לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום "חסידות ברסלב". אחד מן היסודות בדרכו של רבי נחמן היא "שיחת חברים". אנו מקוים שהפורום הזה ישמש עוד כלי לשיחה כזו, בין המתענינים בדרך ברסלב, מתוך אהבה ודרכי נועם. הפורום אמור להוות מקום לשאלות למתענינים, מסירת מידע על כל מה שקשור לחסידות ברסלב, ומקום מפגש לחפצים לשוחח בנושאים אלו. נשתדל גם להביא מאמרים שיבארו ויאירו את דרכו של רבי נחמן. כמו גם מידע שימושי על הנסיעה לאומן על כל שלביה.

********************************************************

הודעת המנהלים:

חסידות ברסלב, נוסדה ע"י רבי נחמן מברסלב, שחי בין השנים תקל"ב (1772)– תקע"א (1810) באוקראינה. רבי נחמן מברסלב היה נינו של מייסד החסידות, רבי ישראל בעל שם טוב מצד אמו. מצד אביו היה נכדו של רבי נחמן מהורודנקה, אחד מתלמידיו החשובים של הבעל שם טוב. שיטתו היא אחת הדרכים המיוחדות ממגוון השיטות שצמחו בין תלמידי הבעל שם טוב. היחוד הבולט לעין במיוחד הוא ההימנעות ממינוי ממלא מקום לרבי נחמן לאחר פטירתו. חסידות ברסלב חיה, צומחת ומתעצמת כבר 191 שנה מאז פטירתו של רבי נחמן, ללא מנהיג רשמי, "רבי" או "אדמור" חי. אחת הסיבות המרכזיות להצלחה זו היא המורשת הרוחנית והמנהיגותית שהשאיר תלמידו המובהק של רבי נחמן, רבי נתן. הוא השאיר לחסידי ברסלב אוצר של תורה, שיחות והנהגות בספרים הרבים שחיבר. ביניהם, יצירתו המונומנטלית, "ליקוטי הלכות", אשר פורשת בשמונה כרכים ואלפי דפים את המשמעות הפנימית של כל ההלכות ב"שולחן ערוך" על פי תורת רבי נחמן. חסידות ברסלב היא קשת רבגונית של אנשים, חסידות חוצת עדות, חוגים ומגזרים, ממגודלי שיער ועד לחרדים, מכיפות סרוגות ועד ל"היפים זרוקים", הכל בכל מכל כל, שכן בדרכו של רבי נחמן יש מקום לכולם, לכל איש ואיש, לכל אדם ואדם שרצונו להתקרב לבוראו. תורותיו של רבי נחמן, סיפוריו ושיחותיו, הלא הם מקובצים בספרי ברסלב. רבים סוברים שאין כמוהם כמקור לאיזו עצה טובה ברגע קשה או לדבר חיזוק בשעת מצוקה. ולא פחות חשוב: להארה עמוקה של פנימיות התורה כאמצעי לגילוי הנפש והכרה עצמית, כדי להיות אדם טוב יותר ויהודי שלם יותר.

 

*

 

שלושת היסודות של תורת ברסלב:

א. לימוד הלכה בכל יום

רבי נחמן ציוה על חסידיו לרכוש בקיאות בהלכה על ידי לימוד יומיומי של ה"שולחן ערוך", ספר ההלכה המרכזי של היהדות. על ידי לימוד זה מתרגל האדם לבסס את עבודתו הרוחנית הפנימית על קשר יסודי ובריא עם מסורת הדורות שעברו וחכמתם, ולומד בצורה מעשית כיצד לקיים את רצון הבורא, כפי שהועבר לנו בתורה שבכתב ושבעל פה.

 

ב. התבודדות

רבי נחמן חידש את המושג ה"התבודדות". רבי נחמן קבע שזוהי "המעלה העולה על הכל" בהתקרבות אל הבורא. זוהי שיחה פנימית אמיתית עם הבורא, "כמו שמדברים עם חבר". רבי נחמן חידש את העבודה הרוחנית הזאת כמנהג קבוע ויומיומי במשך שעה, עדיף בשדה ובחצות הלילה, אבל גם ביום ובכל מקום (ואפילו מתחת לשמיכה).

 

ג. הקיבוץ בראש השנה בעיר אומן

לא סוד הוא, שבשנים האחרונות צוברת חסידות ברסלב מקורבים חדשים רבים, המתקרבים באלפיהם לדרך המיוחדת של חסידי ברסלב. חלקם משתלבים בעשרות המרכזים של החסידות בארץ, וחלקם מקימים להם קהילות משלהם, בסגנונות שונים. כולם נפגשים מידי שנה ב"קיבוץ" של חסידי ברסלב בעיר אומן שבאוקראינה, בראש השנה. לאחר עשרות שנים בהם היה ציונו של רבי נחמן סגור מאחרי "מסך הברזל", חודשה בצורה פלאית ההתקבצות ההמונית של כל חסידי ברסלב בראש השנה באומן, שהיא אחד מציוויו העיקריים של רבי נחמן.

ההתקבצות הזאת הפכה לאחד המנינים הגדולים בעולם בראש השנה, ומשתתפים בה מעל עשרת אלפים יהודים. אין דוגמה טובה מזו לאמרתו של רבי נחמן: "האש שלי תוקד עד ביאת המשיח". * מטרות הפורום: אחד מן היסודות בדרכו של רבי נחמן היא "שיחת חברים"

הזמינו את החבריכם להצטרף לפורום!
המשך...
הודעה חדשה

º
ברוכים הבאים לרדיו 2000 - תקשורת חובקת עולם
14/11/10 00:36
3צפיות
ברוכים הבאים לרדיו 2000 - תקשורת חובקת עולם
כתובות אינטרנט מצורפות:
לא לשכוח היום, יום ד` בשעה 20:45 שידור ישיר מ
10/11/10 09:05
6צפיות
לא לשכוח היום, יום ד` בשעה 20:45 שידור ישיר מבית הכנסת מוסיוף עם הרב שלום ארוש שליט"א.  


הדגש|בס"ד


לכל החברים היקרים !!!

לא לשכוח היום, יום ד` בשעה 20:45 שידור ישיר מבית הכנסת מוסיוף עם הרב שלום ארוש שליט"א.

צפייה מהנה
http://www.breslev.co.il/html/talks_today..../Title/5924.gif

שיעורו של הרב שלום ארוש שליט"א מבית הכנסת מוסיוף, בשידור ישיר לצפייה ביתית.
                        


שיעורו השבועי של הרב שלום ארוש שליט''א לפרשת כל שבוע

http://www.breslev.co.il/vod.aspx?language=hebrew

                                        
השידור באדיבות ובחסות בית הכנסת מוסיוף - http://www.musayof.org/
                  
תודה מיוחדת לר` משה ירושלמי שמסייע בכל הכרוך בהעלאת השיעור לאתר.
                                      
לצפייה בשידור לחץ על הלינק הבא:
                                  
mms://195.225.46.79/musayof-live

בעתיד ב"ה, נפרסם רשימה של כל מוסרי השיעורים מבית הכנסת מוסיוף בשידור ישיר.

צפייה מהנה!


[בס"ד
הרני רוצה לעבוד את ה´ יתברך באמת באמונה ובשמחה בתמימות ובפשיטות

ובכן,הרני מקשר את עצמי בכל דיבור מחשב של היום הזה לכל הצדיקים האמייתים שבדורנו ולכל הצדיקים האמיתיים שוכני עפר ובפרט להצדיק האמת נחל נובע מקור חכמה ושמחה ואמונה צדיק יסוד עולם רבי נחמן בן פייגא בן שמחה זתע"א!!!!!!!כתובות אינטרנט נלוות:
http://www.breslev.co.il/html/הרב_שלום_ארוש.aspx?id=66&language=hebrew
  הצלחתם המדהימה של מוסדות "חוט של חסד" שייכות ללא ספק למנהיג העומד בראשם – הרב שלום ארוש, וכן לדרכו המיוחדת ויכולתו להגיע אל כל לב יהודי בכל רחבי העולם.

הרב שלום ארוש הוא לא הרב האורתודוקסי הטיפוסי והמוכר. הוא נולד במרוקו, ועלה לארץ יחד עם משפחתו כשהיה בן 13. לאחר שסיים את לימודי התיכון התגייס לצבא. בזכות כישוריו המיוחדים התקבל ליחידת החילוץ המובחרת של חיל האוויר – 669, שם שירת כחובש קרבי מוטס, וסייע בהרבה מבצעים שחלקם חסויים עד היום. כבר אז ניתן היה לראות את הרצון העז שבו לסייע לבריות ולהציל נפשות. לאחר שירותו הצבאי החל ללמוד באוניברסיטה לימודי כלכלה, בהם הצטיין.

במהלך לימודיו כסטודנט לכלכלה, תוך כדי יגיעה בלימודיו על מנת לקצור ידע והצלחה בתחום, הגיעה אליו הידיעה הקשה והמרה מהיחידה בה הוא משרת - מסוק ובו חמישה מחבריו ליחידה התרסק בדרכם לפעולה מבצעית. כל החמישה נהרגו. ידיעה זו, שהסבה לו צער וכאב רב, היא זו שגרמה לתפנית העצומה בחייו. כשליווה חבריו בדרכם האחרונה (חמש הלוויות שנערכו ביום אחד) החל לשאול את עצמו: האם זהו סופו של כל אדם? מה קורה עם חבריי עכשיו? האם זו התכלית של האדם? האם ברגע אחד החגיגה נגמרת והכל בטל ומבוטל? לאן אנחנו רצים ובשביל מה אנו מתייגעים כל היום? ועוד שאלות רבות על תכלית הבריאה.

כך, החל אותו סטודנט בחיפושיו אחר התכלית האמיתית של העולם ללא כל הדרכה, ללא רב מלווה ומבלי לדעת כלום מהכתובים ומהספרים הקדושים. עם מחשבותיו הרבות על החיים והמוות, הוא פנה אל בורא עולם בבקשה שיראה לו אם אכן הוא קיים, אם אכן הוא מנהיג את העולם ומהי תכליתו. אט אט החל להתקרב אל בוראו ואל הדת.

חיפושיו הרבים אחר ישיבה בה יוכל ללמוד, הובילו אותו אל ישיבתו של הרב אליעזר ברלנד שליט"א בבני ברק (כיום ראש מוסדות "שובו בנים"). ראוי לציין שבאותה תקופה מנתה חסידות ברסלב מספר מצומצם מאוד של חסידים. כיום מונה החסידות עשרות אלפי חסידים מכל רחבי העולם.

הרב אליעזר ברלנד גילה בתלמידו כישורים רוחניים עצומים והחל לקרבו, כך זכה התלמיד המתקרב להיות שמשו של הרב ברלנד. הרב שלום ארוש בתחילת דרכו אף זכה לשמש צדיקים גדולים נוספים וביניהם את רבו של הרב אליעזר ברלנד - הרב יצחק לוי בנדר זצ"ל ואת הרב שמואל שפירא זצ"ל, מהם ספג רוחניות עצומה.הרב שלום ארוש נשא לאישה את הרבנית מרים תחי`. כיום, הרב והרבנית מגדלים ברוך-השם 11 ילדים ברוב פאר והדר לעבודת השם יתברך ולאהבת ישראל. בהוראת רבו, הרב אליעזר ברלנד שליט"א, עזב הרב שלום ארוש את בני ברק ביחד עם אשתו ועבר לגור בירושלים תובב"א.

במשך 30 שנה מקרב הרב שלום ארוש שליט"א יהודים רבים לאביהם שבשמים, מקים ישיבות, כוללים, תלמודי תורה וכל זאת כדי לזכות את הרבים, להושיע עשרות אלפים מצרות, חובות, גירושין, סמים, ויהודים מכל החוגים – איש איש ובעייתו.

פרט לכל המוסדות הרבים אותם מנהל הרב יחד עם אשתו הרבנית, מכתת הרב רגליו מדי ערב בנסיעות למרחקים רבים כדי לזכות את הרבים, ולתת שיעורים מאלפים המחזקים את שומעיהם מתוך תורתו של רבי נחמן מברסלב זי"ע, הנוגעים לכל תחומי החיים.

בנוסף לזה, עוסק הרב שלום ארוש בתחום ההפצה ייחודי למוסדותיו והמיועד לזיכוי הרבים. תחום מיוחד במינו בו משקיע הרב משאבים רבים. על ערוצי ההפצה נמנים אתרי אינטרנט בשפות – עברית, אנגלית, צרפתית (ובעתיד הקרוב גם בספרדית ורוסית). חנות הפצה, חנות הפצה מקוונת באינטרנט, דיסקים רבים של שיעוריו המאלפים, דיסקים של מקהלת המוסדות "פרחי בניך", חוברות וכן ספריו המפורסמים, ביניהם:

בגן האמונה – ספר הדרכה העוסק בנושא האמונה ומציאת האושר והשמחה בחיי היומיום עם האמונה. הספר מופיע כיום בארבע שפות: עברית, אנגלית, רוסית וצרפתית. עד היום נמכרו למעלה מחצי מיליון עותקים!!! והספר עדיין מבוקש בארץ וברחבי העולם. בימים אלה הספר מתורגם אף לשפות גרמנית, אידיש וספרדית.

בגן השלום – ספר הדרכה המבוסס על עשרות שנות הדרכה לזוגות בנושא שלום בית וזוגיות, המיועד לגברים בלבד (מופיע בשפות עברית, אנגלית וצרפתית).  

בגן הגעגועים – פירוש לסיפור המעשייה של רבי נחמן: מאבידת בת מלך (מופיע בשפות עברית ואנגלית).

בגן האושר - ספר הדרכה בענייני פרנסה, כמו כן נותן הרב הדרכה וסיוע כנגד התופעה הכואבת והנפוצה – החובות. (מופיע בעברית וכיום על תרגומו לאנגלית).

בגן עדן מקדם – ספר הדרכה המבוסס על עשרות שנות הדרכה לזוגות בנושא שלום בית וזוגיות (הספר מיועד לשני בני הזוג). כמו כן תמצאו בו הדרכה בנושא הלכות שמירת טהרת הבית היהודי, וכן חלק של תפילות מיוחדות לבני הזוג - תפילות על ילדים וכו`.

ספרי ילדים: נחמן הקטן – סיפור ילדותו של רבי נחמן מברסלב זי"ע, דוד יפה עיניים – הדרכה ולימוד מדוד המלך על עניין התפילה – פרי עטו של הרב, וכן דיסקים בהם מספר הרב סיפורים אלה ועוד. (בימים אלה מתורגמים הספרים לשפה האנגלית).

אלפי יהודים ברחבי הארץ והעולם נמנים על תלמידיו. ביניהם שחקנים, זמרים ואנשים מוכרים מאוד מתחום הבידור והאומנות, שכיום באומנותם ובכישוריהם עוסקים אף הם בקירוב עם ישראל. (שולי רנד, זוכה פרס האוסקר בשנת 2004 על סרטו "אושפיזין", הוא אחד מהם. למידע נוסף על הסרט "אושפיזין" – לחצו כאן).הרב שלום ארוש שליט"א אדם יקר וכשמו כן הוא - שלום - מלא באהבה עצומה לעם ישראל, כל דרכיו דרכי שלום ונועם, מתוך צניעות וענווה והארת פנים לכל אחד מעם ישראל.


שיעורו השבועי של הרב שלום ארוש שליט''א לפרשת כל שבוע

http://www.breslev.co.il/vod.aspx?language=hebrew


ראה ריח בני כריח שדה
05/11/10 11:02
20צפיות
ראיתי באחד הספרים שפירש בספוק זה "ראה ריח בני כריח שדה"שהשי" אומר למלאך מט"ט ראה והשגיח על הריח של בני שהם מדבקים עצמם בצדיקים ועל כל פנים מקבלים מהריח הטוב שלהם. כמשל הנכנס לחנות של בושם שאעפ"י שלא קנה כלום הריח נקלט בו.

והדברים מחזקים את כל אחד ואחד שעל כל פנים מאמין בצדיק, ומשתוקק ורוצה ללכת בדרכיו ולקנות משמן האפרסמון, אך כרגע עדין עובר עליו חרפות ובזיונות, ירידות והשלכות, אך הצדיק אומר לו "המתן" כמשל הנכנס לחנות של בושם שאומרים לו המתן כדי שתתבשם (כמבואר בלקו"מ תורה ו').

ואף שכרגע רק ממתינים, ובזמן ההמתנה מתחזקים ברצון (כמו שאמר רלו"י בנדר), אזי בין כך ובין כך נקלט בנו הריח הטוב של הצדיק. ואף שעדין לא קנינו כלום מהצדיק היינו שלא מקיימים עצותיו הקדושות בשלימות, או שעדיין לא התחלנו כלל לילך עם העצות הקדושות, עם כל זה אנו עדין עומדים בתוך החנות של הצדיק, ואנו מתבשמים מהריח של הצדיק.

"ראה ריח בני כריח שדה אשר ברכו ה'" - המקרבין לצדיק יש בהם ריח מיוחד... והריח הזה קשור לטהרה (עיין סוף תורה ב' בלקו"מ)....  כי המחובר לטהור - טהור... מי שמקורב לצדיק גם הוא נכלל בטהרתו ובריחו הטוב...

ראיתי באחת השיחות של הרב ברלנד שליט"א, שתינוק מגיע לעולם יש בו ריח טוב, ריח מיוחד, כידוע. והביא מחז"ל שהריח הזה הוא ריח שבא מגן עדן!! (רק שגודלים ומקלקים ח"ו אזי מסתלק זה הריח הטוב)....
רבנו אמר "כל זמן שנזכרים בי נעשין כקטן שנולד", שמתקרבים לצדיק נעשים בריה חדשה, עושים התחלה חדשה, וממילא זוכים ל"ראה ריח בני" ששוב זוכים לריח הטוב הזה ריח גן עדן (כמבואר בחז"ל שיעקב נכנס ליצחק נכנסו עמו ריחות של גן עדן)...
אם כי עדין הריח הזה מאיר בתלמידי הצדיק באיתכסיא... אבל כשנחזק עצמנו בשמחה יתירה שזכינו ואנו יודעים מהצדיק ולא חולקים עליו, ובכל זאת רוצים לילך בדרכיו הקדושות, אזי ניזכה שיאיר בנו הריח הנפלא של הצדיק!!

"בושם" עולה 348 כמנין "משה" עם האותיות. היינו שמתקרבין לצדיק האמת שהוא בחינת משה, אזי מאיר בנו ריח הנפלא של הצדיק שהוא יותר מבושם טוב, ואנו זוכים ומתבסמין ממנו.

אשרינו שזכינו שאנו נקראים על שמו של הצדיק והקב"ה מתפאר בנו תמיד "ראה ריח בני"!!! ראו איזה ריח טוב יש בו, ריח של הצדיק!!

אשרינו מה טוב חלקנו.

שבת שלום לכל החברים.
  
אשרינו..
05/11/10 14:08
7צפיות
באמת שמתי לב שהתחיל להיות לי ריח מיוחד כזה
הריח הטוב מגיע ע"י הנקודה טובה
07/11/10 12:08
5צפיות
והנה בשבת האיר ה' עיני, ואמרתי שאפשר להמשיך ולקשר זאת לדברי רבנו בלקוטי תנינא תורה ח' וזה לשון רבנו ז"ל: "אף על פי שתוכחה הוא דבר גדול, ומוטל על כל אחד מישראל להוכיח את חברו כשרואה בו שאינו מתנהג כשורה, כמו שכתוב (ויקרא י"ט) הוכח תוכיח את עמיתך, אף על פי כן, לאו כל אדם ראוי להוכיח, כמו שאמר רבי עקיבא (ערכין טז ע"ב): תמה אני אם יש בדור הזה מי שיכול להוכיח'. ואם רבי עקיבא אמר זאת בדורו, כל שכן בדור הזה של עכשיו. כי כשהמוכיח אינו ראוי להוכיח, אזי לא די שאינו מועיל בתוכחתו, אף גם הוא מבאיש ריח של הנשמות השומעים תוכחתו כי על ידי תוכחתו, הוא  מעורר הריח רע של המעשים רעים ומדות רעות של האנשים שהוא מוכיחם, כמו כשמונח איזה דבר שיש לו ריח שאינו טוב, כל זמן שאין מזיזין אותו הדבר, אין מרגישין הריח רע, אבל כשמתחילין להזיז אותו הדבר, אזי מעוררין הריח רע"
ובהקשר לזה מבואר הדבר בדברי מוהרנ"ת בלקו"ה ציצית הלכה ה', "כל מי שרוצה להוכיח אפילו את עצמו, צריך לדקדק מאד שלא יפיל את עצמו חס ושלום יותר על ידי תוכחתו, שלא יחליש את דעתו ונשמתו על ידי שיזכור את מעשיו הרעים, עד שיוכל ליפול לגמרי ח"ו. על כן, צריך לדקדק להטות כלפי חסד, לחפש למצוא בעצמו על כל פנים איזה נקודות טובות. והתוכחה תהיה בדרך חסד, לחזק את עצמו בהשם יתברך שיש אצלו חסד כזה, שגם כל מעשיו הרעים יכולים להתהפך לזכויות, אפילו אם הרבה לפשוע מאד מאד, ימים ושנים הרבה" ולכן "אין מי שיוכל להוכיח לא את עצמו ומכל שכן אחרים, כי אם כשיקשר עצמו לצדיקי הדור האמתיים, שהם בחינת משה, שיבולים להוכיח בקול התוכחה של משה".
א"כ מבואר היטב שקול התוכחה של הצדיק היא להטות כלפי חסד לחפש ולמצור בכל אחד נקודות טובות... ואף שהאדם איך שהוא והוא רואה בעצמו שהוא מלא לכלוך מכף רגל ועד ראש, כאשר הוא מגיע לצדיק, הצדיק מוכיחו בתוכחה שמטה כלפי חסד, שמוצא בעצמו נקודות טובות ומעורר בו את הריח הטוב...
כשמתקרבים לצדיק זוכים פתאום לקבל את הריח הטוב, וכל זה מהנקודה טובה שהצדיק מוצא בנו...
וברמז לפרשת השבוע שהתחלנו בו עה"פ ראה ריח בני כריח שדה, שיעקב אבינו מגיע כולו בלבוש עשו אך הקל קול יעקב, היינו שמרמז ליהודי שאף שהוא רואה את עצמו שכולו בבגדי עשו, ובגדי האדם מרמזים על מידותיו של האדם (כמובא בדברי רבנו בסה"ד) עם כל זה שהאדם רואה את עצמו שמידותיו כמידות של עשו הרשע, עם כל זה בתוך תוכו פנימיות ליבו הקל קול יעקב, הוא שייך לקדושה והוא רוצה את הקדושה ועדיין איך שהוא יש בו נקודה טובה, אם רק מתקרבים לצדיק מיד הוא מעלה ומגלה את הנקודה טובה ומאיר בך את הריח הטוב, ריח גן עדן!
שוב אשרינו מה טוב חלקנו.
ראה ריח בני – עלינו, על כל אחד מאיתנו זה נאמר!!!
שוב סדנת התבודדות לנשים
04/11/10 00:49
18צפיות
אחרי שהיה ממש מדהים בעונה הראשונה.


בע"ה נפתחות שתי סדנאות לנשים בוקר וערב:
"כלים מעשיים לחיי היומיום,
להתחברות לנשמה וצמיחה
מתוך תורותיו של ר' נחמן מברסלב"

"סדנת התבודדות"
חיבור אל הנשמה ולבורא עולם

כל הפרטים מצורפים בקישור
אשמח לפרטים ושאלות
נעמה אבנון 0525689644
הקישור המצורף:http://www.ashira.co.il/images/stories/fruit/hitbo.jpg


--------------------------------------------------------------------------------
º
איפה בארץ? שוב במרכז?
04/11/10 22:41
6צפיות
כן , שוב ברמת גן.
12/11/10 11:47
6צפיות
הבאה כנראה בדרום.
ומה איתנו פה בצפון<??
14/11/10 00:11
9צפיות
אנחנו לא צריכים הכוונה והדרכה בהתבודדות שלנו??......
º
איזה כיף יש לנו במרכז...
14/11/10 21:41
7צפיות
º
אתה נשוי? אם כן תשלח את אשתך
15/11/10 07:47
8צפיות
º
בעזרת השם
15/11/10 18:39
10צפיות
כולם צריכים , חוץ מהרב ברנר
15/11/10 19:54
11צפיות
אבל מסתבר שיש ברסלבים בכל מקום , אבל "תעשיית" סדנאות ברסלב , קיימת בעיקר בתל אביב וקצת בירושלים.
זה לא טוב , אבל זו המציאות.

את צריכה להתפלל באמת שיהיה מצב שיפתחו כזו סדנה גם באזור שלך , אני משוכנע שתרבנה הקופצות.
לא זוכר אם שאלתיך
17/11/10 20:33
9צפיות
מאיפה אתה מכיר את הרב ברנר?
לגמרי בתאונה
29/11/10 00:47
6צפיות
היה אחד איתי בט"ו בשבט באומן.
הזמין אותי אליו בחול המועד פסח , הגיע זמן תפילה ואז הוא שאל אותי עם בא לי לשמוע שיעור בליקוטי מוהר"ן לפני מעריב.
נסענו מקריית בלז עד בית כנסת באר שבע , שם ראיתי את הרב ברנר וגם שמעתי אותו עובר לפני התיבה.

האמת , הייתי צריך לברך שהחיינו , פעם ראשונה שאני שומע מישהו מתפלל באמת.
לאן נעלמתם, כולכם?
31/10/10 19:03
9צפיות
אה? התפקדות, חובה, כאן!
מה שחובה - חובה!
31/10/10 22:10
9צפיות
יש עברה שגורמת לאדם להיות בעל חוב (שיחות הר"ן שיחה קי"ב). ורבנו לא ביאר מהי העברה הזאת הגורמת להיות בעל חוב.
וראיתי ממוהרא"ש נ"י שכתב שמרומז בזה פגה"ב.
וזה שחוב - חו"ב ר"ת ח'כמה ו'ב'ינה. ובפגה"ב פוגמין במוחין ועי"ז נופלים ח"ו לבחינת בעל חוב.
והתיקון הוא ו'תן ח'לקנו ב'תורתך = ר"ת ג"כ חוב.
כי כל דבר גשמי מרמז על דבר רוחני, וע"כ מי שיש לו חוב זה מרמז לו שיש לו חוב כלפי השי"ת וצריך לראות להשתדל להחזיר חובו להשי"ת.
ובפרט שכולנו סמוכין וסומכים על כוחו של המלוה הגדול (לקוטי תנינא תורה א'), הוא רבנו הקדוש, שמלוה לנו עצות אמיתיות איך לעבוד את השי"ת, וכל עוד שלא מקיימים את העצות הרי זה בגדר חוב שצריך לפורעו היינו לקיים את העצות.
חו"ב עולה י"ו שזה המלאפום בבחינת פי ידבר חכמות והגות ליבי תבונות לזכות לבטל את כל החרפות והבזיונות הנמשכין מעורת הלב מהחרפה ששברה ליבי, וזה ע"י שמתקשרים לצדיק בג' נקודות: נקודת הרב, נקודת החבר, ונקודת עצמו (לקו"מ תורה לד).
נקודת הרב - כל אחד כפי קירובו והתבטלותו לרבנו ובפרט בלימוד ספריו הקדושים.
נקודת החבר - אפשר לזכות כאן!!! וקנה לך חבר, הקנה והקולמוס על ידם אפשר לקנות חברים... וקנה הקולמוס היום הוא כפתורי המקלדת.... כן כן השי"ת ריחם עלינו פעם בשביל שיחת חברים ולקבל את נקודת החבר היה צריך למצוא מישהו... היום אפשר גם בתוך הבית לזכות בנקודת החבר...
צריך שיהיה לאדם אמונה בחידושים שלו בעצמו!! לפעמים מתרשלים לכתוב בפורום כי אומרים מה כבר נכתוב?? אבל זאת עצץ היצה"ר, פשוט תכתוב מה שאתה חושב, בתורה שאתה הולך, ברעיון שהבריק לך בראש... בעצה טובה ששמעתה, בדיוק קטן בספרי רבנו שהתנוצץ לך... אתה לא יודע כמה זה משפיע... חזק ונתחזק אחים יקרים בשיחת חברים וקנה המקלדת...
מוהרנ"ת אמר שמתגברים הספרי כפירה והאפיקורסות אזי דף אחד מספרי רבנו יהיה תיקון על הכל... מי יודע מה הולך היום בתוך העולם הזה של האינטרנט... אבל דף אחד - עמוד הפורום של ברסלב יהיה תיקון על הכל!!! אתה לא יכול לדעת אבל יגיע מישהו אחד ויקרא איזה מאמר איזה דיבור וכו' וזה ידליק בו את הניצוץ!!!
ולבסוף זה נקודת עצמו. להרבות בשיחות ודיבורים להשי"ת שיזכנו לכל זה, ולהרחיב הדיבור ולספר להשי"ת כל ליבו, ואזי בודאי יזכה לג' הנקודות ולקבל את נקודתו השייכת לליבו בעת הזאת...

ניתחזק אחים יקרים בנקודה השייכת לליבנו בעת הזאת, לכתוב מה שמתנוצץ בנו בעת הזאת, אפילו שנידמה שזה פשוט ואין בו חידוש כלל.. אבל זאת הנקודה של העת הזאת...
כי הנקודה השייכת לליבו בעת הזאת היא היא הברכה אשר ברך משה הצדיק האמת את כל אחד ואחד שימצא את מה ששיך לליבו בעת הזאת בבחינת "וזאת הברכה אשר ברך משה". ו"זאת נחמתי בעניי" שאף שאני איך שאני מתחזק בנקודה השייכת אלי בעת הזאת דוקא והיא היא נחמתי מהמנחם הגדול.
אך "אחרי הודיע אלקים אותך את כל זאת" שגילה לך מהנקודה הנפלאה הזאת השייכת ללבך בעת הזאת, אזי "בזאת תבחנו" היינו שזה המבחן שלנו אם אנו זוכים לילך עם הנקודה הזאת!
"אם כן איפה זאת עשו קחו מזימרת הארץ והורידו לאיש מנחה" אם כן זכיתם לנקודה הזאת, אזי קחו מזימרת הארץ מהנקודות הטובות המעוררים הניגון והזמרה בבחינת אזמרה לאלקי בעודי (עיין סוף תורה נד, ותורה רפ"ב)  והורידו לאיש מנחה – תורידו את זאת הנקודה לכל אחד ואחד "מעט צרי ומעט דבש" אפילו אם זה רק מעט מעט ונקודה אחת בלבד הנקודה השייכת לעת הזאת!
ואזי יתגלה "מי זאת עולה מן המדבר" שאף מי שבמקום מדבר שמם פתאום יגלה שיש גם לו נקודה טובה בעת הזאת, ומן המדבר היבש והצחיח יעלה למדבר לדיבור של תפילה על מה שעובר עליו בעת הזאת.
כי מה שאנו זוכים לעמוד על עומדנו בכח הצדיק, הוא רק כדי להפיץ את דעתו הקדושה ולחזק כל אחד ואחד בעבודת ה', וזה שאמר משה לפרעה "ואולם בעבור זאת העמדתיך בעבור הראותך את כוחי ולמען תספר שמי בכל הארץ". כי בעבור זאת היינו הנקודה הטובה השייכת לעת הזאת אנו זוכים להישאר עדין קרובים אל הצדיק וכל זה למען הראותך את כוחי שאפילו אני איך שאני עדיין הצדיק מגלה לי את הנקודה הזאת השייכת אלי כרגע, והעיקר הוא למען תספר שמי בכל הארץ.
והעיקר הוא לחקוק זאת, כי הדיבור הולף לכל הרוחות והכתב נישאר לדורי דורות, וע"כ "כתוב זאת זיכרון" – שאלו הדיבורים הנקודות הטובות השייכות לעת הזאת יכתבו ויחקקו אזי ישאר לך זאת לזיכרון ותמיד תוכל להתחזק בעצמך מאלו הדיבורים שלך בעצמך.
ו"זאת נחמתי בעניי" שאף שאני עני ואיך שאני עם כל זאת, הנקודה הזאת היא נחמתי, וע"כ ראוי לי להודיע זאת לכל אחד ואחד ועי"ז אזכה שגם בי יחקקו הדברים לעולמי עד בבחינת "זאת מנוחתי עדי עד".
אך "איש בער לא ידע וכסיל לא יבין את זאת", ע"כ "עשה זאת בני והינצל", כי "הודיעך אלקים את כל זאת". כי לא כל אחד זוכה לזאת, וזה "מי האיש החכם ויבן את זאת"? לא כל אחד מבין זאת!!
ו"בזאת תדעון כי אך חי בקרבכם" וזה זה עיקר החכמה שמקבלין מהנחל נובע מקור חכמה בבחינת "אל יתהלל חכם בחכמתו הגיבור בגבורתו עשיר בעושרו, כי אם בזאת יתהלל המתהלל השכל וידוע אותי".
ו"מאת ה' היתה זאת" שנכתב כל זאת, למען "תכתב זאת לדור אחרון".
מי הבין זאת?

(מצטער על האריכות, לא תיכננתי לכתוב כל זאת, אך מאת ה' היתה זאת).
º
היי
04/11/10 00:49
4צפיות
מתפקדת....
01/11/10 19:40
7צפיות
הפורום ישן בעמידה
נכון!
02/11/10 15:53
8צפיות
איפה, למען הבורא, כל היתר???

הקשיבו נא: זוהי הקריאה האחרונה לחברי הפורום. התפקדו!!!
מתפקד
02/11/10 18:56
4צפיות
אומן אומן או או או אומן אומן או או,,,,,,,,,,,,,,,,,
º
חחחחחחחחח כל השנה
02/11/10 20:35
9צפיות
חוות דעת לגבי האתר למעשר
01/11/10 17:34
8צפיות
בס"ד
בניתי אתר בזמן האחרון
ואני רוצה חוות דעת
לגבי העיצוב, תוכן וכו'
האתר עוסק בתוכנה למעשר כספים
אשמח לקבל מכם כל חוות דעת אפשרית

מה הייתם מוסיפים עוד לאתר ? מה הייתם מורידים? איך התוכנה נראית לכם?
בקרוב אני הולך להוסיף מדריך וידאו לשימוש בתוכנה...http://sites.google.com/site/maaserk/

ואיפה אני יכול לפרסם אותו?
כתובות אינטרנט מצורפות:
פתילאור במחירים זולים!
27/10/10 19:37
5צפיות
השנה כולם קונים פתילאור,ובזול!

44 כוסיות שמן זית מהודר נוזלי מוכנות להדלקה!
הפתרון הנוח,הבטיחותי והיעיל ביותר!
בהכשר הבדץ העדה החרדית!
דולק כ4 שעות!

אז הזדרזו להזמין!
0524822879 עמיחי
amichayfeldman@gmail.com
לימוד בעיון - תורה קנז
26/10/10 12:31
7צפיות
אם יתדבק עצמו לדברי התורה היוצאים מפי הצדיק, תמה אני, איך אפשר אח"כ לסבול ולחפוץ חיי העוה"ז. וזהו (אבות פ"ד) כל הנהנה מדברי תורה, נוטל חייו מן העולם. והבן היטב.

ויש להתבונן בתורה זו:
א)מה הפירוש להידבק לדברי התורה.
ב)האם העיקר הוא להידבר בתורה היוצאת מפי הצדיק, או שמא גם בדבריו שבספרים (כלומר המעלה היא דוקא לשמוע מפי הצדיק).
ג)יש להתבונן בשתי לשנות שהזכיר רבנו בתורה זו "לסבול ולחפוץ".
ד)מה הפשט במשנה שהביא רבנו "כל הנהנה מדברי תורה" ומה הפשט "נוטל חייו מן העולם", ואיך הפשט מחובר לדברי רבנו.
ה)המשנה מביאה להנות מדברי תורה, איך רבנו מקשר זאת לדברי התורה שיוצאים מהצדיק דיקא.
ו)רבנו הזכיר להידבק לדברי תורה, ואילו המשנה להנות מדברי תורה.
ז)מה המיוחד בתורה זו שצריך הזהרה מיוחדת לבסוף "והבן היטב" (ועיין בהקדמת הלקו"מ ממוהרנ"ת ד"ה והנה  לפי גודל העמקות וכו'.

נשמח לעוד הערות והארות בתורה זו, ולדבק עצמנו בדברי זו התורה עד שנבינה היטב, ונזכה לחדש בה ולהתחדש בה.

אולי אפשר לומר
26/10/10 15:41
5צפיות
א. כשהתורה רוצה להביא דוגמה לאיחוד של ממש, לשניים שהופכים לאחד, היא משתמשת בלשון "דבק" - "ודבק באשתו והיו לבשר אחד". זה לא סתם להקשיב, ללמוד, לשמוע, להפנים - אלא להפוך לחלק מזה, להכלל בזה ועם זה ו"להדבק" בזה ולהפוך לאחד.

ב. לכאורה, "התורה היוצאת מפי הצדיק" היא גם ספריו והשארתו, כך מובן - למיטב זכרוני - גם בהקדמת ראבר"נ לכוכבי אור, כאשר הוא מדבר על השארת ותורת הצדיק.

ג. בפשטות אפשר לומר ש"לסבול" הוא דרגה גבוהה יותר מ"לחפוץ": בתחילה, חפץ אדם בהבלי וחיי העולם הזה, כאשר הוא מתעלה הוא כבר אינו חפץ בהם כלל, אלא יכול "לסבול" אותם לצורך קיומו וכדומה, ו"אם יתדבק עצמו" באמת לדברי התורה של הצדיק - "איך אפשר אח"כ" לסבול - וקל וחומר: לחפוץ - את חיי העולם הזה.

ד. בפשטות המשנה (במסכת אבות) הכוונה היא ש"כל הנהנה בעולם הזה בכבוד התורה - נוטל חייו מן העולם, היינו מן העולם הבא" (כך מפרש הרמב"ם), רבינו דורש את המשנה הזו, כאמור בדבריו: אם "תהנה" (התפארת ישראל לומד "נהנה" - "נוטל ומקבל חייו מוצלחים מהתורה", שאפשר ללמדם לענייננו כהתבטלות מוחלטת ודבקות בתורה, שגורמים לכך שחייו של האדם יתנהלו על פי התורה ולא על פי הטבע (כפי שהוא מפרש בהמשך דבריו) מדברי תורה, אתה נוטל ("שומט את הבסיס") את הרצון "לסבול ולחפוץ" את החיים של העולם הזה.

(ה. אולי אפשר לומר: המשנה מדברת לא על לימוד באופן כללי, אלא על פי המפרשים בעצם מהות לימוד התורה. תורתו של הצדיק היא מהות התורה, שכן היא מתוקנת ושרשה עליון וכו וכו וכו)

ו. כנ"ל: עיין ב"תפארת ישראל" ובשאר מפרשים שם, ה"להנות" של המשנה מקורו עמוק הרבה יותר, מאשר "הנאה" בלשונינו. הכוונה היא למהות התורה ולמטרתה.

ז. הלוואי שנזכה לדעת:)

ח. שים לב לדיוק בלשון רבינו: רבינו אינו קובע עובדה: "מי שיתדבק עצמו לדברי תורה מהצדיק לא יוכל לסבול ולחפוץ, אלא "תמה אני", זאת אומרת, עדיין יש כאן סיכון שההתדבקות לא תיעשה בצורה נכונה וממילא עדיין "יחפוץ ויסבול" המתדבק בחיי העולם?

ואגב, תודה על האשכולות האלה, הם מחיים ומשמחים את הלב...

ואולי אפשר להוסיף
27/10/10 13:23
8צפיות
ד. פשט המשנה היא לא להנות מן התורה לא לקבל שכר, כך מתבאר מהברטנורא. ושמא להידבק בתורה ובתורת הצדיק חלק מזה הוא בנתינת צדקה להדפסה, או להשקיע מעצמו ממון להבנת הדברים וכדו' (רבנו נתן מאתים אדומים על תורה). ועל זה הלל המשיך ודאשתמש בתגא חלף, הא למדת שכל הנהנה מדברי תורה נוטל חייו מן העולם. ומתפרש עם פשט המשנה, שמי שנהנה מדברי תורה היינו שהתורה אצלו בשביל לקבל ממון וכדו' אזי לא הגיע לעיקר התורה כי בכך מראה הוא שחפץ בעוה"ז או לכה"פ סובל בעוה"ז עד שצריך ממון מן התורה.

עוד אפ"ל עפ"י תחילת המשנה בהלל שאומר ודאשתמש בתגא חלף, תגא הוא כתר כידוע, והיינו שתורת הצדיק היא מן הכתר ההשגה העליונה ביותר, וגם כאן אפשר לפרש עפ"י ביאור רבנו ודאשתמש בתגא - מי שמשתמש בעצות הצדיק, בתורת הצדיק, לעובדא ולמעשה אזי חלף מעביר את חיזו דהאי עלמא שיקרא מנגד עיניו.

ושמא עוד אפשר לרמז ולהעמיס בזה, שיש מפורסמים של שקר, שזה יכול להתבטא גם בעצם זה שלומד דברי רבנו רק כדי להראות שאני יודע, ולמסור שיחות וכדו, ועל אלו המפורסמים של שקר קרא רבנו ז"ל (לקו"ת תורה א') מלכותא בלא תגא, היינו מלכות בלי הכתר, ועפ"י הנ"ל יש לרמז שנוגעים בתורתו של הצדיק אך לא הגיעו אל המכוון, כי השגת המכוון ינטלו חייו מן העולם ולא יסבול ויחפוץ עוה"ז כלל, וזהו ודאשתמש - מי שמשתמש בתורת הצדיק גרידא ומכוון להנאתו וטיפוח האגו וכדו', אזי תגא חלף - חולף ועובר הכתר והשגת המכוון ואזי נקרא מלכותא בלא תגא.

ובכך אפשר להמשיך מעט באות ח' שנתווספה ב"ה, שמי שנדבק לתורת הצדיק אבל אינו בהגעת המכוון אלא לטיפוח הגאוה וכו' כנ"ל, אזי אדברא בזה מראה "שחפץ" בעוה"ז, ואזי "סובל" בעוה"ז, כי מצד אחד בתוך תורת הצדיק מתגלה לו שאין מציאות של עוה"ז והכל הבל הבלים וכו', והוא עדין שקוע בתוך העוה"ז אזי אין לך סבל גדול מזה.
(ובדרך אגב תוך כדי כתיבה אזי אותיות בולטות בלשון רבנו "תמה אני" ת-מ"ה אני.  ת' מרמז על חקיקה ורשימה (כמבואר בתורה א') ומה מרמז על שלמות הענוה ונחנו מה דמשה רבנו, וזהו "תמה אני" שהעיקר הוא לחקוק את מידת הענוה שהיא בחינה מה ולבטל את האני.  ומי שזוכה לכזה ביטול בתורת הצדיק (שממנו דיקא מקבלים גדולה וענוה כמבואר בלקו"ת תורה עב - וזהו תגא שהיא תורת הצדיק, והיא היא המביאה ענוה) אזי ממילא באמת איך יוכל אח"כ לחפוץ ולסבול את העוה"ז.

המשך יבוא אי"ה.

"שלמות לשון הקודש"
18/10/10 19:27
7צפיות
למה רבנו מתכוון כשהוא אומר את זה?
שלמות לשון הקודש - לשון נופל על לשון
21/10/10 12:44
11צפיות
גדול יקר הערך של לשון הקודש שבו נברא העולם!
כי מבואר בחז"ל על הפסוק "לזאת יקרא אישה כי מאיש לקוחה זאת", כלומר למה קוראים לאישה אישה? מפני שהיא נלקחת מן האיש. חז"ל קוראים לזה "לשון נופל על לשון", כלומר הלשון אישה נופל מהמילה איש. ורק בלשון הקודש נמצא שלשון זכר ונקבה הם מאותם השורש כגון איש ואישה.
ומסביר רבנו הקדוש "לשון נופל על לשון" שיש שבעים לשונות כל מיני סוגי שפות, אבל ע"י לשון הקודש מפילים את שאר הלשונות. ובלשון רבנו הקדוש: וע"י לשון הקודש רוממנו מכל הלשונות, שכל לשונות העמים נופלים ע"י לשון הקודש, היינו שהרע שיש להלשון אחיזה בו נתבטל ונופל ע"י לשון הקודש, ואין לו שליטה על ישראל. וזה בחינת לשון נופל על לשון". היינו שע"י לשון הקודש נופלים שאר לשונות העכו"ם.
ובהמשך התורה מבאר רבנו שהרע של כל השבעים לשונות זה בתאוות ניאוף. אך ע"י לשון הקודש זוכים להפיל ולשבור את השבעים הלשונות בבחינת לשון נופל על לשון.
ממילא כשנופלים ח"ו באלו התאוות אזי כביכול אין שלימות בלשון הקודש, (כעין המבואר בתורה ל"ו שמלמעלה יורד אור פשוט, והציור של האור הוא כפי הכלי, ממילא אף שלשון הקודש גדולה ויקרה, עם כל זה בכלי פגום אין בה שלימות).
ובהמשך מבואר שיש בחינת אמצעי בין לשון הקודש לבין שאר השבעים לשונות, והאמצעי הזה זה לשון תרגום. היינו שהשבעים לשון יונקין מלשון הקודש דרך הלשון תרגום. וכשמעלים את הטוב מלשון התרגום אזי בונים בשלמות את לשון הקודש ואזי זוכים לשלימות לשון הקודש. ובלשון רבנו הקדוש: "כי עיקר תגבורת הקליפה אינו אלא ע"י לשון תרגום וכו' שדרך שם מתעוררים לינוק מן הקדושה. ועיקר בנינה ושלמות של לשון הקודש אינו אלא ע"י שמפילין הרע של התרגום ומעלין את הטוב שבתרגום ללשון הקודש שעי"ז נשלם לשון הקודש".
עוד מוסיף רבנו הקדוש, "וכשמעלה הטוב שבתרגום ומשלים את לשון הקודש שבו נברא העולם עי"ז נתעוררין ונתגדלין הכח של האותיות של לשון הקודש שיש בכל דבר שבעולם. כי כל דבר יש בו כמה צרופי אותיות שבו נברא זה הדבר וע"י שלמות לשון הקודש ע"י לשון תרגום עי"ז נתעוררים ונתגדלין הכח של אלו האותיות שיש בכל דבר". זאת אומרת, שכשזוכים להעלות את הטוב מהלשון תרגום אזי זוכים להביא שלימות בלשון הקודש! כי בכל דבר יש כמה וכמה צירופי אותיות שע"י אלו האותיות נברא הדבר, וכשזוכים להעלות הטוב מהתרגום אזי מעוררים ומגדלים ונותנים כח באלו האותיות ואזי זוכים להשלים את לשון הקודש היינו להביא לשלימות, וזה שלימות לשון הקודש!
ובספר הקדוש באיבי הנחל (מר' נחמן מטשעהרין) כתוב שרבנו ז"ל מביא בשיחות הר"ן שרשב"י חידש את הלשון תרגום שחיבר את ספר הזוהר הקודש והתיקונים בלשון תרגום ועי"ז העלה את הטוב שבתרגום (שהוא הטוב שבנוגה) והרע שבו נפל ונתבטל, אבל אעפ"כ צריכים להעלות גם הטוב שבשאר הלשונות  היינו להעלות את כל הניצוצות הקדושים (שנפלו לקליפות הטמאות).
כי בלשון תרגום יש קדושה ולכן אפשר להעלותו לקדושה עד שיהיה נעשה מזה תורה (כגון התרגום, והזוה"ק והתיקונים), אבל שאר לשונות העכו"ם צריכים לכלותם לגמרי ע"י שמעלים מהם הניצוצות הקדושים (שמפני אלו הניצות ששקועים בקליפה בתוך שאר לשונות העכו"ם אזי מתארכת הגלות).
ולכן אף שרשב"י העלה את לשון התרגום לקדושה, עם כל זה זה נקרא "גודו אילנא" אבל שורש האילן עדין אינו נתקן, ואזי חזר הרע שוב כמקדם.
אבל עכשיו יש נחל נובע מקור חכמה שגם העיר וקדיש וכו', כי רבנו הקדוש העלה גם הטוב שבשאר לשונות העמים ע"י ריבוי התבדדות שלו בלשון אשכנז שהוא שאר לשונות העמים ועי"ז יכלו ויתבטלו הלשונות העמים וממילא גם הרע שבקליפת נוגה תיפול ותתבטל לגמרי והטוב שבו יוכלל בקדושה ועי"ז תהיה הגאולה במהרה בימנו, עיין כל זה בסה"ק באיבי הנחל.
ומבואר, שאם אנו רוצים עכשיו להעלות את ניצוצי הקדושה מכל מקום שהם, זה רק בכח רבנו הקדוש והעצה הנפלאה של ההתבודדות לדבר בלשון שרגיל בה, בסלנג שהוא רגיל, לדבר אל השי"ת כאל חבר וידיד, ממש ככה, ועי"ז מעלים את כל הניצוצות של הקדושה ומביאים שלימות בלשון הקודש. ועי"ז לשון הקודש תפיל את שאר לשונות העכו"ם הן בפרט לכל אחד ואחד שיזכה לצאת מתאוותיו (הכלולים בשבעים לשון), והן בכלל שניזכה להבטל אלו הקליפות לגמרי ונזכה לגאולה השלמה בבאכי"ר.  
שכחתי את העיקר
21/10/10 13:01
4צפיות
השאלה היתה מה רבנו התכוון לזה שאמר "שלמות לשון הקודש".

מה רבנו התכוון בודאי שאני לא יודע!
הכל בדרך לימוד וחיזוק בלבד!
º
21/10/10 18:25
2צפיות
º
תודה רבה
21/10/10 17:28
5צפיות
קונטרס תשובה לחצוף מצפת: "וילונו העם"
17/10/10 20:24
4צפיות
אמש קיבלתי למייל קונטרס שחיבר מישהו (איני יודע מי, וגם בקונטרס לא כתוב מי המחבר), בתגובה לקונטרס שהוציא לפני כמה שנים החצוף הצפתי (איני רוצה להזכיר את שמו).

לא קראתי בעיון אלא ברפרוף, נראה טוב.

ניתן להורידו מכאן
תודה
18/10/10 18:14
7צפיות
גם אני עברתי עליו ברפרוף וקראתי כבר כמה דפים, ממש נחמד.

ב"ה את הקונטרס הצפתי לא קראתי.

אבל כבר אמר רבנו הקדוש בשיחות הר"ן, שתו בשמים פיהם ולשונם תיהלך בארץ. שבאמת הם רוצים לדבר על זה שבשמים רק שלשונם תיהלך בארץ שמדברים על הצדיקים.

תודה על הקונטרס.
שאלו פעם את הרבי מקוצק
18/10/10 23:19
16צפיות
מי זה המשיח.
הוא ענה ככה :
"היום כל כך שונאים אותו בלי שידעו , כמה ישנאו אותו אחרי שידעו?"

לא טענתי שרבינו הוא המשיח , זה רק על דרך משל. ככל שמישהו גדול יותר , ככה מתנגדים לו יותר.
יישר כח
14/11/10 11:26
5צפיות
בס"ד

יש בקונטרס הזה דברים נחוצים עבור כולנו..
לימוד בעיון
11/10/10 14:25
8צפיות
שמעתי שָׁמַעְתִּי מֵאֶחָד, שֶׁהִזְהִיר אוֹתוֹ שֶׁיִּשְׁתַּדֵּל לְעַיֵּן בְּתוֹרָתוֹ, וְיִרְאֶה לְחַדֵּשׁ בְּתוֹרָתוֹ אֵיזֶה דָּבָר [כַּאֲשֶׁר הִזְהִיר עַל זֶה לְכַמָּה וְכַמָּה מֵאֲנָשָׁיו] וְאָמַר לוֹ: אִם תִּזְכֶּה לְכַוֵּן אֶל תּכֶן כַּוָּנָתִי בְּתוֹרָתִי מַה טּוֹב וַאֲפִילּוּ אִם לא תּוּכַל לְכַוֵּן כַּוָּנָתִי אַף עַל פִּי כֵן טוֹב מְאד כְּשֶׁזּוֹכִין לְחַדֵּשׁ אֵיזֶה דָּבָר בַּתּוֹרָה כִּי הוּא תִּקּוּן גָּדוֹל לְהִרְהוּרִים כִּי כָל הַהִרְהוּרִים בָּאִים עַל יְדֵי כּחַ הַמְדַמֶּה וְעַל יְדֵי שֶׁמְּחַדְּשִׁין אֵיזֶה דָּבָר בַּתּוֹרָה שֶׁזֶּהוּ בְּחִינַת מְדַמֶּה מִלְּתָא לְמִלְּתָא עַל יְדֵי זֶה מְתַקְּנִין פְּגַם הַהִרְהוּרִים שֶׁבָּאִין עַל יְדֵי הַמְדַמֶּה גַּם אָנכִי בְּעַצְמִי שָׁמַעְתִּי מִפִּיו הַקָּדוֹשׁ כַּמָּה וְכַמָּה פְעָמִים שֶׁהִזְהִיר מְאד לְחַדֵּשׁ בַּתּוֹרָה  ואמַר שֶׁהוּא תִּקּוּן גָּדוֹל מְאד מְאד עַל הֶעָבָר וְאָמַר שֶׁאֲפִילּוּ דִּבּוּר אֶחָד לְבַד כְּשֶׁזּוֹכִין לְחַדֵּשׁ הוּא גַּם כֵּן טוֹב מְאד כִי הוּא תִּקּוּן גָּדוֹל מְאד גם אָמַר שֶׁהוּא טוֹבָה לְנִשְׁמַת אֲבוֹתָיו, שֶׁכְּבָר נִסְתַּלְּקוּ .

אולי נתחיל לעשות שירשורים בלימוד עיון בדברי רבנו הקדוש?
נתחיל מתורות קצרות שבעצם הם רחבות מאוד מאוד...
נציג שאלות במאמר, וכל אחד מוזמן להוסיף עוד ועוד שאלות ותמיהות בדברי המאמר.
ולאח"כ נחפש כל אחד ואחד תשובות, וניראה בעז"ה איך יתחברו ויתלבנו הדברים וניזכה לקיים רצון רבנו הקדוש.

אז בתורת הצעה בואו נתחיל עם התורה הזאת בעצמה שבה מבואר לעיין בדברי רבנו הקדוש.
התורה היא תורה ק"ה בליקוטי תנינא (המובאת בתחילת ההודעה).

ויש לעיין בשאלות הבאות:

א) בתחילה כ' מוהרנ"ת "שמעתי מאחד, שהזהיר אותו שישתדל לעיין בתורתו ולחדש בתורתו איזה דבר" ומיד מביא מוהרנ"ת במאמר מוסגר "(כאשר הזהיר על זה לכמה וכמה מתלמידיו)". רואים שזאת הנהגה שרבנו דיבר ממנה, א"כ למה רק ליחידים רבנו אמר זאת ולא לכלל, וכן מובן מלשון מוהרנ"ת כנ"ל.
ב) מדוע גם מי שלא זוכה לכוון אל תוכן כוונת רבנו בביאוריו ג"כ זוכה לתיקון הגדול על הרהורים.
ג) איך אפשר לומר על תורת אמת, שבא מישהו ומדמה מילתא למילתא שיוצא שהתורה היא בחינת "מדמה".
ד) האם יש מעלה נוספת למי שזוכה לכוון אל תוכן כוונת רבנו?
ה) בהמשך לתמיהה הרביעית, האם יש מי שיכול לבוא ולומר שזכה לתוכן כוונת רבנו ז"ל.
ו) בהמשך התורה מבאר מוהרנ"ת שכן שמע מרבנו הק' "שהזהיר מאוד לחדש בתורה", לכ' פתח מוהרנ"ת בעיון בדברי רבנו הקדוש, וכאן מדבר מלעיין בתורה הקדושה.
ז) מה הקשר בין לחדש בתורה, לתיקון על העבר.
ח) מה הפירוש "אפילו דיבור אחד שזוכים לחדש", מה זה דיבור אחד?
ט) "ואמר שאפילו דיבור אחד לבד כשזוכין לחדש הוא ג"כ טוב מאוד" רואים שזה לא מעלה הכי עליונה אלא ג"כ טוב, ובהמשך מיד כתב "כי הוא תיקון גדול מאוד" לכא' היה צריך לכתוב כי הוא ג"כ תיקון גדול מאוד.
י) גם אמר שהוא תיקון לנשמת אבותיו שכבר נסתלקו - מה הקשר, הטעם?


אלו שאלות כלליות שעלו לי תוך כדי כתיבה, אתם מוזמנים להוסיף שאלות ולהתחיל בתשובות...
האמת שתוך כדי כתיבה התחילו להאיר קצת דברים אבל לא רציתי לצאת מן הנושא.. אשתדל לעיין ג"כ בדברים.

ויהי רצון שניזכה לעשות רצון רבנו הקדוש ולהתחדש בלחדש.    
מאמר של הרב בזנסון בנושא
11/10/10 15:46
8צפיות
התחלה לתשובה
11/10/10 22:01
8צפיות
תשובה לג.
המחשבות הן כמו אבן נזרקת לשלולית ויוצרות גלים ומעגלים.
השאלה היא מי האבן ומי השלולית.
כשהאבן היא תורת רבינו המעגלים שהיא עושה , מתקנת את המעגלים האחרים.
ובכן...
13/10/10 10:45
4צפיות
א. (לכאורה ישנן עוד הנהגות שרבינו לא אמר לכל העולם, אלא בהזדמנויות שונות לאנשים שונים, ואם לא הגביל את ההנהגה עבורם - הרי שהובן שההנהגה היא כללית.)

ב. רבינו אומר במפורש: משום שעל ידי "דימוי" (שימוש בכח הדמיון על מנת לדמות דבר לדבר בתורת אמת, על מנת לחדש חידושי תורה), מתקנים את פגם ההרהורים שמקורם אף הם בכח הדמיון.

ג. ועוד, לגבי מדמה: רבינו אומר שזו "בחינת מדמה", משום שהפירוש הפשוט של המילה מדמה (וזה אכן שורשה ומקורה של המילה) היא בדמיון והדימוי, אדם שמחדש בתורה - מדמה ענין לענין ומחדש וכדומה. ההשוואה שעושה רבינו (וכמותה מוצאים לא מעט בליקו"מ) היא שימוש בפירוש המקורי ה"פשוט" של מילה, ובמשמעות ובפירוש הרוחניים שלה.

ד. מעלה נוספת - מעבר לתיקון המדמה? וודאי - השגת תורת רבינו!
ה. אלא שלכאורה אין איש משיג כוונת רבינו כפי שהשיג רבינו, אלא לפי דרגתו הוא.

...

ט. איפה ראית קודם שזו "מעלה הכי עליונה"?
ובכן יתקדש שמך - המשך ותגובה לפראזניק
13/10/10 11:41
2צפיות
א. מהיכן לך שכל הנהגה שאפילו אם רבנו אמר אותה לאנשים שונים ולא הגביל דיקא עבורם אזי זאת הנהגה כללית?   נכון הלואי נהיה מאלה התוחבים את ראשנו לכל עצות רבנו הקדוש, אבל להגיד שזאת הנהגה כללית? מהיכן לך?
בפשיטות חשבתי, מפני שתמיד שמבואר בספרים הקדושים מענין חידושי תורה, תמיד גם מביאים עצות למי "שלא בר הכי לחדש", א"כ יתכן מאוד שלא כולם בר הכי לחדש בתורה, וע"כ זאת איננה יכולה להיות הנהגה כללית.
ב. כהמשך לדבריך, ועפ"י המבואר בפנים בתוך דברי רבנו, מבואר שאפילו מי שלא כיוון לכוונת רבנו אלא רק בדמיונו דימה דבר לדבר גם בזה יש תיקון גדול להרהורים, אף שלא כיון לאמת אלא רק דימה מילתא למילתא.
ג. כהמשך לדבריך מתעוררת השאלה, האם מי שחידש דבר בתורה ולא זכה לכוון לתוכן הכוונה הרצויה, האם דברי תורתו הם בחינת "מדמה", א"כ סכנה גולה לקרוא אלו הדברים?
ד. ושוב כהמשך לדבריך, אם כי בודאי הזכיה היא כפשוטו להשיג כוונת הצדיק בדיבורו, אבל אף מי שלא זכה לזה עדין זכה לתיקון המדמה, א"כ מי שזכה לכוונת הצדיק אזי בונה את שכלו (וזה מהכלל שתמיד יש בחינה יותר גבוהה גבוה מעל גבוה כמבואר בח"י כללים), או ששמא, רק עצם זכיתו להשגת כוונת הצדיק (אני מקווה שהסברתי את עצמי).
ט. כוונתי שלכא' בתחילה כ' "ואמר אפילו דיבור אחד לבד כשזוכין לחדש הוא ג"כ טוב מאוד" ומיד לאח"כ כ' " כי הוא תיקון גדול מאוד" וכאן הושמט הלשון 'ג"כ'. וכידוע גם הוא לשון ריבוי, היינו שאפילו שלא זוכים לחדש חידוש שלם אלא רק דיבור אחד, אני בא ומרבה ומגלה לך שזה ג"כ טוב, ומיד לאח"כ השמים את המילה ג"כ, א"כ זה מגלה שזה גם במעלה הגדולה .
ובכן תן פחדך
17/10/10 14:56
5צפיות
א. דיברתי מזכרון ולא מאיזו ראיה מוצקה. זכור לי שישנן כמה עצות שנאמרו בצורה כזו אולם נתקבלו כהנהגות כלליות. יתירה מזו, אם מורהנ"ת כתבן בליקו"מ, לכאורה הוא הבין שזו הוראה כללית, לא?

ב. ו-ג. יש הבדל בין סתם "לדמות דבר לדבר" בלי קשר למציאות (מספרים שהיה פעם איזה פסטיבל אוכל, תחת הכותרת "וצריך לרחם מאוד על בשר הגוף - רבי נחמן מברסלב". זה גם דימוי, לא? ) לבין נסיון אמיתי להגיע לחידוש תורה, שאז, אפילו אם לא הגעת לכוונתו המקורית של המחבר, עדיין זה בגדר חידוש.
תלמיד רבי נתן שאל אותו פעם: האם יתכן שאדם יחדש חידוש - או יבין הבנה - בדברי תורה, שהמחבר עצמו לא גילה אותם? הוא השיב לו שאכן, זה יתכן.
זאת אומרת: צריך להבדיל בין שני הדברים הבדלה ברורה: "הבנה" היא להבין את מה שהכותב, המחבר, התכוון אליו; חידוש אינו תלוי בכוונת הכותב אלא בכוונת המחדש.
ובדברי רבינו יכול כל אדם *להבין* את כוונת דברי הכותב - רבינו הקדוש - על פי דרגתו הוא, ולחדש בהם על פי דרגתו הוא.

ולגבי החשש: ישנם כללים לגבי חידוש: א. שלא יסתרו מאמרי ותורת חז"ל (ולגבי רבינו אפשר לומר: שלא יסתרו דברי רבינו במקום אחר); ב. לזכור שזה ס"ה חידוש שלנו ולא תורה מסיני וכו' וכו'.
לגבי ג, ד ו-ה - אשמח אם תבאר דבריך ביתר ביאור, על מנת שנוכל לנסות להבין יחד.
בהקשר לאות ו'
13/10/10 18:02
4צפיות
הזהיר רבנו ז"ל לעיין בתורתו, שמא גם נרמז כי רבנו הוא נ'חל נו'בע מ'קור ח'כמה. חכמה דיקא, וע"כ ע"י שמחדשים בתורתו זוכים לתקן החכמה שניפגמה ע"י המדמה.
מה שעלה במצודתי
18/10/10 18:18
6צפיות
כתבתי קצת את הדברים על וורד מה שעלה בדעתי מהתורה, כמובן שהכל על דרך האפשר,
כתבתי את זה בתור נקודות כדי לכתוב כאן, אבל זה קצת התארך, והלשון קצת קצרה, מקווה שתהנו.

אשמח להערות והארות

שוב הכל על דרך האפשר.

נ.ב בכוונה לא כתבתי את זה בתור תשובות לשאלות אחד לאחד אלא בדרך של מאמר כי זה יותר מחזק (לדעתי בכל אופן), וממילא מבואר שנגענו בשאלות.
שתי מקורות קשורים
24/10/10 17:02
4צפיות
א. תורה נ"ד בליקו"מ (ויהי מקץ) שם עוסק רבינו ב"מדמה".

ב. חיי מוהר"ן תקכ"א.

(כמדומני שראבר"נ עוסק בכך בביאור הליקוטים, לכאורה בתורה נ"ד, ועוסק בביאור הענין).
º
שני*
24/10/10 17:02
4צפיות
מי יודע מי זה הרב קלוגר
11/10/10 13:05
76צפיות
ומה הקטע שלו?
הוא קשור בכלל לברסלב?
גם אתה קראת את הכתבה עליו?
11/10/10 14:27
30צפיות
או ששמא אתה צריך את זה לויקיפדיה?
לא קראתי שום כתבה
11/10/10 15:08
34צפיות
בויקיפדיה ביקשו ממני להתייחס לרב זגדון ולרב קלוגר.
עם הרב זגדון אין לי בעיה , אני יכול להרים טלפון לעוזר שלו ולשאול , אבל קלוגר עדיין נותר מיסתורין.

אתה יודע עליו משהו?
מתוך הכתבה ב"חרדים"
11/10/10 18:22
49צפיות
הרב אברהם צבי קלוגר מבית שמש, הרב המדובר הינו מבית חסידי צאנז, לפני 42 שנה נולד בירושלים. ברבות הימים התקרב אל חסידות חב"ד וברסלב, ואפילו הסתופף בישיבת המקובלים "שער השמים" בירושלים.
הוא סיגל לעצמו דרך ייחודית בעבודת ה' עפ"י דרך החסידות. דרך המשלבת בין חב"ד לברסלב והקבלה. כמו כן שאב דרך מקהילת וויטפסק הירושלמית בהנהגת הרב יוארוויטש זצוק"ל. אם כי רבותיו המובהקים הם האדמו"ר בעל השפע חיים מצאנז ויבדלח"ט המקובל הרב יצחק מאיר מורגנשטרן מירושלים.
לפני כעשור העתיק את מקום מגוריו אל בית שמש, שם החל להשפיע על אברכים צעירים בשיחות שהחל למסור בביתו, בעיקר בסועדה שלישית. אט אט נסחפו אחריו רבים, בעיקר אברכים מחסידויות אחרות. כיום מעריכים כי בחצרו כארבע מאות עד חמש מאות אברכים. גם אם לא בצורה מאורגנת ורשמית. האיש שמניע את הקהילה הוא יואלי עהרנטל, דמות ירושלמית מוכרת בבית שמש.
האירוע המרכזי בו הפך הרב קלוגר לדמות דמויננטית ומוכרת אירע בחתונת בתו הבכורה בבית שמש בחורף תש"ע. חסידיו הגיעו מרחבי הארץ ומארה"ב כשהם לבושים בבגדי שבת, רקדו עמו במשך שעות ארוכות עד לבקשת הרבנית לסיים החתונה.
הדרך של הרב קלוגר מיועדת רק לבני עליה, אברכים בעלי מחשבה והבנה. את תורתיו הוא מעביר בדרך ייחודית המיוסדת על חסידות והקבלה עם הקבלה והפשטה לחיים, הלכה למעשה, המסרים המועברים ברורים.
בשנתיים האחרונות נוסעים עמו חסידיו בימי ראש השנה לאומן. נסיעה זו הביאה רבים מחסידיו הנמנים רשמית בחצרות אחרות להכריז בעצם בגלוי כי הם מתדבקים בו.

אני אישית לא מכיר אותו ולא ראיתי אותו, בפשוט את הכתבה הזאת ראיתי היום באתר "חרדים", והעתקתי לך מילה במילה מה שכתוב שם, בלי השטויות שמסביב.

אם כי שבאמת הדבר הזה נישמע מענין, בפרט שאם נכון הדבר שהוא היה מקורב לרב יוארוטיש זצ"ל והיום לר מורגנשטרן, זה כבר דבר ששוה בדיקה.

דרך אגב, הרב יארויטש אם ככה הוא גם אחד מהמשפיעים שראוי לכתוב עליו בויקפדיה בערך ברסלב. (מענין מה אתה אומר פראזניק?).
לפני שנה -שנתים, יצא ספר נפלא שיעורים בלקו"מ מהרב יארויטש שיחות ממש מעל לטבע שקשה לבאר במילים למי שלא קרא. הספר נקרא דרך אגב "ערבות נחל".
הרב יורוביץ
11/10/10 18:37
44צפיות
הרב יורוביץ החזיק מאוד מרבינו, ובפועל, לאחר פטירתו, התקרבו חלק גדול (אולי אפילו רוב) תלמידיו לברסלב ובית מדרשו (ברחוב עבודת ישראל בירושלים) הפך כמעט לבית כנסת ברסלבי.

הוא נהג למסור שיעור קבוע (בעברית, לבעלי תשובה) בליקוטי מוהר"ן, אחת לשבוע (ומשיעוריו אלה יצא הספר המדובר)

הוא עצמו רצה לנסוע לאומן לר"ה כמה פעמים, אבל לא הסתייע בידו.

הוא היה אדם מיוחד מאוד, אבל איני חושב שאפשר לומר שהיה חסיד ברסלב. הוא היה קרוב מאוד לברסלב ואוהד גדול מאוד של ברסלב, אבל לא "חסיד" ברסלב.


הרב קלוגר הוא חסיד ברסלב מוצהר הרבה יותר, שחסידיו נוסעים לאומן לראש השנה (וגם באמצע השנה. למיטב ידיעתי הוא עושה גם נסיעה שנתית לאומן ולעוד קברי צדיקים באמצע השנה (והם שובתים בציון הבעל שם טוב במז'בוז'))

הרב מורגנשטרן הוא סיפור נוסף: הוא חסיד ברסלב מוצהר לכל דבר וענין, אלא ש"גדל" מחוץ לברסלב (אני זוכר אותו מילדותי בתור "האדמו"ר מסוקולוב" (קאצק)) וממילא חלק מ"גינוניו" אינם ברסלביים בהכרח. הוא מאמין ברבינו הקדוש אמונה עצומה שאי אפשר לתארה, והוא מקפיד לומר "רבי נחמן" ולא "רבינו" או "הרבי", משום ש"אמירת שמו של הצדיק ממשיכה שפע" (או תיקונים, איני זוכר). הוא נוסע לאומן בראש השנה ובאמצע השנה בקביעות, ומבחינתו זו חובה לכל תלמידיו.
כמדומני שהר ביוארויטש נסע לאומן
12/10/10 13:07
42צפיות
אם כי לא בימי ר"ה, אלא בימים הקודמים באמצע אלול כמדומני, אני יברר זאת.

אתה מכיר את הספר ערבות נחל?
אני חבר טוב של זה שכתב את כל השיעורים ששם, וגם זכיתי והיה לי חלק קטן בעריכה הסופית (ואולי בגלל זה הוא יצא לא בכזאת צורה יפה, אבל הבנתי שזה יצא בקרוב במהדורה יפה יותר).

בעיקר הדרך של הרב יאורויטש זצ"ל זה עבודת הענוה והביטול ורואים את זה לאורך השיחות איך שזה נשזר שם כמה וכמה פעמים, עבודת הביטול לה' בכל הרגש והמחשבה, יהי רצון שניזכה.
הרב יורוביטש היה שוחט
12/10/10 13:25
35צפיות
את הבשר למטבח הגדול באומן. הוא היה ראש הצוות למבצע השחיטה הזה מטעם "העדה החרדית", ולכן הוא היה נוסע מדי שנה לפני ראש השנה.

(את הספר הוציא נחום בקר, לחתונתו, לא?)
ערבות נחל
13/10/10 11:18
42צפיות
הוציא אכן נחום בקר, אבל לא לחתונתו אלא לחתונת אחיו.

אחיו "נתקע" קצת בשידוך, והוא קיבל על עצמו להדפיס את הספר, וכך עשה מיד לאחר חתונת אחיו.
אגב אומן
21/10/10 16:27
29צפיות
מישהו יודע אם כשמגיעים יש משהו מאורגן כמו חדרים, הסעות וכדומה?
º
יש ויש
21/10/10 23:05
20צפיות
יופי , תודה . יש לי שאלה
11/10/10 19:52
23צפיות
האם ישנו משהו יחודי בשיטתו של הרב קלוגר בתורת רבינו , או שאפשר לומר שהחידוש שלו הוא שהוא מוציא אנשים מחסידויות אחרות בעדה החרדית ומביא לברסלב (שזה גם חידוש עצום)
ניסים מדהימים בהרצאות הרב
06/10/10 22:14
20צפיות
וואי איזה קטע ,
07/10/10 02:15
9צפיות
אם איה מ"איה ושירלי" חזרה בתשובה , באמת הכל כבר יכול להיות.
º
תראו את 5 הניסים בקטעים בבצד שמאל למעלה
07/10/10 08:26
14צפיות
השטויות של הרב אמנון יצחק ממש לא מעניינות
10/10/10 07:30
15צפיות
כלומר ,
וא בסדר בתור בדיחה לעת מצוא, אבל גם בתור שכזה , הוא די למאה שעברה.
עזוב את הרב
10/10/10 09:56
7צפיות
בא תראה איזה ניסים השם עושה למי שהולכת בצניעות! למי שמחליט ללכת בדרכיו!

º
למכירה דירת חדר וחצי במאה שערים. פרטים במסרים
06/10/10 21:09
9צפיות
יש הרבה קומיקס חרדי. לפי הכלים כך הצינורות. ב
06/10/10 16:43
13צפיות

חינם!!! ניתן לקבל את החוברת קומיקס קבלה ואת הפוסטר קומיקס קבלה חינם!!! בכתובת הבית:
יצחק ונעמה אשר
שלום אש 17 דירה 33 תל-אביב 69483
או
ניתן לרכוש חוברות קומיקס קבלה ופוסטר דו צדדי קומיקס קבלה
באמצעות חנויות, כרטיס אשראי, העברה בנקאית, שליחת צ'ק כמפורט באתר:
http://www.jej.cc
בכבוד רב
יצחק ונעמה אשר
הוצאת ספרים אור טבע – קבלה קומיקס
Nature light - Kabbalah Comics publishing house
http://www.jej.cc
טל': 054-5969426 , 03-6494077
ישראל Isaac Asher


• ספר קומיקס קבלי: ספר קבלה קומיקס. 32 עמודים, נייר 170 גרם כרומו מבריק.
28  סטריפים של קומיקס קבלי הומוריסטי, כל חכמת הקבלה, 10 הספירות, עץ החיים, בקומיקס, 2 טבלאות, שירטוטים. 28 סיפורי קומיקס ללימוד פילוסופיה, רוחניות, קבלה.
מתנה אידיאלית, חיובית ומשמעותית לכל אירוע ולכל משפחה.
Kabbalah comics book: comic book of 32 Kabbalah comics strips.
צייר, כתב, מרצה: יצחק אשר - www.jej.cc - Writer, artist, lecturer: Isaac Asher
The International Standard Book Number (ISBN): 978-965-7526-10-1

*  2 פוסטרים קומיקס קבלי: פוסטר דו צדדי, 30 X 42 ס"מ, בקפסולציה שקופה 160 מיקרון.
6 סטריפים קומיקס קבלי הומוריסטי, 38 סמלים קבליים, טבלת מהויות חכמת הקבלה.
מתנה אידיאלית, חיובית ומשמעותית לכל אירוע ולכל משפחה. ISBN: 978-965-7526-09-5.

מקורות קבלה, קומיקס מצחיקים, ספרים פילוסופיים, תכנים רוחניים, קבליים שבהם נעזרתי ליצירת ספר קומיקס קבלה זה: ספר הזהר, כתבי האר"י, כתבי בעל הסולם וכתבי הרב"ש, שירים של אשתי נעמה המתרגמת המדהימה - www.h4uh.com/t.htm, ספרי הומור וצחוק,
Step by Step to Stand-Up By: Greg Dean, kabbalah laitman, kabbalah comics books.
.
*  מצורפים קישורים לתצוגת 32 עמודי הספר קומיקס קבלי – קבלה קומיקס ושני הפוסטרים:
.htm www.jej.cckabbalah_comics_distributors.htm
.doc www.jej.cckabbalah_comics_distributors.doc
.rar www.jej.cckk_32Pages_2Posters.rar
http://jej.cc/kabbalah_comics/1_hebrew_israeli_tor...
http://jej.cc/kabbalah_comics/2_hebrew_israeli_tor...
http://jej.cc/kabbalah_comics/3_hebrew_israeli_tor...
http://jej.cc/kabbalah_comics/4_hebrew_israeli_tor...
http://jej.cc/kabbalah_comics/5_hebrew_israeli_tor...
http://jej.cc/kabbalah_comics/6_hebrew_israeli_tor...
http://jej.cc/kabbalah_comics/7_hebrew_israeli_tor...
  בגב החוברות ועל הפוסטרים מודפסים: מחיר , Zoner Barcode , קוד ISBN, © The International Standard Book Number
All Rights Reserved, TM, R, BSA, MIT , ERCIM , Keio, ℗, © www.jej.cc Copyright 2010-2060
© כל הזכויות שמורות, אקו"ם, תל"י, www.jej.cc
לתרומות, ביקורת בונה, רכישת ספרי קומיקס, פוסטרים, מדבקות, ולהזמנות צייר קריקטוריסט לאירועים, יוגה צחוק באירועים, הרצאות: יצחק אשר  – www.jej.cc
Kabbalah comics book: comic book of 32 Kabbalah comics strips.
Comic book: 32 Comic strips to study spirituality, mysticism, love, joy, wisdom.
ספר קומיקס קבלי: ספר קומיקס קבלה של 32 סטריפים קומיקס קבלי ללימוד רוחניות, מיסטיקה, אהבה, שמחה, חכמה.
צייר, כתב, מרצה: יצחק אשר - www.jej.cc - Writer, artist, lecturer: Isaac Asher
Kabbalah – nf. cabala, kabala (Jewish mysticism), a collection of writings dealing with the hidden Spiritual wisdom, Spiritual worlds, spheres, lights, spiritual Kabbalah tools - tools to repair the world. Kabbalah is the mystique wisdom, mysticism, cabala, kabala, קבלה,קומיקס,קבלה קומיקס,קומיקס קבלי, ,kabbalah,kabbalah comics,comics,god,religion,jewish,israel,hebrew,spiritual,jew,meditation,tarot,jerusalem,jews,Judaism,israeli,aviv,rabbi,tel aviv,isreal,torah,synagogue,tree of life,hotels israel,yeshiva,israel palestine,jewish community,jewish holidays,travel israel,moshe,new israel,israel aviv,jerusalem israel,jewish singles,judaica,tel aviv israel,jewish history,mysticism,tel israel,israel's,zionist,Zohar,hotel israel,israel center,red string,volumenes,anti semitic,israel flights,israel history,israel music,israel war,jewish home,haifa israel,israel tours,eilat israel,gematria,israel conflict,israel tourthe Jewish mysticism books and way of thinking. mystical interpretation of the Scriptures developed by rabbis (most popular in the 12th and 13th centuries).
Kabbalah is esoteric mystical Spiritual wisdom. There are many western Kabbalistic and esoteric mystical traditions: Hermetic Qabalah, traditional Jewish Spiritual Kabbalah, Kabbalah Ma'asit, Tiberian Kabbalah, Zephath Kabbalah, International Qabbālāh, Israeli Kabala.
Kabbalah literally means "receiving", and is sometimes transliterated as Cabala, Kabbala, Qabalah, or other Kabbalah spellings. Kabalah refers to a set of esoteric beliefs, Spiritual symbols, and practices that supplement traditional Jewish interpretations of the Bible and religious observances. Kabbalah is very popular among many nations, religions, faith groups, universities, educational institutions, many institutions of higher learning authorized to grant academic degrees, colleges, teachers, students, academic and academical scholastic groups, Orthodox Talmud scholars Jews, Baha'i, Buddhism, Confucianism, Hinduism ,Jainism, Judaism, Christianity, Islam, Shinto, Sikhism, Taoism, Wicca, Zoroastrianism, and Druidism.
Kabbalah philosophy is a Spiritual Jewish mysticism, Judaic wisdom, Judaical cleverness, Jewish shrewdness, Judaic spiritual power, Judaical immaterial, Jewish mysticism and spiritual logic.
Kabbalah - Jewish religious streams that deals in the occult Jewish mysticism, mental powers, psychic, platonic, inner, ingenuity, sagacity, ingeniousness, judiciousness, lore, sageness, sapience, spiritual erudition, spiritual formation, Spiritual generation, procreation, Spiritual composition.
Kabbalah Books - books of philosophy and Spiritual ethics dealing with world revision, repairing the world, spiritual worlds, Kabbalah characters, face wisdom, Kabbalah astrology, spirituality. See www.jej.cc
Kabbalah Spiritual knowledge is insight, common sense, Spiritual opinion, reason, words of Spiritual wisdom, Jewish mystical doctrine, collection of Jewish teachings. The Kabbalah Books includes: the Book of Zohar, the Sepher Yetzira and the Sepher HaBahir, creation book work, Rabbi Ashlag writings, periodicals Ari.

What is the Kabbalah wisdom?
The Kabbalah wisdom is the Kabbalah Spiritual [spir•it•u•al || 'spɪrɪtʃʊəl]
adj. of the spirit world, incorporeal, of or pertaining to the spirit or soul, of or pertaining to the supernatural, religious, of or pertaining to sacred things, ecclesiastical, of or pertaining to

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה