לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
"לכתוב משמעו להאמין שבאמצעות האמנות, אדם יכול להיות יותר מעצמו" (סטיבן ספנדר)

זהו פורום של חלומות ומשאלות, של הגיגים ותהיות ובעיקר של תקוות מכל המינים,הסוגים, הצבעים והגדלים.
זהו אי קטן של שפיות ושלווה זוהרת בו נאספים חברים למשמרת.

בשל העובדה שהמקום הוא אי שכזה תשמר בו מכל משמר הגינות הכתיבה ושלום ורוגע החברים. כל פגיעה או חוסר כבוד כלפי אחד החברים יימחקו לאלתר ומיידית!
מברכת את כל באי הפורום!
רק טוב!!!

שנה אזרחית טובה בריאה ומאושרת
הודעה זו מכילה תמונות
30/12/14 16:34
27צפיות
עלינו ועל כל בית ישראל בארץ ובתפוצות
איטפקהההה
30/12/14 19:48
15צפיות
מבטיחה מחר לברך את כווווווולם! ובינתיים שולחת לך שק של עוגיות שוקולד עם פצפוצי כוכבים
רק טוב!!!
יפהההההההההההה מאוד איטף
הודעה זו מכילה סרטונים
31/12/14 08:22
14צפיות
מדהיםםםםםםםםםםםם

שנה אזרחית נהדרת .
מזמין אותך להתרגש כמוני כאן .

תודה חבריי היקרים
הודעה זו מכילה תמונות
31/12/14 14:02
14צפיות
מאחלת לכם ולכל מכריי הקרובים וכל חבריי הוירטואלים ובני משפחותיהם
שתהייה לנו שנה אזרחית טובה ומאושרת בכל,
וקצת נחת ושקט במדינה הקטנה שלנו, שיתנו לנו מנוחה כיהודים לחיות בכבוד בארץ-מדינת ישראל
בכבוד, אנחנו נסתדר כבר לבד...
רק טוב
סנדי הנסיכה שלי
נפרדים מ-2014
הודעה זו מכילה תמונות
31/12/14 19:55
17צפיות
חברות וחברים יקרים זהו זה---- עוד כמה שעות תסתיים לה השנה האזרחית ותיכנס לה בחגיגיות רבה השנה האזרחית החדשה.
נפרד לשלום מ-2014 מהרגעים המיוחדים והיפים, ננסה לשכוח את הפחות ונקבל בשמחה את השנה האזרחית החדשה 2015 עם תקוות לימים טובים ומאושרים, לשלווה ושלום, להגשמה והנאה בריאות ואושר.
שתהיה שנה אזרחית טובה לכווווולם
רק טוב!!!
הודעה זו מכילה תמונות
01/01/15 00:43
16צפיות
קבלו את: 2015!!!!!!!
ברוכה הבאה!
רק טווב!!!
º
בוקר חמישי טוב לשנה אזרחית חדשה,
הודעה זו מכילה תמונות
01/01/15 03:40
16צפיות
בואו ואספר לכם על שנה חדשה
הודעה זו מכילה תמונות
01/01/15 08:01
14צפיות
יהודים מאמי... אלמן יהודי בודד, הלך לו בשדרה לכיוון ביתו יום אחד, מקווה שמשהו טוב יקרה לחייו. בשעה שעבר על פני חנות חיות מחמד, שמע קול צרחני צועק באידיש: "קוואאאק... ווס מאכסט דו? [מה שלומך?]" 
מאיר שפשף את עיניו ואת אזניו, ולא האמין. אידיש מושלמת. בעל החנות דחק בו: "בוא היכנס, חבר, ובדוק את התוכי הזה..." 

מאיר נכנס. התוכי האפריקאי זקף את ראשו ואמר: "ווס? קענסט שפרעכען אידיש? [מה? אתה יכול לדבר אידיש?] 

בתוך דקות הניח מאיר חמש מאות דולרים על הדלפק, ונשא את התוכי בכלובו יחד איתו. במשך כל הלילה דיבר עם התוכי. באידיש. הוא סיפר לתוכי אודות הרפתקאות אביו בבואו לאמריקה. על כמה יפה היתה אשתו המנוחה, שרה, כאשר היתה כלה צעירה. על משפחתו. על שנות עבודתו בעסקי ההלבשה, ועל פלורידה. התוכי הקשיב והעיר הערות. 

השניים חלקו ביניהם מספר אגוזים. 

התוכי סיפר לו אודות החיים בחנות החיות, כמה בודד היה בסופי שבוע. לבסוף הלכו שניהם לישון. 

למחרת בבוקר התחיל מאיר לשים תפילין ולהתפלל. התוכי דרש לדעת מה הוא עושה ומאיר הסביר. התוכי רצה לעשות אותו הדבר. מאיר יצא והשיג סט תפילין זעיר, עבודת יד עבור התוכי. 

התוכי רצה ללמוד להתפלל ולמד את כל התפילות. הוא אפילו רצה ללמוד להתפלל בעברית. אשר על כן, מאיר בילה שבועות וחודשים, ישב עם התוכי ולימד אותו את התורה. עם הזמן מאיר פיתח יחסי ידידות עם התוכי ונהג בו כידידו היהודי. 

בוקר אחד, בראש השנה, קם מאיר והתלבש, והיה בדרכו לעזוב את הבית כאשר התוכי ביקש להתלוות אליו. מאיר ניסה להסביר שבית כנסת אינו מקום בשביל ציפורים, אך התוכי הצטיין בויכוח, עד שמאיר ויתר ונשא את הציפור לבית הכנסת על כתפו. 

ברור מאליו שהשניים היוו מקור לסקרנות, ומאיר נשאל שאלות רבות על-ידי כולם, כולל הרב והחזן. הם סרבו להרשות כניסה של ציפור לבניין במשך הימים הנוראים, אבל מאיר שכנע אותם להרשות זאת הפעם הזאת בלבד, בהישבעו שהתוכי יכול להתפלל. הימורים והתערבויות נעשו בנושא זה עם מאיר. אלפי דולרים הושמו על כך שהתוכי אינו יכול להתפלל, אינו יכול לדבר אידיש או עברית וכו'. 

כל העיניים נישאו אל התוכי האפריקאי במשך הטקסים. התוכי ישב על כתפו של מאיר כאשר ברקע חלפו להם תפילה ושיר אחד - מאיר לא שמע ולו ציוץ מהציפור. הוא התחיל לדאוג, מכה על כתפו וממלמל בשקט, "התפלל!" 

כלום. 

"התפלל... תוכי, אתה יכול להתפלל, אז התפלל... נו כבר, כולם מסתכלים עליך!" 

כלום. 

לאחר שטקסי ראש השנה הסתיימו, מאיר מצא שהוא חייב לחבריו בבית הכנסת ולרבי מעל לארבעת אלפים דולרים... הוא צעד הביתה, כה מרוגז, עד כי לא החליף מילה עם התוכי. 

לבסוף, מספר רחובות מבית הכנסת התחיל התוכי לשיר שיר ישן באידיש, שמח ומאושר. 

מאיר עצר והסתכל בו. 

"למה? אחרי שהשגתי תפילין שנעשו במיוחד עבורך, ולימדתי אותך את תפילות הבוקר, ולימדתי אותך לקרוא בעברית ואת התורה. ולאחר שהתחננת בפני להביא אותך לבית הכנסת לראש השנה, למה? למה?! למה עשית לי את זה?" 

"מאיר, אל תהיה חמור," השיב התוכי. "חשוב על יחס ההימורים שנקבל ביום כיפור!"
שנה אזרחית טובה
הודעה זו מכילה תמונות
01/01/15 13:07
18צפיות
לכולםםםםםםםםםם, 

אז איך חגגתם ???
אני עם הגב הכואב שלי והעצמות החלודות שלי 
נישקתי את בן זוגי בשעה 11.00 והלכתי לישון 
אחרי שעשיתי פיפי....... 

סתם ... סתם....

חגגתי ובגדול ,..... אבל אני לא יכולה לספר מה עשיתי ...
פשוט  -  אינני רוצה שתקנאו ......

ועכשיו תחליטו מה נכון מבין שתי הגרסאות ....

ועכשיו לבשורה הבאמת משמחת , שמתם לב לכך 
שהחודש, יש חמישה סופי שבוע  שלמים ????
כלומר, חמישי + שישי + שבת  X 5 פעמים ???
זה משהוא שקורה פעם ב - 823 שנים , 
יאמי ... איזה זכיה בלוטו 
חנילההההה
01/01/15 19:38
11צפיות
היינו אמורים לחגוג אמש?? לא מספיק להתנשק??
אני מקווה בשבילך שהסיפור השני הוא הנכון.
סתם מעניין אותי לדעת למי יש זמן לחגוג ככה באמצע השבוע ולשלם אלפי ש"ח למסעדה?? נו שויין מי שעשה זאת שיבושם לו.
החשוב מכל שתהיה לנו שנה אזרחית טובה שקטה ומאושרת
רק טוב!!!
º
אני חושב שזו הבשורה הכי טובה לזוהרת
02/01/15 12:03
5צפיות
º
ניקו,,, ספור נחמד,
01/01/15 13:54
9צפיות
º
02/01/15 12:05
3צפיות
01/01/15 19:35
10צפיות
תודה על הסיפור ניקולההה
רק טוב!!!
|*|פורומים תיירותיים חדשים בתפוז|*|
01/01/15 10:58
4צפיות
|מטוס|מתכננים חופשה בישראל או בחו"ל? מחפשים מסלול מיוחד שיתאים גם לילדים? רוצים להתעדכן בדילים החמים ביותר בבתי המלון בארץ ובחו"ל?
היכנסו כבר עכשיו לפורומים התיירותיים החדשים של תפוז!

פורום חופשה באילת:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

פורום חופשות סקי:

פורום טיולים בארה"ב:

פורום טיולים בגרמניה:

פורום מלונות בישראל:

פורום תאילנד:
סיפור שהיה : ריב האלמנות
הודעה זו מכילה תמונות
29/12/14 16:29
17צפיות
והתודה : לרוביק רוזנטל

אברהם עקביה וריב האלמנות
ה. עקביה היה עוזרו האישי של אורד וינגייט,
סביב כתיבת המילון התרחשה דרמה. עקביה החל לכתוב את המילון ב-1940 יחד עם סעדיה גולדברג, שאותו הגדיר כמי ש"הניח את היסוד ללשון העברית הצבאית".  עם קום המדינה הוחלט לכתוב מילון צבאי מטעם הצבא. גולדברג נפטר ממש באותו זמן, ובראש ועדת המילון עמד סא"ל רפאל שפירא, ורב סרן עקביה מונה כעוזרו. זמן קצר לאחר תחילת העבודה נפטר גם שפירא. עקביה המשיך בעבודת המילון, והוחלט שעל המילון יהיו חתומים השלושה: שפירא, גולדברג ועקביה. אלא שאז נולד קושי. אלמנתו של שפירא כתבה מכתב חריף לרמטכ"ל וטענה שיש לאסור על עקביה לכתוב את המילון וכי הוא "השתמש שלא כדין במילים שחידש בעלה". אלמנתו של סעדיה גולדברג, בלי קשר למכתב הזה, שלחה מכתב שבח נלהב ובירכה על ההחלטה לתת לעקביה להמשיך בכתיבת המילון.  הרמטכ"ל היוצא יעקב דורי כתב בעקבות מכתבה של שפירא מכתב חריף למחליפו ייגאל ידין, ובו הגדיר את הוצאת המילון של עקביה "מעשה שפל".
[עקביה ווינגייט]
עקביה (מימין) ווינגייט; באדיבות ארכיון ההגנה
באוקטובר 1950 החליט הצבא להתנער ממחויבותו למילון של עקביה. עקביה הפגוע החליט לפרסם את המילון שלא במסגרת הצבא, ואפילו רכש בכספו את הנייר הדרוש להדפסה. מהיכרות עם המסמכים השונים אין לי ספק שעקביה נהג ביושר, אבל אין לדון את אלמנתו של שפירא על צערה. מאז יצאו מילונים רשמיים של הצבא במהדורות רבות, האחרונה ב-1999.

עקביה (מימין) ווינגייט; באדיבות ארכיון ההגנה
חדש ברשת
הודעה זו מכילה סרטונים
29/12/14 16:36
17צפיות
חדש ברשת: לשון נופל על לשון / והתודה : לרוביק רוזנטל

האנימטור דודו שליטא והתסריטאי ארז היימן חברו לפני מספר שנים לפרויקט המציג
מטבעות לשון באמצעות סרטוני אנימציה. הסרטונים מחזירים את מטבעות הלשון למשמעות המילולית המקורית באמצעות הציור. נוצרו חמישה סרטונים בני דקה. ביוזמת "הזירה הלשונית" עולים הסרטונים לרשת בפורמט יוטיוב. הסרטון הראשון שעלה השבוע, המתרחש בתיאטרון, לפניכם. בחודשים הבאים יועלו הסרטונים הנוספים.

בעקבות העיסוק בצירוף "הכל בסדר" כותב מרק בוים: "מה לעשות, בפולין היו יותר יהודים מאשר בגרמניה, וכך גם ברוסיה. בשתי השפות קיים הביטוי 'הכל בסדר'. בפולנית wszystko w porządku, וכן ברוסית. כמו ברוב המקרים, הביטויים העבריים מקורם באחת הארצות הללו, לא בגרמנית"..יוסף חרמוני מוסיף: "אין ספק שהצירוף הרוסי vsyo v paryadke הוא אביו מולידו של 'הכל כשורה' העברי". המדור תקיף בדעתו שהמקור ל"הכל בסדר" הוא גרמני-יידי. Ordnung  וכן אָרדענונג פירושן סדר, נקודה. יש להוסיף להערת חרמוני ש'כשורה' הוא ביטוי תלמודי, שבו 'שורה' מייצגת במקרים רבים סדר.
יוסף הלחמי מתייחס לרשימתו של יורי מור בדבר "שוקת שבורה": "קראתי דבריו ונזכרתי שגם לנו יש ביטוי דומה: "כִּי שְׁתַּיִם רָעוֹת עָשָׂה עַמִּי אֹתִי, עָזְבוּ מְקוֹר מַיִם חַיִּים לַחְצֹב לָהֶם בֹּארוֹת בֹּארֹת נִשְׁבָּרִים אֲשֶׁר לֹא יָכִלוּ הַמָּיִם" (ירמיהו, ב' ,י"ג). גם לירמיהו היה מיכל מים שבור שמימיו נגרו ממנו".

שאלות: נדפקנו, שפעת בסתיו!
אריאל שואל: מהו מקור מילת הסלנג 'נדפק'? האם כפי שכתוב בויקימילון המקור הוא מהמילה דֶפֶקְט?
פעלי הסלנג 'דפק' ו'נדפק' הם בעלי משמעות מינית, שהורחבה למשמעות של כישלון, הונאה או התעללות. מהלך הרחבה כזה קיים גם בפועל הסלנג 'זיין'. יתכן מאוד שיש כאן השפעה של הפועל האנגלי fuck שמשמעותו המינית הורחבה למשמעות של כישלון, והוא מזכיר בצלילו את 'דפק'. נראה שהדמיון בין נדפק לבין defect מקרי.
גיל שרמייסטר שואל: מה מקור ביטויי העגלונים "דיו" ו"הויסה"?
המקור ביידיש, עם פיתוחים מקומיים. הקריאה לסוסים להתקדם היא ביידיש 'וויאָ!', וקריאת העצירה לסוס היא אוֹיְס!, שפירושה ביידיש 'חסל! נגמר!'.
אורי לאור כותב: המילה 'ידיד' קרובה למלה דוֹד במשמעות אוהב. ידוע לי שהיום 'חבר' קרוב יותר מ'ידיד', אבל לכאורה 'אוהב' קרוב מ'חבר'. האם התחלפו כאן היוצרות?
הקשר בין 'ידיד' לבין 'דוד' אינו ברור. בשפות השמיות יש קשר עקבי בין 'דוד' במשמעות קרוב משפחה, בדרך כלל אחי האב או האם, לבין 'דוד' במשמעות בן זוג לאהבה. במקביל יש קשר בשפות השמיות השונות בין 'ידיד' לבין אדם אהוב והפועל לאהוב, כגון וַדַד: אהב בערבית. יתכן שיש כאן דוגמה נוספת למקור הדו-עיצורי של השפות השמיות, במקרה זה ד"ד. יש לזכור גם את המילה דַד, שרואים בה מילה אונומטופאית המבטאת את מלמול התינוק המבקש לינוק.
אורי בית אור שואל: מה מקור הכינוי 'חנות' לפתח במכנסי הגבר?
המקור ביידיש. קראָם פירושו גם חנות וגם פתח המכנסיים, והביטוי השלם הוא "פֿארמאך די קראָם", סגור את החנות.
אבירם כותב: הייתי רוצה לברר ברוח ימי החורף, מדוע הוחלט לכנות בעברית את המחלה "שפעת".
שמה של השפעת באנגלית, בעקבות איטלקית, Influenza, ומכאן הקיצור flu. הפירוש המילולי הוא השפעה, אך באיטלקית פירושה היה גם 'התפרצות מחלה מדבקת', שיוחדה עם הזמן לשפעת. על פי אחד ההסברים המחלה נקראה כך מאחר שתלו את הופעתה בהשפעת מצב הכוכבים. היא הותאמה למשקל המחלות וזכתה לשם שפעת, וכן זכתה בשני שמות נוספים: גריפה, מגרמנית; ופפטצ'י, שהיא במקור קדחת זבוב החול. המילה מופיעה לראשונה בעיתון הצבי בשנת 1893 וכמובן במילון הרפואי של אהרן מזי"א, אבל לא נקבע שהוא זה שחידש אותה.
עופר שואל: מה מקור האות י' במילים כמו סתיו, עכשיו ואחרות?
י' מופיעה בתנ"ך במילים המסתיימות ב-av בנטיות כמו עָלָיו, בָנָיו ואחרות, והיא קרויה י' שותקת. במקרים האלה הי' מייצגת עיצור בצורות שמיות קדומות, והוא נשמר בערבית: עַלַיְהֻ, בַּנַיְהֻ וכדומה. בלשון ימי הביניים נגרר הכתיב הזה גם למילים שאין בהן י' במקור. הכלל שקבעה האקדמיה בעניין זה: "וי"ו עיצורית סופית שלפניה תנועת a, כותבים יו"ד לפניה, כגון יחדיו, סתיו, עניו, אבל לא במילים בנות הברה אחת:  וו (קרס), תו (סימן)".
יהודית הלביץ שואלת: עקדת יצחק או עקידת יצחק - מה הנכון?
על פי כללי הכתיב חסר הניקוד יש לכתוב עקדת יצחק. יש שמוסיפים י' כדי למנוע קריאה שגויה, כמו למשל במילה ברֵכה היכולה להיקרא ברָכה. יש לזכור שכללי הכתיב חסר הניקוד אינם תקנות מחייבות, ובכל מקרה אם אין כותבים י' רצוי לנקד בצירה.
טלילה אבני שואלת: מדוע אפשר לומר 'אני נוסעת לְקיבוץ סער', אבל לא 'אני נוסעת לעיר חיפה'?
אין לכך הסבר לשוני אלא היסטורי. הקיבוצים היו ועודם צורת חיים ייחודית, והתוספת 'קיבוץ' לפני השם יוצרת בידול ביניהם ליישובים מסוגים אחרים, כגון מושבים או כפרים.
שלומית שואלת: האם ניתן לומר 'מבלי' (כמו במשפט "מבלי לפגוע בזכויות"), או שיש לומר 'בלי'?
בתנ"ך 'בלי' פירושה בשתי הופעות אבדון וכיליון (שורש בל"ה). בעשרות הופעות אחרות היא משמשת כמילת שלילה, שהתפתחה מהמשמעות הראשונה. לצד אלה נוספו לה במקרא אותיות שימוש: 'בבלי', 'לבלי', ו'מבלי' בתפקידים שונים. מ' ב'מבלי' נוספה כמילית אופן או סיבה. הצורות המורכבות האלה משמשות היום בשפה הגבוהה ובשפת המשפט. "מבלי לפגוע בזכויות" פירושו "באופן שאינו פוגע בזכויות".
עדנה שואלת: מה נכון לומר: להעז או להעיז?
כאשר מדובר במהלך הדורש אומץ וחוצפה, הצורה הנכונה היא להעֵז, וכן הֵעֵז, מעֵז ויעֵז, שכן השורש הוא כפול: עז"ז. אנו אומרים, למשל, להסֵב משורש סב"ב ולא להסִיב. להעיז משורש עו"ז פירושו לאסוף ולכנס, והשימוש בו נדיר. מן השורש הזה נוצרה המילה מָעוז.

משפט השבוע

"אנחנו לא נגיע לכותל המערבי בנגמ"שים" (בנימין נתניהו משיק את מערכת הבחירות ברמז לסיסמה המיתולוגית 'פרס יחלק את ירושלים')
º
מעניין
30/12/14 19:45
9צפיות
º
31/12/14 08:20
3צפיות
סיפור : על הורים וילדים
הודעה זו מכילה סרטונים
26/12/14 09:35
24צפיות
סיפור יפהפה על ההורים שלנו:
אב קשיש ובנו התיישבו על ספסל בפארק, הבן קרא עיתון כאשר האב הבחין בציפור ושאל את בנו לסוג הציפור: 'דרור' השיב הבן. זמן קצר לאחר מכן שאל האב את אותה השאלה - 'אמרתי לך, זו ציפור דרור!'. לאחר מס' רגעים חזר האב הקשיש על אותה שאלה בפעם השלישית: 'דרור אבא, דרור! ד-ר-ו-ר!!!'.
בפעם הרביעית כבר איבד הבן את העשתונות וצעק בכעס על אביו 'למה אתה ממשיך לעשות את זה?!?!? עניתי לך כל כך הרבה פעמים!! אתה לא יכול פשוט לקלוט את זה?!?
האב הפגוע קם מן הספסל והלך, לאחר זמן מה חזר כשהוא אוחז בידו יומן מאובק, פתח אותו במקום מסויים ואמר לבנו: 'תקרא בקול רם'.
הבן קרא: ' היום בני הקטן, שרק לפני מס' ימים חגג יום הולדת 3, ישב איתי בפארק כאשר ציפור דרור נחתה מולנו. 21 פעמים שאל אותי בני איזו ציפור זו, עניתי לו 21 פעמים שזוהי ציפור דרור. חיבקתי אותו בכל פעם כשהוא שאל אותי את אותה השאלה שוב ושוב מבלי לכעוס, חשתי אהדה לתמימותו של בני הקטן....
סרטון מרגש זה מלמד רבות על התקופה בה אנו חיים - תקופה בה כולם ממהרים...לאנשים "אין זמן"...האוכלוסייה המבוגרת סובלת מדי יום מתופעות של חוסר סבלנות וחוסר סובלנות וזה עצוב, הרי בסופו של דבר אלו שמתרגזים היום יהיו מחר בצד השני...
כבוד, סבלנות וסובלנות והחיים של כולנו יהיו הרבה יותר רגועים ויפים, באחריות.

º
שבת שלום לכל החברים ובאי הפורום
הודעה זו מכילה סרטונים
26/12/14 13:54
20צפיות
º
מקסים , מקסים , מרגש
26/12/14 17:46
3צפיות
תודההה ניקולה
26/12/14 14:03
9צפיות
סיפור נהדר סרטון נפלא והמסר כל כך חשוב.
רק טוב!!!
מי בא לרקוד?
26/12/14 14:06
13צפיות
אני סיימתי במהירות את הס.ק.ס של שישי.
עכשיו החלפתי בגדים הוספתי כמה נצנצים למשושים וסרטים לזנב ואני יוצאת לרקוד ביום השמשי הזה במסיבת הריקודים הגדולה, כוווולם מוזמנים
רק טוב!!!

מזמינה אותי ?
27/12/14 10:15
9צפיות
אני בא .....
הודעה זו מכילה סרטונים
27/12/14 12:25
12צפיות
פסטטטט ניקולהההההה נראה אותך! קדימה לבש את המכנס האדום ויאללה הופה היי
שבת שלום לכווווולם
רק טוב!!!
º
27/12/14 10:13
6צפיות
º
ניקו סיפור מהחיים מרגש, תודה
26/12/14 14:04
16צפיות
º
ניקו,היום זו האטימות לכיבוד אב ואם,
27/12/14 04:06
8צפיות
º
אמממממ שושק'ה .... יש בזה משהו
27/12/14 10:09
11צפיות
מה עם החורף????
הודעה זו מכילה תמונות
28/12/14 01:22
9צפיות
הנה מתחיל לו שבוע חדש, אני מקווה שהוא יעבור במהירות גרררר איזה שבוע יש לי איףףףף
וממש כמה רגעים לפני שהוא מתחיל יש לי שאלה מלומדה לרומני הצפוני שלנו:
ניקולהההההה איפה החורף שהבטיחו לי?? הא??? מה זה?!
אני רוצה חורף וגשם ורוח וברד וקור ובינתיים אני מקבלת פה ושם טיפה, בהחלט לא מספק.
שיהיה שבוע טוב לכוווווולם
רק טוב!!!
והאואו ושוב והאואו
28/12/14 14:10
16צפיות
מנושא מרגש אחד לנושא מרגש שני...
הסיפור שלך ניקו, למרות שהכרתי אותו קודם
מרגש כל פעם מחדש.
הסירטון שהבאת היטפוש מקסים , איך אפשר
לשמח אנשים ולגרום להם לכמה דקות של אושר
בכל כך מעט.

אני קוראת עכשיו ספר שנקרא "למה לסלוח" ????
ספר מדהים,
אני מביאה כאן מבואה  של שני פרקים בספר
אחרי כל מבואה ישנו סיפור המוכיח את מה 
שנאמר במבואה....
וזה כל כך מתקשר לסיפור שלך ניקולה :

האחד נקרא :  
"לסלוח להורה"
משחרר לגלות שאיננו חייבים להיות קרבנות של עברנו ושאנו מסוגלים
ללמוד דרכי תגובה חדשות. אלא שקיים צעד נוסף מעבר להכרה
זו...והוא הסליחה. סליחה היא פעולת אהבה בין אנשים שאוהבים באופן
חסר. היא משחררת אותנו מבלי לבקש דבר בתמורה.

והשני והחשוב מכל בעיני :
"לסלוח לעצמנו"
ללא סליחה, ללא שחרור מההשלכות של מה שעשינו, היכולת שלנו
לפעול, תוגבל תמיד לאותו מעשה יחיד ממנו לא נוכל להתאושש. נשאר
קרבנות של התוצאות לעולם ועד, כמו שוליית הקוסם, שחסרה לו
נוסחת הקסם כדי לשבור את הכישוף.

המשך יום מקסים לכולםםםםםםםםםםם

אמממממ חנילההה
29/12/14 01:12
8צפיות
תודה על ההמלצה נרשמה! ושני הציטוטים שהבאת נהדרים
רק טוב!!!
קצת מוקדם לסליחות (תשרי)
הודעה זו מכילה תמונות
29/12/14 08:40
8צפיות
לא עוסק בסליחות .
לא מעניין .
זמן מבוזבז .
מאוד שמח ומופתע שמוצאת זמן לקרוא ספרים 
 כל הכבוד לך . אשת אשכולות 

ויש האומרים שם...בחדרי חדרים
הודעה זו מכילה תמונות
29/12/14 08:34
9צפיות
שלקראת סופ"ש יתקדרו השמיים וירדו כמה טיפות כקדימון לגל השני שיגיע אולי בעוצמה מעט 
יותר משמעותית לקראת שני שלישי הבא .
השנה אני מאוד נזהר בלשוני . ישנן חסימות מזרחיות אשר מונעות מהחורף להגיע .

מי אומר???
30/12/14 19:43
4צפיות
אממממ אז מה ניקולה אתה מפחד?? הא!
אני דווקא המתנתי בסבלנות רבה לתחזית שלך שמשום בה בוששה מלהגיע---- ואני שמעתי היום בחדשות שהבטיחו שמיום שישי ירדו הטמפ' וזה כבר טוב כי היה לי היום ממש חם ושיתחיל גם לרדת גשם, מה יש לך להגיד על זה? הא???
רק טוב!!!
איך להכיר גולשות גלים וממה חובה להיזהר !!!
הודעה זו מכילה תמונות
26/12/14 19:49
16צפיות

אזהרה : נכתב בשפת הניפוחים כי החברים ביקשו.

כמה מילים על שפת הניפוחים - השפה הומצאה במושב אביחיל לפני כ 20 שנה בערך והתפתחה עד למצב בו היא נמצאת היום כשפה מדוברת, קיים מדריך כתוב שנקרא מחברת הניפוחים שמסביר ומדגים את יסודות השפה, הכללים הלשוניים ועוד.

היות והדיווח כתוב בשפה רוב הקוראים לא יבינו את על הדקויות והמשמעויות הלשוניות האמיתיות וצר לי על כך.

ולעניננו : כהרגלי בקודש החלטתי לשפר את הקיים כלומר אני יודע לגלוש על גלי הים אבל בערך כמו שקל שבעים זה אומר לא הרבה ואי אפשר לעשות עם זה יותר מידי מקסימום לקנות כמה עגבניות או מסטיק בזוקה.

היות ובמהותי אני שואף לשיפור תמיד או אופטמזציה בשפה יותר מתאימה!

החלטתי לשפר את יכולות הגלישה לפחות ל 30 שקלים - אפשר לקנות בזה שווארמה וגם איזה פחית קולה, אין כמו קולה ושוארמה , ולצמחונים שבנינו נו טוב קפה ומאפה אבל אייכותי מהגרין קפה לא ככה גאנק של ארומה!

לקחתי תרמיל קטן אספתי לתוכו מעט אופטימיות, הרבה נחישות וירדתי לחופי האוקיינוס האטלנטי ששוכן מתחת לחלוני.

הגולש הבלונדיני שאחראי על השכרת הציוד כיבד אותי בברכת הגולשים היי מייט , how are u my men ועוד כל מיני קישקושים של ואנה בי אוסטרלי.

שיתפתי פעולה שיחקתי אותה מקצוען חיוותי בידי את סמל הגולשים הבין לאומי, חשפתי צוואר ארוך שיראה את הקרעקוע ואמרתי תביא איזה גלשן משהו טוב שתראה ביצועים!!!

ומה שיותר חשוב שאלתי אח שלי. יש גולשות משהו טוב???

והתשובה : כן כמה צכיות ולטבניות נכנסו רק הרגע!!!

הכרזתי מידית !!! על נוהל 74 ונוהל 33 ! מוחי עיבד בקדחנות ובמהירות את המידע החדש הקריטי!

צכיות - גבוהות אתלטיות , בלודיניות, מדהימות !
ליטבניות - אותו דבר רק מבינות אנגלית יותר טוב!

הבחור שהשכיר את הציוד נרתע לאחור מהשינוי שחל באדם שעמד מולו ואני נתתי יללת זאבים ארוכה לשמיים!!!!!!

אמרתי לו תביא מהר לפני שיגמר !

חטפתי מידיו את החליפה את הגלשן דחפתי שטר בידיו ונעתי במהירות אדירה ובשעטה עצומה אל האוקינוס יוסין בולט היה גאה בי.

משכיר הציוק צעק לי מה עם העודף ?? צעקתי לו תרום לעניים!!.

מאחר ומיהרתי לפגוש את כל הצכיות והלטבניות שחיכו לי במים! חשבתי לוותר על החליפה וכך גם אוכל להדגיש את שרירי החזה! את הכתפיים הרחבות!

אבל ההגיון צעק לי אח שלי המים קרים כקרח איזה שרירים, איזה כתפיים ואיזה נעליים שים חליפה, הקשבתי לו.

לאחר זמן שנראה לי כנצח אך בפועל היה פחות מ 17 שניות מדוד! היתי מוכן לפגוש את כל הגולשות שחיכו לי במיים.

רצתי בשעטה פנימה כמו בסדרה על המצילים שהיתה פופלרית לפני כעשור, תוך כדי שאני משנן לעצמי את המנטרה הידועה : אין דבר העומד בפני הרצון! 

הגלים היו גבוהיים מאוד, האוקיינוס סער, ומערבולות ענק חסמו את דרכי האוקיינוס היה קפוא וכאילו לחש לי - הצכיות והליטבניות האלה שלי הם!

קראתי לעברו בעוז ובעוצמה חסרת מעצורים : אח שלי תרצה לא תרצה אני עובר את כל מחסום גלים הזה ומגיע ליפיפיות שחיכו לי מעבר לקו שבירת הגלים!

נאבקתי בים הסוער ובגלים בעוז וללא הפסקה עיני דמעו מהרסס הבלתי פוסק של הגלים והמערבולות שהיכו בי ללא הרף וללא רחמים!

הגלשן עמד להישבר מממאבק הכוחות האימתני שנוצר ביני ובין כוחות הטבע שביקשו לעצור אותי!

אך באופק ראיתי את שיער הזהב מנצץ לעברי ומזמין אותי : כרם ישועלל מקומך איתנו......

— ‎ feeling determined with ‎טל נכסים‎ in England, United Kingdom.‎
אז מה??
הודעה זו מכילה סרטונים
24/12/14 19:58
29צפיות
איך עבר עליכם היום הזה??? אני יצאתי בחושך וחזרתי לפני מחצית השעה שוב בחושך איףףףף והיה לי קר בבוקר וחם ממש במהלך היום ועכשיו שוב היה לי קריר, שמישהו יחליט שם אם קיץ או סתיו או חורף.
ובינתיים מה יש לכם להגיד על הילדה הזו? הא?
רק טוב!!!
היי , זה אני מהכפר הגלילי
25/12/14 18:24
11צפיות
ספרי לי משהו בבקשה שידהים אותי אהההההה ?
מה דעתך ?
הבאת מובאה מרשימההההה מאוד .
ילדה מדהימה .

ביקשת כל כך יפה
25/12/14 20:38
9צפיות
לכן תקבל:
הפולניה: "אמא, אל תשאלי מה קרה! שלחתי את יאנק 
למכולת להביא לחם והוא התפגר לי באמצע הדרך!"
אמא פולניה: "מסכנה שלי! מה עשית?"
הפולניה: "מה כבר יכלתי לעשות? אכלתי את הלחם מאתמול".
מי המציא את השיטה הבינארית? מקובל לחשוב שזה היה
גוטפריד-וילהלם לייבניץ במאה ה-17 אבל זו כמובן טעות.
זו היתה אשתו הפולניה שצעקה עליו כל הזמן: "אפס אחד!"
רק טוב!!!

º
הודעה זו מכילה תמונות
25/12/14 20:43
11צפיות
º
אחלות בדחקות,,,,,,,
הודעה זו מכילה תמונות
26/12/14 07:19
10צפיות
º
מעולההההההההה
26/12/14 09:32
5צפיות
º
חחחחח גדול!
26/12/14 14:01
3צפיות
º
זו לא בדיחה ! יודע שזה אמתי ! האמינו לי .
26/12/14 09:33
4צפיות
היום אני יודע שזה גם נכוןוזה כואבבבבבב
26/12/14 09:30
12צפיות
מעולה 
תודההההההההההההה
חידה לחנוכה
22/12/14 14:26
22צפיות
והפעם ניקולה אני לוקחת את השרביט
והרי לכם חידה לחנוכה,
מיצאו ישובים בארץ שהם ההפך מהשמות הבאים : 

1.   רגל המן.

2.   עמק התלמיד

3.   יציאת יאוש

4.   חשיכה

5.   מת שם

6.   בן יבשה

7.   עיר צפון

8.   אחורה

9.   אחרון לגולה.

10.  בור מת

11.  מרתף ההר

12.  אוזן תיש

13.  תפזורת קפיטליסטית

14.  עיר חידלון

15.  עמק סתוי

בהצלחה לכולם , נסו מהנה מאוד ,
וכדי שלא יגידו שלא אמרתי ....
אין    פרסים     אלא כמובן אם תפוז ונציגתו המעופפת יתרמו ......

רמז :   פיתרון מספר 1 =  יד מרדכי   

ב   ה   צ   ל   ח  ה

הודעה זו מכילה תמונות
22/12/14 17:37
19צפיות
נבצר ממני לחשוב היום, אני נחה לי
חג שמח לכווווולם
רק טוב!!!

אתם יודעים??
הודעה זו מכילה סרטונים
22/12/14 20:26
13צפיות
מה הסיבה שאנחנו אוכלים סופגניה??. הא????
הנה התשובה המלומדה
חג שמח
רק טוב!!!
º
אין לי מושג מה היא רוצה ממני
23/12/14 10:42
16צפיות
מהזווית ההיסטורית
23/12/14 10:45
13צפיות
והתודה וההוקרה ליובל מלחי :

בויקיפדיה ישנו ערך בשם "אנשי מלוכה בעלי הכהונה הקצרה ביותר*". בערך נזכרים שלושה מלכים ישראליים – זכריה, שלוּם וזימרי. מי מהם מחזיק בשיא הישראלי לכהונה הקצרה ביותר?
המלך זכריה בן ירבעם מלך 6 חודשים בלבד באזור 750 לפנה"ס. הוא היה בנו של ירבעם השני או ירבעם בן יואש שבתקופתו פרחה וצמחה ממלכת ישראל. ירבעם הרחיב את גבולות ישראל ללבנון, עבר הירדן המזרחי ועד לדרום ים המלח והערבה. הוא גם נתן בראש לארמים, כבש את דמשק ובימי חייו שררה תקופת שלום בין ישראל ויהודה. על פניו מלך נהדר אבל למרות שהרחיב את גבולות הממלכה, ירבעם בן יואש לא היה אהוד במיוחד - "וַיַּעַשׂ הָרַע, בְּעֵינֵי יְהוָה**"
זכריה בנו גם הוא "וַיַּעַשׂ הָרַע בְּעֵינֵי יְהוָה, כַּאֲשֶׁר עָשׂוּ אֲבֹתָיו***" ולאחר 6 חודשים נרצח ע"י שלוּם בן יבש שהוכתר כמלך. שלום הספיק למלוך רק חודש ימים לפני שנרצח גם הוא ע"י מְנַחֵם בֶּן-גָּדִי שנחשו מה, גם הוא "וַיַּעַשׂ הָרַע, בְּעֵינֵי יְהוָה: לֹא סָר מֵעַל חַטֹּאות יָרָבְעָם בֶּן-נְבָט, אֲשֶׁר-הֶחֱטִיא אֶת-יִשְׂרָאֵל--כָּל-יָמָיו****".
מלכי ישראל שישבו בשומרון פשוט לא היו אהודים במיוחד. אבל זה לא השיא.
את השיא למלך היהודי שתקופת כהונתו היתה הקצרה ביותר מחזיק, בפינה השמאלית, במשקל 68 קילוגרם, הוא ולא אחר, הזמיר המעופף, זמרררררררררררררררייייייייי!
זמרי היה שר בכיר אצל המלך אֵלָה בֶן-בַּעְשָׁא, אחראי על מחצית מאלפי כרכרות הקרב שהיו לישראל. יום אחד קם זמרי והרג את אלה מלכו ומינה את עצמו למלך. העם לא אהב את המעשה וגייס את עמרי שהתקרב עם צבא גדול לארמון המלוכה. זמרי שהבין את המתרחש הצית את הארמון ונשרף יחד איתו. התאבד. שבעה ימים בלבד מלך זמרי והוא המלך היהודי שמלך הכי פחות זמן מכל מלך אחר. גם כן תואר...
השם זמרי דרך אגב, הפך לשם נרדף לבוגד.
23/12/14 12:27
15צפיות
מי זו היא? מי רוצה ממך מה? מה לא הבנת, הא?!
רק טוב!!!
הודעה זו מכילה תמונות
23/12/14 20:38
12צפיות
נר אחרון שיהיה חג שמח ושנה שופעת אור!
רק טוב!!!
מודיע בצער על לכתו בטרם עת של ג'ו קשישהז"ל
הודעה זו מכילה תמונותהודעה זו מכילה סרטונים
23/12/14 15:40
22צפיות
התאהבתי בו מיד בפסטיבל וודסטוק של שנת 1969 .
שירתו העוצמתית הבוקעת בצרידות ממעמקי הקישק'ע "הכתה" בי בבטן פנימה בעוצמה בלתי ניתנת להסבר .

גוזר על עצמי אבלות 

יחסר לי ג'ו קשישה אשר מת בגיל טרם עת  וממש לא קשיש .

יהי זכרו ברוך 

אהבתי את שיריו-את קולו הצרוד
23/12/14 16:33
9צפיות
יהי זכרו ברוך!
23/12/14 16:51
8צפיות
גם אני אהבתי את השירים שלו ואת קולו המיוחד. יהי זכרו ברוך.
רק טוב!!!
º
יחסר לי
25/12/14 18:25
5צפיות
º
אמן
25/12/14 18:25
4צפיות
|*| נפתח פורום קולות צפים |*|
22/12/14 16:48
4צפיות
|רמקול| בחירות 2015 מתקרבים בצעדי ענק, ואם אתם מתלבטים למי להצביע אז פורום קולות צפים הוא המקום בשבילכם!
אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום, ולשתף אותנו בלבטים שלכם לגבי הבחירות הקרובות.

לכו תדעו, אולי תגבשו דעה כבר עכשיו :-)
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|שמאל|בנוסף, אנחנו מזמינים אתכם לפורומים הבאים:

פורום בחירות 2015

פורום מפלגת הליכוד
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

פורום מפלגת העבודה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

ואם עוד לא הכרתם..
|*|בלוג בחירות 2015 הרשמי של תפוז|*|
בבלוג כותבים פוליטיקאים מהמעלה הראשונה, פעילים פוליטיים והוגי דעות.

מוזמנים להתעדכן בכל מה שחם!
http://www.tapuz.co.il/blog/net/userblog.aspx?fold...
שבת שלוםםם
הודעה זו מכילה תמונות
19/12/14 15:11
20צפיות
סוף סוף הגיע הסוף של השבוע, ישששששששששש
אני סיימתי את הס.ק.ס מאד מוקדם, הכנתי גיגית של לאטקעס וקניתי שמנת ורסק תפו"ע וכמובן סוכר. הכנתי סיר של מרק גולש וסלט ירקות ואפילו קניתי סופגניות
הבית מלא בנרות צבעוניים מכל מיני גדלים וצורות ושפע של כלניות באגרטלים.
אפילו הספקתי לטייל קצת בעיר למרות שמזג האוויר מוזר קצת.
שיהיה חג שמח ומאושר לכוווווולם ושבת שלווה ונעימה - שבת שלום
רק טוב!!!

ואולי נוסיף איזו בדיחה
19/12/14 15:26
13צפיות
האשה הייתה טיפוס רומנטי והבעל היה יותר ענייני . 
אחר הצהריים אחד, האשה יצאה לפגוש חברה לקפה. 
היא החליטה לשלוח אל בעלה הודעת טקסט רומנטי ושהיא כתבה:
"אם אתה ישן, תשלח לי את החלומות שלך. 
אם אתה צוחק, תשלח לי את החיוך שלך.
אם אתה אוכל , שלח לי ביס. 
אם אתה שותה, שלח לי לגימה. 
אם אתה בוכה, שלח לי את הדמעות שלך. 
אני אוהבת  אותך ".
הבעל סימס בחזרה אליה:
"אני בשירותים. מה לשלוח ?
רק טוב!!!

19/12/14 19:19
9צפיות
º
סופשבוע קסום לתקוותים
הודעה זו מכילה תמונות
19/12/14 17:52
15צפיות
האמת שאני זקוק לסיפור טוב ... כזה טוב
19/12/14 19:22
12צפיות
חג שכולו אור וטוב לך שושק'ה 
º
אני חושב שאלוהים חשב עלייךכשהמציא את סופ"ש
19/12/14 19:17
10צפיות
מתוך שלל העובדות והסיפורים על חנוכה
הודעה זו מכילה תמונות
19/12/14 19:28
14צפיות
יש את הסיפור הבא שיש האומרים שהיה ואכן היה . 

חג יהודית נחגג בחנוכה עד המאה הרביעית לספירה. יהודית, גם הוא ספר חיצוני, מספר על אישה מדהימה ביופייה שהרגה מנהיג צבאי והצילה עיר שהייתה נתונה במצור (העיר בתוליה אולי הכוונה לבית-אל). יהודית לפי הספר הרדימה את שר הצבא האשורי בעזרת יין אך לפי המסורת היהודית היה זה חלב, כפי שעשתה יעל, ומשום כך נהגו לאכול מאכלי חלב דווקא בחנוכה. נשים לא נהגו לעשות כל עבודה בחנוכה כל עוד דלקו הנרות (אשכנזים) וביום הראשון והאחרון של החג (ספרדים).  מעניין מה את עושה אם את חצי חצי…
וזה לכבודך וידיעתך איטף דרגה
19/12/14 19:30
18צפיות
מקור האותיות נ.ג.ה.ש על סביבונים אינו "נס גדול היה שם" אלא ראשי תיבות ביידיש ניכט (אפס), גאנץ (הכל), האלב (מחצית) ושטיל (עמוד במקום).  הסביבון שימש כקוביית משחק בגרמניה אצל ילדים נוצרים ויהודים כאחד.
הודעה זו מכילה סרטונים
20/12/14 11:41
20צפיות
לפעמים כל מה שאנחנו צריכים זה לפתוח את הדלת הנכונה ולהיות טיפה אופטימיים
רק טוב!!!

חג שמח
20/12/14 19:00
12צפיות
שבוע של סופגניות או לא להיות....

21/12/14 03:33
11צפיות
להיות ליצ'יניקה ברור שלהיות!
רק טוב!!!
אני מעדיף לביבות תפו"א
הודעה זו מכילה תמונות
21/12/14 19:04
15צפיות
חג שמח ג'וד
נו טוב הנה המתכון המנצח
הודעה זו מכילה תמונות
21/12/14 19:08
14צפיות
זה המתכון הקלאסי – ככה אוכלים אצלנו בעדה בתוספת סוכר למעלה ושמנת חמוצה בצד.
4-5 תפוחי אדמה גדולים, קלופים ומגוררים גס
בצל אחד גדול מגורר
ביצה אחת
1/4 כוס קמח תופח או קמח רגיל עם כפית אבקת אפייה
מלח ופלפל שחור
שמן לטיגון
את תפוחי האדמה המגוררים סוחטים היטב מנוזלים ושמים בקערה, מוסיפים את הביצה, בצל קמח ותבלינים ומערבבים.
מחממים שמן (קנולה) במחבת, יוצרים כדורים שמנמנים בעזרת ידיים רטובות ופוחסים אותם לצורת קציצה שטוחה ומטגנים עד הזהבה/השחמה משני הצדדים.
הודעה זו מכילה תמונות
21/12/14 20:31
6צפיות
ככה בדיוק אני עושה את הלביבות שלי אני רק מגרדת על פומפיה כדי שהפוח ייצא ממש דק אוייייי וזה טעים אני יכולה לבד לאכול גיגית שלמה
חג שמח לכוווווולם
רק טוב!!!
º
נכון ומאוד יפההההה רעיון מקסים
21/12/14 18:56
9צפיות
תודה ניקו, אכן אתה צודק
הודעה זו מכילה תמונות
20/12/14 20:07
17צפיות
רציתי להביא את מקור הידיעה, אך טרם מצאתיה....
נ =ניכט (אפס)
ג = גאנ. (הכל)
ה = האלף (מחצית)
ש = שטיל (עמוד במקום)

בקיצור נס גדול היה פה.(שם)

הערב הדלקנו נר חמישי של חנוכה. חג שמח לכל החברים ובאי הפורום
שבוע טוב
º
חג שמח ומאושר
הודעה זו מכילה תמונות
21/12/14 03:34
19צפיות
º
חג שמח ומהנה
הודעה זו מכילה תמונות
21/12/14 19:02
10צפיות
הודעה זו מכילה תמונות
21/12/14 20:47
10צפיות
אני מניחה שכולם בוודאי יודעים שהיום היה היום הראשון והרשמי של החורף ישששששש
מרימה כוסית מיץ צוף לכבודו
רק טוב!!!
חג שמייח
הודעה זו מכילה סרטונים
16/12/14 20:29
24צפיות
חברות וחברים שיהיה לכוווולם חג שופע אור, חג חנוכה נפלא.
חג של שמחה ואושר, חג של גבורה והתרוממות רוח, חג שמח!
רק טוב!!!
חג אורים שמח
הודעה זו מכילה סרטונים
17/12/14 06:44
18צפיות
אוי רבי קלמן .....

ממני בהמון אור ושמחה 
אחוד לכם חד חידה לקראת חנוכה
הודעה זו מכילה סרטונים
17/12/14 06:57
13צפיות

מה מבין המילים הבאות מקורה תנ"כי:
1. חנוכיה
2. סביבון
3. סופגניה
4. לביבה
5. פטוצ'יני אלפרדו 

חג אורים שמח לכולם
17/12/14 10:56
20צפיות
ניקולה קרידו , יש פרסים ?????
כי אם לא אז לא אגלה לך את התשובה 
ולשאלתך , ברור שפטוצ'יני אלפרדו מופיע בתנ"ך ......
חחחחח, ........................
אולי של האיטלקים 

המילה שבוודאות מופיעה בתנ"ך היא לביבה ,
זה הפלוס שיש כשנבחנים בכתה י'  במבחני
התנ"ך הארציים בניסיון להגיע לחידון התנ"ך העולמי,
ומשלא צלחה דרכי,  לצער כולם לעלות את מדרגת
המבחן האזורי אני  מתנחמת  וכפיצוי או לחילופין
כאיתגור שנתי שנה אחרי שנה אני עוקבת  באדיקות
אחרי חידון התנ"ך המשודר בטלויזיה ביום
העצמאות .
המילה לביבה מופיעה בסיפור על אמנון
ותמר בספר שמואל ...............

המשך יום מקסים , איזה כיייף בחוץץץץץץ
חחחחחחחחםםםםםםםםםםםםםםםםםם
ישששששש

פשששש החני הזו
17/12/14 20:27
13צפיות
ממש חכמה כל הכבוד לך. אני חושבת שמגיע לך פרס.
ניקולההההההההההה מה הפרס שלה???
רק טוב!!!
התבלבלת עם סנטה קלאוסאני הוא ניקו ה-1 לשושלת בית רומנוב
19/12/14 07:13
8צפיות
כבר אי אפשר לחוד חידות מבלי לדבר על
19/12/14 07:18
9צפיות
הלווווווווווווווווו 
אני לא הזכרתי ולו ברמז קל על פרסים .
זו טרחה גדולה מדי בעבורי . זה הצד החזק של הזוהרת הנהדרת והנעדרת לאחרונה .
אבקשה לפנות ל- 

ותשובתך ... בהחלט נכונה וכמעט מלאה .
אבקשך להביא את הציטוט המדויק בבקשה .
לא אי אפשר
19/12/14 15:00
10צפיות
זה כיף לתת מתנות אתה לא מבין כלום! איףףףףףףף גברים
רק טוב!!!
º
חג חנוכה שמח לכם ולכל באי הפורום
17/12/14 14:03
21צפיות
º
סוף סוף אפשר לאכול סופגניה בלי שיעירו לי
הודעה זו מכילה תמונות
17/12/14 16:35
19צפיות
סו"ס אפשר לאכול סופגניה מבלי שיעירו לי
º
חחחחחחחח גדול
19/12/14 18:53
6צפיות
º
וייזמיר
19/12/14 19:09
8צפיות
מי ביקש ולא קיבל .......
21/12/14 17:46
9צפיות
טוב באמת הגזמת , הלוואי והייתי זוכרת את הפסוקים
בעל פה אז אולי הייתי עוברת את השלב המחוזי  ,

אז כמובן שפתחתי את התנ"ך וחיפשתי , והרי לך ניקולה ......

ספר שמואל ב' פרק יג' פסוקים ו'-ז'  ופסוקים ח' – ט'.

"וישכב אמנון ויתחל, ויבא המלך לראותו, ויאמר אמנון אל המלך תבוא נא תמר
אחותי ותלבב לעיני שתי לבבות ואברה מידה,
וישלח דוד אל תמר הביתה לאמור לכי נא בית אמנון אחיך ועשי לו הבריה.
ותלך תמר בית אמנון אחיה והוא שוכב ותקח את הבצק ותלוש ותלבב לעיניו ותבשל את
הלבבות ותיקח את המשרת ותצק לפניו וימאן לאכול..................... " 

את הסוף עדיף לא להעלות כאן ישנם תאורים לא מרננים בלשון המעטה .........

אבל אני כל פעם המומה מחדש כשאני קוראת בתנ"ך מהאושר הלשוני 
שהוא כתוב, 
מי יכתוב היום מילים כמו
יתחל = נהייה חולה  
אברה  = אהייה בריא ועוד ועוד ....

º
אין עליה זאת
22/12/14 06:56
5צפיות
לכבוד
הודעה זו מכילה סרטונים
18/12/14 01:38
21צפיות
לכבוד הנר השלישי שנדליק הערב שולחת לכולם חיוך גדול.
חג שמח שופע אור.
רק טוב!!!
º
נר שלישי של חנוכה
18/12/14 13:15
13צפיות
נה ננני ננננה נה
הודעה זו מכילה תמונות
18/12/14 17:56
12צפיות
חמישי הגיע יששששששששששש סוף השבוע הנה בא יה בה בה בם הבאתי כמה פונצי'קעס בלשון בית אמא
שיהיה חג שמח לכווווולם
רק טוב!!!
לא להפריע לי כי...אני בולס
19/12/14 11:09
7צפיות
זה טעיםםםםםםםםםםםם
למות
בעין ההיסטוריה
הודעה זו מכילה תמונות
19/12/14 07:42
10צפיות
היום נר שני של חנוכה
היום לפנו 130 שנה עלו לגבעה ליד קטרה, היום גדרה, שני בחורים, בילויים, צבי הורביץ ושלמה צוקרמן , והדליקו שתי מדורות לציון החג והעליה לקרקע.. למחרת הגיעו עוד שבעה בילויים - וכאן מתחיל סיפורה המופלא של מושבת הבילויים גדרה..
וכתב עליהם ס. יזהר ״ הם היו תשעה אנשים, הם לא היו גיבורים וגם לא גברתנים, הם היו תשעה אנשים שבמקרה או לא במקרה עשו את הדבר הנכון. הם היו אנשים עיוורים, הם היו אנשים רואים, הם היו עיוורים לכל מה שיכול לייאש, והם היו רואים כל פתח דל תרווה בכל מה שנותן התחלה.... ( ס. יזהר)
״ תשעה בילויים, ולהם תשעה מעדרים, רובה אחד, וחמור אחד וכלב אחד.. ואחד נפוליאון זהב אשר מצא פינס לתת בידם ביום עלותם לגדרה״ ( ש. בן ציון , על יום הולדתה של גדרה)
רוצים לדעת עוד .. בואו לבקר ולשמוע במוזיאון של גדרה, לסייר ברחובותיה ולחזור אחורה במנהרת הזמן
תודה לך זוהרת אבל בחיי שלא הצלחתי לחייך מהמובאה שהבאת
19/12/14 07:21
7צפיות
אבל כן ומאוד אהבתי תמונת העלמה היפה ....

תודה
19/12/14 14:54
7צפיות
איזו מובאה הבאתי? אני הבאתי שיר מיוחד וכמה פונצ'יקעס שאכלת את כוווווולן גררררר
רק טוב!!!
בראי ההיסטוריה חנוכה
19/12/14 08:28
12צפיות
 עובדות מדהימות על חג החנוכה.
לא נלחמנו רק נגד היוונים.  בצבא של האימפריה הסלבקית (אפשר גם סלוקית או סלואקית) בנוסף ליוונים ומקדונים היו גם פרסים רבים, בבלים ועמי ארצות אחרות מהמזרח התיכון. בקרבות מאוחרים יותר גם יהודים לחמו נגד החשמונאים מפני שחשבו אותם לקיצוניים מדי.
בתחילת המרד כבשו המקבים ישוב אחר ישוב, במהלכו לחמו בעיקר ביהודים פרו-סלבקים
אנטיוכוס הרשע הוא אנטיוכוס הרביעי. אנטיוכוס השלישי לעומת זאת היה דווקא בסדר והוא הגיע לנפוש בירושלים עם פילי המלחמה שלו
קרב אמאוס בו הביסו יהודה המכבי וחייליו צבא אימתני, מצויד היטב וגדול מהם פי 4, נחשב לאחד הקרבות המבריקים ביותר שראה העולם אי פעם*
בכורדיסטאן נהגו לשרוף בובה של אנטיוכוס לאחר קריאת מגילת אנטיוכוס (יש דבר כזה)
סיפורי המכבים הם כתבי קודש נוצריים אבל ביהדות נחשבים כ"ספרים חיצוניים" ואינם מוגדרים ככתבי קודש

חג יהודית נחגג בחנוכה עד המאה הרביעית לספירה. יהודית, גם הוא ספר חיצוני, מספר על אישה מדהימה ביופייה שהרגה מנהיג צבאי והצילה עיר שהייתה נתונה במצור (העיר בתוליה אולי הכוונה לבית-אל). יהודית לפי הספר הרדימה את שר הצבא האשורי בעזרת יין אך לפי המסורת היהודית היה זה חלב, כפי שעשתה יעל, ומשום כך נהגו לאכול מאכלי חלב דווקא בחנוכה. נשים לא נהגו לעשות כל עבודה בחנוכה כל עוד דלקו הנרות (אשכנזים) וביום הראשון והאחרון של החג (ספרדים).  מעניין מה את עושה אם את חצי חצי…
"סוכות של כסליו" היה שמו המקורי של חג האורים מפני שבזמן חג סוכות התחבאו היהודים במדבר מפני הסלבקים.  לפצות עצמם על שפספסו את סוכות, גם חנוכה אורך שמונה ימים כמו סוכות.
חנוכה הוא הזמן החקלאי של מסיק הזיתים מהם מפיקים שמן זית. באותה תקופה היה אמור להיות בארץ שמן למכביר…
חייליו של יהודה המכבי התלוננו בפניו שהם עייפים ורעבים.  הוא מבין ללבם, מתעלם ואומר   שהוא מבין שהם מפחדים. הוא נואם להם נאום חוצב להבות בו הוא מסביר להם כי אם הם לא ילחמו, האויב יגיעו למשפחותיהם. הוא מסיים בכך שמבטיח לחייליו שהם ילחמו בתחבולות ובערמה וינצחו את הכח הסלבקי העצום. הוא עומד בהבטחתו.
נס פך השמן והדלקת נרות אינם מוזכרים בספרי המקבים וסיפור הנס הופך לנושא מרכזי רק מאות שנים מאוחר יותר אצל יהודים שהתגוררו בגולה. עם העלייה לארץ ישראל במאה הקודמת חזר מרד החשמונאים להיות הסיפור המרכזי בעלילה.  את נס פך השמן השאירו כמוטיב מרכזי אצל ילדי הגן ובית הספר.
מקור האותיות נ.ג.ה.ש על סביבונים אינו "נס גדול היה שם" אלא ראשי תיבות ביידיש ניכט (אפס), גאנץ (הכל), האלב (מחצית) ושטיל (עמוד במקום).  הסביבון שימש כקוביית משחק בגרמניה אצל ילדים נוצרים ויהודים כאחד. 
בסופו של הקרב השביעי בין החשמונאים לסלבקים מצווה יהודה המקבי לערוף את ראשו של המצביא הסלבקי ניקנור.  ראשו הכרות מוצג לראווה בירושלים בכדי לעודד את העם שזה עתה סיים מלחמה קשה בה נלחמו גם יהודים נגד יהודים.  לזכר המאורע חגגו בי"ג באדר חג שנקרא "יום ניקנור", שבוטל, ובמקומו קבעו את "תענית אסתר".
ראי נהדר!
19/12/14 14:56
5צפיות
תודה על העובדות המעניינות והחשובות שהבאת לנו לכבוד החג.
רק טוב!!!
לא הצלחתי להעלות חנוכיה נר שלישי
הודעה זו מכילה תמונות
19/12/14 14:00
11צפיות
היום נדליק נר רביעי של חנוכה.
נקווה שאצליח
חנוכיה מקסימה איטפקה
19/12/14 14:58
8צפיות
ומצידי אפשר להדליק כל יום את כל הנרות
רק טוב!!!

הלווווווווווווו , זה רדיו ???
14/12/14 17:27
21צפיות
מה זה ילדים, משאירים אתכם לבד ואתם משתוללים,
מה זה כל התחתים האלה ?????
תועבה , פריצות, ושאר מריעין בישין , 
אוי ואי , אוי ואי , 
אבל ................
אם כבר אז אתרום גם את חלקי ......

שוטר עצר בלונדינית שנהגה בשברולט אדום, השוטר ניגש אליה ואומר "תראי לי בבקשה את הרשיון שלך"
הבלונדינית עונה "מה זה רשיון?"
השוטר אומר לה "זה כזה דף שרשומים בו הפרטים שלך ויש בו תמונה שלך"
הבלונדינית שואלת "ואיפה אני יכולה למצוא אותו?
השוטר אומר "נו תחפשי במכונית במגירה"
הבלונדינית אומרת "אבל במגירה רק התיק שלי נמצא"
אז השוטר אומר "אז תחפשי בתיק שלך"
הבלונדינית מחפשת מחפשת ואז מוציאה את הרשיון ושואלת "זה זה?"
השוטר מסתכל ואומר "כן, עכשיו תביאי את המסמכים של המכונית.."
הבלונדינית שואלת "איך הם נראים?"
השוטר אומר "זה כמו הרשיון אבל אין שם תמונה"
הבלונדינית מחפשת ומוציאה את המסמכים.. ושואלת "זה זה?"
השוטר מסתכל ואומר "כן זה זה"
כעבור מספר שניות חבר של השוטר אומר לו במכשיר
קשר "אלכס, אתה עצרת עכשיו בלונדינית בשברולט אדומה?"
השוטר עונה לו כן..
חברו אומר לו בלהט "תוריד מיד את המכנסים!!!"
השוטר עונה לו "מה? למה??"
חבר שלו אומר לו "בלי שאלות, תוריד את המכנסייים!"
השוטר חושב.. חברי לא יגיד לי לעשות דברים רעים ......
והשוטר מוריד את המכנסיים והשמוליק שלו יוצא מהמכנסיים...
הבלונדינית רואה את זה ואומרת
"אה! כן אני יודעת.. זה עוד פעם בדיקת אלכוהול!!"
15/12/14 01:45
10צפיות
חנילהההה שאני אבין יש לך משהו אישי נגד ישבנים??? חחחחחח
רק טוב!!!
מעולההההה
15/12/14 17:17
10צפיות
ומה יש לך להגיד על ה"תחתים" , ישבנים בלשון העם ? 
הבעיה העיקרית היא .......
15/12/14 17:35
14צפיות
ששלי לא כמו שלה ........
ושלו לא כמו שלו .......
אתה צריך הסבר נרחב יותר ניקולה ??????

יותר ברור מזה ?
15/12/14 18:03
13צפיות
תבורכי על ישבנייך 
סיפור לא ליום חולאזהרה : הסיפור לא לבעלי לב רך
הודעה זו מכילה תמונותהודעה זו מכילה סרטונים
15/12/14 17:58
19צפיות
הסיפור מוגבל לגילאים מעל 38 .
להלן מביא שתי מובאות אודות ה"טיפול" בתקופת טרום מדינה , טרום חוקה , ודין ארגון ההגנה .
יש להפנים הסיפור והעובדות . ואולי יש להחיל המורשת הכנענית (טרום מדינה) למערכת המשפט העברית למען יהלכו בבטחה בנות ישראל בכל מרחבי כנען . 
למען תפסק באחת הפשיעה המינית במדינה מאחרון נהגי המוניות ועד נשיא המדינה .
מ"עדת" המסתננים הבלתי חוקיים . ועד אחרון שחקני הבמה מה"תאומים בשלישייה .

והתודה ליפתח מזור הגדול והמוכשר .
 נקמה מסביב למדורה : 
איך ממחקר תמים על המנון הקיבוץ שלי הגעתי לאחד מסיפורי הנקמה המסעירים שהתרחשו בארץ בשנות ה-40.

והפקודה ירדה ישירות מבן גוריון :
ערבי אנס יהודיה? הורדתי לו את הביצים! 

וממני בהמון השכלה 
(פרק חובה לשר המשפטים  הבא )
º
16/12/14 01:07
9צפיות
º
הודעה זו מכילה תמונות
16/12/14 01:08
14צפיות
16/12/14 07:17
13צפיות
כלל 7 של ניקו :

"באם אתה מתפלל לגשם דע  להתמודד עם הבוץ"

כלל 18 של ניקו :

"באם אתה מגלה שאתה בבור .... הפסק לחפור ! "

יפה לכם הכללים , אבל .....
16/12/14 11:39
14צפיות
ניקולה , או שהמורה שלך מתה בכיתה א'
או שכהרגלו של רומני, גנבת את הכללים
בין כלל 8 לכלל 18, 
ועוד דבר ניקולה,
16/12/14 11:40
14צפיות
אתה מאמין שהסיפור אמיתי 
או ציזבט מעולה ????
אמממממ
16/12/14 20:26
12צפיות
כללים מעניינים ניקולהההה
רק טוב!!!
|*|נפתח פורום מטבחים|*|
15/12/14 15:08
6צפיות
|בועה|חולמים על מטבח חדש לבית? קניתם דירה מקבלן ואתם רוצים לדעת איך לשדרג את המטבח מבלי לקרוע את הכיס?
בפורום מטבחים החדש של תפוז תוכלו לבשל לעצמכם את מטבח חלומותיכם בעזרת מומחים בתחום.

היכנסו כבר עכשיו:

אחחחחח ויש לה ישבן שמימי
הודעה זו מכילה תמונות
12/12/14 07:35
26צפיות
אחחחחחחחחחחח
יא' ראבבבבבב יא' ראבבבבבב

סרט ישראלי קצר : "מנתק המים"
הודעה זו מכילה תמונות
12/12/14 09:21
19צפיות
לקראת שבת 
לקראת מערכת הבחירות הקרבה ,
לקראת קבלת דו"ח חשבון המים מתאגידי המים השונים ששלחו עובדיהם בעלות של 970000 ש"ח לאילת ע"ח משלם חשבונות המים הקטנים 

ארץ ישראל ה"קטנה" 

ממני בהנאה :

גבי (משה איבגי), מובטל המתקשה לשאת בעול קיום משפחתו, נאלץ לקבל עבודה כמנתק מים לאנשים שמצבם קשה עוד יותר משלו. כמו גנב הוא פולש לחצרות האחוריות של הבתים וכמו תליין הוא מסתובב בשכונות. כשהוא מקולל ומושפל, כלוא בתוך מעגל קיומי אכזרי, גבי ממשיך לנתק ולנתק כשהוא נתלה במקור כוחו ותקוותו היחידה: בנו, המקווה להיות ספורטאי מצטיין.
ועד שתגיע לכאן יונקת הצוף
12/12/14 14:16
17צפיות
אחד הולך ברחוב עם חבילה קטנה ורובה צייד,לפתע נתקל בחבר
מה קורה מה יש לך ביד? שואל החבר.
אהה כלום עונה הבחור ,קניתי עגילים מתנה לחותנת שלי מראה לו את החפיסה..
ולשם מה הרובה צייד? תוהה החבר
בשביל לעשות לה חורים באוזניים..........
חחחחחחחח
12/12/14 14:44
13צפיות
אז יריתי בו יופיי יהההההה. 2 נקודות
רק טוב!!!
º
12/12/14 18:54
7צפיות
12/12/14 14:43
23צפיות
ווי זמיר מה זה הישבן הזה??? הלוווו יש כאן ילדים (איפושהו) חחחחחחח
רק טוב!!!
12/12/14 18:55
15צפיות
ראית מה זה ? 
אחחחחחחחחחחח ישמרני האל 
מה אתם מתרגשים מישבן ?
הודעה זו מכילה תמונות
12/12/14 20:46
15צפיות
זה ישבן....חחחח
זה ישבן...:-)
º
סיפור מהתחת להכנס לאוטו הזה
הודעה זו מכילה תמונות
12/12/14 22:25
14צפיות
סיפור מהתחת
חחחחחחחחחחחחחחח
הודעה זו מכילה תמונות
13/12/14 02:27
17צפיות
איטפקהההההה, זה הרומני מתרגש נה ננני ננננה נה
רק טוב!!!
וואלה זוהרת, שיחקת אותה
13/12/14 13:11
19צפיות
אנו הנשים יודעות להאריך T יפה
º
הודעה זו מכילה תמונות
13/12/14 14:34
12צפיות
º
להעריך כמובן חחחחחח
13/12/14 17:24
12צפיות
º
מה פרויד היה אומר על זה?
15/12/14 01:43
10צפיות
חחחחחחחחח שגם את זה אנחנו הנשים
15/12/14 14:24
8צפיות
יודעות להאריך
מעניין , תמוה לימי לא מדבר ולא מציג ישבן ראוי
15/12/14 17:24
13צפיות
כאן אהההההה ?
ויש לי מה להגיד על זה (פרויד כבר לא פה )
º
אוייייי זה סיפור יפה
15/12/14 17:21
4צפיות
זה ישבן !!! כל הכבוד איטף
15/12/14 17:20
7צפיות
מסכן האופנן , ומושב האופניים .
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?