לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.

החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.

יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.

האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!

נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.

במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.

להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,
ארנון

|*|נפתח פורום קשר משפחתי|*|
23/11/14 15:04
בואו לשפוך את הלב, לשוחח על המשפחה, לקטר על הדודה, לרכל על הגיסה, להתייעץ על סבתא בפורום קשר משפחתי:

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

שחזור כתב יד
23/11/14 12:26
5צפיות
שלום,
לסבתי יש יומן שכתב אביה בעת ששהה במחנה הריכוז. היומנים כתובים בעיפרון על פנקסים או משהו בסגנון, וכעת לאחר כל כך הרבה זמן הכתב דהוי וקשה מאוד לקריאה. רציתי לשאול האם אולי ידוע לכם על איזשהו שירות שמאפשר אולי סריקת הכתוב ושיפור היכולת לקרוא אותו, על מנת שיהיה ניתן לשמר את היומן הזה באיזושהי צורה.
אשמח גם לשמוע על רעיונות אחרים כדי להציל את הזיכרון.
מקווה להסתייע בניסיונכם.

תודה רבה
הכנס השנתי התשיעי ב-3 בדצמבר
הודעה זו מכילה תמונות
21/11/14 14:40
137צפיות
כזכור, הכנס השנתי התשיעי של העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה בשיתוף יד יצחק בן צבי יתקיים ביום רביעי 3 בדצמבר 2014 ביד יצחק בן צבי, רחוב אבן גברול 14 ירושלים. הכנס מוקדש ל"סיפור המשפחתי" ומרצים בו ומנחים היסטוריונים, מומחים, אנש רוח וסופרים בשני מסלולים: עיוני ומעשי. זה אירוע חשוב בחי הקהילה הגנאלוגית בישראל והזדמנות למפגש בין מומחים לבין חובבים, בין חוקרים לבין מתעניינים וכאלה שמבקשים להיחשף לנפלאות חקר ההיסטוריה המשפחתית.
אני מצרף את תכנית הכנס ואת טופס ההרשמה ומקווה לראותכם בירושלים. משה גולן, יו"ר העמותה
אכן נראה יום מרתק והאירוע חשוב
23/11/14 07:58
22צפיות
גם בשל אלמנט ההמשכיות שבו, אבל גם לאור התכנים המעניינים והרלוונטיים.

לצערי, לא אוכל להגיע, שכן ביום זה אני מלמד...

ארנון
איתור קרובי משפחה או תעודות פטירה שלהם בארה"ב
22/11/14 17:34
50צפיות
היי, אני מחפשת אתר או אפילו איש מקצוע בתשלום לאיתור תעודות פטירה של קרובי משפחה בארה"ב.
אשמח לעזרתכם
º
שלחתי לך מסר
22/11/14 20:16
19צפיות
אם תצייני כאן את הפרטים, אפשר יהיה לנסות ולסייע לך
23/11/14 07:55
24צפיות
תלוי היכן נרשמה הפטירה ומתי.
עזרה במיזוג עצי משפחה
22/11/14 17:51
42צפיות
מבקש עזרה מחברים השולטים בתוכנת מיי הריטג'
אני מבקש למזג מספר עצים, שרוב האנשים בהם זהים, לעץ אחד משותף, כמובן תוך שמירת כל התמונות והתעודות שהועלו
תודה
אי אפשר למזג עצי משפחה, רק מידע על אנשים
23/11/14 07:54
19צפיות
כלומר, אינך יכול "לשאול" את כל עץ המשפחה של בעל העץ השני, אלא לעשות זאת אדם אדם. אפשר לבצע מיזוג אנשים אוטומטי שמקל על התהליך, אני תמיד מבצע אותו ידנית, תוך שאני בוחן כל פרט המובא מן העץ השני.
סיוע לידיד מפולין
הודעה זו מכילה תמונות
22/11/14 00:09
104צפיות
הוא מבקש עזרה בתרגום הכיתוב במצבה המצ"ב. תודה
Could anyone translate what is written on the headstone and who is buried here, please?הוא
Sambor
הכתוב קשה לקריאה כי אין רווחים בין המילים
22/11/14 16:55
46צפיות
אלה אם חלק מהסימנים באים במקום רווח. בכל אופן אני רושם כאן את האותיות כפי שאני מזהה בסדר השורות במצבה:
איש....
י(?)נשרהאלון-
ה(?)חורנהה(?)....הן(?)
אככ (או ב) חכמ....ז(?)....
בשנימנ(?)משה (או ר)
כמשמואזל
ז(?)....פ(?)....

סימני השאלה כאשר אינני בוטח בזיהוי האות .... כאשר האות לא קריאה.

ייתכן, בזהירות רבה שהשמות ישראל או ישראלון, משה ושמואל רשומים כאן.
ייתכן, גם בזהירות שניתן לזות את המילים חכם, בשנים.

אולי מישהו אחר יצליח יותר.

אריה
ניסיון לפענוח חלקי
22/11/14 17:25
43צפיות
לדעתי בשורה הראשונה כתוב איש תם
בשורה השניה המילה הראשונה וישר 
בשורה השישית שתי הרותיות האחרונות הן אולי זל (ז"ל?)
בשורה השביעית נפטר
נסיון פענוח
22/11/14 18:44
40צפיות
איש תם
וישר האלוף
התורני המנהיג(?)
????חכמ???
בשנים משה
ב"מ שמואל ז"ל
נפטר ???
נסיון פענוח
22/11/14 19:05
39צפיות
איש תם וישר האלוף בחור נ" הגון הוא כך חכם הזר בשנים משה ב"מ שמוא  ז"ל נפטר
נסיון
22/11/14 22:23
32צפיות
המילה הראשונה בשורה הרביעית נראית לי- אברהם.
רשומה ברוסית מזגירז - הפעם הנכונה (?!) ...
הודעה זו מכילה תמונות
21/11/14 10:05
70צפיות
בהמשך לסאגה הקודמת ... קיבלתי מהמורמונים רשומה שאמורה להיות הנכונה -- 

פטירה של יוסף שפירא בזגירז בשנת 1878. 

אשמח לסיוע בחילוץ מידע גנאולוגי - בפרט אם מוזכרים הוריו של יוסף, וכן משפחה שהותיר אחריו. 

תודה רבה! 
יוסף שפירא - פטירה בזגירז
אולי זאגר
21/11/14 15:01
38צפיות
אולי הכוונה לזאגר היום בצפון ליטא
º
הכוונה לזגירז' - פלך פיוטרקוב, פולין
21/11/14 15:17
30צפיות
רישום פטירה שנערך ב – Zgierz 27 לספטמבר (9 לאוקטובר)1878,
22/11/14 19:37
25צפיות

רישום פטירה שנערך ב – Zgierz 27 לספטמבר (9 לאוקטובר)1878, ב 15:00 .
הגיעו JAKIV ROZENBLUM בן  59 ו MOSHKO BRALINSKIY בן 64, תושבי Zgierz.והודיעו על כך שאתמול באחד עשרה בלליה ב  Zgierz , בבית מספר 161 נפטר JOSIF SHPIRO  מוכר/סוחר בן 76 של SHVIJ ו ZISLA ,
הותיר אחריו  כי אלמנה
אשתו ZVEY-GANA תושבת Zgierz .

חתימות עדים.

לובה
22/11/14 21:58
13צפיות
השלמת לי את הפאזל !  
º
שורשים משפחתיים
22/11/14 21:04
42צפיות
פענוח שורשי
22/11/14 20:53
41צפיות
שלום רב,
אני זקוקה לשפענוח שורשים משפחתיים של סבי
ניסים דיין שנולד באלג'יריה לאב בנימין דיין.
האם אפשר לעזור?
תודה רבה
לי רום
הרב ירוזלמסקי
הודעה זו מכילה תמונות
22/11/14 11:30
66צפיות
מה אנו למדים ממכתבו של סב סבי יואל מאיר חייקין שחי ביפו שם ניהל מלון לחסידים. מסתבר שחלה מאד ונפטר זמן קצר לאחר שליחת המכתב
מכתב י.מ. חייקין לירוזלמסקי 1898
מקטעי משפטים הצלחתי להבין
22/11/14 20:37
41צפיות
שהוא מציין קשיים באכילה. יש מאכלים כמו עוף שהוא אינו מסוגל לבלוע.
היה בהתיעצות בירושלים אך אין בכך שום תועלת.
מבקש את רחמי השי''ת ( השם יתברך) שיעזור לו להחלים ויתן רפואה שלמה
מקוה שיוכל לאכול סולת טבולה בחלב.
º
תודה. כנראה סבל מסרטן בבית הבליעה...
23/11/14 00:03
11צפיות
הרב צבי הירש פינקלמן מלובלין
22/11/14 19:16
34צפיות
אשמח אם מישהו יוכל למצוא פרטים על הרב צבי הרש פינקלמן  ו/או משפחתו מלובלין
בתודה
Pinkiroxi
לובה שלום
22/11/14 20:30
27צפיות
בשל עזרתך הרבה לאחרים אשמח לקבל גם אני סיוע גם בעזרתך לגבי משפחת הרב פינקלמן ישראל הרש מלובלין.
ביד ושם מצאתי כמה עדויות רלוונטיות אך זה לא מספיק.
בתודה
יעקב.
תודה לך לובה (בעניין אדלשטיין, אולבסק)
הודעה זו מכילה תמונות
22/11/14 11:53
59צפיות
בעזרתך הגעתי לקרוב משפחה חדש (וחביב).
המסמך הנ"ל קשור לקרוב משפחה משותף (מתוך מיד ושם).
במה מדובר? איזה מידע מפורט כאן?
חן חן לך צח 
יד ושם
מזל טוב על קרובי המשפחה החדש שלך. שמחתי לעזור.
22/11/14 19:55
27צפיות
מזל טוב על קרובי המשפחה החדש שלך.
הייתי שמחה לעזור.
לגבי מסמך זה, המעשה של הנזק שנגרם על ידי הפולשים הגרמנים ועוזריהם לאדלשטיין  דורה אברמובנה ובני משפחתה במהלך מלחמה ,היתה גרה בכתובת רחוב Frunze 6.
בטבל רשימת של הנכס (במידת צורך, אני אתרגם)
FAMILYSEARCH מבטלים את שרות הזמנת צילומים ):
22/11/14 04:45
135צפיות
החל מהחמישי לדצמבר, ראו כאן https://familysearch.org/learn/wiki/en/Photoduplic...

חבל מאד, במיוחד לתושבי ישראל
22/11/14 17:38
49צפיות
לדעתי הניסוח שלהם לגבי הסיבות להפסקת השירות הזה אינו מדויק, אם להשתמש בלשון המעטה.
נוכל להתנחם בתעודות שכבר קיבלנו באמצעות שירות זה במשך השנה ורבע לערך בהן היה זמין.
שבוע טוב
יוסי יגור
אני עדיין מקווה שאזכה לקבל את התעודות שהזמנתי ביולי האחרון
22/11/14 19:06
30צפיות
בסה"כ השתמשתי בשירות הזה פעמיים. בפעם הראשונה נאלצתי לשלוח תזכורת לאחר שלא קיבלתי את התעודות שהזמנתי. נאמר לי שעוד מעט קט אקבל. לקח עוד למעלה מחודש, ובסה"כ עברו קצת למעלה מ-3 חודשים עד שקיבלתי את התעודות. 

בפעם השנייה הזמנתי תעודות ביולי האחרון. אחרי 3 חודשים שחלפו מבלי שקיבלתי את התעודות, שלחתי תזכורת. נאמר לי שהתעודות נשלחו אלי אחרי חודש וחצי בערך, אך מכיוון שלא קיבלתי אותן, פתחו את הבקשה שלי מחדש. נאמר לי שהתעודות תישלחנה מחדש, אך זה יקח קצת זמן. בינתיים עבר עוד למעלה מחודש, ותעודות אין. לא נשאר לי אלא לקוות, שאכן יעמדו במילתם, וישלחו את התעודות שהוזמנו, כפי שהבטיחו בהודעתם. 

יוסי, אני מסכימה איתך בהחלט, הן ביחס לניסוח הפתלתל שלהם ביחס לסיבות להפסקת-השירות, והן ביחס לעובדה שעבורנו בישראל זה בעייתי שבעתיים, מכיוון שהסניף הקרוב אלינו ביותר מצוי בקפריסין כמדומני. 
אם יש לכם צורך במספר תעודות ממיקרו-פילים מסוים אוכל לעזור
22/11/14 19:50
30צפיות
במיוחד אם בתמורה תצלמו לי חומר בארץ כשאתם מזדמנים לארכיון זה או אחר. לדוגמא -  עותקים של התיק המשפחתי בארכיון פתח תיקוה ועוד משימות קטנות מסוג זה.
אם המיקרופילם נמצא בלוס אנגלס -- מה טוב. אם לא, תוכלו להזמינו לכאן תמורת תשלום (כמדמוני  $8.75).  

º
באמת חבל...
23/11/14 07:53
12צפיות
º
עד איזה תאריך הפליגה לארץ האוניה גלילה
21/11/14 18:39
52צפיות
ארנון...
21/11/14 18:32
128צפיות
לפני זמן מה ביקשתי רעיון למקום מפגש הפורום, אז הערב קיבלתי המלצה מחברה שביקרה בסלון של ורה, ביתם של הנשיא הראשון ואשתו חיים וורה וייצמן.המלצה נוספת שלי- ארכיון הלוחם היהודי במלחמת העולם השניה (לטרון).
º
על ההמלצות. אבחן אותן
23/11/14 07:56
9צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה