לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הריון ולידה - תמיכה
קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

צוואר רחם מקוצר- מה זה, למה ואיך?

מאת: Aילת
21/01/09 23:15
חזרתי היום מסקירת מערכות מאוחרת מורחבת. הקטנה שלנו בסדר גמור, הציסטות נעלמו, יש!!!, אך בעיה חדשה צצה לפתע. צוואר רחם סגור,וקצר במקצת 39 מ"מ-" נצפה אזור היפואקוגני מורחב 13X12לפני צוואר הרחם. הרופא המליץ על מנוחה ומעקב בשבוע הבא.מישהי יודעת כיצד זה ניגרם ומה יכול למנוע את התקצרותו?. הבנתי מהרופא שהחשש ממיקרה זה, היא לידה מוקדמת וכל המשתמע מכך.ומה זה אומר להימנע ממאמץ?. מבולבלת וחסרת ידע בנושא. אשמח אם תפנו אותי לחומר בנושא, או כל דבר אחר שרלוונטי. ואני כל כך רציתי ללכת ולטייל בסופש- ממש אסור לי ללכת, להרים משקל, להתאמץ?- לא כל כך ברור לי. אודה לכן מאוד. תודות.
צוואר רחם מקוצר- מה זה, למה ואיך?
<< ההודעה הנוכחית
21/01/2009 | 23:15
31
3850
חזרתי היום מסקירת מערכות מאוחרת מורחבת. הקטנה שלנו בסדר גמור, הציסטות נעלמו, יש!!!, אך בעיה חדשה צצה לפתע. צוואר רחם סגור,וקצר במקצת 39 מ"מ-" נצפה אזור היפואקוגני מורחב 13X12לפני צוואר הרחם. הרופא המליץ על מנוחה ומעקב בשבוע הבא.מישהי יודעת כיצד זה ניגרם ומה יכול למנוע את התקצרותו?. הבנתי מהרופא שהחשש ממיקרה זה, היא לידה מוקדמת וכל המשתמע מכך.ומה זה אומר להימנע ממאמץ?. מבולבלת וחסרת ידע בנושא. אשמח אם תפנו אותי לחומר בנושא, או כל דבר אחר שרלוונטי. ואני כל כך רציתי ללכת ולטייל בסופש- ממש אסור לי ללכת, להרים משקל, להתאמץ?- לא כל כך ברור לי. אודה לכן מאוד. תודות.
נתחיל בזה שאורך צוואר הרחם שלך
22/01/2009 | 00:57
3
1332
תקין, אומנם אולי הוא קצר, אבל עדיין בגדר תקין.

אני בסקירה הייתי עם 48 מ"מ ואחרי חודש עם 28 מ"מ.
הבנתי שצוואר הרחם מתקצר בין השאר בגלל צירים (האם היום לך צירים?) חשוב מאוד לנוח ולשתות המון!!
אני במנוחה מוחלטת כבר חודש, לא מרימה את הילדה, לא עושה עבודות בית- כלום! כל היום בבית.
אכן החשש הוא מלידה מוקדמת- כי כ"כ שצוואר הרחם מתקצר כך העובר יותר בכיון יציאה, אז כל שבוע שעובר אני מודה לה' שלא ילדתי
התייחסות
22/01/2009 | 14:10
2
668
הי איילה. אני בשבוע ה 22=4, כך שצירים רחוקים מימני שנות אור. איזה שבוע את. כרגע אני לא במנוחה מלאה (עובדת כרגיל), אך מפחיתה במאמצים, כגון טיולים והליכות ארוכות שהייתי מורגלת לבצע עד כה. ניראה לי שהמקרה שונה. בהצלחה ורק טוב
אני נכנסתי לשמירה
22/01/2009 | 14:27
1
692
משבוע 22 ומחר בע"ה מתחילה שבוע 27 ועדיין בבית...
בסקירה האורך היה 48
אחרי שבוע וחצי 32
אחרי עוד שבוע 31
אחרי עוד שבוע נשאר 31
אחרי שבוע 28
ואחרי עוד שבוע 30

והשינויים האלה מגיעים לדברי הרופא- מצירים שחלקם מגיעים גם מחוסר שתיה וחלקם לא מוסברים- פשוט מגיעים

ביום ראשון יש לי שוב בדיקה מקווה שהנתונים ישתנו לטובה.

מחזיקה אצבעות. תעדכני
22/01/2009 | 21:07
270
גם לי זה קרה בהריון הקודם
22/01/2009 | 08:12
650
בשבוע 28 גילו אצלי בבדיקה צוואר רחם באורך 34 מ"מ (ב33 משכיבים לשמירה), זה נגרם מפעילות ריחמית ז"א צירים (דרך אגב לא הרגשתי אותם בכלל, גם כשהייתי מחוברת למוניטור וראיתי  את הצירים בעיניים לא הרגשתי אותם, ולדברי האחות אלה היו צירים חזקים והיא התפלאה שאני לא מרגישה אותם), הייתי שבוע במנוחה (שכיבה, על כל צרה) ואחר כך ראו שאין שינוי באורך הצוואר אז הפסקתי את השמירה, אבל כן שמרתי לא להתאמץ, לא להרים משקל, הפסקתי לעשות ספורט (לא שאלתי על זה האמת אבל העדפתי להפסיק עד שבוע מתקדם) והעיקר הקפדתי מאוד מאוד על לשתות המון המון מיים.
הוא נולד בשבוע 40, בדיוק בתל"מ.
מחיקה של 50% בשבוע 29
22/01/2009 | 14:20
7
579
יש לי ממה לדאוג? צוואר הרחם עדיין ארוך (42)
אני עם צירים מעצבנים וכואבים!!!!!
נמאס לי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
כן,קצת מדאיד מה אמרו לך בבדיקה?
22/01/2009 | 14:25
362
כי לפי דעתי את חייבת שמירכה,והייתי רוצה גם הבשלת ריאות בשביל הבטחון
נתנו לך שמירה?
22/01/2009 | 14:28
1
276
יש לך גם פתיחה או רק מחיקה?
אני מניחה שאם לא אמרו לי - אין פתיחה
22/01/2009 | 14:43
238
יש צירים.
אני בשמירה כבר כמעט חודשיים בגלל דימומים שהיו ופסקו ועכשיו יש צירים.
לא נתנו לי כלום. האמת, שדי התחננתי לחזור לעבודה. ונראה לי שזה מה שאני אעשה שבוע הבא.
אני חושבת שזה שאני בבית, עובדת מהבית דרך המחשב (וזה יותר קשה ממה שזה נשמע) - לא עושה לי טוב ומשפיע עלי נפשית. אני ממש בדיכאון מזה..
אוף
צואר 42 מ"מ זה מעולה!
22/01/2009 | 15:19
3
254
למה את מתכוונת ב-50 אחוז מחיקה?
מאיפה לי לדעת?
22/01/2009 | 15:26
2
181
לצוואר רחם יש 3 פרמטרים: אורך, חוזק ו...לא זוכרת
אז האורך אצלי בסדר.
הוא מחוק 50%
והוא היה רך (קיבלתי נגד זה נרות וגינליים. לא יודעת אם עזר או לא)
נראה לי שיש כאן איזה בלבול...
23/01/2009 | 11:49
1
238
הפרמטרים הם אורך, חוזק, ופתיחה.

המחיקה מראה על האורך.

צואר רך מורה על צואר דינמי שעלול להתקצר/להפתח.

את בטוחה שהאורך הוא 42? אולי 24?
מוזר.
בטוחה
23/01/2009 | 15:15
121
24 זה מאוד קצר.
שלי נע בין 44 ל 42 ואכם הוא לא התקצר.
זה באמת מאוד מוזר...
גם לי היום גילו שהצוואר התקצר ל 34 מ"מ
22/01/2009 | 14:23
10
482
ואני רק בשבוע 19 אבל עם תאומות..
הרופא הוציא אותי למנוחה עד להודעה חדשה וביקורת עוד שבועיים (כמובן שלחזור אם מרגישה צירים).
אצלי ככל הנראה זה בגלל הצירים שלא ידעתי שזה בכלל ציר, כל הבטן התחתונה פתאום מתקשה לי ואתמול בערב ממש הרגשתי את זה יותר <והייתי בטוחה משום מה שהקטנטנות לוחצות לי על הבטן התחתונה>
שיעברו בקלות ובשלום
22/01/2009 | 14:29
6
165
ותשתי הרבה!!!

אולי נעשה מועדון למתקצרות צוואר הרחם שנכנסו לשמירה מוקדמת
קדימה! מועדון תמיכה למאותגרות הצוואר
22/01/2009 | 14:34
4
189
אם לומר את האמת, רציתי כבר קצת מנוחה...אני בתקופת מבחנים ובעבודה שלי ממש לא מקלים עלי...נראה לי שהבובות שלי הבינו מה אמא צריכה ועזרו לה קצת <רק קצת!אני לא מסכימה ליותר מזה>
ראש "שבט קצרות הצוואר"
22/01/2009 | 15:07
3
199
חברות אין ספק שאני "מנצחת" פה את כולן בעניין הצוואר המקוצר.
בגלל סיבוך של ניתוח קוניזציה התחלתי את ההריון עם צואר באורך של 20 מ"מ. עכשיו בשבוע 20 אני עם צוואר מקוצר ל- 14!!! מ"מ ונמצאת בשמירת הריון מוחלטת על הגב במיטה.
תענוג קטן מאוד ולא מעט דאגה.
אבל כמי שממנה את עצמה עכשיו להיות "ראש שבט קצרות הצוואר" אני מאחלת לכולנו שהכל יהיה בסדר.
תחזיקו אצבעות ורחם...
מישמיש

גדולה!! שבט קצרות הצוואר
22/01/2009 | 15:12
134
וואוו 14מ"מ זה בטח מפחיד..מקווה לא להגיע לזה, לפחות לא עד הלידה
יוווו איזה לחץ! יעבור בשלום...ראש השבט
22/01/2009 | 15:22
1
127
תודה, תודה!!
22/01/2009 | 20:25
82
רעיון טוב. אני בפנים, בינתיים...
22/01/2009 | 21:12
82
מה זה להימנע ממאמץ?
22/01/2009 | 14:29
2
194
אין רגע דל. צריך לקוות לטוב. אני כל הזמן סובלת מכאבים באיזור העצמות של איבר המין, ולא בבטן התחתונה. אני לא יודעת אם זה קשור, אבל זה לא נעים. מקווה שזה יחלוף. בנוסף, מה זה להימנע ממאמץ? מבחינתי זה מאוד אינדיבידואלי. הייתי שמחה ליותר פירוט ומיקוד. תודות
איזה כאבים את מרגישה?
22/01/2009 | 14:36
1
191
את מרגישה שהבטן מתקשה כאילו יש עליה לחץ מפנים?
לגבי מאמץ- לא קיבלתי פירוט מלא, רק לנוח הרבה, לא להרים דברים כבדים, לשתות המון ובעיקרון להוריד הילוך אפילו שניים
כאבים
22/01/2009 | 21:18
162
בערבים- יש תחושת מתיחה של הבטן- לא יודעת אם זה כאב, אבל זה נוכח. בלילה, מתעוררות כאשר מנסה להסתובב מיצד לצד, או כאשר מנסה לקום משכיבה- כאבים בעצמות איבר המין ובאגן , בחלקו המקביל. כבר התחלתי להתרגל לכאבים הללו, אך כניראה שהם בכל זאת אומרים משהו, חוץ מהתרחבות עצמות האגן, כפי שכולם אמרו לי. תודה על ההתייחסות.
קפיצות על הבטן
22/01/2009 | 14:41
6
261
שאלה למומחים, לא לפרנואידיות:
אני האחרונה שתתרגש מילד שקופץ לה בטעות על הבטן (בהריון הקודם האחיינים שלי קפצו עליי לא מעט)
אבל אתמול שיחקתי עם שירה - והיא ממש הפכה אותי לסוס ועשתה לי הרבה "דיו" על הבטן
זה היה נורא מצחיק, אז המשכנו עם זה כמעט 10 דקות רצוף
אבל - אולי לא כדאי??? כאילו, לא להתרגש מקפיצה אקראית, אבל אולי לא לאפשר לה לשות את זה אם זה בשליטתי?
האם זה באמת יכול להזיק להריון תקין?
(מדובר ב11 ומשהו קילו של ילדה...)
האמת שאותי זה מלחיץ
22/01/2009 | 15:12
1
128
לא יודעת אם באמת אסור, אבל אצלי מדובר כבר ב-15 קילו ואני לא מרשה (מצד שני, גם בלי קשר להריון ה-25 קילו על הבטן כבר די מכאיב לי).
אולי אחרי הלידה אני אתן לה לקפוץ שוב בשביל לדחוס את הבטן פנימה
את חושבת שזה יעבוד?
25/01/2009 | 07:16
83
את רואה, זה טיפ שחשבת עליו לבד, בלי סדנאות ההורות
לא נותנת
22/01/2009 | 16:22
85
ואני גם לא מרשה יותר לשבת {עד להודעה חדשה} בעיקר כי אני נורא רגישה ומיד כואב לי ולא נעים לי.
אז להפך אני מבקשת ממנו לגעת בעדינות וללטף ועכשיו כששואלים אותו מה יש לאמא בבטן הוא עונה "תינוקת" ועושה עם האצבעות 2.
לא נראה לי להיט
22/01/2009 | 21:40
58
זה לא כואב לך?
22/01/2009 | 21:42
1
87
לי עדין אין בטן, אבל האיזור מאוד רגיש והם יודעים כבר שאי אפשר לשבת עלי ולראות טלויזיה (ולהשען בזולה על הבטן), למרות שאני זוכרת שאחר כך כשיוצאת הבטן זה כבר פחות רגיש.
בכל זאת, לא נשמע לי רעיון טוב לקפוץ עליה, בכל זאת יש שם נוזלים, לכי תדעי אולי זה יכול להתפוצץ (לי היה "פנצ'ר" בשק, בהריון הראשון, למרות שאף אחד לא קפץ עלי..). וברור שמקפיצה אחת אין מה להתרגש...
ממש לא כואב
25/01/2009 | 07:19
60
הודעות אחרונות
00:27 | 05.09.15 אנונימנימית
21:12 | 04.09.15 אורחים בפורום
15:11 | 04.09.15 mmh85
22:44 | 03.09.15 צמח בר2
21:03 | 02.09.15 חיפאית88
08:45 | 01.09.15 mitmit11
08:43 | 01.09.15 mitmit11
08:42 | 01.09.15 mitmit11