לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום חרדים בעל כורחם

ברוכים הבאים לבית האמתי שלכם 

פורום לחרדים שחרדים בעל כורחם ומכורח המציאות.  פורום לחרדים שלא יוצאים בשאלה בגלל הסביבה, העבודה, המשפחה, האישה, הילדים, המעמד החברתי, בעצם בגלל הכל.

כאן תוכלו לשתף, לספר, לקטר, לבכות, לצעוק, להתלונן, להאשים, להגזים, להתחרט, לבקר, לצאת, לחזור, להישאר, לאהוב, לשנוא, לעניין, לדון, ליפול, לקום, כל מה שתרצו, העיקר תהיו אתם.

הצעות, הארות, הערות ובקשות, יתקבלו בברכה במסר האישי. מחיקת הודעות או חסימת חברים יימנעו, כל עוד אתם שומרים על הכללים. אז נא להתנהג בהתאם.

לפני כתיבת הודעה חובה לקרוא את תקנון הפורום. מה זה "חרדים בעל כורחם"?   - התשובה כאן.  תחקירנים/ מפיקים/ סטודנטים לקולנוע- לפני פרסום הודעה בפורום אנא קיראו כאן.
הודעה חדשה

טיול ללא מסכות
24/04/15 12:59
81צפיות
שלום לכולם : אני כאמור חרדי אנוס עם כל המשתמע מכך...
מדי כמה חודשים אני טס לנופש בחו"ל לצאת קצת מהתחפושת....
בדר"כ אני טס לבד אך לאחרונה זה דיי משעמם אם יש כאן משהוא\ משהיא שמעונינים לטוס קצת יש דילים מדהימים ליוון ממש בזול למשל 7 לילות הכל כלול 5 כוכבים כ 500 דולאר וכו'...
אם יש אחרים\ות כאן במצבי שזקוקים לקצת חופש כדאי שנדבר ונתאגד אפשר כמובן לטוס גם קבוצה ואפשר גם חדרים נפרדים למעונינים בכך זה לא יקר בהרבה..חפרתי דיי מקווה לתגובות גוד שבס...
מעוניין להצטרף
24/04/15 13:26
61צפיות
הי אני מעוניין להצטרף במידה ויש קבוצה /כמה חברה ....בכייף
24/04/15 13:34
29צפיות
תודה על תגובתך אני מקווה שעוד אחרים יגיבו ויסכימו להצטרף ונוכל לעזור זה לזה גם בסיפור כיסוי (לטיסה למשל וכו')...
וכן אני מבין שחוששים להזדהות כאן (מסיבות ברורות) אז נצטרך יחדיו להחליט אל אופן ההתאגדות אם נצליח כדי לשמח את נפשותינו ובאמת אפשר לזכות בחיים מלאים ונעימים מאוד ממיזוג העולמות..(מבלי לקצץ בנטיעות=ילדינו
שבת שלום חבל שאין לי גישה למחשב בשבת ...רק SMS יכול לקבל ולשלוח..
מיזוג העולמות אינו אידיליה - הוא סוג של ברירת מחדל
26/04/15 09:01
28צפיות
לפחות לגביי, בשביל להינות משני העולמות לא צריך היה להיכנס ל'חרדים בעל כורחם', בכל חברה שתגיע אליה (כללית כמובן) תוכל להגיע למצב שתוכל להציע / יציעו לך להצטרף לאיזה טיול...
האידיליה האמיתית - למי שחפץ כמובן בתינוק (עם או בלי המים - כי הרי אנו קצת מכורים להם לא?!) - היא להגיע למצב של לנסוע איתם - עם המשפחה שהפלצת כאן, ולא לברוח לאיזה 'אי בודד' שכשילדיי יגדלו לא יסלחו על זה שניסיתיל למצוא מרגוע לנפשי על חשבון שלמות משפחתם...
אבל אם אתה ועוד שכמותך חיים עם עצמכם במילא בשלום, וחסר לכם רק 'טיול השורשים ביוון' (שאגב, אירופה דילים לא רעים בכלל וקצת יותר תרבותית - למי שלא רוצה רק מסיבות וסטוצים) - תהנו ממש! מאחלת לכם הנאה רבה!
שבוע טוב לכולנו:)
סורי אם זה צולב מידיי - אני לא מחפשת לחיות בפלנטה אחרת - עשיתי זאת שנים, אמנם אצל השחורים, אבל עדיין ב'סרט'...
מדהים כמה אפשר לפספס
26/04/15 11:02
19צפיות
לא יאמן ממש כמה את טועה לגביי לגבי מידותי כוונותי מחשבותיי וכו'
לטובת שאר הקוראים כאן השתדל לענות על טענותיך\חבתותיך בכוונותי התמימות...
אני יודע על עצמי שכחרדי אנוס צריך מדי פעם לנשום מעל למים(התורה נמשלה למים כידוע)
ולכן חושב שגם אחרים מרגישים כך...
בפירוש כתבתי שזה לא למטרות סטוצים ושאר ירקות אך אי אפשר לפסול אם זה "יסתייע"
לגביי ילדי גם איתם אני נוסע מדיי פעם אך אז עדיין זה במסגרת חוקי הדת על כמה שניתן כך שזה לא אותו דבר!!!??
לא יפה שאת כך מדברת על ילדי שהפל'.. כביכול שכן חשבתי הרגשתי אז שזה הכי חשוב...והם לא יכעסו עליי שכן אני אב טוב מאוד ולא מחסיר מהן דבר....לא גשמי ולא נפשי\רוחני...
אגב הייתי עשרות!!!1 פעמים באירופה וזה מאוד יפה אך בוודאי לא יותר תרבותי מיוון (מייסדי התרבות לפי שיטתך) אך האוכל יותר טוב ביוון והתושבים נחמדים וחוץ מזה זה היה רק לדוגמא כל מקום נחמד יותר לטייל בו בחברה בוודאי שמדברים את אותה השפה ומרקע דומה הרי לא נרצה לטוס עם "חבורת השוקולד לוורנה" ואלו הם שיזמינו אותנו לטייל איתם ולא אחרים בדר"כ..
ולסיכום : בוודאי שיש ממה להנות ולשמוח גם מהחברה החרדית ולהרוויח משני העולמות לא הוחכת למה לא...
כל טוב שבוע טוב
תעשה חיים יקירי, לא ירדת לסוף דעתי - - -
26/04/15 12:12
19צפיות
אמנם היה נשמע ש'ביקרתי' את דיעותיך, שזה קצת שונה מ'לחוות דעה', שזה מה שעשיתי. והדגשתי - שזו דעתי בלבד. ואיחלתי בכל לב - הנאה מרובה למי שמצליח להינות בצורה כזו. אין ספק שאנו גם חלוקים על הדעה שאתה סובר שאפשר להינות גם עם חרדים - שוב, תהנה לך. כפי שלא אוכל לכפות את הרציונאליות שלי על שלך - כך להיפך. אנו כאן כדי להביע דעות - שהן לאו דווקא תואמות זו את זו.
אגב, אירופה/יוון, הובאו כדוגמא לדעת רווחת של 'מי שנוסע ליוון' זה סוג של חופשה מסויימת, ומי שנוסע לאירופה - סוג אחר של חופשה. גם על זה כנראה אנו חלוקים... שוב, תעשה חיים. הדמוקרטיה עדיין צריכה להתקיים.
החיים אינם שחור ולבן יש המון גוונים למתבונן באמת!!!
26/04/15 14:27
12צפיות
בסרטי שחור לבן למשל יש כ 16000 גוונים שונים...
אך ברצינות זה נשמע קצת הרבה כמו יהירות שממרום גילך 25 יש לך כבר דעה מגובשת על הכל....
את בגיל שעוד התאוות שולטות בך ולא הרציונל (לעניותי בלבד מדבריך כאן לא שופט רק מצביע-אמרת דמוקרטיה)
רק מציע לך לרשום את דעותייך המוצקות כל כך ולקרוא עוד 20 שנה או אז תתבישי ותביני אם תשכילי...
אמר מרטין פישר:"מסקנה זה דבר שאנו מגעים אליו כשכבר מתעצלים לחשוב עוד"
הדרך הארוכה שהיא הקצרה לאושר לדעתי\עניותי\נסיוני היא להתבונן ולבחון באמת כל דבר בעיקר על פי השוחד שבדבר
ומה זה נותן לי לדעת בכל למשל לחרוץ דעה למשל "בעלי התעלל בי וכו') אולי את התעללת בו??? לא שופט שוב רק שלמטבע יש 2 צדדים ולמתבונן היטב אף יותר מ16000 צדדים
כל טוב יקירה
אני מציעה לך חברות אם לא הבנת זו דרכי הנלוזה כנראה   בחברות...
עזרה
24/04/15 13:41
54צפיות
אני רק לאחרונה הצלחתי לכתוב כאן כי המחשב ממנו אני כותב הוא ישן מאוד וגם החיבור לרשת לא משהוא.ואשמח לכל עזרה למשל איך יוצרים קשר..אם אחרים שרוצים בכך...האם למשל נהוג לפרסם כאן אי מייל וכו'..או מי שמכיר מה שעשו בעבר ואני כלל לא מתכוון למה שמפורסם ברשת על מסיבות שחיטות שהיו כי זה לא העניין של פריקת כל עול שגם חילונים משכילים אינם נוהגים כן..והמבין יבין ולשומעים ינעם ואין עניין לזרוק את התינוק עם המים תרתי משמע..
אני מעונין להצטרף
24/04/15 16:02
46צפיות
אבל הבעיה שאני בחור צעיר
º
מאירן החמוד - ראשית, עליך לנגב את החלב מהשפתיים - - -
26/04/15 08:49
15צפיות
או חברותא או מיטותא
22/04/15 16:09
121צפיות
שלום רב לחברי הפורום היקרים:אני כותב כאן לראשונה...
לפני כשנה הבנתי שאין דיין אך לאחר עיון מעמיק עם עצמי "החלטתי" שעבור שלום נפשם של ילדיי הקטנים אני נשאר חרדי אנוס...
כי האמת זה דיי עגום בלי משמעות(בעלת משמעות)לחיות כאן...אך לצערי מרגיש מאוד לבד בלי אח ורע וכו' ..
האם ישנם מפגשים של אנוסים כמוני איפה שהוא מתיי שהוא ..
אין לי הרבה גישה למחשב ורק בשעות הבוקר מקווה לתגובה.. תזכו "למצוות" (למצות את הזמן לטובה

אין מפגשים מפאת שמירה על פרטיות
22/04/15 20:31
89צפיות
אבל אתה מוזמן לכתוב כאן בפורום
שבת שלום
24/04/15 13:07
57צפיות
תודה על תגובותיכם אך איני מבין למה אסור לנו להיפגש ולחזק אחד את השני\שניה...הרי אנו באותה סירה פחות או יותר וגם אני חושש להיחשף למען שלום ילדיי...אך במיוחד עתה שאנו יודעים שאין סיבוב נוסף כאן על הכדור(לפחות לא עם אותה מודעות) אז "חייך קודמים" ו"אם אין אני לי מי לי" וכו'...
למה "כביכול " להפסיד את שיש לחיים להציע ולהנות ולהרחיב אפיקים עוד יותר כפי הניתן...
אני בכלל לא מתכוון למסיבות וסטוצים ושאר ירקות רק לחברה של אנשים באותו מצב שיכולים לעזור אחד לשני לשם שמים "ללא שכר דמיוני לעתיד לבוא"...כל טוב אין לי גישה למחשב עד יום ראשון עושה שבת עם ילדיי...  

נכון
24/04/15 16:04
47צפיות
אבל למה לא מסיבות וסטוצים ?
מה הבעיה
שלום מאירן1
26/04/15 11:13
20צפיות
ראשית זו לא בעיה שאתה נער אך אם אתה מתחת לגיל בו מותר להוציא דרכון וכסף לטיסה וכו' ע"פ חוקי המדינה לגביי מי הוא בגיר וכו'...אז תאלץ לחכות קצת עם טיסות לחו"ל..ואגב הרבה יסכימו להחליף איתך ולהיות שוב צעירים ( לא אני שאני שמח בפחות הורמונים ויותר שכל הקשורים זה בזה)
אגב אין לי כלום נגד מסיבות(שפויות) וסטוצים(שעלולים ליהיות מסוכנים בריאותית פלילית וכו')...
רק שהרעיון היה אחר ויותר להנות יחדיו אגב הכרתי שם בחורות נחמדות מאוד והיו מסיבות וכו' ....
נפגשים פה
22/04/15 22:22
72צפיות
בפורום.
זה קצת מרגיש כמו העולם הבא
26/04/15 14:31
10צפיות
כך זה מרגיש להיפגש פה בעולם הפנטזיה....
האדם הוא יצור חברתי ורוצה ליהיות במחיצת הדומים לו...
האם אפשר מפה גם להתייחס להורים
או לגדל כאן ילד??
פה זה פלטפורמה אך צריכה להוביל לאן שהוא לא כן???
שהרי "אם לא ניהיה תלויים האחד בשני ניהיה תלויים האחד ליד השני" וזה לא רחוק בעידן דאע"ש וכו'

אנוס קצת אחר...
23/04/15 14:19
94צפיות
הוא גדל במשפחה מסורתית בה הלכו לכדורגל אחרי בית הכנסת והקידוש בשבת אבללא בישלו בשבת. למד בממלכתי דתי והתגייס לצבא. עם השחרור, התגייס לשב"ס ועשה קריירה. אבל השנים חלפו והוא חווה אי אלו משברים אישיים שגרמו לו להתחרד, לגדל זקן, כיפה שחורה וחליפה אשכנזית, למרות מוצאו התימני. כשנישא לאשכנזיה חוזרת בתשובה המשיכה ההתחרדות, הוא עזב את מקום עבודתו הבטוח והחילוני והלך ללמוד בכולל. הוא רכש דירה באחד הריכוזים החרדים בבני ברק והחל לתפקד כאב במשרה מלאה ל-8 ילדיו שנולדו בהפרשים קטנים זה מזו.

ומאז עברו שנים. בנו בתו הבכורה, צעירה בת 20 נישאה זה עתה והוא נמצא במקום בו כלום לא טוב לו. הדאגות הכלכליות מתישות אותו, הגרושים שמקבלים מהכולל אינם מספיקים לפרנסת המשפחה ועוד תמיכה בבת הגדולה שנשואה ל...אברך שאין לו דרך להתפרנס בכבוד. הילדים שעומדים בתור לא מקלים על הלחץ, כלחתונה עולה כסף, הרבה כסף, שאין לו. את הפיצויים מהשב"ס הוא השקיע בדירת מגוריו.

והוא מתגעגע לשיח החופשי, מתגעגע ליום הזכרון, ליום העצמאות, לשמחה ולצחוק. הוא מתגעגע להאזנה החופשית לרדיו, לקרוא עיתון, מתגעגע לחוף הים ולטייל סתם, להנאתו. ילדיו אפילו לא מודעים להיסטוריה שלו ובוודאי לא לכלא הרגשי בו הוא כלוא.

הוא יהודי מאמין ודתי, אוהב את הלימוד, אוהב את השירה בשבת, המסורת, בית הכנסת ואת התורה, אבל המקום אליו הגיע הוא לא המקום אליו תיכנן להגיע, אשתו סחבה, הילדים שגדלו במוסדות חרדים גררו וכך הוא מביט על עצמו בראי, רואה את הקמטים במקומות בהם הזקן לא מכסה ומרגיש גולה בתוך גופו...

וביום עצמאות קשה לו... גם ביום הזכרון. הרבה חברים שלו נפלו, הזכרונות מציפים ואין לו איש מסביב לחלוק את זה עמם... הקושי שלו לשמוע את שליח הציבור אומר תחנון ביום העצמאות, היום הזה שמסביבו רגיל לגמרי אבל לא אצלו, בתוכו...

ואין שום דרך לשנות. מזה כמה שנים שהוא מנסה לשכנע את אשתו למכור את הדירה בבני ברק ולעבור למקום אחר, קצת פחות חונק, היא מסרבת. הוא מתפלל שעכשיו, שהמצוקה הכלכלית גוברת, אולי היא תתרצה...

להיות עם חופשי בארצנו ארץ ציון ירושלים :)

חג שמח!!!!!

º
איך נרשמים למועדון כזה
23/04/15 11:32
83צפיות
חומר טוב למחשבה
23/04/15 09:11
83צפיות

לפני כמה שנים ביום הזיכרון לחללי צה"ל הלך רב העיר לקנות דברים לשבת הקרבה..
השעה היתה 11:00 בבוקר וקול הצפירה נשמע ברקע..
כולם עצרו עצמם ממהלך חייהם עמדו והקדישו שתי דקות לזכור את הנופלים..
אדם אחד שהיה בסביבה המשיך בהליכתו ובשיחת הטלפון ולא התייחס אל הצפירה..
לאחר שתי דקות הצפירה ניגש אליו הרב ושאלו " מדוע כבודו לא עמד בצפירה..? "
התפלא האיש מהשאלה ואמר " האם כבוד הרב לא יודע שהעמידה בצפירה היא מנהג גויים..? לכן לא עמדתי.."
השיב לו הרב בחיוך ואמר " אתה צודק , זה אמנם לא מנהג ראוי לזכור את הנופלים, יש דרכים הרבה יותר טובות, אבל כשאתה מוציא עצמך מהציבור אתה זה שהופך לעשות כמנהג הגויים..
בכל מקרה המשיך הרב ואמר " גם בדבר הזה של העמידה אפשר למצוא משהו חיובי.."
השתומם האיש ואמר" כן..מה כבר טוב בלעמוד שתי דקות ללא מעשה..? "
ענה לו הרב ואמר " כל יהודי היום בעם ישראל עמד שתי דקות ופשוט..שתק..לא דיבר לשון הרע, לא קילל, לא הקניט את חברו , פשוט עמד ושתק..אתה יודע איזה רעש זה עשה בשמיים..
שתי דקות ללא דיבור!!!..."
גם בדבר שנראה כביכול לא נכון, לא מוסכם על כולם אפשר למצוא בו גםהחיובי..
לא כולנו מושלמים, לכולם יש הרבה נקודות של חושך אבל לכולנו גם יש נקודות גדולות של אור..רק צריך להסתכל נכון..
ברגע שנסתכל עליהם הם פשוט יסנוורו אותנו מגודל האור שיש בהם..
אם נתמיד להסתכל בכל דבר על הדברים הטובים שבו , נרבה באהבת ישראל, לא נכעס הרבה, נהיה יותר רגועים, והעיקר שגם בנו יחפשו גם רק את נקודות האור..בשמיים ובין בני האדם..
יום טוב ובשורות טובות
לגאולת והצלחת עם ישראל.אמן!

(העתקתי מחברתי הדר ביוטי)
º
יפה מאד!
23/04/15 10:26
22צפיות
לנדות את הלכות הנידה?
20/04/15 12:33
184צפיות
קראתי עכשיו כתבה מעניינת:
שכותרתה ככותרתי, רק ללא סימן שאלה. בקצרה, הכותבת מסבירה למה בדיוק צריך לדעתה להפסיק עם הלכות נידה\ טהרת המשפחה.

ממש מסקרן אותי מה דעתכם ודעתכן.
אני לא בטוחה מה אני חושבת. מצד אחד ההרחקה שבין איש לאשתו משמרת את המתח המיני ותורמת לזוגיות... ומצד שני אני מבינה את הנשים שחשות השפלה וחדירה לפרטיות עקב ההלכות האלה.
בנישואיי הריתי מהר מאד, ואחרי זה היו תקופות ארוכות מנשוא שלא הלכתי למקווה בגלל היעדר הזוגיות בינינו. כך שלא חוויתי ב100% את העניין.. רק בתקופות קצרות. נהניתי מזה מאד.

לנשים פה- האם אתן מקפידות? האם נוח לכן עם זה?
לגברים- מה דעתכם בכלל על מכלול ההלכות האלה?
לא מתעסקים עם זה
20/04/15 13:45
113צפיות
גם בגלל הנושא עצמו וגם בגלל שהחינוך שלנו הוא כזה שלא מסתדר אתו דיון פומבי בנושא המחזור החודשי והשלכותיו...
מה הבעיה עם הנושא?
20/04/15 15:10
88צפיות
יש לך בעיה לדון בנושא שנוגד את החינוך שקיבלת? או שזה היה בציניות?
אין לי שום בעיה עם המחזור החודשי הנשי
21/04/15 17:08
68צפיות
כי עברתי את הגיל... אבל מעולם לא נתקלתי בשיח חופשי בנושא בציבור החרדי....
אני כן נתקלתי
21/04/15 18:17
61צפיות
בשיח חופשי לגבי מחזור-מקווה-׳יחסי אישות׳ עם חברות חרדיות. בכל מקרה, פורום זה פתוח לכל דיון בכל נושא, וזה בעצם מהותו.
למה בעצם לא?
21/04/15 21:22
73צפיות
מסקרן אותי, בתור מי שבאה מבחוץ...
אני למשל שמעתי על זה בבית מאמא שלי מאז ומתמיד, בחופשיות וטבעיות. גם בבית הספר, בגיל 12 בערך, הסבירו לנו מה זה ולמה זה, על איך מתמודדים עם זה וכו'.
בעיניי הרבה יותר נורמלי להתייחס לזה מאשר להחביא את זה או להתבייש. מן הסתם זה לא נושא שאני מדברת עליו עם זרים ברחוב או עם גברים סתם- אבל עם בן זוג, למשל- בטח למה לא? וכל שכן עם נשים אחרות!

מה שאני מנסה לשאול--- למה לא מקובל לשוחח על כך בחופשיות, נניח בין נשים?
לא יודע מה עם נשים
24/04/15 16:33
31צפיות
כי אני גבר אבל אצל הרבה גברים חרדים ראיתי שכן מדברים על זה
עצוב
20/04/15 15:55
82צפיות
שהכניסו לך לראש שווסת זה עניין שלא נאה לדון בו.
כל הנשים מדממות. זה חלק מהחיים ומהפוריות. גם על סקס תגידי שלא מדברים?
בכל מקרה, לא ביקשתי שתפרטי אם את מעדיפה טמפונים עם מוליך או בלי סך הכל מה דעתך על הלכות נידה. נראה לי שבתור פורום של אנשים שחיים מצד אחד בעולם החרדי ומצד שני לא מאמינים בו... זו שאלה מעניינת ואף לגיטימית.

פעם שמעתי איזה קטע שמישהי הקריאה בנושא העצמה נשית, ואחד המשפטים שהיא אמרה- לכל הנשים יש מחזור. ואם הגבר שלך לא מסוגל לדבר על זה... כנראה שהוא לא מוכן להיות בתוכך. באנגלית זה נשמע טוב יותר.

בכל אופן, אני מבינה את החינוך שגדלת בו ואת הרתיעה לדבר על עניינים כאלה, אבל לדעתי לאמירה כמו "לא מתעסקים עם זה" אין הצדקה.
מכל ההלכות בענין
20/04/15 15:03
91צפיות
אני רק טובלת במקווה, בלי הטררם מסביב/בדיקות/שאלות הלכתיות. ואני חושבת שההלכות וכל המסביב מאד משפיל ומגעיל. בענין של ההפסקה מהסקס והמגע, דעתי שהפסקות זה תמיד דבר טוב, כי מכל דבר נמאס בסופו של דבר וההפסקה גורמת להתחדשות ומשיכה. אבל, ההפסקה לא חייבת להיות בגלל המחזור, ואפשר להחליט עליה לבד, בהחלטה זוגית. כך שכל הענין של טהרת המשפחה הוא בולשיט.
גם אני
20/04/15 21:07
66צפיות
רק טובלת ובחיים לא הצלחתי להכיל את הקטע שהולכים לרב לשאול על כתמים.זה יותר ממשפיל בעיני.
לגבי ההרחקה זה דבר יפה אבל יש זמנים שזה סוג של אכזריות-כמו אחרי לידה.ולדעתי יש זמנים שזה אפילו גורם את ההיפך מקרבה נפשית.
ועוד בעניני זמנים
20/04/15 21:36
70צפיות
גם הטבילה עצמה שנקבעת שרירותית שבוע לאחר הפסק טהרה, גם אם זה יוצא ביום שלא מתאים, זה מצב ממש מגוחך. החיים כ״כ יפים בספונטניות, וכ״כ מכוערים שמתזמנים כל דבר ע״פ שרירותה של ההלכה.
כן..
22/04/15 20:44
26צפיות
ואז זה בדיוק מצווה שאסור חס וחלילה לדחות אותה...כדי לא להביא את הבעל לידי חטא..
לא מחבב את הנושא
20/04/15 22:35
86צפיות
וזה למרות שאני כן מחבב חלקים מהמסורת.

יש הרבה שחור בעובדה שחבורת גברים יושבת וקובעת דברים לגבי נשים ונשים בלבד. שימי לב שלגברים לא נקבעו הרחקות כאלו. איך גבר יכול להחליט על משהו כל-כך נשי שאין לו שמץ של מושג לגביו?

לא רק שמגוחך שחבורת רבנים, חכמים ככל שיהיו, ישבו ויחליטו לגבי ענייני נשים, אלא שהשטות המוחלטת של ״זה משמר את המתח המיני״ צריכה להיעלם מהעולם.
כן, הפסקה מסקס לתקופה יכולה לסייע אני מניח. אבל יש עוד הרבה דרכים וכלים לשיפור סקס וזוגיות שלא כוללים הפסקה של שבועיים (!) ללא נגיעה ולו הקטנה ביותר תוך סגירה של מערכת היחסים במסגרת, קשוחה, מרובעת וחסרת ספונטניות.

רוצה ריגוש מיני?
אני יכול לחשוב על כמה רעיונות הרבה יותר יעילים מאשר לקבוע מראש ״כל חודש, שבועיים ללא שום נגיעה״ (או שבוע + , עם נגיעות קלות. תלוי בזרם אני מניח. פחות בקיא בזה אבל הבדל מינורי.)
ריגוש מיני
21/04/15 18:28
75צפיות
ודומיו, תמיד תהיה סיבה נוספת/ הסבר ״הגיוני״ לאיסורים כדי ׳לסבר את האוזן׳, ואנשים שמרגישים נאורים, ידקלמו את זה שוב ושוב, כדי לשכנע את עצמם.
רעיון גרוע ואכזרי
21/04/15 06:06
75צפיות
שבועיים ועוד ימי הרחקה, נותרו אולי 7-8 ימים "מותרים" בחודש, ולא נשכח שבחברה החרדית גם חיבוקים ונישוקים במשך היום לא מקובלים ובפרט אם יש ילדים, אוננות אסורה, מה נשאר? לא פלא שהאקשן הכי גדול בחברה החרדית זה הפגנות, ומקרי הפדופיליה הצצים בלי הרף כפיטריות אחר הגשם, אם כי אין הוכחה ברורה שאחוזי הפדופיליה גבוהים יותר בחברה החרדית, עדיין יש לי תחושה שיש אנשים שלא היו נמשכים לשם אם היו יכולים לממש את מיניותם בדרך נורמטיבית.

לגבי הכתבה, זה כמו להכנס לקבוצה של דאע"ש ולהסביר להם שלא יפה לתלות אנשים.....
דאעש
21/04/15 18:30
60צפיות
לא תולים, הם חותכים ראשים
לא חוויתי... אבל,
21/04/15 09:18
81צפיות
בעיניי, כצופה מן הצד ראיתי בכך תמיד מעמד משפיל. הן לגבי החיטוטים ב"חורים ובסדקים" כהגדרת ההלכה והן לגבי מעמד הטבילה עצמו הצלווה בסקירת המערכת ע"י הבלנית.

אני מסכים שהרחקה יש בה משום שימור מתח מיני, אך תוהה לגביי זו הבאה במעין כפייה.

קיימות דרכים לא מעטות לשימור אותו מתח והרחקה יזומה לדעתי תשיג תוצאות טובות יותר.

את מספרת שנהנית מזה מאוד. יתכן שזו היתה עבורך חוויה רוחנית של היטהרות.

בנות ישראל אכן חונכו לחוויות רוחניות.

מתאר לעצמי שמי שאינה חשה כך מן הסתם רע לה עם המעמד המשפיל לכאורה.

לגבי מכלול ההלכות:
כמו בהלכות שבת ואחרות כך גם בהלכות אלו  מצאו חזלינו לנכון לשמור משמרת למשמרתי. לגדור גדרות הרחקה על גבי הרחקה שלא יבואו לידי חטא.
אלא שבנדון דנן התחושה המתקבלת בסופו של דבר היא הפיכת האשה למוקצה מחמת מיאוס בתקופת נידתה. 
זאת מעבר לעובדה שקשה לי להכיל ולהבין היאך העברת חפץ מיד ליד "מעשה קוף בעלמא" עלולה להביא את האדם לידי חטא.

לדידי, חש אי נוחות עם הענין המיותר הזה.
לאו דווקא חוויה רוחנית
21/04/15 11:29
53צפיות
אם להיות במאה אחוז אמיתית עם עצמי, אולי רק הפעמיים הראשונות במקווה הרגישו כמו היטהרות, חוויה רוחנית כמו שתיארת את זה. באיזשהו שלב זה פשוט נעשה כמו התניה פאבלובית כזו- שרק הריח של המקווה גרם לי לעוררות.. מרוב שהיה חסר לי המגע.

כמה שאתם כותבים יותר, ואני חושבת על איך שזה באמת היה אצלי, ויותר מכך איך שזה יכול היה להיות... אני פחות ופחות רואה את עצמי חוזרת לנהוג כך. באמת אחרי לידת בני הייתי זקוקה לחיבוק מהאבא הטרי. הטראומה של הברית מילה (חכו חכו, גם את זה אני אציף בקרוב ), וסתם ללכת לישון ביחד בלילה.

מעשה קוף
21/04/15 18:22
54צפיות
אהבתי
ונחמד לראות אותך..
לדעתי...
21/04/15 11:57
79צפיות
על עניין ההרחקה לתקופת הנידה..גורם לחיזור וגם לתשוקה מינית לא רעה

וגם שבתקופה הנידה יש זמן...
אכן נושא טעון - אבל
22/04/15 09:47
55צפיות
קראתי פה את מכלול התגובות, עם רובן הזדהיתי. מאד. אם כי, מחשבתי אינה עוסקת בזה יותר מידי, כי כבר החלטתי. החלטתי שאני הולכת למקווה, שזה דבר שלא אשנה, אז אם כבר, רק מהסיבה שאני לא מזוכיסטית - לא אלקה את עצמי ולא אגרום לעצמי לחוש ברע. יש שיקראו לזה הדחקה. יש שיטענו שזו צורת התמודדות שגויה. אבל במסגרת הבחירות שמצטמצמות עם היותך בתוך מסגרת מוגדרת - זו עדיין בחירה:) ואני לא אוהבת לגרום לעצמי סבל מיותר. זה במובן היותר 'שטחי', כביכול.
מה גם, שלעניות דעתי, לפותחת השרשור כנראה ישנו עדיין פער ב'הבנת' המנטאליות, המוסכמות והניואנסים הקטנים הקיימים בחברה החרדית. איני יודעת אם היא אכן לא מבינה 'למה לא מדברים על מיניות האישה/מיניות בכלל', או שהיא מסרבת לקבל את המוסכמה (ובצדק!). בכל מקרה, היא לא ירדה לסוף דעתה של 'אפס שתיים1'. זו דעתי בכ"א. אף אחד לא רצה לסתום פיות. נכון ש'לא מדברים על זה', אבל עובדה היא, שרוב הנשים כאן, בכלל אני, החלטנו להמשיך להשתכשך במימי המקווה, כל אחת וטעמיה/וסיבותיה היא, ואצל כולן כנראה הקו המשווה הוא - מסגרת הנישואין ואולי אף יותר - המחוייבות למסגרת זו בגלל הילדים. אז במתותא מכל המבקרים - תרתי משמע - הניחו לנו ולשיקולנו.
אם רצית לדון בכלל בתופעה - אם היא נורמאלית או לא - זה משהו אחר. אבל בשונה מדיונים אחרים - זה דיון סתום ולא מבואר - שאף רצון לקדמה לא יזיז את העקרון - של מי שרוצה או מחוייב מכל סיבה שהיא לסובב אותו. הרי אם הייתי ברשות עצמי - לא הייתי אפילו בפורום - הייתי הרחק מכאן, אולי אפילו מוחקת כל סממן ליהדותי, וחיה בהכחשה מוחלטת לדתי. אבל...

לענין תועלת ה'הרחקות' למיניהן, כתבו כאן כבר קודם, שיש הגזמות והרבה התייתרות. אבל אם רצית עוד דעה של עוד דוסית בדימוס - אז אחרי שסיכמו מה מגעיל ומשפיל ומוזר ומעצבן ומוגזם - הסיכום שלי, בהנחה שאת מתכננת להזדקן עם האדם שנישאת לו - שממש לא בא לי לישון כפיות שישים שנה ברצף (בהנחה שנחיה 80 שנה), ק"ו שלא לקיים יחסים בכלל לילה, ותראי לי זוגות נורמטיביים - חילוניים לגמרי/לא יהודים כלל, שמתחשק להם כל יום כל היום להתחבק - או אפילו לקיים יחסים יותר מפעם בשבוע (ואם לא חזרת בתשובה לתוככי חסידות גור - אז ההנחה הרווחת שפעמיים בשבוע + ערב שבת = 6 פעמים בחודש) חחחח נכון שזה מצחיק להיות כל כך מתוכנת, אבל זה מסוג הדברים שהם לא ווטו, במידה והגעת לפורום זה... בחיאת ראבאק - דיי להתבכיינות הזאת - מה הפכנו נימפומנים כי אנחנו לא אוהבים את הכללים?? גם אם נשנה את הכללים - בסופו של תהליך סביר להניח שכל אחד ינסה לדבוק בנורמה משלו...

ולגבי השיח סביב מחזור - זו נקודה כואבת, אבל לא אוכל להכליל, אחרי שראיתי שיש בתים שכן מדברים ומסבירים. אני גדלתי בסביבה ש'הס מלהזכיר' את המילה מחזור, כאילו מדובר באיזה חטא!!! ואני מדברת על ילדה/נערה שמקבלת מחזור. יש בתים שאמהות חרדיות לא מסבירות לילדות שלהן כלום(!!!) מתוך בורות וסחיפה דתית קנאית ומטורפת. בעצם בעיקר בורות. משום שאותה ילדה גדלה לתוך מערבולת של תובנות שגויות, עם נכות רגשית נשית - קשה שלא ניתנת לשחזור! אותן בנות בדרך לא דרך צריכות לקנות לעצמן פדים/טמפונים/או דבר אחר. אז אם זה הדיון - את צודקת! אבל שוב, בהמשך גיליתי שיש גם שפויים במערכת הזאת.

'חרה חרה, הכל חרה' - על משקל 'הבל הבלים הכל הבל'.

יום נעים!
אמממ..
22/04/15 20:49
31צפיות
אני יכולה להסכים עם העניין הזה שברגע שהחלטת לקיים את זה אז באותה נשימה גם החלטת שלא לחיות במסכנות..
אבל מה הקשר נימפומניות????
הדיון פה ובמאמר ממש לא דן בכמות המגע המוגבלת.למיטב הבנתי הוא דן בחדירה לפרטיות ובקביעה החסרת ספונטניות או התואמת צרכים של זמן המגע.
הנקודה היא
22/04/15 22:20
41צפיות
שגם אם את לא רוצה סקס יוםיום ויותר מזה, את רוצה קצת שקט, רוצה לישון לבד, בלי מגע אפילו, זאת זכותך.

אין צורך להכניס את אלוהים למיטה שלך בשביל זה. אפשר גם לגשת לבן הזוג ובעזרת המצאה שנקראת ״תקשורת״ להגיע להסכם לגיטימי ונוח. הסדר כזה שלא דורש ממך להיות טמאה, להחדיר בד, לספור ימים ולהתפשט מול אישה זרה. כזה שלא מכניס את אלוהים לתחתונים שלך...
באמת יכול להיות שקיים פער
22/04/15 23:20
44צפיות
בהבנה שלי את המנטליות החרדית. אבל אני לא מצרה על הפער הזה, אלא שמחה שגדלתי אחרת.

בכל מקרה, כל העניין שכתבת על זוגות "נורמליים" ואיך שלא רוצים לקיים יחסים יותר מפעם בשבוע- המממ זה מאד אינדבדואלי. אני למשל יכולה להגיד לך שפעם- פעמיים בשבוע, כלומר ארבע פעמים בחודש- זה נשמע לי טראגי. כאמור, זה עניין אינדבדואלי, וזה לא הופך אף אחד לנימפומן

שנית, לעניין החיבוקים והכפיות... נראה לך באמת שככה זה אצל חילונים? אפשר לישון באותה מיטה גם בלי להמרח זה על זו.
ככל שאני חושבת על הנושא יותר, נראה לי פחות ופחות מתאים לי. אבל בכל מקרה אני כרגע לא נשואה, אז אין לי את הדילמה הזו. כשהיה בחור שהייתי איתו בקשר והוא ביקש שאטבול במקווה- סירבתי. בטענה שלא צריך לעשות שעטנז בין מצוות לעבירות, וגם כי אני לא רוצה.

ולבסוף, ממש עצוב לקרוא את פסקתך האחרונה. זה נשמע ממש קשה- פתאום לחוות דבר כזה שבכל מקרה יש בו אלמנט טראומתי לכל נערה... ולא להיות מסוגלת לדבר על כך עם אמא שלך או אחותך.. נשמע ממש קשה. חבל שישנם בתים שזה כך. גם בבית הספר אין התייחסות לנושא? מילא אני יכולה להבין שלא מלמדים בבית הספר על מין. נניח. אבל ווסת? למה?

אני חושבת שהדיון מעניין
22/04/15 20:45
49צפיות
אבל מי ששומרת את ההלכות תמשיך לשמור גם הלאה...
אני שומרת את ההלכות כלפי בעלי (ולא רוצה להכשיל אותו, כי הוא מאמין בזה)
כלפי ידידים הקרובים לליבי אני לא שומרת בכלל, ואני חיה בסיגנון שונה. 
שלום לכולם/ן
21/04/15 12:00
109צפיות
חדש פה...מקווה להנות לשתף  ולהשתתף איתכם יחד!
הי
21/04/15 18:14
42צפיות
ברוך הבא
נטול!
21/04/15 21:24
50צפיות
וסחתיין על התמונת פרופיל
תרגיש בנוח
21/04/15 22:35
43צפיות
º
תודה רבה לכם!
22/04/15 00:55
26צפיות
הלוו
19/04/15 20:40
98צפיות
אף אחד לא מגיב
לפעמים
19/04/15 21:46
69צפיות
חברי הפורום בוחרים לא להגיב, לדוגמא במקרה שלך, בהודעה הראשונה שלך בפורום ביקשת שיצרו איתך קשר. מדוע שירצו ליצור קשר עם ניק שאינם מכירים אפילו וירטואלית? אין צורך לכתוב הרבה הודעות או הרבה מסרים, אתה יכול לספר על עצמך, להשתתף בדיונים, ואולי לאחר שחברי הפורום יכירו אותך, הם יענו למסרים, ואולי לא. תכבד את ההחלטות שלהם!
כי אתה לכל הפחות עצלן
20/04/15 22:38
53צפיות
בוא נראה את ההודעה שלך למטה: ״מישהו מוכן ליצור איתי קשר שאני יבין מה זה הפורום הזה גם אני חרדי בעל כורחי״

גם אם נתעלם מכך שההודעה לא מושקעת, לא מנוסחת, חסרת כל פרטים ומשעממת, תישאר העובדה שאתה בפורום. אתה רוצה להבין על מה הפורום? לך תקרא! כנס להודעות נבחרות, לקישורים, לארכיון... תקרא תבין לבד.

אחרי זה תוכל לנסח הודעה לגיטימית יותר. למשל מי אתה רוצה שיצור איתך קשר, למה שיעשה את זה, מה אתה רוצה בעצם, מי אתה בכלל ומה מטרת הקשר?
לא יוצרים קשר
22/04/15 21:22
30צפיות
כתוב כאן דברים מענינים ויגיבו לך.
אין לי מושג
24/04/15 00:06
21צפיות
אני בכלל לא ידעתי שיש כזה פורום הייתי בטוח שכמעט אין אנשים כמוני בעולם החרדי חשבתי שאני המוזר והשלמתי עם זה אמרתי בינתיים אני יחיה ככה עד שיבוא הפיצוץ, שיכול לבוא כל הזמן אני גם לא יודע מתי !
ולא מזמן ראיתי ביוטיוב פתאום כתבה של אמנון לוי על הפורום הזה אז נכנסתי לראות זה הכל!
אין לי מושג
24/04/15 00:09
13צפיות
אני עד לפני קצת זמן בכלל לא ידעתי שיש עוד אנשים כמוני בעולם החרדי הייתי בטוח שאני בין היחידים והמוזרים וכבר השלמתי עם המצב שאני יצטרך לחיות ככה לבד עד שיבוא הפיצוץ ,שיכול לבוא כל רגע אני גם לא יודע מתי!
ולא מזמן ראיתי כתבה ביוטיוב של אמנון לוי על הפורום הזה אז נכנסתי לראות מזה זה הכל!
נו ברצינות
17/04/15 01:59
119צפיות
מישהו מוכן ליצור איתי קשר שאני יבין מה זה הפורום הזה גם אני חרדי בעל כורחי
מתלבטת אם להצטרף לשורותיכם
15/04/15 21:30
252צפיות
אני זוכרת כשפתחו את הפורום הזה, לפני כמה שנים. הייתי אז פעילה מאד בפורום חוזרים בתשובה תמיכה (תחת שם אחר), ופתיחת הפורום הזה צרמה לי עד כאב. בזמנו הייתי נשואה ובהריון ולאחר מכן אמא לתינוק, חרדית חוזרת בתשובה, ברסלבית ודבוקה ממש בדרך הזו של תורה והלכה.
השנים חלפו, והיום אני גרושה לשמחתי, ואמא לילד מתוק ודוס לגמרי בן חמש.
ומרגישה ממש מבולבלת מבחינה דתית ואמונית. אז רציתי לשתף מעט, ואולי מקומי כאן איתכם.

קשה לשתף, אפילו באנונימיות הזו, כי אלה דברים שממש אישיים ואינטימיים ביותר. אבל אני מרגישה שאני לא רוצה כבר להיות דתיה. האמונה שלי באלוהים מוטלת בספק גדול מאד. אני כבר שנה וחצי גרה לבד, ולאחרונה, כבר כמה חודשים- לא שומרת שבת. מתחילה גם בכשרות ובלבוש לחפף יותר ויותר. ושלא נדבר בכלל על העניינים של בינו לבינה ...

רק בזמן האחרון ממש, עניין של שבועות ספורים, הצלחתי להגיד בקול רם לעצמי ולאחרים שאני לא באמת רוצה להיות דתיה. אני פשוט מרגישה תקועה שם. ואין לי כמו רובכם את הלחץ המשפחתי- להיפך, אמא שלי תהיה מאושרת עד גג העולם אם אהיה חילונית. החשש שלי הוא רק לגבי הילד היקר שלי.
הוא מן ילד פלא שכזה, מחונן. יודע בגיל חמש לפתור תרגילי כפל, חיבור וחיסור במאות ואלפים כבר מזמן.. חזקות... כמובן גם קורא וכותב, כיאה לבן- חיידר. והוא איכשהו יצא מן ילד צדיק כזה, שאוהב להתפלל ולקרוא תהלים וחומש בזמנו הפנוי. ילד תמים שטמוע היטב היטב בעולם החרדי, למרות שחוץ מאבא שלו ואני כולם במשפחה חילונים לכל דבר.

בקיצור... אני חוששת איך זה ישפיע עליו. מרגישה מצד אחד שאני "מקלקלת" אותו בסאבטקסט שהוא בוודאי קולט ממני ובחיפוף ההולך ומתגבר שלי בכל מה שקשור להלכה. ומצד שני- אני באמת רוצה לגדל אותו להיות בן תורה?? הוא כל כך מוכשר, זה עוול נוראי שהוא לא יפתח את השכל האדיר שלו. לא הייתי רוצה שהוא יגדל ויתבטל בכולל. הייתי מאושרת ביותר אם הוא היה מתחנך בחינוך ממלכתי דתי. אבל אבא שלו דוס-על ולא יסכים לדבר כזה. :(
ובאשר לעצמי.. לא רואה את עצמי לא כחילונית ולא כדתיה. לא מדמיינת את עצמי אוכלת צ'יזבורגרים כמו בימי נעוריי, ומצד שני גם לא מדמיינת את עצמי עם כיסוי ראש או אפילו מקפידה על שמירת שבת. לא רואה את עצמי הולכת עם מיני ברחוב, אבל מצד שני קניתי לי ביקיני לקיץ אחרי תשע שנים שלא היה לי בגד ים.
סיכומו של דבר. מבולבלת.
אשמח להצטרף, אם תקבלו אותי-- למרות שאני לא מנאצת ומגדפת, ויש עוד צדדים והיבטים ביהדות ש-נאים בעיניי.

ברוכה הבאה...
15/04/15 23:44
144צפיות
אני חברה פה אך הרבה זמן לא הגבתי..אני נכנסת מידי פעם ומרפרפת..אבל אני חייבת להגיד לך שמשום מה ריגשת אותי.
אני גם לא מהסוג המנאץ ולא חייב להיותף בזה שחור ולבן...
נחמד לראות אותך
16/04/15 15:15
103צפיות
º
תודה רבה!
16/04/15 21:10
51צפיות
שלום
24/04/15 13:29
14צפיות
התרגשתי לקרוא את מכתבך הנ"ל...ביטאת יפה רגשות מעורבים שיש גם לי (4 ילדים) ובוודאי לרבים וטובים שנמצאים במצבנו...
על עצמי יכול לספר שבהתחלה כמעט ורציתי לנפץ את המסגרות ואז חשבתי "מתון מתון 400 שקלים שוויה"...למדתי הרבה כפי שרק חרדי יודע ללמוד=בלי סוף ובלי הפסקה...וגילתי שאין לי מצב טוב יותר להציע לילדיי שהרי גם קרירה וכסף ומדינה ושאר מוסכמות (כביכול אוניברסליות) הן גם המצאה אנושית כמו הדת...ויש הרבה טוב בחברה סגורה מגוננת או במשמעות לחיים גם אם המשמעות דמיונית...שהרי באמת אין שום משמעות וגם אבולוציה אינה משמעות...ואנו ממצאים לעצמנו משמעות של דאגה לילדים..תרומה לאנושות..להנות מהחיים וכו אך גם הללו למבין וחוקר אינן באמת משמעות שכן הכל הבל הבלים...(חוץ ממה שהוסיפו על זה כל האדם וכל ילד מרגיש שזה לא שייך לטקסט הקודם)..
אני לאחר מחשבה רבה ועמוקה ומייסרת מאוד מציע לא לזרוק לא לשבור ולהחליף חלום זה בחלום אחר..יש להקשיב לדבריי הפילוסוף(פילוסופיה=אהבת האמת) "אין אלוהים אך אל תגלו זואת לעבד שלי" וכמאמר חז"ל : "ללא מורא מלכות איש את אחיו חיים בלעו" וכו' חפרתי דיי אשמח לשוחח כל טוב שבת שלום..
שבת שלום לך
24/04/15 22:28
20צפיות
ההתלבטות שלי היא לא אם להחליף חלום אחד באחר... אלא עד כמה להגביל את עצמי ולחיות ע"פ מגבלות, איסורים וסייגים-- שמרגישים לא שייכים לי, לא הגיוניים, לא נחוצים.
ברור לי שאילולא בני היקר שיחיה, לא הייתי שוברת את הראש. הייתי חוזרת לג'ינס נעוריי וזהו זה. אולי לוקחת כמה דברים נאים ונעימים מחיק היהדות אבל לא מכתיבה את חיי לפי זה.
העניין הוא שהמצב שלי שונה מאד מכולם פה:
א. חוץ מהבן שלי והגרוש שלי, אין לי רגשות אשמה או מחוייבות. כל המשפחה חילונית ויקבלו אותי באהבה.
ב. אני גרושה כבר. מתארת לעצמי שהרבה פה מעמידים פנים כדי לא לפרק נישואים.
ג. יש לי גם פרק ב' לחשוב עליו- האם אני רוצה לקשור את חיי עם גבר דתי? חילוני? אני רק בת 25 ואני לא מוכנה לגזור על עצמי עשרות שנים של העמדת פנים מתישה. חבל לי על עצמי! ובסך הכל... מה זה יועיל? להמשיך לחנך את הבן יקיר לי במסלול שלדעתי יקשה עליו בהמשך להחליט לבד מה הוא בוחר להיות...? לא אוהבת את העולם החרדי, סורי כולם, אבל זה לא זה מבחינתי.

בינתיים אני לא שוברת את הכלים. אלא מטפטפת קצת קצת. כמו שחזרתי בתשובה בעדינות בלי להכריז הכרזות ולעשות מהפכים... ככה כנראה אגלוש חזרה- גם אם לא כל הדרך חזרה.

תודה על תגובתך המעניינת.
נ.ב - פילוסופיה= אהבת החכמה, ולא אהבת האמת. ותחשוב על זה.

א גוט שאבעס!

שבוע טוב
26/04/15 10:36
9צפיות
ראשית תודה על התיקון לגבי פירוש המילים פילוסופיה
אני מוצאתי הרבה דברים טובים בחרדיות שאינם בחילוניות ולכן עדיין לא אומר כלום לילדיי וגם אם וכאשר ישאלו אותי לא יודע מה הענה להם?!
מעניין אותי שאת אומרת שאין לך בעיה לחזור לגינס וכו' אך לטובת בנך היקר שיחיה אינך עושה זואת ..?
אני באמת מתעניין למה??
לגביי אם אצא מהארון( ארון הקודש כביכול) לא יאפשרו לי לראות את ילדיי ןבכלל חיי יהפכו מסובכים בהרבה..
אך את מספרת שמשפחתך תקבלך בשימחה וכו' אזיי למה לא למה את מרגישה\חושבת\יודעת שכך טוב יותר לבנך יחידך יקירך???
אשמח אם תספרי לי על כך ...
מה שכתבת לגבי פרק ב זה באמת הקשה מכול לגביי שהרי אני חרדי אנוס( אם כי פרוד שנים רבות ) בן 43 וכו' אם מספר ילדים וכו' אלו בוודאי לא נתונים רצווים בחברה כולשהיא שעדיין יחסים גם אצל רוב רובם של החילונים מבוססים על כדאיות ורכושניות ושאר ירקות...
חפרתי דיי אשמח לשמוע לגביי ילדך היקר למה בשבילו עדיף כך (בן כמה הוא אם יותר לשאול?)...
שבוע טוב
אהבתי! בדבריך טמונה התשובה ובהם טמון ההסבר לדעתי
26/04/15 12:23
7צפיות
על 'נסיעה שכזו' - - -
לאחר מחשבה רבה ועמוקה ומייסרת מאוד מציע לא לזרוק לא לשבור ולהחליף חלום זה בחלום אחר...
ואני הקטנה, כיצד אוכל להתלהב ולפזול אפילו פזילה קטנה לעבר נסיעה 'משותפת' של 'איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק'...?!?!?!
הרי אף אחד לא מבטיח לי גן של וורדים, ואני יודעת בוודאות מתוך היכרות שהזבל והרפש לא דילג על אף מחוז, עד כי לא ניתן לכמת ולומר היכן הוא מצוי יותר?! והאנשים אינם בוחלים בשום תעתוע כדי שנבין 'אם לנו אם לצרינו'... ובמצב שכזה - אין משחק לשחק ואין כלים לשבור...
ולכן, איני יכולה להנהך בעדריות ולהריע לכל הודעה של מישהו שחושב שהוא מצא מכרה יהלומים - אני מקסימום משברת את אזנו / עינו/ מחשבתו  - להבין שמקסימום חרה בכל מקום. לא מכרה ולא נעליים...
סליחתך
26/04/15 14:46
3צפיות
סליחה כתבתי לך תגובה קצת "חריפה" מדיי לפני שקראתי את הודעתך זו(אני חדש כאן לא ממש שולט)
כעת אני רואה ומבין לכאבך(זה לא רחמים חלילה אלא הזדהות)ומבין (לעניותי) לנפשך ושאת מפחדת להיפגע ולכן הרגשתי את העוקץ שבדברייך...
אספר לך שאני נפגעתי קשות כאן באינטרנט משקרנים רמאים אינטרסנטים וכו'...
אך אם נתייאש נפסיד את היוצאים מהכלל המעטים כל כך...ולכן בדיוק בשביל זה ביקשתי להתארגן בענין כדי שלא ניפול(כפי שאני נכוותי)ואןלי אף את...ובוודאי אחרים רבים וטובים
לו רק יכולתי לדבר עם כל בחור או בחורה שעוזבים את דרך החלום האלוהי ויוצאים החוצה ולעזור להם(ולי) לארגן את מחשבותיהם ולחשוד באמת ולהבין באמת מה מניע את הזולת...אז היתה משכורתי שלמה מאת סנטה קלאוס וכו'...
בואי ננסה דווקה את בדיוק נשמעת לי מתאימה לעניין רק פחות לכאוב ולהקוץ ויותר לקרב אותנו לאושר אמיתי גדול משל החילונים שבוודאי חיים בדמיונות אף רבים מהחרדים כגון: אהבה רומנטיקה דיבוק חברים כסף מדיניות קרירה ועוד כיד הדמיון הטובה עלינו
חפרתי דיי
סליחה ומחילה.. בחברות 
ברוכה הבאה:
16/04/15 05:25
102צפיות
רק זה שאת מרגישה שאת מקלקלת כביכול את הבן שלך אומר שאינך אנוסה כי בעיני לגדל ילד שכל מה שידע זה לומר תהילים זה הקלקול הכי גדול שיהיה לו, שלחי אותו לבית ספר חילוני וכשיגדל יעשה בגרויות ולא ישאר דפוק לנצח בלי הכשרה ובלי כלום, ושלא יהיה לך ספק כשיגדל הוא ירצה להיות כמו כל משפחתו המורחבת בפרט כאשר גם את לא מאמינה, גם כשעכשיו הוא אוהב מאוד להתפלל כי זה מה שלמדו אותו וחינכו אותו בינתיים, אל תיבהלי "אחד היה אברהם"
נפש של ילד, ובכלל נפש, הרבה יותר מורכבת מ'שינוי מקום' -
16/04/15 12:35
95צפיות
הכי קל זה 'לקחת' את הילד ו'לשים' אותו במסגרת חילונית או אחרת. יפה חושבת האמא הנורמאלית הזו - איך זה ישפיע על הילד. כן, ילד בן חמש כבר גיבש 'מוסכמות' גם אם הן לא 'דעות' כשל אדם בוגר. לא ניתן לטרו את הקלפים באיבחה קלה שכזו..
גם אנו, לפחות חלקנו, מתלבטים כבר תקופה ארוכה, קצת יותר מידי, ואיני יודעת אם להגדיר את זה כהתלבטות נצח - כמה שמייאש לכתוב את זה. או לפחות 'מצב ביניים' שייתכן ויישאר נצחי...
איני יודעת אם אתה 'אבא' בהגדרה, אבל גם אתה, אם תחשוב קצת יותר לעומק, לא תרצה שיתלשו אותך ביום בהיר מהחמים והמוכר..
בהצלחה גם לך חמודה, אל תמהרי לשום מקום, מה כבר יש לך להפסיד?!:) לאחר שהגעת עד הלום...:(
תודה לך
26/04/15 11:27
7צפיות
תודה יקירה על התגובה המענינת:
אשמח לשמוע אם תועילי מה ההתלבטות שלך לגבי מצבך(שאיני יודע מה הוא)
ואני שואל את עצמי למה צריך להחליט כך או אחרת למה לא לשמוח כמו שזה ..
הרי יש הרבה רע בחברה בחוץ שאיננו במקומותינו..?!
הרי ישנו כלל "שב ועל תעשה עדיף" ובעיקר ש"אין ספק מוציא מידד וודאי" וכו'
למה הייצר לשבור לרסק לשנות על ספק ופנטזיה על חיים נעימים יותר שאינם אלה חיים של אסקפיזם..אל קרירה אהבה זוגיות קניות תרבות הגוף ושאר רעות חולות שיש שם בחוץ??...
אני באמת שואל ואשמח מאוד לשמוע על התלבטויות של אחרים\ות במצבי או מצב דומה מה מחליפים פה בעצם מה הרווח לעומת ההפסד??.
לעניותי זה מצג שווא של חופש מדומה ?! לכן הצעתי להתארגן יחד לשיחות ואף לטיול בחו"ל וכו' כדי להנות גם מהחופש ההוא הנחשק\נכסף שבד"כ הוא מצג שווא כך לעניותי
תודה
משלמים לך על כל התוכנית הגרנדיוזית הזו?!
26/04/15 12:36
3צפיות
אני מבינה שאתה כבר חשת על בשרך שזה 'אספקיזם' טהור ובאת לסייע בעדנו ולמשותנו מן המים.... חחחחח
רבים וטובים ממך לא צלחו את המשימה הקשה - למשות את משה מן התיבה. ודווקא בתיה השיקצע הצליחה...
תהיה בריא ותחזור לדף הגמרא, אח"כ תגיד לי אם אפשר לומר על משהו שהוא מצג שווא... הכל נראה ל כך אמיתי ומוחשי והכל נידף ברוח שניה לאחר מכן.
כן, ברור לי שאני לא במצב טוב ומזהיר. אבל אני לפחות נמצאת על איזושהי קרקע... ולא כל כך תלושה מהמציאות...
מדבר שקר תרחק
26/04/15 14:37
2צפיות
האמת לא בטוח שירדתי לסוף דעתך אשמח אם תסבירי "ברחל ביתך הקטנה"
זה ממש מוזר בעיניי שמקום כזה שאפשר לשוחח בו ללא מסכות ושקרים(בעיקר לא לעצמנו) כל כך נעדרת האמת מדהים כוחו של הדמיון (לטוב ולרע)
באמת אשמח לביהור אם תועילי...??
אני בכלל חדש כאן ולא משלמים לי על כלום וגם לא ישלמו על כן "שווא עבוד אלוהים"...אך לא מבין עדיין למה לא להבין את ההיגיון והטוב שבזה למה רק ללכת שבי אחר התאוות...הרי הן כימיה פשוטה במוח קצת פחות הורמונים ואיננו (מנסיון)??
אני חייבת לומר ש - - -
26/04/15 15:12
3צפיות
הצחקתני!!!

כשתגדלי ותיהיה לגברת שער גולש ועיניים פתוחות..
26/04/15 16:14
לא חשבתי שהגיד את זה פעם אך  "כשתגדלי אולי תביני"
כרגע את סתם ילדה פגועה שתמיד צודקת ותמיד יודעת הכל ורוצה להאשים את הדת אלוהים חרדים בכך שלא השכלת למתן את תאוותיך(ומי שמבין רואה שבזה זה התחיל ונגמר) ולכן לא הצלחת בנשואייך (לא שאני מצדיק או בעד "המוסד" הזה) אך את כבר יודעת הכול ומה שכתבתי זה לאחרים
שאולי חכמים יותר ומנוסים יותר מילדה רעה פגועה שפוגעת בכולם ורק היא יודעת מה האמת....
רוצי לך אחר שכלך ונראה לאן תגיעי (לא שזה מעניין אותי ולא שזה משנה לתולעים שבסוף יאכלו אותנו בלי מלח)...מנסה לשרוף ולהשמיד כל דבר שלא לרוחה אמנם יש לך שכל כך נראה מדבריך אך מנצלתו לרעה במקום לנסות להיטיב שזו אולי משמעות שיש בחיים
מסכן ילדך עם אמא שכזות פשוט לי שאינו במשמרתך ונקווה שלא יהיה אולי עדיף לו בדמיון החרדי מאשר בהרס עצמי וסביבתי(לימודי ליבה עלק)
מקווה בשבילך שתתעלי מעל לביקורת(אהוב את המוכיחים) ותסכימי ליהיות ידידתי באמת...  
זה באמת לא כזה פשוט
16/04/15 21:09
69צפיות
ראשית, אני בהחלט לא מגדירה את עצמי "אנוסה". אף אחד לא אונס אותי ולא כופה עליי (גם עליך, אגב, לא בדיוק..) זה עניין יותר של לחץ חברתי וסביבתי. לפחות לתפיסתי. יכול מאד להיות שאילו הייתי גדלה בחברה החרדית הייתי מרגישה הרבה יותר מחוייבת.

אתה צריך להבין, בדומה למה ש"אין תשובה" כתבה- אני לא יכולה לקחת את הבן שלי ולעקור אותו באבחה אחת מהעולם שלו. ראשית כי יש לו גם אבא שאמנם היה בעל גרוע עבורי, אבל הוא אבא מסור ואוהב ואני מכבדת אותו יותר מדי בשביל להוציא את הבן שלנו מהעולם הזה שהוא מאמין בו בלב שלם.
וגם כלפי הדרדס שלי, אני צריכה להתחשב. הוא לא תינוק. הוא כבר חי עם עולם ערכים שאני לא חושבת שאני צריכה לשלוף אותו ממנו בגסות. זה לא יעשה לו טוב בנפש. ילדים זקוקים ליציבות.
כשהוא יגדל הוא יהיה חופשי לגמרי לבחור את המסלול שלו לעצמו. ואפילו האבא הדוס שלו יקבל אותו גם אם יוריד את הכיפה.

הדבר היחיד שחשוב לי להתעקש עליו לגבי החינוך של הילד זה שילמד לימודי ליב"ה כמו שצריך. מה שאומר מסגרת לא חרדית... אבל עוד יש קצת זמן עד המאבקים. בתקווה שפשוט לא יקבלו אותו לבי"ס חרדי כי אמא שלו המופקרת הולכת עם שיער פזור!

ברוכה הבאה
16/04/15 15:12
75צפיות
מבינה ומכירה את הלבטים.
º
16/04/15 21:44
9צפיות
אותי דוקא מעניין תהליך החזרה בתשובה
16/04/15 19:35
103צפיות
מכיוון שהיית שם מרצונך החופשי ואת כבר לא שם וגם זה מרצונך החופשי, נפתח פה חלון נדיר להבין את נפש החוזר בתשובה במבט קצת יותר אוביקטיבי, כי החרדי שגדל ככה אינו בר בחירה ולכן כמעט שאין באפשרותו לבדוק את עצמו באובקטיביות מדוע הוא חרדי.

ואחרי ההקדמה הזו, השאלה שלי, במבט לאחור ועד כמה שניתן להיות אובייקטיבי, האם היית מגדירה את תהליך החזרה בתשובה כתהליך רציונלי של השתכנעות מההוכחת של המחבתי"ם או כתהליך נפשי-רוחני שהרציונליות אינה משמשת בו תפקיד?
אחרי מחשבה רבה
16/04/15 21:44
99צפיות
וגם קריאה בארכיון הודעות בפורום חוזרים בתשובה... כדי לנסות לרענן את הזכרון הרגשי מאותה התקופה. באתי עם תשובות (no pun intended)
אני יכולה לענות רק בשם עצמי, ולא לתת מבט אובייקטיבי לכלל החוזרים בתשובה כמובן. אבל אצלי זה היה בעיקר מהרגש. בתור ילדה ונערה לא האמנתי בבורא עולם. גדלתי בבית חילוני לחלוטין, עם אבא גוי ואבוי ומעט מאד מסורת. בגיל 16 הכרתי בעבודה את הגרוש שלי, שמבוגר ממני בעשר שנים. הוא היה חילוני מסורתי, מאמין מבטן ולידה.
היו לנו וויכוחים רבים וסוערים בנושא.
הוא ניסה "להוכיח" את עמדתו עם דברים קונקרטיים, וזה לא שכנע אותי. מה שכן בסופו של דבר הזיז לי משהו בלב היה דווקא פניה לרגש שלי. וכשהתחילו ההרהורים, הקשבתי לו יותר. באיזשהו שלב הוא אמר לי- תנסי רק פעם אחת, תתפללי על משהו ותראי אם זה קורה או לא. רק פעם אחת!
אחרי כמה ימים החלטתי לנסות. ישבתי בחדר ופלטתי איזה משפט- 'אם אתה קיים תעשה שאני אאמין בך'. ומייד אחרי זה הרגשתי מטומטמת והזויה שאני מדברת לעצמי.
ואחרי עוד קצת זמן הגיע יו"כ, שאף פעם לא צמתי בו. והחלטתי ממש שעה לפני כניסת החג לצום לראשונה בחיי. ואז זה קרה, כנראה הסוכר הנמוך.. חחח אין הסבר הגיוני. הגעתי אחה"צ למסקנה כזו שבשכל ובלב ובכל כולי- שיש בורא עולם ושאני הולכת לחיות לפי התורה.
ואז התחלתי ככה לאט לאט ובסודי סודות. כמו שהיום, רק הפוך.  ;)
ואז כבר כן יותר קראתי ספרים ויותר הלכתי לשיעורים, כך שחלק מזה גם נתפס לי בשכל. אבל בסופו של דבר העיקר היה תמיד הלב. וכשזה הלך, הכל הלך לעזאזל.
כשנולד הבן שלי כבר הרגשתי קצת פחות אהבה לאלוהים (וגם לבעלי שאמלל אותי). ועם הזמן, ועם האומללות והחרא שהיה לי עם הגרוש... זה הלך ונדחק החוצה מלבי. ולקראת הסוף של הנישואים, כשהגרוש היה אוכל לי את הראש כי לא הייתי מספיק דוסית לטעמו, זה רק הלך ונמאס עליי עוד ועוד.
ואחרי שסוף סוף אחרי חמש שנות נישואים, אם אפשר לקרוא לזה נישואים בכלל, נפרדנו- אז בכלל הרגשתי יותר חופשיה. ועם החירות בא בחור, ועם ה"חטא" באה מאיסה בעולם הזה... ועבירה גוררת עבירה את יודעת
והשבתות שאני לבד בלי הילד היו סיוט, פשוט גיהנום עלי אדמות. וסבלתי וסבלתי עד שנשבר הזין והדלקתי מחשב. ולא הרגשתי אשמה, כי מזמן רגשות האשמה היהודיים שלי התנוונו. ומאז שזה נעשה עניין רגיל, גם הבגדים וגם הכשרות והברכות והכל.. הכל הלך ואיבד את הטעם ואיבדתי את החשק כבר לפני שנים רבות, אבל עכשיו איבדתי גם את האינרציה שהיתה מה שהחזיק אותי שם.

וואו, איזו השתפכות, לא תכננתי.... אבל תודה בכל מקרה, על השאלה ועל בכלל.
º
17/04/15 01:10
12צפיות
ברוכה הבאה
19/04/15 11:02
52צפיות
אולי בגלל שאת לא מנאצת ומגדפת יותר מעניין לקרוא אותך...
º
רציתי לדעת על הפורום שלכם אני ישמח אם תיצרו איתי קשר
16/04/15 20:43
59צפיות
רמתי כמשל
16/04/15 15:28
98צפיות
אם עדין לא שמעתם על הסיפור החם של מר רמתי והמוסד שלו, אז קישור: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4647126,00...
הסיפור הזה והטוקבקים עליו, העלו בי נשכחות, ההתפקחות הראשונית משטיפת המוח הדתית. למרות שמדובר במקרה קיצוני בו הדת הפכה לכת, הוא מדמה בעיני את התהליך שעוברות הבנות מגיל גן ועד סמינר, מה שגורם להן לרצון אובססיבי להתחתן וקצב לידות מאסיבי, והן מגיעות למצב של חוסר יכולת לחשוב/לרצות/להחליט. וגם מי שמצליחה להתעורר באמצע, נמצא במצב שכבר קשה לצאת ממנו
שלום לכולם
15/04/15 11:43
127צפיות
הייתי כאן בעבר הרחוק, 
ונזכרתי דרך שיחה עם חברה שלי
מה קורה כאן?
ישנם חברים חדשים?
הי
16/04/15 15:08
57צפיות
ברוכה השבה. יש חברים וחברות חדשים
º
תודה
19/04/15 11:06
11צפיות
מקובל אנס
14/04/15 11:21
150צפיות
והטריד מינית http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4646880,00...
התופעה הזו של ׳רבנים׳ או ׳מקובלים׳ שיוצרים קשר אישי עם נשים, מטרידה ממש, לא מפתיע שזה נגמר כך, וכל פעם זה יגיע לעוד נשים תמימות שלא מבינות שהתורה, הקבלה והרבנות, לא מגינות מאונס ודומיו.
ועוד משהו
14/04/15 11:27
77צפיות
התורה והרבנות לא סותרות נתינת שוחד ושיבוש מהלכי משפט, הרב פינטו http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4646852,00...
זה
14/04/15 14:07
51צפיות
מצחיק שאת צריכה ראיות לזה
האם זה עוד לא ברור?
האם עוד לא ברור שהמון חרדים משתמשים בתורה רק לתירוץ לא להתגייס וכו' וכו'?
האם עוד לא ברור שבשם התורה מותר להם להיות מושחתים ולקבור אנשים חיים?
האם עוד לא ברור שבקרב נבחרי הציבור האחוז שנתפשו בפלילים גבוה יותר בציבור החרדי מאשר בציבור הכללי?
הכנסי בבקשה לכלא ותמצאי שם מלמדים שפגעו בילדים רבנים ואדמורים ששלשלו לכיסם כספים של שוחד וחברי כנסת בעבירות דומות.
די צבועים דייייייייי
ולמה צריך לחפש 'גבוה בשמים ממעל'...
14/04/15 14:27
60צפיות
ראו ערך השכן ממול, או ברחוב הסמוך, או סתם אחד שיושב לידך באוטובוס... חרא דיי = ח ר ד י
החברה החרדית אינה שונה מהחברה הכללית
14/04/15 15:29
79צפיות
באחוזי הפושעים שבה ובסוגי הפשע. אולי העובדה שהוא לובש שחור לבן ויש לו זדקן ופיאות מקלה עליו להתחזות. לא נראה לי שיש יותר פושעים בציבור זה או אחר...
לא השוותי
14/04/15 19:26
48צפיות
כמות ואיכות, רק העלתי נושא שחוזר על עצמו שוב ושוב: אנשים מהמגזר החרדי עולים לגדולה בעזרת הקבלה/רבנות, ומרום מעמדם עושים כסף קל/ מספקים את התאבון המיני שלהם, על גבם של נשים תמימות/ אנשים במצוקה.
סקרן לשמוע מכם - מה יחסכם לסוגיית תח"צ בשבת?
09/04/15 12:55
149צפיות
תודה, וחג שמח לכולם ולכולן
º
09/04/15 13:07
28צפיות
º
09/04/15 13:09
22צפיות
º
09/04/15 13:10
15צפיות
תח"צ
09/04/15 16:50
91צפיות
גם לכשיהיה תח"צ בשבת אנחנו לא נהנה מזה אחרי שאנחנו מוגבלים מלעשות את מה שאנחנו רוצים בפרהסיה ולכן איננו מרגישים את הנחיצות שבדבר.
אבל באופן עקרוני לא איכפת לי שיהיה ואדרבה נראה לי שזה יקל על המון אנשים, (חוץ ממה שהנהגים יהיו מסכנים שלא יהיה להם יום חופשי שזה דבר די מבורך, אבל כנראה שגם על זה יהיה פתרון.)
חג שמח.
הנהגים יהיו מסכנים שלא יהיה להם יום חופשי?
12/04/15 10:35
62צפיות
טעות בידך.
בעבודתי הראשונה בתור חילוני, הייתה דרישה לעבוד בשבת. אך קיבלתי יום חופשי לבחירה באחד מימי השבוע.
וראה איזה פלא. הייתי פנויי לסידורים באותו יום חופשי או למנוחה. ולא הייתי נאלץ להפסיד יום עבודה עבור סידורים פעוטים.
º
בעד כמובן
10/04/15 09:19
39צפיות
מתנגדת ביותר
11/04/15 22:43
89צפיות
אין שום קשר בין דת לתחבורה ציבורית בשבת. אבל יש קשר רציני בין חברה בריאה לתחבורה ציבורית.  במידה והתחבורה הציבורית תפעל זה יגרור אחיו חלקים גדולים מהמשק לעבוד בשבת ואת זה אני לא רוצה.

היהדות הביאה לעולם את השבת, את עיקרון היום מנוחה לאחר מספר ימי עבודה. בעולם המערבי הרחיבו את זה כבר ל-5 ימי עבודה בשבוע ולאחריהם יומיים מנוחה. אין שום סיבה שבעולם שלנהגי התחבורה הציבורית זה לא יעבוד.

גם כיום, לצערי הגדול, אני רואה ציבור שלם של עובדים מוחלשים הנאלצים לעבוד בשבת. כן, נאלצים! אז כמובן שלא עולה על הדעת שלא יהיו מקומות בילוי בשבת, אבל תחבורה ציבורית תמוטט את הגשר העדין בין יום מנוחה לבין עוד יום פעילות במשק.

לדעתי זהו אינטרס של הציבור כולו, דתיים וחילונים, שלא תהיה תחבורה ציבורית בשבת כי זאת לא שאלה דתית! לדתיים, אגב, לא ממש משנה אם תהיה או לא תהיה תחבורה ציבורית כי הם לא ישתמשו בה בדיוק כשם שהם לא משתמשים בה באמסטרדם, ניו יורק או בריסל, מי שיפסיד זה הציבור העובד שינוצל עוד קצת. בחיפה אחוז העובדים בשבת יחסית לאוכלוסיה החילונית בישראל גדולה ביותר וזה חבל. (יש שם תחבורה ציבורית בשבת) ואין שום צורך להרחיב את זה לשאר חלקי הארץ.

והסחטנות של כפייה דתית לא עובדת פה... גם בתל אביב הם ניסו לרכב על הגב של כפייה דתית כשרצו לפתוח את החנויות בשבת ובסופו של דבר לא היה לזה שום קשר לדת אלה להרבה הרבה הרבה כסף.

כמי שמאמינה בחברה מתוקנת לא נראה לי שצריך בשם החילוניות לדפוק את ציבור העובדים בישראל. זה שהחרדים דואגים רק לעצמם ולאינטרסים שלהם לא אומר שהמלחמה הזאת לא צודקת. (אגב, הם לא ממש נלחמים...)
מה הבעיה ביום חופשי לבחירה באמצע השבוע?
12/04/15 10:41
54צפיות
מדוע השירותים הציבוריים לא יעבדו 24/7 והעובדים יקבלו יום חופש לפי בחירתם?
העובדים לא נאלצים
12/04/15 14:49
59צפיות
לעבוד בשבת. הם פשוט בוחרים לעבוד בעבודה שפעילה גם בשבת. אולי כי מרוויחים בעבודה כזו יותר? למה עבודה במוקד תחזוקה של אנטרנט בשבת, נראה לך יותר קריטית מתחבורה ציבורית? ברור שזה נטו ענין דתי
ועוד שאלה
13/04/15 01:48
50צפיות
אם במדינות אחרות במערב עובדים חמישה ימים בשבוע, ולהם יש תחבורה ציבורית גם בשבת וראשון, אז למה שגם כאן זה לא יעבוד?
אגב
13/04/15 01:50
45צפיות
על עבודה בשבת מקבלים 150% מהשכר השעתי, ובשישי בערב(תעריף שבת+ערב) מקבלים 200%! וזה עוד לא כולל שעות נוספות. יש מקומות שהשכר מגיע עד 260% על עבודה בשעות האלו. ואתם חושבים שלא יהיו אנשים שיקפצו על זה? מי לא ירצה לעבוד יום אחד ולקבל כמעט 50% יותר למשכורת החודשית?
עוד מבט לנושא...
13/04/15 11:13
47צפיות
חוץ מ"שמאלנים" לא הבנתי מה אדון פתחי מנסה להגיד פה.
14/04/15 17:42
42צפיות
הוא מנפח את הכמות של תחבורה ציבורית כמו שמחב"תים מנפחים מחקרים איזוטריים- תיאורטית יש תחבורה ציבורית, בפועל אלא אם אתה גר בחיפה אתה לא יכול להגיע ממנה למשפחה בעיר אחרת או לטיולים.
יפה לו שהוא מחליט שנהגי האוטובוס לא רוצים לעבוד, כשאני בטוח שיש מספיק שירצו להרוויח יותר כסף, בדיוק כמו נציגי חברת האניטרנט שרובם סטונדטים שמנסים לחסוך כמה גרושים.
Flix
פורום עסקים

פורום עסקים החדש

המקום החדש שלך להתחבר לעסקים כנסו ושתפו בכל נושא >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום