לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום חרדים בעל כורחם

ברוכים הבאים לבית האמתי שלכם 

פורום לחרדים שחרדים בעל כורחם ומכורח המציאות.  פורום לחרדים שלא יוצאים בשאלה בגלל הסביבה, העבודה, המשפחה, האישה, הילדים, המעמד החברתי, בעצם בגלל הכל.

כאן תוכלו לשתף, לספר, לקטר, לבכות, לצעוק, להתלונן, להאשים, להגזים, להתחרט, לבקר, לצאת, לחזור, להישאר, לאהוב, לשנוא, לעניין, לדון, ליפול, לקום, כל מה שתרצו, העיקר תהיו אתם.

הצעות, הארות, הערות ובקשות, יתקבלו בברכה במסר האישי. מחיקת הודעות או חסימת חברים יימנעו, כל עוד אתם שומרים על הכללים. אז נא להתנהג בהתאם.

לפני כתיבת הודעה חובה לקרוא את תקנון הפורום. מה זה "חרדים בעל כורחם"?   - התשובה כאן.  תחקירנים/ מפיקים/ סטודנטים לקולנוע- לפני פרסום הודעה בפורום אנא קיראו כאן.
הודעה חדשה

החרדים לא שמעו על זה
30/10/14 21:51
48צפיות
כאלף צעירים עוזבים מדי שנה את המגזר החרדי - והנתונים במגמת עלייה, אך הם מוצאים עצמם בודדים: ללא השכלה בסיסית, לפעמים ללא שפה - ובלי סיוע. "חרדי שרוצה לעשות תואר, מקבל הכל", טוען ישראל לוי, חסיד לשעבר. "אני לא זכאי לכלום אף שאני סובל מאותם פערים, רק כי אני כבר לא .
מנסים לקדם חוק בעניין.
30/10/14 23:12
33צפיות
חוק סיוע ליוצאים בשאלה.
אפשר לפנות לארגון הלל.

הרב שלנו רדו עד לרב דבריו שפתים יישק.צ'י
30/10/14 17:23
49צפיות
מתלבט אם להתחסן? יש לך שאלות בנושא?
30/10/14 12:34
16צפיות
עם בוא החורף, מחלת השפעת מאיימת על כולנו.

מתלבטים אם להתחסן? יש לכם שאלות בנושא? אתם מוזמנים לאירוח מיוחד בנושא :-)

היום בין השעות 16:00-18:00 נארח את ד"ר ליזה רובין מטעם משרד הבריאות שתענה על כל שאלותיכם בנושא.

מוזמנים |@|
חרדי אנוס בשידוכים
27/10/14 16:52
143צפיות
שלום לכולם!
התלבטתי זמן רב, והחלטתי לעלות את מצוקתי כאן בפורום, בתקווה לשמוע עצות בנושא ממי שחווים מצב זהה לשלי.
אני חסיד חב"ד כלפי חוץ, אך אנוס כבר כמה שנים. איני מקיים תומ"צ במשך זמן רב, אבל תוך הסתרה מוחלטת מהאנשים הסובבים אותי.
במשך הזמן יכולתי לחיות עם שני הדברים יחד בדרך כלשהי. אבל עכשיו אני נכנס לעונת השידוכים. ומכיוון שאני לא רואה את עצמי חוזר בשאלה בצורה גלויה, הן מפני המחירים שאני אצטרך לשלם, והן מפני שאני "חי" (לא רק במובן הטכני, אלא גם במשמעות הנפשית) בתוך החברה החב"דית, אותה אני אוהב ומתעניין בה.
אך אני לא יכול להנשא כמובן לבחורה חב"דית שגרתית, הן מפני שאני לא מעוניין חלילה לפגוע בה כשתגלה שאין תוכי כברי, וגם משום שאני לא מוכן לוותר על תחומיי העיסוק החילוניים שלי, או לוותר על אושר בגלל אמונות שאני רחוק מהם מאד.
איזה דרכים אפשרויות קיימות במצב שכזה? האם מישהו יכול לחלוק מניסיונו כיצד אפשר להתמודד עם זה? האם ישנה, אולי, בחורה הנמצאת בסיטואציה דומה שתרצה להכיר - לבינתיים בצורה אנונימית - ולחיות ביחד בצורה כזו?
אשמח לשמוע תגובות כאן, או באימייל: sholem321@gmail.com.  יותר נח עבורי באימייל, כי אני עדיין לא מכיר מספיק טוב את הממשק כאן...
מענדי
בטוח שיש בחורות כמוך הבעיה למצוא אותם
28/10/14 13:43
85צפיות
שהייתי בבניברק ידעתי מי הם הבחורות האלה כל אחת וחסרונותיה .3 שנים כף
רגלי לא דרכה שם ונקווה שזה ימשך לנצח.
בכל אופן אני מאחל לך שתמצא מישהי כמוך ותחיה אחלה חיים.
בדברים אינם בדיוק כפי שתיארת
01/11/14 00:41
3צפיות
תנסה לחשוב מהם תחומיי העיסוק החילוניים שלך שקשה לך לוותר עליהם - אם בכלל תצטרך לוותר עליהם אי פעם - לעומת ההוואי שאתה חי בו כעת.

להיכן נדחק "האושר הגדול" כאשר מאמצים אמונות רחוקות?
לפעמים יכול האושר להימצא באמונה דווקא, והדת יכולה לשמש בתור אופיום כפי שאמר מי שאמר.

º
*הדברים
01/11/14 00:43
התגעגעתי, אז באתי. חסר לכם נטיות???
28/10/14 12:13
92צפיות
הייתי, פרשתיי, חזרתי ושניתי ושוב אני כאן. עם תובנות חדשות - אם אפשר לקרוא לזה תובנות. משום שזה לא נעשה יותר ברור, אלא הסתבך עוד יותר. סטטוס אמונתי לא השתנה. אני אדם מאמין הכי אטאיסט שהכרתי מעודי. ואל תבקשו ממני הסברים - כי אין לי הגדרה.
אני קוראת מעט, ועוד מעט, ועוד מעט והחמיצות שעולה בגרוני מתגבשת לה לשלוחות חמוצות עוד יותר. אין 'גדוילים' ואין קטנים! יש עולם. עולם גדול ואפל של יצורונים. חלקם משטים בנו וחלקם משתטים. אם יש משהו - זה אדם, אדם שמשתייך לעצמו או לצחנת האנוש שסביבו. ואשאל אתכם שאלה, למי שיש ילדים - כשאתם מבינים כמה סדום ועמורה יש כאן - אין לכם נקיפות מצפון על עצם הבאתם של הילדים לעולם?! זה ממש מטורף! האם אתם מסוגלים לסלוח לעצמכם על שהבאתם אותם לעולם?!
החברה החרדית היא בעיה כחברה, עוד לפני האמונה, משום שאם ישנה דרך לאמונה - הם משתמשים בה ככרדום לחפור בה... בודדים האנשים שהכרתי שפיהם וליבם שווים. בכל החוגים. אבל שם זה חשוב יותר - משום שהם מנפנפים במשהו אחד, ומקיימים משהו אחר. אנשים שיש בידיעתי הברורה שהם פחות שומרים תורה ומצוות - נהנים להתהדר בחליפת ה'פרום' ולא להיראות חלילה בחברת מי שאינו 'פרום'. לא משנה שהם יוצרים קשר עם מי שאינו 'פרום' כשהם צריכים משהו שאינו ממש 'פרום'... זבל אנושי!!! אף פעם לא תהיה שייך אליהם, גם אתה טוב מהם, רק משום שאינך נראה כמוהם - דהיינו - שחור לבן!!! כובע אדוק אדוק לפאה עם פוני מדוד!!! מטפחת המכסה חצי מצח!!! אם לא היו ממציאים את בייגלה ה'שטוחל'ה הם היו ממציאים אותו!
נשמח ליצור קשר עם זוגות כמו שאנו - קשורים ולא קשורים! לא, אין מדובר בהזמנה לג'קוזי בזוגות או באורגיות מטורפות! גם לא בזלילה 'מהצד'! אנו זוג השונה אחד מהשניה, מאמינים ולא מאמינים בערבוביה, ובעיקר לא סובלים אנשים שירצו להתהדר בנו או להיפך... לא מוגבלים ב'חוג' או ב'מראה', אנו מחפשים בעצם חברים - לא פרום מטומטמים! שלפני שחיים על פי תבנית של 'איך זה נראה' או 'איך זה נשמע'... כן, דבר ידוע הוא שאין זה אתר היכריות.

שיהיה לכם אחל'ה יום!

אמרתי כבר שהתגעגעתי...
כתבת יפה למרות שאני כבר הרבה זמן לא נמצא בזבל הזה
28/10/14 13:39
58צפיות
שכחתי כבר איך נראים הצבועים האלה.וכל השטויות של הלבוש .
אבל שכויח על הכתיבה.
יום טוב
תגידו, הגדוילים באמת מאמינים ביהדות?
27/10/14 11:46
83צפיות
היה פה בזמנו את ״בעל מחשבות״ שאמר שהוא רב גדול ומפורסם, והוא לא האמין בכלל בדת. כמו כן קלרה אומרת שאחד מהאנשים שמגיע אליה הוא ראש ישיבה. מה שמביא אותי למחשבה על זה שהגדויילים, הם בכלל אנוסים, ומפאת המעמד והכסף, הם לא מפסיקים את הטירוף.

הם מאמינים בכסף והרבה
27/10/14 14:51
64צפיות
חסר אנשים שמחפשים לאדמורים ורבנים וחיים כמו אנוסי ספרד בזמנו?
הכרתי לפני שנים ראש ישיבה מירושלים ששינה את מינו.הבן אדם נעלם
לתהום הנשיה .א קיצר כסף כסף וכסף .
|שף| סידרנו לך 1,000 ש"ח לשופינג
27/10/14 13:11
15צפיות
|!| ככה פשוט...

תשתפו אותנו בטיפ שלכם לחיים קלים במטבח ואולי תזכו ב - 1,000 ש"ח לקניית דברים טובים למטבח

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|*|נפתח פורום עגלות לתינוק|*|
26/10/14 10:41
8צפיות
|@|הילד או הילדים הראשונים שלכם גדלים ברגעים אלו ממש בבטן? עליכם להיות ערוכים בהתאם לקראת הגעתם!
חדש בתפוז ? פורום עגלות לתינוק. פורום זה מיועד עבור הורים, משפחה ועוד העומדים לקראת רכישת עגלת תינוק.

המגוון רחב מאוד וקשה להחליט מהי העגלה עבורכם. איך יודעים מה ההבדלים בין העגלות? האם עדיף להזמין מחו"ל? מהי העגלה שתענה לכם על הצרכים?
כל המידע במקום אחד! היכנסו עכשיו לפורום להתייעץ ולייעץ בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

שבת שלום לכולם
24/10/14 18:48
69צפיות
אחרי כל החגים. נכנסים לרוטינה השבועית...
º
א גיטע שאבעס
24/10/14 22:31
37צפיות
השנור במיטבו
23/10/14 10:27
151צפיות
זקוק לישועה? שלם 1,848 ש"ח
"למה בקבר רחל הציעו לי את זה ב-60 שקלים לחודש?" "ואם אני רוצה לעבור באמצע לצדיק אחר?" "זה מגיע עם ספק?" ליובל בינדר מ"שרוטונים" נמאס מהשנור הטלפוני, והוא החליט "לחשוף את המסחור שנעשה כאן מהדת, ולהגחיך את שיטת השיווק האגרסיבית שלהם"

נכון שחלק מהשרלטנים האלה חרדים
23/10/14 23:04
93צפיות
אבל המסחרה הזאת מתנהלת על ידי משפחות פשע מכל שכבות החברה....
משפחות פשע ? באמת ? אלה לא חרדים ?
26/10/14 21:14
46צפיות
סליחה על ההתפרצות, אני קורא סמוי בפורום זה והייתי חייב להגיב.
אין שבוע שלא מתקשרים אלי כל מיני מתרימים בשם כל מיני עמותות קודש  וקבר של איזה קדוש, מבטיחים להתפלל ולדאוג לברכות תמורת תרומה נדיבה.
אתה רוצה להגיד שכל אלה הם נציגים של משפות פשע ? אם זה נכון, מדוע רבנים ידועי שם מתוך העולם החרדי לא יוצאים בקול קורא לכלל הציבור לא לתרום ולא להיענות לפניות האלה ? מה מפריע לרבנים לחשוף את פרצופם של המתרימים הפיקטיביים האלו ? אלה אם כן הם שותפים לדבר עבירה של אותן משפחות פשע וגוזרים גם הם קופון מההתרמות והשנורר הזה ?
גם אני סמוי
30/10/14 14:11
13צפיות
זה מזכיר לי לפני שנים, בעקבות מצעד הגאווה ההומואים היו שיחת היום,
הרב פורוש אמר אצלנו אין דבר כזה, ואם יש אז הם מתחזים.
מסופר על החרדי שעמד בגן חיות מול מכלאת הג'רפה,
מדד אותה מספר פעמים ואמר, אין חיה כזאת.
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:22
20צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
|*|נפתח פורום תוכנית לידה|*|
19/10/14 11:57
11צפיות
|@|לקראת לידה? כנראה שחששות ומחשבות לא מפסיקות ללוות אותך. בואי להתייעץ עם מיילדת מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום שתשמח לענות לך על כל שאלה.
הפורום ילווה אותך ברגעי השיא ? לקראת הלידה, במהלכה ובימים הלא פשוטים שאחריה.
זה הזמן והמקום לחלוק עם אחרות את השאלות הקשות שעולות בך ? האם הבעל צריך להיות נוכח בחדר הלידה? מה עושים אם לא מתחברים למיילדת? איך מתמודדים ביום שאחרי? ועוד...

מחכים לך עכשיו עם כל התשובות, בפורום תוכנית לידה:
חג שבת חג שבת לא יודע איזה יום
17/10/14 15:13
210צפיות
אין לי אוויר כואב בחזה אף אחד לא יבין אותי מטומטם שכמוני בעל אב דתי (חרדי) שבתוך  תוכו עוד לא יודע מה רוצה מעצמו ומה יהיה שיהיה גדול האבסורד שי לי 2ילדים בתיכון ואני לא יודע עדיין מי אני

º
אדם קרוב אצל עצמו.אם אתה לא יודע מי ידע?
17/10/14 17:10
81צפיות
האמת שגם מי שבחוץ כבר מאבדים אחיזה
18/10/14 01:39
124צפיות
של איזה יום מה... אתה בחברה טובה
נעלמת
18/10/14 03:01
137צפיות
רצית לדבר...
º
לא מטומטם בכלל...
19/10/14 05:28
79צפיות
הודעה משמחת
17/10/14 16:35
207צפיות

הודעה משמחת
לא יודעת איך כנראה שמישהו סיפר ליאיר, הבן שלי, מה שכתבתי. 
הוא התקשר אלי היום והתחנן בבכי שאסלח לו על כל הרע ועל כל השטויות שהוא אמר לי. הוא גם הוסיף כמה מילות אהבה ואמר לי שהיום מסתייג טוטאלית מכל מה שחשב בעבר. היום הוא למעשה בעד המדינה בעד הצבא ובעד העבודה. הוא ביקש שאכבד אותו על החלטתו לשמור שבת ומצוות. עניתי לו שאני מכבדת את החלטתו אני לא רואה בזה כל רע בשמירת מצוות כל עוד זה לא פוגע בנשמה של אדם ולא פוגע בנשמה של בן משפחה. איש לפי אמונתו כל עוד לא פוגע במישהו אחר. הוא גם ביקש סליחה על כך שלא מעדיף לגור לידי. מעדיף לחיות בצפון שם יותר זול. 
יחד עם זה..עדיין קשה לסלוח לו, עברתי יותר מידי. אולי אני זקוקה לפסיכיאטר. טוב. שבת שלום!

איחלתי לך שיהיה לך טוב בקרוב ממש ונבואתי התקיימה
17/10/14 17:09
114צפיות
כנראה שאני הולך להיות מקובל או רב שיודע הכל וכל ברכה שלי מתקימת .לאור היחוס שלי
אין לי בעיה להיות כזה.אם תשמעו על חסידות חדשה שקמה מעפר תדעו שזה אני.
תבואו תקבלו ברכה חינם אין כסף. הפתיחה בקרוב.
º
תודה כבוד הרב
17/10/14 19:01
50צפיות
איזה יופי!!
18/10/14 02:58
100צפיות
אני כל כך שמח בשבילך!!! תבשרי רק בשורות טובות!!
º
19/10/14 23:51
6צפיות
היי חברים.
17/10/14 20:54
146צפיות
וואו מלא זמן לא נכנסתי לכאן. פתאום לראות את כל הדסקוסים...מעניינים אתם.
א קיצר, משעמם לי תופת אחרי התקופה המזוויעה הזאת של החגים.. יש לי רכב ובא לי לצאת לאנשהו. יש למישהו רעיון?? לא מסיבות ובארים..

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה