לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום חרדים בעל כורחם

ברוכים הבאים לבית האמתי שלכם 

פורום לחרדים שחרדים בעל כורחם ומכורח המציאות.  פורום לחרדים שלא יוצאים בשאלה בגלל הסביבה, העבודה, המשפחה, האישה, הילדים, המעמד החברתי, בעצם בגלל הכל.

כאן תוכלו לשתף, לספר, לקטר, לבכות, לצעוק, להתלונן, להאשים, להגזים, להתחרט, לבקר, לצאת, לחזור, להישאר, לאהוב, לשנוא, לעניין, לדון, ליפול, לקום, כל מה שתרצו, העיקר תהיו אתם.

הצעות, הארות, הערות ובקשות, יתקבלו בברכה במסר האישי. מחיקת הודעות או חסימת חברים יימנעו, כל עוד אתם שומרים על הכללים. אז נא להתנהג בהתאם.

לפני כתיבת הודעה חובה לקרוא את תקנון הפורום. מה זה "חרדים בעל כורחם"?   - התשובה כאן.  תחקירנים/ מפיקים/ סטודנטים לקולנוע- לפני פרסום הודעה בפורום אנא קיראו כאן.
הודעה חדשה

כתבה על יוצאים בשאלה- מאקו
29/03/15 14:31
10צפיות
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
26/03/15 11:39
5צפיות
|*|האם אתם בעלי עסק קטן או בינוני וצריכים הכוונה בכל הנוגע להתנהלות הפיננסית מול הבנק? האם אתם מכירים את קרנות הסיוע שעומדות לרשות העסק שלכם?
פורום מימון עסקים בהנהלה חדשה ואתם מוזמנים להיכנס לפורום ולהתייעץ:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות לגבי החזרי מיסים? אתם מעוניינים לקבל יותר מידע בנוגע למס רכישה?
היכנסו עכשיו לפורום דיני מיסים וקבלו את כל התשובות לשאלותיכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|את סובלת מצניחת רחם? יש לך שאלות לגבי חיזוק שרירי רצפת האגן?
היכנסי עכשיו לפורום רצפת האגן והעלי את שאלותיך בנושא:
מתנות קטנות
23/03/15 11:04
89צפיות
שיר יפיפה של רמי קלינשטיין, הכרתי אותו קודם בגירסא הדוסית ואחכ בגירסא המקורית.
http://youtu.be/pn_p5_8taxg
קדימה שרשרו שירים יפים/מרגשים/מדבקים
הטרדה מינית בחסות הרבנים
22/03/15 20:27
104צפיות
http://news.walla.co.il/?w=/10/2839794
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד אליהו ברוורמן, בן 30 מבני ברק, בגין מעשה מגונה בנסיבות אינוס בילדה. באחת העדויות בכתב האישום נטען כי ברוורמן אף ביצע מעשים מגונים בילדות רבות במודיעין עילית במשך שנים, אך ההורים נמנעו מלהגיש תלונה נגדו
|*|נפתח פורום גישור|*|
22/03/15 14:31
14צפיות
|שמאל|יש לכם סכסוך משפחתי על ירושה? קלקלתם את היחסים עם השכנים?
כנראה שהליך גישור הוא הפתרון בשבילכם!

היכנסו עכשיו לפורום גישור והעלו את שאלותיכם בנושא:
יומיים כאן
20/03/15 06:51
146צפיות
הי שלום לכולם בוקר טוב וחודש טוב
מה קורה כאן הכל שקט אנשים עם הבדידות של עצמם או תוצאות הבחירות השתיקה
אתכם ...
לחשוב על זה שעוד שבועיים נשב בליל הסדר
ונקרא איך בני ישראל יצאו מעבדות לחירות
ובתוכי ישארו השאלות מתי אני יצא מהעבדות האישית שלי לחירות אמיתית ...
להנות מהעולם...?????
אוי כמה שזה שורף בתוכי....
שקט
21/03/15 19:53
74צפיות
אתה מוזמן להעיר את החברים
אין שמחה כהתרת הספקות
22/03/15 14:28
80צפיות
כאנוס, אתה יכול כמובן לבחור. עצם זכות הבחירה נקנית לך ברגע שאתה יודע וברור לך שאינך חלק מהעולם החרדי שבו אין שום זכות אפילו לחשוב מחשבות פרטיות. כך שעצם היכולת שלך לחשוב בזכות עצמך כבר מקנה לך חרות מינימלית המוקנית לך מעצם היותך אדם.

אני מניחה שקשה לך להעמיד פנים. אז קודם כל - כולנו מעמידים פנים, מי יותר ומי פחות. גם כשאני בוחרת להגיע לבית של אחי בחצאית ולא במכנסיים זו העמדת פנים אותה אני עושה בשל הכבוד לאחי. אני בוחרת, לא נכפה עלי כלום!

כחרדי, אתה לא ממש חייב לקיים מצוות או להיות יהודי טוב, כל מה שנדרש ממך זה להעמיד פנים שאתה עושה את זה. עשית את זה כל החיים שלך, למה שיהיה קשה לך עכשיו?

להנות מהעולם אתה יכול בכל רגע שתבחר. אם אתה חושב שהנאות מסויימות נמנעות ממך זה אך ורק משום שטרם למדת איך אפשר בכל זאת להנות מהם. הספריה העירונית בירושלים מלאה במחליפים חרדים ויש כאלה שאף נשארים בה לקרוא. בתי הקולנוע מקבלים הרבה חרדים בחסות החשיכה והתיאטרון כנ"ל. להיות פרפר שעף מאשה לאשה זאת הנאה מוזרה אבל מאד לא מקובלת... אז איזה הנאות נמנעות ממך? מי מפריע לך לאכול גלידה אחרי בשר בפרטיות שלך? מי מפריע לך להסתובב בעולם ולשים כובע על הראש שיאפשר לך לאכול בכל מסעדה שבא לך? אתה יכול להנות, אתה רק צריך לשנות את הדיסק בראש שאומר לך שאתה דפוק ומסכן במקום שאתה נמצא בו ושאין לך שום דרך - לדיסק שאומר לך שכל מה שאתה צריך זה הגדרות ויצירתיות.

בהצלחה.
º
23/03/15 10:59
9צפיות
שבת שלום
20/03/15 21:02
65צפיות
תאמת אני נרגש שבת ראשונה ואני מרשה לעצמי להכנס לכאן לשתף אותכם ...צמא לשיתוף מכם לחיזוקים ולחברה ....
שבת שלום
º
שבוע טוב
21/03/15 19:51
24צפיות
חדש כאן
17/03/15 04:24
138צפיות
שלום אני לא יודע מי יקרא את ההודעה שלי אבל אני כאן יושב מתלבט עם עצמי שנים ועכשיו כבר 
כמה שעות מול המחשב האם לצעוק את צעקתי הפנימית אני זקוק לעזרה או יותר נכון לתמיכה כנה 
ללוי איך אני יוצא מהחיים שלי ומתחיל חיים חדשים מעולם לא שיתפתי אף אחד במה שאני באמת בתוכי
אני אשמח ללוי להכוונה וניותר מכל תמיכה אני זקוק לכם ..לחברה וכו
אני אפילו לא יודע אם באמת קיימת קבוצה כמוני או מישהו/ משהי כמוני 
הלוואי והתהליך שאני נמצא בו לא ייגמר בשליחת הודעה כאן ..ואכיר חבר/ חברה לחיים האימיתיים שבתוכי..
צועק את הצעקה מתוך הלב ...
השעה 4 וחצי בלילה אני לא נרדם כבר כמה ימים רק מהמחשבות ....
ברוך הבא
17/03/15 20:57
96צפיות
לא קלה דרכינו, ממליצה לך לקרוא הודעות נבחרות, לשתף ולהשתתף.
מתרגש
17/03/15 21:37
83צפיות
תודה שכתבת לי הבעיה שאני ממש לא יודע איך להתחיל .. להכיר אני לא מכיר מקומות שאפשר להיפגש... לדבר ... להכיר... הבדידות הזאת משגעת אותי
הרצון והתקווה משתוקקים לפרוץ החוצה...
להכיר חברים
19/03/15 08:13
59צפיות
אני אישית לא פגשתי אנשים שהכרתי דרך הפורום, אלא הכרתי חברים חדשים דרך מקום העבודה. היו וישנם מחברי הפורום שיצרו קשרים, והדרך לעשות זאת מין הסתם עוברת דרך הודעות שאתה כותב בפורום, ואחכ דרך מסרים אישים.
מתקשרים מג׳
15/03/15 21:15
131צפיות
מתקשרים משס, ושואלים מה אני מצביעה. כמובן שאני אומרת ג׳ אני החלטתי להצביע לליכוד. מה ההחלטה שלכם? מקווה שנקבל ג׳ ושס קטנות מהצפוי, לכל השאר אני מפרגנת הרבה מנדטים
לאיזו מפליגה מצביע אנוס
17/03/15 10:31
150צפיות
זקני הפורום, אם הם עדיין כאן, זוכרים אותי. עם חלקם אני שומר על קשר, מחוץ לכאן. אלה שלא מכירים, יכולים להכירני בבלוגי, שם סיפרתי את סיפור חיי.

בכל אופן, כשאני רואה את הדיון העכשוי, אני רוצה לומר כך:

כאנוס אמיתי ורציני, כזה שנמצא ב'אמצע החיים' ואנוס לחיות את חייו כפי שהם, היכן אני מחנך את הילדים שלי? בתלמודי תורה, ישיבות ובבית יעקב. האם יש לי אפשרות לשנות את זה? לא. האם אני רוצה לשלם יותר על שכר לימוד? ודאי שלא. האם אני מעוניין שתנאי הלימוד יהיו נאותים ואף מהודרים? ודאי שכן. מה לעשות, שהיחידים שידאגו לזה הן המפלגות החרדיות...

נכון שעם עוד כמה שנים פירוניות אזכה שנכדי הזכרים ילמדו אנגלית ומתמטיקה ברמה גבוהה ביסודי, ואולי אפילו יאלצום לעבור בגרות ברמה כלשהי בשנותיהם התיכוניות (אם כי זה נראה כחלומות באספמיה). האם זה שווה את ההקרבה האישית (הגשמית!) שאקריב עד אז? לא! במיוחד לנוכח העובדה שאני יכול ומצליח לנווט את ילדי לחינוך מושכל ולפתוח בפניהם אפיקים ואפשרויות, במידת האפשר, וכשנוהגים באקרובטיות מיומנת - אפשר הרבה.

קיצוץ הבטחת ההכנסה לאברכי הכוללים, דרישת כושר השתכרות לצורך הנחה במעונות (ובחלק מהערים גם לצורך הנחה בארנונה), התניית אינספור הטבות ב'יוצא צבא', לא הזיקו/מזיקים/יזיקו לי ולשכמותי? ודאי שכן. מאוד מאוד.
מי ילחם עבור זה? מי ידאג לזה? רק המפלגות החרדיות.

אז נכון שעל ידי חיזוק המפלגות החרדיות ירבו עוד כמותי והמדינה תהיה שבויה בגחמות דתיות וכפיה דתית וכו' וכו', אבל - מה לעשות, אני צריך לחשוב על עצמי ועל משפחתי, וכמי שפרק עול אמונה מעל צוארו, פרקתי כל אמונה, ולא רק את אמונת ישראל, אלא גם את האמונה בכל מיני אידיאולוגיות והקרבות. על בשרי ונשמתי נוכחתי שאם אין אני לי - מי לי.

ולכן הצבעתי ג'. 
º
אידיוט
17/03/15 10:47
55צפיות
אי אפשר להוציא את החרדיות מאנשים....
17/03/15 16:41
93צפיות
הצבעת ג'!!! כפיים!!!! משפחת פורוש תתעשר עוד קצת בזכותך, ובזכותך ימשיכו לדפוק את המועסקים ברשתות החינוך של אגודת ישראל. בזכותך ידפקו אפילו יותר את הנשים המועסקות שם...

לא בדקת, הצבעת מהבטן, מתוך הרגל מחורבן...

לפני כמה חודשים דיברתי עם אחד מהעסקנים של הציבור החרדי ואמרתי לו שיש ויכוח במספר שהוא בין 10 ל-25 אחוזים אנוסים בקרב החרדים. להפתעתי, הוא אמר לי כך: "לא מזיז לי כהוא זה אם האברך X מעשן בשירותים בשבת ורואה סרטים כחולים באייפון שלו, כל עוד הוא ממשיך לשלוח את עשרת הילדים שלי למערכת החינוך של המערכת ומזין אותה, קונה בהכשרים של המערכת ומפרנס אותה, ושם בקלפי את האות שהרבנים אומרים לו". ניסיתי להתווכח אתו שאין מצב שאנוס יצביע לפי צו הרבנים, להפך, הוא עלול להתריס ולהצביע הפוך. אבל הוא התעקש... מאז הייתי בטוחה שהוא טועה, והנה הוכחת לי שלא....
הכל תלוי
17/03/15 20:53
79צפיות
איך בחרת לחיות את חייך. אני בחרתי לעבוד קשה ולהגיע למשכורת שאיתה לא איכפת לי אם אשלם לחיידר 400 או 700 שח בחודש, ואין לי צורך בהנחה בארנונה או בצהרון של הילד. אין צורך להתעמק באדאולוגיה, כשאתה מצביע ג׳, אתה בוחר שוב להעמיק את האניסות שלך, אתה בוחר להמשיך ולהקשות לך את החיים עם חכים שקיבלו את הקול שלך, ויפעלו נגדך ברגע שיגלו את הדעות האמיתיות שלך. תאר לך שג׳ לא יעברו את אחוז החסימה, היהדות החרדית תרכין ראש ותאלץ לבצע שינויי עומק.
ברוך מחיה המתים.
21/03/15 20:47
49צפיות
למען האמת נזכרתי בך לא מזמן ושיערתי לעצמי שאתה תצביע ג׳.
אני רואה שלא טעיתי.
רק בקשה אחת,
לפני כמה שנים כתבת, שראית מעשי שחיתות נוראיים בקרב ה״גדויילים״.
האם יש סיכוי שתכתוב כאן קצת מן הרפש הזה?
אני חושב שלחרדי המתלבט,
שיראה כמה שהגדולים הם קטנים,
אולי זה יעזור לו להתקרב אלינו.
תסתכל על העושר האגדי של משפחת פרוש
22/03/15 14:29
51צפיות
הוא בא לא רק מהפנסיה של עובדי ביקור חולים שהם גנבו לכיסם....
כל מי שמקושר לרב אוירבך מצביע לישי
16/03/15 09:35
83צפיות
ששון ושמחה .המתנגדים נגד החסידים כמו בימי הבעלש"ט.

כיצד הגיעו לפירוש של לבה רותחת בזמן המבול ?
13/03/15 00:14
91צפיות
שלום, שמעתי הרצאות של רבנים לגבי נושא נח והמבול, והם מסבירים שהיתה לבה רותחת ממעמקי האדמה במשך 40 יום ו 40 לילה.

אז רציתי להבין כיצד הגיעו לפירוש הזה ? בסיפור התנ"כי מדברים רק על מבול ומים רבים, אין שום איזכור למשהו היכול להתפרש כלבה רותחת, כיצד הרבנים הגדולים הגיעו להסבר הזה ?

תודה.
שני ילדים זה מספיק
11/03/15 20:39
212צפיות
מסתבר שזו היתה הסיסמא של איראן, חבל שאצל החרדים לא שמעו על כך כל האחיות והגיסות שלי בהריון או מיד אחרי לידה.. אפילו באמנסטי מכנים את זה מכונות לעשית ילדים.
לים כחול.
12/03/15 10:01
136צפיות
אני אף פעם לא מצליח להבין את זה.. איך הם מסוגלים לעשות את זה לעצמם!? איך הם מסוגלים לעשות את זה לילדים שלהם!? מה אשמים הקטנים האלה שנגזרו עליהם תנאי פתיחה כל כך גרועים לחיים?? הרי בנוסף לכל, הם גם כנראה ילמדו בבתי ספר שיטפחו בורות ולא יכשירו אותם לחיים עצמאיים.. 
גם אני
15/03/15 21:06
67צפיות
לא מבינה, איך התופעה הזו ממשיכה מדור לדור, ורק מעטים פורשים בדרך.
ילדים...
20/03/15 06:57
37צפיות
ילדים זה שימחה ילדים זה ברכה .....
סתם התלוצצתי ב״ה אצלי גדולים ככה זה שבגיל 19 התחתנתי ולא ידעתי מה זאת אהבה אמת אף אחד לא הדריך אותי מה זה זוגיות מה זה הורות זאת האשה שהייתה בעיניי יפה לאותם זמנים ואחכ התברר לי שקניתי את כל הפרה בשביל כוס חלב ...
ונטל החיים הוא זה ששולט בחיי הלוואי ויכולתי לעשות את מה שאני באמת רוצה בחיים....ואני לא אחד כזה שמאשים אחרים
תאמינו לי ....
איראן 2020
16/03/15 12:00
61צפיות
הפגנות סוערות באירן, ראש מפלגת שינוי האירני מזהיר, הדתיים משתלטים לנו על החיים, אם לא נעצור אותם נהפוך לישראל, השלטים באדום קוראים, "דתיים לכו לישראל" "ישראל זה שם".
זה תלוי בכל אישה ומשפחתה ומצבה הכלכלי
16/03/15 21:56
59צפיות
לא שייך רק לדתיים , יש חילוניים עם הרבה ילדים.
בולשיט
17/03/15 21:00
54צפיות
כמה משפחות חילוניות עם עשרה ילדים אתה מכיר? אני לא מכירה. וכמה משפחות חרדיות עם עשרה ילדים אתה מכיר? אם אתה לא מכיר אתה מוזמן לראות הרבה משפחות כאלו ברחוב שלי
לא עשרה אבל גם לא שניים
19/03/15 19:23
36צפיות
"לא מבינה, איך התופעה הזו ממשיכה מדור לדור"
הנה נסיון להבין ,
הם רואים בילדים המשכיות ודרך להשפיע על האנושות , אם רוב האנושות תהיה שלהם עם החינוך שלהם , אז לדעתם זו הדרך לגאולת האנושות.
המבט הזה
21/03/15 19:49
27צפיות
שיך לעסקנים בלבד. בתוך עמי אני יושבת, והנשים שבוחרות ללדת עושות זאת מלחץ חברתי בלבד (והשאר לא בוחרות אלא לא מכירות את השימוש באמצעי מניעה או חושבות שזה אסור) ואת הלחץ החברתי העסקנים יוצרים. ואני לא מבינה איך לחץ חברתי מעלים את הקשיים הרבים בהבאת הרבה ילדים.
אני אורחת לרגע...
25/03/15 06:39
21צפיות
מבחינת הרבה נשים, לא רק חרדיות, הילדים שלהן = ההישגים שלהן. 
הישג זה משהו שאתה עשית בעצמך, שאתה גאה בו, שבונה את ההערכה העצמית שלך והביטחון העצמי והוא חלק מהאגו שלך.
בחברות אחרות אשה יכולה להתפאר בעוד הישגים כמו קריירה, השכלה או עושר, אבל בחברה החרדית כל אילו פחות נחשבים, או אפילו לא נחשבים (ובמקומות מסויימים אפילו מוקעים...), אז מה נותר לאשה החרדית לעשות כדי להיות מקובלת ומכובדת בחברה בה היא חיה? מה היא כבר יכולה לעשות כדי לזכות בהערכת הסביבה וליצור לעצמה דימוי עצמי גבוה? נכון, ילדים, והרבה... 
למי מצביעים
09/03/15 23:47
145צפיות
אמרו לי פעם שאצל החילונים הרדודים והמסוממים מצביעים למי שמחייך הכי יפה או למי שהכי חתיך, בשונה מאצלינו החרדים שחושבים לעומק ומצביעים לפי פסק הלכה רציני מהרב/האדמו"ר שלנו, הרי הרב שלנו יודע הכל, הוא הרי לא נבחר בגלל החיוך שלו ובטח לא בגלל שהוא חתיך, הוא פשוט נולד למשפחה של רבנים/אדמורים, אז הוחלט אחרי מחשבה מעמיקה ורצינית שהוא ימשיך את דרכו של אביו האדמו"ר.

אז מי לדעתכם הכי חתיך/מחייך הכי יפה?
חתיכים
11/03/15 20:34
102צפיות
עובדים בדוגמנות או במשחק
אני מאחל לכם
08/03/15 15:08
212צפיות
הצלחה בכל מה שתעשו רק אני לא מבין את הנקודה בלשבת במקום ולהגיד כל הזמן רע לי אולי שמישהו יסביר לי למה מי שמגדיר את עצמו חרדי חצי קלא'ץ לא מוריד את הכיפה מחפש עבודה ויאללה בלי ללכלך על הקדרה שאתה בתוכה וחבל שאתם מתחת לאדמה ולא חיים את החיים שלכם באהבה jonni
אני לא יודעת מה הרקע שלך ולכן לא יודעת מה לענות לך
09/03/15 08:03
132צפיות
בעקרון, יש כאן גם אנשים שהם נשואים והורים לילדים. מובנת לך המשמעות של יציאה בשאלה במצב כזה?
09/03/15 20:05
47צפיות
האנוסים המתמידים הם לרוב נשואים/ות
ראשית, תודה על האיחולים הלבביים - מחמם את הלב
09/03/15 09:08
97צפיות
חשבת פעם שאולי לא כדאי להתיימר להבין הרגשה רעה מהי?! חשבת פעם שלא כדאי לבחוש בקדרה של 'חוסר שייכות' כי לפעמים קיום עם כזה חוסר שייכות - כמעט בלתי אפשרי?!
חשבת פעם שבני אדם לא קיימים בשביל שאתה תעשה את 'חקר הטבע והרוח' שלך על גבם?! חשבת פעם לחיות את חייך מבלי לחשוב כמה השני לא מספיק 'טוב' לטעמך?! חשבת פעם שאולי 'ההתעסקות' באחר אומרת שגם אתה בעצם לא ממש שלם במקומך?!
עליך ועל שכמותך נאמר - שב ואל תעשה!
ואם כל כך טוב לך במקומך - אל תחפש להבין את הרע! נקעה נפשנו מ'יפי נפש' שכמוך. כי אולי אנחנו נתקלנו ב'רע' של ה'סולת' לטעמך. כי אולי אצלנו חרדי פירושו - 'חרה-דיי'.
אז מספיק עם השיט - לטענתך אנו מתחת לאדמה?! - תן לנו למות בשקט!

ושיהיה לכולנו יום טוב:)
ביטויים
09/03/15 20:10
73צפיות
מהסוג: ללכלך על הקדרה או מתחת לאדמה, לא מכבדים את הניק שלך. תשתדל להתבטא בצורה יותר מכובדת!
בסדר וסליחה אם פגעתי
12/03/15 15:01
58צפיות
אצלי הכול טוב זה דבר ראשון לפעמים יש לי זמן וזה נמצא במייל אז למה לא?? אבל מהמצב שאתה נמצא בו לא משנה כמה הוא רע צריך לקחת קדימה לנסות לשמוח עם מה שיש איכשהוא מבחינתי זה הכול
האם הרמב"ם קרא לרצח אלו שאינם מאמינים ?
09/03/15 00:16
78צפיות
כל הזמן שמעתי לגבי "ארבע מיתות בית הדין" שישנם תנאים מאד נוקשים לגבי העניין, ולא ניתן סתם כך להוציא אדם כופר להורג, אבל אז נתקלתי בזה:

הרמב"ם, בהלכות ממרים פרק ג` הלכה ב`: "והאומרין אין תורה מן השמים והמוסרין והמומרין שכל אלו אינם בכלל ישראל ואין צריך לא לעדים ולא התראה ולא דיינים אלא כל ההורג אחד מהן עשה מצווה גדולה והסיר מכשול".

נראה שהרמב"ם קורא כאן לרצח אנשים שאינם מאמינים בתורה, ללא צורך בעדים, התראה או דיינים.

מה דעתכם ?
Flix
פורום עדשות מגע ומשקפיים

חדש בתפוז!

פורום עדשות מגע ומשקפיים להתייעצות עם בעלת מקצוע היכנסו >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה