לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.

החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.

יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.

האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!

נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.

במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.

להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,
ארנון

סיוע בתרגום רשומה מרוסית
הודעה זו מכילה תמונות
30/10/14 19:57
33צפיות
אשמח לסיוע בתרגום, או חילוץ הפרטים הגנאולוגיים, מרשומת הפטירה המצורפת מרוסית. 
מדובר ברשומת פטירה מהעיירה Ilza (בפי היהודים - דרילטש) , מחוז ראדום שבפולין.  
שם הנפטרת "צירל שוורצברג".  אני משער כי היא אמו של יעקב (יענקל) שוורצברג מידלניקי (כפר ליד אילזה), שהיה סבא של סבתי. 
ארצה במיוחד לדעת האם רשומים שמות בני המשפחה שהשאירו אחריה, כדי לאשש את קרבת המשפחה,
וכן - מי היה בעלה, הוריה, מתי ובת כמה היתה בפטירה, עיסוקים, ועיירות. 
תודה רבה! 
פטירת צירל שוורצברג - אילזה 1874
תרגום
30/10/14 21:28
28צפיות

רישום פטירה שנערך ב – (POSAD ILZHA 8(20 פברואר 1874, 08:00.
הגיעו נוטה שטימן  בן 34 ו טוביה פרידמן בן 67, 
והודיעו על כך ש ב 6 (18) פברואר ב שלוש לפנות בוקר בכפר JEDLYANKI נפטרה    ZYRLYA SHVARCBERG אלמנה בת של PECEL ו CHAAYA מבית SHVARCBERG ,בת 66 , לא השאירה שום רכוש אחריה.

תודה רבה!
30/10/14 23:33
20צפיות
לובה, תודה רבה, מאוד עוזר! 
כמה שאלות - 
- Pecel אני משער שצריך להיות Gecel, זה מתאים לשמות שמצאתי במשפחת שוורצברג בדורות מאוחרים יותר. יתכן גם שהשם "בנימין" נלווה ל-גצל? 
- האם שם הנעורים של צירל היה שוורצברג, או שזה "נגרר" משם הנישואין שלה ?  יש לי אינדיקציה שאולי שם הנעורים שלה היה "רוטמן". 
- אני מבין שלא מזכירים פרטים נוספים, כמו בני משפחה או עיירת לידה וכו' . לצערי ברשומות מהעידן הרוסי קימצו בפרטים, לפחות בדוגמאות שאני ראיתי ... 
צירלה
31/10/14 09:15
11צפיות
שלום.
יכול להיות ששם של האב הוא  Gecel,אבל יותר דומה ל Pecel, אותיות בכתב דומות מאוד כך שיכול להיות טעות.שם בנימין לא מוזכר בלל...
לגבי שם הנעורים ל צירלה. לא כתוב ..כתוב ששם נעורים ל אימא שלה חיה שוורצברג.רוטמן לא מופיע.
לגבי בני משפחה אין כלום.

ושוב תודה רבה
31/10/14 11:33
4צפיות
תודה לובה, 
אגב, זה מעניין. לפי הפענוח שלך, ברשומת הפטירה מופיע שם הנעורים של האם, אבל לא של הנפטרת. 
אם כך, זה נותן כיוונים לעוד רשומות. 
איך אפשר להיות בטוחים שזה שם הנעורים של האם ולא של הבת? 
ושאלת תאריכים
31/10/14 11:44
3צפיות
איזה תאריך הוא גרגוריאני ואיזה יוליאני מבין השניים - מי המוקדם יותר ? 
ואיזה לוג הוא הנוהג כיום? 
תשמעו סיפור!
31/10/14 11:35
11צפיות
ולפני שאני מתחיל, הכינוי הקודם שלי היה "סבאיעקב", אך לקח לי הרבה זמן להתגבר על אמצעי הזהירות של תפוז, ולחזור, לכתוב.
חלק מהשמות, שונו קצת, כי לא ביקשתי את רשותם לספר את סיפורם.
שלשום בצהרים הגיעו אלי זוג מאוסטרליה, שכבר מזה זמן מנלים שיחות ותכתובת עם הקיבוץ, בענין של איש שקבור אצלנו בבית  הקברות.
ליתר נוחות ניתן שמות לדמויות, וכך יהיה יותר קל לעקוב אחרי המעשה.
האיש שביקר בביתי, נקרא לו דוד, והוא התענין בקבר של אביו משה.
משה נולד בהונגריה, התחתן והביא לעולם את דוד. כמעט כל משפחתו נספתה בשואה כולל אשתו של משה, אמא של דוד. שנים אחדות מתום המלחמה ב:1958, התאפשרה יציאתם מהונגריה, משה עלה לארץ ואילו בנו, הגר לאוסטרליה.
משה התחתן נשואים שניים בארץ עם עולה חדשה, רחל שגם לה היו אלו נשואים שניים.
כאשר ב:1962 הרגיש משה שהוא חולה במחלה מאוד קשה בעצה אחת עם אשתו רחל, ביקש שיקברו אותו פה בבית הקברות אצלנו.
הנימוק היה כי על פי רחל קרובים או חברים טובים שלה נוהגים לפקוד פה קבר, וכך גם קיברו יפקד.
הדבר היחיד שדוד ידע כי לאשתו השניה של אבא קראו שרה, ולא שום פרט מזהה אחר. עם המידע הזה נסיונותיו ב"יד ושם" לא הניבו פרי.
גם אני לא זיהיתי מי זה האיש, ומי זאת אלמנתו רחל.
יותר מאוחר סיפרתי את סיפור המעשה לותיקים ממני, שזיהו בקלות כי רחל היא אחותו של חבר הקבוץ (בן94 ) הוא קצת ואשתו יותר זכרו בהחלט את האיש ופרטים רבים אודותיו.
בנתיים דוד חזר לאוסטרליה, ורק באימייל הצלחתי לידע אותו על ההתפתחויות.
הכל אמת לאמיתה! שבת שלום סבאיעקב

התפתחויות ומציאת בני דודים - ראו בקישור:
31/10/14 11:34
11צפיות
שני מאמרים ודיון אחד על הסיבות (הפסיכולוגיות?) למחקר שורשים
31/10/14 10:51
12צפיות
קצוות חוט שלא הניבו פירות - משפחה מביאליסטוק
29/10/14 16:33
99צפיות
סבתו של חותני, אולגה לוריא (Olga Lurie, 1895) היגרה עם הוריה (משה-וולף/ולדימיר ובסיה קפלן - Mowsze-Vulf Lure/Lurie, 1864, and Basza Kaplan, 1871), אחותה ציליה (Cecilia, 1902) ואחיה סלומון/אלכסנדר (Salomon, 1896) למוסקבה ב-1913 מביאליסטוק, פולין. בביאליסטוק הם גרו בבניין שלדעתי היום מכיל את המוזיאון ההיסטורי של המחוז. לאולגה, ציליה וסלומון היו עוד שני אחים: לב/לאון (Lew, 1901) ומיכאל (Michael). שני האחים היגרו לצ׳ילה.
הייתה לי התקדמות לא רעה עם המחקר של המשפחה הזו, מצאתי כמעט את כל רישומי הלידה של כולם (למעט של מיכאל) בביאליסטוק (וגם הזמנתי אותם, הם פשוט לא הגיעו עדיין, אחרי 4 חודשים). את לידתו של משה-וולף איתרתי ברשומות מוגילב (אחרי שראיתי תמונת צבא מצעירותו שצולמה במינסק), ביחד עם רשומה של אחיו אהרון (Aron Luri'a). שם היה רשום שהוריהם היו זלמן בן שמרקה ומירקה בת זימה (Zalman of Shmerka, 1830 & Mirka of Zema). ואף מצאתי רישום פטירה של זלמן בן שמרקה מ-1893 בו רשום שהוא היה אזרח כבוד.

ידועים לי הרבה פרטים נוספים על המשפחה, אך לא עלה בידי לאמת את רובם עד כה, למרות הרבה מאמצים - כאן אשמח לרעיונותכם/עזרתכם.
ידוע לי שמשה-וולף, כנראה כמו אביו, היה אזרח כבוד (לפחות כך העידה תעודת סיום הלימודים של אולגה מסנט פטרסבורג), אך לא מצאתי תיעודים או רשומות.
ידוע לי שאולגה, לאון ומיכאל למדו בסורבון שבפאריז, אך מגעים עם הארכיון שלהם העלה חרס.
ידוע לי שבעודם בסורבון, לאון פגש אשה צ׳יליאנית בשם מריה ונשאה לאישה, והם עברו לסנטיאגו, בליוו מיכאל. מיכאל היה בעלים של גלריה לאמנות ונפטר ב-1950.
לאון היה מנהל במפעל כימיקלים ונפטר ב-1973. מריה היתה סגנית השר במשרד הבריאות. אף אחד מהנתונים האלה לא הוביל אותי לרשומות או תוצאות.
ידוע לי שמשה-וולף היה מועמד לקבלת תואר אצולה מהצאר ניקולאי השני - על פועלו בנושא הרכבת מירוסלבל למוסקבה, אך סרב להתנצר ובמקום קיבל רק טבעת. לא ידעתי איפה לחפש תיעוד למועמדות או להענקת טבעת.
ידוע לי שסלומון בנה גשר-רכבת קרוב לתחנת הרכבת קורסקי, אך לא איתרתי את הגשר.

לעזרכתם מאוד אודה!

מעניין שבארכיב
29/10/14 20:15
57צפיות
של חיילים  צבא אדום שקיבלו עיטורים יש לוריה אחר -מהנדס שבנה גשר : LUR'E LEV SAMUILOVICH

לא נראה לי שיש קשר
29/10/14 20:41
34צפיות
אבל תודה על התגובה, לובה.
כנראה שיש הרבה לוריא בתחום ההנדסה: 
אנטולי לוריא ממוגילב היה מהנדס מפורסם שבנה כמה גשרים, אבל לא מצאתי קשר אל המשפחה. גם לא ידוע לי על לב סמוילוביץ׳ או סמויל במשפחה.
גם לא ידוע לי על עיטור צבאי במשפחה.
בעצם, סלומון שירת בצבא ונהרג בהפצצה ארטילרית ב-1941
29/10/14 21:05
38צפיות
הוא היה בחפירת שוחות קרוב למוסקבה, וכשהגרמנים התקרבו המחלקה שלו נסעה ושכחה אותו מאחור.
ייתכן שקיבל על זה עיטור?...
עוד פרטים
29/10/14 21:46
45צפיות
יש כמה סולומון לוריה
מה נתלידה בערך?
מה שם ל אבא לו?
הכל רשום
30/10/14 03:46
37צפיות
בן למשה-וולף שנקרא גם ולדימיר, ונולד ב-1896.
תודה, לובה!
משפחה חשובה ומיוחסת
30/10/14 21:56
34צפיות
שעץ המשפחה שלה ידוע כמה וכמה דורות אחורה
האם אתה מכיר את ספרו של ניל רוזנשטיין על משפחת לוריא?
יש שם מסמכים רבים ויתכן שגם כאלו שאתה מחפש
מחפש פרטים על משפחת ROHEIM
30/10/14 16:40
25צפיות
שלום,
אני מחפש פרטים על משפחת ROHEIM (ראהיים, רוהיים) שהתגוררה באזור Vojvodina בצפון סרביה. האם מישהו מכיר?
תודה מראש
מתלבט אם להתחסן? יש לך שאלות בנושא?
30/10/14 12:32
9צפיות
עם בוא החורף, מחלת השפעת מאיימת על כולנו.

מתלבטים אם להתחסן? יש לכם שאלות בנושא? אתם מוזמנים לאירוח מיוחד בנושא :-)

היום בין השעות 16:00-18:00 נארח את ד"ר ליזה רובין מטעם משרד הבריאות שתענה על כל שאלותיכם בנושא.

מוזמנים |@|
מיי הריטייג' הוציא גליון מיוחד עבור..."ליל כל הקדושים"
30/10/14 11:15
47צפיות
כן כן.
אתר יהודי בעל לקוחות יהודיים רבים בארץ אפילו לא מרגיש מוזר לחגוג את החג הנוצרי הזה ולפרסם אותו בעברית

רוב משפחתי נרדפה ונרצחה ע"י אותם עקרונות נוצריים, ולמרבה האירוניה באתר בחרו לציין יום זה כיום חיפוש קברים בעלון
שם פרטי לאשה בפולין: פאווע
29/10/14 19:51
63צפיות
שלום,

נתקלתי היום לראשונה בשם אשה בפולין  - פאווע (Pawe). עפ"י ויקיפדיה פאווע באידיש זה סוג של טווס (http://yi.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%90%D7%95%D7...).
מישהו יודע האם השם הזה היה צמוד בד"כ לשם עברי כלשהו, או כינוי / שם חיבה מקובל לשם אחר?
האם יתכן שפאווע היא בעצם פסיה/פעסע?

תודה,
עופר
מרשומי חיים בפולין? אם כן, כדאי לבדוק אם זו לא טעות בקריאה
30/10/14 01:18
44צפיות
אם יש לך ספקות תעלה את הרישום המקורי. אני מתנדבת ביצירת קישורים בין האינדקס של JRI POLAND לרישומים בארכיונים בפולין. JRI POLAND מנצל את ההזדמנות לתקן את האינדקס, טעויות כגון החלפת אות  נפוצות מאוד: חוה נהיית פוה וכד.
השם מפולין ואימתתי את קיומו בספר יזכור
הודעה זו מכילה תמונות
30/10/14 08:59
40צפיות
הרישום המקורי הוא מ-Brzeziny (ליד לודז'), ואין לי אותו.
קרובת משפחה חדשה שמצאתי אומרת שהחוקר שעבד בשבילה כתב את השם Pawa.
כאשר הבעתי ספק, היא הפנתה אותי לספר יזכור של בז'ז'יני Brzeziny, ושם ברשימת הניספים באמת ראיתי את השם פאווע, יותר מפעם אחת (ראו תמונה מצורפת).
כמו ש-yagury כתב בתגובה למטה, יתכן שמדובר בפועה.

תודה,
עופר
השם פאווע
º
נשמע הגיוני!
30/10/14 16:51
10צפיות
º
ב-JRI POLAND מופיע השם באיות הזה מעל ל-100 פעמים
30/10/14 15:34
20צפיות
º
סליחה, כ-20 פעמים Pawe ומעל ל-100 באיות PAWA
30/10/14 15:38
7צפיות
יש בבנימינה משפחת אריה פאווה {פאווע }פווה.
30/10/14 05:52
21צפיות
 שלום ,מנסה לעזור לך.  אריה פווה מתעסק בשיפוץ מדי מיים. אביו ז"ל היה מוכר במועצה המקומית. חושב שמוצאו מרומניה. נסה לברר איתו . 
אולי Paje? ובעברית פועה?
30/10/14 07:44
20צפיות
"j" בגרמנית מבוטא כמו "י" בעברית.
דוד וידנפלד מקרית מוצקין בשנות ה-60
29/10/14 13:49
58צפיות
לסבי הייתה אחיינית בפאריז (הגיעה במקור מפולין) שאחרי נישואיה (1934) לארתור בן אהרון וידנפלד, שלחה לסבי כתובת של אח של החתן/חותן (כאָסען) שלה:
דויד וידנפלד, החווה הנסיונית הממשלתית בעכו, פלסטינה.
סבי גם ניהל רשימה של חברים וקרובים אליהם שלח ברכות שנה טובה בשנות ה-60. שם רשום בין היתר: וידנפלד (מוצקין).
אני סבור שמדובר באותו וידנפלד, או בצאצאיו.
מישהו יכול לי לאתר עוד פרטים?

תודה!
יש כמה וכמה וידנפלדים בקרית מוצקין,
29/10/14 22:13
40צפיות
חפש בגוגל: וידנפלד מוצקין
(יש גם דוד)
קלרה וכסמן - סגירת מעגל ו גדולה לדוןקישוט1
29/10/14 21:00
84צפיות
(קישור לפוסט המקורי, כבר ישן מכדי לשרשר אליו http://www.tapuz.co.il/forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=325&MessageId=176730029)
אז הסיפור מתחיל לפני כמה חודשים כשמצאתי דף עד משנת 1957 שמילאה מישהי בשם קלרה וכסמן על סבתה נחה גונזבה (Necha Gonzwa), נחה זו היא סבתא של סבתי וקיויתי שדף העד הזה יפתח כיוון חדש במחקר, באותו זמן הייתי עסוק בשלל תגליות אחרות והשארתי אותו בצד לזמן אחר.
כעת התפניתי לנסות ולפתח את הנושא אך ככל שניסיתי לאתר את אותה קלרה וכסמן או את משפחתה בעזרת הפרטים שהצלחתי לחלץ מתוך דפי העד שמסרה לא עלה הדבר בידי.
פרט מעניין שהתגלה הוא שלפני למעלה מ20 שנה אימי מצאה את דף העד הזה ובהעדר אינטרנט נסעה לכתובת המצוינת בדף העד וניסתה לשאול מי מכיר את קלרה אך ללא תוצאות.
לשימחתי  דוןקישוט1 פנה אלי והציע את עזרתו, הציע ולא איכזב, תוך זמן לא ארוך ומחקר מתוחכם הוא הצליח לאתר את ס' נכדתה של קלרה ולאחר שקיבל את הסכמתה יצר קשר בינינו.
דף העד מגלה לנו שהסבתות הן בנות דודות מקרבה ראשונה ששרדו את השואה, התגוררו בסמיכות מקום (כמעט שכנות) אך לא הכירו זו את זו (כל אחת ידעה רק על קיום האמא של השניה). בשיחה שלי עם ס' סגרנו מעגל - בני דודים מדרגה שלישית. הפרט הראשון כמעט שס' סיפרה לי על עצמה הוא שהיא לא מבינה את החידק הגניאולוגי ולא מזדהה איתו למרות זאת היא היתה מאוד נחמדה ושיתפה בהרבה פרטים על משפחתה אך ניתן היה להבין מיד ששיתוף פעולה למחקר חדש ומסעיר כנראה לא יצא מכאן...
ובכל זאת למדתי את קורות משפחתה משנת 1901 אז נותק הקשר מבחינת המחקר שלי ועד לימינו, התברר שהיו עוד כמה בני דודים ששרדו את השואה. אך כיום כולם כבר נפטרו, למעשה סבתי היא השריד החי היחיד הידוע לי מאותו הדור בענף זה של המשפחה.
אז סיכום ומסקנות:
* תודה גדולה לדוןקישוט1 על העזרה והכישרון.
*הפורום הזה עם האנשים שבו הוא ברכה
*שאלות מכוונות היטב יכולות להשיג תשובות מוצלחות
*קצת בהגזמה: נתק משפחתי בן למעלה מ100 שנה וחיפוש שהחל לפני 20 שנה הסתיימו
*על אף ההצלחה הגדולה ההתפתחות לא היתה כגודל הציפיות.
איזה סיפור!
29/10/14 21:19
34צפיות
צובטת בלב ההזדמנות המוחמצת הזאת להכיר ולחיות עם בת הדודה...
חבל שלא היה אינטרנט אז, ממש...
º
איזה יופי
29/10/14 22:04
15צפיות
תודה. בכיף.
29/10/14 22:11
38צפיות
יש מקרים שכיף לשבת עליהם. מה עוד שבפוסט שלך פרסמת את הדברים בצורה מסודרת.
מה שבעיקר עזר כאן זה וכסמן עם כ"ף ולא קו"ף. יחסית שם משפחה לא נפוץ (אכן בתחילת הדרך עלו חשודים בשם וקסמן וחשבתי ששינו השם, אולם בהמשך נפסלו מהצלבות שונות).
המחקר לא פיצח מקום קבורת קלרה ועת פטירתה, אולם עם גילוי בני המשפחה - זהו נתון שאפשר לברר עמם.
השיחה הקצרה והיחידה שקיימתי עם קרובתך היתה על מנת לוודא קירבה ולקבל הסכמה להעברת הטלפון,
במקרה אחר בפורום זה לפני מספר שנים חטפתי טלפון זועף "מי נתן לך רשות להפנות אליי קרובי משפחה רחוקים לעת זיקנה שלבטח רוצים רק את ירושתי..."  -  (לא ידעתי מראש אבל כנראה היה מבוגר מאוד וערירי, בסוף הענין הסתדר בשלום) מאז, אני קבוע מבקש רשות להעביר פרטי הקשר.
מה שהיה קשה במקרה הספציפי הזה, זה בעיקר לידות של בת אחר בת, דבר שהוביל לאיבוד שם המשפחה המקורי, אבל עיתונות היסטורית ושאר מקורות גנאלוגיים ברשת כיוונו לפתרון הענין.
º
אם תוכלו להרחיב אודות דרך הפיצוח, כולנו נתעשר
29/10/14 22:30
27צפיות
מחפשת את משפחת פרחי שגרו ברחוב קק"ל ברחובות
29/10/14 18:22
41צפיות
עוברת על שקופיות מהילדות ומצאתי תמונות של הבייביסיטר שלי מינה פרחי מלפני ארבעים שנה ורוצה להעביר לה התמונות
חושבת שהיו שלושה ילדים במשפחת פרחי - לאון, אברם ומינה,
אודה לקשר עם מי מהם
תודה
תמרוני
tamarassaf@yahoo.com
טלפון של לאון פרחי מתל אביב
29/10/14 20:24
30צפיות
º
חיפוש קרובי משפחה גוטליב
28/10/14 11:58
81צפיות
מאיפה בעולם? - זה הרי אינו שם-משפחה נדיר..
29/10/14 15:06
33צפיות
כדאי שתקרא המדריך 'צעדים ראשונים...' שבקישור האדום למעלה וחזור אלינו עם שאלות ממוקדות.
שורשים
28/10/14 14:02
105צפיות
מחפש מידע על משפחת רייכרד מאויהל ו/או סיגעט
ברוכ/ה הבא/ה
29/10/14 15:03
32צפיות
קרא/י בבקשה המדריך שתחת הקישור האדום "צעדים ראשונים..." שבראש הש/ת וחזור/חזרי אלינו עם שאלה ממוקדת ושמות אנשים ומקומות גם באותיות לועזיות.
איתור קרוב משפחה שנעלמו עקבותיו ברוסיה (עזרה מלובה? )
הודעה זו מכילה תמונות
29/10/14 15:01
56צפיות
לסבי, שגדל בביאלה ראבסקה שבפולין, היה דוד ששמו יעקב גולדברג שלו היו שלושה בנים שעזבו את פולין: אייזיק שעזב לרוסיה, וולף ומשה שעזבו לקנדה.
בתקופת מלחה״ע השנייה, האמינו שאייזיק נספה ברוסיה במהלך הטיהורים של סטלין (מצורפת תמונה שלו מאותה תקופה).
מסתבר שבשנות החמישים, וולף איכשהו הצליח לאתר את אחיו ברוסיה (לדעתי, מדובר באייזיק) ושמר איתו מעט על קשר.
נאמר לי שהאח התגורר בעיירת קייט ליד אודסה על חוף הים הכספי, היה נשוי לרוסיה ולא היה בבריאות כל כך טובה.
הרמז האחרון הגיע ממכתב שאשתו של וולף שלחה לסבי באפריל 1975, בו היא כותבת: ״קודם מוישה, האח של וולף במונטריאול נפטר, ועכשיו זה האח האחר של וולפי ברוסיה - הוא נפטר רק לפני חודשיים״.

כלומר, אני מנסה לאתר רשומות או צאצאים של אייזיק יעקובוביץ׳ גולדברג שחי בקרבת אודסה ונפטר בפברואר 1975.
גם חשבתי אולי יהיו לכם רעיונות איך לאתר רישום של החיפוש של אייזיק שוולף יזם בשנות החמישים. חשבתי לחפש ב-ITS (או יותר נכון, בעותק של מסד הנתונים שלהם שיש ליד ושם), אבל לא הצלחתי להבין איך משיגים לזה גישה.

תודה!
אייזיק ברוסיה
ארגון פתחון לב

החגים כבר כאן!

880 אלף ילדים ישארו רעבים ללא עזרתכם. בואו לתרום להם עכשיו >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים