לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הריון ולידה - תמיכה
קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

תוצאות העמסת סוכר 50

מאת: N e s y a
30/04/12 16:04
יצאה לי תוצאה קצת גבוהה - 186-
מה השלב הבא? אני צריכה ללפנות לרופא? לעשות בדיקה חוזרת תוך כמה זמן??
14.8.12- הנסיך שלי הגיע
בריאות ליום א
29/04/2012 | 11:08
174
314
הריון ראשון- סתם היסטריה או שמא?
29/04/2012 | 10:59
5
1320
הי בנות,
אני בשבוע 18+1 ואנחנו מצפים לבת.
עד כה היה נדמה לי שהרגשתי "בעיטונת" פה ושם אבל לא ממש יודעת לומר מה זה היה. אני מחכה כל יום להתחיל להרגיש משהו ובינתיים כלום
אני כל הזמן פוחדת שמא הסבתי לה נזק או שמשהו לא בסדר...אני יודעת שזה נשמע פאתט לגמרי, אבל אני ממש חיה מאולטרסאונד לאולטרסאונד בתקווה שהכל בסדר ושהיא עדיין זזה.
כשאני אומרת "נזק" הכוונה היא לזה שהתכופפתי לא מעט או ששתיתי כוס קאווה אחת לפני שבועיים.
בבקשה זקוקה להרגעה (עד הסקירה המאוחרת לפחות...)

מרגיעה.....
29/04/2012 | 11:08
620
שבוע 18 זה עדיין מוקדם להרגיש במיוחד בהריון ראשון....וזה גם תלוי במיקום השיליה. אם השיליה היא קדמית אז תרגישי פחות כי היא חוסמת. זה מאוד אינדיבדואלי מתי מרגישים אבל 18 זה עדיין מוקדם.
התכופפת? אני בהריון שני כל היום מרימה כמעט 12 קילו את הבת שלי ולא רואה ממטר..... אתול גם הרכבתי לבד שידה ענקית של איקאה ואני מבטיחה לך שאני מתכופפת כל היום :) אין עם זה שום בעיה. ולגבי כוס קאווה זה גם בסדר. מותר לך לשתות כוס יין פעם בשבוע לא ייגרם שם נזק.
נשמע כמו סתם היסטריה
29/04/2012 | 11:09
333
מבינה את החשש, אבל בשבוע 18 הם ממש קטנטנים והרבה בנות עוד לא מתחילות אפילו להרגיש בזמן הזה.
אני עכשיו בשבוע 23 ורק לאחרונה התחלתי להרגיש אותה בצורה סדירה.
לא סתם נדרש מעקב אחר תנועות רק משבוע 28
יש לך עוד קצת זמן
29/04/2012 | 11:09
1
289
האם את יודעת מה מיקום השלייה? בשלייה קדמית מרגישים בעיטות מאוחר יותר. וכמובן בהריון ראשון גם מרגישים תנועות מאוחר יותר מהריונות מתקדמים

והחששות שלך הם טבעיים. במיוחד עד שתרגישי תנועות. ואז תעשי מעקב תנועות כל יום כל היום. גם אני הייתי ככה. בכל אולטרה-סאונד, ככל שהעובר עלה במשקל, הרגשתי יותר בטוחה, שאם חס וחלילה יקרה משהו התינוק יוכל לשרוד מחוץ לרחם (רף הקילו, קילו וחצי, שני קילו בכלל הרגיעו אותי....)

בנתיים תחשבי מחשבות חיוביות (לא יכולה להביא את עצמי להמליץ לך להרגע :) שונאת שאומרים לי את זה). תחשבי על הרחם שלך, איך הוא מזין את התינוקת שלך, מגן עליה. איך התינוקת שלך מתחזקת בכל יום ויום.

בהצלחה
המממ....
29/04/2012 | 11:31
172
עכשיו כשאת אומרת, השילייה שלי קדמית, אז אולי בגלל זה לא ממש הרגשתי עד עכשיו. ממתינה בציפיה
מוכר
29/04/2012 | 17:27
120
אל תדאגי, עוד מעט היא לא תפסיק לזוז ואז הכל ייראה לך הרבה יותר רגוע. גם אני כמוך, הייתי בחרדות מאולטרסאונד לאולטרסאונד, אבל די מהר הגיע השלב בו היא התחילה לזוז ללא הפסקה (היא משתוללת ממש as we speak, מעירה אותי בכל בוקר ואומרת לילה טוב בכל לילה ) ואז נרגעים (עד כמה שאפשר, כן? )
אני נמנעת מאלכוהול לחלוטין, אבל הרבה אחרות שאני מכירה שותות כוס פה ושם ואין בעיה עקרונית עם זה. לגבי ההתכופפויות - גם לא הייתי מוטרדת במקומך, היא מוגנת היטב בתוך שק מי השפיר שלה יכולה לספר לך שאני מנקה את הבית כמו ג'דה אמנם עושה הרבה יותר הפסקות כי אני מתעייפת מאד מהר אבל התכופפויות וכו' הם חלק מהעניין. בנוסף אנחנו עוברים דירה בקרוב - אני מניחה שאין צורך לפרט מה המשמעויות של זה והכל בסדר. כל עוד את קשובה לגוף שלך ולא עושה דברים יוצאי דופן שלא עשית טרם ההריון, לדעתי הכל בסדר.
המשך קל ורגוע!
תבחין משולש: מתנצלים על השאלה החוזרת, אך הפעם
29/04/2012 | 07:47
1
393
תבחין משולש: מתנצלים על השאלה החוזרת, אך הפעם ממוקד וקצר יותר

ביצענו דיקור מי שפיר בשבוע 17+4, ולפני כן לא ביצענו תבחין משולש,
הבנו שדיקור מי השפיר עשוי לשבש את תוצאות התבחין המשולש, במיוחד כשהוא קרוב לדיקור,
ולפיכך כדאי לבצע את התבחין המשולש רחוק ככל האפשר מהדיקור,
מכיוון/למרות שאין מידע בנוגע לזמן הנדרש לנורמליזציה של התוצאות לאחר הדיקור,
אך מצד שני המידע הנוסף בבדיקת חלבון עוברי בדם היא של אמת אסטריול, שכנראה לא מושפעת מהדיקור.

1. האם הבנו נכון, וכעת מומלץ לבצע את התבחין המשולש בשבוע 20?
(במידה וכן, האם מקסימום עד שבוע 20+0 או מקסימום עד שבוע 20+6?)

2. האם אין צורך להוסיף אינהבין A (לרבע את התבחין), מכיוון שהתוספת מתייחסת רק לתיסמונת דאון,
שבכל מקרה כבר נבדקת במי השפיר, או בשל סיבה אחרת?

3. האם ממליצים לבצע את בדיקת התבחין המשולש בשבוע 17, רק ע"מ להשאיר מספיר זמן למי שפיר, או בשל סיבה אחרת?

4. כיצד יש להתייחס לתוצאות התבחין המשולש לאור העובדה שבוצעה לאחר הדיקור?
אם נגדיר תוצאה "תקינה" כתוצאה שסטטיסטית היא בתוך הנורמה,
האם תוצאה תקינה עלולה להתפרש כתקינה רק בשל שיבוש הדיקור, ובפועל היא אמורה להיות לא תקינה?
האם תוצאה לא תקינה עלולה להתפרש כלא תקינה רק בשל שיבוש הדיקור, ובפועל היא אמורה להיות תקינה?
(False Positive / False Negative?)

תודה רבה ושבוע מצויין.
תבחין משולש
29/04/2012 | 08:23
172
בניגוד לבדיקת מי שפיר, התבחין המשולש הוא בדיקת סקר.
ומה זה אומר? שבעוד שבדיקת מי השפיר בודקת בעיות כרומוזומליות בדרגת דיוק כמעט מקסימלית, התבחין בודק בצורה סטטיסטית. מכיוון שהנתונים לבדיקה נאספו מנשים בשבועות 16-20, אלה השבועות בהן מומלץ לערוך את הבדיקה (כשבד"כ ממליצים על שבוע 17 - פשוט כי שם נמצאים מירב הנתונים).

התבחין מוצא סיכון לתסמונת דאון וטריזומיה 18 - תשובות שתקבלו באופן ודאי מבדיקת מי השפיר, אך גם מאתרת מומים פתוחים בתעלת העצבים - מה שיכול להיות יותר רלוונטי לכם.

לפי מיטב ידיעתי, אינהיבין A נותנת יותר מידע רק על הסיכון לתסמונת דאון - לכן אין לה ערך מוסף במקרה שלכם.

בנוגע לסדר הבדיקות, הייתי מתייעצת עם רופא, רצוי כזה שמתמחה בעניין.

בהצלחה,
שרון
הצילו! כאבי תופת במפשעות
28/04/2012 | 23:02
12
553
שבוע 27 איך אפשר להקל על כאבים אדירים במפשעות שמרינים לרגל שמאל? אני ממש רואה כוכבים
לדעתי עם כאבי תופת הולכים למוקד/מיון
( לעמוד שלי בתפוז )
28/04/2012 | 23:07
298
לא הייתי מסתמכת על עצה פורומית אם את רואה כוכבים.
את יכולה להוסיף עוד קצת פרטים?
28/04/2012 | 23:09
5
253
מתי זה כואב? האם יש משהו שמחמיר? את יכולה לתאר איך זה כואב? אני יכולה לחשוב על כמה אפשרויות ואני צריכה עוד מידע כדי לחדד.
לא הכי מוגדר אבל כואב ברמות מטורפות
28/04/2012 | 23:14
4
301
בחיבור של הרגל כאילו מאחורה מקרין למפשעות כאב קבוע גם שאני יושבת וגם כשעומדת שבוע 27
האם זה יכול להיות צירים?
אם זה כאב קבוע,
28/04/2012 | 23:26
3
314
אז לא כ״כ סביר שזה צירים. כמו שאמרה ענת, אם זה משהו ברמה כ״כ אקוטית, כדאי שתלכי להיבדק.
בכל מקרה, שווה לדווח על כך.

אבל, יש סיכוי טוב שמה שאת מתארת זה סימפיזיוליזיס. בהריון מופרש הורמון שנקרא רלקסין שאחראי על הרפיה וריכוך של שרירים ורצועות (וגם על ההליכה הברווזית). אז, עצמות האגן עלולות לנוע בצורה קצת יותר משוחררת. שימי לב, האם תנועות א-סימטריות של האגן מחמירות את הכאב? האם זה כואב במיוחד במעברים (מישיבה לעמידה וכו׳)

אם כן, אפשר להקל ע״י:
1) קשירת צעיף במקרים קלים וחגורת עור במקרים קשים יותר סביב האגן על מנת למנוע תזוזת עצמות.
2) אוסטיאופתיה
3) לדאוג לא לעשות תנועות א-סימטריות עם הרגליים. שהרגליים יהיו צמודות ככל האפשר - לא תאמיני איך לומדים לקום מהמיטה...
4) לשבת על דברים קשיחים.

אם אני לא בכיוון, עדכני אותי ונחשוב ביחד מה עוד אפשר לעשות,
בהצלחה,
שרון
בשביל סימפי'
30/04/2012 | 10:00
2
113
עדיף לשבת על דברים קשיחים דווקא?
לא ידעתי.
חשבתי שדווקא הפוך.
בהיריון הראשון שלי חייתי על הכדור
לא עוצרים סוסים דוהרים
30/04/2012 | 23:18
1
64
אם זה עבד לך - אז יופי שמצאת מה שעושה לך טוב.
באופן עקרוני, מה שטוב במשטחים קשיחים זה הקונטרה שהם נותנים כשצריך לקום מהם, בניגוד למשטחים רכים שמגייסים יותר שרירים ויש יותר סיכוי להיווצרות לחץ או א-סימטריה באיזור הבעייתי.
עבד...
01/05/2012 | 07:29
26
אני יודעת אם עבד? אני מחבבת את הכדור והיה נחמד.
נראה לי שהקל.

תודה על ההסבר
יש לך בעיות בגב?
28/04/2012 | 23:17
2
85
ממש לא זה מקרין למפשעה ולמפרק רגל מאחור
28/04/2012 | 23:23
1
144
וזה ממש בלתי נסבל
למרות השעה המאוחרת תנסי לשכב על הגב
29/04/2012 | 00:25
148
לקפל את הרגליים כשכף הרגל מונחת על הרצפה ותבצעי פתיחה סגירה של הרגליים בערך 20 פעם תראי אם יש שיפור
בהצלחה
וואי גם לי היה את זה!!!
29/04/2012 | 01:23
244
נחתי וזה עבר לבד... קחי חופש של שבוע ותנוחי...
היי
29/04/2012 | 15:17
52
הריון קודם היו לי כאבים קשים במפשעות,קניתי כדור פיזיו בינוני והורדתי תרגילים מהאנטרנט
ממש ממש עזר לי.
עוד תרגיל שעוזר : שוכבים על הצד ובתנועות סיבוביות למעלה כל פעם רגל אחרת ..

לא לקפוץ עליו !
שפעת באמצע תשיעי...
29/04/2012 | 11:46
3
201
הי כולן,
מה לדעתכן ההשפעה של צינון + שיעול על הקטנטונת? אני כבר שבועיים מצוננת ומשתעלת. אתמול גם בעלי התחיל עם שיעולים וכאבי גרון... כולם אומרים לנו שיש משהו כזה באוויר עכשיו, ואין לנו חום אז לא הייתי דואגת אם לא ההיריון.... מה לעשות? ללכת להיבדק? לתת לזה לעבור? אני ב-38+3, קצת מפחדת שהיא תצא ואז תידבק או משהו...
עצות? דעות?
לא נראה לי שיש הרבה מה לעשות
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2012 | 11:53
117
ובגדול, מותר לך להיות חולה בהריון וזה לא אמור להשפיע עליה. הייתי נזהרת מאד לא להתייבש, שומרת על עצמך עוד יותר ממאמץ יתר וכדומה, ודואגת לאסוף היטב את רצפת האגן בכל שיעול, וגם לטפל בשיעול במידת האפשר כי זה עלול להזיק לרצפת האגן. מעבר לזה, אין הרבה מה לעשות מעבר לשפעת רגילה... תרגישי טוב ולידה טובה!
הי הריון ראשון - לי היה בדיוק
30/04/2012 | 11:23
1
96
את אותו הדבר - פעמיים.

ראשית - השיעול לא מזיק לעובר, לפי מה שהרופאים אמרו לי.

שנית - המערכת החיסונית מדוכאת על מנת לא לדחות את העובר ועל כן חוטפים צינונים ושפעות למיניהן קשה הרבה יותר ולוקח להן זמן לעבור.

אני בשלב מסוים נכנעתי ולקחתי אנטיביוטיקה - בשני המקרים.

מה שמאד עזר לי הוא מכשיר אדים חמים עם פולט יונים.
נסי לנשום אדים למרות שלי זה גרם להתקפות שיעול ולהקאות.

מה שכן - הקפידי לבצע מעקב - יש להקפיד שלא ידרדר לדלקת ריאות כי זה מסוכן בהריון ולעיתים מצריך אשפוז של כמה ימים לשם קבלת אנטיביוטיקה בעירוי. אני הגעתי למיון עם צילום ריאות אך לשמחתי לא אושפזתי.

הרגישי טוב! זה בסוף עובר
תודה!
30/04/2012 | 15:50
22
מסתבר עכשיו שלבעל יש ברונכיט, וכנראה זה מה שיש גם לי רק בעוצמה קצת יותר נמוכה (הוא ממש חולה ומסכן). בינתיים הרופא משפחה אמר שלא צריך כלום, ולעקוב (כמו שאמרת) וזה יעבור. אני רק מקווה שיעבור לפני הלידה... לא בא לי לקבל את הילדה לעולם עם שיעולים ועיטושים.. :)
היי בנות, אני בשבוע 10 ומאתמול התחילו לי
29/04/2012 | 12:05
3
501
סחרחורות וחולשה האם זאת תופעה חריגה או שזה בסדר?
מן הסתם בסדר
29/04/2012 | 12:11
2
201
יכול להיות ירידה של הלחץ דם - שזה לא מסוכן - אבל צריך להתנהל עם זה נכון
או שסתם לא שתית מספיק
אולי ירידה של הברזל

בקיצור - בשביל השקט שלך הייתי הולכת לאחות למדוד לחץ דם, אולי לבדוק סטיק בשתן

ולהקפיד לשתות הרבה, לאכול טוב ולשמור על עצמך
קראתי שסחרחורות יכולות להעיד גם על הפלה לכן
29/04/2012 | 12:21
1
241
נלחצתי
מה שיכול להעיד על הפלה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2012 | 13:48
310
זה דימומים, כאבי מחזור והתכווצויות, וכאבים באופן כללי.
(כמובן שלא תמיד!)
כל השאר זה תופעות הריוניות לא נעימות, אבל לא מעידות חלילה על הפלה.
הריון מאוד חדש- שבוע 7, בחילות איומות!!!
29/04/2012 | 11:26
8
960
הי בנות, נעים מאוד.
הריון שני (בראשון הייתי מאוד מחוברת לפורום שעזר עד מאוד), עדין מאוד צעיר (7 שבועות) אך עם זאת יש לי בחילות כבר שבועיים לפחות שלא עוברות, זה מחליש, לא בא לי לעשות כלום חוץ מלישון ולא להרגיש כלום, ואני מטפסת על קירות ולא יודעת מה לעשות.
אולי אתן תוכלנה לעזור לי כי אני כבר מיואשת, לא אצליח לעבור עוד חודשיים כאלה (בתקוה שזה יעבור ב 3 חודשים).
בהריון הראשון לא סבלתי כלל.
אאאאווווףףףף
המיואשת:)
בדיוק כמוך......
29/04/2012 | 11:47
4
410
שבוע 9, כבר 5 שבועות עם בחילות איומות, עייפות וחוסר חשק להכל.
שיעבור כבר........
אז מה עושים? |חבו
29/04/2012 | 12:25
3
237
רופאת הנשים שלי המליצה לי לקחת תוסף תזונה
29/04/2012 | 13:39
346
של supherb שנקרא - סיקריד, זה תמצית של ג'ינג'ר עם B6 היא טוענת שזה אמור לעזור.
קניתי את זה ביום שישי, ועדיין לא לקחתי.
אני אקח את זה עוד מעט ואדווח אם זה באמת שווה משהו.
הוצאתי עכשיו "חופשת" מחלה
29/04/2012 | 13:44
1
355
שלפחות אני אוכל קצת לנוח השבוע.......
ואומרים שהריון זה לא מחלה...
29/04/2012 | 13:50
271
מה שכן אני ביקשתי מאמא שתכין לי מרק מקוה שזה יעזור:)
מזל טוב,את בהריון!
30/04/2012 | 13:18
2
291
הלוואי שיכולתי לעודד אותך איכשהו, אצל רוב הבנות זה חלק בלתי נפרד מתופעות הלוואי של הריון. אצלי הבחילות היו נוראיות... ולצערי פסקו רק לקראת סוף חודש 4!!!!!!!
לא יכולתי לאכול כלום חוץ מלחם...(המזל היחיד שעם הקאות לפחות לא עליתי הרבה...) כי זה היה הדבר היחיד שלא היה לו ריח. לא יכולתי להריח שום ריח, לא בשמים לא מרכך כביסה, לא אוכל, לא משחת שיניים לא דאודורנט, תדלוק בתחנת דלק היה סיוט...ארוחות שבת היו פשוט נוראיות במיח=וחד כשהיו אצל חמתי...יש לנו יחסים נהדרים אבל נורא התפדחתי כל פעם לשבת עם פרצות חמוץ ולשחק באוכל במקום לאכול אותו... ועל עבודה אני בכלל לא מדברת...אני רופאת שיניים, תעשי את המסכנות לבד... ועוד אצלי בעבודה אף אחד לא ידע עד אחרי השקיפות .... כמה פעמים יצאתי מהחדר תחת תירוצים מפגרים כמו להביא כוס מים והיתי רצה החוצה לנשום אוויר.... ואז, יום יפה אחד התעוררתי בבוקר, והרחתי את הדאודורנט של בעלי באוויר ופתאום קלטתי שאני שוב אוהבת את הריח!!! אין לך מושג איזו הקלה זו היתה!  בקיצור, מה שעזר לי - מים עם לימון!!!! או למצוץ לימון עם סוכר כשממש ממש מרגישים גרוע. בנוגע לעייפות ורצון לישון, גם זה טבעי. הגוף עובר שינויים מטורפים ב1/3 הראשון ולכן הגוף מתעייף מהר מאוד. גם אני רציתי רק לישון כל הזמן...
החדשות הטובות הן שבדרך כלל זה עובר. מתי? אין לי מושג, כל אחת והסיפור שלה. מאחלת לך שיעבור כמה שיותר מהר!!!!!!!!!!!
תודה ענקית על התגובה.
30/04/2012 | 13:28
1
113
את פשוט מקסימה וכנראה שמה שצריך זה פשוט סבלנות ואורך רוח.
30/04/2012 | 13:58
44
תודה!
חייבת לציין שרק לאחרונה התחלתי להיות פעילה יותר בפורום וגילית שזה מאוד עוזר! אומנם בעלי מאוד תומך, אבל יש דברים שאפילו הוא כבר לא יכול לשמוע או שאני סתם לא רוצה להטריד אותו כי הוא עובד נורא קשה.
אז מצאתי פה תמיכה נפשית ענקית מהבנות, בין אם את פעילה ובין אם לא. מספיק רק לקרוא ולדעת שאת לא לבד.
את בחברה טובה פה!
דרוש/ה המלצה
29/04/2012 | 13:05
3
309
לרופא/ה נשים בחיפה השייכת לקופת חולים מכבי

תודה
קרן
ד"ר יוסף טל
29/04/2012 | 13:14
2
213
ברמת גולדה בחיפה
מקצועי עדין ונחמד
ד"ר יוסף טל
29/04/2012 | 19:56
1
84
אני מתה עליו! עברתי אליו מרון גונן באמצע ההריון, והוא פשוט מקסים!
מרגיש כאילו באמת אכפת לו. ממש ממליצה
תודה לכל הממליצות
29/04/2012 | 20:06
36
דימומים חוזרים בתחילת הריון
29/04/2012 | 13:57
5
279
בוקר טוב לכולם,

***רושמת שוב כי בטעות מישהי מחקה לי את ההודעה...***

אני בשבוע 7 + שלושה ימים.
הריון ראשון לצערי הופסק (גרידה) עקב אי דופק בשבוע 12 (בשבוע 8 כנראה כבר נפל ולא ידעתי). הריון ללא דימומים כלל וללא שום דבר מיוחד (עד ההפלה...).
לפני כשבוע וחצי היו לי דימומים קלים. אפשר להגיד הכתמה של התחתון כמו סוף מחזור. נורא נבהלתי ורצתי לרופא הראשון שעבד באותו זמן. אמר שנראה לו שרואים דופק. לא היה בטוח. המליץ על מנוחה ובדיקה עוד שבוע.
הדימום הפסיק עוד באותו יום אבל לאחר יומיים בערך היה שוב דימום קליל.
לאחר שבוע הלכתי לרופא שלי שלא הבין למה באתי אם הייתי שבוע לפני אצל רופא. סיפרתי לו מה קרה. ממש לא התרגש ואף הרגשתי מעט נזופה..
בדק. היה דופק וגודל עובר מתאים לשבוע שהיה.
אמר שכל עוד זה לא יותר ממחזור זה בסדר ואין מה לדאוג.
יום לאחר שהייתי אצל הרופא התחיל לי שוב דימום, קצת יותר חזק. לא התרגשתי. המשיך לי מאז כ- 4 ימים. לפעמים מעט יותר, לפעמים פחות... בכל מקרה לא מגיע לרמה של מחזור (אגב, גם במחזור אין לי הרבה דימום חוץ מביום - יומיים הראשונים).
אני בכל זאת בחשש.... בעיקר לאור הפעם הקודמת (למרות שאז לא היו לי בכלל בכלל דימומים!!) האם זה יכול להיות שיש דימום כזה כמה ימים?
התור הבא שלי לרופא הוא בסוף מאי לשקיפות עורפית...
אשמח לתשובה גם מרופא..
תודה מראש

ל- סגולהלהלה
29/04/2012 | 13:59
4
173
ראיתי ששלחת תגובה אבל לא ניתן לצפות בה עקב מחיקת ההודעה הראשית. אנא רשמי שוב מה שרשמת...
תודה
עונה שוב
29/04/2012 | 16:25
3
131
דימומים בתחילת הריון זה משהו די נפוץ - ככה שלא הייתי ממש דואגת בגלל זה.
מצד שני כן חשוב לנוח ולשתות הרבה (לא רק כשיש דימום , אבל כשיש דימום אז זה חשוב במיוחד. לנוח הכוונה לא לשכב כל היום. פשוט תשדלי ללכת פחות, לא להתכופף או לבצע מטלות שדורשות איזשהו מאמץ פיזי. ישיבה בעבודה נראה לי גם בסדר...)

שאלת לגבי הנרות - אז אתייחס לזה.
לפעמים דימום בתחילת הריון יכול לנבוע מרמה נמוכה של הורמון פרוגרסטרון. רמה מאוד נמוכה של פרוגרסטרון יכולה גם לגרום להפלה (גוף שלא מסוגל להחזיק הריון).
לא הייתי דואגת במקרה שלך, כי אמרת שהדימום מאוד קל ומופיע ממש מדי פעם.
בכל מקרה בשביל להיות רגועה את יכולה לבקש הפניה מהרופא לבדיקת פרוגרסטרון. תבקשי ממנו שיתן לך הפניה עם קוד של בדיקה דחופה - ככה התוצאות יופיעו לך באותו היום. במידה והערך יצא נמוך, הוא יתן לך נרות פרוגרסטרון - תמיכת פרוגרסטרון.
בעיקרון את יכולה לקחת את הנרות גם ללא בדיקת הדם כי אין בהן נזק. אבל את חייבת מרשם (זה מרשם שגם רופא משפחה יכול לתת לך)
במקומך - הייתי מתעקשת לעשות את הבדיקת דם, ואם הרופא יגיד לך שזה מיותר, תזכירי לו את ההיסטוריה הרפואית שלך של ההפלה וזה בטח ינער אותו.
לגבי דחיפות הגעה לרופא - אני חושבת שזה יכול לסבול דיחוי עד מחר. מה שכן, אם לא נוח לך עם הרופא והוא "נוזף" בך, אולי כדאי לך להגיע לרופא אחר.
אם את במכבי, את יכולה להגיע למוקד של נשים הרות ולהבדק שם ע"י רופא נשים.

אם יש לך עוד שאלות אשמח לסייע
וכמובן המון בהצלחה, רוב הסיכויים שהדימום זה באמת כלום. אבל שווה להיבדק בשביל השקט הנפשי שלך
אז ככה...
29/04/2012 | 16:46
2
97
צלצלתי לרופא שלי לטלפון הנייד.
הוא אמר שזה נשמע שזה סתם דימומים של ההתחלה. אמרתי לו שזה כבר חמישה ימים (!) שבהם נחתי (המקסימום היה ללכת לשכנים 2 מטר ממני..).
שאלתי אם ללכת להיבדק (הוא לא עובד היום והוא בצפון ואני עובדת במרכז). אמר שאין צורך... (שאל אם יש כאבים וכיוצ"ב ואיך אני מרגישה בכללי)
אמר שאני אבוא אליו בשבוע 10 חוץ מהתור שקבענו לשבוע 11-12.
הדאגה שלי היא מס' הימים הרבים הרצופים (5) שיש לי את הדימום וזה כבר פעם שלישית שזה חוזר (לפני כן היה לכמה שעות כל פעם)....
נראה לי אני אקפוץ בכל מקרה לאיזה רופא פה שיראה אותי ויראה שהקטנצ'יק שם בסדר והלב פועם..

סה"כ אני מרגישה בסדר.
היום אין לי ממש בחילות אבל כן כואב לי החזה. קשה לי להגיד אם באותה מידה כמו לפני כן...

תודה על התגובה. תחזקנה אצבעות שהכל בסדר...
מחזיקה אצבעות !!!
29/04/2012 | 18:30
1
61
חוץ מזה באמת עדיף שתקפצי לרופא, ואני בכל זאת ממליצה לבקש בדיקת דם ותמיכת פרוגרסטרון גם כשהאולטראסאונד בסדר.
לפעמים דימום יכול להצביע על פרוגרסטרון נמוך - ככה שתמיכת פרוגרסטרון לא תזיק.

ושוב - אם את במכבי - את מוזמנת לפנות למוקד שלהם.
הלכתי לרופא בערב
30/04/2012 | 14:51
82
הכל בסדר ב"ה!
אמר לנוח.
חזרתי למשרד וסיפרתי לבוס שלי שאני בהריון ואני צריכה לנוח בבית כמה ימים. הוא כמעט נפל מהכיסא, אבל הוא יתמודד...
כמה הרופא הזה הרגיע אותי...
עוד שבועיים וחצי נלך שוב לרופא ונקווה שיגיד שהכל טוב ב"ה ושעברנו את השלב הקריטי.
הריון קודם הפסיק להתפתח בשבוע 8 בערך... אני כ"כ מקווה שהפעם נגיע לקו הגמר כששנינו בריאים....
אוףףף זה מלחיץ...
מעדכנת בטא 1133, יום שלישי הייתה 147, תקין
29/04/2012 | 13:37
4
443
נראה תקין???
כרגע גם דיברתי עם הרופאה ואמרה שהיא
מפנה אותי מעכשיו לדר קלטר ענת שעובדת במרפאה בעזרא פעמיים בשבוע
היא באה מתל השומר היא רופאה להריון בסיכון - מישהו מכיר שמע?
תודהההה
נשמע לי תקין
29/04/2012 | 13:53
152
בטא אמורה להכפיל את עצמה (פלוס-מינוס) כל 48 שעות, לפי החישוב שעשיתי ההכפלה שלך קצת יותר גדלה מ-2, זה אחלה
היא רופאה מעולה
29/04/2012 | 15:31
1
197
אבל למה הריון בסיכון?
כי גילו לי קרישיות יתר ואני מזריקה קלקסן אז א
01/05/2012 | 06:49
37
אני אוטומטית הופכת ל"סיכון".. - ככה הבנתי מהרופאה שלי
אני שמחה בשבילך שיהיה בשעה טובה
30/04/2012 | 23:36
8
תור לסקירה ראשונה- מאוחר מדי או מוקדם מדי?
29/04/2012 | 13:25
4
256
הרופא שעליו המליץ הרופא שלי הוא ד"ר ויינשטיין. עשיתי אצלו גם קודם לכן.
הבעיה שיש מקום או בשבוע 14+2 או בשבוע 16+5 כי הוא יוצא לחופש.
אני חושבת לחפש כבר רופא אחר. יש המלצות? איזור הקריות.
אני עשיתי סקירה ראשונה בשבוע 16+4
29/04/2012 | 18:56
132
עד כמה שידוע לי, אין עם זה בעיה וזה עדיין בטווח... אם הוא מומלץ ולך יש ניסיון איתו ואת מרוצה, לא רואה בעיה עם שבוע 16+5, תקני אותי אם אני טועה...
לי אמרו במכבי שאפשר עד שבוע 17
29/04/2012 | 20:51
2
73
ולפי התאריכים שאמרו לי הבנתי שהכוונה ל16+6, אז זה מן הסתם בסדר.
עושים מ 14-17 אבל לא בא לי לחכות ממש לדקה ה90
30/04/2012 | 09:39
1
61
ולכן אני שואלת אם יש המלצות לרופא שעורך סקירות מאיזור הקריות
אם את במכבי, אז יש כמה
30/04/2012 | 11:43
78
דרך הקופה, כמו דר' סטולרו והתחיל לא מזמן לעשות גם סקירות, עשיתי אצלו שקיפות בהריון הקודם והוא גם רופא הנשים הקבוע שלי, הוא אחלה אבל יש בעיה קשה של תורים אצלו, ודר' טלמון (מקבל בכללית, אבל ממה שאני יודעת גם מכבי מאפשרים לעשות אצלו סקירה) ששמעתי עליו המון דברים טובים..
ואגב, אני עשיתי סקירה אצל דר' בורנשטיין באופן פרטי והוא גם עושה רק בשבוע 16, ממה שהבנתי עדיף לעשות את הסקירה לקראת שבוע 16 ולא בשבוע 14, אז את עדיין בהחלט בטווח המומלץ..
דפיקות לב מואצות אחרי אכילת מתוק
29/04/2012 | 15:26
4
269
רציתי לדעת אם אכלתי הרבה מתוק  ואחרי זה הופיעו לי דפיקות לב חזקות ומהירות - בערך פי 2 מתמיד - זה נורמלי?
אני לפני בדיקת סוכר וקצת מואגת-  כבר חלפה רבע שעה וזה לא עובר....
תוצאות העמסת סוכר 50
<< ההודעה הנוכחית
30/04/2012 | 16:04
3
328
יצאה לי תוצאה קצת גבוהה - 186-
מה השלב הבא? אני צריכה ללפנות לרופא? לעשות בדיקה חוזרת תוך כמה זמן??
את צריכה לעשות העמסה של 100
30/04/2012 | 16:07
119
תדברי עם הרופא שייתן לך הפנייה ולכי לעשות, היא לוקחת יותר זמן ולוקחים לך דם 4 פעמים משהו כזה, קצת סיוט..
לרוב תוצאה גבוה ב- 50 לא בהכרח מעידה על סכרת הריון, גם לי יצאה תוצאה גבוה וב- 100 הכל היה תקין לגמריי..
תחשבי על הילל יפה
01/05/2012 | 05:27
1
63
הם מבצעים מחקר בנוגע לסוכרת הריון ועושים העמסה של 100 ג'.
לא צריך לשם טופס 17 או הפניה. פשוט להתקשר ולתאם. הם ישמחו מאוד. תקבלי ברנולה במקום 4 דקירות, תקבלי ספייס פרטי עם אינטרנט אלחוטי ויחס מדהים מכל הצוות.

בהצלחה.
חבל שאני לא מאזור חדרה!
01/05/2012 | 11:33
20
מה אחיות טיפ"ח חושבות על חיסונים?
29/04/2012 | 15:29
128
כלומר, מה הן באמת חושבות על חיסונים...
תקראו את זה:
http://vaccinesinc.blogspot.com/2012/04/blog-post....
אלה לגבי חלבון עוברי..
29/04/2012 | 15:23
1
222
היי בננות..
מקווה שכולכן מתעגלות לכן בנעימים

אני שבוע 25 ו...... עדיין לא עשיתי בדיקת חלבון עוברי (טרימסטר שני)..
האם עדיין ניתן לעשות?!
לא. כבר מאוחר מדי.
29/04/2012 | 15:27
188
בדיקת חלבון עוברי נערכת בשבוע 17 בלבד.
משחת שיניים/ מי פה וצרבת
29/04/2012 | 16:52
1
94
שלום לכולן,

אני מחר מתחילה שבוע 24, הילדה זזה כמו מטורפת ובסה"כ השליש השני יופי טופי :).

אבל... בשבוע-שבועיים האחרונים התחיל מצב מעצבן: כשאני מצחצחת שיניים לפני השינה או שוטפת במי פה אני ממש מתקשה להירדם בגלל צרבות. באופן כללי כמעט בכלל אין לי צרבות, בשום שעה של היום.

ניסיתי להקדים את שעת הצחצוח, אבל גם שעתיים לפני השינה זה לא עוזר. אני מנסה לשבת זקופה אחרי הצחצוח - נאדה. אני משתמשת במשחת שיניים קולגייט ובמי פה אלמקס, שניהם בטעם מנטה.

למישהי יש המלצות על דרכי הקלה? משחות שיניים אחרות אולי? נראה לי שהשלב הבא יהיה לקנות איזה טאמס...

תודה רבה!
מנטה עלולה לגרום לצרבת
29/04/2012 | 17:37
34
בגלל שיש לה השפעה מחלישה על השסתום שבין הקיבה לוושט, וכך עולות חומצות עיכול מהקיבה וגורמות לתחושת הצריבה. כדאי  לנסות משחה ומי פה ללא מנטה
תוצאות בטא תקינות??
29/04/2012 | 19:12
1
149
לפני שבוע עשיתי בדיקת בטא יצא 1070 והיום עשיתי בדיקה נוספת יצא 14352 האם זה תוצאה תקינה??
תקין
30/04/2012 | 16:13
38
ולפי הבטא יכול להיות שכבר יראו דופק באולטרסאונד
בחילות והקאות בהריון
29/04/2012 | 20:52
124
הי בנות, בעבר הייתי חברה כאן בפורום בשני הריונותיי.
כעת אני כותבת בלוג ומזמינה אתכן לקרוא על הנושא בחילות והקאות בהריון ועל הפתרונות הטבעיים שיש לרפואה המשלימה להציע.
כולנו יודעות על התופעה, אך לא כולנו יודעות שיש דרכים להקל. תהנו
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...

המון בריאות והריון קל.
הריון ללא בדיקות
29/04/2012 | 18:06
8
550
היי לכולן,
קודם כל פורום מקסים מחבק ומרגש! כיף לקרוא.
אנחנו מנסים להיכנס להריון אחרי הריון שלא הצליח (לא נשמע דופק בשבוע 8- אחרי שנשמע בשבוע 6).עברו שלושה חודשים,  עדיין מנסים ואני שואלת את עצמי- לאור מה שקרה- עד איזה שבוע כדאי למתוח את נושא הבדיקות (בעיקר אולטראסאונד), כדי להימנע מעוגמת נפש (הייתי קוראת לזה) במקרה והבדיקות יראו הריון לא מפותח? האם יש נשים שמתחילות את כל הבדיקות בשבוע 12? הבדיקות עצמן מכניסות אותי לחרדה מכניסה להריון
תודה ובהצלחה לכולכן
הכל אפשרי, השאלה אם כדאי...
29/04/2012 | 19:18
269
לאחר שתי הפסקות היריון בעברי, הבנתי שיש הבדל גדול בין הפסקת היריון בשבוע 8 לבין זו המתרחשת לאחר מכן, בעיקר שבוע 10 וצפונה מבחינת הפרוצדורה הרפואית. על מנת להקטין את החששות, אפשר ללכת לעשות US ראשון בשבוע 8+, מה גם שזו ההמלצה בד"כ כי לפני כן אצל הרבה נשים עדיין לא רואים דופק. להתחיל את כל הבדיקות בשבוע 12 עלול ליצור שתי בעיות - האחת היא פספוס של בדיקות חשובות בדרך (כגון - האם ההיריון ממוקם בתוך הרחם, האם הוא תקין) והשנייה, שאם חלילה ההיריון לא מתפתח באופן תקין, הפרוצדורה בשבוע 12 היא אחרת לגמרי. אני באופן אישי הייתי מעדיפה לדעת כמה שיותר מהר על מנת לטפל בכך בצורה הכי פחות מזיקה לעתיד הפוריות שלי. שני ההיריונות שלי הופסקו בשבוע 8 (האחד באופן יזום והאחד שהפסיק להתפתח בשבוע 6 וכפי שהיה אצלך - בשבוע 8 כבר לא היה דופק..) בפעולות פשוטות באופן יחסי ועם כמה שפחות נזק (עד כמה שאפשר, כמובן). והכי חשוב - לחשוב חיובי, לקוות לטוב ולהשתדל שלא להכליל את המקרה הקודם על היריונות עתידיים.. שיהיה בהצלחה!
היי,
29/04/2012 | 19:46
120
אני גרה בטורונטו, ואצלנו אין אולטרסאונד עד שבוע 12, אלה אם כן יש חשש לבעיה (כמו דימומים במקרה שלי), אני מאמינה שזה נובע מכך שאם זה לא מצליח אז זה לא (נשמע נורא אני יודעת) ואם את מצליחה להגיע לשבוע 12 אז אפשר להתחיל מעקב. מינסיון שלי שאיבדתי שתיי הריונות אחד שבוע 11 ואחד שבוע 9 אני חושבת שאם כן היו מכינים אותי שמשהו לא נראה בסדר וזה כנראה הולך להגמר לא טוב היה עדיף לי, אבל כנראה שלעולם לא אדע... תתיעצי עם הרופא שלך בעניין תמיד כדאי לשמוע חוות דעת רפואית. שיהיה בהצלחה
את האולטרא סאונד הראשון בהריון הזה
29/04/2012 | 19:51
3
342
עשיתי בשבוע 12 - זו הייתה השקיפות
את השניה עשיתי בסקירה המורחבת
ועכשיו אני בשבוע 37 ועשיתי US של שניה וחצי רק כדי לוודא מצג ראש
מעבר לזה לא עשיתי שום בדיקה נוספת מלבד כל טרימסטר בדיקת דם ותרבית שתן.
תודה לכל המגיבות:
29/04/2012 | 21:08
2
163
תודה על התגובות, הן באמת עוזרות לי וחשוב לי לשמוע מה עובר לאחרות בראש.. עם הקריאה אני חושבת יותר ויותר שזה קשור בכלל לחרדה מפני הריון ובתוכה איבוד השליטה על החיים, הגוף, הבריאות ובכלל ועל זה אני צריכה לעבוד עם עצמי. יש הצעות?
לדבר כמה שיותר על התחושות
29/04/2012 | 21:14
89
לתרגל יוגה - מאפשר חיבור חזרה בין הגוף והנפש אל התחושות.
אני אישית מאוד מתחברת לNLP
29/04/2012 | 21:22
150
לי זה מאוד עזר להתמודד עם חרדות שונות שהיו לי.
תנסי למצוא סוג טיפול שמתאים לך ואת מתחברת אליו
שיחות, NLP, דמיון מודרך, יוגה, אייפק, קינסיולוגיה, פרחי באך... זה באמת לא משנה מה זה יהיה העיקר שזה ייתן לך את הכלים להתמודד עם החרדה (המאוד הגיונית ) שאת חווה.
אבל בדיקות יכולות גם להרגיע
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2012 | 21:21
90
למשל אם כן ראית דופק זה יכול להיות מאד מרגיע (מה שקורה ברוב המקרים). מה גם שכמו שכבר כתבו לך, אם יש בעיה עדיף לגלות אותה קודם ולטפל בהתאם.
אני אישית כן בעד בדיקות, כל עוד הן לא מסוכנות, כלומר כל בדיקת דם או אולטראסאונד התקבלה אצלי בברכה. על מי שפיר סיסי שליה וכו' הייתי חושבת טוב טוב ועושה רק אם באמת נחוץ.
אני חושבת שאם הבדיקות או ההריון מכניסים אותך ללחץ לא הגיוני, זה מקום שכדאי לעבוד עליו, ואולי אפילו להפגש עם איש מקצוע לאיזשהו עיבוד של העניין, זה לא חייב להיות תהליך ארוך.
יש כאלה שלא מגלות שהן בהריון עד שבוע 12
30/04/2012 | 13:11
103
אני גיליתי בשבוע 7 והלכתי רק לאחר שבוע לעשות אולטרא סאונד.
בבקשה המלצה לרופא לסקירה מאוחרת דרך הכללית
29/04/2012 | 19:08
6
794
באזור המרכז .. קריית אונו..תודה
רמת גן טוב לך?
29/04/2012 | 21:22
2
559
ד"ר סגל אוקטב - נמצא ברח' הרא"ה ברמת גן. בהריון הקודם עשינו אצלו שקיפות, סקירה ראשונה וסקירה מאוחרת.
השאלה האם הוא דרך הכללית או פרטי? את יודעת?
29/04/2012 | 23:51
1
139
דרך הכללית
30/04/2012 | 20:43
182
הוא אמנם עובד בקליניקה פרטית, אך הוא רופא שעובד עם הכללית ולכן יש החזר.
יש את
30/04/2012 | 13:03
2
270
ד"ר ברוך מסינג בקרית אונו. הוא נמצא ברשימה של הכללית לשקיפות והבנתי שהוא עושה גם סקירה. אני עשיתי אצלו שקיפות והוא היה ממש בסדר, לא יודעת לומר לך איך הוא בסקירות אבל את יכולה לנסות לחפש עליו. ולקבלת פרטי התקשרות את יכולה לפנות לכללית.
אבל ניצלתי כבר את ההחזר הראשון סקירה מוקדמת.
30/04/2012 | 21:34
147
ולכן אלו גובים 1800 ש"ח...
מישהי עשתה אצל ד"ר רון גרוזברד? ??
30/04/2012 | 21:34
765
בטא
29/04/2012 | 17:57
1
244
ביום ה 14 להזרעה בטא 64 (יום ג)
לאחר יומיים בטא 224 (יום ה)
לאחר שבוע בטא 1636 (יום ד' שאחרי)
האם זה תקין? אין הכפלה מלאה בין 224 ל 1136

תודה
ההכפלה לא צריכה להיות מדוייקת
29/04/2012 | 21:32
87
מספיק שהיא בסביבה.
אז אפשר להגיד לך מזל טוב
הערכת משקל
29/04/2012 | 19:51
5
296
שלום
מחר אני מתחילה שבוע 33
היום בהערכת משקל יש רק דבר אחד שלא הבנתי...
"דרגת בשלות של השיליה"  דרגה-2   מה זה אומר??
אחוזון 46   זה טוב??
2.104 קילו...מעניין שבכל האתרים ראיתי שהיא אמורה להיות עכשיו בערך 1900 ושלי יותר גדולה,תקין?
תודה על התשובות!!
עדי
:)
הערכת משקל
29/04/2012 | 20:57
3
251
שליה דרגה 2 זה אומר שהיא לא לגמרי בשלה ולא לגמרי לא בשלה - זה בסדר

אחוזון 46 זה פחות או יותר באמצע הסקאלה. סבבה.

2100 זה הערכה. הערכה כשמה כן היא, לא מדוייקת על הגרם. זה בסדר.
ומה זה אומר "דרגה 2-3"?|מגרד בראש|
29/04/2012 | 21:02
2
213
הייתי 31+4, פיצפון באחוזון 70-80 (גדול מגילו בשבועיים)

עד לרגע זה לא נתתי את דעתי לדרגת הבשלות של השיליה...
גם סבבה
29/04/2012 | 21:17
1
190
לשליה יש שלוש דרגות, ולקראת סוף ההריון, היא מגיעה לדרגה 3.
ברוב המקרים זה ממש לא משנה, והשליה ממשיכה לתפקד כמו שצריך ואין שום סיבה לדאגה.
29/04/2012 | 21:26
18
אני לא יודעת בקשר לשיליה
29/04/2012 | 21:26
110
אבל תינוקי שלי בשבוע 33 היה בהערכת משקל 2260, והרופא אמר שזה משקל מושלם, אז אני לא חושבת שיש לך מה לדאוג...
האם מישהי הסירה נקודת חן במהלך ההריון?
29/04/2012 | 19:43
3
142
או ביצעה פעולה כירורגית אחרת הכוללת הרדמה מקומית?
אני צריכה להסיר נקודת חן, וגם הפלסטיקאי
30/04/2012 | 11:15
148
וגם הכירורג אמרו לי לחזור לדבר איתם אחרי הלידה...
זו נקודה בעייתית?
30/04/2012 | 13:07
104

אם יש חשש שהיא טרום סרטנית או סרטנית יורידו לך בהריון. אם היא עכשיו בסדר יגידו לך לחכות.
אני עברתי ניתוח כריתה בגלל מלנומה בתחילת ההריון. אני במעקב קבוע במרפאה אונקולגית ועדיין נקודות חן שמציקות לי (פרנויה...) אמרו לי לא להוריד במהלך ההריון כי אין סיבה רפואית בהווה.
אני, ממש בתחילת ההריון
30/04/2012 | 20:49
90
(ולפני שידעתי על קיומו) דיברתי עם המנתח אחרי ושאלתי אם יכולה להיות השפעה על ההריון והוא אמר שלא ושבכל מקרה הייתי חייבת להוריד גם אם היינו יודעים על ההריון (אבל במקרה שלי זה אכן היה סרטני).
דיכאון בהריון
29/04/2012 | 18:28
5
435
שלום לכולן,

לפני כשבוע גיליתי שאני בהריון , כעת בשבוע 6 . ההריון לגמרי לא מתוכנן, יש לי שני ילדים קטנים בבית , הקטנה בת שנה וחצי ועיקר הבעיה שהבעל כמעט ולא נמצא ומעבר לכך אין לי ממש עזרה כך שכל יום החל מהשעה ארבע ועד שמונה אני איתם לבד, משחקים, חברים ארוחות מקלחות ושינה- הכל לבד. כבר היום נורא נורא קשה לי ויש ימים שאני ממש לא יודעת איך הזמן יעבור עד לשינה. אני מפגישה אותם עם חברים, יורדים לגינה, הולכים לטייל אך הכל ביחד נורא מתיש מה גם שהעבודה שלי מאוד אינטנסיבית ואני צריכה להיות תמיד זמינה גם כאשר אני בבית ולעיתים גם עובדת מהבית.
לא מזמן (לפני ההריון) היה לי משבר שממש רבתי עם הבעל כשהרגשתי שאני לא מסוגלת יותר ומבחינת העבודה שלו המקסימים שהוא יכול לעשות זה להגיע פעם בשבוע בשעה 7 במקום ב 9.
כשגיליתי על ההריון לרגע שמחתי אך אחר כך התחלתי להבין מה זה ידרוש ממני ואין לי מושג איך להתמודד עם ילד נוסף!! גם ככה קשה קשה לי אז מה יהיה עם עוד אחד?? גם ההריון עצמו הפעם קשה יותר מבעבר- בחילות 24 שעות, נורא נורא קשות, לא מסוגלת לאכול או להריח שום דבר, מרגישה ממש כמו סמרטוט. תוסיפו לזה שני ילדים ואני בכלל בבעיה.
אני רוצה 4 ילדים ואני כבר בת 34 כך שאני מניחה שמהבחינה הזו זה בסדר אך נפשית לא נראה לי שאני מוכנה לזה עכשיו . אני ממש בדיכאון, רואה נשים בהריון וזה מזעזע אותי לחשוב שעוד כמה חודשים גם אני אהיה כך. אני לא יודעת מה לעשות. הפלה ממש לא באה בחשבון אבל איך להתמודד ולצאת מהדיכאון?
הדבר שהכי מפחיד אותי הוא שאני יאהב את הילד הזה פחות . את השניים הראשונים קיבלתי בכל כך אהבה , גם את ההריון וגם את כל מה שאחריו ולא משנה כמה קשה זה היה אך עכשיו מה יהיה?
הייתי חייבת לפרוק, אשמח לשמוע מניסיון של אחרות איך אפשר להתמודד והכי חשוב- שזה לא משפיע על הרגשות לתינוק/ת לאחר מכן...
מה עם לקחת עזרה?
29/04/2012 | 19:06
1
161
זה יכול להיות מטפלת, או אפילו ילדה בת 14+ שתעזור לך,
אני לקחתי פעמיים בשבוע עזרה מהבת של השכנה (בת 14.5), בזמן שאני בגינה עם הבנות (בנות 4.5 ו 2.5), היא מטיילת עם התינוקת,
ואח"כ היא עוזרת לי עם ארוחת הערב. זה מקל עלי מאוד...!
בנוסף אני חושבת שיש מקום לבקש מבעלך אחת לשבוע להגיע מוקדם - ולא ב-7 אלא ב5 להיות עם הילדים....
בהצלחה.. ומזל טוב...
אין ספק שאצטרך עזרה
30/04/2012 | 10:48
102
עם הבעל זה קצת יותר בעייתי, גם מקום העבודה רחוק כך שלא תהיה לו אפשרות לצאת בארבע ולהגיע בחמש אך הנושא של העזרה הוא בהחלט מתבקש .תודה!
התמודדות מנסיון אישי
30/04/2012 | 10:12
2
190
הי, כל מה שאת מרגישה מאד טבעי ומאד מובן! אני יכולה לספר לך שגם אני חויתי תקופות כאלו ולהרגיע אותך שזה לא משפיע על הרגשות לתינוק לאחר מכן.

בנוסף - התחושה שלי שזה שההריון עצמו הפעם קשה לך יותר מבעבר קשור הרבה לגישה הנפשית, בגלל שזה תפס אותך בתקופה לא קלה, הקושי הנפשי והרגשי לקבל את ההריון משפיע על התחושות הפיזיות - חיבור של גוףנפש - אני לא יודעת מה מתאים לך, אבל מנסה להעביר לך מהנסיון שלי עם תקופות כאלה, אולי זה ידבר אליך.

ההתמודדות היא בכמה מישורים - המישור הראשון זה קודם כל עם עצמי - לעבוד על הרפיה, קבלה, חשיבה חיובית, יש כל מני ספרי הדרכה עצמית או באינטרנט את יכולה לקבל רעיונות איך לקבל מצבים בקלות, איך להתגבר ולהתמודד עם תקופות מתישות/מתסכלות/מעיפות וכו' לקבל כלים וכוחות להתמודד נכון בזוגיות, כי זה נשמע שלא קל לך עם זה שבעלך מגיע מאוחר כל יום וזה לא משהו שיהיה קל לשנות, ואם תצליחי לשנות את הגישה שלך לענין במקום להלחם במצב שאי אפשר לשנות אותו, יהיה לך הרבה יותר קל.

המישור השני - זה העזרה הטכנית, לחפש אפשרות לעזרה, להקל על עצמך במה שאת יכולה, למצוא בחורה שתוציא את הילדים אחרי צהרים לגינה או תשמור עליהם בבית, בזמן שאת תנוחי/תאכלי/תתקלחי/תתפנקי או לחילופין תבשלי/תסדרי מה שאת רוצה לעשות ועושה לך טוב, אם יש לך אפשרות כלכלית לעזרה בנקיון - גם זה הזמן הנכון לממש את זה. חפשי לך פינוקים שעושים לך טוב ופרגני לך אותם בתדירות גבוהה, אם זה לצאת להליכה בערב, להפגש עם חברה, להתפנק באמבטיה חמה, כל אוורור שעושה לך טוב.  אל תחכי שזה יגיע מבעלך או מהסביבה - פנקי את עצמך, תרגישי טוב יותר וממילא תקריני מסביבך אוירה טובה יותר וגם בעלך באופן טבעי יתקרב אליך יותר.

המישור השלישי - עם הבעל - אחרי שאת מסתדרת יותר טוב (טכנית), מרגישה יותר טוב (עם הטיפוח העצמי) את יכולה לשבת עם הבעל לשיחה טובה, תוכלי לבוא ממקום אוהב, מקבל, ולא מתלונן, מאשים, מסכן, ואז להסביר לו שאת צריכה אותו יותר, את הנוכחות שלו, את התמיכה והשיתוף. דברי בנוסח של "אני" צריכה אותך/מתגעגעת אליך וכו' ולא "אתה" לא בסדר/לא נמצא מספיק/לא עוזר מספיק/לא מבין מה זה אישה בהריון עם שני ילדים קטנים וכו' - זה סגנון מאד מרחיק. גם אם זה נשמע לא פייר, גם הנישואין זה המקום בו צריך להיות חכמה ולאו דוקא צודקת.

מקוה שאני בכיוון אם את רוצה המלצה לספר טוב, תגידי
וואו המון תודה על התגובה המושקעת
30/04/2012 | 10:47
1
80
אין לך מושג כמה עזרת לי , רק לדעת שיש מישהו שמבין וחווה את אותו הדבר זה כבר מקל, קראתי את התגובה שלך עם דמעות בעיניים. אין לי ספק שאני צריכה להתאפס על עצמי ולצאת מהמקום של המסכנות , אני בהחלט חושבת על הכיוון של העזרה הטכנית , הנפשית וגם עם הבעל , לא רואה ברירה אחרת. תודה!
תמיד יהיה עוד יותר טוב...
30/04/2012 | 12:13
51
אני כל כך מבינה אותך, כל מילה כתבתי ישר מהלב, תאמיני לי, גם אני היתי שם...
היום אני יכולה להגיד לך מנסיון שאת יכולה לעזור לעצמך ואת יכולה ללמוד להרגיש הרבה יותר טוב! זה ממש בהישג ידיך...
אם את מתחברת לקריאה אז אני יכולה להמליץ לך על הספרים שאני התחברתי אליהם כמו "אל דאגה" של דייל קארנגי, או "לדעת להכנע" של לורה דויל. את יכולה לכתוב את השמות האלה בגוגל, בטח תמצאי על זה מידע.
פרופ' טלר? ד"ר טלמון? ויינר? איך
30/04/2012 | 10:27
14
354
בוחרים רופא טוב לסקירה ראשונה? הרופא שלי המליץ לי על אחד אבל הוא בחופש בדיוק בתקופה בה אני צריכה לעשות סקירה.
מתחילים מלבדוק למי יש תור פנוי בתאריכים
30/04/2012 | 10:38
1
120
שמתאימים לך, ואולי אפילו יכול לקבל אתכם אחה"צ או בשישי או במועד שגם בעלך יוכל לבוא.
אני חושבת שעל שלושתם תמצאי המלצות כאן בפורום. אישית עשיתי אצל טלמון את הסקירה השניה ואני ממליצה עליו.
טלמון מדהים!!
30/04/2012 | 10:43
118
הריון ראשון עשינו גם שקיפות וגם סקירה 2 , את הראשונה לא עשינו אצלו כי הוא היה בסין...
עכשיו כבר קבעתי אליו תור לשקיפות. הוא סימפטי, מקצועי, נעים ומסביר, מאוד סבלני ומרגיע. מומלץ בחום!
לפי מיטב הבנתי ויינר כבר לא מקבל ברמב"ם
30/04/2012 | 10:41
2
74
חברה שלי הלכה אליו כי היא מאיזור בהריון הקודם ועכשיו מסתבר שהוא עובד (לפחות דרך ההסדר) רק בטבריה או עפולה.
לא מכירה את האחרים, אבל על טלמון מסתובבות פה כל הזמן המלצות.
למתי את צריכה לקבוע?
אני עכשיו בשבוע 11...
30/04/2012 | 10:45
1
48
ממליצה לך לחפש מהר
30/04/2012 | 10:49
62
ניסית להתקשר לרופאים הנ"ל?
מה בדבר באופן פרטי?
עשיתי אצל טלמון
30/04/2012 | 10:49
5
138
הוא היה מקסים ומאוד אינפורמטיבי.
הבעיה היא שעשינו את זה דרך ההסדר של מכבי אז זה היה טיפה קצר
והכי התבאסתי שלא קיבלתי תמונה בתלת מימד (בדיעבד זה מטופש אבל באותו רגע זה ממש ביאס אותי )
מה ז"א?? דרך מכבי הסקירה פחות טובה?
30/04/2012 | 10:53
4
89
יש לי מקום אצל ד"ר ויינשטיין, עשיתי אצלו פעם שעברה והוא המומלץ דרך ד"ר סטולרו. אבל נותר רק בשבוע 16+5.
אצל טלמון יש בבוקר ורציתי מאוד שבעלי יהיה... אוף. תראו איך לא זוכרים מפעם לפעם כמה חשוב לקבוע מבעוד מועד.
לא לא, זה לא שהיא פחות טובה
30/04/2012 | 11:03
3
131
פשוט לרוב יותר קצרה.
הם בודקים את כל מה שצריך לבדוק. לפי הרשימה.
אבל אם את משלמת להם בפרטי הם מוסיפים עוד כמה דברים או משהו כזה,
זה מה שאני הבנתי בכל אופן.
ייתכן ואני טועה, אבל זו הייתה הבנתי.

אני עשיתי את הסקירה הראשונה אצל בורנשטיין, בפרטי ולא דרך ההסדר של מכבי. זה היה טיפה יותר ארוך מהסקירה השניה שלי ועם טיפה יותר פרטים.
אבל את הדברים העיקריים היו בשתי הסקירות.
קבעתי בסוף אצל טלמון
30/04/2012 | 11:08
1
97
היא אמרה שזה בערך 25 דקות. הייתי מופתעת כי זכרתי שזה יותר זמן ושאלתי אם זה באופן פרטי זה שונה. היא אמרה שזה אותו דבר ושאפילו תאומים הוא בודק בפחות משעה.
מקווה שלא עשיתי טעות.
בהצלחה!
30/04/2012 | 11:13
47
אני בטוחה שלא עשית טעות.
ואל תשכחי לשאול על כל מה שאת לא מבינה.
הייתי אצל ברונשטיין ולקח בדיוק רבע שעה
30/04/2012 | 11:16
122
לא קיבלתי יחס רע בדיוק ההיפך, ראינו מה שצריך לראות, הוסבר מה שצריך להיות מוסבר, קבלנו תמונות ולבריאות. זה לא בהכרח אינדיקציה לסקירה יותר מושקעת אני בטוחה שאת כבר יודעת
ממליצה בחום על טלמון!
30/04/2012 | 10:55
87
עשיתי אצלו את 2 הסקירות, הוא ממש נעים וסובלני..
גם ממליצה על טלמון
30/04/2012 | 11:14
47
ממליצה על ד"ר להב
30/04/2012 | 15:12
51
אני הלכתי אליו גם בשקיפות וגם בשתי הסקירות, גם נעים נורא להגיע למרפאת מטרניטי, לא עמוס והאוירה נעימה, גם המחשוב והציוד מתקדם, וגם הוא נורא נחמד, סבלני שעונה על כל השאלות( גם המפגרות:)) ובעיקר מקצועי, עורך בדיקה מאוד מקיפה בה לא מחסיר שום איבר בגוף, לא משנה כמה זמן לוקח לו.
שאלה דחופה לגבי חומצה פולית וברזל
30/04/2012 | 10:35
6
214
הי  בשליש הראשון לקחתי חומצה פולית+ברזל אם אני טועה קראו לזה לזה פריפול (קופסה בצבע כתום לבן) אבל הטעם עשה לי ממש בחילות והחלפתי לסוג אחר שנקרא פרוגראד- כדור בצבע ורוד צהוב. אבל בעלון השימוש כתוב שזה לא לנשים הרות ותמיד פחדתי שזה יעשה בעיות.. כשהתייעצתי עם האחות היא אמרה שהמינון של הפולית פשוט נמוך טיפה מהרגיל.. בקיצור עכשיו אני צריכה לקנות שוב קופסה חדשה ואני לא יודעת מה כדאי.. בנוסף אני מרגישה ממש עצירות מכל הברזל הזה. למי יש המלצות לגבי פולית+ברזל?
פולקס!
30/04/2012 | 10:40
105
polax  לי זה היה טוב וזה לנשים בהריון ....
אני השתמשתי בפוריק הריון
30/04/2012 | 11:06
78
בהמלצת הרופא שלי בזמנו, גם כן לאחר שניסיתי מספר סוגים של ברזל שפשוט לא הצליחו להעלות את הערכים אצלי.
בפוריק יש הרבה ברזל וחומצה פולית יחסית, נדמה לי 100 מ"ג ברזל ו 800 מק"ג חומצה פולית. עלי הוא לא השפיע מבחינת הבטן.
פולקס/פוריק
30/04/2012 | 12:42
60
בפולקס משתמשת עכשיו בפוריק בהריון הקודם. הם זהים בתרכובת, מתאימים לנשים בהריון ופשוט מיוצרים בחברות שונות וקופ"ח מסבסדת אותם קלות לפי הסכמים עם חברות התרופות (פעם פוריק היה מסובסד במכבי, היום זה פולקס - סבסוד של שקל וחצי אבל גם משהו...)
לי הרופאה נתנה
30/04/2012 | 13:31
57
מהתחלה מרשם לפרנטל. זה בקבוק לבן עם כחול וכדולים בגודל של סוס בצבע ורוד. בהתחלה לא עשה לי טוב, והיתי חייבת ממש להקפיד לקחת אותם ממש במהלך הארוחה. אם היתי שוכחת ולוקחת אחרי שסיימתי לאכול אפילו אם זה כמה דק' אחרי, היתי מתחילה להרגיש בחילה נוראית...אבל יחד עם זאת עם הזמן זה עבר. החל משליש שני, הרופאה המליצה על תוספת ברזל מעבר לפרנטל, ואני לוקחת בנוסף ברזל פלוס ל אלטמן. זהו ברזל קל יותר איכול, ואין בעיה לקחת אותו עם מזון חלבי. לפחות כך כתוב על גבי האריזה. את הברזל פלוס של אלטמן ניתן לקנות ללא מרשם. פרנטל - יש הנחה מקופ"ח, אז רצוי מרשם.
פולקס
30/04/2012 | 19:08
29
לקחתי בהריון הקודם, ומתחילה אוטוטו לקחת שוב (בנתיים אני רק עם ח.פולית, אבל כבר הגיע הזמן..).
אני משתמשת ב- SOFT IRON של Nutrelife
01/05/2012 | 07:19
22
לי אישית זה לא עושה עצירות , ויש לו ויטמין B12, חומצה פולית וויטמין C
האם חוסר בחילות והקאות מעיד על תקינות ההריון?
29/04/2012 | 22:15
12
515
היי,
אני אמא לבת שלוש שמגילוי ההריון וכמעט עד סופו סבלתי בוקר צהריים ערב ולילה מבחילות והקאות
3 פעמים בשבוע קיבלתי עירויים בתל השומר, ירדתי 9 קילו.. בקיצור לא היה משעמם לרגע
ההריון הגיע ספונטני וטבעי לחלוטין.
לפני קצת יותר משנה נכנסתי עוד 3 פעמים להריון 2 ההריונות הראשונים נגמרו בהפלה טבעית , שבוע 6-7 בערך
וה- 3 היה "הפלה נדחית" בשבוע 9 - והסתיים בגרידה
בשלושת ההריונות שהסתיימו בהפלה לא סבלתי משום "סיפטומים" כמו בהריון הקודם.

עכשיו אני שוב בהריון ( ממש בהתחלה שבוע 4 +1 ) ורוצה להאמין ב"ה שהכל בסדר בעיקר בגלל שאנחנו מאמינים ש"עלינו" על הבעיה (קרישיות יתר) שגרמה להפלות
ואני מטופלת בהריון הזה בתמיכת פרוגסטרון, אספירין וקלקסן
א-ב-ל (ואני מצטערת שזה נשמע מטומטם..)
אני מפחדת שאולי משהו לא תקין כי בהריון הראשון סבלתי נורא (כל שניה של סבל הייתה שווה..)
וב-3 שבאו אח"כ ונגמרו בהפלה לא סבלתי משום דבר..

נכון שכל הריון לא דומה לאחר אבל אולי בכל זאת זה מעיד על משהו???
אשמח לעידוד/ עצות (נגד חרדה נראה לי..) או כל דבר שעכול לעזור
תודה רבה
תתעודדי חמודה
29/04/2012 | 22:43
1
236
זה לא אומר כלום יכול להיות שההריון הזה יותר קל.אם את מטופלת רוב הסיכויים שיהיה הריון תקין.אצלי כל הריון היה שונה .תחשבי טוב מקוה בשבילך שהכל יהיה בסדר
אמא עגולה, תודה אני באמת מקווה שהכל ב"ה יהיה
30/04/2012 | 06:46
89
בסדר.
מחשבות חיוביות - זה שם המשחק..
אני מאוד מבינה אותך
29/04/2012 | 22:52
3
139
גם אני עברתי הפלות, רעלת וגם אני עם קלאקסן
וכל חצי שעה ממששת את הציצי לבדוק שעדיין כואב
ונכנסת ללחץ שאני שעה בלי בחילה ולילה אחד אפילו
חלמתי שאין דופק (שבוע 9). אבל החלטתי להיות כמה
שאפשר הגיונית ולא לתת לפחדים שלי לשלוט בי.
חוץ מזה- אין לי שליטה כ״כ על מה קורה אז אני
מקווה לטוב.
נקודה אחרונה- את ממש ממש בהתחלה, אצלי התופעות
התחילו רק לקראת שבוע 6.
בהצלחה
רונה
תודה, מצד אחד לא בא לי על כל הסיפטומים אבל אנ
30/04/2012 | 06:44
2
104
אני  כ"כ בלחץ שלא אפת לי לסבול תשעה חודשים העיקר שיהיה בסדר.
שוב תודה ובהצלחה גם לך
הבחילות בד"כ מגיעות מאוחר יותר
30/04/2012 | 09:07
1
87
כשרמת ההורמונים עולה.
אצלי התחלתי את ההריון בשמחה וששון, שהפעם אין בחילות. אחרי שבוע-שבועיים (לא זוכרת) הן התחילו יפה מאוד.

אז... חכי בסבלנות.
מחכה בסבלנות רק תבואו ואני ארגע- תודה
30/04/2012 | 10:52
30
את יכולה להיות רגועה בהריון השני שלי
30/04/2012 | 07:02
2
225
הרגשתי מצויין. לא היו לי בכלל לא בחילות ולא הקאות, לעומת הראשון שבמשך שלושה חודשים האסלה ואני היינו חברות טובות.
כל הריון הוא שונה. כך שבהחלט את יכולה להיות רגועה. העיקר שימשיך לך ככה קל .
אני רגועה (כמה שיכולה..) אין לי ספק שכל הריו
30/04/2012 | 10:55
1
71
הריון הוא אחר ושונה מקודמיו
פשוט אחרי כ"כ הרבה אכזבות הרצון להיות אופטימים במיוחד
לנוכח העובדה שנמצאה הבעיה היא קשה
אני מקווה שיהיה בסדר ב"ה
התקשרה אלי גם המזכירה של פרופ' קופרמינץ והקדימה אותי להיום
אז אני מקווה לצאת ממנו מעודדת יותר ומבטיחה לעדכן.

תודה על העידודים, זה עוזר
ושוב, מזל טוב גם לך
30/04/2012 | 12:07
7
תהיי רגועה
30/04/2012 | 09:01
58
בהריון הראשון לא היו לי בכלל בחילות - להפך, הייתי מורעבת מרגע שנכנסתי להריון, כשאפילו עוד לא ידעתי שאני בהריון, התשובה החיובית רק היוותה הסבר לרעב הזה...ויש לי ילד מקסים בן כמעט 3, גם בהריון הנוכחי - הרעב שולט...ואני רק בשבוע 7. לא חייבים בחילות בשביל הריון תקין בהצלחה!!
ממש לא מעיד
30/04/2012 | 09:06
76
אני שבוע 24 ועד היום לא סבלתי אפילו מבחילה או הקאה אחת
וגם אני דאגתי מזה אבל הרופא שלי אמר שרק ב-50% מהמקרים יש בחילות והקאות
ואכן, כל הריון מאוד שונה מהשני, זה שסבלת מזה בראשון לא בהכרח אומר שאת חייבת לסבול מזה בשני, ואגב- לצערי, שמעתי על בנות שכן סבלנו מהקאות ובחילות וההריון לא היה תקין, תסמיני הריון א מעידים על תקינות הריון
שיהיה בהצלחה
ההריונות לא חייבים להיות אותו הדבר,
30/04/2012 | 09:15
73
אני בכל הריון הרגשתי שונה לחלוטין.
אגב, מצחיק שקראתי את ההודעה שלך ובדיוק אתמול כתבתי כתבה על הנושא בבלוג שלי
תוכלי לקרוא כאן: http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?ent...
תרגישי טוב.
כאבי מתיחה?
30/04/2012 | 10:45
3
160
היי בנות
שבוע 31+2. יש לי מידי פעם תחושה של "שריפה" בצד באיזור המפשעות (שיפולי הבטן). כל פעם צד אחר- עןבר אחרי כמה דקות. יש לי את זה בערך משבוע 22- קורה פה ושם ולא כל יום. האם זה מתיחה של רצועות? לא זוכרת את זה מההריונות הקודמים. זה קצת מציק.
נשמע כמו רצועות
30/04/2012 | 11:34
2
66
תנסי בזמן שנמתח להרים את הרגל אליך.
תודה ועוד שאלה
30/04/2012 | 13:10
1
46
האם יש בשבועות כאלו כבר תחושת אי נוחות בבטן? לא כאבים, אבל מציק? במיוחד שהקנצ'יק נמתח. זה הגוני?
הגיוני מאוד.
30/04/2012 | 13:21
40
חלל הבטן קטן ביחס לעובר שגדל והסיטואציה הזאת גורמת לחוסר נוחות.
האם בסקירה בקופ"ח כללית -
30/04/2012 | 11:42
3
173
מקבלים תמונות?
וידאו?
רואים בתלת מימד??
לגבי הסקירות
30/04/2012 | 15:09
1
125
את בוחרת מישהו פרטי שמוכר בהסדר כללית, אם יש לך מושלם או פלטינום ואז השקיפות והסקירה הראשונה בעלות  נמוכה כי יש השתתפות מושלם.
השקיפוות עלתה לי 100 בערך והסקירה הראשונה עלתה רק 57 ,
במהלך הבדיקות את רואה בתלת מימד ( שוב תלוי למי הלכת ואיזה ציוד יש לו), ומקבלת כמה תמונות, הסרט אצלי לפחות היה בתוספת עלות של 100 שח.
על הסקירה השניה קיבלתי מהמושלם השתתפות של 200 שח, שילמתי 1000 שח והתמונות והסרט היו בחינם.
יש לי פלטינום
30/04/2012 | 15:28
80
אבל אינו מוכר עדיין לצורך קבלת ההחזר של ה-3000 ש"ח מהכללית....
ניצלתי כבר סקירה ראשונה בהנחה.
איך אוכל לקבל את הסקירה השניה בעלות נמוכה?  אני לא רוצה לשלם 1000 ש"ח,
מצד שני הבנתי שבקופ"ח לא מקבלים תמונות בתלת מימד....
לגבי הפלטינום
30/04/2012 | 16:01
64
אני קיבלתי מהפלטינום השתתפות 75% על הסקירה השניה, וכן קיבלתי תמונות בתלת מימד וסרט, אצל ד"ר להב שהוא פרטי ומוכר בהסדר עם כללית.
אולי זה תלוי למי את הולכת, אם זה בקופ"ח אז הסקירה תהיה אולי זולה יותר ובאמת בלי התלת מימד, כמו למי שהולכת לזבולון לדוגמא.
הריון שני, בטא נמוכה... להספיד?
30/04/2012 | 15:20
7
214
היי בנות,
קצת רקע- היום הבת שלי בת שנה וחצי, לפני ההריון התקין איתה היה לי הריון שלא התפתח ועברתי גרידה בשבוע עשר.
הפעם הפסקתי גלולות ובאותו חודש בהפתעה נכנסתי להריון (עם הבת שלי לקח לנו כמה חודשים).
לפי התאריך של המחזור האחרון אני אמורה להתחיל שבוע 6 היום... בבדיקת בטא מאתמול התוצאה הייתה 828... זה נמוך יחסית... כל הבנות שנותנות פה תוצאות של בטא מפציצות במספרים ארבע ספרתיים ובהריון הראשון גם הייתה לי בטא נמוכה 243 בשלב הזה.... אז אני מכינה את עצמי שוב לאופציה שגם ההריון הזה לא יחזיק.

יש מישהי שהייתה לה בטא כזו נמוכה בשלב הזה ובכל זאת ההריון היה תקין?

תודה
סליחה! חשבתי ששרשרתי בשרשור בריאות...
30/04/2012 | 15:21
41
הפעם היחדיה שעשיתי בטא
30/04/2012 | 15:32
1
176
התוצאה היתה קטן מ1.25 והיה הריון...
אני חושבת שאם את מתוחה תעשי בדיקה נוספת לוודא הכפלה .
שיהיה בהצלחה ובשעה טובה
תודה
30/04/2012 | 15:40
19
ועוד אפשרות היא שאת לא באמת בשבוע 6
30/04/2012 | 22:18
1
66
מה אורך המחזור שלך כשאת לא על גלולות?
כל המחשבונים מחשבים כאילו הביוץ היה בדיוק שבועיים אחרי הוסת האחרונה. אבל אם הביוץ מתעכב בגלל מחלה או בגלל שרק הפסקת גלולות או בגלל שהמחזורים יותר ארוכים מ-28 יום או מכל סיבה אחרת - המחשבונים יראו שאת בשבוע מתקדם יותר ממה שאת באמת (ואז זה גם יכול להסביר למה הבטא יחסית נמוכה).
מחזיקה לך אצבעות להריון תקין!!
תודה על התשובה
30/04/2012 | 23:03
34
במקרה הפעם אין לי מושג כי הפסקתי גלולות ומיד נכנסתי להריון.... בהריונות הקודמים- זה שנפל וזה שהניב תינוקת מקסימונת הביוץ היה +- שבועיים אחרי הווסת האחרונה

תודה רבה על המענה, מקווה לטוב
לי היתה בטא 43... ואני בחודש 4!
30/04/2012 | 22:26
1
165
יש לך יופי של ניק
30/04/2012 | 23:00
41
תודה רבה על המענה המעודד, מקווה שההריון זורם לך בכיף בלי בעיות מיותרות !
האם עברתן במהלך ההריון בדיקה/מעקב אחרי
30/04/2012 | 16:16
1
161
אורך/התקצרות צוואר הרחם?
חברה שאלה אותי את זה, ולא נראה לי שעברתי, או שבדקו ובכלל לא ידעתי. אני לתומי חשבתי שבודקים את זה רק כשמגיעים לביה"ח ללדת.
בודקים רק אם יש חשש ללידה מוקדמת
30/04/2012 | 19:44
45
אם יש  צירים מוקדמים אז בודקים צוואר הרחם. אם הוא קצר/גבולי אז מתחילים מעקבים אחרי אורך הצוואר.
סקירה מאוחרת- רופא מומלץ במכבי
30/04/2012 | 11:55
7
640
מישהי מכירה רופא מומלץ באיזור המרכז או הדרום לסקירה במכבי?
אני מכירה את ד"ר נלינגד בלבד והוא מלא לתקופה המבוקשת...
מחכה לתשובותיכן...
סקירה מאוחרת מכבי
30/04/2012 | 12:13
1
464
אני שמעת המלצות מצויינות על ד"ר ברדין רון בת"א למאוחרת, ניסיתי לקבוע אליו תור (קובעים דרך מכבי) אבל כבר לא היו לו תורים בשבועות שהייתי צריכה....
בסוף עשינו אצל ד"ר מסינג ברוך שהיה מקסים, נעים ומאוד קפדן אבל אני חושבת שהוא מפסיק עם מכבי ויכול להיות שכבר לא תצליחי לקבוע אליו תור.
את המוקדמת עשינו אצל ד"ר ג'קי סיביליה בהרצליה שגם היה מצויין ומאוד נעים.
תודה על התגובה המהירה
30/04/2012 | 12:22
90
נתחיל בבירורים...
אם ראשל"צ מתאים לך
30/04/2012 | 12:40
158
יש את טובבין, הוא בהסדר עם מכבי, עשיתי איתו את המוקדמת, בשבועות של המאוחרת היה בחו"ל. מקסים, עדין, מתוק, מסביר. משו משו...
את המאוחרת עשיתי במרכז המכונים (יש בעיית תורים בד"כ אז צריך לראות אם פנוי). יש שני רופאים שמבצעים: הרצל עמרן שעשה לי את שתי הסקירות בהריון הקודם. שוב מקסים, נחמד, מסביר ויסודי. דר' יפעת וינר שעשתה לי הפעם והיתה כל כך נחמדה. יחזקאל היה עיקש מאוד והיא התעקשה חזרה עד שראתה פעמיים-שלוש את כל המדידות שהיה צריך. והרצנו איתה צחוקים כל הבדיקה אז גם היה ממש נחמד.

כל סקריה כזו היא סביב 25-35 דקות. אם את עושה במכונים של מכבי תודאי שקובעים לך סקירה מורחבת ולא בסיסית (שהיא רבע שעה ותכלס הם ממש לא קובעים אותה..)
ד"ר גוהר
30/04/2012 | 16:46
179
ד"ר גוהר בבאר שבע, מקסים הייתי אצלו בשתי הירונות בשקיפות וסקירות
מוכר במכבי ואפילו לא צריך להתעסק איתו עם תשלום יורד דרך הוראת קבע במכבי
רופא מקסים , הוא מנהל של מחלקת נשים של מכבי באר שבע ועובד בכל בית חולים אפשרי בדרום
ממליצה בחום
לדעתי...ואני מאוד מרוצה..דר ערן כסיף..
30/04/2012 | 16:56
2
186
30/04/2012 | 17:17
33
מתכוננת לקבוע אצלו לסקירה שניה
30/04/2012 | 18:10
107
לראשונה לא היה תור ואני עושה מחר בת"א.
אבל לשניה אני אקבע אצלו, אני בכלל מטופלת של המרפאה שם אז זה יוצא לי הכי נח וגם קראתי עליו המון המלצות באינטרנט..
מצטרפת להריוניות
30/04/2012 | 18:23
1
162
בשעה טובה אני בהריון ראשון, אתמול ראיתי שני פסים, ומחכה לבדיקת דם שתאשר את הממצאים.
אני מתרגשת אבל בעיקר בהלם, וגם מפחדת שפתאום לא יהיה דופק או כל מיני דברים כאלה חס ושלום...
תגידו, כאבי ראש זה נורמלי? זה קשור?
(אני בשבוע  6 לפי המחזור האחרון)
ברוכה הבאה!
30/04/2012 | 18:48
57
כאבי ראש זה נורמאלי לחלוטין!! אני גיליתי שאני בהיריון רק לפי כאבי ראש (כי ממש לא שמתי לב שמאחר לי, בשבוע-שבועיים). שיהיה בהצלחהֱ!
חדשה בפורום ולחוצה...
30/04/2012 | 18:35
5
147
היי אני חדשה בתחום, הריון ראשון לפי החישוב שבוע חמישי.
הבנתי שיש הרבה בדיקות שצריך לעשות וביניהן אולטרסאונד עד שבוע 8??
כשניסיתי לקבוע תור לרופא נשים שלי התברר שהתור הכי קרוב הוא ב-22/5 שזה אומר כבר בשבוע 8
זה נשמע לי רחוק מאוד, מה דעתכן? אני ממש לחוצה וקשה לי לחכות
תודה מראש נראה לי שאני אזדקק הרבה לתמיכתן :)
בשעה טובה!
30/04/2012 | 18:46
3
88
לא צריך לעשות US עד שבוע 8 אלא מומלץ לעשות בסביבות שבוע 8. עד אז, תקבעי תור לרופא משפחה ותעשי כבר את כל בדיקות הדם הדרושות (ספירת דם, בטא, נוגדנים ל-CMV, טוקסופלזמה וכד') כך שתגיעי לרופא הנשים כבר מצוידת בהכל. לא תמיד רואים שק+דופק בשבועות המוקדמים ולכן דווקא עדיף לחכות לשבוע 8 אז זה יהיה יותר ברור. אצלי ראו דופק רק בשבוע 8+4 בהיריון הראשון. שיהיה בהצלחה!
תודה
30/04/2012 | 18:49
2
62
מה דעתך על אחות ליווי הריון עד כמה זה נחוץ ? כי גם אליה אני לא יכולה לקבוע תור עד שאני אגיע לרופא נשים...
התשובה שלי קצת מורכבת..
30/04/2012 | 19:06
1
128
בהיריון הראשון הלכתי פעם ראשונה לאחות טיפת חלב אחרי הסקירה הראשונה. בהיריון הנוכחי התכוונתי ללכת מוקדם יותר אך התמהמהתי עם קביעת התור ושוב יצא שהלכתי רק אחרי הסקירה הראשונה... לפני שבוע 8, אני בטח לא רואה צורך ללכת לאחות.. הליווי של טיפת חלב חשוב כי היא בודקת מדדים שהרופא לא בודק - לחץ דם, חלבון בשתן, ומשקל. היא גם תדבר איתך על תזונה ודברים אחרים שיש להם חשיבות רבה. והיא גם סוג של "אוזן קשבת" לבעיות כאלה ואחרות. אני באופן אישי פחות מתחברת לליווי הזה והולכת כי צריך וכי חשוב לבדוק את המדדים שציינתי לעיל במהלך ההיריון. לדעתי זה חשוב ולא כדאי לוותר על זה אבל את בהחלט לא חייבת ללכת כבר עכשיו, להפך. קודם תהיי אצל הרופא, שיבדוק שהכל בסדר, ומשם תמשיכי. בדיקות גנטיות עשיתם? בהיריון הראשון, שהגיע בהפתעה, כאמור, כן הייתי צריכה לקבוע תור להתייעצות גנטית (לא זוכרת את המינוח המדויק) כדי שיפנו אותנו לכל הבדיקות הגנטיות שעפ"י רוב עושים לפני ההיריון זה הדבר היחיד שעשיתי בשבועות המוקדמים, מלבד התור לרופאת נשים, כמובן.. בהצלחה!
תודה על תשובתך
30/04/2012 | 19:27
44
עשינו את הבדיקות הגנטיות לפני די הרבה זמן ואנחנו כבר מנסים די הרבה זמן. אני פשוט מרגישה צורך להיות פעילה כדי לדעת שהכל בסדר. אני לא אוהבת לשבת ולחכות אם יש משהו לעשות ולבדוק כבר עכשיו.ועכשיו אני מבינה שאין לי ברירה אלא לחכות ולהירגע.
א"ס ראשון בשבוע 8
30/04/2012 | 21:55
80
זה לא בהכרח משהו רע (חוץ מזה שמאד קשה להיות סבלניים בשלב הזה ),
יש הרבה בדיקות דם שעושים בתחילת ההריון סביר שרופא משפחה ידע בדיוק במה מדובר ויוכל לשלוח אותך עוד לפני הביקור אצל הרופא/ת נשים.
מה שחשוב, הוא שבמקרה של כאבים חריגים ללכת להיבדק לוודא שההריון אכן ברחם.
שיהיה לך בשעה טובה ובקלות

ברוכה הבאה
הודעות אחרונות
16:48 | 02.09.15 victorya1
11:59 | 02.09.15 Amanda10
08:45 | 01.09.15 mitmit11
08:43 | 01.09.15 mitmit11
08:42 | 01.09.15 mitmit11
08:34 | 01.09.15 mitmit11
10:26 | 30.08.15 אורחים בפורום
19:54 | 29.08.15 turner11
16:53 | 29.08.15 יעל329