לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך...
הודעה חדשה

בנו ת אשמח להארה - בדיקת בטא

30/04/12 21:14
שמראה 425
וזאת אחרי בדיקת הריון שלילית ביתית ואחרי אולטרה סאונד (לפי מה שהבנתי לא וגינלי) ולא ראו כלום, לא שק ולא כלום. יש איזשהו סיכוי לטעות בבדיקות הבטא האלה?

תגיות:
º
שרשורפואי לאמצע השבוע
01/05/12 08:37
481צפיות
כאבי רגליים
01/05/12 07:06
569צפיות
בוקר טוב!
אני בשבוע 40+4.
כבר שלוש שעות בערך כואבות לי הרגליים. זה לא כאב מטורף אבל הוא הפריע לי לישון. מישהי יודעת מה זה? אני מפחדת שזה קשור לצירים ואני לא יודעת על זה...
אולי בצקות?? אולי זרימת דם נמוכה?
01/05/12 08:35
262צפיות
ואולי סתם כבד לרגליים לסחוב את הגוף....
תשאלי רופא... הכי טוב
º
מסתבר שזה כן היה התחלה של צירים...
01/05/12 15:45
318צפיות
התייעצות - שילייה נמוכה
01/05/12 03:34
1030צפיות
עוד משבוע יחסית מוקדם ראו שיש לי שילייה נמוכה - פעם אחרונה באולטראסאונד בשבוע 19 הרופא אמר לי שרוב הסיכויים שהשילייה תעלה אבל אם היא תישאר נמוכה אצטרך לשקול ניתוח קיסרי. - השילייה נמוכה אבל לא מכסה את הפתח , לא באופן מלא ולא בחלקי.

אני כרגע בשבוע 26+ ובשבוע 28 בדיוק יש לי אולטרסאונד שאמור לבדוק אם השילייה עלתה ואם לא להחליט מה הלאה.

הלידה הזו אמורה להיות לי לידה שלישית, אחרי שתי לידות ואגינליות - אני מאוד מאוד מאוד לא רוצה להגיע לקיסרי.

השאלות שלי הן:

האם יש אפשרות שדיקור יכול לסייע? ואם כן האם יש סיכוי שזה עובד מעכשיו לעוד שבוע - בהנחה שאצליח למצוא תור תוך יומיים?

אם השילייה נשארת נמוכה - כמה זה נפוץ לנסות וללדת וגינאלית בכל זאת?
מה הסכונים?

כיוון שאני אעבור את הלידה בארה"ב ברור לי שהכל מאוד מאוד כללי - ובכל זאת בגלל שכאן דוחפים חזק לכיוון של קיסרי - אני רוצה לקבל קצת מידע מהארץ.....

בתודה מראש
אם השלייה לא מכסה את הפתח למה קיסרי?
01/05/12 07:07
318צפיות
אני הייתי פונה לקבל חוות דעת נוספת, רצוי של רופא שמאמין בלידה טבעית אם יש כזה באזורך.
למיטב ידיעתי האינדיקציה היחידה לקיסרי מבחינת שיליה זה אם היא מכסה את הפתח.
לא בהכרח נכון
01/05/12 08:15
281צפיות
יש מינימום מסוים של מילימטרים שאם השליה חורגת ממנו לכיוון הפתח עדיין קיים סיכוי שהיא תהווה מכשול לעובר בדרך החוצה. יש לזה כל מיני השלכות- דימום, התנתקו שליה וכו׳. דווקא כשהשליה היא שליית פתח גמורה וודאית אין בד״כ ויכוח וזה ישר יהיה קיסרי. שלייה נמוכה יכולה לעלות ככל שהרחם נמתח וגדל, ואז יש סיכויים טובים ללידה רגילה, אבל המיקום הודאי שלה נקבע רק לקראת לידה
היי נשמונת :)
01/05/12 08:06
222צפיות
ממעט המידע שיש לי אנסה לעזור לך- גם לי יש שליה נמוכה שנעה בין 11 מ״מ ל- 19 מ״מ מהפתח. אמרו לך מה המרחק של שלך מהפתח? אנ ייודעת שהרופא שלי אמר שעד שבוע 36 לפחות אין בכלל מה לדבר על אופציות (כרגע בשבוע 34+4), מאחר והיא עוד מסוגלת לעלות, לכן מוזר לי שכבר בשבוע 28 אמרו לך שיקבעו מה הכיוון. היא לא יכולה לעלות המון, היא לא תזוז עכשיו לצד השני של הרחם- זה ברור. אבל היא יכולה להגיע אפילו ל- 25 מ״מ מהפתח, כש- 20 מ״מ זה הגבול התחתון ללידה וגינלית רגילה. לפי המיילדת שהעבירה לי קורס הכנה ללידה- 19 מ״מ זה הגיוני בהחלט ללידה וגינלית רגילה (שוב- לא יודעת מה המרחק של שלך), היא אמרה שקיים סיגוי שהלידה תתחיל רגיל ותסתיים בקיסרי, אבל בסה״כ אם השליה רחוקה מהפתח כ- 20 מ״מ כנראה שהכל יהיה בסדר. בהצלחה רבה!! :)
חשוב לבדוק לא רק את מרחק השליה מהפתח אלא גם
01/05/12 19:33
254צפיות
האם יש כלי דם בקרבת צוואר הרחם (=וזה פרויה). שזה אומר מצב מסוכן כי אם ירידת המים עלול להתחיל דימום שמסכן את שניכם.
לפני שבועיים במעקב בשיבא הרופא תיאר לי את המצב כפצצה מתקתקת.
לי הוא עשה בדיקה לוודא שהכל תקין מאחר שהתחלתי את ההריון עם שלית פתח.
תודה לכן ושאלה
01/05/12 21:40
163צפיות
האם את הבדיקות המאוחרות יותר לקביעת מיקום סופי של השילייה עושים באולטרסאונד פנימי או חיצוני?
פה תמיד עשו לי רק חיצוני - ואני תוהה האם זה מספיק מדוייק

הרבה תודה על התשובות של כולכן
לשליה חיצוני אבל שלי עלתה גבוהה
01/05/12 22:03
145צפיות
לבדיקת כלי הדם ליד צוואר הרחם וגינאלי
לי תמיד עשו פנימי
02/05/12 20:45
103צפיות
כל אולטראסאונד שעשיתי כמעקב אחרי השליה ואחרי התפתחות העובר היה פנימי לשליה וחיצוני לחמוד. עקרונית הפנימי ׳רואה׳ את השליה הרבה יותר טוב אם היא קרובה לפתח. אני חושבת שזה גם תלוי אם היא קדמית או אחורית, אבל ממש לא בטוחה בקשר לזה (אצלי היא אחורית, יש מצב שבגלל זה עושים לי רק פנימי)
אצלי
02/05/12 14:09
119צפיות
בUSשל שבוע 28 היתה שיליית פתח.
אתמול בשבוע 30+6 היא אחורית עליונה,
כך ששווה להמתין בסבלנות-היא עוד יכולה לעלות!
תרגילים לרצפת האגן
01/05/12 01:01
514צפיות
כמה מכן מתרגלות את שרירי רצפת האגן, ומתי התחלתן?
קיבלתי המלצה חמה מחברה להתחיל כבר עכשיו (אני בשבוע 22), היות ומשבוע 26-7 זה הופך להיות יותר כבד, וכבר מרגישים את העומס על רצפת האגן.

אני משתדלת לתרגל כל ערב במשך כמה דקות. האם זה מספיק? אני תוהה אם עלי לעשות את זה כמה פעמים ביום...

אם יש כאן דולה/מיילדת אשמח לשמוע את דעתן המלומדת, וכמובן כל אחת שמעוניינת לתרום מנסיונה האישי

תודה!
התחלתי לפני שנתיים לפחות
01/05/12 06:55
400צפיות
אלה תרגילים שעושים (עושות) כל החיים, וכמה שיותר - יותר טוב.
תרגילים
01/05/12 07:12
419צפיות
אני לא עשיתי תרגילים מסוימים לשרירי רצפת האגן בהיריון הקודם (לא שידוע לי בכל אופן) אבל כן עשיתי "תרגול פיפי", כלומר, כל פעם שהייתי הולכת לשירותים, באמצע הפיפי הייתי עוצרת אותו ורק אח"כ ממשיכה כי אמרה לי מיילדת שזה מאוד טוב לאחרי הלידה. אני חושבת שזה כן קשור לרצפת האגן אך אינני בטוחה.. עשיתי את התרגול הזה עד סוף ההיריון, גם כשזה כבר היה קשה לעצור ואז להמשיך. אני לא יודעת אם זה קשור לתרגול הנ"ל או שזה פשוט המבנה הפיזיולוגי שלי אבל כמה ימים אחרי הלידה כבר יכולתי בקלות לשלוט שוב בקצב הפיפי ואף לעצור אותו כמו לפני הלידה (סליחה על התיאור הויזואלי משהו..). זה מסוג התרגילים שממש לא מסובך לעשות ומה גם שאת בעצם מתרגלת לכל אורך היום (כי אנחנו הרי הולכות ה-מ-ו-ן לשירותים). לא יודעת להגיד עד כמה זה באמת מחזק את שרירי רצפת האגן אבל אם לשפוט לפי זה שאצלי הכל חזר לקדמותו כמה ימים אחרי הלידה, זה כנראה בכל זאת תרם במשהו.. בהצלחה!
תרגול פיפי לא מומלץ
01/05/12 07:55
473צפיות
רצפת אגן
01/05/12 12:54
321צפיות
אני יודעת שזה לא בריא לתרגל באופן קבוע בזמן מתן שתן, אפשר לעשות את זה מדי פעם בתור מבדק למצב השרירים - אם את מצליחה לעצור את הזרם, מצב השרירים טוב, אם את לא מצליחה לעצור את הזרם - יש עוד מה לעבוד

ועוד שימוש לתרגיל בזמן שירותים - לצורך זיהוי הפעולה הנכונה, כשאת עוד לא יודעת מה התרגיל המדויק שצריך לבצע, את מנסה בשירותים וכך מזהה את הפעולה הנכונה.

באופן כללי - זאת הפעולה שצריך לבצע - פעולת כיווץ והרפיה - ולבצע את זה כמה פעמים במשך היום, ככל שתעבדי יותר תחזקי יותר את השרירים.
רצפת אגן אהובתי
01/05/12 14:54
303צפיות
אכן כמו שכתבה מישהי מעלי, מאד לא מומלץ לתרגל את תרגיל עצירת השתן יותר מפעם-פעמים לצורך הבנת התנועה של איסוף קרקעית האגן.
לאחר שהבנת את מהות הפעולה את יכולה לתרגלמס פעמים ביום, ובהדרגה לנסות להעלות את משך הזמן שבו את מצליחה לשמור על ההרמה/איסוף.
בהתחלה מצליחים להחזיק למס שניות, ואז מתחיל להיות מו רעד כזה כמו מאמץ של שריר, והאיסוף משתחרר.
אחר כך אםשר לאסוף לקצת יותר וכן הלאה.
אני למשל אחרי הלידה החלטתי שכל הנקה/עצירה ברמזור/שיחה בטלפון וכו' אני מתרגלת.
בהחלט כדאי להחליט על משהו שאת עושה באופן קבוע ובזמן הזה לתרגל, זה יעזור לך מאד להמשך ההריון, ללידה עצמה,וגם לשיקום מהיר יותר אחריה.
רק כדאי לדעת שאת אוספת בצורה נכונה ולא דוחסת במקום. לעיתים קשה להבחין בהבדל בין 2 הפעולות, רק שאחת היא בריאה לנו והשניה יוצרת נזק. אם את לא בטוחה בתחושות איך תדעי? אפשר
(ורצוי בלי קשר) לבקר אצל פיזיו' של רצפת אגן שתבדוק ותגיד לך, או לשטוף ידיים היטב, להחדיר אצבע אל הנרתיק ולבדוק בעצמך אם יש תחושה של איסוף והרמה סביב האצבע שלך.
כדאי לאמץ גם הרגל (שאחר כך הופך לטבעי יותר ופחות צריך להשקיע בו תכנון ומחשבה) לאסוף את רצפת האגן רגע לפני עיטוש, שיעול, צעקה, הרמת משהו כבד, ובכלל לפני כל תנועה שאת עושה שיוצאת מגבולות קו האמצע שלך.
תרגול רצפת אגן
01/05/12 17:30
194צפיות
היי,
אני מאוד ממליצה לך לתרגל את רצפת האגן כבר מעכשיו ובכלל בחיים.
הקשר העצבי שיש לנו עם רצפת האגן הוא חלש מאוד, אבל החיזוק וההיכרות עם אזור זה הם חשובים מאוד להריון, ללידה ולחיים בכלל.
נשים רבות לומדות להכיר את האזור בהריון אך למעשה היה יכול להיות נפלא לו היו מלמדים אותנו כבר בבית הספר בשיעורי חינוך גופני כיצד לעבוד עם השרירים האלו.
יכולת לאסוף את רצפת האגן מאפשרת גם יכולת לשחרר אותה בזמן הלידה.
השיקום לאחר הלידה הוא מהיר יותר.
היכולת לחזור ולתרגל אחרי הלידה גם היא גדלה.
חיזוק השרירים מונעים צניחה של אברי האגן בעתיד ותפקוד נכון יותר שלהם.
בגדול - לפני כל פעילות מאמצת מומלץ לאסוף את רצפת האגן - לפני הרמת משא כבד, עיטוש, שיעול וכו'...
עצירת השתן היא רק כדי להבין באילו שרירים מדובר. אבל אין לבצע את זה כתרגול כיוון שלאורך זמן זה עלול לשבש את תהליך ריקון השלפוחית.
אם תרצי תרגילים ספציפיים תוכלי לפנות אלי במסר ואשלח לך
מקווה שעזרתי...
רצפת אגן היא חלק ממערכת שלמה של שרירים
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
03/05/12 00:25
103צפיות
אפשר לתרגל רק כיווצים למיניהם של רצפת האגן, אבל תרגול הרבה יותר נכון לעניין הוא להבין כיצד לעבוד עם רצפת האגן נכון בישיבה, בעמידה, בתנועה ובמנוחה, כיצד לנשום נכון ביחס לרצפת האגן, כיצד משפיעה על רצפת האגן עבודה של חלקי גוף אחרים- כפות רגליים וידיים, קשתות עמוד השדרה ועוד. בקיצור, הכי נכון בעיני ללכת לשיעורי יוגה להריון (אולי גם בשיעורים אחרים לנשים בהריון שמים דגש על כך- לא יודעת), ולא רק לכווץ בבית.
מוסיפה לקודמותי
03/05/12 23:02
53צפיות
ריקודי בטן זו גם צורה מעולה לתרגל את רצפת האגן, ואת רוב התנועות את יכולה לעשות בהריון. מה גם שריקודי בטן מעולים לשיקום הגוף לאחר הלידה.
יש הרבה שיטות לתרגל. כדאי שתבחרי את השיטה שהכי כיף לך לתרגל, אחרת קשה להתמיד וחבל.
בבקשה עזרתכן! תוצאות סקר שליש ראשון
30/04/12 19:41
703צפיות
קיבלתי עכשיו את תוצאות בדיקת הדם שעשיתי. בשקיפות יצא 0.9 מ"מ, גודל עובר 60.9 מתאים לשבוע 12.5, אני בת 28.
התוצאות:
papp-a 1.86 MoM
3313.0     mIU/L

free beta hcg 0.88 MoM
34.4       ng/ml

סיכון ע"פ גיל 1:1100

ע"פ בדיקה: סיכון תסמונת דאון וטריזומה 18 1:10000

הבעיה היא שגיל ההריון שחושב לסטטיסטיקה הוא 11.6 כשיום קודם הרופא שביצא את השקיפות חישב את גיל ההריון 12.5.

כלומר ההריון למעשה מתקדם בשישה ימים מכפי שחושב בתוצאות הסקר!
הבנתי שסטיה כזאת עשויה להיות משמעותית בחישוב הסבירות. לא ברור לי מדוע נעשתה הטעות כיוון שצירפתי את תוצאות השקיפות עם גיל ההריון המתוקן.

אנא עזרתכן- מה זה אומר לגבי הסבירות? היא עולה או יורדת? למי יש להתקשר כדי לתקן את התוצאה?
תשובה חלקית
30/04/12 20:21
300צפיות
עד כמה שידוע לי, גיל היריון לא מתקנים בשקיפות עורפית אלא ב-US ראשון אם יש אי-התאמה משמעותית לתאריך וסת אחרון. גם אצלי בשקיפות הוא היה גדול כמעט בשבוע מתאריך ווסת אחרונה אך לא מתקנים על סמך זה את גיל ההיריון. לצורך הבדיקה הסטטיסטית של סקר שליש ראשון, מתייחסים לגיל ההיריון עפ"י ווסת ובהיעדרו, עפ"י US ראשון בו נמדד שק ההיריון והעובר. לפי תאריך ווסת אחרון, באיזה שבוע את? אם את ב 11+6, זו האינדיקציה גם לבדיקת הדם. לדעתי זה בסדר גמור אלא אם הרופא שעשה לך את השקיפות ציין במפורש כי הוא מתקן את גיל ההיריון. סה"כ תוצאות מצוינות!
זהו בדיוק- גם על פי וסת הייתי 12.5
30/04/12 20:35
151צפיות
בזמן הבדיקה. הרופא נשים "תיקן" לי את תאריך הוסת לזמן פיקטיבי בעקבות האולטרא סאונד הראשון. הוסת היתה ב26.1 והוא שינה את זה ל31.1.

כלומר איך שלא מסתכלים על זה- את תוצאות הסקר חישבו לי שישה ימים פחות ממה שבאמת הייתי.

את חושבת שזה עדיין תקין?
אז לפי התאריך המתוקן, עכשיו את 12+6
30/04/12 20:45
93צפיות
כלומר, בזמן בדיקת הדם, עדיין לא היית בשבוע 12+5 אלא.... מתי שעשית את הבדיקה.. אם רופא הנשים תיקן תאריך ב-US ראשון, זה התאריך אליו מתייחסים. למעשה, הוא הזיז לך את ההיריון שבוע "אחורה". בקיצור, לא יכול להיות שהיית אז 12+5... אני צודקת או שעשיתי יותר בלגן?
לא, אני עכשיו 13.5. הוסת שלי היתה ב-26.1
30/04/12 21:11
74צפיות
בזמן הבדיקה הייתי 12.5 ורשמו וחישבו לפי 11.6.

לא את זו שעשית את הבלאגן ותודה רבה על הנסיון לעזור
שוב לא הבנתי אותך..
01/05/12 07:04
61צפיות
אם הרופא תיקן את תאריך הווסת, זה התאריך שמתייחסים אליו. ואת אומרת שהוא תיקן ב-US הראשון... בזמן הבדיקה, היית 12+5 לפי ווסת או לפי התאריך המתוקן של הרופא?
בבדיקה הייתי 12.5 גם לפי הוסת וגם לפי השקיפות
01/05/12 15:37
44צפיות
הרופא נתן לי תאריך וסת פיקטיבי (שינה מ-26.1 ל-31.1) כשבאתי לא"ס ראשון ב-6.5 שבועות. כי הוא טען שהעובר נמדד קטן מתאריך הוסת האמיתי.

כשהייתי בשקיפות הרופא של השקיפות החזיר אותי למועד הוסת המקורי כי הוא מדד את העובר כ12.4. שזה תואם לוסת האמיתית- 26.1.
צריכה עזרה שבוע 41+2
01/05/12 02:05
484צפיות
מהערב אני מרגישה כאב בטן מוזר גמו קלקול קיבה והרגשה שמרוד בר לי לשירותים אבל יצאו רק גזים , לפני שעה החלטתי לעשות חוקן חשבתי שפשוט כואב לי כי יש לי עצירות , החוקן עבד אבל הכאב ממשיך, אני לא יודעת אם לנסוע לבית חולים או לא, כי צירים אין לי ואת העובר רני מרגישה טוב... מה לעשות???
קצת קשה לייעץ על זה
01/05/12 03:48
278צפיות
יש לי חברה טובה שאת הלידה הראשונה שלה חוותה גם כקילקול קיבה והגיע לבית החולים מעט זמן לפני שהתינוק יצא.

אם אין לכם עוד ילד/ילדים בבית שצריך לתזז בשבילם בייביסיטר או הורים - אני חושבת שהייתי ניגשת למיון או לפחות מתקשרת למוקד

בהצלחה
נראה לי שעבר
01/05/12 04:21
299צפיות
כנראה באמת גזים, אם זה היה ממשיך היתי נוסעת, בינתיים נרגע קצת , עדין קצת אי נעימות בבטן אבל לא כאב... מחר שוב מוניטור מקווה שיתפתח משהו, מפחדת שהרופא ישלח אותי לזירוז, מצד אחד כבר נמאס וקשה אבל ממה שקראתי על זירוז זה לא פרוצדורה סימפטית ובהרבה מקרים נגמרת בקיסרי שגם ממנו אני מפחדת, ובכלל אני מפחדת מהכל חחח אף פעם לא אושפזתי ולא היתי בבית חולים אז כל דבר שן נראה לי מפחיד אפילו אינפוזיה.... ניסינו הכל בכדי לזרז טבעי ושום דבר לא עוזר, נראה מה הרופא יגיד מחר....מקווה לטוב
זירוז טבעי
01/05/12 12:58
166צפיות
ניסית לקחת שמן קיק?
גם אני שוקלת שמן קיק - אשמח לשמוע
03/05/12 09:45
72צפיות
אני בשבוע 40 וכבר שבועיים עם צירים כואבים שכבר גמרו לי את הגוף. יש לי מדי פעם צירים שמגיעים ל-100 ומעלה במשך שעתיים וחצי כל 10 דקות, וזה פשוט גומר לי את הגוף. אני מרגישה מאוד חלשה אחרי זה והגוף שלי מותש. בנוסף לזה, ההמוגלובין שלי נמוך, אז זה בכלל מרגיש לא טוב.
לידה לא מתקדמת. רק צירים שכואבים סתם. יש מחיקה של 50-70, ככה אמרו לי. פתיחה יש רק אחד, שזה שום דבר כי זה בטח מהריונות קודמים.

השאלה היא אם כדאי לשתות שמן קיק ואם זה באמת יכול לעזור ללידה להתפתח?

למה זה גורם בדיוק? זה גורם לצירים מאוד כואבים כמו זירוז?

שמעתי גם שזה יכול לגרום ללידה מאוד מהירה אם הגוף כבר מוכן. למישהי יש ניסיון עם זה?

ואם הגוף לא מוכן - אז יכול להיות שזה בכלל לא יעזור ולא יעשה כלום?

תודה מראש לכל מי שיכולה לתרום מידע...  
תיסכול מעיסוי פירנאום ראשוני
30/04/12 23:24
552צפיות

אז בהמלצה חמה של הדולה עשיתי היום לראשונה עיסוי פירנאום עצמי ,זאת לאחר שישבתי מעל קערת חליטה של צמחים ולבנדר . עשיתי ממש כל מה שהיא אמרה ומה שקראתי בספרים וראיתי באינטרנט וזה ממש הרגיש לי מוזר . ראשית הרגשתי כאילו שאני ממש קטנה וצרה ושאין מצב שיצא משם ראש של תינוק שנית הרגשתי כל כך נוקשות שקשה לי להאמין שאצליח להגמיש את האזור - האם זה תקין ?האם אתן מזדהות ? והאם אמור להיות שיפור בהמשך ?
אל דאגה.... המקום מפעם לפעם יתגמש
01/05/12 08:40
321צפיות
וירגיש פחות ופחות נוקשה... יחד עם זאת מניסיון שלי... עד רגע הלידה לא האמנתי שמשם ייצא תינוק...
אולי זה רק אצלי, אבל...
01/05/12 15:49
294צפיות
יכולה לומר לך שגם אני הייתי מתוסכלת מהעיסוי ופשוט החלטתי שזה לא בשבילי!
הרגשתי כמוך, מאוד צרה וקטנה ופחדתי לקראת הלידה, אבל ידעתי שעם הדבר הזה אני לא ממשיכה...
אני כבר 3 וחצי חודשים לאחר לידה, והלידה הייתה מצויינת
יצאתי בלי תפרים עם שפשוף קטן בלבד.
אין שום הוכחה שעיסוי פרינאום עוזר בלידה
02/05/12 09:04
188צפיות
אני ניסיתי פעמיים לפני הלידה הקודמת, היה לי מאוד לא נעים ופחדתי לעשות לעצמי נזק, אז הפסקתי...
בסופו של דבר בלידה היה חתך וקרעים, אבל מבחינה רפואית אין שום הוכחה שיש קשר בין הדברים...
כמה תשובות..
02/05/12 22:54
131צפיות
קודם כל את צודקת זה מפתיע שבכלל יוצא משם תינוק... גם אחרי הרבה שנים שאני רואה את זה קורה זה עדיין מפתיע..
בדרך כלל יש שינוי עם התקדמות העיסויים, הרי זאת המטרה, לא?.. אם יש לך סבלנות ואת מתחברת לעניין אז תראי שלאט לאט זה יתגמש.
אבל אם את לא מתחברת לזה וזה מלחיץ אותך - שחררי.. באמת אין הוכחות חותכות (!) לזה שיש קשר בין העיסוי לקרעים. אבל ההתיידדות עם המקום היא חשובה, לכן אולי אפשר לעבור לקומפרסים אם יש בעיה.
01/05/12 10:47
79צפיות
שרשרו לכאן שאלות על בדיקות, תופעות, המלצות על רופאים ועוד.
iugr סימטרי - מישהי עברה את זה ?
01/05/12 10:22
373צפיות
אתמול עשיתי סקירת מערכות מאוחרת והועלה חשד לiugr סימטרי משום שכל האיברים שמשקללים את משקל העובר יצאו נמוכים ובממוצע התקבל שהעובר קטן בשבוע ממה שצריך להיות. חוץ מזה גם החלבון עוברי שלי לא היה הכי טוב 1:970
אבל לא הומלץ על בדיקת מי שפיר לא לפני הסקירה ולא אחרי הסקירה אלא רק על מעקב עוד שבועיים וייעוץ גנטי דחוף .( לא ברור למה הרופא שלי אומר שאין קשר לבדיקת מי שפיר אבל הוא מפנה אותי דחוף ליועץ גנטי האם לא על כך אמור להחליט היועץ הגנטי בסופו של דבר לשקלל את כל הנתונים ולהחליט על בדיקת מי שפיר? ) .
הייתי שמחה לדעת אם יש עוד מישהי במצב שלי ולשמוע איזה תהליך היא עברה.
קבעתי את התור לייעוץ הגנטי אצל פרופ' שוחט . מישהי ממליצה כדי לחזק את הבחירה שלי?
º
מישהי?
01/05/12 11:43
79צפיות
כן, אני
01/05/12 13:14
226צפיות
היי
הריון קודם זיהו iugr בשבוע 34 ובשבוע 36 נתנו לי זירוז(בלון). למרות ועל אף הזירוז, הלידה הייתה טבעית וקלה. נולדה תינוקת במשקל 1770גרם והיינו 10 ימים בפגייה.
היום היא בת 9 חודשים, עדיין קטנטונת אבל שדה!
אצלי היה ערך בבדיקת החלבון עוברי שהעלה חשד לעיכוב בגדילה.
הערך הוא HCG וזהו הורמון שמגיע מהשילייה, אצלי הוא היה גבוה. הרופא שלי קצת "שנטי" אז הוא לא שלח אותי למעקב גדילה למרות המלצת היועצת הגנטית
ולכן זיהו את העיכוב בגדילה רק בשבוע 34.
בגדול, צריך לעקוב ולראות אם הצמיחה איטית או נעצרת. בסך הכל אם העובר נראה חיוני אז לא ממהרים להוציא אותו.
מקווה שעזרתי,
בהצלחה.
º
אצלי הפוך הHCG נמוך יחסית ...( לא מחוץ לנורמה
01/05/12 13:38
165צפיות
יכולות להיות הרבה סיבות ל iugr
01/05/12 14:11
143צפיות
אצלי זו אולי הייתה הבעיה.
אגב, מי שפיר לא יעזרו לך במקרה כזה, יועץ גנטי אולי כן.
פרופ' שוחט מאוד מומלץ, יש גם גנטיקאית נהדרת
02/05/12 20:59
225צפיות
בתל השומר, ד"ר מיכל ברקנשטט, קיבלה אותי במסגרת בית החולים מייד, מאוד רצינית ומקצועית.
אני מניחה שלא הפנו אותך בשל השבוע המאוחר בו את נמצאת, מעדיפים שקודם כל תעברי ייעוץ גנטי, ורק לאחריו, באם יוחלט, תעברי מי שפיר, אבל זה כבר יהיה לאחר שבוע 30 ורק אם באמת תהיה אינדיקציה שאת צריכה לעבור מי שפיר.יכול להיות גם שעלה חשש לגמדות, וגמדות לא ניתן לגלות במי שפיר ככל הידוע לי.
בכל מקרה, המלצה אישית, אם אכן יש iugr וממליצים לך לזרז, תלכי על זה.  
אין מישהו מומלץ יותר ממוטי שוחט....
03/05/12 10:58
63צפיות
הוא פרופסור, ומנהל את המכון הגנטי בבי"ח בילינסון............
היינו אצלו לפני שנה בייעוץ והוא אדם מאוד מאוד מאוד נחמד, וגם מבין מאוד בתחום הזה.
בהצלחה ורק בשורות טובות.
המונח IUGR סימטרי
04/05/12 00:12
125צפיות
נחשב למונח ישן ולא מדוייק
ולכן המלצה- לכי למומחה הריון בסיכון שיבדוק אותך. עדיף שיהיה מבי"ח שונה מזה שהרופא שאבחן אותך כרגע
יש בהחלט צורך ביעוץ גנטי- זה קשור לגן גמדות וגם לת.דאון
אבל את צריכה מי שמעודכן במונחים הנכונים - לא כסמנטיקה אלא פשוט כי זה מראה על בקיאות בתחום
פרופ' שוחט יועץ גנטי מעולה וגם איש מאוד אדיב ונעים כל שהבחירה הזו נכונה
האם כבר יש בדיקת דם במקום מי שפיר?
01/05/12 10:06
211צפיות
דובר על כך שמתכוונים להכניס בדיקה כזו
האם היא כבר קיימת?
עדיין לא- מקווה שעד שאני אהיה בהריון היא כבר
01/05/12 10:09
244צפיות
תכנס, כי הפעם אני כבר אהיה חייבת לעשות בדיקת מי שפיר( עשיתי פעמיים , סתם, אבל זה היה באמת סתם).
שמעתי שהיא אמורה להכנס עוד השנה, אבל אי אפשר לדעת.
º
באסה מענין אם יש מקום שעושים את זה פרטי
01/05/12 10:12
75צפיות
º
תשאלי את הרופא שלך- הוא בטוח יודע
01/05/12 10:42
67צפיות
מחירים לבדיקות בהריון
30/04/12 21:45
481צפיות
שלום,
אני קצת הולכת לאיבוד עם מחירי הבדיקות.. כל מה שמצאתי בפורומים היה משנת 2006 ונראה לי שדברים קצת השתנו מאז :)
אשמח לדעת מה טווח המחירים עבור שקיפות עורפית וסקירת מערכות מוקדמת שנעשים אצל רופא פרטי.

אני בקופת חולים מאוחדת והיום הייתי במזכירות הרפואית שם קיבלתי מידע לגבי כל ההחזרים. אם זה מעניין מישהי תגידו לי ואכתוב פה הכל (זה קצת ארוך...)

תודה רבה!!
מחירים
01/05/12 09:39
312צפיות
היי,
אני במאוחדת ועשיתי שקיפות וסקירה מוקדמת אצל רופא שלי בפרטיף
שקיפות - עלתה לי 450 ש"ח, קיבלתי החזר ממאוחדת בערך 330 ש"ח,
סקירה - שילמתי 1000 ש"ח, אמורה לקבל החזר של בערך 400...

בהצלחה!
סקירת מערכות מוקדמת
02/05/12 13:03
159צפיות
אני מצרפת לך מאמר על סקירת מערכות מוקדמת, אני מקווה שתוכלי למצוא שם את התשובה שאת צריכה
תשובה לגבי מחירים
03/05/12 21:18
72צפיות
אז באמת שמחירים משתנים מרופא לרופא אבל הנה תשובה של שני רופאים (פרטי):
1. שקיפות עורפית 600 שקל (יש במאוחדת שיא החזר של 75% עד 454 ש"ח)
2. סקירת מערכות מוקדמת - 2000-2800 ש"ח (אם הרופא עובד בהסדר של מאוחדת שיא זה עולה 103 ש"ח, אם לא יש החזר של 50% עד 394 ש"ח).
3. סקירת מערכות מאוחרת - 1400 ש"ח אצל הרופא שעובד עם מאוחדת שיא* (מחייב לעשות אצלו גם את המוקדמת וגם את המאוחרת). יש החזר של 100% עד 474 ש"ח.

*הרופא הזה עובד עם מאוחדת רק במוקדמת ולא במאוחרת ולכן הוא מחייב אותך לקחת אצלו גם את המאוחרת (וככה הוא מרוויח את "הכסף הפרטי").

בהצלחה לכולן ותודה רבה על התשובות, מקווה שזה יעזור.
קצב גדילת עובר בשבועות 35-42 מישהי יודעת?
01/05/12 09:31
401צפיות
אני בשבוע 35+4, שבוע הבא יש לי הערכת משקל אבל בגלל חשד לסכרת הריון זה מלחיץ אותי ואני רוצה לדעת כמה גרמים העובר צובר בכל שבוע במהלך השבועות האלה. אני ממש ממש ממש רוצה להמנע מקיסרי על רקע עובר גדול אפילו במחיר של זירוז מוקדם. למישהי יש מושג?
בערך 200 גרם
01/05/12 10:50
209צפיות
אצלי למשל משבוע 28 עד 37 הקצב היה 300 גרם לפי הא"ס ואח"כ היתה ירידה, ולא הגעתי להערכות של 4 קילו יותר בשבוע 40 כמו שהיה החשש.
הי בנות - שאלת שכחה
30/04/12 14:21
1142צפיות
אני בהריון שני שבוע 29. עם הסטוריה של צירים מוקדמים כבר פעמיים בהריון הזה.
במהלך השבוע האחרון יש לי כל הזמן התקשויות של הבטן והתכווצויות. אני זוכרת שאמורים להיות מן ברקסטונים שכאלה אבל לא זוכרת את זה בהריון הראשון.
מישהי יודעת להגיד לי אם היא מכירה ותקין?
אגב במוניטור לא נצפו צירים. זה סתם מן מצב שהבטן נהיית ממש ממש ממש קשה לכמה דקות, תובנות מישהי??

אהה, ולחברותיי בפייסבוק - נא לא להוציא אותי מהארון - אנחנו עדיין שומרים על עמימות
שומרים על עמימות?
30/04/12 14:29
674צפיות
בשבוע 29????
כן כן.... עמימות...
30/04/12 15:21
638צפיות
זה הריון קשה מאוד ובסיכון גבוה משבוע 5, אז ככה שמי שלא ראה אותי לא יודע, וככה אנחנו מעדיפים לשמור את זה (כמובן מלבד חברות קרובות ומשפחה).
למה?
התפלאתי, כי
30/04/12 16:09
563צפיות
בשבוע כזה כבר אי אפשר ממש להסתיר את הבטן.
למה לא?
30/04/12 19:21
454צפיות
אני עד עכשיו לא הזכרתי מילה בפייסבוק חחח
ואני שבוע 34+3

אבל כשיגיעו תמונות ההריון אני אפרסם
ואז כבר לא יהיה סוד
זה לא משהו שאפשר לענות עליו בפורום
30/04/12 14:35
488צפיות
יש מי שהתקשויות כאלה אצלה לא עושות שום דבר ויש מי שהן יוצרות דינאמיקה צווארית במידה כזו או אחרת.
היות וכבר יש לך היסטוריה, כדאי תמיד ללכת להיבדק.
אני סובלת ממצב דומה - התכווצויות והתקשויות יומיומיות של הבטן (חוזר אצלי בכל הריון) והפעם מטופלת בפרוגסטרון שמקל קצת על המצב.
זה קורה לך במצב מנוחה?
30/04/12 18:23
289צפיות
כי בהריון הקודם שלי זה קרה לי כל פעם שהייתי הולכת ברגל יותר מכמה דק', וזה התחיל כבר בשבוע 24 ככה, ולא סבלתי מצירים מוקדמים וזה לא דמה בכלל לצירים, פשוט כל הבטן היתה מתקשה מאוד כמו שריר שנתפס ואז משתחררת כשהייתי במנוחה..

בכל מקרה במצב שלך הייתי בודקת שאין פתיחה/צירים, רק כדי להיות על הצד הבטוח..
אצלי ההתקשויות האלה מלוות לעיתים בקוצר נשימה
30/04/12 18:53
215צפיות
האם מצב רגיל או כדאי לבדוק עם הרופא? אני בשבוע 39+3
אין לי מושג..
30/04/12 19:26
193צפיות
אני לא רופאה..חח אבל גם אצלי זה היה עם קוצר נשימה, כי כאמור זה היה בפעילות פיזית מאוד מתונה, אבל עדיין פעילות פיזית, לעיתים רחוקות זה תפס אותי במנוחה..
את בשבוע מתקדם, אז הכי הרבה שיכול לקרות זה שתלדי חכי קצת ותראי אם ההתקשויות הופכות למעין כאבים כאלו של קלקול קיבה- זה צירים ואז את יכולה להתחיל לתזמן, אם זה מציק לך ואת חוששת פשוט תעלי להיבדק (אני פשוט לא רציתי להגיע סתם ושיגידו לי להסתובב (מה שאגב, קרה לי, וזה הכי מבאס בעולם, למזלי אחרי פחות משעה כבר היתה פתיחה וצירים סדירים)
תודה!
01/05/12 10:14
107צפיות
אני מקווה שההתקשויות האלה יובילו ללידה, בא לי שיוולד כבר... :)
º
יווווווו מזל טוב נשמה!!! לא שמתי לב שהודעת...
30/04/12 22:35
178צפיות
תודה מותק!
01/05/12 13:03
121צפיות
סיבוב קודם ילדנו ממש קרוב נכון?
º
איתמר שלי נולד ב08.01...חודש וחצי אחרייך...
03/05/12 23:25
22צפיות
יאא מודמוד!!! בשעה טובה יקירה
30/04/12 21:47
209צפיות
בתור אחת שפירסמה בפייס את ההריון רק שלושה חודשים אחרי הלידה. מברכת על העמימות.... שיעבור בקלות ובמהירות ולידה קלה קלה עם תינוקי בריא ושלם!!!
אפשר עוד שאלה? שבועות הריון
01/05/12 10:23
418צפיות
הבנתי שסופרים מיום המחזור האחרון שאני לא ממש זוכרת אותו, מה שאני כן יודעת זה בדיוק באיזה יום קיימנו יחסים, כך שמבחינתי יותר מדויק לספור מאז את שבועות ההריון? תודה וסליחה על השאלות המאוד לא מפוקסות שלי
הכי נכון מהאולטראסאונד
01/05/12 10:28
208צפיות
גם אם את יודעת, יכול להיות שזה קרה רק שלושה ימים אחרי.
זרע יכול להישמר בגוף 3 ימים
את יכולה לקחת שבועיים אחורה מהיום שבו
01/05/12 10:30
168צפיות
קיימתם יחסים, זה יהיה מדוייק בערך כמו ו.א (וסת אחרונה), וכמו שכבר אמרו לך, בכל מקרה תדעי - US ראשון, וזה הכי מדוייק.
יותר מדוייק אבל לא כך סופרים..
01/05/12 10:30
128צפיות
אם את יודעת את היום בו נקלטת - קחי שבועיים קודם וזה התאריך וסת אחרונה שלך (זה רק כדי שתהיי "מדוייקת" מבחינת מחשבוני הריון, חישוב תל"מ וכו'..).
אוקיי אבל השבועיים האלה עושים הבדל
01/05/12 10:56
116צפיות
מבחינת כל הטבלאות האלה, כי לפי הטבלאות אני בשבוע שישי אם לא יותר ויש לי בטא ממש נמוכה 425 נכון לאתמול, ובשבוע רביעי אני עוד איכשהו בסדר. הבעיה שאני מתלבטת אם לשמור את ההריון ואם משהו לא תקין אז יהיה לי הרבה יותר קל
לא מדויק, קביעת גיל ההריון
01/05/12 13:08
129צפיות
זה לא יותר מדויק לספור מקיום יחסים כי זרע יכול להשמר בגוף האישה גם 5 ימים ולחכות שם לביצית שתגיע...

יותר מדויק בשלב מוקדם זה של שבוע 7-8 זה האולטראסאונד

ככל שעובר הזמן העובר יכול לצבור פערים ואז האולט' כבר פחות מדויק לצורך קביעת גיל ההריון, אבל בהתחלה זה בדר"כ אמין
הצילו!!! פטריה!!!
30/04/12 13:41
490צפיות
בנות למי יש עצה??

עשיתי משטח ורק עוד יומיים תהיה תשובה, בינתיים אני לא יודעת בודאות שזאת פטריה אבל נורא מציק לי, מגרד, שורף..
מה אפשר לעשות בינתיים?? פעם שמתי משחה מקומית ואני לא זוכרת את השם שלה, מישהי יודעת איזה משחה שמים? או שאולי יש פתרונות אלטרנטיביים?

כל עצה תתקבל בברכה!!אני סובלת.....
דבר אחד בטוח
30/04/12 13:47
305צפיות
יש להפסיק מיד עם כל צורות המזון שמכילים שמרים!!! זה יתרום בצורה משמעותית לכך שהפטריה תעבור מהר יותר. ואם את יודעת שיש לך נטייה לפתח אחת, תשתדלי גם בהמשך להמנע מבצק שמרים על כל צורותיו.
בנוסף, כשהיתי בשבועות הראשונים להריון, גם לי גירד נורא והפריע כי היו הפרשות (סליחה על הכנות) , הרופאה שלי בדקה ואמרה שלאו דווקא זו פטריה, אלה אחת מתופעות הלוואי שיכולה להיות.
מומלץ להשתמש בסבון היגייני מיוחד, יש הרבה בשוק. לי מאוד עזר של פמינה.
בנוגע לתופות, הכי טוב להתייעץ עם רופא או עם המרכז טרטולוגי. את יכולה להתקשר אליהם ולשאול הכווווווווול!!! יחס מאוד יפה והבנות עוזרות מאוד!
תרגישי טוב.
אם מדובר בפטרייה ממש לא מומלץ סבון
30/04/12 14:10
190צפיות
זה לא עוזר ואף גורע..

המלצה על סבון, לא מוצאת את השרשור
30/04/12 14:13
181צפיות
מישהי רשמה פה לפני כמה ימים המלצה על סבון שמאד עזר לה ואני לא מצליחה למצוא את השרשור, מישהי זוכרת מה זה היה?

ועכשיו בכלל בלבלתן אותי, אחת ממליצה על סבון ואחת אומרת ממש לא אז מה עושים?
זו אני! הסבון הוא "קמילוטרקט" וקניתי
01/05/12 15:25
119צפיות
בסופר פארם במחלקת טבע, זה פשוט קסם!!
באמת לא מומלץ סבון כי זה הורס את החומציות
01/05/12 16:56
93צפיות
הטבעית שם או משהו כזה. זה פחות סבון אלא יותר תערובת שמנים שהופכת למוס כשמוציאים אותה.
לי זה הדבר היחיד שעזר. לא אומרת שלא שורף לי מאווווד אחרי קיום יחסים, אבל הרבה פחות מקודם. והגרודים- עברו לגמרי!
מצטרפת להמלצה על קמילוטרקט
02/05/12 10:07
109צפיות
אני משתמשת כבר יותר משנה על בסיס יומיומי, וזה נהדר!
מנקה מבלי לייבש ושומר על רמת החומציות.

סבלתי פעם מפטריה עיקשת במיוחד. מאז שהתחלתי להשתמש בקמילוטרקט, עברתי ללבוש בעיקר תחתוני כותנה והפסקתי להשתמש במגן תחתון (קשה להיגמל למי שרגילה, אבל שווה את זה לגמרי) - הפטרייה לא חזרה.
התיאור שלך מזכיר לי את שלי
30/04/12 14:14
342צפיות
ואכן היתה פטריה וניפטר עם אגיסטן טבליות+משחה.
ניסיתי להמנע משמרים אבל זה בלתי אפשרי בשבילי

הדבר היחיד שעזר לי זה חופש של 4 ימים מהעבודה לשכב ולשטוף את המקום במיים צוננים בלבד..
4 ימים חוש מהעבודה?!
30/04/12 14:21
256צפיות
אני יכולה רק לחלום על זה
דוקא שמרים זה לא הבעיה שלי, אני לא אוכלת בצקים בכלל ולחם כמעט לא אוכלת באמצע השבוע,

מה את אומרת, כדאי לקנות אגיסטן ולהתחיל לקחת בלי לחכות לתשובה?
לא בדיוק חופש - חופשת מחלה.. הרופא ממש הבין
30/04/12 14:24
205צפיות
ומבחינתו לתת לי שבוע .
ודעתי האישית בלבד - כן ..להתחיל למרוח.
וסוכר? את יודעת שמתוק מאד מעודד את הפטריה
30/04/12 14:34
148צפיות
הזאת? זה נורא. לדעתי יש פשוט טונות של דברים שגורמים לפטריה הזאת לתסוס. מנסיון כל החומרים הכימיים עוזרים רק למעט זמן. עדיף להמעיט בסוכרים ופחמימות ולנסות למצוא משחה טובה. בהצלחה.
סוכר
30/04/12 14:39
121צפיות
גם ממתיקים תחליפי סוכר מעודדים את הפטריה?
º
נראה לי שכן
30/04/12 15:03
42צפיות
מה הבעיה עם מריחת אגיסטן חיצונית ?
30/04/12 15:47
297צפיות
למה יש התנגדות לזה? הרי זה נמכר ללא מרשם וזה שימוש חיצוני. אני באמת שואלת בתמימות כי זה מה שמציל אותי כבר הרבה זמן בהריון הזה.
לא יודעת אם יש התנגדות
01/05/12 09:05
133צפיות
בכל מקרה בשיחה עם הרופא שלי נאמר מפורשות שאין בעיה אבל!! אם זה עובר את השבוע וזה לא עוזר כן צריך טיפול אינטסיבי יותר (טבליות למשל..) וכן צריך מעקב.
יש לי פתרון
30/04/12 14:20
447צפיות
זה הריון חמישי (טוב, נו, שישי עם ההפלה) ותמיד תמיד סבלתי מפטריה ובחיים לא מצאתי לזה פתרון. פתאום בעלי התחיל לנג'ז לי עם איזה משחה שהוא שמע עליה ורציתי להרוג אותו כי לא בא לי להיות השפן נסיונות שלו (מסכן, זו גם הבעיה שלו. אני לא מסוגלת להסתכל עליו עם זה. זה מאד מאד שורף...). בקיצור, בסוף הסכמתי.
משחה של חברה בשם "אלוורה" שעולה המון. שפופרת מאד רגילה במחיר של 112 ש"ח!! אבל זה עובד!! לא יאומן. אני כבר כמה ימים מורחת וכל עוד זה מרוח זה שורף המון פחות וכמעט לא מגרד אמנם זה לא עבר לגמרי אבל עוד יש תקווה ותכל'ס זה הדבר הכי אפקטיבי שהיה לי וזה טבעי. אם את רוצה עוד פרטים תכתבי לי מסר ואני אסתכל איפה אפשר להשיג את זה.
לא הבנתי מה שורף,
30/04/12 14:24
205צפיות
המשחה או הפטריה??
º
הפטריה פחות שורפת בזכות המשחה
30/04/12 14:35
103צפיות
המשחה
30/04/12 14:40
209צפיות
כתבתי לך מסר, אשמח לעוד פרטים לגבי המשחה
לפי מיטב ידיעתי
30/04/12 19:52
177צפיות
האגיסטן לא ממש עוזר....
מה שלי נתנו בזמנו זה "טבעקותן" משהו כזה...
מאד מועיל אבל בשימוש יומיומי.
טבעקותן ואגיסטן הם אותו הדבר
01/05/12 09:06
119צפיות
פשוט ייצור של 2 חברות
האמת שלאחרונה יש רק את של טבע ..
ממש לא!
01/05/12 09:15
136צפיות
בטבעקוטן בנוסף לחומר האנטי פטרייתי יש 2 חומרים פעילים:
*סטרואיד (דקסמטאזון)
* רכיב אנטיביוטי (נאומיצין)
פטריה
01/05/12 15:07
105צפיות
יש נרות שניתן לקנות בכל בית מרקחת ופארם ללא מרשם. המולקולה של חומר פעיל שם גדולה ולא עוברת שלייה.
יש גם נרות טבעיות, אולי יותר יקרות, אבל יותר יעילות וגם הם נחשבות לבטוחות.
כעזרת מיידית להקלה על הגירוד:
קחי קפסולה של פרוביוטיק, תפתחי ושפכי את התוכן.  קחי טמפון, תטבלי אותו ביוגורט (ללא סוכר וללא שום תוסף אחר, כמובן) ואחר-כך באבקת פרוביוטיק.
עוד דבר שאת יכולה לעשות: להוסיף לכוס מים 2 טיפות שמן עץ התה ולעשות שטיפות חיצוניות עם התמיסה. זה לא יפתור את הבעיה, אך יגן מפני התפשטות הפטריה גם בחוץ ויעזור נגד הגירוד.
תקפידי גם לא לאכול סוכר לבן וקמח לבן.
בהצלחה בטיפול!
תנועות מוגזמות
01/05/12 11:04
512צפיות
בוקר טוב, שאלה:
אני בשבוע 33. יש לי עובר מאוד מאוד פעיל.
יש ימים שהוא  לא מפסיק לזוז ולהשתולל מהבוקר עד השעות המאוחרות של הלילה. האם זה מדאיג? הוא לא אמור לישון לפעמים?
זה אומר משהו על האופי שלו?
לפעמים התזוזות קופצניות ובו זננית במספר מקומות, כמו "טיקים" של גור קטן שחולם. זה ייתכן שהם זזים כך כשהם חולמים?
בנוסף הוא מגהק המון, בין 3 ל-4 פעמים ביום. זה אמור להדאיג?
אצלי זה אותו דבר!!
01/05/12 12:17
305צפיות
אמצע שבוע 34, ובדיוק כמו שאת מתארת!!! גם אותי זה מלחיץ כל פעם.... אתמול הוא השתולל כלכך שהייתי בטוחה שתצא לי רגל מהפופיק! וגם עם הקפיצות האינסטינטיביות האלה!! כששאלתי לפשר הדבר אמרו לי ״אין כזה דבר תינוק פעיל מדי״... אז אני מניחה שאין סיבה לדאוג... אנ מקווה
יש הנחיה לשים לב לשינויים קיצוניים בהתנהגות
01/05/12 14:12
331צפיות
כלומר מיעוט תנועות שבדרך כלל יש הרבה יותר, או ריבוי תנועות כשבדרך כלל יש הרבה פחות. אבל אם זה כך רגיל אצלך אז אין צורך לדאוג. גם אצלי העוברית פעילה מאד ועכשיו היו לי יומיים שקטים, קצת דאגתי ובכל פעם שדאגתי היא זזה. היום היא חזרה לעצמה ואני מצטרפת להרגשה שהיא מנסה לחצוב חור ולצאת דרך הבטן (שבוע 35) ממש שורף לי הפופיק.
זה ריבוי כל הזמן...
01/05/12 14:32
230צפיות
וזה ממש כואב...
º
ומה לגבי הגיהוקים?
02/05/12 08:17
110צפיות
גיהוקים אומרים שהוא מגהק
03/05/12 00:31
159צפיות
באמת, מה יש לך לעשות עם זה? לתת לו כוס מים? הכל בסדר, באמת.
אגב גם עם גיהוקים אצל תינוקות אין הרבה מה לעשות, ואומרים שזה לא מפריע להם בכלל.
º
התכוונתי לכמות המרובה. מספר פעמים ביום.
03/05/12 13:45
47צפיות
גם שלי גיהקה המון בבטן
04/05/12 09:48
40צפיות
וגם לא מעט בחוץ
חסר משמעות.
גם שלי מגהקת המון
04/05/12 21:02
28צפיות
בבטן ובחוץ, גם רופא אמר שזה כלום.
עוד מישהי חווה מדי פעם דקירה בנרתיק?
03/05/12 05:22
188צפיות
אני משבוע30 חווה דקירה בנרתיק כשהתדירות ממש עלתה ליומיומית(עכשיו סוף 34(מישהי יודעת מה זה??
גם אצלי. לא יודעת מה זה. עוזר לשכב על הצד.
03/05/12 13:32
97צפיות
אני מניחה שזה קשור ללחץ של העוברית על רצפת האגן אבל אני לא בטוחה. בכל מקרה אצלי זה לא מקדם התקצרות או פתיחה.
º
איך את יודעת שזה לא פתיחה או התקצרות??
03/05/12 19:03
44צפיות
כי יש לי את זה משבוע 25 והייתי בבדיקות מאז
03/05/12 23:02
60צפיות
גם היום בבוקר בעקבות התגברות הכאבים ביומיים האחרונים, הלכתי לבדיקה ולא- אין שום התקצרות ושום סימני פתיחה (שבוע 35.5 )
אני שוב מסייגת, אצלי זה לא מקדם את הלידה. אולי אצל אחרות כן.
כ"כ מוכר..
01/05/12 20:35
244צפיות
בהיריון הראשון היה לי אינדיאני בתוך הבטן שרק אלוהים יודע איך שרדתי בחתיכה אחת. בשביל הצחוק היינו שמים כוס על הבטן בזמן שכיבה והיא פשוט הייתה מתעופפת לכל עבר וקופצת מהבטן לספה. הוא היה בועט ומשתולל כל הזמן אבל האמת שהיה בזה משהו מאוד מרגיע כי הייתי מרגישה אותו כל היום ומעולם לא הייתי צריכה לספור או לעקוב אחר תנועות. גם במהלך הלידה הוא לא הפסיק לבעוט שם בפנים. פעם אחת עשיתי טעות וניסיתי לשים לו מוזיקה שקטה (עם אוזניות על הבטן) במחשבה שאולי זה ירגיע אותו קצת. בואי נגיד שזו הייתה הפעם האחרונה שעשיתי זאת. כל הלילה הוא לא הפסיק לרקוד שם בפנים ולהשתולל (ושמתי את המוזיקה ל-10 דק' בערב). אין לי מושג אם יש קשר אבל נולד לי ילד מ-א-ו-ד אנרגטי, סוג של אינדיאני (וזו under statement). אבא שלי אומר שלא היה אף אחד כזה במשפחה שלנו אבל במשפחה של בעלי זה מאוד נפוץ אז יכול להיות שזה פשוט תורשתי.. בהיריון הנוכחי, זכיתי בשלייה אחורית (בראשון הייתה קדמית) והחל משבוע 14+ הוא גם מורגש היטב. אני עכשיו בשבוע 20 ובשלושת השבועות האחרונים הוא פשוט בועט כל הזמן (ומרגישים שאלה ממש בעיטות כי הן מורגשות גם מבחוץ, אפילו בעלי היה מופתע). בכל הבדיקות עד עכשיו נאמר לי בדיוק אותו הדבר כמו בהיריון הראשון - מה יהיה, הוא לא מפסיק לזוז... בקיצור, אני מתכוננת נפשית לאינדיאני נוסף בבית. וכן, בשבלבים המאוחרים גם אני הרגשתי אותו בכל מיני מקומות בבטן בו זמנית ואצלי היה מדובר רק בפלג גוף תחתון שלו כי הוא "נתקע" עם הראש למטה כבר בשבוע 23 (בהיריון הקודם) ומעולם לא הצליח להתהפך חזרה (הרופאת נשים אמרה שיש לי אגן ארוך וצר ושהוא פשוט "תקוע" שם). אז אני יכולה רק לדמיין מה היה קורה אם הוא היה גם מתהפך בתוך הבטן... תהני מזה, זה רק מרגיע ומעודד שאת מרגישה אותו כל הזמן..
נהנית, אבל זה כואב והעיוותים שיש לי בבטן,
02/05/12 08:13
181צפיות
זה פשוט מפחיד למי שרואה. חצי מהמזן הבטן שלי רוטטת כמו ג'לי והוא מתהפך מימין לשמאל בלי הפסקה, הבליטה זזה לה, דרך הפופיק שלי. לא כיף. אבל אני מתה עליו חמוד.
מה שכן בלילה הוא יישן טווווב. אני ממש מרגישה אותו בתנוחה, כל הטוסיק שלו עולה לצלעות, וחצי בטן ממש קשה ובולטת וככה הוא ישן לו רוב הזמן ולא זז. מעניין אם זה יכול להיות שהוא ישן כשאני ישנה.
כשאני מתעוררת, מדברת, נוגעת בבטן, או אפילו כשפעימות הלב שלי עולות הוא מרגיש ומתעורר וחוזר להשתולל. בא לי לתת לו ביס!
אכן כואב כשהיא משתוללת לי שם.
02/05/12 23:25
74צפיות
וכשסיפרתי לרופא שלי שכואב לי כשהיא זזה (מנסה לחצוב את דרכה החוצה דרך הפופיק או בדר הנכונה אבל בלי לחכות להתפתחות לידה) אז הוא אמר לי "זה לא יכול להיות , את סתם מאשימה אותה " ושלח אותי לעשות מוניטור שיצא חלק ושטוח כמו בלטה. אז להחליף רופא אני לא אחליף עכשיו, רגישות אפס אבל מלך באולטראסאונד. אין ספק זה כואב כשהיא זזה!!
שבוע 28
01/05/12 21:38
214צפיות
וגם אצלי...המון בעיטות, הבטן ממש רוקדת.
בעלי לא מפסיק לצחוק מהעניין, אותו זה מצחיק, ואותי (לפעמים) זה לא כ"כ - בעיקר אחרי יום עבודה עמוס
אבל על זה לא מתלוננים - זה עדיין כיף כל פעם מחדש כאילו זו הפעם הראשונה.
הבנתי שככל שההריון מתקדם יש פחות מקום ואז העובר זז פחות.
באיזה שבוע היה ה"שיא" בבעיטות אצלכן?
ה"שיא" אני התחלתי להרגיש תנועות בשבוע 16
02/05/12 08:16
206צפיות
ובעלי התחיל להרגיש בשבוע 18. כן ממש מוקדם. אני כנראה רזה מספיק.
הכאבים התחילו אני מניחה לפני חודש וחצי הייתי אומרת..
לא זה לא מדאיג
03/05/12 00:30
70צפיות
את אמורה להרגיש מדי פעם תנועות עובד, לא משנה אם מעט או הרבה, חלשות או חזקות.
מהסטטיסטיקה הפרטית אצלי בבית, זה לא מעיד על האופי שיהיה לו אח"כ.
הצילו - היד שלי רדומה כל הזמן...
01/05/12 11:06
211צפיות
היי בנות,

לאחרונה (שבוע בערך) יד ימין שלי ורק היא נרדמת כל הלילה וגם במהלך היום היא רדומה... במיוחד האגודל.

האם צריך ללכת לרופא לדעתכן? אמרו לי שלפעמים בהריון זה קורה - אבל כל הזמן??

אשמח לעצתכן - תודה.
כדאי לבדוק אם יש חוסר בויטמין B12
01/05/12 22:45
124צפיות
שגורם לנימול בידיים וברגליים.גם לי חסר ועכשיו כשאני לוקחת כדורים חלפו התופעות האלו(אצלי זה היה ברגליים)
מוסיפה
03/05/12 22:49
21צפיות
יכול להיות שכלי הדם ביד התנפחו לך, יכול גם להיות שיש לחץ ל חוליה בגב העליון שגורם לנימול. לבעיה הראשונה - דיקור עוזר. לשניה כירופרקט או אוסטיאופט.
סימפיזיוליזיס
01/05/12 12:14
358צפיות
היי לכולן, למישהי יש? היה? איך מקלים על הכאב הארור הזה?? אשמח לעזרה פרקטית תודה מקרב לב :)
צר לי לאכזב..
01/05/12 12:37
318צפיות
היה לי בהיריון הראשון, אין ממש דרך להקל מלבד משככי כאבים (אקמול, אופטלגין). אני לא לקחתי כלום כי החלטתי שאני לא מתכוונת לבלות את ההיריון עם משככי כאבים כי הרי זה לא ממש עובר, ברגע שמתפוגגת ההשפעה, הכאב חוזר. אחות שהתייעצתי איתה אמרה שאין כ"כ מה לעשות, רק ללדת כי זה עובר אחרי הלידה. הפן המעודד הוא שמייד אחרי הלידה הכאב אכן נעלם לגמרי. אולי למישהי יש ניסיון אחר, לי לא ידוע על משהו כזה. עוד פן מעודד הוא שזה בד"כ מאפיין רק היריון ראשון. אני עכשיו בהיריון שני (רביעי בעיקרון אבל השניים הקודמים לא התפתחו) בשבוע 20 והכאב אכן לא חזר. אותי זה מאוד משמח. שיעבור בקלות.
עכשיו בהריון שני, הסימ' חזר ובגדול, ואפילו
01/05/12 14:18
200צפיות
מוקדם יותר. כבר משבוע 19-20 הכאבים התחילו.

מאחלת לך שאצלך זה אכן לא יופיע שוב.
תמיד בכלל יש יוצא מן הכלל..
01/05/12 20:08
86צפיות
לא אמרתי שאף פעם לא חוזר אלא שעפ"י רוב.. זה מה שנאמר לי לפחות בהיריון הראשון... מצטערת בשבילך שחזר ואכן מקווה שלא יחזור לי גם. האמת שהפעם אני גם בשמירה אז משום מה אני פחות חוששת מזה כי בהיריון הראשון סבלתי בעיקר בזמן הליכה/מאמץ והרבה פחות בזמן מנוחה מה שלצערי, כרגע, אני עושה כל הזמן.. שיהיה בהצלחה ויעבור בקלות
אוסטיאופאטיה
03/05/12 22:51
23צפיות
מאוד מאוד מקלה. מנסיון.
מתנהלים קצת אחרת
01/05/12 12:58
148צפיות
מקפידים לא לשבת ברגליים מוצלבות, אלא מקבילות וצמודות.
ישנים עם כרית בין הרגליים (על הצד) או מתחת לברכיים (על הגב).
לא יושבים על הרצפה / בישיבה מזרחית וכו'.
מתארגנים טוב טוב לפני מעברים - משכיבה לישיבה ומישיבה לעמידה, שזה אומר לארגן את הגוף ולאסוף את רצפת האגן.
הולכים יותר לאט, לא נושאים משאות כבדים שמעמיסים על האגן.

אמנם לא ניסיתי, כי איכשהו אני מצליחה להחזיק איזשהו מצב נסבל, אבל אומרים שפיזיותרפיה / אוסתאופתיה יכולות לעזור.
סימפיו או לא?
01/05/12 13:55
147צפיות
תגידי הכוונה לכאבים הנוראים האלה במפשעות? היה לי את זה בסוף ההריון הקודם ולא ידעתי שיש לזה שם, חשבתי שזו הכבדות של סוף ההריון, אני עכשיו כל כך פוחדת שזה יגיע גם הפעם...
כן כן
02/05/12 21:05
49צפיות
כאבים במפשעות בבפנים, בעצמות. כאילו את מתפרקת לשניים וכשאת מרימה רגל ללבוש מכנסיים, נגיד, בא לך למות. עכשיו אני לובשת מכנסיים רק בישיבה :) ממה שכתבו לי פה זה לא בהכרח חוזר בכל הריון..... מקווה בשבילך שיעבור לך סימפיו-פרי :)
º
יולדים
01/05/12 16:03
136צפיות
תשובה מעולה!
01/05/12 20:11
131צפיות
זו בדיוק התשובה שאני קיבלתי ומשום מה, על אף הציניות שבה, היא מאוד שיעשעה אותי ועודדה אותי.. לא יודעת למה
גם לי אמרו
02/05/12 21:07
45צפיות
בדיוק את זה. אני מתה ללדת כבר בלי קשר :)
הידרותרפיה
01/05/12 17:44
91צפיות
מאוד מקל.

בחלק מקופות החולים ניתן לקבל דרך סל הבריאות.
לי היה ב2 ההריונות ועזר לי
02/05/12 09:47
101צפיות
ללבוש נעלי ספורט או סנדל סגור זאת אומרת לא כפכפים לא נעלי בית (טבע/בירקנשטוק) לא נעליים שטוחות רק ללבוש נעל שתפוסה טוב טוב על הרגל ולא נסחבת.
בהריון הראשון התחיל לי בשבוע מאוחר אבל בהריון השני הכאבים התחילו כבר בשבוע 17! סיוט אבל באמת עזר לי ללבוש נעלי ספורט. הייתי מלבישה בבוקר ומורידה בערב (אפילו בבית)
כמה טיפים מעולם היוגה
02/05/12 12:41
103צפיות
חיזוק של רצפת אגן (הידוק והרמת הסוגרים התחתונים)
שכיבה על הגב עם רגליים מעלה נשענות על קיר
עמידת שש וסיבובי אגן
להימנע מ:
עמידה או ישיבה ממושכות
פיסוק הרגליים
הרמת משאות כבדים

ו - כדאי ללכת לטיפול אצל אוסטיאופט (טיפול במגע בעצמות וברקמות החיבור)

תרגישי טוב...
תודה ענקית!! :)
02/05/12 21:16
37צפיות
התחלתי ביישום כמה מהעצות שניתנו לי פה, ויש שיפור קל :) הוא אמנם מאד קל, ועדיין כואב לי ללכת וכד׳, אבל כל הקלה היא מבורכת.... במקרה השבוע גיליתי שיש לי חברה שהיא אוסטיאופטתית (אם ככה קוראים לזה) ואני אנסה לעשות אצלה טיפול, בתקווה שיעזור עוד קצת. מבטיחה לשתף בתוצאות, אם תרצו :)
היה לי בשני ההריונות
03/05/12 00:33
52צפיות
מאד עזר לי לקשור צעיף סביב האגן כדי להפחית מעט את התנועה, יש גם חגורת בטן מיוחדת שאפשר לקבל הפניה מפיזיותרפיסטית רצפת אגן ולהזמין אותה.
אפשר להעזר גם בשיאצו, דיקור ואפואה אלנטרנטיבית.
יוגה ותנועתיות יכולה גם לעזור, אבל תלוי בחומרת המצב- לפעמים עדיף לנוח.
גם לי יש את זה ואני מרגישה שאני הולכת כמו
03/05/12 08:35
49צפיות
ברווז שתקוע לו משהו בטוסיק
זה אכן מעצבן ומציק העצמות כואבות. זהו ההריון השני שלי ובהריון הראשון לא היה
לי שום דבר כזה! כרגע אני בשבוע 20+4 ומרגישה שזה הולך ומחמיר ככל שההריון מתקדם.
צר לי, אין לי שום דרך לנחם אותך בעניין הכאב....
בנתיים לסבול עד הלידה
לגבי חגורת הריון שהמליצו לך
03/05/12 23:07
26צפיות
לדעתי יש לי גם את הסימפיזיו.... למרות שאין לי אבחון. לפי התיאור הכאבים דומים. מחודש שישי בערך אני משתמשת בחגורת הריון (גוגל יביא אותך לספקים שמוכרים את זה) זה כמו תחתונים עם חיזוק לגב + רצועות מתיחה.
זה מאד מאד עוזר לי, אני לא עושה כלום בלי זה. זה מפתיע כמה שזה עוזר, כי זה לא מיידי אבל אחרי יומיים שלושה את פתאום שמה לב שבימים שאת לובשת את זה את מסוגלת לעשות יותר דברים למשך יותר זמן.

זה יקר. (כ-500 ש"ח) .
בהצלחה.
בוקר טוב לכם. חדשה
01/05/12 11:19
300צפיות
שלום. אני בהריון ראשון. ברוך השם זה הגיע לי מהר עדין לא חשבתי על זה ומצאתי את עצמי עם לימון.
אני בתחילת רבעי יש לי בובה קטנה שאני מחכה כבר לראות אותה.
אבל ישלי בעיה עם עצירות קבועה מתחילת ההריון יש משו שעוזר חוץ משזיפים?
ומשהי אמרה לי שזה מסוכן קצת לקיים יחסיים בחודש שלישי ורבעי זה נכון?
תודה רבה
ברוכה הבאה! לגבי העצירות-
01/05/12 12:13
185צפיות
לשתות הרבה מים (גם בלי קשר לעצירות) ויש פה נשים מנוסות עם הרבה עצות שתכף יענו.
לגבי קיום יחסים- כל עוד אין הוראה רפואית את מרגישה טוב- אין סיבה שלא.
מזל טוב!! וטיפים לעצירות
01/05/12 12:40
156צפיות
עצירות הריונית - לשתות בבוקר כשאת קמה, על קיבה ריקה, 1-2 כפיות דבש בכוס מים חמים, אחר כך לשתות עוד כמה כוסות של מים. ואחר כך אפשר להמשיך לאוכל וכו' המטרה לסוך טוב את הקיבה אחרי שהיא (ואת) מתעוררת  

עוד עצה - לשתות בבוקר חצי לימון סחוט בכוס מים (אפשר להמתיק אם את מעוניינת), זה יכול להשתלב עם הכוסות מים שאת שותה אחרי הדבש.

במשך היום לאכול הרבה ירקות ופירות.

הכל בגדר טיפים, ומן הסתם לא כל דבר מתאים לכל אחת, צריך לנסות כמה ימים ולראות מה עובד טוב בשבילך...

בקשר לקיום יחסים - כל עוד אין הוראה מהרופא להמנע, אין שום בעיה
סרטון על פתרונות לעצירות
02/05/12 10:06
65צפיות
אם מעניין אותך, עשיתי סרטון על עצירות - הגורמים לה ופתרונות אפשריים (ביחד עם בצקות, תריצי אם זה לא מעניין אותך).

כמו שכבר אמרו לך לפניי, לכל אחת עוזר משהו אחר. אם משהו עוזר לך - לכי על זה...

בהצלחה,
שרון
המון פירות וירקות
03/05/12 14:54
19צפיות
תתחילי את הבוקר עם  2-3 פירות טריים במקום כוס קפה,
ולארוחת הצהריים  - תוסיפי סלט גדול עם מגוון של צבעים (לא רק מלפפון-עגבניה)
אצלי זה עזר פלאים - גם בתקופה שלקחתי ברזל ובד"כ זה היה בלתי נסבל
בכל מקרה, הרווחת בריאות...
מחפשת קורס הכנה ללידה בגבעתיים
01/05/12 11:13
76צפיות
שלום לכולם. אני חדשה פה בפורום (ובנושא ההריון בכלל- הריון ראשון שבוע 21) ואני מעוניינת למצא קורס הכנה ללידה. לא ממש בא לי על קורס בבית החולים אז אני מחפשת אלטרנטיבה באיזור גבעתיים, עם עדיפות להשתתפות של הקופה בהוצאות.
האם יש למישהו המלצה? אני מחפשת משהו שיכין אותי ללידה טבעית אבל עם כל ההסברים הנחוצים ללידה "רגילה" כדי שיהיו לי כל האופציות בזמן אמת.
תודה :)
באיזו קופ"ח את?
01/05/12 11:56
73צפיות
אני עשיתי במאוחדת ברמת גן. היה מאוד מוצלח.
אבל- לא ניתנו שם המון הסברים על לידה טבעית. אם את רוצה להדרכה על לידה טבעית, מקיפה וממצה- אולי כדאי שתפני לדולה פרטית שתדריך אותך באופן פרטי.
תודה
01/05/12 12:03
55צפיות
אני במכבי אבל בעלי בכללית והבנתי שגם דרכו זה ממומן לפעמים
º
דם טבורי מישהי עושה ? איפה ולמה ? תודה
01/05/12 11:01
83צפיות
דם טבורי
02/05/12 12:55
123צפיות
אני מצרפת לך מאמר מעניין אודות דם טבורי, תוכלי למצוא שם על החשיבות, יתרונות, איפה אפשר לשמור וכדומה.. מקווה כי יעזור
שאלה מוזרה קצת
01/05/12 14:13
367צפיות
השאלה שלי נוגעת לחישוב שבועות הריון.

תאריך וסת אחרון: 10.3

איך יכול להיות שבכל המחשבונים ואצל הרופא אני בשבוע 7, כשלפי ספירה ידנית של השבועות שחלפו מאז בלוח השנה אני בשבוע 8?

כמובן שאיך ששלחתי... ירד האסימון....
01/05/12 14:19
199צפיות

יום קשה ועייפות בלתי נגמרת יכולים להוות תירוץ?

º
הכל מובן בהריון
02/05/12 13:54
43צפיות
מחפשת רופא למעקב בהריון בסיכון גבוה
01/05/12 14:57
104צפיות
שלום. אני מחפשת רופא למעקב בהריון בסיכון גבוה באיזור השפלה - רצוי במרכז לב ברמלה (בשיחת טלפון איתם לא הצלחתי להבין אם מבצעים שם מעקב כזה או לא).
תודה.
את יכולה לפנות למרפאת הריון סביכון גבוה
01/05/12 15:05
65צפיות
של אסף הרופא.
אם בפרטי אז אני ממליתה על ד"ר עודד הרט וד"ר יפעת וינר.
לא יודעת היכן מקבלים בפרטי.
המעקב בביה"ח הוא אצל רופא קבוע או על בסיס
01/05/12 15:17
39צפיות
"מי פנוי ברוקח"?
יש ימים קבועים לכל רופא
03/05/12 21:43
11צפיות
ואת יכולה לקבוע תור ביום של הרופא הרצוי לך.
בנו ת אשמח להארה - בדיקת בטא
<< ההודעה הנוכחית
30/04/12 21:14
533צפיות
שמראה 425
וזאת אחרי בדיקת הריון שלילית ביתית ואחרי אולטרה סאונד (לפי מה שהבנתי לא וגינלי) ולא ראו כלום, לא שק ולא כלום. יש איזשהו סיכוי לטעות בבדיקות הבטא האלה?
מתי עשית את הבדיקה הביתית?
30/04/12 21:22
276צפיות
הבדיקה הכי אמינה היא אכן הבטא....
גם לי קרה שהבדיקה הביתית היתה שלילית והייתי בהיריון.
אולי בדקת לפני כמה ימים והיא לא זיהתה עדין כי ההריון צעיר.
דבר שני הגיוני לחלוטין שלא ראו כלום את ממש בהתחלה.
אם יש טעויות?.......טעויות אנוש תמיד יכולו לקרות אבל זה נראה לי לא סביר.....
אני הייתי מחכה יומיים ועושה הכפלה...
אחרי בטא 1000 אולי יראו שק
אבל במקומך הייתי מחכה לשבוע 6-7 לבדוק ישר דופק ולהמנע מלחץ מיותר
המ.. אני בכלל לא בלחץ אני אפילו לא מוכנה לזה
30/04/12 21:43
304צפיות
אני לא יודעת איזה שבוע.. גם קראתי עכשיו שסופרים שבועות של הריון עוד לפני ההפרייה בכלל ולפני יחסי המין (?)) בקיצור התבלבלתי סופית. אבל כבר הייתי אמורה לקבל לפני איזה שבועיים שלושה זה בטוח. דופק רואים באולטרה סאונד? אם אין דופק יש הפלה טבעית? אני ממש לא תכננתי כלום והאמת מבולבלת לחלוטין
תשובה ללוטוס
30/04/12 21:51
205צפיות
מתחילים לספור מהתאריך האחרון בו קיבלת מחזור. יש כל מיני מחשבוני הריון באינטרנט שם את יכולה להבין באיזה שבוע את אם את אכן בהריון.
דופק רואים באולטרסאונד החל משבוע 6-7, אז אין כל כך סיבה לעשות אולטרסאונד קודם..
אני משערת שאם מאחר לך ב-3 שבועות ואת מאלה שמקבלות מחזור סדיר את אמורה לראות הריון כבר בבדיקת הריון ביתית.
אם את יכולה להתאפק פשוט תתאזרי בסבלנות וחכי לאולטרסאונד.. זה אומר הכל..
שיהיה בהצלחה!!
תודה
30/04/12 22:15
131צפיות
המחזור שלי לא הכי סדיר מכאן הבלאגן..
יכול להיות הריון צעיר
30/04/12 21:56
391צפיות
בדיקת שתן מראה בטא רק מרמות של 1000 יחידות, כך שמאד הגיוני שהיא יצאה שלילית, לאור התוצאה בדם.

אם זה הריון מאד צעיר, זה בהחלט סביר שעוד לא יראו כלום ב - US. אצלי לא ראו כ.לום בריבוע, עד שבוע 5.5 ובטא 6000

לא להספיק. הבטא היא בדיקה אמינה. צריך לחכות קצת ולחזור על ה - US.

תודה
30/04/12 22:17
165צפיות
אוף אני בכלל לא מוכנה לסיפור הזה
ראיתי שבטא של שבוע רביעי זה בטא כמו אצלי לכן אני לא ממש מבינה איך יכולה להיות בטא 1000 בשביל בדיקות הריון ביתיות? הן לא אמורות לגלות הריון כמה ימים/שבוע איחור. אצלי זה כאמור 425 באיזה שבוע אני בערך?
מאד קשה להגיד
30/04/12 22:47
182צפיות
יש לבטא טווחים מאד מאד רחבים של תקינות, כך שזה לא ממש חייב להיות שבוע רביעי (סתם לצורך ההשוואה? הבטא הראשונה שעשיתי בהריון הראשון, הייתי 3 ימים אחרי האיחור במחזור, והייתה 870....)
לא ממש נכון
30/04/12 23:12
247צפיות
לי בדיקת שתן הראתה שני פסים (אם את מתכוונת לבדיקת סטיק כמובן), ובדיקת דם שנעשתה יום למחרת הראתה בטא - 119...
אז היה לך מזל
01/05/12 14:36
191צפיות
ואולי השתן היה מרוכז במיוחד, אבל ההתחייבות של יצרניות הבדיקה לגבי תשובה בבדיקת שתן היא מ - 1000 יחידות ומעלה.
קראי את גב האריזה.
עשיתי על זה מחקר קטן
03/05/12 00:03
109צפיות
ולא- רב היצרניות כיום מתחייבות על בטא 50
ויש כאלו שגם על בטא 25
אמנם הן לא מצהירות על זה בארץ אבל קצת חפרתי בפרסומים שלהן בחו"ל ואלו המספרים
אצלי הן גילו בט 31
בטא 74
ובטא 199
(ואני מניחה שזה היה טיפה נמוך יותר כי בדקתי ערב לפני בדיקת הדם)
מסכימה איתך לפי הנסיון שלי
03/05/12 06:16
62צפיות
בדיקה חיובית, למחרת בטא ~60
עשיתי על זה מחקר קטן
03/05/12 00:03
59צפיות
ויש כאלו שגם על בטא 25
אצלי הן גילו בט 31
בטא 74
ובטא 199
עשיתי על זה מחקר קטן
03/05/12 00:04
15צפיות
ויש כאלו שגם על בטא 25
אצלי הן גילו בט 31
בטא 74
ובטא 199
טושה אני חושבת שאת טועה
01/05/12 15:12
221צפיות
בדיקות לגילוי הריון בשתן מצהירות על רמת רגישות של הערכה של 25 mlU (ברובן הגדול. יש גם של 10 שנחשבות רגישות במיוחד)
יחידות המדידה של beta hCG בדם הן גם mlU.
ערכה ביתית לגילוי הריון אמורה לגלות הריון מבטא 25 ומעלה. הרבה תלוי בריכוז השתן, באיכות הבדיקה והקפדה על תנאי שימוש נכונים.
אבל זה העיקרון.

ולהוסיף
01/05/12 15:17
90צפיות
אני קיבלתי תשובה חיובית בבדיקת שתן 4 ימים לפני ביצוע בטא אשר יצאה 58
הלוואי שהייתי
01/05/12 15:49
323צפיות
אולי זה 100 יחידות? יכול להיות, טמטמת הריון זה (גם) כאן.
בכל מקרה, מה שאני מתבססת עליו הוא מפגש שהיה לנו בקורס מיילדות עם נציגה של YES OR NO (במסגרת איזה סמינר על פוריות), שדיברה על זה שלמרות האפשרות לזיהוי מוקדם, האפשרות לאיתור דרך השתן עדיין פחות ברורה מהאפשרות לאיתור דרך הדם, מה שהופך את האמינות של הבדיקות בשתן לנמוכה יותר מאשר בדיקות הדם, ולמצבים שבהם FALSE NEGATIVE בבדיקת שתן יתגלה כהריון בבדיקת דם, אפילו באותו היום.
י
זה נכון
01/05/12 15:54
114צפיות
הן הרבה הרבה פחות מדויקות
אבל בוודאות (אני בכל זאת גרה בחו"ל אבל יש חברות שמוכרות גם כאן וגם בארץ)
רשום על האריזות רמת רגישות של בטא 25 (לבדיקות הפחות רגישות, יס אנד נו פרופשיונל למשל זה 10)

לא חשוב.. העיקר הבריאות
º
נכון. אצלי היא זיהתה בטא פחות מ-50
01/05/12 18:31
71צפיות
אצלי זה לא זיהה בבטא של 157
02/05/12 17:13
52צפיות
וגם אני גרה בחו"ל והשתמשתי ביס נו פרופשונל.
שלום, חדשה פה. זקוקה לייעוץ
01/05/12 12:15
355צפיות
אחרי שנה וחצי של טיפולים, ב"ה קיבלתי בטא חיובית. אני בשבוע 7+2 ואתמול אמרו לי בבית החולים שאני יכולה לעבור למעקב של רופא בקופ"ח.

מאחר שזה הריון ראשון, ובינתיים לא כ"כ רוצה לספר לחברות, אני די קלולס וצריכה עזרה...

האם יש רופא נשים למעקב הריון שאתן יכולות להמליץ עליו? מישהו מקצועי אך גם נחמד. מדובר על אזור ירושלים ובקופ"ח מאוחדת.

ועוד שאלה: האם כדאי יותר להגיע לרופא שנמצא במרפאה של קופ"ח כי שם יש גם אחות מעקב הריון ואולטראסאונד זמין או שגם לרופא במרפאה פרטית יש את כל מה שצריך?

אשמח לכל מידע נוסף שאתן חושבות שעשוי לעזור בתהחלה.

תודה,
בשעה טובה!
01/05/12 14:26
83צפיות
אני ממליצה על ד"ר אילן ברעם, הוא נחמד וזמין. יש לו אולטרסאונד בחדר, וזה ממש נוח. הוא מקבל בקרית יובל.

המלצה - אם יש לך מאוחדת שיא/עדיף תבררי אם מגיע לך החזר על שקיפות עורפית, ואם כן, תעשי אצל ד"ר תדמור בתלת-מימד, כי מקבלים החזר ממש גדול, כך שבסופו של דבר תשלמי אותו דבר, רק שיהיו לך תמונות מגניבות.
תודה רבה!
01/05/12 17:11
38צפיות
הוא מקבל במרפאה פרטית או בסניף מאוחדת שבקריית יובל?
º
סניף מאוחדת
02/05/12 11:33
32צפיות
האם יש אפשרות הריון?
01/05/12 13:46
220צפיות
כבר חודש אנחנו מקיימים יחסי מין ללא הגנה -חשוב לציין שאנחנו רוצים להיות הורים.
כבר שבוע יש לי כאב מחזור ללא דימום,עשיתי בדיקה 2-3 ימים אחרי האיחור יצא שלילי..(המחזור אצלי לא ממש סדיר)בדרך כלל המחזור שלי הוא בין ה25-27 ..האם יש אפשרות להריון?
בדיקת דם תיתן לך תשובה ודאית..
01/05/12 14:16
92צפיות
את יכולה לקחת הפניה גם מרופא המשפחה.
בהצלחה..
שאלה לגבי GSS
01/05/12 13:35
260צפיות
רופא נשים שלח אותי לעשות את הבדיקה. הוא הנחה אותי לבצעה בדרך הבאה-לעשות משטח וגינלי דרך הנרתיק ולאחר מכן בפי הטבעת (באותו משטח) כשהגעתי למרפאה האחיות אמרו לי שזו טעות ושיש לבצעה רק דרך הנרתיק. מה נכון?
GBS
01/05/12 13:40
244צפיות
זהו משטח נרתיקי, הרופא אמור לבצע בעצמו
גם לי הרופא אמר לעשות בעצמי לפני
01/05/12 14:07
202צפיות
שאני הולכת לעשות בדיקת דם.. ולתת את המטוש לאחיות
משטח וגינלי
01/05/12 13:52
174צפיות
נשמע לי מוזר ביותר, ביצעתי את הבדיקה כמה פעמים וזה רק משטח וגינלי.
ואת יכולה כמובן לבצע את זה בעצמך, לא תריך רופא בשביל זה.
זו לא טעות
01/05/12 14:09
182צפיות
מבצעים כפי שהנחו אותך.
נהוג לתת שני מקלוני בדיקה, אבל אם קיבלת אחד אז שימי לב שיש חשיבות לסדר - קודם כל הנרתיק ואח"כ פי הטבעת כדי לא להעביר זיהומים.
עשיתי אתמול אצל הרופא
01/05/12 15:14
145צפיות
והוא לקח משטח משני המקומות.
קודם מהנרטיק ואז מפי הטבעת (והאמת שהוא דחף קצת פנימה וזה לא היה נעים בלשון המעטה..... )
תחושת נפיחות בבטן
01/05/12 15:40
735צפיות
אני רק בשבוע 5 ואני מסתובבת עם הרגשת נפיחות בבטן כאילו שהיא מתוחה כמו בלון. אני גם מרגישה שהיא גדולה יותר למרות שזה לא נראה לי הגיוני כי זה ממש מוקדם.
מישהי מכירה את התועפה? האם יש לי סיבה לדאגה?
זו תופעה שכיחה
01/05/12 16:04
246צפיות
שיהיה לך בשעה טובה בקלות ובבריאות!
תודה בדיוק קיבלתי את הבטא
01/05/12 16:13
210צפיות
2157 נראה לי שעכשיו אני מתחילה להתרגש !
שקיפות עורפית אצל ד"ר ברגר אלינה
01/05/12 18:17
147צפיות
מישהי עשתה?
איך הרופאה?
תודה
אני מניחה שאת מתכוונת לד״ר ברנר אלינה
02/05/12 09:06
59צפיות
עשיתי אצלה שקיפות + 2 סקירות. היא מקסימה ומאוד מקצועית. ממליצה בחום
מישהי מכירה את ד"ר יאיר דניאל?
01/05/12 18:04
949צפיות
הי, אני מחפשת רופא מלווה להריון ראשון. קבעתי באופן אקראי לד"ר יאיר דניאל. מישהי מכירה?
אני מכירה
02/05/12 09:44
293צפיות
הוא היה רופא הנשים שלי כמה שנים כשגרתי במרכז.
אין לי הערות מיוחדות עליו, לא הייתי בהיריון בשום שלב כשהייתי אצלו. נחמד, מקצועי, תכלסי.
אני הייתי בהיריון הקודם אצלו
02/05/12 14:55
253צפיות
הוא מאוד מקצועי ומוערך אבל, אם את מחפשת
רופא אמפתי שיסתכל לך בעיניים, שתרגישי שישלו זמן
בשבילך- הוא לא האיש.
הוא מאוד קורקטי, מתקתק ובאמת מקצועי אבל שוב
אם את צריכה עוד דברים מרופא מלווה אז תשקלי שוב
העדרות עקב בדיקות במהלך הריון
01/05/12 18:02
221צפיות
כמה מותר להעדר עבור בדיקות הריון
האם צריכה להביא אישור רפואי בכל פעם ?

תודה
אם את במשרה מלאה
01/05/12 19:19
189צפיות
עד 40 שעות סה"כ, וצריך להביא אישור רפואי.
ומוסיפה
03/05/12 21:46
39צפיות
שזה "נספר" לך רק אם את מגיעה לעבודה באותו יום. יש מקומות שדורשים גם מינ' שעות עבודה ליום מעבר לבדיקות. הכי בטוח - לברר במשאבי אנוש שלכם.
התכווצויות בבטן תחתונה שבוע 28 יש מה לחשוש?
01/05/12 15:29
611צפיות
יש לי ממש התכווצויות כואבות מאוד שהתחילו מהצהריים בבטן תחתונה
יש מצב שזה צירים או משהו?
במצב כזה עושים מוניטור? או שהשבוע מוקדם מידי?
במצב כזה הולכים להבדק
01/05/12 15:45
282צפיות
יכול להיות שזה כלום
יכול להיות שזה מתיחה של הרחם
יכול להיות שזה סימנים של דלקת בדרכי השתן שגורמת לפעילות רחמית
יכול להיות שהתייבשת
וכן, יכול להיות שאלה צירים.
בשבוע 28 אפשר לעשות מוניטור. אפשר, וכדאי.
מה שטושה אמרה
01/05/12 16:06
199צפיות
תשתי ותנוחי ותראי אם זה עובר ואם לא- תלכי להיבדק.
אוףףף-כאבים מתחת לחזה - יש דרך להקל ??
01/05/12 15:09
674צפיות
אני שבוע 28
לפני שבוע החלו לי כאבים מעצבנים לאורך הפס שבין הבטן לחזה
זה כאבים שאיפיינו גם את 2 ההריונות הקודמים שלי רק לא זכור לי שהגיעו משבוע כזה מוקדם
זה כואב כל היום - כל יום ולא מפסיק . (בשעתיים ראושנות של הבוקר יחסית נסבל ...) אני ממש בדיכאון מזה .
לא עוזר אם אני שוכבת ....ונחה .
יש איזה פיתרון ? ??מה זה הכאבים האלו ??
יואוווווווווווווו זה בדיוק מה שיש לי!!!!!!
01/05/12 15:25
260צפיות
וזה בילתי נסבל וכאבי תופת, ורק בשכיבה זה נרגע לי.
הרופא אמר שאין מה לעשות.... ממש מייאש.... אגב גם לי זה התחיל בשבוע מוקדם יחסית.(עכשיו אני בשבוע 37)
אצלי הכאבים נובעים מהטוסיק שלה שתקוע שם!
01/05/12 15:29
231צפיות
את יכולה לשאול את הרופא שעושה לך אולטרסאונד איזה איבר של העובר יושב באזור הזה.
גם אצלי. בבוקר הטוסיק שלו שם ומאוד מכאיב לי
01/05/12 16:29
172צפיות
ואחר כך הוא שוקע לו למטה... חמוד.
למיטב זכרוני זה הרחם שלוחץ לך שם
02/05/12 16:18
113צפיות
או כמו שהגדירו את זה האחרות פה- טוסיק שננעץ שם...

אין איך לפתור את זה, רק ללדת.....
º
כאבי ראש זה קשור לזה שאני לא נוטלת ברזל בכלל?
01/05/12 19:07
100צפיות
יתכן
01/05/12 19:13
90צפיות
באחד ההריונות נאמר לי שכאבי ראש יכולים להיגרם ממחזור בברזל.
את שותה מספיק? כאבי ראש יכולים
02/05/12 16:19
47צפיות
להיגרם גם מהתייבשות.  אצלי זה מאוד נפוץ.
º
שותה המון..
02/05/12 17:03
26צפיות
כאבי ראש וחוסר ברזל
08/05/12 16:55
32צפיות
חוסר ב-B12 ובברזל יכולים לגרום לשינויים במצב הרוח, לתחושת אי-שקט, לעצבנות, קשיי ריכוז, כאבי ראש, סחרחורות ועייפות מתמשכת.
כתובות אינטרנט מצורפות:
סקירת מערכות
01/05/12 19:30
236צפיות
שלום לכולן,
מחר אני בשבוע 16 ואמורה לעשות סקירה מוקדמת.
יש לי אפשרות לעשות מחר אצל ד"ר ליברטי בקניון מלחה או ביום שישי הקרוב אצל ד"ר קלוד שוקרון בבנייני וולפסון.
מישהי שמעה על אחד משניהם ויכולה להמליץ לי?
º
(בירושלים)
01/05/12 19:45
46צפיות
הייתי בסקירות אצל ד"ר שוקרון
01/05/12 19:56
110צפיות
נחמד ומקצועי
º
תודה
01/05/12 20:12
22צפיות
ד"ר שוקרון
02/05/12 15:06
68צפיות
3 הריונות- עשיתי את השקיפות ואת הסקירות של שלושתם אצל ד"ר שוקרון.
רופא מקצועי מאוד, איש נעים ונינוח. ממליצה בחום.
º
תודה
02/05/12 15:31
19צפיות
צריכה המלצה לרופא לשקיפות באזור ר"ג...
01/05/12 19:23
96צפיות
אשמח לשמוע המלצות על רופא לשקיפות שעובד עם מכבי.
תודה
אם מתאים לך בת"א
01/05/12 20:23
189צפיות
אז אני עשיתי את דר' רון ברדין והיה מצויין
אם פ"ת מסתדר לך אז יש לי המלצה חמה
01/05/12 20:26
145צפיות
סחנוביץ בוריס,עשתי בזמנו אצלו את כל הבדיקות,הוא מקסים ומקצועי.
ממליצה בחום
º
תודה רבה, אבדוק מי פנוי :)
02/05/12 07:31
41צפיות
º
אסף לרנר, הוא נהדר
04/05/12 03:55
211צפיות
שאלה נוספת לגבי תנועות עובר- מי יודעת מה זה?
02/05/12 08:29
485צפיות
יש רגעים במשך היום שאני מרגישה מעין "פעימות" באיזור הבטן התחתונה. זה לא גיהוקים כי את זה אני מכירה טוב טוב, זה יותר מהיר מגיהוקים, זה ממש מרגיש כמו דופק אבל כשאני משווה לשלי זה הרבה יותר איטי, זה לא יכול להיות דופק של העובר שאמור להיות מהיר משלי.
יכול להיות שזה זרימת דם לרחם? אולי העובר מוצץ אצבע וזה מרגיש כך? זה ממש בקצב קבוע לכן חשבתי שזה קשור לזרימת דם.
אני מרגישה את אותו הדבר
02/05/12 15:35
210צפיות
מעין פעימות (אני בשבוע 16).
אם כי לפעמים נראה לי שמדובר בדפיקות הלב שלי או שאני סתם מדמיינת.... אבל אמרו לי שזאת התחושה.
אמרו לך שזאת התחושה של מה?
02/05/12 15:55
173צפיות
לא הבנתי, אז מה זה?
זה בטוח לא שלי אני משווה שלי מהירות פי 2.
אמרו לי שזאת התחושה כאשר העובר זז
02/05/12 16:04
164צפיות
זה ההיריון הראשון שלי ולכן אני לא ממש יודעת לזהות כל מיני תופעות כמו זו... בכל אופן מה שתיארת שקורה לך - קורה גם לי ואמרו לי שאלו תנועות העובר. (לא מישהו מקצועי אלא נשים שעברו היריון)
המלצת רופא לשקיפות בצפון
02/05/12 08:33
126צפיות
בוקר אור

רציתי לשאול ולקבל המלצות על רופאים לשקיפות וסקירות באיזור קריות

הלכתי לבדיקה ראשונה (דופק) למורד... הוא היה נחמד ועדין....
מישהי מכירה אותו?
מומלץ? לא??

גם שמעתי על טלמון...

אני מבוטחת של מכבי ויש לי זהב

מקווה שהשאלה לא תלך לאיבוד בתוך השירשור
טלמון מעולה !
02/05/12 09:16
101צפיות
מקצועי מאוד ונחמד.
עשיתי אצלו שקיפות וסקירה שניה בהריון הנוכחי ובשני הקודמים.
אני גם שמעתי עליו הרבה
02/05/12 22:57
65צפיות
המלצות מנשים שהיו אצלו.
º
מסכימה עם כל מילה!!!
03/05/12 18:00
45צפיות
ממליצה על ד"ר משה ברונשטיין ממכון על קול
02/05/12 16:43
1221צפיות
לא מכירה את ההסדר של מכבי.
º
היינו אתמול אצל טלמון הוא מקסים !!!
03/05/12 19:36
73צפיות
תוצאות בדיקות דם
02/05/12 13:31
177צפיות
מישהי יודעת מה אומרות הסטיות הבאות:

** RBC נמוך (3.7)
** BASOPHILS גבוה (0.2)
** MCH גבוה (34.9)
** MCV גבוה (99.1)

האם משהו מהנ"ל אמור להדאיג אותי??
כל הנתונים האלו קשורים לכדוריות הדם האדומות
02/05/12 13:36
73צפיות
הכי חשוב מכל אלה זה להסתכל על המוגולובין- HB ואז אפשר אם הוא לא תקין לעשות חשיבה כתוצאה ממנה למשל-
MCV וMCH הם פרמטרים שקשורים לצורת הכדורית ועד כמה היא אדומה- אין פה שום מדד כשלעצמו על האנמיה עצמה בלי להסתכל על ההמוגלובין. מעבר לזה- השאלה צריכה להיות מופנית לרופא כי יש פה צורך להסתכל על עוד פרמטרים כמו- פריטין, ח.פולית, ויטמין B ובאופן כללי על התקי הרפואי.
אין טעם להיות מודאגת בלי לבדוק את הכל עם הרופא המטפל.
כאבים בטבור
02/05/12 13:35
194צפיות
מזה כשבוע יש לי כאבים מאוד חזקים בטבור שעבורו ושוב חזרו.
אני לא בהריון אבל המחזור מאוד מאחר אומנם הביוץ לא תקין ולכן איו מחשבה על הריון בשלב הזה. ביומיים האחרונים יש לי הפרשות מרובות. מה יכולה להיות הסיבה לכאבים ולהפרות המרובות?
אולי תעשי בדיקת הריון?
02/05/12 13:56
96צפיות
במקום לתהות על כאבים והפרשות תלכי לרופא שלך ותעשי בדיקת בטא, עוד באותו היום תקבלי תשובה
צריכה התייעצות בעניין מועד של סקירה ראשונה
02/05/12 09:05
314צפיות
היי בנות,בוקר טוב
אני רוצה להתייעץ איתכן בעניין מועד של הסקירה הראשונה.
יש לי תור לד"ר שפירא כאשר אהיה בעזרת השם שבוע 14+1 ויש לי תור בעזרת השם לד"ר בורנשטיין כאשר אהיה 15+6.
אני מעדיפה ללכת לד"ר שפירא מהסיבה ששמעתי עליו דברים מאוד טובים ובא לי שתהיה לנו חוויה חיובית.
בהריון הראשון הייתי אצל ד"ר בורנשטיין והחוויה אצלו הייתה לא נעימה בכלל.הוא היה מאוד לא נעים ודיי אנטיפט.
האם לדעתכן התור לד"ר שפירא מבחינת הזמן בסדר? זה לא מוקדם קצת מידי?
בבקשה הארות ותגובות יתקבלו בברכה.... אנחנו נוסעים עוד מעט לשקיפות,אני מתרגשת תחזיקו אצבעות
יום נפלא לכולכן
אני בדיוק שאותו שיקול כמוך..
02/05/12 09:36
173צפיות
רק שטרם קבעתי תור כי אני ממש בהתחלה, אבל גם אני הייתי אצל בורנשטיין בהריון הקודם והיתה חוויה לא נעימה, הוא מקצועי והכל אבל אלו היו 20 דק' (!) נוראיות עבורי, הוא אכן מאוד אנטיפט (ובשביל הכסף שהוא מקבל והתור הענקי שיש לו במרפאה, חיוך לא היה מזיק)
אבל שבוע 14+1 זה אומנם בטווח אבל מאוד מוקדם.. הם קבעו לך את זה ככה? כי כל רופא נוהג לבדוק בשלב אחר של ההריון..
בכל אופן הייתי נשארת עם שפירא, הוא גם רופא מקצועי ממה ששמעתי, אז אין לך מה לחשוש..
מהמרפאה של ד"ר שפירא קבעו לי במועד הזה
02/05/12 09:40
169צפיות
אני פשוט קצת חוששת שאולי זה טיפה מוקדם.
אבל נראה לי שאלך על זה.
התשלום בבדיקות האלה כל כך יקר שנראה לי שהמינימום,חוץ מרמת המקצועיות כמובן,זה יחס נעים.
תודה על הייעוץ
מסכימה איתך לגמריי!
02/05/12 09:55
130צפיות
מה גם ששמעתי שהמרפאה של שפירא מאובזרת בציוד חדיש יותר (גם את עלית על השרפרף עץ אצל בורנשטיין? כמעט נפלתי ממנו..חח)
טוב שאמרת לי שככה קבוע לך, כשיגיע הזמן לקבוע, אבקש שיידחו לי מעט..

שיהיה בהצלחה בשקיפות היום!
עידכונים מהשקיפות
04/05/12 08:32
87צפיות
בוקר אור לכל הבנות,רציתי לעדכן אתכן .
היינו בשקיפות לפני יומיים,ברוך השם הבדיקה יצאה טובה מאוד.
היה מרגש מאוד לראות את העובר.עברנו חויה מאוד מרגשת ומקרבת.
במיוחד עבור הארוס שלי שזו פעם ראשונה עבורו והוא קלט לדעתי,בצורה מוחשית את ההריון בזמן שראינו את העובר.
שתהיה שבת שלום לכולן
יש לי ניסיון רק עם ברונשטיין, והוא נפלא ביותר
02/05/12 13:04
205צפיות
היינו אצלו בהריון הקודם ועכשיו. הוא היה חביב לחלוטין, חייך למראה התמונה של הבת שלי שכבר בחוץ, צחק איתנו, הסביר הכל יפה...כשביקשתי לראות את הפנים שוב סתם כך ברגע שהעובר הסתובב עם הפנים הוא התמקד, עצר וצילם.
לי אישית יש ניסיון נפלא איתו, והוא ה-מומחה בארץ.
הייתי מחכה לשבוע 16 והולכת אליו בעיניים עצומות. אמנם אין לי ניסיון עם שפירא מודה ומתוודה.
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום