לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הריון ולידה - תמיכה
קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

התלבטות לגבי מנשא לופיקס

23/07/11 18:26
אני בדיוק מתלבטת אם לקנות את המנשא של לופיקס. אני לקראת הלידה השניה, עם הראשון השתמשתי הרבה בבייבי ביורן כבר מגיל חודש כאשר היה במשקל וגובה המתאים והייתי מאוד מרוצה, כאשר גדל קניתי גם חיקוי של יאמו אבל בעקבות התקפי גב קשים אפילו לא השתמשתי בו פעם אחת.

אם השניה הצטרך מנשא כבר הרבה יותר מוקדם מגיל חודש. ראיתי אמא מהגן עם המנשא של לופיקס וחשבתי שיהיה נוח משהו כזה להתחלה. לא מתאים לי כל הקשירות וגם נראה לי ממש חם באוגוסט עם כל התוספת בד הזאת.

האם יש כאן מישהי עם ניסיון עם המנשא הזה? כמה זמן הוא קיים? האם נוח?

חייבת לציין שהודעות כמו של פותחת השרשור קצת מלחיצות אותי בכל מה שקשור למנשאים ותנוחות ערסול....
14.4.09 יונתן אהוב ליבי הקטן.2.8.11 עלמה עלמתי הקטנה החמודה

נפילת שני תינוקות ממנשאים בשבועיים האחרונים
23/07/2011 | 09:00
71
259
אמהות יקרות,
אני עובדת בבית החולים איכילוב.
לביה"ח דנה הגיעו בשבועיים האחרונים שתי אמהות עם תינוקות בני חודש שנפלו מן המנשא בתנוחת העירסול (מנשאי קשירה דוגמת מינסרי ולופי)  וזו לא הפעם הראשונה שזה קורה.
במקרה הראשון התינוק נפל  תוך כדי הליכה ברחוב- פשוט התגלגל לו מהמנשא ונחת על הכביש, על מעבר החצייה-
במקרה השני תוך כדי הכנסת התינוק למנשא- לתנוחת הערסול כשהאם כיסתה אותו ברצועה השנייה הוא התגלגל ונפל-
בשני המקרים לתינוקות נגרמו חבלות ראש.
אתן ודאי יכולות לתאר לכן את הרגשתן של האמהות.
מדובר באמהות מנוסות (אחת מהן השתמשה בקביעות במנשא זה עם שני ילדיה הבוגרים).
תובנות?
ראשית בעת הכנסת התינוק למנשא עשו זאת אך ורק מעל משטח מרופד- על המיטה, מעל ספה. נפילה של תינוק בעת ההכנסה הנה מגובה מטר- זה עשוי להיות קטלני אם הוא פוגש את הרצפה.
שנית- יש לשקול היטב אם להשתמש במנשא מסוג זה בתנוחת ערסול- נכון- היתרונות בהחזקת הילד קרוב לגוף ידועים ונכונים- אך כמות התאונות שמתרחשות איתם גבוהה (בארה"ב קיימים דיווחים רבים) ולצערי חזיתי אתמול במשפחת התינוק - כך שאני לא מאחלת לאף אחת מכן להיות במצב הזה.

אני מתנצלת, בעיניי זו הפחדה זולה
23/07/2011 | 09:16
28
127
ראשית,
הייתי רוצה לשמוע על המקרים האלו ממקור מסדר ומוסמך ולא מהודעה בפורום.
להבין מה בדיוק קרה שם ומה היו הנתונים שהובילו לנפילות לכאורה.

שנית,
במנשא, בדיוק כמו ברכב צריך לדעת להשתמש
גם אני בתור אמא צעירה נעזרתי בהנחיות מסודרות ע"מ להינות מהיתרונות הרבים כל כך של נשיאה במנשא
אנחנו משקיעים כל כך הרבה זמן בבחירת עגלה, למידה היתרונות,חסרונות,עבירות,קיפול משקל ועוד 1000 פרמטרים
כל כך הרבה כסף נשפך בהזמנת חבילת לידה ( שחצי ממנה לפחות היא לא רלוונטית לרוב ומתגלה כבזבוז כסף.
אני בטוחה שאם  תושקע אותה כמות מחשבה + עשירית מהסכום של חבילת לידה ע"מ להזמין יועצת מנשאים מומחית מקרים כאלו לא יקרו בכלל

בנות יקרות
אל תוותרו על מנשא!
כמובן שלכל אמא החוויות שלה וההורות שלה,
אצלי המנשא היה הצלה, אוויר לנשימה, עוד זוג ידיים.

אני מזמינה אתכן ללמוד את הנושא,
להבין את היתרונות הרבים כל כל בנשאית תינוק, אל מול הסיכונים (אפסיים ככל שיהיו הם עדיין קיימים ) שבנשיאה לא נכונה.

וקצת מידע חיוני:
יועצת מנשאים
סרטונים המדגימים נשיאה נכונה במנשא
כללי בטיחות
האמיני לי שזו לא הפחדה זולה
23/07/2011 | 09:25
27
111
גם אני השתמשתי במנשא עם שלושת ילדי, וכך גם האמהות הללו
ואין עוררים על יתרונותיו-

עם זאת, חשוב להבין שבתנוחת הערסול מתרחשות תאונות- במיוחד אצל תינוקות קטנים

שתי תאונות בשבועיים האחרונים- עם חבלות ראש זה לא עניין של מה בכך

אם גישתך היא קבירת הראש בחול תבורכי.  בעיני המייל שלך הוא "הרגעה זולה".

מזמינה אותך לבלות שבוע במיון באיכילוב ולדבר אח"כ.

כפי שציינתי- צריך לשקול היטב את השימוש בתנוחת ערסול (רוב התאונות התרחשו בה)
ואם משתמשים לעשות זאת בזהירות רבה.

אני חושבת שההודעה הזו דווקא ממש במקום!
23/07/2011 | 09:43
72
ההודעה של טוקרשה נכתבה ברגישות ובעדינות לדעתי... היא ממש לא הפחדה זולה וחשוב לשמוע על מקרים כאלה כדי לשים לב טוב יותר איך שמים את התינוק... חשוב להקפיד.... ולא להגיד לעצמנו: המנשא זה מעולה, זה בטוח זה...."
אני הכי אוהבת מנשאים בעולם ואני ממש בעדם, אבל כן חשוב להקפיד על כללי הבטיחות שלהם, לדאוג שהמנשא קשור היטב ושהוא מחזיק את התינוק כמו שצריך, עם איזשהו בד בין הרגליים ולא רק "מערסל"... כך הסבירו לי כשקניתי את המנשא, שבכל תנוחה צריך להיות בד בין הרגליים של התינוק...

אני לא חושבת שזו הודעה שבאה לפרסם משהו או למנוע מאמהות להשתמש במנשא...

בקיצור, הודעה חשובה מאוד!
איפה ראית בתשובתי קבירת ראש בחול?
23/07/2011 | 09:45
24
40
הרגעה זולה?
למה?
כי יש בו מידע שקל ליישם? עובדות?

התנדבתי במד"א 5 שנים,
תרצי שאשתף אותך בכמות התינוקות שהגענו לפנות אחרי שהאמא החליטה לעשות "קיצור דרך" עם העגלה במדרגות הנעות בקניון והתהפכה?
או אולי בכמות העוללים שמגיעים למיון כי הוריהם בחרו לא לחגור אותם בעגלה והם עפו ממנה?
אז מה? נגיד שעגלה לא בטוחה?
כי אם משתמשים בה לא נכון תינוקות עלולים להיפגע,
כמו בכל דבר.
לא חסרות סכנות עבור תינוקות,
אמבטיה שמולאה לטמפרטורה לא נכונה,
קומקום סורר במטבח,
מחבת שלא סובבו את הידית שלה,
ארונות עם חומרי ניקוי ללא סוגר ביטחון,
כל אלו לצערי, מקרים שראיתי בעיניי.

העולם אינו מקום בטוח,
ואנו כאימהות עושות החלטה כבירה - מביאות ילד לעולם
אנו אחראיות ללמוד כיצד לטפל בו, לגונן עליו ולעזור לו.

רוב הבנות פה עוד בשלבי ההריון הראשון,
הלמידה הגדולה בעיניי תגיע לאחר הלידה, כל אחת תגלה את דרכה כאם
ותחליט עבור עצמה ועבור בנה/ביתה האם להשתמש במנשא
חשוב  לי שהן יעשו זאת מתוך מקום של הבנה, למידה וקבלת החלטה
ולא מתוך מקום של הפחדה.
וכן, אני באמת מאמינה שכל הנשים שגולשות כאן אינטילגנטיות מספיק כדי ללמוד את נושא המנשאים
ולהחליט בעצמן האם החסרונות גוברים על היתרונות.

גילוי נאות:
אין לי קשר לנושא המנשאים,
פרט לביקורת המתמדת שספגתי מכל עובר אורח על השימוש בהם.
אז למדתי את הנושא, כי ידע הוא כוח
וכעת עם מספיק ידע אני יכולה להגיב על הודעות כמו הודעת הפתיחה שלך
ולדעת שאם רק נלמד את הנושא, זה באמת לא יקרה.

אבל למה זה סותר?
23/07/2011 | 10:38
1
29
כמו שצריך לדעת שמסוכן לעלות עם עגלה במדרגות הנעות (לדעתי זה אפילו אסור מפורש), חשוב להיות מודעים גם לסכנות שיש במנשאים.
23/07/2011 | 15:37
4
אמא של איתן...
23/07/2011 | 11:15
5
54
טוקרשה כתבה על תנוחה מאוד ספציפית במנשא, ולא על מנשאים באופן גורף כלא מומלצים.
כך שאתן לא סותרות אחת את השניה כלל...

באמת חשוב שהתינוק יהיה בתנוחה בטיחותית, גם אם לא יהיה "מעורסל". אם בתנוחת הערסול הוא אינו קשור היטב וחס וחלילה זה עלול לגרום לנפילתו, אימהות חייבות להיות מודעות לכך.

לא סותר בכלל שגם עם עגלות צריך לשים לב.

וגם כשלוקחים על הידיים חייבים לשים לב...

וגם כשמוציאים מן האמבטיה ומעבירים למגבת...  זה סוג אחר של תשומת לב שלפני הלידה בכלל לא רגילים להפעיל...  אני עדיין לא ילדתי, אבל ראיתי את זה אצל אחי ואצל חברותיי.

ועדיין תמיד לצערנו קיים סיכוי לנפילה, אבל אם אפשר לעשות עוד משהו כדי למנוע, הרי זה מבורך.

כך שגם מה שהיא כותבת הינו מידע חשוב, וגם מה שאת כותבת.
זה לא בעיה של תנוחה
23/07/2011 | 12:20
4
71
זאת בעיה של נשיאה לא נכונה (הנחת התינוק לא נכונה, קשירה לא נכונה וכו')

אם מקפידים על הכללים- על כל הכללים, אין סיבה שהילד יפול
אם לא מקפידים ומתרשלים- תינוק עלול ליפול ממנשא גם כשיש בד בין הרגליים

בדיוק כמו שאם תקשרי תינוק בעגלה לפי הכללים- אין סיבה שהילד יפול
אם תקשרי אותו עם רצועות גדולות מידי, תוותרי על רצועות הכתפיים, תוותרי על קשירה בכלל וכו'- הוא עלול ליפול מהעגלה
ממה שאת יודעת ומכירה, ממי אפשר לקבל הדרכה
23/07/2011 | 14:30
3
30
מצוינת כדי למנוע מקרים כאלו? כי אני מבינה ממה שכתבת שידע וטכניקה נכונים יכולים למנוע נפילות.

האם את משתמשת / השתמשת במנשאים? ממליצה / לא ממליצה?
אני משתמשת במנשא בד ארוך
23/07/2011 | 14:57
59
לגבי המלצה- אני ממליצה לך אחרי הלידה לבדוק מה טוב ונוח לך ולתינוקך
הדרכה טובה תוכלי לקבל מיועצת מנשאים (דרכה תוכלי גם להתאים מנשא ולרכוש)

אמא של איתן צרפה קישורים ליועצת מנשאים, כללי בטיחות ונשיאה נכונה
אורית מהמנשא הנכון
26/07/2011 | 00:09
64
יש לה הרבה מאד ידע על מגוון גדול של מנשאים
היא מאד מקצועית ובטיחות אצלה הוא כלל מספר 1
תודה בנות
26/07/2011 | 11:00
14
לא הבנתי למה את מתקיפה אותה ?
23/07/2011 | 12:22
15
34
זה מידע שחשוב מאוד להביא לידיעת האמהות. כמו שיש המון מקרים של אמהות שלא שמות לב יותר מדי ומשאירות את התינוק לשניה על השידה ומסירות את הידיים והוא נופל או המון אמהות שאני רואה עם תינוקות בני 3-6 חודשים שלא חגורים בעגלה ויכולים בשניה להתהפך, ומקרים כאלה קורים! לצערנו המון!
אז טוב שהיא מתריעה.
אני בטוחה שכל אחת כאן שתקרא את ההודעה שלה ותשתמש בעתיד במנשא, תזכור את המקרה הזה ותשים לב קצת יותר.
אני אישית תמיד העדפתי את המנשאים המערביים שלי היו נוחים יותר ותמכו לי בגב ותפסו היטב את התינוק ולא איזה רצועת בד ארוכה שיכולה להשתחרר. לא התחברתי לזה, אבל כל אחת והעדפותיה. חשוב להיות זהירות מאוד כדי שמקרים כאלה לא ישנו בעתיד.
אגיד לך מה מאד צרם לי בהודעה
23/07/2011 | 13:19
11
49
ההמלצה הגורפת להמנע מתנוחת ערסול
עם שימוש נכון והקפדה על הוראות הקשירה והנשיאה- תינוקות לא אמורים ליפול גם בתנוחת עירסול

זה כמו להמליץ בצורה גורפת לא להניח תינוק על שידת החתלה כי היו מקרים של תינוקות שנפלו משם

אמא שמסירה ידיה מתינוק שמונח על שידת החתל או אמא שלא קושרת את תינוקה בעגלה, זה בדיוק כמו אמא שלא קושרת נכון את המנשא או לא מניחה נכון את התינוק בתנוחת עירסול (וגם בזה יש כללים)
אמא של איתן צרפה קישורים טובים לעניין
ועל עצמי אני יכולה לספר שקרה שהוצאתי את הילדה מהמנשא (גם בערסול וגם בתנוחות אחרות) כי באותו רגע הרגיש לי שהנחתי אותה לא נכון או קשרתי לא נכון
איפה ראית המלצה גורפת להמנע מהתנוחה?
23/07/2011 | 13:37
9
20
היא רשמה "שנית- יש לשקול היטב אם להשתמש במנשא מסוג זה בתנוחת ערסול"
וגם אם יושים הכל נכון עדיין זה לא מבטיח שלא יקרה כלום וזה נכון לגבי כל דבר.
זה בדיוק
23/07/2011 | 14:00
8
18
"יש לשקול היטב" זאת המלצה (בניגוד להוראה)
אנחנו לא חיים בבועה ולא מגדלים את הילדים בתוך בועה והכל יכול לקרות בכל רגע נתון, אבל מכאן ועד "להאשים" תנוחה מסויימת (כפי שעולה מרוח ההודעה) הדרך קצת ארוכה
בעיני זו לא המלצה אלא הצעה לשקול תנוחה היטב
23/07/2011 | 20:04
7
7
לפני ששמים את הילד במנשא חושבת שהכוונה האמיתית של כותבת ההודעה פוספסה וחבל...
לי אין דרך לדעת למה כיוונה פותחת השרשור
24/07/2011 | 00:21
6
6
אני כן יכולה לדעת מה אפשר להסיק מההודעה שהעלתה, ולכן אני (ולא רק אני) מרגישה צורך להבהיר את הדברים
אם ההתנסחות שלה לא היתה טובה- אז באמת חבל.
אני חושבת שלקחתן את הדברים שלה למקום שונה
25/07/2011 | 06:35
5
4
וקבעתן במקומה שהיא מציבה המלצה גורפת בעוד שרק הציעה לשקול היטב ועל זה היה לי חבל שכוונתה הטובה מתוך רצון לעזור ולהעיר את תשומת הלב התפספסה.
ואפילו בתור אחת שממש אהבה את העירסול
25/07/2011 | 06:59
29
לא מבינה למה להתנפל על אנשים שמזהירים מפני סכנה, כשאני חושבת לעצמי- גם במצב שהוא סיטואציה דימיונית לגמרי- מה יותר חשוב לי? זהירות או תנוחה מועדפת?
לא מסכימה איתך.
25/07/2011 | 09:46
3
13
אם היא הייתה רוצה להזהיר אזהרה בטיחותית היא הייתה מוסיפה גם אניפורמציה על שאר התאונות שהיא נתקלת בהן- כמו שאמרו כאן לא מעט פעמים לאורך השרשור:

תאונות כלליות בבית?
תאונות נפילה מעגלה?? (בטוח שיש הרבה יותר מאשר שתיים בשבועיים!!)
תאונות נפילה משידת החתלה?? (שוב, בטוח שיש הרבה יותר בשכיחות גבוהה יותר)

התחושה היא שהיא באה מאיזה שהיא סיבה לא ברורה להזהיר אותנו ממסוכנות המנשאים ובעיקר מתנוחת הערסול.
הייתי שמחה מאוד לדעת מה הסיבה שעומדת מאחורי הרצון להזהיר כאן את כולן ממנשאי הכריכות ולא לתת אזהרה כללית- אמהות שמנה לב! תאונות של חוסר תשומת לב קורות הרבה ואני נתקלת בהן הרבה במהלך עבודתי כאחות במיון-
אנא מכן, קשרו את הילדים בעגלה!
אנא מכן, שימו לב כשהילד על שידת ההחתלה לא מורידים ממנו יד!
אנא מכן, בערסול או נשיאה במנשאי כריכות שימו לב שהילד עטוף כמו שצריך

ואני בטוחה שיש עוד מס' אזהרות שלא עולות כרגע בראשי

אבל האזהרה שלה באה אך ורק נגד מנשאי כריכות ואך ורק נגד תנוחת הערסול בתואנה שהיא נתקלה בשתיים בשבועיים האחרונים!
את מסכימה איתי שזאת לא נשמעת כזאת שכיחות שדורשת הודעת אזהרה אך ורק למנשאים??
ואני לא מסכימה איתך
25/07/2011 | 20:49
2
5
זכותה לרשום הודעה על אזהרה בטיחותית גם אם היא רק נוגעת למנשאים.
היא ציינה שבשבועיים האחרונים נתקלה בשני מקרים וזו אינה הפעם הראשונה.
אף אחד לא קבע קריטריונים לאיך הודעת אזהרה צריכה להיות רשומה והרושם שלי שההודעה שלך היא מאוד מתגוננת
אני מבינה שהנושא קרוב לליבך כיועצת מנשאים אבל מכאן ועד להאשים מישהי בחתירה נגד המנשאים שכשל מה שרצתה להשיב תשומת לב של אמהות? (וזה הרושם שאני קיבלתי מהודעתה)
נשמע לי ממש ממש מוגזם ומופרך!
להשיב=להסב**
25/07/2011 | 20:50
1
אין ספק שזאת זכותה
26/07/2011 | 10:19
7
בדיוק כמו שזאת זכותי להרים גבה בנושא.

ההודעה שלי מתגוננת? לא. ההודעה שלי תוהה מה פשר האזהרה הכה חמורה נגד משהו שהשכיחות שלו בטלה בשישים לעומת שאר התאונות שקורות כל הזמן עם ילדים.

ושימי לב, אני לא היחידה כאן שהרימה גבה לנוכח העיניין.. והנושא קרוב לליבי לא רק בגלל העיסוק שלי. מה הקשר לעיסוקי?
אני גם גננת בהכשרתי ומנגד מאמינה ומחנכת את ביתי בחינוך ביתי. אז? כל הודעה בעד/נגד גן באופן כללי תהיה קרובה ללבי?

התחושה שלי לא הייתה שרצונה הוא להסב את תשומת ליבן של האמהות. התחושה שלי (ולא רק שלי, שימי לב בהמשך השרשור, איני היחידה) היא שמשהו מאוד מוזר בצורך שלה להזהיר אותנו מפני המסוכנות של מנשאי הכריכות. היא לא הזהירה נגד נשיאה לא נכונה (מה שגם אורית וגם אני הסברנו בהמשך) אלא נגד הערסול!
שוב, זוהי תחושתי ומסתבר שלא רק שלי.
זכותך לדעה משלך וזכותנו לא להסכים
חסכת לי הקלדה
23/07/2011 | 19:13
7
מרגישה כאילו כתבתי את ההודעה בעצמי!
23/07/2011 | 13:20
8
מסכימה עם  כל ילה!
אני רק חייבת להבין...
23/07/2011 | 19:15
1
14
איפה תקפתי אותה?

ולכותבת ההודעה המקורית - אם הרגשת מותקפת אני מבקשת את סליחתך.
"הפחדה זולה.."
23/07/2011 | 20:05
3
שוב- לא רק במנשא מתרחשות תאונות
25/07/2011 | 09:54
13
תאונות מתרחשות כל פעם שמישהו עושה משהו לא כראוי.

זה הכל.

לא צריך להימנע ממנשאים, או מעגלות, או מנסיעה באוטו.
צריך רק לעשות את זה כראוי.
תודה על העלאת תשומת הלב לנושא
23/07/2011 | 11:58
1
7
tokersha תודה על המידע-חשוב
23/07/2011 | 13:25
7
אני חושבת שזה מעולה ששיתפת את המידע הזה בפורום. נכון שזה מפחיד אבל טוב שזה מפחיד כי אולי כך נשים עם מינשאים ישימו יותר לב וזו היתה מטרתך לדעתי.
בכל אופן אני מודה לך במיוחד שאת נחשפת לכך כאחות בביה"ח וכולי תקווה ששלום התינוקות שנפגעו ייטב במהרה.
בדיוק בגלל זה אני אנטי של מנשאים.
23/07/2011 | 15:35
1
33
מסייגת רק שטרם ניסיתי בעצמי, אבל זה נראה לי כל כך לא בטיחותי... עם כל הכבוד, הנוחות שלי לא יותר חשובה מהבטיחות של התינוק.
מה קורה גם אם אישה נופלת קדימה חלילה? נורא מפחיד. מעדיפה את הילד שלי בעגלה כמה שאפשר, או על הידיים וכמה שפחות במהלך הליכה וטיולים.
גם אני הייתי אנטי מנשאים
25/07/2011 | 19:42
46
ולמעשה, עד עכשיו לא ניסיתי מנשא.. הבן המתוק שלי בן 11 חודשים.
אבל אני בטוח רוצה לקנות אחרי הלידה הבאה בע"ה (כרגע בשבוע 8).

למה הייתי אנטי? כי זה היה נראה לי פרמיטיבי כזה, כמו באפריקה, לא יודעת. היה נראה לי מוזר.
אבל תינוקות שאוהבים להיות על הידיים - אוהבים להיות על הידיים. לא תמיד את תוכלי להסתובב עם התינוק בעגלה לאורך זמן. לא בכל גיל ולא עם כל תינוק ותלוי כמובן גם במצב הרוח של התינוק. ולפעמים יש דברים שצריך לעשות, בבית או בחוץ, ומנשא כנראה (שוב, אני עדיין לא ניסיתי) יכול מאוד לעזור.

ועם ילד שני, זה נראה לי עוד יותר חיוני.

מה שכן, כנראה שאעדיף מנשא שמוחזק מעצמו ולא אחד שאני צריכה להסתבך עם הקשירה שלו... לגמרי לא סומכת על עצמי שאקשור טוב ושיהיה נוח ואם יש תנוחות לא בריאות זה בכלל לא לעניין.

בלת"ק- מגיבה בכובע של יועצת מנשאים
23/07/2011 | 15:39
3
53
עם וותק של למעלה משנתיים בעבודה ושנתיים וארבע בנשיאת ילדונת אחת.

בנשיאה נכונה אין סיכוי שתינוק יפול! ואני מדגישה- אין סיכוי!

אבל, יש צורך בכך שכל התנאים ימולאו:

המנשא תקין- זאת אומרת הבד עדיין אלסטי ולא כבר גמור לגמרי ומקומו הראוי הוא בפח.
במקרה השני נשמע מאוד סביר שזה מה שקרה, מנשא אלסטי ששימש לשני ילדים בוגרים יכול מאוד להיות שבילד השלישי כבר לא אלסטי מספיק ולכן לא מחזיק טוב מספיק את התינוק.
(יכול להיות שהיו עוד פרמטרים כמו עיטוף לא מספק, אך בגלל שאיני יודעת ומסתמכת רק על חלקי הפרטים שמסרת אני מניחה שכך הדבר)

התינוק עטוף כמו שצריך- במקרה הראשון נשמע שהתינוק לא היה עטוף מספיק ברצועה הראשונה כשהאם העלתה את השניה.
דבר שבהדרכה אני תמיד אבל תמיד מדגישה בפני לקוחותי-
לא עוזבים את התינוק לרגע עד ששתי הרצועות לא עליו!!
ואף ממליצה קודם לפרוס את הרצועה השניה על התינוק ורק אז להשחיל את היד ולהעלות את הבד על הכתף, כך התינוק מוגן אף יותר.
כשאני מדגימה ללקוחות כיצד מכניסים לערסול וכשהן מכניסות לא פעם ולא פעמיים אני מבקשת מהן להוציא את הילד ולהכניס מחדש מפני שהוא לא עטוף מספיק טוב! יש חשיבות עצומה לעיטוף רב סביב התינוק מבחינה בטיחותית!

יש חשיבות רבה מאוד לכמות הבד שעוטפת את התינוק! אם אין מספיק בד שיעטוף את התינוק בשילוב עם בד שעבר זמנו= הזמנה לתאונה.

הדיווחים בארה"ב עוסקים במנשא מאוד מאוד ספציפי- מנשא סלינג של חברת אינפנטינו. לפני שמפחידים נא לברר בבקשה את כל הפרטים.
הנה קישור לתגובת המנשא הנכון לאזהרות בארה"ב:
http://minsaim.co.il/104117/%D7%91%D7%98%D7%99%D7%...

חוזרת על מה שבטח נאמר כבר- בהדרכה נכונה לנשיאה ומילוי כל התנאים ההכרחיים לנשיאה נכונה ובטוחה אין סיבה לתאונות!
אני אומרת זאת גם כאמא שנשאה בערסול (אמנם מעט עקב סרבנות, אבל נשאה קצת בערסול) ובדקתי, אוהו תאמיני לי שבדקתי כמה אפשר למתוח את גבולות המנשא והנשיאה (ספונג'ה עם ילדה בערסול נחשב לבדיקה טובה?- אין בכך המלצה!! אלא רק עדות לבדיקה שלי את אמיתות ההוראות! וכן, כשהמנשא במצב טוב והעיטוף מיטבי הילדה לא נפלה! למרות הטלטלות הרבות שספונג'ה מביאה עימה)
נשמע שבשני המקרים שתארת לא מולאו כל הוראות הבטיחות (אם בכלל חלקן!!) וכפי שכתבתי, זה ממש הזמנה לתאונה.

ליבי עם המשפחות על כאבן מקווה שהילדים יתאוששו והטראומה תשאר מאחוריהן במהרה
אבל מכאן ועד להודעה גורסת כי תנוחת הערסול היא מסוכנת?! שמיים וארץ
אני אישית מצאתי את הודעתך לוקה בחסר במגוון רב של פרטים ומצטרפת לאמא של איתן וכותרתה (שרק אותה ראיתי) - סתם הפחדה זולה.
תודה אמה!
23/07/2011 | 16:04
1
1
בכיף רב!
23/07/2011 | 19:48
1
אם יש משהו שאני מאוד לא מעריכה הוא דיסאינפורמציה

וכשאני נתקלת במשהו כזה בנושא שהוא בדמי.. אוי לי! לא מצליחה לעצור את עצמי
התלבטות לגבי מנשא לופיקס
<< ההודעה הנוכחית
23/07/2011 | 18:26
1212
אני בדיוק מתלבטת אם לקנות את המנשא של לופיקס. אני לקראת הלידה השניה, עם הראשון השתמשתי הרבה בבייבי ביורן כבר מגיל חודש כאשר היה במשקל וגובה המתאים והייתי מאוד מרוצה, כאשר גדל קניתי גם חיקוי של יאמו אבל בעקבות התקפי גב קשים אפילו לא השתמשתי בו פעם אחת.

אם השניה הצטרך מנשא כבר הרבה יותר מוקדם מגיל חודש. ראיתי אמא מהגן עם המנשא של לופיקס וחשבתי שיהיה נוח משהו כזה להתחלה. לא מתאים לי כל הקשירות וגם נראה לי ממש חם באוגוסט עם כל התוספת בד הזאת.

האם יש כאן מישהי עם ניסיון עם המנשא הזה? כמה זמן הוא קיים? האם נוח?

חייבת לציין שהודעות כמו של פותחת השרשור קצת מלחיצות אותי בכל מה שקשור למנשאים ותנוחות ערסול....
שימוש במנשא דורש שיקול דעת
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2011 | 16:16
108
כמו כל מתקן או מוצר שמשמש לנשיאת או הנחת תינוקות- מיטה, סלקל, עגלה, נדנדה, טרמפולינה, כסא אוכל או שידת החתלה, מה שקובע בסופו של יום את בטיחות השימוש הוא המשתמש ויכולתו לבחור מוצר תקין ולהשתמש בו נכון.
האם מי שתוותר על מנשא תוותר גם על כל מוצר או רהיט אחר? תניח את התינוק בכל עת רק על מזרנים על הרצפה? כי זו הדרך הבטוחה ביותר להתנהל עם תינוק. רק מהרצפה אי אפשר ליפול.
מי שכן מעונינת להשתמש במוצרים ומתקנים המיועדים לנשיאת התינוק באחריותה ללמוד להשתמש בהם נכון.
לבי עם המשפחות של התינוקות שנפגעו. מצער מאד.
תגובה לכל התגובות
23/07/2011 | 20:02
10
75
שוב שלום לכולן,
שמחה שהנושא זכה לתגובות ולא התקבל בשוויון נפש.
חוזרת שוב על השורה התחתונה-
מנשא זה אמנם דבר נפלא- את שלושת ילדי גידלתי עם מנשאים. מעולם לא קרתה לי תקלה מן הסוג הזה.
עם זאת, יש נשים שזה קורה להן- והתוצאות קשות-
אין כאן "התקפה" על תנוחת הערסול- אך אם תחשבו על תנוחה זו-
הילד אינו מוחזק עם רצועה בין הרגליים וטעות קטנה יכולה להוביל לאסון גדול.
את חוברת ההדרכה בדרך כלל זורקים לאחר השימוש הראשוני- "הבנתי את הפרינציפ", נכון?
את מקצוע יועצת המנשאים אני אישית לא הכרתי ואני לא חושבת שכל אם תזמין יועצת מנשאים לביתה.
בקיצור-
יש להעלות את המודעות לעובדה שכאשר ילד נמצא בתנוחת ערסול הוא מוחזק ע"י רצועת בד צרה העשויה להתגלגל (בייחוד אם היא אלסטית)
וכאשר מדובר בתינוק קטן הוא יכול להתגלגל יחד איתה.
בכל מקרה לאור המקרה השני- לבישת המנשא והכנסת הילד מעל לספה או מיטה יכולה למנוע אסון כזה וזו כבר עצה שעשויה להיות שווה זהב שעת צרה.
כל אחת מכן תעשה את השיקול שלה- אך מחובתי כמי שרואה מקרים כאלה שוב ושוב (ושניים תוך שבועיים זה לא מעט) להתריע.

זהו, שיהיה לכולן בהצלחה- לאלו שבדרך ולאלו שכבר.

בסדר הבנו
23/07/2011 | 20:59
2
41
אז כשאני הולכת לאסוף את הבן הגדול מבית הספר אני אכניס את הקטנצ'יק למנשא עוד בבית, מעל למיטה ואז כשאני אגיע לאוטו (כי אני לא יכולה להגיע ברגל לבית הספר) אני אנהג עם התינוק במנשא ולא בסל קל כי זה לא בטיחותי להכניס את התינוק למנשא כשאני חונה ליד בית הספר. לחליפין, אולי אני אסחוב את המיטה איתי בתא המטען של האוטו.
נו באמת, יתרונו של המנשא הוא בכך שהוא מפנה לנו את הידיים לעשות מה שצריך חוץ מאשר להחזיק תינוק. למרבה הפלא, זה קורה הרבה דווקא בחוץ איפה שאין מיטה פנויה לקשור מעליה.
אני מהמרת שאת הילדים שלך נשאת בתוך בייבי ביורן ודומיו.
לא הבנתי למה אתן מגיבות בקיצוניות
23/07/2011 | 21:39
35
כזאת כולה הבחורה סיפרה על האירועים שקרו מה הביג דיל תגידו תודה על המידע ושכל אחת תעשה מה שנראה לה לנכון ....
אני עומדת ללדת עוד חודש וחצי ואני רוצה לקנות מנשא כריכות ואני אבדוק את עצמי מאה פעם שאני מכניסה את התינוקת לשם כמו שצריך כדי שזה לא יקרה לי .
תעשי מה שאת רוצה, זה התינוק שלך
23/07/2011 | 21:45
15
ערסול נכון ובטיחותי
24/07/2011 | 17:50
6
70
פה אני כבר חייבת להגיב כי מה שאת מתארת כלל וכלל אינו ערסול נכון או בטיחותי.

יש 2 סוגי מנשאים עיקריים המאפשרים ערסול: מנשאי כריכות אלסטיים (בדים ארוכים, לופי, לופיקס, צמד, יוקה וכדומה) ומנשאי צד אלכסוניים.

במנשא כריכות הילד יהיה תמיד ובכל מקרה עטוף לפחות בשתי רצועות בד וזאת כאשר הרצועה הראשונה עוטפת את התינוק משני צידי גופו, בצורת כיס הפתוח רק כלפי מעלה, והרצועה השניה עוטפת את התינוק לכל אורך גופו ומצמידה אותו לגוף הנושא. כל זה כאשר המנשא מהודק היטב באופן שאינו יכול לאפשר לא התגלגלות של הבד הצידה ולא נפילה משום כיוון, אלא אם כן הנושא עומד על הראש.
ברוב מנשאי הכריכות יש רצועה שלישית לתמיכה עוד יותר מלאה ולהידוק נוסף של הילד לגוף הנושא.
אם תינוק נופל ממנשא כריכות יש שתי אפשרויות: או שהמנשא היה רפוי מדי, או שהאם לא השתמשה בו נכון ולא עטפה את התינוק בשתי רצועות בד באופן המתואר לעיל. תינוק מעורסל כמו שצריך במנשא כריכות אינו יכול ליפול.

הסוג השני שהוא פחות נפוץ הוא מנשאי צד אלכסוניים. במנשא צד התינוק מעורסל בתוך רצועת בד אחת אך מכיוון שהיא עשויה בד לא אלסטי אין הכרח ברצועה הנוספת. גם במנשא אלכסוני התינוק אמור לשכב בתוך כיס העוטף אותו לחלוטין משני צידי גופו ופתוח רק כלפי מעלה, וגם במנשא אלכסוני המנשא אמור להיות מהודק וצמוד כך שלא תהיה לבד אפשרות להתגלגל מעל גוף התינוק.

אני תוהה רק למה את טורחת להדגיש כל כך את הסכנות הספציפיות למנשאים כאילו אין שום תאונות הקשורות לשימוש למשל בשידות החתלה, כסאות אוכל ועגלות. למה אין לך מילה לומר על תאונות מהסוג הזה ועל כללי הבטיחות שיש לנקוט כדי להמנע מהן? למיטב ידיעתי הן נפוצות הרבה יותר משני המקרים הבודדים שאת מספרת עליהם.
אני לא רואה בכלל איפה היא מתארת את הנשיאה...
25/07/2011 | 07:04
5
25
כך שאני לא מבינה איך ראית שהיא מתארת נשיאה לא נכונה בעירסול?

ובקשר לנשיאה נכונה, יקירתי, את מאוד מנוסה בשימוש במנשאים. אבל זה לא דבר שכל כך קל להשיג. גם אצלי היתה יועצת מנשאים בבית והראתה לי יפה יפה כל תנוחה, אבל לא יכולה להגיד לך שבכל פעם שניסיתי הצלחתי לשים את התינוקת במנשא בצורה שהשביעה את רצוני או איך שתוארה על ידי היועצת. המון פעמים אימהות מנוסות ממני עזרו לי. והאמת היא שלדעתי לשים מנשא כריכות כמו שצריך- יותר שווה ערך למלבישות שמלות הכלה בניגוד לאם הכלה או מישהי אחרת. לא משנה כמה יראו איך לעשות את זה נכון- המנוסות עושות את זה הכי טוב.
את באמת לא רואה?
25/07/2011 | 09:33
4
11
סליחה, קפץ..
25/07/2011 | 09:38
3
18
הנה כאן:
"אין כאן "התקפה" על תנוחת הערסול- אך אם תחשבו על תנוחה זו-
הילד אינו מוחזק עם רצועה בין הרגליים וטעות קטנה יכולה להוביל לאסון גדול."

טענה שגם אינה רלוונטית ונובעת מחוסר ידע וגם מפחידה סתם,

והנה התקפה רלוונטית יותר על הערסול כאן:
"יש להעלות את המודעות לעובדה שכאשר ילד נמצא בתנוחת ערסול הוא מוחזק ע"י רצועת בד צרה העשויה להתגלגל (בייחוד אם היא אלסטית)
וכאשר מדובר בתינוק קטן הוא יכול להתגלגל יחד איתה."

כמו שגם אורית וגם אני רשמנו-
תינוק לא אמור להיות מוחזק על ידי רצועת בד צרה! הרצועה צריכה לעטוף את התינוק באופן מושלם!
באם המנשא מתגלגל סימן שמשהו לא תקין- או המנשא או שהוא לא מהודק מספיק.

בקשר למקרה הפרטי שלך,
אם הרגשת לאחר ביקור היועצת שעדיין זה לא מושלם את תמיד יכולה (ואף מומלץ) לפנות אליה שוב. יכול להיות שצריך עוד מספר פעמים שהיא תראה מה את עושה ותתקן טעויות וכך תוכלי בסופו של דבר להכניס את הילדה למנשא כמו שצריך.
ברור שעם הנסיון באה המיומנות, אבל כדי שתהיה אחת צריך להתאמן, לא?
אני רואה שהיא מייחסת ביטחון לרצועה בין הרגליי
25/07/2011 | 10:36
2
16
ם

אבל זו תנוחה אחרת לגמריי... זה לא עירסול שגוי, אלא תנוחת בטן לבטן.
ובקשר למנשא הכריכות הבא שלי, יקירתי זה יהיה כבר בסיבוב אחר ותאמיני לי אגב שהתאמנתי מלא! אולי פשוט לא היתה לי כימיה עם המנשא שרכשתי, כי היתה לי כימיה מאוד טובה עם מנשא כריכות אחר. כל כך אהבתי את האחר שאני פשוט נזכרת בו ומחייכת למרות שהוא לא היה שלי בכלל!
שוב, היא מדברת מתוך חוסר ידע
25/07/2011 | 11:10
3
וזה מה שממש אבל ממש מטריף אותי.

היא בעצם מסבירה שבגלל שבערסול אין תמיכה של בד בין הרגליים אזי הנשיאה מסוכנת!

אני בגישה הגורסת כי בחודשים הראשונים הדבר האחרון שתינוק צריך הוא בד בין הרגליים.. הוא צריך להיות עטוף כולו.

ולגבי כימיה עם המנשא.. נו, זה ברור, זה הכי חשוב שתהיה כימיה עם המנשא מקווה בשבילך שבפעם הבאה באמת יהיה טוב יותר

כימיה עם המנשא היא דבר חשוב מאד
25/07/2011 | 15:30
10
לא פחות חשוב מאימון ורכישת מיומנות.
הגיוני מאד שאם לא התחברת למנשא מסוים לא הצלחת להשתמש בו נכון, ובמקרה כזה אני בד"כ ממליצה לנסות מנשא אחר. כשיש כימיה עם המנשא, עוד לא פגשתי אמא שלא הצליחה ללמוד להשתמש במנשא כמו שצריך. זה באמת לא דורש כזה מאמץ מחשבתי או כשרון על, לא יותר מהמאמץ שצריך כדי ללמוד לקפל עגלה או לעגן כסא בטיחות לרכב.
עצוב מאד ומאחלת רפואה שלמה א-ב-ל
23/07/2011 | 21:26
18
לצערי הרב, חזיתי בהמון אמהות "מנוסות" שנשאו את התינוק במנשא בד דוגמת אלו שציינת בצורה לא נכונה בכלל. בחוסר נעימות בכל זאת פניתי לאותן אמהות והסברתי להן, כיצד הם אמורים להיות בפנים, מזל שבכל פעם קיבלו את התיקון שלי כי זה ממש לא נעים אבל כל כך הפחיד אותי שהתינוקות האלו יתגלגלו....

אני סקרנית לדעת איך הילדים האלו שאת מספרת עליהם הוכנסו למנשא ובאיזו צורה הם נקשרו.

אני בטוחה כי מי שעוקב אחר ההוראות, אחד לאחד הסיכוי שזה יקרה יהיה אפסי.

לצערי פאשלות קיימות בכל תחום ותחום החל מהבטיחותי ביותר....

מאחת לרפואה שלמה לאותם תינוקות ורק בשורות טובות
כאחות חדר מיון, אני יכולה רק להגיד תודה!
24/07/2011 | 00:20
65
עדיין אינני אם, אולם מתכננת להשתמש במנשא, כן, גם בתנוחת ערסול - אז תודה רבה, על הארת הנקודה החשובה!
כאחות חדר מיון גם אני נתקלת רבות בתאונות ביתיות, שטותיות, מיותרות וכואבות.
בעקבות מה שכתבת אני יודעת שאנהג במשנה זהירות בעתיד (ואולי לשם שינוי לא אזרוק את ההוראות דקה אחרי שאני אבין את הפרנציפ). האמת שחשבתי ש"יועצת מנשאים" זה עוד חירטוט שנועד להוציא מאיתנו כסף, עכשיו אשקיע בזה מחשבה שניה.

כל מנשא חייבים לשים לב 1000 עיניים
24/07/2011 | 00:27
1
19
על הוראות בטיחות
אני רואה הרבה אמהות שהולכות עם התינוקות כשהמנשא לא בשימוש נכון ובניגוד להוראות ייצרן
המנשאים כמו הבד הארוך חובה לשים גם את הרצועת בטיחות והמון אנשים פשוט מוותרים על העניין
חשוב לדעת שחובה להכניס את התינוק לתוך כיס עמוק

אני אישית לא הייתי מוותרת על נשיאת תינוק במנשא אבל חובה לשים לב לשימוש נכון

גם לשים תינוק בעגלה בלי לקשור אותו זה מסוכן

לכל מי שצריכה וידאו לבישה ונשיאה נכונה במנשא
24/07/2011 | 00:28
33
יש באתר מנשאים
וגם חשוב לציין שהגיעו תינוקות למיון
25/07/2011 | 07:42
16
64
כי לא קשרו אותם בעגלה, לכן המלצתי היא פשוט לא לרכוש עגלה, עגלה היא מסוכנת מאוד, היא יכולה להתהפך, להדרדר, להתקפל על התינוק, סגירה לא נכונה כבר גרמו בעבר לכריתת אצבוע קטנות וכו'
לכן המלצתי היא לא פשוט לא לקנות עגלה, יש לסחוב את הילד על הידיים כל הזמן

וכמובן שהגיעו ילדים למיון עקב שימוש לא נכון באמבטיה, הורים הכניסו את ילדיהם למים רותחים, השאירו אותם שם והילדים טבעו, וכד'
לכן המלצתי היא פשוט לא לקלח, זה נורא מסוכן,

אני לא צריכה לדבר בכלל על אותם ילדים שנפלו מהשידה, הוא שנסגרה להם השידה על ידיהם הקטנות (ועדיף שלא נתאר מה קרה להם)
לכן המלצתי היא לא לקנות שידה, זה נורא מסוכן, יש לחתל את הילד רק הרצפה ורק אחרי שדאגתם שהיא מחוממת

למה זה מסוכן להניק, אני כבר לא להסביר לאור הסיפור האחרון

אהה, והכי חשוב, זה נורא נורא נורא נורא נורא מסוכן ללדת!!!!!! המנעו מכך.

בקיצור, טוקרשה יקרה, הרעיון שלך במקום, האזהרה שלך חיונית וחיובית מאוד, ואכן מאוד מאוד מעוררת
אבל מכאן ועד להמליץ לא להשתמש במנשא ערסול, שלדעתי האישית הוא פשוט פריט חובה, יש תהום עמוקה ורחבה
כמו בכל דבר עם תינוקות, צריך לדעת איך להשתמש!
בנות יקרות, אל תעזבו את החנות עד שאתן סמוכות ובטוחות שאתן יודעו איך לובשים מנשא!!

כרגיל... מצחיקה..
25/07/2011 | 08:38
14
16
התגעגתי אליך... איך את? איך להיא???
ליהיא מתוקה להפליא
25/07/2011 | 09:10
13
17
אבל בינינו , כדאי לקבל אותם רק אחרי 3 חודשים
זה מה שתמיד טענתי
25/07/2011 | 19:33
5
13
לא אתנגד גם להריון שמתחיל אחרי 3 חודשים
הפוך
25/07/2011 | 20:25
4
14
ילדים בני שנתיים+ זה קשה
תינוקת שישנים כל היום בגיל שבוע- זה שטויות...
אני אשמח להגדרה מדויקת מהי שינה
25/07/2011 | 21:37
2
14
כי בחיי שכבר שכחתי
טוב פה זה ההפך
25/07/2011 | 22:15
1
12
עד עכשיו-ישנה מעולה
עכשיו קצת התחילה לחרוק (למשל להתעוררפ עם אחת בין 8 בערב ל-6בבוקר)
אבל היי-אני את חובי לחברה שילמתי בשנתיים של התעוררויות כל 3 שעות
בהחלט.. פיצוי הולם!!
25/07/2011 | 22:26
4
למה הפוך אם אפשר פשוט
25/07/2011 | 23:42
5
המממממ...... לדלג על גיל שנתיים כמו שמדלגים על גיל יומיים?

תינוקות שישנים כל היום שייכים לשכנים, וגם- זה משעמם
למעשה הזמן המושלם לקבל תינוק
25/07/2011 | 22:06
6
24
הוא גיל חצי שנה והמהדרים אומרים תשעה חודשים.
הבעיה היא שאם היו מוספים להריון תשעה חודשים... נו, בפורום הזה אני לא צריכה להסביר מה הבעיה עם זה.
אז זה הולך ומשתפר???
25/07/2011 | 22:27
5
14
וווההוווו!!!!!
משתפר זה עניין יחסי
26/07/2011 | 00:18
4
16
להלן שיחה של חמותי עם הנסיכה:
נסיכה: "סבתא לי יש פות"
סבתא:
נסיכה: "גם לך יש פות"
סבתא (פולניה מתאוששת אחרי הלם המבוכה): "נכון"
נסיכה: "שלי פה בתחתונים, איפה שלך?"
סבתא: "תשאלי את סבא"
נסיכה: "סבא הפות של סבתא אצלך בתחתונים?"

(אמא ואבא מחפשים בלטות להתחבא תחתן)

אז הכל יחסי מותק...
26/07/2011 | 00:28
2
7
כן, הילדה שלי היא סטנד אפ בלתי נדלה
26/07/2011 | 00:42
1
19
זו הבעיה עם ילדים חכמים מדי....
האמת, שזה נכון...
26/07/2011 | 10:58
10
יש להם כאלה הברקות שבא לך לקבור את הראש באדמה.

26/07/2011 | 08:18
1
25/07/2011 | 09:48
4
אז שיחזיקו אותם יותר טוב, זה הכל
25/07/2011 | 09:52
21
גם מהידיים תינוק יכול ליפול, ויכולות להיתפס לו האצבעות בעגלה.

אין סוף לשטויות האלה....

מי שמשתמש כראוי בציוד (תקין), אין סיבה שיקרה נזק.
הודעות אחרונות
08:45 | 01.09.15 mitmit11
08:43 | 01.09.15 mitmit11
08:42 | 01.09.15 mitmit11
08:34 | 01.09.15 mitmit11
10:26 | 30.08.15 אורחים בפורום
19:54 | 29.08.15 turner11
16:53 | 29.08.15 יעל329
22:54 | 27.08.15 mitmit11
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז
אוהבים את תפוז?