לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.

החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.

יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.

האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!

נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.

במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.

להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,
ארנון

בקשת עצה
28/04/15 01:01
15צפיות
האם מישהו מחברי הפורום השתמש אי פעם בשירותי חיפוש של ארכיונים באזור וויוודינה, סרביה? האם יש טעם לנסות לבקש לערוך חיפוש "מרחוק", כשאני לא מבקר שם? האם ידוע לכם על תעריפים? הם גם דורשים פרטים אישיים של המחפש כדוגמת מספר דרכון, ולכן אם השירות לא איכותי הייתי מעדיף להימנע מכך. אשמח לעצתכם מנסיונכם.
אורח שישתתף בכנס הבינלאומי לגנאולוגיה יהודית בירושלים מבקש ע
הודעה זו מכילה תמונות
27/04/15 00:09
112צפיות
אורח שישתתף בכנס הבינלאומי לגנאולוגיה יהודית בירושלים
מבקש עזרתנו לאתר קרוב משפחה
על פי הפרטים שבדף-העד המצורף כאן. 
מאחר שאת דף העד הצהיר שאול מרקל מפ"ת, חיפשתי אחריו ב-144 :
לא קיים מספר טלפון לשאול מרקל מפ"ת. התקשרתי לשאול מרקל באר-שבע - זה לא הם.
התקשרתי לשני מרקל שהופיעו בפתח-תקוה: לאחד מספרי הטלפון חסומים והשני אינו עונה ללפחות 5 פעמים שהתקשרתי.
האם תוכלו לעזור? 
הנה ככל הנראה הסיבה מדוע אינך מאתר אותו....
27/04/15 01:13
99צפיות
הוא נפטר ב- 2012.

אם אתה מחפש את צאצאיו
27/04/15 11:01
87צפיות
באתר בזק בגוגל, אסף רוזן פתח תקווה.
º
שלחתי מסר
27/04/15 14:27
35צפיות
השבתי למסר
27/04/15 22:24
35צפיות
אני מקווה ש-
º
שלחתי, מקווה שהגיע
28/04/15 06:31
11צפיות
º
לא ראיתי תשובה במסרים שלחתי שוב
28/04/15 06:51
10צפיות
º
שלחתי מסר
28/04/15 08:56
2צפיות
שם פולני "חילוני" לאביש (אברהם?) ו-יחזקאל
27/04/15 15:02
28צפיות
1. האם אביש הוא בהכרח אברהם? האם יכול להיות גם שם אחר?
2. האם יש שם "חילוני" שמזוהה עם השם אביש? כמו שלמשל גימפל מזוהה עם מרדכי?
3. אותה שאלה לגבי יחזקאל - מה השם החילוני או פולני של יחזקאל? האם יש כינוי ליחזקאל, כמו אביש?

תודה.
בקשת תרגום מפולנית
27/04/15 12:57
34צפיות
שלום,

העלתי ל-viewmate רישום פטירה בפולנית של Ester ZANBEK.
בעוד שלמסמכים אחרים אני מקבל תמיד תרגום מהיר, למסמך זה לא קיבלתי תרגום  (אף על פי ששלחתי פעמיים בקשה דרך רשימת התפוצה של jri-poland), אולי בגלל שהוא קצת קשה לקריאה.
אשמח לקבל תרגום של הפרטים העקריים המופיעים במסמך (גיל הנפטרת, שמות הוריה, שמות של בן זוג או של קרובים אחרים אם מופיעים).

תודה מראש,
עופר
מאחר שלא קיבלתי תשובה מלאה אחדד את השאלה
27/04/15 01:18
91צפיות
אני מחפש תיעוד, ופרטים על כתובות מגורים ועסקים של משפחה יהודית שחלק ממנה היגר מרומניה לזאגרב קרואטיה (בעבר יוגוסלביה) ונספתה בשואה: משפחת קרמר (הבנות נישאו למשפחות שרייבר, וידר ודיקר).  כל ניסיונותי לאתר חומר באתרים ancestry, jewishgen  מוזאון השואה בוושינגטון וכיו"ב לא העלו דבר (למעט דפי עד ביד ושם שלא מוכיחים דבר). מצאתי גם אתרים גניאולוגיים קרואטיים אבל גם בהם לא מצאתי דבר, ואתר הלמ"ס הקרואטי לא מכיל תוצאות מפקדי אוכלוסין מלפני שנת 1959. אני מבין שהתיעוד עשוי להיות חסוי, ובכל זאת, אין דרך לאתר אותו? מישהו מכיר חוקר טוב, אפילו קרואטי מקומי, שיוכל לסייע לי?
מינוח מקצועי
26/04/15 14:03
88צפיות
שלום רב, 
איך נקראו הפליטים שעם פרוץ מלחמת העולם השנייה עברו לשטחי פולין שנכבשו בידי הסובייטים? 
תודה מראש
אביבית 
מינוח מקצועי של היום?
26/04/15 21:38
59צפיות
פליט הוא מי שנאלץ לעזוב את ארצו, בשל חשש לחייו, מכל סוג של רדיפה.
מי שנאלץ לעזוב את ביתו אך נותר בתוך ארצו שלו מכונה עקור.
תודה.....
26/04/15 22:18
39צפיות
בעצם התכוונתי למילה שנשמעה כמו מז'ניצעס.
המשך שבוע נעים
אביבית
מידע על משפחתו של צבי הוטקס מצפת 1878-1962
הודעה זו מכילה תמונות
25/04/15 20:39
70צפיות
שלום לחברי הפורום,
על מנת להרחיב ולהשלים ענף נוסף במשפחתי, אני מחפשת מידע על משפחתו (הורים, אחים ואחיינים...) של הסבא רבה שלי: צבי זעליג הלוי הירש הוטקס מצפת.
יתכן ששם אביו היה יעקב בן שלמה הוטקס . כולם נולדו בצפת. הוא היה בעל קורא בבית כנסת, משכיל מאד והתפרנס בין השאר מתרגום וכתיבת מכתבים עבור תושבי צפת.
ידוע לנו שהיו לו אחים ושלפחות אחד מהם חי בלונדון. לפני שנים רבות היה למשפחתי קשר עם המשפחה בלונדון, אך הוא אבד. לא ידועים שמות או כתובות של בני משפחה נוספים.
צבי הוטקס נישא לרבקה פערל לבית וינברג מראש פינה, (שהיתה אז אלמנה מחלפון ועם שלושה ילדים) נולדו להם בצפת שלושה ילדים נוספים: פסיה (שנישאה לגולדשטיין בתל-אביב), שרה (הסבתא שלי מצד אבי, שנישאה ליוסף כהן בצפת) ושלמה (שאבד כילד בתחנת הרכבת בדמשק, כשהמשפחה היתה בדרכה לאוסטריה. סיפור משפחתי כואב בפני עצמו). 
אשמח לקבל קצה חוט או מידע, שיוביל לצאצאי האחיינים של צבי הוטקס בארץ, בלונדון או בכל מקום אחר בעולם.
מצורפת תמונת מצבתו של הסבא צבי הוטקס בבית העלמין בצפת.
בתודה,   אילנה גושן - כהן  
צפת 050-5741161 
כהתחלה
25/04/15 22:11
53צפיות
בלונדון גאזט מופיע שמו של L. A. HOTKIS (הוא חתום על חלק מההודעות בעמודה הימנית בדף שבקישור.).

לא נראה לי ששם-המשפחה הזה כה נפוץ באנגליה, כך שאולי האיש קשור למשפחה שאותה את מחפשת: https://www.thegazette.co.uk/London/issue/38138/pa...
השם הוא כנראה Lazaros A. HOTKIS
25/04/15 22:19
47צפיות
הוא נישא בשנת 1951 למישהי ששם-משפחתה Manners. בשנת 1954 נישא למישהי ששם-משפחתה Bowman. הוא נפטר בשנת 1963.
האם משהו מהשמות הללו מצלצל מוכר?

מופיעים גם 2 שמות נוספים של אנשים עם השם הוטקיס. את יכולה לחפש ולבחון את התוצאות כאן: http://www.freebmd.org.uk/cgi/search.pl

שרי תודה! נחוץ לי מידע נוסף כדי להגיע למשפחה של סבי
26/04/15 10:21
41צפיות
מכיוון שלא ידועים לי שמות, אז יתכן שהשמות הללו יעזרו להתקדם: 
Hotkis Lazaros A
Hotkis Winifred E
Hotkis Joyce J
האם אלו שמות המתאימים ליהודים?
מישהו מכיר או שמע עליהם?
איך אתם מציעים לי להתקדם מכאן?
תודה,
אילנה גושן-כהן
צפת
050-5741161
קצת תשובות
26/04/15 19:21
31צפיות
ראשית, השם הפרטי לזרוס (שמשמש גם כשם-משפחה) נובע מהשם העברי אלעזר (וריאציות נוספות המוכרות לנו: אליעזר, לזר, לייזר), כך שבהחלט יתכן שלאיש היו שורשים יהודיים. מעבר לכך, בנישואיו השניים נישא למישהי ששם-נעוריה היה באומן. למיטב ידיעתי זהו לא שם-משפחה יהודי בהכרח, אך בהחלט יש יהודים רבים, הנושאים שם זה (למיטב זכרוני השם מבוסס על מקצוע כלשהו).

ביחס לשמות הנוספים, הם אמנם לא שמות עבריים, אך אין בשם פרטי לועזי להעיד בהכרח שהנושא אותו אינו יהודי. רבים קיבלו בלידתם שם עברי לצד שם לועזי. אחרים קיבלו בלידתם שם יהודי, ובשלב כזה או אחר של חייהם "אימצו" להם שם לועזי, בו עשו שימוש. ר"ל: קשה (ואף מאד לא רצוי) לקבוע יהדותם של אנשים ע"פ שמם הפרטי. 

אילנה, בהודעתך הראשונה התייחסת אל בני-המשפחה שנולדו בצפת. האם ידוע לך מהיכן הגיעה המשפחה לצפת? אגב, בפרויקט לבוב בו אני מתנדבת, ובמסגרתו אנו מתעתקים תעודות-חיים של הקהילה היהודית, שם-המשפחה באומן נפוץ למדי. 

לסיום ולמען הסר ספק: ב-MyHeritage קיים עץ-משפחה של משפחת הוטקיס, המשפחה שאת פרטיה את מחפשת. את העץ מנהל איתן שושני. אם לא מוכר לך, בוודאי שרצוי ליצור עימו קשר. 

תודה על ההבהרות שרי. מצרפת תעודות זהות ותמונות של צבי הוטקיס
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 19:47
37צפיות
עד כמה שידוע לנו מסיפורים, זו משפחה של כמה דורות בצפת, למרות שטרם הוכחנו זאת ברישומים או מציאת קברים.
אחפש בעץ המשפחה של איתן שושני.
עכשיו מצאתי שצבי הוטקיס נולד בצפת בשנת 1879 ונפטר וקבור בה ב1962.
שם אביו יעקב יוסף. יתכן שלאב היה אח בשם מנחם.
הוא למד כמה שנים רפואה באוסטריה ושב לצפת בטרם הוסמך.
בברכה,
אילנה גושן-כהן
צפת
050-5741161

צבי הוטקיס 1928
תעודת זהות ישראלית צבי הוטקיס 1948
תעודת זהות פלשתינאית 1938 צבי הוטקיס
º
מהו מקור השם פרניה?
25/04/15 12:19
53צפיות
º
שם פרטי? איך מאייתים בלועזית?
26/04/15 10:49
29צפיות
תודה על התגובה!!
26/04/15 12:47
41צפיות
אז ככה: זה היה שמה הפרטי של סבתי שהגיעה מלובלין (פולין). לדעתי מאייתים Frania או Frenia.
בעברית ההגייה היא : שווא בפ'; קמץ/פתח בר'; שווא בנ'; וקמץ/פתח בי'.
אבל יכול להיות שהר' היה עם ניקוד של סגול ורק אנחנו הצברים שיבשנו לקמץ/פתח.
מקווה שהייתי ברורה...
שוב המון תודה.
נטע

פרניה
26/04/15 13:41
45צפיות
שלום,
פרניה זהו שם פולני, שעשוי להיות כינוי לפרנצ'סקה. מנסיוני, יהודיות ששמן היה פרידה / פריידלה השתמשו לעתים בשם הפולני פרניה.
אורית

שאלת המשך...
26/04/15 14:27
39צפיות
אם כך, מה הפירוש של פרידה או פרנצ'סקה?
אשתף שאני שוקלת לקרוא לביתי בשם שני ע"ש סבתי האהובה זכרונה לברכה. לכן התחלתי את השאלות הללו, בניסיון למצוא שם עברי/ישראלי מקביל.
תודה רבה על העזרה,
נטע
פרנצ'סקה זה שם נוצרי...
26/04/15 14:44
44צפיות
הגירסה הנקבית של פרנצ'סקו, ובלטינית פרנציסקוס - כמו האפיפיור הנוכחי.
המקור הוא פרנציסקוס מאסיזי (הידוע כפרנציסקוס הקדוש) שייסד את מנזר הפרנציסקנים.

למיטב ידיעתי, פרידה זה פשוט שמחה (ביידיש).
כל השמות העבריים שמשמעותם שמחה (גילה, רינה, דיצה, וכמובן שמחה) טובים כתרגום של פרידה.

נכון, אבל גם יהודים נתנו לבנותיהם שם זה, מסיבות שונות
26/04/15 19:17
28צפיות
יש לי הוכחה בכתב על כך, בצורת רישום לידה משנת 1902.
לא טענתי אחרת...
26/04/15 19:25
32צפיות
ידוע שיהודים נתנו לילדיהם גם שמות נוצריים מובהקים.

הנקודה היא שנטע רוצה לתת לילדה שלה שם לזכר הסבתא, ורציתי להבהיר שפרנצ'סקה אינו סתם שם אקזוטי שמתאים לילדה ישראלית אלא שם נוצרי.
º
אתה צודק
26/04/15 19:33
20צפיות
בהמשך לתגובת קזרדי -
26/04/15 15:51
43צפיות
השם פרידה מקושר גם למילה הגרמנית שלום, שלו. לכן יש שעברתו פרידה לשלומית.
מוסיפה ושואלת...
26/04/15 16:00
42צפיות
האם יש איזשהו מקום בו אוכל לברר בוודאות את פירוש השם פרניה? יש לכך תרגום כלשהו מפולנית?
או שבכל מקרה זה לא שם אלא כינוי?
האם מישהי/מישהו שמע על עיברות של פרניה? 
מוזר לי שמעולם לא שמעתי על השם פרידה בהקשר של סבתי, אם אכן גם במקרה שלה פרניה הוא פרידה. גם אחותה קראה לי פרניה (שתיהן אינן בחיים כמו כל בני המשפחה מדור זה ולכן אין את מי לשאול..), לכן אני מתעקשת ושואלת.
ושוב המון תודה, הפורום הזה מדהים ונדיב. באמת. 
פרניה
26/04/15 17:38
43צפיות
אצלנו פרניה היא פרומה,שם אידישאי,כנראה במשמעות דתיה,שם מכובד במשפחות דתיות
אביש=אברהם? וגם יחזקאל ו-גולדה וגם: שם משפחה JAM
25/04/15 13:57
66צפיות
שלום, 

אשמח לדעת:
1. האם היה שם "פולני" חילוני לשם אביש או לשם אברהם, כמו למשל מרדכי-גימפל-מרכוס?
2. האם היה שם "פולני" חילוני לשם גולדה? האם שמות "חילוניים" ניתנו לנשים בפולין טרם מלחמת העולם הראשונה?
3. האם היה כינוי מקוצר כדוגמת אביש לשם יחזקאל? האם היה שם חילוני לשם יחזקאל?

ושאלה אחרת לגמרי: מישהו פעם שמע על שם משפחה בשם JAM? זה נראה לי שם משפחה קצר מדי ליהודים, אבל כך מראה המסמך (מסמך מארכיון Rzeszow)
לא מוצאת שום אזכור לשם משפחה כזה ב - JewishGen או JRI-Poland.

תודה.
הנה תמונה של משפחת ים (JAM) מז'שוב...
26/04/15 13:22
46צפיות
כולל פירוט מלא של זהות המצולמים (ממש עץ משפחתי), מתוך אתר מוזיאון השואה בארה"ב.

ראי כאן.
תודה!
26/04/15 14:49
26צפיות
אבל אני מחפשת את גולדה jam
השם גולדה לא מופיע באף מקום.
השם גולדה בהחלט מופיע בלינק שהבאתי...
26/04/15 14:59
29צפיות
הנה 4 השורות הראשונות מהכיתוב שמתחת לתמונה:
Ida Jam (later Friedberg) is the daughter of Josef and Memel (Jam) Friedberg. She was born May 19, 1903 in Rzeszow, Poland, where her father owned a lumberyard. Josef and Memel were first cousins. (Their fathers were brothers.) Ida had seven siblings: Efraim, Sara Golda, Regina, Chana, Dora, Chaim Dov and Aron.
שרה-גולדה היא אחת האחיות של אידה ים.

לא שמתי לב
26/04/15 15:30
24צפיות
אלו בשורות נפלאות
תודה רבה!
עזרה לגבי שם משפחה
24/04/15 20:59
81צפיות
רציתי לדעת מהו מקור שם המשפחה "פיטרו" (pitaro), מהיכן הגיעו בעלי שם זה ושמות דומים כאלו (קוז'יקרו לדוגמא) לפני הגעתם לרומניה?
תודה מראש.
Pitaru - "האופה"
24/04/15 22:03
70צפיות
אגב - u ולא 0 בסוף מילה. u היא ה' הידיעה ברומנית. זה שם רומני ולא איטלקי.
ישנם יהודים רומניים שהיו ברומניה מאות בשנים. ישנם רבים שהיגרו לרומניה במחצית הראשונה של המאה ה19.
התחקות אחר מקורם של יהודי רומניה (באם מדובר באלה שהיגרו בתחילת המאה ה 19) לרוב קשה עד בלתי אפשרי. במיוחד כאלה שאימצו (או שדבקו בהם) שמות משפחה ברומניה.
מאיפה ברומניה אגב הפיטרו שלך?
מעניין
26/04/15 09:31
38צפיות
שיש קונדיטוריה בשם פיטרו . בעלי הקונדיטוריה רומנים. 
תזכורת: IGS סניף דן, בית אריאלה, היום 26.4 18:30
26/04/15 09:03
33צפיות
העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה - סניף ת"א דן
הספרייה העירונית שער ציון -  בית אריאלה
מפגש אפריל 2015
שמות והנצחה

"בעזרת השם"–הרצאה של משה אוסי בנושא ניתוח שמות מקבילים בעברית, בערבית, באידיש, בלאדינו.

לרגל יום הזיכרון לשואה ולגבורה יוקרן סרטו הדוקומנטרי של דוד בלום, "הייתי מת לחיות"(שטולפרשטיינה) העוסק בהנצחה ייחודית של נספי השואה (מצ"ב תקציר על הסרט)שופך אור על פרויקט עוצמתי של הנחת אבני זיכרון עם שמות הנספים ומידע נוסף. המפגש יכלול עדות אישית של בלום ובתום הקרנה יערך רב-שיח עם יוצר הסרט.

על המרצים האורחים:
משה אוסי - יליד עיראק, מורה, מרצה מדריך טיולים בארץ ובחו"ל. לצד תחביבו, בכתיבת מחזות ושירים, הוא משדר ב"רגע של עברית" ו"מלווה מלכה" ברשת ב'. בין שלל עיסוקיו הוא עורך, מַגִּיהַּ ומנקד, מנחה אירועים ומעביר הרצאות במגוון נושאים.
דוד בלום - ניצול שואה, עיתונאיהמכהן כיום כמזכיר אגודת העיתונאים במחוז חיפה והצפון. עסק בתחום אדרכילות נוף והינו גמלאי של עיריית חיפה. הוא חקר ותיעד את פרויקט הנחת אבני הזיכרון מעל שלוש שנים וסרטו, המאיר היבט אחר של השואה ושל הנצחתה המהווה משקל נגד חשוב נגד המכחישים את השואה,    הוקרן במסגרות שונות כמו כנסת ישראל, המכון ללימודי השואה, בית יד לבנים בחיפה ועוד.
---
בקרוב: מסיבת עיתונאים מיוחדת ופרזנטציה על הכנס הבינלאומי ה-35 לגנאלוגיה יהודית שיערך הקיץ בירושלים (6-10/7), כולל פירוט על התכנים, האירועים, המרצים האורחים, ההרשמה ופרטים רלוונטיים נוספים המתייחסים לכנס חשוב זה.
מוזמנים בברכה
צח אוריין-אוראץ'
יו"ר סניף תל אביב - דן 
------------------------------------
יום ראשון, ז' אייר התשע"ה , 26.4.2015
התכנסות: 18:30
הרצאה +סרט: 19:00
כיתה 302, ספריית שער ציון – בית אריאלה, שדרות שאול המלך 25, תל אביב יפו,
דמי השתתפות: חינם לחברי העמותה. 25 ש"ח לאורחים.

סובלקי
25/04/15 21:53
37צפיות
לאיזה מחנה נלקחו יהודי סובלקי ובאיזה חודש
מצבת הקבורה של אביו של סבא רבא שלי
הודעה זו מכילה תמונות
23/04/15 17:22
177צפיות
לפני מספר חודשים נודע לי שפרויקט הגדעונים http://www.gidonim.com/he/%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%99... מצאו בקיץ האחרון את מצבת הקבורה של אביו של סבא רבא שלי בבית הקברות היהודי בצ'נסטוחובה, פולין וקיבלתי את פרטיו, שם אביו (היה כבר ידוע לי) ותאריך פטירתו העברי. היום מצאתי באתר של הפרויקט את תמונת המצבה והנה הפרטים שרשומים על המצבה כפי שאני קורא אותם:
פ"נ
איש ... וישר
משה מאיר
בר' אברהם ז"ל
ראכמאן
נפטר כא אדר
תרץ ל...

כעת יש לי את שם המשפחה בכתיב שהיה נהוג אצל משה מאיר ואביו אברהם.

נ"ב, באתר הגדעונים ישנם מספר בתי קברות בפולין בהם הם עבדו על שיקומם.

אריה

הנה פיענוח
23/04/15 18:17
94צפיות
איש תם וישר י"א [ירא אלוקים]. (אולי יש עוד המשך)

התאריך העברי לדעתי הוא לא כ"א, אלא כ"ו או כ"ז.
בני תודה רבה, התאריך כ"א זוהה גם בידי תלמידי פרויקט הגדעונים
25/04/15 17:56
39צפיות
על המצבה עצמה בבית הקברות, ולכן אני מניח שהזיהוי כ"א נכון יותר. אינני רואה היכן אתה רואה את המילים תם וי"א בשורה הראשונה.

ודבר חשוב, אחי תיקן אותי ומשה מאיר הוא הסבא רבא שלנו ואברהם הוא אביו ולא כפי שכתבתי אני.

ושוב, תודה.

אריה
חיזוק
25/04/15 21:27
42צפיות
בשורה השנייה - המילים תם ו-יא - ברורות.
התאריך איננו כא. יש צלע של אות,
אולךי ו' אולי ז' אולי ח' אולי ד'. לא א'.
ואחרי השנה - ל' שהיא התחלה של לפ"ק
º
מעט טיפול בגוונים = לא כ"א
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 13:13
29צפיות
º
שמות המעפילים על אניה קסרטה ביוני 1948
25/04/15 12:58
42צפיות
שמות העולים האניות השנות חוקיות ולא חוקיות ניתן למצוא
25/04/15 17:52
68צפיות
בארכיון הציוני וארכיון המדינה, שניהם ברשת.

אריה
קרמר מזאגרב, קרואטיה וסיגט, הונגריה
24/04/15 12:11
62צפיות
אני מנסה לאתר תיעוד ומידע אודות משפחת קרמר, שחלק מבניה התגוררו בזגרב קרואטיה וחלק בסיגט הונגריה, וכולם נספו בשואה. בזגרב התגוררו אהרון, משה ואברהם אדולף, כולם סוחרים. בסיגט התגוררו דוד, רוחמה אסתר, מאיטה שרייבר, לה ובלונקה דיקר. אני מבין שג'ואישגן דורש תרומה בסך 100$ בתמורה לקבלת שירותים. אני חדש בנושא הגניאולוגיה, ואשמח לדעת האם למישהו יש ניסיון מוצלח מהאתר, האם התמורה שמתקבלת שווה את ההוצאה הזו ואם אפשר בכלל לאתר מסמכים על יהודי יוגוסלביה ורומניה מלפני 10-100 שנה. כמובן שאשמח לשמוע אם מישהו מכיר את השמות שהזכרתי ויכול לספר לי עליהם משהו
JewishGen מבקשים תרומות להמשך פעילותם, אך השימוש והחיפוש
25/04/15 17:50
44צפיות
באתר אינם מותנים בתשלום. נדרשת הרשמה חינמית ואז האתר והמאגרים שלו פתוחים לחיפוש. יש בו מאגרים של יהודים מכל העולם, חלקם עשירים וחלקם פחות. אני חוקר את פולין והמאגר שלהם עשיר מאוד. לא ניסיתי את המאגרים שהזכרת, אבל שווה לנסות.

אריה
ארכיון הודעות
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה