לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום חרדים בעל כורחם

ברוכים הבאים לבית האמתי שלכם 

פורום לחרדים שחרדים בעל כורחם ומכורח המציאות.  פורום לחרדים שלא יוצאים בשאלה בגלל הסביבה, העבודה, המשפחה, האישה, הילדים, המעמד החברתי, בעצם בגלל הכל.

כאן תוכלו לשתף, לספר, לקטר, לבכות, לצעוק, להתלונן, להאשים, להגזים, להתחרט, לבקר, לצאת, לחזור, להישאר, לאהוב, לשנוא, לעניין, לדון, ליפול, לקום, כל מה שתרצו, העיקר תהיו אתם.

הצעות, הארות, הערות ובקשות, יתקבלו בברכה במסר האישי. מחיקת הודעות או חסימת חברים יימנעו, כל עוד אתם שומרים על הכללים. אז נא להתנהג בהתאם.

לפני כתיבת הודעה חובה לקרוא את תקנון הפורום. מה זה "חרדים בעל כורחם"?   - התשובה כאן.  תחקירנים/ מפיקים/ סטודנטים לקולנוע- לפני פרסום הודעה בפורום אנא קיראו כאן.
הודעה חדשה

השקופה של שס
28/02/15 21:48
7צפיות
הרב מאיה אומר בקול את מה שכולם ידעו, שמועצת הנשים של שס נועדה להשתיק את עדינה בר שלום, ולדאוג שלא תצבור כח פוליטי
פרשת זכור
28/02/15 11:13
25צפיות
בשבת זו שלפני פורים   יש מצווה  "מדאוריתא"   ללכת לבית  כנסת  ולקרוא כמה פסוקים   של  "רצח עם"  ,  נכון שבפועל  הדת היהודית לא מבצעת את ההרג  הזה  ( כמו עוד הרבה מצוות שביטלו   מכיוון שהן אינן  מוסריות)  אבל עצם הרעיון הזה שקוראים לכל הילדים ולכל הנשים    ואז מקראים  את הפסוקים המטומטמים  האלה   נורא הרגיז אותי .
שבת שלום
מה ז"א לא עושים את זה?
28/02/15 12:32
18צפיות
זה עניין טכני. כי אין זיהוי או אין סנהדרין. שאלתי בחיי חרדים רבים וכולם ענו שאם יימצא עמלק ותהיה הוראת בי"ד הם ירצחו אותם בידיים.
אני חושב שזה לא רק עניין טכני אע"פ שככה הם אומרים .
28/02/15 13:51
16צפיות
לדעתי  הם  בכוונה מוצאים בכל   הדברים הלא מוסריים   בעיות טכניות כך שהם לא יצטרכו ללכת נגד המוסר הפנימי שיש לכל בני האדם,  וכבר בגמרא  מצאו  כל מיני  תרוצים שבית דין שהורגת אחת ל70  שנה נקראת קטלנית   וצריך מלא חקירות ודרישות לעדים  ,  ושלא הורגים כשאין בית מקדש וכן הלאה ,   ואין   עבדות נוהגת אלא בזמן שיובל נוהג   ,  בקיצור אני חושב שזה חלק מהאבולוציה של הדת  שהרבנים משנים את התורה  לאט לאט בכדי  שזה יתאים  יותר למציאות( ברור שעדיין הם מפגרים  בזמן אבל כל פעם הם   משנים קצת  בכדי לא להישאר  ממש מאחורה).
פרשת עמלק
28/02/15 19:45
11צפיות
מכילה בתוכה הרבה ממאפייני הדת:
אלימות, שנאה, חוסר סובלנות וסלחנות.
מזמן אינני מאזינה לטקסטים מהסוג הזה.
|*|נפתח פורום כבדי שמיעה וחרשים|*|
26/02/15 13:29
1צפיות
|שמאל|אנו שמחים לבשר על פתיחתו המחודשת של פורום כבדי שמיעה וחרשים.
אז איך מתמודדים עם ליקויי שמיעה? מהם הזכויות והשירותים שרלוונטיים לאוכלוסיית החרשים? ומהם מכשירי השמיעה שהכי מתאימים?

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו ולהעלות נושאים לדיון, לשאול ולשתף!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
רב קהילה נאשם בהפיכת בת 17.5 לשפחת מין
26/02/15 10:50
33צפיות
 הרב שחסידיו נוהגים להתייעץ עימו בעניינים רוחניים והלכתיים שכנע אותה לקיים עימו יחסי מין בבית הכנסת ובביתו בטענה שהוא "מציל אותה מגזירה". בחקירתו במשטרה טען כי מדובר בעלילה משום שאביה חייב לו כסף. הוא נאשם באינוס בהסכמה שהושגה במרמה ונעצר עד לתום ההליכים המשפטיים.
הסיפור שמסעיר את הרחוב החרדי: כתב אישום חמור הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד רב קהילה מקובל בבני ברק, שנאשם באינוס בהסכמה שהושג במרמה ובגין מעשה מגונה בנסיבות אינוס בבת 17.5 שהוריה נמנים עם חסידיו. חלק מעבירות המין הוא ביצע, כך נטען בכתב האישום, בכמה הזדמנויות בבית הכנסת.
הנאשם, בשנות ה־60 לחייו, משמש כרב באחת הקהילות הסגורות בעיר. הוא גם נחשב סמכות רוחנית למאמיניו, שנוהגים להגיע אליו להתייעצות והכוונה. הרב, אשר בקי ברזי הקבלה, מייעץ להם רוחנית והלכתית ומנחה אותם באורחות חייהם. בין הרב לבין משפחתה של הנערה ישנה היכרות של מספר שנים והם נמנים עם חסידיו. את חייה מנהלת המשפחה בהתאם להנחיותיו ועצותיו.
מי זה הנקניק הזה? מישהו יודע  משהו על הדבר הזה?

הדרת קשישות
24/02/15 16:32
54צפיות
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4630205,00...
אכן תמונות סקסיות ומחטיאות
החרדים האלה חולים בראש
26/02/15 10:25
27צפיות
מה חדש בזה? בסוף אני בטוח שהם תוקעים זונות .אז בהפוך על הפוך הם מתנגדים לראות אשה ולא משנה איך היא נראית שיגידו כמה צדיקים הם.שמירת העיניים שלהם זה משהו לא מהעולם הזה.
º
איך אפשר ליצור קשר עם אישה מהקבוצה הזאת?
23/02/15 12:47
90צפיות
לכתוב בפורום
23/02/15 16:24
67צפיות
לשתף ולהשתתף.
אם את באמת אשה
24/02/15 03:06
66צפיות
זה מאד קל
º
?
24/02/15 08:46
14צפיות
º
הפורום בעד שוויון זכויות לנשים ולגברים
24/02/15 09:48
34צפיות
º
24/02/15 13:56
9צפיות
º
מסתבר כשגם גבר חרדי היה בספקות ויצא- הוא היה נרתע מנשים...
26/02/15 11:17
19צפיות
|*|נפתח פורום טיפול באמנויות|*|
22/02/15 14:05
3צפיות
|צבע|רוצים לגשת לחיים בצורה קצת אחרת?
פורום טיפול באמנויות ? פורום חדש שקם על מנת לתת לכם את האפשרות לשאול הכל על לימודי טיפול באמצעות אמנויות.

לגעת בנפש של האדם הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר איתם האנושות מתמודדת.
לחקור ולבדוק הפעם, לא באמצעים הקונבנציונליים אלא באמצעות כלים קצת שונים, לא שגרתיים.
בואו להתייעץ ולשמוע עוד על הלימודים בתחום -  מה התואר כולל? מה דרישות הקבלה? למי זה מתאים?

מחכים לכם עכשיו בפורום:http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

רוצים לזכות בכרטיס זוגי לדנה ברגר|?|
17/02/15 13:34
9צפיות
|גיטרה| דנה ברגר יוצאת בהופעה בעקבות האלבום החדש "מתנות של זמן" בהפקתו המוסיקלית של יוסי פיין, ולכם יש הזדמנות לזכות בכרטיס זוגי להופעה הנהדרת!
היכנסו עכשיו לפורום ציפורי לילה וספרו לנו מהו השיר האהוב עליכם ביותר ממגוון להיטה של דנה ברגר. חמשת הגולשים המקוריים ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|אקשן| תפוז אנשים מזמינים אתכם לקחת חלק בהקרנה מיוחדת של סרט הקולנוע "אנני" בבימויו של וויל גלוק ובכיכובם של ג'יימי פוקס, קוונז'יין ואליס, קמרון דיאז, בוב קאנבל ורוז ביירן!
גרסה מחודשת למחזמר המצליח 'אנני' מ-1977 שהפך ללהיט קולנועי.
וויל סטאקס הוא טייקון עסקים ואישיות פוליטית בכירה שמשיק קמפיין שבו הוא מאמץ את אנני, ילדה שגרה עם אמה המאמצת המרשעת, גברת האניגן, מאז שהוריה עזבו אותה כשהייתה תינוקת.

ההקרנה המיוחדת תתקיים ב-23 בפברואר בקולנוע רב חן גבעתיים- ההקרנה סגורה לגולשי תפוז ותינתן עדיפות לגולשים פעילים.
רוצים להצטרף אלינו? היכנסו עכשיו לבלוג הבית לקבלת פרטים ומימוש ההזמנה:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...   

|מיקרופון| הלהקה הפופ-רוק האמריקאית המצליחה וואן ריפבליק מגיעה להופעה בלתי נשכחת בפארק הירקון ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות חד פעמית לזכות בכרטיס זוגי להופעה!
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת הלהיט של הלהקה "Counting Stars". עשרת הגולשים עם ההודעות המקוריות ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה הנחשקת!

|מוצץ| פורום הורים לפעוטות שמח לארח את טובה קראוזה, דיאטנית קלינית לתזונה בהריון ואחרי לידה, מחברת הספר "המדריך השלם לתזונה בהריון" ומקימת אתר "תזונה טובה".
האירוח התחיל ביום ראשון ויסתיים מחר בשעה 10:00! מהרו להיכנס לפורום ולעלות את שאלותיכם על גבי השרשור:
יום יום...... יחווה דעת:)
16/02/15 12:17
166צפיות
חברות וחברים יקרים,
בימים אלה אני מתלבטת קשות לגבי השתתפות בכל מיני קבוצות דיון למיניהן. חלק מתהליך חיפוש...
ההתלבטות היא לא כלפי עצמי, משום שאני מכירה בעובדה שאינני נמצאת במקום שלו ושלם. השאלה היא כלפי הסובבים אותי.
הסיוט הכי גדול שלי הוא - שאצטרך לראות את ילדיי עוברים את מדורי הגיהינום האלה, כך שאם התשלום שאני משלמת יהא בעבור שלמותם - והיה זה שכרי.
הבעיה היא שילדים כטבעם - חשים כשלאחד ההורים לא טוב, ואולי זה משליך על ההסתכלות בחייהם.
האם וויתור כזה או אחר יהא לטובתם - שכביכול יחיו יותר בשלום עם עצמם?! או שמא יהא בעורכם - כי ההורה לא מרוצה מספיק ממקומו בחיים.
בעצם השאלה הזו נוגעת לכל תחום בחיים - רק שכאן הוא נוגע לאוכלוסיה...

נא חוו דעתכם בנדון:)

יום טוב לכוללללםםםםם!!!
לא הבנתי מה השאלה
16/02/15 12:58
75צפיות
האם לחזור בשאלה?
בשביל הילדים או בשביל עצמך?
בכל מקרה בלתי אפשרי לתכנן קדימה לכ"כ הרבה זמן.
אולי הם יהיו חרדים אדוקים?
ואולי יחזרו בתשובה אחרי שתחזירי אותם בשאלה?
ומי בכלל אומר לך שתקבלי אותם לחזקתך?
בית הדין ואולי גם בית משפט יעשו הכל כדי שזה לא יקרה.
ממש ממש לא הבנת - זו לא היתה שאלה של 'אורים ותומים'
16/02/15 14:07
80צפיות
זו היתה שאלה של 'חוות דעת', אני רוצה לשמוע אנשים מה דעתם. אבל ממש ממש לא כדי לחזור בשאלה! אם היית קורא הודעות ישנות שלי, היית מבין שזה לא הקטע שלי, לפחות לא כעת.
אני מדברת על מעשים/ניואנסים שכביכול יכולים להזיק חברתית לילדים - או להיפך - ללמד אותם להיות 'מי שהם'. (לדוגמא - אפילו שה'חברה' הכללית בה אתה מסתובב היא לא כמו שאתה חי - זו סתירה לילד? או לימוד לבחירה? או לימוד לכך שכל אחד יש לו חיים משלו - לאו דווקא תבניתיים. וזו רק דוגמא. לא חסר).
תמיד אמרתי שהשאלה אם 'לחזור בשאלה' או לא, זה ממש שחור ולבן. אני לא שם. יש לי משפחה.
לגבי ה'חזקה' על ילדים, לא מאמינה שזה החשש שיעמוד בדרכה של אישה כשתרצה לעזוב. החוק הולך על 'טובת הילד', וכאן - השאלה של ההורה צריכה להיות מה טובת הילד. השאלה הראשונה היא לא מה מידת הדתיות שלהם - אלא כמה זה ישפיע עליהם. אם אדם משקיע בחברות עם ילדיו - הוא מגיע לנקודה שבה הוא רוצה לעשות את טובת הילד. וכל ילד וטובתו הוא. זה לגמרי אינדוודואלי.
אגב, לא איכפת לי שיהיו דוסים - אם זה מה שטוב להם, והם ידעו גם להיות בני אדם. אין לי עניין לטרוף את קלפיהם. אני לא רוצה בכלל להיות במקום של לכפות עליהם - לא את הדת ולא את המתנגדים לה. אחרת מה אני שונה מאלה שגידלו אותי (חארות!)

מנסיון שלי
16/02/15 14:26
85צפיות
עם עצמי, רוב הויתורים שעשיתי בחיים עשו לי רע, ובעקיפין גם לסובבים אותי. רק ויתור שלא פוגע באופן מהותי במי שאני, ברצונות ובשאיפות שלי, יכול לבוא בחשבון. אני אוהבת את כיוון המחשבה לגונן על הילדים, לתת להם צאנס לחיים טובים יותר משלך, אני שמה דגש על חינוך לבחירה חופשית, מה שאגב הפוך מהחינוך שאני קיבלתי.
|תפוז| מזמינים אתכם לסרט
16/02/15 12:30
10צפיות
|אקשן|תפוז אנשים מזמינים אתכם לקחת חלק בהקרנה מיוחדת של סרט הקולנוע "אנני" בבימויו של וויל גלוק ובכיכובם של ג'יימי פוקס, קוונז'יין ואליס, קמרון דיאז, בוב קאנבל ורוז ביירן!
גרסה מחודשת למחזמר המצליח 'אנני' מ-1977 שהפך ללהיט קולנועי.
וויל סטאקס הוא טייקון עסקים ואישיות פוליטית בכירה שמשיק קמפיין שבו הוא מאמץ את אנני, ילדה שגרה עם אמה המאמצת המרשעת, גברת האניגן, מאז שהוריה עזבו אותה כשהייתה תינוקת.

ההקרנה המיוחדת תתקיים ב-23 בפברואר בקולנוע רב חן גבעתיים- ההקרנה סגורה לגולשי תפוז ותינתן עדיפות לגולשים פעילים.
רוצים להצטרף אלינו|?| היכנסו עכשיו לבלוג הבית לקבלת פרטים ומימוש ההזמנה:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...   

|גיטרה|דנה ברגר יוצאת בהופעה בעקבות האלבום החדש "מתנות של זמן" בהפקתו המוסיקלית של יוסי פיין, ולכם יש הזדמנות לזכות בכרטיס זוגי להופעה הנהדרת!
היכנסו עכשיו לפורום ציפורי לילה וספרו לנו מהו השיר האהוב עליכם ביותר ממגוון להיטה של דנה ברגר. חמשת הגולשים המקוריים ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה!

|מיקרופון|הלהקה הפופ-רוק האמריקאית המצליחה וואן ריפבליק מגיעה להופעה בלתי נשכחת בפארק הירקון ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות חד פעמית לזכות בכרטיס זוגי להופעה!
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת הלהיט של הלהקה "Counting Stars". עשרת הגולשים עם ההודעות המקוריות ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה הנחשקת!
פרנסות של יהודים מאתר עונג שבת המופלא
14/02/15 10:14
102צפיות

קראו  גם את התגובות!
רוצים לזכות בכרטיס זוגי לוואן ריפבליק|?|
15/02/15 11:48
2צפיות
|תו| וואן ריפבליק, להקת הרוק פופ המצליחה, פותחת את מסע ההופעות האירופאי שלה בישראל ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות לזכות בכרטיסים להופעה הבלתי נשכחת.
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת השיר Counting Stars, ואולי תזכו בכרטיס זוגי|!|

לפרטים נוספים והשתתפות: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
דילמה
11/02/15 16:29
252צפיות

אני נימצא בדילמה
אני המון שנים חוקר תדת תמיד האמנתי אבל יש הבדל בין לדעת בבירור לבין להאמין ...
תמיד האמנתי אבל כשנתחתי תדברים לעומק לעומק לעומק גילתי שאין באמת תשובה אם התורה נכונה או לא..
זה שיש בורא מובן לי .. שהתורה נכונה לא יודע!!
שמעתי המון סיפורים על הר סיני וכול מיני אבל אלו תשובות שאני יוכל להפריך בקלות 
אני מחפש תשובה ברורה וחזקה שהיא תיהיה חד משמעית שלא היווצר לי שום ספק 
כי יש המון דברים שאני לא מבין בתורה והם מורידים לי תספק .. כמו לאכול חיות, שואה,סבל שיש בעולם להרבה אנשים, שאומרים שהתורה היא רק של היהודים , קושי הידעה לגלות אם התורה אמת או לא זה גם יוצר ספק, המון אנשים שבאמת בתמימות לא גילו אם התורה אמת עד סוף חייהם , המון קשיים שיש בעולם ,גם ללמוד תורה ולהתפלל זה לא ניראה תכלית
ויש לי עוד 1000 קושיות בקיצור עדיין לא קבלתי תשובה 
מאוד מעניין אותי לדעת מה האמת של העולם ...  כי העולם לא סתם כזה מורכב ומסודר..

דבר גדול
11/02/15 21:04
119צפיות
ביקשת לדעת, מהי האמת של העולם.. הבוסית שלי אומרת ש׳האמת נמצאת תמיד באמצע׳ . והמושג העולם מסודר, אף פעם לא היה נהיר לי, מה בדיוק מסודר בעולם? הצונאמי? מגפות האבולה?
מה מסודר?
11/02/15 23:21
96צפיות
כול העולם נועד לאדם..
השמש שהיא נמצאת בדיוק במקום הנכון אם היא הייתה קרובה יותר כולם הייו נשררפים רחוקה יותר כולם היו נקפאים..
גשם שיורד בטיפות קטנות תחשוב אם הגשם הייה יורד מכה אחת בלי טיפות הייתה יוצא בחוץ הייה נופל עלייך בוכתה של גשם. .. גוף האדם חכם ברמות מופלאות... תחשוב שרק חלק אחד בגוף הייה חסר..
כמו למשל היידים או העיינים או הרגליים או הפה או המקום שעושים בו צרחים פפיי וקקי
או האוזניים  תחשוב אחד חסר אתה לא יוכל לתפקדד רק אחד!!! תחשוב אם לא הייה לך רגליים איך בדיוק היינו בונים את כול העולם ? או עיינים ? או פה לאכול? מה ייצר תפה? מה ייצר את מערכת העיקול? מי יצר תשיינים תחשוב שבטעות לא הייה לך שיינים ... מה יצר תטבע היפה הפרחים והחיות... בקיצור אין פה וויכוח צריך להיות טמפל גמורר בשביל לא להבין את זה
אכן
12/02/15 07:53
66צפיות
דילמה רצינית.
הדילמות שלי פשוטות יותר: לאיזו מפלגה להצביע? באיזו תוכנית לצפות כשמשודרות 2 תוכניות מענינות במקביל? האם שווה לקבל את הקידום המוצע בעבודה?
כל אחד ותחומי הענין שלו
עולם מסודר? עולם מחורבן!
12/02/15 21:54
77צפיות
אענה לטענות שלך אחת אחת:
השמש במקום הנכון: אכן, כדור הארץ נמצא במרחב המתאים יחסית לשמש לקיום חיים, אבל "מרחב זהבה"(כמו בסיפור הילדים זהבה ושלושת הדובים) של כדור הארץ הוא בין 112,198,403.025 ק"מ ל448,793,612.1 ק"מ בקירוב, אזור עצום של 350 מליון קילומטר! אגב, בתקופות קדומות יותר גם מאדים היה ב"מרחב זהבה", ולכן מדענים שולחים במיליארדים גשושיות למאדים בכדי למצוא ראיות לחיים שאולי התקיימו שם בעבר, חוץ ממשימה המתוכננת לירח "אירופה" של כוכב הלכת צדק, לחפש גם שם חיים מתחת לפני הקרקע.
חוץ מזה, ידועים כבר באיזור ה50 כוכבי לכת שיכולים להיות באיזור היכול לקיים חיים.
רשימה(אנגלית):
איזור ישיב(עברית):

הגשם יורד כפי שהוא יורד בגלל האטמוספרה והמבנה של המים, בכוכבי לכת שונים יורד גשם שונה. יכול להיות שחיים אחרים יכולים לחיות גם בגשם של חומצה גופריתית למשל, כמו שנמצאה בארצות הברית אמבה שיכולה לחיות בסביבה דומה.

גוף האדם בנוי בצורה מחורבנת במיוחד. ממש גרוע. אין שום יונק שמופעל לו על הברכיים כ"כ הרבה לחץ חוץ מאיתנו, אפילו לפילים יש לחץ פחות(לחץ זה כוח חלקי שטח, הברכיים של פילים רחבות בהרבה). בגלל זה אחת הפציעות הנפוצות היא נזק לברכיים, ובתור חייל אתה לא מבין כמה חיילים כאלו ראיתי. כנ"ל עמוד השדרה, העיניים שבנויות מחורבן וכו'.
קבל שני סרטונים של אדם שעבדתי איתו פעם בנושא, בעברית, על הנושא. תהנה:
אגב, ממליץ לכל מי שמעניין אותו ללמוד על הנושא
12/02/15 22:00
64צפיות
ולא כ"כ טוב באנגלית, כנסו לעמוד ביוטיוב של הבחור, ותתחילו לראות. הוא עושה סרטונים משלו או מתרגם באנגלית(גם אני תרמתי כמה סרטונים מתורגמים)
ואולי הברכיים נועדו בשביל לשבת
13/02/15 14:21
62צפיות
לא בשביל לעמוד כל הזמן במסדרים אלא
לשבת ליד הגמרא ולהתנדנד אולי
איך שלא יהיה תכנון האדם הוא גאוני
טולי לא מושלם לדעתך
אבל לא הייתי בונה על מהנדס אחר
לעצם הענין מדקדוקי עניות עליו לא מוציאים את האלוהים מהראש
תכנון האדם רחוק מגאוני
13/02/15 18:14
55צפיות
אלפי דורות של אלתורים אבולוציוניים, אין אפילו טיפת מחשבה. אם הייתי קונה מוצר שתוכנן כ"כ גרוע הייתי מחזיר לחנות. חסרות דוגמאות?
העין, הברך, עמוד השדרה, העצב החוזר, התכנות של המוח לאמונות טפלות שצריך להלחם בו, התוספתן, ועוד ועוד ועוד.
גוף האדם גם עוקף הנדסה אנושית בסיבוב:
16/02/15 20:55
38צפיות
כדי להבין זאת להלן ההשוואה הבאה. אחד הרובוטים המשוכללים בעולם בקושי מסוגל לעלות במדרגות מבלי ליפול:

לשם השוואה, הנה המקבילה ה"טבעית":

כשמישהו ייצור רובוט שעושה רק עשירית ממה שרואים בסרטון (או לחילופין: מכין קפה, שואל אותך כמה סוכר לשים ואפילו הולך תוך כדי מבלי שתישפך אפילו טיפה, וכולל מנגנון שכפול עצמי כמו של יצור חי), אז יהיה מקום להשוואה. לבנתיים, ההנדסה ה"טבעית" עוקפת הנדסה אנושית. למעשה, קיים תחום מדעי שלם בשם ביומימיקרי, שמקבל השראה מהטבע. שים לב לדבר המרשים הבא (חלק לא מאמינים שזה אמיתי, דלג לדקה ה4.30):

וזה רק מליונית ממה שקיים בטבע. בן אם מדובר על מנגנוני שכפול ותרגום מתוחכמים, מנגנוני הגהה, הריבוזומים, חלבוני הפולימראזות, חלבוני הssb, טורבינת הatp העובדת ביעילות גבוהה פי 4 ממנוע בעירה של מכונית. מנגון שיווי משקל הקשור ב300 שרירים, ההמוגלובין הנושא את הדם, האפקט האלוסטרי שבו, על פטנטים כמו קרישת דם, המתוזמנים בצורה כזו שיהיו בלתי פעילים במחזור הדם אך פעילים כשנדרש. על תגובת השרשת הקשורה בכך, על מנגנוני הבקרה, על האפקט ההפוך המונע קרישת יתר. על הלב וחדריו, מערכת העצבים, מערכת הראיה המסוגלת לקלוט פוטון בודד, על מעבד העל שבמוח המסוגל להתמודד עם ביצועים של אקסה-פלופס (18^10). על חלבוני האמינואציל טרנספראז הנקשרים לtrna ספציפיים וחומצה אמינית ספציפית בדרך לריבוזום, על מנגנון שחרורם בתוכו, על אנזימים המסוגלים לקטלז ראקציה במהירות גבוהה פי טרליון. על הDNA פולימראז המשכפל בקצב של 1000 בסיסים בשניה ועוד ועוד.

ומה אתה רוצה להגיד בזה?
16/02/15 22:04
36צפיות
עוד 100 שנה תראה הנדסה שמגמדת את זה, וגם ההנדסה האנושית כרגע היא לא משהו, זה לא משנה את הכשלים הברורים בגוף האנושי.
מצטער אבל זה פשוט לא נכון
16/02/15 22:32
32צפיות

למשל: במשך שנים טענו תומכי האבולוציה לגבי מערכות מנוונות כמו תוספתן או עצם הזנב (אני מניח זאת כיון שלא פירטת במדויק). אך למעשה לתוספתן מס' פונקציות חשובות:

http://www.scientificamerican.com/article/what-is-...

"For years, the appendix was credited with very little physiological function. We now know, however, that the appendix serves an important role in the fetus and in young adults. Endocrine cells appear in the appendix of the human fetus at around the 11th week of development. These endocrine cells of the fetal appendix have been shown to produce various biogenic amines and peptide hormones, compounds that assist with various biological control (homeostatic) mechanisms.

כנ'ל לגבי עצם הזנב, שלמעשה תומכת בשרירי האגן:

http://www.healthline.com/human-body-maps/coccyx

The coccyx serves as an attachment site for tendons, ligaments, and muscles. It also functions as an insertion point of some of the muscles of the pelvic floor. The coccyx also functions to support and stabilize a person while he or she is in a sitting position.

וכנ'ל לגבי הblind spot שבעין:

http://www.newscientist.com/article/mg20627594.000...

IT LOOKS wrong, but the strange, "backwards" structure of the vertebrate retina actually improves vision.

כלומר תומכי האבולוציה טעו שוב ושוב. זה פשוט נובע מחוסר הידע של המדע הנוכחי לגבי מערכות ביולוגיות. הידע רק מתחיל לצבור תאוצה בשנים האחרונות ועוד לא ראינו כלום. זה גם מפריך את הטענות המועלות בסרטונים אליהם לינקקת.

עוד 100 שנה התכנון האנושי יגמד זאת? אני בספק רב אם אפילו יגיעו לחלקיק מזה. לבנתיים בני האדם מעתיקים מהטבע ללא הפסקה. ועוד עושים על כך מליונים. אפילו תכונה טריאלית של יצור חי(שכפול) קשה מאוד להעתקה ודורשת טכנולוגיה שספק אם תהיה קיימת אי פעם. כבר ראית פעם מכונית משתכפלת? אתה יודע כמה היא תהיה שווה?(רמז-מליארדים, שכן תוכל ליצור העתקים שלה ללא הפסקה ולמכור אותם). ראית פעם מכונית  המתקנת את עצמה? שוב, בטבע קיימים כאלה מנגנונים. בהנדסה אנושית אפילו לא קרוב. וזה גם לא רלוונטי. שכן גם מטוס מנייר הטבע לא יכול ליצור במליארדי שנים. אז להאמין שמשהו מורכב פי מליון התפתח בתהליך טבעי?
ברור, האבלוציה מוכחת בהרבה מהטכנולוגיה בה אתה משתמש
16/02/15 23:09
28צפיות
כשאתה מתכתב איתי. למכניקת הקוונטים אין הוכחות ישרות, בעוד שלאבולוציה מאות אלפי הוכחות ממגוון תחומים.
לא ממש
17/02/15 13:39
31צפיות
למעשה, לתיאורית האבולוציה אין שום משמעות פרקטית. אפילו תרופות לא מפתחים באמצעות אבולוציה אלא באמצעות תכנון תבוני של החוקרים. וזה בכלל שייך לתחום הגנטיקה. אבולוציה היא תיאוריה ספציפית הטוענת בין השאר למוצא משותף של כל היצורים. לטענה זו אין שום הוכחה. עיין בדיון שבו השתתפתי כאן כדי להבין את הבעיות הרציניות שיש בה:

אם יש לך איזו שאלה אשמח להשיב.
º
רואים שאין לך מושג קלוש באבולוציה. תעשה מחקר ותחזור.
17/02/15 19:09
18צפיות
רואים שאין לך מושג באבולוציה. תעשה מחקר ואז תחזור.
18/02/15 19:04
22צפיות
אתה רואה? כל אחד יכול להפיץ במשפט חסר משמעות מבלי להסביר כלום. תהיה רציני.
אין בעיה
18/02/15 20:28
23צפיות
אתה ממשיך להפיץ פה את השקרים המחב"תיים שלך שהעתקת מאתרים עם רמה מדעית של זמיר כהן, ולכן אין לי אפילו צורך להתדיין איתך. כנס לקישור שאתה סיפקת, הפריכו את השקרים שלך כבר שם.
לא העתקתי מאף אחד
19/02/15 15:15
22צפיות
אבל אני מניח שממילא לא תאמין לי...

אלה גם לא שקרים אלא טענות מדעיות המועלות ע'י מדענים בתחום הביולוגיה ואף גיבתי זאת בסימוכין מהספרות המדעית המקצועית. חלק מהטענות הנ'ל אף הועלו ע'י ד'ר ריצ'ארד שטרנברג, המחזיק שני תארי דוקטור. אחד מהם בביולוגיה אבולוציונית. כלומר הוא ביולוג אבולוציוני המתנגד לאבולוציה. שזה כמו למצוא רב שאינו מאמין.
ה"טענות" שלך לא אומרות שום דבר לגבי האבולוציה
19/02/15 16:22
24צפיות
אולי לגבי הנחות שלנו על חלק מהשרידים האבולוציוניים. מה המשמעות של זה לגבי האבלוציה כתאוריה? בערך אפס.
ברור שתרופות מפתחים באמצעות האבולוציה, אחרת לניסויים בקופים ועכברים לא הייתה משמעות לבני אדם, הסיבה שמנסים עליהם ולא על לטאות או נחשים היא כי הם קרובים אלינו יחסית אבולוציונית.
העלתי מס' טענות המפריכות את האבולוציה
21/02/15 20:59
21צפיות
למשל: העובדה שנמצא מנוע מסתובב בטבע:

מנוע כידוע מחייב תכנון כפי שמכונית מחייבת תכנון. לדעתך לא?

לגבי התרופות- הסיבה שמנסים זאת על קופים או חולדות זה משום שהם דומים פיזיולוגית לאדם, ולא בגלל קרבתם האבולוציונית. גם אם האבולוציה הייתה שגויה, עדיין היו משתמשים בהם. שוב, אין שום קשר בין פיתוח תרופות לתיאורית האבולוציה.

אתה מוכיח שוב ושוב שאין לך מושג באבולוציה
22/02/15 17:33
14צפיות
במקרה הכינותי מראש סרטון בדיוק על התופעה שאתה מדבר עליה. אתה מדבר על השוטון החידקי.
עוד טענה משעממת היישר מהמחזירים בתשובה הנוצרים, שגם היא הופרכה כבר פעם רבות. מעולם לא התקבל לאף עיתון עם ביקורת עמיתים אף מאמר שתומך בפסאודו מדע "התכנון התבוני". אין באמת מדענים שעוסקים בתחום, אולי "מדענים" בסגנון זמיר כהן והחברים.
ואגב, בחיפוש קצר בגוגל (תוצאה ראשונה!) נמצאה הכתבה הבאה:

ואגב, אפילו בלעדיה: איך אתה חושב שמפתחים חיסונים, במיוחד לשפעת? מנחשים? את חיסון השפעת מפתחים ע"ב ידע באבולוציה של הוירוס, ולאחר קבלת התוצאות מרחבי העולם מפתחים את החיסון כדי שיתאים לאבולוציה החזויה. כנ"ל לגבי כל מחלה שצריך להתחסן נגדה כל כמה שנים.
הסרטון אליו קישרת טועה 3 פעמים
23/02/15 13:08
15צפיות
אתחיל עם השוטון החיידקי. הסרטון שהבאת מביא את דבריו של פרופ' קנת מילר. מומחה בעל שם עולמי בתחום (איתו יצא לי להתכתב באופן אישי). מילר נותן כדוגמא את מערכת הזרקת הרעלנים מסוג ttss. מערכת זו כוללת 10 רכיבים ההומולוגים לאלה שבשוטון. מילר טוען שמכיון ששניהם מכילים מס 'רכיבים דומים הם יכלו להתפתח אחד מהשני. אבל מילר טועה בגדול. למשל: ניתן למצוא רכיבים דומים גם בפלאפון ו-gps: סוללות, חיווטים שונים, מסך ועוד. אבל אנחנו יודעים שאין מעבר הדרגתי ביניהם, גם לו היו משתכפלים או מכילים dna. לכן, גם לו היה בידינו gps משתכפל, ואף מכיל dna כמו יצור חי (עוד טעות בסרטון). הוא לעולם לא היה הופך בהדרגה לפלאפון או dvd או כל מכשיר מורכב אחר. מכאן שהן מילר והן הסרטון שנתת טועים בגדול. יותר מזה, מנוע כשלעצמו מהווה הוכחה לתכנון ולא לתהליך טבעי. אולי תופתע לשמוע אבל אותו מילר הוא מאמין אדוק. כלומר הפרופ' עליו נסמך הסרטון נסמך על דבריו של מדען מאמין. אז אם אתה מקבל את סמכותו לגבי אבולוציה, מדוע אינך מקבל את סמכותו לגבי קיום מתכנן לעולם? או שכאן פתאום תומכי האבולוציה חולקים על המדענים עליהם הם נשענים?

כעת נעבור לטענתך השניה. אמרת: "מעולם לא התקבל לאף עיתון עם ביקורת עמיתים אף מאמר שתומך בפסאודו מדע "התכנון התבוני"-

שוב, טעות קשה. להלן רשימה של מאמרים שפורסמו בספרות המדעית המקצועית שעוברת ביקורת עמיתים(peer rview) ואף תומכים בתכנון תבוני:

כעת נעבור לכתבה מאתר "הידען". למעשה, לא רק שהיא אינה מוכיחה את טענתך. היא מוכיחה טענתי. שים לב למשפט הבא הנלקח מהכתבה:

"הוא פיתח שיטה מיוחדת להנדסה גנטית של אנזימים"-

הבנת את זה? לא תהליך טבעי אלא תהליך מהונדס ע'י מדענים תבוניים. ההפך מאבולוציה. אבל זה לא הכל. מסתבר שהאנזים המדובר ששמו pon1 כבר מסוגל לפרק גז עצבים עוד מההתחלה (יצא לי אפילו להתכתב עם מדען ממכון וייצמן על האנזים המדובר). כלומר הפונקציה הזו היא אפילו לא פונקציה חדשה אלא פונקציה שכבר הייתה קיימת ופשוט הביאו אותה ליותר ביטוי. שום אבולוציה של מערכת חדשה אין כאן.

בקיצור- כפי שראית בעצמך,  טענות האבולוציה מופרכות בעצמן, ומכל הכיוונים. הגיע הזמן שהמדענים התומכים בה יתחילו להפנים זאת.

מדענים התומכים באבולוציה הם 99.99% מהמדענים העוסקים בה
23/02/15 21:42
25צפיות
פרט לכמה מטורללים, אין אף אחד שתומך בתכנון התבוני.
ולטענותיך:
לגבי הראשונה: מה הקשר בין שוטון חיידקי לDVD משתכפל? אנחנו מדברים על שוטון חיידקי ולא על פלאפון או DVD, שאין אף אדם בעולם הטוען שהם השתכפלו בעצמם ושיש להם DNA, זה פשוט לתקוף איש קש. שוב, לא הוכחת את טענתך שמנוע הוא הוכחה לתכנון. ה"מנוע" כאן הוא טבעי לגמרי, לא משנה כמה פעמים תגיד את זה בלי הוכחה.
תומכי האבולוציה יכולים תמיד לחלוק על מדענים עליהם הם נשענים. זה נקרא מדע. גם אם דרווין היה מוקם לתחייה מהמתים ואומר:"טעיתי! הכל שקרים! בורא עולם ברא את הכל!" זה לא היה מעניין אף אחד, כי זה לא רלוונטי למדע שכבר הוכח באלפי תצפיות ומחקרים. הוא יכול להאמין באללה, יהוה, בודהה, קרישנה, או כל אל אחר. כל עוד המדע שהוא מפיק הוא מוכח, זה לא רלוונטי במה הוא מאמין.
לגבי הטענה השניה שלך: לא הספקתי לברר על כל הפרסומים, אבל רבים מהפרסומים שציינת בקישור פשוט זויפו. כל מני מטורללים נכנסו למערכת ביקורת העמיתים במרמה, ורבים מהמאמרים האלו הורדו לבסוף כי הם שקריים.
אגב, המכון שאליו קישרת הפסיד במשפט בארצות הברית ונאלץ להודות שאם מה שהוא טוען שהוא מדע זה מדע, אז גם אסטרולוגיה והומאופתיה זה מדע. בארצות הברית לשקר במשפט עלול להכניס אותך לכלא, ולכן הם נאלצו להודות שאין שום מאמר עם ביקורת עמיתים שתומך בבריאתנות.
הם הצליחו להכניס את ה"מאמרים" שלהם רק לעיתונים שהם הדפיסו, או כאלו שלא ברורה רמת ביקורת העמיתים שלהם ולכן אף אחד לא לוקח אותם ברצינות...
לגבי הטענה השלישית שלך:
זו כבר כריית ציטוטים לפי הספר. אולי כדאי שלמען מי שקורא את זה גם תתן את הקונטקסט?
הנה הציטוט המלא.
" הוא פיתח שיטה מיוחדת להנדסה גנטית של אנזימים, שאיפשרה לו ולשותפיו למחקר להתגבר על המכשול. קבוצת המחקר בראשותו של פרופ' תופיק ביצעה באנזימים תהליך אבולוציוני מזורז במבחנה, שבמסגרתו מתרחשת "ברירה טבעית" של אנזימים בעלי תכונות מסוימות תחת "לחץ אבולוציוני" מלאכותי."
ואתה אמרת שלא משתמשים באבולוציה בפיתוח תרופות. הנה, הם השתמשו באבולוציה מלאכותית כדי לפתח תרופות. עזוב את העובדה שכל מדע הרפואה לא היה עובד ללא האבולוציה, לא נכנס לזה. הם השתמשו בתהליך אבולוציוני שהם הנדסו כדי לפתח תרופה. אם זה לא להשתמש באבולוציה כדי לפתח תרופות, אז מה כן?
הטענה שלך מגוחכת. ברור שהם הנדסו את הניסוי, אחרת איך זה בדיוק פיתוח? אם הם לא היו מהנדסים את הניסוי כדי ליצור את התוצאה המבוקשת, זה היה נקרא תצפית. הם העבירו את האורגניזם אבולוציה מואצת כדי להתאים לתוצאה אותה הם ביקשו להשיג- אורגניזם ש"אוכל" גז עצבים.
לגבי הטענה האחרונה שלך: זה כבר ממש נואש. אף אחד לא אמר שזו פונקציה חדשה, אבולוציה לא עובדת כדי ליצור פונקציות חדשות. המוטציות באוכלוסיה יוצרת פונקציות חדשות, האבולוציה מביאה אותן לידי ביטוי בעזרת הלחץ שהיא מפעילה על האורגניזם, כשמי שמביא יותר צאצאים מקדם את הגנים שלו, ולכן התכונה הולכת ונעשית דומננטית ככל שהיא מיטיבה עם התרבות הפרט.
כ100% מהכימאים תמכו באי-קיומם של קוואזו-גבישים
24/02/15 21:04
24צפיות

אולם כיום כל כימאי יודע שזו שטות, שכן נמצאו  קוואזו-גבישים בטבע. המדע עובד לפי ראיות ולא לפי סקרים. גם מדען אחד עם ראיה סותרת אחת יכול להפריך תיאוריה שלמה. ובמקרה של האבולוציה יש אלפי ביולוגים שאינם מקבלים אותה (גם אחוז בודד מתוך מאות אלפי ביולוגים זה עדיין המון). לשם השוואה- כמה מהגאולוגים מאמינים כי כדור הארץ שטוח? אפס עגול. זה מראה שאכן יש מחלוקת בנושא. הטיעון הנ'ל מכונה "טיעון מתוך קונצנזוס". מדובר בכשל לוגי. שכן הקונצנזוס המדעי שגה הרבה פעמים בעבר, ולכן אין לטיעון זה תוקף מדעי.

שוב, לשם השוואה- אין שום קבוצה של ד'ר לגאולוגיה הטוענים כי כדור הארץ שטוח. לעומת זאת יש מס' לא מבוטל של מדענים התומכים בקיום מתכנן לעולם (לא בהכרח האל התנ'כי), וביולוגים רבים החושבים שהאבולוציה היא שטות (אביא לך רשימה אם תרצה).

אז למה בכל זאת רוב הביולוגים מאמינים באבולוציה? יש לכך מס' סיבות:

א) אבולוציה היא התיאוריה היחידה הנלמדת באקדמיה. אין אפילו אזכור על שלל הבעיות המדעיות שבה (שלא לדבר על תכנון תבוני, אותו גררו תומכי האבולוציה לבית המשפט מרוב חשש).כל נסיון אפילו להזכיר את הבעיות שבה גורר כמעט תמיד בית משפט(משום מה), ואם תבקש ממני אתן לך מס' דוגמאות. באמריקה למשל, יש ממש ארגון שנועד ליירט נסיונות ללמד על הבעיות באבולוציה (ארגון ncse למשל)

ב)מדען שרק יעז ללמד משהו כנגד האבולוציה, עשוי למצוא עצמו מחוץ לאקדמיה. מדובר בתופעה כל כך חמורה, עד שיצא סרט באורך מלא בנושא. אתה מוזמן לצפות בו כאן ולהתרשם בעצמך מה קורה למדען שמעז להביע דעתו נגד האבולוציה:

https://www.youtube.com/watch?v=V5EPymcWp-g

והנה שני מקרים שהתרחשו אפילו בישראל (כולל פרשת ד'ר אביטל):

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3568448,00.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3964090,00.html

שים לב שהוא אפילו לא אמר שלא ללמד אבולוציה. אלא רק הציע ללמד תיאוריה נוספת. מבחינה מדעית זה הוגן בהחלט וכך צריך להיות.

ג)סיבה פשוטה נוספת היא שעבור ביולוגים רבים פשוט מדובר במקצוע שלהם. לכן, אין שום סיבה שיסכימו להתפטר מרצון או לגרום לכך שמדען אחר יצא חוצץ כנגד מקור עבודתם. באמת נראה לך שאם יגלו כי האבולוציה מופרכת ביולוג אבולוציוני כלשהו יתפטר מרצון ויעזוב מקום עבודה?

לגבי ההשוואה לפלאפון או dvd. אני כעת מדבר על אובייקטים שכן מתרבים וכן מכילים מנגנון שינויים. כך שההשוואה במקומה ואין מדובר באיש קש אלא באנלוגיה מעולה. למעשה, היא מועלת אפילו ע'י המומחה המוצג בסרטון שהבאת. אותו מומחה כאמור טען שמכיון שאנו מוצאים רכיבים דומים במערכות שונות, מכאן שהן יכלו להתפתח אחת מהשניה. אלא שכאמור הוא טועה, שכן רכיבים דומים קיימים גם בפלאפון ו-gps. אבל אין מעבר הדרגתי ביניהם, אפילו ע'י גורם תבוני.  

לגבי המאמרים שעברו ביקורת עמיתים. זה פשוט לא נכון עובדתית. הבאת מקרה אחד ובודד בו עשו לאותו מדען בעיות על כך שהציג דעה שונה מהמקובל. זה הכל. הבאתי רשימה שלמה שפורסמה בספרות המדעית. אתן לך אפילו דוגמא אחת מתוך הרשימה, כדי שלא תחשוב שאני ממציא. הנה מאמר שפורסם בכתב העת היוקרתי jmb ב2004:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15321723

המאמר מראה כי נדרשות קרוב ל70^10 מוטציות כדי ליצור דומיין של האנזים בטא-לקטמאז (אנזים המפרק פניצילין). כלומר האבולוציה הייתה צריכה לכסות כ70^10 מוטציות כדי ליצור רק חלק מהאנזים הנ'ל.   לגבי פיתוח התרופות- אז לשיטתך שיפור איפיניות של תכונה קיימת היא אבולוציה?. לפי ההגיון הזה- אם אני משפר תכונה של מכונית זה אומר שאני משתמש בתיאורית האבולוציה כדי לפתח מכוניות? כלומר בזכות האבולוציה פותחו מכוניות? יותר מזה, זה אפילו לא קשור לטענת המוצא המשותף. כלומר גם אם כל היצורים נוצרו בבת אחת ע'י מתכנן ולא התפתחו בתהליך הדרגתי, הניסוי הנ'ל יהיה תקף ואותו מדען היה מפתח את אותה תרופה. כלומר בכלל אין צורך בתיאורית האבולוציה כדי לפתח את אותה תרופה. נניח לרגע שכל היצורים אכן נוצרו בבת אחת ע'י מתכנן. האם עדיין תטען שפיתוח אותה תרופה הוא בזכות תיאורית האבולוציה?
עכשיו יש לי זמן.חלק א
27/02/15 19:48
9צפיות
טענה ראשונה: נכון, המדע משתנה בהתאם לראיות, ולכן ברגע שתוצג ראיה אמיתית לתכנון התבוני, הוא יתקבל כתאוריה מדעית תקפה. אפעס, זה לא קרה. אגב, יש כאלו שמאמינים שכדור הארץ שטוח, וגם הם מביאים את ההוכחות שלהם מאיפה שהחברה של הבריאתנות מביאים אותן, התנך.
גם להם יש ביקורת עמיתים של אנשים שמאמינים בדברים האלו, לא הופך אותם למדענים.

טענה שניה:
נפרק אותה לכמה טענות משנה, בהן נדון אחת אחרי השניה:
א)אבולוציה היא התאוריה היחידה הנלמדת באקדמיה. נכון, מאחר וזו התאוריה היחידה שנתמכת ע"י העדויות, אם יגיעו עדויות סותרות זה יכול להשתנות. כמו שלא מלמדים את תורת מפלצת הספגטי המעופפת להווצרות היקום, מאחר שאין לה שום תוקף במציאות.

ב)למה תכנון תבוני נגררה לבית המשפט? פשוט, מאחר ותכנון תבוני זו תאוריה אשר אינה מבוססת על עובדות, בבית המשפט אין לה שום כוח, מאחר וצריך שם ראיות. אם תשקר בבית המשפט אתה תכנס לכלא, לעומת שקר בכתב עט שאתה מפיץ, גם עם מבקרים אותו "עמיתים". אגב, בבית המשפט נקבע שבריאתנות אינה מדע יותר מאסטרולוגיה.

ג) לגבי ביקורת על האבולוציה: גם מדען שילמד שכדור הארץ שטוח או שהשמש מקיפה את כדור הארץ עלול למצוא עצמו מחוץ לאקדמיה, אלא אם יוכיח את טענותיו. לגבי דוקטור אביטל: בהנחה ויש שתי תאוריות מדעיות מתחרות יש מקום להגיד שצריך ללמד את שתיהן. לדוגמה, עד שאיחדו את כל תאוריות המיתרים בעזרת התאוריה המאחדת היו 5, והן נלמדו ביחד.
אבל זה לא המצב. אתה לא יכול להכניס "תאוריות" שלא מעוגנות במציאות לתוך בתי הספר והאוניברסיטאות ולקרוא לזה מדע(לפחות לא במדע האמפירי, למדעי הרוח נאחל בהצלחה). הרי מחר אני אגיד שצריך להכניס את תאוריות מפלצת הספגטי המעופפת לשיעורי המדע, ואחר כך אחד אחר יבוא ויגיד שצריך להכניס את תיאורית האל ההודי וישנו, ואחד אחר יגיד שצריך להכניס את תיאורית זאוס בכלל. מקומה של הדת בבתי התפילה, וכך גם קובע בית המשפט בכל פעם שמדובר בלהכניס את התכנון התבוני: מקומו בכנסיה, לא בפקולטה לביולוגיה. אם אתה החלטת לגייר אותו בהצלחה, בבית הכנסת בבקשה.

ד) למה הוא צריך להתפטר? כשגילו את הקוואזי-גבישים כימאים עזבו את מקום עבודתם? או אסטרולוגים עוזבים את מקום עבודתם בכל פעם שמגלים תופעה שגורמת לשינוי המודלים? המדע לא עובד ככה. אם היה מתגלה שיהוה ברא את הכל, הביולוגים היו מקריבים זבחים או משהו כדי לחקור איך זה קורה, לא מתפטרים. מאחר וזה לא קרה, הם ישארו בתפקידם.

המשך בהודעה הבאה

עכשיו יש זמן חלק ב
27/02/15 21:47
5צפיות
ה)לגבי ההשוואה שלך לפלאפון או DVD. אתה לא מדבר על אובייקטים שמתרבים, אתה מדבר על אובייקטים שלא מתרבים. ואם אתה רוצה אפשר לפתח את האנלוגיה שלך, במטוס סילון ובמטוס בעל הנעה פרופלורית יש גם חלקים דומים, ולכן הם כן יכולים להתפתח אחד מהשני! אז או שתחדד את האנלוגיה שלך, או שאל תשתמש בה, זה מביך. אף אחד לא טוען שיש מעבר הדרגתי בין פלאפון לבין GPS. 

ו)לגבי המאמר שלך: זה שאותו אנזים הוא בעל סיכוי של 1 ל10 בחזקת 70 להתפתח, לא רלוונטי בכלל להאם הוא התפתח או לא. השאלה היא איזה אנזים יעשה את אותה פעולה, או פעולה אחרת שתגרום לתוצאה דומה בשביל האורגניזם. האנזים המדוייק לא חייב להתפתח! לדוגמה, יכול להיות שכדי להתנגד לפנצילין, אפשר לנקוט בדרכים אחרות לחלוטין שלא כתובות כאן, או שאת האנזים הספציפי הזה אפשר לבנות בעוד אינספור דרכים. זה פשוט לא רלוונטי לתוצאה. יכול להיות שאפשר להתגבר על פניצילין בעוד 10 בחזקת 30 דרכים, זה לא אומר שהדרך הספציפית שנבחרה הייתה חייבת להתפתח.
ולטענה שלך: אורגניזמים חד תאיים שונים בדרך בה הם מתרבים, ובאורגניזמים מסויימים קצב המוטציות הוא עצום(באיידס למשל, יש קצב מוטציות ככ גבוה, ואבולוציה כ"כ מואצת, שבלתי אפשרי בינתיים לפתח חיסון יעיל, בעוד שבשפעת אפשר לרוב לפתח חיסון שיחזיק למשך כשנה, בטטנוס מדובר על 5 שנים ולאבעבועות רוח חיסון אחד או שניים יספיקו לחיים שלמים)
זה גרף של עמידות לסוג אחר של אנטיביוטיקה.
רק הכמות של חיידקים בתוך אדם חולה, שמשתכפלים כל הזמן, ונפח החולים באוכלוסייה, מראה לך שגם נתון של 10 בחזקת 70 זה לא הרבה. בוא נגיד לצורך הדוגמה שאדם חולה יחזיק בגופו מיליארד חיידקים(לדורותיהם) לאורך מחלה, ומאז המצאת הפניצילין רק 10 מיליארד איש טופלו באנטיביוטיקה(אפילו ללא התייחסות לעובדה שלאדם יש כמה מחלות לאורך חייו) אז בהערכת חסר יש לך 10 בחזקת 19 חיידקים שנחשפו לפניצלין, ואפילו לא דיברתי על שימוש באנטיביוטיקה על חיות משק ומעבר גנים בין חידקים. אז לזרוק מספרים זה לא רלוונטי, בעומס החיידקי העצום שיש, הסבירות שיתפתח פתרון אבלוציוני ללחצי הסביבה, בהנחה שאפשר להגיע לפיתרון כזה ושהשינוי הסביבתי לא חיסל יותר מדי מהפרטים, גבוהה מאוד.

ולגבי הטענה האחרונה שלך-ההגדרה של אבולוציה: "תהליך ביולוגי של התהוות השינויים הגנטיים במינֵי אורגניזמים, המתרחשים בהדרגה במרוצת הדורות, ומתבטאים בשינויים בתכונותיהם המורפולוגיות, הפיזיולוגיות וההתנהגותיות בזכות מנגנוני ברירה שונים. המנגנון העיקרי של האבולוציה הוא הברירה הטבעית."
כל שינוי בתכונה או בתכונות של מין מסויים, עד שינויו אפילו למין נפרד, בתנאי שבוצע ע"י לחצי הסביבה והוא גנטי הוא אבולוציה. היא יכולה להיות קטנה יחסית, כמו שינוי בצורת המקור של ציפור כדי להתאים לאכילת מקור מזון אחר, דרך שינוי צבעו של העש בבריטניה בעקבות המהפכה התעשייתית, עד הפרדות למין ביולוגי נפרד בשלב מסויים. גם הם התכונה קיימת לפני, וגם אם היא הופיעה באורגניזמים בודדים ובעזרת ברירה טבעית או מינית, ואפילו מלאכותית הפכה לנחלת רוב או כל האוכלוסייה. לצורך העניין, גם הכלאות שהאדם עושה הן אבולוציה במובן מסויים, כי הוא גורם למין לעבור לחץ בצורת הרבעה מלאכותית, לתכונות שהוא מוצא מתאימות.
לגבי החיסון, כן. היה שימוש בעקרונות תורת האבולוציה לפיתוח החיסון. גרמו ללחץ אבולוציוני חזק לכיוון שאותו הם רצו להשיג, וכך השתמשו בתורת האבולוציה כדי להשיג את התוצאה המבוקשת. גם אם הייצורים אכן נוצרו בבת אחת ע"י מתכנן(שהיה בבירור שיכור או משוגע כשהוא עשה אותם), זה לא משנה את העובדה שהיה כאן שימוש בעקרונות תורת האבולוציה ע"מ לפתח את החיסון. ואם אתה רוצה תרופה אחרת שפותחה באמצעות עקרון המוצא המשותף רק תגיד, זה כולל בערך את כולן
לגבי מה שהכנסת באמצע על מכונית. בפעם השלושים, מאחר ומכוניות לא מתרבות, אתה לא יכול להפעיל עליהם את תורת האבולוציה. אם הן היו מתרבות, והיית משתמש בתכונה של ייצור אור מהפנסים הקדמיים למשל, ויוצר לחץ ככה שרק מכונית שתייצר את האור הכי חזק תוכל לשרוד או להתרבות, היית מקבל פרוג'קטורים עצומים על כל מכונית מאוד מהר.
אגב, ה"טענות" שהעלת על האבולוציה
22/02/15 17:47
19צפיות
כ"כ חלשות שזה היה כל כך עצוב שזה היה מצחיק, וכל כך מצחיק שזה עשה סיבוב שלם וחזר להיות עצוב. רמת הטיעונים, אם היינו הופכים אותם, היא בערך ש:"לרב X יש זיף שחור בזקן, ולכן הוא לא בעל מראה הסבא, היהדות לא נכונה!"
בחיייאתתתתת ראבאקקקקק - - -
12/02/15 14:39
114צפיות
הגעת למקום הכי דילמי שיש!!! כל מיני דילמות, לאוו דווקא דומות לשלך, אבל 'אמת'??? איזה נעליים גדולות אתה נועל! או כמו שאומר רבנו: "ינעל העולם":)
תדמע, אני לא יודעת אם אפשר לענות למישהו על 'אמת'. האמת איננה קולקטיבית. יש דברים שכל אחד והאמת שלו. סבל בעולם?! בוודאי שיש סבל! אבל אם הסבל היה מסתכם בללמוד ולהתפלל - שאיני מזלזלת בכובד ובמשקל של ייסורים כאלה כשהם מעיקים - עדיין אם זה היה רק זה והכל היה 'דבש', העולם היה שורד 'אמונה עפ"י הספר'. מה איכפת לי אם התורה רק של היהודים? מי רב על התורה? חחחחחחח
אמנם הדילמות שלי לא מסתכמות ב'בחירות' או ב'חיים השוטפים', אבל אחי, צריך איזון, אי אפשר לשחות ברוח. הפטריה הראשונה תפיל אותך, ולא משנה אם זה יהיה בחוף הבני ברקי או בתאילנד.

יום טוב לכולנו:)

ועדיף
12/02/15 15:37
61צפיות
בתאילנד
למה בתאילנד ?
13/02/15 14:23
67צפיות
הבנתי עדיף ליפול על בני ברקי בתאילנד מאשר על תאילנדי בבני ברק
º
16/02/15 14:27
2צפיות
איך לצאת מנשואים רעים
12/02/15 20:33
123צפיות
סיפורה הנוגע ללב של מירה הדס, xnet שירלי פרקש:
עזבה את הבית והשאירה את הילדים עם בעלה: "אמרו שהשתגעתי"

מירה הדס היתה אומללה בנישואיה ואפילו חטפה התמוטטות עצבים. למרות התנגדות בעלה והחברה הדתית בה חיה, החליטה לעזוב את הבית. "היום אני אמא טובה יותר", היא אומרת
"בנעוריי הייתי 'מורעלת' רצינית. למדתי באולפנה, התפללתי שלוש פעמים ביום, לבשתי חולצות עם שרוולים ארוכים וחצאיות עד הרצפה, וכל מה שרציתי זה להתחתן ולהקים בית בישראל. כמו כל חברותיי, ייחלתי רק למצוא שידוך טוב ולהיות לאם. לא משנה כמה השקענו בלימודים ובבחינות הבגרות, לכולנו היה ברור שנישואים וילדים הם־הם הדבר האמיתי.

"את שנת השירות עשיתי בהתנחלות בהר חברון. שם גם פגשתי את בעלי. הוא היה בן 28 מסודר, מ'בית טוב' כמו שאומרים. בגיל 20 כבר הייתי נשואה. גרנו במושב כרמל בהר חברון, ובכל יום שישי הלכנו להתפלל במערה שבקריית ארבע. תשעה חודשים אחרי החתונה נולד בננו הראשון, ואחרי שנה נולדה בתנו. לא הייתי בשלה לאמהות, אבל כולם מסביב נישאו וגידלו ילדים וגם אנחנו.

"בשלב מסוים עברנו לגור בקיבוץ מגדל עוז, ושם, שנתיים מאוחר יותר, נולד הבן הצעיר. אחרי הלידה התעוררה בי מועקה, כנראה דיכאון לידה, והלכתי לטיפול פסיכולוגי, שבעקבותיו החלטתי לצאת מהבית ולהתחיל לעבוד בחוץ.

"מצאתי עבודה כמזכירה בקיבוץ בגוש עציון. שם, בפעם הראשונה, נזכרתי בכל הכישורים שלי. מהר מאוד התחלתי לנהל את המשרד וממש פרחתי. רזיתי, נראיתי טוב, גברים התחילו לשים לב אלי, ופתאום הרגשתי שאני אישה מושכת, מה שאף פעם לא חשתי בימי נעוריי. פתאום היו התרגשויות, פתאום אהבתי את עצמי בפעם הראשונה. אז גם הבנתי שאני לא רוצה יותר להיות דתייה. מאז, אני חילונית. בעלי והילדים נותרו דתיים.

"עם הזמן, הפער ביני לבין בעלי הלך והתעצם, והבית הפך למקום שלא נעים לחזור אליו. איך שנכנסתי הביתה, הרגשתי כאילו כבה הניצוץ שבתוכי. בעלי לא אהב את השינוי שחל בי וניסה כל הזמן להחזיר אותי אחורה, אל האישה הקודמת שהכיר. זה התיש אותי. היו ימים שלא יכולתי לקום מהמיטה.

"כלפי חוץ, היה לי כל מה שרציתי. בית גדול עם גינה, עבודה טובה, בעל שכולם מעריצים. לא הייתה לי לגיטימציה לעזוב את כל זה. שש שנים לקח לי להבין שאני לא יכולה יותר לחיות חיים כפולים. עברתי אין ספור מטפלים וטיפולים, אבל בסופו של דבר הגעתי להתמוטטות עצבים.

"התחלתי לקבל טיפול תרופתי, ונפגשתי עם פסיכיאטרית שהפכה למלאך שלי. במהלך המפגשים איתה הבנתי סוף סוף שאני חייבת לצאת מהבית. רציתי להחזיר לעצמי את השפיות, את הרצון לחיות, לא עניין אותי שום דבר חוץ מזה. הייתי כמו ילד קטן שרוצה להשיב את הילדות שאבדה לו.

"ידעתי שבעלי לא יעשה בעצמו את הצעד הזה. ידעתי גם שהוא יילחם בי ולא ייתן לי לקחת את הילדים איתי. אחרי התלבטויות וכאבים רבים, הבנתי שאין לי ברירה. מצאתי יחידת דיור קטנטנה לא הרחק מהבית, ועזבתי. ככה, ללא צלחת וללא מגבת – ממש השארתי מאחוריי הכול. ישנתי על מזרן על הרצפה, ולילדים שבאו לדירתי הבאתי מיטה מתקפלת.

"הצעד שלי גרם כמובן רעש גדול ביישוב. בחברה סגורה של מתנחלים דבר כזה לא עובר בשתיקה. אמרו שהשתגעתי. אמרו שבעלי מסכן ושאני אישה רעה שעזבה בית ושלושה ילדים. אבל האמת היא שמעולם לא עזבתי את ילדיי. הם באו אליי מתי שרצו, ופתאום הייתי מסוגלת להיות אמא הכי טובה בשבילם. בתי בעצמה אמרה לי: 'את אמא הרבה יותר טובה כאן'. פתאום היה לי שקט, חדלו המריבות. ישנתי לבד, קמתי לבד, הייתי עם החיים שלי קצת, יכולתי לנשום. זה היה נפלא. בעלי עשה קניות לפעמים ושם עיתון ליד הדלת, והחיים נכנסו לשגרה. עם הזמן בני הבכור עבר לגור אצל הוריי, אבל שני הקטנים נשארו בבית בעלי, סמוך מאוד לדירה ששכרתי.

"שנה אחרי שעזבתי את הבית נסעתי לטיול בטורקיה ושם פגשתי את מי שהיה לבעלי השני. 14 שנה אנחנו יחד, בזוגיות מופלאה. הוא אוהב אותי בלי סוף, ואני קמה בבוקר כאישה אהובה ונערצת. טוב לי".

השורה התחתונה:

"אני רוצה לשאול את כל הנשים שנשארות בבית 'בשביל הילדים': האם אתן באמת חושבות שהילדים אינם משלמים על כך מחיר כבד? מה, לדעתכן, הם לומדים מכם בבתים שבהם יש כעס ומריבות? ומה הנזק שעושה אמא ממורמרת שכל היום שוכבת ובוכה במיטה? אל תגידו שאינכן עוזבות בגלל הילדים. הרי אף פעם איננו עוזבות את הילדים שלנו. אתן רוצות להיות האמהות הכי טובות לילדיכן? תהיו הכי טובות לעצמכן".
|*|פורומים תיירותיים חדשים בתפוז!|*|
11/02/15 16:29
4צפיות
פותחים את עונת התיירות עם מיטב מומחי הטיולים, אז איפה תהיה החופשה הבאה שלכם?

יוון והאיים

כפרי נופש באירופה

טיולים בארה"ב קנדה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

טיולים בשוויץ

נופש לשומרי מסורת
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה