לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
פורום סוכרת בהריון -לפני ואחרי מאחד בקירבו נשים "מתוקות" עם סוכרת הריון וסוכרת טרום הריונית. מטרתו לא רק לדון באותה תקופה קצרה ומלחיצה של הריון בסיכון אלא גם במה שקורה לפני ואחרי: טרום הריון, יחסי מין ואמצעי מניעה, הנקה, אימהות סוכרתית וכדומה.
כל מה שמאפיין ומעניין נשים "מתוקות" כמובן שגם גברים מוזמנים כל עוד יש להם מה לתרום או לשאול בנוגע לעולמינו הנשי והמתוק

אגוזי קשיו כארוחת לילה לפני השינה

21/06/10 09:59
אכלתי ב- 22:00 וקמתי עם 101 אחרי 7 שעות.
האם זה בגלל שלא אכלתי פחמימות?
האם בקשיו יש פחמימות?
אני בשבוע 21. אמרו לי במרפאת הסוכרת שבשבועות 21 - 22 ובשבועות 32 - 33 יש קפיצות של הסוכרים...

תגיות:
עדכון נוסף ושאלות
17/06/10 10:12
11צפיות
השרשור שלי נדחק לו למטה, אז פתחתי חדש. מקווה שזה בסדר...
אז הערכים בצום קצת הסתדרו. אני יכולה להחזיק מעמד עד 7 וחצי שעות בצום (יוצא 88 אחרי פרוסת לחם קל עם אבוקדו בלילה) וגם זה תלוי מה אני אוכלת לפני השינה.
העובר עדיין גדול בשבוע, עדיין באחוזון 90.
הרופא אמר שזה לא מדוייק כי כל סטיה בבדיקה מקפיצה אחוזונים וצריך לחכות לסוף ההריון. כמו כן, הרופא אמר שלא שוקלים קיסרי בשלב כזה ושבכל מקרה באיכילוב יתחשבו ברצונותי עד כמה שאפשר אלא אם תהיה התוויה רפואית אחרת. לטענתו, בשלב כזה (שבוע 21) העובר עוד לא מושפע מערכי הסוכר מבחינת משקלו. זה נכון?
הבעיה היא שאני לא עולה במשקל בכלל. עליתי קילו וירדתי גם אותו.
הרופא אמר שאם לא אעלה קילו אחד תוך שבועיים (וזה ממש לא יקרה כי אני סופר רזה גם ככה) הוא יגדיל את ה- FOOD INTAKE שלי והמחיר יתכן שיהיה אינסולין.
יש למישהי תובנות בנושא?
ברור שאם צריך אקח אינסולין.
אבל לפני כן, יש למישהי רעיונות לעלות במשקל?
אני אכן עובדת מאוד קשה וזה ישתנה בקרוב... אני אוסיף בשר, שקדים ואגוזים. גבינות שמנות ועוד קצת פחמימות.
מה עוד אפשר?

איך להעלות במשקל מבלי לפגוע באיזון הסוכר
17/06/10 19:23
18צפיות
להעשיר את הארוחות בטחינה, אבוקדו, שמן זית, שקדים ואגוזים.
לגבי אמיתות האימרה שמשקל העובר עוד לא מושפע מערכי הסוכר בשלב זה, אינני יודעת. זו פעם ראשונה שאני שומעת.
קופרמינץ אמר את זה, מאידך...
17/06/10 19:58
12צפיות
קרפ חושב אחרת. במרפאה שלו מקפידים מאוד בשבועות הראשונים וגם לפני ההריון התייחסו אלי כאילו אני בהריון עם הערכים הכי מחמירים.
אני באמת מעשירה את הארוחה כמו שאמרת, אוכלת יותר ארוחות, הוספתי בשר בצהריים וגיליתי שעם עוד בשר אפשר להוסיף גם אורז בלי שהערכים יעלו, כנראה בגלל השומניות הרבה של הבשר הנוסף???
דרך אגב, זה מסביר את ערך ה-HA1C הנמוך שיצא (3.9), מאידך קרפ אומר שזה בגלל אנמיה...
אם יש למישהי עוד רעיונות לעליה במשקל, אשמח לשמוע.
הסיבה להקפדה בתחילת ההריון
17/06/10 20:35
14צפיות
היא שסוכרת לא מאוזנת בתחילת הריון , בשבועות בהם נבנים אברי העובר עלולה לגרום למומים בעובר.
אני גם בשלב זהה לשלך
17/06/10 22:07
13צפיות
בשבוע 19.
עד עכשיו עליתי קילו וחצי. (כך גיליתי ביוםא' השבוע, בביקורת בבלינסון).
אבל אולי בגלל שאני ממש לא רזה-אף אחד לא מתרגש מזה? לא אמרו לי מילה על זה שעד עכשיו לא עליתי במשקל. להיפך-אמרו לי כל הכבוד שרזיתי (מתחילת ההריון ירדתי 4 קילו, עכשיו עליתי אחד, ואני בסה"כ במינוס 3 מתחילת ההריון...) ושרואים שנאי מקפידה על הדיאטה.

כנראה שזה באמת קשור למשקל התחלתי.
בקשר להשמנה-
את יכולה להוסיף עוד אבוקדו לסלט שאת אוכלת, ושמן זית בנדיבות,תאכלי יוגורטים עם הרבה אחוזי שומן. גם ראיתי בסופר השבוע חלב עם 3.5 או 4.5 אחוזי שומן-אולי שווה לך לעבור לשתות חלב כזה בינתיים?

בהצלחה!
º
בהחלט קשור למשקל התחלתי.
17/06/10 22:42
9צפיות
בהתחלת ההריון שקלתי 52.9 ק"ג
18/06/10 17:32
13צפיות
היום אני שוקלת 53.4 ק"ג, בדרך עוד הייתי 53.9 וירדתי.
תמיד הייתי רזה (למרות שגם אני הייתי תינוקת של הריון סכרתי ולמרות מחקרים שונים המנבאים אחרת)...
גם בהריון עם הבן התחלתי לעלות רק בשבוע 20.
עכשיו אני בשבוע 21 ואין עליה... הערכים בצום נעים סביב 93 - 98.
לא יודעת מה לעשות עוד כדי לעלות במשקל. הוספתי המון בשר לתפריט ועוד שומנים (אבוקדו, גבינות שמנות של 24%, שמן זית, אגוזי קשיו וכו').
מחלב אני נמנעת - מקפיץ לי ערכים...
אשמח להצעות או תובנות, גם לגבי ערכי הצום...
לגבי ערכי הצום
18/06/10 23:10
14צפיות
ממליצה לקרוא בהודעות הנבחרות של הפורום את הודעה על "איזון סוכר בצום".
לגבי העליה במשקל - לא מכירה עוד המלצות מלבד שומנים בריאים - אגוזים, שקדים, אבוקדו, טחינה ושמן זית. אולי הוספת אך לא מספיק. נסי להוסיף עוד קצת.
מודה ומתוודה שכל הידע שלי בנושא מאמץ מכוון לעליה במשקל הוא תאורטי לחלוטין, אני דווקא מאלו שאין להן שום קושי להעלות במשקל גם בלי מאמץ מכוון, נהפוך הוא, אני צריכה ממש לשמור ולהקפיד כדי לשמור על משקל תקין - גם אם מנקודת המבט שלך אין זו מושא לקינאה, אני קצת מקנאה בך
גם אי יכולת לעלות במשקל היא בעייתית...
19/06/10 05:00
21צפיות
קופרמינץ ממש נזף בי כשראה את העדר העליה.
הרגשתי כאילו אני הורסת לו את כל המאמצים...
ממש נבהלתי. וזה ממש לא בשליטתי. אף פעם לא הצלחתי לעלות במשקךל בצורה מכוונת. גם כשממש ניסיתי.
אולי זה לא נשמע כך, אבל זו בעיה בפני עצמה....
הוספתי המון בשר שמן לתפריט. אתמול אכלתי סטייק בצהריים ומאז הערכים היו נמוכים. זה הגיוני?
כנראה שאצלי צום הוא בין 6 ל- 7 שעות.
אחרי 7 שעות הערכים כבר מטפסים...
קמתי עכשיו (התעוררתי לבד) אחרי 6 שעות ויצא 88. כמובן שכבר התעוררתי לגמרי אז גם אכלתי חצי פרוסה עם אבוקדו...
לאור כל האמור, האם 6 שעות נחשבות צום במקרה שלי?
היי בנות
19/06/10 18:12
9צפיות
אני זוכרת מהריון שלי שבגלל שזיהו אצלי את הסכרת בשלב מאוחר יחסית, כבר הייתי אחרי עלייה של 11 קילו בשבוע 29.
אחרי שהתחלתי לאזן את הסכרת, ירדתי בסביבות ה 5 קילו, קצת הדאגתי את האחות ולכן הגדילו לי את הארוחות.
לקראת סוף ההריון ראו שנהיה עיכוב התפתחותי אצל העובר והוא נהיה קטן בשבועיים לגילו.
כל יומיים עשו לי אולטרסאונד ומוניטור עד הלידה.

אין פיתרון קסם לעלייה במשקל. אצלי ניסו הכל, אגוזים וכו', להוסיף עוד שתי ארוחות ליום.
לדעתי אם את מרגישה רעבה באופן כללי למרות הארוחות המרובות והתוספים של האגוזים וכו' תשקלי להשתמש בכדורים כדי לאזן את הסכרת ולאכול נורמאלי.
תנסי להמנע מעיכוב התפתחותי כמו שלתינוק שלי היה. הוא נולד מאוד קטן וכמעט הוכנס לפגייה בשל ירידת משקל דרסטית לאחר הלידה.
תודה ש"הרגעת אותי"
19/06/10 20:18
8צפיות
גם ככה אני סופר לחוצה מזה.
אני אנסה קודם את הדיאטה החדשה. תודה.
לא תמיד ירידה במשקל משפיעה על העובר
20/06/10 07:55
14צפיות
אני ירדתי מאז שגילית את הסוכרת בשבוע 26 8.5 קילו (עליתי 7 עד אז) עכשיו אני בשבוע 36 והעובר שלי גדול מהממוצע - אחוזון 90, כך שזה לא מחייב שיש קשר בין ירידה במשקל ועובר שלא מתפתח בצורה תקינה... בד"כ יש לאמא מספיק מאגרים, והעובר לוקח מה שהוא צריך, מתי שהוא צריך, מה שקורה שאת יותר חלשה והמאגרים שלך מדלדלים... אבל את החסרים האלו אפשר גם למלאת אחרי ההריון
ואגב, ניסיתי את כל ההמלצות כמו טחינה ושמן זית, זה לא עוזר הרבה אני עדיין מתמידה בירידה של בערך קילו לשבוע, כך שמהבחינה הזאת אין הרבה מה לעשות, כשהתפריט כ"כ דליל בפחמימות, ירידה במשקל ממש מתבקשת..
מה היה המשקל ההתחלתי שלך?
20/06/10 09:36
10צפיות
שלי היה 52.3 ק"ג - אין כל כך לאן לרדת מפה...
דרך אגב, אמרו לך משהו על קיסרי בגלל האחוזון הגבוה בו נמצא העובר? או שאת יכולה ללדת בלידה רגילה?
º
סליחה... 52.9 ק"ג
20/06/10 09:38
9צפיות
אני באמת נמצאת בעודף משקל
20/06/10 11:32
10צפיות
אני באמת נמצאת בעודף משקל לכן אני לא מודאגת מהירידה הדרסטית, למרות שהרופא לא אהב את זה אבל זה לא אמור להיות בכלל קשור למצב של העובר, יש אמנם סיכון בסוכרת הריון לעובר קטן מידי שלא מתפתח, אבל לא נראה לי שיש לזה קשר לירידה במשקל של האמא, אלא אם כן, את לא אוכלת גם את מה שכלול לך בתפריט, כי התפריט אמור לכסות אותך ואת העובר....
ההפך לדעתי, עודף משקל לא מצביע על נקודת פתיחה טובה יותר, הקולריות העודפות שלי אינן בריאות לעובר ולא משם הוא לוקח את מה שדרוש לו, כך שהירידה במשקל לא אמורה להדאיג אותך בנושא זה, אני חושבת שפשוט לעלות את הכמויות של החלבונים והשומנים יכולה בהחלט לפתור את העניין

בעניין קיסרי, אני מקווה מאוד שלא אגיע לזה, השבוע יש לי תור לרופא, ואני מקווה לקבל הפניה לזירוז כבר בשבוע 38 +, כדי שלא אצטרך להגיע לקיסרי, במיוחד שהעובר שלי גדול לדעתי בגלל הגנים התורשתיים שלו, (יש לי 2 ילדים שניהם היו גדולים ולא הייתי סוכרתית..)במיוחד שאני מאוד מאוזנת ע"י דיאטה בלבד...
בקיצור.. מחכה כבר שההריון הזה ייגמר, על כל הלחצים והתיסכולים, ומאחלת גם לך המשך הריון תקין וקל
תודה, וגם לך שיסתיים בידיים מלאות
20/06/10 12:23
6צפיות
מה הערכת המשקל של העובר כעת?
מישהו בכלל הזכיר בפנייך אפשרות של קיסרי?
אגוזי קשיו כארוחת לילה לפני השינה
<< ההודעה הנוכחית
21/06/10 09:59
61צפיות
אכלתי ב- 22:00 וקמתי עם 101 אחרי 7 שעות.
האם זה בגלל שלא אכלתי פחמימות?
האם בקשיו יש פחמימות?
אני בשבוע 21. אמרו לי במרפאת הסוכרת שבשבועות 21 - 22 ובשבועות 32 - 33 יש קפיצות של הסוכרים...
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום