לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.

החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.

יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.

האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!

נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.

במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.

להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,
ארנון

מחפש מקור: אדלר מפולין
28/07/15 16:28
52צפיות
שלום
האם למישהו יש מידע על המשפחה או שם המשפחה של משפחות אדלר מפולין?

ישנה משפחת אדלר מפורסמת ומסועפת מהונגריה - כהנים - לא קשור! לא מדובר בכהנים.
(המקור של אדלר הכהנים מאיזו אגדה על עלילת דם שהסתיימה בניצחון שהסתיים בשם אדלר לאות כבוד).
ישנם משפחות אדלר מגרמניה - ככל הנראה לא קשור! מדובר במשפחה שבפולין לפחות מ1800.
ישנה משפחת אדלר מגליציה, שמה הוענק לה על ידי מישהו יחד עם שמות המשפחה פרוכטר ובמברגר שהוענקו לשלושה אחים - לא קשור!
האם יש למישהו מידע על איזושהי משפחת אדלר שהתגוררה בפולין ואינה אחת מהנ"ל, או על מקור ומוצא אחר למשפחת אדלר חוץ מהנ"ל?
תודה מראש
דוד
האדלר שלי מינוב ליד פינסק
28/07/15 18:11
41צפיות
שינו את שם משפחתם לאדלר כנראה בסביבות 1880. שמם המקורי היה קרבץ. נראה שהם בחרו בשם אדלר כי זה נשמע טוב. 
הסיפור המשפחתי הוא שאחד מהאחים בשם אפרים עבר לפולין בכדי  להימנע מלהתגייס לצבא הרוסי.
אם הם שינו 1880 זה ודאי לא רלוונטי.
29/07/15 13:43
4צפיות
כמו שפירטתי בתגובה האחרת. אדלר שלי נקראים כך לפחות מ1820.
יותר מידע
29/07/15 10:56
13צפיות
אם אתה יודע את שם העיירה או שם פרטי או איזור ממנו הגיעו תוכל לחפש באתר של JewishGen או באתר של JRI-Poland (שניהם org.)
ובכן... אלו הפרטים המלאים:
29/07/15 13:41
8צפיות
כבר חיפשתי פה את משפחת אדלר ממזריטש, כך שאני לא בטוח שיש מידע נוסף שרלוונטי לשאלתי, אפרט בכל זאת:

משפחתי היא משפחת אדלר ממזריטש. לאחר מחקר מעמיק ומקיף בג'ואישגן ובJRI וגם בעוד אמצעים, גילית את אבות משפחתי, עד הסבא של הסבא של הסבא שלי (6 דורות מעלי), שהתברר שחי במזריטש כבר באזור 1820. מעבר לזה לא הצלחתי לגלות. 

כדי לנסות מכיוון אחר, החלטתי כעת לנסות לאתר משפחות אדלר שעשויות להיות קשורות, זה עשוי להצליח כי כמו שפירטתי לא מדובר באחת מהמשפחות אדלר הידועות.

כל זה מוביל לנתונים הבאים:
1. משפחת אדלר חיה במזריטש שבפולין כבר ב1820.
2. הם אינם כהנים או לוויים.
3. הם לא צאצאים של משפחת אדלר ההונגרית שנוסדה (תחת השם אדלר) בשנת 1790
4. הם לא צאצאים של משפחת אדלר הידועה והמסועפת של ר' נתן אדלר (שמוצאה בגרמניה ואר כך בהונגריה) - כי הללו כהנים. (משפחת אדלר הזו קיבלה את שמה ב1610)
4. הם אינם קשורים להרבה מאוד אדלרים שקבריהם פזורים בורשה וברחבי פולין שרובם כהנים (כנראה סניפים של משפחת הרב נתן אדלר).

ולכן אני מחפש: אדלר, שידוע שהיה בפולין, שאינו כהן, ושיודע משהו על מוצא משפחתו - ושהמוצא לא מהונגריה.

אשמח מאוד אם תעזרו לי לפרוץ את המחסום הזה.
דוד

6 דורות זה מרשים
29/07/15 13:57
6צפיות
אני כבר 20 שנה מנסה לעבור את המחסום של 3 דורות ולא מצליחה...
אם חפרת היטב ב - JewishGen וגם ב - JRI נסה גם את: 
חיפשת גם במאגרים של LDS?

תודה! אולי אוכל גם לעזור...
29/07/15 14:07
4צפיות
האמת ש5 דורות ידעתי, רק שהמידע היה רק שמות פרטיים של הסב עצמו וכלום לא מעבר. (אברהם בן אליהו חיים בן ישראל משה).
זה גם בעיקר מזל פשוט הרשומות היו קיימות, ומה שלא... נתקעתי.
אבל 3 דורות נשמע כמו מחסום שאפשר לחצות, אם תשתפי בפרטים אולי יתמזל מזלך ודוקא אני אצליח לסייע.
ולגבי המאגרים של LDS
29/07/15 14:08
3צפיות
בttp://genealogyindexer.org/ חיפשתי כבר כמובן.
ולגבי המאגרים של LDS מה כוונתך? הם יש משהו לחפש מעבר למה שזמין ממילא דרך JRI?
לא כל המידע של LDS נמצא ב - JewishGen
29/07/15 14:23
2צפיות
המאגר השלם שלהם (לפחות כל מה שהם העלו לאינטרנט עד כה) נמצא פה:
חיפשת גם באתר של מרים ויינר?
הרבה פעמים ישנם אוספים ש - JRI לא הספיקו לאנדקס או טרם רכשו.

לגבי החיפוש שלי - כבר ניסיתי את הכל, כך שכרגע כנראה שמדובר בשכירת חוקר מקצועי.
אבל תודה!

מבקשת להתייעץ - משפחת הורבט-הורניג
29/07/15 14:19
2צפיות
בעקבות הכנס בירושלים חזרתי עם אנרגיות חדשות למחקר המשפחתי וכמובן לתיסכולים שאיתו.
ידוע היה לי כי משפחת סבי הגדול (ברטלן ברנט דב הורבט) מקורה במיכלובצה סלובקיה. בנוסף, ידעתי גם כי שם המשפחה היה הרניג ושונה להורבט. אביו של סבי הגדול ,אהרון הורינג- הורבט (משפחת כהנים) נפטר בעיר מיכלובצה, סלובקיה, ושם גם מצוי קברו. על קברו רשום שם אביו, יוסף מנחם. לא ידעתי כמובן היכן נולד. אתמול  מצאתי בFAMILY SEARCH את רישום הלידה של אחיו של סבי הגדול, יוסף הורבט-הורינג, בעיירה LUCKY שליד מיכלובצה. שמו של הילוד ושמות ההורים כבר היו ידועים לי. זו הפעם הראשונה שנתקלתי בשם העיירה הזו.
היום מצאתי בספר הלידות של העיירה רישום לידה של אחד "אהרון הוריג הורבט" כאשר שמות הוריו הם: JANOS האב והאם היא ANNA BORZA, שנת הלידה 1845. לא ניתן לדעת האם זה רישום בספר הקהילה היהודית או רישום בכנסייה.
שם האם נשמע לי מאוד לא יהודי, אבל מי יודע?
אשמח לשמוע מכם לאור ניסיונכם הרב האם יכול להיות שזה אכן הרישום של סב סבי?
|*|רוצים לזכות בכניסה זוגית לפארק מים|?|
29/07/15 12:20
2צפיות
|שמש|חופשת הקיץ בעיצומה, החום הולך וגובר ו|תפוז| רוצים לצנן ולפנק אתכם בכרטיסים זוגיים לפארק המים שפיים!
היכנסו כבר עכשיו לפורום טיולי משפחות - הורים מטיילים, פרסמו תמונה של חופשת הקיץ האולטימטיבית שלכם ואולי תזכו!!

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://tinyurl.com/nlus56g
רשימת מעפילים על אטראטו 3?
28/07/15 09:33
39צפיות
מחפש שם של מעפיל או רשימת נוסעים על סיפונה של "אטראטו 3". האניה הצליחה להוריד את המעפילים בחוף שפיים, כנראה ב-29 בפברואר 1939. אני מנסה למצוא אישור שדודי - הנס פיפר - היה ביניהם.
אורי
רשימות מעפילים מהאניה "אטראטו" שהגיע לא"י בראשית 1939
25/07/15 21:48
101צפיות
 האם יש  בכלל רשימות שמיות  של עולים אי לגליים שהצליחו לרדת לחוף שפיים ונטמעו  באוכלוסיה המקומית.והיכן?
 בתודה .
º
בארכיון הציוני ובגנזך המדינה בדקי באתרים שלהם
25/07/15 22:51
48צפיות
רשימת מעפילים
26/07/15 07:49
64צפיות
אין להם רשימות של אלה אשר הצליחו לעלות על החוף רק אלה שנתפסו.
º
ובדקי גם במחנה המעפילים בעתלית
26/07/15 07:40
39צפיות
רשימת מעפילים
26/07/15 07:52
60צפיות
 קבלתי אותה תשובה.:תוכן:
אין להם רשימות של אלה אשר הצליחו לעלות על החוף רק אלה שנתפסו.
לא רשימות, אך עדויות
26/07/15 09:12
65צפיות
בארכיון ההגנה כמו גם תמונות ממהפלגה של אטרטו. 

חוה
עדויות
26/07/15 15:49
47צפיות
תודה
ארכיון המדינה
26/07/15 14:57
69צפיות
לפני  מס.  שנים  מצאתי  בארכיון  המדינה  רשימת  עולים  בלתי  ליגלית  של  אוניית
בשם  "הילדה"  אשר  הגיעה  לארץ  ישראל לפני  תחילת  מלחמת  העולם  ה 2  באותה  שנה  
לקראת  סוף  השנה.
בדקי  שוב.

יצחק
ארכיון
26/07/15 15:47
54צפיות

תודה. אעשה זאת.
סבתי עלתה עם האטרטו ז'
28/07/15 01:20
43צפיות
מרתה שלום,
סבתי עלתה עם האטרטו ז' והצלחתי לגלות זאת רק לאחר שחיפשתי אחריה בארכיון הציוני. היא אכן נתפסה ע"י הבריטים כמו שאר המעפילים, אך לא ידוע לי שהיו מעפילים שהצליחו להטמע באוכלוסיה המקומית מבלי שנתפסו. מאוחר יותר מצאתי את שמה ברשימת המעפילים שמעצרו ע"י הבריטים (מצאתי את פקודת המעצר במוזיאון השואה בוושינגטון) ועל כך סיפרתי כאן בעבר.

היא מעולם לא סיפרה לי על המעצר אך כן סיפרה כי הועלתה על משאית לשפיים ורק בגלל שחבר קרא לה להצטרף למשאית אחרת הגיעה לקיבוץ אחר... בכל מקרה הסיפור של שפיים מתאים גם לסיפורה של סבתי אך בפועל מצאתי כי היו פרטים שנשמטו מזכרונה או שהעדיפה להשמיט בעצמה.

מציעה אם כן לחפש במאגר שהזכרתי כי אין מה להפסיד.

יונת
עלתה עם אטראטו
28/07/15 23:14
18צפיות
 תודה.
אכתוב להם.
º
לא ציינת מיהו ומה שמו של מי שאת מחפשת
28/07/15 23:50
8צפיות
רשימות יהודים בצבא אנדרס
27/07/15 17:24
51צפיות

דודי ז"ל אריה ריבק הגיע עם צבא אנדרס ארצה.
האם שמו מתועד איפהשהו?
השואלת: רות ריבק
איתור משפחה מנצרת עילית
27/07/15 15:39
48צפיות
שלום רב, האם ידוע למישהו אם ניתן לפנות למשרד הפנים בנצרת עילית ולנסות דרכם לאתר משפחה שהתגוררה בנצרת עילית בשנות ה-60 ?
הם עברו כנראה למרכז הארץ ומאז נותק הקשר עימם. אינני מכיר את שמות ילדיהם או נכדיהם החיים כיום, ויודע לאמר רק את שם המשפחה שלהם עם עלייתם ארצה והתיישבותם בנצרת.
תודה
הכנס השנתי העשירי של העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה
27/07/15 00:42
111צפיות
לחברי הפורום שלום, העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה תקיים את הכנס השנתי המסורתי שלה ואת האסיפה הכללית לחברי העמותה ביום שלישי 13 באוקטובר 2015, ל' בתשרי תשע"ו בקריית המוזיאונים בפתח תקווה. חברי העמותה מתכנסים החל מן השעה 15:30 לאסיפה השנתית והציבור הרחב מוזמן לכנס השנתי העשירי של העמותה המוקדש הפעם לגנאלוגיה וחינוך שמטרתו לקרב את הדור הצעיר לחקר שורשי משפחה. בהשתתפות אנשי חינוך יידונו בכנס ההיבטים התיאורטים של הסוגיה ויוצגו תוכניות פרטניות למעורבות יתר של תלמידים בחקר שורשי משפחה. הוא ייפתח לציבור הרחב בשעה 17:30 ויסתיים בסביבות השעה 20:30. נא לרשום ביומן. להתראות, מג
טיול לסולוניקי ובירורים משפחתיים
26/07/15 17:28
63צפיות
שלום לכולם
בחודש אוקטובר אני בנופש חופש טיול בסלוניקי למשך 7 ימים
מעוניינת בזמן הזה לחקור מעט על משפחתי
מאזור סלוניקי אקסנטי ו - halestra
האם מישהו יכול לכוון אותי איפה להתחיל למי לפנות עירייה ארכיונים וכן הלאה
ברצוני למצוא מידע על משפחתו של סבי לראות אם באמת נולד בקומוטיני ומהיכן הגיע
כנו כן יש בידי מכתב מאזור halestra משנות ה 50 וברצוני לראות אם יש שם מישהו שקשור למשפחתי
כל פיסת מידע כל הכוונה תואיל ותתקבל בברכה
כמו כן אם ידוע אולי על מישהו שאתם מכירים שיוכל לעזור לי בנושא בתוך סולוניקי אודה לכם מאוד
שבוע נפלא
מורן
º
רשימת השמות של תושבי גטו לודג' שנספו
25/07/15 22:35
162צפיות
º
נסה את JewishGen או את JRI-Poland
29/07/15 14:05
סיוע באיתור צאצאי משפחת פרנקנשטיין לשעבר במילוואקי.
21/07/15 21:14
95צפיות
שלום לכולם,
התבקשתי על ידי מישהי שקשורה לעץ המשפחה שלי לנסות ולבדוק האם צאצאיה של אחותה של סבא שלה שרדו את השואה.
מהבדיקה שלי עלה שמתוך 4 אחים ואחיות אחד אכן נספה בשואה, על שניים לא מצאתי מידע נוסף, אך הצלחתי (באופן חלקי) לעלות על עקבותיו של הרביעי,
אלו הם הפרטים הידועים לי עליו:
שם: Arno Frankenstein, נולד ב-17.11.1906 בברלין, גרמניה, היגר לארה"ב דרך ניו-יורק ב-05.03.1939, היה אז עדיין רווק. התאזרח בשנת 1944 ב-Milwaukee. היה נשוי לGenia Frankenstein nee Landau, במקור מ-Danzig.
ב-19.04.195 נולדה לזוג בת בשם Elaine Lorraine Frankenstien.

והנה הקאטץ':
על פי ידיעה בעיתון, בשנת 1949 הגיש ארנו פרנקנשטיין בקשה לרשויות (בית המשפט?) בבקשה לשינוי שמו - עקב זיהוי שמו עם המפלצת  הידועה...
לא הצלחתי לאתר את שם המשפחה החדש.

ידועה לי כתובתה של המשפחה מ-1945:
2010East Park Place, Milwaukee 11, Wisconsin.

עד כה השתמשתי ב-theeuropeanlibrary.org, Aufbau, familysearch.org.
לא הצלחתי לאתר את הנפשות הפועלות במפקד 1940.
ניסיתי לאתר את הכתובת ב-stevemorse.org, אבל האמת שלא כל כך ידעתי איך להשתמש באתר ולא ברור לי איך ומה ניתן להפיק ממנו.

אם מישהו רוצה לסייע או לייעץ איך למצוא את החוליה הבאה בשרשרת, ואולי לסייע בכך לאיחוד משפחה - אני מאוד אשמח.

תודה מראש.
נראה לי שמצאתי משהו, קצת עקיף ובסוף אולי ישיר...
22/07/15 00:04
97צפיות
אני מתנצל שההודעה תהיה קצרה יחסית ולא מודרכת - זה רק בגלל השעה המאוחרת... אתם מוזמנים לשחזר את כל החיפושים שלי (רובם דרך Ancestry.com, FamilySearch.org וגוגל).

ראשית, טיפ מתודולוגי: כלל חשוב במחקר הגנאלוגי הוא שקודם כל מתחילים במה שיודעים ומנסים למצות המידע. איך הכלל הזה מיושם כאן? ציינת את תאריך ההגירה לניו-יורק (נדמה לי שהמידע הגיע מכרטיס ההתאזרחות), אך הבנתי שלא הסתכלת במניפסט המקורי. אם תציץ במניפסט המקורי, תראה שארנו הזכיר בו את גיסו בדטרויט Detroit, מישיגן: Philip Zamek. טוב, עם שם כזה המשך החיפוש היה קל יחסית...

מידע ממפקדים, מכרטיסי גיוס, מרישומי פטירה ונישואין וכו' העלה כי פיליפ נולד בשנת 1891 ונפטר בשנת 1974 בלוס אנג'לס. אם אני מבין נכון, אשתות Freda, נולדה לבית לנדאו Landau - שם הנעורים של אשתו של ארנו, כך שייתכן ושתי הנשים היו אחיות. בשנת 1925 נולד לפיליפ בן בשם סול Saul/Sol והוא נישא בשנת 1945 בלוס אנג'לס לברניס Bernice. ברניס - Bunny - נפטרה בלוס אנג'לס לפני שנה (כמעט בדיוק), הנה האוביט שלה (חפש את השם Bunny Zamek). תבין משם שכשהיא נפטרה, סול עדיין היה בחיים. כל ילדיה ובני/ות-זוגם מוזכרים שם, ומשם יהיה לך קל למצוא רבים מהם בפייסבוק (הנה נקודת פתיחה).

כעת, שים לב שבעלון בית הכנסת "שיר המעלות" (Newport, CA) מחודש ספטמבר 2014 (קצת אחרי פטירתה של באני), פורסמו הקדשות לזכרה, בין היתר על ידי Alan & Carole Frankel. ועכשיו אני תוהה האם פרנקל הוא השם החדש אותו שינה ארנו פרנקנשטיין...

בקיצור, אם תשלחו מסרים לבני משפחה של באני, ואם הם יענו - הם עשויים לעזור לכם לאתר את בני הדודים שלהם ממשפחת פרנקנשטיין...

ארנון

נ.ב. שוב סליחה שלא הבאתי את כל הסימוכין הנחוצים.
ראשית - המון תודה ארנון, אבל משהו לא מסתדר לי
23/07/15 01:37
58צפיות
העברתי את כל המידע במרוכז לאחד מבני המשפחה שלה אני מנסה לסייע, והם ינסו ליצור קשר בימים הקרובים עם בני משפחת Zamek בפייסבוק,
אבל עברתי שוב על המידע וכמה דברים לא מסתדרים לי:
אינני מנוי על Ancestry.com, אבל במניפסט של האוניה בה הגיע ארנו פרקנשטיין ב-1939 לניו-יורק המופיע ב-FamilySearch.org אין אזכור של גיס כלשהו. האם ב-Ancestry קיים מניפסט אחר מזה המופיע ב-FamilySearch? 
ויותר חשוב: לפני המניפסט, ארנו היה עדיין רווק כשהגיע ב-1939 לניו-יורק, כך שבעצם בנקודת הזמן האמורה, פיליפ זמק עדיין לא היה גיסו (בהנחה כאמור שהכוונה בגיסו היא לבעל של אחות של אשתו).
ניסיתי לבדוק אולי לפחות הוא היה כבר מאורס לגניה לנדאו, אבל ככל הנראה היא לא הגיעה איתו באותה האניה (לא הצלחתי לגלות אם ומתי היא הגיעה), כך שההשערה שהם כבר היו מאורסים אך לא נשואים ולכן הוא התייחס לפיליפ זמק כגיסו לעתיד - לדעתי קצת קלושה (אך כמובן עדיין אפשרית).
הגיס מופיע בעמוד השני של המניפסט
23/07/15 05:15
53צפיות
וכן שמות ההורים של ארנו  
"Br & Minna Frankenstein"
והכתובת שלהם בברלין
בכדי לראות את העמוד השני הקש על: open in a new window מעל המניפסט - כשהחלון החדש יפתח תוכל לדפדף
הנה קישור לעמוד השני (ראה שורה 17)https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-22085-38860-72?cc=1923888
באנססטרי יש  רישום נישואים מדטרויט, 21 למרץ 1939 Mr Arnold Frankenstein:  - שם האב: Bruno, שם האם: Minnie Herschfeld -- כך שזה אותו בחור מהמניפסט. שם הכלה גולדה לנדאו. בכרטיסית ההתאזרחות שלה תחת השם גולדה פרנקנשטיין כתוב שהיא נולדה בפולין והגיעה לניו יורק בדצמבר 1938

באופן מפתיע פיליפ הנ"ל רשום כגיס על המניפסט של גולדה
23/07/15 05:36
44צפיות
שמה על המניפסט נרשם כ Yolda
º
סליחה -- פיספסתי - ארנון ציין את הקשר ללנדאו
23/07/15 05:57
28צפיות
אני לא מתרגש מחוסר הדיוק בהתייחסות לפיליפ
23/07/15 15:11
62צפיות
מה גם שייתכן ומדובר באדם שאכן היה גיסו באותן הזמן, אך באופן שעדיין לא לגמרי ברור לך.

צרו קשר עם בני הדודים מפייסבוק - אני בטוח שכך תיתפרנה כל הצרות. שים לב שכששולחים בפייסבוק הודעה למישהו שאינו חברך - המסר נשלח לתיבת "אחר" והאדם אינו מקבל על כך התרעה. ניתן לשלם כמה שקלים כדי לדאוג לכך שההודעה תגיע לתיבת הודאר הנכנס שלו והוא יותרע על כך.
שינוי שם המשפחה
23/07/15 10:10
92צפיות
יכול להיות ששם המשפחה שונה ל Frankton.  מצאתי רישום של Elaine L Frankton שנולדה ב-19.4.1945 ב Wisconsin ונפטרה ב-16.1.1999 ב Palm Beach, Florida
לפי נתונים אלו מצאתי את  arno Frankton שנולד ב 17.11.1906. חי בWisconsin ונפטר ב 1.7.2002 ב Boca Raton, Palm Beach 
כך שנראה לפחות שאלו אב ובתו.
חיפוש מצאתי את הודעת הפטירה:
 Arno, 95, of Boca Raton passed away on January 7, 2002 after living a very long, vital and full life. Originally from Berlin, Germany. He immigrated to the USA and settled in Milwaukee, Wisc. 1939. He was a successful, well-respected innovator in NURSING HOME ADMINISTRATION for the last twenty-five years of his professional career. Over the years he organized and managed several healthcare facilities, with his efforts culminating in the successful establishment of the Bel Aire Convalescent Center, Milwaukee. He retired to Boca Raton in 1988. Throughout his entire life he maintained a very keen intellect, an amazing spirit and a Great vitality. The beloved father of Renee Frankton and the late Elaine Frankton and the loving Husband of the late Jenny Frankton, he will be sadly missed
כל הכבוד! והוכחה לצדקתך
24/07/15 00:06
63צפיות
באנססטרי יש מאגר חדש בשם U.S., Social Security Applications and Claims Index
במאגר מופיעים שמות ההורים. שמו המלא  Arno Mac Frankton
º
24/07/15 07:17
8צפיות
תודה לכולם, אתם נפלאים, ויש עדכון:
24/07/15 08:36
70צפיות
בעזרת כל המידע שאיתרתם,
הצלחתי ככל הנראה למצוא את מספר הטלפון של רנה פרנקטון, כל הנראה האחרונה במשפחת פרנקנשטיין לשעבר שעודנה בחיים.
העברתי עכשיו את מספר הטלפון למשפחה שלה אני מסייע (רנה פרנקטון היא בת דודה בדרגה שלישית שלהם),
ואני ממתין לעדכונים מהם.
º
אשמח להמשך עדכונים \פרח|
24/07/15 16:03
27צפיות
º
תודה גדולה לארנון - על החזרתה של ויקיגניה לעולם
23/07/15 23:43
118צפיות
º
24/07/15 00:03
17צפיות
24/07/15 08:06
37צפיות
התגעגעתי. מצטרפת לתודה.
עזרה בפענוח שם
הודעה זו מכילה תמונות
21/07/15 13:04
185צפיות
האם מישהו (או מישהי) מצליח(ה) לפענח מי החתום מתחת לאברהם וזבוצקי?  תודה מראש. 

בשיטת הגעשטאלט, בע"מ -
22/07/15 10:16
123צפיות
מ. דומוניץ (דאמאניץ).
ואפשר גם להתפרע לכיוון דומנסקי וכד'.

מ.דאמאמישיק או טיק. נא לחפש אמן/צייר מקרבכם
22/07/15 12:42
84צפיות
º
תודה רבה.
23/07/15 10:03
21צפיות
דובוביץ
23/07/15 20:17
60צפיות
אני רואה: מ. דאוואוויטש.
זה אמנם שם נדיר.
רוב הדובוביצים הם 
DUBO ולא DOVO
אבל יש גם DOVOVIC / DOVOVITS
(יש אחדים במאגר יד ושם)
º
תודה רבה. אני מקוה שהם מאזור גרודנה.
24/07/15 09:14
23צפיות
מציאת רישום נישואין בפלשתינה
22/07/15 18:55
160צפיות
שלום לכולם ולכולן
אני מחפש "נואשות" הוכחה כלשהיא לנישואי סבי הגדול בירושלים בסביבות שנת 1925. יצרתי קשר עם הרבנות בירושלים, אך ללא הועיל!

לאן עלי לפנות? עדיף, אם אפשר מקום שניתן ליצור קשר במייל או בטלפון כי איני נמצא בארץ.

תודה רבה!

תוספת קטנה
22/07/15 18:56
109צפיות
סבי הגיע מפולין כדי לנסות להקים סניף של פא"י, והשתייך ככל הנראה ליישוב הישן בירושלים.
אחרון חביב
22/07/15 19:52
93צפיות
אני מנסה גם לאתר מסמך שלו בארצות הברית שמציין את תאריך התאזרחותו שם. האם ידוע לכם למי עלי לפנות בעניין זה?
מה שמו של סבך?
22/07/15 21:30
76צפיות
רצוי שתרשום את השם גם באותיות לטיניות. 
שמו
22/07/15 21:51
97צפיות
שלמה זלמן ברייטשטיין
https://familysearch.org/ark:/61903/1:1:KFWL-VQS

מצאתי עליו כמה מסמכים באתר הזה, אך אני מחפש מסמך רשמי שיהיה כתוב שם תאריך התאזרחותו, אם בכלל התאזרח

הוא התגורר בדטרויט

שם אשתו בירושלים
22/07/15 21:58
83צפיות
פסיה או פעסיל או פסיל רוזנפלד. היא התגרשה ממנו כמה שנים אחרי שנסע לארהב בשנת 26 או 7 והתחתנה עם שלום שוורצמן בירושלים
זה עשוי להיות פשוט יותר מהחיפוש הראשון בשרשור...
22/07/15 21:32
110צפיות
אנא, הוסף פרטים לגבי התאזרחותו: מה שמו, מתי נולד, מתי היגר לארה"ב, היכן התגורר, היכן התאזרח, מי היו בני משפחתו, וכו'...
º
עניתי למעלה
22/07/15 21:52
39צפיות
º
התאזרחות, באיזה מדינה? מה שארנון אמר (כי אפשר למחוק)
22/07/15 21:37
56צפיות
במפקד של 1940 הוא הצהיר שהוא הגיש את הניירת
23/07/15 05:51
79צפיות
לקבל ההתאזרחות.  אולי הוא נפטר לפני סיום התהליך. באנססטרי יש רישום גרושים מפסיה  -- אתה יכול לחתום מינוי לתקופת ניסוי ללא תשלום בכדי לראות את המסמך
º
ראיתי את זה. השאלה איך לקבל מידע בטוח על תאריך ההתאזרחות?
24/07/15 20:06
23צפיות
פגישה עם חסיד אומות עולם והמלצה על מדריך
22/07/15 13:53
122צפיות
בחודש שעבר פגשנו בקרבת לובלין חסיד אומות עולם שביחד עם שאר ילדי המשפחה סייע להוריו להסתיר את משפחת סבי בשואה. כששאלנו אותו מדוע הוריו לקחו סיכון שכזה משך כמעט שנתיים הוא לא הבין את השאלה וענה "כי הם היו השכנים שלנו". מי שסייע באיתורו ובבניית הביקור היה מדריך פולני צעיר בשם סלבומיר ( סלב) נובודוורסקי. הוא דובר אנגלית רהוטה ובקיא בכל הנדרש מהבחינה הההיסטורית ( כולל קישור לחוקרי ארכיונים ) ומבחינת הסדרי התיירות המומלצים. הוא אדיב ונעים הליכות ( אפילו שקט מידי לישראלים..) ועשה מעל ומעבר כדי לסייע מעבר לתשלום אותו ביקש עבור יום הדרכה. הוא עובד לדעתי בכל פולין ולבטח נהנה מקשרים מקצועיים שם. מי שמחפש  איש קשר ומדריך מצוין, זה האיש.  במאת האחוזים.  

ארכיון הודעות
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה