לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך...
הודעה חדשה

תוצאות בדיקות דם: מה זה ESR??? כרגע קי

מאת: eliya79
25/06/12 12:00
קיבלתי תוצאות בדיקת דם ואחת מהן היא בדיקה
בשם ESR והתוצאה יצאה 63.. הטווח אמור
להיות בין 2 ל- 37 (2-37)
לא גבוהה מידי?? ז״א אני יודעת שכן כי הבדיקה
מסומנת באדום עם סימן קריאה.

יום רביעי יש לי ביקורת בתל השומר אבל עד אז
אשמח להסבדר מהמבינות

תודה

תגיות:
º
בדיקות והמלצות רופאים לשבוע חדש
24/06/12 09:10
241צפיות
שלום לכולן שאלה סקר ביוכימי שליש |
24/06/12 10:35
333צפיות
היי לכולן.
נעים מאוד, אני פה פעם שנייה, לא בטוחה שזוכרות אותי :)

בשבוע 7 הייתי אצל הרופא לא.ס ראשון. הוא הפנה אותי לבדיקות דם רגילות של תחילת הריון , גם קבע לי תור לשקיפות ונתן לי הפנייה לחלבון עוברי-כך כתוב בראש העמוד. ורשם על זה את התאריכים משהו רחוק מאוד באוגוסט.
עכשיו אני נזכרת שיש גם בדיקה של סקר ביוכימי שליש ראשון שמתבצע בקרוב לשקיפות לא?
מדוע לא קיבלתי הפנייה לבדיקה הזו דווקא?
יש לציין ששמתי לב לזה רק בבית. בכל מקרה היום אני מתחילה שבוע 8
ויש לי תור אליו בעוד שבוע, תור רגיל רק לצפות בעובר.
אהיה שבוע 9 זה יהיה בסדר לשאול אותו על זה בתור הקרוב? נכון ?
היא נעשית באופן פרטי ולא דרך הקופ האז הרבה
24/06/12 10:44
223צפיות
רופאים בכלל לא מזכירים אותה. צריך ללכת בסמוך לשקיפות לאחת המעבדות שמבצעות אותה, אם רוצים להוסיף עליה תבחין מרובע או משלוש יש לומר מראש ואז לעשות אותו שוב אצלהם בשבוע 16 אם אני לא טועה והם משקללים את הכל ביחד.
הרופא שעושה את השקיפות בדכ מסביר על זה.
אני מתבלבלת אולי ? עם בדיקה של השקיפות?
24/06/12 11:04
169צפיות
אני באילת אין אצלנו מעבדות פרטיות שעושות את זה...רק הקופות
אני מבלבלת כמה בדיקות ביחד לדעתי.
אני אעשה סדר ב 02/07 מול הרופא שלי שגם עושה לי את כל הבדיקות האחרות כמו שקיפות וסקירות...

:)
זה לא נכון..
24/06/12 13:19
148צפיות
סקר שליש ראשון מתבצעת דרך הקופה, בסמוך לשקיפות..
אפשר לעשות אותה באופן פרטי כדי לקבל שכלול יחד עם הסקר של שליש שני (שגם אותה ניתן לעשות דרך הקופה, רק בלי שכלול) והאנהיבין..
º
במכבי זה בקופה, בכללית מעבדות זר
24/06/12 13:50
379צפיות
והם עושים את זה בפרטי?
24/06/12 16:21
131צפיות
הם לא מקבלים החזר או משהו?
º
לא בכללית אז לויודעת. לדעתי יש הסדר מסוים.
24/06/12 21:34
66צפיות
עונה לגבי הכללית
25/06/12 11:04
136צפיות
שקר ביוכימי שליש ראשון עולה 100 שקל במעבדות זר ללקוחות כללית מושלם.
אם אני לא טועה חלבון עוברי עולה 200 שח.
רואים שאת בהריון..
25/06/12 11:43
169צפיות
בחיים לא היית רושמת שקר במקום סקר במצב אחר..
היה נראה לי לא הגיוני שלקוחות כללית עושים את זה באופן פרטי, בלי השתתפות בכלל...
נכון
25/06/12 11:54
72צפיות
גם הייתי זוכרת בוודאות כמה עולה החלבון עוברי אחרי שאמרו לי לא מזמן, אבל הזיכרון שלי מתדרדר מיום ליום...
אני בכללית ואין לי מושלם,החלבון העוברי עלה לי
25/06/12 13:42
120צפיות
53 ש"ח מסתבר שזה נימצא בסל ולכן זה יחסית זול,הבדיקת דם של השקיפות עולה משהו כמו 150 ש"ח ועושים אותה במעבדות זר.
זו בדיקת דם
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
25/06/12 09:23
113צפיות
שמוסיפים לשקיפות וביחד משקללים לתוצאה סטטיסטית. לרוב במכון שבו מבצעים את השקיפות יציעו לך להשלים (בתשלום) את בדיקת הדם.
גם בשבוע 15 יש בדיקת דם נוספת שאפשר להוסיף לסקירה מוקדמת ולקבל תוצאה משוקללת אמינה יותר.
סקירה מערכות בארבע מימד - מישהי עשתה ?
24/06/12 10:47
275צפיות

זה למעשה תלת מימד
24/06/12 22:58
211צפיות
המימד הרביעי הוא מימד הזמן (כלומר שהתמונה זזה ולא קפואה).

רוב הרופאים מוסיפים גם בדיקה בתלת מימד לפחות בחלק מהבדיקה.
עזרה דחופה!
24/06/12 11:48
752צפיות
מחפשת רופא או רופאת נשים שעובד בלאומית או פרטי שעובד עם לאומית
באיזור המרכז (כפר סבא,רעננה,הוד השרון,כוכב יאיר,והאיזור..)
תודה רבה..
זה כבר דיי דחוף..
יום טוב.
º
פליייזזז תענו לי!!! זה דחוף!!|
24/06/12 12:09
231צפיות
º
לצורך מעקב הריון?
24/06/12 12:18
127צפיות
כן!!
24/06/12 12:31
196צפיות
תודה לך..
º
אף אחת??
24/06/12 13:56
62צפיות
מחיפוש פשוט בפורום
24/06/12 14:32
257צפיות
כמה אופציות:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

ממליצה לך להבא לרשום משהו ברור יותר בכותרת כמו: רופא נשים בלאומית אזור X
בלאומית את יכולה ללכת לכל רופא
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
24/06/12 23:52
108צפיות
שיש לו תעודת מומחה או משהו כזה, ולקבל החזר מהקופה על "ייעוץ". בנוסף יש לך אפשרות ללכת לכל רופא פרטי לסקירות ושקיפות ולקבל החזר חלקי מהקופה.
אגב בלאומית יש לך גם החזר חלקי על קורס פרטי להכנה ללידה, אצל כל מדריכה לפי בחירתך.
º
ד"ר שגיא, עובד עם לאומית, נמצא ברמת אביב.
25/06/12 09:15
82צפיות
יכולה להמליץ לך על רופא
25/06/12 09:50
67צפיות
יותר בכיוון של ב"ב ופ"ת ור"ג...הרופא שלי, ד"ר מריאקרי, אבל נראה לי שזה רחוק לך
רופא בפ"ת
26/06/12 19:49
42צפיות
בלאומית יש את ד"ר יצחק פיינשטיין שנמצא בפ"ת.
הוא רופא נשים שלי כבר כמה שנים ואני מרוצה.
מבחינת מעכב הריון - אני בתחילת הריון ראשון ורק ביום שישי אני אגיע אליו בפעם הראשונה למעכב.
התקשרתי עליו עם כמה שאלות שהיו לי ממש בתחילת ההריון והוא ענה לי והרגיע אותי ודיבר איתי די הרבה זמן, מה שאני לא בטוחה שאופייני להרבה רופאים וזה פלוס רציני.
הערכת משקל
24/06/12 15:42
180צפיות
הי בנות, השבוע הייתי אצל הרופא הנשים שלי בנוגע לאיזה חשש לדלקת בשתן, הוא עשה לי בדיקת US זריזה ולאחריה אמר לי לגשת להערכת משקל בשבוע 30. כמובן שאני לא טרחתי לשאול למה דווקא 30 כשנהוג לעשות משבוע 32 ועכשיו אני כאן...
אני לא נראית כאחת שסובלת מעודף משקל, כן בסקירה המאוחר והמוקדמת נראה כי העובר גדול לגילו בארבעה ימי בערך.
האם לדעתכן  הרופא פשוט מודה להפרשים או שמדובר בגודל של העובר עצמו?
לי המליצו שבוע 30-32, עשיתי ב- 30
24/06/12 16:38
163צפיות
תכלס זה לא משנה כי משוים את הגודל שיוצא לגיל ההריון ביום הבדיקה.
קורס הכנה ללידה
24/06/12 15:58
229צפיות
שלום לכולן, אנחנו מחפשים זוג או שניים שמעוניינים בקורס הכנה ללידה סמי- פרטי, מוכנים לארח בביתנו. מתכננים להפגש באמצע אוגוסט, במודיעין, במחיר סביר. נשנושים ומזגן עלינו   אשמח לענות על כל שאלה . יום מקסים בנות....
יש לכם כבר מדריכת הכנה?
24/06/12 16:57
174צפיות
אם לא,
אז אני אשמח,
אני ממודיעין, ויש לי סטודיו מגגגגניב, אז אפשר גם אצלי
האמת היא ש....
24/06/12 19:16
154צפיות
אשמח לשמוע מה את יכולה להציע לנו....
גם אני אשמח להציע את עצמי
24/06/12 23:47
120צפיות
אשמח להדריך אצלכם בבית או אצלי, מוזמנים כמובן להצטרף גם לקורסים שלי ברחובות, יש לי גם קורס מרתון באמצע אוגוסט עליו תוכלו לקרוא פה
https://www.facebook.com/events/377446142318864/?r...
º
ענת אשמח לשמוע מה תוכלי להציע....
25/06/12 00:04
36צפיות
בכיף, בואי נדבר מחר בטלפון
25/06/12 00:21
76צפיות
לך ולכל המעוניינות- 052-2551293
סקירה פרטית או דרך הרופאים בהסדר של מכבי
24/06/12 16:20
160צפיות
היי לכולן,

חוזרת שוב לפורום אחרי 3.5 שנים עם התלבטות.
בהריון הראשון עשיתי סקירה ראשונה פרטית ושנייה דרך רופא בהסדר של מכבי.
ועכשיו אני מתלבטת אם לעשות את 2 הסקירות דרך הרופאים של הקופה או שוב באותו האופן.
הרופא שלי ממליץ כמובן על סקירה אחת לפחות באופן פרטי ועדיף שזו תהיה הסקירה הראשונה.
אם דרך מכבי אשמח להמלצות באיזור תל אביב.
בגלל שאני כמעט בת 35 מתכננת בכל מקרה לעשות גם מי שפיר.

תודה
זו החלטה שלך..
24/06/12 16:23
127צפיות
אני בהריון הקודם גם עשיתי ראשונה פרטי שנייה עם רופאה מההסדר, ובהריון הנוכחי מתכננת לעשות את זה שוב באותה דרך..
למרות שיש רופאים ממש מעולים בהסדר של מכבי (אני מהצפון, אז פחות מכירה רופאים במרכז), אז שוב זה לשיקולך בלבד..
ועוד כמה שאלות על סקירת מערכות מוקדמת פרטית |
24/06/12 17:55
166צפיות
בעיקרון קבענו אצל הרופא שעשינו אצלו את השקיפות גם את סקירת המערכות המוקדמת...
הרופא הוא אינו רופא פרטי אלא דרך מכבי (האופציה היחידה שיש לי באזור ואין לי תלונות עליו).

שאלותי הן,
האם בדיקה פרטית זו גם הבדיקה בה רואים בתלת מימד בצבעוני את העובר? או שזה לא מחייב?
(כי בשקיפות זה היה בשחור לבן אולטרסאונדי כזה וציפיתי למשהו קצת יותר מתוחכם..)
כיצד אני מוצאת רופא פרטי שיבצע בדיקה זו?
האם יש החזר למכבי זהב על בדיקה אצל רופא פרטי?

הכל תלוי רופא..
24/06/12 19:19
115צפיות
לפניי שאת קובעת אצל רופא מסויים תתענייני לגביי המיכשור, אצל הרופא שלי, שמקבל דרך מכבי וגם עושה שקיפות אצלו במרפאה, הציוד חדיש וראינו בתלת מימד כבר בשקיפות, בהריון הקודם סקירה שנייה עשיתי דרך רופאה בהסדר של מכבי וגם ראיתי בתלת מימד+מלא תמונות למזכרת ודיסק..
תבקשי המלצות לרופא פרטי באיזור שלך.. בצפון יש כמה בעלי שם דבר בארץ בתחום הסקירות (כמו בורנשטיין, שפירא, אוסלנדר)..
למכבי יש החזרים אבל הם דיי נמוכים בהשוואה לעלויות הבדיקה בפרטי (305 ש"ח החזר לסקירה ראשונה, כשהרופא אליו אני מתכננת ללכת גובה 2700 ש"ח..)
האם יש באמת הבדל??
24/06/12 19:36
87צפיות
זהו הריון ראשון אז אין לי למה להשוות.
בעיקרון במקום מגוריי המרוחק (אילת ) ישנם שלושה רופאים המבצעים את הבדיקות הללו, כל אחד מהם מתפקד כרופא פרטי ורופא המקבל דרך הסדר עם כל אחת מהקופות.
אחד שייך למכבי, אחד לכללית ואחד למאוחדת.
השניים שאינם שייכים למכבי מקבלים לסקירה בעלות של 800-850 ש"ח.
הרופא שאצלו עשיתי את השקיפות ושעושה גם את הסקירה מקבלת דרך הקופה בעלות של 110 ש"ח, וכן באופן פרטי מקופות חולים אחרות..
ז"א שאם אני מחפשת מכשור יותר חדשני של תלת מימד צבעוני DVD וכו' אני צריכה להצפין השאלה היא האם זה משמעותי מבחינה רפואית
אני לא הייתי היסטרית ודיי הסתפקתי במה שיש פה להציע אבל החברות שגרות במרכז קצת מלחיצות אותי (עושות את כל הבדיקות באופן פרטי) וגם פה נראה שיש איזה מנהג ללכת לרופא פרטי.....
אז אני כבר לא יודעת
לא בטוחה..
25/06/12 09:53
55צפיות
רופא טוב הוא רופא טוב.. אני די בטוחה שמיכשור חדיש יותר אולי עוזר בדברים מסוימים אבל לא במהימנות הבדיקה..
אני לא הייתי בוחרת רופא ע"פ מיכשור אלא על פי מקצועיות בלבד, זה מבחינתי הכי חשוב (וגם שיהיה בן אדם נעים..), אם הרופא הקבוע שלך מקצועי ואמין ואת סומכת עליו אז לדעתי חבל על הטירחה.. אבל זו רק דעתי האישית..
עוד משהו קטן, אני מעדיפה לא לעשות את כל הבדיקות אצל אותו רופא, לדעתי תמיד עדיף כמה עיניים בוחנות, למקרה שאחד פיספס חלילה משהו, השני ימצא אותו, ולכן אני עושה שקיפות אצל הרופא המטפל שלי, וסקירות כל אחת אצל רופא אחר..
רק נקודה אחת למחשבה
24/06/12 21:53
139צפיות
בסקירה המוקדמת שלנו עברו לתלת מימד (צבעוני) ולי היה ממש קשה עם זה. העובר לא נראה כמו תינוק, אלא מאוד חייזרי, ואני ממש נכנסתי לשוק ולא רציתי לראות (בעלי  דווקא חשב שזה מגניב).
אז זה גם משהו שהיה נחמד אם מישהי היתה אומרת לי שיש סיכוי שארגיש.
º
מה ז"א צבעוני?
24/06/12 23:01
41צפיות
צבעוני - זה היה מין אדום צהוב
29/06/12 03:56
12צפיות
לא שחור - לבן.
המלצות לשקיפות+סקירות בחיפהפרופ' גולדשטיין
24/06/12 17:56
156צפיות
אז היום לאחר שראיתי את ליבו של שומשום פועם הופנתי לבדיקות הנ"ל
אני קוראת המון חוות דעת וביקורות שליליות עליו, אבל כבר קבעתי תור.... אולי בכל זאת יש מישהי שממליצה?!
ואם לא,
אשמח לקבל המלצות לרופא שיש לו השתתפות דרך מאוחדת לבדיקות הנ"ל בחיפה והסביבה

תודה אתן מקסימות!!
אני עשיתי אצלי שקיפות
25/06/12 06:28
106צפיות
גם בהריון הקודם וגם בהריון הנוכחי.
הפחות טוב - הוא לא כל כך סימפטי, אבל הוא מאוד מקצועי ומסביר ועובר על כל דבר.הבדיקה בשתי הפעמים לקחה כרבע שעה והוא עבר גם על כל האיברים - ידיים רגליים והסביר כל דבר בנוסף לעצם האף ולשקיפות העורפית שהוא אמור לבדוק בבדיקה זו.הפעם גם באנו עם הבן הקטן בן שנה וחצי (הבדיקה נדחתה מהבוקר לאחהצ אז התכנון שהוא יהיה בגן לא יצא לפועל) ואפילו שהבן שלי לא הסכים להשתולל ולצעוק  כי לא מצא חן בעיניו איך שאמא שוכבת ומה שעושים לה... גולדשטיין עדיין עבר על הכל ברוגע והסביר כל דבר.
יכולה להגיד לך שבהריון הקודם הייתי אצל טלמון בסקירה השניה. הוא אומנם יותר נחמד (איחרנו אז הוא היה קצת חסר סבלנות), אבל הבדיקה עצמה - סקירה שניה - לקחה אולי 5 דקות והוא לא הסביר כלום. ועליו יש המלצות ותשבוחות המון.
גולדשטיין לעומתו לא הכי נחמד, אבל אני מעדיפה רופא ענייני שמסביר הכל, גם אם לא בצורה נחמדה. סך הכל זו בדיקה קצרה - אני לא מתחתנת איתו.
ברונשטיין נחשב למס' 1
25/06/12 06:59
144צפיות
אף פעם לא הייתי אצלו אבל קראתי המון המלצות
אני עשיתי שקיפות וסקירות אצל טלמון בקרית מוצקין, אין תלונות
בורנשטיין מקבל רק בפרטי..
25/06/12 09:56
118צפיות
ולמיטב ידיעתי לסקירות ולא לשקיפות.. הוא לא עובד עם מאוחדת, וגם הוא לא הכי נחמד בעולם.
º
לא שמתי לב ל"מאוחדת"
25/06/12 11:06
35צפיות
º
סלחתי לך
25/06/12 11:45
25צפיות
לדעתי יש הבדל מהותי בין שתי הבדיקות
25/06/12 11:57
92צפיות
שקיפות זו בדיקה קצרה ופשוטה וסקירה זה עניין שמצריך מיומנות ומקצועיות בליגה אחרת לחלוטין. ברונשטיין הוא ליגה בפני עצמו גם בקנה מידה בינ"ל. אצלו הייתי ממליצה לעשות סקירה. ואגב, לטעמי הוא נחמד ביותר אבל חשוב מכך - הוא מקצוען, ואחריו אפשר להיות שקטים ובטוחים בקשר לתוצאות הבדיקה. שקיפות זה לא כל כך משנה. חבל לבזבז כסף על פרטי. אני עשיתי אצל גולדשיין בהריון הקודם ועכשיו אני אלך לברדיצ'ב. אבל שוב - זה באמת לא מהותי
גם אני לא חושבת שצריך לעשות שקיפות בפרטי..
25/06/12 12:43
74צפיות
במיוחד שיש המון רופאים מעולים שעושים את זה דרך הקופה..
לדביי בורנשטיין הוא אכן מקצועי ביותר, דווקא אני ועוד כמה חברות היינו אצלו בסקירה ומאוד התאכזבנו מהיחס (תוך 25 דק' היינו בחוץ, וחוץ מלהבין שיש בולבול לא הצלחתי לקלוט כלום ממה שאמר מרוב שהוא דיבר מהר..), יש עוד רופאים מעולים וסופר מקצועיים בצפון שהם גם נחמדים מאוד, אז ברור שמקצועיות זה מקום ראשון, אבל אם אפשר גם וגם אז אני מעדיפה..
מבוטחות מכבי - תשובות הפניה
24/06/12 21:19
418צפיות
היי,
רציתי לספר שפניתי לפניות הציבור של מכבי בכדי להעלות את הבעיות שהוצפו פה.
דיברתי טלפונית עם מנהל פניות הציבור שאחראי על אזור פ"ת (כולל) עד חדרה (לא כולל).
מצ"ב המכתב שכתבתי לו ובמודגש התשובות שלו.
לא נעניתי על כל השאלות אך מהשיחה עולה התחושה כי הדברים לא נפלו על אוזניים ערלות.
מקווה שעד ההריון הבא דברים יהיו כבר יותר טוב

מקווה שיעזור למי שמעוניינת...

מידע הניתן ע"י מוקד השירות/אתר מכבי

·        תחושה שהמידע הניתן במוקד אינו מספק (למשל, לאי ודעים להנחות לגבי אחות מלווה להריון, לא ניתן מידע מעבר למה שמופיע באתר, איןלהם מידע לגבי שקלול ביצוע תבחין משולש- סקר ביוכימי שניוני).

·        תשובות לבדיקות חלבון עוברי שליש ראשון מופיעותבאתר באיחור של שבוע ממועד קבלת התשובות. לפי הכתוב באתר ייתכן וניתן יהיה להוציאאת הבדיקות בעמדות מכבילי. בניסיונות פנייה למוקד על מנת שיבדקו אם הבדיקות אכן קיימות(כדי לא לגשת סתם), אף אחד לא ידע לענות על כך (לא בשירות, לא במוקד אחיות ולא המזכירותשל הרופא המטפל).

·        מידע לגבי בדיקות- בחלקו, המידע באתר אינו כתובבצורה ברורה. כך למשל כתוב כי ניתן לבצע שקלול של התבחין המשולש עם סקר ביוכימיראשוני והשקיפות העורפית. אולם לא כתוב כי לא ניתן לעשות זאת במכבי ויש לפנות לשםכך למעבדות זר. כמו כן, לא מצויין כי כדי לבצע את השקלול הכולל יש לבצע כבר אתבדיקת הדם הראשונה במעבדות זר.

במידה ומעוניינים לבצע זאת באופן פרטי (דהיינו, מעבדות זר) אין שום החזר ממכבי (בכללית לעומת זאת,החזר של 50% ועד 151 ₪).

·        אפליקציית מכבי להריון- ממליצה לכם בדוק אותה היטבשכן יש בה מידע שגוי לגבי השבועות בהן מומלץ לבצע את הבדיקות. כך לדוגמא שקיפות עורפיתמומלץ לבצע בין שבועות 11 עד 13+6 כאשר באפליקציה כתוב 12-14.

הנושא ייבדק בהקדם.

·        זימון תור לאחות מלווה להריון- הועלתה הצעה כיניתן יהיה לזמן את התור דרך האינטרנט.

·        אין באתר מידע לגבי טיפות חלב של מכבי. אלו שישאינן פזורות מספיק ברחבי הארץ.

רופאים, הפניות, בדיקות וסדנאות

·        יש קושי בזמינות הרופאים במכונים/ מרכזי בריאותהאישה (למשל ד"ר לנדסברג יסכה לא מקבלת מטופלות חדשות, התור הקרוב אצלד"ר נהרי קלריס הוא בספטמבר!).

נעשים מאמצים להוסיף רופאים.

·        כאשר אין זמינות של תור במוקד הוא מפנה לסניפיםויש להתקשר לכל אחד מהסניפים בנפרד, לבדוק מי אחראי על נושא זימון התורים בסניף(לא תמיד יודעים להגיד מי, למשל ברעננה) ולנסות לקבל עזרה ישירות מהסניף.

·        לא ניתן לקבל הפנייה לביצוע אקו לב בבית החולים שניידר וכן הזמינות של התורים היא בהמתנה של שבועיים.

בנוגע לשניידר- כללית לא מצליחים להגיע להסכםעם מכבי. עדיין עובדים על הנושא. יחד עם זאת, ניתן לקבל הפנייה לכל מקום אחר.

·        אין זמינות לביצוע בדיקות US במכוני ה-US (אלא בטווח של שבוע).

גם כאשר ההפניה מוגדרת כדחוף מתנהלת פרוצדורהמאוד ארוכה שלא תמיד יעילה.

ישנה מגמת שיפור: בנתניה נפתח מוקד לפני כשנה, היום-מחר ייפתח באם המושבות, ישנם מוקדים שעדיין בתהליכי תכנון: בחדרה ורמת השרון.

·        התייעצויות עם רופא מומחה- במכבי ישנן 3 התייעצויותעם רופא מומחה. בכללית, ישנן 4 התייעצויות לנשים בהריון.

יעביר לטיפול השב"ן.

·        אין מוקד לנשים בהריון בצפון (לעומת כללית, שםפזורים 39 מוקדים לנשים בהריון ברחבי הארץ).

יעביר לטיפול מוקד צפון.

·        התייעצות עם רופא מומחה- ישנן הגבלות מחמירותמאוד לגבי אילו רופאים ניתן להתייעץ איתם (מנהלי מחלקות בלבד). בעוד בכללית, ניתןלהתייעץ עם מגוון רחב יותר של רופאים.

זוהי מגמה של מכבי שנעשתה לאחרונה (לדעתי נובע מהמייל שנשלח  בנוגע לגרעון התקציבי של מכבי).

·        אין סדנת הנקה טרום לידה (בכללית קיימת סדנהכזו: עלותה 40 ₪ ומשכה כשבוע), אין קורס הכנה ללידה מלבד בחוצות המפרץ (בכלליתניתן לבצע קורס הכנה ללידה בבתי חולים ומכונים שבהסדר בהשתתפות עצמית של 200 ₪),במכבי אין קורס התעמלות לנשים בהריון, אין פורום הריון המנוהל ע"י גניקולוגיםומגוון סדנאות (שבכללית ניתנות בסל הבסיסי).

הנושא בטיפול (יש כמה סדנאות שכבר מפורסמות באתר של מכבי. (אני מנסה לתפוס את מי שאחראית על הנושא לקבל עוד פרטים)

·        סל הריון- לא קיים במכבי כסף/ זהב כלל. בכללית,במושלם פלטינום (מקביל לזהב) ניתן לנשים בהריון סל הריון בעלות של 2,025 ₪, כאשרניתן לבצע את בדיקות ההריון מתוך סל ההריון. ההחזר בגין הבדיקות הוא 75% מעלותן(25% נוספים בהשתתפות עצמית).

שרות

·        זמן המתנה במוקד הוא בממוצע שעה וחצי. בימי ראשוןזמן ההמתנה ארוך אף יותר. אולי כדאי לשקול לתגבר את המוקד בשעות העומס.

·        אבזור חדרי רופאים- ישנם רופאי מעקב הריון שאיןלהם US (אפילוהבסיסי ביותר) בחדרם.

נוצר מצב שבו אני צריכהללכת לרופא, לקבל הפניה, לקבוע תור ל-US (אם התמזל מזלי ויש תור בדיוק בזמן שהרופא רוצה את התשובות), לחזורלרופא, לתת את התשובות ולקבל את המענה הרפואי שאני צריכה.

או לחלופין, פשוט ללכת למוקד. במצב כזה נוצר עומס רב במוקד שהיה יכול להימנע.

רופאים חדשים שמצטרפים למכבי מחוייבים ב-US במרפאה
תודה על השירות שלך!!!
24/06/12 21:33
93צפיות
מקווה שאכן יעשו דברים. כל הכבוד על הרצון הטוב והיוזמה.
24/06/12 22:08
34צפיות
ותודה רבה על העדכון
º
תבורכי! כל הכבוד כן ירבו!
25/06/12 00:48
22צפיות
בשמחה...
25/06/12 11:37
18צפיות
דיקור מי שפיר אצל ישראל הנדלר
24/06/12 19:32
364צפיות
מחפשת בבקשה חוות דעת עדכניות מכן הבנות שעשו או שמעו על דר ישראל הנדלר באסותא תל אביב
עשיתי אצלו לפני שבועיים באסותא ת"א
24/06/12 20:58
202צפיות
לפני כן הלכתי אליו לסקירה שנייה כי לא היינו בטוחים שנעשה מי שפיר. החלטנו ממש ברגע האחרון.
הגעתי אליו דרך המלצה של חברה טובה, שעשתה אצלו מעקב הריון בסיכון ומאז מעריצה אותו.
הוא אכן היה מאוד נחמד, ענה על כל השאלות בסבלנות והפגין מקצועיות.
הדיקור עצמו היה מאוד קצר ועבר חלק. מודה שזה קצת כאב, אבל הנדלר דיווח לי על כל שלב במהלך הדיקור והתעניין אח"כ אם כאב.
למחרת אפילו התקשר אליי לבדוק איך אני מרגישה (כי הייתי מאוד לחוצה מלעשות את הדיקור).

כיום אני שבועיים וחצי אחרי הדיקור, וקיבלתי לשמחתי כבר את שיחת הטלפון המרגיעה שאמרה שהכל תקין.

בהחלט ממליצה על הנדלר.
בהצלחה!
ממליצה
25/06/12 16:19
120צפיות
עשיתי אצלו גם כן לפני חודש וחצי בערך.
היה סובלני, נעים,מקצועי

בהצלחה!
º
טוב מאוד
27/06/12 07:52
69צפיות
ד"ר הלוי
24/06/12 22:45
138צפיות
האם מישהי מכירה את ד"ר הלוי מבי"ח לניאדו ואולי עברה איתו לידה רגילה אחרי קיסרי?
ילדתי איתו לידה רגילה ראשונה
24/06/12 23:17
117צפיות
לידה שבסופו של דבר הסתיימה בוואקום.
מקצועית התרשמתי ממנו לטובה, יחסית בגישה לא התערבותית.
כשצריך להתערב יודע את העבודה - ואקום ללא חתך עם תפר פנימי שנתפר טוב.
מה שכן - הוא רופא, וגבר, ולדעתי צריך תמיכה נשית נוספת בלידה איתו.
לקחת אותו באופן פרטי?
25/06/12 14:00
58צפיות
אפשר פרטים נוספים?
כן
25/06/12 15:19
62צפיות
"הוספתי" אותו אחרי שכבר בחרתי מיילדת פרטית בלניאדו.
התכנון שלי היה שהרופא הוא גיבוי למקרה שהלידה מסתבכת וצריך רופא.
מכיוון שלא לקחתי בנוסף לו את הדולות שלו (אשתו ועוד אחת) הוא עשה לי "הנחה" (כלומר במקום המון אלפי שקלים הרבה אלפי שקלים).

בדיעבד אני יודעת שכשלוקחים רופא הוא מנהל את הלידה ולא מסוגל לשבת בצד.
כך שעדיף לקחת אותו עם החבילה שלו ולא לעשות מיש-מש.
חברה שלי ילדה איתו פעמיים
24/06/12 23:50
105צפיות
והיא היתה מאד מאד מרוצה, לא לידה אחרי קיסרי אלא לידה טבעית בצימר שלו, בכל מקרה היא אומרת שהוא מקסים ומקצועי, אם את רוצה אוכל לקשר ביניכן.
המלצה לרופא לשקיפות עורפית במכבי
24/06/12 23:15
122צפיות
2 רופאים שרציתי כבר אין להם תורים לעוד 3 שבועות.
ניסיתי לבדוק המלצות לגבי דר רון ברדין ולא היו המלצות לאף אחת...
האם יש המלצות לרופאים נוספים באיזור המרכז? ממש אודה לתשובותיכן....
מי הרופאים שכבר בדקת?
25/06/12 06:58
80צפיות
המלצות רבות על ד"ר סיביליה (הרצליה)
ד"ר מרקוביץ' (ת"א)
(הייתי אצל השניים הראשונים. אנחנו רוצים שכמה שיותר עיניים יראו, אז לשקיפות הלכנו לד"ר סיביליה ולסקירה למרקוביץ'. מרקוביץ' פשוט מהמם!!)

ד"ר שנטל (כ"ס- לא הייתי, אבל היא גם מומלצת בפורום)

ויש עוד כמה מומלצים באזור ראשון אם זה מתאים לך...
ד"ר סגל אוקטב ברמת גן
25/06/12 09:28
102צפיות
ממש מקצועי וטוב!
º
25/06/12 09:50
25צפיות
º
מצטרפת למחמאות- אדיב, נעים, מקצועי וסבלני!!!
27/06/12 15:39
33צפיות
º
עופר מקרוביץ ברמת אביב
26/06/12 20:21
41צפיות
על אף שהסיכויים קלושים החלטתי לנסות בכל זאת!
24/06/12 23:44
208צפיות

אני יודעת שהרופאים מקבלים גם באזור המרכז אז שווה לנסות!

מישהי מכירה או יכולה להמליץ על ד"ר דן זאבי?

ועוד המלצה לד"ר דבי אברהם (כרופא מלווה).

º
משהי מכירה את מושב סולומון לסקירה?המלצות?
25/06/12 00:49
690צפיות
רופא הנשים שלי
25/06/12 09:51
233צפיות
המליץ עליו אבל אני הלכתי למי שטיפל בי בהריון הקודם
º
תודה. עוד המלצות?
25/06/12 15:02
104צפיות
בדיקת דם אחרי שקיפות-איפה עושים פרטי בחיפה?
25/06/12 02:37
221צפיות
תודה לעונים
מעבדות זר
25/06/12 06:58
67צפיות
תגגלי כדי לראות טלפון ושעות עבודה
מחפשת המלצה לרופאה
25/06/12 10:00
56צפיות
באזור פתח תקווה - בני ברק

תודה רבה
במאוחדת
25/06/12 10:01
30צפיות
האם יש למשהי המלצות על ד"ר אנה קרול?
העמסת סוכר
25/06/12 10:38
91צפיות
שכחתי אם עושים את הבדיקה בצום... נראה לי שלא אבל סתם כדי להיות בטוחה אשמח לתשובה
º
לא בצום
25/06/12 10:40
38צפיות
תלוי איזו
25/06/12 15:48
34צפיות
העמסה של 50 לא בצום,העמסה של 100 בצום
תוצאות בדיקות דם: מה זה ESR??? כרגע קי
<< ההודעה הנוכחית
25/06/12 12:00
621צפיות
קיבלתי תוצאות בדיקת דם ואחת מהן היא בדיקה
בשם ESR והתוצאה יצאה 63.. הטווח אמור
להיות בין 2 ל- 37 (2-37)
לא גבוהה מידי?? ז״א אני יודעת שכן כי הבדיקה
מסומנת באדום עם סימן קריאה.

יום רביעי יש לי ביקורת בתל השומר אבל עד אז
אשמח להסבדר מהמבינות

תודה
ESR זה שקיעת דם
25/06/12 13:50
338צפיות
באופן עקרוני, בהריון יש במדדים של הבדיקה מעט עליה, אבל 63 זה באמת קצת גבוה. זה יכול, בשילוב עם סימנים נוספים, לרמוז אולי למצב של דלקת אבל בלי סימנים קליניים נוספים, ו/או בירור יותר מעמיק קצת קשה להתייחס.
בכל מקרה, לא נראה לי שזה משהו שצריך להדאיג אותך מאד עד יום רביעי.
עוד לא הגעתי לחצי וכבר ההמוגלובין צונח
25/06/12 14:47
170צפיות
לפני חודש עמד על 10. לקחתי פעמיים ביום פריפול (מאוד השתדלתי, היו פעמים שפספסתי) ועכשיו צנח ל 8.5 ואני רק בשבוע 16+3.
הברזל (IRON) שלי יחסית בסדר. ז"א לא בשמים אבל כן בטווח. למי שיש ניסיון בזה - יש סיכוי שההמוגלובין יהיה אי פעם בטווח איכשהו? מה עושים כשכדורי ברזל גם לא עוזרים? יש לציין שאני אנמית ברגיל.

שיהיה הריון בריא כייפי וקל לכולן!
נשמע שהספיגה שלך לא משהו...
25/06/12 14:57
100צפיות
תראי, אם לא תמצאי את התכשיר שיעזור להמוגלובין לעלות יתכן והרופא ימליץ לך על עירוי ברזל. לא ניסיתי אישית.
בכל מקרה, מכיוון שאת מודעת לבעיה (וזה מעולה) הייתי מבצעת בדיקת דם כל חודש גג כדי לוודא שהערכים לא נופלים יותר מדי. ממליצה גם לעדכן את רופא המעקב ולהיות עם היד על הדופק בנושא.
תודה. כמובן שמעדכנת את רופא המעקב והאחות.
25/06/12 15:21
63צפיות
יש המלצות לברזל שנספג טוב יותר?
טוב אז עכשיו ראיתי את זה
25/06/12 15:41
78צפיות

אתחיל לפי המלצות לפני שיחליטו לעשות עירוי
יש הטוענים ש...
25/06/12 16:39
61צפיות
הנוזלי נספג טוב יותר. לא ניסיתי. זה גם משתנה בין נשים.
שאלות לגבי בית חולים לניאדו
25/06/12 17:32
64צפיות
היי,

אנחנו שוקלים לידה בלניאדו - בעיקר בגלל המרחק מהבית ובגלל העדפה לבית חולים קטן ולא ענק.

הבעיה - אנחנו מקבלים מצד אחד המלצות חמות מאוד מאנשים מסוימים ומצד שני, פה ושם זרקו לי הערות כמו "איך את בכלל שוקלת את זה?" או מישהי שאמרה לי ש"כשיש בעיות לא בטוח שידעו להתמודד" או שכשצריך קיסרי לא תמיד יש רופא.. ועוד ועוד.

אני אישית דיברתי עם מיילדת שם כשהיינו בסיור והיה בסדר.. בסך הכל, כמה כבר אפשר להתלהב מבית חולים?

אז מה תוכלו לתרום מניסיונכן או מהידע שלכן?

מה קורה שם במהלך השבת? הרי זה בית חולים דתי
הבנתי שאין מקלחת בחדר לידה.. אבל אין לי מושג אם בבתי חולים אחרים יש
מה אתן יודעות לומר על היחס ועל המקצועיות? על הרופאים?

תודה מראש
ממליצה לך לבדוק את שרשור איפה ללדת
25/06/12 21:50
52צפיות
בחלק העליון של הפורום תחת כלים ומידע > הודעות נבחרות > איפה ללדת מאי 2012. בשרשור יש חוויות של יולדות ממויינות לפי בתיה"ח. וחכי עוד קצת, בטח יהיו "בוגרות לניאדו" שיוכלו לתרום.
לניאדו
27/06/12 08:53
27צפיות
על כל בית חולים את תשמעי דעות לכאן ולכאן. נכון זהו בית חולים ישן, חדרי הלידה יחסית קטנים ובאמת אין מקלחת בחדרי לידה (במרכז הלידה הטבעית החדרים נעימים ויש אמבטיה גדולה). אבל בלניאדו רוב המיילדות מקסימות ומכבדות, והסביבה האנושית מאוד נעימה ותומכת שזה מאוד חשוב. ממליצה לך בחום לכתוב תוכנית לידה עם רצונותייך ושאת ובן זוגך תדברו הרבה לפני הלידה לגביי מה את רוצה ומה שחשוב לך, ובלניאדו מאוד מכבדים תוכנית לידה ובכלל מכבדים נשים.
ללניאדו ללא ספק יש חסרונות, אבל רוב החסרונות בעיניי קשורים לבירוקרטיה ולצבע הקירות ולא לעובדה שרוב המיילדות שם מצוינות ונעימות (שוב תלוי על מי נופלים).
את מוזמנת לשאול עוד שאלות, אני מהסביבה...
מנסיונך, את ממליצה על
27/06/12 09:28
21צפיות
החדר הטבעי בלניאדו ? קראתי מקרים שהוציאו יולדת מפאת חוסר במיילדות או מחוסר התקדמות של היולדת. זה נכון ??
החדר הטבעי בלניאדו
27/06/12 09:47
28צפיות
זה מאוד מאוד תלוי בך. האם חשבת על לידה טבעית?
הוא חדר מאוד נעים ויש מיילדת צמודה וכל הרעיון הוא לתת לך תחושה שאת לא בבית חולים. העלות של החדר היא סביב 1000 ש"ח.
כל אחת רואה את הלידה שלה בצורה אחרת, תבררי עם עצמך מה את מבקשת מהלידה ולפי זה תוכלי להחליט האם חדר הלידה הטבעית מתאים לך. זה נכון שלפעמים מה שרוצים בהריון משתנה בלידה עצמה ועם זאת יש התכווננות ראשונית למה את מבקשת בלידה, ולאיך שאת רואה את הלידה ולפי זה תוכלי לקבל החלטה ראשונית.
אם תרצי אני עושה הכנה ללידה ואני מקדישה זמן לדבר על נושא בחירת בית החולים ועל הברור הראשוני של הרצונות שלך מהלידה. את מוזמנת לדבר איתי בשמחה.
אם יש לך עוד שאלות אני כאן.
שאלה שקיפות עורפית ומין העובר
26/06/12 02:55
222צפיות
האם בבדיקה הזו ניתן לראות את מין העובר?
יש לי תור ב"ה בשבוע 12+4
תודה
לפעמים
26/06/12 05:54
133צפיות
תלוי במכשור, בפוזזשל העובר וברופא. יש כאלה שגם לא מוכנים להתחייב ואז צריך להמתין עוד קצת.
º
בדיוק של 70% (כאשר 50% זה דיוק של ניחוש פראי)
26/06/12 06:21
75צפיות
מאוד תלוי..
26/06/12 09:13
121צפיות
לא כל הרופאים יגידו לך מה יש, לרוב אם רואים בולבול, אז הוא לא יעלם, אצל בנות זה נוטה יותר להישתנות..
תלוי מאוד גם במיקום של העובר, בגיל הזה עוד לא ניתן להזיז אותם ככה שישנו תנוחה.. בהריון הקודם איתמר סירב בתוקף לפסק רגליים (וגם להסתובב אז ראינו רק גב וטוסיק) אז הרופא לא יכל לומר מה נראה לו שיש, בהריון הנוכחי הוא אמר שהוא לא רואה בולבול, אבל כאמור זה עדיין יכול להשתנות עד הסקירה..
º
תודה!!
26/06/12 17:09
26צפיות
טיפ קטן
26/06/12 19:27
123צפיות
גם לבנים וגם לבנות, יש בשלב הזה שוונצ בין הרגליים.
רק שהשוונצ של הבנות, הוא בכיוון למטה, כאילו מקביל לרגליים, בין הרגליים.
והשוונצ של הבנים הוא מאונך רגליים, כאילו עומד.
אם רואים את החלק הזה, ולא תמיד רואים כי זה תלוי בתנוחה, אז אפשר להניח מה המין. למרות שזה לא מדוייק כמובן כי הכל תלוי תנוחה והתפתחות.
אבל בגדול - ככה יודעים.
תודה!
26/06/12 21:55
58צפיות
אני מקווה שהרופא יודע גם את האינפו הזה
ובגדול מה שיבוא שיהיה במזל ובברכה
Flix
ד

ד"ר גיא גוטמן

מומחה בגניקולוגיה, מיילדות ופריון לפרטים נוספים >>

עסקים נבחרים

עוד...