לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
"לכתוב משמעו להאמין שבאמצעות האמנות, אדם יכול להיות יותר מעצמו" (סטיבן ספנדר)

זהו פורום של חלומות ומשאלות, של הגיגים ותהיות ובעיקר של תקוות מכל המינים,הסוגים, הצבעים והגדלים.
זהו אי קטן של שפיות ושלווה זוהרת בו נאספים חברים למשמרת.

בשל העובדה שהמקום הוא אי שכזה תשמר בו מכל משמר הגינות הכתיבה ושלום ורוגע החברים. כל פגיעה או חוסר כבוד כלפי אחד החברים יימחקו לאלתר ומיידית!
מברכת את כל באי הפורום!
רק טוב!!!

|*|פורומים תיירותיים חדשים בתפוז!|*|
11/02/15 16:26
1צפיות
פותחים את עונת התיירות עם מיטב מומחי הטיולים, אז איפה תהיה החופשה הבאה שלכם?

יוון והאיים
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

כפרי נופש באירופה

טיולים בארה"ב קנדה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

טיולים בשוויץ

נופש לשומרי מסורת
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
אפתח גם אפתח ת'שבוע עם חיוך שובה לב
הודעה זו מכילה סרטונים
08/02/15 08:59
15צפיות
אההההה ?
מה תגידו על זה ?
ג'ינג'י ? קורקינט ? קיטבג ?.... תבואו פה
הודעה זו מכילה תמונות
08/02/15 09:13
14צפיות

ישנם מילים לועזיות שהשתרשו בשפה העברית ואנו עושים בהן שימוש ביום-יום, אבל האם אי פעם חשבתם מהיכן מגיעה המילה קורקינט?
המילה ג'ינג'י מגיעה מהמילה ג'ינג'ר, המתארת את צמח הזנגביל הכתום.
המילה פוקס, כמו בעיטה מזליסטית בכדורגל מגיעה מהמילה flukes, מכה מזליסטית בסנוקר.
הקיטבג הינו kit-bag, שק חפצים
המסטינג הינו ה-Mess-tin. ה- mess הינו חדר אוכל צבאי וה- tin או "בדיל" היה כלי שניתן היה גם לאכול בו וגם לבשל בו.
המילה טרמפ מגיעה מהמילה האנגלית tramp או נווד והובאה לכאן ע"י חיילים אוסטרלים.
פנצ'ר מגיע מהמילה הבריטית - puncture לתקר בגלגל (flat tire באנגלית אמריקאית).
אמברקס הוא שיבוש של בלם יד –Hand Brake.
טמבון נשאר דווקא מהמילה הטורקית ל- "פגוש" – טמפון. המילה טמפון למוצר הנשי מגיעה מהמילה הצרפתית טמפיון, פיסת בד שתפקידה לסתום חורים. תסתום אותו יוסקה הו יוסקה...
וינקר הוא "קרצן" או משהו שקורץ. זה היה שמו המקורי בגרמנית, ובאנגלית בלינקר (blinker) "הממצמץ". אנחנו נשארנו עם המילה הגרמנית.
עוד מגרמנית מגיעה המילה וישר (Wischer) מגב לשמשת המכונית. המילה הגרמנית Wischen פירושה ניגוב מהיר והחלטי כמו שמנגבים דלפק של בר למשל.
בנזין מגיע מהמילה האיטלקית לדלק – בנזינה. המילה לדלק מסוג דיזל באיטלקית היא "גזוליו". דיזל מגיע משמו של ממציאו הגרמני רודולף דיזל.
הדשבורד או לוח המחוונים מגיע אלינו ממחיצה שהייתה מותקנת על קידמת עגלות סוסים בכדי למנוע מבוץ ורפש לעוף כלפי מעלה ("dashed up") על הנהג והנוסעים.
אובראול הוא לא overall כמו הבגד המפורסם אלא overhaul. מקור המילה הוא ממשיכת חוט דייג, haul, כאשר המילה overhaul פרושה שחרור עודף של חוט דייג בכדי שלא יקרע. כיום המילה מתייחסת לפירוק ושיפוץ של חלקים מכניים.
המילה גרז'' מגיעה מצרפתית ופרושה מחסה. מעניין שהיא עשתה את דרכה גם לאנגלית.
בגז' הוא baggage, מזוודה או מטען. רכבות הכילו קרון ייעודי למזוודות שנקרא baggage car . באנגלית אמריקאית הבגז' נקרא trunk, שם זהה למזוודת נסיעות פופולרית גדולה ומרובעת.
קורקינט שאיתו התחלנו מגיע מהמילה הצרפתית טרוטינט שפרושה הליכה מהירה בצעדים קטנים. המילה הפכה באנגלית לטרוט, אחד מארבעת המקצבים בהם דוהר הסוס. הטרוט היא למעשה ריצה קלה של הסוס.
בוויקיפדיה מופיע הציטוט הבא:
כלי הנסיעה־למשחק של ילדים, הנקרא בצרפתית טרוטינט, שובש בפי ילדינו ל"קורקינט". שִבוש זה כבר חדר ללשון עִתוני ילדים ואף לעולם התעשִיה... השם הצרפתי לקוח מהשורש trottiner שעניינו – הָלוֹךְ וְטָפוף.[1] לפי זה ראוי לקרוא לטרוטינט – טְפָפִית (על משקל עששית, צללית). בבית איתמר בן אב"י שמעתי אומרים "אופנית".
– פורסם בפינת הלשון של אבינרי בסיוון תש"ז, יוני (1947), מתוך "יד הלשון" עמוד 8, יזרעל 1964
ולסיום מילה גרמנית שמתארת גועל, אי-הסכמה או מורת רוח - Pfui, עשתה דרכה גם לאנגלית (Phooey) וגם לעברית – פוי ופויה.
אז פויה לכם ושבוע טוב!
עברית שפה קשה
08/02/15 09:40
13צפיות
ואם עוד מוסיפים לה משפות אחרות ואיייי פויה לה לה לה
אהבתי את הפירוש של המילים
רק טוב!!!
פששששששששש
09/02/15 18:19
4צפיות
ניקולה, שאפו, איזה התעמקות בשפה העברית ...
כל הכבוד , תודה שהחכמת אותנו ...
08/02/15 09:37
12צפיות
משובב לב! איזה ילדדדדדד והכלב והחברות בינהם ואוווו!
זה אהההההה בריבוע בחזקת פאי תפוחים וגלידת קרמל!
רק טוב!!!
08/02/15 10:05
14צפיות
תובנות מהחיים
לפתע במקלחת,
תחת המים הקולחים,
כששניהם מעורטלים,
נפגשו: הפרצוף והתחת.
אמר הפרצוף בפליאה כעוסה
כיצד אתה תחת,
נראה כה חלק,
כה צעיר וגאה,
הלא אנחנו בני גיל זהה?
ענה התחת בשיא הכנות לפרצוף הזועם מקנאה:
למרות שלעיתים צפוף לי קמעה,
אני חי את חיי ללא צער, ללא דמעה.
אני לא מתרגש, לא כועס לא נוטר,
לא מנסה ולא משתדל
להיות התחת החשוב ביותר
ולכן... קמטים אינני צובר ואילו הנך...
רודף ללא הרף בריצה טרופה
אחר הכבוד וההכרה,
אפך דוחף למרחקים,
שולח לכל עבר חיוכים,
מתרפס בפני הזרים
ומשחק ת'משחקים...
אני ...צופה על המתרחש
ומפריש תמיד בכיף!!!
מוסר השכל המתבקש.
[ וקבלו אותו בנחת ]
כשתחרבן על העולם בנחת
אז פרצופך יהיה חלק כמו... התחת.
נה ננני ננננה נה
שיהיה שבוע נפלא לה לכווווולם
רק טוב!!!

גחלולה, הקרדיט לך? ממש נפלא
08/02/15 15:35
8צפיות
ברוו שאפו, כתוב כל כך יפה, מותר לגנוב? ככתוב"הגונב מגנב פטור" ?
אם יש אישור רק לאותת...
שבוע טוב לך ולכל באי הפורום המיוחד הנפלא הזה
º
איטפקההה תגנבי בכיף!
08/02/15 20:35
4צפיות
נהדר , אמתי ומאוד נכון וחכם
08/02/15 18:06
10צפיות
מי כתב את זה ?
ניקולההה
08/02/15 20:37
7צפיות
אין לי מושג מי כתב, שלחו לי והעברתי הלאה
ואני אמממ שלוליות עושות לי את זה, אני קפצתי להרבה מאאאאאד ואם אפ'חד לא מסתכל אני עושה זאת גם היום
רק טוב!!!
º
ואני חשבתי ש...הקפיצות בשלולית יעשו לך את זה
08/02/15 17:54
5צפיות
מה יש לומר...ילדים וכלבים תמיד עושים לי את זה
08/02/15 15:37
8צפיות
שבוע טוב ומבורך בכל
º
תודה , גם לך שיהיה בטוב
08/02/15 18:12
6צפיות
ניקולה אהבתי מאוד
הודעה זו מכילה תמונותהודעה זו מכילה סרטונים
08/02/15 21:14
11צפיות
קפיטן, כמה שנהניתי מפירוש המילים  אין ספק שהשכלתי ובגדול 
מאחלת לכל בית התקוות לילה טוב וחלומות פז 
באהבה 
º
חן חן גייזרית , והמובאות שלך מקסימים תודה
10/02/15 10:31
12צפיות
ילדודס וכלבים
הודעה זו מכילה סרטונים
09/02/15 13:37
8צפיות
ניקולה יקר, תמיד אבל תמיד הם משובבים את ליבי  
המשך שבוע קסום ומלא בחיוכים בית התקוות 

ובאם אתה סתם בסביבהאז תכנס. א"י יפה
הודעה זו מכילה תמונות
06/02/15 13:44
20צפיות
סיפור ארץ ישראלי יפה לשבת 

עץ שוקולד ושעועית גלידה
בחצר שלהם בכפר מימון מגדלים אורה וראובן רוזנבלט עצים מיוחדים, מייצרים ריבות ובירה ומבשלים אוכל תימני

אפילו אם לא היו כלניות ולא היה פסטיבל דרום אדום (אבל יש!), היה שווה לעשות מאמץ, לנסוע עד כפר מימון ולפגוש את ראובן ואורה רוזנבלט. סיפור החיים של בני הזוג האלה כמעט לא ייאמן. "כמעט" - כי בישראל יש לא מעט סיפורים כאלה. ובכל זאת, לא כולם מספרים אותם כמו ראובן.

ראובן נולד לפני כשמונים שנה בפולין. כשהיה ילד קטן והנאצים נכנסו לעיר מגוריו, לודז'. הדבר הראשון שעשו היה לשרוף את בתי הכנסת. "הזיכרון שלי מגיל שלוש וחצי הוא שאני עומד עם המשפחה בחלון הבית ואנחנו מסתכלים החוצה. לבית הכנסת הייתה כיפת זהב ובראשה מגן דוד מזהב. אני זוכר שראינו את הכיפה קורסת לתוך האש".

כמו משפחות רבות הם התפצלו, נאלצו להיפרד ועברו בין מחנות ריכוז, על כל הסיוטים הנוראים שהיו בהם. ובכל זאת, "בנס גלוי", אומר ראובן, שרדו כל בני המשפחה. אחרי המלחמה הם שבו ונפגשו ועלו ארצה כמשפחה מאוחדת.

שנים אחדות לפני שמשפחת רוזנבלט עלתה לישראל נולדה אורה בתימן. משפחתה גרה בעיירה מרוחקת בצפון המדינה, ובכל זאת הגיעו אליהם שמועות על כך שיש התעוררות בארץ ישראל, שיש עלייה. הם רצו מאוד להגיע לכאן אבל לא הייתה שום אפשרות לכך במקום שבו גרו. האפשרות היחידה הייתה מעדן, שם היה שלטון בריטי.

ארבעים יהודים התארגנו בקבוצה ויצאו למסע רגלי במדבריות תימן. במשך שלוש שנים הם צעדו, נאבקו בקשיים רבים, בגנבים ובשודדים. עם חשיכה היו הנשים אופות פיתות והקבוצה הייתה יוצאת לדרך. בסוף המסע הגיעו עשרים מהם לעדן. השאר נקברו בבתי הקברות היהודיים בדרך. גם הוריה של אורה נפטרו בדרך.

עם הסוכנות היהודית הפליגה הילדה היתומה לאלכסנדריה, ומשם ברכבת המנדטורית לחיפה. היא הגיעה לקיבוץ שדה אליהו, וכעבור כמה שנים התגייסה. "השדכן שהקב"ה שלח לנו זה צה"ל", מחייך ראובן.

שניהם הצטרפו לנח"ל ונפגשו כאשר אורה הביאה אוכל לחיילים בעמדת התצפית. "הסתכלתי אחורה, ראיתי חיילת יפהפייה מתקרבת אלינו עם מגש אוכל ביד וכד מים על הראש, כמו שרק תימנים יודעים. המצרים ניסו לירות עליה, והיא קפצה לתוך העמדה. היא הייתה חייבת לחכות לחושך כדי לצאת חזרה. ככה בילינו שבע שעות ביחד, ומאז אנחנו נשואים 57 שנים. יש לנו שישה ילדים, 15 נכדים והשבט שלנו מונה 60 איש. נקמה מתוקה בהיטלר".

הזוג התמקם בכפר מימון, ראובן היה בהנהגת המועצה האזורית ואורה עסקה בקליטת עלייה מאתיופיה. כשפרשו לגמלאות החליטו להמשיך להיות פעילים. "התלבטנו מה לעשות כדי שיהיה לנו למה לקום בבוקר", מספרת אורה, "לא רציתי רק לטפל בילדים ובנכדים. חיפשנו משהו אחר".

הם שמעו על מגדל שמביא לארץ עצים מיוחדים והחלו לשתול עצים ושיחים עם שמות כמו אמרולה וספודילה, ימבולנה וקטמבילה.

"צחקתי, מי יבוא לכפר מימון בשביל לראות עצים? אבל באו", היא מספרת בסיפוק. "ואז שאלו אותנו, ואיפה אוכלים?". כך נפתחה גם מסעדה תימנית מבישוליה של אורה, שמתחילה במרק תימני עם לחוח וסחוג ונגמרת בריבות מפירות המטע. בני הזוג מכינים גם ליקרים ותרכיזים מהפירות.
במטע אפשר למצוא בין השאר את "עץ השוקולד" (או בשמו האמיתי: ספוטה שחורה), פרי בעל קליפה דקה שתוכו דומה לממרח שוקולד אבל בלי הקלוריות והשומנים. אפשר להכין מהפרי ליקר שוקולד, עוגה ואפילו גלידת שוקולד.

יש גם "שעועית גלידה", עם פרי בצורת תרמיל מאורך וגדול שתוכו נראה כמו צמר גפן לבן בטעם שמזכיר גלידה. ויש אתרוג תימני עם פירות ענקים, תפוז בטעם בננה ועוד כהנה.

כבר עשרים שנה הם מטפחים את המקום במרץ וביצירתיות, מוסיפים עצים ומוצרים. לאחרונה למדו ייצור בירה וכעת הם מגישים "בירה אורה".

"אני עוד כמה חודשים בן 80, ועדיין כל העבודה נעשית על ידינו", מתגאה ראובן. "עם ישראל מגיע אלינו ונהנה".

"בחצר של אורה", כפר מימון. טלפון: 08-9941285 / 054-4234833. סגור בשבתות ובחגים.

הבוקר יהיה חם ויבש; מהצהריים - התקררות ניכרת
הודעה זו מכילה תמונות
07/02/15 07:55
8צפיות
הבוקר יהיה חם ויבש; מהצהריים - התקררות ניכרת
הבוקר עוד צפויות טמפרטורות גבוהות מהממוצע בעונה, אך משעות הצהריים ירדו הטמפרטורות בצורה ניכרת ואף ייתכן טפטוף. מחר תימשך מגמת ההתקררות ויירד גשם מקומי בצפון. מיום שני - שלג בחרמון .

מזג האוויר האביבי שהורגש בארץ בימים האחרונים ימשיך ללוות אותנו גם היום – אך רק עד שעות הצהריים. הבוקר יהיה חם ויבש והטמפרטורות יהיו גבוהות מהממוצע בעונה. עם זאת, בהמשך היום יחול שינוי משמעותי בטמפרטורות - ייעשה מעונן חלקית עד מעונן, הטמפרטורות ירדו במידה ניכרת והלחות תעלה. כמו כן, ייתכן אובך וטפטוף. הלילה יהיה מעונן חלקית עד מעונן בעננות נמוכה ובשירות המטאורולוגי מזהירים כי יתכנו הגבלות ראות קלות לאורך מישור החוף
מחר יהיה מעונן חלקית עד מעונן, תחול התקררות ניכרת נוספת והטמפרטורות יהיו נמוכות מהממוצע בעונה. כמו כן, הרוחות יתחזקו וירד גשם מקומי, בעיקר בצפון הארץ. ביום שני יהיה מעונן חלקית וינשבו רוחות ערות. בצפון הארץ ירד גשם לפרקים ובחרמון ירד שלג. במרכז ובדרום ייעשה אביך וייתכן גשם מקומי. ביום שלישי יוסיפו לנשוב רוחות עזות. בצפון ירד גשם לפרקים ובחרמון ירד שלג. במרכז ישרור אובך וייתכן גשם מקומי ובדרום הארץ יתחוללו סופות חול.

º
סיפור נהדר
הודעה זו מכילה תמונות
08/02/15 01:47
6צפיות
ראשון ראשון ואחרון אחרון
08/02/15 12:38
6צפיות
צהריים טובים לכם אנשים חמודים,
והאואו איזה תהפוכות במזג האוויר, אבל מכיוון
שיש לי סמפטיה לגחלולה   אתגבר על הרצון
לצאת בגידופים ובתלונות.....

ט"ו בשבט, ממממממ, השתדלתי בחיי שהשתדלתי
לא להגזים עם הפירות היבשים, אבל משהו שאני 
גיליתי רק השנה , עגבניות שרי מיובשות מסוכרות ליט.
יאמי......... זה טעים ..... כמעט כמו ריבה מעגבניותשרי
אבל פחות מתוק.

ניקולה ניקולה ניקולה, שאפו, על הסרטונים, הסירטון לט"ו בשבט
גם אני ניסיתי להוריד אבל משום מה ההורדה הצליחה
אבל הסרטון לא נפתח. 
הסירטון עם הכלב.......... חחחחחחח , נראה לי שהכלב
יותר ממושמע מהילד, כל זמן הצפיה בסירטון חשבתי על
הסיטואציה, שהאמא /מי שמצלם היה מקציב זמן לילד 
להשתעשע בדוגמית שלולית, זה היה נגמר בבכי ובצרחות
ואילו הילד עצמו מציא את הרעיון והמשיך לדרכו. 

שושקלה, רק ספרי לי מהיכן את מביאה את כל הסיפורים
המקסימים שלך, עוד לא היה סיפור שהבאת לכאן שקראתי
ולא עלתה לחלוחית בעיני. 

גיזרית, חחחחחחחח האישה עם אלף הפרצופים והניקים,
ברור שכשמסבירים לי לאט , אני נזכרת מהר......
איזה ימים אחרים ...... 

ואחרונה חביבה גחלולה, האם הלחוח שבתמונה
מעשי ידיך להתפאר ???
ועוד דבר אחרון, תאמרי לי לא מספיק פראיירית אחת
בפורום הזה שלנו, שעובדת מצאת החמה עד צאת הנשמה
את עושה איתי תחרות ??????

אז שיהיה שבוע טוב לכולםםםםםםםםםםםםםםםםםם
גשם, שמש, חם, קר, ממש לא משנה 
העיקר , כמו בשיר ..... זה הרומנטיקה ........

חנילהההה
הודעה זו מכילה תמונות
08/02/15 20:45
5צפיות
הבטיחו לי השבוע חורף נה נני ננננה נה אני מאד מבקשת ממך לא להפריע. קיבלת בשבוע שחלף מנת קיץ וחום עכשיו אני נה נני נננה נה
הלחוח לא מעשה ידי, למי יש זמן להכין אוכל? הפריזר שלי שופע במאכלים שכל מה שצריך הוא להפשיר ולחמם ומזל שיש חברים טובים ואמא יקרה שדואגים לשלוח מטעמים בני הבית מסתפקים בלחמניה ונקניקיה, זה מאד טעים לפעמים בסלט ירקות בצד, זה אפילו בריא ועוגיות שוקולד עם פצפוצי כוכבים זה תמיד יש במלאי
לגבי התחרות אממממ אני לא עושה, כי אני מנצחת במילא (מוכנה להפסיד בשמחה!)
רק טוב!!!
º
שבת קסומה לכם ידידיי התקוותים,
הודעה זו מכילה תמונות
06/02/15 17:28
10צפיות
º
היי שוש ... געגתי מאוד
07/02/15 07:57
7צפיות
גם אני התגעגעתי ניקוב'של כך באתי,(סיפור לשבת)
07/02/15 11:06
11צפיות

בעיירה קטנה ברוסיה התכוננו התושבים לקראת חתונתם המרגשת של יתום ויתומה. יהודי העיירה עסקו במצוות הכנסת כלה וכל אחד תרם את חלקו, אחד כלי בית, השני שמלה לכלה והשלישי חליפה לחתן. בעיצומן של ההכנות, שעות ספורות לפני החופה, הגיעה לכפר ידיעה נוראה: החתן נעצר על ידי מפקד המשטרה המקומית וגויס בכפיה לצבא הצאר. יהיה עליו לשרת מספר שנים עד שישוחרר ויוכל להתחתן, אם בכלל. באותם ימים, ימי הצאר אלכסנדר הראשון, היה ניתן אמנם להשתחרר מהצבא תמורת תשלום מסוים, אבל מפקד המשטרה החדש התנכל ליהודים, וכאשר קיבל פקודה לגייס צעיר יהודי, בחר דווקא בחתן ביום חופתו. משלחת נכבדים הלכה מיד לאותו מפקד כדי להציע לו כסף תמורת שחרור החתן, אך המפקד לא רצה לשמוע את דבריהם, ואיים שאם יעזו לפנות אליו שוב, יגרשם לסיביר. ראשי הקהילה היו אובדי עצות. בשעה קשה זו הגיע מהעיירה הסמוכה רבי שניאור זלמן מליאדי, שהיה מעורב בשידוך ובא לשמח חתן וכלה, ולהפתעתו ראה את בני העיירה עצובים וממורמרים. כאשר שמע על הגזירה זימן את רב העיירה ושניהם ניגשו למפקד המשטרה. המפקד זעם בראותו את נכבדי היהודים באים לרצותו שוב למרות אזהרתו, אך מבטו הנוקב של הרבי מנע ממנו להתפרץ. במקום לנזוף בהם שאל המפקד לרצונם, והרבי אמר: "באנו לכאן כדי שתשחרר את הבחור שחתונתו עומדת להיערך הערב. אנו מוכנים לשלם לך בתמורה לכך". מפקד המשטרה פסק: "שחרורו של החתן ייעשה תמורת אלף רובל!". הרבי השיב מיד: "הכסף יהיה אצלך לפני השקיעה". בדרכם חזרה תמה רב העיירה: "איך נוכל לגייס בעיירתנו הענייה סכום עתק שכזה תוך כמה שעות?!"הם פנו לביתו של רב העיירה והחלו לערוך רשימה של נגידי העיירה, שיידרשו לתרום למצווה הנעלה של פדיון שבויים. רבי שניאור זלמן שאל: "מדוע גביר העיירה, העשיר מכולם, נפקד מהרשימה?" הרב הסביר כי הגביר הוא קמצן שאין כדוגמתו, המציע לכל מבקש נדבה פרוטה אחת בלבד. הקבצנים התייאשו ממנו וכבר לא פונים אליו בבקשת צדקה. רבי שניאור זלמן לא ויתר ומיקם את הגביר בראש הרשימה. עקב התעקשותו ניגשו בתחילה לאותו גביר קמצן. הם הקישו על דלתו וכאשר פתח הגביר, חייך לעומתם במאור פנים. רבי שניאור זלמן הסביר כי הם באו לגייס סכום עצום של אלף רובל, כדי שהחתן היתום ישוחרר מצבא הצאר ויזכה להתחתן הערב. העשיר ניגש לקופת הברזל המהודרת והוציא את הפרוטה החלודה. הוא הגישה לרבי ואמר בחיוך רחב: "זוהי תרומתי לכם!" רב העיירה היה נסער ולא ידע כיצד להגיב. מחד רצה לצעוק על הגביר בגלל חוצפתו, ומאידך תמה על רבי שניאור זלמן שמבזבז זמן כה יקר על פרוטתו החלודה של הקמצן חסר התקנה. לפני שהגיב, נטל רבי שניאור זלמן את הפרוטה ואמר לעשיר: "תזכה למצוות רבות!" הוא פנה עם רב העיירה לדלת היציאה. הגביר רץ אחריהם: "סלח לי רבי. אני חושב שתרמתי מעט מדי... הנה, קחו רובל שלם!" רבי שניאור זלמן הודה לו שוב ופנה לצאת. "חכה רגע... סלח לי רבי, אני רוצה לתת יותר..." הוא הושיט לרבי שטר של עשרה רובל. הרבי לקח את השטר בתודה ופנה לצאת. וכך נשנה הדבר שוב ושוב, כאשר הגביר מגדיל את תרומתו בכל פעם, עד שפרץ בבכי חסר מעצורים והתוודה: "רבי, פעם נתתי לעני שהתדפק על דלתי פרוטה אחת והוא זרק לי אותה בפרצופי. מאוד נפגעתי, ובכעסי נשבעתי שמטבע זו תהיה תרומתי לכל מבקש נדבה, עד שיבוא מישהו ויודה לי עליה. אף אחד לא הסכים לקבל פרוטה מעשיר כמוני, וכך נותרה בקופתי ואף החלידה..." לאחר שנרגע, המשיך: "אתה היית הראשון שהסכים לקבלה ואף הודה לי עליה בחביבות, וכך חילצת אותי משבועתי וזיכית אותי במצוות פדיון שבויים. לעולם לא אשכח מה עשית עבורי... כעת אני נותן לך את מלוא הסכום הנדרש לפדיון השבויים - אלף רובל - ומתפלל שזה יכפר על כל השנים שעברו עלי ללא נתינת צדקה".סעודת החתונה, המלווה בשירה ובריקודים, נמשכה עד לשעות הקטנות של הלילה. לפתע הגיעה בשורה כי מפקד המשטרה נסע לבילוי עם חבריו וכאשר רכב על סוסו בגשר, החל הסוס להשתולל והעיף את רוכבו לתוך הנהר החוצה את העיירה, שם טבע.
למחרת בבוקר הלך החתן לטבול בנהר ומצא על גדתו ארנק עור גדוש בכסף. הוא הלך לרב העיירה וביחד ספרו אלף רובל בדיוק. הרב אמר לחתן בהתרגשות:
"הכסף שייך לך לפי החוק וגם לפי הצדק. זו, ללא ספק, מתנת הנישואין שניתנה לך מאת ה...".

שושקלההההה
08/02/15 01:38
9צפיות
געגענו לך מאאאאאד!
תודה על הסיפור שהבאת, אוהבת את הסיפורים שלך
רק טוב!!!
מה תגידו
08/02/15 01:44
9צפיות
על המזג של האוויר המוזר הזה??
בשבת בבוקר היה חם - קיץ ממש
ומאחר הצהריים הכל נהיה אפור אובך כבד עלה על העיר שלי, לא רואים ממטר, קצות הבניינים נעלמו כמעט לגמרי
הבטיחו שבעוד כמה שעות תתחיל רוח ויהיה קר---- אני ממתינה
שיהיה שבוע נעים וקל ובייחוד מהיר
שבוע טוב לכוווווולם
רק טוב!!!
º
שושק'הההה הסיפורים שלך... משהו...משהואוהב אותם מאוד
08/02/15 08:46
5צפיות
ט״ו בשבט – החג הוויראלי הראשון
הודעה זו מכילה תמונות
04/02/15 09:16
23צפיות
מה עשה ספר אחד שנכתב בצפת ליום משני ביהדות, כיצד הפך לחג, מה לפי המסורת היהודית שומעים אנשים מסוימים כאשר נכרת עץ פרי, מדוע אינו מוזכר בתורה, הרמב"ם,  רחוב סומסום, שבעת המינים, חקלאות בימי קדם ועל הכבוד העצום שרוחשים ביהדות לעצים.

מוזיקה
Trees – Sara Mulford
01 Big Yellow Taxi – Mockingbird Aficionado
Carol Boyd Leon- Groundhog Noses
Carol Boyd Leon- Tu Tu Tu B'shevat children's song
שיר לט"ו בשבט – מלים לאה גולדברג, לחן: גלעד פרי, שירה: רותי פאוסט
רוחמה רז – שלג על עירי – ירושלים
אז ירננו בביצוע יהודה פתיה וארז לב ארי, מתוך מופע שנערך בבית הלל
רחוב סומסום – ט"ו בשבט

זה נראה מעולה ניקו
04/02/15 13:50
20צפיות
בהחלט כך! רק מה, לא מצליחה לפתוח את הקישור  

º
אכן ובהחלט
הודעה זו מכילה תמונות
05/02/15 16:57
11צפיות
חיי שוטר
06/02/15 08:27
9צפיות
פעם שוטר היה מסיים את תפקידו ופושט את מדיו.
היום הוא פושט את מדיו ומסיים את תפקידו...

הודעה זו מכילה תמונות
06/02/15 14:19
14צפיות
חג שמח לכל צמחי הגן
רק טוב!!!
אכלת משהו טעים ?
06/02/15 18:00
8צפיות
º
בוודאי!
הודעה זו מכילה תמונות
08/02/15 01:40
4צפיות
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
05/02/15 16:48
3צפיות
|בלוןכ|פורום מדריכים, איך עושים?

|בלוןכ|פורום משפחות חד הוריות

|בלוןכ|פורום יומני הערפד והמקוריים

|בלוןכ|פורום לגליזציה

|בלוןכ|פורום קאפקייקס

|בלוןכ|פורום מתכונים קלים ופשוטים

|בלוןכ|פורום בישול מולקולרי מודרני

|בלוןכ|פורום גוגל אנליטיקס

|בלוןכ|פורום הפנטהאוז 18+

|בלוןכ|פורום זאב צעיר
|*|אלון גל מגיע לפורום עסקים|*|
04/02/15 11:30
3צפיות
|שמאל|אחד הדברים החשובים ביותר שכל בעל עסק חייב להשקיע בו במהלך כל השנה הוא קידום העסק שלו, וזאת על מנת להגדיל הכנסות בכמה שפחות הוצאות.
אלון גל מגיע להתארח בפורום עסקים ולהשיב על שאלותיהם של בעלי העסקים בכל הקשור להתמודדות עם אתגרי התקציב של העסק, מה עושים שנקלעים לקשיים פיננסים, ואיך מרימים ומקדמים  את העסק בזמן החשוב ביותר, כאשר הוא נקלע למשבר.

האירוח יערך ביום ראשון, ה-8 בפברואר בין השעות 18:00-20:00. אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו ולהעלות את שאלותיכם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|שמאל|הילד שלכם סובל מאדמומיות בעור? יובש או גרד? כדאי שתבדקו את זה!
מחר, יום חמישי, ה-5 בפברואר, בין השעות 11:00-13:00, ד"ר יצחק קונפינו, מומחה בנושא אסטמה של העור אצל ילדים, יגיע להתארח בפורום הורים לפעוטות.

זאת ההזדמנות שלכם להתייעץ בכל נושא שקשור למחלה, התמודדות ודרכי טיפול.
אתם מוזמנים לשרשר שאלות כבר מעכשיו!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
היי לכולם געגעתי אז באתי
הודעה זו מכילה סרטונים
02/02/15 10:54
35צפיות
מקווה שמוצאת את כולכם בקו הבריאות ובאופטימיות האופייניות לכם בית התקוות הגדולות 
º
באופטימיות האופיינית
02/02/15 14:19
14צפיות
הופההההההה
02/02/15 20:23
13צפיות
את מי אני רואה כאן???? אני בקושי רואה משהו, כי חזרתי לפני מחצית השעה מהעבודה (עכשיו זה שלב הקיטורים שלי) ואני עייפה עצבנית ורעבההההה
ואת מי אני רואה כאן??? גייזרייייתתתתת ספרי מה שלום לך, מה עשית , מה היה מה יהיה איפה למה כמה וכד'
שמחה לראותך.
רק טוב!!!
היי גחלולה
הודעה זו מכילה סרטונים
03/02/15 10:27
21צפיות
שלומי מצויין גחלולה יקרה 
היה טוב ויהיה טוב תמיד.. הגוזלים עזבו ממזמן את הקן אך חזרו עם אוצרות יקרות ערך. הרי אין דבר יותר נפלא וממכר מנכדים.
יש לי את הזמן עם עצמי ועיסוקיי הרבים ויש לי את הזמן עם הנכדים כל אחד בתורו/ה 
יום טוב ומלא ברכה 
אוהבת 

סבתא גייזרית מי היה מאמין שהזמן כך טס
הודעה זו מכילה סרטונים
04/02/15 09:04
7צפיות
בהמון המון מזלים טובים , נחת . והמון נחת מהיורשים הקטנים אשר 
יגרמו לך להיות צעירה לנצח ושהם .... יגדלו אל מדינה , עולם טוב ויפה יותר .
תודה קפיטן
הודעה זו מכילה סרטונים
04/02/15 10:15
13צפיות
כמה כיף לראותך ניקולה יקר 
גיל זה לגמרי רק מספר ניקולה ואכן הזמן אץ לו ואינו מתחשב פוייה 
אז קדימה ניקולה להעיף עפיפונים ולהיות תמיד צעירים לנצח  
באשר למדינתנו מקווה שעוד יהיה טוב למרות כל הסיאוב.(מה לעשות עדיין אופטימית ללא תקנה)
חג נטיעות שמייח!  

שלום שלום ,
הודעה זו מכילה תמונות
03/02/15 11:11
13צפיות
גחלולה, או בעצם גיזרית, מי האישה שמאחורי הניק ??????
ואם את מוכרת לגחלולה, מדוע אינך מוכרת לי ????
ואם את מוכרת לגחלולה, אז מדוע אינך מבקרת אותנו בקביעות,
ואם ............
ואם ...............
ואם ..................
בכל מקרה מכירים, לא מכירים ברוכה השבה,
אשמח להכיר, 
ומכיוון שגחלולה היתה עייפה אתמול ולא צרפה
עוגיות ודברי מתיקה אעשה זאת אני ,
והצעתי לך תאכלי מהר לפני שיבוא הרומני
שלנו ניקולה ויגנוב לך הכלללללללללללללללל.

יום נעים והמון המון אהבה וחיוכים . 
היי חני האחת
הודעה זו מכילה תמונות
03/02/15 11:43
21צפיות
איך היה קורא לך תמיד ניקולה חני האחת שאין בלתה
הניק הקודם שלי היה געזר והיה לי בלוג בתפוז ממש ממזמן  והייתי מבקרת כאן באופן קבוע.
הבלוג שלי היה - החיים על פי פנינת - קיצ קצ מקווה שיש לך כעת איזה הבזק של זכרון 
יום מבורך ומואר לך חני שאין בלתה
איזה עצביםםםם
הודעה זו מכילה תמונות
03/02/15 19:08
11צפיות
איפה כל השוקולד שהביאה חנילה הא??????? ניקולההההההה תצא מתחת למיטה גרררר, הוא אכל הכל???!
אני חזרתי עכשיו, אני מותשת לחלוטין אם מישהו יודע איפה קונים קצת כוח בבקשה להגיד לי אני מסתכלת כבר כמה דקות על הגיגית ובועות הסבון שלי אפילו אין לי כוח לעוף פנימה.
בינתיים הבאתי כמה עוגיות שוקולד תאכלו מהר לפני שההוא מהצפון הרחוק יגמור גם את זה
רק טוב!!!
גייזרית ???
04/02/15 08:55
11צפיות
רגעעעע הולך לשפשף ת'עיניים   , לצבוט ת'לחיים וחוזר ....
º
04/02/15 10:18
6צפיות
איזה שיר כניסה הבאת שאפווווו עדיין במיטבה
04/02/15 08:58
7צפיות
הזיכרון עדיין במיטבה אצלך ....  

ברוכה הבאה עם שלל הצלילים , הצבעים והחיוכים .

º
ברוך הנמצא ניקולה קפיטנו
04/02/15 10:19
10צפיות
לא יאומן
הודעה זו מכילה תמונות
30/01/15 18:27
26צפיות
חברים יקרים שישי הגיע ישששששששששש נה ננני ננננה נה סוף כל סוף הגיע הסוף של השבוע
שיהיה לכוווולם, סוף שבוע נעים ושקט, סוף שבוע של מנוחה.
שבת שלום לכוווווולם
רק טוב!!!
הודעה זו מכילה סרטונים
31/01/15 01:54
20צפיות
משהו קטן לשבת
רק טוב!!!
נפלא , נפלא נהדררררררביצוע מרשים מאוד
31/01/15 09:08
15צפיות
תודה
שיחקת אותה גחלולה
01/02/15 10:26
9צפיות
והאואו מאוד מאוד אוהבת מוסיקה ווקאלית 
ואם היא בסגנון רגאי .... יאמי, 
אין על בוב מארלי , זמר רגאי ענק.
וכפי שניקו אמר , תודה תודה. 
אצלי כל יום מתחיל בראשון ומסתיים בשישי
31/01/15 09:07
13צפיות
אהההההההה ? 
ואלה חמשת המצחיקים שהגיעו לגמר השבוע
31/01/15 09:10
15צפיות

מה דעתכן ?
31/01/15 11:08
15צפיות
חמישה מעולים!!!!! והדירוג שלי, לא לפי הסדר:
עמידת הראש נפלאה!
החתולה והגורים נהדרים!
כלב הים מקסיםםםם!!!
התינוק שרץ חחחח חמוד!
החמישי הכי פחות.
תודהההה ניקולהההה
שבת נפלאה לה לכוווולם
רק טוב!!!
גם אני אהבתי...
31/01/15 14:30
13צפיות
הדירוג שלי 1-10 בשכלול 5
1.הכלב מקסים
2. חתולה עם גורי הכלבים - נפלא
3. התינוק שרץ...בינוני
4. הילד באקווריום - נהדר (ילדים וחיות עושים לי את זה)
שבת שלום לכולם
יאמי
01/02/15 10:40
10צפיות
חחחחח, אהבתי,
ממתי התחלתם לדרג,  הרי אלו זכו במובחרים 
סתם סתם,
הכלב הראה לכולם שמטעויות לומדים ,
החתולה הראתה שלא חייבים מסגיסט צמרת בשביל פינוק
התינוק שרץ ............ ממממממ - מסכן האבא 
האשה בהורדת ידים , חחחחחחחח ענק, הראתה מי המין החלש .....
והילד באקווריום ......... חמוד 
שיהיה לכולנווווו שבוע טוב 
ולשיר מדהים מדהים מדהים
הודעה זו מכילה סרטונים
01/02/15 10:52
13צפיות
בעיני בכל מקרה ,
מקווה שהצלחתי לצרף,
כולי תקווה שתהנו ממנו כמוני .

º
נפלא ומרגש, תודה שהבאת
01/02/15 14:12
5צפיות
שיר בהחלט יפה אבל האקצנט מזכיר קצתמקנס ? טנג'יר?
01/02/15 17:33
6צפיות
שיר מקסים
º
בואי ואמוסס אותך לגמרי חני יחידתנו ואותירך ללא מילים
הודעה זו מכילה סרטונים
01/02/15 17:31
12צפיות
01/02/15 19:43
6צפיות
סרטון חשוב, אני עושה בו לא פעם שימוש.
רק טוב!!!
ניקולה , ניקולה, ניקולה
הודעה זו מכילה סרטונים
02/02/15 13:33
9צפיות
אכן סירטון ממיס, מדהים איך חיות יודעות להרגיש 
אין לי מושג היכן ראיתי את הסרטון שאני מצרפת כאן
יתכן שאתה עצמך צרפת אותו בעבר , אבל הוא מדהים
כמו הסרטון הקודם , על רגשות של חיות . 
כלב שמנסה להיות דגים ..........

נו מה----
02/02/15 20:24
4צפיות
אני תמיד אמרתי שאין על חיות! נה נני ננננה נה
אני כל כך חכמה
רק טוב!!!
º
04/02/15 08:44
2צפיות
אכן חני חביבה
04/02/15 08:41
4צפיות
זה סרטון שאני העלתי כאן ....

החיות יותא בני אדם מבני אדם ....
º
אמממממעניין איטף
01/02/15 17:26
8צפיות
º
אהבתייי
01/02/15 17:25
5צפיות
נו טוב .... שאאיר אני את היום
הודעה זו מכילה תמונות
01/02/15 17:36
15צפיות
ואלה הבחירות שלי להיום 
התמונה הראשונה בהוקרה לזוהרת הבלתי נגמרת .
והתמונה השניה פשוט מדהימה ביופיה 
הודעה זו מכילה תמונות
01/02/15 19:49
9צפיות
בטלה???? איפה בטלה?? מי מתבטל? הא? אני מניחה שאתה גרררררר. חוצפה שכזו איףףףףףףףף
שיסתיים כבר השבוע נה נני נננה נה
שיהיה שבוע נעים לכוווולם - שבוע טוב
רק טוב!!!
º
הנה שוב התמונה
הודעה זו מכילה תמונות
01/02/15 19:52
9צפיות
º
אין , אין עלייך ....
01/02/15 20:35
7צפיות
הודעה זו מכילה סרטונים
28/01/15 01:24
24צפיות
את היום הזה בא לי לפתוח עם הסרטון הזה.
שיהיה יום נפלא לה לכוווולם
רק טוב!!!
בוקר טוב לכולםםםםםםםםםםםם
28/01/15 10:48
12צפיות
איזה סרטון חמוד ובעיקר מעניק השראה 
צרפת לנו הבוקר,
אז ככה, 
בפעם הבאה שאני מתלוננת על הקור
אני מבקשת לגלות אמפטיה כלפי 
ולהתחבר לזה שאינני סובלת קורררררררררר
ואני אגלה מעט סימפטיה כלפיך ואומר
"נו טוב לפחות אני יודעת שאחרי הקור
יהיה חם וגב' מנהלת נהנת מהקור , אז
נתחשב גם בה ...........
איזה ציון את נותנת לתלמידה המבריקה ?????
28/01/15 19:45
10צפיות
ת'שמעייי חנילהההה את פשוט אבל פשוט תלמידה מבריקה!
מעריכה מאד את ההקשבה היישום והכנת שיעורי הבית!
רק טוב!!!
º
נכון ובהחלט מסכים תודה
29/01/15 09:29
7צפיות
º
ולך התודה בהמון סימפטיה
הודעה זו מכילה סרטונים
29/01/15 09:28
14צפיות
º
בוקר אל יום בהיר
הודעה זו מכילה תמונות
29/01/15 09:31
12צפיות
ניקולה
29/01/15 18:04
13צפיות
תמיד טוב להגדיל את המינון , 
בכל תחום ....................

מה ??? מה ???? 
º
אמממממממ בטוחה ?
29/01/15 20:31
10צפיות
הייתה לי פעם שושק'ה אחת חמודה כאן
הודעה זו מכילה תמונות
29/01/15 09:33
14צפיות
היא בטח עסוקה מאוד באם .... בוששת מלהגיע ...

הודעה זו מכילה תמונות
29/01/15 11:30
11צפיות
 חמוד חמוד ניקולה המענה של הסבא והסבתא
וכל כך , כל כך נכון ........
אומרים שצרת רבים חצי נחמה, אני אומרת 
שצרת רבים נחמת טיפשים , אבל 
בכל דבר בהמשך לאמפטיה ולספטיה של גב'
מנהלת מאתמול, צריך בכל דבר רע למצוא את
הטוב, ואז יהיה לנו הרבה הרבה יותר נעים .
ועל מנת להעלות חיוך נוסף על הבוקר
אצרף גם אני  בדיחה, ומכיוון שכל העולם פוליטיקה 
אז גם שלי תהייה בהתאם .

נשיא ארה"ב ברק אובמה יוצא לרכיבת בוקר
כשלפתע הוא סוטה מהנתיב, נתקל במעקה
הגשר שעליו רכב ונופל לנהר, בעוד שומרי
הראש שלו מתכננים לקפוץ חתרו במהירות
שלושה ילדים שעסקו בדייג בדיוק במקום
אליו ומשו אותו לסירתם. 
אובמה רטוב כולו ורועד מקור, אבל נירגש
מאומץ ליבם של הילדים, ואומר להם שהם
גיבורים, והוא רוצה להעניק להם משהו 
שהם מאוד רוצים .
הראשון אומר שהוא רוצה לבקר בדיסנילנד
והנשיא מבטיח לו להטיס אותו לשם 
במטוסו הנשיאותי אירפורס 1.
השני מבקש בצניעות מבקש נעלי נייק
וג'ינס ליוויס והנשיא מבטיח לו עשרה
זוגות.
השלישי מבקש, כסא גלגלים, מחשב
ומסך וטבאלט מובנה, הנשיא מביט
בו נבוך ושואל , "מדוע אתה מבקש
כסא גלגלים חמוד, אתה הרי אינך 
נכה " ???? 
"הסר דאגה מליבך אדוני הנשיא "
עונה הנער, "כאשר אבא שלי ישמע
שהצלתי אותך בטוח אהייה נכה ......."
לילה טוב לכוווולם
30/01/15 02:06
7צפיות
אני רואה שעבר עליכם יום נעים, מלווה במוסיקה טובה ובדיחות חביבות,
לגבי ההגדלה האם הכוונה זה כמו במקדונלד?? חנילההההה זה טוב, לא?!
אני מאושרת שהשבוע הסתיים יששששששששששש
שיהיה שישי צבעוני ועליז.
רק טוב!!!
איפה שושקלההההה
30/01/15 02:08
7צפיות
מישהו יודע היכן שושקלה??? המוצא הישר יזכה בסלסלה מלאה בעוגיות שוקולד עם פצפוצי כוכבים
רק טוב!!!
אשמח לרעיונות לאתרי בית חיוביים
29/01/15 18:47
12צפיות
אתר הבית שלי, הוא אתר חדשות... ונמאס לי לקרוא חדשות.. מחפש רעיונות לאתרי בית חיוביים רוחניים ונחמדים... (לא פייסבוק, ואתר שמתעדכן כל יום)

תודה רבה
º
בוקר אל שבוע חדש עם בדש
הודעה זו מכילה תמונות
25/01/15 08:25
10צפיות
26/01/15 00:58
4צפיות
חחחחחחח אהבתי.
ומה תגידו על הערפל הזה? הא??? מי שלא חייב לעלות על הכביש מתבקש להישאר בבית.
פעם ראשונה שנהגתי ולא ממש ראיתי את הדרך איףףףףף מה זה המזג של האוויר הזה, הכל חנילההההה אשמה
נקווה שעד הבוקר יתבהר קצת, ניקולהההה יש לך איזו בשורה טובה עבורי???
שיהיה יום נפלא לה לכוווולם
רק טוב!!!
בשורתי אלייך ביום שכזה
26/01/15 10:10
10צפיות
צאי אל צפון מערב הנגב .
נצבע כל כולו באדום פורח ומרשים .

אהההההה הבנתי .... את שואלת אודת למתת שמים ? כנראה לקראת סופש בסבירות בינונית .... ומשהו לא ראוי לציון במיוחד .

אוףףףףףףףףףףףף
26/01/15 20:27
8צפיות
מעצבן אותי הקיץ הזה באמצע החורף שלי. אני בטוחה שחנילההההה אשמה! איפה את יא פחדנית תצאי בחוץ נראה את הזנב שלך אמממ כלומר יד או רגל
אני אוהבת את הפריחה המופלאה הזו ניקולהההה רק שהיא מדאיגה אותי, נותנת תחושה כאילו האביב בפתח וזה לא מוצא חן לי כלל וכלל. קאפיש???
וחוץ מזה מה שלום כוווולם? איך הגעתם לעבודה היום, (אם יצאתם בכלל מהבית?!) הערפל הכבד בבוקר היה לא משהו, אני עפתי בתוך הענן והערפל נכנס לי בזנב ככה ממש באמצע איףףףףף, לא פשוט התמרון
רק טוב!!!
ואולי רק ליום אחד תהיי רומניה אופטימיתולא פולנייה נרגנת?
29/01/15 09:25
5צפיות
אני??????????
30/01/15 14:56
2צפיות
רומניה??? הלו התבלבלת לחלטין היפוך פיל אפו? התהפוך הנמלה צבעה??
אין סיכוי אמממממ לך ואמממממ לך
רק טוב!!!
היה פעם סיפור שכזה : המצור על רחוב סידני
הודעה זו מכילה סרטונים
26/01/15 10:14
6צפיות
זה מזכיר לכם משהו עכשווי ? 
מעניין איך ההיסטוריה יודעת לחזור על עצמה "בקסם" רנדומלי . אההההה ?

בשנת 1911 אירע מקרה שלונדון לא שכחה גם מאה שנים מאוחר יותר. המצור על רחוב סידני.  מה קרה שם? מדוע הגיע צ'רצ'יל לזירה? בלפור עשה מה??? ואיך כל זה קשור לעם היהודי?  הכל בסרטון שלפניכם.

5 הגדולים של השבוע לקחת כדור הרגעה קודם
24/01/15 09:05
13צפיות

אשמח לקבל חיוכים כאן

שבת שלום
º
שושק'ה הלכה עם הסיפורים שלה
24/01/15 09:12
1צפיות
24/01/15 14:07
1צפיות
אז ככה ראיתי את כוווום ואלה הציונים שלי
1. נהדר
2. אהה חלק יותר חלק פחות
3. אהה קומסי קומסה
4. מוצלח מאאאד
5. חביב למדי
תודה על כל חמשת החיוכים.
רק טוב!!!
º
מקבל חמישיה של
24/01/15 19:45
3צפיות
הלו הלו ליצ'יניקהההה
25/01/15 02:06
1צפיות
ככה בקלות את נותנת לו חמישיה???
שיהיה שבוע נפלא לה לכווולם
רק טוב!!!
וואוווווווווו ממש קרוב להצבעתי
25/01/15 08:14
3צפיות
היי ג'וד 
º
נחמד מצידך , רשמתי לפני
25/01/15 08:13
3צפיות
סופגניה
21/01/15 11:21
3צפיות
סוף גן יה
על פי המסורת אדם וחוה גורשו מגן העדן בשל החטא הקדמון,
הם אכלו מפרי העץ האסור, פרי עץ הדעת ואז הקדוש ברוך הוא מצווה לגרשם מגן העדן וכשהם יוצאים מגן העדן,
הם רוצים לחזור לגן העדן ולהט החרב המתהפכת מונע מהם לחזור לגן העדן.
והם יושבים בפתח שער גן העדן ובוכים ובוכים ומתחננים לחזור לגן העדן.
והמלאכים רואים בצערם ואינם יכולים. הם עולים לפני כיסא הכבוד ומבקשים מריבונו של עולם שיסלח להם,
שירחם עליהם, שיחזיר אותם לגן העדן. אבל הקדוש ברוך הוא ממאן.
ואדם וחוה ממשיכים לבכות ומתחננים ובוכים. ועוברים עוד כמה ימים והמלאכים אינם יכולים לראות בצערם.
עולים לפני כיסא הכבוד ומבקשים מרבונו של עולם: אנא סלח להם, בסך הכל חטא אחד הם חטאו,
סלח להם והקדוש ברוך הוא משיב: הם סמל לדורות הבאים, לא אסלח להם.
ואז מתחננים המלאכים ואומרים: אתה אל חנון ורחום, ארך אפיים ורב חסד. סלח להם.
והקדוש ברוך הוא אינו סולח. ועוברים עוד כמה ימים ואדם וחוה סובלים וסובלים והמלאכים
הולכים לריבונו של עולם ומתחננים מתוך ליבם, שיחזיר את אדם וחוה לגן העדן.
ואז הקדוש ברוך הוא אומר: להחזיר אותם לגן העדן לא אחזיר,
אבל אתן להם מתנה והמתנה הזאת תהיה עגולה, בבחינת אם אתה למעלה, אל יגבה לבבך, חס וחלילה אתה יכול ליפול
'מאיגרא רמא לבירא עמיקתא' ואם אתה למטה, עדיין יש תקווה, יש דרך לעלות, יש לאן לשאוף.

והמתנה הזאת מבחוץ לא יהיה בה שום דבר מיוחד. ערכה יהיה בפנים בבחינת 'אל תסתכל בקנקן, אלא במה שיש בו'
והמתנה הזאת תהיה חד פעמית – מאכל .
הגיש הקדוש ברוך הוא, את המתנה למלאכים ושם נתן לה – סוף –גן – יה .
בימינו השתבש השם מעט והוא נקרא סופגניה. אותה סופגניה מתוקה שאנחנו אוכלים, שיש בה משהו, משהו מטעמו של גן העדן המתוק.
לא יכולתי להתאפק ולאלשים את הקישור המרגש
הודעה זו מכילה סרטונים
22/01/15 07:53
5צפיות
כאן שתתרגשו גם אתם 

יום חמים ופורח לנו 
וטוב שכך
22/01/15 20:42
3צפיות
מקסים ומרגש! למרות שאני לא אוהבת את כל הפוצ'י קוצ'י הזה, הסרטון נפלא.
רק טוב!!!
º
אשמח ואף יותר מאשמח באם תביאי משהו שאוהבת
23/01/15 11:03
3צפיות
הנה הבאתי
הודעה זו מכילה תמונות
23/01/15 20:41
4צפיות
משהו שאני ממש אבל ממש אוהבת
שבת נהדרת לכוווולם - שבת שלום
רק טוב!!!
º
וחשבת לאכול את זה לבד ? הטוהר נשומה שכמותך
24/01/15 09:00
5צפיות
וחשבת לאכול את לבד? הטוהר נשומה שכמותך
24/01/15 09:02
1צפיות
זה הולך טוב עם שמפניה 
למה לבד??
הודעה זו מכילה תמונות
24/01/15 13:59
2צפיות
את השמפנייה השארתי את כולהההה לך, מה לא יפה מצידי
רק טוב!!!
אהבתי את הסיפור
23/01/15 15:46
1צפיות
לא הכרתי את הסיפור, אבל...עכשיו הבנתי את מקור השם "סופגניה" מתוקה ומשמינה
שבת שלום
º
24/01/15 09:03
2צפיות
שבוע טוב לכולםםםםםםםםםםםםםםםם
25/01/15 18:14
4צפיות
ממממממ, ניקולה, איזה סיפורים , איזה חיוכים,
היכן אתה מוצא אותם ,
כאלה מקסימים, כאלה דביקים , כאלה שגורמים
לך לחשוב על הדברים הקטנים והבאמת חשובים
בחיינו. 
תגידי לי גב' מנהלת נכבדת  יש משהו שאת 
כן אוהבת , חוץ מעוגת הגבינה שגנבת ממני ???

קיץ היא לא אוהבת , חום היא לא אוהבת ,
דביקות היא לא אוהבת, ..............
יופי, מצאה לה מה לאהוב דווקא עוגת גבינה.

אני מציעה להקים ועדת חקירה מידית
אודות הדברים שגב' גחלולה אוהבת
ובעיקר את אלה שהיא לא אוהבת.

וכרגיל לבדיחה חמודה :
לשני כורדים יש חמורים בעסק משותף,
יום אחד הם רבים ומחליטים להיפרד ,
אבל אינם יודעים איך ידעו למי שייך כל חמור
הם מחליטים לקצץ את אוזנו של האחד 
וכך ידעו, וכך באמת עשו. 
שמע השכן מלמעלה את השיחה שלהם  וראה את מעשיהם,
והחליט לצחוק עליהם ובאמצע הלילה קצץ את אוזנו של
החמור השני.
קמו 2 הכורדים בבוקר, והנה נצבת אותה בעייה לפניהם.
שוב עמדו השניים ודיברו והחליטו לקצוץ את זנבו של האחד
וכך ידעו,  וכך באמת עשו.
שמע השכן מלמעלה את השיחה ושוב החליט לצחוק עליהם
ובאמצע הלילה קצץ את זנבו של השני .
קמו 2 הכורדים בבוקר, והנה שוב נצבת אותה בעייה לפניהם.
בפעם השלישית, עמדו השנים ודיברו והחליטו לבדוק את הגובה
של כל אחד מהחמורים וכך ידעו. 
עמדו 2 הכורדים ומדדו , והסתבר כי .................
החמור הלבן גבוה מהחמור השחור .......

חנילההההההההההההה
26/01/15 01:00
3צפיות
הכי אני אוהבת אותך! אממממ לך ואממממ לך
רק טוב!!!
Flix
פורום ספא

פורום ספא

כי לכל אחד מגיע את הפינוק שלו לפרטים נוספים>>

ד

ד"ר אריה מבר רפואה טבעית