בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום חרדים בעל כורחם

ברוכים הבאים לבית האמתי שלכם 

פורום לחרדים שחרדים בעל כורחם ומכורח המציאות.  פורום לחרדים שלא יוצאים בשאלה בגלל הסביבה, העבודה, המשפחה, האישה, הילדים, המעמד החברתי, בעצם בגלל הכל.

כאן תוכלו לשתף, לספר, לקטר, לבכות, לצעוק, להתלונן, להאשים, להגזים, להתחרט, לבקר, לצאת, לחזור, להישאר, לאהוב, לשנוא, לעניין, לדון, ליפול, לקום, כל מה שתרצו, העיקר תהיו אתם.

הצעות, הארות, הערות ובקשות, יתקבלו בברכה במסר האישי. מחיקת הודעות או חסימת חברים יימנעו, כל עוד אתם שומרים על הכללים. אז נא להתנהג בהתאם.

לפני כתיבת הודעה חובה לקרוא את תקנון הפורום. מה זה "חרדים בעל כורחם"?   - התשובה כאן.  תחקירנים/ מפיקים/ סטודנטים לקולנוע- לפני פרסום הודעה בפורום אנא קיראו כאן.
הודעה חדשה

|*|נפתח פורום חוכמת ההמונים|*|
18/09/14 14:30
12צפיות
|נורה|פורום חוכמת ההמונים הוקם בשבילכם, הגולשים והגולשות שמעוניינים להשתמש בחוכמת ההמונים כדי לקבל עצות, תשובות, רעיונות וכל דבר אחר שיעניין אתכם.
חוכמת ההמונים יכולה לעזור ולהועיל בכל מקרה שבו אתם רוצים מגוון של דעות, מאנשים שונים אשר עוסקים בתחומים שונים, כדי לסייע לכם להגיע למסקנה מסויימת, רעיון או אפילו החלטה, בכל נושא שעולה על רוחכם.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו... ואל תשכחו להיות יצירתיים :-)

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
חוכמת ההמונים
18/09/14 16:22
25צפיות
היא הטמטום של היחיד רק ברבים.
º
19/09/14 14:24
1צפיות
אנוס טרי מבני ברק
17/09/14 22:45
88צפיות
שלום חברים וחברות ! [סוף סוף מותר חברות איזה כיף]
אני החלטתי בצורה שכלית חדה  לאחר עיון של שעות רבות שהדת היא שקר מוחלט! לא היה ולא נברא, ברור לי כשמש.
אני נשוי עם שתי ילדים ועם אשה חמודה ואני מרגיש כמו נתון בסיר לחץ מה יהיה? מה עושים עכשיו????? ואין לי נפש חיה לדבר על החויה ולחלוק רגשות
הייתי שמח לשוחח או לצ'טט עם אחד\אחת מכם ואולי גם בראש השנה להעביר את הזמן בכיף עם חבר'ה בזמן שכאילו אני בתפילות הארוכות מחשש מהסוהרת הראשית [זו אשתי שתחי'] וגם... לבלות בברים [בר מינן]
תנו לי קצה חוט !
שלום לך,
18/09/14 01:25
62צפיות
גם אני נמנה עם "יוצאי התבונה".

יש המון פרטים שלא ציינת, כמו השכלה, מצבך כרגע (ליטאי? אברך? השכלה? מה האישה עושה? עד כמה היא "דוסית" וכו'..).

אתה יכול לפנות אלי בתיבת הדואר הפרטית (זה ב"מסר למחבר" למטה) ואשתדל לסייע.
תודה רבה על ההתענינות והנכונות לסייע!
18/09/14 15:09
45צפיות
אז ככה

אני ליטאי למדתי בישיבות החשובות בבני ברק ולאחר מכן בכולל [אני יודע קצת אנגלית ,והספקתי להיתרשם מהתרבות החילונית, סרטים נשים וכו']
עד עכשיו הייתי אדוק בדת בכל נימי ליבי ושיכלי עד שנתבררה לי האמת שהכל שקר והבל ואין אלוהים בכלל ורצוני לצאת לעולם על כל המשתמע בכך
אישתי היא מורה ודוסית, יהיה קשה מאוד לשכנעה לעבור לחילוניות בעיקר מבחינה ריגשית
הנקיפות מצפון עצומות ממה שיקרה למשפחה ולהורים ומצר שני הרצון לצאת לעולם הוא עצום
וכן קשה לי מאוד לחיות בחיים כפולים האמת שבתוכי רוצה לפרוץ החוצה
ועל כן בשעה קשה זו אשמח לחלוק חוויות עם חברים ולהינות בינתיים ביחד מה שאפשר
?ושוב תודה רבה 
אל תלחיץ את הסיר
18/09/14 16:12
48צפיות
יש לו עצבים רופפים.
יש פה הרבה נפשות, חלקן חיות, חלקן פחות.

איך אתה מצפה להעביר ראש השנה עם חברים מבלי שאשתך תדע על כך?
ושם אשה גדולה
18/09/14 08:12
44צפיות
אתמול ביקרתי בביתה של קלרה.
אי אפשר להגזים בגודל התועלת שייתה לי מהיעוץ שלה. מומלץ לכל אנוס.
לאחר מכן הלכנו יחד לבקר את שולמית - יוצבשי"ת שהשתייכה לנטורי קרתא במאה שערים. אשה מקסימה עם סקרנות אין סופית, עם רצון עז לעזור לאנוסים ויוצאים.
שולמית מלמדת אנגלית לאנוסים בהתנדבות.

מהסמינר - לכיכר: הדרך שלי אל החופש
15/09/14 09:21
100צפיות
הכל התחיל בקטן: סדק שנוצר כאשר ישבתי בבית במשך שנה לאחר שלא התקבלתי ל"בית יעקב", מכיוון ש"מכסת הספרדיות" הסתיימה. בדרך החוצה מהעולם החרדי הוחרמתי, משפחתי ניתקה קשר, ונותרתי כעולה חדשה בארץ זרה: בלי כישורים, השכלה או תמיכה. ראו בזה זעקה למדינה: עזרי לנו כזו הייתי: נערה חרדית טיפוסית, צנועה, ילדת "בית יעקב" שמקפידה על מצווה קלה כחמורה. התפללתי שלוש תפילות ביום, הקפדתי על לבושי ועל סממנים נוספים. אבי היה ראש ישיבה, וביתנו היה מלא תמיד בתלמידים. ה"מירוץ" לקבלת השבת היה מתחיל כבר בשישי בבוקר, והבית היה גדוש בהרבה דברי תורה, פרשת השבוע, והחלק האהוב עליי - השירה. העיסוק היומיומי הוא בהבנת ה"איך", ופחות בשאלת השאלות - "למה". צריך לזכור שמדובר בקהילה חרדית סגורה, ללא גישה אמיתית לעולם החיצון. ניתוק הרמטי מכל ערוצי התקשורת ובכללן הרדיו, העיתונים והספרים החילוניים. אז איך מחליטים לסיים סיפור חיים בטוח, שניתן לדקלם ללא מאמץ, ומתחילים לכתוב אחד חדש ללא כל כישורי כתיבה בסיסיים? לא מחליטים. לפחות, אני לא. הכל התחיל בקטן. מזערי כמו סדק, והוא נוצר כאשר ישבתי בבית במשך שנה, מכיוון שלא קיבלו אותי "לסמינר בית יעקב" מכיוון שמוצאי ספרדי, <a class="bluelink" href="http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4417219,00...; target="_blank" '="" data-cke-saved-href="http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4417219,00...;ונגמרה "מכסת הספרדיות" במוסד שאליו הלכו כל חברותיי לכיתה (בית ספר תיכון חרדי מכיתה ט'-י"ב).

הסיפור מדהים אבל חלקי . הקישור אינו נפתח, חבל!
15/09/14 14:45
53צפיות
אולי אפשר לשמוע את המשך הסיפור המדהים שכתבת?
המשך הסיפור
15/09/14 16:36
71צפיות
לבנות לשלוח אותנו למוסדות אשכנזיים מכיוון שהחינוך שלהם י... אימי מעולם לא שיתפה אותי באכזבה מהחברה שהייתה חלק ממנה ושפגעה בה. היה לה מאוד קשה לקבל את העובדה שדווקא לה מציבים מכשולים החוסמים את דרכה של בתה הצדיקה והחסודה. היא הפעילה את כל הפרוטקציות שהיו לה, ולבסוף, לאחר המתנה של שנה, נכנסתי ל"סמינר הישן" ולמדתי שם עד כיתה י"ב.

היום אני יודעת שזו הייתה נקודת מפנה; תחנה בדרך לתובנה. לקח זמן רב לקלוט שעתידי אינו בעולם החרדי, וחלום הבריחה החל לקבל צבעים וצורות מוחשיות. ידעתי שאני יכולה לגרום לחלום שלי להתגשם, אני רק צריכה להכיר את השטח הסרתי קליפה אחר קליפה (והיו הרבה), אט-אט ישבתי בכיכר החתולות, ניגנתי בגיטרה, היכרתי אנשים. ...
והעובדה שהייתי לבד הכבידו עלי. הייתי זקוקה לעזרה שלא הייתה לי. בסיום התיכון ארזתי תיק קטן עם שני זוגות מכנסיים שהצלחתי להחביא, סידור שקיבלתי לבת המצווה ומעט כסף שחסכתי. הודעתי לאמא שלי שאני לא ממשיכה ללמוד במסלול הוראה, ויצאתי לדרכי.

הדרך הייתה קשה. הבושה והכעס של המשפחה היו עצומים. אבי הפסיק לדבר איתי, בסמינר עשו עלי חרם והוציאו "פשקוויל" שאסור לאף בחורה שמכירה אותי להתקשר אלי או לפגוש אותי. חוויה שנחקקה בי היא מכתב שקיבלתי מהמחנכת שלי, המורה שרה: היא כתבה חמישה עמודים בדף פשוט של מחברת, בעט כחול, והזהירה אותי מפני העתיד שלי. "את תישארי בודדה כל החיים", כתבה. "אף אחד לא ירצה להתחתן איתך. אני בטוחה שתחזרי בתשובה, חבל עלייך, אף אחד לא ייקח אותך לשידוך כשתחזרי. את כבר תהיי סוג ב' ותצטרכי להתחתן עם 'בעל תשובה'".

הביטחון שלה שאחזור בתשובה הפליא אותי תמיד. האמונה התמימה והאמיתית של המחנכת שלי הדהימה אותי. אהבתי אותה, והלוואי והייתה מציעה לשבת מחוץ לכותלי הסמינר, ולדבר איתי כאדם לאדם, ולא כמחנכת בשליחות האל בנוסח "בית יעקב לכו ונלכה באור ה'

קשייו של היוצא בשאלה. על אף שיש היום יותר מודעות בציבור,
אין עדיין הכרה אמיתית מצד המדינה, או עזרה בסיסית שכל יוצא בשאלה חייב לקבל. אז אני מספרת את הסיפור שלי, כי אני מאמינה שיש עוד אנשים טובים שיכולים להזיז דברים ולשים על הפרק את הנושא שלנו.

<a class="bluelink" href="http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4474353,00...; target="_blank" '="" data-cke-saved-href="http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4474353,00...;לא הגיוני שציבור שלם ילמד במוסדות החינוך הממומנים מכספי המדינה מבלי לקבל את בסיס לימודי הליבה. אנחנו יוצאים בורים, חסרי השכלה, והקושי רק מתחיל: איך ממנים את הלימודים תוך כדי מלחמת הישרדות בלי משפחה תומכת, או עזרה כלכלית ונפשית?
אינני יודעת באילו נתיבים אצעד בהמשך סיפור חיי, אך ברי לי שאני הגיבורה של הסיפור שלי, וככזאת אני מחליטה לסיים פרק זה של הסיפור במשפט הבא: לפעמים הנתיב הטוב ביותר הוא זה שאתה יוצר.

איפה את עכשיו? מה את עושה?
18/09/14 17:10
17צפיות
איך את מתפרנסת?
גיט שבעס. לא חרדי ולא אנוס. לשעבר תלמיד ישיבה ואברך בישיבות
13/09/14 01:05
201צפיות
מובילות מזרם מרכז הרב, ומקורב מאוד (כבר לא....) ל"משפחת המלוכה". כיום, חי באירופה, נשוי לדתל"שית קתולית, וגר בעיירה שבה ובסביבתה איני מכיר אף יהודי. אין אף סממן יהודי. חברים בעבודה אפילו לא שמעו על יום כיפור. כלום. נאדה.
למה אני כאן בפורום? ובכן, כ-12 שנה אחרי שפרקתי משפחה, ויצאתי  מהדת באופן גלוי ומלא, מרתקת אותי תופעת האנוסים. היה לי פה ושם קשר אינטרנטי עם אנוסים, ועלה לי רעיון לעזרה צנועה, למי שיכול... מעין...עיר מקלט. מפלט זמני. מי שיכול, מבחינת הזמן וההוצאות, להגיע לעיירתינו הקטנה באחד מעמקי האלפים, אשתי ואני נארח את מי שירצה לנשום חופש, להסתובב בגלוי ללא חשש פגישה עם מכרים, לצאת לאכול, לטייל בלי תחפושות. ללא שבת, ללא חגים. ההצעה היא רק לבודדים, זוגות או משפחות קטנות שרוצים חופש. לא פריקת עול חסרת רסן. פשוט להרגיש נורמלים לזמן מה....
חשוב לי להוסיף: חזות חרדית של גברים (פיאות, זקן) קשה להסתיר.
13/09/14 10:50
135צפיות
זו יכולה להיות מכשלה להיטמע בנוף, ולא למשוך תשומת לב. אני מציין זאת, כי זה שיקול חשוב . גם אם הגויי בסביבתינו יודעים אפס על יהודים, חזות חרדית (בעיקר חסידית) מוכרת מסרטים....
הצעה מדהימה בנדיבותה!
13/09/14 20:34
123צפיות
תבורך!
º
א גיטע שאבעס
13/09/14 15:32
52צפיות
º
לבוש כחרדי אך מתנהג ממש אחרת מת לדעת איך לסיים את הסיוט הזה
11/09/14 21:46
155צפיות
יש הרבה אפשרויות לצאת מהמלכוד, אבל זו
12/09/14 09:45
136צפיות
צריכה להיות בחירה שלך והחלטה פנימית. 
יציאה בשאלה / התמדרנות/ דתיות לייט וכו' כולם אפשרויות לגיטימיות השאלה מהאתה מצפה ורוצה מעצמך.
הכל תלוי בך חבר
12/09/14 12:55
94צפיות
אני למשל עשו לי בר מצווה .לבשתי בשבת קפוטה זה עשה לי רע כ"כ רע
שזה היה פעם אחרונה שלבשתי את הדבר הזה.ומשם התחלתי להתפרע חופשי.
היו המון בעיות ובלגן ואני הייתי בשלי .להבהרה הייתי בבית של חסידי גור.
|*|נפתח פורום ייעוץ רוחני|*|
11/09/14 17:32
19צפיות
|@|לפעמים הרגשתם שאין תשובות לשאלות שלכם אצל הפסיכולוג או הרופא?

יש רגעים בהם צריך להניח לרגע בצד את הטכנולוגיה ולחזור לשורשים, לרוח.
לרגל השנה החדשה -  בואו להתייעץ, לשאול ולפרוק את כל שעל ליבכם בפורום ייעוץ רוחני.

מחכים לכם שם עם תשובות:  
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לפעמים הרגשתם לא טוב עם החיים שלכם? יש לכם יותר מדי כסף?
20/09/14 15:46
בואו לייעוץ רוחני עכשיו!
מה אתם עושים בתפילות ראש השנה?
09/09/14 13:30
195צפיות
קודם כל הקדמה קצרה:
אני בן 25 נשוי +1 חרדים מודרנים.
אני אישית כבר לא שומר שבת או כשרות.
אישתי מכירה את דעותי אך לא יודעת עד היכן הדברים מגיעים. 
אני פשוט לא יודע מה אני אמור לעשות בראש השנה. הרי אין לאן לברוח וחייבים לשחק את המשחק.
יש למישהו רעיון?
בלית ברירה, משחקים את המשחק...
09/09/14 16:17
164צפיות
נ.ב. ברוך הבא לפורום
כל אחד והחבילה שלו
09/09/14 17:52
148צפיות
אני לא מתפלל כבר הרבה זמן .הרבה מנוחה אוכל טלויזיה ואם בדרך יש משהו לעשות בחוץ
אני שם..
º
טסים לאומן
09/09/14 20:02
93צפיות
לטוס לאומן..
09/09/14 23:10
146צפיות
זה לא פיתרון. הוא יחזור באורות!!!
תנסה לאתר אנשים כמוך באזור בו אתם גרים
10/09/14 16:39
128צפיות
ותתאספו באיזשהו מקום למסיבת ראש השנה פרטית. זה, בכל אופן, מה שעושים בכמה מהשכונות החרדיות בארץ ובעולם :) ככל שיש יותר בתי כנסת בשכונה כך קל יותר לעשות את זה...
נו מהיכן אתה??
11/09/14 07:53
113צפיות
אני כבר לא שם....
13/09/14 20:33
81צפיות
קודם כל אני אשה ופחות מדקדקים עלי. ראש השנה מבחינתי הוא ימים של מנוחה, אוכל טוב ואנרגיות טובות. בבית שלי!
אולי יש לעשות את הדבר הפשוט?
12/09/14 19:38
112צפיות
אני לא יודע ממה אתה מתפרנס ואולי יש בדברים שלי התנשאות, אבל לדעתי עליך לעשות את הדבר הפשוט ולהתחיל לחיות כפי שאתה רוצה. תחשוב רגע, היום אתה בן 26, נראה זוג צעיר בראשית הדרך. כמה שנים עוד תחיה בשקר כפי שאתה חי היום? תאר עצמך בגיל 50, מה תחוש אז והאם אז תעזוב את השקר? אז זה באמת לא יהיה אפשרי ואני לא מדבר על התיסכול שיהיה כרוך בזה. עשה זאת כל עוד אתה צעיר ובעל יכולת.
|גביע|טקס תפוח הזהב 2014|גביע|
09/09/14 18:55
27צפיות
התאספנו לנו אתמול צוות הנהלת הפורומים בסינמטק תל אביב ביחד עם מבחר המנהלים מכל רחבי הפורומים והאשכולות של הפרדס.
המנהלים המקסימים והמוכשרים, שמשקיעים את כל כולם וליבם בפורומים, הם הליבה של הפרדס. ואחרי שעות, ימים ואפילו שנים של השקעה, רצינו לנצל את ההזדמנות כדי להגיד להם משהו חשוב: תודה!

האירוע התחיל עם אוכל איטלקי, מינגלינג ומפגש מרגש. והמשיך עם הקרנה מיוחדת של סרטון מבית היוצר של הנהלת הפורומים|!| :
http://tinyurl.com/mnkz7yf

בהמשך עוד נהנינו מהופעה מגניבה ומקפיצה של הMagical Mystery Tour עם כל שירי הביטלס האהובים ואוהבים עוד יותר, אבל לא לפני שערכנו כפי מיטב המסורת את טקס תפוח הזהב של שנת 2014|!|

סקרנים לדעת מי היו הזוכים|?|

|*|הפורום המבטיח: מבשלים כשר
הבת המתהוללת

|*|הפורום החברתי: הורים לילדים ביסודי
הפתעות נעימות ו-הפוך עם ראש כפול

|*|הפורום המקצועי: סלולארי
z1george

|*|פורום 24/7: האח הגדול
Maybe Mary ו-תרמוס עם נענע

|*|הפורום לשעות הפנאי: טיולים וחופשות בחו"ל
דניאלה1311

|*|והמנהל הוותיק
OrEl74 (מפורום NBA)
אריה31 (מפורום מצעדים וביקורת מוזיקה)
Aלון (מפורום  BDSM ויחסי שליטה)

|כתר|תודה לכל המנהלים של תפוז על התרומה הנפלאה והיום-יומית שלהם לאתר! |כתר|

מוזמנים לקבל קצת טעימה ממה שהיה לנו, בעזרת התמונות שלנו מהארוע:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1&EntryId=4321846
מישהו שמעה
09/09/14 18:18
142צפיות
על דוס אנוס בזמן אחרון?
חגים...הזמנה
09/09/14 16:54
95צפיות
יש לי מקום בשבתות ובחגים. תבואו
|*|נפתח פורום חוויות ובילויים בארץ
08/09/14 12:26
22צפיות
|דגל|רוצים לדעת איזה הופעות שוות יש השבוע? רוצים להמליץ על מקומות בילוי? מחפשים מה לעשות הסופ"ש?
פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום חוויות ובילויים בארץ, היכנסו לפורום ותוכלו לשתף, לעדכן ולהתעדכן בכל הופעה/טיול/ אטרקציה אפשרית|!|

מוזמנים להיכנס קישור הבא:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
º
א גיטע שאבעס אלע
06/09/14 00:18
97צפיות
º
06/09/14 15:57
16צפיות
מראה נוכחות
06/09/14 17:21
115צפיות
יושב עם תריסים מוגפים וכותב בפורום קדישא הדין...
º
עשיתי וי
06/09/14 17:43
57צפיות
כיסויים כשרים לטלפונים סלולריים
06/09/14 15:47
167צפיות
בטוח שתתענגו על הידיעה הזו. רק בירושלים, רוצו. 
מתוך הבלוג המופלא עונ"ש - עונג שבת

ומה הלאה ? לאיפה זה יכול להגיע?
06/09/14 17:14
97צפיות
מי נותן הכשר והשאלה הגדולה כמה כסף מכניס הטימטום הזה? אולי באמת הגיע הזמן
לפתוח איזה הכשר למהדרין על דברים כמו כיסוי אייפון או כל דבר שעולה בראש.
יש לי יחוס רציני מאוד למה לא להשתמש ביחוס לעשות בוחטה רצינית .מטומטמים
לא חסר שם אז אני בדרך הנכונה.
ארגון פתחון לב

החגים כבר כאן!

880 אלף ילדים ישארו רעבים ללא עזרתכם. בואו לתרום להם עכשיו >>

אומן הובלות

עוברים דירה?

אומן הובלות ידאגו למעבר פשוט וקל! להזמנת מעבר דירה: 050-9500094

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום