לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הריון ולידה - תמיכה
קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

סקר ביוכימי שליש ראשון- צריך צום???

מאת: ציפור 26
19/06/12 23:40
"כל עוד הציפורים אינן יכולות לעוף, הן חושבות את המעוף לדבר בלתי אפשרי."
-רבינדראנאת טאגור
בריאות לאמצע השבוע
19/06/2012 | 17:17
129
292
שקיפות עורפית ובדיקת הדם הנלווית
19/06/2012 | 17:14
8
773
שלום,
הרופא הפנה אותי לבדיקת דם שאמורה להעשות לאחר השקיפות העורפית (ולשכלל יחד עם זה את התוצאות)
אפשר לעשות את הדביקת דם כמה ימים לפני השקיפות?
זה ממש לא נראה לי משנה, פשוט אני אמורה לטוס לאחר מכן אז רציתי להקדים את הבדיקת דם.

תודה!
לא ברור..
19/06/2012 | 18:51
496
אני חשבתי שאין שום בעיה לעשות את בדיקות הדם לפני השקיפות גם כן אבל כשהגעתי לשם האחיות אמרו לי שהן צריכות את תשובות השקיפות כדי להמשיך משם אז לא לקחו לי דם.

הייתי מתקשרת קודם. לא ברור אם זה ככה בכל מקום או שאצלי האחיות פשוט נעחסיות :S
אפשרי
19/06/2012 | 19:43
384
את יכולה לעשות את בדיקת הדם לפני השקיפות ואח"כ לפקסס למעבדות את תוצאות השקיפות. ככה זה לפחות במעבדות זר, לא יודעת איך זה בקופות.
בתל השומר עושים את זה ביחד...
19/06/2012 | 20:57
290
האולטראסאונד ואז בדיקת הדם.
במכבי עשיתי בבוקר
21/06/2012 | 19:26
3
331
בו עשיתי את השקיפות ופיקססתי אחר כך את התוצאות למעבדה.
תודה רבה, וכמה זמן לוקח לקבלת תוצאות?
21/06/2012 | 19:47
2
209
של הבדיקות דם..?
אם אני זוכרת נכון, עשרה ימים
22/06/2012 | 07:56
158
במכבי שבועיים
22/06/2012 | 10:42
161
נראה לי שלא...
22/06/2012 | 10:40
208
מכיוון שהם מכניסים לטופס של הבדיקות דם את התוצאות של האולטרסאונד של השקיפות עורפית CVS וNT
שאני חושבת שזה השבוע שאת נמצאת בו או הגודל של העובר והשני זה הגודל של העורף של התינוק או משהו כזה.
למה שלא תעשי את הבדיקת דם ביום שיש לך שקיפות עורפית? זה מה שאני עשיתי.
בשביל הבדיקת דם הזאת לא צריך לצום.
כאבי "מחזור" וגב בשבוע 28?
19/06/2012 | 16:14
3
342
פורום יקר,

מאתמול בלילה יש לי כאבי גב (אמצע הגב ומטה) וכאבים שמאוד דומים לכאבי מחזור.

האם משהי יודעת מה זה? אני כאמור בשבוע 28...

שמש
גם לי יש.. אני חושבת שזה ברקסטונים או משהו
19/06/2012 | 21:27
227
כזה.....

ד"א אני שבוע 27...
תשתי הרבה הרבה מים
21/06/2012 | 14:27
153
גם לי זה היה לפני שבועיים, וזה הרגיש לי ממש כמו צירים (הריון שלישי), הלכתי למיון נתנו לי עירוי וזה נרגע...
עכשיו כל פעם שזה קורה אני יודעת שלא שתיתי ולא נחתי מספיק...
הערה חשובה
22/06/2012 | 07:53
128
אם את הולכת קודם לסיור תלכי כמה שיותר מוקדם
אני דחיתי את זה כי היתי מאוד עסוקה ועכשיו התחלתי תשיעי ועוד לא הלכתי אז אני גם לא אלך כי פשוט אין לי כח. בקיצור לכי מוקדם ככל האפשר
ממש דחוף- האם סופו של הריון
19/06/2012 | 15:10
4
889
היי לכולן וסליחה על הדחיפות. המחזור האחרון שלי היה ב- 20/5 מזה כשבועיים אני חשה את כל תופעות ההריון המוכרות (הריון שני שלי) קבעתי בדיקת דם למחר אלא שכעת הופיע לי דימום, אני ממש עצובה האם זה מחזור בוודאות או שיש עוד סיכוי ואם לא אז יש הסבר  לכל הבחילות, מתיחות בבטן עייפות שחשתי?
האם את יודעת שהיה הריון?
19/06/2012 | 15:38
346
עשית בדיקה ביתית?
כי אם מזה שבועיים את מרגישה תופעות, חלקן בוודאות לא קשורות להריון כיוון שחשת בהן טרם ההשתרשות אפילו.
בנוסף לפעמים מרוב שאנחנו רוצות הריון אנחנו נוטות לבלבל את התחושות הקדם וסתיות עם מחושי הריון, או שאנחנו פשוט יותר רגישות אליהן.
כן, גם בהריון שני... ושלישי....
לא רוצה לאכזב אותך...
19/06/2012 | 15:39
433
אבל אל פניו עדיין אין לך איחור במחזור עדיין, לא כך? על סמך מה תחושות הריון?
אז אם את לא יודעת בוודאות אם את בהריון
19/06/2012 | 15:41
1
251
אז תעשי מחר את בדיקת הדם ותראי אם חיובי או לא כי במידה והיה הריון וח"ו הוא לא התפתח עדיין הבטא תיהיה גדולה יותר מאפס  ובמידה ולא אז היא תיהיה שלילית ובעצם זה המחזור..
ודימום לא מחייב הפלה במידה ויש הריון ,האחוזים הם חצי חצי לכול כיוון ..
בהצלחה ומחזיקה לך אצבעות שאכן את בהריון והכול מצויין.
ובקשר לתופעות ניראה לי שאולי זה פסיכולוגי
19/06/2012 | 15:48
158
כי אם את עדיין לא באיחור אז זה מוקדם מאוד לתופעות ,ובכלל אם עדיין אין לך איחור ואת טוענת שכבר שבועיים יש לך תופעות זה קצת לא הגיוני כי אז אפילו לא החלה ההפרייה,אם את אחרי איחור זה גם לדעתי קצת מוקדם לתופעות,במידה והאיחור הוא יותר משבועיים אז זה כבר סיפור אחר.
שאלה למבוטחות מאוחדת מהמרכז
19/06/2012 | 15:24
1
152
איפה עשיתן סקירת מערכות?

אני צריכה אוטוטו לעשות סקירה ראשונה מורחבת.

אני מחפשת מכון בהסדר כמו ברמת אביב (שם כבר אין תורים), יש כאלו?
עשיתי במרום שיר בבני ברק
19/06/2012 | 22:14
83
אצל רן סוירסקי והיתי ממש מרוצה
ברזל ותופעותיו
19/06/2012 | 18:48
6
365
אוף, אני מחויבת לקחת ברזל כל יום? שני סוגים שונים של ברזל גורמים לי לעצירות ואני מודעת לכך שגם בלי הברזל יש אפשרות טובה מאד שעדיין אסבול מזה אבל אני מרגישה שזה בהחלט מזיק יותר.

עד כמה זה נורא אם אגביל את הכדורים ל3 פעמים בשבוע למשל? יש כאן מישהי שאמרו לה לקחת ברזל ולא לקחה בכלל? מהן ההשלכות?
תתייעצי עם רופא. ותלוי כמה המוגלובין שלך
19/06/2012 | 20:34
199
לי יש די גבולי אז אין מצב לא לקחת
ותנסי לבדוק אולי יש עוד סוגים שלא יעשו תופעות לוואי
הפסקתי ברזל
20/06/2012 | 11:09
232
אם בבדיקות הבאות ימצא משהו חריג, נראה מה לעשות.... הסבל היה גדול מידי.
קחי פריפול . מעולה - בלי תופעות . עולה כ-50 ש
20/06/2012 | 11:11
1
261
נכון- אני לוקחת פריפול ואין תופעות לוואי
20/06/2012 | 13:09
263
באיזה שבוע את? לוקחת כי ראית חוסר בב.דם?
20/06/2012 | 11:25
155
התשובות לשאלות האלה מאד משנות לתשובה.

אם את בתחילת הריון ובדיקות הדם סבירות, זו אכן התקופה שגם ככה יש יותר נטיה לבלגן במערכת העיכול בגלל עומס ההורמונים של ההתחלה, ואם אין צורך משמעותי בתוסף ברזל את יכולה פשוט לעזוב את זה לוחדש חודשיים, וכשמצב הקיבה ישתפר, תוכלי או לחזור בהדרגה לכדורי ברזל, או לעשות בדיקות דם, לראות אם יש צורך ורק אם כן אז לקחת כדורי ברזל.
בכל מקרה מאמצע ההריון בערך כבר ממליצים כן להתחיל עם תוסף ברזל כי מהשלב הזה הדרישה לברזל גוברת, ועדיין יש סוגי ברזל עדינים יותר, יש ברזל טבעי נוזלי שהספיגה שלו הכי טובה ותופעות לואי אין.

אם את כבר בחוסר ברזל, המוגלובין נמוך, אז לא כדאי להפסיק עם התוסף, רק לחפש סוג אחר שלא יעשה לך בלגן.

ניסית ברזל עדין?
20/06/2012 | 14:01
192
ניתוח בהריון.
19/06/2012 | 19:34
7
377
אני חייבת לעבור ניתוח באופן דחוף, הרופאים הנחו אותי להמתין ללידה ואז לעבור את הניתוח במהירות.
בימים האחרונים חלה החמרה במצבי.. ואני תוהה, למה בעצם לא עוברים ניתוחים בהריון?
בביקורת הקרובה בעוד כמה ימים, אני אשאל את הרופאה בנושא, אבל בינתיים הייתי רוצה לדעת האם יש כאלו שעברו ניתוח בהריון, עם הרדמה מלאה או מקומית.
ניתוח בהריון
20/06/2012 | 22:55
4
248
באופן עקרוני, צריך לזכור שבהריון שהופכים אותך למועדמת פחות טובה לניתוח.
האחד, תפקודי הקרישה בהריון נמצאים לרוב בסוג של ירידה. נפח הדם בהריון עולה. כלומר, יש לך יותר דם לאבד ויותר קל לאבד אותו.
השני, השפעות אפשריות של חומרי הרדמה על התינוק
השלישי, רלוונטי בעיקר בניתויחם באיזור הבטן - הנוכחות של התינוק בבטן מסיטה את האיברים מעט ממקומם הפיזיולוגי, ולכן פשוט טכנית קשה יותר למצוא את האיבר המתנתח.
וזה ממש על קצה המזלג.
תודה, לא מדובר בניתוח בבטן.
20/06/2012 | 23:08
3
209
למעשה מדובר בניתוח יחסית פשוט, אך בהרדמה מלאה.

אני לא יודעת מה עדיף.. לסכן את התינוק עם הרדמה, או לספוג נזק בלתי הפיף לאיבר חיוני..
באיזה ניתוח מדובר? איזור בגוף?
21/06/2012 | 14:53
1
51
בעין.. ותודה לכולן.
21/06/2012 | 20:54
118
שבוע הבא אני אתייעץ עם הרופאה באופן קצת יותר רציני.
ההרדמה היא לרב לא בעיה
21/06/2012 | 19:42
92
לעובר. לפחות ממה שאני ביררתי מול מרכז טרטולוגי ומול הרופאים שטיפלו בי.
עברתי ניתוח בתחילת הריון
21/06/2012 | 19:41
145
בהרדמה כללית, זה היה ניתוח שלא ניתן לדחיה.
מה שאפשר מעדיפים שלא לעשות בזמן הריון (לא שפרוצדורות רפואיות אחרי לידה הם להיט ).
(זה לא היה ניתוח באזור הבטן)
אם יש לך שאלות מוזמנת לשלוח מסר
אני עברתי ניתוח חירום בהריון בבטן
21/06/2012 | 23:55
131
בהריון מנתחים רק בחירום כשיש סכנת חיים לאמא.

וזה נורא ואיום. לא רק בגלל הפאן הפיזי בעיקר הנפשי.

הניתוח היה בהרדמה מלאה. וכלל פתיחת בטן מלאה. בשוע 19.
לכל המודאגים הילד חי וקיים תודה לאל עבר את זה עם אמא שלו... (הוא מסיים כיתה א')
בדיקות בדיקות לוח זמנים עזרתכן?
19/06/2012 | 20:47
2
219
אוקי אז בין 11-13.6 שקיפות עורפית
מתי אחכ סקירה ראשונה?
דיקור מי ושפיר?(למי שבוחרת)
סקירה שניה?
באילו שבועות?
תודה
מחשבון בדיקות שמצאתי - מממש נחמד!!!
19/06/2012 | 22:17
1
309
מראה את הבדיקות לפי התאריך שלך
באתר הזה יש עוד כמה מחשבונים נחמדים בכלל ולהריון בפרט (צירפתי קישור גם לשאר בדיקות להריון)
לדוגמא הערכת משקל בשבילך והערכת צבע עיניים (שלי יצא חום וקצת ביאס כי לי יש ירוקות - רק שבעלי לא יקרא שכתבתי את זה)
כתובות אינטרנט מצורפות:
תודה רבה!
19/06/2012 | 23:01
33
רופאה מומלצת בחיפה? מעקב הריון? וקצת שאלות...
19/06/2012 | 20:32
1
141
היי! אז שני  פסים ובטא של 5000 מבהירות שיש צורך לעשות סדר לקראת הבאות... אז אני אשמח להמלצות ובכלל קצת הבהרות לגבי הצפוי:
המלצה על רופא/ת להריון בחיפה? רצוי לא בלין, אלא באזור כרמל/חורב. הבנתי שאין מה לרוץ עד שבוע 7 בשביל לראות דופק. זה נכון?? אני לדעתי עכשיו שבוע 5- אז פשוט להמתין שבועיים?
#רופא הריון מעקב/טיפת חלב- מישהי יכולה לעשות סדר במושגים? מה אני צריכה- רופא הריון שגם יעשה מעקב או בנוסף לרופא הולכים לטיפת חלב?
#שקיפות- זה השלב הבא לא? יש המלצה היכן לעשות את הבדיקה ואצל מי?

לגבי סקירה ראשונה ושניה נראה לי ששמעתי מספיק על שפירא/ברונשטיין...

אשמח להמלצות עכשוויות (מה לגבי מיכל פורת?? לא ברור אם היא כן או לא עושה מעקב מספק להריון. גם  שמעתי למשל על רונית עשת שהיא מומלצת- אך מזמן. לא יודעת מה מצבה היום(מקבלת/בהריון בעצמה וכו)

תודה לכולן!!!
ד"ר פורת
20/06/2012 | 14:18
87
היא הגניקולוגית שלי מזה שנים ועכשיו אני עושה אצלה מעקב הריון.
"מעקב הריון" לפי הקופה זה אומר בערך 3-4 ביקורים במשך כל ההריון - הביקור הראשון, בו היא נותנת לך את כל הרשימה של הבדיקות, שבוע 19 - בו אמורות להיות תוצאות של הבדיקות בשליש הראשון ואז רואים מה המצב, וכך הלאה.
היא גם יכולה לעשות מעקב הריון פרטי, שאז זה "חופשי חודשי" ואפשר לבוא מתי שרוצים.
אני בחרתי לעשות מעקב דרך הקופה. היא אמנם עושה רושם שהיא קצת מתקמצנת על מה שהיא נותנת בתמורה (למשל, בביקור הראשון שלי אצלה היא לא עשתה לי אולטרסאונד, אבל אולי זה בגלל שהייתי אחרי IVF והשתחררתי ממעקב בית החולים שבועיים לפני כן), גם כתבתי לה מייל בנוגע לבדיקת שתן שעשיתי והיא לא ענתה.
לעומת זאת, כשהתגלתה דלקת בדרכי השתן בבדיקת השתן הראשונה שלחתי לה את התוצאות והיא מיד הוציאה לי מרשם לאנטיביוטיקה.
גירודים ופריחה אחרי לידה
19/06/2012 | 23:29
2
196
באיזור סימני המתיחה (בטן תחתונה...), תופעה מוכרת או שאני מיוחדת?
לא מצליחה להפסיק להתגרד, זה התחיל כגירוד ועכשיו נראה לגמרי כמו פריחה רצינית שמתחילה להתפשט לאט לאט גם כלפי מעלה...
מה עושים עם זה?

בנוסף היום התחילו לי גם פריחות קטנות ומגרדות באיזור מפרק הקרסול בשני הצדדים
לא יודעת אם קשור למשהו...
לגשת לרופא
20/06/2012 | 08:46
104
האם קיבלת אפידורל בלידה - יש נשים שמפתחות אלרגיה לאחר קבלת אפידורל.
יתכן גם שקשור לשינויים במערך ההורמונלי לאחר הלידה.
בכל מקרה חשוב להתייעץ עם רופא.
תרגישי טוב ובשעה טובה!
בהחלט לגשת לרופא
20/06/2012 | 09:34
85
היום. אם את מספר ימים אחרי לידה, את יכולה עכשיו להרים טלפון לחדר לידה ולשאול אותם על זה.
סקר ביוכימי שליש ראשון- צריך צום???
<< ההודעה הנוכחית
19/06/2012 | 23:40
2
2596
מקווה שלא מאוחר מידי-
20/06/2012 | 09:01
571
:)
לא צריך צום לפני הבדיקה
זו הבדיקה אחריי השקיפות עורפית נכון?
22/06/2012 | 10:45
360
אז לא.
עברנו את החצי... איזה כיף !!!!
20/06/2012 | 09:59
10
593
היי בנות בוקר טוב לכן !
אני מעדכנת שעברנו את החצי, שבוע 20+5 , הוא זז הרבה אני מתרגשת כל פעם מחדש זה ממש ממכר התנועות שלו בבטן .
בעלי עדיין לא מרגיש, כנראה שעוד מעט.
בימים האחרונים אני חשה סחרחורות, חולשות ועייפות נוראית, מסתבר מבדיקות הדם שההמוגלובין נמוך
התור שלי לרופאה הוא עוד 3 שבועות ללכת כבר כדי לקבל מרשם לברזל ? או לחכות קצת כדיי לראות אם משתפר בעקבות אכילת מזון המכיל ברזל ???
ועוד דבר נכון שאנחנו לקראת חודש 6 כבר עליתי 7 ק"ג אני לא בטוחה האם זה תקין, יש עוד נשים במצבי במשקל ???
אשמח לקצת תשובות כדיי להיות בטוחה .
יום מקסים לכן
ג'ינה
אל תחכי
20/06/2012 | 10:28
1
370
תרימי טלפון לרופאה ותבקשי שיכינו לך מרשם. את יכולה גם לקחת לבד תוסף ברזל (המרשם רק מוזיל עלויות: פולקס למשל שזה ברזל+פולית עולה 26 ש"ח ועם מרשם 15 ש"ח).
מהרגע שאת לוקחת כדורים לוקח שבועיים שלושה עד שהרמות בדם מסתדרות אז חבל שתגיעי למצבים של עייפות וחולשה בגלל זה.

אני שבוע 31 (חודש שביעי) עליתי עד כה 9 ק"ג ובהריון הקודם בשלב הזה הייתי כבר בעלייה של מעל 12 ק"ג. זה בסדר גמור.
mitmit היקרה תודה על הטיפ
20/06/2012 | 10:50
162
של הברזל, אני כבר אתקשר לרופאה שתכין לי מרשם .
ובקשר למשקל נראה לי שאני כבר צריכה להתחיל לשמור ולהקפיד.
תתחילי מיד עם תוסף ברזל!!
20/06/2012 | 10:45
7
210
בחצי השני של ההריון הדרישה של העובר לברזל גוברת הרבה יותר, ומצב הברזל שלך רק ילך ויתדלדל יותר, ממש לא כדאי לך להסתמך רק על מאכלים שעשירים בברזל, אלא להתחיל מיד עם כדורי ברזל ולקחת אותם תוך הקפדה על שעתיים בין הכדורים למוצרי חלב, ועדיף יחד עם פרי שעשיר בויטמין C - זה משפר מאד את הספיגה.
אפשר גם לקנות ברזל נוזלי טבעי שנחשב לנספג הכי טוב, ולא עושה תופעות לואי.

כמה היה ההמוגלובין שלך וכמה הפריטין? בדקת גם B12? גם חוסר B12 גורם לחולשה כמו שאת מתארת.

לוקח בסביבות שבועיים שלוקחים ברזל בשביל להתחיל להרגיש שיפור בהרגשה, איך תחכי עוד 3 שבועות עד שתתחילי לקחת??

מרשם לברזל את יכולה לקחת גם מרופא משפחה, או לבקש שיכינו לך מרשם בלי תור.
לילך תודה על ההתיחסות
20/06/2012 | 11:02
5
141
בבדיקות יצא
MCHC 32.6 נמוך מהנורמה
HB 12.5 בגבול הנורמה אבל נמוך יחסית
אני לא יודעת מזה פרטין בבדיקות
ההמוגלובין שלך בסדר, בכלל לא מסביר את החולשה
20/06/2012 | 11:31
4
140
ולא בדקו לך B12

פריטין זה מאגרי הברזל בגוף, כדאי גם לבדוק אבל גם כשהפריטין נמוך זה לא גורם לחולשה כל עוד ההמוגלובין בסדר, כי המוגלובין זה הברזל הזמין בגוף.
HB=המוגלובין, 12.5 זה מעולה!! אין שום מצב שהחולשה, העיפות והסחרחורות הם מחוסר ברזל! את ממש לא בחוסר ברזל.

מה שכדאי לך מאד לבדוק זה ויטמין B12 - זה לא חלק מהבדיקה הכללית, הרופא צריך לרשום את זה בטופס בנפרד, ואני לא יודעת למה הרבה רופאים לא רושמים את זה אם את לא מבקשת, בעיני זה פשוט מחדל. B12 נמוך מסביר לגמרי חולשה וכו', ממש ממליצה לך לבדוק
ובנוסף - למדוד לחץ דם אצל האחיות, לח"ד נמוך מסביר חולשה ועיפות.
בנוגע לסחרחורות - אולי את לא שותה מספיק?
חולשה מחוסר ברזל מרגישים בהמוגלובין 8-9
20/06/2012 | 11:35
2
142
או פחות. אולי גם בהמוגלובין 10 יש נשים שירגישו חולשה, אבל 10-12 אפילו לא גורם לחולשה ו-12.5 זה מצב תקין לכל הדעות.
מה שכן - בכל זאת לקראת השליש השלישי הדרישה לברזל גוברת ואולי כן כדאי לך לקחת קצת תוספי ברזל בכל מקרה, אבל בקטנה, מקסימום תבדקי שוב עוד חודשיים ותראי אם זה ירד ואם יש צורך לקחת.

אבל בכל מה שקשור לחולשה שלך - לא היתי מחכה 3 שבועות לתור, ממש לא. אלא הולכת לאחיות למדוד לחץ דם ומבקשת שהרופא יכין הפניה לבדיקת דם של B12 ובודקת את זה. אולי גם בלוטת התריס - זה משהו שהוא בסדר אצלך בדר"כ?
אני ב-11 כבר הרגשתי חולשה
20/06/2012 | 12:41
1
138
כי הרמות הרגילות שלי הן מעל 14
|אייקון של סטייק מדמם שאיך לעזאזל אין פה?!|
הרופאה שלי הסבירה לי
20/06/2012 | 13:07
151
מה שכתבתי חולשה  מהמגלובין 8-9 זה לפי ההסבר של הרופאה שלי, והאמת שהרגשתי את זה על עצמי.
בהריון הקודם לא ממש הקפדתי על תזונה טובה והמסתעף, וכבר בהמוגלובין 11 הרגשתי סמרטוט
בהריון הזה שומרת על עצמי כמו שצריך מבחינת תזונה, מנוחה, לא "קורעת" את עצמי, למדתי להעזר הרבה יותר, ומרגישה מצוין, עשיתי בדיקות דם של אמצע ההריון והיתי המומה לגלות שההמוגלובין 10!!! לא הרגשתי חולשה בכלל!!! אז זה מאד התחבר לי עם ההסבר של הרופאה.
כמובן שאני מטפלת בחוסר ברזל למרות שאני מרגישה מצוין, בעיקר כי אני חוששת להגיע ללידה עם ברזל נמוך.
סחרחורת וחולשה יכולות להיות תוצאה של לח"ד
20/06/2012 | 14:15
118
נמוך.
במעקב שלי אצל האחות התגלה באופן מאד לא מפתיע שהלח"ד שלי עדיין ברצפה - וזה מסביר יפה עייפות, חולשה וסחרחורות.

אגב, אם זו הסיבה - היא המליצה לשתות בירה מאלט מדי פעם (בירה שחורה מתוקה, ללא אלכוהול, אפשר גם דיאט)
ברזל נוזלי
21/06/2012 | 22:22
64
אולי  את יודעת איך הטעם של הברזל הנוזלי? הפסקתי לקחת כדורים בגלל בחילות, עכשיו מתלבטת האם אוכל לסבול את הטעם של הברזל הנוזלי...
ייעוץ גנטי - מה זה
20/06/2012 | 10:37
4
221
בוקר טוב
מחר נוסעת לוולפסון עם הפניה לייעוץ גנטי. מה מהות הבדיקה, כמה זמן זה לוקח?
תודה
עונה
20/06/2012 | 19:57
3
118
בדיקות סקר גנטי הן בדיקות דם שמטרתן לאתר נשאות סמויה למחלה גנטית.  ניתן לבצע את הבדיקה לקראת הריון או בשלביו המוקדמים. במסגרת הסל הבסיסי זכאים למספר בדיקות חינם, שלוש בדיקות למשל לחברי מכבי, שאר הבדיקות בתשלום של כ80-100 שח לבדיקה.
סוג וכמות הבדיקות נקבע לפי שאלון שממלאים בני הזוג אודות מוצאם וידע שיש להם אודות מחלקות גנטיות תשתיות שיש במשפחה. ואז המחשב מוציא פלט של בדיקות מומלצות.
השאלון לוקח כ15 דקות. בדיקת דם קצרה עוד כ5 דקות.
תוצאות מגיעות לאחר כחודש וחצי.

אגב, רק האישה עושה בדיקת דם. אם ימצאו אצל האישה נשאות לאיזושהי מחלה אז יבדק גם הבן זוג לנשאות של אותה המחלה. רק אם שני בני הזוג נשאים יש סיכוי , וגם הוא לא ממש גבוה להוריש את המחלה לעובר. ככה שאל דאגה.
אני חושבת שאולי היא התכוונה למשהו אחר...
21/06/2012 | 00:23
2
103
אולי אני טועה,אבל היא אמרה שהופנתה לייעוץ גנטי-זה שונה מבדיקות סקר גנטי שעושים בהתחלה או אף לפני ההריון.
אם אכן הבנתי נכון-וזה יעוץ גנטי-זה סיפור אחר. בד"כ מפנים לייעוץ כזה אם יש סיבה כלשהי (למשל אם מתגלה ממצא כלשהו בסקירה), ואז היועץ ממליץ מה לעשות הלאה (למשל יכול להמליץ על ביצוע מי שפיר).
לא יודעת איך זה במקומות אחרים-במקרה שלי זה היה שונה לחלוטין ממה שציפיתי.הופנתי בעקבות ממצא בסקירה הראשונה.המתנו לתור חודש וציפיתי לבלות עם היועץ הגנטי שעה ארוכה,במהלכה הוא ינבור בהיסטוריה המשפחתית שלי ושל בעלי ויסביר...
בפועל-הגעתי.זה היה במרפאה של הקופה, לא בבי"ח.בעלי איחר בכמה דקות וכשהגיע-כבר הייתי בחוץ אחרי.היועצת שאלה כמובן שאלות והסבירה מה היא ממליצה לעשות בהמשך-אבל זה היה פשוט קצרצר ביותר...
כמובן לא יודעת איך זה יהיה במקרה שלך,מניחה שתלוי ביועץ,בסיבה שבגינה הופנית וכו' וכו'...זה מה שאני יודעת...
תודה יורקה 82, זה מה שקרה באמת
21/06/2012 | 12:15
1
70
אכן הופנתי עקב בעיה בסקירה שנייה, היעוץ ערך בערך שעה, עם המון שאלות, (לשמחתנו אין במשפחה שלנו שום רקע רע מבחינה הגנטית) הומלץ לעשות מי שפיר, שכבר עשיתי לפני כמה ימים, אקו לב לעובר, והמלצות על מה להתמקד בסקירה מכוונת בעוד שבועיים.
בנתיים זה הכל. אחרי תשובות של מי שפיר, יהיה אפשר לדבר על בדיקות גנטיות לעומק.
הגיוני...
21/06/2012 | 13:51
39
מקווה שכל התוצאות יחזרו תקינות ושיהיה לך המשך הריון קליל ורגוע!
שמירת הריון בעקבות קיצור צוואר
20/06/2012 | 13:27
4
257
היי
אני בשבוע 22 היום ממש. ומאחר שהיו לי כאבים בלילה בצד ימין שהעירו אותי משנתי ופסקו אחרי 20 דקות
ניגשתי בצהריים למחרת לרופא נשים. שלח אותי ל US לאורך הצוואר ונמדד כ 29 .
ע"פ הרופא נשים חד וחלק שמירת הריון למשך שבועיים ומנוחה בבית.
יש משיהי עם מקרה דומה?
יש לציין ששבוע קודם התהלכתי המון בעיר לחפש בגדים בחום הנוראי הזה ועם הליכה ממושכת
ובנוסף התחלתי היום אנטיביוטיקה בשל דלקת בשתן ...
יכול להיות שהכל קשור?
שימי רק לגבי שמירה
20/06/2012 | 13:31
1
230
שפחות מ-30 יום רצוף זה רק ע"ח ימי מחלה שלך ולא יכול להחשב כשמירת הריון לצורך קבלת תשלום מביטוח לאומי... מעל 30 יום ניתן להגיש בקשה לבט"ל.
לאחר בירור מול ביטוח לאומי, שימי
20/06/2012 | 23:38
149
1. יש להם משהו שנקרא היום הקובע - זה בעצם היום שבו הפסקת לעבוד והרופא צריך למלא במסמכי שמירת הריון של ביטוח לאומי את התאריך הנ"ל.

2. כמו ש mitmit אמרה, את צריכה 30 יום להיות בשמירה לפני שאת יכולה להגיש תביעה.

3. תבררי מול מקום העבודה שלך, איך מתנהל התהליך של יציאה לשמירת הריון, בכל מקום זה שונה.

טוב
ועוד איך קשור..
20/06/2012 | 13:47
1
167
אצלי, בשבוע 25 , הייתה דלקת בדרכי השתן, שגרמה לצירים מוקדם.
תשעה ימי אשפוז בהיי ריסק,
הרבה מנוחה
הרבה מים
ייצבו את המצב
סחבתי עד שבוע 38 עם תאומים.

לנוח לנוח לנוח !!
לשתות הרבה הרבה
להקשיב לגוף, לא להתרוצץ
כי עם צוואר מקוצר, אסור להעמיס עוד.
אז לנוח הרבה !!

תשמרי על עצמך.
בהצלחה

תודה רבה
20/06/2012 | 15:56
65
אני מרבה לשתות ולנוח כמה שאפשר....
בקשר לביטוח לאומי, קראתי ואני מקווה לחזור לפעילות רגילה בעוד שבועיים לאחר ה US  
זובירס בהנקה
20/06/2012 | 13:54
2
132
הי לכולם , אני חדשה דנדשה  בפורום  אז נעים להכיר ,
רציתי לשאול שתי שאלות :
האם מותר להשתמש בזובירקס לשפתיים בזמן  הנקה ?
ושאלה נוספת . מהרגע ששמתי  מטרנה במחלק מנות . לכמה זמן אני יכולה בה ?
תודה רבה
התייעצי עם המרכז הטרטולוגי
20/06/2012 | 14:12
80
(נראה לי שכן אבל רצוי לשאול גורם מוסמך).
לגבי מחלק מנות - אני השארתי ללא יותר מיממה (על דעת עצמי, לא משהו מוסמך). זה לא אטום כמו הקופסא של המטרנה אז שומר פחות טוב על האבקה.
לגבי הזובירקס
20/06/2012 | 19:06
95
אני ממש לא רופאה אבל לי נתנו בהריון זובירקס בכדורים ככה שאני מניחה שבמשחה ובהנקה זה הרבה יותר בטוח ולכן לא נראה לי בעייתי אבל כמובן שכדאי להתייעץ עם גורם מוסמך יותר ממני (שזה כמעט כל גורם )
חזרתי! עם שאלות... כמובן :)
20/06/2012 | 14:23
3
213

אני אתחיל מזה שזה הריון שני שלי ושאנחנו לא חיים בארץ והכל פה מאד שונה.

אני בשבוע 16 - עדיין לא יודעת אם בן או בת (אבל מרגישה שזו בת!)

הייתי היום אצל הרופא ובבדיקת משקל קלטתי שלא עליתי במשקל כבר שלושה חודשים ושבעצם בחודש הראשון העליתי מיד 4.5 קילו(כשהיינו בביקור בארץ) ומאז המשקל שלי יציב (אפילו 100 גרם פחות מהחודש שעבר...)
ולעומת זאת יש לי בטן משבוע 6 :) כאילו הגוף אמר "אהההה.... אני יודע מה קורה עכשיו! היא בהריון! יש לגלגל את הרחם קדימה!"
בהריון הקודם עליתי קילו בחודש באופן קבוע מתחילת ההריון ועד סופו... וכל הקילוגרמים האלו נשארו - גם 3 שנים אחרי...

למען הסר ספק - אני אוכלת!
זה פשוט נראה לי כל כך מוזר שהגוף משתנה אבל המשקל נשאר אותו הדבר...
הרופאה הקודמת שראיתי אמרה לי שהעליה הראשונית במשקל היא בעצם אגירת נוזלים (אם אגירת נוזלים אומרת שאני לא יכולה להכנס למכנסיים ולחזיות הישנים שלי... אז אני מאמינה לה)

בקיצור - מישהי יכולה להגיד לי שזה נורמלי?
יקירתי תשמחי
21/06/2012 | 00:30
76
הגיוני למה לא הגייוני...
את רק בחודש רביעי וגם אם היית מעלה במשקל זה משהו שנע בין 1קג- 4 קג
אישית נראה לי לא מעורר דאגה
ביחוד אם את דואגת לאכול ולא צמה
בודאי שזה נורמלי
21/06/2012 | 08:00
1
27
תודה :)
24/06/2012 | 17:25
7
שאלה לבוגרות ו\או מבינות ה-GBS
20/06/2012 | 19:02
7
231
היום הייתי אצל הרופא שלי וביקשתי בדיקת GBS. הוא ממש לא רצה אבל התעקשתי. בסוף הוא עשה לי רק בנרתיק. קראתי שצריך וחשוב לעשות גם בפי הטבעת ושאפשר באותו סטיק. הרגשתי שהוא עשה את זה "לצאת ידי חובה" למרות שאני יודעת שהרבה רופאים עושים רק בנרתיק. בכ"א "חטאתי" ולקחתי את הסטיק שהוא עשה לי והעברתי גם באיזור השני. יש לציין שבשלב הזה הסטיק קיבל גוון צבע אחר . אחרי הבדיקה נזכרתי שיש לי פטריה בנרתיק שאני ממש מקווה שלא עשה נזק גם באיזור השני וחוצמזה ראיתי שבטופס שמצורף לתרבית רשום וגינל קולטור, יעני תרבית וגינלית ואז חשבתי לעצמי אופס אולי לא הייתי צריכה לערב איזורים אחרים אם רשום רק וגינלי. למישהי יש מושג אם עשיתי נזק בבדיקה או פיזי לעצמי בגלל הפטריה?
מצטערת אם הרסתי למישהי את ארוחת הערב...
לי הרופא (לפני יותר משנתיים) נתן לי הביתה 2
20/06/2012 | 20:05
1
179
משטחים שאני אעשה לעצמי את הבדיקה אחד לנרתיק ואחד לפי הטבעת, אז אני מניחה שצריך נפרד, תשמעי אם יחזרו תשובות לא הגיוניות מצד המעבדה אני מניחה שיודיעו לרופא שלך ואז תבקשי לעשות שוב, או שפשוט תבקשי כבר עכשיו שוב, גם אם הוא יסתכל עליך עקום אל תתרגשי, אז עשית טעות לא קרה כלום, שיהיה ערב טוב, ולא הרסת לי את התאבון
טוב מניחה שאת צודקת
20/06/2012 | 22:58
96
ובתאבון
עשית על אותו צד?
20/06/2012 | 20:46
3
73
יש רק צד אחד
20/06/2012 | 22:57
2
102
קראתי באינטרנט שלהרבה בנות עשו או אמרו לעשות על אותו צד באותו מקל-קודם מקדימה ואח"כ מאחורה
מוזר
20/06/2012 | 23:05
1
103
כמעט בטוחה ששלי היה דו"צ אבל אולי לא זוכרת טוב...
לא..
20/06/2012 | 23:23
85
הגיוני שאת צודקת כי קראתי שיש גם כאלה, אבל לי לא היה מזל כזה
אני עשיתי שבוע שעבר
22/06/2012 | 10:35
43
לבד בבית. הרופא לא הציע לעשות לי. פשוט נתן לי את מקל הבדיקה והוראות כתובות: יש להכניס את המקל בקצה לנרתיק (לא עמוק) ולאחר מכן לפי הטבעת ולהכניס חזרה לתוך המיכל שלו. וזה מה שעשיתי. קיבלתי תוצאות שליליות. אני מניחה שעשיתי כמו שצריך.
כדור פיזיו
20/06/2012 | 21:21
3
197
היי בנות שבוע 38 . פתיחה 1 צוואר 80% מחוק רוצה מאוד לקדם את העיניינים יש מידי פעם צירים אך לא סדירים . אני זוכרת שבלידה הקודמת שגם התעבה נתנו לי כדור פיזיו ואחרי זמן קצר הפתיחה התקדמה מאוד . האם מישהי יודעת איפה אני יכולה להשיג זאת? (חוץ מביה"ח כמובן)
בחנויות ספורט אני חושבת...
20/06/2012 | 21:43
2
136
וזה מה "גם" התעכבה?
את חושבת שאת עכשיו במהלך לידה שמתעכבת? לא הבנתי
פתיחה 1 יכולה להיות עכשיו גם כמה שבועות...
לא הלידה התעכבה
20/06/2012 | 23:50
1
148
אלא הפתיחה.היתי עם פתיחה של 3 במשך שבוע באשפוז עד שהכדור הצליח לקדם לפתיחה של 5 ונכנסתי לחדר לידה
אבל אני לא יודעת אם פתיחה 1 נחשבת פתיחה...
21/06/2012 | 10:11
88
בכל אופן כדור פיזיו זה טוב בלי קשר..
גם לאחרי הלידה- במקום לקפוץ בעמידה עם התינוק על הידיים אפשר לשבת על הפיזיו ולהרגיע ככה....

אז תפנקי ת'צמך
האם זה נורמלי ???
20/06/2012 | 18:35
2
348
אני בשבוע 23 ומזה כמה ימים מגרד לי הפטמה..
אפילו כשאני מתקלחת תוך כדי מגרד לי,
האם זה הגיוני ? זה טבעי ? או שסתם צירוף מקרים ואין צורך להקדיש לכך תשומת לב ?
תודה.
הגיוני ביותר! הסירי דאגה מליבך
20/06/2012 | 20:01
79
ברוכים הבאים למועדון מגרדי
21/06/2012 | 10:51
84
הפיטמות..

מעצבן אבל טבעי...
כאבי רגליים מטורפים
20/06/2012 | 22:59
1
217
שבוע 34, התחילו הצקות ועכשיו גם כאבים מטורפים בכפות הרגליים.
זה משגע אותי. יש מה לעשות מלבד ההמלצות הרגילות? (להרים רגליים, שטיפה עם מים קרים, סיבובים של כף הרגל).
כדאי להראות לאחות או לרופא
20/06/2012 | 23:43
46
המלצה לאחות ליווי הריון ולרופא לשקיפות ??
20/06/2012 | 23:34
8
113
היי בנות..
האם תוכלו להמליץ לי על אחות לליווי הריון בכללית בירושלים?
כמו כן אני צריכה לעשות שקיפות עורפית עוד 4 שבועות לפי מה שהבנתי (אני בשבוע 8+4).
מה טווח השבועות בו מבצעים את השקיפות העורפית והאם יש לכן המלצות על רופאים בירושלים?

המון המון תודה!!
שקיפות בשבועות 11+0 עד 13+6
21/06/2012 | 07:30
74
אחות ליווי הריון
21/06/2012 | 09:28
6
98
הייתי אצל דבי נולמן במרכז בריאות האישה בשערי צדק, הייתה מאד נחמדה, הסבירה הכל והייתה מאד יסודית.
תודה :)
21/06/2012 | 09:35
5
36
אני באמת מעדיפה את המרכז בשערי צדק..
מה קורה בפגישה עם האחות בעצם? ועד כמה זה באמת ליווי אישי?
אין שיוך לאחות, אבל אין מניעה לחזור אליה
21/06/2012 | 11:02
4
47
בבדיקה הראשונה צריך לקבוע תור כפול (אחרי אולטרא סאונד הריון צעיר). היא שואלת לגבי היסטוריה משפחתית, איך את מרגישה, מעדכנת מידע בכרטיס הריון על בדיקות שעשית וגיל ההריון, מודדת לחץ דם, משקל ושתן בסטיק (פעולות שיחזרו על עצמן בכל פעם). היא תשאל גם על בדיקות גנטיות, סכרת במשפחה, מומים או פיגור שכלי וכו', והכי חשוב - תתדרך איזה בדיקות עושים מתי, ובעיקר תענה לך על כל שאלה שיש לך, מופרכת ככל שתהיה .
אל האחות חוזרים לביקורת פעם בחודש (אל הרופא פחות - פעם ב6 שבועות, אחרי בדיקות וכו').
מבולבלת
21/06/2012 | 11:24
3
33
מצטערת על השאלות המרובות..
אני צריכה לקבוע תור לאחות ליווי. במקביל אני צריכה לקבוע גם לרופא?
אני בעיקרון אחרי טיפול פוריות (IVF+PGD) ועד עכשיו הייתי במעקב במרפאת פוריות. כלומר בדיקות דם להריון ואולטרסאונד שעשיתי בשבוע ה6 שבו נצפה שק הריון ודופק ואתמול (8+4) אולטרסאונד נוסף שמדדו את העובר, ראו גדילה דופק וכו'. עכשיו אני צריכה לעבור למעקב בקופת חולים.
אז אני קובעת תור לאחות ליווי הריון. וקבעתי כבר תור לשקיפות עורפית אצל רופא מהכללית אבל בפרטי כי לא היו תורים בשערי צדק. אני צריכה לקבוע גם תור לרופא בכללית או שרק אם האחות תגיד לי לקבוע צריך?

אפשר לשאול איפה ואצל מי את עושה שקיפות עורפית? ומה לגבי סקירה מוקדמת? אצל רופא פרטי או בקופה?
כל עניין הבדיקות ממש מבלבל אותי.

תודה!!
אין לך רופא מעקב?
21/06/2012 | 13:02
2
29
רופא נשים שמלווה אותך במהלך ההריון? אם אין - אז זה הזמן לבחור אחד...
הרופא שלך הוא זה שמקבל את הממצאים מהבדיקות החיצוניות (שקיפות, סקירות, מי שפיר אם תעשי וכו') ומחליט על המשך מעקב או נותן הפניות לבדיקות נוספות.
אני עובדת הדסה, ואת השקיפות והסקירה עושה כאן. אני שוקלת לעשות את הסקירה המורחבת (המאוחרת יותר) אצל תדמור (יש לו הסדר עם הכללית) - ואני צריכה להחליט מהר כדי שיהיה תור...
כרגע אין
21/06/2012 | 13:18
1
27
בגלל שאני עדיין מטופלת של המרפאת פוריות של שערי צדק ויש שם רופאה שעוקבת אחרי אז אין לי עדיין רופא מהקופה..
קבעתי תור לאחות ליווי במרכז בריאות האישה בשערי צדק ואני מניחה שאקבע לרופא משם.
בינתיים קבעתי תור לשקיפות עורפית וסקירה מוקדמת אצל ד"ר בולדס במלחה שקיבלתי עליו המלצות.
על תדמור שמעתי אבל נראה לי שאם לא יהיו בעיות מיוחדות שיצוצו בשקיפות ובסקירה (בלי עין הרע) לא אעשה סקירה מאוחרת..
זה ממש מתסכל עניין קביעת התורים. אצל כמה רופאים שבדקתי פשוט לא היו תורים..
כשהתקשרתי עכשיו לבדוק על הסקירה המוקדמת המזכירה שם אמרה לי שהם קובעים לשבועות 15-17 ובכל מקום אחר שקראתי היה כתוב 14-15.. זה לא מאוחר מידי?
אצלי קבעו לשבוע 14
22/06/2012 | 11:50
23
אבל גם 15-17 נשמע לי סביר. זה לא כמו שקיפות שהשבוע ממש קובע...
אולי מישהו יש לו סוף טוב ל....
21/06/2012 | 09:30
4
338
בסקירה מוקדמת נצפה עובר תואם לגיל ההריון, לא נצפו ממצאים מחשידים למומים. נצפה מוקד אקוגני בחדר שמאל של הלב, צבר של מעיים אקוגניים בבטן העובר.
האם מישהו שמע? או יודעה שיכול להסתיים טוב?
תודה
מה אמרו לך?
21/06/2012 | 11:13
3
168
לי היו את שני הדברים אבל בשני הריונות שונים.
האחד - מוקד אקוגני בלב - שלחו אותי לאקו לב עובר (היה תקין וגם התינוק נולד בריא).
השני - מוקד אקוגני במעי - שלח אותי לבדיקה גנטית לCF - העובר נולד בריא.
אני מניחה שעל בסיס הסקירה לא תחליטו כלום , שלחו אתכם להמשך בירור?
כן, המליצו לעשות יעוץ גנטי
21/06/2012 | 11:36
2
135
שכבר קבעתי אליו תור ליום שני, הוא בטוח ישלח אותי למי שפיר, שבוע הבא הולכת לעשות גם CMV+טוקסופלסמה+אדמדמת כדי לראות שלא נדבקתי בזה (עשיתי את כל הבדיקות בהתחלה והיה תקין), CF - עשינו אני ובעלי לכל המוטציות ויצא תקין, הבנתי ששני הממצאים האלה מעלים סיכון לתסמונת דאון שמן הסתם מי שפיר יתן לזה תשובה.
תודה לך על התשובות!!!!
אני אספר לך משהו
21/06/2012 | 12:08
1
166
באחד ההריונות היו לי לפחות שלושה סממנים (לפי דעתי יותר , אבל לא זוכרת היה לפני יותר מ10 שנים) שכל אחד מהם לא מבטא כלום , אבל כולם ביחד מעלים את הסיכון לתסמונת דאון (כמו שכתבת).
(שקיפות עורפית גבוהה, מוקד אקוגני בלב,שני כלי דם בחבל הטבור ולפי דעתי היה עוד משהו , אבל לא זוכרת)

עשינו מי שפיר - יצא תקין. ונולדה תינוקת בריאה.

שיהיה בהצלחה
תודה רבה
21/06/2012 | 13:42
24
פריטין נמוך מאוד
21/06/2012 | 11:10
1
762
חזרו עכשיו תוצאות בדיקת הדם (שבוע 25)
ההמוגלובין סביר (ירד מ12.6 ל-11)

אבל הפריטין נמוך מאוד - 5. (חומצה פולית תקין , אני לוקחת בנפרד)

מספיק שאני אתחיל לקחת ברזל רגיל? (עד עכשיו לא לקחתי ברזל, היום בכל מקרה אני אתחיל ברזל)

מישהי יודעת?
ברזל בהחלט יעזור
22/06/2012 | 04:49
156
לי יש פריטין נמוך בשגרה. אני נוטלת כדורי ברזל כבר שנים ויש שיפור.
צרבות נוראיות! HELP...
21/06/2012 | 11:47
3
195
הי,
נמצאת בחודש שביעי עם צרבות נוראיות שגורמות לי להקאות... בהריון הקודם לא היו לי צרבות בכלל...
מה אפשר לעשות? לקחתי טאמס אבל לא עוזר....
+ איך בדיוק מרגישה צרבת? אני רוצה לוודא שזה אכן צרבות ולא משהו אחר....
21/06/2012 | 12:24
143
את מרגישה מין צריבה כזאת בחזה העליון, מתחת לצוואר. זה גם קצת שונה אצל כל אחת.
הפתרון (פרט לתרופות) הוא תנוחות זקופות ואכילה ושתיה של דברים שמרגיעים או לא מעוררים את האש.
מלפפון טרי קר, שקדים קלויים לא מומלחים מושרים במים, סודה וכו'. שוב - לכל אחת עובד משהו אחר.
מזדהה
21/06/2012 | 22:19
51
גם אני במצבך-חודש שביעי עם צרבות נוראיות...זה מרגיש כמו בעירה בתחתית הגרון...כאילו כל מזון שעובר דרך הגרון שורף...
תנסי להימנע ממוצרי קמח לבן ,אצלי לפחות זה הטריגר
עצות
21/06/2012 | 23:12
44
היי
אני סובלת כל החיים מצרבות בגלל ריפולוקס
ההמלצה שלי זה ממש לשמור על תזונה (בלי חצילים, בלי מטוגן, בלי לימון וכו')
לא לאכול שעתיים- שלוש לפני שאת הולכת לישון
ולישון עם ראש מוגבהה
עם כמה כריות
בהצלחה....
היי:) מתי מתחיל חודש רביעי? וטרימסטר 2?
21/06/2012 | 14:20
1
172
הנה לך סדר הכול מסודר:
21/06/2012 | 19:14
219
שבועות,חודשים,וטרמסטרים :

טרימסטר ראשון-
חודש ראשון, עד השבוע ה-6
חודש שני, שבועות 6-10
חודש שלישי, שבועות 10-15
טרימסטר שני-
חודש רביעי, שבועות 15-19
חודש חמישי, שבועות 19-23
חודש שישי, שבועות 23-27
טרימסטר שלישי-
חודש שביעי, שבועות 27-32
חודש שמיני, שבועות 32-36
חודש תשיעי, שבועות 36-40

.
קיצור צוואר חייבת לשתף אתכן
21/06/2012 | 14:33
5
324
אני שבוע 27+4 היום פתאום באמצע היום התחילו לי כאבי גב נסבלים אך מציקים (זה הריון שני שלי וממש לא דומה לשום דבר שאני מכירה)
חשבתי שזה סתם עוד התקף כאבים של הסיפמיוליזיס הלכתי להיבדק ונחשו מה התברר?!
יש לי קיצור צוואר- 24 מ"מ
אני מודאגת מאוד!
בקיצור הרופא אמר להיות במעקב. יום ראשון שני ללכת לאוטראסאונד חוזר..
אוף! אוף! מזה לא בא לי טוב כל זה!!
שמישהי תרגיע אותי דחוף!
21/06/2012 | 19:21
1
101
אכן עלייך להיות במעקב כדי שהצוואר לא ייתקצר,במידה ויהיה קיצור יותר מדאיג -יש טיפול לכך בכדורים אבל עד אז יש לך דרכים להאריך את הצוואר:
תנוחי! ,שתי הרבה מים -ממש הרבה מים ,אל תתאמצי יותר מידי גופנית ,ותהיי רגועה,בלי לחץ .
ומאמינה שהצוואר ייתארך.
תודה רבה על העידוד
21/06/2012 | 20:34
54
אשתדל לנוח כמה שיותר
אין צורך להכנס להסטריה
21/06/2012 | 23:18
2
87
אני הייתי עם צוואר באותו אורך כל ההריון השני. הפיראט הקטן נולד בשבוע 41. חשוב באמת לעקוב ורצוי אצל אותו רופא ועם אותו מכשיר אולטראסאונד, הבדלים קלים במדידות יכולים להלחיץ ללא צורך.
לא צריך לככב במיטה אבל גם לא להרים משקל כבד מאוד או לקפוץ.
מקוה שימשיך לך הריון עד שבוע 40.
כל כמה זמן צריך לעשות אולטראסאונד?
22/06/2012 | 07:20
1
153
איך זה היה אצלך? צוואר מקוצר דורש שמירה?
לי עשו מעקב כל שבועיים
22/06/2012 | 11:18
61
אבל זה מאוד תלוי באיך הדברים יתפתחו אצלך, אם הצואר ממשיך להתקצר ואם יש "פנלינג" (אין לי מושג איך קוראים לזה בעברית). לפעמים אפשר להמשיך את ההריון כרגיל עד הסוף ולפעמים צריך שמירה.
בהריון אחד הייתי בשמירה ועם תפר משבוע 20 ובהריון השני רק הייתי צריכה להמנע מקפיצות ומאמץ כבד.
העמסת סוכר
21/06/2012 | 19:39
4
169
אוווווףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף
יצא לי 148

רציתי לשאולללל
מי שעשתה העמסת סוכר 50, האם אכלתן באותו בוקר?
אם כן מה?

האחות אמרה לי לאכול, שאלתי אם קפה ועוגיות זה טוב היא אמרה לי שמעולה.... אני חוששת שזה מה שהעלה את רמת הסוכר
ההגיון אומר אחרת
21/06/2012 | 20:37
152

אכן הבדיקה לא בצום אבל בטח לא לאכול סוכר זה הגיוני !!!  

אני אכלתי פרוסה עם גבינה לבנה ושתיתי מים, כי לא רציתי להוסיף לקפה סוכר.
אבל .... גם לי יצא 148 ועשיתי את ה 100 . אין מה לעשות. NEXT TIME
אכלתי עוגיית אוראו אחת
21/06/2012 | 22:20
133
לא קשור מה אכלת לפני
22/06/2012 | 07:32
108
בדיקת הסוכר מראה את התמודדות הלבלב עם הסוכר שעתיים אחרי האוכל
ז"א שמה שאכלת בבוקר, הלבלב כבר היה אמור להתמודד איתו.
לידע כללי, כל פחמימה מתפרקת לסוכר, אז גם לאכול "רק" לחם וגבינה מפעיל את הלבלב
תעשי את ה 100, יכול מאוד להיות שיצא תקין. בהצלחה!!
תודה על התשובות
22/06/2012 | 10:26
56
כנראה שבאמת אין מנוס מלעשות פשוט את ה100 שוב. (גם בהריון הראשון היה אותו דבר.. והמאה יצאה תקינה )
כואב לי..........
21/06/2012 | 20:30
156
שבוע 27 יש לי כאבים נוראים ממש משתקים מהטוסיק מאחורה ועד למטה לאורך כל הרגל, בקטע שלא יכולתי ללחוץ אפילו על הגז באוטו , גם במנוחה זה לא עובר ואני לא מוצאת תנוחה כי כואב לי כל הצד הימני של הטוסיק וכל הרגל כאב פנימי. מה זה?????
שאלה לגבי תנועות עובר
22/06/2012 | 00:42
3
193
היי בנות,
אני כרגע בשבוע עשרים ובערך משבוע 18 ועד לפני כשבוע הרגשתי את תנועות העובר (לא באופן ממש חזק, אבל מורגש). בשבוע האחרון אני בקושי בקושי מרגישה אותו ואני תוהה האם זה בסדר שפתאום אני לא מרגישה. אני יודעת שעדיין מוקדם לעשות מעקב תנועות אבל זה עדיין מדאיג אותי...
תודה :/
כמו שאמרת לבד
22/06/2012 | 01:13
108
זה עוד ממש מוקדם למעקב, אבל אם הרגשת ועכשיו לא, תנסי את זה:
תאכלי משהו מתוק
שכבי על צד שמאל או על הגב 30 ד' עם ידיים על הבטן התחתונה

את אמורה להרגיש משהו, ולו התנועה החלשה ביותר. אם את דואגת לכי לרופא כדי להיות שקטה.
לא סתם אומרים לא
22/06/2012 | 08:32
1
122
לעשות מעקב תנועות, בשלב הזה של ההריון מספיק שהעובר ישנה תנוחה והתנועות שלו הרבה פחות מורגשות...ואם את מרגישה, אז מעולה
אני מסכימה איתך
22/06/2012 | 09:13
74
ואני גם מבינה את הרציונל, אבל נראה לי מוזר שפתאום כמעט למשך שבוע שלם אני לא מרגישה אותו, ולכן אני מודאגת....
הודעות אחרונות
15:11 | 04.09.15 mmh85
22:44 | 03.09.15 צמח בר2
21:03 | 02.09.15 חיפאית88
08:45 | 01.09.15 mitmit11
08:43 | 01.09.15 mitmit11
08:42 | 01.09.15 mitmit11
08:34 | 01.09.15 mitmit11
19:54 | 29.08.15 turner11
16:53 | 29.08.15 יעל329
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז