לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום חרדים בעל כורחם

ברוכים הבאים לבית האמתי שלכם 

פורום לחרדים שחרדים בעל כורחם ומכורח המציאות.  פורום לחרדים שלא יוצאים בשאלה בגלל הסביבה, העבודה, המשפחה, האישה, הילדים, המעמד החברתי, בעצם בגלל הכל.

כאן תוכלו לשתף, לספר, לקטר, לבכות, לצעוק, להתלונן, להאשים, להגזים, להתחרט, לבקר, לצאת, לחזור, להישאר, לאהוב, לשנוא, לעניין, לדון, ליפול, לקום, כל מה שתרצו, העיקר תהיו אתם.

הצעות, הארות, הערות ובקשות, יתקבלו בברכה במסר האישי. מחיקת הודעות או חסימת חברים יימנעו, כל עוד אתם שומרים על הכללים. אז נא להתנהג בהתאם.

לפני כתיבת הודעה חובה לקרוא את תקנון הפורום. מה זה "חרדים בעל כורחם"?   - התשובה כאן.  תחקירנים/ מפיקים/ סטודנטים לקולנוע- לפני פרסום הודעה בפורום אנא קיראו כאן.
הודעה חדשה

היי אני לומד בכולל הכי מבוקש בבני ברק וקצת מבולבל
19/05/15 13:06
69צפיות
אשמח לשוחח ולהכיר laviii690@gmail.com
יפיוף
19/05/15 21:10
48צפיות
צריך להוסיף תמונה.. אם לא הפנים, לפחות יד או חזה שרירי
º
דבר ראשון תעזוב את הכולל
20/05/15 21:29
23צפיות
אני לא חושבת
21/05/15 12:16
18צפיות
שיעזוב את הכולל וזה יעזור לו לא להיות מבולבל, שיסביר איפה נוצר לו בילבול...
אני לא מתנגדת ללימוד תורה,  
º
התעסוקה תציל אותו מבלבול .
21/05/15 18:37
3צפיות
º
היי יפיוף
21/05/15 21:27
4צפיות
הי -שלום לכלום .ברוכים הנמצאים
17/05/15 22:31
90צפיות
אז אני כלום אפס -עוד אחת בלי שם או מספר ,אמא שארבע ילדים מדהימים וחיים שאמורים ליהות מאושרים וכלום אחד גגגגגגגגדדדוולל.
אז ככה לא ברור אם אני מתאימה לפה -אבל ננסה מקסימום סתם שפחתי את הלב .
יש לי חיים טובים ,בעל מקסים ילדים -הכי בעולם אבל אין לי את הדבר הכי חשוב באזור שאני גרה -אמונה -
לפעמים אני מקנאה באנשים שמאמינים באופן מוחלט -שאלוקים זה דבר ברור ומובן .לפעמים אני מקנאה באטאיסטים -שהאין אלוקים -הוא כל כך ברור להם 
רק לא להשאר באמצע -בלי לדעת מה כן ומה לא ...אבל דומני שזה מה שאלוקים רצה ?...כזה שנשאר מבולבלים ורק חלק מאיתנו יהנו מתחושת הביטחון בעצם מי יודע מה הוא רצה ?...אולי מופע בידור ?...אולי שכר ועונש ?....אולי יש סיבה רצינית לקיום העולם ....אני רק רוצה נבואה אחת קטנה שתסביר לי את הכל ......
שלא תחשבו שאני איזה מתחנגלת שרוצה רק להנות מהחיים -ממש לא הדברים שאלו ממש לא מעניינים אותי אני אדם יציב שמאוהב במסגרת הקונמרפטיבית ...רק רוצה הוכחה שאני בכיוון שלא אתעורר ברגע שגל הQRS יעצר ואחטוף איזה זבנ'ג מלגלג .
אולי מישהו יעשה לי קצת סדר ..
אז ככה .אלוהי החרדים -כבר מזמן מת אצלי ....
אלוהי היהודים -בלגן -קשה לי להאמין באי שוויון ,במעמדות ,וכו..
מצד שני מסתבר שהתנ"ך חכם ממני -ואני ואפסי פשוט לא מבנים ?????
אז ניסיתי לפנות להידברות שיעשו לי רק סדר בדברים -וזה לא קרה .
ניסיתי לבדוק בעצמי -ולא מצאתי תשובה 
מנגד ברור לי בעיקר בגלל העיסוק שלי (מדעים ) כמה בטוח לי שיש משהו שמנהל את העולם . כי אי אפשר להשאר שווה נפש מול תא אחד קטן . וכל עוד אף אחד לא הצליח ליצר תא אחד קטן -לא חושבת שאפשר לוותר על ההנחה הקודמת .
אז ביינתים הוצאתי לי תואר ראשון ושני (כי עזבתי את אלוהי החרדים ) ואני לבושה כבת ישראל חסודה (כי לא ממש אכפת לי הלבוש ) ויולדת ילדים לתפארת (רק כשבא לי ) ומגדלת אותם כדרך ישראל סבא (גם כי אני חושבת שיש המון יופי בחינוך החרדי וגם כי ככה .) ובבית משלימה להם את החסר 

אני מתרשמת שאת במקום טוב בחיים
18/05/15 13:34
38צפיות
למדת להפריד בין החרדים לדת, הבנת שלחרדים אין אלוהים או תורה אלה אינטרסים, מצאת איזון בחיים שלך ואת חיה בתחושה של חסר מאיזושהי סיבה...

נתחיל מזה שכל מה שאת מרגישה זה בסדר. אם את מאמינה באלוהים מצד אחד ולא מאמינה שהתורה ניתנה על ידו, סבבה. אם את מאמינה בתורה אבל כספר רעיוני ולא כמתווה, גם סבבה. אם ברור לך שהתורה אמת והדרישה שלה לחיות עם דרך ארץ אמת, גם זה סבבה. היתרון שלך כאדם חכם זה לקבל את מה שאת מאמינה בו כמשהו טוב ורצוי. שאין שום סיבה שתרגישי רע על שאת לא מאמינה במה שאמא שלך מאמינה למשל...

חיים טובים!
תגידי מה הבעיה עם האמונה?
19/05/15 14:39
43צפיות
תאמיני .אל תאמיני .מה זה בדיוק עושה לך בחיים?אם החלטת שאת לא מאמינה יופי.מה הלאה?
את משנה את החיים שלך לגמרי.או שהמשחק הזה מאמין או לא ממשיך הלאה והחיים נשארים
בקקט .או שטוב לך להיות חרדית מכל המשתמע מזה רק את לא מאמינה.נו שוין.
אני הייתי במקום שלך אבל מצד אחר לגמרי. האמונה אף פעם לא העסיקה אותי .מה איכפת לי להאמין
או לא.אני פשוט רציתי לחיות .לראות מה קורה בעולם להשתחרר מכל האיסורים והגדרות ולהרגיש
את הרוח נושבת עלי בחוף הים שאני עם קבקבים ומכנסיים קצרות שקצת צבע ידבק בעור הלבנבן שלי.
זה היה בשבילי הכל להנות לחיות ולא להסתכל אחורה.
אז אם אי האמונה לא עושה לך כלום ואת נשארת בשטיטל החרדי וחיה כרגיל עם בעל וילדים חרדים
וטוב לך הכל גוטע אז מה האמונה מפריעה לך ? פשוט לא מבין את הקטע הזה.

אמונה
19/05/15 21:07
26צפיות
גם אני לא מתענינת באמונה, אבל מובן שיש אנשים שהנושא האמוני מטריד אותם. וברוכה הבאה :-)
אנשים שונים בעיות שונות
20/05/15 21:27
17צפיות
אולי בגלל שאני ילידת מזל עקרב ?......
כל אדם מעניין אותו משהו אחר בעולם , אותי לא מעניין לבוש או בלויים ...אני טיפוס פלוסופי .
לפני כמה שנים חליתי בסרטן ...זה נתן לי בוםםם.מהדד עד היום . פתאום הוצרכתי לחשוב על מה אני עושה בעולם איזה חותם אני משאירה .מה אלוקים בשבילי .מה אני בשבילו .
מחלק מהתשובות שבאו בתוכי נבהלתי  ואז עברתי את חמשת שלבי האבל ..למרות שלפעמים אני עדיין בהכחשה .
מאמינה שאם אני יחצה את הקווים (ובגלל שאני טיפוס שוחר צדק אני מסוגלת ) אני עדיין יהיה עם טרנניג מרופט ,צמחונית לוחמת חופש ומתנדבת איפו שהוא בעולם השלישי .
קשה לאדם אמיתי לחיות בעולם של שקר ...קשה לחיות בתחושה שאני משקרת את עצמי ,את בעלי ואת הילדים שלי פשוט הייתי רוצה לחיות איך שאני ,,,אבל בשביל טרנניג ולחימת שובניזם -זה לא באמת שווה 
קשה להבין
20/05/15 00:14
29צפיות
מכל הנ"ל...
מה רע לך?
נראה שאת אמורה להיות מאושרת
או שאת חוששת מכך שאת לא, מה שאת לא באמת אמורה להיות, וחבל.
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
17/05/15 16:12
5צפיות
|בית|מתעניינים בביצוע פרויקט תמ"א 38? נתקלים בשכנים סרבנים?
בואו להתייעץ על זה בפורום תמ"א 38:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|אתם או בני משפחתכם סובלים מפסוריאזיס? אל תעברו את זה לבד.
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום פסוריאזיס

|כלנית|יש לך שאלות לגבי אמצעי מניעה או הפסקת הריון?
היכנסי עכשיו לפורום הפסקת הריון ותקבלי מענה לכל השאלות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות בתחום חוות הדעת הרפואיות עבור תביעות נזיקין כנגד, ביטוח לאומי וחברות הביטוח?
היכנסו עכשיו לפורום חוות דעת רפואיות ותקבלו מענה:

|@|עברתם ניתוח בקע או שאתם עומדים לעבור?
בואו לדבר על זה בפורום ניתוחי בקע:

|כסף|חושבים שמגיע לכם החזר מס?
בואו לברר על כך בפורום מיסים והחזרי מס:

|סביון|בואו לקבל עצת מומחה על הנושא הכואב מכל.
היכנסו עכשיו לפורום כירורגיה אונקולוגית ותקבלו מענה לשאלותיכם:
הצעה
08/05/15 12:30
206צפיות
לכל אותם שדוגלים ב'מהדרין' באוטובוסים...
למה שלא תעשו אוטובוסים נפרדים לגברים?
ככה לפחות לא תהיו עסוקים כל הזמן להציץ, לא תחפשו את האשה התורנית שאפשר לצעוק עליה (ועל הדרך לראות), להגניב מבטים לאחור ללא הרף, מאחל לכם נסיעה רגועה ושלוה.
נ.ב. משהו שבעיני ראיתי
וכי מה יש לראות
10/05/15 20:59
107צפיות
אצל אישה שנוסעת בקווי מהדרין? ;-)
את זה
11/05/15 00:19
102צפיות
תשאלי אותם
זה לא עניין של מה יש לראות
16/05/15 13:33
57צפיות
הרי עצם הקיום שלך כאישה הוא לא צנוע!
הגברים האלה, אם היתה ניתנת להם הבחירה, היו הועלים את הנשים שלהן בבית, וכמובן גם את הילדות- כי ידוע שילדה בת חמש היא כבר דמות מפתה וכל כבודה בת מלך פנימה.
אנשים סוטים ושונאי נשים.
כשקוראים על בית שמש, קשה לדמיין שזה בישראל של 2015. נשמע כמו מדינת איסלאם קיצונית. מזעזע.
ממש רוצה להאמין שזה מיעוט זניח, אבל עדיין כואב הלב לשמוע על מקרים מכוערים כאלה.

הזמנתי לי סטיקר "אשת חיל לובשת מה שבא לה"  לתלות על האוטו. ושכולם יקפצו לי!
º
ביג לייק
20/05/15 00:06
9צפיות
אל תגעו לי בתורה
10/05/15 20:56
118צפיות
לימוד המבוסס על כך שיהודים אחרים מסכנים את נפשם בצבא, אינו תורה. קידוש הבערות, אינו תורה. ביסוס קהילה שאיננה עובדת לפרנסתה, אלא חיה מן הצדקה - מנוגד לתורה. כמה חילול השם, כמה שנאה לתודה נגרמים בגלל הקישור שבין הדרישות הללו לבין תורת ישראל.
קישור לכתבה המלאה בynet http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4655648,00.html
לייק לכותב, למרות מין הסתם אני לא מסכימה עם השקפת עולמו, הכתבה הזו מצאה חן בעיני.
שלום!
10/05/15 19:07
100צפיות
אני בחור חרדי שתקוע בישיבה.ורוצה להצטרף לקבוצה שלכם אשמח אם תיצרו איתי קשר במייל:
|רמקול|המשפיענים של |תפוז| אנשים
10/05/15 12:40
28צפיות
יש לכם דעה? בואו להשפיע!

קבוצת המשפיענים של תפוז אנשים, מחפשת אתכם.
הצטרפו אלינו ותהנו מחוויית צרכנות שונה ומעניינת עם מגוון הטבות וצ'ופרים.. וזאת, הרבה לפני כולם!

לחצו על הלינק הבא וצרפו עצמכם לקבוצה.
אנחנו כבר נדאג לאשר אתכם ;)
https://www.facebook.com/groups/613058758781259/

סוף שבוע נהדר ושבת שלום
08/05/15 11:46
88צפיות
ברוכים הנמצאים
שבוע מוצלח :-)
10/05/15 20:57
33צפיות
וברוך הבא
º
תודה
11/05/15 00:20
17צפיות
מי מביא איזה וורטל יפה לפרשה?
07/05/15 10:51
99צפיות
אני מתחיל במצווה .
ושכבתם ואין מחריד"
אף על פי שיהיה לכם שבע ועושר, תהיה שנתכם שלווה ורגועה וללא דאגות, ולא תהיו בבחינת  "והשבע לעשיר איננו מניח לו לישון"  מדאגה שירד ערך נכסיו, ומפחד שמא יבואו גנבים ויגנבו את רכושו.
 הברכה תהיה "ונתתי שלום בארץ"  שלא תהיה ביניהם קנאה ותחרות, וממילא יתקיים בהם: "ושכבתם ואין מחריד", כי לא יהיו מוטרדים ולא יוכלו לישון מפני שלאחרים יש יותר
מאת הכתב סופר זצק"ל
זאל זיין א גיטע שאבעס יידן

שלום צדיק
07/05/15 12:06
127צפיות
שמחתי על דבריך שבדיוק השבוע חשבתי לעצמי : הרי למרות שאיני מאמין יותר בבורא העולם(כפי שמפורש ע"י הדתות ואף בכלל..) אך עדיין מרגיש ומבין שחז"ל באמת היו חכמים מאוד ובעלי השקפה וידיעה עמוקה בנפש האדם וכו'..ועל דרך זואת חשבתי שהכוונה :ב"וגר זאב עם כבש..."
"וחיתתו חרבותם לאתים...."וכו' שאר נבואות אחרית הימים וכו' אינם למצב שלא יגיע כנראה ממקור חיצוני אלה הכוונה לאדם עצמו שהגיע לשלום פנימי עם עצמו ועם סביבתו ואזי הוא עצמו הזאב שבוא חי בשלום עם הכבש(הזאב כבר הזדקן) וכן חניתות הופכות לאתים (או אולי עטים\כתיבה)..וכן על זואת הדרך...
וכך גם מה שהבאת מפי החת"ם סופר על" ושכבתם ואין מחריד "וכו' ..שהכוונה עלינו עצמנו שנגיע לשלום והשלמה עם החיים ועם המוות עם מה שרצינו ולא הספקנו("אין אדם מת וחצי תאבתו בידו")כלומר ליהיות "עשיר השמח בחלקו" וכו'..ואז אולי מתיישבת (לעניותי)כוונת חז"ל "אין זקן אלא שקנה חוכמה"...על דרך זואת חכמה=השלמה קבלה של המצב ללמוד על דרך התנהגות בני אדם ועל הכימיה במוחנו(=התאהבות כעס מרירות חרדה פחד הכל)..ואז חיים בשלום ואין מחריד 
כך לעניותי בלבד(או שכן או שלא מה שבטוח אוליי וגם זה בספק...

º
האם על פי היהדות/התורה יש גן עדן וגיהנום ?
05/05/15 18:27
82צפיות
לא בדיוק אבל בערך בים בם בום!!
06/05/15 10:38
112צפיות
הרעיון התפשט בעולם בעיקר ע"י בנצרות ואחר"כ מצאו חז"ל אסמכתות לכך גם בתורה....
בכלל המון ענינים וכן ההשקפה היהודית הושפעה רבות מהנצרות ....למרות (שזה טיעון די טיפשי ) שהיהדות קדמה לנצרות..אז מה??
גם אמא של אינשטיין וסבא של ניוטון קדמו להם...ואפילו עשו קדם למשה (שהיה או לא היה שכן סיפורו נפוץ בעמים מוקדמים ליהדות)...
יתירה מזאת
11/05/15 10:06
49צפיות
היהדות של היום נוצרה במקביל לנצרות ולא לפניה. חלה התפצלות באותה התקופה לנצרות וליהדות ומן הסתם היתה איזו תחרות סמויה וכל אחת 'גנבה' רעיונות מהשניה.
כל המצוות בתורה שכרן לחיים ארוכים עושר (גשם, פרי האדמה, פריון וכו')
אין איזכור לעולם הבא
לא
06/05/15 17:28
74צפיות
זה התווסף בהשפעה נוצרית מובהקת....
לא מדויק
16/05/15 21:26
20צפיות
האמונה בשכר ועונש ועולם הבא היה קיים אצל הפרושים לפני הופעת הנצרות, כך כותב יוספוס פלאוויוס.
שלום שלומעם היקר
17/05/15 13:32
18צפיות
יתכן שאתה צודק ויתכן גם שלא שכן יכלו גם הם להוסיף בסיפרי ה"קודש" שלהם בדיעבד....כמו בתורה כי מעטים ידעו קרוא וכתוב ועוד למעטים מהם היתה כלל גישה להבנתי נתכוון השואל על מקור מובהק ביהדות וזה איננו רק פלפולים על דברי הנצרות ונראה שזה לאחר שהתגבשו כבר "כיתבי הקודש" היהודים שאחרת היו כבר מכניסים זואת גם לשם כמו שאר רצונות השליטים=רבנים=כוהנים וכו'...
|*|נפתח פורום לימודי תקשורת|*|
05/05/15 11:48
15צפיות
|טי-וי|תמיד רציתם להופיע בטלוויזיה? לשדר ברדיו? להיות היחצנים של המדינה? היכנסו עכשיו לפורום שיעזור לכם להפוך לכוכבי התקשורת הבאים של ישראל....

היכנסו לפורום לימודי תקשורת:

|דושיח|אתם מוזמנים לעזור לגולשי הפורום ולצופים להכריע. מי היא מגישת החדשות של ישראל - תמר איש שלום או יונית לוי?
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

"חוזרים בשאלה החדשים"
29/04/15 15:42
329צפיות
עלה רעיון במוחי להגדיר קטגוריה חדשה של "חוזרים בשאלה" השונה מזוי שקיימת כיום (בדמות עמותת הלל).
למה לחדש? בגלל שהזמנים השתנו. עמותת ההל קיימת עוד מהשנים שנגישות לאנפורמציה לא הייתה בעלת תפוצה רחבה.
מסלול היציאה מאוהלה של תורה כיום מחבר בין שני עולמות: הדתי על גווניו השונים והחילוני-ישראלי-ציוני-מטריאליסטי.
אני מציע לסלול מסלול חדש ואלטרנטיבי מאוהלה של תורה לעולם אחר. אומר מראש שהיציאה מאוהלה של תורה לחילוניות
הציונית והמטריאליסטית אינה משולה ללידה חדשה בעולם האמת, ליציאה מאור לחושך ומבערות להשכלה. ממש לא.
זה מעבר בין קטגוריות שלכל אחת מהן יש יתרונות וחסרונות, פשוט בתחומים שונים. בא נזכור שתחומי החיים הם רבים ומגוונים.
אני בעצמי חילוני גמור ואפילו חילוני לא על פי אינטואיציה (כי ככה נראה לי) אלא חילוני מנומק, מסוגל להצדיק היטב את החילון מול הדת.
אלא שאני נבדל מהחילוניים הישראליים הקלאסיים בכך שאני דוגל ברעיון שמוצא המציאות הפיזית (עולם ומלאו) לא בסדרת אירועיים מקריים
שראשיתם במאורע מקרי מרכזי, אלא בתכנון, במחשבה ובהוצאה מהכוח אל הפועל על ידי מה שמכונה בשפתנו "אלוהים". האם אפשר
מצד אחד לנער מעלך כליל עול תורה ומצוות ומן הצד האחר לא ליפול לאידאולוגיות מטראיליסטיות בעלות התשתית הפסאבדו מדעית (אבולוציה)?
ודאי שאפשר! הבעיה עם מסלול היציאה בשאלה שקיים היום היא שבסופו נלקחים ממך גם עול תורה ומצוות וגם ההכרה הקוגניטיבית בקיומו של בורא עולם.
מפאת מה בדיוק זה חייב להיות כך? מפאת שום דבר! לפי מה שאומרים הסקרים ולפי שכלול של כל מני מגמות עולמיות המתייחסות לאמונה, "חילוני-דוגל בקיומו של בורא עולם"
הולך להיות המצב התודעתי של הזמנים החדשים (בעידן שאחרי המלחמה הקרה וקריסת הליברליזם והאינדיווידואליזם הפוסט-דתיים). הבעיה עם המצב הזה היא שאין לו "הנהגה".
למי שחש ש"חילוני-דוגל בקיומו של בורא עולם" זה מה שהוא, בשלב הזה הייתי מציע להישאר באוהלה של תורה, מפני שעדיין אין לו קהילה תואמת שתקלוט אותו.
צריך פשוט להבין שההישארות באוהלה של תורה היא ממילא הבחירה הרעה במיעוטה נוכח הנסיבות, ואז נהיה יותר קל לחיות בתחפושת.

לא הייתי פוסל על הסף
29/04/15 18:43
174צפיות
את היותך מחב"ת, עד כמה שידוע לי בין הזמנים כבר הסתיים אז חזור מייד לאוהלה של תורה.
º
רחוק ממחב"ת כמו שאתה רחוק מהיכולת להבחין.
30/04/15 07:42
95צפיות
הנייר סובל הכל
29/04/15 19:43
142צפיות
כמה גיבובי מילים בשביל מסקנה מוטעית שכזו!!
אף אחד, בטח שלא בהלל, מקשר בין אמונה באלוהים לבין דת או יציאה בשאלה.
גם בהלל עשו ליל סדר ועושים שישי בערב וכדומה.
יש חילונים שמאמינים ויש שלא.
אין בין אלוה לבין דת כלום.
אם בהלל לא מקשרים אז אני חוזר בי.
29/04/15 22:29
132צפיות
ייתכן והיה לי רושם מוטעה שבהלל מייצרים אתאיסטים.

"אין בין אלוה לבין דת כלום" זה משפט מצוין.
מהי עמדתך אם כן בנוגע לקיומו של האלוה?
אסביר
02/05/15 09:32
104צפיות
יתכן מאד ואיזו ישות 'בראה' את העולם. יצרה חוקי טבע ומשם הכל ממשיך. כפי שכתבה היטב בחורה אחת, חילונית, שהכל ימשיך להתנהל בין אם נשמור שבת ובין אם השדיים יהיו בחוץ.
לא מעניין אותו מה אני אוכל. בא נגיד שאברהם אבינו הבין שחייב להיות כח עליון שברא הכל, אבל להמציא את כל החוקים האינפנטיליים בשמו זה כבר ענין אחר. יש יותר נוצרים מיהודים מאמינים, ויותר מוסלמים. אולי גם בודהיסטים. הדת היהודית היא המצאה של האדם, בדיוק כמו כל הדתות האחרות.
º
אתה נשמע כמו דאיסט. מעולה!
08/05/15 21:06
31צפיות
הנייר סובל הכל
29/04/15 19:43
110צפיות
כמה גיבובי מילים בשביל מסקנה מוטעית שכזו!!
אף אחד, בטח שלא בהלל, מקשר בין אמונה באלוהים לבין דת או יציאה בשאלה.
גם בהלל עשו ליל סדר ועושים שישי בערב וכדומה.
יש חילונים שמאמינים ויש שלא.
אין בין אלוה לבין דת כלום.
גיבובי שטויות
02/05/15 12:42
101צפיות
מאיפה להתחיל?
ה.ל.ל בהחלט לא שייכים לקטגוריה כלשהי. זוגתי היפיפיה בה.ל.ל, היא יצאה בשאלה ועדיין מאמינה באלוהים. רק לא בדת.
אני לעומת זאת לא חבר בהלל ואני אגנוסטיקן. יש לי חברים בהלל שהם בכלל אתאיסטים.
יש לי גם חברים שיצאו שלא שייכים להלל והם עדיין מאמינים באלוהים / אגנוסטיקנים / אתאיסטים / משהו אחר.
מאחר והחברה החילונית (או לפחות איפה שאני נמצא) מקבלת כל אדם באשר הוא אדם בהתאם לעצמו ולא לאמונות שלו, יש מקום פה גם לחילונים שמאמינים באלוהים. חוצמזה יש גם קהילות מסורתיות, יש גם דתי לאומי. יש קהילות של רבנים מסויימים. החברה החרדית היא בהחלט לא המקום היחיד.

בנוסף הקישור שאתה עושה מיש אלוהים, לבואו נעבוד אותו, בדרך החרדית, הוא קפיצת דרך. נניח שיש אלוהים שברא עולם.לא רואה איך זה מתקשר לשמירת תו״צ. אולי יש אלוהים, אבל התורה נכונה כמו הקוראן, הברית החדשה, עקרונות ההינדו וזן ואומנות אחזקת האופנוע.

כמה זמן למדת אבולוציה, שאתה יכול להגיד שהיא פסאבדו מדעית? ולמה לא תנסה להתווכח על תאוריות כמו כוח המשיכה או לנסות לטעון שפיזיקה הינה פסאבדו מדעית.

|*|פורומים מקצועיים חדשים|*|
30/04/15 10:59
15צפיות
|קדימה|האם אתה בעל עסק קטן או בינוני וצריך ייעוץ בהתנהלות הפיננסית מול הבנק?
האם אתה מעוניין בהכוונה בנושא גיוס הלוואות מהבנקים או מקרנות שונות לטובת העסק שלך?

|שמאל|היכנס עכשיו לפורום מימון עסקים ותקבל את כל המידע הנדרש!

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית באוסטרליה?
מתכננים את מסלול הטיול לניו-זילנד ויש לכם שאלות?

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים באוסטליה ניו-זילנד ותארגנו לעצמכם את הטיול המושלם!

|שמש|אם תמיד חלמתם על חופשה בסקנדינביה ואתה מעוניינים לקבל מידע על היעד היפה בעולם,
פורום טיולים בסקנדינביה הוא בדיוק המקום בשבילכם!

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים בסקנדינביה ותתכננו את הטיול שלכם!

|מטוס|מתכננים חופשה חלומית לספרד וזקוקים להמלצות על היעדים החמים?
מתלבטים לגבי מלון או מסעדה בפורטוגל ומעוניינים בהכוונה?

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים בספרד פורטוגל ותקבלו מידע שיאפשר לכם לתכנן את מסלול הטיול האידיאלי ביותר עבורכם!

|קדימה|אם אתם או בני משפחתכם סובלים מאלצהיימר, אין לכם צורך להרגיש לבד.
פורום אלצהיימר נפתח מחדש על מנת לספק לכם זירה נהדרת לשאול שאלות ולקבל את התשובות המקצועיות ביותר.

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום אלצהיימר ושתפו במה שעובר עליכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
בירור על האווירה בפורום.
27/04/15 21:18
258צפיות
האם הכותבים הדומיננטיים בפורום הם אומנם בגדר "חרדים בעל כורחם" אך עם זאת עדיין לא אתאיסטים. כלומר, לא שוללים את קיומו של בורא עולם,
או שהם גם דתיים-אנוסים וגם אתאיסטים-מטריאליסטים כמו ירון לונדון, גבי גזית וכו'?

מראש אומר שהאפשרות הראשונה קרובה יותר למה שאני. מעניין אותי מה דתיים אנוסים חושבים על "דאיזם". דאיזם זאת קטגוריה שלתוכה נופלים
מי שמצד אחד דוגל בחילון (אתאיסט באורחות חייו) אך מצד שני אידאליסט-דוגל ברעיון שהעולם והמינים שעליו נבראו כפי שהם. אני דאיסט.
תאמין במה שאתה רוצה
28/04/15 18:23
132צפיות
העקרונות הם איש באמונתו יחיה, וחיה ותן לחיות, אם זה מקובל עליך מקומך איתנו.

לענין עצמו, "להאמין" במשהו שנוגד את המדע, סתם כי ככה נראה לך, זו שטות
אבל זכותך כל עוד אינך קורא להרוג או לכפות את דעתך על מי שלא מאמין כמוך.
אני משתדל לא להאמין אלא להבין ומה שלא מובן-לא מובן.
28/04/15 21:50
93צפיות
הדבר היחיד שאני מאמין בו הוא בעצמי. כל מה שמחוצה לי אני משתדל להבין.
לגבי הנקודה שלך. המדע מסתדר נהדר עם הנחת היסוד שהעולם והמינים שעליו נבראו כפי שהם.

"נבראו"
29/04/15 09:43
79צפיות
ברגע שאתה משתמש במילה 'נבראו' אתה מרמז על קיום של בורא.
השאלה על מוצא האדם היא עוד אחת שאין לה תשובה חד משמעית.

גם את המדע צריך לקחת בערבון מוגבל, בהתחשב בקצב בו הדברים מתחדשים וידע חדש סותר את הישן. לא חסרים מדענים שמטילים ספק בתאוריית האבולוציה.

º
חוסר בהירות... מזכיר את 'אנוס מבחירה' - ויסלח לי מראש כן?!:)
29/04/15 14:37
56צפיות
התכוונת אליי, אין תשובה?
29/04/15 20:40
68צפיות
אם לא הייתי ברורה, אחדד את דבריי-

אני גורסת שאין תשובה חד משמעית בנוגע לשאלה הנצחית אם יש או אין אלוהים.
כמו כן, כמו שאני לא מוכנה באמונה עיוורת לקבל את כל מה שאומרים חז"לינו, ככה אני לא מוכנה באופן גורף ומתבטל להאמין לכל מה שמדענים אומרים.
והסיבה לכך היא פשוטה מאד- הטבע האנושי הוא להאמין שמה שאנחנו יודעים כיום, הוא האמת. אבל אם תסתכלי על הדברים מבחינה היסטורית... אנשים, מדענים, "ידעו" דברים בעבר שהיום כבר הוכחו כטעות גמורה.
וידאו מעניין שראיתי בנושא (בלי שום התייחסות לאבולוציה או אלוהים):

נ.ב.  תשווי אותי למי שתרצי, רק לא לטיפוס הדוחה הזה.
º
:) התכוונתי למורגנשטרן, שלדעתי הוא אנוס מבחירה...
30/04/15 09:35
55צפיות
שלום לא רב לכל הפרנואידים
03/05/15 11:56
47צפיות
זה מראה על גדולתך כאדם להחליט על אדם שאינך מכיר\מכירה שהוא דוחה
אך זה בסדר רק אדם נחות שכלית נעלב ממגבבי שטויות ואסביר:
אין שאלה ניצחית אם השם יתברך ויתעלה שמו לעד קיים או לא   הוא לא קיים כי אין לא היתה ולא תיהיה הוכחה מדעית\אמיתית לקיומו!!!!
זה שאיננו מבינים הכל לא אומר שהמצאתו תיהיה אמיתית...
שנית : מה אתם כה מפחדים ממחבת"ם(כדבריכם) כלום אין להם דבר טוב לעשות מלדבר עם נושרים למיניהם ובכלל אם תחשבו הרי אם ישנם כאלה אזי הם נכנסים לכאן לא בעצת רבניהם וכך יש לכם הזדמנות להחזירם בשאלה....
אך לא תצליחו שכן בעצמכם לא חשבתם\בדקתם עד תום..ותשובותיכן מתאימות לרפי שכל או להולכים אחרי תהוותם...רק ממה שראיתי כמובן אני פה רק מספר ימים ולא להרבה כפי רמת הדיון כאן(שוב מי שנעלב הןא רפה שכל -פשוט ליודעי דבר=רגשי נחיתות)
הבן אדם מחפש תשובות ואתם תוקפים אותו משם פראנויות חשבן קצת ע"פ משאביכם...
אל תגזים!!!! לא נכנסת לקבל שום תשובה!!! ואסביר:)
03/05/15 14:12
36צפיות
אם אכן אינך מי שאתה חושב שחשבנו שאתה.... נכנסת לכאן כמו כולנו, לנסות לגבב כמה גיבובים (שהם לטענתך שטויות:), לנסות לכתוב את דיעותיך ולקרוא דעות של אחרים (ע"פ רמת סבלנותך...), לא נכנסת לשאול ב'אורים ותומים'... אל תהפוך לקורבן!
ואל תגזים... אף אדם, כולל אתה לא נפגע מכתיבה ווירטואלית...
היה שלום - ושבוע טוב לכולנו!
סוף טוב הכל טוב
05/05/15 12:34
23צפיות
תודה על תשובתך המנומקת והמרוסנת
זה שלא יודעים מי אנחנו לא צריך לגרום לנו לתקוף ולנסות לכפות דעות עמדות וכו'
ולא נפגעתי רק התאכזבתי שיש מקום בו ניתן לדבר אמת ולענין וכך תוקפים זה את זה חבל-אך זה מה שיש כנראה
כל טוב..
אנוס מבחירה, מצחיק שנפגעת
05/05/15 21:22
30צפיות
כתבתי עליך שאתה טיפוס דוחה. בוודאי שאני לא מכירה אותך באופן אישי, והתכוונתי לאישיות האינטרנטית שחשפת בפורום. ספציפית כלפיי- בהודעה המכוערת שכתבת לי ומנהלת הפורום היקרה מחקה כבר.

להזכירך, בלבלת לגמרי ביני לבין אין תשובה, וכתבת לי דברים מכוערים מאד, וגם את הבן המתוק שלי הזכרת. והעלית בי הרבה כעס. לכן כתבתי שאתה דוחה ואני לא לוקחת את זה חזרה וגם לא מצטערת.

בברכת "פאק יו".
עד כמה שידוע לי
29/04/15 18:39
50צפיות
המדענים המפקפקים בכך הינם חוזרים בתשובה או נוצרים, או כאלו שנמצאים בדמיונם הקודח של אמנון יצחק ונויגרשל וברור מה האג'נדה שלהם, לא הייתי לוקח אותם ברצינות.
אני לא אתאיסטית
28/04/15 20:15
113צפיות
אני פשוט מאד לא יודעת אם יש או אין.

עד לא מזמן לא הייתי בטוחה אבל שמרתי לכל מקרה שלא יהיה, וגם מתוך ההרגל.
לאחרונה הספק הביא אותי לפשיטת רגל דתית ואני מרגישה ממש חילונית בחצאית.

מה שתיארת, "דאיזם"- מסקרן אותי. במה זה בעצם שונה מרוב העם? הרי הרוב מאמינים באלוהים, אבל חוץ מאולי כיפור ופסח לא חיים עפ"י ההלכה. מה שנקרא "מסורתיים". יש מליונים כאלה. זה שונה?
בתור ילדה (חילונית ולא מאמינה) תמיד הסתכלתי על האנשים האלה בזלזול. חשבתי לעצמי, איך אפשר להאמין באלוהים ובמושג של שכר ועונש- ולא לחיות עפ"י החוקים שלו.
עם החזרה בתשובה שלי קצת יותר הבנתי אותם, וחשבתי לעצמי, גם קצת זה טוב, וכל אחד יעשה מה שהוא יכול, העיקר משהו. הרי גם אני את התהליך של החזרה בתשובה התחלתי טיפין טיפין ולא קפצתי ישר למים העמוקים.
ועכשיו עם ה....(חסרה לי הגדרה של התהליך הנפשי והמעשי שאני עוברת בשנה האחרונה), אני פשוט החלטתי שלא אכפת לי מה אף אחד עושה ומאמין. אלה הדברים הכי מורכבים שקיימים, לדעתי, בנפש האדם. ולשאלת הקיום האלוהי אין תשובה חד משמעית לכאן או לשם. מי שטוב לו לחיות לפי ההלכה - לבריאות. ומי שטוב לו להיות אדון לעצמו - בתאבון.
"דאיזם" הוא המצב שבו האדם נולד.
28/04/15 22:17
71צפיות
משם מערכות החינוך כבר מייצרות את הזהויות הפרטיקולריות: "דתי" ו"אתאיסט" אלה קטגוריות אב של הזהויות.
מעטים לא משתנים. תופעת היציבות משום מה מורגשת בעיקר בעולם האנגלוסקסי.
אלוהים ודת
29/04/15 19:50
57צפיות
אז יש המון סוגים.
דעתי היא שאין אלוהים שמנהל את העולם.
מבחינתי לא משנה אם העולם נוצר על ידי מפלצת, פיצוץ או אלוה. העולם מתנהל באופן מקרי לחלוטין ללא יד מכוונת.
כל הדת החל מהתורה וכלה בהלכה זו המצאה של אנשים. אין לבורא/יוצר/טבע/אבולוציה כל קשר לזה.
להאמין באל כלשהו לא בהכרח אומר להאמין שהוא יצר קשר עם יושבי הכוכב שלנו מתוך מיליארדים של גלקסיות
למה שכתבת אני קורא "היגיון בריא".
30/04/15 07:36
36צפיות
השאלה שלי היא האם דעה זו חולקים רבים מבין באי הפורום.
מותר לענות כחילונית שרק מתעניינת בעולמכם?
29/04/15 18:16
91צפיות
אני בן אדם מדעי, מאמינה במה שניתן להוכיח. ועם זאת, מאמינה שיש כח שמניע את העולם. משהו חייב להיות שם. איך אפשר להסביר אמבריולוגיה? שתינוק נוצר משני תאים, שמתחלקים ומתמיינים ומתפתחים לגוף שלם ומושלם ללא כל עזרה חיצונית? זה מדהים.
מה שאני לא מסכימה איתו זה כל הפולחן סביב הכח הזה. מערכת החוקים שנבנתה סביב זה, וכל האמונות הטפלות. בעיני הכח פועל כך או כך, כח פיסיקלי מסויים, בין אם נשמור שבת ובין אם לא. בין אם נתלבש בצניעות או נלך עם השדיים חשופים. בין אם נאכל חזיר או בשר וחלב, וכו'.
אין לי ספק שביום מן הימים המדע יתפתח והשאלה תפתר. בנתיים אנשים צריכים להתמך על ידי משהו, להאמין במשהו. לקוות... ולכן נוצרו הדתות השונות, שכל בכל אחת מהן מאמיניה משוכנעים שזו-זו הדת האמיתית!
לא יודעת להגדיר את עצמי, מניחה שאתיאיסטית, כי אני לא מאמינה באל, אבל כפי שאמרתי, ברור לי שיש מאין ולפעמים אפילו לי נוח לנאמין שיש גורל, קרמה, או יו ניים איט, ושמה שצריך לקרות יקרה.
מישהו עוד קורא???

למה הכוונה "בן אדם מדעי"?
30/04/15 07:59
46צפיות
בעלת אוריינטציה מדעית בשיפוט של מה שזה לא יהיה, או מדענית בפועל?
עוד שאלה: מה עמדתך בנוגע לרמתה המדעית של תורת האבולוציה המודרנית (הסינתטית)?
עונה
01/05/15 02:56
59צפיות
בבן אדם מדעי אני מתכוונת לכך שאני לא מסוגלת להאמין בתיאוריה רוחנית. זקוקה להוכחות (עד כמה שניתן). אפילו עם לימוד פיסיקה היה לי קושי, כי אני זקוקה לויזואליות כדי להבין. מבחינת תעסוקה, אני לא מדענית אבל באה מעולם הרפואה.
לגבי תורת האבולוציה הסינטתית- לא מכירה ועל כן לא יכולה להתייחס.
יפה כתבת
02/05/15 09:28
42צפיות
זו בדיוק הגישה שלי!!
יש הגיון בדברייך
08/05/15 11:35
18צפיות
אבל גם את עדיין לא מספיק מוסברת, כפי שציינת
לא דומיננטי
02/05/15 12:44
37צפיות
אבל נוטה לאגנוסטיקה. לא שולל שיש אלוהים, לא בטוח שאין אחד כזה או יותר, לא חושב שהתשובה תשפיע על אורח החיים שלי.
אני בחורה חרדית תקועה עדיין בבית .......
29/04/15 20:10
292צפיות
עם ההורים ואינטרנט רימון מישהו מוכן לפנות אלי באימייל r19551955r@gmail.com תודה?
º
את לא מגיבה במייל
06/05/15 20:09
68צפיות
º
כנראה שיש לה סיבה טובה
08/05/15 13:30
50צפיות
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?