לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום חרדים בעל כורחם

פורום חרדים בעל כורחם

  ברוכים הבאים לבית האמתי שלכם 

פורום לחרדים שחרדים בעל כורחם ומכורח המציאות.  פורום לחרדים שלא יוצאים בשאלה בגלל הסביבה, העבודה, המשפחה, האישה, הילדים, המעמד החברתי, בעצם בגלל הכל.

כאן תוכלו לשתף, לספר, לקטר, לבכות, לצעוק, להתלונן, להאשים, להגזים, להתחרט, לבקר, לצאת, לחזור, להישאר, לאהוב, לשנוא, לעניין, לדון, ליפול, לקום, כל מה שתרצו, העיקר תהיו אתם.

הצעות, הארות, הערות ובקשות, יתקבלו בברכה במסר האישי. מחיקת הודעות או חסימת חברים יימנעו, כל עוד אתם שומרים על הכללים. אז נא להתנהג בהתאם.

אודות הפורום חרדים בעל כורחם

פורום חרדים בעל כורחם

  ברוכים הבאים לבית האמתי שלכם 

פורום לחרדים שחרדים בעל כורחם ומכורח המציאות.  פורום לחרדים שלא יוצאים בשאלה בגלל הסביבה, העבודה, המשפחה, האישה, הילדים, המעמד החברתי, בעצם בגלל הכל.

כאן תוכלו לשתף, לספר, לקטר, לבכות, לצעוק, להתלונן, להאשים, להגזים, להתחרט, לבקר, לצאת, לחזור, להישאר, לאהוב, לשנוא, לעניין, לדון, ליפול, לקום, כל מה שתרצו, העיקר תהיו אתם.

הצעות, הארות, הערות ובקשות, יתקבלו בברכה במסר האישי. מחיקת הודעות או חסימת חברים יימנעו, כל עוד אתם שומרים על הכללים. אז נא להתנהג בהתאם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
לפני כתיבת הודעה חובה לקרוא את תקנון הפורום. מה זה "חרדים בעל כורחם"?   - התשובה כאן.  תחקירנים/ מפיקים/ סטודנטים לקולנוע- לפני פרסום הודעה בפורום אנא קיראו כאן.
המשך >>

האם יש כאן נשים או גברים אנוסים?
21/09/2015 | 19:42
1
370
אשמח לשוחח על החיים...
megermatan10@gmail.com
מה הבעיה לשוחח כאן?
01/10/2015 | 16:50
78
האם יש פה חבדניקים ??
25/08/2015 | 01:30
1
369
אני חבדניקית בבסאה... נשואה+ , בת 25 ,חוצניקית!
מחפשת מישהו במצב דומה
אני :)
27/08/2015 | 00:24
83
האוטובוסים יוצאים ריקים
23/08/2015 | 09:21
373
אני גר בתל אביב ורואה ללא הרף את הקווים 15, 20, 93. ולעולם אין שם יותר משני נוסעים או שלושה. הקווים החדשים האלו שנוסעים בתדירות מאוד גבוהה מסתמנים ככישלון מוחלט. עד מתי חברות האוטובוסים ישלימו עם המצב הזה. אולי לפחות יעברו למיניבוסים כדי לצמצם את הזיהום?
חודש אלול והצורך בהתעוררות
21/08/2015 | 14:32
250
א. מקובלנו מן אבותינו הקדמונים שזמן אלול זמן חזרה בשאלה היא וראוי לכל אדם להתחזק בהנושא בימים אלו.
ב. והנה ראוי לו לכל אדם בימים אלו לשים על ליבו שחייו בעולם החרדי אינו אלא דבר זמני וארעי, ועתיד הוא בסוף לצאת מחשיכה לאורה, מגיטו לעולם החופש ומעולם של כפייה ואובססיה לעולם של החיים טובים.
ג. וראוי לכל אדם לחשוב כיצד יכול הוא לעשות מעשה טוב בימים אלו, אם זה ע"י רכישת המכשיר החכם והקדוש (סמערטפון בלע"ז) או אם זה ע"י השגת אינטרנט שאין בו השיבוש המתקרא 'אתרוג' או 'רימון' וכיו"ב, שידוע שדברים אלו מרחיקים את האדם מן החופש ומן הטוב. ואם יכול הוא ליצא ל'מועדון' או לילך למקום שיש בו מסיבה ושמחים ורוקדים בו מבני שני המינים הרי זה ראוי ומשובח.
ד. היות שתכלית כל קיומנו בעולם החרדי הוא לשאוף ולצאת לבסוף מתוכו ולקיים חיים עצמאיים שאינם תלויים בידי אחרים הרי זה מן הראוי שאם יוכל אדם למצוא לעצמו פרנסה או ללמוד מקצוע או להרחיב ידיעותיו והשכלתו בכל תחום, בין בשפת הלע"ז המכונה אנגלית בין בחכמת המתמטיקא או בכל דבר אחר הרי זה ראוי ומשובח ומקרב את האדם ליום יציאתו לחירות.
ה. ראוי גם כן לכל אדם לחקור ולבדוק אחר שאלת קיום האלוהים, כי הנה ישנם רבנים רבים המתיימרים לדבר בשם האמת ומשתמשים בכשלים לוגיים בכל דבריהם או שמשקרים לציבור בעזות פנים שאין כמותה על כן ראוי לכל אדם לחקור באתר המכונה יוטיוב או בכל מקום אחר ולהתחקות אחרי כשליהם וטעויותיהם, וכן אם אדם יודע שפת הלע"ז המכונה אנגלית ראוי שיחפש גם חומרים באנגלית ובפרט בערוץ הקדוש המכונה 'חווית האתאיסט' (The Atheist Experience) וכן ראוי לכל אדם לדעת הדברים האלה בבחינת דע מה שתשיב (כשתוכל להשיב) . ואם יש מישהו מבני ביתו או בסביבה הקרובה אליו שדבריו נשמעים אליו ראוי שיחשוב ויבין האיך יוכל לומר לו דברים אלה על מנת שיוכל גם הוא להיות שותף לדברים אלו וכמו שכבר נאמר 'טובים השניים מן האחד' וגם ע"י דברים אלו משתברים חומות הגיטו ומתקרבת הגאולה השלימה למען כל ציבור השוטים ההולכים שבי אחרי רבנים אידיוטים ואחרי אלוהים שאינו קיים.
וורט פרשת שופטים מרבינו הכלי יקר ורבי בונם מפשיסחא
19/08/2015 | 11:39
137
"שופטים ושוטרים תתן לך בכל שעריך...
ושפטו את העם משפט צדק"
"תתן לך" קשוט עצמך תחילה, כלומר, קודם דאג שתהיה אתה מושלם, ורק אחר כך תוכל להתפנות להשפיע על אחרים שייטיבו דרכיהם. ברוח דומה פירש האדמו"ר רבי שמחה בונים מפשיסחה: "שופטים ושוטרים תתן לך" כשאדם שופט בקביעות את עצמו, רואה את הליקויים שבו וגם את המעלות של אחרים, הגיוני שאז "ושפטו את העם משפט צדק". אבל מי שרק רואה את חסרונות הזולת ולא רואה את הגיבנות שלו עצמו, אחד כזה טבעי שימנע משפט צדק.
נפרדת
16/08/2015 | 21:51
2
422
נראה לי שצריך מנהל/ת חדש/ה כדי לנסות להחיות את הפורום.. היה נחמד חברים/ות :-)
סגירת הפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2015 | 10:02
273
נוכח רמת הפעילות הנמוכה הוחלט לסגור את הפורום בשלב הזה.
בהזדמנות זו אנו רוצים להודות ל ים כחול 99 שניהלה את הפורום.
המשך גלישה נעימה ב אנשים
 
חבל
30/08/2015 | 00:35
43
וורט לפרשת ראה מרבינו שר שלום מבלז
12/08/2015 | 14:28
107
כי לא יחדל אביון מקרב הארץ על כן אנכי מצוך לאמר פתח

תפתח את ידך לאחיך לעניך ולאבינך בארצך (טו, יא)

אמר הרה״ק השר שלום מבעלזא זי״ע הסבר נפלא: ארבע מדרגות ישנם

בצדקה, ראשית ״לאחיך״, שנית ״לעניך״ – עניי עירך קודמים, שלישית

״לאביונך״, רביעית ״בארצך״ – מארץ ישראל.

וידוע, כאשר האדם פותח את ידו אין האצבעות שוות זו לזו בגודלן,

וכאשר הוא קופץ (סוגר) את ידו, ארבע האצבעות שוות.

והנה בא הכתוב להשמיענו: כשאתה נותן צדקה ״ולא תקפוץ את ידך״ -

אל תאמר, שאין כאן מדרגות והכל שוים, אלא ״פתח תפתח את ידך״

ותראה כי חלוקים הם אחד מחברו…
חדש בפורום
10/08/2015 | 19:17
2
290
שלום לכולם, אני חדש פה בפורום.
קצת על עצמי - אני חרדי מבטן ומלידה, גדלתי בבית מאוד 'פרום' שמקפידים על קלה כבחמורה. בגיל הישיבה קטנה התחלתי 'להתמסטל' ולהיסחף לקיצוניות ונערוויזם. בשלב מאוחר יותר החלטתי להתמתן ולהיות חרדי יותר מודרני אבל המשכתי להאמין באלוהים עד לפני כשנה.
לפני כשנה נחשפתי לסרטונים של 'נו באמת' ומשם הדרך לחקירה ובדיקה של הנושא, שהביאה אותי למסקנה הסופית שהכל חרטא ואין אלוהים, היתה קצרה.
כיום אני שומר על המינימום ההכרחי, לא ממש סובל פה אבל כן רוצה 'לצאת מהארון' באיזשהו מקום ולהיות חופשי לגמרי מהמגבלות של הקהילה החרדית.
מקווה שיום אחד אוכל להיות מספיק עצמאי כלכלית ונפשית בשביל לעשות את הצעד בלי בעיות (לא אחשוף יותר פרטים על הענין כדי שלא לחשוף את עצמי).
באיזשהו מקום אני גם מאוד חושש מהחילוניות, לא קל לי מבחינה חברתית וגם לא קל לי עם שינויים ככה שהמעבר לעולם החילוני בהחלט עלול להיות כאב ראש חאו פשוט עבורי. ולכן אני גם מנסה לעשות את זה לאט לאט.
עד כאן עליי. באשר לפורום, אם יורשה לי לומר, הממשק פה למובייל קצת מסורבל וגם הפרסומות הקופצות האלה קצת מציקות (הפרסומות הקטנות שיש בד"כ במובייל פחות מציקות ובשורה התחתונה גורם לכך שאנשים יישארו יותר זמן בפורום - משתלם בסופו של דבר), אבל זה מה יש בינתיים.
ברוך הבא
10/08/2015 | 21:43
174
אכן צריך הרבה סבלנות, בתהליך הסבוך הזה. וגם אני לא סובלת את האפליקציה של תפוז שמלאה בבאגים ובפרסומות קופצות
ברוך הבא בצל קורותינו
11/08/2015 | 14:20
170
תשמע ידידי כל אחד שבא מהמקום שלך יש לו ויהיו לו בעיות וסיבוכים.
כל אחד והדרך שלו המצבים שבו הוא נמצא.ההעזה ועוד גורמים שונים.
אני מאחל לך שיהיה לך יציאה קלה וחלקה מהגטו.
חשד: רב נגע בנשים "להוציא רוחות רעות"
05/08/2015 | 12:02
1
284
רב מוכר מאחד היישובים באזור ירושלים נעצר בחשד שביצע לכאורה מספר עבירות מין בנשים בהן טיפל. בסביבתו מכחישים את הטענות ומסבירים שהדברים נעשו בהסכמתן של הנשים ובהתאם לספר קבלה מיוחד .
נראה שהחום דופק במיוחד את הראש של הרבנים.
שום דבר לא דופק לרבנים ת'ראש
08/08/2015 | 11:49
136
נו קיבלו הסכמה מתוך ספר קבלה מיוחד... 
(החום הוא תרוץ מצויין להתפשט...) . שום דבר לא דופק להם את הראש, הכל מחושב, הכל מתוכנן, כמו אצל עבריינים מתוחכמים, על נשים תמימות ולכודות בין הפטיש לבין הסדן. 
פתוח בשבת בירושלים
06/08/2015 | 15:43
258
https://www.facebook.com/openopeninjerusalem?fref=...

מכירים עסקים נוספים שפתוחים? כתבו להם

הפיצו לכל דורש!
וורט חסידי פרשת עקב מרבינו האוהב ישראל מאפטא
05/08/2015 | 13:37
97
דהנה ידוע, שקודם
ביאת גואל צדק יהיו בני ישראל מוכרחים לשוב בתשובה שלימה ורק אז
תהיה הגאולה השלימה, וזהו שאמר הכתוב ״והיה עקב תשמעון״  שהלא
סוף דבר יהיה שיהיו מוכרחים לשמוע למשפטי ה' וישובו בתשובה
שלימה, ולזה פונה השם יתברך אל בני ישראל ושואל מדוע ״ושמרתם״(מלשון ״המתנה״, כדכתיב ״ואביו 'שמר' את הדבר״  ממתין ומצפה מתי
יבוא) היינו למה ימתינו מלעשות כל הצריך, הלא טוב יותר שתיכף ומיד
״ועשיתם אותם״  שכבר עתה ישמרו ויעשו את כל מצוות ה' ועל ידי זה
יזכו בעגלא ובזמן קריב לביאת גואל…
נשבר לי הלב...רות הודחה ממאסטר שף :(
04/08/2015 | 23:23
2
248
היא הייתה כל כך יפה....!!!  עכשיו לא אראה את התכנית יותר.
באמת העולם אכזר איך רותי היפה עפה.
05/08/2015 | 11:48
161
תשמע שיר יפה ונצחי על אשה יפה אולי זה יביא קצת מזור לסבל הבלתי נתפס על ההדחה.
'Elle etait si jolie' by Alain Barrière היא הייתה כה יפה שלא העזתי לאהוב אותה.
תתנחם בשיר .
כן
06/08/2015 | 21:35
80
יפה ואמיצה
אח שחזר בתשובה
31/07/2015 | 13:06
5
402
יש לי אח בן 21 שהתחתן החודש... את תהליך החזרה בתשובה הוא החל בגיל 16 בערך... (יש לציין שאנחנו משפחה מסורתית, שומרים שבת אבל לא יותר מזה..האבא הולך ללא כיפה, אמא עם מכנסיים וכו..) האח  שהיה בחטיבה (ז'-ח') היה בישיבה תורנית כי לשם כל חבריו מהיסודי הלכו.. ופשוט לא סבל את המקום, הוא וחבריו עברו לבית ספר חילוני... לאחר שנתיים שם (שהיה בכיתה יא בערך) התחיל את התהליך.. ככה סתם על דעת עצמו, התחיל לבדוק ולחקור.. אף אחד לא השפיע עליו או משהו כזה..עשה טובה שסיים את התיכון ואת הבגרויות(בשביל ההורים) וביקש מהוריי לרשום אותו לישיבה, בהתחלה היתה זאת ישיבה של לימוד תורה ולאחר מכן גיוס של שנה וחצי לצהל, לאחר חודש החליט שזה לא מספיק דתי לו וזה לא בשבילו .. עד שהגיע לישיבה בירושלים..בשנתיים האחרונות הוא ממש התחזק... הקטע שמפריע לי בכל הדבר הזה הוא ששמתי לב שהדת הזאת מרחיקה אותם מהמשפחה..איך זה יכול להיות? הם לימדו אותו שם שהוא צריך לשמור נגיעה מאחיות שלו.. אפילו ללחוץ לו את היד ולהגיד לו שבת שלום אי אפשר.. זה נראה לי הזוי לגמרי.. מאז שהוא נכנס לעולם הזה אני ממש מרגישה שאין לי אח.. היינו בקשר מאוד טוב.. הוא התהפך מקצה לקצה...(היה מת על מסיבות, בילויים, כדורגל,חברים, טינייג'ר רגיל) ואז פתאום זה קרה.. אני לא מבינה למה הדת שאמורה לאחד במיוחד במשפחה עצמה , גורמת לריחוק הזה.. אפילו שהוא מדבר הוא בקושי מסתכל עליי ועל אחותי כאילו אנחנו איזה "מוקצה" ..הרגשה נוראית... אין לי בעיה עם שמירת שבת, זה יפה.. אבל החרדים הפכו את הדת לשנואה עם כל השטיפות מוח שהם עושים לאנשים.
זה פשוט טירוף הדעת .כמו כת לכי תביני
02/08/2015 | 10:40
190
מה עובר על בן אדם שעוזב הכל גם את החשיבה העצמית ומתבטל בפני איזה פוץ.
לי נראה שזו מין הפרעה נפשית .אחרת אין לזה הסבר.
הייתי שם
02/08/2015 | 12:11
3
216
גם אני עשיתי את זה בכיתה י"א. התחתנתי ילדונת בת 19 וחרדית משוגעת.
 
אני יכולה לנחם אותך:
א. רוב הסיכויים שטוב לו כרגע. הוא שוגה בהזיה נעימה שהוא מצא את האור והוא עושה את הדבר האמיתי עם עצמו.
ב. אני יצאתי מזה וחזרתי לעצמי אחרי כמה שנים, אז אל תאבדי תקווה.
 
וחוץ מזה.. לשמור נגיעה מאחיות?? ביזארי בעיניי לגמרי. אולי תראי לו שכתוב אצל הרבה פוסקים שאחיות לא אסורות בנגיעה?
 
אשמח אם תוכלי להראות לי איפה נמצאים הפסוקים..
02/08/2015 | 12:50
2
155
אני מצאתי רק דבר אחד שראיתי שהיה כתוב לו בחוברת של "הדרכת חתנים בזמן האירוסין" שרשום על כל העניין של ייחוד שמותר לו להיות בחדר רק עם אימו, אחותו או סבתו...אבל לא מצאתי משהו על נגיעה...
והקטע בחתונה שאמא שלי שואלת אותו אם אנחנו (האחיות) יכולות להצטלם איתו אז אישתו ישר קפצה" לא הוא לא יכול".. עכשיו לידה בכלל הוא גם קובר את המבט שלו בבלטות.. הזוי לגמרי..
ועוד קטע שלא הבנתי... הקטע עם הכתובה- הגבר מתחייב שם לפרנס לכלכל וכל העניין הזה.. ובפועל האישה היא זו שעושה את זה,  היא עכשיו תצטרך למצוא עבודה.. והם הולכים ללמוד בישיבה...יש הסבר לכך באיזה שהוא מקום?
והיא ראתה גם שההורים שלי עד עכשיו שילמו ומימנו אז היא לא בדיוק מחפשת עבודה , למה השם יתברך יזרים להם הכל...
מעניין שמשום מה הם האנשים שמחפשים חינם, מחפשים טרמפים ונדבות... אני מהחתונה פשוט לא מעכלת.. מצחיק שבחטיבה הוא התחנן שיוציאו אותו מהבית ספר הדתי ואומר להורים שלי : " מה זה רק תורה לומדים פה מה אני רוצה להיות רב"? ואז מגיע השליח שמושך אותך לשיעורי תורה(זה גיליתי אתמול כי הוא אמר שלא) ואז משם הוא התחיל לחקור ולחקור וכל השאר היסטוריה.... קשה לי מאוד מאוד מאוד להאמין שהוא יצא מזה.. הוא כל כך מאמין וכל כך דבוק בזה ברמות מפחידות
יש פה יותר בקיאים ממני
02/08/2015 | 22:39
1
117
אולי יוכלו לכוון אותך.. בכל מקרה מדובר בהלכות ולא בפסוקים. ויש כאלה שלדעתם מותר ויש כאלה שלדעתם אסור.
 
מצטערת לשמוע על המצב, נשמע על הפנים...
לא יעזרו לא פסוקים ולא כלום
03/08/2015 | 08:57
118
הבן אדם נמצא בסוטול לך תגיד למישהו שלא רואה בעיניים משהו.אני הייתי פעםםםםםם
חסיד קרלין ואני נולדתי לתוך הטירוף הזה.אז איך יכול בן אדם שפוי לעזוב הכל ולסגור את עצמו
בתוך גדרות ואיסורים שהוא כלום ושום דבר .הכל מוכתב לו אלא אם הבן אדם השתגע התחרפן
הוא מרחף בענן דמיוני .כמו הסם המציאותי ככה זה אצלם .זה טירוף וטירוף לא מבינים.
קוממיות האנוסים
02/08/2015 | 02:20
289
בארץ ישראל קם היהודי.
בה יצר ובישר לעולם את המנותאיזם, המוסר והערכים.
ובה יצר את העריצות וחוסר הסובלנות.
 
בעולם של ניגודים, של מדע, ומודרנה.
אחרי אלפיים שנות גלות, מתי מעט עזי נפש, פרקו מעל צווארם עול הא-ל והגלות, מרדו במוסכמות ובגזירת הגורל. 
והקימו מחדש את מלכות ישראל השלישית.
 
מתוך דחפים אבולוציונים.
ומתוך פחדים קמאיים.
ומתוך פשיזם חברתי, בורות, ובערות.
קמו להם מנהיגים פונדמנטליסטים, יצרו להם מובלעה בתוך החברה הנאורה, בארה"ב בישראל ושאר האומות הנאורות.
כולאים בתוכה את חירות האדם, מתוך זלזול עמוק ומתנשא בערכי העולם הנאור והפלורליזם, ומתוך דריסת חופש הביטוי, הנגישות למידע, חופש דת, חירות האדם, והגנת המיעוט, כשהעולם הערבי הפרסי ומדינות רבות אחרות, נדרסות תחת עריצות הפשיזם המוסלמי.
 
בעת התפוררות הערכיות והאידיאלים בחברה המערבית, ובשיא תקופת האינדיוודואליזם האגוצנטרי וההדוניזם המתירני.
קמו להם חבורה חדשה, מתוך אידיאל להקים מחדש את תחיית האומה העברית החופשית.
לתת תקווה לאלו שהינם, נחמה לאלו שאינם. ואופק לדורות הבאים.
 
מתוך סולידריות של אנוסים. 
מתוך הכרה ודחיית העריצות הדתית לדורתיה החל מימי אברהם הקדמוני, מסעי הצלב האינקיווזיציה הטאליבן ודאעש תוצרי האסלאם הפשיסטי.
מתוך הבנת צרכי הקהילה הייחודים.
ומתוך הסכמה רחבה של מועצת המנהיגים.
 
אנו מכריזים בזאת, על הקמת התנועה היודוו-דמוקרטית הישראלית, הלא היא התנועה הציונית החדשה בארץ ישראל, זו היא תנועת האנוסים החופשים.
 
(מחיאות כפיים)
 
|*|הפורומים מתחדשים|!|
( לעמוד שלי בתפוז )
30/07/2015 | 15:48
72
גולשות וגולשים יקרים,
תפוז עובר תהליך התחדשות של שיפור חוויית המשתמש באתר.
אנו גאים ושמחים לבשר כי ביום שלישי הקרוב 4.8, החל משעות הצהריים אנו צפויים לעלות עם מערכת פורומים חדשה.
למעשה, הפיתוח נמצא בשלביו הסופיים ואנו עמלים כעת על בדיקות מקדימות.

לאחר ההשקה נמשיך לייצר שיפור מתמיד של האתר וגרסת הפורומים, כאשר אנו נשמח להמשיך ולקבל מכם פידבקים בשוטף בפורום משוב, מסרים אישים ומיילים.
ברצוננו לעדכן כי אנו עובדים בימים אלו גם על גרסה חדשה לאתר המותאם בסלולר ולבלוגים.

בין החידושים שצפויים לעלות ביום שלישי:
- מראה חדיש ועדכני
- אפשרות לכתוב הודעות בצורה מהירה יותר
- אפשרות לעקוב אחרי פורומים אהובים
- אייקונים חדשים ומשודרגים
- ממשק עבודה נוח ויעיל
ועוד...


שימו |לב| במערכת החדשה שצפויה לעלות ביום שלישי החתימות יוסרו באופן גורף עד לעליית מערכת חתימה משודרגת יותר (עליה עובדים בימים אלה).
לידיעתכם, במידה ותרצו לשמור את מה שכתוב בחתימה שלכם, אתם מוזמנים לעשות זאת עד יום שלישי בבוקר.

סופ"ש נעים |הלוואי|
צוות תפוז
וורט חסידי פרשת ואתחנן מרבינו רבי נפתלי מרפשיץ
29/07/2015 | 09:36
70
ואתחנן אל ה' בעת ההיא לאמר וגו'
   "ואתחנן אל ה' בעת ההיא" ולא אמר באיזה עת, שרומז על כל עת ועת, והתורה באה ללמד אותנו, שאל יאמר אדם עכשיו אין לי מוח כראוי לתפילה ולכן לא אתפלל עתה, ורק כשארגיש שאני יכול להתפלל כמו שצריך אעמוד להתפלל, אלא רק בכל עת ועת תתפלל לפי המצב שאתה נמצא בה כעת, יהיה העת איזה שיהיה, וזה שנאמר בהמשך הפרשה  "ובקשתם משם את ה' אלוקיך ומצאת", שאמר ג"כ "משם" ולא אמר מאיזה מקום וזמן, והפירוש "משם", מכל מקום ומצב שאתה נמצא שם, אז "תדרוש את ה' אלקיך ומצאת כי תדרשנו" וגו'
התורה ניתנה בהר סיני או נכתבה בבבל? בדיקה פשוטה
25/07/2015 | 20:56
2
260

ספרתי כמה פעמים מוזכר "ספר תורה" בספרי שופטים, שמואל ומלכים (עד מציאת ספר התורה בבית המקדש, בימי המלך יאשיהו, קצת לפני החורבן וגלות בבל. מלכים ב' י"ב),כמו כן בספרי הנביאים בתקופה זו. סה"כ כ-800 שנה.
כמה יצא בספירה? 0. אפס.
 גם כשהעם מבקש משמואל מלך במקום שופט הוא לא מצטט את "תורת המלך" מספר דברים.
גם הנביאים שמטיפים נגד עבודת אלילים (עיניים להם ולא יראו...) לא מזכירים את ספר התורה.
עוד בדיקה:
  מיפיתי את 2 תצורות התאריך בתנ"ך: ללא חלוקת השנה לחודש ויום ועם חלוקה כזו.
  מה יצא?
  ב-800 השנה דליעל- רק פעמיים  (בזמן שלמה ורחבעם-עם עקבות בולטים של שכתוב הטקסט)
  אחרי גלות בבל-למכביר: בירמיהו (שחי אחרי יאשיהו), בספרי יחזקאל, עזרא, נחמיה ואסתר. ואיפה עוד? יפה ניחשתם: בחומש!
     בַּחֹדֶשׁ הַשֵּׁנִי בְּשִׁבְעָה עָשָׂר יוֹם לַחֹדֶשׁ בַּיּוֹם הַזֶּה נִבְקְעוּ כָּל מַעְיְנֹת... (בראשית, ז')
     בַּחֹדֶשׁ הַשְּׁבִיעִי בֶּעָשׂוֹר לַחֹדֶשׁ תְּעַנּוּ אֶת נַפְשֹׁתֵיכֶם... (ויקרא, ט"ז)
     בְּאַרְבָּעָה עָשָׂר יוֹם בַּחֹדֶשׁ הַזֶּה בֵּין הָעֲרְבַּיִם תַּעֲשׂוּ אֹתוֹ...   (במדבר, ט')
 שמות החודשים (תשרי חשוון) כידוע הינם אכדיים. תמוז הוא אפילו שם של אל בבלי!!!
מי שלא מתעצל מוזמן לבדוק את זה כאן:
http://sparks.simania.co.il/
תשובות שקבלתי עד היום:
    נחזור אליך
    יש כאלה שיודעים
    אם מתעמקים יש תשובות
    שטויות
    החוקרים באים מראש עם מטרה להוכיח את השקפת עולמם.
שכוייח
26/07/2015 | 11:11
131
החכמתני
לוח השנה השמשי הוחלף
26/07/2015 | 22:56
130
לוח השנה של בית ראשון היה לוח שנה שמשי, המתאים לעונות השנה ולחגים חקלאיים התלויים בעונות. החודש הראשון התחיל בניסן שהוא בערך חודש אפריל. גם השנה האסטרונומית מתחיל באותו זמן באביב- ב
יום השיוויון האביבי 21.3 או 22.3 (לפעמים יש הבדל בין שנה לשנה) שאז השמש "נכנסת" למזל טלה. בימי בית שני, בהשפעת בית סלווקוס היווני-סורי או  יותר נכון ההלני, השושלת  החשמונאית שהשתלטה על בית המקדש , ערכה בו הפיכת חצר ולקחה את הכהונה מדי שושלת בית צדוק, החליטה לשנות גם את לוח השנה המקודש ולהפוך אותו ללוח ירחי, עם צורך בעיבור שנים, כדי להתאימם לעונות השנה. על כך אפשר לקרוא רבות אצל החוקרת פרופ' רחל אליאור. את שמות החודשים הביאו עולי בבל בתקופת שיבת ציון, והם הביאו גם פירות נחמדים כמו האתרוג ורימון וגם ואת הקנאות הדתית ללא פשרות, שאת תוצאותיה רואים אצל החרדים על כל פלגיהם.
יאשיהו המציא את ההיסטוריה של העם ביהודה ובכך איחד את הממלכה סביבו וסביב ירושלים. איך? - פשוט - מצאו את ספר התורה! היה מלך צדיק ולמרות זאת נהרג בקרב. האם הגיע מהר לגן עדן? לא, גן עדן השמימי השמור לצדיקים, עדין לא הומצא .
מהפייס
25/07/2015 | 20:39
164
הרב יעקב דויטש מכירים?
23/07/2015 | 09:57
4
376
אנס קטינים וקטינות קיבל 9 שנים בפנים.איך אחד כזה יכול מסוגל לזה?
והנה עוד סיפור עסיסי על מטפל ב״עזר מציון״
26/07/2015 | 22:02
3
349
והפעם ניצול מיני של קטינות
 
 
אוי א-ברוך...
עסיסי?? נראה לי שבכלל לא. איום ונורא - כן
26/07/2015 | 22:44
2
102
משהו קורה באיזור החלציים של הרבנים
27/07/2015 | 11:53
1
150
אולי החום? אולי התחתונים צמודים לחבילה וזה מחרמן אותם מי יודע. מה שבטוח הם מתפרעים חופשי תוקעים כל דבר שזז ילדות ילדים נשואות הכל הולך.ואז הם הולכים להתפלל....
נראה לי שהיום קשה יותר להסתיר
27/07/2015 | 21:46
114
בעידן התקשורת הכל איך שהוא דולף. אני בטוחה שגם בעבר היו דברים כאלה, אבל היה יותר קל להסתיר,בעיקר בחברה החרדית הסגורה.
וורט פרשת דברים מרבינו לוי יצחק מברדיצ'ב
22/07/2015 | 09:43
4
136
אלה הדברים אשר דבר משה אל בני ישראל '
   "אלה הדברים" דברי מוסר ותוכחה לא אמרם משה רבנו ע"ה רק כשהיה מדבר אל בני ישראל, אולם כשהיה מדבר ומכוון דבריו כלפי שמיא אל הקב"ה, לא היה מזכיר חלילה עוונותיהם של בני ישראל, אדרבה, היה מרבה לספר בשבחם, מפריז על מידותיהם הטובות, מפליג על זכויותיהם, וממליץ אך טוב על כלל ישראל.
מי ביקש ממנו לבלבל את המוח?
22/07/2015 | 10:17
3
151
אני שמעתי שנתבקש לעלות אל הר העברים הר נבו. ולא להטריד את כל ישראל בסיפורי אלף ליליה ולילה. ואילו משה ביצע עבירה זו בצבא, כמדומני היה נשפט על נפקדות לפי סעיף 94 ו 92
 
מה גם שברוב דברים לא יחדל פשע. ופיו ענה בו שלפני 38 שנה
"גַּם בִּי הִתְאַנַּף יְהֹוָה בִּגְלַלְכֶם לֵאמֹר גַּם אַתָּה לֹא תָבֹא שָׁם: יְהוֹשֻׁעַ בִּן נוּן הָעֹמֵד לְפָנֶיךָ הוּא יָבֹא שָׁמָּה אֹתוֹ חַזֵּק כִּי הוּא יַנְחִלֶנָּה אֶת יִשְׂרָאֵל:" והרועה הלוא נאמן חשב את אלהים לסינילי "וַיְדַבֵּר משֶׁה אֶל יְהֹוָה לֵאמֹר: יִפְקֹד יְהֹוָה אֱלֹהֵי הָרוּחֹת לְכָל בָּשָׂר אִישׁ עַל הָעֵדָה: אֲשֶׁר יֵצֵא לִפְנֵיהֶם וַאֲשֶׁר יָבֹא לִפְנֵיהֶם וַאֲשֶׁר יוֹצִיאֵם וַאֲשֶׁר יְבִיאֵם וְלֹא תִהְיֶה עֲדַת יְהֹוָה כַּצֹּאן אֲשֶׁר אֵין לָהֶם רֹעֶה:"
פלמוני תרגע זה היה. נגמר .על תתעצבן על מוישה.
22/07/2015 | 12:07
2
71
איזה נגמר?
22/07/2015 | 22:40
1
80
מידי שנה בשנה עוברים מחדש על כל הקשקשת. ובפרט בליל הושענה רבא.
פלמוני קטן עלינו פעם בשנה
23/07/2015 | 09:53
44
חם בפורומים של תפוז
הבן שלך לא שומר שבת
הבן שלך לא שומר שבת
למה הוא לא לוקח את הצד שלי ועומד מולה?
הבן שלך לא שומר שבת
הבן שלך לא שומר שבת
למה הוא לא לוקח את הצד שלי ועומד מולה?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
01:30 | 25.08.15 Sol39
09:21 | 23.08.15 נמיתי
11:39 | 19.08.15 דער שייגץ
21:51 | 16.08.15 ים כחול 99
14:28 | 12.08.15 דער שייגץ
19:17 | 10.08.15 ESggg
15:43 | 06.08.15 ספרנו1
13:37 | 05.08.15 דער שייגץ
12:02 | 05.08.15 דער שייגץ
02:20 | 02.08.15 רעביש
13:06 | 31.07.15 Nikol777
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ