיוק ממוצע של 3 חודשים והבסיס הוא שכר היסוד אבל מידע מפורט יש שם כפי שאמרתי. על מנת לקבל את הכסף עלייך למלא טפסים ולהגישם לביטוח לאומי ,והם מבצעים העברה בנקאית לחשבון הבנק שלך, אם את עובדת במוסד ציבורי את יכולה להכין את הטפסים והמסמכים לפני אבל להגיש רק אחרי הלידה
בטוח מנהלים, חופשת מחלה
20/03/2007 | 14:23
3
11
שלום, יש לי 2 שאלות:

1.  האם בחופשת הלידה המעסיק צריך להמשיך להפריש את החלק שלו לבטוח המנהלים שלי?

2. אחותי קיבלה חופשת מחלה בתאריכים 18,19,20 וביום ה- 21 ילדה
   במקום העבודה שלה  טוענים כי הם לא יכולים להכיר בימי המחלה הללו כי אלה ימים שלפני הלידה, אלא אם כן היתה מאושפזת.  
  זה קצת נשמע לי תמוה, ואשמח לדעת מה החוק אומר...

תודה
חופשת מחלה נחשבת כיום עבודה לכל דבר
21/03/2007 | 01:25
11
למעט התשלום מביטוח לאומי (ביום הראשון, את לא זכאית לתשלום וביום השני והשלישי, את זכאית ל-37.5%)
אצלי הפרישו
21/03/2007 | 15:48
8
אבל ל בטוחה מה החוק. הבעיה היתה שהכל ירד בבת אחת מהמשכורת הראשונה שקיבלתי כשחזרתי וזה לא היה בתכנון...
ביטוח מנהלים וחופשת מחלה
21/03/2007 | 17:17
12
שלום איה 31124 לגבי השאלה הראשונה התשובה היא כן , הדין בביטוח מנהלים הוא כמו בהפרשות לקופות גמל והוא צריך להמשיך ולשלם עבור התקופה בה שולמו דמי הלידהוגם עלייך חלה חובה להפריש את חלקך.לגבי השאלה השנייה אם ימי המחלה של אחותך הוכרו כימי מחלה הרי שבמקום העבודה שלה טועים ויש להכיר בהם כימי מחלה ומהיום הרביעי , היום בו היא ילדה למורך הכרה בדמי לידה, ההקשר שהם עשו הוא מוטעה.
הארכת חופשת לידה
21/03/2007 | 16:51
16
שלום אסנת איני יודעת היכן את עובדת בחברה פרטית או במוסד ציבורי , באופן עקרוני החובה של מעביד לאפשר לעובד חל"ת הינה במקרה בו אותה עובדת עובדת באותו מקום עבודה לפחות 24 חודשים רצופים ואזי העובדת רשאית להיעדר מעבודתה מראשית השבוע השביעי שאחרי הלידה כחצי שנה ולא יותר משנה. וחופשה זו הינה ללא תשלום. זו חובת המעביד במקרה שלך למעביד אין חובה הקבועה בחוק, אולם תוכלי להאריך את חופשת הלידה לפרק זמן נוסף בהסכמת המעביד
זכויות של אשה העובדת פחות משנה
20/03/2007 | 14:16
2
18
שרון שלום ותודה

בעת הלידה, אהיה בעבודה הנוכחית כ- 10 חודשים (ההריון היה לא מתוכנן, לא שצריך להתנצל על הריון )

באם המעסיק ירצה לפטר אותי אחרי חופשת הלידה, מה יהיו זכויותיי?
ובאם אחליט שלא לחזור לעבודה לאחר חופשת הלידה?

תודה רבה
התכוונתי שלום לורית, סליחה
20/03/2007 | 14:19
12
הריונית העובדת פחות משנה
21/03/2007 | 17:27
23
שלום דרקונית סגלגלה,לפי חוק פיצויי פיטורין חופשת לידה לא מנתקת את קשר יחסי עובד מעביד אלא להיפך, ולכן במקרה בו ירצה מעבידך לפטרך בתום חופשת הלידה יחולו עליו מגבלות שכן הוא יהיה מנוע מלפטרך שישים ימים מתום חופשת הלידה ואזי עליו יהיה לשלם לך פיצויי פיטורין ודמי הודעה מוקדמת. החוק מאפשר לך להתפטר ממקום עבודתך ממועד הלידה ולתקופה של עד תשעה חודשים וזאת לצורך טיפול בילד ומצב זה מזכה אותך בפיצויי פיטורין
ושאלה על זכויות האב בלידה
20/03/2007 | 14:17
1
9
שוב שלום,

הבנתי כי מתחילת הצירים עד 24 שעות לאחר הלידה, האב יכול להיות עם היולדת על חשבון ימי מחלה שלו ולא ימי חופש, האם זה נכון?

והאם יש זכאות בחוק לימי חופשה מיוחדים לאב אחרי לידה?
חופשת לידה לאב
21/03/2007 | 17:35
7
החוק מאפשר לאב לקבל חופשת לידה חלקית מתום 6 שבועות הראשונים שלאחר הלידה בתנאי שהאישה ויתרה בכתב על יתרת חופשת הלידה הזו ובתנאי שבאותה תקופה מדוברת עבדה.לגבי עניין תחילת הצירים כחישוב ימי מחלה ולא חופש- לא ידוע לי מוכנה לבדוק
שלום ושאלה
20/03/2007 | 14:21
1
10
מה הזכויות של עובדת בזמן הריון?
אני עובדת 9 שעות, כבר שנתיים, מרגישה רוב הזמן לא טוב, מתאפקת לא לקחת ימי מחלה/חופש מיותרים,
כ"כ רוצה לסיים מוקדם....
אין לי ימי חופש בכלל, אני במינוס נוראי, כל שעה שאני יוצאת מוקדם יורדת בסופו של דבר מהמשכורת, כנ"ל ימי מחלה שהרי
על היום הראשון - אין תשלום (ושוב יורד מהמשכורת) יום שני+שלישי משהו כמו 37% משלמים והשאר יורד מהמשכורת.....
כ"כ מייאש, קשה..... מה עושים? ומה החוק אומר כאן, אם בכלל?

תודה!
עובדת בזמן הריון
21/03/2007 | 17:52
13
קודם כל למעביד אסור להעביד עובדת בהריון שעות נוספות ובשעות מנוחה, לא נראה לי שזה המקרה שלךאבל אם את מרגישה לא טוב רוב הזמן יש לך אפשרות להיעדר מעבודה עם אישור רפואי הקובע כי לרגל מצבך הדבר מחייב זאת, נכון שעל היום הראשון והשני לא משלמים לך באופן מלא אלא מדרגי אבל עדיין זה שווה אם את מרגישה כל כך לא טוב. אפשרות נוספת זה לקבל אישור על שמירת הריון מרופא ואז משולמת לך משכורת (שוב לא מלאה, יש לבדוק זאת בחוק הביטוח הלאומי)אבל בגדול מה שנשאר זה לספור את הימים ולקבל פינוק טוב ומסג' ברגליים מבן זוגך
נשיקות מאיטליה!!!!!!!!!
20/03/2007 | 14:27
5
4
שלום איטליה!
21/03/2007 | 14:14
3
4
נשיקות ללורית ולאיטליה מרמת גן
תודה רבה אוסי!!!!
21/03/2007 | 14:36
1
2
המון המון מזל טוב לך ולניר ,שמענו שהקטנטונת מהממת,מקווים לראות אותכם ,באים לביקור קצר לארץ עוד מעט!!!
ביי ונשיקות!!
21/03/2007 | 14:40
2
מזל טוב לסקסי ניין
21/03/2007 | 17:53
3
שלום סקסי ניין ומזל טוב להולדת שי המהממת נשיקות
איטליה
21/03/2007 | 17:54
1
נשיקות רבות לאיטלקים שלי
נשיקות ללורית גם ממני...
20/03/2007 | 14:33
2
2
את מכירה את לורית?????
20/03/2007 | 14:38
1
1
כן!!
20/03/2007 | 14:40
1
גפן שלי והבן הקטן שלה יחד בגן, חברים טובים.
שלום לורית
20/03/2007 | 14:34
1
4
אני לאחר הלידה מתכוונת להתפטר ולצאת לשליחות לחול. האם עלי להתפטר עם הלידה או שאני יכולה להודיע על התפטרותי רק לאחר חופשת הלידה וכך אוכל לצבור בנתיים עוד זכויות, כמו ותק, ביטוח לאומי, פנסיה ימי חופשה, השתתפות בהוצאות רכב וכדומה. מה הוגן ומה החוק.
תודה מראש.
פיטורין לאחר הלידה
21/03/2007 | 18:03
7
נקודה חשובה  שעלייך לדעת היאא שהינך יכולה לזכות בפיצויי פיטורין אם תתפטרי לאחר הלידה וזאת על מנת לטפל בילדה או אפילו לעבור למשרה אחרת שהיא נוחה יותר כאמא, אולם התפטרות במהלך ההריון אינה מזכה אותך בתשלום פיצויי פיטורין, לכן לדעתי כדאי יהיה להמתין לאחר חופשת הלידה.
שלום עו"ד גרון גלבוע
20/03/2007 | 14:47
2
12
אני עצמאית.
עד שבוע 15 עבדתי כרגיל, אבל אז עברתי ניתוח ומאז אני לא עובדת. עכשיו מתקרבת חופשת הפסח ובגלל שאני עובדת במע' החינוך - לא אעבוד גם בה.
סה"כ זה יוצא כמעט חודשיים ללא עבודה.
כשחופשת הפסח תסתיים אני אהיה בשבוע 23 בערך ולאחת העבודות לא אוכל לחזור, הם נאלצו לקחת מישהו שיחליף אותי (בהסכמתי).

חוצמיזה, אני אמורה ללדת באמצע אוגוסט והחופש הגדול מתחיל בתחילת יולי, זה מוסיף עוד חודש וחצי שאני לא יכולה לעבוד בהם.

השאלה שלי היא איך זה יתבטא בחופשת הלידה שלי, מבחינת הכסף שאקבל מהמדינה (איך קוראים לזה? דמי לידה? חופשת לידה?) והאם יש איזשהי אפשרות למנוע את הנזק.

(הממוצע השנתי שלי מאוד יורד, השלושה חודשים האחרונים לפני הלידה בעייתיים מבחינת השכר וכו').
לדעתי במקרה כזה מורכב
20/03/2007 | 14:49
7
כדאי לך לפנות לייעוץ בנעמת או בויצ"ו.
פגיעה בדמי לידה
21/03/2007 | 18:05
6
שלום לך, המקרה שלך הוא מורכב מידיי בכדי שאענה לך בקצרה בפורום זה, אוכל להצטרף לעצה שקיבלת לפנות לנעמ"ת או ויצו לבחינה מדוקדקת של זכויותייך ועד כמה מצבך הרפואי עשוי לפגוע בדמי הלידה שלך. בהצלחה
מהן זכויותי?
20/03/2007 | 14:48
2
9
הנני עובדת במשרד החינוך,בתפקיד גננת- שנה 1. כרגע חתומה על חוזה העסקה עד אוגוסט 2007. תל"מ סוף אוקטבר. אני בטוחה שלא ישבצו אותי לשנת הלימודים הבאה כי אהיה 3 חודשים לפני לידה. כלומר לא אוכל לעבוד  
מהחודש השביעי להריוני.
1. מה עלי לעשות כדי לקבל שכר בחופשת לידה?
2. אם לא עבדתי בחודשי ההריון האחרונים אני זכאית לחתום אבטלה ?
3. המעסיק רשאי לא להעסיק אותי בשנה הבאה בגלל שאני בהריון?

תודה רבה!!!!
עובדת משרד החינוך
21/03/2007 | 18:21
1
3
לולו 78 שלום, השאלה שלך לא מנוסחת כל כך ברור אבל אם הבנתי את כוונתך אז חשוב שתדעי (אולי את כב יודעת) שבמשרד החינוך יש הסכם קיבוצי שקובע שאסור לפטר מורים עד 31.5 לכל שנה , אם חוזה בעסקה שלך הוא עד אוגוסט אז נראה לי שאסור להם לפטר אותך ואם ירצו לעשות כן הם חייבים לקבל היתר מהממונה במשרד העבודה והרווחה כי משמעות הדבר היא פיטורין של עובדת בתקופת הריון, לכן אני לא כ"כ משוכנעת שהם לא ישבצו אותך לשנה הבאה כי הם חייבים לשלם לך שכר עד לקבלת ההיתר כך שלא בטוח בכלל שתגיעי למועד הלידה ללא הכנסה ממנה ניתן לגזור את גובה דמי הלידה שלך. בכל מקרה כדאי שתדעי שכדי להיות זכאית לדמי לידה אין חובה לעבוד באופן רציף או עד ללידה עצמה אלא ביטוח לאומי מבצע חישוב ממוצע במצבם מסויימים, את יכולה לפנות לאתר של ביטוח לאומי אולי תוכלי לקבל מענה נוסף בהצלחה.
תודה לך לורית!
22/03/2007 | 07:52
6
הארכת חופשת לידה עקב אשפוז
20/03/2007 | 14:52
1
4
שלום ו מראש. אשמח לחוות דעתך.

הייתי מאושפזת 15 יום במחלקה להריון בסיכון גבוה. ביום ה-14 ילדתי, בשבוע 27 פלוס 4 יילוד מת (נפטר טרם הלידה).

אני יודעת שאני זכאית לחופשת לידה בת 12 שבועות. קראתי גם, כי במידה שהאם או היילוד היו מאושפזים למשך שבועיים או יותר, ישנה הארכה של חופשת הלידה.

בשל משך האשפוז, איני זכאית, כמובן, לגמלה לשמירת הריון (לא צברתי 30 יום). מאידך, גם לא קיבלתי שכר בתקופת האשפוז (אני מלמדת באקדמיה. השיעור האחרון היה מספר ימים לפני האשפוז, כך שלא הפסדתי עבודה בפועל וממילא, אין לי ימי מחלה).

האם ניתן, לדעתך, לקבל הארכה לחופשת הלידה (הנספרת מים האשפוז, שבועיים טרם הלידה) בגין האשפוז? במידה שכן, מה אורך ההארכה? מה הפרוצדורה בה מבקשים את ההארכה?

תודה רבה על תשומת ה
הארכת חופשת לידה עקב אישפוז
21/03/2007 | 18:30
1
שלום אמא של פלפילון, אם הבנתי נכון את שאלתך אז  בד"כ על פי החוק היבש במידה ורוצים שחופשת לידה תוכר ככזאת לצורך קבלת זכויות טרם הלידה עצמה, יש צורך להודיע על כך ולא ניתן לבקש זאת רטקואקטיבית , אבל ישנם מקרים חריגים ובמקרה שלך שווה לבדוק עניין זה ישירות מול ביטוח לאומי  במחלקת דמי לידה.
גם לי שאלה...
20/03/2007 | 14:55
1
1
שלום ותודה!

הבנתי שבמידה והבעל רוצה לצאת לחופשת לידה, על האישה לצאת מינימום שישה שבועות. איך התשלום הולך? שישה שבועות ראשונים ע"פ משכורת האישה ושישה הבאים ע"פ משכורת הגבר?

תודה!!
חישוב דמי לידה לגבר
21/03/2007 | 18:40
1
באופן כללי התשובה היא כן אבל יש לבדוק את שיטת החישוב בצורה מפורטת יותר מול הביטוח הלאומי, בעניין חישוב דמי לידה הם המומחים
התפטרות לאחר חופשת לידה
20/03/2007 | 14:57
1
3
שלום,
אני עובדת במשרד עו"ד כבר כמעט 3 שנים (בתל"מ שלי אהיה 3 שנים שם), שעות העבודה שלי הן
מ- 13:00 ועד 19:00 ולכן אני מאמינה שלא אוכל להמשיך לעבוד שם לאחר הלידה, לא אוכל לתפקד כמאמא ולעבוד בשעות כאלה, אני מתכוונת לעזוב לאחר חופשת הלידה / הלידה,
1) האם מגיעים לי פיצויי פיטורין?
2) מתי עלי להודיע למעסיק על סיום העבודה?
תודה!
התפטרות לאחר חופשת לידה
21/03/2007 | 18:49
5
שלום לבלובית בשדה, לשאלה דומה עניתי כבר, את מוזמנת לקרוא, אבל יש לך זכות אל פי החוק להתפטר 9 חודשים ממועד הלידה לצורך טיפול בתינוקך ובמקרה כזה תהיי זכאית לקבל פיצויי פיטורין, בעוד שאם תתפטרי במהלך ההריון מעבידך לא מחוייב לשלם לך פיצויי פיטורין על פי חוק, לכן כדאי יהיה שתודיעי על עזיבתך רק לאחר הלידה ולא קודם לכן
שלום לכולן - אני מצרפת קובץ
20/03/2007 | 15:15
7
ששלחו לי לא מזמן במייל ואולי יענה לכן על חלק משאלותיכןלעיוניכן ....
חישוב שמירת הריון
20/03/2007 | 15:29
1
7
שלום,
אני נמצאת כבר 3.5 חודשים בבית עקב שמירת הריון.אני עובדת בתחום המכירות כך שהמשכורת שלי בנויה מבסיס+ עמלות ממכירות. כך שהמשכורות משתנות כל חודש בהתאם למספר העמלות שקיבלתי.
איך מחשבים את גובה המשכורת שאני אמורה לקבל מביטוח לאומי? האם רק מהבסיס, או ממוצע כולל של הכל?
ועוד שאלה קטנה, במהלך החודשים האלה יצא שקיבלתי פעם אחת משכורת שבנויה רק מהמכירות שביצעתי עוד לפני שיצאתי לשמירה, ללא הבסיס, האם זה אומר שלא מגיע לי תשלום מביטוח לאומי?

תודה מראש
חישוב שמירת ההריון
21/03/2007 | 18:52
2
שאלה זו יש להפנות אל המוסד לביטוח לאומי, את יכולה גם לבדוק עניין זה באתר שלהם אולי תמצאי מענה, חישובי השכר המחושבים במצבים כאלו על ידי ביטוח לאומי, רצוי לבדוק ישירות מולם
התפטרות
( לעמוד שלי בתפוז )
20/03/2007 | 15:51
2
6
נומר ואחרי חופשת הלידה אני רוצה לעזוב את העבודה כי השעות לא מתאימות (8-18) וגם מרחק רב מהבית מה שמקשה על הטיפול בילד (אני לא אספיק להגיע לאסוף אותו לפני שבע בערב. ואני מודיעה למנהל כי התנאים אינם מתאימים לי יותר
האם אני זכאית לקבל פיצויים ואפשרות להחתים בלשכת התעסוקה?
כן- קיימת פסיקה בנושא
20/03/2007 | 17:44
6
אם המרחק והשעות לא נוחות ואת מתפטרת לצורך טיפול בילד את זכאית לקבל פיצויים. יתרה מכך, הדבר מאפשר לך למצוא עבודה ששעות העבודה נוחות יותר והמרחק קצר יותר משמעותית בזמן זה- בלי להמתין ש-9 החודשים ייסתיימו.
התפטרות
21/03/2007 | 18:56
4
שלום גאיה תקראי את התשובה של לבלובית בשדה יעזור לך
שלום,שאלה לגבי שמירת הריון
20/03/2007 | 16:05
1
4
שלום,
אני מתחילה שבוע 24 ונמצאת מאז ה-4.3 בבית.
הרופא שלי אמר שאם ייצא שאני אשאר בבית מעל 30 יום, הוא ימלא לי טפסי שמירת הריון ע"מ שאהיה מכוסה.
שאלותיי הן:
1. בהנחה שאני אזדקק לשמירה, לפחות חלקית, האם אני אקבל כסף על כל הימים בהם אני בבית?
2. אם מסתבר כרגע, שאין לי מספיק ימי מחלה, האם שמירת ההריון תכסה את זה בכל מקרה?
3. יש לי פלאפון שמכוסה באופן חלקי ע"י מקום עבודתי + רכב בליסינג. מה קורה עם זה?

תודה מראש
שמירת הריון
21/03/2007 | 19:01
5
הרופא שלך צודק לגבי מילוי טפסים לצורך כיסוי אבל הכיסוי הוא לא על 100% משכורת, את הפרטים החישוביים שי לבדוק במפורט מול המוסד לביטוח לאומי, שמירת הריון לא קשורה לימי מחלה שצבורים לך במקום עבודתך. אני לא יודעת אם את עובדת על חוזה עבודה אישי או באיזה מסגרת אבל העניין הוא תלוי מקרה, בכל אופן יש מקרים שזה ממשיך להיות מכוסה, בנוגע לרכב, אם יורד לך מהמשכורת אז כנראה ימשיך לרדת באופן יחסי, מצריך בדיקה מול תנאי העבודה שלך
הבראה
20/03/2007 | 16:15
4
שלום,
מה קורה אם חופשת הלידה שלי יוצאת בחודש בו מקבלים תשלום הבראה??
ושוב תודה.
תודה רבה על הייעוץ החשוב! ולשאלה:
20/03/2007 | 16:17
3
אני מקווה שאצליח להסביר את עצמי מצטערת על ההקדמה הארוכה:

אני עובדת בבית מלון. אני מחוייבת לעבוד 9 שעות ביום ובתמורה אני מקבלת שכר גלובלי - כל חודש אותו השכר.
מהחודש הראשון לעבודתי פיצלו את השכר שלי: לשעות עבודה רגילות ולשעות עבודה נוספות, למרות שלא סוכם איתי דבר על כך  והבנתי שזו דרך של המעסיק להוריד בעלות השכר שלו. תחילה לא ייחסתי לכך חשיבות ולאחר שהבנתי כי יש בעיה דרשתי מהמעסיק לתת לי את כל ההפרשות הסוציאליות (קרן פנסיה, פדיון ימי חופשה וכו') מכלל השכר ולא רק מהשעות הרגילות. לאחר מאבק המעסיק הסכים וחתם על הסכם בכתב על כך. ועכשיו לשאלה:

1. האם השכר על פיו מחושב התשלום לחופשת הלידה יתבסס כל השכר ברוטו שלי או רק על התשלום עבור השעות הרגילות?

2. בנוסף לשכר זה אני מקבלת גם אחוזי מכירה שנרשמים במשכורת כ"בונוס" וזהו סעיף שכל חודש משתנה בהתאם למכירה. האם אקבל גם תשלום זה בחופשת הלידה? שמעתי שישנו חוק חדש של הפרשות מיוחדות בחופשת הלידה שניתן לתשלומים מיוחדים ששילם המעסיק כגון דמי הבראה, ביגוד וכו' האם סעיף ה"בונוס" נכלל כאן? האם בסעיף זה נכלל כסף ששולם במשכורות לפני או אחרי חופשת הלידה?

המון המון תודה מראש, הייעוץ הזה כ"כ חשוב ולפעמים יש תחושה שאין למי לפנות בשאלות האלה.
שלום עו"ד גרון-גלבוע
20/03/2007 | 17:03
1
1
שלום רב! ושאלה:
אני בשליש הראשון של ההריון ולעיתים וקורה לי שיום ולפעמים יומיים בשבוע אני נשארת בבית בגלל חולשות קשות.
בנוסף אינני מצליחה להחזיק את 9 השעות ביום ובדרך כלל מחזיקה בערך 7 שעות ביום. פשוט אינני יכולה ליותר.

שאלתי היא: אני יודעת שבהריון אני מוגנת בפני פיטורים, אך האם עלי להגן על עצמי באישורי מחלה כאשר אני מחסירה יום או חצי יום, על מנת שלהעדרויות תהיה סיבה ואסמכתא? עלתה לי מחשבה בראש שאם אינני דואגת לאישורים אז עלולים בכל זאת להצליח לפטר אותי במידה ולא מתאים למקום העבודה ההחסרות שלי עקב ההריון.

כל זה בגדר חששות לא שהיה משהו בעבודה שמצביע על כיוון כזה. אבל אני בכל זאת מודאגת.
פיטורין בתקופת הריון
21/03/2007 | 19:09
5
סביוניתוש שלום, קודם כל תמיד כדאי להיות מוגבה באישורים רפואים אם במקום העבודה שלך מקפידים ולא רואים בעין יפה העדרויות עקב מחלה, אבל בשום אופן אין לך מה לחשוש כי אם תפוטרי בשל הסיבה שתיארת אלו פיטורין בניגוד לחוק ובניגוש לאישור של הממונה והדבר עשוי לגרור לא רק תביעה אזרחית מצידך אלא גם הרשעה פלילית וקנס כספי למעביד ולכן הדבר לא כדאי להם
חישוב דמי לידה לפי בונוסים משתנים
20/03/2007 | 17:05
1
2
שלום לורית,

יש לי 2 שאלות שמעסיקות אותי:
1. איך מתבצע חישוב דמי הלידה במצב שבו אני מקבלת משכורות משתנות משמעותית בכל חודש בעקבות בונוסים, והאם יש אפשרות לחשב ממוצע שנתי ולפי כך לחלק ל-3 (החודשים האחרונים הם קשים יותר )

2. יש לי הרבה שעות חסרות שיורדות מהשכר, זה משפיע על גובה דמי הלידה?

תודה
מנסיונה של אישתי
20/03/2007 | 18:18
4
היא קבלה מהביטוח הלאומי כספים ע"פ שהתבססו על שלושת החודשים האחרונים. בונוס בסך של מס משכורות שהיא קבלה בחודש פברואר נכנס אף הוא כתחשיב שכר לחודש פברואר.
שאלה לגבי הארכת חופשת הלידה
20/03/2007 | 17:13
5
חופשת הלידה שלי אמורה להיות 12שבועות, אך אני מעוניינת להאריכה ל 9 חודשים (אני עובדת כבר 4 שנים).
שאלותיי הן :
1. האם במהלך התקופה הזו ( מהשבוע ה 12 לאחר הלידה ועד לחודש התשיעי לאחר הלידה? המעביד צריך להמשיך ולפריש לי קרן השתלמות ,פנסיה וכדומה?

2. האם במהלך התקופה הזו , שבה אני נותרת ללא משכורת , אני יכולה לחתום בביטוח לאומי ולבקש הבטחת הכנסה /השלמת הכנסה?
שאלת לגבי התפטרות
20/03/2007 | 17:18
4
אני בחודש שביעי כעת.
לא יודעת אם אני רוצה לחזור למקום העבודה ולא יודעת כרגע אם ארצה להאריך את חופשה הלידה
1) אם אני מחליטה לחזור ותוך כדי מוצאת עבודה חדשה , כמה זמן מראש עלי להודיע והאם אהיה זכאית לפיצויי פיטורין?
2) אם אני מחליטה להאריך את החופשת לידה נניח בחודש-חודשיים ולקראת החזרה לעבודה מחליטה שלא לחזור
האם זה חוקי? האם אקבל פיצויי פיטורין?

תודה
שאלה
20/03/2007 | 17:28
1
שלום,

כיום אני עובדת מהשעה 8 עד 18:30 ופעם בשבוע אני יוצאת ב- 16. בע"ה לאחר הלידה ובסיום חופשת הלידה, כמובן, בכוונתי לעבוד עד השעה 15:30 לכל היותר- מאחר והפעוטון עובד עד השעה 16:00.הבוס, שרוצה שאני אחזור אחרי הלידה, יודע כי לא אוכל ליתן את אותן השעות שנתתי עובר ללידה וכי יהיה עליי לרדת בשעות, כמפורט בריישת השאלה. הענין הוא- שהוא מצפה כי בהתאם לכך גם משכורתי תרד, קרי, השכר אותו השתכרתי ערב הלידה לא יהיה זהה לאחריה.

מה הם זכויותייי אם כן? האם אני יכולה להתפטר לצורך טיפול בילד? אני יודעת שכיום הפסיקה מדברת על כך שאני יכולה להתפטר בשל שעות עבודה ו/או מרחק והדבר ייחשב להתפטרות לצורך טיפול בילד, השאלה אם אוכל להכניס את הפגיעה בשכרי תחת אותה ההגדרה? אם הוא יכול ב- 45 ימים לאחר החופשה בכלל להוריד את שכרי? אודה לתשובתך ולפיתרון המומלץ על ידך.
שאלה לגבי ראיונות עבודה
20/03/2007 | 17:30
2
4
שלום ותודה מראש על התשובה!

האם זה חוקי לשאול מרואיינת בראיון עבודה אם היא בהריון (במידה ועדיין לא רואים)? האם זה חוקי לשאול אם היא מתכננת הריון בקרוב?
באם מראיין/ת שואל בראיון אם אני מתכננת הריון ואינני מעוניינת לענות לו על כך, מה עלי לעשות? הרי ברור שאם אומר שכן או שאני בהריון, לא אתקבל לעבודה, ומדובר פה באפליה, לא כן?
היי כמה שאלות......
20/03/2007 | 17:47
4
1. אני עובדת במקום עבודה כבר שנה וחצי, הודעתי להם באמצע חודש 7 שאיני חוזרת לעבודה לאחר חופשת הלידה, שאלתי היא האם אני זכאית לפיצויים?

2. אני היום בשבוע 38, אם אני רוצה לעזוב בטרם ילדתי (בסוף השבוע הזה אני רוצה להפסיק) האם זה יפגע בחישוב דמי הלידה?

3. אם עזבתי מרצוני, האם אני זכאית לקבל דמי אבטלה?
מביטוח לאומי נאמר לי שכשיגמרו 12 שבועות של חופשת הלידה אהיה זכאית לקבל דמי אבטלה אפילו שאני התפטרתי, האם זה נכון?

תודה
פיטורין בעקבות ראיון עבודה+הריון
20/03/2007 | 21:25
3
שלום לורית,
בתחילת ההריון, שבוע 8 +/-, הייתי בראיון עבודה בחברה בה הדרכתי טיולים כפרילנס במשך מספר שנים (יצא שהדרכתי בחלק מהחודשים, ומס' ימים משתנה בחודשים שכן).
עם תחילת ההריון ביקשתי לעבור לעבודה משרדית אצלהם. מנהלת הסניף+מנהל החברה שמחו מאד וכבר למחרת נקבעה לי שיחה עם המנהלת.

השיחה היתה מצויינת. ברגע האחרון נשאלתי אם אני בהריון. מההלם, עניתי שאני לא יודעת ושיש לי תור בקרוב ואז אודיע לה (זו היתה האמת)
התשובה שקיבלתי: טוב, זאת בעיה, אחכה שתתקשרי ואז נחליט.

מקץ שבוע דיברנו, סיפרתי שאני בחודש 2, והיא אמרה "אז עכשיו אני צריכה לחשוב, כי שיא הפעילות שלנו יוצא בתחילת הקיץ, בדיוק כשלא תהיי פה".

ה"חשיבה" לקחה לה כחודשיים (!) ואז התקשרה לתת תשובה שלילית, תוך שהיא אומרת בפירוש שזה בגלל ההריון.

באותו זמן לא רציתי לתבוע, בעיקר כי לא היתה לי הקלטה של השיחה, ולא ידעתי איך אוכל להוכיח שהיא אמרה בפירוש "לא נוכל להעסיקך בגלל שאת בהריון".

מה החוק אומר לגבי אי-קבלה לעבודה בגלל הריון?
יש לי מה לעשות עם זה? איך אוכל להוכיח את דבריה (לא היו עדים לשיחה)?
ובעיקר - יש התיישנות בדבר כזה? הראיון היה בספטמבר, התשובה השלילית בתחילת נובמבר.

תודה לורית, וחג פסח שמח

שלי.
שלום לעו"ד לירון
20/03/2007 | 17:58
2
ותודה על זמנך.
השאלות שלי הן:
1)חופשת לידה - האם מחושבת לפי 3 משכורות אחרונות בלבד? פשוט אני כבר בחודש שביעי ומיום ליום נהיה לי יותר קשה לעבוד שעות וימים מלאים וגם אם אני חולה אני מגיעה כדי שתשלום הלידה שלי לא יפגם, השאלה האם החישוב הוא בהכרח רק על פי 3 משכורות אחרונות?
2) אם יש לי טלפון נייד מהעבודה האם עליי להחזירו במהלך חופשת הלידה?
3) עד מתי "מותר" להאריך את חופשת הלידה, ז"א כמה זמן אני יכולה להמשיך להשאר בבית מבלי שיחייבו אותי לחזור לעבודה.
4) לאחר כמה זמן ניתן לפטר עובדת שחזרה מחופשת לידה ואם הארכתי את חופשת הלידה האם זמן זה נחשב כזמן איסור הפיטורין. (לדוגמא אם אסור לפטר חודש לאחר החזרה אם הארכתי את החופשה בחודש ניתן כבר לפטר אותי אפילו שלא חזרתי)
תודה רבה על תשומת הלב.
זכויות היולדת בבית
20/03/2007 | 19:20
2
אני מתכוונת במידה והכל ילך חלק בהריון , ללדת בבית.
הבנתי שאם אני לא יולדת בבית חולים אין אפשרות לקבל מענק לידה, האם זה נכון? האם יש דרך כן לקבל אותו? ובאיזה סכום מדובר?
עבודות שונות וחישוב דמי הלידה
20/03/2007 | 19:40
1
3
אני עובדת חלק מהזמן כשכירה וחלק כסוג של עצמאית. איך יחושבו דמי הלידה?
ומה עלי להגיש לצורך כך.
מזכרון שלי -
20/03/2007 | 21:28
3
לוקחים את כל הטפסים מ-2 סוגי המקומות ואת הכל ביחד שולחים לביטוח לאומי, בעצמך. מצרפים טופס שאפשר להוריד מהאתר שלהם, בו יש גם הסברים בנושא.
שאלה על שמירת היריון
20/03/2007 | 19:52
1
עו"ד גרון-גלבוע שלום רב,

רציתי לדעת כיצד ניתנת הגמלה לשמירת היריון מהביטוח הלאומי. הבנתי כאילו אפשר להגיש את הבקשה רק לאחר 30 יום מתחילת שמירת ההיריון + סיום ימי המחלה שנותרו במקום העבודה. קודם כל רציתי לדעת אם הבנתי נכון, ושנית - האם מדובר ב-30 ימי עבודה? כי כתוב בטופס 30 יום, ללא ציון שאלה 30 ימי עבודה... וגם - את ימי המחלה אני אמורה לקבל כתשלום ממקום העבודה?

אשמח לתשובות..
תודה!
הארכת חופשת לידה
20/03/2007 | 20:25
1
שלום לך,
אני מתעניינת בהארכת חופשת הלידה ללא תשלום לאחר ה 3 חודשים.
אני אהיה מועסקת במקום העבודה שנה ו 11 חודשים בזמן הלידה (מתוכם למעלה משנה עבדתי בהיקף משרה של יום בשבוע).
האם הארכת חופשת לידה היא זכות או שעלי לבקש אותה מהמעביד? האם הוא יכול לסרב ואם לא, לכמה זמן אני יכולה להאריך במסגרת החוק?

תודה רבה על העזרה!
מצטרפת לשאלה
20/03/2007 | 20:59
ומה קורה כאשר עובדים במקום העבודה כ - 5 שנים במשרה מלאה?
חופשת לידה באקדמיה לסגל זוטר
20/03/2007 | 23:19
1
10
הרי באקדמיה, בתפקיד סגל זוטר, אנחנו נקראים עובדים זמניים מסמסטר לסמסטר.
המשכורת שלנו הינה מילגה + שע' תרגול שבהן אנחנו מתרגלים.

מה זכויותינו

מה קורה במצב שהיינו אמורים להתחיל ללמד בתחילת סמסטר, אבל ילדנו ולא הספקנו ללמד אף לא פעם אחת (כמובן שסמסטרים קודמים, כן לימדנו).

מה זכויותינו
על המלגה אינך זכאית לתשלום
22/03/2007 | 09:28
3
דמי לידה (כי לא מופרשים ממנה דמי ביטוח לאומי). על השכר בשעות תרגול את זכאית לחופשת לידה. באיזו אוניברסיטה את עובדת?

לי לא עשו בעיות בכלל.
כמה זמן לאחר הלידה אין לפטר עובדת?
20/03/2007 | 23:20
1
5
ילדתי בדצמבר 2006
קראתי בעיתון שהתקופה בה אסור לפטר יולדת לאחר תום חופשת הלידה הוארכה מ45 יום ל60 יום.

האם תקנה זו כבר בתוקף? האם היא רלוונטית גם לגבי (בהתחשב בתאריך הלידה)?

תודה
אני עצמאית
21/03/2007 | 00:17
1
כמובן משלמת ביטוח לאומי וכ"ו , אך ללא תלוש משכורת[אמרנו-עצמאית]
1]    אם קיבלתי שמירת הריון , האם אני זכאית להחזרים?
2]   מה עם דמי לידה לאחר הלידה?
היום פוטרתי בגין הריון!!
21/03/2007 | 00:28
24
9
אז ככה...
הסיפור הוא כזה.קצת ארוך, אבל חשוב לי לשתף.

אני עובדת כבר 7 חודשים בחברה, במוקד של מכירות, עבדתי לפני שנה וחצי כבר 7 חודשים, עזבתי לחברה אחרת לחצי שנה ובספטמבר האחרון חזרתי עד להיום. אני אחת מהיותר חזקים אצלנו במכירות ואני עוסקת בתחום שיותר חלש בתקופת החורף ובקיץ יש המון עבודה, וגם יש הרבה יותר מכירות.אני בחורה אחראית ורצינית, והמנהלים שלי די תופסים ממני כאחת שבאה לעבוד, ויודעת לעבוד, ומאוד מעריכים אותי.

לפני שבוע גיליתי שאני בהריון, כרגע בשבוע 5, ובעבודה סיפרתי רק לאחת האחראיות שלי שהיא גם חברה מאוד קרובה ואשת סוד.
היום בבוקר המנהלת שלי קוראת לי לשיחה, ואומרת לי שהמכירות שלי ממש גרועות בחודשיים האחרונים ושהיא נאלצת לפטר אותי באופן מיידי, ושאני ממש ממש גרועה, אמרתי לה שזו תקופה קשה ושרוב החבר'ה גם לא מוכרים מי יודע מה, ושבסך הכל אני עובדת חצי משרה לעומת אנשים אחרים ושלא תשווה את מחזור המכירות שלי לאדם שעובד משרה מלאה, היא המשיכה בתירוצים וסיפורים ולא עזר מה שאמרתי. בסדר. מקבלת.
שאלתי אם תוכל במקום להעביר אותי לאחת המחלקות האחרות אצלנו של הבק אופיס או שירות לקוחות שאני יודעת שכרגע קולטות מלא אנשים , והיא אמרה שלא , וכרגע אין לה שום דבר על הפרק, ואני יודעת שהם קולטים מלא אנשים בחברה כרגע לכל המחלקות. אמרתי לה שיש לי קצת בעיה כי גיליתי לפני שבוע שאני בהריון , וכרגע יהיה לי קצת קשה במצב כזה למצוא עבודה, ושזה מכניס אותי למצב בעייתי. היא אמרה שאין לה מה לעשות כרגע (סליחה על הביטוי אבל זונע כבר אמרתי?), ואמרה לי שכל דקה שאני נשארת במוקד זה נזק חמור, וזה בזמן שאני בתהליך של חניכה בכלל שאני מעבירה למישהי חדשה ולפני שבוע דיברו איתי על להחליף את אחת המנהלות שיוצאת לחופשה לרגל חתונה. למלא את המקום שלה למשך שבועיים, תפקיד שדורש המון אחריות ופתאום מודיעים לי על הפסקת עבודה במיידי.

דיברתי עם חברה שלי שהיא אחת האחראיות שלי ואשת סודי (בוודאות!!) וסיפרתי לה שפוטרתי, אפילו לא עדכנו אותה, היום היא היתה בחופש, היא היתה בהלם, ושאלתי אותה אם היא סיפרה, והיא אמרה שלא, אבל שאחת המנהלות אצלנו שיש לה פה גדול ועיניים צרות, כל הזמן היתה אומרת בין המנהלות ובישיבות עם מנהלת המוקד שנראה לה שאני בהריון ומסתירה כי יש לי בטן והיתה גם לפני ההריון, וחברה שלי תמיד באה להגנתי, והיא ידעה שאני לא ..
השבוע כשהתבשרתי על ההריון סיפרתי לחברה והיא באה וחיבקה אותי.. כנראה שהשניה ראתה, ומהר מאוד התחילה לדבר.. לא יכלה לסתום תפה, ובעקבות זה פיטרו אותי. אני יודעת שאנשים אחרים אצלנו במוקד שלא עמדו ביעדי מכירות עברו למחלקות אחרות במשרד, וסה"כ אני בין האנשים היותר מקצועיים שיש בחברה.וכרגע לא פיטרו אף אחד אחר.

בצהריים כבר הלכתי ובדקתי מקומות אחרים, והספקתי ללכת לראיון, וכנראה שגם עברתי בהצלחה, למרות שיידעתי על העובדה שאני בהריון, ולא היתה להם בעיה עם זה כי יש לי נסיון רב שרלוונטי לעבודה.

בקיצור, האם יש משהו שאני יכולה לעשות בנידון, כי אין לי שום דרך להוכיח שהם ידעו בהנהלה של החברה שלי בהריון, למרות שאני יודעת את זה בוודאות.

כל כך מעצבן לפעמים הצרות עין של אנשים, גם אם אתם חושדים? קשה לסתום תפה?? וגם אם אני בהריון, אני סה"כ יוצאת ל3 חודשים וחוזרת אחכ , זה כל כך פגע והעליב שמקום שנתתי בו את הנשמה שלי ככה תקע לי סכין בגב, ועוד מתי שאני הכי זקוקה לזה.
אבל לא נורא, מאמינה שהכל לטובה, ושההוא למעלה רואה ושומע הכל..
הרגשתי צורך לשתף..

תודה אם הגעתן עד הלום.
טאקית מזל טוב יקירה
21/03/2007 | 08:42
4
איזה יופי שהצטרפת לכאן!!!!

אני בשוק מזה שפוטרת. אבל לא נראה לי שיש לך מה לעשות, האם שווה לך להלחם על זה? את יודעת.
טוב שכבר התחלת לחפש עבודה ומקווה מאוד שמצאי במהרה!!!
מזל טוב על ההריון ו-למנהלת הזו
21/03/2007 | 09:22
5
אבל אם את כזו טובה, אני בטוחה שתמצאי את עצמך מככבת שוב, אם לא שם אז במקום טוב יותר

בהצלחה
welcome to the club
21/03/2007 | 10:00
5
גם אותי פיטרו בגלל ההריון.
עבדתי 4 חודשים בחברה, ובחודש שני סיפרתי למנהלת הפרויקטים שלי כדי שתבין למה אני לא נותנת שעות נוספות ואני עייפה כל הזמן.
אחרי שעה המנכ"ל פיטר אותי.
אינ מציעה לך להתייעץ עם עו"ד. בעקרון אסור לפטר אישה בהריון אם היא עבדה במקום העבודה יותר מחצי שנה, למרות שיכול להיות שזה אכן יהיה בעייתי להוכיח שהם ידעו.
אני מקווה שתצליחי ו"תנקמי" גם את ניקמתי
לא להאמין איזה זונה
21/03/2007 | 10:36
5
אני לא יודעת מה הזכויות שלך, אבל אני יודעת שאפשר להילחם.
חברה שלי לקחה עו"ד מנעמת וקיבלה המון פיצויים על פיטורין בזמן הריון, זה לקח קצת זמן אבל הכסף הגיע ביחד עם הילדה.
ועוד אחת שלא יכלה להילחם ככה, בגלל שזה היה פחות ברור בחוק, הוציאה ממקום העבודה ארכה של כמה חודשים כדי שתוכל להתארגן על עבודה חדשה.

זה לא ייאמן באיזה משק שובניסטי אנחנו חיים.
פיטורין בתקופת הריון
21/03/2007 | 17:59
5
המקרה שלך הוא קלאסי לתביעה בבית הדין לעבודה...אל תוותרי יש פה קייס
טאקית מזל טוב!
21/03/2007 | 18:23
2
קצת out of context מצידי אבל איזה כיף לפגוש אותך סוף סוף בפורום הזה!
אל תוותרי!!!!
21/03/2007 | 20:09
2
3
אני תבעתי וניצחתי.
עד הלידה משכורת+דמילידה+75 יום לאחר לידה+הודעה מוקדמת+פיצויי פיטורין
וכמה זמן עבדת שם?
22/03/2007 | 07:36
1
4
עבדתי כ-9 חודשים
22/03/2007 | 14:57
2
החוק מגן על נשים בהריון בכלל ולאחר 6 חודשי עבודה בפרט.
מזל טוב דבר ראשון
21/03/2007 | 22:56
4
דבר שני אני חושבת שעשו לי אותו דבר וגם מצאו תירוצים להעזיב אותי. מה שכן מצאו לי מקום אחר באותה חברה .
אני חושבת שהבוסית שלי פחדה כי העבודה הייתה עם ילדים אוטיסטים אז כנראה חשבו שיהיה פחות מסוכן עם בוגרים אוטיסטים (בדיאווד העבודות האלה לא מתאימות בכלל להיריון) בכל מקרה חוץ ממשהו אחד שבאמת היה נכון לגביי הבוסית שלי התחילה להמציא במכתב שהיא כתבה כל מיני דברים שבכלל לא היו נכונים. נראה היה שהיא מנסה קצת לנפח את העניין. כמובן שלא יכולתי להגיד כלום בהתחשב בעובדה שכן העבירו אותי למקום אחר. ובכל זאת את הבוסית הזו ות'מקום הזה אני זוכרת לרעה. בכלל כל הארגון הזה הוא חרא אבל זה כבר משהו אחר.
מעניין שפתאום אנחנו בהיריון אנחנו פחות טובות. בטח אם תחשבי טוב את תגלי שיש מוכרים בצוות שלך יותר גרועים אבל מעניין שדווקא אותך היא החליטה להעזיב. למשל במקום שעבדתי היה מישהו שבקושי זז ומעניין שהוא עדיין שם...
מתאים לך 70 אלף שקל?
22/03/2007 | 04:37
3
7
כי זה בערך הסכום ששמעתי פעם אחרונה שמגיע לך בשל מקרה שכזה ועובדה שגם לורית ממליצה לך לתבוע. מקום עבודה חדש כבר יש לך ולהם מגיע שילמו על מה שעשו - בפרוש עברו על החוק ובצורה מגעילה ובוטה. ועוד משהו חשוב - לא להסכים לפשרות של מגשרים כי את רק תפסידי מזה במקרה שלך כך שאם הלכת עם עו"ד של נעמת או בסגנון (לא באה להכפיש חלילה רק להזהיר )תזהרי מהקטע הזה יש כאלה שאו שלא יודעים את החוק מספיק טוב במקרה הזה או שלא ברור למה אבל בהחלט עושים את הטעות הזו שיוצאת ממש לא לטובתך (יודעת מנסיון של מקרה ספציפי של בחורה שקיבלה 15 אלף בלבד בגלל מגשר ועו"ד גרוע).
בהצלחה!
ברור שמתאים אבל
22/03/2007 | 10:09
2
3
מבחינתי גם לחזור לעבוד, שיהיה לי מקום עבודה מסודר בלי דאגות במהלך ההריון.. ולכן פניתי לעו"ד מוסמך עם המלצות וניסיון, מעדיפה לשלם קצת כסף אבל שייצגו אותי כמו שצריך, ולהגביר את הסיכויים שלי לזכות בתביעה הזו.
מקווה שדברים יסתדרו לי, אך כרגע זה יותר בקטע של עיקרון.. שזה שהם גוף גדול לא אומר שהם יכולים לעשות מה שבא להם!
כל הכבוד!! מחזיקה לך אצבעות!
22/03/2007 | 10:24
2
מצויין שמחה שהלכת לעו"ד מוסמך וטוב
22/03/2007 | 16:30
3
ומקווה שתקבלי מה שמגיע לך. בנתיים גילית שספציפית במקום הקודם הם כפויי טובה ואולי במקום החדש יהיה לך טוב יותר ולאורך זמן. המון בהצלחה!
וואו טאקית!! אני לא מאמינה
22/03/2007 | 09:58
2
איזה אנשים מגעילים יש!!! אבל אני מאמינה שהחוק לצידך כי עבדת שם מעל 6 חודשים, אסור לה לפטר אותך ואת יכולה לתבוע את החברה!
בכל מקרה, אני מאחלת לך המון הצלחה ומה שלא יהיה - להשתדל לא לקחת ללב - תחשבי על הבייבי שגדל שם בפנים ותהיי אופטימית
תודה לכן על הפרגון והתשובות.
22/03/2007 | 10:06
7
1
עבדתי שם כמעט 7 חודשים, ואתמול נודע לי מהמנהלת שלי שהיא גם חברה, שהמנהלות האחרות שמעו אותה מדברת איתי בטלפון על ההריון ושאלו אותה אם אני בהריון והיא לא הכחישה.. כמובן שהנשמות הטובות דאגו להעביר את זה הלאה ויומיים לאחר מכן פוטרתי.
בהמלצתכן והמלצת חברים התייעצתי הבוקר עם עו"ד מקסימה , שאמרה שיש לי קייס ושאסור להם לפטר אותי, גם אם לא הודעתי על ההריון, ואני נפגשת איתה לבדוק איך אני ממשיכה מכאן.

בנוסף החברה שלי סיפרה לי על עובדת נוספת שפוטרה לפני 3 חודשים בערך שזה היה בגלל שחשדו שהיא בהריון, כי היא היתה מקיאה כל הזמן, והתחתנה באופן פתאומי תוך חודש, אז אני הולכת ליצור איתה קשר ולבדוק. ואם כן, אז זה עומד לטובתי, כי אני אוכל להוכיח שזו שיטה שנהוגה בחברה, וזה רק יחזק את הטיעונים שלי.

מקווה שהענינים יסתדרו לטובה, גם לא רוצה להכנס יותר מדי לאנרגיות שליליות, מנסה לשמור על הכוחות שלי בשביל ההריון והעובר הקטן שלי שזקוק לכוחות שלי כרגע..
בהצלחה
22/03/2007 | 10:16
4
2
לפי איך שזה נשמע לא תהיה לך בעיה לזכות בתביעה.
החברה שלך תסכים להעיד ששאלו אותה על ההריון שלך?
לא נראה לי
22/03/2007 | 10:29
3
כי זה יכול לסכן את המקום שלה...ולא הייתי רוצה לפגוע בה..היא חברה טובה.
אך אני בהחלט יכולה לטעון שאנשים ידעו במשרדושהשמועה עברה ממהר  ושלא ממש ניסיתי להסתיר את העובדה שאני בהריון

טאקית איזה יופי שבדקת
22/03/2007 | 12:58
2
2
ושיש לך קייס
אני האמנתי כל הזמן שיש לך עילה לתביעה כי מה שהם עשו זה ממש חוצפה ואסור להם לעשות זאת
טוב תעדכני אותי כמובן איך מתפתח
חבל על תשלום לעו"ד תביני החוק איתך!
22/03/2007 | 15:02
1
3
שלחתי לך מסר
22/03/2007 | 16:03
1
אשמח אם תצרי עמי קשר.
אשמח לעזור לכל אחת בנושא!!!
22/03/2007 | 15:00
1
יש לך קייס טוב
22/03/2007 | 19:34
1
אני לא מתמצאת בדיני עבודה או במשפטים בכלל, אבל חברה שלי עבדה בחברת הייטק שפיטרה כמעט את כל העובדים שלה (חוץ מאת ההנהלה כמובן) ובין היתר כמובן שפיטרו גם אותה. כמה ימים אחרי שהודיעו לה על הפיטורין (והיה ברור שמפטרים אותה כבר שלושה שבועות לפני שהודיעו לה) היא גילתה שהיא בהריון ופנתה לנעמת.
מסתבר שגם במקרה כזה שבוודאות לא פיטרו אותה בגלל ההריון לא היתה להם זכות לפטר אותה על דעת עצמם. בסוף הם קיבלו אישור ממי שצריך והיא כן פוטרה. אבל אם אותה לא יכלו לפטר בלי אישור אז אל אחת כמה וכמה אותך.
ככה שיש להם קייס מצויין ואל תוותרי להם.
רק בשבוע שעבר פורסמו 2 מקרים!
22/03/2007 | 11:05
2
במקרה אחד מעסיק שהגיש בקשה לפטר עובדת בהריון
קיבל תשובה שעליו להמשיך לשלם לה משכורת עד הלידה!

במקרה השני (שפורסם בוואללה), עובדת שעבדה בחברת טקסטיל 8 חודשים
פוטרה בגלל ההריון והמעביד חוייב לשלם לה פיצויים בסך 64,000 ש"ח!!!!

את עבדת 8 חודשים אז בהחלט יש לך קייס!

לא לוותר!

ואם לא אמרתי לך מזל טוב, אז זה הזמן
גם אני שואלת
21/03/2007 | 06:37
3
מחודש שני שגיליתי שאני בהריון לא היו לי חודשים רצופים בעבודה, הייתי מחסירה הרבה בגלל הרגשה לא טובה בהמלך ההריון (יש לי אישורי מחלה על הכל ) אני כעיקרון עובדת משרה מלאה איך יחשבו לי את הדמי לידה אם לא היו לי חודשים מלאים כמעט מתחילת ההריון?

תודה
שאלה לגבי אבטלה
21/03/2007 | 08:11
1
החלטתי כי אני לא חוזרת אחרי חופשת הלידה לעבודה, כבר הודעתי על כך למעסיק שלי.
אני זכאית בכל מקרה לפיצויים (נוהל החברה) אך השאלה היא האם אני אהיה זכאית גם לדמי אבטלה ואם כן האם מייד עם תום חופשת הלידה.
אני עובדת בחברה 3 שנים.

תודה,

שלום לך עו"ד לורית גרון גלבוע
21/03/2007 | 09:01
1
2
ותודה על הזמן שאת מקדישה לנו

אני כיום בהריון צעיר ויקר מאוד, לאחר 4 שנות טיפולי פוריות ושישה מחזורי IVF
עובדת תשעה חודשים במקום עבודתי הנוכחי.
בחודשים האחרונים הרגשתי שמצבי במשרד מתערער עקב היעדרויות הנובעות מטיפויל הפוריות.
בשיחה עם עוזרת המנכ"ל התברר לי שעוד לפני שדיווחתי על עובדת היותי מטופלת פוריות,
הן המנכ"ל והן עוזרת המנכ"ל (שהם שני המנהלים שלי במשרד) חשדו שאני עוברת טיפולים,
המנכ"ל רצה לפטר אותי,והעוזרת שלו נלחמה, לדבריה, עבורי בטענה שלא מוסרי לפטר עובדת בטיפולי פוריות.
מרגע שדיווחתי על טיפולי הפוריות,ידעתי שאני מוגנת מעט יותר מפני הפיטורין בשל החוק המגן עלי.
אולם, היחס מהמנהלים הדרדר עוד ועוד ולאחרונה, לאחר שהודעתי על ההריון, הגיע לשפל חדש.
אני סובלת מיחס משפיל והתעללות רגשית בעבודה, צעקות, איומים, שפה בוטה,
והצהרות של המנכ"ל שנשמעות לי מאוד מגמתיות "את לא מבצעת את עבודתך לשביעות רצוני" לפחות פעם ליום, ללא הצדקה. יש לי תחושה שהוא מנסה "לתפור לי תיק" . המנכ"ל הינו עורך דין ויש לי חשש שהוא למד היטב את החומר ומכין את עצמו לקראת פניה לועדה לאישור פיטוריי, ועד אז מנסה לגרום לי להתפטר בעצמי.
הצהרתי בפני העוזרת שלו שאני מבינה מה כוונתו ושאין לי שום כוונה להתפטר אלא לסיים את חודשי ההריון לצאת לחופשת לידה ולא לשוב.
כמו כל אישה בשליש הראשון להריון אני סובלת מתופעות שונות ואיני חשה בטוב.
בניגוד לנשים שהרו בדרך הביתית והקלה, אני עדיין מקבלת מדי יום הורמונים לתמיכה בהריון שלי, הורמונים אשר גורמים לי לעייפות רבה ולקושי לתפקד.
בנוסף, אין צורך להכביר מילים על החרדות המלוות הריון צעיר שהושג בעמל כה רב.
כל אלו מכבידים עלי מאוד, כמובן, ועל כך מתווסף סטרס נוראי הנובעי מהפחד מפיטורין ומהמנכ"ל- למעשה בכל פעם שאני רואה או שומעת אותו אני יודעת שאני הולכת לספוג צעקות והשפלות.

שאלתי:
כיצד אני יכולה לכלכל את צעדיי בתבונה, בהנחה שהמנכ"ל אכן מנסה "לתפור לי תיק" לקראת הועדה,
איך להתנהג מבחינת יחסי עובד מעביד כדי לנסות ולהגן על עצמי כמה שיותר,
האם אני צריכה להסתובב דרך קבע ע ם מכשיר הקלטה?
האם תיעוד היחס המשפיל לו אני זוכה יכול לחזק את טענתי כי מנסים למרר את חיי על מנת לגרום לי להתפטר
או שתיעוד כזה יאשש טענה פוטנציאלית שיחסי העבודה כה עכורים שאין ברירה אלא לפטר אותי?

תודה רבה על תשומת הלב
גם אם הוא מעוניין לפטר אותך
21/03/2007 | 12:17
1
נראה לי, שאסור לו להשפיל אותך. הייתי מציעה לך להקליט אותו ובמקרה הכי גרוע לתבוע על התעללות (אני לא עו"ד, אבל לא נראה לי הגיוני שזו התנהגות שהחוק יאהב). אגב, אם הוא עו"ד, הוא צריך להתנהג באופן שמקובל גם על ועדת האתיקה של הלישכה ולא רק על פי החוק.
אולי כדאי לך לכתוב אליו מכתב שמפרט את השינוי בהתנהגותו מאז שנודע לו שאת הרה או מאז שנודע לו שאת בטיפולים (תתייעצי עם עו"ד, כמובן).
בהצלחה.
אגב, האם המנכ"ל הוא גם הבעלים? לא תמיד הבעלים יגבה מנכ"ל שמתנהג כך (אבל בשביל זה את באמת צריכה להקליט אותו).
גם לי יש מספר שאלות
21/03/2007 | 09:01
4
שלום ותודה על הייעוץ
1.אני עובדת דרך חברת השמה והמשכורת שלי נחשבת כגלובלית אך מפוצלת לשעות עבודה ושעות נוספות-איך יחושב המענק של חופשת לידה-על פי הגלובלי או רק על פי 75% שרשומים כשעות עבודה רגילות?

2.אם יש לי רכב ליסינג מהחברה(יותר נכון אני כאילו משלמת עליו כי אילו הייתי מחזירה אותו אז היו מוסיפים למשכורת שלי את 3000 ש''ח לברוטו) האם בזמן חופשת הלידה הרכב נשאר אצלי?
ועוד-אילו אני מאריכה את החופשת לידה(חל''ת) האם גם בתקופה הזו מגיע לי רכב?

3.האם המעסיק מחוייב להפריש עלי את קרן השתלמות וביטוח מנהלים שהוא מפריש בזמן שאני עובדת? ומה קורה עם החלק שלי של הפרשות-האם אני צריכה להפריש בעצמי?

4.אם אני עובדת פחות מ24 חודשים ורוצה להאריך את חופשת הלידה שלי בחודשיים-שלושה(חל''ת) האם המעסיק רשאי לפטר אותי ומתי הוא יכול לעשות את זה -האם מייד עם ההודעה שלי שברצוני להעריך ב-3חודשים או שהוא חייב לחכות את 45 ימים שאחרי סיום חופשת לידה?
ועוד אם הוא מודיע לי על כך  -מה על פי החוק הוא צריך לשלם לי כי אומנם הוא צריך לתת לי התראה של 30 יום ואילו הייתי עובדת אז היה משלם לי משכורת אבל אם אני בחל''ת אז לא מחוייב לכלום?
5 מה קורה עם אישה שרוצה להישאר עם הילד עד שהיא מוצאת עבודה שתאפשר לה לטפל בו(כ-60-70% משרה)-האם בזמן הזה היא יכולה לקבל איזה קצבה מביטוח לאומי או לצאת לאבטלה?
תודה מראש על התשובה
בנות
21/03/2007 | 09:19
4
אני רואה שהשרשור משגשג והנושא נוגע לרבות רבות מכן.

אני לא יודעת האם עו"ד גרון-גלבוע תצליח לענות לכולכן בזמן המוקצב לאירוח.

לאור הביקוש הרב...  במידה ותוותרנה שאלות רבות ללא מענה, נזמין אירוחים דומים בעתיד הקרוב.

יום נפלא לכולכן
הארכת חופשת הלידה
21/03/2007 | 10:57
3
שלום עו"ד לורית גרון-גלבוע,

אני מקווה שתספיקי לענות גם על שאלתי...

ביום בו אני אלד בע"ה אהיה שנתיים וחודש בעבודה
רציתי לדעת על פי חוק לכמה אוכל להאריך את חופשת הלידה (חל"ת)?
כך שלא יפטרו אותי או יוכלו לסרב לי.

תודה רבה
שאלת שעות עבודה
21/03/2007 | 12:07
4
האם יש מגבלה לגבי מספר שעות העבודה של אשה בהריון? מה לגבי תפקיד שדורש לעיתים עבודות לילה מאוחרות או הקפצות פתאומיות בשעות לא קונבנציונליות?

תודה,

ורד
פיטורין במהלך הריון
21/03/2007 | 12:20
2
אישתי עובדת 10 שנים בתחום ההוראה.
לפני שנתיים פתחו כיתה מקבילה והביאו אחת שעובדת במקביל אליה.
בתום השנה שקלו לצמצם חזרה לכיתה אחת, ובעוד מועד (חודשיים מתום השנה) שלחו לאישתי מכתב בדואר רשום על אפשרות לסיום עבודתה בסוף השנה. בפועל, בשנה זו נפתחו לבסוף שוב 2 כיתות.
לקראת סוף שנה זו מדובר שוב על צמצום לכיתה אחת ופיטוריה של אישתי.
אך שהפעם היא בהריון. מסרנו למעביד הודעה בכתב בחודש החמישי להריון.
המעביד טוען שיוכיח לוועדה ע"י המכתב ששלח בסוף שנה שעברה, שכבר אז חשב לפטר, ושסיבת הפיטורין אינה ההריון, (מה שנכון כשלעצמו) ולכן מותר לו לפטר ואינו עובר בכך על חוק עבודת נשים.

עיון בחוק מראה שהצדק עימו לכאורה.
אולם שמעתי על מקרה של עובדת בחצי משרה שהתקבלה אחרונה מחברותיה לעבודה ופוטרה ממש בתחילת הריון (המעסיק לא ידע בכלל, אולי אפילו היא בעצמה לא ידעה) בשל צמצום בפעילות.
תבעה את המעסיק לב"ד לעבודה בו נפסק לטובתה !  "על המעביד היה לפטר אחרת ולא את זו שבהריון, למרות שהוכח בעליל שלא ההריון הוא סיבת הפיטורין, ולמרות שהיא הכי טריה ביחס לחברותיה לעבודה ומשרתה חלקית " !

האם יש איזשהוא סיכוי לרתום את החוק בנתוני המקרה שתיארתי לעיל ?
ביטוח מנהלים, קרן השתלמות וכו'
21/03/2007 | 14:40
1
מה קורה בזמן חופשת הלידה מבחינת הפרשות המעסיק וכן הפרשות העובד (אני)?
האם אני אמורה להמשיך לשלם?

כעת אני בחופשת מחלה- ארוכה למדי, שכנראה תימשך, מאין שמירת הריון רק שאין לי חודש עד הלידה...
בעבודה משלמים לי מחלה לפי החוק- יום ראשון לא משלמים, שני 35% וכו'... הדבר משפיע על המשכורת שתהיה בחודש זה נמוכה יותר. ביטוח לאומי משלם לפי ממוצע שלוש משכורות אחרונות- האם זה אומר שמביטוח לאומי אני גם יקבל פחות כסף?

תודה מראש.
הארכת החופשה לחופשה ללא תשלום
21/03/2007 | 14:46
2
שלום,

מתי שאני אמורה ללדת אני אעבוד בעבודתי הנוכחית 10חודשים.
ובעבודתי הקודמת עבדתי כמעט שנתיים. כלומר, אני עובדת ברציפות
כבר למעלה משנתיים אך לא אותה בעבודה.

כמה זמן מותר עפ"י חוק להאריך את חופשת הלידה ללא תשלום?

תודה, ויקי

לגבי חזרה לעבודה...
21/03/2007 | 15:07
1
אני אמורה לחזור לעבודה בתחילת מאי לאחר שהארכתי את חופשת הלידה בחודשיים.
בינתיים מצאתי מקום אחר אך עוד לא הודעתי למעביד, האם אני יכולה להתפטר ולקבל את הפיצויים ולהתחיל מיד (גם בתחילת מאי)
במקום החדש?
אירוח נוסף
21/03/2007 | 19:12
2
2
בנות יקרות,  בשל כמות השאלות המרובה לא הצלחתי להשיב לכולן, איתכן הסליחה, אבל אל דאגה בקרוב נקבע מועד לאירוח נוסף ואני מבטיחה לכל "המקופחות" מענה הולם, לידה נעימה ליולדות בקרוב, וחג שמח.
אז כבר יש לי עוד שאלה
21/03/2007 | 22:33
אני בשבוע 34 וקשה לי מאוד בעבודה( עבודה פיזית מאוד) והרופא נשים שלי נותן לי ימי מחלה. איך אני יודעת כמה ימים יש לי? לא לקחתי אף פעם- אני עובדת מדינה במשרה מלאה
האם יש הגבלה? האם יש גבול בין ימי מחלה ושמירת הריון ומה ההבדלים בינהם?
האם תמשיכי לענות בלינק הזה או
25/03/2007 | 23:10
1
נצטרך שוב לכתוב את השאלה
תודה ללורית על ההשקעה
22/03/2007 | 08:36
המדהימה בתשובות המפורטות למבול השאלות

לאור הביקוש הרב - כמובן שנעשה אירוח המשך.
אנא - אל תצרפנה שאלות נוספות לכאן.

לאירוח החדש נפתח שרשור חדש.

בנות שלא הספיקו לקבל תשובה - נסו לבדוק האם מישהי שאלה שאלה דומה, אולי תמצאנה בשרשור תשובות המתאימות גם לכן.

לורית תודה רבה
חופשת הלידה מתארכת בשבועיים!
22/03/2007 | 08:48
5
שמעתן במקרה שהכנסת אישרה אתמול את תיקון הצעת החוק להארכת חופשת הלידה ל-14 שבועות?
זה כתוב הבוקר בעיתון "ישראלי", לא מצאתי איזכור לזה באינטרנט...
אני רוצה לוודא שזה אכן נכנס לתוקף ויהיה רלוונטי לגבינו.
מישהי מעודכנת?
אישרו קריאה ראשונה לדעתי
22/03/2007 | 08:51
2
1
לא כתבו את זה בכתבה...
22/03/2007 | 08:55
1
למה את חושבת ככה? הלוואי וזה עבר ויהיה תקף לגבינו.
מחכה בקוצר רוח להפרסום העניין בצורה ברורה יותר.
לא מצאתי על זה כלום בYNET
22/03/2007 | 09:14
1
אז כנראה שבאמת עוד לא אישרו כלום....
מה שכן- ראיתי שהאריכו את הזמן שאסור לפטר אישה שחזרה מחופשת לידה מ-45 יום ל-60 יום
כמה שאני שמעתי השבוע ה 14
22/03/2007 | 09:55
1
ינתן רק החל מינואר 2009 ועד אז ינתנו רק 13 שבועות , אבל לא בטוחה מה נסגר עם כל זה בסוף...
כן גם אני קראתי על זה משהו
22/03/2007 | 10:24
אוף... שיהיו נחמדים!
מותר להוריד שעות עבודה לאשה בהריון?
22/03/2007 | 15:51
1
4
שלום,
התחלתי לעבוד במקום עבודה בחודש השלישי להריוני ועבדתי שם 6 חודשים עד הלידה. כשהתקבלחתי לעבודה לא שאלו אותי אם אני בהריון ולכן לא סיפרתי. פשוט ידעתי שאני חייבת עבודה ואם אומר שאני בהריון אין לי כמעט סיכויים לעבוד בשום מקום...
כחודשיים לפני הלידה, כשכבר לא היה ספק שזו לא רק בטן, הם שאלו מתי אני צריכה ללדת וכשהבינו שזה עוד חודשיים התחילו הצרות.
בתחילה, היחס השתנה לבלי הכר. מהעובדת הראשית שמקבלת את כל העבודות ונותנת הוראות לעובדות שמתחתיה - נהייתי עובדת ברמה שווה לאלו שמתחתי ואפילו נתנו להן עבודות שהן לא יכולות לבצע רק בשביל להראות לי וללקוחות שאני לא מקבלת את העבודות הגדולות והחשובות (מובן שאח"כ היו מעבירים אלי את העבודות כבדרך אגב, כי אף אחד לא ידע לעשות אותם חוץ ממני). למרות הכל המשכתי לעבוד כרגיל. הצעתי את עצמי לשעות נוספות בעיתות לחץ וכשהבוסים היו צריכים הם ידעו לנצל את זה יפה מאוד (אני דתייה ועבדתי יום שישי אחד עד שעה לפני שבת כשזה בדרך כלל יום חופשי שלי).
אחרי שבועיים בערך, הביאו מישהי חדשה למשרד והורידו לי שעתיים וחצי עבודה ביום!!! אמרו לי שהם מורידים לכולם שעות כי אין מספיק עבודה (מה שבמציאות לא היה נכון. 2 העובדות עבדו 7 שעות ביום בזמן שלי הורידו ל4 שעות בלבד!!!) לא יכולתי להתפטר כי לא היה לי לאן ללכת ולהשאר חודש וחצי בלי עבודה לא בא בחשבון, אז המשכתי לעבוד בתנאים המצחיקים האלה.
לפני שבועיים וחצי ילדתי.
רציתי לשאול, האם יש משהו שאוכל לעשות? אומנם לא פיטרו אותי אך נפגעתי גם מהורדה בהכנסה בחודש וחצי האחרונים וגם מממוצע נמוך יותר של דמי לידה.
תודה מראש.
לי זה נשמע כמו הרעת תנאים שלא לפי
22/03/2007 | 16:34
2
חוזה העבודה שלך אבל אנני אשת מקצוע בתחום. אולי שווה לשאול בפורום בנושא חוקים ( יש משהו כזה בתפוז). מלבד זה יתכן  שיש בעיה כי גילית להם על ההריון רק חודשיים לפני הלידה והחוק אומר שיש להודיע למעביד עד חודש חמישי, אם אנני טועה. אבל שווה לבדוק אצל בעל מקצוע כי עדיין זה לא מריח טוב...בהצלחה...
הודעות אחרונות
21:03 | 02.09.15 חיפאית88
08:45 | 01.09.15 mitmit11
08:43 | 01.09.15 mitmit11
08:42 | 01.09.15 mitmit11
08:34 | 01.09.15 mitmit11
10:26 | 30.08.15 אורחים בפורום
19:54 | 29.08.15 turner11
16:53 | 29.08.15 יעל329
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים