לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום מזכרת בתיה
ברוכים הבאים לפורום מזכרת בתיה, פורום זה מיועד לתושבי המושבה מזכרת בתיה להבעת דעות, הצעות, ביקורות וכל מה שקשור במושבה ולשימוש ככלי קהילתי המקשר בין התושבים לראשות המקומית .אני מבקש לשמור בפורום על כללי הדיון נאותים ,לכבד דעות של האחר ,ראו בפורום ככלי חיוני וחשוב לתקשורת בין המועצה לתושבים כולי תקווה שנדע לנצל את הבמה האינטרנטית לטובת הכלל.גיא מנשרובפרטים על מזכרת בתיה:מרכז הארץ, במרחק 5 ק"מ דרומית מזרחית לרחובות. 25 ק"מ מתל אביב ו- 30 ק"מ מירושלים. ראשיתה של המושבה מזכרת בתיה ב"שיגעון לדבר" של איש אחד, הרב שמואל מוהליבר. הפרעות ברוסיה בשנים 1882 – 1881, הביאו להקמת אגודת "חובבי ציון", שהרב מוהליבר היה בין מייסדיה. אנשי האגודה תלו תקוות בהתיישבות בארץ ישראל והאמינו שאם יבואו אליה יהודים, אשר יעבדו את האדמה, הם יוכיחו לעולם שהארץ מתאימה לחקלאות והיהודים מתאימים להיות חקלאים. בהתאם לתפיסה זו, יצא הרב מוהליבר לפריס, כדי לנסות לשכנע את הנהגת "כל ישראל חברים" לתמוך ברעיונו. הוא נכשל במשימה זו אך הצליח להתקבל אצל הברון רוטשילד. הפגישה ביניהם התקיימה ב- א' סוכות תרמ"ג (1882) ואפשר לכנותה היסטורית, מכיוון שהיא הביאה את הברון לרעיון התמיכה בהתיישבות בא"י. באותה פגישה התייחס הברון בספקנות לנושא ההתיישבות, אך הסכים לתמוך בקבוצת יהודים, אם תמצא אחת כזו, אשר הם עובדי אדמה מנעוריהם ויהיו מוכנים לעלות לא"י מרצונם ועל חשבונם. בהתאם לסיכום זה, יצא הרב מוהליבר לחפש קבוצת יהודים מתאימה. החיפושים הוטלו על יחיאל בריל, עורך עתון "הלבנון" במיינץ, גרמניה והוא הגיע אל כפר איכרים יהודים בשם פבלובקה, ליד העיר רוז'ינוי בפלך גרונדה, פולין (היום – רוסיה הלבנה). במקום נערכה אספה כללית ובה נבחרו 10 משפחות, שחתמו על הסכם הקובע: תחילה יעלו הגברים על חשבונם, יעברו הכשרה במקוה ישראל, בית הספר החקלאי הראשון, ואם יוכיחו את עצמם כחקלאים, יקים למענם הברון מושבה. אז יוכלו להעלות גם את משפחותיהם. זמן קצר לאחר מכן, יצאו 11 הגברים (נוסף אחד על העשרה המקוריים) בדרכם לא"י. לאחר תלאות רבות בדרך ובחופי הארץ, ירדו בחוף יפו ב – 14 בדצמבר 1882 והגיעו אל מקווה ישראל, בה שהו כ – 10 חודשים. באותו זמן החלו לחפש אדמה מתאימה להקמת מושבה. החיפושים נמשכו כשנה ובאוקטובר 1883 נרכשו 2,660 דונם מהכפר הערבי עקיר. היו אלו אדמות מישור כבדות, מתאימות למזרע, כפי שהיו רגילים בארץ מוצאם. מיד עם רכישת האדמות, עזבו הגברים את מקווה ישראל, שכרו בתים בכפר הערבי, החלו לעבד את אדמותיהם ולבנות את בתיהם. אז הביאו את משפחותיהם, אליהן הצטרפו 7 משפחות נוספות והחלו לחיות במושבה.

אודות הפורום מזכרת בתיה

ברוכים הבאים לפורום מזכרת בתיה, פורום זה מיועד לתושבי המושבה מזכרת בתיה להבעת דעות, הצעות, ביקורות וכל מה שקשור במושבה ולשימוש ככלי קהילתי המקשר בין התושבים לראשות המקומית .אני מבקש לשמור בפורום על כללי הדיון נאותים ,לכבד דעות של האחר ,ראו בפורום ככלי חיוני וחשוב לתקשורת בין המועצה לתושבים כולי תקווה שנדע לנצל את הבמה האינטרנטית לטובת הכלל.גיא מנשרובפרטים על מזכרת בתיה:מרכז הארץ, במרחק 5 ק"מ דרומית מזרחית לרחובות. 25 ק"מ מתל אביב ו- 30 ק"מ מירושלים. ראשיתה של המושבה מזכרת בתיה ב"שיגעון לדבר" של איש אחד, הרב שמואל מוהליבר. הפרעות ברוסיה בשנים 1882 – 1881, הביאו להקמת אגודת "חובבי ציון", שהרב מוהליבר היה בין מייסדיה. אנשי האגודה תלו תקוות בהתיישבות בארץ ישראל והאמינו שאם יבואו אליה יהודים, אשר יעבדו את האדמה, הם יוכיחו לעולם שהארץ מתאימה לחקלאות והיהודים מתאימים להיות חקלאים. בהתאם לתפיסה זו, יצא הרב מוהליבר לפריס, כדי לנסות לשכנע את הנהגת "כל ישראל חברים" לתמוך ברעיונו. הוא נכשל במשימה זו אך הצליח להתקבל אצל הברון רוטשילד. הפגישה ביניהם התקיימה ב- א' סוכות תרמ"ג (1882) ואפשר לכנותה היסטורית, מכיוון שהיא הביאה את הברון לרעיון התמיכה בהתיישבות בא"י. באותה פגישה התייחס הברון בספקנות לנושא ההתיישבות, אך הסכים לתמוך בקבוצת יהודים, אם תמצא אחת כזו, אשר הם עובדי אדמה מנעוריהם ויהיו מוכנים לעלות לא"י מרצונם ועל חשבונם. בהתאם לסיכום זה, יצא הרב מוהליבר לחפש קבוצת יהודים מתאימה. החיפושים הוטלו על יחיאל בריל, עורך עתון "הלבנון" במיינץ, גרמניה והוא הגיע אל כפר איכרים יהודים בשם פבלובקה, ליד העיר רוז'ינוי בפלך גרונדה, פולין (היום – רוסיה הלבנה). במקום נערכה אספה כללית ובה נבחרו 10 משפחות, שחתמו על הסכם הקובע: תחילה יעלו הגברים על חשבונם, יעברו הכשרה במקוה ישראל, בית הספר החקלאי הראשון, ואם יוכיחו את עצמם כחקלאים, יקים למענם הברון מושבה. אז יוכלו להעלות גם את משפחותיהם. זמן קצר לאחר מכן, יצאו 11 הגברים (נוסף אחד על העשרה המקוריים) בדרכם לא"י. לאחר תלאות רבות בדרך ובחופי הארץ, ירדו בחוף יפו ב – 14 בדצמבר 1882 והגיעו אל מקווה ישראל, בה שהו כ – 10 חודשים. באותו זמן החלו לחפש אדמה מתאימה להקמת מושבה. החיפושים נמשכו כשנה ובאוקטובר 1883 נרכשו 2,660 דונם מהכפר הערבי עקיר. היו אלו אדמות מישור כבדות, מתאימות למזרע, כפי שהיו רגילים בארץ מוצאם. מיד עם רכישת האדמות, עזבו הגברים את מקווה ישראל, שכרו בתים בכפר הערבי, החלו לעבד את אדמותיהם ולבנות את בתיהם. אז הביאו את משפחותיהם, אליהן הצטרפו 7 משפחות נוספות והחלו לחיות במושבה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

פורומים חדשים בתפוז אנשים
05/03/2009 | 17:55

רוצים להתעדכן בכל מה שקשור לעולם הבידור והברנז'ה, כל הרכילויות, הסלבריטאים, הסיפורים, העדכונים והחדשות החמות? פורום פפראצי, בידור ומדיה הוא המקום הכי צהוב ומעניין ברשת  
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

דרושים:

חושבים ששום דבר לא מפחיד אתכם? פורום דקסטר מחפש מנהל ואתם מוזמנים להגיש מועמדות!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

אם הסרטים של טים ברטון עושים לכם את זה, מדוע שלא תנהלו את הפורום?

אם אתם תושבי רחובות ונושמים את העיר הזאת – בואו להגיש מועמדות לנהל את הפורום!

אם אתם תושבי בת-ים, חולון או אזור, חיים ונושמים את הישובים הללו – בואו להגיש מועמדות לנהל את הפורום
ילדים משחקים בנפצים במזכרת בתיה
05/03/2009 | 09:57
11
אתמול ילד בן 15 איבד את אצבעות ידו בבאר שבע
אנא הסבירו לילדכם עד כמה זה מסוכן !!

רונית, האם ישנה אפשרות לפקח על המכולות המעטות שיש במזכרת בתיה שלא ימכרו את הנפצים האלו?
בית ספר ממ"ד בורג
03/03/2009 | 10:39
98
שלום לכולם,

אתר בית ספר הממ"ד ע"ש ד"ר יוסף בורג (או בקיצור בית ספר בורג, מזכרת בתיה) עובר מתיחת פנים בימים אלה.
נשמח אם תכנסו לבקרנו מידי פעם.

הכתובת המעודכנת הינה:
http://www.tik-tak.co.il/burg

נשמח לשמוע הערות לשיפורים.

אימון כושר אישי
02/03/2009 | 21:31
1
35
האם מישהו או מישהי רוצה להצטרף אלי לאימון כושר אישי ע"י מאמנת פעם בשבוע?
פרטים במסר....
היי טלי
20/04/2009 | 11:00
10
מעוניינת, משום -מה לא מצליחה לשלוח לך מסר,
נא צרי קשר למייל:meymey5@walla.com
לתושבים חדשים
01/03/2009 | 11:51
1
24
למי שעדיין לא החליט על צהרון, אני מקיימת בביתי צהרון באווירה רגועה ומשפחתית קבוצה קטנה, אוכל ביתי, עזרה בשעורי בית. הצהרון ממוקם מול בית ספר בן גוריון (אין צורך בהסעות), אפשרות לימים בודדים בשבוע, מתקבלים גם ילדים בוגרים - כיתות ג' ומעלה.
לפרטים: 054-2071333 הדס
תוספת
01/03/2009 | 11:53
9
החלה הרשמה לשנה הבאה. הקדימו להרשם...מספר מקומות מוגבל.
חטיבת ביניים ותיכון במזכרת ביתה
25/02/2009 | 06:31
2
19
שלום,

מלבד חטיבת הביניים במזכרת בתיה, האם יש הורים ששולחים את הילדים שלהם לבי"ס אחר?

אם כן, אשמח לדעת מה הן האופציות.

תודה,
ק.
יש כאלה
26/02/2009 | 16:42
1
15
שנוסעים ללמוד בבית הספר האזורי ברנר, או בדה שליט ברחובות או בקציר ברחובות או בבית חשמונאי יש בית ספר..
תודה
26/02/2009 | 22:25
8
ק.
19/02/2009 | 19:05
4

כולם מכירים את הארגון, המסייע לנוער במצוקה. עכשיו יש לו גם קהילה וירטואלית. בפורום בית השנטי-לנוער במצוקה הרשמי תוכלו לשאול, להסתייע ולשתף
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

רוצים להחשף לפלאי ההומיאופתיה, שיטת הריפוי השניה בגודלה בעולם? הכל על הומאופתיה קלאסית בפורום החדש

לא רק לחיילים שבשטח יש תפקיד חשוב: גם נשות מילואימניקים סופגות את הנטל ומתמודדות עם קשיים ולבטים. בפורום תוכלו למצוא בית חם

נכנסתם לעשור הרביעי בחייכם? בואו לדבר על החיים, על הזוגיות, על הדת ועל כל מה שבוער בפורום סרוגים סרוגות 30+
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
למסירה כלבה
18/02/2009 | 16:54
1
6
מחוסנת ומעוקרת
הכלבה נמסרה. תודה
02/03/2009 | 09:49
6
מגרש
17/02/2009 | 10:42
6
אנו משפחה צעירה המעוניינת לרכוש מגרש של חצי דונם במזכרת בתיה. ראינו כמה מגרשים ריקים ברחובות משה לוין, אנפה וזמיר. מישהו יודע איך ניתן להשיג את שמות הבעלים?
נשמח לקבל גם מיידע כללי לגבי מחירים.

המון תודה
בתי ספר במזכרת בתיה
11/02/2009 | 12:08
3
43
אנחנו זוג עם שלושה ילדים שמתעתדים לעבור למזכרת בתיה.
ילדינו הבכור עולה לכיתה ז' וביתנו לד'.
לגבי בתי הספר היסודיים, האם יש הבדל בין שני בתי הספר הממלכתיים? האם הם בתי ספר טובים?

מה לגבי חטיבת הביניים/תיכון? האם בית הספר נחשב לטוב?

נושא החינוך הנו החשוב ביותר עבורינו (כמו לכולם), וההתלבטות הנה רבה. נשמח לשמוע חוות דעת מהורים לילדים בגילאים שלנו ובכלל.
נ.ב ונו נהיה שייכים, כנראה, לבית הספר "בן גוריון" האם הוא טוב? והאם יש להורים אפשרות להחליט לאיזה בית ספר לרשום?

המון תודה
רק על עצמי לספר ידעתי....
11/02/2009 | 12:25
40
אנחנו שייכים לבי"ס הרצוג ומאוד מרוצים. לא מכירה את "בן-גוריון".
לגבי החטיבה הנושא כאוב. בשנים האחרונות התחלפו מס' מנהלים וככה זה נראה. ידענו שנים של אלימות פיזית וכנגד רכוש, בעיות משמעת ואכיפה. השנה הגיע מנהל חדש ונטע בליבינו תקוות גדולות. מתחילת השנה קיימת בבי"ס משמעת לימודית, הוא הצליח למגר את התופעות האלימות ויש תחושה שיש "בעל הבית".

בהצלחה
המלצה ועוד...
15/02/2009 | 08:56
34
גם אנחנו היינו שייכים לבן גוריון וביקשנו מאוד להעביר את הרישום להרצוג בגלל מה ששמענו עליו. אנחנו מאוד מרוצים בהרצוג ושמענו שהוא "יציב" יותר מבן גוריון מבחינת תחלופה של מורות. תנסו לבקש העברה במחלקת החינוך - אבל תבואו עם סיבה מוצדקת... בכל אופן בהצלחה וברוכים הבאים. לגבי החטיבה- אנחנו עוד קטנים מידי בשביל זה....
לדעתי (רק בתור אחת שלמדה בבן גוריון)
26/02/2009 | 16:46
36
זה בית ספר טוב, כמובן שניתן לעבור להרצוג אך זה בית ספר מאוד נעים וצוות המורות טוב...אני חושבת שמרוצים ממנו מאוד יחסית.
אבל כמובן, אני לא יודעת מה קורה בהרצוג וגם חוויותי מבן בוגריון היו כבר לפני שנים מספר.
לכל "הנשמות הטובות"
10/02/2009 | 10:22
1
34
ביום שישי האחרון התפרסם בעיתון "ידיעות רחובות" הכתבה על יוחאי ניסן אשר הואשם לפני שלוש שנים במס' של האשמות תוך כדי עבודתו בועדה לתכנון ובניה "זמורה".תמיד ידעתי שהוא חף מכל האשמה ואף פעם לא מצאתי את עצמי חושב אחרת,והנה לכל "הנשמות הטובות" שחשבו אחרת...משטרת ישראל ובראשם המחלקה לפשיעה כלכלית שנחשבת לאחת המחלקות הטובות בארץ עם אחוזי הצלחה עצומים ,מצאו את עצמם סוגרים את התיק בטענה שאין צורך בהגשת כתב אישום ואין "case",הבחור לא חטא ולא פשע ,שעו עוול גדול לבן אדם ענק,איש טוב וישר שכל הזמן רק עזר לאנשים,ושוב אני נוכח לדעת שיש אלוהים בשמים ששמור על הטובים וצוחק על הרעים..
שמח לשמוע לא חשבתי אחרת
10/02/2009 | 23:47
8
יוחאי הוא קורבן של הלב הטוב שלו בלבד .

מתי אאנחנו מוזמנים לחגיגה ????

כדאי לעבור למזכרת בתיה?
09/02/2009 | 22:51
3
44
שלום,

אנחנו זוג + 2 קטנים ורוצים לעבור לבית פרטי.
ראינו שבמזכרת בתיה המחירים של בתים פרטיים זולים יחסית.
איך המקום והאם יתאים לנו? מדוע המחיר הזול?

תודה
בואו לראות
10/02/2009 | 14:48
36
מזכרת בתיה היא הפיתרון האידיאלי למגורים באווירה רגועה וכפרית אך עדיין קרוב למרכז ובמחירים סבירים...
כמובן שיש אזורים טובים יותר ופחות וזה בהתאם לתקציב שלכם, אל תשכחו לקחת בחשבון את הקירבה לגנים או בי"ס.
אני גדלתי במושבה ועזבתי כשהתחתנתי, עכשיו שאני עם שני ילדים קטנים חזרתי חזרה כי זה המקום לגדל ילדים מאושרים.
בהצלחה.
לעבור למזכרת- כדאי
10/02/2009 | 19:24
42
לא ברור לי איפה המחירים הזולים במזכרת בתיה? בהשוואה לאיזה מקום אחר?
המחירים עלו דרסטית ב-5 שנים שאני גרה פה, ללא הצדקה לדעתי. אבל אוהבת את המקום. אוירה של מושבה.
מאיפה אתם מגיעים?
10/02/2009 | 20:37
34
אנחנו זוג צעיר + 2 והגענו מרחובות. אנחנו מאוד מרוצים בעיקר מהחינוך במושבה. מבחינתי - המקום האידאלי לגור בו. שקט מאוד, איכותי, אוכלוסיה אינטלגנטית ורובה צעירה(בשכונות החדשות). שיהיה בהצלחה!
ללכת להצביע!
10/02/2009 | 10:59
8
לכל "הנשמות הטובות"
10/02/2009 | 10:18
17
ביום שישי האחרון התפרסם בעיתון "ידיעות רחובות" הכתבה על יוחאי ניסן אשר הואשם לפני שלוש שנים במס' של האשמות תוך כדי עבודתו בועדה לתכנון ובניה "זמורה".תמיד ידעתי שהוא חף מכל האשמה ואף פעם לא מצאתי את עצמי חושב אחרת,והנה לכל "הנשמות הטובות" שחשבו אחרת...משטרת ישראל ובראשם המחלקה לפשיעה כלכלית שנחשבת לאחת המחלקות הטובות בארץ עם אחוזי הצלחה עצומים ,מצאו את עצמם סוגרים את התיק בטענה שאין צורך בהגשת כתב אישום ואין "case",הבחור לא חטא ולא פשע ,שעו עוול גדול לבן אדם ענק,איש טוב וישר שכל הזמן רק עזר לאנשים,ושוב אני נוכח לדעת שיש אלוהים בשמים ששמור על הטובים וצוחק על הרעים..
05/02/2009 | 18:54
1

פורום תרבות פולין מתחדש ומשנה את פניו. אתם מוזמנים להכנס אליו ולדון במקומות מומלצים לטיול, מאכלים, שפה ושאר נושאים שמעניינים אתכם בתחום

תוכנית הריאליטי המצליחה מגיעה לישראל ואתם מוזמנים לנהל את פורום המרוץ למיליון, פורום התוכנית שהולכת למכר אליה את כל עם ישראל ולחולל את המהפכה הבאה

פורומים קיימים נוספים להם אנו מחפשים מנהל הנם:

פורום אקטואליה לנוער :

פורום דני הוליווד :
|סלינק|http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?forumId=1904
פאזלים, משחקי קופסה ופיות למכירה
03/02/2009 | 12:00
2
מוכרים משחקים במצב מצויין:
מה במשבצת משחק ענק - 50 ש"ח
פאזלים מעץ וקרטון - 15 ש"ח
פיות מקסימות ובובות פרווה.

פרטים במסר
מאפים
02/02/2009 | 09:18
1
13
סוף סוף גם לנו יש "קפה ומאפה".מאפים עברו למקום חדש.
מגיע לנו. תפרגנו.
דניאל
לאן ומי עבר
05/02/2009 | 15:51
10
שיטה חדשה לכניבת רכבים
31/01/2009 | 05:42
15
זהירות!!!!!!!!!!1

למיגון הבית צרו קשר
עזרה
29/01/2009 | 11:48
1
10
שלום לכולם !
אם יצא למישהו לקרוא באתר המושבה על תלמידי י"ב של מגמת גיאוגרפיה בתיכון המושבה,
אז אני אחת מהתלמידות במגמה הזאת וכחלק מהעבודה שלי אני צריכה לערוך סקר על נושא העבודה שלי
אני מחפשת 20 אנשים המשתייכים לקהילה הדתית לאומית במזכרת בתיה שיענו לי על הסקר,
מי שמכיר או מעוניין יכול ליצור איתי קשר
תודה
ענבר מלך 0546846442
את יכולה לצור איתי קשר ואעזור לך
10/02/2009 | 19:22
3
0522314471
בגרות בתאטרון
29/01/2009 | 07:09
1
2
מגמת תאטרון ושכבת י"ב מתכבדים להזמין אתכם לצפות בשלוש הצגות משובחות
- פופקורן
- קן הקוקיה
- סליחות
מתי ? יום חמישי 5.2.2009
איפה: מתנ"ס מזכרת בתיה
שעה: 18:00
מחיר: 10 ש"ח (מי שמעוניין יכול להוסיף)
הכל למען מסיבת הסיום של שכבת י"ב
בואו בהמוניכם =]
פרטים נוספים
29/01/2009 | 11:44
החל מיום א' ניתן לרכוש כרטיסים למופע של מגמת התאטרון. העלות לכרטיס היא 10 ש"ח. כל ההכנסות יועברו למסיבת הסיום של שכבת יב'. כרטיסים ניתן לרכוש אצל: טל יופטרו 050-6704099
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
08:57 | 24.04.09 ויויהופ
22:07 | 22.04.09 ויסקי גוגו
20:41 | 18.04.09 מנסה לנשום1
17:44 | 13.04.09 נועם153
17:51 | 31.03.09 צחי127
06:33 | 31.03.09 צחון1
20:54 | 28.03.09 totoras111
17:53 | 25.03.09 אנונימי וותיק
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן