בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום חרדים בעל כורחם

ברוכים הבאים לבית האמתי שלכם 

פורום לחרדים שחרדים בעל כורחם ומכורח המציאות.  פורום לחרדים שלא יוצאים בשאלה בגלל הסביבה, העבודה, המשפחה, האישה, הילדים, המעמד החברתי, בעצם בגלל הכל.

כאן תוכלו לשתף, לספר, לקטר, לבכות, לצעוק, להתלונן, להאשים, להגזים, להתחרט, לבקר, לצאת, לחזור, להישאר, לאהוב, לשנוא, לעניין, לדון, ליפול, לקום, כל מה שתרצו, העיקר תהיו אתם.

הצעות, הארות, הערות ובקשות, יתקבלו בברכה במסר האישי. מחיקת הודעות או חסימת חברים יימנעו, כל עוד אתם שומרים על הכללים. אז נא להתנהג בהתאם.

לפני כתיבת הודעה חובה לקרוא את תקנון הפורום. מה זה "חרדים בעל כורחם"?   - התשובה כאן.  תחקירנים/ מפיקים/ סטודנטים לקולנוע- לפני פרסום הודעה בפורום אנא קיראו כאן.
הודעה חדשה

התייעצות אישית
20/08/14 21:06
53צפיות
שלום לכולם
ברצוני להתייעץ איתכם בעניין אישי ורגיש . אציג את עצמי בקצרה. מזה כשנתיים אני כופר, אך כלפי חוץ עדיין חרדי. כדי לא להיחשף אומר שגילי הוא בטווח 24-28, רווק.  סיפור החזרה בשאלה שלי ארוך (כמו כולם)  ואני יכול לכתוב עליו ספרון. בגדול, ההתחלנות שלי נבעה בעיקר מהצד השכלי אך גם מכך שסבלתי רגשית מהדת. במשך השנים אמונתי נסדקה והתערערה מכיוונים שונים, אך הקפדתי "להתחזק" באמצעים הרגילים ולהתרחק מדברי כפירה, השם ישמרנו. לאחר שנים של ספקות והרהורים אסורים, התחזקויות ונפילות,   החלטתי יום אחד החלטה אמיצה שאני בודק באובייקטיביות את כל הנושאים ולא בוחל בספרי הכפירה הנוראים ביותר (כגון "יש אלוהים?"),  לומד את טענות הכופרים במקור, מעמתם עם דברי הרבנים - ואז נראה. המחקר היה די ארוך וכלל לימוד של נושאים כגון אבולוציה, ארכיאולוגיה מקראית, חקר המקרא ופילוסופיה.  כפי שאתם מתארים, הגעתי למסקנה שאין סיבה להאמין בשום דבר, ולהפך, אמונה זו היא לא הגיונית ואפילו מזיקה. 
למרות שהתחלנתי מבפנים, מבחוץ אני חרדי וחי עם חרדים בכל תחומי החיים - עבודה, חברים וכו'. אני לא נוהג לכתוב בפורומים או להשתתף במפגשי אנוסים. אני יודע שעלי לצאת מהארון ואני מתכוון לעשות זאת בעתיד, אך כרגע אני כבול באלפי חוטים למשפחתי, חברי, וסביבתי. אבל זה לא הנושא.

למה אני פונה אליכם?

יש לי בעיה שאני מתבייש בה שמציקה לי הרבה זמן , ותתייחסו אליה ברצינות.
אני לגמרי בתול. מעולם הזרת שלי לא נגעה בזרת באשה. למרות שהתחלנתי, לא יצאתי במסע הפקרות מינית. תמיד אמרתי לעצמי שסקס זה לא הדבר החשוב בתהליך ושאין מה למהר. כך או כך, היום אני מתהלך בעולם בהרגשה שחסר לי חוויה אנושית בסיסית . אין באפשרותי לקיים כרגע מערכת יחסים רצינית עם בחורה - בין השאר בגלל המראה החרדי, אך הייתי רוצה להרגיש ולו פעם אחת את החוויה  של סקס. חשבתי ללכת לזונה אבל אין לי מושג איפה הן נמצאות, וזה מרתיע אותי. זה אולי לא מוסרי, ובכלל זה נראה לי משפיל. אין לי מושג איך אני, אדם שאין לו ניסיון מיני מינימלי (למעט 'עבודת יד'), שנראה חרדי  - איך אני משיג את החוויה הזו. אין לי שום ניסיון וידע בסיסי בתחום של סטוצים ותחומים דומים. אני לפחות רוצה 'לסמן וי' להרגיש זאת פעם אחת. אין לי מושג ירוק מה אפשר לעשות. 

בבקשה חברים, אל תצחקו עלי - אני רציני. אשמח לקבל מכם עצות ידידותיות בפורום או במסר האישי. 

תודה לכם

במופלא ממך אל תדרוש
21/08/14 09:41
31צפיות
רק קצת אומץ אם יש טקט וזהו לא שמישהי מחכה עם רגליים פשוקות .
תצליח קח הכל בקלות שהכל יעבור ממול.
סמינר אלעד אף אשכנזיה לא נרשמה
21/08/14 09:36
22צפיות
מדהים כמה שינאה וגזענות יש במגזר החרדי .דרום אפריקה הוא המודל
שלהם.
הפתעה: ענף התיירות פורח בבני ברק
20/08/14 20:34
32צפיות
הפתעה מדהימה פשוט לא מובנת נס גלוי .אלא מאי מדובר כולה ב64 חדרי מלון
במלון ויזניץ זה ההפתעה של התירות בבני ברק .חחחחחחח

מעשה במעילה
18/08/14 19:32
79צפיות
היום גיליתי על מעילה שהתרחשה בחברה בה אני עובדת. המעילה (גניבת כספים חובבנית) התבצעה ע״י אחת העובדות, חרדית, אמא לכמה ילדים צפופים.
אני הייתי די בשוק מהסיפור, מדובר באישה שנראת תמימה וצידקנית.
אני לא יודעת אם זו שוב התמימות שלי, או שיש הרבה אנשים שיכולים להתנהג בפיצול אישיות שכזה..
מה אתם אומרים?
º
ממתי מראה חיצוני מלמד על מהות האדם??
18/08/14 20:23
36צפיות
לא המראה
18/08/14 20:35
44צפיות
אני מכירה אותה, יצא לי לדבר איתה מס׳ פעמים, היא נשמעת תמימה מאד
התמימות האלה הם הכי מסוכנות
18/08/14 22:02
41צפיות
היה מקרה אצלינו שאחת כזאת שנראית כמו בובת ברבי ראתה פתאום
כסף גדול וזמין היא התחרפנה והתהפכה לגמרי.
הכסף זו התאוה הגדולה ביותר עלי אדמות .וגם היה מקרה של גבאי
של החסידות שראה צ'ק שמן שקרץ לו ואם לא עירנות בעניין גם זה
היה הולך פיפן.
המראה לא אומר כלום.מה שמדבר זה הכסף.
לא יאומן
18/08/14 22:50
34צפיות
מה שכסף עושה לחלק מהאנשים..
אולי זה לא פיצול אישיות בכלל? זו גנבת מצווה!
20/08/14 15:08
22צפיות
המדינה היא הפריץ, האנשים בחברה שאת עובדת הם חילוניים. מצווה לגנוב מהם כדי לכלכל ילדים חרדים זכים ותמימים , שתפילותיהם בוקעות שערי שמים, בפרט שהילדים הללו הם שלה.
את חושבת
20/08/14 18:48
22צפיות
שהיא עד כדי כך הזויה?
היא לא מהאנשים שחיים בפלנטה נפרדת.
היא עובדת במקום ללא הפרדה, ומתקשרת באופן תקין עם אנשים..
ר' יהודה אומר: כל שאינו מלמד את בנו אומנות, מלמדו ליסטות
18/08/14 17:16
70צפיות

מת על הפורום שלכם

אני כבר מזמן חושד
19/08/14 10:58
37צפיות
כמות הכסף שמסתובבת בעולם החרדי בלתי נתפסת, בתי כנסת מפוארים בכל חור, מקוואות, ישיבות, היתכן שכל זה מגיע מתרומות? כמה חרדים עשירים כ"כ כבר יש?
את זה כבר למדנו שכתוב זה בסדר בפועל זה אחרת
19/08/14 14:35
31צפיות
האב חייב בבנו: למולו, ולפדותו, וללמדו תורה, ולהשיאו אשה, וללמדו אומנות; ויש אומרים: אף להשיטו במים.מעניין למה רק על  אי לימוד אומנות מלמדו ליסטות. זה כאילו מלמדו ליסטות? ושאר הדברים זה לא כאילו..
שהייתי בישיבה שאלתי את הר"ם את השאלה הזאת .הוא גמגם ולא ידע לתת לי תשובה
הגיונית וזה היה מעשה שלא יעשה לשאול שאלה שקרובה לכפירה .היו לי הרבה
בעיות מהדבר הזה.וזה היה זרז ללכת משם.

השאלה היא אם אי לימוד אומנות כ"כ חמור
20/08/14 11:41
18צפיות
שזה מגיע עד כדי ליסטים (כאילו) כלומר חייבים ללמדו אומנות למה זה לא קורה בפועל
ומתעלמים ומתרחקים מזה כמו מאש? לך תבין ראש חרדי.
º
היכן מוצאים אתרים של בנות בתחתונים בלבד
19/08/14 16:52
39צפיות
עזרה או עיצה או תמיכה או פגישה
16/08/14 22:02
153צפיות
עזרה או עיצה או תמיכה או פגישה
שלום. אני חדש כאן. חודש בכלל בקטע. לפני 3 שבועות חיללתי שבת לראשונה ואכלתי לא כשר. אני לא יכול לומר שאין לי נקיפות מצפון. אבל אני פשוט לא יכול יותר לסבול את הצביעות החרדית.
למדתי הרבה דברים חדשים על כל נושא הדת.
עכשיו אני נוסע לתל אביב לשבת למלון עם חבר ושם לובש בגדים רגילים. או נוסע לסינמה סיטי לסרט. קצת מסובך עם החלפת הבגדים.
גם הזקן מעצבן.
אבל בגלל הילדים שלי אני חייב להשאיר מראה חרדי.
יש לכם רעיונות איך להקל על המצב?

תודה
חרדי בעל כרחי
מגניב
16/08/14 23:12
95צפיות
הזונגלך הפכו לקוקו ;)
תודה
16/08/14 23:56
71צפיות
חח כן. לפחות את זה יש לי. אבל אני צריך לעשות קרחת השבוע בגלל אירוע :(
משהו פה לא מריח לי טוב...
17/08/14 10:42
82צפיות
הניק, הזמן שלך ב"קטע", התמונה, הכותרת...
תוך חודש לחלל שבת ולאכול לא כשר...

איך להקל על המצב?
לאט לאט לך!!
גם הנפש שלך צריכה לעכל את השינוי שאתה עושה בחייך.
לא פשוט לזרוק ערכים שעד לפני שלושה שבועות היו מקור חייך.
יש בזה סכנה נפשית לך עצמך.
כרגע אתה אולי מרגיש צורך לפרוק, לזרוק,להשתחרר,
אבל אתה עלול לגלות בעוד... אולי חודש (אם אתה תוך חודש יכול לבטל ערכים עליוניים, אז באותה מהירות אתה יכול שוב להחליף את ערכיך)
שעשית מעשה פזיז מדי, ושאתה לא שלם עם עצמך.
הפורום כאן אין מטרתו להעביר אנשים על דתם ועל דעתם, אתה לא חייב לפרוק כל עול
כדי למצוא חן בעיני מישו פה, או להרגיש אחד מהחברה.
לך בקצב שלך. תעשה תהליך של אינסטרופקציה עם עצמך.
תבחן את הדברים בפן הרציונאלי, הרגשי והמעשי של חיי חולין.
מהי עמדתך לגבי אלוהים, מצוות, דתיים וחרדיים. אל תמהר לתת תשובות,
לדבריך אתה רק חודש "בקטע".

תעבור על פוסטים שונים בעבר שכתבו פה בנושא.
יש גם למעלה קישור לפוסטים נבחרים, תיכנס אליהם ותקרא.

רצית עצה- עצתי לך: אל תמהר!!
תודה על הדאגה
17/08/14 11:22
56צפיות
חחח אתה מבין שהייתי צריך לכתוב בשורות מספר אלף פרטים.
טעות היא להסיק מכאן את מה שהסקת.
בוודאי שעברתי תהליך מתמשך מאוד ולא בבת אחת הכל קרה. לפני שלושה שבועות היה ה'מכה בפטיש', אז יצא אל הפועל. אבל אני למשל עדיין לא מעשן או מדליק אש, רק משתמש בחשמל. למרות שחברים מאיצים בי גם לעשן.
כמו כן אכלתי רק פעם אחת עוף לא כשר ולא אוכל עדיין שרימפס וכדומה. אני אוכל בעיקר ירקות וגבינה במסעדה לא כשרה.
אני בן 35 והסיפור שלי מ א ד מורכב. בכלל לא כזה פתאומי.
תודה לך על הדאגה הכנה, אבל העיצה שביקשתי היא, איך להישאר בחזות חרדית בעבור ילדיי אבל גם לחיות את חיי ולתת- לראשונה בחיי- גם משהו לעצמי ולא רק לאחרים.
דרך אגב, אני עדיין ו כנראה אשאר ימני. כמובן שאני נגד הימניים הקיצוניים אך זה תמיד הייתי. ימני מתון. כמו גם חרדי מתון.
שלום
17/08/14 14:08
44צפיות
לפי דעתי זה לא עוגן ולא נכון לחיות בשקר. גם לא "למען הילדים" שיגדלו בסביבה חשוכה. 
צא! אל האור. 
אם אתה צריך עזרה תפנה אלי בפרטי.
אני קלרה חילונית מלידה שעוזרת ליוצאים
מה זה לחיות בשקר?
17/08/14 21:36
40צפיות
גרושתי חרדית והילדים אצלה. כל איש מקצוע - חילוני- שאיתו התייעצתי ייעץ לי לא לבלבל את הילדים בנושא. אני לא רוצה שהם יתביישו בי גם אם זה לא מוצדק, כרגע בעולם שלהם זה כך.
כל חיי הקרבתי הכל למענם וגם כעת אעשה כן.
כשהם יהיו מספיק בוגרים יוכלו לבחון את הדברים כמוני.
הכי חשוב לי שהם יהיו אנשים טובים וישרים ואת זה אוכל להעניק להם גם ב'חשיכה'.
אני לא חי בשקר. אני מאוד חי בתל אביב ו מאוד חי עם חבריי הרבים יהודים ולא יהודים.
נתחיל מזה שאתה לא חייב כלום
17/08/14 15:13
55צפיות
רק להיות מאושר, שמח ואבא טוב לילדים שלך וכולי.

אם אתה מרגיש נקיפות מצפון זה טבעי, אחרי הכול אתה בעצם "בוגד" במה שלימדו אותך כל החיים וזה לא קל. מאידך, סביר להניח שאתה משוכנע, ובצדק גמור, שהחברה החרדית זה לא מקום טוב ונכון להיות בו אבל אתה, כמו הרבה חרדים אחרים, לא ממש יודע מיהו ואם יש אלוהים, מהי התורה וכולי וכולי. למעשה, גם כדי להיות אפיקורוס צריך לדעת וללמוד והחרדים לומדים שני דברים - דבר ראשון את השולחן הערוך החרדי ולאחר מכן להיות טכנוקרטים של הלכות, כמובן בתנאי שזה לא מפריע לאורח החיים שלהם.

אל תכריח את עצמך לכלום, אתה באמת לא מוכרח כלום. אחרי שתדע בדיוק מה אתה רוצה ולמה אתה רוצה, יהיה לך קל יותר לעשות שינויים איטיים שבסופו של דבר יתקבלו על ידיך עצמך וכשתהיה שלם עם זה גם על ידי הסובבים אותך.

סבלנות. התהליך הוא תהליך ממושך ולא מהפך...
קודם כל תודה
17/08/14 21:27
37צפיות
אז ככה. אני בעצם 'סרט מהלך'. גדלתי על ברכי הציונות. עשיתי בגרות. התחרדתי בגיל העשרה על ידי לימוד רציני וארוך של המשנה ברורה מחשבת ישראל ותורת החסידות. ארבע שנים היה תהליך ההתחרדות שלי.
חייתי כחרדי עם כל הנשמה ו האמונה. אני פשוט מאוכזב מהחברה החרדית וסבור שהיא פשטה רגל מזמן. הכל מן השפה ולחוץ.
למדתי וחקרתי לעומק כל חיי וגם עכשיו אני עדיין חוקר.
זה כל כך מורכב שאי אפשר להסביר כאן הכל. אבל תודה על החיבוק ;)
שבת שלום
16/08/14 18:04
73צפיות
רציתי לשאול  האם יש עוד אנשים שמרגישים כמוני את הבדידות והחוסר שייכות  במיוחד בשבת שכל המשפחה מאמינה במשהו ואנחנו חושב אחרת מכולם,  תחושה זו קיימת אצלי כל השבוע אבל בשבת שלא עסוקים ולא עושים כלום אני מתפוצץ מזה.דבר שני מלא פעמים אני מתעצבן על החרדים ועל הדת  לפני המשפחה שלי מכיון שאני לא יכול לשמוע את הזיבולי מוח על הדת, אבל מצד שני מפריע לי שאני נלחם עם המשפחה שלי ועם אנשים שאני אוהב.
פעם הייתי במצב שלך
16/08/14 18:09
52צפיות
היום אני חסר משפחה אין לי התלבטויות או עינינים שמטרידים אותי .כל אחד והצרות שלו.
חפש את המשותף ולא את המפריד
17/08/14 15:07
28צפיות
אם אתה אוהב את המשפחה שלך, אוהב להיות איתם, לאכול איתם, לשיר איתם, כל זה נפלא ונהדר בלי שום קשר אם אתה מאמין שאלוהים אמר לך לעשות את זה או כי זה נחמד וזהו.

אין שום צורך לריב עם המשפחה שלך. מה שאתה מאמין זה לגיטימי בדיוק כמו מה שהם מאמינים (או לא, לך תדע...) והויכוח רק יעורר מריבות מיותרות. רק חרדים אמיתיים בטוחים שאלוהים מינה כל אחד מהם לשליח ודובר שלו, אנשים חופשיים נוהגים ב"חיה ותן לחיות".

אז תפסיק לריב ותתחיל להנות מהשבת עם המשפחה :)

|*|נפתח פורום סדרות ישראליות|*|
17/08/14 14:51
6צפיות
|טי-וי|אוהבים את הסדרה נויורק? חולים על משפחת זגורי? רוצים להיזכר בעופרה מלגעת באושר?
פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום סדרות ישראליות בו תוכלו לדבר על כל היצירות הישראליות מכל השנים!

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר על סדרות ישראליות מהעבר, מההווה ושיהיו בעתיד:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
º
א גיטע שאבעס אלע יידן
16/08/14 13:51
33צפיות
נושא בעייתי וכואב:
13/08/14 14:19
159צפיות
שמתם לב שיש יותר ויותר מתאבדים בקרב אנ״ש?
למשל:

ויש עוד מקרים, אני לא אלאה אותכם בהם.
אך בכל זאת, שמתי לב שזה נהיה נפוץ יותר ויותר. האם זה תמיד היה נפוץ אך הסתירו את זה, או שבשנים האחרונות, החברה החרדית חונקת יותר וגורמת לאנשים להתאבד?

וסליחה על הנושא הבעייתי.
נתונים עובדתיים
13/08/14 17:10
90צפיות
כמי שעשה פעם בהיותי סטודנטעבודת מחקר קטנה בנושא אובדנותואספתי נתונים, בין היתר ע''פ הלמ''סגיליתי שאובדנות חוצה גבולות ומגזרים,עמים ותרבויות, ואצל כולם הסטטיסטיקה שווה.זה נכון, שבציבור החרדי ממהרים להסתיר את הדבר,שכן לכאורה זה מעיד על כשל חינוכי וערכי.ואצל החרדים הרי ''הכל מושלם'',ולא יכול להיות שדבר כזה קורה אצלם.כיום, שבאתרי החדשות החרדיים,לא בדיוק יושבים תלמידי חכמים הסריםלמרותם של מרנן ורבנן עסקני הדור,הדברים יוצאים החוצה, וטוב שכך.הבעיה הגדולה יותר, ושוב ע''פ הלמ''ס,יש פי 2 נסיונות אובדנות כושלות!!מה עם אלה שנמאס להם מהחיים,אבל אין להם אומץ להתאבד?מה עם אלה שנמאס להם מהחיים,הם גם לא רוצים להתאבד, אבל אין להם טעם לחיים??הם המתאבדים העתידיים ונמצאים בסיכון.המסר שחשוב לי להעבירהזה,שאם אתם מכירים אדם שנמצא בסיכון,שמזמר מדי פעם ''זמירות'' דכאוניות,לא לצאת מנקודת הנחה ''שיהיה בסדר''.חשוב לדובב אותו, לשאול אותו/אותהמפורשות האם הוא/היא מתכוון/נתלפגוע בעצמו/ה!באם התשובה היא חיובית,או אף אם התשובה היא שלילית,אבל הוא סובל מדיכאון או הפרעה במצב הרוח,לפנות מיידית לאיש מקצועבבריאות הנפש: פסיכיאטר, עו''ס, פסיכולוגלצורך טיפול והמשך מעקב.אם צריך עזרה, ייעוץ וסיוע שיפנה אלי בפרטי.
כל אחד והבעיות שלו לך תדע מה עבר עליו
13/08/14 17:27
58צפיות
בדברים כאלה אין מה לשפוט אדם.אולי נכנס לדיכאון רציני.אולי מחלה אולי סתם
נדפק לו הראש .שתיה סמים וכו לך תדע מה לחץ על הנפש שלו והוא החליט
לעשות סוף לחיים שלו.
אני לא חושבת שיש יותר מתאבדים מבעבר, פשוט
13/08/14 21:23
68צפיות
היום הרבה יותר קשה להסתיר דברים כאלו בהצלחה.

ולכן שומעים על יותר מקרים
יכול להיות שיש יותר כי-
13/08/14 23:37
59צפיות
התאבדות וגם רצח ( בעיקר בתוך המשפחה), הן תופעות "מדבקות". ככל שמפרסמים יותר יש איזה שהוא גל עליה. בעיתוני נוער ובתוכניות טלוויזיה לנוער (החילוני כמובן), לא מדברים על זה. מסיבה זו.
פורום דם אמיתי נפתח ב|תפוז|!
11/08/14 16:53
27צפיות
|ערפד| אנו נמצאים בשיאה של העונה האחרונה של דם אמיתי!
בבון טמפס קיים דו קיום בין הערפדים לבני אנוש, בלב ארצות הברית, עיירה דמיונית. רוצים לספר כמה אתם מעריכים מלצרית בעלת יכולות טלפתיות? רוצים להיזכר ברגעים גדולים מהעונות הקודומות?

בואו לדבר על הסדרה בפורום דם אמיתי
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
|*|נפתח פורום פוליטיקה עולמית |*|
11/08/14 11:15
9צפיות
|גלובוס|רוצים לדעת מה קורה עכשיו בממשלת בארה"ב? מעוצבנים על פוטין? רוצים ללמוד מהאירופאים?
פתחנו בשבילכם את פורום פוליטיקה עולמית. בפורום תוכלו להתווכח  על סוגיות העומדות על סדר היום, לדבר על אירועים פוליטיים המתרחשים היום בעולם ועל השלכתם הבינלאומית.

היכנסו כבר עכשיו |שמאל|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
כך הפכה הבדיחה שלי ל"נס ווטסאפ"
06/08/14 21:23
163צפיות
בהתחלה הגבתי על סיפורי הניסים של "צוק איתן" במשיכת כתפיים, אחר כך התחלתי להתעצבן - ובהמשך כבר צחקתי בפה מלא. הסיבה לשינויים במצב הרוח, לא נבעה רק מחוסר איזון הורמונלי שממנו סובלות אני ועוד מיליוני נשים בגיל העמידה. אלא מכך שאחד מסיפורי הנסים שרצו ברשתות החברתיות, הוא בדיחה שאני כתבתי עבור פורום של אנשי תקשורת.

בשלב מסוים האגדה נדדה בין מספר קבוצות עד שקיבלה חיים משל עצמה. הנה "הנס שלי": "קבוצה של לוחמים בעזה רצו לאכול לפני תחילת צום תשעה באב ביצים באפר, בהתאם למנהג היהודי הקדום. אחד הלוחמים הכריז שבלי אפר, הוא לא יאכל את הביצה - ומיד לאחר מכן מטוס של חיל האוויר הפציץ את הבניין לידם. הבניין שהופצץ הפך לעפר ואפר, וכך זכו הלוחמים לקיים את תשעה באב כהלכתו".
אגב, גם בני נחשף לשמועה על המסמך הסודי של החמאס שבו סופר על "מתקפת ראש השנה" שבמהלכה היו מאות לוחמי חמאס אמורים לצאת ממנהרות ולטבוח בתושבי הדרום. אלא מעשה שטן - בכל פעם שמישהו סיפר על "היכרות ממקור ראשון עם המסמך", התברר שהוא רק שמע מחבר, ששמע מחבר, וכך הלאה.
עוד נס מופלא ממוחם הקודח של בעלי האוב
07/08/14 12:04
102צפיות
חיל שיצא מעזה היום סיפר שהם הגיעו לבית בסג'עייה ואז באה מישהי ואמרה להם
שהיא רחל אימנו.והבית ממולכד אז הם הלכו לבית השני ישנו כל הלילה ובבוקר
קמו וראו שזו בכלל לאה.
עוד סיפור מאגדות אלף לילה.
09/08/14 18:23
80צפיות
קבוצת חיילים הגיעה לבית וראו מעל הבית יונה לבנה חגה במעגלים המ"פ ירה בה
ואז הבית התפוצץ מסתבר שהיא הייתה קשורה לחוט ניילון שחובר למטען.
כמה טמבלים יכולים להיות ולספר כזה סיפור מטומטם שכל הסיפור הוא חלום
רטוב של איזה חרדי שרוצה בכל להראות איזה ניסים היו שם.
סקר קטן בנושא פוליטי
06/08/14 14:04
123צפיות
האם בעקבות השינוי שעשיתם בחייכם, בין אם זה עדיין ב"כוח",
ובין אם הוצאתם "לפועל" את השקפתכם החדשה לגבי הדת ואלוהים.

האם מי מכם שינה גם את דעותיו הפוליטיות?
מימין לשמאל או ההיפך...
בין בנושאים מדיניים ובין בנושאים חברתיים (ימין ושמאל זה לא רק עניינים מדיניים, אלא קפיטליזם מול סוציאליזם וכדו')

ואתחיל עם עמדתי:
כמי שגדל במשפחה בעלת אוריינטציה ימנית מובהקת, 
למדתי כל חיי לשנוא ולתעב אנשי שמאל, לא רק את דעות השמאל, אלא גם את האנשים.
אנשים כמו שולמית אלוני, יוסי שריד, רבין וחבריהם היו מוקצה מחמת מיאוס.

כיום, כלומר בתחילת התהליך, מצאתי את עצמי שונא את האנשים אך מזדהה עם דעותיהם.
בתחילה במיוחד בכל הקשור לנושאים חברתיים: פתיחת חנויות בשבת, תח"צ בשבת, הפרדת הדת מהמדינה וכדו'.
נמצאתי בקונפליקט- כיצד אני יכול לאהוד את הצד השמאלי של המפה??

גם לגבי נושאים מדיניים (ואין הכוונה כאן לפתוח דיון פוליטי, כל אחד רשאי לאחוז בדעות שהכי נראות לו, ולכבד את השני)
מצאתי את עצמי מתנער מעמדות ימיניות קיצוניות שגובלות בגזענות מובהקת (שוב, לדעתי), נראה לי מופקע
הרעיון "שתי גדות לירדן, זו שלנו, וגם זו". צריך להבין שהמציאות השתנתה, העולם נהיה כפר קטן
כולם מעורבים בכל, ולא נוכל לשלוט בעם הפלשתיני לתמיד.
הגעתי למסקנה שחייבים להתפשר ולהגיע להסדר מדיני עם ויתורים כואבים.

כיום אני מזדהה עם מה שנקרא מרכז שמאל של המפה הפוליטית- מדינית וחברתית.

אני בבחירות האחרונות הצבעתי ליש עתיד.
07/08/14 00:26
71צפיות
אבל גם אני, דעותי נהפכו שמולאניות יותר. 
אני
07/08/14 09:49
60צפיות
הצבעתי עבודה.
בפעם הבאה, על אחת כמה וכמה כשבוז'י יו"ר המפלגה :)
גם אני הפכתי לשמאלנית
07/08/14 09:24
87צפיות
נראה לי ששינוי אידיאולוגי בתחום כ״כ משמעותי כמו הדת, גורר בדר״כ בעקבותיו שינויים אידיאולוגים נוספים. בין השאר גם הפכתי לטבעונית.
כשהמוח משתחרר משטיפת מוח הוא פנוי לחשוב מחשבות מכל הסוגים.
ואז...
07/08/14 09:48
63צפיות
במקום: "אין ערוך לך ה' אלוהינו..." (אגב, איזה לחן יפה יש לפזמון הזה...)
אנו מאמצים לעצמנו ערכים חדשים במקום ערכי הדת.

זה כנראה צורך בסיסי אנושי לאמץ לעצמנו ערכים.

אני גם אדם מונחה ערכים- ערכים כגון שיוויון זכויות ללא הבדל דת גזע ומין.
וטבעוניות... יש לי כמה חברים/ות טבעוניים... גם כאן יש את הקבוצה השפויה שבד"כ אנשיה אנשים אידיאולוגיים איכותיים.
לעומתם יש הטבעונים הרדיקליים, אנשים פרובוקטיביים באישיותם שנמשכו במקרה לדת הטבעונות.

מה גרם לך לשינוי האידיאולוגי בתחום הפוליטי חברתי?

אני מתחברת באופן טבעי
08/08/14 16:25
52צפיות
לגישה שקולה ולא מתלהמת, לקבלת האחר והשונה.
לפני כמה שנים, שהמוח שלי התרוקן בבת אחת מכל שטיפת המוח, התחברתי באופן טבעי לצד שמאל של המפה הפוליטית.
אצלנו בבית לא מאוד דיברו על פולטיקה אבל כמו רוב הציבור החרדי
07/08/14 10:27
94צפיות
הנטיות היו ימניות, היום אני מכנה את עצמי חסרת צד פוליטי בעיקר בנושאי הסכסוך. אין לי דעה בעניין, גם כי אני פשוט לא רואה שלאף אחת מהקבוצות יש פתרון סביר באופק, וגם שאני לא באמת מאמינה שהדעה שלי בעניין תשנה משהו או תקדם אף אחד (אולי זה בעצם שתיים שהם אחד ). 
יתכן שזה מגיע בעיקר כי אני באמת לא נוטה להיכנס לנושאים האלו והם ממש לא מענינים אותי, או שפשוט לא מרגישה קשר לכל הבלאגן שיש כאן. מניחה שזה מגיע מתחושת חוסר שייכות זהותית לארץ,  ולכן לא רואה סיבה להשקיע באמוציות וכוח סביב הנושא. 

הדבר היחיד שמעניין אותי בהקשר לארץ הוא הפרדת דת ומדינה, אבל המפלגה שהצבעתי אליה לא עברה את אחוז החסימה, כך שזה לא מאוד רלוונטי. ולמיטב ידיעתי לא היה להם עמדה במפה הפוליטית הישראלית - פלסטינית.  
º
אני ימני שהייתי חרדי וגם היום אין שינוי
07/08/14 12:05
30צפיות
º
גם אני החלפתי את השתייכותי הפוליטית מימין לשמאל מרכז
08/08/14 12:24
22צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום