לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום נפגעי גוף בתאונות
פורום נזקי גוף, מתייחס לכל סוגי נזקי הגוף הנגרמים לאנשים כתוצאה ממעורבותם בתאונות שונות כגון: תאונות דרכים, תאונות עבודה וכו'. הפורום נועד לתת הסבר ראשוני, הכוונה בסיסית, ומענה לשאלות גולשים שנגרמו להם נזקי גוף בתאונות.קיים איסור מוחלט לציין בתוכן ההודעות פרסומות, ו/או פרסום אישי אחר.אין מקום לפרסומות בפורום, ו/או לפרסומות סמויות בסגנון המלצה - לצורך כך ישנן לוחות מודעות, לפי הקטגוריות המתאימות.כמו כן, אין להפנות בתוכן ההודעות, אל כתובת אינטרנט ו/או אתר אינטרנט, שיש בה משום פרסום שהינו אסור בפורום.אני מבקשת מכל הגולשים לנהוג באדיבות, בדיוק כפי שהייתם מצפים שינהגו כלפיכם.אין בעצות הניתנות בפורום משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ו/או המלצה על נקיטה בפעולה מסוימת. אין לתפוז ו/או למנהלת הפורום, כל אחריות לנכונות העצות ו/או ההמלצות, ולכן – כל הסתמכות ו/או פעולה שהיא בהתאם למידע שניתן, הינה באחריות המשתמש ועל דעת עצמו בלבד.ענבר בכר לוי, עו"דמנהלת פורום נפגעי גוף

אודות הפורום נפגעי גוף בתאונות

פורום נזקי גוף, מתייחס לכל סוגי נזקי הגוף הנגרמים לאנשים כתוצאה ממעורבותם בתאונות שונות כגון: תאונות דרכים, תאונות עבודה וכו'. הפורום נועד לתת הסבר ראשוני, הכוונה בסיסית, ומענה לשאלות גולשים שנגרמו להם נזקי גוף בתאונות.קיים איסור מוחלט לציין בתוכן ההודעות פרסומות, ו/או פרסום אישי אחר.אין מקום לפרסומות בפורום, ו/או לפרסומות סמויות בסגנון המלצה - לצורך כך ישנן לוחות מודעות, לפי הקטגוריות המתאימות.כמו כן, אין להפנות בתוכן ההודעות, אל כתובת אינטרנט ו/או אתר אינטרנט, שיש בה משום פרסום שהינו אסור בפורום.אני מבקשת מכל הגולשים לנהוג באדיבות, בדיוק כפי שהייתם מצפים שינהגו כלפיכם.אין בעצות הניתנות בפורום משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ו/או המלצה על נקיטה בפעולה מסוימת. אין לתפוז ו/או למנהלת הפורום, כל אחריות לנכונות העצות ו/או ההמלצות, ולכן – כל הסתמכות ו/או פעולה שהיא בהתאם למידע שניתן, הינה באחריות המשתמש ועל דעת עצמו בלבד.ענבר בכר לוי, עו"דמנהלת פורום נפגעי גוף
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המאגר המשפטי תקדין - תאונות דרכים
0
המשך >>

תאונת דרכים? - התייעצות
20/12/2009 | 23:37
1
6
שלום,

אדם החנה את הרכב ודומם מנוע. יצא מהרכב וניגש לדלת אחורית כדי להוציא את ילדו הקטן. הדלת האחורית נתרקה על היד של האדם עת הוציא את הילד מהרכב...

נחשב לתאונת דרכים?

ראיתי שיש שתי גישות בספרות, אולם לא מצאתי פסק דין..

אודה לתגובות ולפסיקה שתוכל לעזור לי...

יום טוב :)
תאונת דרכים? - התייעצות
21/12/2009 | 11:23
7
שלום רב,
על פי התיאור, נראה כי אכן מדובר בתאונת דרכים למרות כיבוי המנוע, הרלבנטי כאן.
יש פסיקה בצלטנר, וגם בפרסומים אתרים משפטים כמו נבו, פסק דין ו- LAWDATA וסליחה אם שכחתי מישהו.
בברכה,
שאלות לגבי תביעת ביטוח החובה
20/12/2009 | 19:58
1
6
שלום!
עברתי תאונת דרכים בדרך לעבודה (מורה במקצועי). במקביל לתביעת הביטוח הלאומי בגין תאונת עבודה, המליצו לי לפנות לעו"ד כדי לתבוע את ביטוח החובה על נזקי גוף.
על מנת להבהיר- לרכב לא נגרם נזק ולכן לא תבעתי את הביטוח המקיף.
לי נגרמו כאבים בגב, בצוואר ובראש, קיבלתי כשבועיים ימי מחלה מרופא המשפחה שלי וכן הפניה לטיפולים פיזיותרפיים.

השאלות שלי הן-
1. האם אכן כדאי בכל מקרה לתבוע את ביטוח החובה? האם בכל מקרה אקבל פיצויים למרות שהנזק הגופני קטן יחסית?
2. מדוע תביעת ביטוח החובה נעשית באמצעות עורך דין ולא לבד כמו שתובעים את הביטוח על נזק לרכב?
3. האם עלול להיגרם נזק כלכלי כתוצאה מהתביעה- כמו התייקרות הביטוח במקרה של תביעת הביטוח המקיף?
4. ספציפית לגביי כמורה- האם ידוע לכן על פיצויים שמגיעים למורים במקרה של תאונות בדרך לעבודה, ובמידה ואכן קימים כאלו האם הם סותרים קבלת פיצויים מהביטוח?

תודה רבה.
שאלות לגבי תביעת ביטוח החובה
21/12/2009 | 11:21
3
שלום רב,
1. כדאי לא כדאי שאלת השאלות. מגיע לך כסף, את תחליטי, אם את רוצה או לא רוצה לקבל אותו.
פרט למקרים חריגים, תשלום הפיצוי מובטח, היות והאחריות מוחלטת, אך שאלת גודל הפיצוי קשורה לגודל הנזק.
2. את יכולה לתבוע בעצמך את ביטוח החובה, אך בהעדר ניסיון מקצועי בתחום את עלולה לקבל פיצוי מוקטן. ואגב לגבי נזק רכוש, ברוב המקרים זה לא באמת שאת תובעתלבד, אלא את עושה את זה באמצעות הסוכן שהוא המקור המקצועי בתחום הזה.
3. יתכן וכן, אך אם כן הוא יהיה ממש זניח, להבדיל מתביעת הרכוש בביטוח המקיף.
4. אין סתירה בין פיצוים מביטוח לאומי לבין פיצויים מהביטוח חובה. את לא תוכלי לקבל גם וגם, למה הכוונה? שתרצי לקבל פיצוי מביטוח החובה, יפחיתו מסכום הפיצוי שמגיע לך מהם, את הכסף שקיבלת מביטוח לאומי, ואת היתרהישלמו לך במישרין.
בהצלחה
זריקה שקיבלתי בעכוזי השאירה לי סימן כחול
17/12/2009 | 13:40
2
10
לפני כשנה וחצי קיבלתי זריקה בטוסיק
ומאז נישאר לי כתם כחול בעכוזי,האם אני יכול לתבוע את קופת החולים
במקרה כזה? מה הזכויות שלי ? פיצויים?
זריקה שקיבלתי בעכוזי השאירה לי סימן כחול
19/12/2009 | 21:33
1
11
שלום רב,
אני מאמינה שיש לפרט בהרחבה את הנתונים בשאלה.
ואני ממליצה להפנות את השלאה המפורטת לפורום רשלנות רפואית בתפוז
בברכה
פורום רשלנות רפואית נסגר!!!
03/01/2010 | 16:53
5
שאלה
16/12/2009 | 09:30
3
3
מס דקות לפני שנכנסתי למקום עבודתי ,נכנסתי לסופר ,מכיוון שמיהרתי נפלתי על קופסה שהיתה במעבר.באותו מעבר סידרה סדרנית את המדפים והקופסה שהיא היתה צריכה לסדר במקום להיות מתחת לסולם שהיא עמדה בו היה מונח בריצפה במעבר.ואני פשוט נפלתי על הקופסה .בקושי קמתי היא נסתה לעזור לי .עליתי לעבודתי בצליעה קשה.וב 1וחצי כבר לא יכולתי לסבול כאבים וביקשתי מבעלי שיקח אותי לצילום.בעבודה ראו כולם את הצליעה הקשה..בצילום לא נמצא משהו חריג .המכה היתה יבשה הברך התנפחה והרופא כתב בממצא שיש נוזל שהצתבר בברך וזה גורם לכאבים .הוא המליץ על מנוחה 3 ימים עד לביקורת .ובביקורת במידה והרגל עוד נפוכה הוא ינקז את הנוזלים שזה שתף דם פנימי.אך מכיון שאני לא יכולה להעדר 3 ימים אמרתי לבוס שהעדר יום אחד כלומר היום ואחזור יום חמישי הקרוב.הרופא נתן לי גם כדורים אנטי דלקתיים שעלו לי 70 שקלים .איך תובעים ?
שאלה
16/12/2009 | 10:00
2
3
שלום רב,
את אומרת בעצמך שמיהרת ולכן אולי לא ראיתי את הקופסא שהייתה במעבר, אם זה אכן המקרה הרי שהקופסה בלמה את נפילתך על הרצפה, שיכלה להסתיים בתוצאה עגומה יותר.
אבל, שוב, יש לבחון טוב את נסיבות התאונה, אם ומה בדיוק התרשל המקום ובגלל זה נפגעת בתאונה. אני ממליצה שתקחי פרטיה של הסדרנית שראתה אותך, לאנשים יש נטיה לשכוח, ולשאול אם היא דיווחה על התאונה למעסיקה., ולבקש העתק מאישור זה.
מדובר בתאונת עבודה ויש לדווח עליה כך לביטוח לאומי.
דווקא בפגיעה מסוג זה מנוחה מאוד חשובה ואני ממליצה שתנוחי ולא תרוצי לעבוד,
אם אכן הנזק יסתכם בשלושה ימי העדרות והוצאה של 70 ש"ח, יתכן וגם לא יהיה כלכלי לתבוע,
בברכה,
תודה לך את צודקת .
16/12/2009 | 10:25
1
יש לי עוד שאלה .
02/01/2010 | 19:46
2
במידה והעובדת לא דיווחה שכך זה נראה לי מה אני עושה ?
החלקתי בסופר האם אני יכולה לתבוע?
14/12/2009 | 12:51
1
25
לעורכת הדין ענבר שלום רב!
ביום שלישי האחרון החלקתי בסופר כיוון שהיו טיפות חלב על הריצפה. בעקבות החלקתי נקעתי את הקרסול ונשארתי בבית 3 ימים.
יד עדים לנפילתי אך לא פניתי אליהם, כמו כן מותקנת מצלמה בסופר האולי יכולה להעיד על נפילתי.
שאלתי היא האם יש לי בסיס לתביעה?
בברכה רוניתא2
החלקתי בסופר האם אני יכולה לתבוע?
15/12/2009 | 13:14
16
שלום רב,
על פניו נראה שכן, אך יש לבדוק ביסודיות את כל הגורמים: עדים, רשלנות, לפני שאפשר לדעת בוודאות
בברכה,
תאונת עבודה
14/12/2009 | 21:34
1
7
נפגעתי בעבודה ודיווחתי אותו יום בעבודה למנהלת ,אך המשכתי לעבוד. הלכתי להיבדק רק לאחר חודשיים בגלל כאבים שלא פסקו. בכל התקופה הזאת דיברתי עם המנהלת ועמיתים לעבודה על הכאבים. ביטוח לאומי דחה את התביעה שלי מפני שלא הלכתי להיבדק בזמן האם למישהו קרה דבר דומה ויש לו מה להציע?
תשובה
14/12/2009 | 21:45
4
עדיין פתוחה בפניך הדרך להגיש תביעה לבית הדין לעבודה. נטל ההוכחה מוטל עליך. ניתן יהיה להעיד את המנהלת ועמיתים לעבודה בנוגע לתלונותיך, אך אין זה מבטיח קבלת התביעה. עדיין יהיה צורך בהוכחת קשר סיבתי בין התאונה לפגיעה, וזאת יקבע מומחה שימנה בית הדין (במידה ויקבל את הטענה בנוגע לעצם קרות התאונה). בקיצור - לא קל, אבל לא בלתי אפשרי.
ת. דרכים של חייל
13/12/2009 | 10:41
2
6
שאלה: חייל הנפגע בת.ד בזמן היותו חייל צה"ל (התאונה ארעה כשהוא בחופשה וע"י רכב פרטי, שדרס אותו בהיותו הולך רגל)-  החייל פנה כבאר למ. הביטחון לפי חוק הנכים. ככל הנראה הנכות לא תעלה על 20%, אלא תהיה פחותה מכך.

האם ניתן לתבוע לפי חוק הפלת"ד לאחר שנקבעת נכותו לפי חוק הנכים? או שהוא מנוע לחלוטין מלפנות לפי הפלת"ד אם פנה תחילה לצה"ל?
ת. דרכים של חייל
14/12/2009 | 11:24
2
שלום רב,
על החייל לבחור באיזה מסלול ירצה למצות את תביעתו. אם יפסיק את המסלול לפני קביעת הנכות, לא יקבל כסף או יקבע דבר, יוכל להודיע שהוא מוותר על זכותו במשרד הבטחון ולתבוע לפי חוק הפלת"ד
בברכה
תאונת דרכים של חייל
14/12/2009 | 11:32
2

שלום רב,

אף לאחר שנקבעה לחייל נכות על ידי ועדה רפואית מטעם משרד הבטחון, קיימת אפשרות לתבוע בהתאם לפלת"ד.

כמו כן, יש לו אפשרות להגיש בקשה להבאת ראיות לסתור את הנכויות שנקבעו לו על ידי הועדה הרפואית ולעתור למינוי מומחה רפואי מטעם בית המשפט, ככל שיצליח להראות, כי מצבו הרפואי הוחמר או כי נפל פגם כלשהו בהחלטת הועדה הרפואית.

מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום, לצורך קבלת ייעוץ פרטני.

בהצלחה
שאלה בקשר לנעלי עבודה ובטיחות
13/12/2009 | 12:29
1
3
שלום,

רציתי לברר בקשה......

רכשתי זוג נעלי עבודה ובטיחות מחברה מאוד ידועה וגדולה בשוק תחום נעלי הבטיחות.
כידוע נעלי בטיחות אמורים למנוע פגיעה ברגליים ולמנוע החלקה, אך לצערי הרב פעמיים החלקתי איתם על רצפה רטובה;
מה עלי לעשות?
האם לידע את יבואן הנעליים ואת החברה, שהנעליים אינם מונעות החלקה?
שבוע טוב ותודה.

נעלי בטיחות
14/12/2009 | 10:55
4

שלום רב,

בהתחשב בעובדה שהנעליים אמורות למנוע החלקה, הרי שככל שאינן מונעות החלקה, זכותך לדרשו החלפתם לנעליים אחרות שכן ימנעו החלקה.

כמו כן, רצוי ליידע את החברה שהנעליים שהם מוכרים אינן עומדות בסטנדרטים המוצגים על ידם.

בהצלחה
נפילה במדרגות הבניין המשותף
14/12/2009 | 07:28
2
14
שלום
עקב רשלנות(הרטבת המדרגות) של שכן בבניין המשותף, לפני כחודשיים החלקתי ופרקתי את הכתף.נזקקתי לפינוי באמצעות מד"א לחדר מיון.
זו הוחזרה לי לאחר פרוצדורה רפואית.מאז,כחודשיים אני מנוטרל ובימים אלה אני בשיקום וטיפולי פיזיוטרפיה.לדברי הרופאים,הטיפול והשיקום ימשכו זמן רב.כיום,וללא קשר לפגיעה פרשתי לגימלאות ,שזו תוכננה הרבה מאד זמן לפני הפגיעה.
לבניין ביטוח צד ג' בתוקף(כולל הדיירים).השכן שאחראי לרשלנות הודה בפני מייד לאחר הארוע, ואמר לי שהוא מצטער על מה שקרה,וכל כונתו אז הייתה לטובת הבניין(ניקוי החצר עם צינור מים).
בימים אלה נעשתה אליו פניה מטעם חב' הביטוח אשר ביקשה את תגובתו לארוע,אני מתרשם שהשכן נבהל מאחריותו לארוע,ובכוונתו למסור גירסה דימיונית(שלא לומר שיקרית!!!) למבטח.לצערי,אין לי עד\י ראיה לארוע,כל מה שיש לי זה מסמכי:חדר מיון,מד"א ונטל"י(שדרכם הוזמן הפינוי).במסמכים אלו מצויין כי הפגיעה הייתה עקב החלקה בחדר המדרגות של הבניין בו אני גר.כמו כן אישתי מסרה למבטח תצהיר בו היא מאשרת, שעת הגיעה (לאחר שהזעקתי אותה טלפונית) לבניין ,הבחינה במדרגות הרטובות באופן חריג.
בנוסף,המימצאים הרפואיים של הבדיקות שנעשו לי (us ו-ct ) מאז הפגיעה מצביעות על פגיעה קשה בכתף.
שאלתי היא:
האם אסופת הראיות שיש לי(אנמנזה הרפואית ו-תצהיר של אישתי) אמורות להספיק כדי שהמבטח יכיר בחבות?

נפילה במדרגות בניין משותף
14/12/2009 | 10:52
18

מאחלת החלמה מהירה

כעיקרון תיאור האירוע בתעודות רפואיות ראשונות יחד עם תיאור האירוע באוזני אישתך אמור להספיק וכן עדותה בדבר הרטיבות.

אבל מאחר וחברות הביטוח מחפשות לרוב דרך לדחות תביעות, הרי שהן עלולות להיאחז בגירסה שיקרית של השכן, על מנת לדחות תביעתך.

עליך להתעקש על נסיבות האירוע כפי שקרה ולמסור את גירסתך לאופן קרותו באופן עיקבי.

כדאי שתפנה לעורך דין המתמחה בתחום על מנת שיעיין בפוליסת הביטוח, שכן רוב הסיכויים שעל אף אחריות השכן לרטיבות ולנפילתך, הרי שאחריותו מבוטחת בפוליסת הביטוח ואין לו מה לחשוש מנטילת אחריות לאירוע.

ככל שתביעתך תגיע לבית המשפט כל האימרות שלך בדבר אופן קרות התאונה יבחנו, על מנת לבדוק קיום סתירות, דבר שיכול להחליש גירסתך.

אל נא תאשים את שכנך בשקר
07/02/2010 | 17:00
5
סביר להניח שכשאר חברת הביטוח ביקשה את עדותו לעניין, היא הזהירה אותו שאם יישא באשמה- ייתכן ויישא גם במלוא התביעה...

מצב לא נעים, אל תאשים אותו בכך.
תביעה בגין פגיעה בבי"ס
13/12/2009 | 00:56
1
5
שלום רב,
במהלך משחק תמים בבית הספר בני נפגע באפו. בהתחלה לא ראו כלום ולכן הילד לא התלונן. לאחר מספר שעות כשחזר הביתה האף היה נפוח ונראתה תזוזה לצד.האף לא נשבר אך בבית החולים לא הצליחו להחזירו למקום כמו שצריך ( אפו היה ישר) ועדיין יש סטיה הצידה . הגשנו תביעה לביטוח. לאחר כשבועיים שבהם לא שמענו מהביטוח התקשרתי אליהם ושם ענתה לי הגב' שמטפלת בתביעות שאין הם מטפלים בתביעה מכיוון שאין כאן נכות או מוות וזו ההוראה של משרד החינוך. הצורה שבה ענתה היתה מאוד לא יפה , ואני רוצה לדעת האם זו תשובה חוקית? האם עלינו לפנות לעו"ד באופן פרטי ואם כן אז מדוע אנו משלמים דמי ביטוח אם אין מטפלים במקרים כאלו?
פגיעה
13/12/2009 | 08:40
3
שלחתי לך מסר
ישראל עוצרת
09/12/2009 | 23:22
2
תלמידי בתי הספר והמכללות של קבוצת עמל יכבשו צמתים מרכזיים ברחבי הארץ במטרה להעלות את המודעות בנושא המאבק בתאונות הדרכים

התלמידים ישאו כרזות, יפריחו בלונים, ילבשו חולצות עם סיסמאות ויחתימו העוברים ושבים על אמנת זהירות בדרכים

במסגרת יום המאבק בתאונות הדרכים, "ישראל עוצרת", שיחול מחר, יום רביעי, 9.12, יכבשו תלמידי בתי הספר והמכללות של קבוצת עמל צמתים מרכזיים בכל רחבי הארץ ויערכו בהם מפגני הזדהות עם המאבק בתאונות הדרכים. הפעילות נעשית בשיתוף עם עמותת 'אור ירוק', הפועלת בשיתוף פעולה עם בתי הספר של קבוצת עמל לאורך השנה.

במסגרת הפעילות בצמתים ישאו התלמידים כרזות, יפריחו בלונים וילבשו חולצות עם סיסמאות בנושא המאבק. כמו כן יציבו התלמידים דוכני הסברה בהם יחתימו עוברים ושבים על אמנה בה הם מתחייבים בין השאר לקחת חלק פעיל במאבק בתאונות ולסרב לנהיגה ברכב עם נהג המצוי תחת השפעת סמים או אלכוהול.

בין הצמתים בהם תיערך הפעילות החל משעות הבוקר: צומת הולץ וצומת השלום-עזריאלי בתל אביב, כיכר אנדרטת התשעה בחדרה, צומת כיכר ויקטורי בלוד, צומת הכניסה לעפולה, צומת בסיס בן עמי ועוד.

בנוסף תיערך בבתי הספר פעילות חינוכית בנושא, ובכללה טקסי זיכרון להרוגי תאונות דרכים, מפגש תלמידים עם בני משפחות שכולות שאיבדו את יקיריהן בתאונת דרכים או תלמיד שנפגע בתאונת דרכים, הרצאות בנושא זהירות בדרכים, שעות מחנך ועוד.

קבוצת עמל בחרה להציב את הבטיחות בדרכים ומניעת התאונות, כנושא מוביל ומרכזי של פעילות בתיה"ס של הקבוצה.

מנכ"ל קבוצת עמל שמעון כהן, יזם כבר לפני יותר משנה שיתוף פעולה ייחודי עם עמותת "אור ירוק" ? עמותה לשינוי תרבות הנהיגה בישראל, במטרה ליצור בבתיה"ס פעילויות מונחות לתלמידים מורים והורים בנושא זה. כהן: "שעור מעורבותם של צעירים בארץ ובעולם בתאונות דרכים גבוה באופן ניכר משעורם באוכלוסיית הנהגים. תאונות דרכים הן הגורם הראשון לפציעות ומוות בקרב צעירים בני 17 עד 21. מניעת תאונות דרכים היא משימה לאומית ראשונה במעלה, וכרשת חינוך ארצית גדולה אנו רואים את עצמנו מחויבים לרתום את בתיה"ס שלנו למשימה. כדי להניב תוצאות, חייבים לחנך לנהיגה נכונה כבר בגיל צעיר, והנוער בבתיה"ס שלנו הוא קהל יעד חשוב לעניין זה".

במסגרת המיזם המשותף מבוצעות במהלך השנה פעילויות בכמה מישורים: הרצאות בבתיה"ס, "אור ירוק לחיים" ? נהיגה בליווי, קבוצת הורים-מורים-תלמידים, קבוצות נוער, פרויקט "מלאכיות".
פיצוי כספי מחברת ביטוח עקב תאונת עבודה.
07/12/2009 | 16:07
2
7
שלום,
אשמח לעזרה.
הסיפור הוא כזה, אחי נפצע לפני כשלוש שנים בתאונת עבודה בנגריה כך שנחתכו לו שלושה אצבעות ללא יכולת לחברם מחדש.
כמובן שנלקח לליווי הסיפור עו"ד שמתמצא בעניינים האלה אך העניין כרגע הוא שביטוח לאומי נותן תיקצוב חודשי לאחי על בסיס ועדות רפואיות כמובן וכעת נכנסה לתמונה
חברת הביטוח שמציעה סכום X כפיצוי (זאת לאחר שהם שיפרו פעמיים את הצעתם הראשונית) לפני הגעה לפסק דין.
איך ניתן לדעת אם הסכום סביר והגיוני  ????

תודה.
פיצוי כספי מחברת ביטוח עקב תאונת עבודה.
08/12/2009 | 12:03
11
שלום רב,
בשביל זה בדיוק לקחתם עו"ד, מקצועי שמבין בתחום.
תפקידו בשלב זה לייעץ לכם, והוא זה שצריך להגיד אם התיק בשל לסיום סופי מחברת הביטוח, אם כן מה סדרי הגודל הסבירים, והכי חשוב אם הוא ממליץ לסגור את התיק בסכום שהוצע, ללר קשר למס' הפעמים ששופרה ההצעה, זה ממש זניח.
בברכה,
האם הפיצוי סביר
11/12/2009 | 14:02
7

הערכת הפיצוי כסביר או לא סביר - דורשת התייחסות להרבה מאוד שיקולים - מידע שלבטח מצוי בידיעת עורך הדין שלכם

ככל שאתם מעוניינים בחוות דעת נוספת, אשמח לעמוד לשירותכם.

בהצלחה
שלום רב, נפילה בגן
06/12/2009 | 17:13
2
3
ביום חמישי האחרון בני בן ה-3 נפל על או מפינת כיסא בגן( ילד דחף אותו בגבו) והוא נחתך בצורה רצינית בזוית הפה. הפנו אותנו למיון להרדמה ותפרים,לפי סיכומו של הרופא בני אמור לשהות בבית במשך שבוע עד להוצאת התפרים. כמובן שלא הייתי שולחת אותו כי יש לו קושי באכילה וכאבים.
השאלה שלי היא מה קורה במשך השבוע הזה מבחינת חופש המחלה. כידוע ביום ה-1 אנו לא זכאים לתשלום ולאחר מכן באחוזים מסוימים,
היות ובני נמצא בבית איתי ואני מפסידה ימי עבודה, ואם אני אמורה לשאול את הגננת מהם זכויותו של הילד לגבי הביטוח ואם יש דבר כזה.
די בורה בעניין זה ולא יודעת למי לפנות כי לפי המכה של בני אני רואה שזה לא יגמר בשבוע. מה קורה לגבי רשלנות? למרות שאני לא חושבת שהסייעת אשמה כי היא בעצמה הייתה מאוד היסטרית ולחוצה. ואבל היום כשהגעתי לגן לקחת את בני השני(תאומים באותו גן) הבנתי מה קרה בשעת הנפילה, שתי הסייעות מתעסקות עם ההורים בדיבורים והילדים מסתובבים קופצים דוחפים בשטח הגן מבלי השגחה.האם יש לי מה לעשות בנדון? תודה רבה וסליחה עם הבורות בנושא,רק רוצה לדעת אם אוכל לקבל את השבוע של המחלה במלואה. שרי
שלום רב, נפילה בגן
07/12/2009 | 15:48
1
6
שלום רב,
לגבי ימי המחלה שלך, אם אני לא טועה מהיום השלישי זה מלא ועד היום השלישי זה מדורג ככה שהרוב תקבלי.
לגבי הביטוח, כמה שזה לא נעים, וזה ממש לא צריך להיות ככה!, לכל הילדים יש ביטוח תאונות אישיות, בקשי מהגננת את העתק הפוליסה, שם יש רכיב של פיצוי גם על אובדן ימי מחלה ו/או אשפוז, וגם למקרה שיש נזק לעתיד.
ואם זה לא מספיק, תמיד אפשר לבחון, אם הייתה רשלנות מצד צוות הגן, ןאז אם יש זאת עילת תביעה נוספת ונפרדת.
החלמה מהירה,
כל טוב
תודה רבה על תשובתך. יום טוב
09/12/2009 | 08:55
3
נגישון S-MAX - בקשה לחוות דעת
07/12/2009 | 00:09
34
הייתי שמח לקבל חוות דעת על מכשיר נגישון S-MAX.
כמו כן, אשמח לקבל פרטים כגון:
איפה קונים?
האם ניתן להשיג זאת ביד שניה? או להשכרה?
תודה רבה,
יובל.
נפילה בחדר מדרגות בבית משותף - יש ביטוח צד ג'
02/12/2009 | 14:47
4
182
מה עושים ??
אבא שלי (בן 81) נפל בחדר המדרגות שבביתו, בניין 4 קומות עם מעלית,
היתה הפסקת חשמל בכל הבניין וכשהגיע הביתה החליט לעלות במדרגות.
נעזר במעקה אך למעקה יש הפסקות בגלל דלתות הדירות וכן בגלל המעלית.
לאחר עליה של קומה אחת, חושך מוחלט , עזב את המעקה ולצערי לא מצא את המשך המעקה , אלה מצא את עצמו נופל מטה.
שבר 3 צלעות ומתח רצועה בכתף.

מתברר כי יש ביטוח צד ג' לבניין (ועד הבית היה מספיק חכם כדי לעשות ביטוח לכל מקרה שיהיה).

מה עליו לעשות ולמי צריך לפנות בכדי להגיש תביעת ביטוח.
האם ניתן לפנות לבד או מומלץ להתייעץ עם עורך דין.
תודה על תשובתכם.
ג'ורג'
נפילה במדרגות
03/12/2009 | 00:55
3
59

שלום רב,

מאחלת החלמה מהירה,

עולה פה שאלה של אחריות, שכן אי אפשר לצפות מבניין עם דירות ומעלית שיהיה מעקה רציף לכל אורך חדר המדרגות.
שאלה גם למה הייתה הפסקת חשמל, שכן ככל שלא באשמת הבניין, הרי שאין לבניין אחריות בגינה - עד היום לא נתקלתי בבניין מגורים עם תאורת חירום, אז רוב הסיכויים שלא סביר להטיל אחריות על הבניין שלכם בשל היעדרותה.
ככל שלא הייתה שם איזה שהיא שלולית או מדרגה שבורה או כל מכשול אחר שבאחריות הבניין לטפל בו, ואשר הכשיל את אביך, אני מתקשה לארות פה אחריות של הבניין.
כמו כן, כמובן יטענו לאחריות של אביך, אשר בגילו, החליט לעלות במדרגות בחושך מוחלט ולא הזיק מישהו לעזרתו.
לצערי, ככל שאביך אינו עובד, אין לו הפסדי השתכרות ומדובר בהפסדים בשל עלויות הטיפולים הרפואיים והוצאות, עזרה בשכר ממטפל צמוד [ככל שיוכח, כי אינו יכול לטפל בעצמו בשל התאונה] או הפסדי הכנסה של בני משפחה שעזרו וכן פיצוי בגין כאב וסבל [מחושב בהתאם לאחוזי נכות בניכוי מרכיב גיל].
כן, צריך לבחון את הפוליסה, על תנאיה כדי לבדוק אפשרויות תביעה.

מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום, כי כמו שאתה רואה יש פה הרבה נקודות מאתגרות.
כמו כן, ישנו אגף הסיוע המשפטי לשם ניתן לפנות לצורך קבלת ייעוץ ראשוני ובחינת זכאות לייצוג משפטי מטעמם.

רפואה שלמה

http://www.justice.gov.il/MOJHeb/SiuaMishpati/
ומוסיפה
03/12/2009 | 12:39
2
42
שלום רב,
ראשית הייתי בודקת אם הפוליסה חלה על תושבי הבית או רק על אנשים אחרים.
בברכה,
ראשית תודה על תשובתכן
03/12/2009 | 22:55
1
31
דיברתי עם פקידה של משרד סוכן הבטוח, לא היזדהתי, אמרה שביטוח צד ג' כולל גם את דיירי הבניין.
לשאלתי מה לעשות במקרה כזה , היא אמרה שיש לשלוח בפקס את כל הניירת הראלונטית כולל מכתב הסבר .
אני חושש כי במידה ואתחיל את התהליך עם עורך דין אזי סיום התיק יהיה לאחר זמן ארוך יותר מפניה ישירה,
כמוכן, כפי שציינתם, עו"ד יאלץ לפרט ולהתמודד עם מקרה גבולי, לאומת פניה ישירה בה אפשר לפרט פחות ואולי לסיים יותר מהר.
האם אני בכיוון או בכל זאת כדאי להתחיל תהליך משפטי עם עו"ד שמתמצא במקרים דומים ??
ראשית תודה על תשובתכן
04/12/2009 | 22:52
30
שלום רב
האמת , אי אפשר לדעת, בעניין הזה אין כללים ברורים וזה משתנש ממקרה למקרה.
קחי בחשבון שסוכן הביטוח הוא שלוחו של חב' הביטוח, אז הוא חייב לקבל את כל הפרטים על מנת להעבירם לחב' הביטוח.
אני מתכוונת לכך שאל תצפי שאחרי מכתב עם פניה ישירה, תקבלי הצעה לפיצוי...
בברכה,
פורומים חדשים ב אנשים
03/12/2009 | 16:50

דקסטר מורגן הוא הרוצח הסדרתי הכי כריזמטי ונערץ שידעה הטלוויזיה. בעונה החדשה ניצב דקסטר מול אתגר מיוחד במינו: האם דקסטר יכול להיות איש משפחה אמיתי או שהוא רק מסכן את קרוביו? בואו לעקוב, לשתף ולדון בנושא דקסטר בפורום המחודש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

אחרי תקופה ארוכה חוזר אלינו יפתי, כוכב ההיפ הופ העולה עם הפורום שלו בתפוז במתכונת משודרגת. הכנסו כבר עכשיו לדבר על העשייה, על השירים ועל כל מה שקשור אליו:

פעם, היינו יכולים להכין קפה, לצאת לטיול עם הכלב ולישון צהריים עד שדף האינטרנט שרצינו נטען. היום, יש לנו אינטרנט מהיר של עד 100MB.
רוצים לדעת מה זה private NGN, מהם יתרונותיו ואיך הוא עובד? בואו לפורום Private NGN למהירויות גבוהות

הם חיים כחרדים לכל דבר, אך בתוכם - הם אחרים לגמרי. פורום חרדים בעל כורחם פותח את דלתו לכל מי ששם, למי שמתלבט וגם למי שרוצה לדעת עוד
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...
עזרה לגבי פסקי דין בתחום תאונות דרכים מארה"ב
02/12/2009 | 00:48
1
אשמח לעזרה בהפניה לאתר או מאגר מידע פתוח שמציג פסקי דין מארה"ב בתחום פגיעות גוף בתאונות דרכים ועבודה.

תודה מראש,
עינב
תאונת עבודה. לאן פונים?....
29/11/2009 | 15:50
1
10
שלום רב.
אחותי נכוותה במהלך העבודה כוות דרגה ראשונה ושניה על כפות ידיה ואזור רחב על הבטן.
התאונה קרתה במהלך המשמרת שלה בתור עובדת מטבח כאשר היא לא סגרה נכון את מכונת שטיפת הכלים, ובהפעלה המכונה שיחררה עליה קיטור רותח וגרמה לה לכוויות רחבות על הבטן והידיים. עקב כך היא נאלצה להתפנות לבית החולים ויש להזכיר שהאמבולנס הגיע רק לאחר 40 דקות שהיא סובלת מכאבים.

השאלה היא מה עכשיו לאחר ששיחררו אותה מבית החולים? לאן אנחנו פונים כדי לקבל יעוץ חינם ולהמשיך לתביעה בגין תאונת עבודה?
אני צילמתי את הכוויות שלה במצלמה ביתית האם זה קביל בבית משפט?
אנחנו מאוד נודה על עזרתכם...
תאונת עבודה
30/11/2009 | 11:01
4

שלום רב,

בשלב ראשון, חשוב לאסוף את כל המסמכים הרפואיים וקבלות בגין ההוצאות השונות.

אחותך יכולה להגיש הודעה על פגיעה בעבודה ותביעה לתשלום דמי פגיעה [ימי המחלה].

לאחר שהתאונה תוכר כפגיעה בעבודה, תוכל אחותך להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לקביעת נכות בגין תאונת העבודה.

בכל הקשור לתביעה נגד המעביד, הרי שמדובר בתביעת רשלנות, כלומר יהיה על אחותך להוכיח התרשלות של המעביד, אשר הביאה לקרות התאונה.

מאחר וכדבריך אחותך לא סגרה נכון את מכונת שטיפת הכלים, הרי שיש לה אשם תורם לקרות התאונה - מאידך יש לבדוק האם כל המיגונים מותקנים במכונת השטיפה.

ניתן לטעון, כי היה צורך במיגון / מנגנון נוסף, אשר מונע הפעלה של המכונה כאשר אינה סגורה כמו שצריך.

קיים אגף הסיוע המשפטי, אך בשביל לקבל מהם סיוע יש לעמוד בקריטריונים מסויימים, שם יש אפשרות לקבל ייעוץ וכדומה.

תמונות שצילמת קבילות בבית המשפט, ככל שיוגשו בשלב הראיות באמצעותך.

חשוב לציין, כי הפיצוי תלוי בהיקף הנזק והמגבלה התפקודית, אשר התיר.

מומלץ לפנות לעו"ד המתמחה בתחום לצורך קבלת ייעוץ פרטני.

החלמה שלמה
האם אתם יכולים לעזור לי?
25/11/2009 | 18:20
4
3
אני מפרסמת את פרטי המקרה שקרה לי ורציתי לדעת אם אתם יכולים לעזור לי לקבל פיצויים על התאונה שקרתה לי גם אם אין אשמה של המועדון.
יש לי מינוי במועדון הספורט הולמס פלייס, בסניף רחובות (חתמתי לשנתיים).
בתאריך ה-1-1-2009 בשעות הערב, בעת שיעור אירובי מדרגה שהתקיים במועדון הספורט הולמס פלייס בסניף רחובות, שברתי את עצם העקב ברגל שמאל (שבר ניתוק). עד אותו ערב בריאותי הייתה טובה מאוד ולא היו לי כל מגבלות ושום בעיות רפואיות מגבילות.
עקב התאונה הובהלתי באמבולנס (עליו שילמתי מכספי) לבי"ח קפלן ברחובות ולאחר בדיקות אושפזתי במחלקה האורטופדית. למחרת בבוקר עברתי ניתוח לחיבור העצם למקומה וחבשו לי את הרגל בגבס. מאותו רגע אסור היה לי לדרוך על הרגל ונאלצתי להישאר מרותקת למיטה והפכתי לנטל על בני משפחתי שהיו צריכים לעזור לי במילוי צרכי השונים.
כשבועיים לאחר מכן, ב-14-1-09 גילו בבדיקות שהקיבוע לא מחזיק ונאלצתי לעבור למחרת ניתוח נוסף, שאחריו הייתי מרותקת למיטה ולבית במשך חודשיים וחצי. בתקופה זו נאלצתי לנסוע לביקורות בביה"ח בכל שבוע, שבועיים, כאשר הנסיעות היו במוניות הלוך וחזור ובליווי בן משפחה (שהפסיד כמובן ימי עבודה עקב כך).
ב-8-3-09 הורידו לי את הגבס ומתאריך זה התחלתי טיפולי פיזיותרפיה, שלוש פעמים בשבוע.
עקב הפציעה הקשה נאלצתי לקנות: גרביים אלסטיות, נעליים אורטופדיות מיוחדות, נעלי ספורט מיוחדות ומדרסים מותאמים אישית.
רק ב-22.7.09 אושר לי לחזור לפעילות בהולמס פלייס, כאשר אני מאוד מוגבלת בתרגילים אותם אני מסוגלת לבצע. אני יכולה כיום להשתתף רק בשיעורי עיצוב ובשיעורים ופעילות בבריכה.
כמו כן יש לי כאבים חזקים באזור הפציעה, המגבילים אותי גם בפעילות היומיומית וגורמים לי עייפות ותשישות לאחר פעילות.
לקראת חזרתי לפעילות, פניתי למר רוני ממן – מנהל סניף הולמס פלייס ברחובות (בו אני מתאמנת ובו ארעה התאונה) וקבעתי איתו פגישה ב-17-5-09 לדון בגובה הפיצוי שהם צריכים לתת לי, עקב הפציעה הקשה שקרתה לי ותוצאותיה. רוני ממן לא הגיע לפגישה שהוא קבע ונפגשתי רק עם סגנו מר יפתח גלעד.
בפגישה זו הציע לי מר יפתח גלעד, בשמו של מר רוני ממן מנהל המועדון, לסגור את נושא הפיצויים בכך שיתנו לי הקפאה של כל תקופת היעדרותי מהפעילות במועדון (דבר שמובן מאליו שצריכים לתת לי).
להצעה מרגיזה ומביישת כזאת אפילו לא ציפיתי.
ביקשתי גם שיחזירו לי כספים ששילמתי עבור שיעורים אישיים, אותם המדריכים בסניף המליצו לי לקחת במשך הזמן ואותם לא ניצלתי עד היום.
לאחר מכן ב-19-5-09, בשיחת טלפון עם המנהל מר רוני ממן, כאשר הבעתי את הזדעזעותי מהצעתם המבישה, הוא הציע לי שנה מינוי חינם ו-10 שיעורים אישיים. גם הצעה זו היא מביישת, לאור מה שקרה לי, כי היא מסתכמת בסכום של כ-5,500 שקלים בלבד, בעוד הנזקים שנגרמו לי על הוצאות רפואיות, ושלושה וחצי חודשים של היעדרות מעבודה, מסתכמים בעשרות אלפי שקלים.
לאחר מספר מכתבים שנשלחו אל המנהל רוני ממן , הוא אמר שהוא מעביר את הטיפול בענייני לעורכת הדין של הולמס פלייס, מיכל פלד.
מאותו יום אני עסוקה בכתיבת מכתבים לגורמים שונים ברשת הולמס פלייס, בתחילה בסניף רחובות ואח"כ בהנהלת הולמס פלייס אינטרנשיונל. כתבתי מכתבים למר רוני ממן – מנהל סניף רחובות, ליעל דוידוב – מנהלת שירות לקוחות בסניף רחובות, לעו"ד מיכל פלד – מהנהלת הולמס פלייס אינטרנשיונל ולמנהלת שירות לקוחות ארצי בהנהלת הולמס פלייס אינטרנשיונל.
על רוב המכתבים שלי להולמס פלייס, לא קיבלתי תשובה כלל – פשוט חוסר התייחסות.
את העתק חוזה הביטוח של הולמס פלייס עם חברת הביטוח שלהם, שאמורה לפצות אותי, לא קיבלתי עד היום למרות המספר הרב של בקשותי בכתב ובע"פ. אפילו את העתק דו"ח הפציעה, שמולא על ידם ביום המקרה, לא קיבלתי עד היום למרות בקשות חוזרות ונישנות.
תאריכי המכתבים ששלחתי להולמס פלייס, הם: 1-6-2009 , 7-6-2009, 21-6-2009, 24-6-2009, 10-7-2009 (לאחר מכתב תשובה לקוני וקצר מהם מתאריך 6-7-2009), 20-7-2009, 22-7-2009, 9-8-2009, 21-8-2009, 17-9-2009, 24-9-09, 4-10-09 ו-24-10-09.
על כל המכתבים הנ"ל לא קיבלתי תשובה הולמת.
בנוסף לכך, הודיעו לי בתאריך 3-10-09, שהמינוי שעשיתי לשנתיים מסתיים באותו יום (כלומר שלמרות הבטחתם, אפילו לא החזירו לי את תקופת היעדרותי מפעילות עקב הפציעה). רק לאחר מכתב איום ממני, קיבלתי אישור להמשיך בפעילות על חשבון ההקפאה.
המכתבים היחידים שקיבלתי הם שהנושא הועבר לחברת ביטוח "איילון", ומכתב לקוני מחברת הביטוח (לאחר יותר מחודשיים), שאין להולמס פלייס שום אחריות לתאונה שקרתה לי וכי הם דוחים את תביעתי.
האם אתם יכולים לעזור לי?
26/11/2009 | 10:58
3
1
שלום רב,
קראתי את שאלתך המפורטת עד מאוד.
עילת התביעה שיתכן וקיימת לך אל מול הולמס פלייס היא תביעת רשלנות.
בתביעה כזו צריכים להוכיח (את צריכה) שהם כשלו, ובגלל אי פעילות תקינה כלשהיא, נגרמה התאונה והנזק.
בכל השאלה , לא פרטת במועד התאונה מה קרה,שגרם לפגיעתך בתאונה. ולכן קשה לי לצאת מתוך נקודת הנחה שהם אכן חייבים לפצות אותך. מה שהרבה אנשים לא יודעים הוא שלא תמיד כשיש תאונה, יש גם אשם לתבוע אותו.
יתכן וגם את לא פרטת מה הוביל לתאונה, ולכן חברת הביטוח של המקום דחתה את תביעתך.
בכל מקרה , אין פרטים בכדי לדעת אם אכן יש לך עילת תביעה - כן או לא.
מה שאני ממליצה לך בחום , זה לפנות לעו"ד מהתחום. תביעות אלו מסובכות ודורשות ידע מקצועי על מנת לטפל בהם,
בפגישה עו"ד יוכל לבחון את כל הנתונים וליעץ לך אם קיימת עילת תביעה, ואם כן לנהל עבורך את הדרישה לפיצוי.
עוד המלצה חמה בשבילך, היא להמנע בעתיד לנקוב בכל הפרטים המדוייקים של התאונה: שמות מקומות ואנשים,
בברכה,
ובאותו נושא אבל סתם מתוך סקרנות,האם מועדוני
26/11/2009 | 18:41
2
1
הספורט לא אמורים לבטח את המתאמנים בביטוח שיכסה הוצאות של טיפול רפואי ואובדן ימי עבודה ללא קשר לרשלנות של מישהו??
ובאותו נושא אבל סתם מתוך סקרנות,האם מועדוני
26/11/2009 | 21:50
1
3
שלום רב,
לא בטוח, יכול להיות, ביטוחי תאונות אישיות, אבל צריך לבדוק.
בברכה,

לעורכת דין ענבר
28/11/2009 | 15:03
1
גם אני חושבת ויודעת בתיאוריה שיש בביטוח של מכוני כושר סעיף הנותן פיצוי ללקוח גם אם אין אשמה של המכון. במקרה שלי אכן אין אשמה של אף אחד, אך אני סבורה שבכל זאת מגיעים לי פצויים על הפגיעה הקשה הנמשכת כבר כמעט שנה. חברת הביטוח, כנראה לא במקרה, לא מוכנה לשלוח לי העתק של ההסכם שלה עם הולמס פלייס. הם אף לא מוכנים לשלוח לי העתק שך דו"ח התאונה שמולא ע"י המדריכה ביום התאונה.
אני שלחתי כבר תלונה נגד חברת הביטוח למפקח על חברות הביטוח ואני ממתינה לראות איך יתפתחו הדברים.
האם את מכירה מישהו שמבין יותר בנושא? אודה לך אם תפני אותי לגורם ספציפי שיוכל לעזור לי.
יעוץ בנוגע לפגיעה בגן ארועים
23/11/2009 | 17:06
1
2
שלום רב,

רציתי לקבל יעוץ איך עלינו לפעול במקרה שארע לנו השבוע בגן ארועים.

תיאור המקרה:
לאחר טכס החופה עלתה אשתי אל הבמה היכן שנערכה החופה ביחד עם האורחים לברך ולנשק את החתן והכלה. בהיותה על הבמה נפלה אשתי אל תוך בור בבמה שכנראה שביב מכוסה במנורה או מין פלסטיק. אשתי נפלה עם רגל אחת פנימה ועצרה את עצמה בידה. היו עדים רבים למקרה. אין שום שבר אך בהחלט ישנם סימנים כחולים גם על הרגל וגם על היד והיא סובלת מכאבים

איך עלינו לפעול?

תודה.
יעוץ בנוגע לפגיעה בגן ארועים
24/11/2009 | 10:26
2
שלום רב,
על מנת שתהיה עילת תביעה במקרה הזה, עליכם לעבור שני מכשלומים.
האחד - הרשלנות - על פניו נראה כי הבור/חור במיקומו - במת החופה אינו תקין וכנראה שלא נאטם כהלכה, ועל כן ולפחות לכאורה יש עילת רשלנות כנגד המקום.
שנית - הנזק, חשוב לציין כי כל עוד לא פניתם לטיפול רפואי הנזק אינו קיים, היות ולא ניתן להוכיח אותו.
אני ממליצה לפנות לרופא ולבדוק את המכה.
יתכן והיות והנזק כאן קטן, אין הפסד שכר, אין שברים או משהו רציני, לא שווה יהיה להגיש תביעה..
אם כן - אני חושבת שכדאי שתפנו לבעלי האתר במכתב מסודר ותבקשו פיצוי.
בברכה

חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
05:12 | 11.04.10 המקור המקורי
10:49 | 08.04.10 אחד מהעם1
10:44 | 03.04.10 bubu3
00:36 | 29.03.10 eranzzzz
11:10 | 25.03.10 עורכת דין ענבר
19:01 | 24.03.10 skarinka
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה