לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.

החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.

יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.

האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!

נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.

במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.

להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,
ארנון

הוצאת דרכון זר
29/01/15 06:58
16צפיות
אני שואל פעם שלישית את הפורום איך אני מוציא דרכון זר אם מצאתי בארכיון באוקראינה את תעודת הלידה שלם?
הוצאת דרכון זר
8צפיות
אני שואל פעם שלישית את הפורום איך אני מוציא דרכון זר אם מצאתי בארכיון באוקראינה את תעודת הלידה שלם?
הוצאת דרכון זר
7צפיות
הקבוצה ההומלית
28/01/15 12:35
66צפיות
מחפשת מידע מעמיק על ה'קבוצה ההומלית' עמה עלה סבי זאב רוצ'קין ב1903.אשמח לכל הכוונה שהיא. תודה רבה. דרורית
בדרך לגימנסיה?
28/01/15 10:50
50צפיות
שלום כולם, 
האם מישהו מכם מכיר או שמע על גימנסה זקסובה בוורשה? (כנראה ברובע פראגה). 

תודה מראש
אביבית 
הקבוצה ההומלית
28/01/15 09:50
44צפיות
האם יש למישהו מידע על מחקר שנעשה על הקבוצה ההומלית?
בירור
27/01/15 16:04
82צפיות
היי
האם מישהו יודע היכן ניתן למצוא את התמונות של נמצבות ברשת?
אולי למישהו יש מידע על משפחת אדלר?
האם Koniecpol = שדה חדש = נאוויפאלע
26/01/15 12:46
28צפיות
שלום,
עפ"י מספר מקורות (לדוגמה: http://www.jewishgen.org/yizkor/pinkas_poland/pol1... העיירה קונייצפול Koniecpol  נקראה בפי יהודים "שדה חדש".
במספר מקומות נתקלתי בצירוף " נאוויפאלע שדה חדש".

האם Koniecpol  = נאוויפאלע, או שמדובר בשני מקומות שונים?

תודה,
עופר 
אני מחפש ילדי יואל רובינשטיין
25/01/15 12:41
32צפיות
עלה ארצה עם אקסודוס. התגורר בחיפה והיה מנהלה של יונה דגים בחיפה. בתו היתה בצבא במודיעין כ"כ הותיר בן.
דוד שמידט
dsjer@hotmail.com
חקר גניאולוגי משפחת לוין מ BEREZINO
22/01/15 19:12
13צפיות
שלום רב

במסגרת החקירה הגנאולוגית שלי נתקלתי בבעיה.
אולי המלומדים יוכלו לסייע.
חיפשתי קרובי משפחה של אמי במקום שנקרא berezino בבלארוס.
מהארכיון האיזורי של מינסק שלחו לי את השמות. הופיעו בהם השמות של קרובי משפחתי - סבא רבא וסבא רבא רבא. אבל הופיעו עוד כמה בעלי שם משפחה זהה.
הסבירות שהיו בני משפחה אחת, לא נמוכה, אבל אין שום הוכחה.
שם המשפחה הוא לוין, די נפוץ ועדיין, סך הכל נמצאו בארכיון 13 בעלי שם המשפחה הנ"ל.
התשובה שקיבלתי שפרט לשמות, אין מידע נוסף.
האם משמעות הדבר שנסתם הגולל על הצד הזה של המשפחה ונשאר רק ניחוש מלומד או שמישהו יכול להמליץ על מקורות נוספים?
45 חוקרים 64 שמות משפחה מ- Byerazino בבלרוס...
23/01/15 18:23
11צפיות
הראשונה שברשימה, חוקרת משפחת לוין...היא מארה"ב, אך נכנסה למערכת ה- JGFF בפעם האחרונה ביולי 2014.
משמע: חוקרת פעילה.
מכיוון שכדאי לשת"פ עם חוקרי אותו שם משפחה, בייחוד אם הם חוקרים גם אותו שם יישוב, אני מציעה כי תיצור קשר איתה דרך מערכת הג'ואישגן.
אם אינך יודע על מ דיברתי, תוכל לבוא לייעץ הגנאלוגי חינמי שבבית אריאלה בתל-אביב או בספרייה הלאומית בירושלים.
עליך למלא טופס פנייה ולקבוע מועד, באתר מי מהם, אליו תרצה להגיע.

בהצלחה.

45 חוקרים??? מצאתי רק אחת..
23/01/15 19:00
6צפיות
שלום.

ראשית, תודה על התגובה.
שנית, אכן לא הבנתי כלום... אבל, למזלי, אני מהיר הבנה :)
משום מה, זה מצא לי רק שם אחת נעומי משהו... אני מניח שזו אותה אחת שהתכוונת אליה.

בכל מקרה, אשמח לקבל פרטים לגבי מאיפה אפשר להוריד/למלא טופס פנייה לייעוץ הגניאולוגי בבית אריאלה, יש עוד מספר שאלות שאמשח לשאול בר סמכא.

טל

45 חוקרים את היישוב. הם חוקרים 65 שמות משפחה מהיישוב.
23/01/15 21:25
11צפיות
יש ביניהם מי שחוקרים יותר משם משפחה אחד באותו יישוב.
במקרה איתרא מזלך ואחת מהם [יש שם גם גברים] אכן חוקרת גם את שם המשפחה לוין.
חלק חשוב במחקר גנאלוגי הוא קשר עם חוקרים אחרים את אותו שם משפחה או אותו יישוב.
אם לא הייתה מי שחוקרת את אותו שם משפחה מאותו יישוב, כדאי היה לך להתייעץ עם חוקרים אחרים כיצד חוקרים את היישוב ולשתף פעולה איתם.
פרטים על שירות הייעץ בבית אריאלה, תמצא באתר:
בהצלחה.
בית אריאלה
24/01/15 18:03
17צפיות
משום מה הלינק מביא אותי לאתר של עיריית תל אביב...
בית-אריאלה
24/01/15 18:25
17צפיות
בית-אריאלה (או בשמה הרשמי שער ציון) היא הספריה העירונית המרכזית של תל-אביב. אכן, נראה שיש איזו בעיה באתר, ומדי פעם זה מביא אל הדף הראשי של העירייה. אם תחפש במעלה-הדף, בחלונית החיפוש, בית אריאלה, תוכל להגיע אל המידע הרלוונטי. אני מנסה לקשר שוב ישירות אל הדף של הספריה. לחילופין, מהדף הראשי אם נכנסים אל "להיות תושב" ומשם ל-"חינוך", מגיעים לדף ממנו ניתן להיכנס אל הדף של בית-אריאלה והספריות העירוניות.

בנוסף, צירפתי טופס למילוי לשם הצטרפות לשירות-היעץ הגנאלוגי בספריה. 

בקישור שהביאה שרי, גלול למטה ובצד שמאל
24/01/15 19:02
16צפיות
יש תפריט 'טפסים'.
הטופס האחרון =  "טופס שירות יעץ גנאלוגי"

בהצלחה.
חיפוש מידע
23/01/15 19:55
27צפיות
שלום,
אני מחפשת מידע לגבי צאצאים למשפחת גלינסקי שהיתה גרה ב1939 בפולין,בוורשה ,באיזור פראגה ברחוב קמפנה 4.
אבי המשפחה(סבי) היה למיטב ידיעתי סוחר סוסים שנרצח ברכבת  בהיותו בדרכו לגבול רוסיה לבצע ככל הנראה עיסקה.האירוע התרחש ככל הנראה בין השנים 1905-1916 לערך.בשוד זה היו עוד מספר אנשים שנרצחו.
אשמח לשמוע אם למי שהוא יש מידע בנידון
מומחי ראש פינה
הודעה זו מכילה תמונות
20/01/15 19:13
56צפיות
מישהו העלה לפייסבוק את התמונה המצורפת כאן כתמונה של חלוצי ראש פינה לפני העלייה לאניה.
איכשהו - אלה לא נראים לי אנשי המאה ה19. מישהו גם מזהה את האיש עם כובע הרועים במרכז התמונה כדוד שו"ב. 
לא מומחה לנושא - לא ככה נראה לי שו"ב. לפחות לא כאשר עלה ארצה.
אשמח לדעת מומחים.
אינני מומחה אולם כמה תובנות,
20/01/15 20:16
45צפיות
אכן כמדומני ששו"ב טיפח זקן יפה בצעירותו ואם כן לא תואם לתמונה זו,
אבל שים לב על הדגל מצוין "גלץ", והלא עולי רומניה ייסדו את ראש פינה.
לפי כלי העבודה ייתכן בכלל שהתמונה צולמה כאן בארץ.
חבל שהכיתוב על השלט שהגברת אוחזת - אינו קריא.
בנוסף, דוד שו"ב היה בסה"כ בן 28 כשעלה ארצה.
20/01/15 20:24
33צפיות
והוא מספר שהמבוגרים שבין העולים היו בני 40 בלבד.
העולים היו דתיים - ככה לא נראים דתיים.
בעיניי גם הלבוש לא מתאים לתקופה.
וכך נראה דוד שוב, לפי תדהר.
כיתוב על השלט
הודעה זו מכילה תמונות
23/01/15 07:30
8צפיות
יער ארץ ישראל?

התמונה מופיעה באתר ראש פינה
הודעה זו מכילה תמונות
23/01/15 07:47
8צפיות
והיא אכן קשורה בעבודת היער

יקירי ארץ ישראל
23/01/15 15:21
11צפיות
לאחר בירורים השתכנע מי שהעלה את התמונה שזאת לא תמונה מ1882 אלא אולי מ 1921.
מעניין שבשני ספרים היא הוצגה כך (עולי ראש פינה מ 1882)
עליה מתורכיה
22/01/15 00:52
5צפיות
מחפש שמות עולים מתורכיה משנת 1960 בלבד. היכן אוכל למצוא פרטים בנושא ? תודה, עופר
נסה כאן
22/01/15 08:00
4צפיות
רם, מאמן טניס בישראל בשנות ה-70
18/01/15 21:27
70צפיות
שלום לכולם,

בעקבות התפתחויות בענף לנגלייבן, צצים ועולים רמזים אודות תת-ענפים נוספים שנעלמו עם השנים... אחד מקרובי המשפחה ה"חדשים" מספר כי בשנות ה-70 של המאה ה-20 עלה ארצה - כנראה מרוסיה/אוקראינה - קרוב משפחה בשם רם (שם פרטי), והוא היה מאמן טניס.

האם למישהו המידע הזה מצלצל מוכר במקרה? האם זכור מאמן טניס בשם זה בתקופה ההיא?...

ארנון
שאלתי מישהו שמתמצאת והיא אמרה להתיעץ עם שחר פרקיס
20/01/15 19:12
33צפיות
היא חושבת שהוא יוכל לעזור לך,  כי השם רם מוכר לה, אבל היא לא זוכרת מהיכן.

בהצלחה.
º
עדנה, אנסה להשיג אותו (למרות שהוא צעיר מדי)
20/01/15 20:25
21צפיות
אולי כדאי לחפש את דב גליקשטיין, ברשת או ב-144
20/01/15 23:06
12צפיות
למיטב זכרוני הוא היה טניסאי פעיל בשנות ה-70 ואולי אפילו אלוף ישראל בטניס.
סליחה - טעות
20/01/15 23:11
13צפיות
הכוונה היא לשלמה גליקשטיין כמובן ולא לדב.
המלצה על רוטהולץ
21/01/15 19:20
4צפיות
העיתונאי הוותיק רמי רוטהולץ היה בזמנו אלוף הנוער בטניס.
גם עיתונאי, גם טניסאי, גם רמי. אני מניח שאילו היה בשנות השבעים מאמן טניס בשם רם - רוטהולץ יזכור אותו.
אילו היית מדבר על טניס שולחן הייתי מפנה אותך אל פימה בוריס, שהיה המאמן הלאומי בטנ"ש במשך שנים רבות, ועלה לארץ בתקופה הנ"ל (אבל לא קראו לו רם...).
º
על התוספות
21/01/15 21:32
1צפיות
התמונה שבאלבום, לא להפסיק לנבור.
20/01/15 17:13
94צפיות
לפני ימים ספורים הגיע מייל מבת דודתי.
היא "נברה" במגירות אמה. אמה שבחודש הבא בת 100 זוכרת היטב ומפענחת תמונות ומסמכים, היא דודתי.
בת דודתי "החלה חוקרת את משפחת אביה, ומכיון שאני "בצד" של אמה השאירה לי את המחקר....
15 שנה אני תרה ומחפשת את תמונתו של הסבא רבה שלנו.. בנבירותיה במגירות מצאה בת דודתי את תמונתו ללא כיתוב או תאריך.
היא מיד שאלה את אמה מי האיש, וזו הייתה תשובתה:
"מה זאת אומרת, מי? זה סבא שלי שמואל יוסט."
ברכות על המציאה
20/01/15 19:05
48צפיות
שוב ושוב חוזר הלקח הזה: לא להתייאש וכבר אמר ר' נחמן מברסלב: "אין ייאוש בעולם כלל!".
º
וואו, ואפשר לראות את התמונה?
20/01/15 19:13
26צפיות
התמונה. "תפוז" לא מאפשר לחצן "שלח"
21/01/15 08:17
12צפיות
ניסיתי מספר רב של פעמים.
ההוראה "שלח" טמונה למטה מידי.
ולא יכולתי ללחוץ עליה לשלוח.
מעצבן...
יגעת ומצאת
20/01/15 21:51
43צפיות
ברכותי באמת הפתעה מרגשת

חוה
º
20/01/15 23:11
5צפיות
º
21/01/15 09:27
4צפיות
בוודאי שלא להפסיק לנבור
21/01/15 18:55
6צפיות
לא בתמונות ואף לא בזכרונות של בני ה-100 ואף פחות...

תתחדשי על המתנה החדשה והמרגשת. אני מקווה שבמהרה תוכלי להציג אותה בפנינו. גם אני חווה כרגע קצת קשיים טכניים עקב המעבר לשרתים החדשים. אני מקווה שהדברים הללו יתוקנו במהרה. 
פורום עסקים

פורום עסקים החדש

המקום החדש שלך להתחבר לעסקים כנסו ושתפו בכל נושא >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום