בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום אבטחת מידע

אנא הקפידו לקרוא את נוהלי פורום אבטחת מידע במאמרים

מספר כללי התנהגות
* אנא קראו את כללי הפורום לפני כתיבת ההודעה הראשונה.
* אין לפרסם בפורום - בשביל זה נועדו הלוחות
* אנא הקפידו לשרשר, כל הודעה חדשה דוחקת אחרת לדף הקודם
* אין לעבור על חוקי מדינת ישראל בכל הקשור לפריצות וכיו'
* לפעמים אמירת אינה פשע..

Deviation ו- Y0NaTaN

עוד Phishing מעניין...
06/02/14 01:38
87צפיות
עוד Phishing מעניין...
הפעם מתחזה להודעה מטעם apple בנוגע לפעולות חריגות בחשבון הiTunes.  נדמה שההודעה מגיעה מitunes_support@apple.com, אך זהו רק שם השולח. את הכתובת האמיתית ממנה הגיעה ההודעה סימנתי באדום (support@danielmail.com).

הקישור בתוכן ההודעה גם הוא בעל דפוס מעניין, מנסה לשוות מראה אמין ע"י הכנסת כתובת האתר המקורי כניתובים משניים:

192.1xx.xx.xxx/https//itunesconnect.apple.com.

"אם לא תבצע נסגור לך את החשבון"
06/02/14 08:07
62צפיות
פניה כ"לקוח" ולא בשם.

קלאסי.
uefi : סוס טרויאני?
03/02/14 14:35
64צפיות
יש לי הרגשה שהefi מאפשר לגורמים מבחוץ להכנס למחשבי ללא כל קשר להגנות מע' ההפעלה; תחת הסעיפים "העלאה מהירה יותר" ו"מניעת טעינת התקנים חיצוניים".

איך אני יכול להיות בטוח שלא מדובר בסוס טרויאני מתוחכם?
זה תקן של ביוס, כלומר תוכנה ששמורה על שבב
04/02/14 06:31
50צפיות
בלוח האם, שניתן לעדכן רק ע"י תוכנה של יצרנית הלוח.

בכתבה ב-CBS על ה-NSA נאמר שהם איתרו לפני שנה או 2 פגיעות במנגנון, אבל יידעו את היצרניות שעידכנו וסגרו את הפירצה.

זה וקטור מאוד נדיר. לא הייתי חושש מפני זה. גם לא אמור להראות במערכת ההפעלה.   
יכול להיות שהשורה השניה היא בדיוק ההפך
05/02/14 05:53
28צפיות
שהnsa דרש מהיצרניות להתקין שני סוסים טרויאנים בהתקן?
º
קונספיראטיבית - כן... מציאותית - לא סביר
05/02/14 19:08
9צפיות
האם תוכנות ההגנה של היום יודעות להודיע למשתמש
06/02/14 08:00
34צפיות
שמניעת הפעולה / איסורה התחילה בביוס?

כלומר אם הביוס מונע משהו ו\או בגללו התוכנה לא יכולה להתערב: האם המשתמש יקבל הודעה שיש לפנות ליצרן הלוח כי התוכנה לא מורשית להתערב?

האם הuefi יכול למנוע מתוכנת ההגנה להודיע למשתמש על שינוי נגד הנהלים שנקבעו?
&>
06/02/14 16:56
27צפיות
שום תוכנה לא יכולה להתערב ברמה הזאת בצורה הזאת. הקוד הצרוב בביוס רץ עוד לפני שמערכת ההפעלה נטענת [הוא זה שטוען חלקים ממנה], אז בטח לפני שתוכנת ההגנה שלך מופעלת   
חיובי - חיובי - בעיקרון שלילי
06/02/14 17:05
21צפיות
ברמה של הBIOS אפשר לשנות דברים בלי שתוכנות ישימו לב לשינוי וגם אם ישימו לב לא ידעו מה המקור
טוב נו: אם תוכנות הגנה יכולות להתריע
06/02/14 20:12
21צפיות
אז כנראה שאוכל לחיות עם העידכון הזה.

רבה לכל העונים
ת'
06/02/14 20:58
32צפיות
אני לא חושב שתוכנות הגנה מסוגלות לזהות או להתריע, מאותן סיבות שכתובות לעיל. ניתן אפילו לשטות במערכת ההפעלה עצמה, והן נטענות אחריה, ככאלה ניתן בוודאי לשטות בהן.  

אבל - כמו שWelis אמר - כאשר היצרנית היא חברה גדולה, היא פשוט לא תסתכן בשתילת דלתות אחוריות שיכולה להשחיר את שמה לנצח. זו יותר תפיסת מחפשי קונספירציה ממציאות אפשרית בשטח.
Google Chrome - מקום 3 ברשימת המנוצלת ביותר
05/02/14 12:12
70צפיות
במקום הראשון Internet Explorer ובמקום השני Java, כך לפי דוח 2013 של GFI.

(מקור)
אבל יש מקום לאופטימיות -
05/02/14 19:06
62צפיות

it also has the third-lowest count of high severity vulnerabilities, most of them being medium and therefore, possible to protect against with common security practices.

הרבה יותר משכנע לדעתי שעיקר הפגיעויות הן ב-IE ורק אחרי כן בג'אווה -
עדיין המלך נותר על כנו.
כן, זה לרוב נכון
06/02/14 01:43
41צפיות
Zero days יקרות מדי ובאמת שאין צורך. יש מספיק מערכות לא מעודכנות שאפשר לתקוף כשמכוונים למסה.
ספאם מ- twoo.com, האם ה- gmail נפרץ?
03/02/14 19:03
53צפיות
שלום.

קיבלתי היום אימייל מהאתר twoo.com שכביכול נשלחה מהפרופיל של אבא שלי. מתברר שזה קרה לכל מי שהיה בספר הכתובות ב- gmail שלו. לאתר הזה יש מוניטין מאוד מפוקפק, ראו למשל כאן:
http://techthirsty.com/2012/08/04/twoo-sends-spam-...

לפי זה ואתרים אחרים, twoo נוהגים לשלוח אימיילים לכל מי שנמצא בספר הכתובות של מי שהתחבר אליהם בלי לשאול. אבל אבי מעולם לא נרשם לאתר הזה - הוא די טכנופוב, כשצריך להירשם למשהו, גם אם ההרשמה בעברית, הוא קורא לי. אז מה קורה פה?

בדקתי בתיבת הדואר שלו ויש בה רק שתי הודעות מ- twoo - הראשונה שמישהי שהוא לא מכיר רוצה שהוא יצטרף, השניה, מאוחרת יותר, שמישהו נכנס לפרופיל שלו. אין שום הודעה שמדברת על התחברות. ניגשתי לאתר, בחרתי ב- " Forgot your password", הקלדתי את האימייל שלו ו... כלום. חצי שעה מאוחר יותר ניסיתי פעם שניה ועדיין שום אימייל לא הגיע לתיבה, כולל לתיקיית הספאם.

בהרשאות הגישה של חשבון ה- gmail, אני רואה שהאתר קיבל גישה לחשבון היום. בדף הפעולות האחרונות, אני רואה שאף אחד לא התחבר לחשבון במשך כל השבוע, אז איך זה יכול להיות?
כנראה מסר את שם המשתמש והסיסמה
03/02/14 21:01
56צפיות
לא מכיר את האתר הזה ספציפית, אבל אתרים מסוימים עלולים לשכנע את המשתמש למסור להם את שם המשתמש והסיסמה שלו לשירות הדוא"ל ולאחר מכן להיכנס אל התיבה ולהפיץ הודעות לרשימת הקשר, לכאורה בשמו. זו לא פריצה לרוב, אלא מתן הרשאה שלא מתוך מודעות מלאה להשלכות (וזו בדרך כלל אשמת המשתמש, לצד מדיניות מפוקפקת אך חוקית של אתר).

הפתרון המיידי במקרה זה הוא החלפת סיסמה לתיבת הדוא"ל. לאחר מכן ניתן להסביר לאבא שישים לב להיכן הוא מזין פרטים רגישים (במקרה הזה, אך ורק לgmail.com!).  

º
+ דפדפן שמתריע כשאין אבטחה, כמו כרום ו-FF
04/02/14 06:24
16צפיות
הוא כברר עם FF, לא מכיר את האתר הזה, לא נתן
05/02/14 15:38
23צפיות
את שם המשתמש והסיסמה של ג'ימייל לשום אתר, לא אישר חיבור לג'ימייל לשום אתר. לפי הלוגים של ג'ימייל, אף אחד לא התחבר לג'ימייל שלו באותו יום או ביום שלפניו ובשבוע באחרון, כל ההתחברויות לחשבון היו מהארץ ומספק האינטרנט שלו, כך שלא נראה לי שהן באו מ- twoo.com. אבל כן נוספה באותו יום הרשאה לאתר הזה לגשת לספר הכתובות שלו בג'ימייל (שביטלתי מיד), כך שמשהו כן קרה שם.

הוא לא התקין את האפליקציה שלהם על ה- iPhone שלו כי הוא לא זוכר את סיסמן ה- apple id שלו ואני לא רואה שום התקנה חדשה על המחשב שלו. האפשרות היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא שהוא התחבר לג'ימייל שלו ממחשב של מישהו אחר שם כבר היה מותקן קליינט של twoo (בהנחה שיש להם קליינט ל- PC), אבל כאמור, לפי הלוגים של ג'ימייל לא היו התחברויות כאלו.

ואני הצלחתי לשמור את כתובת האימייל הפרטית שלו נטולת ספאם לחלוטין המשך כמעט שנתיים, אוף.
נפתרה התעלומה.
05/02/14 18:45
28צפיות
הוא קיבל מהם עוד אימייל (נכנסו לפרופיל שלך, הידד!) ובו היה קישור מהיר לעדכון הפרופיל. נכנסתי דרכו, בלי סיסמה, וראיתי שחשבון ב- twoo מקושר לפייסבוק שלו. לחשבון הפייסבוק יש הרשאות בג'ימייל... ואז הוא נזכר שבמקום למחוק מיד את האימייל שקיבל מ- twoo לפני שבועיים (מישהו שבחיים לא שמעת עליו רוצה להיות חבר שלך, לחץ כאן), הוא נכנס לקישור, לא הבין מי נגד מי ורק אז מחק. כנראה שהוא נכנס לאתר דרך ה- SSO של פייסבוק ובטח לחץ על אישור במקום הלא-נכון.

מחקתי את החשבון הזה וביום שישי הוא יעבור "סדרת חינוך".
º
06/02/14 01:41
6צפיות
הגנה על כתובת IP
02/02/14 17:41
71צפיות
אשמח להמלצות כיצד ניתן ו/או במה מומלץ ו/או להגדיר בכדי להשתמש בגלישה בכתובת IP מוגנת.
תודה
גלישה אנונימית?
02/02/14 20:08
63צפיות
אפשר להשתמש בTOR.
(www.torproject.org)
בנוגע לTOR ....
04/02/14 10:02
58צפיות
מתאימה לאובונטו וגם לווינדווס?
האם ניתן להגדיר בדרך נוספת הגנה דרך מערכת ההפעלה?
בהחלט (לגבי שאלת התאימות)
05/02/14 12:08
28צפיות
דרך מערכת ההפעלה עצמה? אם הכוונה לכמה שיותר built-in, אולי להשתמש בProxy אנונימי בדפדפן היעד (תצטרך למצוא Proxy כזה ולסמוך על הצהרת האנונימיות). תוכנות VPN הן גם אופציה (למשל CyberGhost).
נתחיל מכמה שאלות
03/02/14 16:44
52צפיות
כדי להבין מה השימוש,

היכן אתה גולש? בבית? בבית קפה? בעבודה? אינטרנט קווי? אלחוטי?
במחשב האישי שלי בד"כ בבית...
04/02/14 10:05
53צפיות
בחיבור קווי.
האם יש משמעות לחיבור אלחוטי מבחינת ההגנה?
האם יש ההעדפה לדפדפן מסויים ו/או מערכת הפעלה ?
המטרה הבסיסית שלך לא ברורה
05/02/14 15:57
28צפיות
ראשית רשת קוית תמיד עדיפה על אלחוטית ויותר ברוב הפרמטרים החשובים.
אם אתה מחפש להשתעשע בדברים מפוקפקים חוקית , רצוי שתלמד את הנושא יותר לעומק כולל מחיקת עקבות מלאה בחוץ ואצלך במחשב.
שימוש במכונה וירטואלית במחשבך בה מותקן TOR , יקנו לך הגנה לא רעה וגלישה בסביבה אפורה מאוד שמתאימה ומלאה בים של דברים לא חוקיים.
כמובן לא לשכוח תוכנות מחיקת היסטוריה טובות (מחיקה מוחלטת בלבד).
למי שחושש לפרטיות בלבד תוסף ל FF כמו ANONYMOX  וכדומה יעשה עבודה טובה או קניה בתשלום קטן של VPN או פרוקסי טוב וגלישה אנונימית דרכם.
הזרקת sql
05/02/14 13:43
40צפיות
לכל מי שרוצה ללמוד הזרקת sql יכול לדבר איתי בפייס
zurael
אפשר להזמין אותך לקפה? |קפה|
05/02/14 13:07
7צפיות
|*|מה אתם באמת יודעים על הקפה שאתם שותים? ביום רביעי, 5.2, בשעות 19:00-17:00 עמלי מסיקה, דיאטנית קלינית ואפידמיולוגית תזונתית, מגיעה לפורום דיאטות ואורח חיים בריא לעשות לנו סדר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|*|חלמת שרגע לפני הריקוד הראשון שלכם, שמלת הכלה שלך מתלכלכת מיין אדום? היכנסו לפורום חתונות וספרו לנו על החלומות והסיוטים שלכם הקשורים ביום החתונה ותוכלו לזכות במזרן זוגי ויסקו אורתופדי

|*|יום האהבה מתקרב וזו הזדמנות מעולה להתחדש בריח חדש. היכנסו לפורום שיחת נשים וספרו לנו מהו הניחוח הנשי שלכן ותוכלו לזכות בבושם מתנת L'OCCITANE
Java :Cisco מאחורי 91% מההתקפות ב2013
02/02/14 22:44
46צפיות
יחייב את אוראקל להשתפר. כבר העידכון הקודם
03/02/14 09:06
35צפיות
אוטומטית מנסה להעלות את הגדרות האבטחה.

אבל זה יותר טרנד של השנה הזו, מאשר פגם מובנה בג'אווה. בשנה הבאה זה יכול להיות משהו אחר.
אני לא חושב שזה טרנד
05/02/14 12:20
25צפיות
יש משמעות לבחירה דווקא בJava (נפוצה מאוד בשימוש וכנראה שבאמת מחוררת למופת).  
Opswat: ניתוח נתח שוק של תוכנות AV לשנת 2014
02/02/14 20:12
48צפיות
כמה הפתעות מרעננות

(קישור)
MS לדעתי זה ברירת מחדל. אבל לא סביר שמי שקונה
03/02/14 09:13
32צפיות
מחשב עם 7, מסתפק בדיפנדר המובנה (והחלוש. ב-8 זו הגירסה המלאה יותר). אם היה כך, מצבנו היה גרוע יותר.
יש חתך לא מבוטל שפשוט לא אכפת לו
05/02/14 12:17
18צפיות
נשארים עם מה שבא עם הרכישה. במערכות רבות מותקנות דווקא תוכנות של החברות הגדולות דוגמת Symantec ו-McAfee (סליחה, Intel ) וכאן הבעיה אולי חריפה יותר, מכיוון שהם גם לא טורחים לחדש את הרישיון ולמעשה נותרים ללא הגנה בזמן אמת.
פירצה - האם לדווח או לא?
03/02/14 14:26
370צפיות
שלום,
יש לי תהייה מוסרית, הצלחתי להגיע מאוד (מאוד) רחוק בפירצה לחברה מסויימת בארה"ב.
הדבר מקנה לי שליטה על יותר מ100 אתרים שונים ועל חוות שרתים שמונה עשרות שרתים.
אני שוקל האם כדאי להתריע לבעלים על החולשות שניצלתי אך מפחד מתביעה (לא גרמתי ולא אגרום נזק.)
מה דעתכם? :-\
אתה תמיד יכול לדווח אנונימית
03/02/14 15:33
209צפיות
אם אתה מפחד
אבל כשמדובר בחברות גדולות (וכשלא נגרם נזק) הן בדר"כ לא תובעות
אם אתה יכול תתריע כי
03/02/14 16:19
208צפיות
אם אתה לא מתכוון להשתמש במידע הזה ואני מקווה בשבילך מאוד שלא
תתריע להם על הבעיה ...
חח לך תדע אולי תקבל הצעת עבודה מפתה כאות תודה :)

בהצלחה
º
תודה
03/02/14 16:24
64צפיות
אם מצאת נקודת תורפה במערכת ידועה
04/02/14 06:27
194צפיות
מה שנקרא vulnerablity, אז דיווח ליצרנית עשוי לזכות אותך בתמורה כספית. MS משלמת תמורת מידע כזה על מוצריה.
שאלה למומחה...
04/02/14 21:50
105צפיות
בתור האקר, אולי תוכל לסייע לי.
האקר שמכנה את עצמו fre plastin פרץ לי למחשב בחודש האחרון,
מאז כבר טיפלתי במחשב, אבל אבדתי אפשרות להיכנס לפייס-בוק שלי.
נזרקתי מהחשבון ובנוסף עשו לי תרגיל מיוחד - שינו את הפרטים שלי כך,
שכאשר אני מבקש להוכיח שאני זה אני, לאחר שאני עובר את כל הבדיקות של פייס-בוק,
עדכון הססמא נשלח לכתובת בצרפת - גם במייל נוסף FR וגם בנייד נוספת קידומת 033

ובנוגע לשאלה ששאלת,
אמנם השאלה היא בעברית ואני לא יודע עד כמה הבולשים קוראים הודעות בעברית,
אבל לו הייתי במקומך הייתי נמנע מכך - למרות שאני לא משפטן.

פניתי כבר להרבה מומחים אף אחד לא ידע לסייע,
אשמח מאוד לשמוע את עצתך
אין דרך לשחזר
04/02/14 23:35
79צפיות
אני יודע שזאת תשובה מבאסת, אבל לצערך אין דרך לשחזר את החשבון.
תפתח חשבון חדש.
בשביל למנוע פריצה בפעם הבאה: תבחר סיסמא חזקה. זה שלב ראשון והכי חשוב. זה מעצבן לבחר סיסמא ארוכה וקשה אבל מתרגלים מהר מאוד. תבחר סיסמא שמכילה גם מספרים, גם אותיות (גדולות וקטנות) ורצוי גם איזה סימן חריג כמו פלוס או סולמית או משהו בסיגנון.
דבר שני, אל תכניס את הסיסמא שלך לאתרים מפוקפקים, הם יכולים לגנוב לך אותה.
דבר שלישי- כמו שאתה מגן על הפייסבוק, תגן גם על המייל שלך. ברוב המקרים אנשים לא מגנים על המייל ואז מישהו פורץ למייל ויש לו גישה להרבה סיסמאות שלך+ כל מיני אתרים שמאפשרים שחזור סיסמא דרך המייל.

אנשים חושבים שהאקרים הם מכשפים שיכולים לעשות הכל...מה שהם לא יודעים זה ש-90 אחוז מהעבודה זה לנחש סיסמאות
האמת שאם פרצו לו למחשב המצב אבוד
05/02/14 10:53
39צפיות
מי שפרץ לו למחשב יכול להתקין קילוגר או תוסף דפדפן ואז לעלות על כל הסיסמאות שלו בלי יותר מדי בעיות
לפותח השרשור: ניסית לפנות לתמיכה של פייסבוק? הם יכולים לעזור לך בקטע הזה
ניסיונות לפייס בוק
05/02/14 11:02
44צפיות
בהחלט ניסיתי לפנות, כבר שלחתי את כל הטפסים והמון מיילים לכל מיני כתובות שאנשים מציעים לי,
עד היום כל התשובות שלהם היו בסגנון של אנחנו לא נותנים מענה, אבל במרכז העזרה...
העלתי אפילו דיון בקהילה אותה אני מנהל בקפה דה-מרקר וכולם מוסרים לי מסר דומה - אין עם מי לדבר...
לפחות הדיון זכה להיכנס ל"דיונים מועדפים" של הקפה...
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
עזוב אותך משטויות, תקים לך חשבון חדש וצא לדרך
06/02/14 18:53
11צפיות
רוצים לעזור לילדיכם?
04/02/14 16:04
7צפיות
|*|מתקשים לראות עד כמה קשה לילדיכם להשתלב בחברה? מחפשים את הדרך הנכונה לעזור?
יעל ברוקנר, פסיכולוגית שיקומית, מתארחת בפורום הורים לילדים ביסודי  היום בין השעות 17:00-19:00 ובאה לענות לשאלותיכם בנושא הפרעה בתקשורת החברתית.
שלבי עדכוני גרסאות צ'קפוינטFW מישהו מכיר אתר?
01/02/14 12:23
45צפיות
בעבר היה לי אתר שמראה מאיזה גרסאות אפשר לבצע עדכונים
לדוגמא מותר לעדכן מ גרסא 75.40 ל75.45
אבל אי אפשר מr65  ל r75.40 .
מישהו מכיר את האתר? אני צריך לעשות כמה מעבדות של עדכונים אבל אני לא זוכר מה האתר ...

º
checkpoint.com
02/02/14 08:29
26צפיות
ממש גאון הדור
02/02/14 15:31
37צפיות
אני מחפש אתר ספציפי שזה ממש תרשים עם חצים שאם יש לך גרסא כזאת וכזאת אתה יכול לעדכן לגרסאה כזאת וכזאת
ממש גאון הדור
02/02/14 15:31
26צפיות
אני מחפש אתר ספציפי שזה ממש תרשים עם חצים שאם יש לך גרסא כזאת וכזאת אתה יכול לעדכן לגרסאה כזאת וכזאת
התשובה שלי לא השתנתה
02/02/14 15:35
32צפיות

עדיין אותו אתר.
תגיד שאתה לא יודע איפה לחפש - זה כבר משהו אחר.
אם יש לך לינק אני אשמח לקבל
03/02/14 16:16
27צפיות
כי אני חיפשתי באתר שלהם ללא הצלחה ,  
אומנם מחוסר זמן להתעמק בזה אבל בכל זאת ללא הצלחה.
Sophos: שוב, Yahoo! מותקפת
02/02/14 23:33
32צפיות
הפעם אלו חשבונות הדוא"ל של Yahoo!. מסתבר שרשימות סיסמאות ושמות משתמש דלפו, אך טרם ברור איך ומאיפה. מחקירה ראשונית של Yahoo עולה שתוכנה זדונית עשתה שימוש ברשימה על מנת לקבל גישה אל תיבות הדוא"ל. כצעד מניעתי, אופסו הסיסמאות בעבור חלק מלקוחות השירות.

(מקור)

(לקודמת)
Emsisoft: היכונו להיפרד מWindows XP
02/02/14 23:23
36צפיות
Emsisoft מזכירה שMicrosoft תפסיק לתמוך ולעדכן את Windows XP ב8 באפריל 2014. Emsisoft עצמה תמשיך לשמור על תאימות ל-XP עד 2016, אך מסבירה שXP תלך ותהפוך למסוכנת יותר ככל שהזמן יחלוף: "עם הזמן, הרצת XP תהיה משולה למגורים בבית ללא דלת; אפשר לרכוש מערכת אזעקה משוכללת, אבל זה לא ימנע מפולשים להיכנס פנימה".

(קישור)
Malwarebytes: היזהרו מהתרעות עדכון מזויפות
02/02/14 22:51
51צפיות
גלשתם לאתר ולפתע הופיעה הודעה שעליכם להוריד עדכון חשוב לדפדפן? היזהרו, מדובר בהונאה.

Malwarebytes אמנם סקרו אתר נטול קוד זדוני (לפחות בעת הבדיקה, רק התשתית הונחה), אבל הספקתי לראות אתר כזה שפועל כהלכה וכולל קוד זדוני. לתשומת לבכם.

(קישור)
כנ"ל לגבי התרעות אתרים לגבי עדכון Java
02/02/14 23:07
30צפיות
מעבדת טלפונים ומחשבים-פי סי אל

מעבדה המובילה בישראל !

pcl מספקת שירות מקצועי ביותר התקשרו עכשיו 03-8000800

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום