לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום איטום וחיזוק מבנים
שייתן מענה לשאלות הגולשים בתחום בעיות איטום שיקום וחיזוק מבנים גם נגד רעידת אדמה כגון עמודי תמך של המבנה קורת תמך וכו'.נושא האיטום הוא נושא מאוד גדול ומורכב כמו כן נושא שיקום וחיזוק מבנים. לאחר הרבה שנות ותק בתחום והשתלמויות בחומרים וטכניקות בעולם אני שמח לפתוח פורום חדש בנושא איטום וחיזוק מבנים בתקווה לתת לגולשים את מירב המיידע בתחום אין הפורום בא להחליף בעל מקצוע בשטח או תחליף למהנדס בניין אבל בהחלט הפורום ייתן כלים לשאלות הגולשים בנושא חומרים דרכי עבודה טיפים וגם עשה זאת בעצמך במידת האפשר, על מנת שהגולשים שיוכלו להבין ולהכיר את הנושא ולקבל יכולת להתמודד עם בעלי מקצוע. הפורום נועד בשבילכם לכן יש לשמור על סגנון כתיבה נאה, לא להשמיץ או לפגוע באחרים,לתת גם לגולשים אחרים אפשרות להביע את דעתם וזה בסדר עם דעתם של אחרים לא הולכת בקנה אחד עם דעתכם. בפורום נעלה מפעם לפעם מפרטי עבודה בתחומים שונים באיטום ושיקום מבנים. נשמח לראות בפורום אנשי מקצוע בתחומים השונים שיתנו גם מענה לשאלות הגולשים
מאחל לכולם גלישה נעימה

איטום גג
22/08/09 10:45
48צפיות
מבקשת המלצה חמה על איש מיקצועי לאטום את הגג ביריעות.
עד כמה שידוע לי כי אוטמים בירעות בצורה טובה הם בודדים.
תודה ושבת שלום
º
הייכן בארץ העבודה וכמה מ"ר מדובר
22/08/09 21:40
26צפיות
העבודה באיזור רחובות....
25/08/09 23:45
18צפיות
זהו גג של חדר מדובר בכ25 מטר לערך
תודה .
º
לצערי אני לא מכיר קבלן איטום מאזור הדרום
26/08/09 20:58
31צפיות
בידוד טרמי לגג שטוח
19/08/09 21:51
24צפיות
הגג יציקת בטון עם איטום  פוליגג שמחזיק מעמד כבר 15 שנים.

היות ולגג אין כל בידוד טרמי, אנו סובלים מטמפ' גבוהות בתוך הבית במהלך חודשי הקיץ.

אנו בתהליך שיפוץ והרחבה שבמסגרתו אנו מעונינים להשמיש את הגג כמרפסת מקורה (פרגולה) וכמובן ריצוף הגג.

במסגרת השיפוץ הגג ירוצף כמובן, והשאלה איזה סוג של בידוד טרמי ניתן ליישם לפני הריצוף ?

לא שולט כל כך בעניין בידוד טרמי אבל נראה לי
20/08/09 17:51
12צפיות
שביצוע בט-קל יכול להועיל בבידוד
על זה יש חול וריצוף בטיט אתה מקבל בידוד לא רע בכלל
בידוד תרמי
21/08/09 12:20
16צפיות
קודם כל קשה לי להאמין שהפוליגג הוא מה שאוטם את הגג שלך. כנראה שיש יציקת בטון איכותית ושיפועים מוצלחים. בכל מקרה הדרך המומלצת היא איטום עם יריעות ביטומניות, במיוחד לפני ריצוף שכן אז אסור להסתכן בבעיות איטום מתחת לריצוף, שעלולות להוביל לפירוקו כדי לתקן כל בעיה קטנה.

לכן, לפני ביצוע יריעות, מניחים רנדופן (סוג משוכלל של קלקר) על כל שטח הגג, עליו רשת ברזל, על כל זה יוצקים את הבטקל, על זה מבצעים את היריעות הביטומניות, עליהן את מילוי החול ועליו מרצפים כרגיל עם טיט. רעיון טוב, אבל לא הכרחי, יהיה לבצע את הפוגות בגג עם רובה אפוקסית שתהיה עמידה משמעותית, וזה מומלץ מאוד כי הגג חשוף לפגעי האקלים הרבה יותר מאשר הרצפה בבית. אבל זה די יקר.

הבידוד התרמי שהבטקל לבדו יספר הוא זניח עד לא קיים.
הוא דיבר על בידוד טרמי ואתה מדבר על איטום
21/08/09 20:08
7צפיות
שאין קשר בין שני הדברים יריעות ביטומניות או כל חומר איטום אחר אינו מספק בידוד טרמי
הבט-קל הוא אוורירי ומבודד מצויין על זה יש חול וריצוף כך שמקבלים ביחד בידוד טרמי לא רע בכלל
הוא אמר שהוא רוצה להשמיש את השטח עם ריצוף
24/08/09 00:38
7צפיות
ומתחת לגג מרוצף לא משאירים בידוד איטום אקרילי אלא מבצעים יריעות כראוי.

כחלק מביצוע איטום מבצעים גם את הבידוד התרמי בעזרת רנדופן. בטקל לבד לא עושה את העבודה.

התייחסתי לעבודה כולה.
º
ערבבת טכניקות שונות ולא קשורות אחד לשני
24/08/09 06:20
6צפיות
אתה מתקשה להאמין אבל אתה מוזמן לבוא ולראות
21/08/09 23:48
9צפיות
יציקת הגג בוצעה בזמנו (לפני 15 שנה), כשהכוונה הייתה לבצע הליקופטר עם שיפועים לכיוון הניקוזים, ולאחר מכן לבצע שיכבת איטום מתאימה.

בפועל קבלן ההליקופטר לא הופיע ביום היציקה, ונשארנו עם יציקת בטון ללא שיפועים וללא החלקה.

היות ןהאירוע התרחש בסוף ספטמבר ממש לפני הגשמים, וכסף לביצוע בטקל, לא היה, ביצעתי בעצמי איטום פוליגג באופן הבא :

פריימר פוליגג - פוליגג מדולל לרמת סופרקריל

2 שכבות פוליגג לא מדולל.
1 שיכבת רשת פיברגלאס לשיריון.
6 שכבות פוליגג.
כמובן שלפני הכל ביצעתי רולקות כנדרש בכל הפינות וחיבורי קיר\גג.

לפני כחמש שנים ביצעתי 2 שכבות פוליגג : ראשונה מדוללת ושניה ללא דילול, כדי לחדש את הצבע הלבן.

בסה"כ עברו 15 שנה ואפס נזילות - אתה מוזמן לבוא ולראות את השלוליות שיש על הגג בחורף.
איטום מפני רעשים עמומים ואולי בניית תא שינה
20/08/09 17:30
9צפיות
אני סובל מבעיות שינה ועברתי לאחרונה דירה עקב רעש מהשכנים, אבל מתברר שפה יש יותר רעש. אני גובל בשני שכנים ומסדרון ושומע טריקות דלתות, רעידות של ריצה או צעדים כבדים, קולות עמומים ונמוכים מטלויזיות ודפיקות של כלי אמבטיה (כנראה שצנרת האמבטיה עוברת בקיר משותף). האם יש אפשרות לבודד מפני רעשים כאלה במחיר סביר? חשבתי לבנות מעל מיטת שינה תא קטן מבודד עם תעלת אויר בתוכו בכדי להקטין את השטח המבודד ולהוזיל את העלות. האם ניתן ליישם רעיון כזה? הם חומרים בולעי רעש (שטיחים, קרטונים של ביצים, קלקר וכו) שיודבקו על הדפנות החיצוניים של התא יכולים לעזור פה או שחייבים מאסה ועופרת?
אם אתה סובל מאוד מבעיית רעש ממליץ לך
21/08/09 20:09
8צפיות
לפנות ליועץ אקוסטי שייתן לך פתרונות
איטום עציץ בטון
18/08/09 14:48
36צפיות

שלום,

ברצוני לאטום עציץ בטון גדול בכדי להפוך אותו לעציץ לצמחי מים.
באיזה חומר להשתמש?

תודה
את מה ברצונך לאטום בעציץ את חור הניקוז?
19/08/09 20:21
16צפיות
החומר ממנו עשוי העציץ לא אמור להעביר דרכו מים
בכל אופן אם ברצונך לאטום את העציץ עצמו חומר איטום צמנטי סיקה טופ 107 יהיה מצויין
איטום רצפת 00 +קורות יסוד
14/08/09 23:56
72צפיות
שלום רב.
בונה באיזור השרון. בונה ללא מרתף, 2 קומות.נמצא בשלב טפסנות קורות יסוד.
עפ"י דו"ח יועץ קרקע מדובר באדמה חולית ולכן בוצעו פלטות ועליהם עמודונים.
האדריכלית הכינה פרט איטום לרצפת 00.
עפ"י קבלן מבצע+מהנדס+יועץ קרקע אין צורך לבצע איטום כפי שציינה האדריכלית, מכיוון שהפרט מתאים לרצפת מרתף ולא במקרה שלי. במקרה שלי מבוצעות קורות יסוד "יורדות" 40 ס"מ ומעליהן רצפת 00 של 20 ס"מ.
מתחת לרצפת 00 וכן מתחת לקורות יסוד מונחים קלקרים בעובי 20 ס"מ.(המפרידים בין האדמה לקורות/לרצפה)
בנוסף, במקרה שלי מדובר גם בקרקע חולית. ושוב, לדברי המהנדס ב-99% במקרים דומים לשלי, אין מבצעים איטום (אלא רק משחה "מסויימת" בין רצפת הבטון לבלוקים.)
האדריכלית נתנה פרט איטום כדלקמן: בטון רזה+יריעה ביטמנית SBS + יריעות הגנה וניקוז T10 +ביטומן חם מסוג פוליגון בחיבור בין קורת היסוד לרצפת הבטון.
השאלה: האם במקרה שלי אכן אין צורך לבצע איטום?
(סליחה על השאלה הארוכה)
תודה, זוהר 052-6017447
מתנצל על תשובתי המאוחרת לא שמתי לב לשאלתך
17/08/09 20:41
18צפיות
בעיקרון האדריכלית צודקת אבל את הבטון הרזה הייתי מחליק חלק חלק אפילו החלקת הליקופטר וזאת כדי להימנע מבליטות של החצץ שעליו יונחו היריעות,  משקל ריצפת הבטון שתבוא על היריעה תלחץ  על היריעה שעלולה לקבל חורים מהחצץ של הבטון הרזה במידה והוא לא חלק,  .
יריעות ניקוז מצוין!
הייתי חושב גם לבצע איטום על העמודונים  וקורות היסוד במערכת איטום צמנטית על מנת לשמור בפני רטיבות שתוביל לקורוזיה בברזל שתגרום בעתיד נזק לבטון שיחליש את המבנה
חיזוק יסודות בניין
17/08/09 12:38
91צפיות
שלום,
אשמח לדעת אם למישהו יש מושג מה המחיר הממוצע לחיזוק יסודות בניין.
תודה,
מ
חיזוק יסודות בניין
17/08/09 20:28
40צפיות
איך אתה רוצה הערכה ועדיין בטח אין לך עוד חוות דעת של מהנדס ואין לך גם לבטח כתב כמויות
ללא הדברים הללו או ללא הסבר מפורט על מה בדיוק אתה מדבר לא ניתן להעריך. כל מבנה הוא לגופ ואין דבר כזה מחיר ממוצא המחיר של שיפוץ המבנה שלך יכול לעלות פי 10 יותר משיפוץ המבנה של השכן שלך ולהפך
הנמכת תקרה - אקוסטית
14/08/09 12:17
6צפיות
שלום לכולם,
אני מעוניינת לעשות לבד הנמכת תקרה במקום גבס - אקוסטית.
ויש לי לא מעט שאלות, אשמח ואודה לכם על כל עזרה.
1. האם זה הליך לא מורכב במיוחד ואפשר לעשות אותו ללא ניסיון באופן עצמאי?
2. מדובר בהנמכת תקרה אחרי מזגן מינימרכזי, בחלקים בהם אני רוצה לסיים בזוית, האם יש אפשרות לכך בתקרה אקוסטית?
3. ההנמכה עצמה ("הקיר" שסוגר סביב הפתחים למזגן) - ממה היא עשוייה?
4. איזה ציוד עלי לרכוש בעצם על מנת להרכיס תקרה אקוסית לבד?
5. אם יש חנויות מומלצות באיזור רחובות שאתם מכירים, זה יעזור לי מאוד

תודה רבה מראש על התשובות.
שיהיה סופ"ש נעים לכולם
הנמכת תקרה אקוסטית
14/08/09 15:01
5צפיות
היי
ברוב המקרים תקרה אקוסטית בבית היא לא דבר מקובל ויש בה מלא חסרונות ובטח עם את רוצה זוויות
נהוג לבצע זאת במבנה תעשייה/משרדי שם הדרישות הם שונות
אני בטוח שאינך מתכננת לפתוח כל שני וחמישי את התקרה על מנת לבצע תחזוקה כפי שנהוג במבנה תעשייה או משרדי
מומלץ לבצע הנמכת תיקרה בגבס גם יותר יפה ואסטטי וגם יותר נכון ניתן לקבל זוויות ללא בעיה מה שאקוסטית זה כמעט בלתי אפשרי
לצורך ביצוע תיקרה אקוסטית נדרש ידע כפי שנדרש להנמכת תיקרה בגבס

הי, תודה על התשובה ושאלה
15/08/09 20:51
2צפיות
המטרה שלי היא להמנע מאבק ולכלוך, (עדיין מתמודדת עם שאריות מהקדיחות של המיני-מרכזי),
זאת בעצם הסיבה שבגללה ניסיתי להמנע מהנמכת גבס.
האם יד דרך שכרוכה בפחות אבק ולכלוך או שאין מנוס?
תודה
לדעתי אין מנוס אבל בעל מקצוע טוב
15/08/09 21:29
2צפיות
במינימום אבק
º
תודה
15/08/09 22:16
1צפיות
שקיעת יסוד / עמוד
08/08/09 12:03
33צפיות

אני מזהה בבית שלי (קרקע) סדק אלכסוני גדול לאורך הקיר.
גם חלק מהבלטות מתפרקות.
זה נמשך כמה שנים, אבל עכשיו הסדק מתרחב.
מה הפעילות שאני צריך לעשות כדי לתקן העניין?
האם אפשר להמליץ על מהנדס מתאים וחברה המסוגלת לבצע
עבודה זו?
שקיעת יסוד
09/08/09 07:43
15צפיות
כרגע בשלב הנוכחי קבלן ביצוע לא יתרום לך כלום כי איינך יודע מה תיהיה חוות דעת המהנדס  ואינך יודע איזה קבלן
הינך צריך קבלן שלד ,קבלן שיפוצים, או סתם תיקונציק
יש לשכור שרותי מהנדס שייתן חוות דעת מקצועית כולל כתב כמויות לאחר שיש לך את חוות הדעת אתה יכול לפנות לקבלני ביצוע שמתאימים לעבודה לפי מפרט העבודה של המהנדס
באייזה אזור בארץ מדובר?
שקיעת יסוד/עמוד
09/08/09 12:37
11צפיות

תודה על התשובה - מדובר באיזור הדרום.

האם אפשר לקבל שם של מהנדס מנוסה?

תודה, קובי
לצערי אני לא מכיר מהנדסים באזור הדרום תנסה
09/08/09 17:52
10צפיות
לפנות למחלקת הנדסה של אותה רשות מקומית לה אתה משתייך יכול להיות שהם יגדילו ראש יבואו וייתנו כתב כמויות
תפנה לפורום בונית בית
31/08/09 23:34
8צפיות
שם יש המון בונים חדשים וכולם חייבים מהנדסי בניין לבניית הבית .
יש להם ידע , וניסיון להמליץ , והם פרוסים ברחבי הארץ .
חברים יקרים..
06/08/09 00:19
11צפיות

תמ"א 38 - אני מניח שכבר דובר על כך רבות בפורום...

אשמח לעזרתכם וייעוצכם בתחום.

אני דייר בבניין מגורים (4 קומות + קומה מפולשת) שנבנה לפני 1980 בחולון (גבול ת"א).
שטח כל דירה 85 מ"ר (לא כולל אזור המדרגות).

אני מעוניין לקדם בבניין את פרוייקט תמ"א 38, כך שזכויות הבנייה ישארו אצל הדיירים.
לאחר קריאה של הנספח החדש (תמ"א 38/2) שיצא במרץ השנה, ובירור שביצעתי בעירייה מסתמן כי ישנה אפשרות
לסגור את הקומה המפולשת (לעשות מחסנים/הרחבת הקומה הראשונה)
+ הרחבת הדירות ב25 מ"ר נוספים לכל דירה (הקמת ממ"דים) [כולל לקומה המפולשת ולקומה החמישית]
+ הוספה של קומה נוספת (חמישית)

כמו כן, אנחנו מעוניינים בהוספת מעלית לבניין, שיפוץ הצנרות והביוב, שיפוץ חיצוני ופנימי משמעותי, שיפוץ לובי, גינה וכיוב'.

אני רואה בזה הזדמנות לחזק את הבניין, לעלות את ערך הדירות, תוך יצירת מציאות משתלמת לדיירים לעשות זאת.

השאלות שלי הן:
מכיוון שאיני איש מקצוע בתחום, איך אתם ממליצים לי לגשת לניהול פרוייקט מהסוג הזה? (את מי להעסיק על מנת שיעשה זאת, חשוב לומר שאני לא מעוניין ביזם חיצוני)
מה סדרי הגודל של פרוייקט מהסוג שתואר לעיל מבחינה כלכלית (תכנון, ניהול וליווי, בנייה)?
כיצד ניתן להבטיח ככל האפשר את בטחונם של הדיירים המשקיעים בפרוייקט (ערבויות?!, תשלום פר התקדמות?!) ?
מה המשמעות של חיזוק המבנה בפרוייקט מסוג זה?

בברכה,
מורן
מורן שלום
11/08/09 17:28
6צפיות
הנושא הזה אינו ניתן לדבר עימו על רגל אחת .
מוזמנת להתקשר עימי לנייד 052-8461313 , אשמח לענות לכם על כל שאלה ושאלה גם באופן שאתם יזמים בפרוייקט.

ממתין לפון ממך
אבי גנח
איטום ובידוד גג שטוח בבית ישן
04/08/09 12:16
12צפיות
שלום,
אני מתגורר בבית ישן בן שתי קומות לו יש שני גגות שטוחים. בבית אין בעיות נזילה.
בקומה העליונה החום הוא בלתי נסבל אם המזגנים לא עובדים.
על הגג יש יריעות של משהו שכבר קשה לי לזהות מהו, ואני מבחין שמתחילה התקלפות בדפנות.
לקראת החורף אני מעוניין לבצע פעולות מנע לנזילות, ולטפל כבר כעת בנושא הבידוד.
לא ידוע לי חוזק המבנה (בן 45 שנים) והאם הוא יחזיק משקל כבד כפי שהמליצו לי (זיפות+ לוחות קלקר + חצץ על כל הגג)
מהו הפתרון הנכון לנושא האיטום והבידוד?
תודה,
יואב
אתה מתכוון לגג הפוך ולא נראה לי שתהיה לך בעיה
05/08/09 16:55
10צפיות
זה טיפול טוב אולם הייתי ממליץ במקום זפת לבצע יריעות ביטומניות
לזפת יש תכונה של התכווצות והתחחבות טרמית מאוד גדולה ולאחר קייץ אחד הזפת עלול להיסדק ולא תוכל לבצע תיקונים
כי על הזפת יהיה קל קר וחצץ
התלבטות בין 3 חברות איטום- בקשה להמלצות
30/07/09 15:07
26צפיות
קיבלנו שלוש המלצות מחברות איטום באמצעות יריעות.
האם מכירים או ממליצים או ממש לא ממליצים על אחת מהן?
ההפרשים בינהן מאוד גדולים.

א. ג.א. בטקל
ב. היפר איטום
ג. דנליר איטום.
תודה רבה,
רעות
לא מכיר אף אחת מהחברות שציינת אולם הייתי בודק
31/07/09 08:09
20צפיות
את האותיות הקטנות בקפידה מה כוללות ההצעות
לדעתי יש שוני בהצעות וכל אחד כניראה נותן דברים שהשני לא נותן
האם ניתן כתב  כמויות לאיטום על ידי יועץ/מהנדס/ אדריכל ?
המפרט להצעת המחיר ניתן ע"י אדריכל.
31/07/09 09:08
17צפיות
ובכל זאת יש דיירים הטוענים שבהפרשים אלו החברה היקרה עומדת בתקן לגבי העבודה- האם בכלל קיים דבר כזה?
החומר בשתי החברות עומד בתו תקן.

חלק מהדיירים דורשים מפקח לביצוע העבודה- האם בכלל קיים בשוק דבר כזה? מה יכולה להיות עלות של דבר כזה?
-פריסת יריעות על גג מפוצל-ל-2 קומות סה"כ כ-380 מ"ר, הרמת דודים, ביצוע תיקוניםבקירות  ובקרה של סיום העבודה
החברה הזולה רוצה כ- 35,000 והחברה השניה רוצה 54,000 ש"ח זאת ללא קיבוע ע"י אלומיניום. עבור דבר זה אחת ההצעות עולה ב- 3500 ש"ח והאחרת ב- 25ש"ח מ"א.

תודה על התגובה המהירה.
האם מדובר על יריעות כפולות ? האם המחיר כולל
31/07/09 20:34
11צפיות
רולקות בטון? מה בנוגע לקילוף חומר ישן האם נכלל בחשבון?
סרגלים עולים 20 ש"ח למ"א האם המחיר כולל מע"מ
לא יודע מה כמות התיקונים בקירות לכן אין אני יכול להתיחס למחיר אבל
נראה לי על פניו שכל המחירים יקרים אבל מכייוון שאין ברשותי את מפרט העבודה אני רק יכול להעריך
עבודת יריעות 5 מ"מ צריך לעלות לא יותר מ60 ש"ח למ"ר המחיר מתחיל ב45 ש"ח  במידה ויש צורך במנוף מיוחד מתווסף מחיר המנוף שזה לא הרבה
לא ידוע לי מה הכוונה חברה עומדת בתקן לא קיים דבר כזה
מפקח יכול לחסוך לכם כסף בביצוע מכרז נכון עלות של מפקח לפרוייקט כזה היא לא דבר יקר הייכן נמצא המקום בארץ

קילוף רובה
25/07/09 13:46
18צפיות
היי ברונקו!!!!!!!!1
זה מכבר הרובה שבין אריחי הפורצלן בביתי החל להיסדק ולהתקלף,
נאמר לי ע"י יודעי דבר שיש לבצע קילוף (פירוק) של הרובע הקיים
היטב היטב ולאטום שוב ברובע אפוקסי.
2 שאלות
1. מידע על הייחוד בתכונותיו של האיטום "רובה אפוקסי" ?
2. האם יש מכשיר חשמלי וכיו"ב לקילוף הרובה?
תודה.......אילן הדרומי

מה שמייחד את הרובע אפוקסי זה חוזק, אטימות,
26/07/09 17:15
9צפיות
עמידות בכימיקלים וחומצות- זה בגדול.
המכשיר הייחידי איתו ניתן לקלף את הרובע ובאותה הזדמנות גם להרחיב את הפוגה מאפס ל3 מ"מ זו המשחזת זווית
פורומים חדשים בתפוז אנשים
26/07/09 17:14
1צפיות

פתחו לכם תיק במשטרה? רוצים להתייעץ בנוגע לחוק הפלילי? סתם מתעניינים בנושא? היכנסו לפורום משפט פלילי כדי לדעת עוד:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

נערה מתוסבכת בת 15 מגלה לפתע שהיא חצי ערפד וחצי אדם. נשמע לכם הזוי? בפורום החצויה זה ייראה הרבה יותר הגיוני

בפורום הריון בסיכון גבוה–ייעוץ רפואי תקבלי תשובות בכל הקשור בנושא זה מד"ר אלי רימון, רופא בכיר ביחידה לאשפוז טרום לידתי ומנהל המרפאה למניעת לידה מוקדמת בביה"ח "ליס" ליולדות:

אם את רוצה להתחיל אבל לא יודעת איך, אם התמכרת קשות ואת מחפשת חברות לשריטה - פורום נשים בספורט הוא המקום לשאול, לשתף ולחלוק:

פורום סיוע לעובדים זרים ולפליטים הוא המקום לדון בסוגיות הנוגעות לנושא, לתת קול, פנים וזהות למי שאנחנו נוטים לא לראותם ולסייע להם:
רטיבות בגג - דחוף מאוד
22/07/09 22:11
17צפיות
יש לי גג מרוצף ויחידה בנויה על הגג. יש איטום ביריעות וריצוף. ישנה רטיבות שלא מצליחים לפתור אותה בחלק של סוף תקרת הסלון והעליה לפיר המדרגות שמוביל לגג. דהיינו מבחינת הגג = תחילת השיפוע של הגג. האיטום נעשה לפני כ-5 שנים. בדצמבר האחרון עשיתי איטום חריצים ובפברואר היתה רטיבות שוב. עשיתי מרזב חדש - והצפתי את הגג - והרטיבות חזרה שוב. הזמנתי את האינסטלטור של ביטוח הדירה ומדד לחץ מים ואין נזילה של מים בדירה.הזמנתי אוטם והיום הוא עשה לי אטום על גבי הריצוף הקיים. דהיינו אתמול שם פריימר של פזקר על הריצוף והיום הלחים את היריעות הבטומניות של פזקר 5 מ"מ. בסיום האטום הצפתי את הגג. כרגע הגג מוצף, במטרה שיהיה מוצף 72 שעות על פי התקן ולאחר מכן יבוצע ריצוף מחדש. לפני שעה קלה............נוצרה שוב הרטיבות עם טיפות מים בדיוק באותה נקודה. עיגול של מים שהולך וגדל. בדיוק ממש באותה נקודה וממש אין הגיון לדבר.
התקשרתי כולי נסערת לאוטם ואמר שיבוא מחר בבוקר.
אני מיואשת....

האם מישהו מהמומחים כאן יכול לתת עצה?

תודה!
מתנצל על האיחור בתשובתי
25/07/09 11:06
10צפיות
קצת קשה לענות וירטואלית יש צורך בבדיקה קצת יותר מקיפה במקום יכול להיות שקבלן האיטום
פיספס נקודה מסוימת. יש צורך לעבור ביסודיות מטר מטר ולבדוק את ההלחמות.
אל תשלמי לקבלן אלה רק לאחר שהגג הוצף שבוע ימים ולוודא שאין סימני רטיבות חוזרים
בידוד
23/07/09 11:07
14צפיות

אשמח לעזרה מקצועית.
הסלון בבית שבניתי בגובה 3.75 ובשטח של כ- 25 מ"ר. האם זו הסיבה שממש חם בבית (בעיקר בסלון). יש לי גג שטוח ובאיטום הקבלן איטום השתמש בבטקל וביריעות 5 מ"מ. האם פוליגג יכול לעזור בבידוד?
תודה
פוליגג או כל חומר אקרילי אחר
23/07/09 22:35
17צפיות
יכול לעזור בהורדת הטמפרטורה במס' מעלות בודדות 2-4 מעלות

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה