לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
פורום נזקי גוף, מתייחס לכל סוגי נזקי הגוף הנגרמים לאנשים כתוצאה ממעורבותם בתאונות שונות כגון: תאונות דרכים, תאונות עבודה וכו'.

הפורום נועד לתת הסבר ראשוני, הכוונה בסיסית, ומענה לשאלות גולשים שנגרמו להם נזקי גוף בתאונות.

קיים איסור מוחלט לציין בתוכן ההודעות פרסומות, ו/או פרסום אישי אחר.

אין מקום לפרסומות בפורום, ו/או לפרסומות סמויות בסגנון המלצה - לצורך כך ישנן לוחות מודעות, לפי הקטגוריות המתאימות.

כמו כן, אין להפנות בתוכן ההודעות, אל כתובת אינטרנט ו/או אתר אינטרנט, שיש בה משום פרסום שהינו אסור בפורום.

אני מבקשת מכל הגולשים לנהוג באדיבות, בדיוק כפי שהייתם מצפים שינהגו כלפיכם.

אין בעצות הניתנות בפורום משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ו/או המלצה על נקיטה בפעולה מסוימת.

אין לתפוז ו/או למנהלת הפורום, כל אחריות לנכונות העצות ו/או ההמלצות, ולכן – כל הסתמכות ו/או פעולה שהיא בהתאם למידע שניתן, הינה באחריות המשתמש ועל דעת עצמו בלבד.

ענבר בכר לוי, עו"ד
מנהלת פורום נפגעי גוף

המאגר המשפטי תקדין - תאונות דרכים
המשך...
הודעה חדשה

לצערי הרב גם אני מתייעצת
31/12/09 00:06
14צפיות
אימי נפגעה היום בתאונת דרכים. היא הייתה הולכת רגל שחצתה כביש במעבר חציה כאשר האור סימן ירוק, במקביל גם לנהגים הפונים לרח' יש אור ירוק אבל יש רמזור כתום מהבהב המזהיר את הנהגים על הולכי הרגל.
אימי פונתה באמבולנס לבי"ח וכעת משאירים אותה להשגחה שם.
אימי עובדת מדינה, התאונה קרתה לאחר שעות העבודה.
רציתי לדעת למי עלינו לפנות? ומה לדרוש? איזה מסמכים עלינו לוודא שניתנים לנו? מה בעניין פיצויים כספיים? ביטוחים?
למזלי אין לנו מושג בכלל בנושא הזה, נשמח לעזרתכם.
איחולי החלמה מהירה לכל הפצועים והנפגעים.
לצערי הרב גם אני מתייעצת
31/12/09 10:33
13צפיות
שלום רב,
ראשית החלמה מהירה לאמא.
עליכם לדעת כי על בי"ח/קופת החולים לספק לאמך את כל הטיפולים ללא תשלום מצידכם, אתם צריכים לציין כי מדובר בתאונת דרכים כהולכת רגל.
לאחר שאמך תתאושש עליה לפנות למשטרה ולדווח על קרות התאונה, אז היא מקבלת אישור משטרה אותו תצטרכו לשלוח לבי"ח, וזה מהווה תחליף טופס 17.
מפה והלאה עליכם לשמור את כל התיעוד הרפואי, הקבלות על ההוצאות, מוניות תרופות, וכל מסמך הקשור ונובע מהתאונה.
להקפיד שלכל מסמך יהיה לכם העתק.
ברגע שאמך תתאושש ראשונית, אני ממליצה לפנות ליעוץ אצל עו"ד שיתן לכם כבר הדרכה פרטנית.
בברכה
º
ענבר, תודה רבה!
31/12/09 16:14
6צפיות
בקשת עזרה
29/12/09 20:19
10צפיות
בננו ניפצע במהלך שרותו הצבאי כשהיה בחופשת סופ"ש בבית בתאונדת דרכים. פנינו לעו"ד לפני כחצי שנה, ומבחינתנו בנתיים שום דבר. העו"ד אמר שהוסכם בינו לבין חברת הביטוח לשלוח את בננו לבדיקות רפואיות,אך שוב, בנתיים לא זז דבר מבחינתנו. האם זהו פרק זמן סביר? האם ידוע פה בפורום על עו"ד מאזור י_ם שמתמחה בת"ד ובצה"ל?
בקשת עזרה
30/12/09 11:23
9צפיות

שלום רב,

תאונת דרכים שהיא גם תאונה במהלך שירות צבאי, מאפשרת לתבוע או את חברת הביטוח או את משרד הביטחון.

הליך התביעה נגד משרד הבטחון, דומה לתביעה נגד מוסד לביטוח לאומי, כלומר בדיקה על ידי ועדות רפואיות מטעם משרד הבטחון - הבעיה היא, אם אני לא טועה, שבתאונה, אשר לא קשורה במישרין לשירות הצבאי עצמו, כדי לזכות בפיצויים ממשרד הבטחון, הנכות הרפואית, צריכה להיות גבוה מ - 19% [אם אני לא טועה - שכן תביעות נגד משרד הבטחון, זו התמחות מיוחדת].

מתי הייתה התאונה? - בדרך כלל, כאשר לא מדובר בפגיעה מאוד מאוד משמעותית, חברות הביטוח יעדיפו לחכות כשנה מיום קרות התאונה, כדי לסיים את התיק, שכן הן מחכות לראות את הנזק המגובש, כלומר איזה נזק נותר, אחרי תקופת ההחלמה.
מה היקף נזקי הגוף שנגרמו לבן שלך? במקרה שהם לא חמורים יחסית, בהתאם לקובץ הנכויות, עדיף לתבוע את חברת הביטוח לא את משרד הביטחון.
ממה שאני מבינה, עורך הדין שלכם בחר במסלול תביעה נגד חברת הביטוח, שלח מכתב דרישה וסיכם עם חברת הביטוח, על מומחה/מומחים מוסכמים, אשר יבדקו את בנך ויקבעו את הנכויות שנגרמו לו בגין התאונה. בהמשך ולאחר קביעת הנכויות, הוא ייעשה הערכת הנזקים ויציע לסיים את התיק בסכום מסוים - ככל שלא תהיה הסכמה על סכום הפיצוי, יגיש או יכול להיות שהוא כבר הגיש, תביעה לבית המשפט [שילמתם כ - 590 ש"ח בגין אגרת בית המשפט?] ואז מאחר וכבר ניתנו חוות דעת של מומחים רפואיים מוסכמים, יוגשו תחשיבי נזק מטעם כל אחד מהצדדים ובית המשפט יתן הצעה לסיום התיק בפשרה.

על כן, עצם העובדהשאתם סבורים ששום דבר עדיין לא זז, הרי שזה תלוי במתי הייתה התאונה וחצי שנה מיום מסירת הטיפול בתיק לעורך דין ועד למינוי מומחים מוסכמים, זה סביר, שכן יכול היה להיות מצב שהם כלל לא היו מסכימים למינוי מומחים מוסכמים.

תעשי חיפוש באינטרנת על תביעות נגד משרד הבטחון - לבטח תוכלי למצוא משרדים שמתמחים בתביעות נגד משרד הבטחון, אבל שוב, יש לשקול את כדאיות התביעה נגד משרד הבטחון, בהתאם להיקף הנכויות שנגרמו לבן שלך.

אני מצרפת לך כמה לינקים לאתרים של משרדים שמצאתי באינטרנט - לא מכירה אותם

http://www.bechar.co.il/profile.html

בהצלחה
כתובות אינטרנט מצורפות:
רוצים להושיט יד? סה"ר מחפשת מתנדבים
25/12/09 14:43
1צפיות
הרשת מלאה בקריאות מצוקה, קריאות של אנשים בודדים שניצלו את חסות האנונימיות כדי לשתף בכאב ובמצוקות שלא היו יכולים לספר במקום אחר. ולא תמיד הצעקה נשמעת, והקול שלהם עלול להחלש ולגווע.
עבור אותם אנשים הקמנו את סיירת סה"ר – הסיירת היא קבוצת מתנדבים שמשוטטים ברחבי האינטרנט ומחפשים את קריאות המצוקה האלו, פונים אל הגולשת או הגולש ומציעים להם כתובת שבה מתנדבים יקשיבו לכאבם ויתמכו בהם.

ההתנדבות מתבצעת מהבית, וכרוכה בשישה מפגשי הכשרה מקדימה. ההכשרה הקרובה תיפתח בפברואר בירושלים.

אם אתם רוצים להתנדב – אנא צרו קשר דרך אתר סה"ר או במייל.

תודה,

צוות סה"ר
תאונת דרכים- התיעצות
24/12/09 15:00
7צפיות
שלום
נפגעתי בתאונת דרכים ומאז אני סובל מכאבים עזים בגבי, אני לא יודע איך לגשת לנושא מכיוון שהדבר לא קרה לי בעבר.
האם מישהו כאן עבר מקרה דומה ויכול לייעץ לי כיצד לנהוג ומה לעשות ?
האם אני אמור לסגור את כל העניין מול החברת ביטוח של הפוגע?

תודה
המלצה
24/12/09 20:47
8צפיות
שלום דורון,
דבר ראשון אני מאחל חל החלמה מהירה.
בקשר לבעייתך אני גם הייתי בסיטואציה דומה, מכונית פגעה באופנוע שלי וכתוצאה מזה נחבלתי.
בהתחלה חשבתי שהביטוח דואג להכל אך רק כאשר המליצו לי על עו"ד כרמי בוסתנאי והוא הסביר לי את זכויותי ואת כל מה שמגיע לי ו ממני מגיע לי הופתעתי.
עו"ד בוסתנאי השיג לי יותר ממה שחשבתי וממה שעו"ד אחר אמר שהולך לקבלץ כך שאני ממליץ עליו בחום.
מקווה שעזרתי

שלמה
תאונת דרכים- התיעצות
25/12/09 12:51
7צפיות

שלום רב,

לעניין זהות חברת הביטוח, זה תלוי באופן בו נפגעת - אם בתור הולך רגל ויש לך את פרטי חברת הביטוח של הרכב הפוגע - אז חברת הביטוח של הרכב הפוגע. ככל שנפגעת בהיותך נוסע או נוהג ברכב/אוטובוס, אז מחברת הביטוח של הרכב/אוטובוס.
רוכב או נוסע על אופנוע - אז מ"הפול".

עליך לדווח למשטרה ולמסור פרטי הרכב המעורבים ולקבל אישור לקרות התאונה, ככל שטרם עשית זאת.

עליך לפנות לקבל טיפול רפאוי, לציין בפני הרופאים שאתה פונה בעקבות תאונת דרכים ואיזה סוג של תאונה ולאסוף העתקים של האישורים הרפואיים.

הפיצוי תלוי בהיקף הנזק שנגרם לך.

האם הנסיעה הייתה במסגרת העבודה בדרך אליה או חזרה הימנה? - שכן ככל שמדובר בתאונת תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה, בשלב מוקדם או בשלב מאוחר, בהתאם להיקף הנזק שלך ובהתאם לייעוץ עורך דין, יהיה עליך למצות את זכויותיך גם בפני המוסד לביטוח לאומי.

מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום נזקי גוף בתאונות דרכים לצורך קבלת ייעוץ פרטיני יותר.

בהצלחה
קודם יש לגשת ולקבל טיפול רפואי מקצועי..
19/01/10 22:00
6צפיות
ובין היתר, לעמוד על ביצוע בדיקות הדמיה לגב.

במקביל לפנות לעו"ד אשר יכוון אותך ויסביר התנהלות בתיקי תאונות דרכים. בכל אופן, אין מה למהר עכשיו ולסור עם חברת הביטוח, אלא להמתין להתגבשות הנזק
פיצוי מהעירייה בעקבות נפילה לבור
22/12/09 11:27
19צפיות
שלום רב
לפני כשבועיים הלכתי ברחוב, ולפתע מעדתי ונפלתי לתוך תעלה חפורה בצד הדרך, שניכר היה שנוצרה לצורך עבודות במקום.

נגרמו לי נזקים שונים, לא כולם גופניים.

אני מעוניינת לקבל פיצוי מהעירייה.

השאלה: האם עליי לשלוח קודם מכתב דרישה לעירייה עם סכום הפיצוי שאני דורשת, או שאפשר לפנות ישר לבית משפט לתביעות קטנות.

אדגיש רק שהנזקים שנגרמו לי הם אמיתיים, ולא מדובר פה במצב שאני רוצה "להתעשר" על חשבון העירייה.

תודה מראש לעונים
נפילה
22/12/09 14:09
13צפיות
שלחתי לך מסר
פיצוי מהעירייה
22/12/09 19:42
15צפיות

שלום רב,

מאחלת לך החלמה מהירה,

עדיף קודם כל לשלוח מכתב דרישה לעירייה עם פירוט כל הנזקים שנגרמו לך בגלל הנפילה.

כדאי שתצלמי את המקום בו מעדת ונפלת, כדי להדגים את רשלנות העירייה או מי מטעמה, משלא גידרו מקום מסוכן.

בית משפט לתביעות קטנות, ככלל אינו ערוך לנהל תיקים העוסקים בנזקי גוף.

נראה לי שהדרך הנכונה, קודם כל לפנות אל העירייה עם מכתב דרישה ובהתאם לתשובתם לכלכל את צעדי ההמשך שלך.

בהצלחה

אבל האם אני צריכה לציין מה הסכום שאני דורשת?
31/12/09 11:29
9צפיות
תודה רבה על  התשובה

הכנתי כבר את המכתב (אין לי כסף לעו"ד, לצערי), אבל איני יודעת האם אני צריכה לציין מהו סכום הפיצוי שאני דורשת, או שהעירייה היא שצריכה לתת הצעה ראשונית לפיצוי?

אציין שאין לי מושג איזה סכום מקובל לדרוש, לכן אני מעדיפה להימנע מלנקוב בסכום.
סכום
13/01/10 17:47
12צפיות
וזו הסיבה שבגללה כדאי לפנות לעו"ד המתמחה בנזקי גוף, שיידע להעריך מה מגיע לך. על פי רוב מקובל בתחום משפטי זה ששכר הטרחה משולם באחוזים מתוך הפיצוי שאת מקבלת.
לא צריך להפנות שום "מכתבי דרישה" לעירייה
19/01/10 21:53
15צפיות
את יכולה להודיע כי קרה ארוע התאונה והנזק טרם התגבש, ולבקש פרטי המבטח של העיריה (לפעמים העיריה יכולה לומר שהיא תנהל בעצמה את התביעה לכשתוגש, כלומר, ללא מעורבות המבטח)
כל עוד התאונה טריה והנזק לא התגבש אין אפשרות "להעריך" את התיק..

כפי שציין קודמי, עדיף לפנות למשרד התממחה בנזקי גוף
תאונת דרכים? - התייעצות
20/12/09 23:37
6צפיות
שלום,

אדם החנה את הרכב ודומם מנוע. יצא מהרכב וניגש לדלת אחורית כדי להוציא את ילדו הקטן. הדלת האחורית נתרקה על היד של האדם עת הוציא את הילד מהרכב...

נחשב לתאונת דרכים?

ראיתי שיש שתי גישות בספרות, אולם לא מצאתי פסק דין..

אודה לתגובות ולפסיקה שתוכל לעזור לי...

יום טוב :)
תאונת דרכים? - התייעצות
21/12/09 11:23
7צפיות
שלום רב,
על פי התיאור, נראה כי אכן מדובר בתאונת דרכים למרות כיבוי המנוע, הרלבנטי כאן.
יש פסיקה בצלטנר, וגם בפרסומים אתרים משפטים כמו נבו, פסק דין ו- LAWDATA וסליחה אם שכחתי מישהו.
בברכה,
שאלות לגבי תביעת ביטוח החובה
20/12/09 19:58
6צפיות
שלום!
עברתי תאונת דרכים בדרך לעבודה (מורה במקצועי). במקביל לתביעת הביטוח הלאומי בגין תאונת עבודה, המליצו לי לפנות לעו"ד כדי לתבוע את ביטוח החובה על נזקי גוף.
על מנת להבהיר- לרכב לא נגרם נזק ולכן לא תבעתי את הביטוח המקיף.
לי נגרמו כאבים בגב, בצוואר ובראש, קיבלתי כשבועיים ימי מחלה מרופא המשפחה שלי וכן הפניה לטיפולים פיזיותרפיים.

השאלות שלי הן-
1. האם אכן כדאי בכל מקרה לתבוע את ביטוח החובה? האם בכל מקרה אקבל פיצויים למרות שהנזק הגופני קטן יחסית?
2. מדוע תביעת ביטוח החובה נעשית באמצעות עורך דין ולא לבד כמו שתובעים את הביטוח על נזק לרכב?
3. האם עלול להיגרם נזק כלכלי כתוצאה מהתביעה- כמו התייקרות הביטוח במקרה של תביעת הביטוח המקיף?
4. ספציפית לגביי כמורה- האם ידוע לכן על פיצויים שמגיעים למורים במקרה של תאונות בדרך לעבודה, ובמידה ואכן קימים כאלו האם הם סותרים קבלת פיצויים מהביטוח?

תודה רבה.
שאלות לגבי תביעת ביטוח החובה
21/12/09 11:21
3צפיות
שלום רב,
1. כדאי לא כדאי שאלת השאלות. מגיע לך כסף, את תחליטי, אם את רוצה או לא רוצה לקבל אותו.
פרט למקרים חריגים, תשלום הפיצוי מובטח, היות והאחריות מוחלטת, אך שאלת גודל הפיצוי קשורה לגודל הנזק.
2. את יכולה לתבוע בעצמך את ביטוח החובה, אך בהעדר ניסיון מקצועי בתחום את עלולה לקבל פיצוי מוקטן. ואגב לגבי נזק רכוש, ברוב המקרים זה לא באמת שאת תובעתלבד, אלא את עושה את זה באמצעות הסוכן שהוא המקור המקצועי בתחום הזה.
3. יתכן וכן, אך אם כן הוא יהיה ממש זניח, להבדיל מתביעת הרכוש בביטוח המקיף.
4. אין סתירה בין פיצוים מביטוח לאומי לבין פיצויים מהביטוח חובה. את לא תוכלי לקבל גם וגם, למה הכוונה? שתרצי לקבל פיצוי מביטוח החובה, יפחיתו מסכום הפיצוי שמגיע לך מהם, את הכסף שקיבלת מביטוח לאומי, ואת היתרהישלמו לך במישרין.
בהצלחה
זריקה שקיבלתי בעכוזי השאירה לי סימן כחול
17/12/09 13:40
6צפיות
לפני כשנה וחצי קיבלתי זריקה בטוסיק
ומאז נישאר לי כתם כחול בעכוזי,האם אני יכול לתבוע את קופת החולים
במקרה כזה? מה הזכויות שלי ? פיצויים?
זריקה שקיבלתי בעכוזי השאירה לי סימן כחול
19/12/09 21:33
9צפיות
שלום רב,
אני מאמינה שיש לפרט בהרחבה את הנתונים בשאלה.
ואני ממליצה להפנות את השלאה המפורטת לפורום רשלנות רפואית בתפוז
בברכה
º
פורום רשלנות רפואית נסגר!!!
03/01/10 16:53
5צפיות
שאלה
16/12/09 09:30
3צפיות
מס דקות לפני שנכנסתי למקום עבודתי ,נכנסתי לסופר ,מכיוון שמיהרתי נפלתי על קופסה שהיתה במעבר.באותו מעבר סידרה סדרנית את המדפים והקופסה שהיא היתה צריכה לסדר במקום להיות מתחת לסולם שהיא עמדה בו היה מונח בריצפה במעבר.ואני פשוט נפלתי על הקופסה .בקושי קמתי היא נסתה לעזור לי .עליתי לעבודתי בצליעה קשה.וב 1וחצי כבר לא יכולתי לסבול כאבים וביקשתי מבעלי שיקח אותי לצילום.בעבודה ראו כולם את הצליעה הקשה..בצילום לא נמצא משהו חריג .המכה היתה יבשה הברך התנפחה והרופא כתב בממצא שיש נוזל שהצתבר בברך וזה גורם לכאבים .הוא המליץ על מנוחה 3 ימים עד לביקורת .ובביקורת במידה והרגל עוד נפוכה הוא ינקז את הנוזלים שזה שתף דם פנימי.אך מכיון שאני לא יכולה להעדר 3 ימים אמרתי לבוס שהעדר יום אחד כלומר היום ואחזור יום חמישי הקרוב.הרופא נתן לי גם כדורים אנטי דלקתיים שעלו לי 70 שקלים .איך תובעים ?
שאלה
16/12/09 10:00
3צפיות
שלום רב,
את אומרת בעצמך שמיהרת ולכן אולי לא ראיתי את הקופסא שהייתה במעבר, אם זה אכן המקרה הרי שהקופסה בלמה את נפילתך על הרצפה, שיכלה להסתיים בתוצאה עגומה יותר.
אבל, שוב, יש לבחון טוב את נסיבות התאונה, אם ומה בדיוק התרשל המקום ובגלל זה נפגעת בתאונה. אני ממליצה שתקחי פרטיה של הסדרנית שראתה אותך, לאנשים יש נטיה לשכוח, ולשאול אם היא דיווחה על התאונה למעסיקה., ולבקש העתק מאישור זה.
מדובר בתאונת עבודה ויש לדווח עליה כך לביטוח לאומי.
דווקא בפגיעה מסוג זה מנוחה מאוד חשובה ואני ממליצה שתנוחי ולא תרוצי לעבוד,
אם אכן הנזק יסתכם בשלושה ימי העדרות והוצאה של 70 ש"ח, יתכן וגם לא יהיה כלכלי לתבוע,
בברכה,
º
תודה לך את צודקת .
16/12/09 10:25
1צפיות
יש לי עוד שאלה .
02/01/10 19:46
2צפיות
במידה והעובדת לא דיווחה שכך זה נראה לי מה אני עושה ?
החלקתי בסופר האם אני יכולה לתבוע?
14/12/09 12:51
20צפיות
לעורכת הדין ענבר שלום רב!
ביום שלישי האחרון החלקתי בסופר כיוון שהיו טיפות חלב על הריצפה. בעקבות החלקתי נקעתי את הקרסול ונשארתי בבית 3 ימים.
יד עדים לנפילתי אך לא פניתי אליהם, כמו כן מותקנת מצלמה בסופר האולי יכולה להעיד על נפילתי.
שאלתי היא האם יש לי בסיס לתביעה?
בברכה רוניתא2
החלקתי בסופר האם אני יכולה לתבוע?
15/12/09 13:14
14צפיות
שלום רב,
על פניו נראה שכן, אך יש לבדוק ביסודיות את כל הגורמים: עדים, רשלנות, לפני שאפשר לדעת בוודאות
בברכה,
תאונת עבודה
14/12/09 21:34
7צפיות
נפגעתי בעבודה ודיווחתי אותו יום בעבודה למנהלת ,אך המשכתי לעבוד. הלכתי להיבדק רק לאחר חודשיים בגלל כאבים שלא פסקו. בכל התקופה הזאת דיברתי עם המנהלת ועמיתים לעבודה על הכאבים. ביטוח לאומי דחה את התביעה שלי מפני שלא הלכתי להיבדק בזמן האם למישהו קרה דבר דומה ויש לו מה להציע?
תשובה
14/12/09 21:45
3צפיות
עדיין פתוחה בפניך הדרך להגיש תביעה לבית הדין לעבודה. נטל ההוכחה מוטל עליך. ניתן יהיה להעיד את המנהלת ועמיתים לעבודה בנוגע לתלונותיך, אך אין זה מבטיח קבלת התביעה. עדיין יהיה צורך בהוכחת קשר סיבתי בין התאונה לפגיעה, וזאת יקבע מומחה שימנה בית הדין (במידה ויקבל את הטענה בנוגע לעצם קרות התאונה). בקיצור - לא קל, אבל לא בלתי אפשרי.
ת. דרכים של חייל
13/12/09 10:41
5צפיות
שאלה: חייל הנפגע בת.ד בזמן היותו חייל צה"ל (התאונה ארעה כשהוא בחופשה וע"י רכב פרטי, שדרס אותו בהיותו הולך רגל)-  החייל פנה כבאר למ. הביטחון לפי חוק הנכים. ככל הנראה הנכות לא תעלה על 20%, אלא תהיה פחותה מכך.

האם ניתן לתבוע לפי חוק הפלת"ד לאחר שנקבעת נכותו לפי חוק הנכים? או שהוא מנוע לחלוטין מלפנות לפי הפלת"ד אם פנה תחילה לצה"ל?
ת. דרכים של חייל
14/12/09 11:24
2צפיות
שלום רב,
על החייל לבחור באיזה מסלול ירצה למצות את תביעתו. אם יפסיק את המסלול לפני קביעת הנכות, לא יקבל כסף או יקבע דבר, יוכל להודיע שהוא מוותר על זכותו במשרד הבטחון ולתבוע לפי חוק הפלת"ד
בברכה
תאונת דרכים של חייל
14/12/09 11:32
2צפיות

שלום רב,

אף לאחר שנקבעה לחייל נכות על ידי ועדה רפואית מטעם משרד הבטחון, קיימת אפשרות לתבוע בהתאם לפלת"ד.

כמו כן, יש לו אפשרות להגיש בקשה להבאת ראיות לסתור את הנכויות שנקבעו לו על ידי הועדה הרפואית ולעתור למינוי מומחה רפואי מטעם בית המשפט, ככל שיצליח להראות, כי מצבו הרפואי הוחמר או כי נפל פגם כלשהו בהחלטת הועדה הרפואית.

מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום, לצורך קבלת ייעוץ פרטני.

בהצלחה
שאלה בקשר לנעלי עבודה ובטיחות
13/12/09 12:29
3צפיות
שלום,

רציתי לברר בקשה......

רכשתי זוג נעלי עבודה ובטיחות מחברה מאוד ידועה וגדולה בשוק תחום נעלי הבטיחות.
כידוע נעלי בטיחות אמורים למנוע פגיעה ברגליים ולמנוע החלקה, אך לצערי הרב פעמיים החלקתי איתם על רצפה רטובה;
מה עלי לעשות?
האם לידע את יבואן הנעליים ואת החברה, שהנעליים אינם מונעות החלקה?
שבוע טוב ותודה.

נעלי בטיחות
14/12/09 10:55
3צפיות

שלום רב,

בהתחשב בעובדה שהנעליים אמורות למנוע החלקה, הרי שככל שאינן מונעות החלקה, זכותך לדרשו החלפתם לנעליים אחרות שכן ימנעו החלקה.

כמו כן, רצוי ליידע את החברה שהנעליים שהם מוכרים אינן עומדות בסטנדרטים המוצגים על ידם.

בהצלחה
נפילה במדרגות הבניין המשותף
14/12/09 07:28
14צפיות
שלום
עקב רשלנות(הרטבת המדרגות) של שכן בבניין המשותף, לפני כחודשיים החלקתי ופרקתי את הכתף.נזקקתי לפינוי באמצעות מד"א לחדר מיון.
זו הוחזרה לי לאחר פרוצדורה רפואית.מאז,כחודשיים אני מנוטרל ובימים אלה אני בשיקום וטיפולי פיזיוטרפיה.לדברי הרופאים,הטיפול והשיקום ימשכו זמן רב.כיום,וללא קשר לפגיעה פרשתי לגימלאות ,שזו תוכננה הרבה מאד זמן לפני הפגיעה.
לבניין ביטוח צד ג' בתוקף(כולל הדיירים).השכן שאחראי לרשלנות הודה בפני מייד לאחר הארוע, ואמר לי שהוא מצטער על מה שקרה,וכל כונתו אז הייתה לטובת הבניין(ניקוי החצר עם צינור מים).
בימים אלה נעשתה אליו פניה מטעם חב' הביטוח אשר ביקשה את תגובתו לארוע,אני מתרשם שהשכן נבהל מאחריותו לארוע,ובכוונתו למסור גירסה דימיונית(שלא לומר שיקרית!!!) למבטח.לצערי,אין לי עד\י ראיה לארוע,כל מה שיש לי זה מסמכי:חדר מיון,מד"א ונטל"י(שדרכם הוזמן הפינוי).במסמכים אלו מצויין כי הפגיעה הייתה עקב החלקה בחדר המדרגות של הבניין בו אני גר.כמו כן אישתי מסרה למבטח תצהיר בו היא מאשרת, שעת הגיעה (לאחר שהזעקתי אותה טלפונית) לבניין ,הבחינה במדרגות הרטובות באופן חריג.
בנוסף,המימצאים הרפואיים של הבדיקות שנעשו לי (us ו-ct ) מאז הפגיעה מצביעות על פגיעה קשה בכתף.
שאלתי היא:
האם אסופת הראיות שיש לי(אנמנזה הרפואית ו-תצהיר של אישתי) אמורות להספיק כדי שהמבטח יכיר בחבות?

נפילה במדרגות בניין משותף
14/12/09 10:52
18צפיות

מאחלת החלמה מהירה

כעיקרון תיאור האירוע בתעודות רפואיות ראשונות יחד עם תיאור האירוע באוזני אישתך אמור להספיק וכן עדותה בדבר הרטיבות.

אבל מאחר וחברות הביטוח מחפשות לרוב דרך לדחות תביעות, הרי שהן עלולות להיאחז בגירסה שיקרית של השכן, על מנת לדחות תביעתך.

עליך להתעקש על נסיבות האירוע כפי שקרה ולמסור את גירסתך לאופן קרותו באופן עיקבי.

כדאי שתפנה לעורך דין המתמחה בתחום על מנת שיעיין בפוליסת הביטוח, שכן רוב הסיכויים שעל אף אחריות השכן לרטיבות ולנפילתך, הרי שאחריותו מבוטחת בפוליסת הביטוח ואין לו מה לחשוש מנטילת אחריות לאירוע.

ככל שתביעתך תגיע לבית המשפט כל האימרות שלך בדבר אופן קרות התאונה יבחנו, על מנת לבדוק קיום סתירות, דבר שיכול להחליש גירסתך.

אל נא תאשים את שכנך בשקר
07/02/10 17:00
5צפיות
סביר להניח שכשאר חברת הביטוח ביקשה את עדותו לעניין, היא הזהירה אותו שאם יישא באשמה- ייתכן ויישא גם במלוא התביעה...

מצב לא נעים, אל תאשים אותו בכך.
תביעה בגין פגיעה בבי"ס
13/12/09 00:56
4צפיות
שלום רב,
במהלך משחק תמים בבית הספר בני נפגע באפו. בהתחלה לא ראו כלום ולכן הילד לא התלונן. לאחר מספר שעות כשחזר הביתה האף היה נפוח ונראתה תזוזה לצד.האף לא נשבר אך בבית החולים לא הצליחו להחזירו למקום כמו שצריך ( אפו היה ישר) ועדיין יש סטיה הצידה . הגשנו תביעה לביטוח. לאחר כשבועיים שבהם לא שמענו מהביטוח התקשרתי אליהם ושם ענתה לי הגב' שמטפלת בתביעות שאין הם מטפלים בתביעה מכיוון שאין כאן נכות או מוות וזו ההוראה של משרד החינוך. הצורה שבה ענתה היתה מאוד לא יפה , ואני רוצה לדעת האם זו תשובה חוקית? האם עלינו לפנות לעו"ד באופן פרטי ואם כן אז מדוע אנו משלמים דמי ביטוח אם אין מטפלים במקרים כאלו?
פגיעה
13/12/09 08:40
3צפיות
שלחתי לך מסר

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה