לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.

החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.

יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.

האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!

נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.

במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.

להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,
ארנון

תודה על הכל ושנה טובה לכולם!!!
22/09/14 19:46
26צפיות
אני מאחלת לכולם שיהיה שנה טובה.שנה של שלום.שנה של גילוים חדשים.שנה של בריאות וצמיחה!
º
שנה טובה לך ולכל חברי הפורום
22/09/14 20:47
9צפיות
22/09/14 19:46
14צפיות
אני מאחלת לכולם שיהיה שנה טובה.שנה של שלום.שנה של גילוים חדשים.שנה של בריאות וצמיחה!
תודה לחברת הפורום
20/09/14 14:12
117צפיות
תודה ענקית לחברת הפורום לובה פילקו על עזרתה הרבה, בכל עת וללא תנאי, בתרגום תעודות ומסמכים הכתובים ברוסית.שבתי לאחרונה מביקור בפולין שכלל ביקור בארכיון המרכזי בקטוביץ ולובה תרגמה עבורי את תעודת הנישואין של הסבא רבא שלי שמואל אופלר. ( בגלל בעיה במחשב איני יכול להעלות את צילום התעודה, אעשה זאת כשהתקלה תטופל).שנה טובה ופוריה לכולם
ברוך השב
21/09/14 02:19
47צפיות
לפי התמונות שראיתי היה לך מסלול מענין ומהנה.
באשר ללובה פילקו - היא פשוט מקסימה.
º
ברצון! בהצלחה !
21/09/14 03:26
33צפיות
שנה טובה ומבורכת ללובה
22/09/14 15:17
23צפיות
גם אני מצטרף לאיחולים לשנה טובה ללובה, על העזרה הרבה שלה לכולם

שאי ברכה

º
22/09/14 18:06
5צפיות
שנה טובה מיוחדת ללובה.
21/09/14 17:53
40צפיות
מעולם לא נעזרתי בה אולם פועלה, כפי שהוא מתבטא בפורום לעיתים תכופות, ראוי להערצה. שאי ברכה. 
º
מצטרפת להערכה הרבה ללובה
22/09/14 12:40
19צפיות
22/09/14 19:43
14צפיות
זה היה בבית כנסת באחת הערים בגאליציה
הודעה זו מכילה תמונות
19/09/14 23:35
150צפיות
אולי מישהו יודע על מי מדובר?
זה שלט שהיה ממוקם במקומו של אותו אדם בבית הכנסת בסטריי
21/09/14 15:28
58צפיות
סטריי - מאתר יד ושם:
סטרי (Stryj)
יידיש: סטריא; אוקראינית, רוסית: Stryy
מקום לפני המלחמה: עיר נפה במחוז סטניסלבוב (Stanis?awów), פולין
מקום בזמן המלחמה: גנרלגוברנמן, מחוז גליציה

[Poland ,Stryj, 
בתחילת שנות השלושים של המאה העשרים חיו בסטרי כ-11,000 יהודים – כשליש תושביה. הם עסקו בעיקר במסחר ובמלאכה ומצבם הכלכלי היה קשה מאוד. הקהילה הפעילה בית חולים ובית יתומים וכן אגודות סעד שונות. בסטרי פעלו מפלגות ציוניות וכן הבונד ואגודת ישראל. המפלגות קיימו בעיר ספריות ומוסדות תרבות אחרים. קן השומר הצעיר הוותיק שפעל בסטרי היה הגדול ביותר בגליציה. רוב ילדי הקהילה למדו במוסדות חינוך כלליים ובבית ספר עברי משלים של "תרבות", וילדי חרדים למדו בתלמוד תורה שלמדו בו גם לימודי חול. בעיר היה גם בית ספר מקצועי לבנים שייסד הג'וינט ב-1919.
הגרמנים כבשו את סטרי באמצע ספטמבר 1939, אך כעבור ימים מספר היא הועברה לידי הסובייטים. בימי הכיבוש הסובייטי הגיעו לעיר מאות פליטים יהודים מאזורי הכיבוש הגרמני במערב פולין ובמרכזה. השלטון הסובייטי ביטל את פעילות המפלגות ומוסדות הקהילה, ורק בתי הכנסת נשארו פתוחים. המסחר הפרטי נפסק בהדרגה, ובעלי המלאכה התארגנו בקואופרטיבים. באמצע 1940 הגלו הסובייטים לפנים ברית-המועצות קבוצה של פעילים ציונים, פעילי בונד ובורגנים יהודים וכן מאות פליטים יהודים ממערב פולין שסירבו לקבל אזרחות סובייטית.
עם נסיגת הצבא האדום מהעיר בעקבות פלישת הגרמנים ב-22 ביוני 1941 הצטרפו לכוחות הנסוגים כ-300 יהודים. ערב פינוי העיר עצרו הסובייטים כמה עסקנים ציונים ורצחו אותם בבית הכלא המקומי עם עוד פעילים פוליטיים אחרים.
סטרי נפלה בידי הגרמנים ב-2 ביולי 1941. בפרעות שעשו בעיר אוקראינים ופולנים מקומיים עם כניסת הגרמנים נרצחו כ-300 יהודים. עוד 12 יהודים הוצאו להורג בסוף אותו החודש, לאחר שהואשמו באהדה למשטר הסובייטי. בצו הגרמנים הוקם יודנרט, ובראשו עמד אוסקר הוטרר (Hutterer). ליד היודנרט הוקם שירות סדר יהודי; מפקדו הראשון היה עורך הדין כהנא, ואחריו מילא את התפקיד דוליק לאופר. בתחילה התגייסו לשירות הסדר בני משפחות מכובדות וחניכי תנועות הנוער, אבל עם הזמן התרכזו בו טיפוסים מפוקפקים משולי החברה.
יהודי סטרי חויבו לשאת סרט לבן עם מגן דוד כחול, תנועתם הוגבלה מאוד, והם נחטפו לעבודת כפייה. מאות יהודים עבדו במוסדות העירייה, במחנות צבא ובמפעלים גרמניים פרטיים, משום שהקנו הגנה מסוימת מחטיפה לעבודה.
באקציה שהייתה בסטרי ב-16 בספטמבר 1941 הוצאו מבתיהם בין 800 ל-1,000 יהודים בידי שוטרים גרמנים ואוקראינים. לאחר שלושה ימים של התעללות אכזרית הובלו אותם יהודים ליער כחמישה קילומטרים מחוץ לעיר ונרצחו שם.
בסוף 1941 החלו לרכז את היהודים מרחבי העיר ברובע יהודי, וזה הפך למעשה לגטו פתוח. הצפיפות בגטו הייתה גדולה והתנאים הסניטריים ירודים. בדצמבר 1941 נדרשו היהודים למסור לגרמנים את פריטי הפרווה שברשותם. במחצית הראשונה של 1942 נחטפו מפעם לפעם מהגטו קבוצות יהודים למחנות עבודה, ורבים נספו בהם.
ביולי 1942 נמנו בגטו סטרי 9,377 יהודים. קרוב לרבע מהם קיבלו תמיכה מיס"ס. היו בגטו חמישה מטבחים ציבוריים, אחד מהם לילדים, היה בו בית יתומים שחסו בו 55 ילדים, והיה בו בית חולים.
ב-3 בספטמבר 1942 החלה אקציה גדולה בגטו סטרי ונמשכה שלושה ימים. כוחות של הסיפ"ו, יחידת משטרה גרמנית מבטליון 133 והמשטרה האוקראינית ריכזו בבית הכנסת כ-3,000 יהודים, ומשם גירשו אותם ברכבת, בתנאים קשים במיוחד, למחנה ההשמדה בלז'ץ. אִתם גורשו גם כאלפיים יהודים מהעיירה הסמוכה סקולה (Skole). עוד כ-600-500 יהודים נורו במקום בזמן המעצרים.
במחצית השנייה של ספטמבר 1942 גורשו לסטרי כ-1,700 יהודים מיישובים בסביבה, ובהם ז'ידצ'וב (Zydaczow), ז'וּרוונו (Zurawno), רוזדול (Rozdol) ואחרים.
ב-22 באוקטובר 1942 עשו הגרמנים אקציה נוספת, אלימה במיוחד. היהודים הכינו מקומות מחבוא משוכללים, והגרמנים ועוזריהם סרקו את רחובות הגטו והרחובות הסמוכים בעזרת כלבים, הרסו רצפות וקירות, הציפו מרתפים במים והעלו בתים באש. מספר הנרצחים בעקבות האקציה הזאת מוערך בכ-2,300 – רובם גורשו לבלז'ץ וכמה מאות נרצחו במקום. כמה יהודים קפצו מהרכבות, אך רובם נהרגו בנפילה, נורו או הוסגרו לגרמנים. רק מעטים חזרו לגטו.
לאחר אקציית אוקטובר 1942 רוכזו בגטו עוד כ-700 יהודים שהוגדרו "לא מתאימים לעבודה". שטח הגטו צומצם, הוא הוקף בגדר קרשים, הכניסה והיציאה החופשיות בוטלו, ומי שהבריח מזון לגטו הסתכן בעונש מוות. כעת ישבו בגטו כ-4,000 יהודים, שרר בו רעב ופשׂה בו הטיפוס. יושבי הגטו חולקו לשתי קבוצות: כמה מאות עובדים במפעלים חיוניים שנשאו על בגדיהם טלאי מרובע ועליו האות W, וכל השאר – יהודים "לא חיוניים" לגרמנים. תחילה התגוררו היהודים העובדים בגטו ויצאו לעבודה מדי יום, אך כעבור זמן מה הם רוכזו ב"גטו עובדים" נפרד שהוקם סמוך למפעלים שעבדו בהם.
ב-15 בנובמבר 1942 שוב ביצעו הגרמנים אקציה בגטו וגירשו ממנו כ-1,500 יהודים, קצתם למחנה העבודה ינובסקה (Janowska) שבלבוב וקצתם לבלז'ץ.
בסתיו 1942 ובחורף 1942/43 גברו מאמציהם של יהודים רבים להיחלץ מהגטו. עשרות ניסו לברוח להונגריה, ואחרים ברחו ליער ובנו בונקרים למסתור, אולם רובם נלכדו ונרצחו. יהודים שהצליחו להשיג תעודות אריות מזויפות ניסו לעקור לערים אחרות.
ב-28 בפברואר 1943 החלה בגטו סטרי אקציה נוספת. באקציה זו, שנמשכה עד 3 במרס 1943, נרצחו כ-1,000 יהודים, ובהם גם בעלי תעודות עבודה, שלא כובדו עוד. יהודים שניסו לפרוץ את גדרות הגטו השמורות היטב נורו, וגוויותיהם נותרו מוטלות משני צדי הגדר. אחרי האקציה השתדלו שרידי הגטו לעבור למחנות העבודה בעיר, שלא נפגעו בשלב זה.
גטו סטרי חוסל ב-22 במאי 1943. שוטרים גרמנים ואוקראינים כיתרו את הגטו בטבעת הדוקה; יותר מאלף יהודים נאספו ונדחסו לבית הכנסת הגדול, הוחזקו בו ימים אחדים בלי מים ומזון, ואחר כך נלקחו לבית העלמין המקומי ונרצחו שם.
ב-3 ביוני 1943, כדי להוציא את שרידי היהודים ממחבואיהם, שרפו הגרמנים ועוזריהם בתים בגטו, הציפו מרתפים במים והטילו פצצות לבונקרים. בניין היודנרט נשרף, ואחרוני אנשי היודנרט והשוטרים היהודים נרצחו.
ביולי ובאוגוסט 1943 חוסלו גם מחנות העבודה בסטרי ועובדיהם היהודים נרצחו.
נכון, ב-Stryj, כתוב שם. אך לא כתוב
21/09/14 22:40
40צפיות
וגם כתוב מי היה בעלו של השלט. אך לא כתוב מי הוא היה ומה גורלו ואולי משפחתו חיה איפשהו בעולם הרחב...  
פיענוח השלט
22/09/14 15:35
37צפיות
על פי הכתוב בספר סטריי האיש נספה בשואה בעמוד 206
וזהו דף העד מיד ושם http://db.yadvashem.org/names/nameDetails.html?ite...[gallery2]/0/
זעגייר זה זייגר

ומעניין מה כתוב עליו בסטריי
מיי הריטג החלפת כתובת מייל
22/09/14 03:55
50צפיות
כיצד מחליפים מייל לאחר שהמייל שלי בוטל עקב התנתקות מספק.
ואין באפשרותי להכנס לאתר שלי עקב כך.
פנה לסיוע הטכני, המתן לתשובה ותקבל פתרון
22/09/14 08:30
26צפיות
במקרה שלי, הצלחתי אפילו לקבל זכויות על אתרים שנשארו "יתומים" לאחר שהבונה המקורי שלהם הלך לעולמו באופן פתאומי.
יוסי יגור
יאסלו
21/09/14 22:42
32צפיות
לאה ניסיתי לכתוב לך מייל איינני יודעת אם קיבלת
היתה בתל אביב משפחה בשם יוסט היתה להם גלנטריה ברח המלך גורג . בבית חולים איכילוב עבד עד לפני מספר שנים דר יוסט  אולי בן למשפחה הנל . אפשר לברר פרטים עליו בהנהלה
מכתב בשפה לא מזוהה
הודעה זו מכילה תמונות
21/09/14 16:44
73צפיות
שלום
מישהו מזהה מה כתוב כאן, או לפחות באיזו שפה?
תודה!
º
נראה כמו גרמנית בפונט ישן
21/09/14 17:10
23צפיות
מסכימה עם yagury
21/09/14 18:21
36צפיות
זוהי גרמנית בצורת-הכתיב העתיקה. אני מזהה כאן את השם פיליפ (Philipp) בשורה הראשונה.

האם בצד ימין של הכיתוב זהו סופה של כל מילה, או שמא הכיתוב קטוע? בתחתית נראה שיש עוד המשך, כדאי שתביא את המסמך כולו לכאן, זה יעזור בפענוח. 
|*|פתחנו פורום לסדרה האהובה עליך|!|
21/09/14 17:31
5צפיות
לרגל העונה החמה ביותר בטלוויזיה, פתחנו את הפורומים הבאים:

|טי-וי| פורום מחשבות פליליות
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|טי-וי| פורום נקמה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום אוואטר והאגדה של קורה

|טי-וי| פורום האישה הטובה

|טי-וי| פורום שקרניות קטנות

|טי-וי| פורום על טבעי SuperNatural

|טי-וי| פורום נויורק
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|טי-וי| עד עצם היום הזה

אם הפורום לסדרה האהובה עליך עדיין לא נפתח, אתה מוזמן לפנות אלינו במסר אישי ולהציע את פתיחתו.
יאסלו
21/09/14 12:41
47צפיות
אבי נולד ביאסלו ב1901 אין ל פרטים על המשפחה מלבד מה שכתוב בספר תולדות יהודי יאסלו שכתב בעיברית משה אבן חיים .יש לי את הספר וראיתי עכשו תרגום שלו באינטרנט  מי יודע פרטים על יוסף הולושיצר מיאסלו אשמח מאד לשמוע .אפשר לישלוח במייל 
º
שנה טובה לכולם
הודעה זו מכילה תמונות
21/09/14 12:37
51צפיות
פניה לרב נפתלי וקשטיין
21/09/14 10:14
66צפיות
שלום וברכה
מה הדרך הטובה ביותר לפנות בשאלה לרב נפתלי וקשטיין, האם הוא בדרך כלל עונה לשאלות בדואר אלקטרוני? אם כן, מה כתובת הדואר אלקטרוני שלו?

תודה
משה
כתובת הדוא"ל
21/09/14 10:59
58צפיות
º
תודה
21/09/14 11:16
23צפיות
בואו להשתתף בפרויקט צילום בית העלמין הגדול בארץ
18/09/14 09:49
192צפיות
שלום לכולם,

ביום ראשון, 16 בנובמבר 2014, כ"ג בחשוון התשע"ה, יתקיים מבצע לצילום כל המצבות בבית העלמין דרום (חולון - בת-ים) והעלאת התמונות לאינטרנט. המבצע הינו יוזמה של חברת MyHeritage (הישראלית), בהמשך לשיתוף הפעולה שלה עם חברת BiilonGraves (עוד על שיתוף הפעולה הלה - בפוסט הזה), ונעשה בשיתוף עם כל הארגונים הגנאלוגיים בארץ ועם גופים נוספים, על מנת להגדיל את מספר המתנדבים לפרויקט ככל הניתן. מטרת המבצע: לצלם את כל המצבות ביום אחד זהו הפרויקט הגדול ביותר בעולם לדיגיטציה של בית עלמין.

הצילום נעשה באמצעות אפליקציית BillionGrave ממכשיר הסמארטפון הפרטי - אייפון או מבוסס-אנדרואיד - וממנו גם נשלחות בהמשך התמונות לאתר BillionGraves, באופן פשוט ביותר. MyHeritage תספק לכל משתתף מטען נייד (שיינתן כמתנה), על מנת להאריך את משך השימוש במכשיר. אין צורך בנסיון כלשהו בשימוש באפליקציה.

בבית העלמין דרום כ - 200,000 מצבות, והשאיפה היא כי במבצע ישתתפו לפחות 200 מתנדבים (מתוכם - מרבית עובדי MyHeritage). משמעות הדבר: ממוצע של 1,000 מצבות לאדם במסגרת זמן של 6-5 שעות. האם ניתן לצפותהֶסְפֵּק זה? המבצע הקודם של MyHeritage לתיעוד בית העלמין "סגולה" בפתח תקווה מראה שבהחלט כן. ככל שיגדל מספר המתנדבים - כך יגבר הסיכוי להצלחת המבצע. בואו בהמוניכם (והביאו בני משפחה וחברים) זה אולי נשמע קצת מוזר בהקשר המדובר, אך סביר להניח שזה יהיה יום כיפי, מהנה ומעשיר.

הארגון כולו הינו באחריות חברת MyHeritage, על פי לוח הזמנים הבא:
 התכנסות בשעה 8:30 במשרדי MyHeritage, ברח' אריאל שרון 3, קומה 4, אור יהודה (אזור התעשיה החדש). החברה תספק למשתתפים ארוחת בוקר ותיתן להם הדרכה לגבי שימוש בתוכנה.
 נסיעה לבית העלמין באוטובוסים מטעם החברה.
 הצילומים יימשכו, על פי ההערכה, 6-5 שעות, ובמהלך השהות בבית העלמין תינתן למשתתפים ארוחת צהריים מטעם החברה.
 סיום משוער של היום בשעה 18:00.

מי שמעוניין להצטרף, מתבקש למלא פרטיו בטופס הבא.

ארנון
ישנם כל כך הרבה בתי עלמין שממש זקוקים לצילום הרבה יותר
19/09/14 17:27
93צפיות
מבית העלמין בחולון.
הרי מאגר הקבורה של חברה קדישא תל אביב אונליין. נכון, על הקבר יש קצת יותר פרטים. נכון, לצילום יש ערך רב יותר.
ואם זאת - סדרי עדיפויות.
ישנם בתי עלמין עתיקים בארץ.
ישנם בתי עלמין רבים שאין להם כל נוכחות אונליין.
מה סדר העדיפויות המוזר הזה?
מה שנכון נכון...
19/09/14 19:24
80צפיות
אני מניח שבחרו בחולון כי זה בית קברות מסודר שמתאים לפיילוט של מיי הריטאג'.
בתי קברות עתיקים קשה בהרבה לתעד אז מתחילים מהקל.
הרעיון הוא שכל אחד יכול לעשות זאת
19/09/14 22:02
87צפיות
בתי עלמין רבים ניתנים לתיעוד באמצעות האפליקציה בתוך שעות ספורות על ידי 3-2 אנשים, ואפילו על ידי אדם אחד. לפי מה שאני מבין (אני לא דובר החברה ולא מתיימר להיות בתפקיד זה), אחת ממטרות המבצע ה"ראוותני" הזה היא להגדיל המודעות לנושא תיעוד בתי העלמין ולאפשרויות העומדות היום בפני מי שאלו יקרים ללבו. עם הרעש התקשורתי שיהיה סביב הפרויקט - סביר שיקומו הרבה שירצו לתעד באותה הקלות בתי קברות היקרים לליבם - והם יוכלו לעשות כן בקלות.
במבצע הקודם הם צילמו בסגולה
19/09/14 22:42
80צפיות
בית עלמין שצולם בחלקו והמאגר שלו אונליין.
יש לי חשש שמה שמניע אותם זה יותר PR ולא עשייה לשמה.
צילום מצבות בבתי עלמין
20/09/14 11:20
83צפיות
אכן ישנם בתי עלמין עתיקים שיתכן ובקרוב לא יהיה מה לצלם כמו בית העלמין היהודי הישן בעג'מי  ביפו. לפני כחודשיים פורסמה  ידיעה כי שרפו את בית הקברות. זאת לאחר שנעשו שם עבודות שימור. מי יציל את בית הקברות ומי הגוף שיתעד לפני שיהיה מאוחר?
לגבי בתי עלמין ישנים, יש צורך ביותר ממתנדבים שיסתובבו ויצלמו
20/09/14 11:38
73צפיות
עבודת הכנה, פילוס דרך, הרמת מצבות, ניקוי. נדרש תקציב.
עבודה אמיתית, לא PR.
בית העלמין היהודי הישן ביפו לא נשרף
20/09/14 21:31
64צפיות
אפשר לקרוא על כך כאן.
איתור ניצול שואה ממחנה ביאליסטוק
19/09/14 21:32
96צפיות
שלום,
אני מנסה לאתר אדם שהכיר את סבי, בזמן ששהה במחנה ביאליסטוק..
ידועים לי כמה פרטים על אותו אדם שיכולים לעזור באיתורו:
# אדם המדובר שהה במחנה ביאליסטוק בשנת 44', וחילק שתייה ומזון לאנשים חולים או אנשים שעברו ניסויים בידי ד"ר מנגלה.
# האדם עלה לארץ ושירת בצה"ל.
# האדם נראה כחייל באזור מחנה 80 ליד חדרה (כנראה שירת שם במסגרת שירותו הצבאי) בשנת 52' או 53'.

שמו של סבי בזמן המלחמה היה גרשון פלטה, 
סבי מאוד מתוסכל מהעובדה שלא שאל אותו לשמו ושכעת אין באפשרותו לתקשר איתו.
אם מישהו יודע פרטים על אותו אדם, או יכול להציע לי דרכים לאתר אותו, זה יעזור לי מאוד!!
שאלה
20/09/14 06:57
63צפיות
איך קראו למחנה שאתה מכנה "מחנה ביאליסטוק" בו נערכו ניסויים בבני אדם?

תיקון
20/09/14 08:25
60צפיות
האמת, עכשיו בבוקר ביררתי את הפרטים בצורה נכונה יותר, והאדם שאני מחפשת בעצם נולד בביאליסטוק אך סבי פגש אותו במחנה בירקנאו.
הניסויים בוצעו במחנה בירקנאו.
מצטערת על הבלבול בפרטים
עכשיו זה ברור יותר, ונשאלת השאלה
20/09/14 09:22
65צפיות
האם אני מבינה נכון שאת הבת של רמי?  
אם לא טעיתי, בואי נתחיל בזה שתמסרי לו ד"ש חמה ממני ושנה טובה. 
הסיפור של סבך עדיין מלא ב"חורים" ובשיחה יהיה קל יותר לסגור את הפינות.
תתקשרי אלי 050-7711815 מתי שנוח לך. אנסה לתת לך כיווני חיפוש בשיחה.
עיינה AYANA קימרון
תודה!!
20/09/14 11:40
51צפיות
הוא מוסר חזרה
אין בעיה אני אתקשר אלייך בקרוב, תודה על העזרה!!
ביאליסטוק
20/09/14 22:43
43צפיות
ארגון יוצאי ביאליסטוק הוא ארגון מסודר ופעיל. מרכזו - ביהוד;
יו"ר: יעקב כגן.
להלן דוא"ל של רכזת הארגון
יש לך מעט מאוד נתונים על האיש שאת מחפשת,
אבל אם הוא יוצא ביאליסטוק, פרסום בקרב יוצאי ביאליסטוק, עשוי להניב משהו.

אולי מדובר בניסויים של מנגלה?
20/09/14 20:48
41צפיות
התאומים? עם כן אז היתה פעם עמותה בארץ של תאומי מנגלה. לפני בשמונה שנים היא היתה פעילה
ביאליסטוק - התייחסות.
20/09/14 22:19
51צפיות
גטו ביאליסטוק חוסל ע"י הנאצים ועוזיהם בשלהי שנת 1943 וכל תושביו הנותרים , אחרי המרד שדוכא ביד קשה הובלו בקרונות בקר לחנות ההשמדה במיידנק וטרבלינקה.
מעדותה של אימי שנפטרה בנתיים ד"ר מנגלה שהה במכלול מחנות האושוויץ . [אבל איני יודע בוודאות]
האם אתה מכוון למה שהתרחש באיזור לאחר הכיבוש הרוסי באוג' 1944 ?

את מירב שנותי הצעירים עברתי בקרית ביאליסטוק ביהוד והתוודעתי שם לקהל ניצולי השואה מביאליסטוק,[שם הוצבה אישיותי הבוגרת] ולצערי [אני כבר לא גר שם] מרביתם כבר לא בן החיים
אולי זה יעזור לך - http://www.sztetl.org.pl/he/cms/-17/2941,-/
היום (חמישי - 15.11,2012) תיפתח במרכז ע"ש לודוויק זמנהוף תערוכתו של פבל לאברשוק "הבאנו את ביאליסטוק עימנו. סיפורה של קריית ביאליסטוק". התערוכה מביאה, כפי שמצביע השם, את סיפורה של שכונת קריית-ביאליסטוק ביהוד, המסופר דרך יושביה.
התערוכה כוללת צילומים וקטעי וידאו אותם צילם לאברשוק בביקורו בשכונה, ששמה ניתן לה בשל ריבוי ניצולי השואה יוצאי אזור ביאליסטוק המתגוררים בה. בקטעי הוידאו, מראיין לאברשוק תושבים מהשכונה, כמו גם תושבים מהעיר ביאליסטוק עצמה. השאלה המרכזית עליה הוא מנסה לענות היא מדוע אותם אנשים שעברם הפולני כרוך בזוועות השואה, עדיין מעוניינים לקרוא למקום מגוריהם "ביאליסטוק".
פבל לאברשוק הינו צלם ועיתונאי יליד ביאליסטוק, העוסק רבות בעבודותיו בהיסטוריה ובזהות של העיר, וחוקר היבטים שונים שלה, בה הוא מוצא את השראתו. התערוכה מוגשת בחסות ראש עיריית ביאליסטוק, ופתוחה לקהל הרחב עד ה- 25 בנובמבר. 
אברהם בן אלטר דוד ברנשטיין.
20/09/14 22:31
76צפיות
אני מבקש את עזרתכם בעניין אברהם בן אלטר דוד ברנשטיין.
היה אדריכל מתכנן בירושלים בשנות ה-40 של המאה הקודמת.
º
האם אין בפורום גנאלוגים למשפחת ברנשטיין ?
21/09/14 21:19
27צפיות
עזרה בזיהוי שמות
הודעה זו מכילה תמונות
19/09/14 07:45
135צפיות
מישהו מזהה את שמות האנשים המופיעים בתמונה? אלה שמות שהופיעו בסוף כתובה שנמצאה בעיראק.
קשה קשה
19/09/14 17:42
64צפיות
בדרך-כלל (לפחות במנהגים המוכרים לי) חותמים על הכתובה החתן ושני עדים.
את שם החתן כדאי לחפש בגוף הכתובה.
ייתכן שגם שמות העדים מופיעים בגוף הכתובה.
ניסיון לפענח
19/09/14 19:05
68צפיות
מצטרפת להצעה לנסות לאתר את השמות גם בגוף-הכתובה, כי אז אפשר יהיה להשוות את הצורה של האותיות. בינתיים, ממה שאני מצליחה לקרוא כאן:

בצד ימין השם הראשון נראה כמו חיים ברוך. 
בשורה אח"כ איני מפענחת כרגע את האותיות הראשונות, אך השם השני נראה כמו (האות הראשונה לא ברורה לי, אולי ע'?)ערדיכי?/ -רדיכי?/-רזיכי?
בהמשך זו נראית כמו חתימה שהאותיות שלה לא ברורות. 

השם במרכז נראה כמו יצחק שמחה.

אם משהו מהשמות או שמות-המשפחה מצלצל לך מוכר, יעזור לדעת את הפרטים שברשותך ע"מ לנסות לפענח יותר בוודאות.
עוד עזרה לפיענוח
22/09/14 15:11
11צפיות
הכתב הוא כתב עיראקי קדום דומה במקצת לאותיות רש"י הרב כדורי היה משתמש בכתב הזה,

בכל אופן השם הראשון הוא מרדכי, מצטער שזו כל תרומתי, כי לא הצלחתי לעיין בתמונה בבהירות המירבית
רונית כהן זמורה - מנהלת פורום טיפול זוגי ומשפחתי

פורום טיפול זוגי ומשפחתי

מענה על כך שאלה בדיסקרטיות היכנסו עכשיו >>

פרסום בתפוז - תפוז עסקים

בעל עסק קטן?

זה הזמן שלך להופיע בפורומים! למידע השאר את פרטיך כאן >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix