בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.

החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.

יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.

האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!

נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.

במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.

להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,
ארנון

איך מזמינים LDS באתר החדש של בית התפוצות?
28/07/14 15:33
64צפיות
היי,
בית התפוצות העלה אתר חדש ואני לא מוצא איפה מזמינים LDS...

גם אני לא מצליח למצוא דף הזמנה
28/07/14 20:25
33צפיות
מצאתי את דף ההסבר הזה, הכולל פירוט העלות ומייל ליצירת קשר.

ארנון
בעמוד הראשי צריך ללחוץ על תפריט
28/07/14 21:18
38צפיות
בצד שמאל למעלה. נפתח חלון שחור עם התפריט ובו צריך ללחוץ על מאגרים ואוספים. בתפריט הבא יש ללחוץ על גניאולוגיה יהודית ובתפריט הבא שנפתח תמצא את אוסף המיקרופילמים LDS.
עדי
º
כך עשיתי עד היום אבל באתר החדש אין דף הזמנה
28/07/14 21:39
20צפיות
מימוש רכוש שניגזל בלודז' פולין
28/07/14 19:48
34צפיות
שלום לכל חברי הפורום.
האם ידוע למישהו בפורום, עקרונית וגם מעשית אם ניתן לתבוע החזרת רכוש שניגזל מיהודים בלודז'.
תדה מראש לכל המשיבים.
דני
מה תרצו שיהיה בדור הבא של הפורומים?
28/07/14 13:17
10צפיות
אנו מתחילים בימים אלו  תהליך אפיון ועיצוב מחדש של הפורומים בפרדס ומאוד מעוניינים שאתם תהיו שותפים לו.

כרגע אנחנו ממש בתחילת התהליך ונשמח לקבל מכם הצעות... מה פורום החלומות שלכם?

|שמש| איפה בעיניכם החוזקות של הפורומים|?|  באילו דברים לדעתכם אסור לגעת|?|
|שמש| אילו פיצ'רים חסרים לכם|?| מה לדעתכם כדאי להוסיף|?|

אתם מוזמנים להגיב בפורום פורומים 2015

בית חולים לחולי שחפת בי-ם
24/07/14 23:51
93צפיות
האם מישהו מכיר בית חולים בירושלים בסביבות 1945-46 שאושפזו בו חולי שחפת?

תודה
יונת
כמה אפשרויות
25/07/14 08:31
153צפיות
1. זכור לי שקראתי על שכונת 'מקור חיים' בה היה בית הבראה לחולי שחפת, צריך לבדוק היכן ועל איזה שנים מדובר.
2. בית חולים איתנים ליד ירושלים, מ1950 טיפל בחולי שחפת.
3. המחלקה לחולי שחפת הדסה ג'.
אפשרות מס' 1 - היא היחידה הרלוונטית כרגע
25/07/14 23:53
63צפיות
תודה על העצה לגבי שכונת מקור חיים בי-ם. מצאתי בקלות מצגת על תולדות השכונה בכתובת הבאה
http://www.shimur.org/uploads/jerusalem_mekor_haim...

וגם את המקור לתמונות (אוסף בני הזוג הצלמים טרודי ומיקו שוורץ) שאפשר למצוא כאן: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3842834,00...

שני המקורות האחרים הם מאוחרים מדי למקרה אותו אני מנסה לחקור. שוב, תודה על העצה אנסה למצוא מה עלה בגורל המוסד הרפואי הזה.
אכן מקור חיים
26/07/14 20:37
39צפיות
תשובתו של בני, משה יגור, מדריך טיולים בירושלים:
בשכונת מקור חיים היה בית חולים קטן  שהתמחה בטיפול בשחפת. הוא היה פעיל החל מאמצע שנות השלושים ונסגר רק אחרי תחילת מלחמת השחרור. יכול להיות שהמקום היה מוגדר כמרפאה או "בית הבראה".
למנהל של בית החולים קראו ד"ר יוסף וייזר.
נדמה לי ששחפת לא היה אז מחלה נדירה, אז סביר שהיו עוד מקומות (אולי בהדסה) בירושלים שטיפלו בהם בשחפת.
יוסי יגור
השלמת התשובה
26/07/14 21:03
39צפיות
השאלה הוצבה בפורום של "יד בן צבי", והתקבלו שתי תשובות. הראשונה מצוטטת בתשובה הקודמת.
התשובה השניה היתה:
לפני כמה חודשים עד שנה יצא ספר על בתי חולים בארץ ישראל עד קום המדינה. שמו אינו זכור למשיב/ה, אבל שם אמור להימצא המידע הדרוש.
יוסי יגור
אולי זה הספר המדובר?
26/07/14 21:44
51צפיות
בתי-חולים פרטיים בארץ-ישראל, מאת פרופ' אבישי גולץ, בהוצאת איתי בחור - הפרטים כאן. בקטיגורית "היסטוריה של רפואה" בחנות הספרים המקוונת של איתי בחור יש עוד כמה ספרים שעשויים לעניין את אנשי הפורום.

ארנון
כתובות אינטרנט מצורפות:
הספר "רפואה פרטית נוסח המנדט: בתי"ח של פעם"
27/07/14 07:23
45צפיות
אכן במהלך החיפושים מצאתי את הכתבה על הספר ב YNET: "רפואה פרטית נוסח המנדט: בתי"ח של פעם"
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4502251,00...

אנסה לפנות למחבר פרופ' אבישי גולץ בשביל לאתר מקורות - אולי שרדו רישומים כלשהם. למעשה אני מחפשת מקרה של אישה שהתאבדה בבית החולים לאחר שהתיאשה ממחלתה והריחוק שנכפה עליה ממשפחתה וילדים הצעירים. היא נקברה בהר הזיתים בשנת 46-47 ורק לאחר מלחמת השיחרור נקבעה על הקבר מצבתה.

תודה לכל העונים על קצוות החוטים!
יונת
מידע נוסף על בית החולים הנ"ל
27/07/14 09:12
43צפיות
מתוך ספר העומד לצאת לאור (פרטים אצל דורון אורן doronor@inter.net.il):

"הסנטוריום לחולי שחפת היה המוסד המרכזי במקור חיים בשלהי ימי המנדט. הצעד הראשון להקמתו היה בשנת 1933, כשסניף של הליגה למלחמה בשחפת החליט לסדר קייטנה צנועה לכמה חולים בשכונה בהשגחתו של ד"ר ויזר. בעקבות ההצלחה ראתה הליגה צורך לחזור על הקייטנה גם בשנים הבאות. בשנת 1937 כבר ביקשה הליגה מהסתדרות המזרחי להקים סנטוריום בדרום מקור חיים על עשרה מגרשים (שרובם היו פנויים) שבעלי הקרקע הסכימו להעביר אליהם. הליגה התחייבה לנהל את המוסד בלי לחלל את השבת ואף לשמור כשרות, כדי לא לפגוע בצביונה המסורתי של השכונה. הסתדרות המזרחי הסכימה לעניין, ובתים רבים עברו לניהול הליגה. לטיפול במחלת השחפת שהייתה נפוצה בימים ההם נדרש אוויר נקי להבראת החולים, והמקום אכן התאים לחולים אלו. נוסף לכך, האזור המרוחק מירושלים הפחית את הסכנה להתפשטות המחלה. במאמר בעיתון 'הארץ' משנת 1942 מתאר גרשון סוואט את המקום אשר ממומן על ידי 'הדסה' והמוסדות הלאומיים, אך לא על ידי הממשלה.
כשאתה עובר בשכונת מקור חיים בירושלים בשנת תש"ג ורואה את כל הפרימיטיביות ואת הדלות ואת המחסור בכל נוחיות שהיא – אתה מתבייש. האמנם אין ביכולתו של הישוב היהודי בארץ לבוא לעזרה למאות הספורות של חולי השחפת בארץ הזקוקים לכך, בצורה יותר מתאימה מאשר החזקתם בבתי העניים הללו עם חדר אמבטיה לכל 15–20 חולים, ללא גינות, ללא גזוזטראות לשכיבה, ללא כל אותה נוחיות מינימאלית שהיא עיקר הריפוי? [...] יש לנקוט את כל האמצעים האפשריים כדי לעורר את הממשלה להשתתף במפעל זה, אבל רשות הדיבור קודם לישוב עצמו.
בשנת 1942 כבר השתכנו בסנטוריום בהנהלתו של ד"ר ויזר כ-140 חולים, שהיוו 70 אחוז מחולי השחפת בארץ. בשנים הבאות המשיך הסנטוריום להתפתח ולהשתכלל. מלבד הטיפול הרפואי המשופר, היו בו גם פעילויות תרבותיות וחינוכיות רבות. יחד עם התפתחותו של הסנטוריום וריבוי המאושפזים בו, יצא לשכונת מקור חיים שם של 'שכונת שחפנים', וחלק עזבו אותה מפחד ההידבקות. אך לאמתו של דבר לא ידוע על מקרה אחד של הידבקות בשכונה. במהלך מלחמת העצמאות פונה הסנטוריום לעיר יפו ולא שב עוד לירושלים."
היה עוד משהו עמום וכעת נזכרתי בו:
27/07/14 22:57
39צפיות
סלחו לי על המבנה, התפוז משתדרג ואני מקווה שיסתדרו כל הקישורים.
בית החולים הנסן שימש לחולי צרעת, ואצל צרעת נזכר שזה משהו חופף או כולל גם לשחפת, יש צרעת שחפתית וכדומה.
כך ששווה לבדוק גם בכיוון של הנסן.
בהצלחה.
יונת, מה שהזכיר לי את הנסן, היתה ההערה שלך
27/07/14 23:00
35צפיות
בדבר הריחוק שנגזר על אותה אשה.
היה איזה וידאו תיעודי (YNET ודומיו) על בית הנסן בירושלים, לפני כשנה ראיתיו,
ושם באמת סיפרו ותיארו (מעבר למחלה עצמה) על הנידוי ממנו החולים סבלו.
חומר על בית חולים לחולי שחפת ירושלים בארכיון הציוני
28/07/14 20:51
48צפיות
היי 
יש חומר בארכיון הציוני אפשר לחפש באתר הארכיון
http://www.zionistarchives.org.il/Pages/ArchiveSea...בית+חולים+לחולי+שחפת&t=T2
מקווה שיעזור
ענבר
עליית עמוד ההודעה החדש ב|תפוז|
27/07/14 11:58
36צפיות
גולשות וגולשים יקרים,
היום העלנו את עמוד הוספת הודעה החדש בכל הפורומים :-)

העמוד החדש כולל:
- עורך חדש בעמוד ההודעה שיאפשר הדגשת טקסט, לינקים, גדלי וצבעי פונט שונים.
- העלאת מספר תמונות  / סרטוני וידיאו / קבצים אחרים להודעה אחת.

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו בשרשור המיועד בפורום משוב, במסר ל"הנהלת הפורומים" או למייל forums@tapuz.co.il.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

רישומים כלשהם ממחנה העקורים Pocking
23/07/14 23:51
95צפיות
שלום רב לכולם,
נפגשתי לפני כחודש עם קרוב משפחה שנולד במחנה העקורים Pocking בשנת 1947. הוא מגיע עם הוריו לארה"ב בשנת 1949 כשהוא כמוהן תינוק בן שנתיים. אני מחפשת רישומים כלשהם מאותו מחנה ובעיקר רישומי לידה. האם שרדו רישומים מאותו מחנה מעבר?

תודה רבה
יונת
Pocking
24/07/14 09:40
83צפיות
בקישור שצירפתי בתחתית-הדף יש אפשרות ליצירת-קשר. שווה לנסות, אולי יוכלו לסייע לך במידע אודות רישומים שנשמרו מהמחנה.

כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תודה שרי, שלחתי מייל. אעדכן אם יענו.
24/07/14 10:19
40צפיות
º
24/07/14 11:49
9צפיות
עדכון לגבי DP Camp Pocking
26/07/14 00:11
63צפיות
לפי עצתך שרי פניתי לכתובת המצויינת באתר ומהר מאוד ענו לי שאין בידם תעודות לידה של תינוקות שנולדות במחנה. הודתי לו ולאחר שקראתי את המייל שוב חשבתי שאולי יש להם תעודות או רישומים כלשהם אחרים ולכן שלחתי מייל נוסף. לצערי ענו לי שוב (ביעילות ובמהירות) שאין להם שום רישומים שמיים מהמחנה ויעצו לי לפנות ל ITS משום שלדעתם שם נמצאים רישומים רבים של מי ששה במחנות העקורים. אני מעדכנת פה גם כמובן בכדי להודות לך על ההפניה וגם בכדי שהמחפשים מידע דומה ידעו כי המקור הזה הוא אכזב וכדאי לפנות ל ITS ישירות.

תודה
יונת
לעניין ITS ככל הנראה ההפנייה אליהם נכונה,
26/07/14 23:14
48צפיות
מנסיון שלי בפניה אליהם מצאו עבורי מידע על אמי ששהתה במחנה עקורים בגרמניה לאחר המלחמה לפני שעלתה לארץ. זה מידע שלא היה לי מושג עליו למרות שאמי ספרה מעט ממה שעבר עליה במלחמה, אחריה ועלייתה לארץ.

אריה
משפחת נוחימובסקי מביאליסטוק. נ בחולם
26/07/14 09:42
52צפיות
.נכתב גם נאחימובסקי באידיש. מה שיתכן ושובש בכתיב עברי לנחימובסקי, זאת הערכה שלי,יתכנות. נוחימובסקי " שלי" הם כהנים זה בטוח, ומוצאם : ביאליסטוק. ומשמש מדד טוב להבחנה.
שאלתי, האם יש רבנים בענף ,שאני חוקר ?שמות פרטיים: ברל, דוב, ידל+יהודה ועוד. ביד ושם מצאתי את דפי העד מענף זה.
תודה.
משפחת גולשטיין מרומניה וזכרון יעקב
24/07/14 21:47
92צפיות
שלום לכולם,
משפחתי, משפחת גולדשטיין, גרה דורות רבים בגאלאץ רומניה.
ראשי המשפחה- ההורים היו מרדכי שעיה (יהושע) וקרנצה (לבית סקיפ) גולדשטיין.
ילדיהם- מנחם מנדל גולדשטיין (סבא רבא שלי שמת בגאלאץ), האחות הגדולה פרלה ששם משפחתה לאחר הנישואין לא ידוע- ידוע רק שלאחר פטירתה בגאלאץ היגר בעלה עם ילדיהם לארה"ב ואחד מילדיה מת על הטיטניק, והאחות הקטנה מלכה זילברמן שנפטרה בארץ.
באילן יוחסין ישן שמצאתי, מוזכר כי לשלושת האחים היה בן דוד בשם יצחק גולדשטיין שהיה מותיקי זכרון יעקב. לאחר שיטוט באינטרנט מצאתי מידע עליו כולל שמות צאצאיו ואף התקשרתי אליהם. לצערי לא היה להם מושג לגבי המשפחה ולא הכירו את הענף הזה. מצאתי גם את תמונת מצבתו באתר נשמה (המועיל ביותר!), שם קראתי ששם אביו היה שמואל. אך על המצבה רשום שהוא נולד בעיר בקאו, למרות שלפי האילן הישן ולפי כל הקרובים, שורשים המשפחה נעוצים בגאלאץ עוד מהמאה ה18.
ובכן, כיצד אוכל להוכיח את הקשר בין 3 האחים מגאלאץ בני מרדכי שעיה גולדשטיין, לבין יצחק גולדשטיין מבקאו בן שמואל?   
למיטב הבנתי הארכיונים מרומניה לא ברשת, אז כיצד אוכל לאתר כל מידע אפשרי לגבי המשפחה?

תודה רבה,
אלון
º
תיקון- השם הוא גולדשטיין
24/07/14 22:56
28צפיות
ornan - לעיונך
24/07/14 23:25
71צפיות
שלום, אלון.

משפחת גולדשטיין מזכרון יעקב היא אכן וותיקה ומתועדת. אחת מחברותינו הוותיקות, ornan, נשואה לבן המשפחה (יצחק גולדשטיין ורעייתו חיה לבית ויסמן היו סבא-רבא וסבתא-רבתא של בעלה), ואני בטוח שהיא תוכל להאיר ולהעיר בנושא מוצא המשפחה (ואולי כבר שוחחת איתה?...).

אני מניח שכדי להוכיח/להפריך קשר משפחתי בין "שלושת האחים" לבין "יצחק הזכרוני" - ובפרט כדי לבחון האם אכן היו בני דודים - תצטרך לדעת שמות הסבים הגולדשטיינים של כל אחד מן הצדדים. אם יתברר כי שמות הסבים זהים - הרי שתתחזק דעתך שהסיפור המשפחתי שבידיך נכון. דרך נוספת היא לנסות ולאתר סיפורים משפחתיים באגף הזכרוני אשר קושרים אותו למשפחתך.

נכון הוא שאין (עדיין?) מידע זמין ברשת מארכיוני גלאץ Galati (רומניה), אך בהחלט ניתן לנסות לפנות לארכיון עצמו. חשוב לזכור כי הרישומים האזרחיים התחילו באזור זה בתקופה מאוחרת למדי. אני מניח שחברנו soring יאיר באור חשוב נקודה זו, כדי שתבין היטב מהו המצאי הפוטנציאלי. גם איתור מידע מן התקופה המדוברת בבית העלמין בגלאץ אינו משימה פשוטה כל כך...

בוא נמתין לתשובותיהם של ornan ושל soring כדי לחשוב יחדיו איך תוכל להתקדם.

ארנון
משפחת גולדשטיין
25/07/14 00:06
58צפיות
משפחת גולדשטיין
שלום ארנון ותודה על המענה המהיר!
אני שוחחתי עם הנכד של יצחק וחיה גולדשטיין- אליהו גולדשטיין. אולי ornan תוכל לספר יותר על המשפחה, ואני מקווה שהיא תראה את ההודעה.

מבית העלמין בגאלאץ יש לי תמונה של הקבר של אחד האחים- מנחם מנדל גולדשטיין שם רשום כי אביו הוא מרדכי יהושע, ובכך מסתכם הידע שלי לגבי אב המשפחה. מספרים כי שני ההורים- מרדכי יהושע וקרנצה, גם קבורים בגאלאץ, אך אין לי תמונות של הקברים.
אולי סורין יוכל לעזור, ואני מקווה לתשובתו גם כן.

שוב תודה,
אלון
התמונה
25/07/14 00:09
50צפיות
התמונה
שכחתי לציין שבהודעה הוספתי תמונה של אחד האחים- מנחם מנדל גולדשטיין עם אשתו, וילדיו וגם אמו- קרנצה גולדשטיין בצד ימין.
מצרף תמונה של הקבר של מנחם מנדל גולדשטיין מגאלאץ.
אינני יודע מהו המצאי המדוייק בגאלאץ
25/07/14 05:31
56צפיות
אבל כפי שארנון הזכיר - רישום מסודר החל בדצמבר 1865.
באם אותו גולדשטיין היה ממייסדי זכרון, כלומר היה איש בוגר כשנוסדה, אזי מדובר בשנים שבהם הרישומים די ספורדיים.
כאשר מדובר בבני אותה עיר, לפעמים בני משפחה מעידים זה לזה, ואם יש מזל ניתן למצוא הוכחה כזאת.
כאשר מדובר  בערים שונות, ומבלי שיש רישומי לידה, זה די לא אפשרי.
אתה צריך לאתר את רישומי הפטירה של יהושע מרדכי ושל שמואל ולקוות שרשומים שם שמות ההורים. לא מובטח.
ארכיון גאלאץ אינו מבצע מחקר. לא ידוע לי שיש איזה מאמצים לצלם את הרישום ולאנדקס אותם.
אגב יהושע אינו שייע אלא הוישיע.
אגב - איך קשור Mendel Schip
25/07/14 07:50
47צפיות
מ Falticeni למשפחה.
במשפחת סקיפ נתקלתי בדיוק באותה בעיה
25/07/14 13:46
38צפיות
הנכד של אחד האחים- דוד גולדשטיין, התחתן עם אסתר שהיא נכדה למשפחת סקיפ- אמה זלפה הייתה אחות של מנדל סקיפ מפלטיצ'ני עליו אתה מדבר.
ידוע כי דוד ואסתר נישאו והם קרובי משפחה- איכשהו דרך משפחת סקיפ- כפי שאמרתי סבתא רבא של דוד היא קרנצה מבית סקיפ מפלטיצ'ני ואמא של אסתר היא זלפה מבית סקיפ מפלטיצ'ני.
אז שוב- לא מצאתי דרך להוכיח את בקשר המשפחתי, רק יודעים שיש קרבה..
מה ידוע לך על מנדל סקיפ? אני יודע שהוא בן צבי הרש ואנה סקיפ.
ראיתי את השם.
25/07/14 14:39
31צפיות
צילמנו ואינדקסנו את רישומי הלידה והנישואין של Falticeni 1865-95. מקווה שבתחילת ספטמבר נתחיל גם עם הפטירות.
ישן שנים מאוחרות יותר בארכיון, אבל זה לא נגיש לציבור עדיין.
סורין
אם כך הדרך היחידה היא לנסות לאתר רישומי פטירה
25/07/14 13:49
42צפיות
לפי דעתך? כיצד אוכל להמשיך מכאן?
בתמונת המצבה של מנדל יש את גיל הפטירה, כך ששנת הלידה ידועה ואולי אפשר לאתר משו דרך זה?

תודה,
אלון
לכאורה - הרוסים כאשר שלטו למעשה בנסיכויות
25/07/14 14:36
52צפיות
הרומניות הנהיגו רישום אזרחי בשנות ה30 של המאה ה19.
אצל היהודים זה בוצע בקהילה. עד כמה זה היה עקבי, לא ברור.
עד כמה השתמרו הרישומים מהתקופה הזאת - כל מקום ומה שהשתמר.
בדצמבר 1865 זה הועבר לעירייה ואז זה הפך להיות הרבה יותר מסודר. גם אז, לקח שנים עד שאפשר היה להגיד ש95% או 99% (אין לי מושג) נרשמו בלידתם. כך שכל מה שעד בערך 1880 זה עניין של מזל, לפני 65, מזל גדול.
לגבי רישומי הפטירה - אולי ניתן לבדוק - לארנון יש את הכתובת של הארכיון בגאלאץ האם יש להם אינדקס לפטירות ואז, או לגשת למקום, או באמצעות חוקר.
הארכיונים לא יבצעו מחקר.
לכל אחד יכולה להיות כתובת הארכיון
25/07/14 23:15
45צפיות
אחרי הכל, זה לא סוד - זה מופיע באינטרנט...
º
נכון, אבל אתה כבר התכתבת איתם
26/07/14 05:12
22צפיות
כדורגל
25/07/14 12:31
67צפיות
על  פי   סיפורה  של  דודתי (אחות  אבי)  אבי  שיחק  בשנות  השלושים  באחת
מקבוצות  הכדורגל  של  בוקרסט   כבלם  בהרכב  הראשון.

היכן  ניתן  למצוא  מידע  על  קבוצות  הכדורגל  של  בוקרשט  של  שנות
השלושים. האם  יש  ארכיון  ספורט  שניתן  לבדוק   אלו  קבוצות  היו  באותה  תקופה   
וכיצד  להגיע  אליו?

יצחק

חיפוש מקום
22/07/14 22:35
171צפיות
מחפשת מקום בשם: סלוטפנה. זו עיירה שהייתה לפני המלחמה בצ'כסלובקיה. איפה היא היום? בסלובקיה? ברדיסלבה?
אולי כבר אין מקום כזה.
מי נודה וגדלה בסלוטפנה והיו שם חיי קהילה ערים ועשירים.
תודה
Solotvyno
23/07/14 06:16
80צפיות
הי רקפת,

כדי לקבוע מהו המקום עליך לשאול את אמך או קרובים אחרים מה עוד הם זוכרים מהמקום - מה היתה העיר הגדולה הסמוכה, האם היה נהר ליד, וכד'.
אך בהעדר מידע שכזה, אפשרות סבירה היא כי מדובר במקום שנמצא כ-1.5 ק"מ מסיגט (רומניה) - אך מעבר לנהר הטיסה. היום המקום נקרא Solotvyno, ושייך לאוקראינה. היו עוד שמות רבים, ותוכלי לראות אותם בקישור (המחייב הרשמה חינמית ל-JewishGen). כפי שתראי, ביידיש המקום נקרא אמנם סלוטפינה.

אם זה אכן המקום - ברוכה הבאה לחוג המתעניינים בשורשים ביישוב זה! אני קשורה למשפחות הרשקוביץ, הופמן, מוסקוביץ מסלוטפינה.

והמקום קיים בהחלט! אחד מוותיקי הפורום היה שם לפני זמן קצר

אורית
בתשובה לאורית
24/07/14 00:29
58צפיות

זה המקום. ממש תודה.
כבר אין לי את מי לשאול.
אבל אני יודעת שזה על יד נהר, וקרוב לסיגט. שם ילדו את ילדיהם, ובדרך חצו נהר.
איך אפשר להיות אתכם, המתענינים במקום, בקשר כלשהו. אתך אורית, או עם מי שנסע לשם.
זה ממש מרגש שטרחת לענות לי והאינפורמציה שמסרת.
תודה רבה, לילה טוב ושיהיה שקט
סבא של סבא שלי הגיע משם
24/07/14 16:42
45צפיות
אשמח לקבל כל מידע אודות משפחת דוידוביץ הענפה שהתפזרה משם לישובים ברדיוס של בערך 50 ק"מ לכל היותר
דוידוביץ מסלטפינה
24/07/14 18:00
48צפיות
דוד דוידוביץ מופיע ברשימת פרענומעראנטן  בספר "סמיכת נופלים" שיצא לאור בסיגט בשנת 1907.  רק  לידיעה במידה שעדיין לא ראית.

חוה
עברתי על כל הרשימה שם ולא מצאתי..תוכלי בבקשה למקד אותי?
28/07/14 11:24
10צפיות
צילום מסך יעזור מאוד..
תודה
דודוביץ - דאווידאווטש
28/07/14 11:46
20צפיות
 רשימה מסלוטפינה, אוקראינה - 1907  (הרשימה נמצאת בדף המצורף ):
והנה המקור בספר שהזכרתי:
http://www.hebrewbooks.org/pdfpager.aspx?req=34277...

אם עדיין לא קראת את הפרק בספר מארמארוש כדאי לעבור גם עליו אם כי ברפרוף ראשוני לא נתקלתי בשם.
חוה

כל מישה מעוניין חיפוש שורשים בפולין
23/07/14 21:21
210צפיות

מאת  יואל  דרורי
   יש  אפשרות  לקבל  עזרה  חיפוש  שורשים  או  מיסמכים  בארכיונים
    בפולין   מי  אלה  קבפיש     FECBOOK      ELA  KWAPISZ

KWAPISZELZBIETA@INTERIA.PL
תמונה לא מזוהה
22/07/14 11:19
184צפיות
תמונה לא מזוהה
שלום,
חבר של בני (בן ה-10) קיבל תמונה ממשפחתו ואין לו שום מידע עליה.
התמונה מצ"ב.
משפחתו מפולין, מן העיר Wyszków.
האם יש לכם רעיונות איך והאם ניתן לזהות את הדמויות הללו או את חלקן?
את הצלם?
מה עוד ניתן לומר לו על התמונה?
תודה,
דב
העיירה Wyszkow
22/07/14 12:03
120צפיות
העיירה ווישקוב נמצאת 50 ק"מ צפונית מזרחית לוורשה.
היו בקהילה מאות יהודים שהשתייכו לחצרות אדמו"רים מזרמים שונים של החסידות.
ספר "יזכור" של העיירה נמצא בספריה הציבורית של ניו יורק, בסרגל העליון ניתן לעשות חיפוש חינמי. הוא כתוב חלקו ביידיש.
אפשר לעלעל בספר לחפש אולי תמונה זו נמצאת שם.

החל מעמ' 249 (מתוך 364 עמ') יש רשימות נרצחים ואח"כ תמונות של חלקם.

אפשר להעלותה לViewmate של הJewishGen או לשאול בקבוצת המחקר של וורשה. העיירה הזו שייכת למחוז זה.
יש אתרים רבים שאליהם ניתן להעלות תמונות.

בין היתר אפשר להעלות את התמונה לפייס בוק לדף Tracing The Tribe בו חברים המון יהודים מרחבי העולם.

אנסה למצא עוד אתרים שניתן להעלות את התמונה שנשתמרה היטב.
אני מניחה שחבריי הידענים פה יעלו עם תובנות נוספות.

אם חברו של בנך (צעיר האנשים שעד כה נתקלתי והמתעניין בגנאלוגיה!!) יודע שמות משפחה משם- בוודאי שזה יעזור.
בהצלחה!
לאה
כתובות אינטרנט מצורפות:
משפחות קלוסקי; דיבנר
22/07/14 12:17
101צפיות
נאמר לי ששמות המשפחות הקשורות (אולי) לתמונה הם קלוסקי ודיבנר.
אעיין באתר שהצעת.
תודה,
דב
השני מימין הוא אדמור מוכר
22/07/14 13:07
122צפיות
דומני מאלכסנדר, אבל איני בטוח.
מדהים!
22/07/14 13:17
102צפיות
כל הכבוד. ראיתי עכשיו בויקיפדיה אודותיו ושם תמונה שלו עם כמה ממלוויו, שמופיעים גם כאן!
כמובן שעכשיו אני צריך לבדוק האם יש קשר בין האדמו"ר למשפחתו של חבר בני או שמא המשפחה שמרה את התמונה מפני דמותו של האדמו"ר.
תודה רבה.
דב
הימני הצעיר הוא כנראה בן משפחה של האדמור
22/07/14 13:23
87צפיות
והממושקף הוא כנראה המשמש, כי הוא מופיע גם בתמונות נוספות.
יתכן שהזקן בצד שמאל, הוא לא שייך לפמליה של האדמור, אלא אחד מבני העיר הזו, ויתכן שהוא ממשפחתו של אותו חבר.
דומני שיש ספר לתולדותיו של האדמור ה"עקידת יצחק" מאלכסנדר, ויתכן שהתמונה תופיע שם עם זיהוי.
º
רעיון מעולה. אחפש ספרות על האדמו"ר. שוב |תוד
22/07/14 14:26
43צפיות
º
22/07/14 13:41
12צפיות
מה שכמעט בטוח - התמונה לא צולמה בעיירה וישקוב
22/07/14 22:20
73צפיות
לא היתה בעיירה בנייה מהסוג הנראה בתמונה. (סבא שלי היה בן העיירה וישקוב וביקרתי במקום לפני שנתיים).
התמונה צולמה כנראה במרינבד
23/07/14 10:16
72צפיות
עיירת נופש פופולארית אצל האדמורים.
כך כתבו לי באישי.
º
וזה כנראה מה שכתוב בתמונה, מתחת לשמו של הצלם
23/07/14 14:13
42צפיות
האדמו"ר שבתמונה
23/07/14 13:44
89צפיות
תמונת האדמור מאלכסנדר במרינדב
אכן מדובר באדמו"ר ר' יצחק מנחם מנדל דנציגר, בעל ה"עקדת יצחק", בנופש עם בניו במרינבד.
משפחת רומנו - אדירנה טורקיה
19/07/14 12:25
102צפיות
שלום רב,
אני נכדו של דוד רומנו שנולד בשנת 1906 באדירנה שבטורקיה.
שם הוריו, יהושוע ובוליסיה.

שאלותי:
1. היכן ניתן למצוא פרטים נוספים על המשפחה?
2. האם רבנות טורקיה יכולה לסייע באיתור קברי המשפחה?
3. האם יש סיכוי שיימצא רישום בעיריית אדירנה? והאם אפשר לפנות אליהם בבקשה למיידע דרך דוא"ל?

כל מידע נוסף יבורך.

תודה!
שלום לך "צפוני"
20/07/14 13:00
169צפיות
לשאלתך השניה התשובה היא שלילית. מרבנות טורקיה אין סיכוי שתקבל עזרה
לאיתור קברים, לא בבתי העלמין של איסטנבול ובטח לא בבתי העלמין העתיקים
והנטושים בכל רחבי טורקיה.

לשאלתך השלישית שוב התשובה שלילית. העיריות בטורקיה לא רק שלא מחזיקות
בפרטים על קבורות בכלל, ובטח שאין בידיהם פרטים על קבורות של בתי עלמין יהודיים.
יותר מזה, יש לקוות שבית העלמין היהודי באדירנה עדיין קיים כי יש מגמה בערי השדה
במערב טורקיה להפוך את בתי העלמין העתיקים היהודיים, שבדרך כלל ממוקמים בפאתי
הערים, לאתרי נדל"ן לבנייה.

אני עומד בראש פרויקט להצלת בית העלמין העתיק של גאליפולי ומדבר מתוך נסיון רב בנושא.

בסוף שנות ה-90 ערכה הפרופסור מינה רוזן (היום באוניברסיטת חיפה) סקר נרחב של בתי
עלמין יהודיים במערב טורקיה. ע"פ הדוח שלה היא מצאה בבית העלמין של אדירנה 766
מצבות. כפי שידוע לי היא תיעדה את עבודתה בצילום המצבות אך עד היום לא פירסמה
את עבודתה או את הצילומים. פנה אלי במסר פרטי ואמסור לך את פרטי ההתקשרות עם
פרופסור רוזן.

אילן גיא
תודה אילן!
23/07/14 16:54
35צפיות
פניתי אליך במסר אישי.

בנוסף לחיפוש שלי אחר שורשים של מש' רומנו באדירנה, אני מחפש גם מידע על מש' טולדנו ממוניסטיר (ביטולה) שבמקדוניה.

אשמח מאוד לקבל הפניה למקורות.

משפחת טולידאנו
24/07/14 09:51
51צפיות
שלום,

אני צאצא של משפחת טולידאנו (כך כתבו את השם במקור, ולא טולדנו) מהעיר איזמיר.
לא ידוע לי על קשר משפחתי למשפחות טולידאנו ממוניסטיר. מנסיוני, מרבית המופעים של השם טולידאנו הם ממשפחות ממרוקו, וכמות המופעים של השם בתורכיה (וגם בבלקן) קטנה יותר.

מציע לך להיכנס לאתר העוסק במשפחות טולידאנו. מופיע שם עץ משפחה של יוסף טולידאנו מביטולה.
מציע לך גם ליצור קשר עם מנהל האתר, יעקב טל טולידאנו, העוסק במשך שנים בחקר משפחות טולידאנו, ואף הוציא ספר בנושא.

בהצלחה,
עודד
הודעה שקיבלתי מרבנות איסטנבול.
23/07/14 17:30
61צפיות
לא עוזרת לי אבל אולי למישהו אחר.

========================================================================

Dear Mr. Yossef Snir

You have asked us help for researching your family.

Although you have sent us some details unfortunately we couldn't find any
matches, because the records you need are not part of the Istanbul database
and in Edirne we don't have any birth or cemetary records  we unfortunately
cannot assist you in your search.

.       Our records encompass wedding records of only Istanbul,

.       In our database, the  Jewish wedding records start in 1900 and any
birth information before that  was not recorded.

We are sorry to inform you that we are not able to assist you.

Thank you for your understanding
Best regards
The Jewish Community Of Turkey

-----Original Message-----
From: Turk Yahudileri [mailto:ofis@turkyahudileri.com]
Sent: Monday, July 21, 2014 9:16 AM
To: 'Roots'
Subject: FW: Türk Yahudileri: Edirne jews - Romano

My name is Yossef Snir.

I am the gandson of Davide Romano who was born in Edirne in 1906.

I look for more information about Romano family in Edirne and will
appreciate your help.

Shabat Shalom,
Yossef Snir.

Yossi Snir <yossnir@gmail.com>  

º
זו רוח הפורום על השיתוף
23/07/14 20:38
53צפיות
רישומי נישואין של קהילת אדירנה
22/07/14 11:11
72צפיות
שלום,
בארכיון המרכזי לתולדות העם היהודי (ירושלים) ישנם פנקסי נשואין של בני הקהילה באדירנה (ובקהילות קטנות אחרות בסביבתה), בין השנים 1911-1848.
הרישומים מסודרים בסדר כרונולוגי ואין בהם מפתחות.
כל טוב,
דב
שאלה לדב
23/07/14 13:01
35צפיות
האם יש באותו הארכיון גם רשומי נישואין מגאליפולי?

אילן גיא
למיטב ידיעתי אין בארכיון רישומים מגאליפולי.
23/07/14 14:11
33צפיות
זכורני שב"ארכיון החכם-באשי", שבארכיון המרכזי לתולדות העם היהודי, המכיל את התכתבות הקהילות עם החכם באשי באיסטנבול, ראיתי מכתבים מגאליפולי. אבל כמובן שהמידע בהם אקראי בלבד.
אינני מכיר vital records מגאליפולי.
דב
תודה רבה מאוד.
23/07/14 16:51
31צפיות
פניתי אליהם, מקווה לתשובה.

יוסי שניר
תודה ללובה
20/07/14 18:57
121צפיות
תודה ללובה פילקו אכן הפרטים ששלחת נכונים
אבי היה חייל בצבא הפוליני ונפגע ביום הראשון
שהצבא הגרמני פלש לפולין.ידוע לי גם שהיה פרטיזן
ובשלב כלשהוא ברח לרוסיה.
אני מחפשת פרטים על משפחתו שניספת.
לא מצאתי ביד ושם שום תעוד.
ידוע לי שלאביו ( סבי) קראו יואל ולאמא (סבתי) רוזה.
אנני יודעת את שמות האחים והאחיות.
היכן אוכל למצוא פרטים נוספים?
היתי מתחילה מארכיון ב Poznan
21/07/14 13:39
54צפיות
Archiwum Państwowe w Poznaniu Oddział w Pile
64-920, Piła 64-920 ppłk Aleksandra Kity 5 -
tel: +48 67 349-16-08
fax: -
email: pila@poznan.ap.gov.pl
www.poznan.ap.gov.pl
כתובות אינטרנט מצורפות:
עיירת שנידמול גליציה
19/07/14 19:13
125צפיות
במסמכים ישנים שמצאתי גיליתי שאבי נולד בעיירת שנידמול בגליציה. בשם - אבנר רוזנבאום נולד ב - 22.12.1908 היכן אני יכולה למצא פרטים. אבא אף פעם לא דיבר ולא סיפר. ידוע לי רק שהם היו 6 ילדים ואביו נפל בקרב במלחמת העולם הראשונה.
קבלי קישור לחללי wwi בגרמניה
20/07/14 09:44
82צפיות
º
היא צריכה רשימת חללים של הצבא האוסטרו-הונגרי.
20/07/14 12:12
47צפיות
בארגון הפרטיזנים מופיע אבנר רוזנבאום
20/07/14 13:20
59צפיות
РОЗЕНБАУМ  АВНЕР  сын-ИОЭЛЯ (רוזנבאום אבנר בן יואל)
תאריך לידה: 1908-12-22 PILA,POLIN
שירות צבאי: צבא פולני
חי"ר חטיבה 7,
מלחמה: LVOV POLIN
תאריך שחרור: 1949-01-01

http://www.disabled-veterans.org.il/gallery.php?se...
אשמח למקור על אוסטרו-הונגריה.
20/07/14 16:33
49צפיות
זה יועיל לי מאד.
שניידמול היא כנראה בין האיזורים שעברו מיד ליד במשך שנים. לכן חלק מהזמן השילטון שם כנראה היה גרמני. ומכאן רשית החללים הגרמנים שצירפתי קודם. לפני 5 שנים היה בפורום מישהו (צעיר מוכשר) שמשפחתו ממוצא גרמני, וממום בשם שניידמול. שלחתי לשואלת את כתובתו של הבחור באופן פרטי.
טעות סופר. רשית צ"ל רשימת, וממום צ"ל וממקום
20/07/14 16:39
43צפיות
וחייקין נתן את ההסבר המלא "למה גרמניה" ולא אוסטריה.
כן, ראיתי את זה...
20/07/14 16:45
49צפיות
היות והשואלת כתבה ששניידמול היתה בגליציה, כתבתי שהיא צריכה רשימת חללים אוסטרו-הונגרים.
בדיעבד מתברר ששניידמול היא עיירה במערב פולין, ולכן הצבא הרלוונטי הוא הצבא הקיסרי הגרמני.

שניידמוהל
20/07/14 13:10
63צפיות
אני מכיר את העיירה שניידמוהל בפרובינצית פוזן שהיתה חלק מהממלכה הפרוסית משנת 1794 עד לאחר מלחמת העולם הראשונה.
שמה הפולני: פילה
קיים פרק אודות העיירה בספרי "מפרוסיה באהבה"
זה משפחה שלך?
20/07/14 14:34
73צפיות
מצ"ב לינק

לא בטוח שמדובר על המשפחה שלכם ,אבל עם כן אז יש בדפים אינפורמציה חשובה  לגבי סבא יוליוס .
הוא היה ROSNER YULIUS ולפי דף עד הוא  נרצח בשואה .אשתו טלמה הייתה רוזנבאום לפני נישואין.

כתובות אינטרנט מצורפות:
ארגון חיילים ופרטיזנים
20/07/14 14:36
82צפיות
מצ"ב לינק מאתר.

РОЗЕНБАУМ  АВНЕР  сын-ИОЭЛЯ (רוזנבאום אבנר בן יואל)
תאריך לידה: 1908-12-22 PILA,POLIN
שירות צבאי: צבא פולני
חי"ר חטיבה 7,
מלחמה: LVOV POLIN
תאריך שחרור: 1949-01-01

http://www.disabled-veterans.org.il/gallery.php?se...
פרסום בתפוז - תפוז עסקים

בעל עסק קטן?

זה הזמן שלך להופיע בפורומים! למידע השאר את פרטיך כאן >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום