לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הריון ולידה - תמיכה
הראשון?תודה - פורום הריון ולידה - תמיכה המשך

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

כמה חומצה פולית יש בפרנטל והאם מספיק לטרימסטר

מאת: gayalove
20/05/12 23:35
הראשון?
תודה
בריאות לתחילת השבוע
19/05/2012 | 22:43
196
551
התייעצות לגבי עיסוי פירינאום
19/05/2012 | 22:37
18
950
היי בנות,
הריון ראשון, מתחילה חודש תשיעי ורציתי לדעת מה דעתכן על עיסוי פירינאום - האם זה באמת עוזר בלידה?
מתי כדאי להתחיל?
אי אפשר לדעת
19/05/2012 | 22:41
774
כי אף אחת לא יכולה לדעת מה היה עם/בלי.
אבל אין יותר מדי מה להפסיד...
את יכולה להתחיל כבר, יש הוראות מפורטות ברשת.
בהצלחה!
אני עשיתי, ויצאתי בלי תפרים, אבל -
20/05/2012 | 08:20
803
כמו שענו לך לפני - לא יודעת מה היה קורה אלמלא הייתי עושה.

אגב, רופאת הנשים שלי טוענת שיש חשיבות לעיסוי ושימון בזמן הלידה עצמה, ושלעיסוי המקדים בשבועות שלפני הלידה כמעט שאין משמעות ביחס לשימוש האינטנסיבי בשמן בלידה.

לכן - לא לשכוח להביא בקבוק סגור של שמן שקדים ללידה, ולקוות למיילדת שתשתמש בו בנדיבות (כמו שהמיילדת שלי עשתה בין צירי הלחץ).
אגב, מתי מתחילים לעשות את העיסוי הזה?
20/05/2012 | 08:29
393
לא עשיתי
20/05/2012 | 08:33
470
כן נקרעתי בלידה והיו לי תפרים.
עשיתי וחתכו לי אבל חבל שלא ידעתי קודם ש
20/05/2012 | 08:37
858
במחקר שסקר ממצאים של 8 מחקרים בהם השתתפו 11,651 נשים (מטא אנליזה), נמצא כי לשימוש בקומפרסים חמים במהלך הלידה יתרון משמעותי בהפחתת אירועי טראומה לאיזור הפירנאום (קרעים מדרגות שונות וחתך). היתרון נמצא על פני שימוש בשיטות שונות כולל אפי נו וכולל עיסוי פירנאום.
צריך לבקש מהמיילדת שבזמן השלב האחרון תשים לך קומפרסים חמים.
מצרפת לך קישור לכתבה על 4 דרכים להימנע מחתך חיץ
לא עשיתי בכלל
20/05/2012 | 10:27
493
בלידה הראשונה חתכו כי הכינו לוואקום.
בלידה השנייה לא היה אפילו שפשוף
לא עשיתי
20/05/2012 | 10:36
430
ניסיתי את האפינו אבל לא הסתדר לי אז הפסקתי.
בלידה עצמה הייתי המון שעות באמבטיה אז אני בטוחה שזה עזר לרכך.
המיילדת עיסתה אותי מצוין ויצאתי בלי קרעים ובלי חתכים.
לא עשיתי
20/05/2012 | 13:27
399
בהריון האחרון ולא נקרעתי. בהריון הראשון עשיתי, ועם תינוקת במשקל יותר נמוך והיקף ראש קטן ב2 ס"ממהקטנטונת וזנקקתי לתפרים (לא הרבה)
מאד מומלץ!!!
( לעמוד שלי בתפוז )
20/05/2012 | 17:40
543
הפרינאום הוא אזור שרירי המורכב משרירים ורקמת חבור. לעיתים יש צורך לבצע חתך באזור הפרינאום, כדי להרחיב את מוצא הנרתיק לפני יציאת ראש העובר, כדי למנוע קרעים בפרינאום או בסביבבתו. לכן, עיסוי פרינאום שמומלץ להתחיל לעשות החל משבוע 35, גורם למתיחת האזור בצורה שיכולה לעזור לו להמתח בלי להקרע וללא צורך בחתך בזמן הלידה. אשמח לעזור בפרטים נוספים, איך עושים את העיסוי. עידית 054-2324757
עשיתי, ובלידה היולדת שימנה היטב - יצאתי נקייה
20/05/2012 | 21:23
2
470
בלי חתכים ובלי תפרים. כמו שכתבו כאן, אין לי דרך לדעת האם זה היה בזכות עיסוי הפירנאום או לא, אבל אני בהחלט מתכוונת לעשות גם הפעם. מלבד העובדה הברורה שאין מה להפסיד (לכשעצמי לא סבלתי מזה כלל - בן זוגי עשה את העיסוי, והיה בזה משהו נעים...), יש לזה לדעתי כמה יתרונות עקיפים שאינם נוגעים רק לאפשרות להימנע מחתכים, יתרונות שבהריון הראשון חשובים במיוחד: ראשית, את מרגישה שאת עושה משהו לקראת הלידה. בעיני יש חשיבות גדולה מאד להתכונן ללידה, בגוף ובנפש, לחוש מוכנה, לקחת אחריות על הלידה, ולהתייחס ללידה כמשהו שאת מבצעת עם התכוונות ואחריות, ולא משהו שקורה לך בלי כל שליטה מצידך, כאשר רק הרופאים והאחיות עושים לך (מיילדים אותך), ואת לא עושה דבר. עיסוי הפירנאום הוא צעד נוסף בדרך ללקיחת האחריות הזו. שנית, זה מוריד לחץ, בעיקר בכל הנוגע לחתכים - כי את יודעת שמה שאפשר לעשות את עושה. שלישית, זה מכין אותך במעט לתחושות שילוו אותך בזמן הלידה, מעט צריבות ותחושות אחרות שנוצרות בזמן הלידה, מלמד אותך להרפות שרירים באיזור הוואגינה והופך אותך מודעת יותר לאיבריך האינטימיים.
ועוד משהו - וחשוב להבהיר שאין לי כל ידע מקצועי בנושא, רק ניסיון של שתי לידות ושיחות עם חברות שילדו - אני התרשמתי שאחד הגורמים העיקריים לחתכים וקרעים היה לידה לא טבעית, שימוש באפידורל וכדומה. גם כיוון ששימוש באפידורל הוביל פעמים רבות להתערבויות נוספות (מלקחיים, ואקום) שחייבו חתכים, וגם כיוון שהוא מנע את האפשרות ללחוץ ולזוז כך שהעובר יצא ביתר קלות. אני בטוחה שקיימים לא מעט מקרים בהם נשים יולדות באופן טבעי ועדיין סובלות מחתכים. אבל מכל מה ששמעתי מחברות, היה קשר ישיר בין לידה לא פעילה ולא טבעית לבין חתכים. אחת הסיבות העיקריות שרציתי ללדת טבעית היה החרדה האדירה שלי מפני החתכים. אכן - ילדתי טבעי לחלוטין, ללא כל התערבות, ועם הרבה תנועה מצדי, ילדתי בשכיבה על הצד עם רגל מורמת ואני חושבת שהיה קשר בין הלידה הטבעית לבין היעדר החתכים.
ודבר אחרון - אני באמת חושבת, על סמך שיחות עם חברות שהפחד שלי מפני החתכים היה מוצדק. עושה רושם שמדובר בכאב לא קטן שנמשך זמן רב, ומציק מאד. שמחתי מאד מאד שזה נחסך ממני. העדר החתכים הוא רק סיבה אחת, ומאד משמעותית לכך שאני מאד דוגלת בהתכוונות מלאה ללדת לידה טבעית.
בהצלחה
ועוד דבר - חברות שעשו עיסוי אבל לא ילדו טבעי
20/05/2012 | 21:24
1
400
כן נזקקו לחתכים ותפרים
חברתי עשתה עיסוי, ילדה טבעי וללא אפידורל
21/05/2012 | 15:32
229
תינוק לא גדול במיוחד (3 ק"ג) ונזקקה לתפרים רבים.

יש גם עניין של גנטיקה, נסיון מיילדת וכו'...
באיזה שמן הייתן ממליצות להשתמש לעיסוי:
20/05/2012 | 22:23
1
224
שמן שקדים פשוט או שמן עיסוי של ולדה (שאני לא יודעת ממה הוא מורכב)?
יש הבדל גדול במחיר. השאלה- האם באמת יש לזה הצדקה?
שמן שקדים רגיל עושה את העבודה
21/05/2012 | 09:55
207
ואני מעדיפה לקנות 2-3 בקבוקונים קטנים ולא ליטר שלם.

יש בתי"ח (לפחות בתקופת הלידות הקודמות שלי...) שמקפידים להשתמש בלידה אך ורק בבקבוק סגור, אז כדאי לשמור אחד סגור ולהשתמש בשני.

ממילא בכל עיסוי משתמשים בכמות קטנה - כפית-שתיים. בלידה עצמה - כמות גדולה יותר.
שמתן לב איזה הבדלים יש במחירים של השמן
21/05/2012 | 00:22
1
316
בדקתי קצת באינטרנט ויש הבדלים ממש גדולים, אפשר לקנות ליטר בחלק מקומות ב39 ובחלק ב60
ובקבוקים קטנים של 100 מ"ל יש ב15 ש"ח ויש 40-50 ש"ח
נכון,
21/05/2012 | 09:45
160
הרבה יותר משתלם לקנות ליטר, אבל השאלה היא אם באמת צריך כ"כ הרבה..
הסבר על עיסוי פרינאום , מתי ולמה מומלץ לעשות
22/05/2012 | 18:41
303
אני מצרפת גם סרטון הסבר וגם מאמר קצרצר (באמת) שכתבתי על העניין

כל טוב, רעות
כתובות אינטרנט מצורפות:
עוד כמה מילים בנוגע לעיסוי פרינאום
22/05/2012 | 19:13
116
כמו שכתבו פה מעלי, באמת שקשה לדעת אם ועד כמה זה עוזר.
בלידות האחרונות שליוויתי נתקלתי לא פעם במיילדות שטענו שאין בזה טעם ולא רק זה אלא שהן חושבות שלפעמים זה אפילו עוזר לקרעים להיקרע ושיש על זה מחקרים.
אני מניחה שיש מחקרים גם בעד וגם נגד אבל הכי חשוב להבין שקרעים וסיכוי סביר יותר לחתך חיץ תלוי בעוד גורמים חוץ מהעיסוי, כגון תנוחת הלידה (בשכיבה על הגב יש סיכוי גדול הרבה יותר למשל, ויש נשים שתנוחת הכריעה תעשה בהן שמות...) ומבנה הפרינאום האישי של כל אישה שאי אפשר לדעת איך יתנהג אלא רק כשמגיעים לשלב בו הראש כבר שם...

אני נוהגת להדריך נשים לעשות את העיסוי בעיקר בשביל החיבור לאיזור שנראה לי חשוב לקראת הלידה.
הרבה נשים נרתעות מלגעת שם בעיקר בזמן ההריון ודווקא לקראת לידה אני מוצאת שחשוב להרגיע את הרתיעה ולהכיר את האיזור מחדש.

הרופא שלי עושה שקיפות עורפית
19/05/2012 | 22:09
3
710
זה תקין? האם אני צריכה ללכת כמו כולם לפרטי? או שזה בסדר אם הוא עושה?
עשיתי אצל הרופא שלי..
19/05/2012 | 22:31
426
דרך הקופה וזה בסדר גמור... לא חייב ללכת לפרטי ולהוציא הון ...
לא סתם אנחנו משלמים כל החיים לקופות החולים..
זה בסדר גמור
19/05/2012 | 22:32
246
כל עוד את סומכת על הרופא שלך, אין עם זה שום בעיה. אני עשיתי אצל הרופא שלי את כ-ל הבדיקות והרגשתי שהכל מקצועי ומדוייק. לא היה לי שום צורך ללכת לרופא פרטי.
גם אני רוצה שהרופא שלי יעשה והוא לא יוכל
21/05/2012 | 12:24
156
בתאריכים שצריך.. אבל קבעתי דרך הקופה.
למה באמת יש כאלו שהולכות לרופאים פרטיים?
מעבדת זר, שקיפות עורפית, כמה שאלות..
19/05/2012 | 22:25
1
1234
שלום :)
יש לי שאלה לגבי ביצוע בדיקת הדם של השקיפות עורפית,
הפנו אותי למעבדת זר בירושלים,
ורציתי לדעת האם צריך לקבוע שם תור או פשוט להגיע?
באיזה שעות הם פתוחים?

והבדיקה הזאת עולה כסף?(חוץ מהתשלום של האולטרסאונד) יש לי לאומית זהב..

לא מצאתי מידע נורמלי, והתקשרתי מיום חמישי ולא ענו לי..

הבדיקה די דחופה לי לראשון או שני, אז אם מישהי יודעת על זה משהו אני ממש אשמח לשמוע.

תודה ושבוע טוב!
מצרפת לך קובץ של סניפי מעבדות זר
21/05/2012 | 17:33
5434
בד"כ למעבדות זר לא צריך לקבוע תור, פשוט מגיעים בשעות הפעילות. בקובץ המצורף רשום לך שעות הפעילות בסניף ירושלים.
הבדיקה עולה כסף, תלוי בהסדר שלך עם קופת החולים. לי הבדיקה עלתה 100 ש"ח דרך כללית מושלם.
שיהיה בהצלחה!
רוב הסיכויים שהתחרפנתי,אבל
19/05/2012 | 20:42
4
1120
אני מוכנה להישבע שכן|
כן,כן ושוב כן
הרגשתי משהו כמו מין קפיצת שריר \פרפור בבטן התחתונה שם בפנים !!!
אני פשוט יושבת כאן מחורפנת ומבקשת מעוברוני שאם זה היה באמת הוא אז שיזוז שוב!!
ישבתי טוחנת לי גלידה ומפטפטת עם הבעל בטלפון ...באיזשהו שלב הנחתי את היד בבטן התחתונה כמו תמיד (אני מרגישה תמיד לחץ נעים וחזק-כניראה זה הרחם וזה כיף לי לכן זה הפף למין הרגל להניח את היד על הבטן התחתונה)
ופתאום בעלי אומר לי "מאמי אני זז לאכול " ואני השתתקתי והתחלתי לצעוק לו מעבר לקו "נישבעת לך שהרגשתי משהו" "נישבעת לך בה' שהרגשתי כמו מין שתי התפוצצויות אחת אחריי השנייה " והוא לא הבין אותי אז נירגעתי והתחלתי להסביר לו-עדיין בהתרגשות...אני רמגישה שהתחרפנתי שמישהו עובד עלייי ושאם אני אספר את זה למשיהו או לרופא הוא יחשוב שאני מטורפת ,משוגעת!
הגוף שלי לא משקר ולא זה לא היה גזים אני יודעת איך מרגישים גזיםםם! ואלו לא היו גזים!!!!!!
אני אומרת לעצמי שדמיינתי אבל ההרגשה הגופנית,העובדה שהרגשתי את הפרפור הזה ,הדבר הזה שאני לא יכולה להסביר אותו :
כמו מין שני "פלאקים" כאלה אחד אחרי השני
מחרפן אותי !

אפילו לא "פלאקים" אלא שתי דחיפות קטנות אחת אחרי השנייה ..
תגידו לי שהתחרפנתי תגידו לי הכול אפילו ההגיון שלי אומר לי שדמיינתי אבל הגוף שלי ייצחק עליי ועליכן יחד

אתמול ניכנסתי לשבוע 14 וזה לא הגיוני לי לא אמיתי בכלל!!
בעלי לא ידע איך להגיב ואמר שהוא יודע שאחותו הרגישה בהריון השני שלה בשבוע 13 את התנועה הראשונה ..
אבל אני ,אני מה?אני אפילו לא יודעת איך זה מרגיש אבל ההרגשה והגוף אומר לי שזה היה זה!

בלי שום קשר יש לי עובר מאוד פעלתן וזה לפי הא"ס האחרון שנעשה בשבוע 12 ..
הוא זז ובועט ועניינים ,
אבל להרגיש כ"כ מוקדם ועוד בהריון ראשון??????????????????????????
הצילווווווווווווווווווווו התחפרנתתתיייייייייייייייייייייייייייייי
גם אני הרגשתי מוקדם מאד
19/05/2012 | 21:13
496
11+2, כשלא ידעתי לפני כן איך התנועות מרגישות

לפי התאור שלך נשמע שבאמת אלו התנועות של העובר עם הזמן, כשהתנועות תתחזקנה תוכלי לדעת בוודאות שזה זה

תהני!
אני גם הרגשתי משהו
20/05/2012 | 07:11
1
336
כבר לפני כמה ימים. בשבוע 11+
אומנם זה הריון רביעי אבל זה מוקדם
ביום חמישי עשיתי US ושאלתי היכן ממוקמת השלייה
הטכנאית אמרה לי שנראה שזו שלייה קדמית..בשני ההריונות הקודמים השלייה הייתה קדמית והרגשתי תנועות בשלב מאוחר
אצלי בשבוע 12 בא"ס אמרו לי שילייה אחורית
20/05/2012 | 12:07
440
אני כ"כ מאמינה שזה היה זה אני מאתמול חושבת על ההרגשה הזו ,וזה לא היה חד פעמי אלו היו שני "פלאקים",דחיפות כאלו אחת אחרי השנייה בעדינות
לא התחרפנת :)
20/05/2012 | 19:59
216
אני כבר בשבוע 12 או 13 התחלתי להרגיש,
סביר להניח שזה באמת הרגליים הקטנות והחמודות שלו/ה שנתנו לך בעיטונת קטנה, וזה גם הגיוני כי הרגשת את זה בבטן התחתונה ששם הוא נמצא כרגע ולאט לאט יעלה למעלה...
ועם הזמן זה יתחזק וזאת ההרגשה הכי מדהימה בעולם... תהני :)
מה זה הכאב הזה?
19/05/2012 | 10:09
9
1018
בתחילת שביעי אני מניחה כי לפי מה שהבנתי שבוע 27 מסמל את חודש שביעי... בקיצור בנות שמתי לב שאני מתחילה לצעוד למכולת/לסידורים עם העגלה לא משנה מה אחרי 5 דק' מתחילים לי כאבים חדים מאוד בצד ימין למטה בין החיבור של המפשעה לבטן ולפעמים גם בצד שמאל לפעמים הכאב כל כך חד שאני צריכה להפסיק ללכת כמה דק'... יש לי את זה גם במצבי עמידה ממושכים.
יש את זה למישהי?
הייתי אצל רופא ששלל צירונים/פתיחת צוואר ואפנדציט...
מוכר למישהי?
לחברה שלי היה, וזו הייתה דלקת בדרכי השתן
19/05/2012 | 11:58
2
410
כדאי לבדוק
עשיתי השבוע..
19/05/2012 | 13:32
1
414
גם תרבית וגם מבחנה ואצל האחות גם סטרייפ הכל יצא תקין...
יש עוד אפשרות?
תעשי מחר בבוקר תרבית נוספת
19/05/2012 | 21:08
215
יכול להיות שכשעשית את התרבית לא היתה דלקת אלא היא התחילה אחר כך

יכול להיות גם בעיטות לכליות
ויכול להיות כל מה שציינו מעלי
קטע
19/05/2012 | 16:06
331
בדיוק באותו השבוע עם אותם הכאבים. אחרי אנטיביוטיקה לטפול בדלקת בדרכי השתן, לא נראה לי שזה קשור.
אולי בקע?
19/05/2012 | 19:39
168
אבל לא חויתי אישית אז כמובן שעדיף להתייעץ עם רופא.
תתייעצי לאפשרות של סימפוליוזיס
19/05/2012 | 20:33
1
172
סימפוליוזיס מתבטא בכאבים באזור האגן אצל אל אחת זה קצת שונה.

אצלי יש כאבים בחיבור של האגן ברגל שמאל ברמה כזו שכואב לי מאוד כשאני מניעה ומפעילה את השרירים של הירך ככה שפכולות כמו הרמת הרגל במדרגות או הכנסת הרגל למכונית כואבות לי ולהכניס את הרגל למכונית למשל אני מעדיפה לעשות על ידי הרמה של הרגל עם הידיים (כמו נכה).

יש לי גם כאבים בתוך האגן בצד שמאל כשאני משנה תנוחת ישיבה או כשמסתובבת במיטה. וגם יש לי כאבים ממש בחלק התחתון של האגן כשאני בתנועה.

אני חוויתי את זה ברמה הרבה יותר קשה ברהיון הראשון שלי ויודעת שזה עובר סביב הלידה, אצל חלק יש הקלה כב לפני הלידה אצל חלק רק כמה זמן אחרי הלידה - אבל אין לזה טיפול, מלבד הפנייה לפיזיותרפיה - תלוי כמה את סובלת וכמה זה משתק אותך

בקיצור מה שאת מתארת נשמ לי מאוד דומה למה שאני חווה עכשיו וחוויתי בעבר.
תחפשי על זה מידע באינטרנט ותקראי, וגם תשאלי את הרופא שלך אם זה יכול להיות זה.

מצרפת קישור

שיעבור בקלות
לי יש כאב חד בדיוק מתחת לשלפוחית
20/05/2012 | 07:54
111
שחשבתי שזה דלקת,
הרופאה הסבירה שזה בדיוק מפרק הסימפליוזיס הזה איך שאתן לא קוראות לזה, שזה נמוך מהשלפוחית, והמפרק מתרחב אין מה לעשות...
זה כואב מאוד.
מסתורין של כאבי הריון
20/05/2012 | 00:20
268
לי יש כאבים אחרים והיו גם (שוב אחרים) בהריון קודם,  אבל הסרט אותו סרט: בודקים הכל, בדיקות שתן, מוניטור, אולטראסאונד לאיברי בטן....לא מוצאים כלום, לא יודעים כלום, מחליטים שזה לא מסכן את ההריון , וזהו.... בזה זה נגמר.
אני עם כאבים משבוע 25. מה שמשתנה בעיקר זה ההתיחסות שלי לכאב. כשמגיעים לשבוע 32 קצת נרגעים כי זה כבר לא נחשב פגות קשה. בשבוע 37 נושמים לרווחה ומתחילים לסבול מעוד כאבים שמחפים על הכאבים הישנים והמוכרים.
וכמו שהרופא שלי אומר : את בהריון, הכאבים רק ילכו ויתגברו ואז תלדי ותשכחי ותכנסי שוב להריון (נא לקרוא במבטא צרפתי).

חיבוק גדול - את גיבורה! מקווה שלא תמצאי שום סיבה משמעותית לכאבים ושהם יעלמו או ישתנו ויפסיקו להטריד אותך.

מוכר לי...
21/05/2012 | 21:07
32
אני התחלת לסבול מזה כבר לפני כמה שבועות.בדיוק במקום שאמרת... אצלי זה בעיקר בצד ימין. ובעיקר בשינוי תנוחה מישיבה לעמידה, או בהליכה פתאומית. וגם הכי מעצבן לפעמים כשאני מתהפכת מצד לצד בלילה אני חוטפת את הכאב הזה... שאלתי שבוע שעבר את רופאת הנשים שלי, היא אמרה שזה יכול להיות כאב שרירים או איזה בקע קטן שמאוד אופייני להריון. ובכל מקרה לא עושים עם זה כלום בשלב הזה, בתנאי שזה נסבל כמובן. אמלי בנתיים זה נסבל. אבל זה עדיין מעצבן!
בצקות
20/05/2012 | 00:39
1
212
היי בנות אני שבוע 35 ולאחרונה הבחנתי בנפיחות ברגליים (ליד הקרסול)ומתחת לשוק הרגל .הנפיחות לא כואבת גם כשאני נוגעת שם אך בהליכה קצת ארוכה יש כאבי רגליים.האם יתכן שזו בצקת?או רק נפיחות מהחודש המתקדם?
יכול להיות התחלה של בצקת
20/05/2012 | 13:42
97
תמשיכי לעקוב ותצייני את זה גם לאחות מעקב הריון.
דרושה המלצה לרופא לסקירת מערכות מוקדמת
20/05/2012 | 07:18
4
344
הדרישות  - עובד עם הכללית (באופן כזה שאפשר לקבל החזר) ובאזור המרכז או השרון
ההריון הזה כ"כ יקר ומפחיד אז אשמח להמלצות לרופאים תותחים
ד"ר מיקי לוריאן
20/05/2012 | 08:09
725
הוא מקבל דרך כללית מושלם או פלטינום - את משלמת כמו שהיית משלמת בקופה. המרפאה ברמת אביב ליד הקניון. הוא אולטרסאונדר מעולה, מאוד קפדן, אני עשיתי אצלו שקיפות וסקירות לתאומים והוא היה כל כך יסודי, לא ויתר עד שראה את כל מה שצריך, הסביר הכל בפירוט תוך כדי.
מרקוביץ, פרונגלס, סילבר
20/05/2012 | 09:06
175
פרופ' אחירון.
20/05/2012 | 22:58
397
אם פתח תקווה רלוונטי
21/05/2012 | 21:12
119
יש את ד"ר גבי לחאם - מקסים, אדיב, רגיש, עדין
חוץ מהבכורה (שאז היו פחות השתתפויות וכאלה) עשיתי אצלו את הסקירות של שלושת הילדים (כולל ההריון הזה, לפני שבועיים בערך)
המלצה על ד"ר רוני לנינגר לסקירת מערכות מוקדמת
20/05/2012 | 08:34
4
266
מישהי מכירה,
אשמח מאוד להמלצה,
תודה!!!!
?
20/05/2012 | 08:44
30
אולי נלינגר שעובד עם מכבי?
20/05/2012 | 09:21
120
אני עשיתי אצלו שקיפות עורפית ומאוחרת בבני-ברק (הוא מקבל גם בבלפור 10), והייתי מרוצה.
למוקדמת לא הצלחתי לקבוע תור..  
נלינגר?
20/05/2012 | 09:58
105
היתה לי בדיקה מאד לא נעימה וכואבת אצלו (סקירה מורחבת)
ד"ר נלינגר
20/05/2012 | 20:14
117
עשיתי אצלו שקיפות +סקירות, מקצועי ומאוד ומומלץ (בע"ה אחזור אליו)
ויטמינים
19/05/2012 | 23:04
8
219
שלום...

אני לוקחת פרנטל, אומגה 3, ברזל וויטמין די..

האם כדאי לקחת גם חומצה פולית בנפרד על אף שיש בפרנטל מה אתן עושות??

תודה.
אני לוקחת פולקס
20/05/2012 | 09:27
163
שזה ברזל + פולית. גם בהריון הקודם לא לקחתי שום תוסף אחר פשוט כי האכילה שלי מאוד מגוונת ובדיקות הדם הראו שאין לי חוסרים שמצריכים תוספות אחרות פרט לברזל.
לא נראה לי שצריך משהו מעבר למה שיש בפרנטל, יש גם גבול למה שהגוף יכול לספוג.
התייעצי עם הרופא שלך כדי להיות בטוחה.
מספק
20/05/2012 | 09:40
98
ייתכן שהמינון בפרנטל יספיק רצוי לבדוק עם רופא המטפל
יותר מדי זה גם לא הכי בריא
20/05/2012 | 12:43
4
164
צריך איזון בכל דבר

חומצה פולית יש מספיק בפרנטל, וגם הברזל בדר"כ בא ביחד עם ח.פולית, אז בטח שאת לא צריכה לקחת בנפרד.

מעבר לזה - מה שאת לוקחת ברזל וויטמין D זה בעקבות בדיקות דם או סתם "ליתר בטחון" ? אם בעקבות בדיקות דם שיש לך חוסר, אז מצוין וכל הכבוד שאת מקפידה ומטפלת!
ואם זה סתם "ליתר בטחון" אז כדאי שתדעי שלקחת תוספים כשלא צריכים אותם יוצר עומס על הכליות וזה לא בריא. ועדיף לעשות בדיקות דם ולראות מה צריך ומה לא.

פרנטל זו המלצה כללית בהריון והנקה, אלה תקופות שבהם צריך תגבור וזה נחשב לבסדר.
לרוב האנשים יש חסר רציני בויטמין D
20/05/2012 | 19:46
3
132
עוד חא פגשתי אפילו מישהו אחד שעשה את הבדיקה והיה לו מעל 20.
הרמה הרצויה אם אני לא טועה היא מינימום 40.
לי עצמי יש 7 ודיאטנית המליצה לי לקחת 4,000 יחב"ל ביום! היא הסבירה שעכשיו העובר לוקח מאיתנו את כל המאגרים של הסידן (שקשור לויטמין D) ואח"כ בגיל חמישים לא מבינים מאיפה נפל אוסטיאופורוזיס.
אני אישית לוקחת גם פרנטל, גם ברזל (ההמוגלובין שלי 10.7 ובירידה), גם ויטמים D וגם אומגה 3.
אומגה 3 יש להפסיק לקחת באמצע - סוף חודש שמיני (לא זוכרת את הסיבה אבל ככה אמרו לי)
4000 זה המון
20/05/2012 | 22:41
2
106
גם לי יש חסר בויטמין די לפי בדיקות.
הרופא אמר לי שזה בולשיט ולרוב האוכלוסיה יש חסר. הוא תאר את זה כהיסטריה החדשה.
אני בחרתי בשביל האמצע אחרי שעשיתי מחקר מקיף ברשת.
מומלץ בהריון לא לעבור את ה-2000 ליום.
ברוב תוספי הפרהנטל יש 400. אני לוקחת תגבור של עוד 400 ויטמין די יבש (לא מדגים), אך בימים שבהם אני נחשפת לשמש ישירה, אני מורידה גם את זה.

כמו בכל דבר בחיים - חשוב לשמור על איזון ולא להתפרע לכיוון זה או אחר.
לפני ההריון לקחתי המון תוספים, וחודשיים לפני שהתחלנו לנסות הפסקתי את הכל, ולקחתי רק פרהנטל. אני מאמינה גדולה בתוספים, אבל לא בהריון. אפילו ויטמין C הפסקתי, ואני פשוט מקפידה על מזון מאוזן.

ההורים שלנו גם את זה לא לקחו, ובכל זאת יצאנו בסדר.

בקשה לתפריט מאוזן...
20/05/2012 | 23:19
1
77
מצאתי באינטרנט מידע שונה אשמח לשמוע גם מכן.

(אני צמחונית)...

תור לתזונאית עוד חודש.. אני בשבוע 9
לצמחונים חשוב במיוחד לקחת תוסף B12
21/05/2012 | 09:45
70
כמה חומצה פולית יש בפרנטל והאם מספיק לטרימסטר
<< ההודעה הנוכחית
20/05/2012 | 23:35
378
הראשון?
תודה
צריכה את עזרתכן בבקשה ונעים להצטרף
20/05/2012 | 11:22
8
399
תחילת הריון, מעוניינת להחליף את רופא הנשים שלי. בבקשה המלצותיכן על רופא מעקב הריון מקופ״ח מכבי באזור המרכז. חשוב לי שיהיה מקצועי, זמין ואם אפשר אז גם נחמד :)
תודה מראש
איפה במרכז? יש המון אז תמקדי ערים רלוונטיות
20/05/2012 | 13:45
65
בת"א זה טוב?
20/05/2012 | 20:01
120
ד"ר חנה דטנר-הדס. רופאה מצויינת עם ובלי קשר להריון. מאד עדינה, סבלנית ויסודית
אני יכולה לתת לך דיס המלצה..
20/05/2012 | 21:48
4
453
אריה לידור. הוא הרופא שלי ואומנם הוא מאוד מקצועי וידוע בתחום אבל נחמדות זה ממנו והלאה וגם הזמינות אליו לא מי יודע מה לאחרונה.
מצטרפת לדיס המלצה
21/05/2012 | 09:33
3
358
הוא ממש לא נחמד, ועברתי אצלו סוג של סטיה מינית אצלו בפעם הראשונה ואחרונה שבקרתי אצלו
סטיה מינית?!
21/05/2012 | 16:26
2
175
כן
22/05/2012 | 10:29
1
233
הוא ביקש להוריד חזייה, ובדק קצת יותר מדי,
אח"כ רשם בדו"ח לב וריאות - תקין.
כאילו שזה חלק ממעקב הריון
חוצפה של רופא!!
22/05/2012 | 13:05
243
אף פעם לא עושים כזאת בדיקה כחלק ממעקב הריון! אני היתי מתלוננת על הרופא.

וגם כל אישה צריכה לדעת שהיא לא חיבת להסכים לכל דבר, אפשר לסרב לבדיקה גופנית,
אפשר לשאול לפני כל בדיקה שהרופא מציע למה צריך ומה המטרה,
כשאני התחלתי מעקב הרופא רצה לעשות בדיקה וגינלית, שאלתי בשביל מה והוא אמר שזו רוטינה שגרתית, אז אמרתי שאני לא מעונינת בבדיקות לא נחוצות.
אף אחד לא יכול להכריח אותך.
על רופא להריון מתל אביב
21/05/2012 | 09:56
175
רופא נחמד וזמין. יושב ברמת אביב ומקבל ממכבי
מזל טוב!

ד"ר קרלוס רוזנברג

רעותה - דולה, מטפלת שיאצו בנשים בהריון ומלמדת יוגה. מתל אביב
www.reuta4u.co.il
עוד לא מצאתי רופאה -יש המלצות לאיזור נתניה?
20/05/2012 | 10:16
11
211
*סליחה שלא שרשרתי - לא מצאתי את שרשור ההמלצות לרופאים - מנהלות מרשה לכן לשרשר אותי...*
הייתי כאן בשבוע שעבר בחיפושים אחרי רופאת מעקב, הרחבתי את טווח החיפוש ואני עדיין מחפשת -
אני חברה בקופת חולים כללית.
אם יש למישהי המלצות לרופאה - ואם לא לרופאה, אתפשר על רופא - באיזור נתניה-כפר יונה, זה יעזור לי מאד.
באופן כללי אלו המקומות שנמצאים בסביבת מגורי: חדרה, נתניה, כפר יונה, כפר ויתקין, מכמורת, חופית, בית חירות.
אני בשבוע שמיני ועדיין לא התחלתי מעקב כי אני לא מצליחה למצוא רופא/ה מומלצת שיש לה תורים פנויים. קיבלתי המלצות לד"ר פיינר וד"ר הררי שמטפלים בחדרה - לשניהם אני לא מצליחה להשיג תור פנוי בשבועיים הקרובים.
אני מחפשת רופא/ה נעימה, סבלנית ואמפתית.
בנוסף - יש לי ביטוח מושלם, ואשמח מאד למצוא רופא/ה שמטפלת גם באופן פרטי, כך שאוכל לקבוע לפחות חלק מהתורים באופן פרטי.
המון תודה על עזרתכן.
דר' שכטר- לא בטוחה אם מקבל מכללית
20/05/2012 | 10:57
1
160
יש את דר' שכטר שמקבל בבת חפר שהוא מאוד מאוד נחמד ואיכפתי אך אינני יודעת אם הוא מקבל מכללית 09-8781413.
את מוזמנת להיכנס ללינק למטה, אני מקיימת הרצאה לנשים בהריון ביום חמישי הקרוב במושב בית יצחק שיכולה לעניין אותך.
יום מקסים
כנראה לא מקבל בכללית - לא מצאתי את שמו
20/05/2012 | 22:52
63
תודה בכל אופן. לגבי ההרצאה תודה על ההזמנה - אמתין להרצאות נוספות בהמשך ההריון. זהו הריון שלישי ובינתיים אני לא מרגישה זקוקה למידע או הכנה כלשהיא, אולי בהמשך (ובכלל, אני מתייחסת להריון הזה קצת בערבון מוגבל בינתיים, כיוון שמדובר בתאומים...)
ממליצה לך בחום על דר' דיק
20/05/2012 | 11:04
2
138
מאוד סבלנית, לדעתי מאוד משקיעה במטופלות.

מקבלת בחדרה נראה לי. תבדקי עם הקופה שלך.
כדאי לך לשמור את היעוצים לדברים אחרים כמו סקירות, מי שפיר פרטי וכו'.
יש לך שם מלא, לא מצאתי שם כזה בחדרה
20/05/2012 | 21:31
1
69
תודה על המידע ותודה על העצה לגבי שמירת היועצים - זה באמת מה שאני עושה בינתיים (ולו מהסיבה הפשוטה שלא ממש מצאתי רופא נשים שמקבל בכללית באיזור שלי וגם בפרטי)
מצאתי - נדז'ה דיק, מטפלת בפסגת זכרון. תודה
20/05/2012 | 22:59
68
יש במרפאת נשים נתניה
20/05/2012 | 13:28
258
את ד"ר אולגה שטרייזנט, אני לא בטוחה שככה מאייתים את שם המשפחה שלה, אבל זה משהו בסגנון

היא מאוד יסודית ונעימה,

אני עברתי אליה באמצע ההיריון אחרי שלא הייתי מרוצה מהרופא שהיה לי
ד"ר רמי אבירם.
20/05/2012 | 22:36
4
3360
תודה, ידוע לך איפה הוא מטפל?
20/05/2012 | 22:50
3
375
בינתיים, למחר קבעתי תור לד"ר רונית עשת בחדרה, כשסוף סוף מצאתי תור פנוי התנפלתי עליו.
אראה איך היא, ואם אתאכזב אבחן את שלל הצעותיכן.
תודה לכולן
מצאתי. נתניה - רמז. תודה רבה
20/05/2012 | 23:01
2
258
הוא חמוד מאוד ומקבל גם בקופה וגם פרטי
21/05/2012 | 19:15
1
311
תודה לכולן, הלכתי היום לד"ר רונית עשת
21/05/2012 | 21:12
821
מסתבר שהיא לא מוכרת כאן בכלל כיוון שרק לפני כמה חודשים היא עברה מחיפה. קבעתי אליה תור בלי שום המלצה, מהסיבה הפשוטה שלכל מי שהמליצו לי עליה/ו לא היה שום תור פנוי, וכבר הייתי ממש צריכה להתחיל מעקב.
בכל מקרה, ההימור הסתבר כמוצלח, אם לקבוע על סמך פגישה אחת. היה תענוג. לא זוכרת מתי נהניתי ככה אצל רופא נשים. סליחה, אני צריכה לדייק. אני לא חושבת שאי פעם נהניתי אצל רופא נשים. אני מקווה שהתחושה הזו תמשיך לאורך ההריון כולו (אם כי יש לי תחושה שהיא תנטוש אותי באמצע כי היא בעצמה בהריון...)
אז זהו - לקראת סוף שבוע תשיעי, תאומים.
עוד ארבעה שבועות שקיפות ובדיקות. נקווה לטוב
ברוכות הנמצאות ותודה לכל מי שנחלצה לעזרתי.
תת פעילות בלוטת התריס / הריון בסיכון ??
20/05/2012 | 09:32
19
299
בוקר טוב!!

ביום שישי הייתי אצל רופאת המעקב שלי (ראינו דופק יפה והבייבית אפילו גדולה לגילה ולא אין לי מושג אם זו בת אבל אני מצפה לנבואה שמגשימה את עצמה )  והיא שאלה אותי אם כבר הייתי בטיפת חלב...אמרתי שהאחות במרכז האשה אמרה לי שבגלל שאני לוקחת אלטרוקסין לא יקבלו אותי שם ושאני אגיע אליה לליווי, ואז הרופאה אמרה לי, אה נכון, הם לא מקבלים, משרד הבריאות החליט שמי שסובלת מתת פעילות של בלוטת התריס היא בהריון בסיכון!! אז נכון שהיא אמרה את זה די בביטול ונכון שזה מאוד נפוץ וגם לי זה נראה הזוי, אבל בכל זאת הייתי רוצה לשמוע אם יש מישהי שמכירה מקרוב את הנושא, יודעת פרטים, האם זה משנה משהו מבחינת מימון בדיקות? (מי שפיר וצ'יפ שגם כך מתוכננים)
תודה!!!
לי יש תת פעילות ולא הגדירו אותי
20/05/2012 | 09:35
2
230
כהיריון בסיכון, אני נפגשת פעם בחודש עם האנדוקרינולוג שלי ומקבלת אלטרוקסין כדי שהיא תמשיך להיות מאוזנת... זה נורא תלוי כמה מק"ג את לוקחת בשבוע? מה הערכים של הבלוטה שלך?

בסה"כ לפי מה שאני הבנתי צריך להמשיך במעקב צמוד של האנדוקרינולוג אז אני הולכת לאחות מעקב כל חודש, לרופאת מעקב כל חודש ולאנדו כל חודש
אני בככל לא הולכת לאנדו'
20/05/2012 | 09:54
1
184
הופתעתי לגלות לפני שבועיים - שלושה בבדיקות שה TSH הגיע ל 9 אבל ה T4F היה תקין לחלוטין, לא זוכרת כמה...היה לי ברור שאני צריכה לקבל אלטרוקסין ובאותו יום כבר דאגתי שהרופאה המטפלת תשאיר לי אצל הפקידות מרשם, האמת לא חשבתי לקבוע תור לאנדו'....אני לוקחת כרגע כדור של 50 כל בוקר והיום עשיתי בדיקת דם לראות מה קורה.
גם אני לא
20/05/2012 | 09:57
134
אבל זה בגלל שרופא הנשים שלי יודע לאזן אותי. זה תלוי ברופא.
לא שמעתי על זה
20/05/2012 | 09:36
4
141
ואני עם תת תריסיות כבר 12 שנה כולל 3 הריונות.
אישית אני לא עושה מעקב אצל אחיות אלא אצל הרופא שלי, אבל ממש לא מוגדרת הריון בסיכון.
בכל מקרה זה לא שייך בשום צורה לבדיקות השונות ומימונן.
תודה,
20/05/2012 | 09:57
3
86
מעקב התכוונתי לשקילה וסטיק...לא מעקב הריון חלילה שזה אני באמת עושה מול רופאת המעקב. אני פשוט קצת הופתעתי מהתוצאות וזה תפס אותי לא מוכנה...אני כל כך הרבה שנים מאוזנת וגם בהריון הראשון לא היה לי שום שינוי כך שלא דמיינתי שזה יחזור...ובטח שלא יקריצו לי פתאום הריון בסיכון.
הבנתי אותך
20/05/2012 | 10:02
2
73
אני עושה את זה אצל הרופא שלי - שקילה, ל"ד והפניה לבדיקות דם+שתן פעם בחודש.
אין לי זמן ללכת גם למרפאת אחיות. יש גבול.
היא גם ככה באמת
20/05/2012 | 10:09
1
69
בודקת לי לחץ דם...להישקל אני מעדיפה שלא, זה רק יגרום לי לאכול יותר....ובדיקות דם בכל מקרה אני צריכה לעשות לפחות פעם בחודש כי אני שלילית ל CMV וטוקסופלסמה....אולי אני אוותר על האחיות?? זה גם ככה ממש תקוע ובשעות לא נוחות...תודה על הרעיון!!
גישות שונות
20/05/2012 | 10:13
55
גם אני שלילית ל-CMV וטוקסו', אבל את זה בודקת רק פעם בטריימסטר - לא כל חודש.
פשוט תבקשי גם הפניה לבדיקות שתן ותגמרי עם הכל בבת אחת.
אמנם לא מנסיון אישי אבל
20/05/2012 | 10:05
1
165
מנסיון של חברה קרובה, וקצת ידע כללי.
כשהבלוטה לא מאוזנת יש סיכון גבוה להפלות, אם הבלוטה מאוזנת ואת מטופלת ועוקבת כמו שצריך, לא צריכה להיות בעיה.

לא רוצה סתם להלחיץ אבל שמעתי שבחודשים האחרונים, עם כל הבעיות שהיו עם האלטרוקסין החדש, שאנשים יצאו מאיזון בלי לדעת, אחת התופעות החמורות שקרו היו הפלות בשלבים אפילו מתקדמים כי נשים לא ידעו שהבלוטה יצאה מאיזון.

אז אל תזניחי ותעשי את כל המעקב הנדרש כדי לוודא שאת בסדר. ואז לא תהיה סיבה לדאגה מיוחדת (חוץ מכל הדאגות הרגילות של ההריון )

ולמי שלא שמעה על זה - האלטרוקסין החדש שמשווק כבר כמה חודשים, לא הודיעו לציבור שיש הבדל בינו לבין הישן, וההבדל הוא לא בחומר הפעיל אלא במעטפת של הכדור, כך הבנתי, ובכל זאת, להרבה אנשים היה הבדל בספיגה של הכדור החדש, וכך יצאו מאיזון בלי לדעת על כך, לא לכולם, מכירה כאלה שיצאו מאיזון וכאלה שלא.
רק לגבי האלטרוקסין
20/05/2012 | 10:11
124
אני בספק אם יש מישהו/מישהי בארץ שמטופל באלטרוקסין ולא שמע על הסיפור הזה - אלטרוקסין החדש משווק כבר למעלה משנה ומאוגוסט בצירוף אזהרה.
מי שסובלת מתת תריסיות באופן קבוע או במהלך ההריון צריכה להיות במעקב חודשי בעניין (בדיקות דם).
אני בכלל שמעתי שהבעיה היא ביתר פעילות
20/05/2012 | 10:25
1
125
בבלוטה בזמן הריון ולא בתת פעילות...
שני המצבים לא בריאים בהריון
20/05/2012 | 10:30
107
תת פעילות לא מאוזנת (באופן משמעותי) עלולה לפגוע בהתפתחות העובר ולגרום להפלות.
תת תריסיות ממש לא אומר הריון בסיכון
20/05/2012 | 18:10
194
זה בסה"כ אומר שאת צריכה לבדוק תפקודי הבלוטה לעתים יותר קרובות במהלך ההריון (אצלי זה התגבר מפעם בחצי שנה לפעם בחודש), ולהעלות את מינון האלטרוקסין בהתאם להמלצת הרופא המטפל.

אני שקלתי לידת בית והמיילדת (מוסמכת ועתירת נסיון- אילנה שמש) ידעה על התריסיות וקיבלה אותי ללא בעיה.

לא עשיתי מעולם מי שפיר ולא צ'יפ (מה זה בכלל?) כך שאין לי מושג לגבי הדברים הללו.
זה בגלל האלטרוקסין המקולקל - החדש
20/05/2012 | 20:44
74
מאז שעברתי לאלטרוקסין החדש (הייתי לוקחת כמות של 100mg כל יום וכל שלושה ימים לוקחת 200mg) התקלקל לי כל האיזון, המחזורים שלי התקצרו ובכלל לא בייצתי וזה גרם להפלה אחת.
זה ממש משפיע על המחזור וההורמונים הקשורים להריון...
לדעתי זו הסיבה שאמרו לך את זה.

בסופו של דבר העבירו אותי לתרופה האחרת שמחליפה את האלטרוקסין ועכשיו הכל תקין (טפו טפו טפו), אבל במעקב צמוד

אל תלחצי, פשוט לכי להבדק
תת פעילות בבלוטת התריס?
20/05/2012 | 22:49
4
139
בנוגע לאלקטרוסין, איזו תרופה חדשה קיימת? הרי ידוע שהיו תופעות לוואי ודובר על בחינה מחודשת של התרופה.

האם השימוש הוא לכל החיים או נקודתי עד להגעה לאיזון?

האם קיים סיכון להריון?

רופאת המשפחה שלי די נלחצה שראתה את תוצאות הבדיקה...

אילו בדיקות נעשות אצל אנדוקרינולוג?

http://health.walla.co.il/?w=/5011/1867005

http://health.walla.co.il/?w=/5011/2500483
כתבה מדאיגה
20/05/2012 | 23:17
112
http://www.news1.co.il/Archive/001-D-279257-00.htm...

איך בודקים האם נגרם נזק לעובר בשל תת פעילות... צויין שבשליש הראשון זה קריטי...

התרופה עדיין נקראת אלטרוקסין,
21/05/2012 | 04:39
107
אבל חברת תרופות שונה מייצרת אותה, ולכן החומרים הלא פעילים שמרכיבים את הפורמולה שונים.
בקרב אנשים שהשתמשו בתרופה לאורך זמן, היו תופעות לוואי שונות, מהחמורות ביותר (מותשות ופגיעה בחי היום יום ועוד תגובות קשות) ועד לחוסר תופעות בכלל, או השפעה קטנה יותר עם המינון הרגיל, מה שהצריך העלאת מינון.
הטיפול הוא בהתאם למצבך הרפואי.
לרב לכל החיים, אם אובחנת כסובלת ממחלה אוטואימונית של הבלוטה, כמו השימוטו.

מנסיון אישי שלי - התחלתי ליטול אלטרוקסין עם גילוי ההריון - רק למשך תקופת ההריון, (היום אני בחודש תשיעי), והתחלתי מהפורמולה החדשה, המושמצת.
הרופאה שלי הרגיעה אותי שאין לי מה לדאוג, והיא צדקה.
לא הרגשתי שום שינוי בתגובות הגוף.  

ממה נלחצה רופאת המשפחה שלך?
מה היה הערך של הTSH?
לרב, בתחילת הריון רוצים שהבלוטה תעמוד על עד 2.5, אבל הבנתי שגם אם יש חריגה לאורך זמן קצר זה לא בהכרח בעייתי.
אנדוקרינולוג עושה בדיקות דם שכוללות tsh, את התוצרים שלה: ft3 ft4, ועוד כמה דברים שאני לא זוכרת.
לפעמים גם מפנים לאולטרסאונד אם רוצים לבדוק את הבלוטה עצמה, או לניקור. תלוי במצבך.

אם את בהריון והבלוטה יצאה מאיזון, אני ממליצה לך לקבוע תור דחוף לאנדוקרינולוג.
בנתיים, את יכולה להתייעץ כאן בתפוז בפורום אנדוקרינולוגיה עם ד"ר קרן תורג'מן, שהיא מצויינת.

שיהיה בהצלחה
ורק בריאות!
אלו שאלות לרופא מומחה (אנדוקרינולוג)
21/05/2012 | 06:27
86
וצירפתי אתוך לשרשור בנושא:http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

אנא  הקפידי על נהלי השרשור אחרת ההודעות שלך ידחקו מהר מאוד לעמודים האחרונים ללא התיחסות וחבל שלא תקבלי מענה
לי נתנו תרופה מחליפה - אוטוריקס משהו כזה
21/05/2012 | 09:58
56
ישר חזרתי לאיזון.
לי יש מחלה אוטואימונית אז זה לכל החיים.
מי שפיר - חדש מבג"צ?
20/05/2012 | 04:52
6
453
קרוב משפחה סיפר לנו שלפני כשבועיים היתה כתבה על זכיה בבגצ בנוגע למי שפיר (השתתפות הקופות בעלות גם מעל גיל 35) בבדיקה פרטית (קבלת החזרים).
לא הצלחתי למצוא לכך כל זכר - בקופה (ברור...) , בגוגל, כאן....עוד מישהי שמעה?
ממש לא
20/05/2012 | 06:45
216
אין שום עדכון כזה, לא בבתי המשפט ולא בקופות החולים.....
ביטוח בריאות פרטי
20/05/2012 | 09:51
157

מחזירים חלק, אני מעל גיל 35 וצריכה לעשות מי שפיר, רוצה עשות פרטי והבנתי שאין החזר
דובר על משהו אחר לגמרי - על ציפ גנטי
20/05/2012 | 20:25
1
162
שהיה עד כה נעשה אך ורק באופן פרטי בעלות מאוד יקרה וכעת ממומן ע"י המדינה במקרים שיש צורך (שלא נידע מצרות! ) לדוגמא אם נצפה מום או חשש למום בסקירה או בהמלצה של גנטיקאי מומחה.

מי שפיר באופן פרטי לא יהיו על חשבונך.
תיקון - מי שפיר לא יהיו על חשבון הקופה אלא
20/05/2012 | 20:26
514
על חשבון מי שבוחר לעשות פרטי.

מי שפיר
21/05/2012 | 09:30
93
מצרפת לך מאמר על מי שפיר, אולי תמצאי שם תשובה.. בהצלחה
תודה לכולכן!
21/05/2012 | 14:32
13
שאלת בנוגע לאקו לב עוברי
20/05/2012 | 12:41
9
204
היום בערב יש לי תור לאקו לב עוברי. הבנתי שזה למעשה US ספציפי ללב העובר אבל לא הבנתי איזה סוג של US - וגנילי או בטני... ממש מרגישה כמו אבל פשוט אני הולכת לבדיקה עם אבא שלי ולא לקחתי בחשבון שזו עשויה להיות בדיקה פנימית... מישהי? משהו? אשמח לדעת איזה US זה... תודה ושבוע נפלא לכולן!!!
אני עשיתי בהריון אקו לב עוברי
20/05/2012 | 13:03
2
205
זו בדיקה בטנית.
הוא מתמקד באיזור הלב וגם תשכי לשמוע את פעימות הלב.
אחלה בדיקה.
בהצלחה!!!
נהדר! תודה על תשובתך!
20/05/2012 | 13:13
1
46
20/05/2012 | 13:34
16
אני עשיתי בהריון קודם והבדיקה היתה בטנית..
20/05/2012 | 13:23
95
אשמח לשמוע איך היה
21/05/2012 | 00:17
4
58
אני עומדת לעבור את הבדיקה ביום שלישי.
איפה עשית? ואיך עבר?
מדווחת לאחר אקו לב
21/05/2012 | 17:26
3
88
קודם כל, עשיתי את הבדיקה בקפלן אצל ד"ר מתיתיהו אברהם שהיה מקצועי ומקסים. מאוד נעים, מסביר וסבלני. הבדיקה עצמה היא אכן בטנית והייתה אף דיי ארוכה (כמעט חצי שעה). אותי הפנו לאקו לב בעקבות ממצא של CPC דו"צ (ציסטות במוח) ללא כל ממצא אחר והיו צריכים לשלול סיכון לטריזומיה 18. אין מומים בלב, הוא מתפקד תקין ולפיכך ככל הנראה נשללת טריזומיה 18 (בנוסף לחלבון עוברי תקין). הוא ציין שיש זרימה מהירה קטנה לתוך עורק הריאה שלא אמורה להיות אך שככל הנראה אין לזה שום משמעות כי הלב מפקד באופן תקין והוא לא רואה שום בעיה כלשהי. הוא ביקש רק לראות את התינוק לאחר הלידה מתוך סקרנות ושוב הדגיש שלזרימה הזו אין משמעות מסוכנת זו או אחרת ללב העובר. סה"כ הבדיקה הייתה בסדר גמור, הוא בודק את הלב, החדרים, הזרימות וכד' מכל מיני זוויות ומקשיב גם מידי פעם לראות שהכל תקין ואין הפרעות קצב. לאורך הבדיקה הוא גם הסביר מה הוא בודק, מה רואים ואיך הוא מבחין אם זה תקין או לא.
זהו, בגדול, זה מהלך הבדיקה ומלבד היותה מעט ארוכה, זה ממש בסדר גמור ועובר בקלות...
שיהיה לך בהצלחה!!! אשמח אם תעדכני גם את איך היא עברה עליך
וואו, תודה על הפירוט
21/05/2012 | 18:14
2
37
שמחה לשמוע שהכל בסדר
אני עוברת את הבדיקה מחר באסותא השלום, בגלל סכרת.
אעדכן מחר בערב בעז"ה.
אני אחרי!
22/05/2012 | 18:57
1
18
קצת מוזר אבל הבדיקה ארכה בדיוק 3 דקות, אם כי בטופס ראיתי שהיה כתוב על הכל.
העיקר שהכל בסדר!
העיקר שהכל תקין!!!
22/05/2012 | 19:32
7
יכול להיות ששלי הייתה ארוכה בשל הזרימה שהוא ראה ורצה לוודא שאין בעיות נוספות... העיקר שהכל תקין! שיהיה בהצלחה
שבוע 17 עם גב תחתון תפוס כבר 3 ימים
20/05/2012 | 13:20
2
148
יאייייייאייי , שבוע 17 לפניי שלושה ימים היה לילה חם מאוד, הדלקנו את המזגן בחדר השינה על 25 מעלות (קור)
מה שקרה קמתי בבוק שישי עם גב תחתון תפוס , בלי כל יכולת לזוז , לנקות או לבשל לשבת .
מזלי שאמא שלי הגיע והביאה איתה את העוזרת שניקתה לי את הבית, ואמא שלי בישלה לי את הארוחת לשבת .
אין כמו אמא בעולם.
היום יום ראשון , עדיין עם גב תפוס אבל הפעם אני יכולה ללכת (אני הולכת כאילו מקל תקוע לי בטוסיק, ממש כמו ברוזה )
העבודה שלי היא פעילה מאוד, ואין לי מחליפים ולעוזרת שלי יש בגרות מחר, ממש נואשת, בא לי לצעוק לאלוהים בבקשה תיישר לי את הגב , נמאס לי לשבת/ לשכב/ וללכת ממש כואב .
אוףףףףףףףףףףףףףףף
ג'ינה
תעשי חסד לעצמך ולגוף שלך - שיאצו/דיקור
20/05/2012 | 13:26
109
גם הסקפטים ביותר הצליחו להוציא את המקל מהטוסיק ולעמוד נורמלי אחרי טיפול אלטרנטיבי.

סקפטית בעברי והיום חסידת שיאצו.
או עיסוי - מותר משבוע 14-15
21/05/2012 | 21:15
31
שאלה לאחר לידה
20/05/2012 | 13:37
7
291
אני שבוע אחרי הלידה, עם חתך חיץ וקרע קטן..
מישהי חוותה לחץ על כל האיזור למטה? אני לא יודעת איך להגדיר את זה, זה מרגיש כאילו משהו לוחץ על כל האיזור. (לא כאב)
20/05/2012 | 18:50
20
הקפצה
לא הגדרתי כלחץ, אבל כן
20/05/2012 | 19:11
2
119
הרגשתי משהו כזה.
מזל טוב
כן, זה כאילו
20/05/2012 | 19:40
1
92
שמו משקולת מלמעלה על האיזור או שמושכים אותו למטה...
אחרי כמה זמן זה עבר לך?
ותודה
לא זוכרת
20/05/2012 | 20:57
67

אני כן זוכרת שאחרי עשרה ימים-שבועיים האיזור הרגיש הרבה יותר טוב כי התפרים נמסו.
הדרך הכי טובה להסביר את ההרגשה
22/05/2012 | 11:15
58
הצלחת לתאר בדיוק מה שלי היה ואף אחד לא הבין מה אני רוצה!!!
לי זה היה לאחר שהתפרים התאחו (שבוע- שבוע וחצי אחרי הלידה) ממש לא יכלתי לעמוד כל הזמן לשבת... זה עבר לי אחרי 3 שבועות-חודש.
מקווה שזה יעבור לך לפני.
אני הרגשתי גם.....
22/05/2012 | 15:27
17
זה הרגיש לי כמו תחושת כבדות, כאילו כל הדם זורם ומתרכז למטה באזור התחתון- וגם לי היה חתך קטן וקרע... זה עובר אחרי כמה זמן... אצלי לקח חודש +-
תודה על התשובות
22/05/2012 | 16:44
16
הייתי היום אצל הרופאה שלי והיא אמרה שכל התחושות האלה נורמאליות לחלוטין.
נשאר רק להתאזר בסבלנות ולחכות שיעבור
הפקק הרירי יצא לפני יותר משבועיםם
20/05/2012 | 14:00
7
349
ובינתיים כלום לא קרה... יכול להיות מצב כזה, מישהי נתקלה בזה פעם?
את בטוחה שזה היה הפקק הרירי?
20/05/2012 | 14:06
1
205
איזה שבוע את?
אני שבוע 38+1... בזמנו לא הייתי בטוחה אבל אז
20/05/2012 | 14:53
292
נבדקתי אצל הרופאה והיא אמרה שאין כבר את הפקק. מה גם שכבר אז הייתי עם פתיחה של 1 והיום אני כבר עם פתיחה של 2.
כן, בודאי שיכול לקרות
20/05/2012 | 18:01
3
185
הפקק הרירי, הוא אחד מהסימנים שהלידה קרובה, אבל עדיין יכול לקחת בין יומיים לכשבועיים, עד שתהיה הלידה. אין סיבה להלחץ או לרוץ להבדק, אלא רק להתחיל להפנים, להתכונן לקראת הלידה שתהיה בקרוב, שיהיה בטוב ובהצלחה.
כן, העניין הוא שעבר כבר יותר משבועיים
21/05/2012 | 11:00
2
99
משהו כמו 17 יום כבר!... זה הגיוני?
קרה לי מקרה ממש דומה
21/05/2012 | 19:08
76
בשבוע 34 היתה לי הפרשה שהזכירה את הפקק הרירי וזה קרה לי בדיוק כשחיכיתי לתורי לרופאת נשים (לא הרופא הקבוע). כשנכנסתי אליה היא בדקה אותי ואמרה לי שהפקק נפל ושלחה אותי למוניטור אשר לא הראה צירים.
אני נלחצתי כי קראתי בכל מקום שתוך מקסימום שבועיים יש לידה וזה אומר שאולי אפילו אני אלד בתחילת שמיני.
אח"כ יצא לי להיבדק ע"י עוד 2 רופאים שממש גיחכו על מה שהרופאה אמרה לי ואמרו לי שאי אפשר לראות בבדיקה אם הפקק נפל או לא.
סופו של הסיפור - ילדתי בשבוע 40+4...
אז? לידה זה לא מתמטיקה
23/05/2012 | 22:54
17
והפקק הוא רק סימן מקדים, הוא לא מחייב כלום, ובטח שאין מה לשבת עם סטופר ולחכות.
הכל בסדר, התינוק מרגיש טוב? את מרגישה טוב? מעולה. עוד קצת סבלנות
יכול להיות שכתם חום זה חלק ממנו?
21/05/2012 | 20:28
49
היום בניגוב היה לי כתם חום קטנטן, יכול להיות שקשור לפקק?
ריבוי מי שפיר
20/05/2012 | 15:04
1
200
היתי היום באולטרא סאונד אני בשבוע 34 והתברר שהערכת משקל גדולה 2700 היא אמרה שזה עובר גדול ובנוסף יש ריבוי של מי שפיר.אני יודעת שההערכה לא מדויקת וגם כולם אצלי נולדו סביב ה-3200 ק`ג אך היא אמרה שהמשקל והריבוי מי שפיר יכולים להעיד על סכרת הריון.רציתי לדעת האם מישהי מכן חוותה זאת? מה היו הסימנים? והאם יש מקום לדאגה?
היה לי
20/05/2012 | 19:14
128
בהריוןאחד רק ריבוי ובאחרון ריבוי+עובר גדול.
מנהסתם נשלחת להעמסה של המאה קודם כל לבדוק אם אין/יש סוכרת.
בד"כ גם עושים סקירה מכוונת לבדוק שהכל תקין. וברב המקרים אין לזה סיבה. (לריבוי)
בהריון האחרון אמרו לי שלרב אם יש ריבוי מצפים לתינוק גדול בלי קשר לסוכרת (אמרה לי הטכנאית א"ס לא הרופאה) אבל כאמור בהריון השני שלי היה לי יותר ריבוי ועובר קטן יחסית.
שקיפות עורפית אצל פרופ' גולדשטיין בחיפה?
20/05/2012 | 18:53
5
1151
שלום לכולן!

קבעתי תור לשקיפות אצל פרופ' גולדשטיין ורציתי לשאול אם יש פה מישהי שעשתה אצלו?
קראתי הרבה תגובות על כך שהוא מאוד מקצועי אבל גם לא נחמד ומכאיב בבדיקה. לא כל כך אכפת לי שהוא לא נחמד אם הוא מקצועי אבל אני חוששת מכך שהוא יכאיב והבדיקה תהיה מאוד לא נעימה...
באופן כללי הבנתי ששקיפות זו בדיקה דיי קצרה ולא אמורה להיות כואבת אבל אני אשמח בכל זאת לשמוע מבנות שעשו אצלו והאם אתן ממליצות לחזור אליו גם לסקירה הראשונה?
תודה!
עשיתי אצלו שקיפות+סקירה ראשונה
20/05/2012 | 19:06
288
לפני כמעט שנתיים.
השקיפות באמת היתה בסדר גמור ולא הכאיבה, אבל בסקירה הראשונה הוא מאוד הכאיב לי - עד רמה של סימנים כחולים על הבטן אחרי הבדיקה. אני יודעת שלא קל למצוא תורים אצל רופאים שבהסדר עם קופות החולים בחיפה ובצפון, כך שאם השקיפות שלך קרובה ויש לו תור מתאים, לכי על זה, אבל תנסי למצוא מישהו אחר לסקירה.
חברה שלי עשתה אצלו
21/05/2012 | 07:55
242
לא זוכרת אם שקיפות או סקירה, אבל גם לה מאוד כאב, סימנים כחולים וכאבים אפילו כמה ימים טובים אחרי הבדיקה
אני לא יודעת באיזו קופה את, אבל לשקיפות אני ממליצה בחום על טלמון בקריות. שווה לנסות לקבוע אליו אם עדיין יש מקום... בכלל לשקיפות יש לא מעט רופאים טובים, אז לא הייתי הולכת דווקא לגולדשטיין.
לא ממליצה
21/05/2012 | 09:39
266
עשיתי אצלו סקירה שניה.
תראי מקצועי הוא כן ותקבלי את הבדיקה אז אין מה לדאוג מהבחינה הזו
אבל...
ממש אנטיפט ומכאיב. גם אני חשבתי שזה לא משנה אם הרופא נחמד והעיקר שהוא מקצועי אבל באמת שיש גבול. הוא ממש מגזים עד ליחס פוגע בבן זוגי. ובנושא הכאב, כאב מאוד. ועשיתי סקירה שנייה שרובה ביטנית והוא עדיין הצליח להכאיב!  

וטיפ קטן אם את הולכת הוא מעדיף שתישתי מיץ ענבים לפני הבדיקה ולא שוקולד ושולח לקנות בבית קפה למטה (בקבוק מיץ באיזה 15 ש"ח, נראה לי יש לו הסדר איתם) תביאי איתך מיץ ענבים מראש כדי שלא ישלח אותך לקנות ולשתות באמצע ולחזור אחר כך.
שאלה נוספת :)
21/05/2012 | 20:57
1
181
תודה על התגובות

אני בלאומית, מנסה לקבוע גם לד"ר טלמון. בעיקרון חשבתי אולי לעשות את השקיפות אצל גולדשטיין ואת שתי הסקירות אצל טלמון. מה אתן אומרות?
עדיף שיהיו 2 רופאים או שעשיתן את כל הבדיקות אצל אותו רופא? חשבתי שעדיף לפצל לשניים כך בכל זאת יש שני רופאים שבודקים ואלי אחד יזהה משהו שהשני פיספס...
אם כבר הייתי מפצלת את הסקירות
22/05/2012 | 19:19
114
השקיפות היא בדיקה קצרה ופשוטה יחסית, לא עושים בה בדיקה נרחבת לעובר אלא מסתכלים על כמה פרמטרים מאוד ספציפיים וזהו. דווקא כאן לא הייתי הולכת לרופא הכי-הכי שיש (ולמיטב ידיעתי התותחים האמיתיים כמו שפירא וברונשטיין בכלל לא עושים שקיפות). שתי הסקירות לעומת זאת הן הרבה יותר מקיפות, בודקים המון מערכות בעובר וכאן יש חשיבות הרבה יותר גבוהה למיומנות הרופא, וכן - גם אולי לבדיקה ע"י 2 רופאים שונים.
אז אם את ממש רוצה דווקא את גולדשטיין (למה?) אז אולי שקיפות + סקירה שניה אצל טלמון וסקירה ראשונה אצל גולדשטיין. אופציה אחרת היא שתוותרי על גולדשטיין, תעשי שקיפות + סקירה ראשונה אצל טלמון, ועד הסקירה השניה תמצאי רופא מומלץ אחר. אני מבינה שברונשטיין ושפירא לא בכיוון שלך? אם דווקא כן - תנסי לקבוע אצלם לסקירה ראשונה ואז את השניה והשקיפות אצל טלמון.
שקיפות עורפית וסקירה מוקדמת
20/05/2012 | 20:09
4
230
אני מראשון לציון. הריון ראשון.
הרופא שלי המליץ על דר טובבין ופרופסור מיימון לשתי הבדיקות.
מי מכירה? ממליצה?

כמו כן, האם למרב ידיעתכן, הבדיקות שמבוצעות במסגרת מכבי פחות מקיפות או יסודיות?
מצד אחד אני לא רוצה להשתולל ולשלם על כל הבדיקות באופן פרטי כי זה מאוד מאוד יקר, ומצד שני, אם אכן הבדיקות של מכבי שטחיות, אבחר באופציה הפרטית.

אשמח לקרוא מניסיונכן
הייתי אצל טובבין לסקירה מוקדמת
20/05/2012 | 20:57
1
137
הוא מקסים, יסודי, מקצועי, מסביר, נעים. לקח כחצי שעה קיבלנו סטוק של תמונות וDVD (שמעולם לא צפינו בו...). אגב, הבדיקה וגינלית...

אני עשיתי את כל הבדיקות דרך מכבי, סקירה מאוחרת אפילו עשיתי במרכז המכונים (גם חצי שעה בערך). לטעמי אם אין אינדיקציה לבעיה כלשהי אין טעם ללכת למומחה באופן פרטי. מה גם שרופאי ההסדר של מכבי בהחלט מעולים (לפחות באזורי).
זה בדיוק מה שהרופא שלי אמר
21/05/2012 | 07:39
98
שכל עוד אין צורך ואין כסף מיותר רופאי מכבי הם מהנבחרים ולא פחות טובים מהרופאים הפרטיים.
אם מדובר על
21/05/2012 | 12:05
72
ד"ר יוסי טובבין ופרופ' רוני מימון אז אני מכירה את שניהם, רק מהפן המקצועי (עובדים באותו מקום).

בכ"א שניהם אנשים מאד מקצועיים, ונחמדים (שוב, לא יודעים איך הם בתור רופאים אלא בתור קולגות לעבודה)
ממליצה על טובבין
22/05/2012 | 19:34
30
בהריון הקודם עשיתי אצלו שקיפות + סקירה, בהריון הזה רק סקירה ראשונה כי בזמן השקיפות הוא היה בחו"ל.
זה לא כמו סקירה מורחבת שעושים אצל רופא פרטי ואז הוא בודק יותר דברים, אבל הסקירה מקיפה והוא מאוד יסודי. הפעם בשקיפות העוהר לא הפסיק להשתולל, וכשהיה צריך לבדוק זרימת דם הוא כל הזמן ברח לו, הוא התחיל מהתחלה כל פעם עד שהצליח לראות מה שרצה.
אני בשבוע 37 , הערכת משקל 2400 מתאים לשבוע 34+1 , האם יש לי ממה לדאוג???
20/05/2012 | 13:06
9
1220
אני בשבוע 37 , הערכת משקל 2400 מתאים לשבוע 34+1 , האם יש לי ממה לדאוג???, הריון ראשון שלי, בת.
אני אשמח לתגובה של מומחה מה עלי לעשות???
תודה
מה המימדים שלך ושל החצי
20/05/2012 | 13:29
502
קטנים מהממוצע זה גם יכול להשפיע.
חוצמזה שלושה דברים:
1. הערכות משקל הן הערכות בלבד. לפעמים יכולה להיות סטיה לא קטנה (אצלי יום לפני הלידה הוא הוערך בחצי קילו יותר ממה שנולד בפועל).
2. אותי איפושהו בתחילת שליש שלישי "הקפיצו" שבוע ושינו תל"מ כי כל הבדיקות הראו התאמה לשבוע מתקדם יותר. אז תוצאות יתר הבדיקות שלך גם חשובות.
3. מומחה = רופא ולכן הכי טוב להתייעץ עם רופא המעקב שלך. יתכן וישלח אותך להערכה נוספת.
מוכר מאוד, ככה בדיוק היה אצלי.
20/05/2012 | 13:50
456
לבסוף החליט ליילד ב39, וילדתי ב39+4 ע"י בלון ופיטוצין.
בסך הכל זה הרבה הרבה מאוד גנטיקה שלך ושל בן הזוג. אצלנו שנינו קטנים ונמוכים והתינוק שלי שבן שנה בדיוק אתמול קטן ורזה ונמצא מתחת לאחוזון 3, אבל אין מה לעשות. גנטיקה!
ככה היתה הפיצית שלי
20/05/2012 | 14:21
371
(ולכן שמה "הפיצית").
ביום הלידה שבוע לפני הלידה הוערכה ב-2460 (36+3) ונולדה בסוף.... 2350
קטנה ומתוקה.
הערכת משקל היא רק הערכה.
20/05/2012 | 14:38
1
202
מה הרופא אמר? אצלי היה בול אותו דבר
20/05/2012 | 17:52
178
אותו שבוע, אותם מדדים.
טכנאית הUS שלחה אותי להתייעצות במוקד מכבי ומשם שלחו אותי עם הפניה לאיכילוב בבוקר. שם החליטו לתת השראת לידה ןתוך 3 ימים ילדתי.  שבוע דקה ל 38 בן בריא במשקל 2.400 שאגב עלה מהר מאוד במשקל מחוץ לבטןץ
השאלה מה אמרו לך?
בד"כ המשקל לא מעיד על שבוע..
20/05/2012 | 21:21
190
כלומר מודדים עוד פרמטרים כדי להגיד שהעובר תואם לשבוע X במקום לשבוע Y, אם זה רק המשקל והשאר תקין לא הייתי לקוחת את זה כתורה מסיני, אותי כמעט הכניסו לקיסרי כי אמרו שיש לי עובר גדול מאוד מעל 4 ק"ג, למזלי התנגדתי והגוזל נולד כמעט חצי ק"ג פחות, פשוט היה מאוד ארוך..
אני כן ממליצה ללכת להערכת משקל אצל מומחה, אפילו באופן פרטי ולשלול מצב שיש בעיה עם השלייה/חבל הטבור שמונעים מהעוברית שלך להשמין, זה מה שקרה לחברה שלי, ורק בגלל שהתלוננה על מיעוט תנועות ילדו אותה וגילו את הבעיה (חבל הטבור היה כרוך סביבו ומנע ממנו לעלות במשקל, מסתבר שזה קורה)
מומחים לא תמיד יש פה אבל...
21/05/2012 | 18:49
121
מה אמר הרופא?
אצלי היה שבוע 37 מתאימה ל33
22/05/2012 | 18:36
198
הייתי בהערכת משקל שהיה שני ק"ג והפנו אותי מיידית לבית חולים לחדר לידה, מס' רופאים ורבנים שהתייעצתי איתם אמרו לי שזה סיכון מוות לעובר במידה והמצב יישאר ככה. קיבלתי השראת לידה ע"י פרוסטגלנדין: החדרה של מעין טמפון לנרתיק, המשחרר הורמון בשם אוקסיטוצין וגורם להתכווצות הרחם. הזירוז כשל לאחר עשר דקות כיוון שהיתה מצוקת נשימה קריטית לעוברית והובהלתי לניתוח קיסרי חירום. ב"ה היום הילדה גדלה ובריאה וגם אני..
בקיצור, לא רוצה להלחיץ אבל תפני לקבלת דעה נוספת מרופא.
לדאוג - לא, אבל בהחלט להתייחס
23/05/2012 | 22:53
141
תראי, כמו שכתבו פה, הערכת משקל היא רק הערכה, וטווח הטעות היא משהו בין 10-15 אחוז, זה שהמון, וזה אומר שבכיף התינוק שלך יכול לשקול גם 2700, שזה כבר הרבה יותר נחמד וסביר
בכל מקרה, יכול להיות שזה באמת קשור גם למימדים שלך ושל בעלך, אבל בהחלט מצריך התייחסות של מישהו שמבין בגדילת עובר ובהליכים שמובילים לשיבוש בתהליך הזה (למשל, בעיות בזרימות ובשליה).
לא להזניח את זה, להיות במעקב.
שקיפות עורפית מין הילוד
20/05/2012 | 19:21
6
494
אני בשבוע 11 עשיתי בדיקה שקיפות עורפית והרופא ישר אמר בלי לשאול אותו יש לך בן האם זה מדוייק או שיכול להשתנות עד לבדיקה סקירת מערכות

אודה לכם על התשובה
בשקיפות זה לא ודאי
20/05/2012 | 19:39
161
בכלל לא ודאי, אל תסמכי על זה
20/05/2012 | 20:05
187
לי הרופא אמר בשקיפות שזה בן ושהוא ממש מתחיל לראות את ה"אגוזים שלו" ,
ואז בסקירה בכלל גילינו שזו בת, הכי טוב שתחכי לסקירה הראשונה.
בהצלחה :)
בשבוע כזה מוקדם קשה מאוד עד בילתי אפשרי
20/05/2012 | 20:09
175
תחכי בסבלנות
לנו בראשון היא אמרה וצדקה, בשני לא רצתה לומר
20/05/2012 | 21:00
202
ולא חפרנו למה (אם לא ראו או שלא רצתה להתחייב). שמעתי על הרבה מקרים שזה לא היה נכון בשקיפות. בסקירה מוקדמת תדעו בודאות כי העובר יותר מפותח.
לדעתי בשבוע כזה להגיד בוודאות
21/05/2012 | 18:59
102
ועוד בלי ששאלת
זה מאוד לא מקצועי
זה שבוע מוקדם מדי לקבוע
כן אצלי השתנה - אמרו לי בן ובסקירה שבוע שעבר
22/05/2012 | 17:37
94
הופיעה בת מתוקה...
פרנטאל משהי יודעת כמה חומצה פולית יש בזה?
20/05/2012 | 23:32
2
154
האם מספיק לטול כדור כזה שמכיל ויטמינים לתקופת ההריון הראשונה
או שצריך לקחת מעבר לזה בנפרד חומצה פולית?
תודה
בבקשה - מאתר החברה
21/05/2012 | 07:47
1
131
http://www.altman.co.il/?CategoryID=363&Articl...
400 מק"ג שזו המנה המומלצת ליום
תודה רבה!! מעריכה
25/05/2012 | 06:40
8
מכה בבטן
20/05/2012 | 21:54
8
503
היי לכולן....
מתי כדאי ללכת להיבדק אם "חטפתי" מכה בבטן?.....
אני בהריון ראשון, שבוע 19 ועובדת כמאמנת ספורט (לילדים ונוער). באימון היום הילדים שיחקו עם כדור מספוג. באחת הזריקות של אחת הילדות - הכדור פגע לי בבטן, בעוצמה בינונית. לא כאב, בכ"ז כדור מספוג, אבל לא נעים.. מאז אני עוד מרגישה את הפגיעה, למרות שקשה לדעת, אולי זה גזים או נפיחות, שיש לי לרוב בימים האחרונים... גם לפני המכה הרגשתי נפיחות ואי נוחות בבטן.. אם כי זה היה אמור לעבור כבר, ועדיין לא עבר. אולי סתם מלחץ?... -מה עושים? -האם יש טעם לרוץ לבדוק? -מה הסיכויים לפגיעה כלשהיא בכלל? -קולגה שלי מהתחום, שעברה 3 לידות, אמרה לי באופן כללי, שהריון תקין - קשה מאוד לפגוע בו .....
מה דעתכן? -יש למישהיא נסיון עם מקרה דומה?....
תודה מראש.. :)
אני אגיד לה מה אני הייתי עושה..
20/05/2012 | 22:12
298
הייתי הולכת לעשות מוניטור, רק בשביל השקט הנפשי שלי, וכדי שלא ירוצו לי בראש מחשבות נוראיות..
עצם זה שאת רושמת פה ומתלבטת, זה כי את לא רגועה.
לכי להבדק ותהיי רגועה יותר...
מקפיצה
21/05/2012 | 08:26
1
70
אם את RH- את צריכה לקבל אנטי די
21/05/2012 | 10:42
99
בשבוע כזה אני חושבת שזה רק אולטראסאונד
21/05/2012 | 09:48
144
למען השקט הנפשי תלכי למוקד של הקופה שלך לרופא התורן ותתיעצי.  בטח יבדקו עם אולטראסאונד שהכל בסדר.
בתוך אמא לפעוטה אנרגטית חטפתי המון מכות וקפיצות ("דיו") על הבטן במשך ההריון - לא קורה כלום, אבל גם לא כדאי להפסיק לנסות לשמור.
טוב, אז
21/05/2012 | 11:33
3
125
הכל בסדר.... !!!!
-איזו הקלה!!!!!!!!!!!
"מיגוגמיג", מה זה RH, ומה זה אנטי די????? -אפשר בעברית...?
RH- = סוג דם מינוס
21/05/2012 | 12:05
2
368
כל סוג דם יכול להיות מינוס או פלוס.

אם סוג הדם של האם מינוס ושל התינוק פלוס, יכולים להווצר אצל האם נוגדנים שיגרמו לגוף האם לדחות את העובר, עד כמה שידוע לי זה רלוונטי להריונות חוזרים ולא להריון הראשון. אלא אם כן יש דימום בהריון שאז יכולים כבר להווצר נוגדנים ולסכן גם את ההריון הנוכחי.

לכן כל אישה שיש לה סוג דם מינוס, אם יש אפילו טיפה דימום צריכה מיד לקבל זריקת אנטי D, שזאת הזריקה שמטפלת במצב הזה ומונעת את הבעיה.

זה היה הסבר שטחי ביותר ולא מקצועי, כן? שפכתי בגדול את מה שאני יודעת בנושא מלמעלה, אולי יענו לך פה בנות מנסיון אישי...
אם את רוצה לדעת יותר תכתבי על זה בגוגל.
תודה לילך
21/05/2012 | 12:13
1
40
לי יש סוג דם שלילי והרופא אמר לי
21/05/2012 | 13:18
98
שבמיקרה של חלילה חבלה בבטן אני צריכה לקבל זריקה. (זה היריון ראשון לי)
אוקיי, צריכה עצה..
21/05/2012 | 09:09
1
210
היום התל"מ שלי, ובינתיים אין כל כך סימנים שמבשרים שזה הולך להגיע. לפני שלושה ימים - ואני מצטערת מראש על הגועל - הייתה לי הפרשה צמיגית עבה כזאת וחשבנו שזה בטח הפקק הרירי. הוא המשיך לצאת קצת גם יום אחרי. היום בבוקר ראיתי עוד פעם הפרשה כזאת אבל הרבה יותר גדולה ועם קצת אדום בפנים, חשבתי אולי זה ההמשך של הפקק הרירי (הוא יכול לצאת כל כך הרבה זמן? וגם הוא כזה גדול??) ואז פתאום שמתי לב שכבר יומיים או שלושה שאני מרגישה פתאום כאילו משהו זורם לי ויורד לתחתונים, אבל כל פעם זה טיפה, והתחתונים קצת רטובים אחרי זה. כל הזמן הייתי בטוחה שזה בטח הפרשות, אבל זה שקוף ואין לזה ריח כמו שבדרך כלל יש ריח להפרשות (סליחה על התאורים שוב). יש איזה סיכוי שזה מי שפיר? הרי אם מי שפיר יורדים אז הם נוזלים ונוזלים ולא בהפסקות, קצת כל פעם, לא? יש לי היום תור לרופא הנשים שלי אחרי הצהריים, אבל רציתי להתייעץ... אם למישהי יש תשובה בשבילי..
נשמע כמו הפקק הרירי
21/05/2012 | 09:40
119
ובהחלט הוא יכול לצאת ב"תשלומים".
לגבי ירידת מים - יש כאלה שזה בספלאש אחד ענק, יש כאלה שטפטוף לא פוסק, יש כאלה שטפטוף לסירוגין ויש כאלה שבכלל לא יורדים להן המים.

הרופא יתן לך את התשובה הכי מדוייקת אבל נשמע שאת ממש בדרך. שיעבור בקלות!
חלבון בשתן בסטיק = +2 שבוע 38+3 יש מה לדאוג?
21/05/2012 | 13:11
1
387
עשתי היום בדיקת חלבון בשתן (עברתי במרפאה ) , לחץ דם תקין. יצא חלבון +2. לפני כשבועיים היה +1 עם בדיקות דם תקינות.
יש לי תור לעוד בדיקות דם למחר אבל תהיתי אם יש צורך בכלל לדאוג. האם סימן יחיד של חלבון בשתן הוא מסוכן?
גם אני באותו מצב
21/05/2012 | 20:10
108
הרופאה שלי אמרה שצריך לבדוק שזה לא רעלת הריון ונתנו לי 2 גריקנים למלא בהם שתן לבדיקה.
קרם נגד סימני מתיחה של מאמי קר
21/05/2012 | 14:04
154
למי שמשתמשת - מצאתי את הקרם 200 מ"ל ב-74.90 (אני קניתי אותו לפני כן ב-99 ש"ח וראיתי שכך זה עולה בכל מקום)
בבית מרקחת "שור טבצ'ניק", קינג ג'ורג' 54 ת"א
לידיעתכן :)
קרמים בהריון?
21/05/2012 | 14:38
113
אני קצת חלודה מהפעם הקודמת (6 שנים..)וזוכרת במעומעם שרק קרמים מורשים אפשר למרוח אבל אולי אני מבלבלת עם הקרם הספציפי לסימני מתיחה בבטן?
קרמים כמו קרם שיזוף, סתם קרם ליובש ברגליים, וכו וכו- מותר?
תודה מראש!
מכשיר לתקע נגד יתושים, מותר?
21/05/2012 | 16:19
1
282
התחילה עונת היתושים ואני סופר רגישה.
האם מותר לי להשתמש במכשירים האלקטרוניים האלה ששמים בתקע (אם אמפולה או נוזל..)
תודה
לא יודעת ספציפית להריון
21/05/2012 | 21:19
116
אבל בגדול הם לא מומלצים בלי קשר להריון.
אני התחלתי לשים ענף שניים של לבנדר (אפשר גם לקנות שמן לבנדר ולטפטף כמה טיפות) ליד המיטה.
כמובן שאם כבר- שווה לקנות מכשיר קוטל יתושים. לי יש כבר כמה שנים של גולד ליין והוא ממש מעולה.
אם לא נוח לך עם האור אפשר לשים שעה לפני השינה בחדר ואח"כ להוציא.
עוד אלטרנטיבות? קיימים היום בשוק קרמים ומשחות טבעיים נגד יתושים. אני ניסיתי וזה עזר לי מאוד כאשר ישבתי בחוץ.
אומגה 3 9 חודשים של אלספה או אומגה D3
21/05/2012 | 18:58
3
360
9 חודשים של סופהרב (החברה שמייצאת את פריג'נטלי). מה עדיף
מה אתן לוקחות?

אני גם לוקחת פריג'נטלי של סופהרב, שיש שם 250 יחב"ל ויטמין D, וב3D 9 חודשים יש עוד 400 יחב"ל... זה לא יותר מדי?

אז...... אומגה 3 9 חודשים (אלספה) או אומגה D3 9 חודשים (סופהרב)

תודה לעונות :)))))))
אני שותה סופרהרב והם בנוסף לכך תמיד שולחים
21/05/2012 | 22:47
2
160
לי הנחה של 10 % לקנייה בפארם ועוד דוגמיות בכול אחת 3 טבליות
נישלח לי באמצע ..ממשיכה כאן :
21/05/2012 | 22:53
105
הרופאים המליצו לי על סופהרב, והבנתי שעכשיו רוב רופאי ורופאות הנשים ממליצים על סופהרב - עברתי שלושה רופאים תוך חודש וחצי וכול אחד מהם המליץ לי על סופהרב.
זה בכדורים, מז"א שותה?
23/05/2012 | 08:43
56
פענוח בדיקות דם - שאלה
21/05/2012 | 20:13
3
179
יצאו לי ערכים מחוץ לתחום ב-
MCV - טיפה מתחת לטווח
MPV - טיפה מעל הטווח

מה זה אומר? יש סיבה לדאוג?
הרופא אמר שאם תהיה בעיה הוא יתקשר אלי אבל אני בכל זאת רוצה לדעת מה זה אומר.
תודה!
זה שולי..
21/05/2012 | 20:22
2
93
הערכים הללו מתייחסים לגודל/נפח של כדוריות הדם; מעט מעל או מתחת לטווח זה ללא שום משמעות קלינית. יש לזה משמעות רק כאשר הערכים גבוהים או נמוכים משמעותית מהטווח ובליווי של ערכים לא-תקינים נוספים כגון המוגלובין, טסיות, כדוריות לבנות/אדומות וכד'. אם לא זה המקרה, אז אין לזה שום משמעות. הרבה בריאות!
תודה נשמה
21/05/2012 | 20:25
1
34
21/05/2012 | 20:33
16
הודעות אחרונות
20:43 | 04.08.15 slave of the mind
19:58 | 04.08.15 פשוט בחורה
18:30 | 04.08.15 הריון ראשון9
15:38 | 04.08.15 gilati10
15:31 | 04.08.15 mmh85
14:12 | 04.08.15 פיקוס123
13:32 | 04.08.15 itzik242
07:28 | 04.08.15 אנה חדשה
11:40 | 02.08.15 mitmit11
10:45 | 02.08.15 mitmit11
09:00 | 02.08.15 mitmit11
08:38 | 02.08.15 mitmit11
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז
המדריך להסרת שיער
המדריך להסרת שיער
מה היא השיטה המועדפת להסרת שיער בחודשי הקיץ?
המדריך להסרת שיער
המדריך להסרת שיער
מה היא השיטה המועדפת להסרת שיער בחודשי הקיץ?
הכלבה בדיכאון
הכלבה בדיכאון
עכשיו בפורום, איך להפחית את העצבות שלה?
הכלבה בדיכאון
הכלבה בדיכאון
עכשיו בפורום, איך להפחית את העצבות שלה?
חולם בספרדית
חולם בספרדית
ברצלונה, מדריד וטולדו - התמונות שיעשו לכם חשק
חולם בספרדית
חולם בספרדית
ברצלונה, מדריד וטולדו - התמונות שיעשו לכם חשק